Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
749 postów 24674 komentarze

Tylko prawda

Husky - Prawicowiec,katolik Zoologiczny antykomunista UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony "Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" -Jan Paweł II

Ronald Reagan - przyjaciel Polski

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

13 lat temu w Los Angeles zmarł Ronald Reagan. Czterdziesty prezydent USA.Wielki przyjaciel Polski i Polaków.Ikona walki z Imperium Zła.

Mało brakowało, a jego życie oraz urzędowanie w Białym Domu zakończyłoby o wiele , wiele szybciej.

W 1981 roku cudem uniknął śmierci, kiedy strzelał do niego John Hinckley Junior.Kula zamachowca minęła serce Reagana zaledwie o cal.

 13 lat temu zmarł Prezydent Ronald Reagan.

 

                        

 

Do dziś w Polsce Ronald Reagan ceniony  jest za bezkompromisowość wobec Sowietów. W Polsce i pozostałych krajach okupowanych przez sowietów kibicowano mu, bo był „szeryfem”, który gonił „czerwonych”.
W pamięci Polaków i nie tylko pozostanie ten obrazek gdy w czasie Świąt Bożego Narodzenia 1981 r. w oknie Białego Domu paliła się świeczka w geście solidarności z prześladowanymi w stanie wojennym Polakami. A sam prezydent wygłosił wtedy orędzie do Amerykanów, w których mówił o ówczesnej tragicznej sytuacji w Polsce i Europie wschodniej.

              

 

W prowadzonej przez lata swoistej zagranicznej  polityki odwoływał się do prostego, podziału „dobro-zło”. Dobro to , ciężko pracujący i broniący swej (i nie tylko ) wolności Amerykanie.

 Zło – to ZSRR i system komunistyczny, którego porównywał do "największego zagrożenia z jakim zetknęła się ludzkość od... czasów jaskiniowych".

Wszelkie próby pójścia na ugodę z Sowietami spotykały się z Jego ostrą krytyką, ( bo jak przekonywał ), taki kompromis oznaczałby utratę nadziei na wyzwolenie się spod jarzma komunizmu.
Skierowane do Michaiła Gorbaczowa w przemówieniu z 1987 roku słowa: „Panie Gorbaczow, niech pan zburzy ten mur!”zna  każdy kto  interesuje się polityką i historią.

Ronald Reagan kończąc urzędowanie w Białym Domu mówił:

"Faktem jest, że od Grenady  do szczytu waszyngtońskiego, od recesji lat 1981-1982 do wzrostu gospodarczego, który zaczął się pod koniec 1982 roku i trwa do dziś, zmieniliśmy się. Według mnie, odnieśliśmy dwa wielkie sukcesy, z których jestem najbardziej dumny. Jednym jest ożywienie gospodarcze, które przyniosło 19 milionów nowych miejsc pracy. Drugim – odbudowa naszego wizerunku. Ameryka znów jest szanowana i to od niej oczekuje się przywództwa.

Dokonaliśmy tego. Nie graliśmy na czas. Doprowadziliśmy do zmiany, umocniliśmy państwo, zwiększyliśmy w nim obszar wolności i pozostawiamy je w dobrych rękach.Krótko mówiąc, jest nieźle, całkiem nieźle."

               

30 maja roku 1981, wkrótce po rozpoczęciu drugiej kadencji, miał miejsce zamach na Reagana. Prezydent USA właśnie wyjeżdżał z waszyngtońskiego Hotelu Hilton, gdy został postrzelony przez Johna Hinckleya Juniora, człowieka niezrównoważonego psychicznie. Kula znalazła się o parę centymetrów od serca.
Jedenaście lat później lekarze wykryli u Reagana zespół Alzheimera. Choroba w coraz większym stopniu izolowała go od otoczenia. Przed śmiercią nie był już w stanie mówić.

Zmarł 5 czerwca 2004 w swoim domu w Los Angeles w otoczeniu najbliższych.

                        

 

 wikipedia

histmag.org

 

KOMENTARZE

 • *1 - MIT REAGANA - ZBRODNIARZA WOJENNEGO
  Zbrodniarz wojenny Reagan odpowiedzialny jest m.in. za wspieranie mudżahedinów w czasie wojny w Afganistanie, aferę Iran-Contras, inwazję na Grenadę.

  Podobnie jak w przypadku Jana Pawła II, Reagan był aktorem, który potrafił mówić głupstwa w taki sposób, że masy myślały, że mówi coś mądrego. Fenomen Reagana kłamiącego i fałszującego statystyki do dziś fascynuje Amerykanów, podobnie jak jego wyraźny kowbojski anty-intelektualizm i mizoginizm. Amerykańscy liberałowie zwracają uwagę na wyjątkową bezczelność inspirowanej reaganomiką fundamentalistycznej prawicy amerykańskiej (ewangelikałowie protestanccy) i nie szanowanie przez nich prawa i konstytucji USA.
  CZYTAJ DALEJ
  http://racjonalista.tv/ronald-reagan-ofensywa-bigoterii-mizoginii-i-falszu/

  Ronald Reagan jeszcze za swojego życia uzyskał status pomnika z brązu. Zapatrzeni w ten pomnik rzekomo wolnorynkowego polityka Polacy zapominają jednak, że w czasach jego prezydentury docierały do nas zaledwie skrawki prawdziwych informacji o tym, co działo się w Ameryce.

  Zgodnie z popkulturową wersją historii, lata osiemdziesiąte upłynęły pod znakiem leseferystycznych rządów Ronalda Reagana w USA i Margaret Thatcher w Wielkiej Brytanii. Niczym mityczni herosi mieli oni dokonywać licznych deregulacji, rozpędzić związki zawodowe, obniżać podatki, znosić cła, lansować kapitalizm i walczyć z komunizmem. Niestety, opis ten ma się do rzeczywistości tak samo jak wizja Ernesto „Che” Guevary jako obrońcy biednych i uciśnionych Latynosów.

  Decydujący wpływ na wytworzenie wolnorynkowego mitu Reagana w Polsce miały komunistyczne media. Ostatnia dekada zimnej wojny miała już mniej militarny charakter, a obydwie strony konfliktu postawiły przede wszystkim na słowną przepychankę. Komuniści krytykowali zgniły kapitalizm, a Reagan postanowił sprzedać się medialnie jako wielki orędownik wolnego rynku oraz pogromca Imperium Zła. Ponieważ Polacy nie mieli jeszcze wówczas dostępu do internetu, a jedynym kanałem informacyjnym były rządowe media, nad Wisłę trafiały jedynie informacje starannie przygotowane przez pijarowy sztab amerykańskiego prezydenta. Komuniści z chęcią przyjmowali puste wolnorynkowe slogany Reagana, gdyż zyskiwali tym samym sojuszników wśród środowisk niechętnych kapitalizmowi.

  Tak jak niezliczone szeregi polityków, Reagan był mistrzem w rzucaniu pustych przedwyborczych obietnic. Jedno z jego wyborczych haseł zachęcało do „zrzucenia rządu z naszych barków” (to get government off our backs), a w swoich przemówieniach lubił się powoływać na Miltona Friedmana, Friedricha von Hayeka, czy nawet Ludwiga von Misesa. Przed objęciem prezydentury, chcąc zdobyć głosy libertarian, zapowiadał, że zniesie pobór do wojska, gdyż twierdził, że „niszczy właśnie te zasady, których obronie oddane jest nasze społeczeństwo”. Jednakże już w rok po złożeniu prezydenckiej przysięgi zmienił zdanie, argumentując, że „żyjemy w niebezpiecznym świecie”.

  Reagan nabierał wyborców na swój leseferyzm w sposób najbardziej kłamliwy z możliwych. W czasie kampanii grzmiał na rządzących, że zadłużają państwo oraz obiecywał znaczną redukcję budżetu. Tymczasem fakty mówią same za siebie. Gdy w 1980 roku Jimmy Carter kończył swoją kadencje, wydatki budżetu wynosiły 591 miliardów dolarów, a deficyt był na poziomie 73,8 miliarda. Po ośmiu latach rządów Reagana w 1988 roku wydatki wzrosły do prawie 1 biliona dolarów, a deficyt – do poziomu 155 miliardów. Choć przed wyborami przyszły prezydent obiecywał, że dokona drastycznej deregulacji rynku energii oraz edukacji, nie podjął w tym kierunku żadnego kroku. Zamiast zrzucić państwo z barków obywateli, Reagan podwoił jego ciężar.

  Większa część prezydentury Reagana upłynęła na wprowadzaniu nowych ceł, podnoszeniu podatków oraz nakładaniu coraz większych obciążeń na sektor prywatny. W 1982 dokonał najwyższej w historii USA podwyżki podatków, która przyniosła 100 miliardów dodatkowych wpływów do budżetu, zaś w 1986 roku drastycznie podwyższył podatek dochodowy, który uderzył najbardziej w amerykańską klasę średnią.

  Na okres rządów Reagana przypada także drastyczne natężenie wojny narkotykowej w Ameryce Łacińskiej. Wywołana w latach sześćdziesiątych poprzez wprowadzenie zakazu posiadania narkotyków, przyczyniła się do wzrostu potęgi mafii, które dzięki prohibicji mogły liczyć na większe zyski z interesu. Gdy Reagan obejmował urząd prezydenta, liczba więźniów odsiadujących wyroki za narkotyki stanowiła 25% ogółu; gdy ten niby-leseferysta kończył urzędowanie, było ich już 44%. Z polecenia Reagana zaczęto nawet wywierać na rządy krajów Ameryki Łacińskiej naciski, aby również zakazywały narkotyków niedozwolonych w USA pod groźbą odebrania pomocy pieniężnej.

  Reagan chciał się w ten sposób przypodobać środowiskom spoglądającym na politykę wyłącznie z religijnego punktu widzenia. Tym właśnie należy tłumaczyć używaną przez niego często figurę „Imperium Zła”, rozpętanie wojny z pornografią oraz podniesienie wieku dopuszczającego spożycie alkoholu do 21 lat. Reagan jak mało kto rozumiał, że na wolnej przedsiębiorczości zależy tak naprawdę garstce osób, a już na pewno nie szeroko rozumianym środowiskom prawicowym, dla których ważniejsza jest armia, walka ze specyficznie i wąsko pojętym złem oraz wzmacnianie państwa. Dlatego też nie należy się dziwić temu, iż w drugich wyborach zyskał aż 60% poparcia. Reagan był bowiem sprzecznością, która idealnie wpasowała się do oczekiwań społecznych: z jednej strony stwarzał wrażenie wolnorynkowych reform, a jednocześnie umacniał władzę państwa.

  Retoryka walki z Imperium Zła dała Reaganowi uzasadnienie do instalowania amerykańskiej armii w jeszcze większej liczbie państw świata. Z rozkazu Reagana zrzucano bomby na Libię („przypadkiem” zginęła córeczka pułkownika Kadafiego, nie licząc tysięcy poszkodowanych cywilów), wysłano żołnierzy do Libanu, dokonano interwencji w Nikaragui, wspierano finansowo Saddama Husajna, którego akolici Reagana – Bush senior i junior – uznali już za zbrodniarza. Jakby tego było mało, Reagan wysyłał dolary nawet dla reżimu Pol Pota w Kambodży.

  Dobre stosunki Reagana z papieżem Janem Pawłem II sprawiły, że do dziś uważa się go za głównego, obok Wojtyły, autora upadku komunizmu. Jeżeli jednak Związek Sowiecki przez coś upadł, to przede wszystkim za sprawą samego systemu gospodarczego komunizmu. Ponad 70 lat gospodarki centralnie planowanej przyniosło tak ogromne zubożenie, że włodarze na Kremlu zrozumieli, iż nie stać ich na żadną konfrontacje zbrojną z Zachodem. Zdobycze wojenne już dawno się wyczerpały, a biedę zaczęła odczuwać nawet klasa najważniejszych aparatczyków. Blok sowiecki upadł z przyczyn ekonomicznych – nie wytrzymał konkurencji z bardziej wydajnym światem kapitalistycznym.

  W związku z tym ciężko jest uznać Reagana za pogromcę komunizmu, gdyż zamiast wzmacniać kapitalizm na Zachodzie, jedynie go ograniczał. Gdyby był faktycznym wrogiem ZSRS, wówczas wytoczyłby mu wojnę na decydującym polu – gospodarczym. Zamiast tego Reagan wystawił wolny świat na wielką próbę, jeszcze bardziej dusząc wolność gospodarczą w USA. Nakręcony za jego rządów przemysł zbrojeniowy pochłaniał coraz więcej funduszy, tak jak system opieki społecznej, przez co Reagana należy uznać za jednego z głównych twórców dzisiejszego amerykańskiego welfare-warfare state.

  Jakby tego było mało, Reagan, choć sam ogłosił się dowódcą antykomunistycznej krucjaty, był co najmniej dwuznaczny w odniesieniu do polskich dysydentów. W czasie jego rządów odrzucono aż 85% polskich wniosków o azyl polityczny w USA. Czyżby tak walczył z komunizmem pogromca Imperium Zła?

  http://nczas.com/publicystyka/wozinski-mit-reagana-krytyka-z-prawej/

  GŁUPOTA RONALDA REAGANA
  https://utilitymon.blogspot.com/2011/08/gupota-ronalda-reagana.html
 • PS.. WPADŁEM tylko na chwilę dołączyć do ..zapewne LICZNEGO GRONA PAŁUJACYCH..
  ...do spisania w lipcu ;)
 • @Paulus.Aquarius 07:18:07
  //WPADŁEM// -
  no to WYPAD
  jesteś tu potrzebny jak .....w d***e
 • Fałszywa polityka to kiepskie aktorstwo,
  a regan był i tym i tym.
 • @ Autor
  :-(

  Znowu? ;-)

  - Reagan wspierał "Solidarność". Celem istnienia "Solidarności" było zniszczenie przemysłu w Polsce.

  - Zgadnij proszę kogo najbardziej dotknęły sankcje po wprowadzeniu stanu wojennego, bo na pewno nie rządzących.

  - Działalność Reagana pośrednio doprowadziła do zaistnienia "stołu bez kantów" - patologii, która ciągnie się do dziś.

  W swoim ostatnim wpisie udowodniłem, że komunizm został w Polsce wzmocniony.

  W jednym z komentarzy Szanowny Kula Lis przytoczył cytat z Józefa Mackiewicza dotyczący "Solidarności":

  " "Solidarność": totalitarny zlepek autocenzury - komuny, Kościoła, i najniższego gatunku nacjonalizmu; w szarości, nudzie i zakłamaniu. Śmieszna była naiwna wiara w skuteczność wszelkich aksamitnych rewolucji, bez stadionów typu chilijskiego i spuszczeniem komunistów z klozetową wodą historii. "

  Odważnie poruszyłeś kontrowersyjny temat - za to dam 5*

  Pozdrawiam
 • @Paulus.Aquarius 07:15:03
  Cyt:// Ostatnia dekada zimnej wojny miała już mniej militarny charakter, a obydwie strony konfliktu postawiły przede wszystkim na słowną przepychankę. Komuniści krytykowali zgniły kapitalizm, a Reagan postanowił sprzedać się medialnie jako wielki orędownik wolnego rynku oraz pogromca Imperium Zła.//

  Należy podkreślić, że była to tzw Zimna Wojna. Samo określenie jest propagandowym zabiegiem. Ta niby wojna służyła min konsolidacji Unii Europejskiej przeciwko "wrogowi".

  Żyd Władimir Władimirowicz Pozner jest dobrym przykładem jak w epoce jednostronnego przekazu propagandy można było za pomocą jednego żyda indoktrynować zarówno Amerykanów jak i Rosjan.
  Co innego mówił do Amerykanów co innego do Rosjan.

  Wiki://W październiku 1961 rozpoczął pracę w agencji prasowej „Nowosti”, potem w radiostacji nadającej w języku angielskim. Występował też w amerykańskich stacjach radiowych i telewizyjnych. W roku 1967 został członkiem KPZR.

  Karierę dziennikarską zawdzięcza Pozner biegłej znajomości języków angielskiego i francuskiego. Cieszył się szczególnymi względami władz, mógł sobie w ZSRR pozwolić na wygłaszanie kontrowersyjnych poglądów. Posiada obywatelstwo Francji, Rosji i USA.//

  https://pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%82adimir_Pozner
 • @Autor
  Ten marny kuglarz i aktorzyna miał w doopie Polskę i Polaków.Za czasów Gierka,Jaroszewicza i Jaruzela wpływy syndykatu żydowskiego znacznie spadły.Jedynym celem tego aktorzyny było przywrócenie wiodącej roli żydowskiej elity w życiu politycznym i gospodarczym judeopoloni.
  Mazowiecki,Geremek,Michnik,Kuroń,Modzelewski,i setki beznapletkowych"polaków"których Regan wzniósł na szczyty władzy.
 • @matterhorn 09:58:46
  I.

  Dzień dobry :-)

  "Ten marny kuglarz i aktorzyna miał w doopie Polskę i Polaków."

  W całości zgadzam się z Twoim komentem.
  Chciałbym jednak skorzystać z nadarzającej się okazji i trochę podrążyć temat - chociażby po to, żeby Szanowny Autor też miał coś ku rozwadze.

  Weźmy zatem ten oto fragment Twojego komentarza:

  "Jedynym celem tego aktorzyny było przywrócenie wiodącej roli żydowskiej elity w życiu politycznym i gospodarczym judeopoloni."

  1. Zastanawiam się czy taki "aktor" mógł mieć taki cel... w ogóle jakikolwiek... :-(

  2. Zastanawiam się kto decyduje, żeby taka osoba mogła stać się prezydentem.

  3. Odnośnie punktu 2 ciągle po głowie mi chodzi wypowiedź Castro, że spotka się z prezydentem USA, gdy ten będzie murzynem, a papieżem ktoś z Ameryki Południowej, najlepiej z Argentyny.... no żesz kuźwa, co to ma być? Wtedy rodzą się bowiem (przynajmniej początkowo tylko 5) te pytania:

  a. dlaczego murzyn?
  b. dlaczego papież?
  c. dlaczego akurat z Am. Pd.?
  d. dlaczego akurat Argentyna?
  e. co wiedział/kim był Castro? (prorok odpada- no mercy ;-) )

  Załączam uprzejmości.

  II.

  @ Autor, co Ty na powyższe?
 • Do Reagana strzelano, ponieważ wzorem swego poprzednika JFK zainteresował się finansami
  https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2016/06/nasz-dziennik.jpg

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/06/25/iii-rp-pookraglostolowy-system-wladzy-w-przededniu-zapasci/comment-page-1/
 • @provincjał 08:21:14
  Prezydent Reagan du­chowo doskonale rozumiał polskie społeczeństwo, z któ­rym łączyły go głęboka wiara i tradycyjny konserwatyzm.
  Dlatego, mimo silnej władzy komunistów w Polsce, Reagan traktował polski naród jako so­jusznika w prowadzonej przez siebie walce.
  Stany Zjednoczo­ne wspierały „Solidarność", także finansowo, a w wiele działań prezydent angażował się osobiście. Sprawy polskie były jednymi z tych, którymi interesował się także na co dzień, m.in. dzięki specjalnym raportom. Po wprowadzeniu stanu wojennego USA nałożyły na ZSRR i PRL sankcje gospo­darcze, które miały zmusić ko­munistów do ustępstw wobec opozycji. W wymiarze sym­bolicznym Reagan patronował akcji wyrażenia solidarności z polskim społeczeństwem poprzez zapalenie świeczki w oknie w Wigilię Bożego Na­rodzenia w 1981 r., kilkanaście dni po wprowadzeniu stanu wojennego. Za przykładem swojego prezydenta uczyniły tak miliony Amerykanów. 30 stycznia 1982 r. Reagan ogłosił Dniem Solidarności z Polską a 31 stycznia w Białym Domu zorganizowano specjalny pokaz filmu „Człowiek z żelaza". Po projekcji prezydent USA miał podobno łzy w oczach.
 • @Rzeczpospolita 11:28:10
  Wielki Człowiek!
  Cześć Jego Pamięci!
 • @Jasiek 11:16:17
  Dowcipny antykomunista

  Gdybym miał wymienić dwie najbardziej charaktery­styczne cechy Ronalda Reaga­na byłyby to głęboki antykomunizm oraz szczere, proste i autoironiczne poczucie hu­moru. Zacznijmy od pierwszej. Reagan jest obok Papieża Jana Pawła II i brytyjskiej premier Margaret Thatcher jedną z trzech międzynarodowych ikon walki z komunizmem. Dla prezydenta USA rywali­zacja Ameryki ze Związkiem Sowieckim nie była „zwy­kłym" współzawodnictwem mocarstw, grą polityczną na arenie międzynarodowej, ale autentyczną walką dobra ze złem, obroną moralności, prawdy i sprawiedliwości. Analitycy spraw międzynaro­dowych wielokrotnie podkre­ślali, że Reagan zdelegitymizował komunizm moralnie, co miało równie wielki wpływ na koniec zimnej wojny, jak podjęte przez niego realne działania. Taka postawa pre­zydenta USA wynikała z jego życiowych przekonań, głębo­kiej ideowości i wiary w Bo­ga której wielokrotnie dawał wyraz publicznie.

  W tym sensie Reagan jest idealnym potwierdzeniem tezy, że nie można rozpatrywać pu­blicznych działań polityków w oderwaniu od ich życia po­zapolitycznego. Prawdziwie chrześcijańscy politycy prowa­dzą politykę odwołującą się re­alnie do ich przekonań i wiary - i koniec końców w tych ka­tegoriach powinniśmy oceniać ich „kariery". Reagan taki test zdał celująco. W najważniej­szym przypadku, polityki wo­bec ZSRR, po prostu nazywał rzeczy po imieniu - w swoim chyba najgłośniejszym prze­mówieniu w 1983 r. określił Związek Sowiecki mianem „Imperium zła". W innym przemówieniu kilka lat później nie bał się apelować bezpośred­nio do sowieckiego przywódcy Michaiła Gorbaczowa, aby „zburzył ten mur" (dodajmy, że przemówienie to wygłaszał w Berlinie). Za słowami poszły czyny. Reagan zerwał z poli­tyką „odprężenia" (detante), stosowaną wobec Moskwy w mniejszym czy większym stopniu przez większość jego poprzedników. Najbardziej znanym przejawem nowej polityki było rozpoczęcie tzw. programu Gwiezdnych Wo­jen, czyli wdrożenie nowych technologii wojskowych, w tym prac analitycznych nad pierwotną wersją tarczy anty-rakietowej. ZSRR nie wytrzy­mał tempa narzuconego przez rywali (w ciągu pierwszej kadencji Reagana wydatki wojskowe USA wzrosły o 30 procent), co w połączeniu z „tendencjami odśrodkowy­mi" w społeczeństwach bloku sowieckiego doprowadziło do jego upadku.

  Drugą cechą charaktery­styczną Ronalda Reagana była specyficzna elokwencja, dar zwięzłej, humorystycznej i cel­nej pointy, zrozumiałej zarów­no dla profesora uniwersytetu, jak i robotnika przemysłu sa­mochodowego. Pewnego razu, spytany o swoją strategię wo­bec Związku Sowieckiego, od­powiedział: „Oni przegrywają my wygrywamy". Z kolei, gdy trafił do szpitala po zamachu w 1981 r., tuż przed operacją rzucił do chirurgów uwagę: „Mam nadzieję, że wszyscy jesteście republikanami".

  http://wolnapolska.pl/index.php/Wielcy/2011032113584/reagan-przyjaciel-solidarnoci/menu-id-228.html
 • @Jasiek 11:16:17
  Zastanawiam się czy naprawdę jesteś taki naiwny?Przecież tam prezydent jest namaszczany przez finansowe lobby,które składa się w większości z żydowskich milionerów.To oni pociągają za sznurki,i decydują gdzie mają trafić miliardy dolarów na rewolucje pseudodemokratyczne.Przykładem jest Irak,Afganistan,Polska Ukraina,Libia,Egipt,Syria.Poszły tam setki miliardów a tylko dlatego,że było to w wyłącznym interesie Izraela i żydowskiej finansjery.
  To nie Regan dawał kasę na żydosolidarność ,to beznapletkowcy finansowali zamach stanu w Polsce.
 • @Husky 13:20:11
  //Po projekcji prezydent USA miał podobno łzy w oczach.//:)

  http://img.timeinc.net/time/magazine/archive/covers/2007/1101070326_400.jpg

  https://static-ssl.businessinsider.com/image/568d2509c08a80431d8b4b01-960-720/george-w-bush.jpg

  https://www.usnews.com/cmsmedia/c8/aaa5ca2cbe9723f6c1fcd16105bea4/media:fcd4329153064cb29d375b20290fb5f2APTOPIXObamaGuns.JPEG
 • @Jasiek 11:16:17
  //@ Autor, co Ty na powyższe?//

  Ronald Reagan - wielki przyjaciel „Solidarności”, Polski i Polaków, bez jednego wystrzału odesłał to sowieckie bydło i barachło na dno dna. Nidgy się już nie podnieśli i nie podniosą. Nawet obecny spadkobierca Putin ,poza machaniem szabelką , nic nie jest w stanie zrobić.To se ne vrati .
  To tyle i aż tyle.
 • @Jasiek 08:27:32
  //Odważnie poruszyłeś kontrowersyjny temat - za to dam 5*//


  i jak zwykle Jaśku serdeczne dzięki.
  Widzisz, trafiam w temat i tak mi się wydaje że skutecznie.Ostatnie wpisy to setki komentarzy i lajkow.
  Jest tu zapotrzebowanie na takie tematu.Wielu blogerow i komentatorów pragnie wiedzy , zwłaszcza czym jest polski patriotyzm.Czym dla nas jest dziś PIS,Prezydent A.Duda i Pani Premier B.Szydło. O J.Kaczynskim nie wspomnę bo ma tu na portalu setki fanów.
  Ja też mam tu całkiem sporo fanów i paru (garstka) oponentów. Ale to taki portalowy (czerwony) folklor.
  Mam nadzieję że kolejne tematy również będą ciekawe.
  pzdr.
 • @matterhorn 13:24:31
  //Przecież tam prezydent jest namaszczany przez finansowe lobby,które składa się w większości z żydowskich milionerów.//
  ok.
  Wymień kraje w których jest inaczej.
  pzdr.
 • @Arjanek 13:33:44
  https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTLJaJoUxSusmcyD_iW1191pvnJhKYpCnOGldlKGFttsqOSzIbMEQ
 • @Husky 13:48:36 Pax Russo - Americana
  Gdzie tam...Putin mówi, że jest zadowolony z relacji biznesowych z USA.

  Business as usual...

  "Our economic interaction with the US is balanced, diversified and technologically rich. It is generally in good shape," Putin said at the Russia-US Business Dialogue, which is taking place during the St. Petersburg International Economic Forum."
  https://www.rt.com/business/390590-putin-us-business/
 • @DEUS DAGON EPISCOPUS VATICANUS 14:31:37
  To jest masoński Kompas.

  http://www.zbawienie.com/pics/jefferson_mem_1.gif
 • @Arjanek 14:34:29
  https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_PvXbp4hRefjJWmanyhoUDH5ZSd6pAvjm.jpg
 • @Husky 13:46:00
  Na przykład kraje azjatyckie z Japonią i Chinami włącznie,niektóre kraje Ameryki Południowej jak Paragwaj ,Ekwador czy Kolumbia,Islandia,Serbia.Białoruś i wiele innych
 • @matterhorn 16:22:12
  a w Rosji
  a na Wyspach Bahama
 • @Husky 13:42:49
  "Widzisz, trafiam w temat i tak mi się wydaje że skutecznie."

  Skutecznie, bo myślisz i piszesz odwrotnie i to dlatego jest sensacja.

  "Ostatnie wpisy to setki komentarzy i lajkow."

  Akurat ten ma średnią 1,7.... to bardzo źle.

  Jest tak dlatego, że z Reagana taki przyjaciel Polski jak z koziej d... trąbka.
  Grandziarze wybrali go na prezia, a potem przyklepał co zdecydowali w sprawie Polski i przemysł poszedł się je...ać razem z 10 mln miejsc pracy. Nawet KRK przekabacili na swoje kopyto.

  Ty w ogóle czytałeś co Ci ludzie o nim napisali?
  Widziałeś ocenę tego wpisu?

  Husky obudź się, proszę.
 • @Husky 13:34:46
  "bez jednego wystrzału odesłał to sowieckie bydło i barachło na dno dna."

  To nie on. Nawet Bolek z finansowanej przez USA "Solidarności" chciał przekształcić ruskie bazy w jakieś dziwne spółki. To rząd Olszewskiego zablokował ten pomysł i Ruskie wyjechały. Jak to się dla nich skończyło to sam wiesz.

  Wyszły tanki, weszły banki -

  Jak obstawiasz, banki też wyjdą? ;-(
 • @Jasiek 21:45:58
  Pieniądze tam mam , więc oby nie 8-)))
 • @Husky 21:50:05
  "Pieniądze tam mam , więc oby nie 8-)))"

  Za srebrniki Ojczyznę zaprzepaścisz?
 • @Jasiek 21:42:13
  //"Ostatnie wpisy to setki komentarzy i lajkow."

  Akurat ten ma średnią 1,7.... to bardzo źle.//

  Widzisz.
  Oceny nigdy mnie nie interesowały.
  Ani tym bardziej odsłony.
  Czy warto mieć same plusy i tysiące odsłon i ani jednego komentarza.
  Jak myślisz ?
  Ja tam raczej wolę podyskutować , nawet z najgorszym przeciwnikiem.
  I raczej daje sobie radę, choć jestem atakowany za sam awatar.
  pzdr.
 • @Jasiek 21:42:13
  //"Widzisz, trafiam w temat i tak mi się wydaje że skutecznie."

  Skutecznie, bo myślisz i piszesz odwrotnie i to dlatego jest sensacja.//

  odwrotnie czyli jak ?

  A moze jest zupelnie odwrotnie 8-))))
 • @Jasiek 21:52:01
  no to co, mam zostać z gołą d..ą
  Za co miałbym nawet giwerę kupić, by bronić ojczyzny 8-))))
 • @Husky 21:58:44
  "A moze jest zupelnie odwrotnie 8-))))"

  Może zyskaliśmy 10 mln miejsc pracy?
  Może spłaciliśmy wszystkie długi?
  Może demografia w Polsce wygląda kwitnąco?

  Czyli jak jest? Reagan to przyjaciel? USA też?
 • @Jasiek 22:34:51
  Pisałem ogólnie o wszystkich moich notkach, a nie o tym konkretnym wpisie.

  //Może zyskaliśmy 10 mln miejsc pracy?//
  gdybyśmy teraz te miejsca odzyskali to pewnie musiałyby pracować niemowlaki
 • @Husky 22:42:30
  "gdybyśmy teraz te miejsca odzyskali to pewnie musiałyby pracować niemowlaki"

  Co to za logika? Niemowlaków nie ma, bo ludzie nie mieli za co żyć. Redukcja populacji - bez "jednego wystrzału" (że zacytuję Ciebie samego) ;-/

  A zatem powtórzę pytanie:

  Czyli jak jest? Reagan to przyjaciel? USA też?
 • @Husky 21:55:33
  "Ja tam raczej wolę podyskutować , nawet z najgorszym przeciwnikiem.
  I raczej daje sobie radę,..."

  Często gęsto tak, że ręce opadają ;-DDDDDDDDDDDDD

  Ale powoli :-D :

  Załóżmy, że Twój rodzic ma firmę. Przychodzi jakiś dziad i ją rozwala (nie ważne jak) Rodzic popełnia samobójstwo albo staje się alkoholikiem a w najlepszym wypadku firma zostaje przejęta przez obcych i zaorana. Ty tracisz spadek, musisz szukać roboty u innych, ale im też ten sam dziad zniszczył firmy. Zostaje... emigracja. Bo akurat "tak dziwnie się składa", że właśnie tam skąd jest dziad brakuje siły roboczej.
  A ten dziad bezczelnie pali świeczkę w oknie w geście solidarności.

  Czy wtedy też takiego dziada nazwiesz wielkim przyjacielem Twojej firmy?

  Czy tych, których obecność przy całej masie wq...jących zastrzeżeń gwarantowała istnienie firmy też nazwiesz "sowieckie bydło i barachło"?

  No właśnie. To by było na temat pisania w temacie "dawania sobie rady" ;-)
 • @Husky 21:55:33
  "Czy warto mieć same plusy i tysiące odsłon i ani jednego komentarza.
  Jak myślisz ?"

  Kiedyś ŁŁ zrobił notkę "Gruppenfihrer KAT" - było i dużo odsłon, komentów, plusów. Można? Można.

  Takie wpisy trzeba robić. Ale to cholernie trudne. Ja się nie naumiałem. Ty moim zdaniem robisz odwrotnie. No ale od czegoś trzeba zacząć :-)
 • @Husky 21:55:33
  "choć jestem atakowany za sam awatar."

  Ale ładny piesek! :-) A ti, ti, ti :-DDDDDDDDDDDD

  Widzisz, jestem obiektywny :-)
 • @Jasiek 04:54:20
  //Kiedyś ŁŁ zrobił notkę "Gruppenfihrer KAT" - było i dużo odsłon, komentów, plusów. Można? Można. //

  Nie każdy rodzi się ŁŁ.
  Ja wzoruje się też na poważnych blogerach choćby takim jak........
  Paulus.Aquarius czy Lotna.
  Takie wpisy trzeba robić 8-))))))
 • @Jasiek 04:16:29
  Na ówczesne czasy, czasy zamordyzmu, sowieckiej okupacji to ocena jest jednoznaczna.
  Reagan był przyjacielem Polski i Polaków.
 • @Jasiek 04:51:46
  //Załóżmy, że Twój rodzic ma firmę. Przychodzi jakiś dziad i ją rozwala (nie ważne jak)//
  Pewnie dałbym Ci setki jeśli nie tysiące przykładów co zrobili komuniści z ludźmi mającymi jakiś tam dziedziczny majątek, fabryczki , drobne przedsiębiorstwa etc.
  Jaką to cześć narodu upodlili, okradli, zniszczyli.
  Temat rzeka, wkrótce napiszę i o tym
 • @Jasiek 04:51:46
  //"Ja tam raczej wolę podyskutować , nawet z najgorszym przeciwnikiem.
  I raczej daje sobie radę,..."

  Często gęsto tak, że ręce opadają ;-DDDDDDDDDDDDD

  Ale powoli :-D ://

  Tylko zdechłe ryby płyną z prądem.Moim mottem jest :

  https://pbs.twimg.com/media/DBrAG2NWsAIldMa.jpg
 • @Husky 06:37:26
  "Na ówczesne czasy, czasy zamordyzmu, sowieckiej okupacji..."

  Sru tu tu, pęczek drutu :-DDDDDDDDD -

  "zamordyzm i okupacja" - a populacja się rozwinęła z ok 25 mln do prawie 40 mln i... bezrobocie śladowe. Długi też ;-DDDD

  Awansowaliśmy jak cholera ;-)
 • @Husky 06:37:26
  "ocena jest jednoznaczna.
  Reagan był przyjacielem Polski i Polaków."

  Bo poparł plan roz... walenia przemysłu a potem zapalił świeczkę w oknie :-DDDDDDDD
 • @Husky 06:43:25
  "Tylko zdechłe ryby płyną z prądem."

  Prąd jest teraz taki, że Reagan to bohater, a Balcerowicz to tytan :-DDDDDDDDDD
 • @Husky 06:41:07
  "Pewnie dałbym Ci setki jeśli nie tysiące przykładów co zrobili komuniści z ludźmi mającymi jakiś tam dziedziczny majątek, fabryczki , drobne przedsiębiorstwa etc.
  Jaką to cześć narodu upodlili, okradli, zniszczyli."

  Jasne - czekam na wpis.

  Pozdro!
 • @Husky 06:43:25
  Naga prawda.... "Solidarność" wspierana, a pewnie i wymyślona w USA, roz...ła przemysł. A Reagan wspierał "Solidarność"

  Sam chciałeś nagiej prawdy :-)
 • @Jasiek 10:15:51
  //a populacja się rozwinęła z ok 25 mln do prawie 40 mln i... bezrobocie śladowe.//

  Mówisz że populacja wzrosła.
  A czy mogło być inaczej, skoro nie było internetu,telewizji czy pigułek "dzień po"
  Do niemal końca lat 70-tych na wsi był jeden telewizor. Na plebani bądź w remizie.
  Dwa razy w roku było kino objazdowe z hitami czyli "Kierunek Berlin" lub "Barwy Walki", częste braki prądu i to słynne 25 stopień zasilania.
  Co więc nasi rodzice czy dziadkowie mieli robić.
  Przecież seks to zdrowie.
 • @Jasiek 10:15:51
  A i jeszcze mi się przypomniało :
  7 czerwca to Dzień Seksu
  Także ten, tego...
  Mam nadzieje że dopisze Ci szczęście 8-)))))))

  https://pbs.twimg.com/media/DBuUSmKW0AEBqwG.jpg
 • @Husky 21:19:01
  Husky, od kiedy masz te objawy ? ;-)

  Uprzejmie proszę nie kręcić tylko odpowiedzieć na pytanie:

  Czy nadal twierdzisz, że Reagan był wielkim przyjacielem Polski, jeśli poparł rozwalenie przemysłu/"solidarność" a potem zapalił świeczkę i pięknie przemawiał?

  Tylko proszę, nie kręć.
 • @Jasiek 21:43:08
  Dokladnie tak samo to widze jak ślp.Prezydent Lech Kaczyński


  „Nie ma granic tego, co można osiągnąć, jeśli się nie dba komu zostanie przypisana zasługa” (tabliczka, którą postawił Ronald Reagan na swoim prezydenckim biurku).
  „Gdyby nie ta prezydentura, mimo zrywu »Solidarności« zwycięstwo byłoby niemożliwe. Jako Polak, jako zwykły myślący człowiek jestem Ronaldowi Reaganowi po prostu głęboko wdzięczny. Cały nasz naród pozostaje dłużnikiem tej wielkiej, historycznej postaci i to nie tylko wczoraj i dzisiaj, ale i za 10, 50, 100 lat”
  (Lech Kaczyński prezydent m.st. Warszawy.
  Sesja „Ronald Reagan – Legacy for Europe”, Warszawa, lipiec 2003 r.).

  Na wiecj zapraszm tu :

  http://www.reagan.org.pl/artykul/nasz-najwiekszy-przyjaciel-ronald-reagan-polska-jest-najwazniejsza
 • @Husky 21:56:18
  Solidarność to nie jest wielki zryw, tylko polski majdan, po którym nastał pierdolnik, a nie zwycięstwo. Z całym szacunkiem dla naiwnych.

  Powtórzę : celem "Solidarności" było rozwalenie przemysłu w Polsce.

  Popieranie "Solidarności" to było działanie na szkodę Polski.

  I mam w d... co myślał o tym LK ponieważ.... ratyfikowanie TL też było działaniem na szkodę Polski.

  Mam wrażenie, że odznaczasz się wielką odpornością na fakty, a powielasz tylko propagandę i zasłaniasz się pseudo - autorytetami.

  Zapytałem wprost:

  "Czy nadal twierdzisz, że Reagan był wielkim przyjacielem Polski, jeśli poparł rozwalenie przemysłu/"solidarność" a potem zapalił świeczkę i pięknie przemawiał?"

  A Ty się zasłaniasz opinią następnego szkodnika i to w dodatku socjalisty - a niby tak zwalczasz komunę :-(

  Co to za logika?
  Co to ma być?
 • @Jasiek 22:40:50
  To już nie ma nic wspólnego z polityką.Kazde klamstwo jest dobre byle skuteczne
 • @Husky 06:28:39
  "To już nie ma nic wspólnego z polityką.Kazde klamstwo jest dobre byle skuteczne"

  1. Nie rozumiem do którego fragmentu mojego komentarza odnosi się Twoja wypowiedź.

  2. Nie wiesz o co chodzi Deusowi itd. z tymi biednymi zakolczykowanymi krówkami? ;-)
 • @DEUS itd.... 04:43:59
  Zapewniam Cię Szanowny Deusie itd, że w jaśkowej krainie dobrobytu nie istnieje kolczykowanie biednych krówek, a wolni ludzie nie płacą PIT i ZUS, istnieje wolność gospodarcza, nie ma GMO, 1066 itd....

  "Ciemnota zasługuje na zniewolenie."

  Ty to chyba jesteś jakiś talmudyczny Deus itd.
  To, że ktoś jest nierozgarnięty, nie oznacza, że można go zniewolić.

  Łyso Ci teraz? ;-)))))))))
 • @Husky 06:28:39
  Będę uparty ;-)

  Czy nadal twierdzisz, że Reagan był wielkim przyjacielem Polski, jeśli poparł rozwalenie przemysłu/"solidarność" a potem zapalił świeczkę i pięknie przemawiał?
 • Pomijając już fakt taki, że Regana obciążają miliony ofiar tzw Transformacji w Polsce, to..
  obciążają go także miliony ofiar (na całym świecie) wprowadzonej przez niego do powszechnego spożycia, śmiertelnej trucizny która znana jest pod nazwą aspartam.
  Został juz ukarany za to jeszcze tutaj na Ziemi. Jak wiemy dosięgnął go pod koniec życia Alzheimer, więc nie wiadomo czy zdążył ze spowiedzią przed śmiercią. Bo jeżeli nie, to być może siedzi teraz gdzies tam koło hitlera, który jak wiemy z przekazu Annelise Michel, cierpi nieprawdopodobne męki w piekle.
  Polecam film o Annelise Michel
 • @Jasiek 08:07:33
  Nadal twierdze, że Reagan był wielkim przyjacielem Polski
  ps.
  i co mi zrobisz jak mnie złapiesz 8-)))
 • @Husky 08:16:01
  "i co mi zrobisz jak mnie złapiesz 8-)))"

  Nie będę Cię ganiał - czasem tylko przypomnę innym, że uważasz Reagana za wielkiego przyjaciela Polski gdyż pięknie przemawiał i zapalił świeczkę po rozwaleniu przez wspieraną przez niego "Solidarność" przemysłu w Polsce.

  Co człek, to logika. Trudno ;-DDDDDDDDDDDDDDD
 • @Jasiek 12:45:33
  Reagan to zły człowiek był
  Zniszczył cały "dorobek" Bieruta,Gomułki,Gierka i Jaruzelskiego
 • @Husky 13:03:09
  "dorobek"

  Napisz, że za czasów Gomułki i Gierka Polska się czegoś nie dorobiła.
  W rankingach rozwoju w porównaniu z czasami PRL spadliśmy. Wzrosło bezrobocie, padła służba zdrowia, narobiło się długów, przemysł padł itd...
  A jakbyś miał wątpliwości to spójrz na listę załączoną przez Szanownego Repsola raz jeszcze:

  http://dd.neon24.pl/post/138839,komuno-wroc-psychiatra-dyzurny-czynne-24h-na-dobe#comment_1389708

  I odpowiedz na pytanie: Po co było sprzedawać?

  3m siem
 • @Jasiek 13:12:56
  Odpowiedź jest więcej niż prosta.
  Na co komu coś, co przypominało manufaktury średniowiecza
  Szczęście że ktoś to kupił
  ps.
  z bardzo małymi wyjątkami
  ale to drobiazg
 • @Husky 13:20:38
  "Na co komu coś, co przypominało manufaktury średniowiecza
  Szczęście że ktoś to kupił"

  I znalazło się tysiące kupców na manufaktury?

  A książki "Wielki Przekręt" i "Patologia Transformacji" znasz, czy "no comment"? ;-)
 • @Husky 13:20:38
  "z bardzo małymi wyjątkami
  ale to drobiazg"

  Każdy wyjątek to przekręt na pewnie kilkadziesiąt milionów - jak dla mnie kwalifikuje się do kary głównej.
  Myślę, że granica mogłaby być ustalona na milionie...
 • @Husky 13:03:09
  Tu masz zdjęcie "idola" z... Bohemian Grove :DDDDDDDDDDD

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/c/cf/Harvey_Hancock_at_Bohemian_Grove_1967.jpeg

  Ciekawe czy brał udział w składaniu ofiar, tańcowaniu i bałwochwalstwie....
 • @Jasiek 08:45:12
  Skoro członkowie Bohemian Club składają cześć bóstwu pod postacią sowy
  to na lipiec mam gotowca

  https://pbs.twimg.com/media/DB5A21aWAAAj1TV.jpg
 • Referendum w Portoryko. Bankrut chce pełnego przyłączenia do USA
  Portorykańczycy głosują w niedzielę w referendum. Rząd pyta ich czy chcą stać się 51 stanem USA. Obecnie kraj ma jedynie status amerykańskiego terytorium zależnego.

  - Chcemy mieć takie same prawa jak amerykańskie stany, ale system kolonialny uniemożliwia nam to - powiedział po oddaniu głosu gubernator wyspy Ricardo Rossello, który jest zwolennikiem przyłączenia do USA.

  Rossello uważa, że byłoby to najlepszą metodą rozwiązania finansowego kryzysu Portoryko, które na początku maja złożyło wniosek do sądu o restrukturyzację swego zadłużenia. Może to oznaczać największe jak dotąd bankructwo na rynku obligacji komunalnych w USA.

  Wyborcy mogą też w referendum wybrać zachowanie status quo lub pełną niepodległość wyspy.
 • 6 Lipca podczas wizyty prezydenta D.Trumpa
  ..... dojdzie do podpisnia listu intencyjnego na zakup uzbrojenia w całości kredytowany przez rząd USA.
  Mowa o zakupie 24 samolotów F-35 i kolejnych 24 F-16 w najnowszej wersji zdolnej do przenoszenia broni jądrowej. Z zapewnienie możliwości offsetu.
  Z innych zakupów podpisana zostanie umowa na kolejne 100 pocisków manewrujących JASSM-ER dla polskich F-16.
  Kolejnym zakupem będzie radar z aktywnym skanowaniem Northrop Grumman APG-83 SABR (Scalable Agile Beam Radar) do modernizacji samolotów F-16 należących do Polski
  W/g niepotwierdzonych jeszcze informacji tzw.wschodnią flanką wzmocniona będzie jeszcze w tym roku o 120 czołgów Abrams i 1100 żołnierzy amerykańskich z czego większość rozlokowana będzie w naszym kraju
 • @Jasiek 08:41:59
  Konserwatyści w USA ŚWIĘTUJĄ, bo Trump odwiedzi Polskę, a nie Niemcy! Są wzruszeni filmem z Polski!

  https://pbs.twimg.com/media/DCD6SESXoAAW32P.jpg

  https://t.co/QvkTMRxm6B
 • ta przyjaciel
  Jak z tego powiedzenia o wrogach. Gość co sankcjami na moje pokolenie średnio pozbawił po kilka centymetrów wzrostu. Zwyczajną decyzją o sankcjach a jego urzędasy lista towarów. Takie pasze dla zwierząt to bezpośrednio mogą być paliwem do czołgów. Polska była i jest jedynie narzędziem polityki i to bez znaczenia dla USA.
 • @Husky 13:34:46
  A ten haracz za gaz co w zębach go odnosisz? A te paliwo co wlewasz do baku?To co czynisz to pociecha niewolnika sławiącego pogromcę swoich panów. Nie bacząc że to także właściciel niewolników. A propos podatków oblicz no ile płaciło się podatków kiedy byliśmy ciemiężeni przez komunę
 • @Husky 06:41:07
  "Pewnie dałbym Ci setki jeśli nie tysiące przykładów co zrobili komuniści z ludźmi mającymi jakiś tam dziedziczny majątek, fabryczki , drobne przedsiębiorstwa etc.
  Jaką to cześć narodu upodlili, okradli, zniszczyli.
  Temat rzeka, wkrótce napiszę i o tym"

  Ta a ich firmy w 1945 były całe niemców i sowietów nie było i szanowali własność prywatną? Czy nacjonalizowano ruiny?
  I nie zapomnij o konfiskatach carskich i cesarskich o szczuciu chłopów i tworzeniu Ukraińców. Bo lista krzywd jest długa i sięga ,jak niektórzy twierdzą ponad dziewięć tysiącleci
 • Grupy bojowe NATO na flance wschodniej w pełni gotowe. „Historyczne osiągnięcie”
  http://wolnosc24.pl/wp-content/uploads/2017/06/prezydent-Duda-wita-%C5%BCo%C5%82nierzy-NATO.jpg

  Grupy bojowe NATO w Polsce i państwach bałtyckich są już w pełni operacyjne – poinformował na konferencji prasowej w Brukseli sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg. sekretarz generalny NATO ocenił, że jest to „historyczne osiągnięcie”.

  Kilka dni temu miało miejsce historyczne osiągnięcie. Wielonarodowe grupy bojowe NATO w państwach bałtyckich i Polsce osiągnęły pełną gotowość operacyjną. To demonstracja tego, że sojusznicy są zjednoczeni w obliczu wszelkiej możliwej agresji – oświadczył Stoltenberg.

  Przypomniał, że w ubiegłym tygodniu odwiedził Łotwę i Litwę. Widziałem kanadyjskie wojsko, które po raz pierwszy od dekad dowodziło oddziałami w Europie i obserwowałem dwie z tych grup bojowych, które po raz pierwszy ćwiczyły ze sobą. To prawdziwa solidarność transatlantycka w akcji – wskazał sekretarz generalny NATO.

  Europejskie kraje NATO oraz Kanada zwiększą w 2017 roku wydatki na obronność łącznie o 4,3 proc. – zapoweidział Stoltenberg.

  Aby nasze narody były bezpieczne, musimy dalej pracować w celu zwiększenia wydatków na obronę i budowania sprawiedliwego podziału obciążeń w naszym Sojuszu – oświadczył szef NATO.

  W czwartek ministrowie obrony NATO mają dyskutować w Brukseli nad zwiększeniem wydatków na obronność. Prezydent USA Donald Trump wskazywał, że część państw Sojuszu Północnoatlantyckiego nie przeznacza wystarczających nakładów na ten cel.

  Stoltenberg podkreślił, że po latach spadku wydatków na obronność w Europie i Kanadzie, w roku 2015 pojawił się ich wzrost, było to kontynuowane w 2016 roku, a w tym roku prognozowany jest jeszcze większy wzrost wydatków na ten cel – o 4,3 proc.

  http://wolnosc24.pl/2017/06/28/grupy-bojowe-nato-na-flance-wschodniej-w-pelni-gotowe-historyczne-osiagniecie/

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej