Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
602 posty 19954 komentarze

Tylko prawda

Husky - Prawicowiec,katolik Zoologiczny antykomunista UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony "Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" -Jan Paweł II

ROCZNICA ZAMACHU NA JANA PAWŁA II

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nigdy nie udało się definitywnie potwierdzić tego, kto stał za próbą zabicia papieża. Sprawca zamachu, przebywający od wielu lat na wolności, przedstawił wiele wersji i jest uważany za osobę całkowicie niewiarygodną.

               

 

Na pięć dni przed swymi 61. urodzinami, 13 maja 1981 roku, w uroczystość Matki Bożej Fatimskiej przed godz. 17 papież wjechał otwartym samochodem terenowym na plac przed bazyliką watykańską na tradycyjną środową audiencję generalną.

W aucie razem ze stojącym Janem Pawłem II byli jego sekretarz ks. Stanisław Dziwisz, osobisty kamerdyner Angelo Gugel i żołnierz Gwardii Szwajcarskiej Alois Estermann, jej późniejszy dowódca.

Podczas tradycyjnego objazdu placu papież pozdrawiał wiernych. Na wysokości Spiżowej Bramy schylił się, by objąć półtoraroczną włoską dziewczynkę.

 

 

Kilka metrów obok stał 23-letni Agca. To on również, powiązany z ultranacjonalistyczną turecką organizacją Szare Wilki, groził dwa lata wcześniej, w czasie wizyty polskiego papieża w Turcji, że go zabije. Zbiegł z więzienia, gdzie odbywał karę za zabójstwo tureckiego dziennikarza Abdi Ipekciego, obrońcy praw człowieka.

O godzinie 17.17 Agca wyjął pistolet Browning i z bliskiej odległości oddał strzały do Jana Pawła II, ciężko raniąc go w brzuch, a także w łokieć i palec.

                            

 

Zamachowiec zaczął uciekać, ale za rękę złapała go zakonnica. Uzbrojony Agca wyrwał się i znów podjął ucieczkę, wyrzucając po drodze pistolet; po kilku minutach został zatrzymany przez policjantów. Krzyczał wówczas po angielsku „I only, I only” (tylko ja, tylko ja), co interpretowano potem jako zapewnienie, że działał sam.


Rok po zamachu na placu św. Piotra Jan Paweł II pojechał do Fatimy, do Portugalii, aby podziękować Matce Boskiej za ocalenie. I został ranny po raz drugi

Kim był niedoszły zamachowiec? To Hiszpan Juan Fernandez Krohn, ksiądz ze schizmatyckiego Bractwa Piusa X wyświęcony przez arcybiskupa Lefebvre'a.Gdy Bractwo wydało mu się za mało radykalne, przyłączył się do sedewakantystów, którzy uważają, że Pius XII był ostatnim prawomocnie wybranym papieżem.

 

                      

 

Atak w Fatimie nie był ostatnią próbą zamachu na Jana Pawła II. Było ich łącznie około 15. Jednak zamach w Fatimie był po watykańskim najpoważniejszy. Dlaczego papież nie chciał, by wierni dowiedzieli się o ranach, jakie odniósł w Fatimie? Prawdopodobnie, żeby nie odgrzewać przerażenia, jakie wśród wiernych zapanowało po zamachu na placu św. Piotra

 

Na podstawie ogólnodostępnych materiałów w sieci

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • @
  https://pbs.twimg.com/media/C_rVPpBXUAA4tdO.jpg
 • SKUTECZNIE SIĘ OBRONIMY ZAWSZE, DOPÓKI ATAKI PIEKIELNE NA KOŚCIÓŁ ŚWIĘTY TRWAJĄ...
  Ave Maria gratia plena, Dominus Tecum.
  Benedicta Tu in mulieribus et benedictus fructus ventris Tuis Jesus.
  Sancta Maria Mater Dei - ora pro nobis peccatoribus nunc et in hora mortis nostris.
  + Amen
 • Karol Wojtyła odegrał wielką rolę...
  Watykan wraz zachodnimi służbami od lat próbowali zinfiltrować polityczną scenę, wciągnąć społeczeństwo do swojej gry przeciwko PRL , stworzyć masowy ruch ( dzisiaj nazwalibyśmy to europejską wiosną- coś jak arabska wiosna ) i ostatecznie wciągnąć Polskę w swoją strefę wpływów i ograbić.
  Zadanie nie zostałoby wykonane, gdyby nie watykańska agentura, która dała życiodajny zastrzyk Solidarności w postaci PAPIEŻA POLAKA..
  CIEMNY LUD DAŁ SIĘ OCZYWIŚCIE NABRAĆ NA:
  " Niech zstąpi duch twój... i odnowi oblicze tej ziemi"

  NO I ODNOWIŁ ... Dżizys kurwa ja pierdole!
  POLSKA STAŁA SIĘ RUINĄ...

  Tak więc nie ma czego świętować jeśli chodzi o tego pana...
 • Byłem na audiencji u papieża gdzieś niedługo po wyborze
  kiedy już przeniesiono audiencje ja plac, ale jeszcze ludzi nie było tak wiele. Wtedy podchodził do ludzi, szczególnie w sektorze polskim, rozmawiał, żartował, był normalnym ciepłym, otwartym człowiekiem i takim Go zapamiętałem. Pamiętam jak podano mu małe zawiniątko, dzieciątko ile mogło mieć, może ze dwa, trzy miesiące. Widać było wyraźną obawę przed wzięciem go w ręce, pobłogosławił i oddał rodzinie.
 • Następny po Piłsudskim
  polski antybohater opiewany przez blogera-trolla Husky.

  Bezsprzecznie odegrał wielką rolę, szkoda tylko że tak negatywną, zarówno dla Polski jak i kościoła.

  Te pomniki stawiane za życia, czyste bałwochwalstwo świadczące o kompleksach Polaków jednoczących się z nim tylko dlatego, że był "jednym z nas". A był? Następny zdrajca narodowy; dobrze choć, że ten na Wawelu nie leży.
 • @Zawisza Niebieski 10:14:25
  "był normalnym ciepłym, otwartym człowiekiem"

  A jaki miałby być, Zawiszo, żeby wykonać swoje zadanie: włochaty, rogaty i z ogonem pod sutanną? :D
 • @Lotna 11:50:52
  Różni byli papieże. Mógłbym wielu różnych wymieniać, co nie byli godni tego stanowiska. JPII oceniam bardzo pozytywnie.
 • @Lotna 11:49:03
  I will never forsake you.

  https://pbs.twimg.com/media/C_tEA5EXsAEdTYs.jpg
 • @Paulus.Aquarius 09:40:54
  http://media.wplm.pl/pictures/825/upscale_True/path/2017/05/13/825/360/f598be99470f42d2b9e5dad068060cd4.jpeg

  poczytaj, może kiedyś zmądrzejesz, choć szansę są nikłe

  http://wpolityce.pl/kosciol/339564-matka-boza-w-fatimie-nie-przestrzegala-zasad-poprawnosci-politycznej-mowila-rzeczy-niezgodne-z-duchem-czasow
 • @ireneusz 11:28:35
  Matka Boża ocaliła życie Jana Pawła II, bo miał do spełnienia ważne zadania

  Matka Boża ocaliła życie papieża, który miał jeszcze do spełnienia ważne zadania – mówił kard. Stanisław Dziwisz 13 maja podczas Mszy św. w kościele pw. św. Piotra Apostoła w Wadowicach.

  http://wpolityce.pl/kosciol/339572-matka-boza-ocalila-zycie-jana-pawla-ii-bo-mial-do-spelnienia-wazne-zadania-kard-dziwisz-o-zamachu-na-papieza
 • @Husky 14:21:09
  Zaczadzony, trzymający się sztywnych schematów myślowych umysł ma mnie uczyć mądrości??
  Szansa ,że otrzesz się chociażby o mądrość wynoszą 0
  Jesteś zwykłym ściemniaczem i kseroboyem bez szans na awans intelektualny
  ...Żal...
 • Witam serdecznie
  Św. Jan Paweł II jest naszym największym rodakiem. I cóż można więcej? Żenujące są te ataki na JPII, ale ich źródła są różne, też wynikające z doktryny np. Bractwa Piusa X. Tyle tylko, że krytyka bractwa dotyczy pewnych zmian związanych z Soborem II i w tym obszarze mozna dyskutować. Natomiast większość krytyki - też tutaj - to zwykłe krytykanctwo, którego źródła nie pojmuję.
  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 16:43:11
  Krzysztofie
  ciemnota to ich cnota.
  Zważ jak znikomą jest ich ilość a jakie "wrzaskliwe' 8-)))
 • @Paulus.Aquarius 14:27:37
  http://www.wielkieslowa.pl/wp-content/uploads/2013/05/czlowiek-jest-wielki.jpg
 • @ireneusz 15:51:31
  http://www.xdpedia.com/obrazki/musicie_od_siebie_wymagac_nawet_gdy_inni_6569.jpg
 • @krzysztofjaw 16:43:11
  http://republika.pl/blog_tg_400292/660862/tr/ewa-papiez.jpg
 • Po czynach ich poznacie...
  Z 90% blogerów jest niezadowolonych z obecnej sytuacji Polski i jej uzależnienia od państw trzecich- przynajmniej czterech. Wszyscy są zgodni, że w dużej mierze przyczynił się do naszego dzisiejszego miejsca w geopolitycznym świecie właśnie JPII pomagając wyrwać nas z objęć Rosji. Zadziwia zatem, że 90% blogerów popiera i pozytywnie ocenia Polskiego Papieża i jego zasługi dla Polski. A przecież jak chodzą plotki( czy tylko?) walnie do wyboru Wojtyły przyczynił się inny nasz "znamienity" rodak Z. Brzeziński. Czy za darmo udzielił mu tak skutecznego poparcia? I czy czasami nie jest tak , że do tej pory płacimy my wszyscy za tę przysługę? Chyba jednak nie wszystko złoto co się świeci.....
 • @zadziwiony 18:00:30
  Wyrwanie Polski z objęć Rosji było dla naszego kraju korzystne. Z pewnością tego chciał każdy, lub prawie każdy Polak, u którego serce jest po stronie Polski. Również korzystnym było obalenie żelaznej kurtyny między Europą centralną i zachodnią. Do tego przyczynił sie JPII i za to mu chwała.
  To, że później pojawiły się Yelity, czyli Magdalenka, (i tu pojawiają się w historii walki Polaków o suwerenność nasi niezłomni bracia K. jak i inni ustawiając sprawę tak, że ci co mieli być bezpieczni byli bezpieczni, z sekretarzy partii dążącej do własności państwowej przedsiębiorstw stali się kapitalistami, czyli reprezentanci obcych sił PiS i PO (PiS na swym koncie ma m.in. likwidację prawicy) i podzieliły nas na sort Kaczyńskiego i sort reszty Polaków. Ale to już nie wina JPII. Dlatego jemu należy się chwała i poważanie, a hańba tym, co nas podzielili czyli PO-PiS.
 • @zadziwiony 18:00:30
  // Czy za darmo udzielił mu tak skutecznego poparcia? //


  o jakiej kwocie myślisz
  milion czy dziesiątki milionów
  dolarów czy euro
  a może w innej jeszcze walucie
 • @Zawisza Niebieski 19:30:07
  //Dlatego jemu należy się chwała i poważanie,//

  Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali.(...)Każdy z was znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte. Jakiś wymiar zadań, które trzeba podjąć i wypełnić. Jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć. Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić. Nie można zdezerterować. Wreszcie - jakiś porządek prawd i wartości, które trzeba i ,tak jak to Westerplatte, w sobie i wokół siebie. Tak, obronić - dla siebie i dla innych.

  http://s.lubimyczytac.pl/upload/authors/13689/87680-140x200.jpg
 • Franciszek Marto i Hiacynta Marto świętymi Kościoła Katolickiego! - radość
  https://pbs.twimg.com/media/C_sgMTgXsAEIzRR.jpg
 • @zadziwiony 18:00:30
  Papież był kilka razy na pielgrzymce w Polsce.
  Sądząc po ostatniej wizycie, kiedy przemawiał w naszym parlamencie, widać było, że jego stanowisko sprzed lat zmieniło się diametralnie, że jednak ta tzw. zachodnia wolność to nie zawsze tędy droga.
  Ach jak klaskali papieżowi posłowie i senatorowie!
  Minęło kilka dni i zapomnieli co papież mówił.
  Wrócili do swego poziomu i trwa tak to do dziś.
  Zatem Jan Paweł II potrafił korygować swoje błędy a te magdalenkowe ciule nigdy tego nie zrobią, bo czy to są Polacy?
 • @Lotna 11:49:03
  //Następny po Piłsudskim
  polski antybohater opiewany przez blogera-trolla Husky.//
  Z cyklu bohater Rzeczpospolitej
  tu szanowna blogerko kolejni :

  Rocznica urodzin Wielkiego Polaka!
  Witold Pilecki urodził się 13 maja 1901 r. - rotmistrz kawalerii Wojska Polskiego.
  Bohaterze - Pamiętamy!

  47 lat temu

  https://pbs.twimg.com/media/C_pglw-W0AA6zfx.jpg

  Władysław Albert Anders generał dywizji Polskich Sił Zbrojnych, Naczelny Wódz Polskich Sił Zbrojnych w latach 1944–1945 i 1946-1954
  zmarl 12 maja 1970 w Londynie
  47 lat temy

  http://www.dziennik.com/images/made/uploads/news/wladyslaw-anders_600_511_80.jpg
 • @Husky 19:39:23
  Widzisz Husky, słowa te są bardzo mądre, dlatego ja piszę co myślę nie szukając stada, co mi będzie klakierami. Moja misja, to budzenie Polaków do myślenia o Polsce, o naszym życiu a nie do biegnięcia w bezpiecznym stadzie lemingów machających ogonkiem, gdy"naczelnik" od czasu do czasu pogłaszcze, mówiąc iż są jego sortem. Z natury jestem pozytywistą, nie romantykiem, praca u podstaw, o czym mówią też te słowa JPII.
  Ja czytam różne rzeczy, nie tylko to, co siły wyższe uznały, że Polak wiedzieć powinien, stąd wiem, co niektóre kierunki w KRK zarzucały JPII. Moja ocena, mimo, że też uznaję iż były rzeczy, które są w mojej ocenie negatywne, ocena tej postaci jest jak najbardziej pozytywna. No cóż, święci są tylko w wyidealizowanych obrazkach w Kościele, a ludzie są grzeszni i ułomni.
 • @lorenco 20:04:27
  Rozumiem - chciał dobrze , ale jak to zawsze z Polakami - nie wyszło.
  Mam inne zdanie w tej kwestii. Karol Wojtyła jako papież, wybrany z poparciem ameryki i międzynarodowego żyda wydał nas na żer kapitałowi korporacyjnemu. Jeśli się szanowni państwo z tym nie zgadzają, to co tak płaczecie , że z Polski została jeno kamieni kupa. To po prostu między innymi konsekwencje poparcia papieża dla rewolucji w Polsce.
 • @zadziwiony 20:29:28
  To nie tak. Moim zdaniem papież zreflektował się już jako starzec. Reszta to co piszesz, zgadza się.
 • Wszedzie znaki zapytania.....
  ,,Pan papiez jechal swym wehikulem i stanol by uscisnac mala dziewczynke,, pisze autor art- stanol akurat w tym miejscu gdzie stal Ali Agca ciekawy zbeg okolcznsci. A na dokladke na zdjeciach niema krwi dziwic sie ze zwolennicy tzw ,,teori spiskowych,, wymyslili ze zamach to mistyfikacja.
  ..
  ....................................................................................................... @talbot - przy okazji jako ze dalej banujesz moje komentarze poprzez zablokowanie pozwole sobe na komentarz tutaj,a wogule jeszcze chwila i sie nawrucisz sadzac po tematyce tak trzymaj ,wszak Jehwe nie wyslal Jezusa do tych cyt,,,którzy dobrze sie maja,, to komentarz do twej ostatniej notki


  Polityka wojenna USA jest barbarzyństwem” – mówi na wideoblogu na Fakt.pl Krzysztof Jackowski, po czym przestrzega: „Ameryka realizuje swój plan, przez który mamy taki bałagan na Bliskim Wschodzie. ”„Wojna już jest. To jest duży ogień, z którego może coś wybuchnąć. Okres najbliższych miesięcy to okres bardzo niebezpieczny dla Europy” – dodaje Jackowski.

  Co jasnowidz ma na myśli mówiąc o niebezpieczeństwie, które płynie z konfrontacji krajów arabskich ze światem zachodnim? Krzysztof Jackowski nie ma wątpliwości, co do tego, że to destabilizuje porządek globalny. Apeluje też, by nie obwiniać za tę destabilizację prezydenta Rosji Władimira Putina. – „U”„ważam, że nie można go opluwać. Nie jest człowiek, który jest złym politykiem. On prowadzi rozsądną politykę, także względem Ukrainy” – przekonuje Jackowski.

  – „Już kilka miesięcy temu przewidywałem, że Ukraina się podzieli i że nie będzie z tego konfliktu wielkiej wojny. Zagrożenie płynie z zupełnie innych regionów świata” – dodaje jasnowidz z Człuchowa.
  źródło: fakt
 • @jan 22:05:48
  @Janie

  Odnosisz się do komentarzy @Talbota na tym blogu.
  Po pierwsze to co piszesz to nie ma nic wspólnego z tematem notki
  Po drugie to te skandaliczne błędy ortograficzne.
  Mimo wszystko (pomimo uprawnień do usunięcia komentarza) nie zrobię tego ,ale tylko po to by wszyscy zobaczyli jak nie należy trollowac i to w takim stylu.
  pzdr.
 • @Husky-wiedz ze zyjemy w matrixsie
  Dzieki za wyrozumialosc odnosnie mojej ,,dysleksj,, jak i faktu ze wykozystalem twoj art w korespondencji z Talbotem co przyznaje wychodzi poza temat. Niemniej w twoim sformowaniu ,,Nie na temat,, nie do konca zawarles prawde,poniewaz pierwsza czesc komentarza tyczy zamachu i watpliwsci jakie podnosi wielu analityków odnosnie tego zdazenia . Mialem nadzieje ze nie zastosujesz najprostszej techniki odejscia od temtu polegajacej na pomineciu kwesti zasadniczej jaka sa watpliwosci czy zamach wogule byl.Nie musze ci wyjasniac ze fakt,,zamachu,,byl i jest istotnym elementem,,męczenstwa,, potrzebnego nie tylko kosciolowi ale ,, i ,,demokratycznym sluzba,, czyli spelnia warunki ,,komu sie to oplaca,, Wiec cieszyl bym sie gdybys miast bledow chcial w swej laskawosci zauwazyc kwestie zasadnicze kturych zreczne nie podjeles Pozdrawim i polecam aktualne art na prisonplanet.pl szcegulnie wypowedz bankera o ofiarach z dzieci bloger RAM.z jakiegs powodu moja notke skasowal......ps moze zrob z tego caly wpis..
 • @Husky
  Co do bledow spora ilosc literowek wynika prawdopodobnie z tego ze ktos zdalnie cos pomajstrowal w oprogramowaniu bo stalo sie to nagle potem na kilka dni bylo dobrze i dalej klawiatura nie slucha co pisze i wychodza braki,bedy swoja droga. Slowem pisanie jest uciązliwe.
 • @jan 00:14:45
  Nie przekonują mnie Twoje "argumenty".
  Trudno
  Musimy z tym żyć 8-))))))))))))
  Dziękuje za komentarze i pozdrawiam
 • @Husky- strusie maja taki zwyczaj chowania glowy w piasek ludzie niestey rowniez
  czytales.. ZAMACH NA JP2 Z 13/05/81 TO MISTYFIKACJA CIA I WATYKANU ...
  wiadomosci.onet.pl/.../zamach-na-jp2-z-130581-to-mistyfikacja-cia-i-watyk,1666,27...
  18 sty 2010 - By ustalić, kto zlecił zamach na papieża, przeprowadzono trzy ... tezę, że zamach ten był mistyfikacją, zorganizowaną przez Watykan przy pomocy CIA..
 • @jan 09:55:13
  To i tak "ostrożna" teza
  Mogli zakwestionować np.istnienia Placu św.Piotra, ba nawet samego Watykanu
  Dzięki za koment
 • @jan 09:55:13
  Ratował papieża -
  Artykuł - Niedziela.pl

  https://pbs.twimg.com/media/C_yU8ZRWsAAN0f6.jpg

  https://t.co/n6cS4JYdnX

OSTATNIE POSTY

więcej
 • SPOŁECZEŃSTWO

  Ja portalowy przygłup

  Uprzedzam że ja nie nigdy ulegam groźbom,nigdy. Dlatego, wychodząc naprzeciw prośbom, groźbom i ostrzeżeniom, zdecydowałem.... czytaj więcej

 • BANKI

  Szwajcarzy posłuchali ekonomistów

  Większość Szwajcarów posłuchała obaw ekonomistów, odrzucając w referendum ideę wprowadzenia tzw. pieniądza suwerennego. Ponad 75 proc. głosujących było przeciwko. Na "nie" były wszystkie kantony. czytaj więcej

 • SPOŁECZEŃSTWO

  "Polska Rodziną Silna!"

  "Polska rodziną silna!” - pod tym hasłem po raz trzynasty przeszedł w niedzielę ulicami W-wy Marsz dla Życia i Rodziny. Podczas manifestacji postulowano między innymi o "jak najszybsze uchwalenie przepisów chroniących prawa dzieci nienarodzonych". czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY

więcej