Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
956 postów 30099 komentarzy

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

I tylko Helenki żal.....

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

alfa.com.hel - Chcę zamieszczać rozważania biblijne, świadectwa Bożego działania i poezję...Mój status- nauczyciel na emeryturze- humanista, teolog; dobra znajomość zagadnień biblijnych i egzystencjalnego wymiaru Słowa Bożego.

                                              alfa.com.hel

 

 584 posty ,6796 komentarzy,136292 odsłon to dorobek blogerski jakich wielu tu zazdrości. Od lat swoimi wpisami, znakomicie udokumentowanymi, z piękną graficzną sprawiała  że, pomimo sporego stada tu na portalu wszelkiej maści kociarzy,sekciarzy czy jehowych i ich zaciekłych ataków na Helenką w sposób kulturalny,celny i poparty prawdą dawała sobie świetnie rade. A Jej wpisy to najwyższą klasa.
Ostatni wpis datowany jest na dzień 11.06.2016 ( DLA PRZYJACIÓŁ ). Szkoda że przy braku wsparcia administracji i ostrymi ,chamskimi , często wulgarnymi atakami sekciarzy postanowiła ustąpić i nie zamieszcza notek czy komentarzy.

Mam jednak nadzieję że ta przerwa jest krótkotrwała i po głębszej analizie i przemyśleniach powróci do pisania.Jesteśmy w 95% społeczeństwem katolickiego wyznania i to na nas teraz spada obowiązek wsparcia tej blogerki i dania odporu tej sekciarskiej agresji, i chamskim , czy brutalnym zachowaniu ,wobec Helenki.

Helenko !!!!!!!
Wróć

PRZECZYTAJ TAKŻE

KOMENTARZE

 • Pani Heleno wróć!
  Tak też uważam! :)
 • @klementyna 23:06:10
  Ale jak widzisz te kociarskie zarazy zrobią wszystko by nie wróciła. Już po dwóch minutach jedna z nich spałowała ten wpis.
  A won zrazy, won
 • @Husky
  Wszyscy czekamy. Pozdrawiam.
 • Jak najbardziej! Wroc.
  :)
 • @Ex admin 01:09:59
  Zacząć by trzeba o jednego ale ważnego faktu.Jakim to prawem swoje wpisy czy to @57KerenOr, czy to @via vitae, ale też @Bara-bar,@roux czy też niezawodny w walce z kościołem katolickim i katolikami niejaki @Zawisza Niebieski zamieszczają w dziale czy kategori Religie.
  Gdyby była kategoria sekty,dewiacje czy wynalazki to tak.Trafnie to zupełnie niedawno podsumował bloger Trybeus.

  http://trybeus.neon24.pl/post/122972,wojny-religijne-na-neonie24
  dzieki za koment i serdecznie pozdrawiam
 • @klementyna 23:06:10
  Rozumiem decyzje Helenki. Ciężko jest walczyć z argumentami tych spadkobierców i następców Stalina,Bieruta czy Gomułki.
  Ich ataki na alfa.com.hel to wyraz bezradności i zwykły prostacki komunistyczno-genderowy atak na ludzi kościoła katolickiego
 • CZAS, wracaj Heleno !
  Proszę Pani

  Proszę wrócić, jest Pani ozdoba tego forum.
  Miło poczytać pani refleksje religijne w fontannach kwiatów.
  Pani jest wzorem i światłem dla prawego, polskiego katolika.
  Kto na tym forum da świadectwo wiary.
  Świadkowie Jehowy i Żydzi ?
 • Pani Heleno...
  wpisy takich ludzi jak Pani, są tą duchową przeciwwagą, dla tego całego zła, które także i na tym blogu się ujawnia. Jak jest to ważne, niech świadczy chociażby świadectwo światowego producenta muzycznego Leszka Dokowicza (można znaleźć na YouTube), który zwraca uwagę na dobrodziejstwa dla naszej duszy, po prostu dla nas, ziemi omodlonej, którego to dobrodziejstwa on sam doświadczył, przekraczając granicę niemiecko-polską.
  My Polacy nie zdajemy sobie sprawę z tego dobrodziejstwa, jakiego jeszcze możemy w tej naszej pięknej Ojczyźnie doświadczać. Tego nie ma już krajach owładniętnych przez złe duchy.
  Podam przykład tej MOCY Jezusa Chrystusa, którego ostatnio sam doświadczyłem. Byłem niedawno na Mszy Św we wsi Kalna na Podbeskidziu, gdzie 16 lat temu, cała parafia (wszystkie stany) dokonała aktu Intronizacji Jezusa Chrystusa. Na tej Mszy, dowiedziałem się (w czasie kazania podsumowującego okres od tej Intronizacji), że od tamtego czasu w parafii nie było ani jednego samobójstwa, ale także ominęły wioskę np niszczące plony gradobicia, nawałonice i wichury (które w tym czasie w okolicy bywały).
  Pani Heleno, trzeba swoją robotę robić i nie oglądać się na przeciwników Jezusa Chrystusa, którzy jak wiemy byli, są i pewnie zawsze będą. Ich sprawa, mają od Pana Boga wolną wolę, niech się nią "cieszą"...
  Pozdrawiam
 • @Husky 07:15:19
  Oj tak . Ja to mam taki fajny wpis dla tych ........ Nie mogę napisać bo podobno sieje nienawiść.

  Ale w obronie Pani Helenki dorzucę im. Oczywiście nie mój ale idealnie pasuje.

  "Noga, Szarik, jest najważniejsza


  Leżeć. Teraz ja mówię. Nie ziej na mnie, bo i tak mi niedobrze. Mądry jesteś taki, że powinniśmy cię wystawić zamiast Bronka. Wtedy byłby sens się szmacić. A tak… Człowiek w lustro nie może spojrzeć na trzeźwo. Nienawidzić musisz, bo presja. Środowiskowa. Raz wdepnąłeś w g.. i nijak nie możesz tego z butów zdjąć. Ty łapy sobie wyliżesz, z mordy ci potem… ale to cię nie oblepia. A aktor? Talent go męczy, grać chce, atmosferę dobrą w pracy mieć, w recenzjach żeby pisali jak jest, łatek nie przylepiali, bo szlaban… Szlaban, Szarik, i to taki, że ani zipniesz. Możesz być samym Gajosem, ale jak nie służysz, nie liżesz butów, nie warujesz i nie gryziesz na rozkaz, to znikasz! Nie ma cię, Szarik. I jak żyć? Jedna taka Lorelei powiedziała, że za sześć tysięcy to tylko złodziej albo idiota może. Ona nie może. Ja też nie. I jeszcze wielu innych. Pies tego nie zrozumie, bo micha codziennie jest, picie jest, trawnik jest, barłóg jest… Tylko posłuszny musi być, przy nodze chodzić, na rozkaz… Czy ty też czasem masz dosyć, Szarik? Pogryzłoby się te pańskie nogawki, nie? Wyszczekało, co na sercu leży? Poszłoby się w cholerę, i niech sobie gwiżdże do usr… Nie możesz. Każdy pies może, ale ty nie. Bo michę zabiorą. Z barłogu wypędzą. Może i do lasu wywiozą, bo ty legenda k… jesteś. Bo cię wybrali ze stada i stworzyli, wypieścili, wyszkolili, wypro… wypromowali. Podołałeś bo wybitny jesteś, ale to nieważne. Nieważne, Szarik!
  Mnie się czasem śni taki horror. Setki otworów gębowych gotowych do wygłaszania tych wszystkich sponsorowanych wyzwisk, oszczerstw, insynuacji… i ja wśród nich. Nie mam twarzy. Nie widzę tekstu. Nie pamiętam kwestii. Wszystko mi jedno co mówię.
  I się budzę. Straszny sen, Szarik. Nie kontrolujesz tego co mówisz. Nie ma znaczenia, co mówisz. Nikt w to nie wierzy. Nikt. "
 • @Husky 07:03:15
  Skoro już mnie wezwałeś do tablicy, to odpowiem. Ja piszę o historii, również o historii zapisanej w Biblii, nie wychodzę poza zapis historyczny zawarty w Biblii, co oznacza, że nigdy nie wypowiadałem się nad znaczeniami słów zawartych w Apokalipsie. Jeśli już walczę z czymś to walczę z wrogami Kościoła. Czyli tymi, co nieprawdę zarzucają Kościołowi, jak np Chrystusowi. Walczę też z wrogami Kościoła co go niszczą ukrywając grzechy jednostek i zrzucając je na barki całego Kościoła jak abp. Michalik, który twierdził, że pozbawione miłości dzieci wodzą na pokuszenie dorosłych, wykształconych facetów. Tacy ludzie przynoszą wielką szkodę Kościołowi, a tzw. "obrońcy" dają im azyl. Z pewnością jestem niewygodny tym, co historię Kościoła chcieli by zamieść pod dywan, co chcieliby uznać, że wszystko co było w Polsce przed 966 to było ciemnota, ślepota a dopiero na oczy przejrzeliśmy i spotkaliśmy się z niewysłowioną kulturą po roku 966. Wybacz ale tego poglądu jako Polak nie podzielę.
  Prawda historyczna nie jest walką z Kościołem, walką z Kościołem jest jej ukrywanie.
 • Proszę wróć!
  Helenko 2500 lat ludzie czekają na połączenie wszystkich ramion krzyża, bez Ciebie trudno będzie to zrobić.
  http://m.neon24.pl/fa9d34911ca0dd5271139001d3693f36,11,1.jpg
  Klub Polskiej Demokracji Kwantowej Warszawa Wrocław

  http://m.neon24.pl/4fbc266a4f79876377c79e6378072465,0,0.jpg
  O Królowo Polskiej Korony, Wolność,pokój i miłość racz dać By ten naród boleśnie dręczony, Odtąd wiernie przy Tobie mógł trwać. O Matko ma,Tyś Królową Polskiego narodu Tyś wolnością w czasie niewoli, I nadzieją gdy w sercach jej brak
 • @Jan Paweł 07:32:53
  Szanowny Panie-Pani Heleno .
  Pozwalam sobie na podczepienie tekstu od razu do dwóch osób ponieważ ,Pański ma dużo prawdy w sobie a Pani moja odpowiedź również dotyczy niby nie na temat a jednak;Wczorajszy mecz zakończył nasze marzenia o więcej, w piłce nożnej ,przynajmniej na tych mistrzostwach. Dlaczego?Dopóki walczyliśmy mieliśmy po swojej stronie moc [Bożą] kiedy zaczęto kombinować przeciągać kalkulować co nam się opłaci koncepcja walki i mocy zamieniła się w porażkę.Jaki z tego wniosek prawda się obroni mimo że zło ją atakuje a więc potwierdza ją samym tylko tym że jest atakowana.Kombinacja /kalkulacja łączy się ze słabością dając przewagę innej mocy złej.W ten to sposób sami pogrzebaliśmy szanse na zwycięstwo.Światło nie jest ciemnością a półmrok nie jest częścią jasności po za pierwotną fioletową poświatą początków istnienia.
 • Pani Heleno,
  a kto teraz będzie podtrzymywał nas na Duchu ?
  Pora otrzeć łzy, zacisnąć pięści i pisać ku pokrzepieniu serc i na złość wrogom.
 • Damo wracaj do nas
  Heleno , Co się z Tobą dzieje ?
  Odezwij się

  pozdrawiam serdecznie ;)
 • @apoloniusz 10:25:22
  Pani Helena dawała mi coś w swoich artach, co nie łatwo opisać. Przenosiłem się w lata dzieciństwa, pamiętam, jak po lekcji religii graliśmy do nocy w piłkę. Naturalny porządek, czas doskonały, teoria i praktyka.
  Czekamy na powrót Pani Heleny !!!
 • @ Ex admin, Husky
  Z wielu powodow, to anty-klerykaly i rewolucyjni ateisci powinni byc "pod ochrona", a nie religijni. Chodzi tu o bezpieczenstwo nas wszystkich.
  Dlatego proponowalem "Klub ateistow" na uzasadniony styl "instytucji zamknietych", aby mieli okazje wymieniac swoje zlote mysli pomiedzy soba.
  Ale okazalo sie, ze oni wola narzucac ateizm osobom religijnym, zamiast sobie. Przypomina mi to mentalnosc Zydow, ktorzy maja swoj wlasny wolny kraj, ... ale nie chca w nim siedziec!
 • @Ex admin 17:57:19
  Gdybym wiedział jak to się robi, założyłbym klub kynologiczny 8-))

  Pozdr.
 • @Zawisza Niebieski 09:43:51
  // Jeśli już walczę z czymś to walczę z wrogami Kościoła.//
  masz poczucie humoru, oj masz - tak trzymaj
 • @Zorion 10:55:44
  "Heleno , Co się z Tobą dzieje ?"

  Może doświadczyła w niebowzięcia, albo wciągnęło Ją New Age?
 • @Husky 22:45:12
  Poczucie humoru pewnie mam, z pewnością co innego uważasz za Wrogów Kościoła. Dla ciebie wrogiem Kościoła jest ten co mówi, że sprzedano Kościołowi ziemię za 2% jej wartości, że miasto Toruń buduje Rydzykowi drogę za 1,7 mln. Dostał Rydzyk 26 mln w ramach ugody, na drogę go nie stać? Dla mnie to nie wróg Kościoła to patriota, zaś ten co nawołuje, nic się nie stało, to wspólnik złodzieja, co na czatach stoi. A przecież to tylko czubek góry lodowej, reszta dzieje się po gminach, miasteczkach. Popatrz na oficjalne statystyki Kościoła uczestniczących w mszy. Widziałeś je? Popatrz na spadek wpłat na Caritas. Co roku mniej ludzi, mniej pieniędzy. Dlaczego Kościół jak ognia boi się pomysłu, by każdy otrzymał prawo przekazania 0.5% swoich podatków na związki wyznaniowe? To nie wina TVN, to wina wrogów Kościoła, tych dla których mamona jest czymś najważniejszym. Więc wybacz, że z "obrońcami Kościoła" stojącymi na czatach, by można było rozkradać Polskę mi nie po drodze. Tak więc jakoś mi nie do śmiechu.
 • --żal Helenki albo i nie żal .........
  http://porozmawiajmy.tv/milab-anunnaki-voodoo-i-petla-czasu-max-spiers/
 • @ninanonimowa 11:12:25
  Też skłaniam się ku wersji realian - fizyce kwantowej i teorii strun.
  Tak więc , te wierzenia o cywilizacji słowiańskiej, którą propagujesz, jest o kant rozbić.
  Wszystkie religie są manipulacją - razem z sumerską....i egipską.
  Najważniejszy jest rozwój duchowy, bo jest to szkoła do zbawienia duszy w życiu po śmierci. Stwórca wszechświata emanował miłością - piekła nie ma, a nas nim straszą.
  Nie ma Słowian, nie ma żydów i innych ras - wszyscy jesteśmy ludżmi.
  Najwyższy czas, aby ludzkość to zrozumiała...
  Dopóki bądą nas dzielić religje, dopóty nie zrzucimy kajdan.
  Cywilizacja, która nas stworzyła umieszczając w naszych ciałach biologiczny komputer i wstrzykując w rdzeń kręgowy energię życiową zwaną duszą - śmieje się z nas.
 • @Zawisza Niebieski 10:09:44
  „Dla ciebie wrogiem Kościoła jest ten co mówi, że sprzedano Kościołowi ziemię za 2% jej wartości, że miasto Toruń buduje Rydzykowi drogę za 1,7 mln. .. Dla mnie to nie wróg Kościoła to patriota, zaś ten co nawołuje, nic się nie stało, to wspólnik złodzieja, co na czatach stoi”.

  To Cię pogięło. Od kiedy to Kościół jest konkurencją dla władzy państwowej?
  Jesteś w tragicznym błędzie, bo nie jest.
  Czyż wszystko, co Kościół robi nie służy jej umocnieniu (oczywiście jeśli osoby ją sprawujące postępują moralnie)?

  Nie znam szczegółów z tą drogą, ale o ile znam księdza Rydzyka, to z pewnością będzie ona służyła najlepiej pojętemu interesowi publicznemu.

  Natomiast to przejmowanie majątków za 2% wartości to i tak drogo. Z pewnością mówisz o przypadku, kiedy gminy przekazują Kościołowi grunty pod jego działalności służące ogółowi. Przecież takie rzeczy trzeba popierać, bo ich efekty będą dla ogółu Polaków najlepsze.
  Co Cię tu szokuje, z czego akurat ru robisz aferę. Przecież te 2% to typowa cena jaką płacą za grunty gminy żydowskie od wielu lat i to powszechnie. Ile artykułów o tym napisałeś?
  Boisz się łatki antysemity? A łatka antykatolika i antypolaka Ci miła?

  Ty atakujesz Caritas? To porównaj z WOŚP Owsiaka.
  Czemu to Cię nie bulwersuje, że są konkurencją dla Kościoła najzupełniej nieuczciwą, wspieraną środkami państwowymi i samorządowymi, a do tego pozyskiwane środki służą prywacie w stopniu gigantycznym – nawet sprzęt przekazywany szpitalom nie przechodzi na ich własność, sprzęt jakże często będący bublami zalegającymi później magazyny (a i wcześniej też, tylko u producentów).
  Czyż tu nie widać korupcji? Często o tym pisujesz?

  Atakujesz właśnie Kościół.
  Co innego krytyka postawy konkretnych księży, czy działających w imieniu Kościoła świeckich.
  Zwróć uwagę na moją krytykę wypowiedzi księdza Salija otwierającego „okna Overtona” wrogom Kościoła w ostatniej notce Heleny.

  Takimi rzeczami byś się zajął, jak chcesz bronić Kościoła.
 • @miarka 12:38:05
  Dopóki ludzie nie pozbędą się religii i takich dyskusji, dopóty nie będzie Pokoju na świecie - będą wojny religijne.
 • @miarka 12:38:05
  Kościół nie powinien być przeciw państwu ani też nie powinien popierać żadnej partii w tym państwie. Jezus słowami "oddajcie Bogu co boskie, a cesarzowi co cesarskie" wyraźnie wskazał, że Kościół ma zajmować się sprawami boskimi, moralnymi a nie uprawiać polityki.
  Nie wiem za jaką cenę kupują gminy żydowskie, uważam, że ustawa dotycząca gruntów w Polsce w której wprowadzono wyjątek w formie umożliwienia kupowania ziemi przez związki wyznaniowe, powtarzam ZWIĄZKI WYZNANIOWE, czyli również żydów, muzułmanów, chrześcijan różnych odłamów to granda.
  Droga w Toruniu ma prowadzić do budowanej świątyni. To problem inwestora, nie miasta. Co byś powiedziała, gdyby miasto sfinansowało drogę do hipermarketu? Kilka late temu niedaleko mojego miejsca zamieszkania powstał hipermarket, nie tylko drogę pobudowali ale również dwupoziomowe skrzyżowanie nad rondem z którego skręca się w drogę do hipermarketu.
  Nie boję się łatki antysemity, antykatolika a najmniej antypolaka, Katolik jest katolikiem Polak Polakiem, nie ma żadnego związku typu Polak = Katolik. Ale jestem katolikiem
  Czy atakuję Caritas, mówiąc, że spadają ich wpływy? Gdzie ty tu widzisz atak na Caritas? Stwierdzam fakt, że spadają wpływy Caritas, spada liczba wiernych biorących udział w mszach i wskazuję moim zdaniem winnych, czyli "obrońców kościoła", którzy tuszowali afery w imię źle pojętego interesu Kościoła. Wskazuję kapłanów, którym wartości materialne przesłoniły wartości duchowe. Ale tym, wydaje mi się, że nie wskazuję wszystkich kapłanów, bo sam znam kilku wspaniałych ludzi, niosących dobro. Zakonnik, z hospicjum, który odwiedzał mego tatę przed śmiercią, dając mu wsparcie duchowe w ciężkiej chorobie, jest wspaniałym człowiekiem, który przynosi chlubę Kościołowi. Proboszcz w mojej parafii jest bardzo porządnym człowiekiem, kilka razy z nim rozmawiałem i myślę, że te rozmowy by się wielu tu nie podobały.
  Mówisz o porównaniu Caritas i Owsiaka. Co mam tu porównywać. Jedni i drudzy zbierają pieniądze od ludzi na cele społeczne. Każdy daje ile chce, za pieniądze te realizowane są różne sprawy społeczne i chwała im za to.
  Bardzo podoba im się postawa papieża w sprawie duchowieństwa, choć w sprawie uchodźców, rozumiem go jako chrześcijan ale jako europejczyk już nie. Co do księdza Salija nie mam o nim żadnej wiedzy, więc myślę, że Helena zrobiła to znacznie lepiej, osobiście nie raz wspierałem Helenę w pewnych sporach, myślę, że nasza różnica zdań wynikła z oceny działalności Tadeusza Rydzyka, którą ja oceniam negatywnie i podaję na to moje argumenty. Helena bardzo pozytywnie. Ja zawsze piszę o tym, co jest mi znane, co sprawdziłem, nie siedzę tak głęboko w strukturach hierarchii Kościoła by móc oceniać poszczególnych kapłanów, mogę oceniać tylko ich wypowiedzi i znaną mi ich działalność. Moja domena to historia, historia religii europejskich. To mnie interesuje. Niestety, niektórych historia i wiedza obraża, a dla wielu pisanie o historii Kościoła o kształtowaniu jego doktryny jest atakiem na Kościół. Przy mojej wiedzy, gdybym naprawdę chciał atakować Kościół, to byś uznała "chrystusowych" za obrońców Kościoła. Wspomnę tylko synodzie trupim, czasach gdy w Watykanie zasiadali członkowie rodziny Borgia. O Kościele dzisiejszym wiem tyle, ile każdy katolik winien wiedzieć i jak każdy katolik mam prawo wskazywać, co moim zdaniem jest grzechem popełnianym w imieniu Kościoła, nie zgadzać się lub zgadzać z wypowiedziami kapłanów w tym nawet arcybiskupów.
 • @Talbot 12:02:08
  „Wszystkie religie są manipulacją - razem z sumerską....i egipską.
  Najważniejszy jest rozwój duchowy, bo jest to szkoła do zbawienia duszy w życiu po śmierci. Stwórca wszechświata emanował miłością - piekła nie ma, a nas nim straszą”.

  Ależ to właśnie to co piszesz jest manipulacją – działaniem skierowanym przeciw ludziom po to, aby podejmowali decyzje złe dla siebie, a pożadane dla manipulatora i jego sponsora.

  Można powiedzieć, że kierujesz ludzi na drogę zatracenia wiecznego. Świadomie? W czyim interesie?


  Rozwój duchowy nie jest ludzką wartością – jest nim osiąganie stanu doskonałości „Jak doskonałym jest Ojciec nasz niebieski”, jest osiąganie stanu człowieczeństwa dojrzałego, wyrażającego się zwłaszcza czynieniem pokoju i innymi czynami błogosławionymi...
  Liczy się nie każdy rozwój, nie każdy postęp, a tylko taki, który prowadzi do urzeczywistniania idei zawartych w prawdziwie ludzkich wartościach, w ludzkich celach, których bazą są ich powołania.

  Rozwój duchowy traktowany jako wartość sama w sobie to tylko ideologia – bardzo bałamutna ślepa uliczka dla ducha.

  Nazwanie tego „szkołą do zbawienia duszy w życiu po śmierci” to w ogóle bałamuctwo nie wiadomo z jakiej religii, czy fiozofii wzięte.


  „Zbawienie ode złego” jest nam potrzebne już w życiu ziemskim. A Królestwo niebieskie jest „między ludźmi” jak najbardziej żywymi.

  Duch nasz ma prowadzić naszą duszę za życia ziemskiego – nie po śmierci.

  Jak tego nie osiągnie za życia, to po śmierci już przeczyta: „Lasciate ogni speranza” – na bramie piekła.


  Piekło jest, a miłość to tylko jeden z przejawów sprawiedliwości. Bóg przede wszystkim jest sprawiedliwy.
  Również jako Sędzia ludzkich uczynków, motywowanych zwłaszcza dobrze pojętymi wiarą, nadzieją i miłością.

  Miłość to nie jest dawanie komuś tego, czego on chce, tylko tego, co mu się należy i jest mu naprawdę potrzebne ze względu na niego samego i tych, których ma w swojej odpowiedzialności.

  Gdyby nawet dopuścić, że Bóg piekła nie wymyślił, to wszystko byłoby wtedy niebem - każdy by miał, co by chciał... Każdy niebo tylko dla siebie.
  Takiej utopii to nawet komuniści nie wymyślili :-) :-):-)
 • @Talbot 13:04:18
  "Dopóki ludzie nie pozbędą się religii i takich dyskusji, dopóty nie będzie Pokoju na świecie - będą wojny religijne."

  Nie. To co tu prezentujesz to myślenie typu "Stłucz termometr, to nie będziesz miał temperatury", albo "Weź tabletkę przeciwbólową, to już będziesz zdrowy", czy "Pożycz od kogoś pieniędzy, to rozwiążesz swoje problemy".
  Może i gdzieś są takie sytuacje wyjątkowe, kiedy to wystarczy, ale zwykle to jest głupota.

  A wojny - wszystkie, to są wojny bogaczy - nawet ostatnio są to wojny bankierów. Po co więc tu szukać fałszywych motywacji, po co tu mieszać religię?
  Przecież religie dotyczą wszystkich ludzi, a znając życie, to bogaczy i bankierów najmniej.

  A dyskutować to trzeba. Nawet się kłócić, byleby merytorycznie, ze zmierzaniem do wspólnych uzgodnień. To dzięki temu to, co najlepsze zwycięża.


  Tak jak ja rozumiem decyzję Heleny, to zraziły ją agresywne postawy niemerytoryczne, ataki personalne, próby narzucania przez niektórych swoich poglądów "za wszelką cenę", brak szacunku dla czyichś uczciwych poglądów i racji, brak dobrej woli, przechodzenie od kutury i siły argumentów, do chamstwa i argumentu siły.

  To tu trzeba szukać rozwiązań, a nie propagować jakieś ... pacyfikacje.
 • @miarka 13:32:10
  "Takiej utopii to nawet komuniści nie wymyślili :-) :-):

  Taką utopię to wymyślili żydzi, którzy wzorowali się na przekazach sumeryjskich o Wieży Babel i biblijnym Potopie. Dlatego żydzi znając prawdę o świecie, manipulują gojami.
  Żydzi też stworzyli komunizm, bo komunizm obowiązuje w całej Galaktyce.
  Oczywiście mam na myśli komunizm w wymiarze kosmicznym, nie ziemskim.
  W Kosmosie wszyscy są sobie równi i korzystają z darmowej energii.
  Na Ziemi trwa walka ciemnych energii z jasnymi, które przeszkadzają w ewolucji człowieka i jego przemianie duchowej,
  Dlatego jest rozpylane chemtrials, aby to zablokować.
 • @Talbot 14:01:15
  Czyli zablokować promieniowanie, które dociera do Ziemi i zmienia ludzkie DNA.
  To działanie ciemnych energii (iluminaci) im się nie udaje, następuje globalne przebudzenie i wzrost ludzkiej globalnej świadomości.
  Stąd te rewolucyjne ruchy na Ziemi.
  Obowiązujący System upadnie....
 • @Zawisza Niebieski 13:23:59
  „Kościół nie powinien być przeciw państwu ani też nie powinien popierać żadnej partii w tym państwie. Jezus słowami "oddajcie Bogu co boskie, a cesarzowi co cesarskie" wyraźnie wskazał, że Kościół ma zajmować się sprawami boskimi, moralnymi a nie uprawiać polityki”.

  I tak jest. Problem tylko w definicjach. Definicjach, które pozmieniał świat polityki. Polityka dziś to wszystko czym by się chciała zajmować władza, a nie postępowanie moralne, prawe i sprawiedliwe wyrażające roztropną troskę o dobro wspólne narodu.
  Sprawujący władzę pierwsi powinni podlegać osądom moralnym, a wraz z nimi wszystko, czego dotyczy uprawiana przez nich „polityka”.


  „ustawa dotycząca gruntów w Polsce w której wprowadzono wyjątek w formie umożliwienia kupowania ziemi przez związki wyznaniowe, powtarzam ZWIĄZKI WYZNANIOWE, czyli również żydów, muzułmanów, chrześcijan różnych odłamów to granda”.

  Też myślę, że tu powinny być dokładniej określone cele pod które te związki wyznaniowe będą mogły dokonywać zakupów państwowej ziemi, a więc i po cenach niekoniecznie rynkowych.
  Nie każdy cel związku wyznaniowego będzie w Polsce celem publicznym.


  „Droga w Toruniu ma prowadzić do budowanej świątyni. To problem inwestora, nie miasta. Co byś powiedziała, gdyby miasto sfinansowało drogę do hipermarketu?”

  Powiedziałbym, że tu się mylisz równając te dwie sprawy. Pierwsza służy dobru publicznemu (Kościół działa „non profit”), druga interesom prywatnym (droga podniesie wartość hipermarketu).


  „Czy atakuję Caritas, mówiąc, że spadają ich wpływy? Gdzie ty tu widzisz atak na Caritas? Stwierdzam fakt, że spadają wpływy Caritas, spada liczba wiernych biorących udział w mszach i wskazuję moim zdaniem winnych, czyli "obrońców kościoła", którzy tuszowali afery w imię źle pojętego interesu Kościoła”.

  Nie. Atakujesz Caritas sugerując, że te wpływy spadają z winy jego i z winy Kościoła.
  A co do spadku ilości wiernych na mszach, to może tak jest w największych miastach, gdzie jest dużo przybyszów obcych kulturowo – zagranicznych i lewackich. Ja widzę inaczej – kościoły są przepełnione i w wielu miejscach trzeba nowych. Mimo kilkumilionowej emigracji ostatnich lat wiernych przybywa. Że biedniejących, to już inna sprawa.

  „Moja domena to historia, historia religii europejskich. To mnie interesuje. Niestety, niektórych historia i wiedza obraża, a dla wielu pisanie o historii Kościoła o kształtowaniu jego doktryny jest atakiem na Kościół”.

  I tak niestety bywa. Patrzenie historyczne jest zwodnicze. Głową Kościoła jest Jezus Chrystus – Bóg żywy. Historia przeciwnie – wyraża postawę antropologiczną, martwą.
  Kościół jest tworem żywym, a więc i wymaga miłości w jego ocenach. Tego nie znajdzie w myśleniu antropologicznym.


  „ jak każdy katolik mam prawo wskazywać, co moim zdaniem jest grzechem popełnianym w imieniu Kościoła, nie zgadzać się lub zgadzać z wypowiedziami kapłanów w tym nawet arcybiskupów”.

  I to jest właściwa postawa. Problem, by pamiętać, że sam Kościół jest święty, choć składa się z nieświętych, grzesznych ludzi – tak świeckich jak kapłanów” – to co oni robią świadczy o nich, nie o Kościele...
 • @miarka 14:33:56
  W tej wypowiedzi z wieloma sprawami się zgodzę. Ale po kolei.
  Polityk, polityka to rzecz rozpoznawana przez ludzi przez pryzmat świecki i właściwie oceniana. Dla mnie nie ma partii patriotycznej, lewackiej... Partia realizuje swój program dbając o swych członków, w tym by zapewnić im władzę. Z kapłanem jest inaczej, dla wielu ludzi wyraża on wolę Boga, Jego naukę. Jeśli kapłan zajmuje się polityką, to u ludzi powstaje myślenie, że Bóg popiera tezy polityczne kapłana, co jest kłamstwem, nadużyciem i grzechem względem Boga. Bóg nie zapisywał się do żadnej partii, nie popiera żadnej partii. Nie ma partii katolickiej, protestanckiej, tylko członkowie i wyborcy tej partii mogą być katolikami, protestantami. Stosowanie symboli religijnych i narodowych dla promocji partii jest amoralne. To jest jeden z elementów jakie zarzucam Rydzykowi, mieszanie wiary z polityką.

  Przy tej ustawie dotyczącej gruntów sprzedaż gruntów związkom wyznaniowym winno być w ściśle określonym celu. O ile np. teren pod hospicjum, szpital, dom opieki jest celem popieranym społecznie to parking przed sanktuarium takim nie jest. Nie mów mi, że sanktuarium jest non-profit. Non profit jest kościół w małym miasteczku, ale sanktuarium to ogromny i dochodowy biznes, abstrahując od uczuć, jakie ludzi w dane miejsce ściągają. Moje odczucia w sanktuariach, a odwiedziłem ich wiele są bardzo negatywne, to miejsce komercyjne a nie religijne.

  "Nie. Atakujesz Caritas sugerując, że te wpływy spadają z winy jego i z winy Kościoła. "
  Może zdefiniujmy jeden aksjomat, z którym jak widzę w końcowej części twej wypowiedzi się zgadzasz. Kościół jest święty, Doktryna Kościoła ewoluuje odpowiadając na pytania stawiane przez wiernych, Kościół to wierni a wśród wiernych są zarówno ludzie wielcy, ludzie ogromnego serca, jak wspomniany przeze mnie zakonnik z hospicjum ale są również hochsztaplerzy, oszuści, ludzie grzeszni. Bez podziału na to, czy to wierny, czy najwyższy hierarcha, jak np. Wesołowski.

  Teraz mogę odpowiedzieć o Caritas. Jego wpływy nie spadają z powodu Kościoła a z powodu tuszowania działania ludzi złych, co z czasem obciąża cały Kościół i podważa jego wiarygodność. Tego nie jestem w stanie wytłumaczyć tzw. "obrońcom kościoła". W kościele może pojawić się osoba zła, osoba niegodna nawet na najwyższych stanowiskach, ale te osoby należy eliminować a nie usprawiedliwiać, chronić. Przykład Petz odprawiający ważną mszę, przykład bezprecedensowej i idiotycznej obrony pedofilów przez abp Michalika,
  http://zawisza.neon24.pl/post/105877,gdy-biskup-nie-zna-znaczenia-sakramentow
  Historia jest nauką, wiara wiarą. Nigdy wiara nie powinna rozstrzygać spraw naukowych i na odwrót. Ja mówię o historii i nie jest to rzecz zakazana. Tylko ci, co mają coś do ukrycia obawiają się historii. Kościół, jak sama powiedziałaś oparty jest o naukę Jezusa (Chrystus jest jego głową), więc jak wierzymy jest prawdą. Jeśli kiedyś w historii powstały złe rzeczy, to jest wina ludzi złych w Kościele, nie Kościoła. Historia jest nauczycielką życia, jej poznanie nie raz chroni przed popełnieniem błędu, którego kiedyś popełniliśmy ale również poznaniu siebie samego dziś. Nasza kultura jest składową wynikową kultury, wierzeń przodków.
 • @Talbot 13:04:18
  Twoje stwierdzenie "Dopóki ludzie nie pozbędą się religii i takich dyskusji, dopóty nie będzie Pokoju na świecie - będą wojny religijne." uswiadomilo mi caly Twoj swiatopoglad na religie i wojny. Zbudowany jest on na zydowskim przekazie usprawiedliwiajacym nie tylko ich rytualne masakry i ludobojstwa, ale rowniez caly globalny system wiecznej ekspancji Izraela budujacego tzw. Wiekszy Izrael.
  Ofiarami Zydow sa cywilizacje wierzace w Boga, bez znaczenia kim jest ten Bog dla nich. Moze byc Jezus, i moze byc Allah, lub kto inny.
  Wg Zyda, bogiem moze byc tylko Zyd!
  Zydzi, to przeciez "rasa wybrana", o ktorej piszą, ze jest inteligentniejsza i sprytniejsza niz wszystkie inne rasy.
  Kazdy Goj, ktory kwestionuje wyższość "rasy wybranej", nazywany jest "anty-semita" lub "rasista". Wg ich nauk uzusadnuiających ta wyższosc, Goje pochodzą od małpy; natomiast żydzi sa "dziecmi Boga".
  Jak opisał to naczelny rabin Izraela Josef Owadia: "Goje, jak zwierzęta, rodzą się tylko po to, by nam służyć. .. Będą pracować, będą orać, będą zbierać plony. My zaś będziemy tylko siedzieć i jeść jak panowie".

  Oczywiscie "rasowo zróżnicowani" nie czyni z Gojow "rasistów". Goje nie przypisują sobie "wyższosci rasowej" nad innymi rasami. Robią to tylko Żydzi, stając sie w ten sposob, wg definicji, jedynymi i pradziwymi RASISTAMI na tej Ziemi.

  Oczywiscie, Goje - kto chce i potrafi - z tym siwatopolgadem walczą. Jedni na pismie, inni militarnie. Kazdy z tych Gojow wierzy w jakiegos boga. Wtedy to wlasnie Zydzi sieja propagande typu "Dopóki bądą nas dzielić religje, dopóty nie zrzucimy kajdan', sa to wojny "religijne"!
  Czy II-ga wojna swiatowa rowniez byla "wojną religijną", poniewaz Polacy byli Katolikami?

  Innym wyrazem tego samego pogladu byly piosenki marxisty John'a Lennon'a. "No religion", "human race", "the world will be one", itp. Jest to czczy globalizm pod rzadami zydowskiej "rasy wybranej".

  Tymczasem rzeczywistosc jest inna! WSZYSTKO na swiecie zostalo stworzone rasowo zróżnicowane. "Ludzie", "kwiaty", "zierzeta" sa slowami abstrakcyjnymi. Nie ma "ludzi", "kwiatow", i "zwierzat". Ale sa Slowianie, sa Zydzi, sa Araby, sa Murzyni, itd.
  Kazdy z nich wierzy w boga, ale "wojen religinych" NIE MA!
  Jest tylko ekspasja żydow celem podporzadkowania sobie tego swiata.

  (Spiewales to w Miedzynarodowce, nie zdajac sobie sprawy z tego co spiewales.)
 • @Zdzich 19:11:49
  Od wielu stuleci trwa wieka dozgonna przyjaźń pomiędzy muslimami a chrześcijanami. Nigdy w historii świata nie było nawet najmniejszej "polemiki" pomiędzy nimi, a wojny religijne to kłamstwa zidiociałych historyków.
  pozdr.
 • @Husky 19:50:27
  Jest dokładnie tak, jak napisałeś! A najbardziej widoczne jest to w samej Jerozolimie. Muzułmanie i Chrześcijanie wierzą w tego samego Boga. Dlatego właśnie każdy atak żydo-komuny zaczyna się od demolowania kościołów i rzezi kapłanów, obojętnie jakiej religii. Zobacz: Rewolucja Francuzka. II-ga Wojna Światowa zaczęła się od tego w Wieluniu.

  "Wojny religijne" to kłamstwa zidiociałych żydowskich historyków i dziennikarzy "narodu wybranego" (do naprawy!).

  Talbot - czas przywrócic swój światopogląd do rzeczywistości.
 • @Zdzich 22:26:58
  wojny husyckie 1419–34,do wojny chłopskiej 1525 (Szwajcaria),1572 masakrą hugenotów w noc świętego Bartłomieja, W Anglii i Szkocji Kościół anglikański (anglikanizm), powołany przez Henryka VIII Tudora, był w połowie XVI w. przejściowo atakowany przez katolików (panowanie Marii I Tudor, okres krwawych represji w stosunku do anglikanów), a następnie przez purytanów, którzy w XVII w. skupili wokół siebie opozycję parlamentarną, łącząc sprawy religijne z walką przeciw absolutyzmowi Stuartów (rewolucja angielska 1640–60). Krwawe represje dotknęły katolików w Irlandii. W Szkocji próbę przeciwstawienia się ruchowi reformacji podjęła regentka Maria de Guise (matka Marii Stuart), co wywołało 1559 powstanie ludności, zakończone pokojem w Edynburgu 1560, zapewniającym kalwinizmowi pozycję religii panującej. Wojny religijne spowodowały wyniszczenie gospodarcze i demograficzne wielu krajów itd,itp
  ze o wojna z Islamem nie wspomne bo ich zbyt duzo bylo
 • @Husky 23:38:08
  Jeszcze raz przypominam, że ataki Żydów na Gojów nie są "wojnami religijnymi", pomimo, że każdy Goj w kogoś wierzy.
 • @Zdzich 23:49:47
  A muslimy to żydy czy goje
 • @Zawisza Niebieski 15:29:11
  „Polityk, polityka to rzecz rozpoznawana przez ludzi przez pryzmat świecki i właściwie oceniana".

  Owszem, polityka ma wymiar świecki, władza polityczna jest władzą świecką, prawa stanowione przez świeckie władze mają charakter świecki. Jednak życie ludzie i w ogóle cały świat ludzkich wartości mają charakter nadrzędny względem wszystkiego, czym zajmuje się polityka.

  To polityka musi służyć człowieczeństwu w każdym jego aspekcie, nie zaś człowiek światowi polityki.

  Właściwie ocenić to najpierw zobaczyć, że zwykle to partie tylko się nazywają politycznymi, a w rzeczywistości to twory faszystowskie (socjalizm, komunizm, czy liberalizm to też formy faszyzmu, wszędzie w nich władza polityczna ma charakter odgórny, wszędzie „nadeludzie”, silniejsi żyją kosztem słabszych, trwa „równanie inteligenta z robotnikiem, robotnika z chłopem, a chłopa z ziemią” i „prywatyzacja zysków, a uspołecznianie kosztów i strat”, wszędzie prawo jest wynoszo9ne nad sprawiedliwość, a polityka nad moralność...


  „Dla mnie nie ma partii patriotycznej, lewackiej...”

  Trochę to widzę inaczej. Co do patriotyzmu, to wszystkie muszą być patriotyczne faktycznie – w nazwie tego mieć nie muszą. Odwrotnie „lewackie” – żadne lewackimi być nie mogą. To wynika wprost z definicji polityki, w której dobro wspólne narodu jest jej sensem. Gdyby się która chciała zwać lewacką, to nikt by jej nie zarejestrował, a nikt normalny by jej nie poparł.

  Przymiotniki „polityczne”, „narodowe”, „chrześćijańskie”, czy „demokratyczne”, „obywatelski” niech nikogo nie mylą, bo one prawdy nie głoszą. Ich „polityka” nie jest dla ochrony dobra wspólnego narodu którego państwo jest, a dla jego grabienia przez „sponsorów” tych partii, a zwłaszcza ich skorumpowanego przywództwa, a w dalszej kolejności tych ich cz\łonków, którzy włą czyli się w typową dla tej partii zdradę interesów narodu.
  Prawdziwa demokracja partii nie potrzebuje – partie to narzędzie oligarchów, a nie narodu.
  Dopóki władza naprawdę nie wróci do suwerena – narodu, nie istnieją faktycznie ani politycy, ani polityka, ani demokracja.


  „Partia realizuje swój program dbając o swych członków, w tym by zapewnić im władzę”.

  Władzą jest naród – to on jest suwerenem. Władze polityczne mają tylko tyle mocy, ile otrzymają od suwerena w akcie jego wolnej i świadomej woli, i w zakresie ściśle określonym rzeczowo. Władza polityczna ma tylko tyle sensu, na ile służy narodowi. Kiedy wykracza ponad to, co jej wyznaczono, dokonuje uzurpacji i władza ma być jej odebrana. Kiedy nie wywiązuje się ze swojej służby narodowi – też.


  „Z kapłanem jest inaczej, dla wielu ludzi wyraża on wolę Boga, Jego naukę. Jeśli kapłan zajmuje się polityką, to u ludzi powstaje myślenie, że Bóg popiera tezy polityczne kapłana, co jest kłamstwem, nadużyciem i grzechem względem Boga. Bóg nie zapisywał się do żadnej partii, nie popiera żadnej partii. Nie ma partii katolickiej, protestanckiej, tylko członkowie i wyborcy tej partii mogą być katolikami, protestantami. Stosowanie symboli religijnych i narodowych dla promocji partii jest amoralne. To jest jeden z elementów jakie zarzucam Rydzykowi, mieszanie wiary z polityką”.

  Owszem - kapłan nie tylko może , ale i powinien zajmować się polityką.
  W żadnym razie Kościół, który się upomina o prawdziwą politykę do polityki się nie wtrąca (choć częste są przypadki, że ktoś optuje za „mniejszym złem”. Jest odwrotnie – to dzisiejsi „politycy” wtrącają się w sprawy Kościoła – i to zawsze w trosce o uzurpacje swojej waadzy.

  Muszę tu powtórzyć to, co pisałem powyżej:
  „Polityka dziś to wszystko czym by się chciała zajmować władza, a nie postępowanie moralne, prawe i sprawiedliwe wyrażające roztropną troskę o dobro wspólne narodu.
  Sprawujący władzę pierwsi powinni podlegać osądom moralnym, a wraz z nimi wszystko, czego dotyczy uprawiana przez nich „polityka””.

  Źle to by było dopiero, gdyby z jednej strony to sami księża stawali się władzami politycznymi – nie dlatego, żeby to było takie złe, tylko dlatego, że już ich by nie miał kto osądzać moralnie, a próbujących to robić łatwo by było zakrzyczeć, a z drugiej strony, gdyby władze mogły być wyłączone spod osądów moralnych (a księża „zakmknięci w kruchtach”).


  „Przy tej ustawie dotyczącej gruntów sprzedaż gruntów związkom wyznaniowym winno być w ściśle określonym celu”.
  Też o tym piszę.

  „O ile np. teren pod hospicjum, szpital, dom opieki jest celem popieranym społecznie to parking przed sanktuarium takim nie jest”.

  A dlaczego nie? Przecież parking musi być. Nie było by "celu społecznego", gdyby to sanktuarium powstawało po to, żeby właściciel parkingu miał zarabiać. Kiedy jednak jest odwrotnie - najpierw świątynia, a zarządca reprezentuje administrację sanktuarium, to wszystko jest w porządku.


  „Nie mów mi, że sanktuarium jest non-profit. Non profit jest kościół w małym miasteczku, ale sanktuarium to ogromny i dochodowy biznes, abstrahując od uczuć, jakie ludzi w dane miejsce ściągają. Moje odczucia w sanktuariach, a odwiedziłem ich wiele są bardzo negatywne, to miejsce komercyjne a nie religijne”.

  Nie każda z jednostkowych działalności Kościoła musi być „non profit”, tak jak i nie każda musi się wiązać ze stratą i potrzebować dofinansowania ze względu na konieczność jej istnienia dyktowaną potrzebami społecznymi, organizacją, czy celami dalekowzrocznymi samego Kościoła.

  Gdyby tak Kościół handlował odpustami, czy też komercja by weszła do samej świątyni (a jest tu mnóstwo nadużyć – nawet sale, czy sama świątynia wynajmowane są nie tylko na komercyjną promocję, ale i wynajmowane rotarianom – w gruncie rzeczy wrogom Kościoła), to by to było naganne, a tak, to tylko się cieszyć, że parking jest dobrze pilnowany i ludzie chcą przy tej okazji sfinansować świeczki w kościele.

  Owszem, propaganda wrogów Kościoła, donosy na Kościół w miejsce troski o to, by ludzie Kościoła dawali dobry przykład swoje robi... Jednak co do Caritasu, to moim zdaniem jego dochody spadają przede wszystkim z powodu ogromnego i długotrwale się utrzymującewgo zbiednienia społeczeństwa, aż po brak perspektyw życiowych, po spadek wskaźników narodzin. Ludzie są podotykani prawdziwymi tragediami w swoich rodzinach...


  „Historia jest nauką, wiara wiarą. Nigdy wiara nie powinna rozstrzygać spraw naukowych i na odwrót”.

  Owszem, ale to są dwa skrzydła poznawania prawdy o rzeczywistości i żadnego zaniechać nie można.

  A już zwłaszcza nie można pozwolić by tu polityka ingerują pisała historię po swojemu (nawet uprawiała „politykę historyczną”, czyli fałszerstwo wsparte propagandą..., czy preparowała badania naukowe, a w końcu „uchwalała prawdę „demokratyczną większością””.

  Światek „polityki” nie waha się tu przed żadną zbrodnią... na każdym kroku. „Szczepionki” – trujące, ubezpłodniające i downizujące, chemia w żywności, glifosat-rundoup-GMO, niszczenie całej naturalnej biosfery po to tylko, by pewniejszy biznes mieli „lekarze” ... aborcja, ludobójstwo zwane depopulacją, chemtrailsy, wyjałowienie ziemi, mórz i oceanów, wycinki lasów, zwłaszcza tropikalnych...


  „Ja mówię o historii i nie jest to rzecz zakazana. Tylko ci, co mają coś do ukrycia obawiają się historii”.

  Właśnie – a najbardziej to się boją „politycy” i oligarchowie - to dla nich prawda jest niebezpieczna.


  W końcu piszesz o kulturze, że „Nasza kultura jest składową wynikową kultury, wierzeń przodków”.

  To by było dobrze. Gorzej, że od 1968 roku mamy rewolucję antykulturalną. Baaardzo pierze mózgi wielu.
  Dziś już trzeba heroizmu, by o naszą kulturę, o tradycję o mądrość walczyć.
  Helena, alfa.com.hel była dotąd i miejmy nadzieję dalej będzie wielkim jasnym punktem, wielką latarnią promieniującą na Forum światłem dobrze rozumianej, a jakże nam potrzebnej kultury.
 • @Husky 23:58:48
  Wg Encyklopedii: "Goj (z hebr. גוי = „naród”, l.mn גויים gojim) – określenie pojawiające się wielokrotnie w Torze, tłumaczone najczęściej jako inne „narody" czyli nie-Żydzi, ktoś spoza narodu Izraela."
  Niektóre tłumaczenia Biblii pomijają słowo goj i zastępują je słowem „narody".
  Zatem "muslimy" jako "nie-Żydzi" z pewnością nie są Żydami.
  Cały świat i każdy naród podzielony jest na wiecznie atakujących Żydów, i broniących się Gojów.
 • @miarka 00:24:07
  Z pewnością w sprawie udziału kapłanów w polityce mamy odmienne zdanie, ale przecież we wszystkim zgodzić się nie musimy. Dla mnie Kościół trwa 2000 lat, partie kilkadziesiąt lat, jeśli te najdłużej działające uznamy. Partie często ośmieszają Kościół, jak przykładowo "modlitwa o deszcz" urządzona przez PiS.
  Co do partii to co piszesz to prawda, tyle, że to ideał. Partie w Polsce wyalienowały się do tego stopnia, że uważają, iż tworzone przez nich prawo ich samych nie dotyczy. Przykład afera kilometrowek, gdzie sam sejm zdefiniował je jako zwrot kosztów użytkowania prywatnego pojazdu. Zaś pani Pawłowicz brała kilometrówki nie mając ani samochodu ani prawa jazdy i okazało się, że to zgodne z prawem.

  Społeczeństwo niestety nie rozlicza partii za ich oszustwa. W kampanii wyborczej PiS obiecywał zmianę pokoleń. Młody prezydent, młoda premier, władzę przejmą ludzie w wieku ok. 40 lat z nowymi pomysłami. Po wyborach mamy rząd, któremu społeczeństwo dało czerwoną kartkę spychając PIS do opozycji na 8 lat. I co przerażające, społeczeństwo tego nie widzi, nie żąda dotrzymania słowa danego w wyborach. Nasi politycy, PO-PIS tak stłamsili społeczeństwo, że nikt już nie pamięta, że to politycy są sługami społeczeństwa, że tak jak piszesz naród jest suwerenem. Dziś naród jest sługami polityków, można go inwigilować, można traktować jak bandę złodziei.

  Co do Heleny, ona opisuje dzisiejszą wiarę ja zaś odnoszę się do początków Kościoła, jak również wpływu przedchrześcijańskich wierzeń ojców na dzisiejsze profanum chrześcijaństwa. Doceniam twórczość Heleny, między nami nie ma zgody w ocenie Rydzyka a także, tego, żeby ukrywać pewne fakty, gdy działania pewnych ludzi Kościoła mogą niekorzystnie wpływać na wizerunek Kościoła. Ja zaś uważam, że tacy ludzie winni być pokazywani, by jak najszybciej ich ze społeczności wykluczyć a także by byli przykładem niewłaściwych zachowań.
 • @miarka 00:24:07
  // Dziś już trzeba heroizmu, by o naszą kulturę, o tradycję o mądrość walczyć.
  Helena, alfa.com.hel była dotąd i miejmy nadzieję dalej będzie wielkim jasnym punktem, wielką latarnią promieniującą na Forum światłem dobrze rozumianej, a jakże nam potrzebnej kultury.//

  Piękne słowa,i ważne jest teraz by to przesłanie dotarło do naszej Helenki.
  dzięki
 • @Zawisza Niebieski 13:39:24
  Ten Twój komentarz jak żywo przypomina komentarze J.Urbana a wcześniej Bieruta czy Gomułki gdzie pod pozorem walki z klerem tak naprawdę to walczyli z religią katolicką. Właściwie to można uznać go za plagiat.
  Widać że mają wiernych uczniów czy spadkobierców.
 • @Husky 15:56:14
  Wiesz, jakoś nie dziwi mnie Twoja wypowiedź. Słuchanie opowieści starszych ludzi jest bardzo pouczające. Dziś byłem na spotkaniu właśnie z takimi, zwykłymi, co życie przepracowali w fabryce, odbudowywali Polskę, ot taki klub seniora. Rozmawialiśmy o dzisiejszych zmianach, im one przypominały czasy stalinowskie, budowa oddziałów Ormo przez Macierewicza pt. Obrona terytorialna i wiele innych. Również w tych czasach ludzi o odmiennym zdaniu, by ich zastraszyć i skierować przeciw nim innych nazywano wrogami ludu, kułakami itd. Tę samą metodę zastosowałeś w swojej wypowiedzi. Stalin wiecznie żywy? Pewnie nie, ale jego metody? Nie na darmo bracia studiowali dzieła Lenina.
 • @Zawisza Niebieski 21:38:38
  // Słuchanie opowieści starszych ludzi jest bardzo pouczające.//
  Masz rację słucham rad moich rodziców, którzy to przeszli.
  niemal codziennie o tych czasach wspominają.Czasem z ironia czasem ze smutkiem że takie coś mogło mieć miejsce w katolickim kraju.
  A te wrzutki o PIS-ie ....daruj sobie.Nie ten temat

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY

więcej