Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
726 postów 23911 komentarzy

Tylko prawda

Husky - Prawicowiec,katolik Zoologiczny antykomunista UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony "Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" -Jan Paweł II

55 lat temu -powieszony został Adolf Eichmann

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W izraelskim więzieniu w Ramli powieszony został Adolf Eichmann, szef RSHA, odpowiedzialny za śmierć milionów Żydów; ciało Eichmanna spalono, a jego prochy rozsypano na morzu, poza wodami terytorialnymi Izraela.

SS-obersturmbannfuehrer Adolf Eichmann jako szef wydziału żydowskiego w Głównym Urzędzie Bezpieczeństwa Rzeszy (RSHA) odpowiadał za realizację "ostatecznego rozwiązania" - gromadzenie Żydów i ich wysyłkę do niemieckich obozów zagłady w okupowanej Polsce.

Adolf Eichmann
Adolf Otto Eichmann (ur. 19 marca 1906 w Solingen, zm. 31 maja 1962 w Ramli) – niemiecki funkcjonariusz nazistowski, ludobójca, zbrodniarz wojenny.  Członek organizacji uznanych po wojnie za przestępcze: SS (Drużyna Ochronna), SD (Służba Bezpieczeństwa), Gestapo (Tajna Policja Państwowa).

 

                     

Choć w 1945 r. Eichmann przebywał w amerykańskich obozach jenieckich, nie odkryto jego prawdziwej tożsamości. W 1950 r. uciekł z Niemiec do Argentyny dzięki pomocy siatki dawnych nazistów. Pod nazwiskiem Klement pozostawał na wolności do maja 1960 r., gdy agenci izraelskiego Mosadu porwali go spod domu w Buenos Aires.

W przebraniu pracownika linii lotniczych El-Al i pod wpływem narkotyków przewieziono Eichmanna specjalnym samolotem do Izraela, gdzie stanął przed sądem odpowiadając za zbrodnie dokonane na narodzie żydowskim podczas II wojny światowej.

Proces Eichmanna rozpoczął się 11 kwietnia 1961 r. w Jerozolimie. Ze względu na zainteresowanie mediów na jego miejsce wybrano nowo wybudowany Dom Ludowy (Beit Ha`am), mogący pomieścić 750 widzów. W czasie procesu budynek strzeżony był przez policję i wojsko, a teren wokół niego otoczono wysokim ogrodzeniem.

W akcie oskarżenia, odczytanym przez przewodniczącego składu sędziowskiego Mosze Landaua, Eichmannowi zarzucono zbrodnie przeciwko narodowi żydowskiemu

Wśród zarzutów znalazły się również oskarżenia o zbrodnie popełnione przeciwko ludności nieżydowskiej, dotyczące m.in. masowych deportacji Polaków, Romów, Słoweńców, a także bezpośrednią odpowiedzialność za deportację i śmierć setki dzieci z czeskich Lidic. Ostatnie punkty aktu oskarżenia dotyczyły przynależności Eichmanna do zbrodniczych organizacji SS, SD i Gestapo.

 

 

Wyrok, liczący 211 stron, przez 15 godzin odczytywali na zmianę trzej sędziowie. Adolf Eichmann uznany został winnym zbrodni przeciwko narodowi żydowskiemu, zbrodni przeciwko ludzkości, zbrodni wojennych i przynależności do organizacji zbrodniczych.

Był to pierwszy wyrok śmierci wydany przez izraelski sąd. Po ogłoszeniu wyroku Eichmann złożył apelację. W oczekiwaniu na decyzję sądu w więzieniu w Ramli napisał autobiografię.

Apelację rozpatrywano od 22 do 29 marca 1962 r. 29 maja 1962 r. została ona odrzucona. Tego samego dnia Eichmann zwrócił się do prezydenta Izraela z prośbą o ułaskawienie. Dwa dni później poinformowano go, że została ona odrzucona.

Wyrok przez powieszenie wykonano tuż przed północą 31 maja 1962 r. w więzieniu w Ramli. Ciało Eichmanna zostało spalone, a jego prochy rozsypane na morzu, poza wodami terytorialnymi Izraela.

 

 

ps.

 Na podstawie ogólnodostępnych materiałów w sieci 

 

 

 

KOMENTARZE

 • Eichman?
  ŻYD W NIEMIECKIM MUNDURZE, ... inny Żyd łapał dzieci w łódzkim getcie na wysyłkę do obozów, jeszcze inny wpychał je do komór i pieców. / ... na koniec jeszcze inny Żyd zatarł ślady wieszając szefa tych co mordowali.

  OPERATYWNY NARÓD TE ŻYDKI, ... NIE HUSKY?
 • @Ziut 07:58:33
  Samo zycie
  pzdr.
 • @Ziut 07:58:33
  A!, ... zapomniałem dodać. / Teraz łażą i chcą odszkodowań za to w czym sami uczestniczyli, ... od Polaków!
 • Eichmann 2007 Lektor PL
  >> https://www.youtube.com/watch?v=yA7tUXCcPQo
 • @Husky 08:00:33
  //Samo zycie//

  Coś tak jakbyś nie do końca wierzył w to " samo życie " z Ziutem czyżby ci religia nie pozwalała. Przyznaj otwarcie że Eichmann był żydem to go uspokoi.
 • Po co ta notka?
  Guzik mnie obchodzi jakiś Eichmann.

  Poza tym zapomniałeś zbójnicki dodać, że on sam był żydem. Gratuluję blogerskiej rzetelności.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:01:45
  //Poza tym zapomniałeś zbójnicki dodać, że on sam był żydem. Gratuluję blogerskiej rzetelności.//

  No, niech to zbójnicki wreszcie potwierdzi, wtedy będziemy mieli tę przynajmniej "pewność", że sąd Izraela powiesił żyda i jego prochy usuną na zawsze z "żydowskiej" ziemi.

  Ale zanim on to napisze to przypomnijmy:

  Jak fabrykowano holomit.

  Rok 1961 ! Ciekawy zbieg okoliczności.
  Lata '60 to tak naprawdę początek kreowania holomitu. Przygotowania do tej kampanii musiały trwać wiele lat.

  //Proces Eichmanna rozpoczął się 11 kwietnia 1961 r. w Jerozolimie. Ze względu na zainteresowanie mediów na jego miejsce wybrano nowo wybudowany Dom Ludowy (Beit Ha`am), mogący pomieścić 750 widzów.//

  //Opublikowana nakładem wydawnictwa Quadrangle Books w 1961 dysertacja doktorska Raula Hilberga pt. „The Destruction of the European Jews”, okazała się pierwszą syntezą Ostatecznego Rozwiązania.//

  //"Operacja Niezapominajka" przygotowana przez żydowskich komunistów ze Stasi, Marcusa Wolfa, Alberta Nordenai przeprowadzona w czasie procesu Eichmanna 3 maja 1961.//

  Stasi bureau XX/4 launched its anti-Semitic campaign, code-named "Operation Forget Me Not," on May 3, 1961, to coincide with the trial in Jerusalem of wartime SS officer Adolf Eichmann. Stasi specialists produced anti-Jewish pamphlets that were seemingly printed and distributed in West Germany by "right wing extremists." One supposedly published by the German Reich Party (DRP) appealed for donations on behalf of Eichmann.
  http://www.ihr.org/jhr/v15/v15n6p29_weber.html

  Tu te żydowskie komunistyczne mordy.
  http://www.ihr.org/images/v15n6p29_men.jpg
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:01:45
  //Po co ta notka?//

  No właśnie
  I jeszcze komentują 8-))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:01:45
  //Poza tym zapomniałeś zbójnicki dodać, że on sam był żydem//

  skoro wszyscy wiedzą to po co mam pisać 8-))))
 • @Arjanek 10:23:35
  Adolf Eichmann przed Jerozolimą, czyli wszystkie kłamstwa nazistowskiego zbrodniarza

  To koniec mitu Adolfa Eichmanna - zwykłego biurokraty III Rzeszy, który bezmyślnie wysyłał miliony Żydów na śmierć? Niemiecka historyczka dowodzi, że nazista fanatyk doskonale wiedział, co czyni.

  Czytaj więcej: http://www.polskatimes.pl/artykul/3630484,adolf-eichmann-przed-jerozolima-czyli-wszystkie-klamstwa-nazistowskiego-zbrodniarza,id,t.html
 • @Husky 17:34:32
  Wystarczy to jedno zdanie, którego nawet nie trzeba tłumaczyć, że to żydowskie brednie.

  Die Laudation hielt [żyd] Micha Brumlik in der Germania Judaica in Köln.[2]
  https://de.wikipedia.org/wiki/Bettina_Stangneth#cite_ref-2

  //skoro wszyscy wiedzą to po co mam pisać 8-))))//

  Typowy żydowski wykręt.

  PS
  Eichmann nie był żydem.
 • @Arjanek 10:23:35
  Dziękuję za podanie źródła, z którego Pan pobiera swoją wiedzę na temat przeszłości.

  ihr.org, czyli tzw. Institute for Historical Review, który został założony w roku 1978 w Kalifornii i jest jednym z wiodących ośrodków na świecie propagujących rewizjonizm historyczny i negacjonizm.


  Po zlikwidowaniu w 2002 wydawanego przez organizację pisma Journal of Historical Review IHR publikuje swoje materiały w internecie.

  W 1978 roku IHR ogłosił 50.000 USD nagrodę dla każdego, kto jest w stanie udowodnić fakt istnienia nazistowskich komór gazowych i zagłady Żydów. Mel Melmerstein , były więzień Oświęcimia, przedstawił takie dowody, został jednak IHR zignorowany. Pozwany w 1980 przez Mela Melmersteina, IHR przegrał z nim w Los Angeles głośny w 1985 roku proces i został zmuszony do wypłacenia mu nagrody.

  Rewizjonizm historyczny reprezentowany przez IHR jest traktowany jako pseudonaukowy. Organizacja ma powiązania z grupami o charakterze neonazistowskimi, które z kolei znajdują wspólny język z arabskimi ekstremistami z Bliskiego Wschodu.

  Wydawany przez IHR Journal of Historical Review, którego założycielem był neonazista Willis Carto, został scharakteryzowany jako czasopismo pseudonaukowe. Publikowane tam artykuły nie poddawane były ocenie edytorskiej przez historyków (peer-reviewed). Organizacja Historyków Amerykańskich podjęła się oceny Journal of Historical Review. Wypadła ona wyjątkowo dla czasopisma niepochlebna. Znalazło się w niej określenie "nic poza maskaradą naukowości". Rosyjscy historycy, Igor Ryzhov, Maria Borodina, mieli bardzo podobne zdanie.
 • @Arjanek 18:07:05
  ///PS
  Eichmann nie był żydem///
  Oczywiście był.Podobnie jak 70% nazistowskiej wierchuszki.Twierdzenie to opieram nie na własnym mniemaniu (jak powiedział pewien znany nazista "to ja decyduję kto jest żydem) ale na faktach.
  PS
  https://www.youtube.com/watch?v=Ha-OpMtU7Uk
 • @Husky 17:34:32
  "To koniec mitu - zwykłego biurokraty III Rzeszy, który bezmyślnie wysyłał miliony Żydów na śmierć"


  No tutaj to mnie Pan zaszokował. A gdyby ten rzekomy "mit" był prawdziwy, to jak by Pan scharakteryzował Adolfa Eichmanna?
 • @AgnieszkaS 19:06:33
  zbrodniarz, ludobójca, bestia…
 • @AgnieszkaS 19:00:43
  Z Institute for Historical Review współpracowali m.in. David Irving,

  Irving has for his own ideological reasons persistently and deliberately misrepresented and manipulated historical evidence; that for the same reasons he has portrayed Hitler in an unwarrantedly favourable light, principally in relation to his attitude towards and responsibility for the treatment of the Jews; that he is an active Holocaust denier; that he is anti-Semitic and racist and that he associates with right-wing extremists who promote neo-Nazism

  Wyrok, obciążający również Irvinga kosztami procesu doprowadził go do bankructwa.
 • @Husky 19:21:08
  /// Z Institute for Historical Review współpracowali m.in. David Irving ///

  No i co z tego że Irving? trzynasty apostoł czy co? Z Irvingiem jest taki problem że utrzymuje on iż w 1939r Polacy zabili w Bydgoszczy 7.000 bydgoszczan pochodzenia niemieckiego.
  Biorąc Irvinga na poważnie na coś się trzeba zdecydować:rzetelny historyk ?czy hochsztapler zatrudniony w propagandzie ?
 • @Husky 17:30:48
  //skoro wszyscy wiedzą to po co mam pisać 8-))))//

  Ale to wygląda tak jakbyś się wstydził...
  Też bym się wstydził :))))))))
 • @Husky 19:21:08
  "Z Institute for Historical Review współpracowali m.in. David Irving"


  Ten sam, który twierdził, że Hitler napadł na Polskę, bo był zmuszony przez Anglię. Irving twierdził również, że Hitler nie miał w planie eksterminacji ludności żydowskiej. Powołuje się na niego pani Tiamat.
 • @ikulalibal 19:32:56
  To hochsztapler zatrudniony w propagandzie
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:33:42
  a ktoś tu pytał

  Po co ta notka?
 • @AgnieszkaS 19:34:55
  //Powołuje się na niego pani Tiamat.//

  http://st2.depositphotos.com/1186248/9174/i/450/depositphotos_91747392-stock-photo-no-comment-rubber-stamp.jpg

  8-)))))
  pzdr.
 • @AgnieszkaS 19:00:43
  IHR którą kieruje M. Weber jak i D. Irving to tzw malowani rewizjoniści. Na stronie IHR są ciekawe fakty bo bez nich Weber nie zdobyłby takiej popularności.//

  //Pozwany w 1980 przez Mela Melmersteina, IHR przegrał z nim w Los Angeles głośny w 1985 roku proces i został zmuszony do wypłacenia mu nagrody.//

  To warto krótko omówić bowiem pokazuje jaką władzę mają żydzi w USA

  Cyt Wiki: //W 1980 Mel Mermelstein przedstawił organizacji notarialnie poświadczoną dokładną relację z zagazowania w obozie Auschwitz swojej najbliższej rodziny: matki, ojca, brata i dwóch sióstr. Kiedy Institute for Historical Review zignorował jego zeznanie, Mermelstein pozwał IHR do sądu o nie wywiązanie się z kontraktu. W 1985 Sąd Najwyższy w Los Angeles przyznał Mermelsteinowi rację, uznając, że dowiódł w sposób wystarczający, iż w komorach gazowych w Auschwitz gazowano Żydów. Sąd nakazał IHR wypłacenie nagrody plus 40 000$ odszkodowania i publicznego przeproszenia Mermelsteina. Był to precedensowy wyrok sądu, w którym po raz pierwszy w USA, stwierdzono że Holocaust jest faktem tak oczywistym, że nie podlega rozsądnej dyskusji. (It is not reasonably subject to dispute.) //

  W prawie USRaelskim istnieje pojęcie Judicial notice. Holomit został uznany za coś tak oczywistego, że nie podlega procedurze dowodowej.

  In the 1981 case of Mel Mermelstein v. Institute for Historical Review, the Superior Court of Los Angeles County took judicial notice of the fact that "Jews were gassed to death at the Auschwitz Concentration Camp in Poland during the summer of 1944."[7]

  Tak więc niech się Pani nie ośmiesza.
 • @Arjanek 20:03:54
  // Holocaust jest faktem tak oczywistym, że nie podlega rozsądnej dyskusji//

  Bo nie podlega dyskusji
 • @ikulalibal 19:04:56
  Żydówce Ewie Kurek narracja tego filmu pewnie by się podobała, nawet po rosyjsku:)
 • @Arjanek 20:03:54
  "To warto krótko omówić bowiem pokazuje jaką władzę mają żydzi w USA"
  /Arjanek/

  Kiedy wszystko inne zawiedzie sięga się po "argument ostateczny", nie przejmując się przy tym, że przeczy to logice.

  Faszystowska ideologia przeżywa swój wielki rozkwit w Polsce. Wystarczyło tylko 100 lat abyśmy zapomnieli, co się w Europie działo w latach 20-tych XX wieku. My nie tylko zapominamy, my również zmieniamy historię. To się dla nas skończy kiedyś katastrofą.
 • @Arjanek 20:31:58
  ///Żydówce Ewie Kurek narracja tego filmu pewnie by się podobała, nawet po rosyjsku:)///

  Nie wiem kto to Ewa Kurek i nie mam pojęcia co by się jej podobało a co nie.Co zaś się tyczy filmu to jest to tylko fragment pełnometrażowego dokumentu "Tajne i Jawne" (Cele i działanie syjonizmu)
  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D0%B0%D0%B9%D0%BD%D0%BE%D0%B5_%D0%B8_%D1%8F%D0%B2%D0%BD%D0%BE%D0%B5_(%D0%A6%D0%B5%D0%BB%D0%B8_%D0%B8_%D0%B4%D0%B5%D1%8F%D0%BD%D0%B8%D1%8F_%D1%81%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D0%B7%D0%BC%D0%B0)
  Film dość głośny choć pokazywany wyłącznie na zamkniętych seansach.
  W czasie pierestrojki jego kopie niszczono ale jakoś bóg zachował.
  Poszukaj -może znajdziesz wersje z angielskimi napisami.Toż to już klasyk!
 • @AgnieszkaS 20:55:06
  Świat się zmienia i my musimy się zmieniać wraz z nim - mówili już starożytni. ... Skończyło się źle. .
 • @Husky 21:02:45
  Jestem wielką zwolenniczką postępu ale nie manipulowania historią.
 • Panowie.Nie sprzeczajcie sie.
  Nazywal sie jak zyd, nos mial jak zyd, usta jak zyd, postepowal jak zyd to chyba zyd.
 • @staszek kieliszek 21:32:21
  Żyd czy nie żyd.
  Jedno jest tu pewne - to była KANALIA
 • @staszek kieliszek 21:32:21
  http://m.salon24.pl/c68d8efcbf5446ffa409cf73004a3dda,750,0,0,0.jpg
 • @Husky
  Śledztwo FBI: Wódz nie zginął w 1945 roku. https://youtu.be/jwSMtqpB2mE
 • @Arjanek 08:21:55
  http://www.harpyness.com/wp-content/uploads/2010/03/hitler-goebbels-nazi-germany-second-world-war-ww2-amazing-incredible-dramatic-04.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej
 • HUMOR

  3 lata Narodowej tragedii

  Trzy lata temu, 16 listopada 2015 roku, prezydent Polski Andrzej Duda zaprzysiężył rząd PiS. Jak się żyje ludziom w Polsce po trzech latach rządów Prawa i Sprawiedliwości? czytaj więcej

 • POLITYKA - POLSKA

  hajlował ale się nie uśmiechał

  Gdyby PiS miał jaja i nie był ciamciamramcią to to zdjęcie byłoby promowane w USA. Z adnotacją, że przedstawia pracownika TVN będącej własnością Discovery po zakończeniu zdjęć do materiału co do którego są podejrzenia o ustawkę. czytaj więcej

 • POLITYKA - POLSKA

  Afery ......"Obecnie nie ma"

  Prokuratura nie ma dowodu w sprawie łapówki, jakiej miał żądać były już szef KNF Marek Chrzanowski od właściciela Getin Noble Banku Leszka Czarneckiego - słynna kartka z napisem 1% fizycznie......... nie istnieje. czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

ULUBIENI AUTORZY

więcej