Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
788 postów 25973 komentarze

Planowane exposé kandydata na premiera, Grzegorza Schetyny

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„Chcę zapewnić Polaków oraz wiewiórki, że jako premier zrobię wszystko, by wróciły stare, dobre i bezpieczne czasy. Żadna wiewiórka nie będzie już żyła w strachu i niepewności”

                  

 Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna zgłosił się jako kandydat na premiera- w związku z wnioskiem o konstruktywne wotum nieufności.

Cały naród czekał na ten moment z nadzieją, a jeszcze bardziej czeka na exposé kandydata na premiera.

Udało się dotrzeć do tekstu planowanego wystąpienia Grzegorza Schetyny. Jest ono nie tylko znakomite, ale i absolutnie przełomowe. Oto ten historyczny tekst.


                     „Panie marszałku, panie i panowie posłowie!


Chyba nie ma na tej sali nikogo, kto nie miałby sympatycznych wspomnień, wrażeń bądź skojarzeń dotyczących wiewiórek. Rząd PiS jest pierwszym w historii, któremu te urocze zwierzątka przeszkadzają. I to jest miara upadku tego rządu oraz wspierającej go partii. Oni nie przepuszczą nawet wiewiórkom. Pozwolili na bezprecedensową rzeź drzew, w których wiewiórki znajdowały schronienie, nawet w czasach wojen, powstań i zaborów. Trzeba było dopiero rządów PiS, by wiewiórki straciły oparcie, poczucie bezpieczeństwa. W Internecie ukazało się wstrząsające zdjęcie z jednego z warszawskich parków, z martwą wiewiórką leżącą w miejscu, gdzie kiedyś rósł konar. Jest wiele przesłanek, by sądzić, że ta wiewiórka po prostu popełniła samobójstwo. Nie wytrzymała skutków rządów PiS. Nawet wiewiórka tego nie wytrzymała. Jak mają więc to wytrzymać ludzie, Polacy? Nie wytrzymują.
Polacy już tęsknią za powrotem rządów Platformy Obywatelskiej, po niecałym półtora roku władzy PiS, gdy nawet wiewiórki są przerażone i zastraszone. Tęsknią, mimo że sam uczestniczyłem w znakomitym rządzeniu Polską przez Platformę Obywatelską tylko przez dwa lata. Ale przez te dwa lata zdążyłem stworzyć podwaliny wielkich reform, które Donald Tusk i Ewa Kopacz kontynuowali. Ze mną i Polska, i reformy wyglądałyby jeszcze lepiej, ale widocznie w 2009 r. za bardzo odstawałem ze swoimi wizjonerskimi planami, za bardzo wybiegałem w przyszłość. Donald Tusk, obecnie człowiek, który obok papieża Polaka zaszedł najwyżej, uznał, że za szybko i za dużo chciałem wtedy zrobić dla naszej ojczyzny, co mogłoby być szokiem dla wielu. Donald Tusk miał w sobie tyle mądrości, żeby reformować Polskę spokojniej, beze mnie na pierwszej linii. I dzięki tej dalekowzrocznej decyzji ówczesnego premiera i przewodniczącego PO, nie wypaliłem się. Dlatego teraz mogę ratować Polskę, mając w sobie ogromny zapał i świetne pomysły, które obecnie będą jak znalazł. Chcę zapewnić Polaków oraz wiewiórki, że jako premier zrobię wszystko, by wróciły stare, dobre i bezpieczne czasy. Żadna wiewiórka nie będzie już żyła w strachu i niepewności.


 Szanowni państwo, przede wszystkim chcę zapewnić panią kanclerz Angelę Merkel, że natychmiast skończę z atakami na nią i na bratni naród niemiecki. Bez serdecznej i czułej opieki pani kanclerz, pamiętajmy, że z domu poznanianki Kaźmierczakówny, bez troski o nasz kraj niemieckiego narodu, Polska rządzona przez PiS zeszła na absolutne manowce. Jest sama jak palec w Unii Europejskiej. Chcemy przywrócenia opieki pani kanclerz, chcemy powrotu niemieckiej troski o Polskę i choćby na kolanach będę prosił panią Merkel o wybaczenie. Będę błagał, żeby patronowała Polsce, żeby była gwarantem polskiej demokracji. Przeproszę też bezpardonowo atakowanego przez pisowskich siepaczy pana Marka Dekana, prezesa spółki Ringier Axel Springer, który w trosce o Polskę i demokrację u nas przekazywał swoim dziennikarzom bezcenne uwagi i zalecenia.


To niesamowite, że Austriak z niemieckiego koncernu o wiele bardziej troszczy się o Polskę niż ci Polacy w mediach, którzy popierają Jarosława Kaczyńskiego i rząd PiS. Postaram się jak najszybciej zrekompensować panu Dekanowi te podłe ataki, umożliwiając spółce Ringier Axel Springer przejęcie kolejnych mediów, w tym Telewizji Polskiej i Polskiego Radia. Nikt nie będzie lepiej pilnował polskich interesów i bardziej dbał o polską demokrację niż słynący z niebywałej wręcz bezstronności i bezinteresowności koncern Ringier Axel Springer.
Szanowni państwo posłowie, rządy PiS to naprawdę Polska w ruinie: zrujnowany budżet, ruina w gospodarce, zrujnowana armia, służba zdrowia, szkolnictwo, nauka i kultura w ruinie, zniszczona przyroda, o czym zaświadczy każda wiewiórka. Niszczona jest infrastruktura, którą tak ofiarnie tworzył Sławomir Nowak, teraz wygnany na Ukrainę, gdzie podjął się epokowych zadań, zamiast nadal służyć Polsce swoim talentem. W kompletnej ruinie jest też demokracja oraz jej instytucje, przede wszystkim sądownictwo oraz media. Przyrzekam, że jako premier szybko powstrzymam rujnowanie Polski oraz demokracji i rozpocznę ich odbudowę. W tym celu trzeba będzie podnieść podatki, ale jestem pewien, że każdy Polak ochoczo i radośnie zapłaci więcej, wiedząc, jak odpowiedzialnie i oszczędnie zarządzaliśmy publicznymi pieniędzmi podczas ośmiu lat rządów. Spodziewam się nawet, że wielu ludzi dobrowolnie opodatkuje się ponad to, co wymagane, żeby tylko przyspieszyć odbudowę ojczyzny pod moim kierownictwem. Polacy z entuzjazmem przyjmą też doraźne ograniczenia demokracji podczas wielkiego dzieła jej odbudowy. Czasowo musimy to zrobić, żeby uniemożliwić demolkę demokracji jej wrogom odsuniętym od władzy. Musimy po prostu wiedzieć, co knują, dlatego konieczna będzie na przykład szeroka inwigilacja. Ale te ograniczenia zniesiemy najszybciej jak się da. Myślę, że uda się to już po 20 latach naszych demokratycznych rządów i prodemokratycznych przemian. Obecnie rządzących nie będziemy prześladować tak jak oni nas, lecz im pomożemy: w specjalnie przygotowanych ośrodkach reedukacji, a cięższe przypadki w szpitalach psychiatrycznych. Ci ludzi muszą służyć Polsce, bo każda para rąk się liczy.
Szanowni państwo, gwarantuję moim słowem honoru, że Polska znowu będzie lubiana i ceniona. Zapewnimy to pracując zgodnie w Unii Europejskiej i międzynarodowych organizacjach. Polski rząd pod moim kierownictwem już nigdy niczemu się nie sprzeciwi, szczególnie temu, co zaproponują nasi serdeczni przyjaciele i opiekunowie z Niemiec. Będziemy się starali zasłużyć nawet tak małym państwom jak Luksemburg czy Malta, bezwarunkowo popierając wszelkie ich pomysły. Polska będzie najbardziej zgodnym i miłym państwem Unii Europejskiej. Naszym znakiem firmowym będą uśmiech i zgoda, a nie ponura mina i sprzeciw.

Dzięki takiej postawie cała Unia Europejska ochoczo wesprze nas w wielkim dziele odbudowy, a nawet poszczególne państwa wezmą różne polskie regiony pod swoją opiekę. Szczególnie liczymy na braci Niemców i ich opiekę nad Śląskiem, Pomorzem czy Warmią i Mazurami. Niech kwitnie tam wspaniała niemiecka kultura, a Polacy będą się na tych terenach ubogacać różnorodnością i uczyć od najlepszych.
Szanowne panie posłanki, szanowni panowie posłowie, jestem pewien, że kiedy pod moim kierownictwem zrealizujemy wielki plan odbudowy i rozwoju Polski, znikną wszelkie podziały i granice, nie będzie wiadomo, czy to jeszcze Polska czy już Niemcy.


Polacy sami zrozumieją, jak wielkim prorokiem był Donald Tusk, gdy w 1987 r. pisał, że „polskość to nienormalność”. Będziemy bowiem duszą i ciałem europejczykami (jako zanurzeni w tej samej kulturze) oraz Europejczykami (jako mieszkańcy Europy ponadnarodowej i ponadpaństwowej). Po odbudowie Polska będzie tak bardzo zeuropeizowana, że właściwie jej nie będzie. Przestaniemy być drzazgą i przeszkodą, już nigdy więcej nie będziemy innych drażnić i denerwować. Proszę wysoką izbę o odwołanie strasznego rządu PiS i wotum zaufania dla mnie. Nowy, wspaniały świat czeka. Poprowadzę do niego. Dziękuję za uwagę” (Grzegorz Schetyna schodzi z mównicy przy dźwiękach „Ody do radości”).

 

ps.

autorem tego humorystycznego tekst jest publicysta Stanisław Janecki, a tekst ukazal sie na portalu wPolityce.pl

//wpolityce.pl/polityka/332094-planowane-expose-kandydata-na-premiera-grzegorza-schetyny-zadna-wiewiorka-nie-bedzie-juz-zyla-w-strachu-i-niepewnosci

 

 

 

  

 


 

KOMENTARZE

 • Desperaci maszerują po samorząd
  http://warszawskagazeta.pl/media/k2/items/cache/fbadd8776be8d8e45376e2dfec71adc3_L.jpg

  http://warszawskagazeta.pl/felietony/druga-strona-polityki/item/4662-desperaci-maszeruja-po-samorzad
 • @Talbot 21:48:12
  słabiutko Grzesiu dupę Verhofstadtowi lizał, jeżeli mu tylko na górną szufladę wystarczyło.

  https://pbs.twimg.com/media/C7IVhwJWkAA9y0s.jpg
 • @
  Eee tam, "tekst humorystyczny",
  to...
  BRUDNOPiS... ;p
 • @Husky 21:58:22
  Bo miał zrobić laskę, ale kłami zahaczył ;p

  Gej Vieśhofstad....
  Van Rempiej (od zadniej strony oczywiście),
  a Makrela to nie makrela, to FUGU ;)

  tfu, tolerancja tak, ale...
  PROPAGANDA "lgbt" NIE!!!
 • Wolme Żarty !!!
  " Rząd PiS jest pierwszym w historii, któremu te urocze zwierzątka przeszkadzają. I to jest miara upadku tego rządu oraz wspierającej go partii. Oni nie przepuszczą nawet wiewiórkom."
  Ktoś poszedł do pierdla? Piskorski , ale on zdaje się nie był z PO........
  Zacytuję Macgregora:
  Jak mam bowiem rozumieć debiutancki podpis Prezydenta pod ustawą o przymusie szczepień, o uzbrojeniu w ostrą amunicję obcych żołnierzy na terenie RP?

  Jak rozumieć kontynuację świetlanych pomysłów niejakiego Siemoniaka przez nowego ministra?

  Jak pojąć wspólne głosowanie za wprowadzeniem umowy CETA? Jak pogodzić się z co miesięcznymi płatnościami wobec żydowskich ofiar holokaustu z kieszeni polskiego podatnika?

  Jak uszanować ministra spraw zagranicznych, którego przygotowanie nie predestynuje go do rządzenia podmiejskim Urzędem Pocztowym?

  Jak śledzić reformy sądownictwa, w czasie gdy najwięksi złodzieje bezkarnie przemawiają do nas z przeróżnych ekranów, pouczając nas przy zastosowaniu kanonów swojej bluźnierczej i grabieżczej etyki?

  Jak rozumieć zamordyzm podatkowy, ukierunkowany na walkę z mafiami, a de facto uderzający w zwyczajnego, polskiego przedsiębiorcę?

  Jak pojąć prezydenckie wypowiedzi na temat Jedwabnego, czy pogromu w Kielcach?

  Jak nie dostrzec bandytyzmu w artykułach Ustawy o Służbie Geologicznej?

  Jak radować się rzeszami kolejnych, urzędniczych pasożytów dozbrajanych w bezkarność i coraz większe uprawnienia?

  Jak odbierać uśmiechniętą twarz Prezydenta po rozmowach z diasporą żydowską, na temat kwestii uroszczeń wobec RP?

  Jak pojąć wielką radość polskiego establishmentu na nowinę, iż na Litwie zainstalowały się regularne wojska Bundeswehry?
  A Schetyna ? Wiadomo, kto to jest, dla kogo tak naprawdę pracuje?
 • Sędzia Żurek walczy do końca....
  Sędzia Żurek walczy do końca....Minister spraw wewnętrznych Francji Bruno Le Roux podał się do dymisji w ciągu 24 godzin od ukazania się w prasie artykułu na temat jego i jego córek. Jej powodem jest ujawnienie wakacyjnego zatrudnienia swoich 15 i 16 letnich córek na stanowisku asystentek. Jak na polskie realia Le Roux jest mięczakiem. Podobny skandalik w Polsce przeszedłby bez jakichkolwiek konsekwencji. Na przykładzie HGW widać, że nawet znacznie poważniejsze skandale także nie skutkują dymisją. Wystarczy wytłumaczyć, że sam oskarżony ma za zadanie wyjaśnienie dotyczących go oskarżeń, bo jest najbardziej zainteresowany, aby je wyjaśnić. Stawiamy na odważną walkę do końca, a nie jakieś tchórzliwe dymisje. Ryszard Petru popełnił masę błędów politycznych, ale dopiero portugalska wycieczka z koleżanką partyjną stała się prawdziwą katastrofą dla Nowoczesnej. Od tego czasu notowania partii spadły o blisko połowę. W krajach o normalnych zwyczajach politycznych to aż nadto, aby podać się do dymisji. Francuski lub brytyjski Petru zapewne zrezygnowałby z szefowania partią polityczną w ciągu zaledwie kilku dni, doskonale zdając sobie sprawę do czego doprowadziłaby jego walka do końca. Petru walczy już trzeci miesiąc, notowanie jego partii zaczynają toczyć bój, już nie o przewodzenie opozycji, ale o utrzymanie się powyżej progu wyborczego. Mateusz Kijowski stający na barykadach walki z kaczyzmem okazał się alimenciarzem zalegającym ogromne pieniądze na rzecz swoich dzieci. W normalnym kraju taki człowiek zostałby uznany za kogoś niegodnego zaufania i musiałby usunąć się w cień. Polska rozhisteryzowana scena polityczna i jej bierni obserwatorzy przyjęli ten defekt lidera z obojętnością. Feministki dalej zapraszały go na swoje sabaty, mimo, że zaleganie z alimentami zazwyczaj jest uznawane za przykład prześladowania kobiet przez społeczeństwo patriarchalne. Dopiero ujawnienie wypłacania sobie pieniędzy za pracę społeczną, udokumentowane fakturami za usługi, które najprawdopodobniej wykonał ktoś inny i to za darmo, przechyliło szalę goryczy. Kijowski jednak nie ma zamiaru odejść do strefy cienia. Jego upór zdemolował KOD do tego stopnia, że frekwencja manifestacji wynosząca kilkanaście tysięcy rok temu skurczyła się do kilkuset żadnych walki weteranów. I to mimo dołączenia się prężnej grupy emerytowanych ubeków, przerażonych wizją sprowadzenia ich emerytur do poziomu średniej krajowej. Młody człowiek, prawa ręka ministra Macierewicza: Bartłomiej Misiewicz nie popełnił żadnego przestępstwa, ale wielokrotnie zachował się mało poważnie. Tym samym stał się słabym punktem rządu PiS, wrażliwym na ataki. Mimo oczywistych strat jakie rządowi przynosi jego pozostawanie w MON'ie, minister Macierewicz broni go jak niepodległości. To chyba nie jest przykład przyspawania do stołka, ale jakiś zdumiewający i szkodliwy upór pod hasłem: "nie ustąpię". I wreszcie sprawa najnowsza: sędzia Waldemar Żurek, członek Krajowej Rady Sądownictwa, jej rzecznik i twarz oporu środowiska sędziowskiego przeciwko planowanej głębokiej ziobrowej reformie sądownictwa. Śledztwo dziennikarskie (WPolityce, SE) sugeruje, że sędzia Żurek mimo publicznego odwoływania się do powagi sprawowanego urzędu, sam toczy dość kompromitujący spór rodzinny. Jego gorące tłumaczenia, że córki reagują entuzjastycznie na pozywanie ich do sądu o zwrot nadpłaconych alimentów nie spotkały się z pozytywną reakcją prowadzącej z nim w TVN24 rozmowę Moniki Olejnik. Właściwie red. Olejnik patrzyła na głównego obrońcę sądownictwa 3RP przed kaczystowską zawieruchą z nieukrywaną pogardą. Sędzia Żurek także nie ma zamiar zawiesić swojej funkcji do czasu wyjaśnienia sprawy. Nie obchodzi go najwyraźniej to, że jego postawa demoluje cały misternie budowany przekaz o uczciwości sędziowskiej i niesłusznych atakach ze strony żądnego krwi PiSu. Sędzia Żurek znakomicie ułatwia przeprowadzenie niechcianych przez sędziowską elitę reform sądownictwa. Powyższe przykłady mają wiele elementów wspólnych. Jednym z nich jest nieustanne odwoływanie się bohaterów przyspawanych do swoich funkcji do moralności, państwa prawa, patriotyzmu i służby publicznej. Gdy każde z tych haseł staje się widoczną atrapą, bohaterowie ani myślą odejść w cień. Ich decyzje udowadniają, że realne priorytety nie mają wiele wspólnego ze wzniosłymi słowami. 3RP przyniosła heroizm w walce o stołki. Odświeżone zostało hasło: "po mnie choćby potop". Szacunek dla determinacji, wzgarda dla głupoty. - Wysłane przez MaSZ w 21-03-2017 Zawód:
  Dyrektor...Miasto: Warszawa
  Ps..Za to w UE niejaki Juncker od 10-tej każdego dnia jest narąbany jak Messerschmitt i od wielu lat nic się nie dzieje .....A niejaki żydowski kurdupel i głąb Holland zwany Scooterman jeszcze niedawno urywał się każdego dnia do młodszej kochanki. Dopiero koniec tych praktyk spowodowała piekielna awantura ze strony oficjalnej konkubiny. Cały czas zadaję pytanie, na które nie uzyskuję odpowiedzi: kiedy PiS przestanie szczekać, a zacznie mocno ze skutkiem gryźć? Czy w ogóle PiS ma taki zamiar? Pańskie porównanie świadczy o tym przede wszystkim, że nie ma pan pojęcia o różnicy między "zwykłą" polityką a polityką związaną ze służbami siłowymi i służbami związanymi z bezpieczeństwem państwa. Sędzia Żurek powinien polecieć z funkcji, podobnie jak Petru. Porównanie rzecznika (rzecznik MON to nie jest "prawa ręka"- to jest po prostu rzecznik) z osobami które same reprezentują b. istotne administracyjne funkcje autentycznie szkodząc państwu jest mocno nie na miejscu co zauważyli już moi poprzednicy i co stawia pańską notkę w mocno niekorzystnym świetle budząc podejrzenia o próbę manipulacji. Nie znam sprawy p. Misiewicza ale ewidentnie ogląda pan pasjami "Stokrotkę" i telewizję zwaną przez zorientowanych " WSI 24 ". Myślę, że jeśli pan Macierewicz mówi o ataku na swojego rzecznika to ma rację, bo ewidentne powody do takiego ataku były. Cytat: "Bartłomiej Misiewicz nie popełnił żadnego przestępstwa, ale wielokrotnie zachował się mało poważnie."
  Proszę o konkrety. Co do sprawy Petru "ekonomisty" z zagmatwanymi problemami dot. finansowania kampanii, czy sędziego Żurka naginającego prawo by walczyć z własnymi dziećmi to są przykłady faktycznie groźne bo są to osoby pełniące niezmiernie ważne funkcje w państwie. Ludzie odrąbani od koryta nigdy się nie pogodzą ze zmianą statusu. Jak piszą na SG niezależnej Żurek chciał dostać[wyłudzić] Kartę Dużej Rodziny co przekłada się na konkretną kasę i być może ją ma -rodzina trzyosobowa...! Dno jeśli to się potwierdzi. Poseł reprezentant lobby biznesowego (bankowego), czy skorumpowany sędzia to są sprawy bardzo poważne dla państwa i odsunięcie tych osób od wpływu na państwo nie jest kwestią reprezentacji czy walki o stołki ale racją stanu. Kijowski ze swoimi problemami to motyw uliczny, który akurat obywatelom (niekoniecznie dyrektorom i niekoniecznie warszawskim) kojarzyć się może owszem - tyle że z przeciwną stroną do tej, związanej ze służbami bezpieczeństwa państwa polskiego- ale jednak nie umiejscowioną bezpośrednio w strukturach państwa. Idzie ku dobremu, Kaczyński buduje oś GB-USA-Polska. Taka różnica . . szanowny dyrektorze....
 • kundel, cosik słabiutko z poczytnościa twoich wklejek
  czyżby Czytelnicy przewidzieli cie do uśpienia?
 • @Rzeczpospolita 21:58:10
  Ciebie zaś do utylizacji (natychmiastowej) syjonistyczny palancie
  Tylko żydowskie ścierwa z Wiernych Polsce Syjonistycznej nabijają sobie odsłon
  Dotarło chazarski aj waju
  shalom

  ps.
  że też Moczar w 68r spie...lił sprawę i takie UB-eckie gnidy jeszcze tu się pelentaja
 • @Husky 22:06:16
  przestań ujadać gnido,
  nikt cie jeszcze nie usypia - ale co ma być będzie
 • @Rzeczpospolita 23:12:36
  że też Moczar w 68r spie...lił sprawę i takie UB-eckie gnidy jeszcze tu się pelentaja ścierwa z Wiernych Polsce Syjonistycznej

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY

więcej