Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
986 postów 30851 komentarzy

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

Dyrektor FBI o współodpowiedzialności Polaków za Holokaust.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ambasador RP w USA Ryszard Schnepf wystosował list do dyrektora FBI Jamesa Comeya z protestem przeciwko jego wypowiedzi na temat roli Polaków w Holokauście. -

 Ambasador RP w USA Ryszard Schnepf wystosował list do dyrektora FBI Jamesa Comeya z protestem przeciwko jego wypowiedzi na temat roli Polaków w Holokauście. - To niedopuszczalne słowa świadczące o niewiedzy; oczekujemy sprostowania - powiedział Schnepf.

 

- Jestem głęboko wstrząśnięty niestosownością wypowiedzi dyrektora Comeya. Ta wypowiedź jest obraźliwa dla Polaków, dla pamięci o ofiarach, o hitlerowskiej okupacji w Polsce i wskazuje na głęboką niewiedzę o historii tego okresu. To wywołuje u mnie ogromny smutek, że tak wysoki urzędnik publiczny i to z okazji dnia Pamięci o Holokauście mówi rzeczy tak dalece zniekształcające historię i zamazujące granicę pomiędzy sprawcami a ofiarami - powiedział Schnepf.
Chodzi o przemówienie Comeya wygłoszone 15 kwietnia w Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie, a następnie przedrukowane w dzienniku "Washington Post" z okazji Dnia Pamięci o Holokauście. Comey mówił w nim, że Holokaust był "najbardziej znaczącym wydarzeniem w historii ludzkości" i zapowiedział, że każdy nowy funkcjonariusz FBI będzie miał obowiązek odwiedzić Muzeum, by zobaczyć, że "dobrzy ludzie pomagali mordować miliony", podporządkowując się ideologii nazistów.

- Za chorymi i złymi ludźmi, sprawcami Holokaustu, szli także ludzie, którzy kochali swoje rodziny, nosili zupę choremu sąsiadowi, chodzili do kościoła i wspierali cele charytatywne. Dobrzy ludzie pomogli zabić miliony - powiedział szef FBI. Tłumaczył, że najbardziej przerażającą lekcją Holokaustu jest to, iż pokazał on, że ludzie są w stanie zrezygnować z indywidualnej moralności i przekonać się do prawie wszystkiego, poddając się władzy grupy.

- W ich mniemaniu mordercy i ich wspólnicy z Niemiec, Polski, Węgier i wielu, wielu innych miejsc nie zrobili czegoś złego. Przekonali siebie do tego, że uczynili to, co było słuszne, to, co musieli zrobić - dodał Comey.


W ocenie ambasadora Schnepfa słowa Comeya, "to jest de facto zrównanie pomiędzy sprawcami a ofiarami". - To rzecz niesłychana i niedopuszczalna. Tam nie ma nic o okupacji hitlerowskiej, o bezprzykładnych mordach i obozach koncentracyjnych, które stworzyli nazistowscy Niemcy, o masowej zagładzie. Jest natomiast o tym, że ludzie - Polacy i Węgrzy - patrzyli na zło, nie dostrzegając zła w tym, co się działo. To jest gigantycznym kłamstwem i niewiedzą - powiedział dyplomata.

Ambasador powiedział, że już w piątek wieczorem wysłał list z protestem do Comeya, jednocześnie wysyłając kopię do "Washington Post", z nadzieją, że zostanie ona opublikowana.

- Liczę na to, że dyrektor Comey odpowie pisemnie, lub może będzie chciał spotkać się i porozmawiać o tym. Zdecydowanie liczę, że te słowa będą wyjaśnione i może sprostowane i że zasadna polska wrażliwość będzie uwzględniona w świadomości historycznej pana Comeya - powiedział ambasador. Dodał, że jeśli nie będzie reakcji, to nie wyklucza, że wraz z Muzeum Holokaustu podejmie jakieś kolejne kroki. - Oczekiwalibyśmy przeprosin i wyjaśnień - wskazał.

Rafał Trzaskowski powiedział, że tego typu wypowiedzi są niedopuszczalne. - Państwo polskie zawsze na nie reagowało i zawsze będzie reagować, była natychmiastowa reakcja ambasady w postaci listu do dyrektora FBI, gdzie jasno jest wytłumaczone, jak wyglądała historyczna rzeczywistość - powiedział Rafał Traszkowski. Dodał, że strona polska reaguje także na kłamliwe oskarżenia, które pojawiają się na łamach zagranicznej prasy.

 

PAP
 
 

 

KOMENTARZE

 • Cicho tutaj ! żaden żyd nie zabiera głosu ? !
  Słowianie ! następna prowokacja żydowskiej mafii przeciw Polsce i Polakom ! a tu cisza cmentarna ! a tutaj na portalu neon24 żydów zatrzęsienie !!!! i jakoś nie mają odwagi opluć swoich żydowskich kamratów z USA !!! na Putina lub na Rosjan to by kilkunastu żydów ochoczo pluło !!!!
  !
  Słowianie ! ścierwa żydowskie to najbardziej odrażająca i pogardzana nacja na świecie ! dlatego ukrywają sie pod coraz innymi nickami i mimo ze te ścierwa maja policje prokuratorów sądy pod swoja kuratelą to nie mają odwagi występować od swoimi nazwiskami !
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach . Polska Krajem Neutralnym !
 • @ele 09:11:43
  Kilkanaście dni temu podano,że środowiska żydowskie w Stanach po raz kolejny zażądały zwrotu wielu miliardów dolarów za budynki pozostawione w Polsce po drugiej wojnie światowej. Dlaczego ambasador nie zareagował na takie wypowiedzi?.
 • Wezwany do MSZ
  Ambasador USA Stephen Mull stawił się w siedzibie MSZ w związku z wypowiedzią dyrektora FBI. O tym, że ministerstwo będzie chciało wezwać amerykańskiego dyplomatę, poinformował wcześniej Marcin Wojciechowski, rzecznik MSZ. Stephen Mull od razu na to zareagował i oświadczył, iż jest przekonany o tym, że dyrektor FBI nie zamierzał sugerować odpowiedzialności Polski za zbrodnie nazistów. Jak dodał "jutro można się spodziewać oświadczenia FBI".
 • Żaden...
  syjonista nie odezwie się w sprawie. Kaczynski , Komorowski ,Duda, Korwin milczą!!! Tylko tron im potrzebny, i się marzy!!
  Po pysku tych oszustów pejsatych!!
 • Tak jak wcześniejsza wypowiedz Obamy jest to pokłosie wykladów sjonistycznego kabotyna Jana Karskiego
  Kaeskiego wykreowali jsvishamerykańscy sjoniści na "odkupiciela naszych grzechów" niemal jak Chrystus lub święty Witold Pilecki i zrobili go wykładowca antypolonizmu na elitarnych uniwersytetach USA. Do końca życia gloryfikował "wspaniałych ludzi w aparacie PRL takich jak Berman Minc" i oczywiście Józef Cyrankiewicz, który przed zamknieciem w Auschwitz wykupil go za łapówkę z aresztu Gestapo.
 • @
  To zupełnie kuriozalne, że żyd Schnepf, zaprotestował przeciwko wypowiedzi szefa FBI, skoro od lat przyczynia się do takiej a nie innej wiedzy nt. roli Polaków w "zagładzie" żydów wśród Amerykanów. Wraz z inną "dyplomatką polską" nominowaną jeszcze przez Lecha Kaczyńskiego organizował spotkania ze "światowej sławy historykiem" Tomaszem Grossem który grzmiał o polskich chłopach zajmujących się głównie wydłubywaniem złotych plomb z żydowskich zębów i mordowaniem żydów w Jedwabnem. Prezentowali Amerykanom "arcydzieła" filmowe w rodzaju "Idy", "Pokłosia" czy "Naszej klasy" z których jasno wynikało, że Niemcy jacy byli tacy byli, ale najbrudniejszą robotę wykonywali Polacy. Teraz owy Schnepf, który taki obraz podsunął Amerykanom przy pomocy programu kulturalnego ambasady, przeciwko niemu protestuje. Oszołom a nie dyplomata!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej