Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
979 postów 30688 komentarzy

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

Wojna na Ukrainie - live

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wydarzenia takim jakie są


 

W konflikie pomiedzy seperatystami a armia Ukraińska trwa rozejmuzgodniony w Minsku. dochodzi jednak do pojedynczych incydentów łamania rozejmu zwłaszcza przez seperatystów czynnie popieranych przez Rosje

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Europa w punkcie zwrotnym. Plany Putina napotkały na zdecydowany opór


Nielegalna aneksja Krymu przez Rosję oraz wybuch konfliktu zbrojnego we wschodniej części Ukrainy doprowadziły do największych zmian w strategicznej sytuacji Europy od czasu zakończenia Zimnej Wojny i rozpadu Związku Radzieckiego w 1991 roku. Wydarzenia te sprawiły, że Europa, a także, szerzej, Zachód, znalazły się w punkcie zwrotnym, decydując się na udzielenie odpowiedzi Rosji
Plany Kremla napotkały na zdecydowany opór. Dwanaście ostatnich miesięcy przyniosło wielkie zmiany o charakterze geopolitycznym, gospodarczym i wojskowym.

Ten dynamiczny proces - toczący się na poziomie Unii Europejskiej, NATO, jak i poszczególnych państw - sprawił, że plany Kremla zaczęły obracać się przeciwko Rosji.
--------------------------------------------------------------------------------------------------


Jest nowy podejrzany o zabójstwo Borysa Niemcowa :

Nowy trop w sprawie zabójstwa Borysa Niemcowa. "Kommiersant" powołując się na źródła w Komitecie Śledczym podaje, że wśród podejrzanych o zlecenie i opłacenie zabójstwa rosyjskiego opozycjonisty jest pochodzący z Czeczenii "Ruslik".
Jak podaje "Kommiersant", śledczy badający sprawę zabójstwa Borysa Niemcowa podejrzewają, że to "Ruslik" miał przekazać głównemu podejrzanemu o dokonanie zamachu Zaurowi Dadajewowi broń i samochód.
Pod zarzutem zabójstwa opozycjonisty aresztowano Zaura Dadajewa - byłego zastępcę dowódcy batalionu w elitarnym pułku sił specjalnych "Północ", wchodzącego w skład 46. samodzielnej brygady specnazu Wojsk Wewnętrznych MSW Federacji Rosyjskiej.
Dadajew przyznał się początkowo do zbrodni, jednak potem odwołał zeznania złożone wkrótce po zatrzymaniu. Oświadczył, że był torturowany. Policja aresztowała łącznie pięć osób pochodzących z Czeczenii. Rosyjskie media forsowały tezę o religijnym motywie zabójstwa. Miała to być rzekomo zemsta z obrazę islamu.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Na Litwie opublikowano raport Litewskiego Departamentu Bezpieczeństwa Państwa (VSD) o działalnosci szpiegowskiej dyplomatów Rosyjskich w tym m.in.konsula generalnego Rosji w Kłajpedzie Władimira Małygina, który wykorzystując swoje stanowisko utrzymywał kontakty z władzami samorządowymi Kłajpedy, rosyjskimi organizacjami społecznymi i z kierownictwem litewskich przedsiębiorstw strategicznych.
W raporcie podkreślono, że ekstremistyczne ugrupowania prorosyjskie nie są na Litwie znaczące, ale przy odpowiednim wsparciu militarnym mogą stać się niebezpieczne. Odnotowuje się też, że Rosja usiłuje zwiększyć swe wpływy na Litwie, wykorzystując do tego celu społeczność rosyjskojęzyczną i liderów rosyjskich organizacji
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Z koleji jak powiedział Marcin Kierwiński - szef sztabu politycznego szefowej rządu
Ewa Kopacz nie pojedzie 10 kwietnia do Smoleńskana uroczystości rocznicowe katastrofy rządowego TU-154M
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ps.
Kartka z kalendarza :
70 lat temu Armia Czerwona wyzwoliła Gdańsk
30 marca 1945 roku Gdańsk został ostatecznie zajęty przez Armię Czerwoną. Szlak żołnierzy odcisnął się na mieście gwałtami i grabieżami. "Wyzwoliciele" nieśli wolność od Niemców, ale też własny, brutalny porządek.
Miasto przed wojną liczyło 250 tys. mieszkańców. W marcu 1945 roku ich liczba zmniejszyła się do 100 tys., głównie dzieci, kobiet oraz starców. Mieszkańców zabijały nie tylko kule, czy bomby, ale również fanatyzm członków SS. Wkraczających do miasta czerwonoarmistów witały ciała osób powieszonych przy głównej arterii miasta – obecnej Alei Zwycięstwa. Wkraczający sowieci nie byli lepsi. Po zdobyciu lazaretu mieszczącego się w gmachu Politechniki Gdańskiej podpalili go nie zważając na znajdujących się wewnątrz rannych. Próbujący uciekać oknami ludzie byli rozstrzeliwani na miejscu.

Nie było dyskusji. Sowieci nie odróżniali Polek od Niemek. Padały tylko słowa „Kobieto,chodź”.
Gwałty i mordy, pijaństwo i bezprawie. Kto okazał się nieposłuszny, został zastrzelony.
Ja byłam zbyt mała – miałam osiem lat. Moje dwie siostry nie miały tyle szczęścia. To była dzicz. Tańczyli do dzwoniącego budzika, wyrywali krany i wbijali w inne miejsce, licząc, że tam też woda poleci – mówi 78-letnia Zofia Kuszyńska, naoczny świadek tamtych wydarzeń.

Szacuje się, że podobny los spotkał 40 proc. wszystkich kobiet. Łącznie kilkadziesiąt tysięcy osób, które dożyły końca wojny. Wielu ocalałych gdańszczan zostało później wywiezionych na Syberię. Ich liczba do dzisiaj nie jest znana. W ciągu pierwszych trzech dni po zajęciu miasta przez Rosjan pogrzebano sześć tysięcy ciał.

 

zródła:

wp.pl

rp.pl

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • @partyzant 15:30:55
  // @zbójnicki twierdzi że mordercy banderowcy walczą o Polskę .//

  Licz sie ze słowami - a tak na marginesie miałes tu nie komentować, apelowałeś o to
 • Skrócę swój komentarz do cytatu Voltaira
  "Nie zgadzam się z tobą, ale zawsze bronił będę twego prawa do posiadania własnego zdania."

  François-Marie Arouet
 • @Reinert 15:35:11
  Nie jestem antyrosyjski a tym bardziej nie jestem przeciw seperatystom. Ważne jest pokazywanie prawdy taka jaka jest. A żeby nie było niejasności to moja ocena banderowców czy nacjonalistów jest jednoznaczna.
  Było potworne ludobójstwo o którym trzeba pamiętać i mówić cały czas. Ale nie tylko z banderowców "składa" sie Ukraina. Nie jestem przeciw Rosji ale powinno sie przedstawiac fakty jakie są.Zbyt wiele pokazuje sie tu jedną i jedyną "prawde" stad tez to ma być dla równowagi.

  ps.
  miałem sympatie przez ponad rok pochodziła z ........Rosji
 • @Reinert 15:44:02
  i tego oczekuje od pozostałych na forum
 • @komisarz 16:09:35
  Proszę o notki w temacie a nie ataków ad personam, a swoje" przemyślenia" kierować na p.w tam masz możliwośc wyjasnienia wszelkich problemów które cię nurtują
 • @partyzant 15:28:56
  Polska się zmienia, jak neon.
  http://litera.fr/category/news/
  A ze na niekorzyść, to juz nikogo nie obchodzi.
 • @mecenas 16:29:13
  @mecenas 16:29:13
  zajrzyj na "pewien" blog a tam zobaczysz wiele wklejek z w.p czy onetu
  i nie ma tam z tym problemu
 • @mecenas 16:29:13
  http://interesariusz.neon24.pl/post/120777,wojna-domowa-na-ukrainie-30-03-2015r-quo-vadis#cmnts

  Widzisz nawet szef pewnego bloga @partyzant zawierzył stronie wp.pl a i nie mam zamiaru grzebac w poprzednich dniach bo jest ich bez liku
 • @partyzant 16:55:47
  // a ja durnowaty w to nie wierzyłem. //

  no tak tylko krowa nie zmienia pogladów.

  na koniec mam prośbe aby ten twój powyzszy komentarz był ostatnim który nie odnosi sie do treści, kolejne będą kasowane
  miłego popołudnia
 • @Zbójnicki pies
  Jak mnie coś nie odpowiada to tego nie czytam. Tu jednak niektórzy przychodzą z uporem maniaka i piszą jak to bardzo wszystko im się nie podoba. To jak każdego dnia gościć w domu sąsiada, który u siebie ma bałagan, a nam meble chce przestawiać.

  Są jednak ludzie, dla których krytyka jest jedyną formą ekspresji. Sami niczego nie napiszą, bo są leniwi, lub prymitywni, natomiast lubią komuś od czasu do czasu dowalić w komentarzu, ot dla poprawy nastroju i podbudowania własnego ego. Zaznaczenia, że ma się coś do powiedzenia.

  Najciekawsze jest jednak, że ci agresywni ludzie stojący po obu stronach barykady niczym się od siebie nie różnią. Jedni i drudzy kneblowaliby usta za odmienne zdanie. "Albo myślisz jak my, albo won".

  Jestem także adminem jednego z serwisów poświęconych konfliktowi na Ukrainie. Przez całe miesiące pisaliśmy o krzywdach wyrządzonych w Donbasie. Mamy człowieka w Doniecku, który wysyłał nam zdjęcia, robił reportaże itd. Kto z PiSu przypadkiem trafił na ten serwis, zaraz wyzywał nas od "ruskich agentów". Pewnego dnia napisaliśmy jednak o trudnym powrocie do życia okaleczonych ukraińskich żołnierzy. I to wystarczyło, by część zachwyconych serwisem ludzi stwierdziła, że stronę przejęli banderowcy, że V komumna własnie itd. Po kilku dniach większość z nich odeszła. Dziś mamy jednak jeszcze więcej widzów, bo normalni ludzie cenią sobie obiektywizm. Chcą mieć obraz z obu stron i dopiero decydować komu wierzyć. Niestety w Polsce powszechne stało się doktrynerstwo medialne, które nie skupia widzów zainteresowanych informacją, lecz ideologią.

  Przykładowo "Gazeta Wyborcza" i "Gazeta Polska" to dwie skrajne sekty, których prawda nie interesuje. U jednych wszystko czarne, u drugich wszystko białe. A gdyby pojawił się ktoś twierdzący, że może prawda leży po środku, to jedni i drudzy najchętniej by go ukamienowali.

  Na szczęście mnie przyszło wychować się w inteligenckim domu, gdzie fanatyzm zawsze był obcy. Najważniejsze jest samodzielne myślenie. Kto tę sztukę opanuje, temu żadne kłamstwo i propaganda nie straszne. A że świat pełen jest sprzecznych informacji, trzeba umieć je sobie przesiewać. Każdy powinien to robić jednak we własnym zakresie, a nie przykazem odgórnym! Dlatego nie zamierzam blokować żadnych treści, które reprezentują pewien poziom. Nawet jeśli się z nimi nie zgadzam.
 • @Reinert 17:12:12
  //
  Przykładowo "Gazeta Wyborcza" i "Gazeta Polska" to dwie skrajne sekty, których prawda nie interesuje//

  pełna zgoda nawet do głowy mi nie przychodzi by czerpac z nich jakąkolwiek wiedze.

  //Na szczęście mnie przyszło wychować się w inteligenckim domu, gdzie fanatyzm zawsze był obcy//

  i ja sie w podobnym domu wychowalem stąd tez nie czuje nigdy nienawiści do kogokolwiek nawet gdy skrajnie sie nie zgadzamy


  // Dlatego nie zamierzam blokować żadnych treści, które reprezentują pewien poziom. Nawet jeśli się z nimi nie zgadzam.//

  byłaby to prosta droga do zatracenia idei jakiegokolwiek portalu społecznościowego, róznić się ale pięknie się różnić.

  Przedstawiałem swoje (odmienne) zdanie na jednym z blogów niestety obwarowane zostało to samozwańczą cenzurą.
  Stąd też dostałem bana, ale nie robie z tego najmniejszego problemu
 • @Reinert 17:12:12
  "Albo myślisz jak my, albo won".
  znam to z autposji -)))))))))


  doswiadczyłem tego kilkanaście godzin temu
 • @partyzant 17:18:16
  // Są jednak ludzie, dla których krytyka jest jedyną formą ekspresji. Sami niczego nie napiszą, bo są leniwi, lub prymitywni, natomiast lubią komuś od czasu do czasu dowalić w komentarzu, ot dla poprawy nastroju i podbudowania własnego ego. Zaznaczenia, że ma się coś do powiedzenia.//

  Mam nadzieje @partyzancie że w tym jednym zdaniu zostało powiedziane wszystko
 • @partyzant 17:35:49
  Promuję, bo go nie blokuję, tak?
  Ciekawą retorykę przyjąłeś.
 • @Stroganow 17:48:52
  tak masz racje, dlatego trzeba mniej teoretyzować a zbierac fakty z obydwu stron "barykady"
 • @Stroganow 18:17:22
  jest tu takich bardzo dużo, ale na mnie to nie działa
 • @
  Czy tylko ja mam wrażenie, że partyzant, mecenas i komisarz to ta sama osoba...? aaa jeszcze @japoniec..
  Chyba, że kretynizm jest zaraźliwy.
 • @Stroganow 17:59:01
  // Jesli administrator kogos blokuje ad hoc, to albo nie widzi prawdziwych opisow, albo nie potrafi tolerowac faktow.//

  na szczęście w ostatnim czasie takich przypadków nie było, indywidualnie na poszczególnych blogach to tak, ale to wilcze prawo blogera
 • @prawi co wiec 19:57:21
  bardzo zarazliwy
 • @prawi co wiec 19:57:21
  mnie pominąłeś, nie wybaczę Ci tego ;)
  brakuje tu jeszcze Ultimy, stęskniłem się za ekonomią na poziomie krzeseł na bezludnej wyspie..
 • @Mongol Shuudan 20:31:20
  Szał gwałtów sowieckich


  .Żołnierzy Armii Czerwonej w czasach PRL-u często nazywano bohaterami, którzy wyzwolili wschodnią Europę spod jarzma hitlerowskiego. Jednak w szeregach Armii Czerwonej znajdowało się wielu zwyrodnialców, złodziei oraz morderców, którzy bez jakichkolwiek ludzkich odczuć dopuszczali się rzeczy okrutnych. Mięli się oni rozprawić z Niemcami na dobre. W 1945 roku „Time Magazine” donosił: „(…) fale żołnierzy radzieckich szalały. Gwałt, grabieże, i samobójstwa stały się powszechne. Żołnierze, którzy weszli do Haus Dahlem (sierociniec, szpital położniczy i dom dziecka) wielokrotnie gwałcili kobiety w ciąży oraz te, które niedawno urodziły. W sumie liczba ofiar gwałtu w samym Berlinie (na kobietach od 70 do dziesięcioletnich dziewczyn) nigdy nie będzie znana. Raporty Ryan’a na podstawie szacunków lekarzy, donosił, że byłą to liczba od 20.000 do 100.000

  – W piwnicy prócz nas było wielu innych ludzi spędzonych z miasta, zwłaszcza właścicieli sklepów, wśród nich rozpoznałam pana Mathiasa, właściciela sklepu bławatniczego. Z piwnicy w kasynie moją mamę zabrali na przesłuchanie do komendantury miasta, do budynku naprzeciwko kasyna (później tam mieszkali pracownicy Urzędu Bezpieczeństwa). W komendanturze mama spotkała kobietę, której w czasie wojny kilka razy pomogła. Ta kobieta była tłumaczką i ona wstawiła się za mamą, a ten kapitan z Wilna dał przepustkę, dzięki czemu wypuszczono nas wszystkich.

  – Gdy szliśmy przez miasto w okolicach późniejszego magistratu przy ul. Kościuszki, tuż przed szkołą zatrzymał nas patrol rosyjski. Podarli naszą przepustkę i zabrali nas z powrotem do piwnicy w kasynie. Wtedy też tam widziałam córkę Frau Jankowskiej, właścicielki naszego domu, ona była na studiach w Berlinie i do Iławy przyjechała na gwiazdkę. Rosjanie zatrzymali ją tak samo jak i nas. Tę dziewczynę znaleziono później za rzeką koło cmentarza, zgwałconą i zastrzeloną.  http://historiami.pl/szal-gwaltow-sowieckich/

OSTATNIE POSTY

więcej
 • POLITYKA - ŚWIAT

  "Poważny" polityk

  Warto zapamiętać ten gest! W grach na słówka, jak i gestach czasami są ziarenka, które pokazują wewnętrzne dążności.Dawno nie spotkałam się z takim gestem w polityce! czytaj więcej

 • POLITYKA - POLSKA

  Grzegorz Braun demaskuje USA

  Zwięzłe podsumowanie wynturzeń G Brauna.Polecam . Uznanie dla J.Targalskiego za trud i mękę, bo wymagało to odsłuchania wielu godzin pseudo-proroczego majaczenia, wyliczanek spisków, mdlącego aktorstwa...... czytaj więcej

 • SPOŁECZEŃSTWO

  Twierdza Auschwitz

  Gdzie znajduje sie najbardziej strzeżona twierdza w Polsce? 2 stycznia 2020 r. zaczną obowiązywać nowy regulamin zwiedzania oraz rezerwacji w Miejscu Pamięci Auschwitz-Birkenau. Jedną z najważniejszych zmian jest wprowadzenie imiennych kart wstępu. czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej