Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
788 postów 25973 komentarze

Moje komentarze

 • @Tiamat 02:45:57
  A ekspertka Tiamat to Polka ?
  Bo takie ciekawostki w sieci o niej piszą
  Super ciekawostki
  Co się dzieje na świecie - 18.09.2016.
 • super
  5+
  Byłem dziś w kinie...
 • @Tiamat 11:39:10
  a co na to Kaczynski
  Co się dzieje na świecie - 18.09.2016.
 • @Wrzodak Z. 20:55:17
  a po LPR zostala........
  klepsydra
  ,,Reprywatyzacja majątku" - czyli mafia
 • Pani "EKSPERT"
  // W uznaniu zasług jako jedyne państwo unijne nie mamy wstępu do USA bez wizy.//

  Jak zwykle by dowalić Polsce i Polakom - norma
  a czy te kraje należą do U.E
  Bułgaria
  Rumunia

  JEDYNE ?
  oczywiście false flag- no nie
  Co się dzieje na świecie - 18.09.2016.
 • @NewMentor 21:24:28
  // Kiedyś na prawo szli prawie wyłącznie synowie adwokatów, prokuratorów i sędziów.//
  potomki epoki Bieruta
  i wszystko jasne
  Czy sądokracja zapanuje w Europie?
 • @ninanonimowa 21:09:58
  razem z ninoczka
  ---ARESZTOWANA CLINTON
 • @Tiamat 10:34:02
  Skoro nie zabili Go ani Amerykanie (uf co za ulga) ani Polacy to wszelkie tropy prowadzą do......
  Moskwy
  Co się dzieje na świecie - 17.09.2016.
 • @Tiamat 05:25:26
  //Macierewicza powiesza //
  byle nie za .......
  Co się dzieje w Grecji - 16.09.2016.
 • @Tiamat 05:21:50
  //Wielkie podobno osiagniecia Gromu nie pomogly gen. Petelickiemu. Zostal zamordowany. I paru innych polskich generalow//

  to robota amerykanow
  jak nic
  Co się dzieje na świecie - 17.09.2016.
 • Syria: zbombardowano pozycje armii syryjskiej,
  Syria: zbombardowano pozycje armii syryjskiej, wielu zabitych
  Samoloty koalicji pod wodzą USA zbombardowały pozycje tej armii koło lotniska w Dajr az-Zaur na wschodzie Syrii
  Atak amerykanów umożliwił wdarcie się na teren lotniska bojownikom Państwa Islamskiego
  Zdaniem Syryjczyków nalot stanowi "niezbity dowód", że USA i ich sojusznicy wspierają dżihadystów z IS
  Śmierć poniosło kilkudziesięciu żołnierzy - informuje dowództwo syryjskiego wojska

  http://wiadomosci.wp.pl/syria-zbombardowano-pozycje-armii-syryjskiej-wielu-zabitych-6038091446547073a
  Co się dzieje na świecie - 17.09.2016.
 • @tadman 23:12:48
  raczej nie
  prawdopodobnie będzie Ukropska "riposta"
  też mają nakręcić "swoją wresje"
  pozdr.
  "WOŁYŃ"
 • @fabi 08:56:26
  // miło by mi było gdybyś z kolegą Husky, z równą determinacją walczył o Polski Wołyń .//
  Idź do okulisty jeśli nie jest zbyt późno i zobacz ile razy o Wołyniu pisałem.
  Ostatni raz.........
  wczoraj

  http://dd.neon24.pl/post/133799,wolyn

  ps.
  nawet złośliwym być to trzeba umieć
  Rocznica początku wyzwalania Polski od Polaków
 • @czerwony baron 13:13:49
  no to czekam z niecierpliwością 8-)))))
  przybliżona data ??
  Co się dzieje w Grecji - 16.09.2016.
 • @Cheval Noir 15:19:11
  oj boli,boli
  pozdr.
  Wiktor But - ''pan życia i śmierci''
 • @e-misjonarz 12:36:22
  No to gratuluję ci Twojego święta. 8-))))
  Wszystkiego co najlepsze
  "WOŁYŃ"
 • @SZS 13:51:12
  Skoro tak dużo o sobie napisałeś to teraz napiszą coś o nas.
  A może wkleić ci tu te twoje yntelygentne komenty, co ?
  Alarm bojowy w Korei Południowej!
 • Widzac zdjecie tego kretyna
  mam odruchy wymiotne podczas picia porannej kawy.
  ANDRZEJ HADACZ PERSONA NON GRATA W POLSCE?
 • Sowieci napadli na Polskę: "Dostaliśmy podstępny cios w plecy"
  http://i.iplsc.com/sowieci-napadli-na-polske-dostalismy-podstepny-cios-w-plecy/0005X979WTFP82LS-C432.jpg

  Sowiecka napaść na Polskę była realizacją układu podpisanego w Moskwie 23 sierpnia 1939 r. przez ministra spraw zagranicznych III Rzeszy Joachima von Ribbentropa oraz ludowego komisarza spraw zagranicznych ZSRS Wiaczesława Mołotowa, pełniącego jednocześnie funkcję przewodniczącego Rady Komisarzy Ludowych. "Nie znajduję słów, które by oddały nastrój przygnębienia, jaki zapanował. Ani Naczelny Wódz, ani nikt z nas, oficerów Sztabu, nie miał najmniejszych wątpliwości co do charakteru, w jakim Sowiety wkroczyły do Polski. Było dla nas jasne, że dostaliśmy podstępny cios w plecy, który przesądzał ostatecznie o losach kampanii i niweczył ostatnią nadzieję prowadzenia zorganizowanej walki na terenie Polski" - wspominał szef sztabu Naczelnego Wodza generał Wacław Stachiewicz.

  Integralną częścią zawartego wówczas sowiecko-niemieckiego paktu o nieagresji, był tajny protokół dodatkowy. Jego drugi punkt, dotyczący bezpośrednio Polski, brzmiał następująco: "W wypadku terytorialnych i politycznych przekształceń na terenach należących do Państwa Polskiego granica stref interesów Niemiec i ZSRS przebiegać będzie w przybliżeniu po linii rzek Narwi, Wisły i Sanu. Kwestia, czy w obopólnym interesie będzie pożądane utrzymanie niezależnego Państwa Polskiego i jakie będą granice tego państwa, będzie mogła być ostatecznie wyjaśniona tylko w toku dalszych wydarzeń politycznych. W każdym razie oba rządy rozstrzygną tę kwestię na drodze przyjaznego porozumienia".
  Informacja na temat wspomnianego tajnego protokołu nie dotarła do Polski, pomimo tego, iż przywódcy alianccy dysponowali wiedzą na jego temat. Oceniając sojusz dwóch totalitarnych mocarstw prof. Andrzej Garlicki pisał: "Pakt Ribbentrop-Mołotow nazywa się często IV rozbiorem Polski. Ta nazwa dobrze oddaje jego istotę. Dwa sąsiadujące z Polską państwa zawarły porozumienie dotyczące podziału jej terytorium pomiędzy siebie. Po kilku tygodniach porozumienie to zostało zrealizowane. Pakt Ribbentrop-Mołotow przyniósł Hitlerowi pozornie mniejsze korzyści niż Stalinowi: terytorium polskie na zachód od linii Wisły oraz uznanie Litwy za niemiecką strefę wpływów. Ale Hitler otrzymywał równocześnie - i to było bezcenne - gwarancje neutralności Moskwy w jego konflikcie z Zachodem. Groźba wojny na dwa fronty, przynajmniej w najbliższym czasie, przestawała istnieć dla Niemiec. Obaj partnerzy podpisujący pakt na Kremlu traktowali go jako rozwiązanie doraźne. Obaj mieli cele o wiele bardziej ambitne niż rozbiór Polski czy podporządkowanie republik nadbałtyckich. Były to cele sprzeczne, dlatego wojna pomiędzy III Rzeszą i Związkiem Radzieckim była nieunikniona". (A. Garlicki "Historia 1815-1939. Polska i świat").
  Po zaatakowaniu Polski przez wojska niemieckie 1 września 1939 r. strona sowiecka utrzymywała przez następne dni pozory neutralności. Minister Józef Beck wspominał: "Zachowanie ambasadora sowieckiego nie pozostawiało nic do życzenia, zdradzał on nawet chęć rozmów co do możliwości dowozu pewnych towarów przez ZSRR. Poleciłem ambasadorowi Grzybowskiemu sondaż u Mołotowa, jakie dostawy przez Sowiety mogłyby być brane pod uwagę, oraz oczekiwałem od niego akcji dla zapewnienia nam tranzytu od państw sprzymierzonych". (J. Beck "Ostatni raport")
  Niemcy od trzeciego dnia wojny ponaglali Moskwę, ażeby zajęła obszary uznane w pakcie Ribbentrop-Mołotow za jej strefę interesów. Stalin zwlekał z podjęciem decyzji, czekając na to, jak zachowają się wobec niemieckiej agresji na Polskę Wielka Brytania i Francja. Przyglądał się również jak silny opór Niemcom stawia polskie wojsko. Jednocześnie jednak w ZSRS trwały ukryte przygotowania do wojny. 24 sierpnia 1939 r. rozpoczęto stopniową koncentrację wojsk.
  3 września komisarz obrony Klimient Woroszyłow wydał rozkaz o podwyższeniu gotowości bojowej w okręgach wojskowych, które miały wziąć bezpośredni udział w ataku na Polskę, oraz rozkaz o rozpoczęciu tajnej mobilizacji. Do działań przeciwko państwu polskiemu przeznaczono dwa fronty: Białoruski - komandarma Michaiła Kowalowa i Ukraiński komandarma Siemiona Timoszenki. W sumie liczyły one co najmniej 620 000 żołnierzy, ponad 4700 czołgów i 3300 samolotów. Po stronie polskiej granicy z ZSRS, liczącej ponad 1400 km, strzegły jedynie przerzedzone oddziały Korpusu Ochrony Pogranicza.
  17 września 1939 r. o godz. 3 w nocy (według obowiązującego w Polsce czasu środkowoeuropejskiego była godzina pierwsza) do Komisariatu Spraw Zagranicznych w Moskwie wezwany został ambasador RP Wacław Grzybowski, któremu Władimir Potiomkin - zastępca Mołotowa - odczytał treść uzgodnionej wcześniej z Berlinem noty. Władze sowieckie oświadczały w niej m.in.: "Wojna polsko-niemiecka ujawniła wewnętrzne bankructwo państwa polskiego. W ciągu dziesięciu dni działań wojennych Polska utraciła wszystkie swoje ośrodki przemysłowe i centra kulturalne. Warszawa, jako stolica Polski, już nie istnieje. Rząd polski uległ rozkładowi i nie przejawia oznak życia. Oznacza to, że państwo polskie i jego rząd faktycznie przestały istnieć. Tym samym utraciły ważność umowy zawarte pomiędzy ZSRS a Polską".


  http://i.iplsc.com/wojna-polsko-niemiecka-ujawnila-wewnetrzne-bankructwo-panstw/0005X97HFJGN0016-C116-F4.jpg

  Uzasadniając wkroczenie Armii Czerwonej na teren Rzeczypospolitej Polskiej stwierdzano: "Rząd sowiecki nie może pozostać obojętny na fakt, że zamieszkująca terytorium Polski pobratymcza ludność ukraińska i białoruska, pozostawiona własnemu losowi, stała się bezbronna. Wobec powyższych okoliczności Rząd Sowiecki polecił Naczelnemu Dowództwu Armii Czerwonej, aby nakazało wojskom przekroczyć granicę i wziąć pod swoją opiekę życie i mienie ludności Zachodniej Ukrainy i Zachodniej Białorusi. Rząd sowiecki zamierza równocześnie podjąć wszelkie środki mające na celu wywikłanie narodu polskiego z nieszczęsnej wojny, w którą wepchnęli go nierozumni przywódcy i umożliwienie mu zażycia pokojowej egzystencji".
  Ambasador Grzybowski zdecydowanie odmówił przyjęcia sowieckiej noty. W tym samym czasie Armia Czerwona rozpoczęła napaść na Polskę. Od godz. 3 do godz. 6 rano jej wojska przekroczyły na całej długości wschodnią granicę z Polską.
  Rocznica początku wyzwalania Polski od Polaków
 • @detektywmjarzynski 12:54:28
  to tego Macierewicza powiesili juz czy jeszcze nie
  Co się dzieje w Grecji - 16.09.2016.

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY

więcej