Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
602 posty 19954 komentarze

Tylko prawda

Husky - Prawicowiec,katolik Zoologiczny antykomunista UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony "Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" -Jan Paweł II

Miała tylko 17 lat

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

3 sierpnia 1946 roku Wojskowy Sąd Rejonowy w Gdańsku skazał na karę śmierci niespełna 18-letnią Danutę Siedzikównę, pseudonim Inka, sanitariuszkę 5. Wileńskiej Brygady AK. Wyrok wykonał 28 sierpnia 1946 roku dowódca plutonu egzekucyjnego z KBW

              

Danutę Siedzikównę zabił 28 sierpnia 1946 roku o godz. 6.15 strzałem w głowę dowódca plutonu egzekucyjnego z KBW

Danutę Siedzikównę zabił 28 sierpnia 1946 r. o godz. 6.15 strzałem w głowę dowódca plutonu egzekucyjnego z KBW. Wcześniejsza egzekucja z udziałem żołnierzy nie udała się. Żaden nie chciał zabić "Inki", choć strzelali z odległości trzech kroków.

 

                               

           "Powiedzcie mojej babci, że zachowałam się jak trzeba".

 

 

Piotr Szubarczyk z IPN w Gdańsku, oceniając proces "Inki", pisał: "Wyrok śmierci na sanitariuszkę był komunistyczną zbrodnią sądową, zarazem aktem zemsty i bezradności gdańskiego UB (od którego realnie zależał wyrok) wobec niemożności rozbicia oddziałów mjr. 'Łupaszki'. Szwadron 'Żelaznego+, w którym służyła 'Inka', był szczególnie znienawidzony przez gdański WUBP z powodu licznych, udanych akcji na placówki UB, m.in. brawurowy rajd przez powiaty starogardzki i kościerski 19 maja 1946 r., podczas którego opanowano kilka posterunków milicji i placówek UB, likwidując sowieckiego doradcę PUBP w Kościerzynie, kilku funkcjonariuszy UB i ich konfidenta".
Danuta Siedzikówna urodziła się 3 września 1928r. w Guszczewinie koło Narewki, na skraju Puszczy Białowieskiej. Wychowała się w rodzinie o tradycjach patriotycznych. Ojciec Wacław Siedzik, jako student Politechniki w Petersburgu, w 1913 r. został zesłany na Sybir za uczestnictwo w polskiej organizacji niepodległościowej. Kilkadziesiąt lat później w lutym 1940 r. został aresztowany przez NKWD i zesłany do katorżniczej pracy w kopalni złota w rejonie Nowosybirska. Po podpisaniu układu Sikorski-Majski pomimo wycieńczenia przedostał się do armii tworzonej przez gen. Władysława Andersa. Zmarł w 1943 r. Pochowany został na cmentarzu polskim w Teheranie. Matka "Inki" Eugenia współpracowała z Armią Krajową. W listopadzie 1942 r. aresztowało ją Gestapo. We wrześniu 1943 r., po ciężkim śledztwie, w czasie którego była torturowana, Niemcy zamordowali ją w lesie pod Białymstokiem.
Po śmierci matki, mając zaledwie 15 lat, Danuta razem z siostrą Wiesławą złożyła w grudniu 1943 r. przysięgę i wstąpiła do AK. Następnie odbyła szkolenie sanitarne. Po wkroczeniu Armii Czerwonej w 1944 r. podjęła pracę kancelistki w nadleśnictwie Hajnówka.
W czerwcu 1945 r. wraz z innymi pracownikami nadleśnictwa została aresztowana przez grupę NKWD-UB za współpracę z antykomunistycznym podziemiem. Z konwoju uwolnił ją patrol wileńskiej AK Stanisława Wołoncieja, "Konusa", podkomendnego mjr. Zygmunta Szendzielarza, "Łupaszki". W oddziale "Konusa", a potem w szwadronach por. Jana Mazura, "Piasta", i por. Mariana Plucińskiego, "Mścisława", pełniła funkcję sanitariuszki. Przez krótki czas jej przełożonym był por. Leon Beynar, "Nowina", zastępca mjr. "Łupaszki", znany później jako historyk i publicysta Paweł Jasienica.
Na przełomie 1945 i 1946 r., zaopatrzona w dokumenty na nazwisko Danuta Obuchowicz, podjęła pracę w nadleśnictwie Miłomłyn w pow. Ostróda. Wczesną wiosną 1946 r. nawiązała kontakt z ppor. Zdzisławem Badochą, "Żelaznym", dowódcą jednego ze szwadronów "Łupaszki". Do lipca 1946 r. służyła w tym szwadronie jako łączniczka i sanitariuszka, uczestnicząc w akcjach przeciwko NKWD i UB. W czerwcu 1946 r. została wysłana do Gdańska po zaopatrzenie medyczne dla szwadronu. 20 lipca 1946 r. została aresztowana przez funkcjonariuszy UB i osadzona w więzieniu w Gdańsku.
Po ciężkim śledztwie 3 sierpnia 1946 r. skazana została na karę śmierci przez Wojskowy Sąd Rejonowy w Gdańsku.

              

 

 
W akcie oskarżenia znalazły się zarzuty udziału w związku zbrojnym, mającym na celu obalenie siłą władzy ludowej oraz mordowania milicjantów i żołnierzy Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Zarzucono jej m.in. nakłanianie do rozstrzelania dwóch funkcjonariuszy UB podczas akcji szwadronu "Żelaznego" w Tulicach pod Sztumem. Zdaniem dr. hab. Piotra Niwińskiego z Uniwersytetu Gdańskiego, autora życiorysu "Inki" w słowniku biograficznym "Konspiracja i opór społeczny w Polsce": "Siedzikówna była cichą, trzymającą się z tyłu dziewczyną, sanitariuszką. Jak można było oskarżyć ją o wydawanie poleceń zabijania żołnierzy? Zachowały się relacje funkcjonariuszy Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego (KBW) i milicjantów, których ona opatrywała po potyczkach z partyzantami AK".
W grypsie przesłanym z więzienia Siedzikówna napisała: "Powiedzcie mojej babci, że zachowałam się jak trzeba".Zdanie to - według historyków - nie tylko odnosi się do przebiegu śledztwa, lecz także do odmowy podpisania przez "Inkę" prośby o ułaskawienie. Prośbę taką do prezydenta Bolesława Bieruta skierował za nią jej obrońca. Bierut nie skorzystał z prawa łaski.
Prokurator Wacław Krzyżanowski, który dla 17-letniej dziewczyny zażądał kary śmierci, był oskarżany przez Instytut Pamięci Narodowej o udział w zbrodniach komunistycznych, został jednak uniewinniony przez sąd.
Danutę Siedzikównę zabił 28 sierpnia 1946 r. o godz. 6.15 strzałem w głowę dowódca plutonu egzekucyjnego z KBW. Wcześniejsza egzekucja z udziałem żołnierzy nie udała się. Żaden nie chciał zabić "Inki", choć strzelali z odległości trzech kroków.

PAP

http://nowahistoria.interia.pl/aktualnosci/news-

 

 

KOMENTARZE

 • Piękna i tragiczna to postać, już kiedyś o niej pisałem
  http://3obieg.pl/powiedzcie-babci-ze-postapilam-jak-trzeba
  Tak niestety zabijano najpiękniejsze kwiaty naszego społeczeństwa.
 • @Zawisza Niebieski 20:41:01
  Na nagrobku Bolesława Bieruta wymalowali gwiazdę i napisali „Kat”. Zostali zatrzymani na 48 godzin
  Wandale

  zniszczyli nagrobek Bolesława Bieruta. Napisali na nim "kat morderca"
 • @Husky 20:52:21
  Nic dodać nie można .Ave .
 • @Husky 20:52:21
  Nasza polska, słowiańska tradycja mówi, uszanuj grób zmarłego, nasze prawo mówi, przestępstwem jest niszczenie cudzego mienia. Polak uszanuje miejsce spoczynku tego, co już się bronić nie może. Katolik ocenę jego czynów pozostawi Jezusowi.
  Ale napadły nas ludy obcej cywilizacji, nie potrafiące uszanować naszej kultury. Wożone autokarami kreatury wyją po cmentarzach, na których nasi bohaterowie pamięć swych poległych kolegów chcą uświęcić. Napadły nas ludy, co w dni, gdy wspominamy naszych bohaterów, swoich chcą wspominać.
  Nie robię z Bieruta bohatera, ale pamiętam "wyjechał w futrze, wrócił w kufrze. Dlaczego? Z pewnością nie wiemy wszystkiego, ale za coś zapłacił życiem. Za co? Dlaczego? Historię tę zabrał do grobu.
  Polak zna czyny, ocenia czyny, ale nie mści się na zmarłych.

  Szanujmy groby zmarłych, bo taka nasza kultura, choćby był to żołnierz najeźdźcy, choćby były to groby żołnierzy niemieckich, rosyjskich. Niech ich Bóg rozliczy, niech ich historia rozliczy. Jeśli nie chcemy by były w danym miejscu, przenieśmy w inne, ale z zachowaniem szacunku dla prochów zmarłego. Żołnierzy niemieckich pochowanych na Powązkach przeniesiono w inne miejsce. Miejsce spokojne, miejsce godne cmentarza, choć nie eksponowane.
  Uszanuję grób morderców Inki, choć nie będę miał do nich szacunku, choć powiem, że nikczemnymi byli ludźmi, choć napiszę o ich czynach.
  Wybacz, ale nie zniżę się do aż tak niskiego poziomu jak Ziobro, , by bronić tych co naszej kultury uszanować nie chcą. Nie zniżę się do poziomu Macierewicza, Pawłowicz, Niesiołowskiego. Stwierdzę jedno, Ziobro i dwóch posłów PiS swym haniebnym czynem otworzyli drogę do braku poszanowania dla pomników stawianych przez .... nie naszą kulturę. Każdy, kto farbą pomaże pomniki stawiane przez PiS na pewno popełni mniejsze przestępstwo, niż ci, których od odpowiedzialności uwolnił Ziobro. Nie zbezczeszczą grobu a tylko rzeźbę.
 • @Zawisza Niebieski 21:46:05
  Trochę bym polemizował z tym komentarzem ale może przy innej okazji.
  Dla mnie cmentarz Powązkowski - to nie miejsce dla takich zbrodniarzy
  zwłaszcza gdy ci tacy jak właśnie Bierut kazali chować te ofiary "na łączce".
  Czy dziś właśnie takim nie pora przeniesienia się "na łączkę".
  Ale mam zamiar napisać o tym i wtedy wymienimy się argumentami.
  Dziś to chwila wspomnień o tej potwornej zbrodni na dziecku w imię przywracania ładu i porządku ala PRL.
  Dzięki za komentarz
 • @Husky 22:01:04
  Od dawna wspominam to wspaniałe dziecko, bo dzieckiem była wiekiem, dojrzałą Polką rozumem. "Powiedzcie Babci, że postąpiłam jak trzeba", to krzyk rozpaczy dziecka, któremu kazano być dorosłą, i sprostała temu, gotową na śmierć zanim zaznała tego, by być dziewczyną, oblubienicą, żoną, matką wychowującą Polaków, tych przez bardzo duże "P". Takich ludzi jak Inka w polityce nam bardzo brakuje, praktycznie ich nie ma, są za to przekupne gnidy, niekiedy wygadane, niekiedy totalnie głupie, jak Pawłowicz, Niesiołowski.
  Widzisz, być Polakiem znaczy wiele, to nie jest łatwe, to pytanie które wielu sobie stawia, mówić prawdę, to co się myśli, tak jak się ocenia, czy też "dla chleba, bracie dla chleba, czasem wodę w usta nabrać trzeba". Nasi przodkowie postawili wysoko poprzeczkę, nieosiągalną dla wielu gnid, co najwyższe stanowiska w kraju piastują. Nasz nierząd, to politycy co mogą tylko marzyć, by zobaczyć tę poprzeczkę gdzieś w przestworzach. Tragedią Polski jest to, że miernoty nami rządzą. Ułaskawieni przestępcy, kłamcy z wyrokami, kumoterstwo jest prawem, prawo jest przestępstwem. Przestępcy i Spiskowcy (PiS) mącą w głowach tym, których nie stać na samodzielne myślenie, co są gotowi, by za 500 zł za dziecko się jak ladacznica sprzedać.
 • @ireneusz 23:44:48
  "Powiedzcie Babci, że postąpiłam jak trzeba"
 • Armia Krajowa rozkazem jej dowództwa, dokładnie gen. Okulickiego,
  została rozwiązana 19 stycznia 1945 roku.
  Cóż to więc była za Armia Krajowa działająca w czerwcu 1945 roku i później.
  Ktoś AK wtedy reaktywował?
  Proszę o jakieś dokumenty potwierdzające taką ewentualność.
 • @lorenco 23:54:25
  A co to ma wspólnego z zabójstwem Inki
 • @Husky 00:00:36
  Czy mam tu cytować cały tekst, który wkleiłeś jako notkę, choć wkleję urywek:
  "W czerwcu 1945 r. wraz z innymi pracownikami nadleśnictwa została aresztowana przez grupę NKWD-UB za współpracę z antykomunistycznym podziemiem. Z konwoju uwolnił ją patrol wileńskiej AK Stanisława Wołoncieja, "Konusa", podkomendnego mjr. Zygmunta Szendzielarza, "Łupaszki". W oddziale "Konusa", a potem w szwadronach por. Jana Mazura, "Piasta", i por. Mariana Plucińskiego, "Mścisława", pełniła funkcję sanitariuszki. Przez krótki czas jej przełożonym był por. Leon Beynar, "Nowina", zastępca mjr. "Łupaszki", znany później jako historyk i publicysta Paweł Jasienica.
  Na przełomie 1945 i 1946 r., zaopatrzona w dokumenty na nazwisko Danuta Obuchowicz, podjęła pracę w nadleśnictwie Miłomłyn w pow. Ostróda. Wczesną wiosną 1946 r. nawiązała kontakt z ppor. Zdzisławem Badochą, "Żelaznym", dowódcą jednego ze szwadronów "Łupaszki". Do lipca 1946 r. służyła w tym szwadronie jako łączniczka i sanitariuszka, uczestnicząc w akcjach przeciwko NKWD i UB. W czerwcu 1946 r. została wysłana do Gdańska po zaopatrzenie medyczne dla szwadronu. 20 lipca 1946 r. została aresztowana przez funkcjonariuszy UB i osadzona w więzieniu w Gdańsku."
  Dlatego pytam się, co to było to AK po rozwiązaniu Armii Krajowej?
  Bo niektórzy kpią sobie, że było to AK - a kury a kaczki, kradzione ludności.
  Dlatego pytam: czy reaktywowano na wiosnę 1945 roku Armię Krajową?
  Jakieś dokumenty są?
 • @lorenco 00:17:14
  Partii Komunistycznej już nie ma, a komuniści jeszcze są
  Wystarczy
  Pomódl się za to dziecko i Jej rodzicow
  To też wystarczy
 • @Husky 00:26:26
  Są partie komunistyczne jak np. najpotężniejsza Komunistyczna Partia Chin, w samej Europie: KP Grecji, Hiszpanii, Cypru, Portugalii, Francji, Czech, Bułgarii, Irlandii, co zasiadają w parlamencie tych krajów. Innych nie będę wymieniał bo szkoda czasu, jest internet i każdy może sobie znaleźć.
  Ważna jest pamięć o tych 17-latkach i młodszych, którzy zginęli w Powstaniu Warszawskim, było ich tysiące!
  Zamieszczając notki o Powstaniu, nie chciałeś komentarzy kontrowersyjnych, cichutko miało być, bić pokłony organizatorom Powstania!
  Tu jedna Inka a w PW tysiące zabitej młodzieży walczącej plus dziesiątki tysięcy młodzieży cywilnej.

  Zatem Twoja Inka mnie nie pasi, podobnie jak obecnie Nadia Sawczenko, zabójczyni dziennikarzy a bohaterka UPAiny!
 • @
  "Po śmierci matki, mając zaledwie 15 lat,..." - no właśnie. Pewnie się narażę ale czy dziewczyna lat 15, z podlaskiej wsi zabitej sztachetami, praktycznie bez dobrej edukacji, bez internetu gdzie dzisiaj dowiedzieć się można wszystkiego, bez wiedzy gdzie nawet leży Płock a co dopiero o sprawach ważnych może być świadoma politycznie i wiedzieć co jest grane? Czy taka młoda osoba może mieć świadomość o co walczy i dlaczego? A może to wszystko to nie było tak? A może ta biedna dziewczyna ze swoim młodzieńczym jeszcze głupiutkim polotem została perfidnie przez przełożonych wykorzystana.... tak jak młodzież warszawskiego powstania?
  Pytanie zostawiam do przemyślenia w ciszy.
  Co do egzekucji, nie ma na świecie dużo ludzi aby tak młodej dziewczynie
  strzelić w łeb. Co innego na polu walki. Nie dziwie się że żaden z wyznaczonych żołnierzy nie chciał dopuścić się tego czynu. Niezależnie czy winna czy nie, skaza na psychice człowieka zostaje do końca jego dni.
 • @Stara Baba 03:06:07
  --podzielam zdanie i wątpliwości . Nadmierne eksponowanie śmierci Inki musi zastanawiać . Czyżby / nią / chciano przykryć fakt,że mordowano INTELIGENCJĘ tzw SUBSTANCJĘ NARODOWĄ WAŻNĄ !! dla przetrwania Narodu ?.
 • @lorenco 01:11:32
  Wielu już ci to pisało,wielu.Ale i ja ci jeszcze raz powtórzę.
  Nie wystarczy nauczyć się pisać w j.polskim by być Polakiem.
 • @ninanonimowa 07:07:39
  “Krwawa Inka”

  Nastolatka, mimo bólu i strachu, nie odpowiada na pytania ubowców. Pamięta bowiem, że zobowiązała się do lojalności wobec dowódców i Ojczyzny. Niestety, przesłuchania w sprawie majora Zygmunta Szendzielarza “Łupaszki” to dopiero początek problemów Danusi. Prawdziwy dramat zacznie się wówczas, gdy ubecy zainteresują się samą Siedzikówną i jej działalnością narodowowyzwoleńczą. Pracownicy UB wyciągną na światło dzienne sytuację z niezbyt odległej przeszłości. Tamtego dnia doszło do potyczki między żołnierzami podziemia niepodległościowego a funkcjonariuszami Milicji Obywatelskiej. Inka uczestniczyła w tej akcji, ale nie jako osoba walcząca, tylko jako zwykła sanitariuszka. Chociaż była związana z żołnierzami Łupaszki, udzieliła pomocy rannemu w starciu milicjantowi. W wersji ubeków sytuacja ta zostanie drastycznie zniekształcona. Komuniści stwierdzą, że Danusia strzelała do milicjantów i rozkazywała żołnierzom, aby czynili to samo. Znajdą nawet kilku “świadków” potwierdzających tę rewelację. Surrealistyczna historyjka, wyjęta z kapelusza, stanie się pretekstem do zrobienia z niewinnej dziewczyny krwiożerczej bestii (“Krwawej Inki”).

  http://njnowak.neon24.pl/post/109125,inka-1946-natalii-korynckiej-gruz
 • @Stara Baba 03:06:07
  Zwyczajna nastolatka?

  Najważniejsze są jednak sceny, które przenoszą nas sześćdziesiąt lat wstecz i czynią bezpośrednimi obserwatorami Danuty Siedzikówny. Dziewczyna, urodzona w roku 1928, jest sympatyczną i pozornie zwyczajną nastolatką. Gdy ją poznajemy, nie ma jeszcze ukończonych siedemnastu lat. Danusia nie jest nikim ważnym. Nie dokonała również niczego nadzwyczajnego. Ot, taka sobie dziewuszka, która w czasie II wojny światowej pomagała rannym, a potem podjęła pracę jako kancelistka w pewnym nadleśnictwie. Niby nic wielkiego, ale dla ubeków, wprowadzających własne porządki w powojennej Polsce, jest to wystarczający powód, żeby ją aresztować. Dziewczyna, przewożona wraz z innymi zatrzymanymi do więzienia, zostaje odbita przez grupę żołnierzy majora Zygmunta Szendzielarza “Łupaszki”. Po tym wydarzeniu nawiązuje bliską współpracę ze swoimi wybawcami (którzy, mimo oficjalnego końca wojny, nadal próbują wyzwolić Polskę spod sowieckiej okupacji. Z punktu widzenia nowych władz, jest to działalność wywrotowa). Decyzja Inki o dołączeniu do żołnierzy Łupaszki stanie się wkrótce przyczyną jej niezasłużonego cierpienia i przedwczesnej śmierci.


  Młodość i beztroska

  Danusia wie, że odkąd zbliżyła się do podziemia niepodległościowego, grozi jej śmiertelne niebezpieczeństwo. Jeszcze większe niż przed pierwszym aresztowaniem. Mimo świadomości, że sytuacja polityczna nie sprzyja polskim patriotom, nastolatka zachowuje optymistyczną i nieco beztroską postawę. Stara się żyć tak jak większość dziewcząt w jej wieku. Chodzi na randki, korzysta z młodzieńczych rozrywek… Pewnego razu Inka i jej dwie koleżanki (które, podobnie jak współczesne nastolatki, uwielbiają muzykę) siedzą do późnych godzin nocnych, grając na pianinie i śpiewając chwytliwe piosenki. Utwory, które wykonują, mają charakter miłosno-patriotyczny. Hałaśliwe zachowanie dziewcząt przyczynia się do zdemaskowania kryjówki Inki. Nastolatka zostaje aresztowana przez UB. Początkowo przedstawiciele bezpieki odnoszą się do niej przyjaźnie. Oficer, przesłuchujący Danusię, traktuje ją jak małe dziecko, które wprawdzie coś przeskrobało, ale może łatwo naprawić swój błąd i powrócić do normalnego życia. Warunek jest jeden: Inka musi złożyć zeznania obciążające Łupaszkę i jego żołnierzy. A na to dziewczyna nie ma najmniejszej ochoty.


  Pranie mózgu

  Ubecy od samego początku próbują manipulować umysłem nastolatki. Stosują wobec niej taktykę “dobrego i złego policjanta” (jeden przesłuchujący stara się być ciepły i ludzki, a drugi - chodny i bezlitosny. Chodzi o to, żeby przesłuchiwana ostatecznie wybrała współpracę z tym pierwszym funkcjonariuszem). Rzeczonej taktyce towarzyszą odwołania do religijnych i patriotycznych uczuć Siedzikówny (próby wywołania w dziewczynie poczucia winy i obowiązku). Gdy staje się jasne, że Inka nie zdradzi swoich przyjaciół, zaczynają się tortury i upokorzenia. Bicie, stójka, wyzwiska, polewanie zimną wodą… Wiek i płeć ofiary nie powstrzymują oprawców przed korzystaniem z takich metod. To, co robią pracownicy Urzędu Bezpieczeństwa, pod wieloma względami przypomina pranie mózgu. Sprzeczne komunikaty, niejasne nastawienie i naprzemienne wypytywanie “po złości” i “po dobroci” są iście ogłupiające. Porucznik, prowadzący śledztwo, potrafi bez emocji obserwować katowanie Inki, a potem troskliwie ją pytać, czy nie miałaby ochoty na “jajeczniczkę”. Cała metodyka ubeków przypomina to, o czym pisał George Orwell w powieści “Rok 1984”.

  http://njnowak.neon24.pl/post/109125,inka-1946-natalii-korynckiej-gruz
 • Szkoda że "patrioci" starannie przemilczają uzasadnienie wyroku.
  Wtedy można by dyskutować na jego zasadnością.
  A tak to czysta manipulacja propagandowa.

  Zasada była prosta: jak mordowałeś (zabijanie bezbronnych, jeńców, cywilów), lub wydawałeś rozkazy zabijania dostawałeś karę śmierci.
  Jak zabijałeś podczas walki lub byleś członkiem bandyckich ugrupowań dostawałeś odsiadkę i wychodziłeś za chwilę po licznych amnestiach.

  Dla kontrastu podpowiem że tzw "zachód" nie stosuje takich humanitarnych zasad. Za "terroryzm" czyli udział w organizacji terrorystycznej dostajesz wieloletnie więzienie lub wręcz dożywocie bez prawa do amnestii.

  Widać różnicę gołym okiem.
  Inny przykład to traktowanie terrorystów przez Asada (to wpływy rosyjskie)... czyli ujawnienie, amnestia, i do cywila o ile nie mordowałeś bezbronnych. Jak mordowałeś to stosowna kara.

  A jak postępują "umiarkowani" i popieranie szkolenie, finansowani i zbrojeni przez tzw zachód ? Mordowanie jeńców to norma, mordowanie za podejrzenie to norma, publiczne mordowanie w okrutny sposób by zastraszyć innych to norma, obcinanie głów na żywca to wręcz przedstawienie ku radości "umiarkowanych".

  Widać różnicę ? Nic się od czasów II wojny światowej nie zmieniło.
  Ci sami "sponsorzy" i te same metody.
  Nawet te same propagandowe kłamstwa.

  Inka na tym tle zajmuje określone miejsce podobnie jak inni ówcześni bandyci wspierani przez tzw zachód.

  Miłośnicy ówczesnych i dzisiejszych bandytów bardzo nie lubią prawdy i obiektywizmu.
 • @Husky 00:00:36
  Udział w nielegalnej organizacji zbrojnej i dokonywanie czynów zabronionych jakimi jest mordowanie jeńców.
 • @Husky 07:45:08
  A ty czasem nie manipulujesz faktami ?
  Jakie są dowody na twoją wersję ? Może zeznania świadków czyli kolesi Inki ?
  Ich prawdomówność znamy z obecnej interpretacji historii, jest na poziomie Gazety Wybiórczej, Radia Wolna Europa czyli agendy CIA, broni atomowej Husaina, ... i całej polityki informacyjnej (czyli dezinformacyjnej) dzisiejszych tzw zachodnich mediów.

  W tym zakresie nic się od tamtych czasów nie zmieniło.
  Demokracja ciągle budowana jest na kłamstwach, na zbrodni , na różnych wybiórczych "prawdach" czyli g.. prawdach.
 • @ireneusz 23:44:48
  Miał Autor durnia zbanować?
  Ach,to chrześcijańskie miłosierdzie....
 • @Oscar 09:41:10
  W tym zakresie nic się od tamtych czasów nie zmieniło.
  pełna racja.Tak,jak wtedy,nie brakuje zdrajców i sqrwysynów.Ci ostatni upodobali sobie ten blog.
 • @Stara Baba 03:06:07
  Odessa, 2 maja 2014 - dziewczęta ukraińskie nalewają benzynę do butelek aby dzielni ukraińscy chłopcy mogli wygodnie palić i riezać "Moskali" w Domu Związków Zawodowych.
  Bohaterki banderlandii - tak mi się skojarzyło z tą biedną Inką.
  http://ic.pics.livejournal.com/anika_oblomova/13314104/24014/24014_600.jpg
 • @Cheval Noir 10:27:36
  Jak widać ....nic się nie zmieniło.
  Na argumenty stek wyzwisk, bezzasadnych oskarżeń czyli wyrazy głębokiej zoologicznej nienawiści.
  Taka nienawiść to właśnie gleba do mordowania...taką był wtedy i jest teraz.
  A tzw "patriotyzm, czy religijność" to tylko listek figowy dla czystej zoologicznej nienawiści nakręcanej (łże media) i rozgrywanej na zimno przez wrogów Polski (i ne tylko Polski) czyli kandydatów na władców świata, rasę wybraną, globalistów czy Eskimosów.
 • @Husky 07:37:31
  Oprócz Ciebie, nikt mi nie pisał.
  Nie odpowiedziałeś mi na pytanie, co to było za AK w czerwcu 1945 roku, skoro Armia Krajowa została rozwiązana w styczniu 1945?
  Jeszcze jedno: dlaczego wy wielcy polscy patrioci z Londynu nie piszecie np. o ministrze Bronisławie Pierackim? Minister rządu II RP zamordowany przez Banderę i spółkę! Jego Ci nie szkoda?
  Bandera dostał karę śmierci za to morderstwo, w ramach amnestii upiekło mu się i zamieniono karę na dożywocie.
  Pomijając już ludobójstwo na Wołyniu, pytam się: jak można gościć w Polsce Poroszenkę, ściskać mu ręce przez członków POPIS, rządu, prezydenta? Poroszenko ogłosił mordercę polskiego patrioty, ministra rządu II RP, Stepana Banderę bohaterem UPAiny!
  Ja bym mu napluł w twarz!
  No ale wy prawdziwi Polacy tworzycie nowych bohaterów z ludzi co najmniej dwuznacznych, tylko dlatego, że riezali milicjantów czy UB-owców.
  My Polacy mamy swoich bohaterów, bo nasze państwo istnieje od ponad 1000 lat.
  Nie potrzebujemy innych, Polska to nie banderlandia, gdzie z braku innych, bohaterami są upowskie rezuny.
  A Tobie ludzie tu piszą, że piszesz za hrywny czy szekle.
  Nie sądzę aby tak było, jednak może się mylę.
 • @Oscar 09:12:42
  Czytając ten twój komentarz, jestem przekonany że i ty nie miałbyś żadnych zahamowań i strzeliłbyś w tył głowy takiemu dziecku.
  Mylę się.
 • @lorenco 17:02:40
  A głęboko w D..IE to mam co ty sądzisz i czy się mylisz
  A twoje zdjęcia to może też false flag. Nie ma krwi,trupów ani nawet keczupu.Gdzie świadkowie pani z antypodów , bloger Morris czy tłumacz Metro. Gdzie ich EKSPERTYZY,gdzie.
  Poczekam na ich komentarze.To wtedy może ci odpiszę.
  Raz ci jeszcze powtarzam nie wystarczy pisać po Polsku, nie wystarczy.
  EOT
 • @Cheval Noir 10:27:36
  //Tak,jak wtedy,nie brakuje zdrajców i sqrwysynów .Ci ostatni upodobali sobie ten blog.//

  witam gościa,zawsze ceniłem sobie twoje finezyjne komentarze na tym blogu

  ps.
  tylko czemu tak brzydko piszesz o Lorenco,Oscarze,czy ninie, a zwlaszcza o sobie,
  czemu
 • @Husky 17:22:27
  Znajdę specjalnie dla Ciebie filmy z Odessy.
  No i powiem Tobie, że ja patrzyłem na żywo na Spilno TV live z tych wydarzeń w Odessie.
  False flag z wydarzeń w UE - może tak, może nie.
  Nie wiem.
  Natomiast o ludobójstwie w Odessie wiem dużo.
  I niestety, czy stety dla Ciebie, śledztwo na temat tych wydarzeń, pomimo oporności junty kijowskiej jest w toku.
  Tak samo, jak z MH17.
  Wiem, bronisz banderowską Ukrainę, jednak coraz mniejsze poparcie ma junta kijowska w krajach europejskich i na świecie.
 • @lorenco 17:39:45
  To był twój ostatni komentarz nie w temacie notki. Mało ci blogów o Ukraine, mało.
  Kolejne nie w temacie kasuje.
  ps.
  mam w 4 literach co się dzieje/działo lub będzie dziać na Ukrainie.
  Jak będę miał uwagi to napiszę pod notka o Ukrainie.
  Czy aby ten komentarz jest dla ciebie zrozumiały
 • @Husky 17:47:50
  No pewnie, zrozumiałe.
  Znaczy się, że wizja Międzymorza nieaktualna. Bardzo się cieszę, że będziemy bronić swoich granic w obecnej, najlepszej postaci. To najważniejsze. 19 powiatów zostanie przy Polsce. No i Ziemie Odzyskane.
  A co to ma za związek z Inką?
  Podjudzanie.
  Pozdrawiam i nie denerwuj się tak...
  https://pp.vk.me/c626231/v626231413/1d475/crIF9eaV4xE.jpg
 • @lorenco 18:12:56
  A tą panienkę komu dedykujesz - sobie
  Nie znam tej osoby 8-))
  ps.
  nie denerwuje się ,ale przypomnij sobie ile to razy pisałeś do innych by nie trollowali, a sam co robisz
 • @Husky 17:10:17
  I znowu insynuacje.
  Nie nadaje się na kata.
  Uważam jedynie że za zbrodnie trzeba płacić.
  Dzieci można traktować łagodniej jeżeli wykazują szanse na resocjalizację.
  Jeżeli takiej szansy nie widać to kara powinna być wymierzona by ochronić przyszłe ofiary.
  Inka swoją szansę miała i świadomie z niej nie skorzystała.
  Puszczono wolno znowu by zagrażała życiu spokojnych ludzi (poszła by do bandy).
  Życie spokojnych ludzi jest ważniejsze od życia bandyty.
  Bandytę można próbować resocjalizować ale nie wolno tego robić w sposób przy którym mógłby ponownie dokonywać zbrodni, zemsty.. na niewinnych ludziach.

  Inka to przypadek "dziecka ISIS" które mordowało jeńców obcinając i głowy... to dramat dziecka ale to dziecko jest zagrożeniem dla innych ludzi. Trzeba wybrać mniejsze dla społeczeństwa zło.
  Inka sama wybrała i dzięki temu wyborowi bandytyzm w Polsce szybciej się skończył.
 • @Oscar 18:28:06
  Jedną wielką bandą to były rządy 1944-1989
  Wystarczy
  ps.
  a ich fani i sługusy nadal tego nie rozumieją
  Taka prawda
  TO SE NE VRATI
 • @Husky 17:29:26
  Jamci najgorszy z nich.Taki mam nie wyparzony jezyk i czarno-biale widzenie swiata.Mowa moja jest tak-tak,nie-nie.Za czesto czytam Nowy Testament.
  Ironia Twa pochlebia mi.
  Pozdrawiam:)
 • @Oscar 18:28:06
  Ty nic nie rozumiesz,biedny czlowieku.
  Twa epoka przeszla do szamba historii.
 • @Husky 18:39:00
  No tak a kolonizacja Polaki po 89r w najgorszym możliwym scenariuszu czyli rabunek majątku narodowego, likwidacja armii narodowej, przejęcie przez koszerną zagranicę niemal całego majątku narodowego, odebranie de facto Polakom opieki medycznej to czyje to dzieło ?
  Kto tych wrogów narodu Polskiego wypromował u do władzy po 89r ?
  Trzeba być naprawdę tępym pełnym nienawiści idiotą by tak dać się manipulować żydowskim mediom i ich politycznym sługusom.
  Żydów w Polsce jest poniżej 1 % a rządzą Polską niepodzielnie od 89r.
  To post solidaruchy ich tam ustawiły i utrzymywały przy władzy.
  A ten oficjalny kult bandytów tamtych czasów (polskich i banderowskich) (media żydowskie, żydowskie sługusy w polityce) pokazuje na kim mafia globalistów żydowskich buduje swoją siłę w Polsce... na was na takich jak ty. Tacy ja ty nadają się na mięso armatnie w wojnie przeciw Rosji na którą mafia ma apetyt.
  Jesteś w jednej drużynie z ISIS, banderowcami, miłośnikami Łupaszki. islamistami z Kosowa, ...itp.. wszyscy chodzicie na pasku mafijnej propagandy i wszyscy jesteście dla mafii mięsem armatnim z którego obficie korzysta bo to też jest jakiś zasób kolonialny który można wykorzystać w interesie mafii.

  To darmowa lekcja prawdy.
  Nie musisz dziękować.
  Powinieneś raczej w powyższym kontekście oceniać wydarzenia historyczne i bieżące.

  PS
  Inka była nie tyle sanitariuszką (prawda wybiorcza jak zwykle) i nie tyle dzieckiem (kolejna prawda wybiórcza) ile prawą ręką wodza bandy (zaufaną kochanką) którego się wszyscy bali. Niechby który nie wykonał rozkazu Inki gdy kazała strzelać do milicjantów ... każdy wiedział co go czekało gdyby Inka się poskarżyła kochankowi... i nie było by ratunku.
  Inka postawiła kolegów z bandy w sytuacji albo mnie posłuchacie albo was Łupaszko wykończy. Mogli jeszcze zlikwidować Inkę ale to też oznaczało śmierć z ręki Łupaszki (Łupaszko słynął z tego że potrafił zadawać bardzo bolesną śmierć).
  Tak to mniej więcej musiało wyglądać.
  Poza za tym Inka dostała już od Państwa jedną szansę, była aresztowana i zwolniona ale wróciła do bandy czyli recydywa.
  Przy recydywie zasady są dużo surowsze a mimo to dostała drugą życiową szansę (mając już karę śmierci na karku) ale nie skorzystała.
 • @Cheval Noir 19:02:57
  Polska się jeszcze podniesie.
  Jeszcze zbudujemy Polską gospodarkę (a nie kolonialną) jeszcze odtworzymy Polskie banki, jeszcze przywrócimy opiekę medyczną dla wszystkich obywateli Polski, jeszcze przywrócimy budowę mieszkań dla ludzi a nie dla zysków na wielką skalę, jeszcze zlikwidujemy bezrobocie.
  Zlikwidujemy Polskę oligarchiczną, Polskę taniej siły roboczej Polskę rządzoną przez wielkie zagraniczne koncerny w rękach koszernych oligarchów.
  Jednym słowem zlikwidujemy Polskę post solidaruchów a pobudujemy Polskę Polaków dla Polaków, Polskę równych szans życiowych dla każdego Polaka.
  Nie będzie łatwo, mafia ciągle dysponuje sporym potencjałem Polskich pożytecznych idiotów których skutecznie rozgrywa we własnym antypolskim interesie.

  Polska powstanie jak post solidaruchy przestaną rządzić a Polacy zrozumieją że jedną szansą dla Polskie jest narodowa jedność oparta o prawdę historyczną (nie wybiórczą czy w wersji IPN).

  I tego mafia boi się najbardziej.
 • @Oscar 19:09:39
  Zobacz największych ZBRODNIARZY PRL!
  Wojciech Jaruzelski, Czesław Kiszczak i nie tylko!
  http://cdn13.se.smcloud.net/t/photos/t/300570/wojciech-jaruzelski_22270698.jpg
  http://cdn8.se.smcloud.net/t/photos/t/286961/czeslaw-kiszczak-nie-chce-emerytury-bo-bierze-9000-zl-renty_20046395.jpg

  UBECKIE ZBRODNIE
  http://podziemiezbrojne.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?163019
 • @Oscar 19:18:48
  //Polska powstanie jak post solidaruchy przestaną rządzić//

  Towarzyszu
  jeszcze tylko kolejne 27 lat i o was wspomna ........
  kosmici
  ach
  TO SE NE VRATI
 • @Cheval Noir 19:00:18
  8-)))
 • @Husky 19:23:49
  No i widać jak na dłoni różnicę w podejściu.

  Ja opisałem (w skrócie) co trzeba zrobić by odzyskać Polskę.
  A jaką dostałe odpowiedź ?
  Wała, nigdy.

  Tak mógł napisać tylko wróg narodu Polskiego.
  (nie dla polskiej gospodarki, nie dla polskich banków, nie dla likwidacji bezrobocia, nie równych szans dla wszystkich Polaków....nie dla powszechnej opieki medycznej).

  Tak mógł napisać albo skończony idiota albo wróg narodu Polskiego.
  Takich w Polsce jest jeszcze zbyt wielu i dlatego mafia ciągle rządzi Polską.
 • @Cheval Noir 19:00:18
  //Ironia Twa pochlebia mi.//
  w szybkim pisaniu to i .......
  pies robi "bendy"
  8-))))
 • @Husky 19:20:58
  A nie Wałęsa, Balcerowicz, Gronkiewicz, Suchocka, Geremek, Buzek, Tusk, Kwaśniewski, Sikorski, Rostowski ... i wielu pomniejszych ?)
  To wszystko żydzi lub silnie wręcz rodzinnie z nimi spowinowaceni.
  To oni zrobili z Polski kolonię zachodu, kolonię ograbianą bezlitośnie.

  Jaruzelski bronił Polski przed takim scenariuszem.
  Nie obronił i w końcu poddał Polskę międzynarodowym bandytom którzy natychmiast przystąpili do grabieży.

  Na Ukrainie ci sami międzynarodowi bandyci zrobili to samo.
  W Syrii próbowali (próbują) ale ich powstrzymano.
  To samo zrobili w Jugosławii, Iraku, Libii...
  I kto tu jest bandytą.

  Prezentujesz punkt widzenia mafijnych mediów.
  To skrajnie antypolski punkt widzenia.
 • @Oscar 19:29:33
  // co trzeba zrobić by odzyskać Polskę//
  Wiesz co w naszym kraju trzeba zrobić ?
  Poczekać !!!!!
  aż pokolenie komuny i sowieckiej ideologi wymrze śmiercią naturalna.
  Mam nadzieję że to szybko się potoczy.
 • @Oscar 19:36:08
  //To skrajnie antypolski punkt widzenia.//
  Ok.
  ale przestań już trollowac, wystarczy
  to nie Sputnik.ru
 • @Husky 19:42:05
  Jest jeszcze ich pomiot,bardzo dobrze ulokowany i w pływowy.To-to jest i się rozmnaża i ani antybiotyk ani Bayer -Twoja działka tego nie wypleni.
 • @Cheval Noir 19:56:57
  //Jest jeszcze ich pomiot,bardzo dobrze ulokowany i w pływowy.//
  Damy rade 8-)))
 • @Husky 20:02:49
  https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfl1/v/t1.0-9/13876399_1427418297285357_8268763597983554709_n.jpg?oh=dd7d33d4f2eba084e4d7ee86b5b92643&oe=585E2C2F&__gda__=1482426218_eef6016d5e39038e12071b8f464557d1
 • @Husky 19:20:58
  Jeśli chodzi o Kiszczaka, ponura postać.
  Jeśli chodzi o Jaruzelskiego: spodobał mi się deczko po tym, jak w tvn, dwa nochale gardłowały pełne oburzenia, że Jaruzelski wyrzucał żydów z wojska... hehe, jak dla mnie, to wielki plus.
 • @lorenco 20:46:44
  //że Jaruzelski wyrzucał żydów z wojska.//
  Ale tylko tych co mu w jakiś sposób zagrażali.
  A wiesz ilu ich jeszcze zostawił
 • @Husky 20:49:50
  Nie, nie wiem, ponieważ z Polskiego Wojska został teraz surogat.
 • @lorenco 20:53:39
  Ludowego !!!
 • @Husky 21:00:27
  Ave .Amigo . Polecam . : http://zezem.salon24.pl/328788,masc-na-trolle-i-inne-pozyteczne-rady
 • @Husky 21:00:27
  A kto miał służyć w tym wojsku? Jaśnie panowie spieprzyli w pierwszych dniach II WŚw, został jeno lud i jego żydowska głowa.
 • @lorenco 20:53:39
  Sowieci w polskiej armii LWP

  stan odchodzących żołnierzy sowieckich z szeregów Wojska Polskiego (w rozbiciu na rodzaje wojsk i służb) wyglądał następująco:

  Rodzaj wojsk i służb  Ogółem ubyło z WP Powrócili do ZSRR Przyjęli obywat. polski Ubyli
  z innych przyczyn

  Piechota 192 98 89 5
  Artyleria 256 132 118 6
  Wojska zmot. i pancerne 56 32 23 1
  Lotnictwo 164 138 21 5
  Marynarka Wojenna 50 36 14 -
  Wojska inżyn. 65 33 31 1
  Łączność 69 37 28 4
  Obrona plot. 7 5 2 -
  Służba tyłów 89 32 53 4
  Służba samochodowa 42 12 29 1
  Służba medyczna 71 14 49 8
  Służba weterynaryjna 2 1 1 -
  Służba sprawiedliwości 12 8 4 -
  Służba polit.- wychow. 42 20 22 -
  Informacja wojskowa 42 7 33 2
  Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego
  252 89 157 6

  Łącznie 1427 700 682 45
  Źródło: E.J. Nalepa, Oficerowie Armii Radzieckiej w Wojsku Polskim w latach 1949–1956 (Problemy organizacyjno-kadrowe),[w:] „Wojskowy Przegląd Historyczny” nr 1–2, Warszawa 1994, s. 116.

  Patrząc na ten sam problem, ale z płaszczyzny hierarchii stopni wojskowych, wygląda on następująco:

  Stopień wojskowy


  Ogółem ubyło z WP

  Powrócili do ZSRR Przyjęli obywat polskie Ubyli z innych przyczyn*

  Generał broni 1 1 - -
  Generał dywizji 3 3 - -
  Generał bryg. 34 32 - 2**
  Pułkownik 253 232 15 6
  Podpułkownik 247 187 55 5
  Major 209 95 107 7
  Kapitan 272 64 199 9
  Porucznik 260 51 205 4
  Podporucznik 116 27 81 8
  Chorąży 32 8 20 4
  Ogółem 1427 700 682 45
  Źródło: E.J. Nalepa, Oficerowie Armii Radzieckiej w Wojsku Polskim w latach 1949–1956 (Problemy organizacyjno-kadrowe),[w:] „Wojskowy Przegląd Historyczny” nr 1–2, Warszawa 1994, s. 116.

  * Do innych przyczyn zaliczano m.in.: straty bezpowrotne (śmierć), zwolnienie oficerów kobiet do rezerwy, wyroki sądowe.

  ** Zmarł w tym czasie: gen. bryg. Artur Hulej (23.09.1951 roku) oraz gen. bryg. Andriej Miszczenko (4.07.1952 roku).

  http://historia.org.pl/2014/08/18/sowieci-w-polskiej-armii/
 • @Repsol 21:06:17
  Dzięki
  Będę im to wklejał do znudzenia
  ps.
  a i sobie od czasu do czasu też 8-)))
  Ave.Amigo
 • @Husky 21:10:53
  Nie wiem po co wklejasz dane z epoki Stalina?
  Stalin umarł, opanuj się!
 • @lorenco 21:24:43
  //Stalin umarł,//

  serio
  dawno temu
  A to dobry człowiek był ten Stalin, jak podeszło dziecko to pogłaskał, a mógł zabić.
 • A ja
  boję się otworzyć lodówkę(że o szafie nie wspomnę) żeby mi jakaś ..... bohaterska postać nie wyskoczyła...
 • @Olka P. 21:47:18
  Musisz się z tym pogodzić .Nie wszyscy są doskonali . : )))
 • @Husky 21:32:30
  Teraz rozumiem Twoją traumę. Stalin podszedł do Ciebie i Cię pogłaskał a mógł Cię zabić.
  To wywarło piętno na całe Twoje życie, dlatego tkwisz ciągle we wspomnieniach z tamtych lat.
  Ja urodziłem się trochę lat po tym jak Stalin umarł, zatem nie mam takich wspomnień.
  A w związku z tym, patrzę w XXI wiek, kiedy to ludzie powinni już zasiedlać Marsa a nie prowadzić durnych wojen na naszej ukochanej Matce Ziemi.
 • @lorenco 22:16:07
  A ja urodziłem się "sporo" trochę lat po tym jak ty się urodziłeś 8-))
 • @Husky 22:19:38
  "Sporo" trochę lat...Skoro tak, znaczy się, że jesteś jeszcze młodym człowiekiem i powinieneś słuchać się starszych a jednocześnie nadszedł najwyższy czas na wydoroślenie i nie wklejanie bezkrytycznie baśni i legend.
 • @lorenco 22:33:50
  ok.
  skończmy to wzajemne trollowanie na dziś , bo tematem notki jest brutalne zabójstwo Danuty Siedzikówny ps.Inka
  Bohaterki nas młodych Polaków i nie tylko młodych
  Dobranoc
 • @lorenco 22:33:50
  Notka jest o INCE , to po co ta napierdalanka ?. Pozdrawiam smutno.
 • @Repsol 22:40:06
  Ja nie wkleiłem Jaruzelskiego i Kiszczaka. Moje komentarze były w 90 procentach w temacie. Powiązane z zagadnieniami powiązanymi z istotą notki.
  Jednak aby było wszystko lux:
  Inka to super dziewczyna była, bohaterka walki o niepodległość. BEZDYSKUSYJNIE.
  Teraz jest OK?
  Dyskusji nie będzie, bo przecież to napierdalanka.
  AVE.
 • @lorenco 23:09:27
  "Patrioci" ni znoszą otwartych dyskusji.
  Oni tolerują jedynie markowane dyskusje takie jak
  ksiądz z księdzem na temat niewierzących lub aborcji.
  Żyd z żydem na temat wolności, prawdy, praw człowieka,...
  banderowiec z banderowcem na temat historii
  solidaruch z solidaruchem na temat PRLu.

  W polskojęzycznych mediach takie "wolne" dyskusje toczą się nieustannie.
  Tylko w normalnym języki (nie w nowomowie) takie ustawiane dyskusje nazywamy propagandą.
 • @Husky 22:37:49
  " tematem notki jest brutalne zabójstwo Danuty Siedzikówny ps.Inka "
  Nie wiedziałem, że egzekucja (wykonanie wyroku śmierci) przez rozstrzelanie jest zabójstwem i może być "brutalna"...
  Widać w twoim pojęciu wykonanie wyroku śmierci wydanego przez LEGALNE !!! władze PRL to "brutalne morderstwo / zabójstwo", natomiast rozstrzelanie np. milicjanta pilnującego porządku w jakiejś wsi, lub nauczycielki uczącej chłopskie dzieci, to chwalebna walka z "komuną".... Takie pierdoły to swoim dzieciom opowiadaj, a nie ludziom którzy te czasy przeżyły i z autopsji znają.
  Istnieje dziwna zależność. Im młodszy "histo(e)ryk" tym bardziej krytyczny do czasów, które zna wyłącznie z IPN-u, i tym bardziej tych czasów nienawidzi.... Patologia, cy cóś.....?
 • @Oscar 06:13:58
  Myślisz, że Cię zrozumią ?
  To jest pokolenie, które bez smartfona nie wiedzieli by, kiedy wysrać się mają....
  Zero wiadomości, tylko "kopiuj- wklej", a później alfy i omegi prawd historycznych i wszelakich...
  Jak czytam tego typu opracowania jak wyżej , zastanawiam się kto jest głupszy : ten kto takie brednie pisze, czy ten kto je publikuje....
 • Terrorystka czy bohaterka ?
  Pisze Pan
  „Szwadron 'Żelaznego+, w którym służyła 'Inka', był szczególnie znienawidzony przez gdański WUBP z powodu licznych, udanych akcji na placówki UB, m.in. brawurowy rajd przez powiaty starogardzki i kościerski 19 maja 1946 r., podczas którego opanowano kilka posterunków milicji i placówek UB, likwidując sowieckiego doradcę PUBP w Kościerzynie, kilku funkcjonariuszy UB i ich konfidenta".
  Wie Pan że wojna się skończyła w maju 1945, a AK rozwiązano 19 stycznia 1945. Inka nie była zatem żołnierzem AK, a należała do bandy zbrojnej AKO. AKO nie miało poparcia i nie reprezentowała rządu Londyńskiego. Inka nie skorzystała z amnestii dla żołnierzy AK w sierpniu 1945.
  Działała w oddziale który atakował posterunki UBP i zlikwidował kilku funkcjonariuszy UBP. Czego zatem mogła oczekiwać jak nie kary śmierci ? Nie liczyła chyba, że te akty terroru zostaną jej wybaczone. Kary były w owym czasie surowe, miały odstraszyć innych przed dokonywaniem aktów terroru.
  Nawet dzisiaj jak by ktoś zrobił rajd po powiatowych posterunkach policji i zlikwidował kilku policjantów dostał by dożywocie, ale tylko dlatego że w Polsce nie ma kary śmierci. Dziś podciągnięto by te akcje pod terroryzm w każdym cywilizowanym państwie UE, a ujętych by katowano i torturowano.
  Każdy za swoje czyny musi odpowiedzieć, tu nie ma wyjątku czy to członek zbrojnej bandy, gangster, czy zwykły morderca. Nawet jeżeli moja opinia jest dla Pana kontrowersyjna, to jednak trudno z Inki zrobić bohatera narodowego. Bohater musi być nieskazitelny, znam bardziej zasłużonych żołnierzy walczących o niepodległą Polskę.
  Pytasz:
  „Jak można było oskarżyć ją o wydawanie poleceń zabijania żołnierzy?”
  Nikt jej nie oskarżał o wydawanie poleceń (rozkazów), oskarżono o współudział w zbrodniach.
  Dziś też można odpowiadać za współudział w zbrodni.
 • @SZS 19:32:46
  //Gdzieś w necie czytałem //
  że AK spieprzyła robotę i nie zlikwidowała więcej sowieckich kanali.
  Skutek. Ich potomki jeszcze dają o sobie znać.
  Jedne pocieszenie to to, że na palcach jednej ręki ich można policzyć
 • @Fischer 19:10:23
  Brawo Inka - chwała Ci za to
  Szkoda że takich wielkich postaci niewiele było
 • @SZS 19:32:46
  //Niestety, nie mogę podać linku do tej strony//
  jak znajdziesz to daj znać ale teraz ten ubecki paszkwil kasuje
 • @Husky 20:20:55
  Co, w oczka koli...?
  Żałosny jesteś, prawicowcu (sic!) i katoliku (sic! sic!).
  Tylko prawda!
  Ale mojsza! Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja prawda jest prawdą najmojszą!"
 • @SZS 20:39:19
  Szukaj tego linku a nie trolluj
 • @Fischer 19:10:23
  Nie wtrącałem się w tę dyskusję, ale to co Pan opowiada niestety zmusza mnie do tego. Inka była sanitariuszką, nie żołnierzem. Pana podejście to jakby oskarżać lekarzy, którzy leczą, ściągają z pola walki rannych o działania wykonywane przez wojska. Umowy międzynarodowe wyjmują służbę medyczną ze struktur wojskowych. Atak na szpital, na sanitariuszy jest w świetle umów a także w świetle odbioru społecznego przestępstwem. Po drugie była to dziewczyna 17 letnia. Dzieci nie skazuje się na karę śmierci, dlatego była to zbrodnia sądowa, zbrodnia w glorii prawa, lecz w zgodzie ze sprawiedliwością Polaków, Major Gajewski, kapitan Nizio-Narski, Prokurator Wacław Krzyżanowski, towarzysz Bierut, to ludzie godni pogardy, choć na niszczenie grobów nie wyrażam zgody, ci co je niszczą też godni są pogardy jak również ci co bronią tych niszczących, do Waści to mówię Zbigniewie Ziobro, nie Polska to tradycja mścić się na zmarłych.
 • @Husky 20:41:37
  Jeśli znajdę, to na pewno nie umieszczę go na twoim blogu.
  Nie dorosłeś do tego....
 • @Zawisza Niebieski 22:27:15
  Witam Pana

  I szanuje głos w dyskusji. Możliwe że dziewczynie stała się krzywda.

  To nie wystarczy to by robić z niej bohatera. Bohater musi być bez skazy, takich dzieciaków poległych w czasie wojny za Polskę były tysiące. Zresztą czy ona oddała życie za Polskę, czy za swoich zleceniodawców działających na szkodę Polski i Polaków ? To pytanie jest wielowątkowe, ci zamordowani też byli Polakami tylko mieli inne legitymacje i reprezentowali inna władzę, nie akceptowaną przez Łupaszkę.

  1/ Inka w myśl prawa nie była dzieckiem. Za czyny zabronione z kodeksu karnego i dziś odpowiadają 15 latkowie z całą surowością prawa. Dotyczy to gwałtów, zabójstw i innych ciężkich przestępstw.

  2/Inka nie była żołnierzem, bo nie działała w strukturze wojskowej. AKO z punktu widzenia prawa nie było wojskiem. Nie nosiła munduru. Jako niepełnoletnia nie mogła być powołana. Jeżeli nieletnią powołał jej dowódca, to on ponosi odpowiedzialność za jej śmierć. Dziś ISIS też szkoli do walki dzieci, w czasie powstania warszawskiego też wykorzystano dzieci. Niemcy nie mieli żadnych wobec nich skrupułów, ani też ci co te dzieci wysyłali na barykady skazując je na pewną śmierć.

  3/Inka nie podlegała ochronie jaka należy się sanitariuszom wojskowym wynika to z pkt 2. Mało tego równolegle pełniła rolę łączniczki, zatem z tego już tytułu nie podlegała ochronie. Sanitariuszowi, lekarzowi przysługuje ochrona na polu walki, ale nie przed sądem gdzie może być oskarżony o inne czyny zabronione.

  4/ Sądy rzadko bywają sprawiedliwe, sady mają przestrzegać litery prawa. O słuszności wyroku możemy dyskutować gdy Pan Husky lub kto inny zamieści na blogu akta sprawy. Dopiero po zapoznaniu się z nimi można mówić o winie w aspekcie prawnym i moralnym.
 • @Fischer 23:54:18
  Pan Husky nie zamieści na blogu akt sprawy (nawet jak do nich dotrze - w co wątpię)
  Dla Pana Huskiego będzie to ubecki paszkwil.
  Zamieściłem zeznania naocznego świadka - niedoszłej ofiary "Inki"
  Pan Husky raczył je usunąć jako właśnie ubecki paszkwil.
  U Pana Huskiego liczy się "TYLKO PRAWDA"!
 • @SZS 00:15:32
  Proszę Pana, Inka została zapewne skazana na podstawie Dekretu PKWN o ochronie Państwa, zatwierdzonego przez Bieruta i Radkiewicza (pierwszy akt prawny dotyczący wrogów PRL) i Kodeksu Karnego Wojska Polskiego z września 44. Wtedy za wszystko można było dostać czapę, nawet za posiadanie radioodbiornika, czy pistoletu. A Inka należało do związku zbrojnego dążącego do obalenia państwa była zwiadowca, łaczniczką i sanitariuszką. Była już raz uwięziona, ale uciekła (została odbita), dla ówczesnych władz to recydywa. Jej osoba nie rokowała nadziei na poprawę.

  Władze by opanować sytuacje na terenie kraju, były surowe dla wszystkich nielegalnych formacji zbrojnych. Gdyby nie działały w ten sposób, nigdy nie mogły by przystąpić do odbudowy kraju w którym szalał by terror.
 • nazwiska, adresy....
  ADAM GAJEWSKI - kanalia skazała na śmierć

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/a0/Gdańsk_Cmentarz_Oliwski_–_Adam_Gajewski.JPG

  gnida http://www.muzeumsg.pl/index.php?view=image&format=raw&type=img&id=4225&option=com_joomgallery
  płk LWP

  parch WACŁAW KRZYŻANOWSKI oskarżyciel "Inki"
  http://www.istotna.pl/upload/images/square/2014/10/waclaw_krzyzanowski_prokurator_2014-10-05_22-20-21.jpg

  http://historia.wp.pl/strona,2,title,Mordercy-Danuty-Siedzikowny-Inki,wid,16841933,wiadomosc.html?ticaid=1177f0

  http://kresowiacy.com/?p=37793
  przyjrzyjcie się tym parchatym ryjom
 • @WandalVeni 01:01:59
  http://www.muzeumsg.pl/index.php?view=image&format=raw&type=img&id=4225&option=com_joomgallery
  http://kresowiacy.com/wp-content/uploads/2014/08/jozef_bik_bukar_gawerski.jpg
  Do śmierci Inki przyczynili się również:

  – Andrzej Stawicki, UBek, który przesłuchiwał Danusię; bardzo prawdopodobne, że zmienił nazwisko i wyjechal z kraju;

  – kapitan Kazimierz Nizio-Narski, jedn z psów składu sedziowskiego, którzy 3 sierpnia 1946 r. (już 14 dni po aresztowaniu!) skazali „Inkę” na śmierć. W czasie wojny pracował w niemieckiej Kriminalpolizei. Po sprawie „Inki” został zdegradowany do stopnia szeregowca i skazany na osiem lat więzienia. Za to, że był w Kripo? Bynajmniej. Za ukrycie tego faktu przed władzami…

  – Wacław Krzyżanowski, prokurator, przebywający obecnie na emeryturze, oczywiscie wysokiej. Ta czerwona swinia w olbrzymim stopniu podżegała skład sędziowski, do skazania Inki na smierc. Za swoje zdradzieckie ‚zaslugi’ ozdnaczony medalami. Po procesie w 1993 roku, gdy zostal uniewinniony ze wzgledu na brak jednoznacznych dowodow (wszelkie watpliwosci rozstrzygnieto na korzysc oskarzonego) stwierdził, że Inka sama była sobie winna;

  – Józef Bik, z pochodzenia żyd, zmienił nazwisko na Bukar, potem Gawarski, a w roku 1968 wyjechał do Izraela i tam przedstawił się jako ofiara polskiego antysemityzmu. Bik uchodził za wyjątkową kanalię nawet wśród swoich kolegów z resortu;

  – Józef Gawerski (vel Bik vel Bukar), żyje i pobiera wysoka emeryture za swoje zdradzieckie czyny. Wystąpił do ZUS z wnioskiem o rewaloryzację emerytury. Szczegolnie znany byl z tego, ze lubil znecac sie nad aresztowanymi bohaterami walczacymi o Wolna Polske. Decydowal o wszystkich wyrokach smierci w tamtych czasach.
 • @Fischer 01:00:34
  Weźmy pod uwagę bojowników o wolną Ukrainę. Już po wojnie i poza linią Curzona, po polskiej stronie. Bojownicy o wolność i niezależność Ukrainy mieli swoje szpitale np na górze Chryszczata nieopodal Bystre/ Baligród, były tam sanitariuszki jak Inki, lekarze.
  Leczyli tam bojowników o wolność Ukrainy, bojowników, którzy schodzili w nocy z gór i palili polskie wioski, zabijali ludność i owszem milicjantów czy przedstawicieli władzy ludowej, czyli element do unicestwienia w imię wolnej Ukrainy.
  No i fajnie, według Husky. Banderowcy walczyli wtedy o wolną Ukrainę a Inka i jej szefowie o wolną Polskę.
  Zabijając komuchów, radzieckich, Polaków i każdego, który się z nimi nie zgadzał.
  Ot i geneza, że taka przyjaźń się teraz zrobiła pomiędzy katolikami prawicowcami, mówiącymi tylko prawdę, pomiędzy banderowcami a huskymi. Po trupach do celu.
 • @lorenco 01:33:59
  To po prostu był okres że wyroki przeciw władzy, gdy należało się do organizacji zbrojnej dokonującej akty terroru w 90% kończyły się śmiercią. Nie było tu łamania prawa, bo na to pozwalały ówczesne dekrety. Gdyby dziś prowadzono działalność terrorystyczną przeciw Rządowi III RP, tez pewnie kończyło by się to wyrokami śmierci. Dziś ludzie siedzą za słowa, dostają kilka lat za zardzewiałą lufę mauzera.

  Co do Inki za IPN: "Niemal wszyscy złożyli obciążające ją zeznania. Ona sama nie zaprzeczała, że należała do oddziału i przez kilka tygodni dysponowała bronią, na którą nie miała pozwolenia władz. Pytania zadawane przez adwokata sugerują, że próbował on budować linię obrony na stwierdzeniu, że jego klientka przystąpiła do oddziału pod przymusem, gdyż skłonił ją do tego narzeczony Henryk Wojczyński „Mercedes”, nie miała przeszkolenia wojskowego i nie uczestniczyła w działaniach zbrojnych. Sama Siedzikówna przyznała się tylko do jednego działania militarnego, do kontrolowania pomieszczenia telegrafu na stacji w miejscowości Bąk"

  Do udziału w akcji zbrojnej na stacji Bąk przyznała się bo obciążyli ją świadkowie i nie bardzo było czemu zaprzeczać. Była akcja zbrojna, była broń, przynależność do bandy zbrojnej wystarczało aż nadto by zostać skazanym przez SĄD WOJSKOWY na śmierć.
 • @lorenco 01:33:59
  Piszesz: "Banderowcy walczyli wtedy o wolną Ukrainę a Inka i jej szefowie o wolną Polskę."

  Inka nie walczyła za wolna Polske. Jak sobie to wyobrażasz z Łupaszką mieli utworzyć nowy demokratyczny rząd. Łupaszka nie współpracował i nie miał poparcia rządu londyńskiego. Kogo zatem reprezentował, jaką Polskę ? Bezprawia, zdrady i terroru, które towarzyszyło jego działaniom od samego początku, już na kresach. To był zwykły bandyta, watażka, który nie podporządkowywał się nawet rozkazom AK.

  Gdy rozstrzelano Inkę krzyknęła niech żyje Polska i dodała Łupaszko. Zatem ginęła za Polskę czy Łupaszkę. Za Polskę chyba nie bo działała na jej szkodę.
 • @Fischer 02:01:40
  Sowiecka ideologia wpajana przez blisko 50 lat pozostawiła namacalny dowód że w wielu przypadkach do dziś żyją idee kultu Stalina czy Bieruta. Jesteś tego klasycznym przykładem.
  Pisałem ci już że i z tym sobie "Damy Rade" To wasze ostatnie podrygi.Głośne ale ostatnie.

  Odchodzą z racji wieku wspaniali Polscy patrioci, ci co walczyli za wolna suwerenna Polskę. Ale i sowiecko-ubeckie kanalie dożywają swych dni i to cieszy.

  Uroczystości pogrzebowe jednego z ostatnich Żołnierzy Wyklętych - ppłk. Franciszka Ludwika Oremusa ps. "Szteyer", "Żelazny" odbyły się, 5 sierpnia w Izdebniku koło Krakowa. Franciszek Ludwik Oremus zmarł 30 lipca w Krakowie w wieku 91 lat. Uroczystości pogrzebowe jednego z ostatnich Żołnierzy Wyklętych
  http://fakty.interia.pl/galerie/kraj/zdjecie,iId,2120372,iAId,209553
 • @lorenco 01:33:59
  //według Husky. Banderowcy walczyli wtedy o wolną Ukrainę //
  A gdzie to omnibusie portalowy to wyczytale.Znajdź taki mój komentarz.
  jeśli nie znajdziesz to kim ty jesteś - zwyczajną .........ą
 • @Fischer 02:19:24
  //Gdy rozstrzelano Inkę krzyknęła niech żyje Polska//
  Faktycznie, nawet po zamordowaniu krzyczała.Wiem że u was to nawet po kilku dniach od śmierci krzyczą niech żyje Stalin.

  Każdy kraj ma takich bohaterów na jakich zasługuje.My mam żołnierzy Armi Krajowej w tym i taką tragicznie zamordowaną Danutę Siedzikównę .
  Wy natomiast macie Stalina i tragicznie zamordowanego Pawke Morozowa który jeszcze 3 dni po śmierci krzyczał niech żyje Sowiecka Rosja i Stalin.
  Ciekaw jestem skąd masz te dokument na które się powołujesz.Czy dostarcza ci je rodak wprost z Łubianki czy sam masz takie rodzinne "pamiątki" z lat kiedy ktoś z twojej rodziny je spisywał.
  Odpowiesz ?
 • @Fischer
  https://www.youtube.com/watch?v=X7Kr8g8wps0&list=PL-OjCvt7Xh0cxysAWfl_vdJMrkYdkg7tC
 • @lorenco 16:26:30
  Nie wiem czy Polakom są potrzebne takie wzorce jak Inka czy nieletni harcerze walczący w Powstaniu Warszawskim. To debile, dzieciaki którym wmówiono, że trzeba walczyć za ojczyznę. Faktycznie byli narzędziem w rękach zbrodniarzy i bandytów dla realizacji ich marzeń o władzy.
  Dziś to samo robi ISIS wykorzystując dzieci do wojny. Gdy giną ich mocodawcy są szczęśliwi, bo mogą trąbić na cały świat, że gdzieś , ktoś morduje dzieci. To podłe i obrzydliwe jak przywódcy powstania warszawskiego wykorzystali dzieci, wysyłając ich na pewną śmierć przeciw czołgom. Tak wykorzystał naiwną dziewczynę Łupaszka.
  Przez takie wzorce bohaterstwa wychowujemy młodzież, by jako kolejne pokolenie debili stała się mięsem armatnim w obronie interesów kolejnych przywódców narodu. Młodzież musi być świadoma , a nie manipulowana.

  Właśnie tak kończy się wpajanie pseudo bohaterstwa, jak na zamieszczonej fotce z Odessy. Czy to bohaterowie nad kanistrami benzyny czy debile. Jak przyjdzie im zapłacić za palenie ludzi żywcem, to jakaś niesprawiedliwość ? Nie !!!

  Ale tym już bezkarni prowokatorzy tej imprezy nie będą się martwić.
 • @Husky 06:52:15
  Panie Husky myślałem że ma pan rozum i jest Pan zdolny do merytorycznej dyskusji ani do obrzucania adwersarza błotem z braku argumentów.

  Wyjaśnię zatem Panu, że nigdy nie należałem do żadnej organizacji politycznej, tym bardziej do socjalistycznej czy komunistycznej. Tak samo do religijnej, gdzie deklaruje się jako zatwardziały ateista. Nie jestem nawet socjalistą.

  Jestem człowiekiem wolnym, kieruje się wyłącznie własnymi przemyśleniami i refleksjami. Dla mnie Inka nie jest bohaterem i złoił bym dupę mojemu dziecku gdyby miało pójść w jej ślady, by walczyć za czyjeś interesy, których nie rozumnie i ponieść śmierć. Chyba nie po to wychowujemy młodzież, by tak kończyła. Radzę też Panu zrewidować swoje poglądy, żeby i Pańskie dzieci nie skończyły jak hołubiona przez Pana Inka.
 • @Fischer 12:01:48
  A kto Ci broni bić swoje dzieci.Twoje dzieci Twoja sprawa.
  Ja jak będę wychowywał dzieci to za wzór do naśladowania postawię im jako przykład tragiczną historie Inki.
  I bić ich nie będę
  Różnimy się co ?
  ps.
  a bać się nie mamy już czego, sowiecko-ubeckie kanalie już się smażą w piekle, pozostali za chwile
 • @WandalVeni 01:07:41
  takim UB-eckim zbrodniarzom to powinno się uciąć łeb u samej d..y.
  Szkoda że w tamtych czasach nie było w naszym kraju muslimow. Oni wiedzieliby co z takimi zrobić.
  Dzięki za uzupełnienie tematu.

  http://lustracja.net/index.php/tajni-wspolpracownicy/150-ub-eckie-przysiegi-i-zobowiazania
 • @Husky 21:33:47
  https://youtu.be/3dClFprYKDo
 • Młoda kobieta w czynie społecznym zmyła napis "Kat" z grobu Bolesław Bieruta na warszawskich Powązkach.
  Młodą kobietę czyszczącą sprofanowany grób Bolesława Bieruta "zauważył" w niedzielę reporter TVN 24. Jak mu tłumaczyła, czuła się fatalnie z tym, że ktoś niszczy groby. Niezależnie od tego, kto jest w nich pochowany. Sama kupiła za 300 zł środki do zmycia napisów. Grób czyściła w sobotę i niedzielę. Powiedziała dziennikarzowi, że ma 28 lat, poglądy lewicowe i pracuje w instytucji bankowej.

  Patriotyczny gest !!!!!
 • @Husky 18:22:36
  Jeśli namalowanie napisu „kat” na grobie Bieruta było przestępstwem to osoba, która go samowolnie usunęła zniszczyła dowód przestępstwa
  8-)))
 • Tomasz Wójcik „Tarzan” zlikwidował ośmiu oficerów Wermachtu
  26 VIII 1943 oddz.NSZ wachm. Tomasza Wójcika „Tarzan” zlikwidował ośmiu oficerów Wermachtu w tym gen.Kurta Rennera.

  https://pbs.twimg.com/media/CqwqqNHWAAYwUpR.jpg
 • List pożegnalny Feliksa Selmanowicza ''Zagończyka'' do syna...
  https://pbs.twimg.com/media/CqnhkXmWAAA3e1L.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej
 • SPOŁECZEŃSTWO

  Ja portalowy przygłup

  Uprzedzam że ja nie nigdy ulegam groźbom,nigdy. Dlatego, wychodząc naprzeciw prośbom, groźbom i ostrzeżeniom, zdecydowałem.... czytaj więcej

 • BANKI

  Szwajcarzy posłuchali ekonomistów

  Większość Szwajcarów posłuchała obaw ekonomistów, odrzucając w referendum ideę wprowadzenia tzw. pieniądza suwerennego. Ponad 75 proc. głosujących było przeciwko. Na "nie" były wszystkie kantony. czytaj więcej

 • SPOŁECZEŃSTWO

  "Polska Rodziną Silna!"

  "Polska rodziną silna!” - pod tym hasłem po raz trzynasty przeszedł w niedzielę ulicami W-wy Marsz dla Życia i Rodziny. Podczas manifestacji postulowano między innymi o "jak najszybsze uchwalenie przepisów chroniących prawa dzieci nienarodzonych". czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY

więcej