Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
720 postów 23719 komentarzy

Tylko prawda

Husky - Prawicowiec,katolik Zoologiczny antykomunista UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony "Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" -Jan Paweł II

"Przerażający atak terrorystyczny"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zapamiętać! "Przerażający atak terrorystyczny" jest wtedy jak ginie jeden muslim... Jak zginie 30 bialych to jest incydent!

                        

 

Mówiło się kiedyś, że III Wojna Światowa, będzie atomową, a IV na maczugi.
 
Okazuje się, III Wojna Światowa jest "na furgonetki".


                     
 
 
Man dies as van hits pedestrians
 
A man has died and eight people have been injured after a van ploughed into pedestrians near a north London mosque.
The van mounted the pavement and struck a group of people just after midnight near Finsbury Park Mosque in Seven Sisters Road. A 48-year-old man has been arrested.
Prime Minister Theresa May said police were treating it "as a potential terrorist attack".
The Muslim Council of Britain said a van intentionally ran over worshippers.
An eyewitness called Abdul told the BBC he saw a man come out the van "and then he was shouting 'where are all the Muslims? I wanna kill all Muslims.' Literally he said that".
Counter terrorism officers are at the scene, the Metropolitan Police said.
Follow live updates here
Many of the victims are believed to have just left evening prayers at the Muslim Welfare House after breaking the Ramadan fast.
The MCB said it was a "violent manifestation of Islamophobia" and called for extra security around mosques.
'Assault on values'
The PM will chair an emergency meeting later.
She described it as a "terrible incident", adding: "All my thoughts are with those who have been injured, their loved ones and the emergency services on the scene."
Extra police are being deployed to reassure communities, especially those observing Ramadan, Mayor of London Sadiq Khan said.
He has also asked people to "remain calm and vigilant".
He said: "We don't yet know the full details, but this was clearly a deliberate attack on innocent Londoners, many of whom were finishing prayers during the holy month of Ramadan.
"While this appears to be an attack on a particular community, like the terrible attacks in Manchester, Westminster and London Bridge it is also an assault on all our shared values of tolerance, freedom and respect."
 
//www.bbc.co.uk/news/uk-england-london-40322960
 
 
 
 

 Sprawca nocnego ataku na muzułmanów zatrzymany za terroryzm

Sprawca zamachu, do którego doszło przed londyńskim meczetem, został zatrzymany za terroryzm - podała w poniedziałek policja. Wcześniej przekazano, że nie był on znany służbom bezpieczeństwa.

              

 

Mężczyzna został zatrzymany "za popełnienie, przygotowywanie lub zachęcanie do aktów terroru, w tym zabójstwo lub próbę zabójstwa" - głosi komunikat policji.

Cressida Dick z londyńskiej policji powiedziała w poniedziałek, że jest jasne, iż celem ataku byli muzułmanie. Zapewniła, że do pilnowania bezpieczeństwa i porządku w miejscach zamieszkania społeczności muzułmańskiej zostanie skierowanych więcej funkcjonariuszy. Do ataku doszło tuż po północy czasu lokalnego z niedzieli na poniedziałek w dzielnicy Finsbury Park. Samochód dostawczy wjechał w grupę muzułmanów wracających z wieczornej modlitwy w pobliskim meczecie podczas trwającego świętego miesiąca postu, ramadanu.

Jak potwierdzono, jedna osoba zginęła, a 10 zostało rannych, z czego osiem wymagało hospitalizacji. Wszystkie ofiary to muzułmanie. Jak przekazała policja, mężczyzna, który zmarł na miejscu zdarzenia, tuż przed atakiem doznał zapaści i otrzymywał pierwszą pomoc medyczną od zgromadzonych wokół członków społeczności. Śledczy na razie nie ustalili, czy zmarł w wyniku ataku czy wcześniejszych problemów zdrowotnych.

PAP

https://ndie.pl/czy-islam-jest-religia/ 

//sciaga.pl/tekst/24590-25-islam_religia_czy_terroryzm

//utw.us.edu.pl/islam-barbarzynska-religia

 

 

KOMENTARZE

 • *1
  Na polskojęzycznym portalu jesteśmy - nie wszyscy muszą czytać po ang.

  Poświęć chwilę na tłumaczenie ...jeśli już wklejasz coś ciekawego twym zdaniem
 • @ Autor
  "Zapamiętać! "Przerażający atak terrorystyczny" jest wtedy jak ginie jeden muslim... Jak zginie 30 bialych to jest incydent!"

  Ciekawe spostrzeżenie - za nie daję 5*

  Ale co do tłumaczenia to w pełni podzielam pogląd Szanownego Paulusa Aquariusa - po polskiemu prosimy następną razą ;-)
 • @Jasiek 09:58:51
  W mendjach podają, że gościa wzięli na badania psychiatryczne.
  Bravo tylko jeszcze do tego, niech wezmą w własny rząd. Na kontynencie takie badania są wręcz konieczne dla Eurokołchoźników. A ich Teresa lepiej niech już zamieszka z kobrą, bo będzie miała na zawsze takie czwartkowe wieczory. Teraz to sobie mogą nasiadywać aż hemoroidów dostaną. Było stuknąć się w te tęczowe łby wcześniej.
 • @Jasiek 09:58:51
  No, popatrz. Wjechał w dzicz muzułmańską i od razu zamach terrorystyczny. Wcześniej gdy ginęli Brytyjczycy i turyści w liczbie kilkakrotnie przekraczającej muzułmanów to były tylko incydenty.
  Różne miarki jak widać. Nareszcie ktoś użył innych argumentów zamiast kredek, sprejów, tatuaży, etc.
 • @Jasiek
  Skandalem jest również to, że nie podaje się Polakom do wiadomości, że KE i UE pracuje nad wprowadzeniem prawa szariatu w Europie, to skandal nad skandale:
  https://www.youtube.com/watch?...
  Samo bycie chrześcijaninem jest przestępstwem w islamie, i będą wszystkich chrześcijan sądzić oraz ścinać. Co Polacy na to? Dalej takie groźne jest PiS? A, że UE ten skandal przegłosuje, to więcej jak pewne, obudźcie się wreszcie !!!! Co na to nasz Prezydent RP i rząd PiS? Udają, że nie wiedzą? Prosimy o niezwłoczne wyjaśnienie tej sprawy.
 • @Jasiek Jedna osoba zginęła i już mowa o ataku terrorystycznym, a nie o incydencie?
  Intencje miał chłop dobre. Ale wykonanie - tragiczne. Tylko jedna ofiara, żadnej bomby...Biedne uchodźce dostały odpowiedź. Myśleli, że będą nas zarzynać jak świnie i nie będzie na to reakcji? To się pomylili. Oko za oko, ząb za ząb. Skoro my się mamy "przyzwyczajać do zamachów terrorystycznych", to oni też mogą zaczynać się do nich przyzwyczajać. Polacy pod wodzą Jana III Sobieskiego wymordowali mnóstwo muslimów. Czy to czyni nas terrorystami i zbrodniarzami? Nie to czyni nas bohaterami. Czyli nie można stawiać znaku równości między zamachami dokonywanymi przez dżihadystów a ubijaniem muslimów przez Anglików albo innych prawdziwych Europejczyków. Podstawowa różnica to taka, że ubijanie muslimów na terenie Europy to OBRONA, a mordy dokonywane w Europie przez muslimów to ATAK! ... a na WuPe dzisiaj sraczki chcą dostać "to przerażające!..." głoszą nagłówki..lewacy będą usiłowali zrównać obronę przed muslimami z dżihadem czyli wojną prowadzoną przez muslimów z nami. Stworzono w Europie wulkan, na razie dymi.......Takie są skutki barbarzyńskiej polityki rządzących... nastawionych na doraźne korzyści, a nie patrzących na zjawiska w perspektywie długofalowej. Ile to już lat wcześniej mądrzy ludzie w Polsce widzieli zagrożenie i ostrzegali, że takie multikulti, zmierza w kierunku destabilizacji państw i staje się poważnym zagrożeniem dla ich ładu i spokoju i bezpieczeństwa. Otóż to, my Polacy nie chcemy być zmuszeni do tego, aby we własnym kraju, na własnej ziemi, zostać zmuszonym do odwetu! Dlatego ZERO nachodźców!
  Mamy OBOWIĄZEK bronić siebie i Wiary Katolickiej.
  Poniżej link do: Soborowa nauka o stosunku Kościoła do islamu
  https://www.youtube.com/watch?...
 • @Jasiek Podobno zmarła osoba, która doznała przedtem zawału a więc może false flag ?
  Trafnie powiedziała premier Theresa May: koniec z fałszywą tolerancją, a to oznacza, że wcześniej jakaś fałszywa tolerancja była! Rządzącym właśnie o to chodzi, aby wywołać reakcję europejczyków i zamieszki. Pytanie po co chcą to zrobić i zburzyć wielowiekowy ład? Desperacja prowadzi ludzi do tego, że może dojść do aktów zemsty ze strony drugiej społeczności. Z islamską dziczą nie da się inaczej. Oni muszą sami odczuć to co wyrządzają nam Europejczykom. Z całego serca popieram tych, którzy rozpoczęli fizyczną walkę z dziczą islamską. Do takich aktów MUSI DOJŚĆ, bo żadne społeczeństwo długo nie wytrzyma zabijania, zarzynania, codziennie. To logiczne że opór, rewolta. Ps. Przed chwilą w tv padły słowa, że w Polsce przebywa ok. 50 tysięcy muzułmanów i służby nad nimi panują. Ja się grzecznie pytam: kto ich wpuścił do naszego kraju? Referendum jest wręcz konieczne.
 • @Jasiek Najważniejsze, że teraz meczety będą chronione i będzie się ścigać pisanie w internecie.
  Meczety i muzułmanie są i byli w UE chronieni, wolno im zgodnie z doktryną Brukseli wszystko, mogą bezkarnie okradać, gwałcić białe kobiety, zabijać je po gwałcie, to wszystko się dzieje. Kiedy Kościoły i biali Europejczycy będą chronieni? "Tajne meczety w Polsce", czy o tym wiecie?
  https://www.youtube.com/watch?...
  To już się dzieje w Polsce, trwają przygotowania! Na razie islam jest uśpiony, kwestia 2-3 miesięcy jak się ujawnią i zaczną modlić na ulicach Polski, na razie badają teren, przygotowują się. Wiemy, że mają niemieckie, angielskie paszporty mogą jeździć po całej Unii, swobodnie jeżdżą po Unii, np w Goerlitz, Zgorzelcu się spotykają. Na wszystko to łoży Arabia Saudyjska i Malezja. Kwestia czasu tylko kiedy UE ustanowi Szariat w Europie, a wtedy biedny nasz los. Uważam, że należy jak najszybciej opuścić to bagno zła UE, zbroić się i budować mur na granicy Polski jak Węgrzy, Litwa, Łotwa bo wojna w Europie już trwa. Islam czeka tylko na uzbrojenie, i hasło do ataku.
  Oby Polak nie był znowu mądry po szkodzie.
 • @Paulus Aquarius 08:41:47
  A było chodzić do szkoły a nie rzucać w nią kamieniami
 • @Jasiek 09:58:51
  dzieki

  j.angielski zna dziś już każde dziecko 8-))))
 • @kula Lis 67 10:14:26
  Tu niema co się cackać z nimi a prawdą jest fakt, że to środowiska muzułmańskie ukrywają tych terrorystów, karmią ich i płacą im
  chcą dżihadu ...?

  Za jednego zabitego europejczyka wydaliłbym 1000 wyznawców allaha do krajów uciech z kozami, niech tam sobie żyją. Rząd WB powinien ogłosić wojnę z islamistami, i dać ultimatum .
  Jeszcze jeden zamach to zdelegalizujemy islam, wyburzymy meczety a ludzi sprzeciwiających się temu wydalimy z kraju.

  Widać jak muslimy dzisiaj pałają nienawiścią.Radykalizm religijny siejący przemoc, gdzie jest coraz więcej ofiar,europejczycy są bezradni.
  Pokoju w Europie nie będzie.
 • @kula Lis 67 11:22:19
  Zasada nadstawiania drugiego policzka nie działa na islam. Oni tylko na to liczą, żebyśmy w ramach "odwetu" malowali kolorową kredą jakieś bazgroły na ulicy, czy dodawali jakieś tęczowe filtry do profilowego na FB.
  W tym czasie pod pozorem walki z dyskryminacją rasową i religijną oni zaczną dyskryminować nas
  To jest podbój przez zasiedlenie.
  Tak to działa.
  Najpierw powoli zasiedlają teren, nie integrując się z miejscowymi, później stopniowo "pokazują rogi" - wymuszając na władzach wprowadzanie praw szariatu, i tępiąc inne kultury z przestrzeni publicznej wysługując się przy tym pojęciami dyskryminacji, rasizmu, islamofobi itd.
  Jak już przejmą władzę i wprowadzą swoje prawa, wtedy będziesz miał do powiedzenia tyle co kobiety w krajach kozojebcow..
 • @kula Lis 67 12:15:17
  Kozojeby sami są sobie winni, myśleli że ludność etniczna będzie bez końca tolerować zamachy islamistów, a wyznawcy islamu nigdy nie potępili tych bandytów, powiem więcej po cichu wspierają, będzie narastać spirala przemocy, to jest walka być albo nie być dla miejscowej ludności. Ten konflikt powoli zmierza ku wojnie religijnej między chrześcijaństwem a Islamem. Mam takie przeczucie że jeszcze Polska może uratować Europę od islamu, a islam nie miał szczęścia do polski.
  pzdr
 • @kula Lis 67 12:30:54
  może false flag ?

  a może to muslim był , tylko przebrany za żyda 8-)))
 • @Husky 16:53:39
  oooo to to może być prawdą. Pzdr!
 • @Husky
  http://niezalezna.pl/uploads/imagecache/300s/still2017/1497884278163227100808.jpg

  Eksplodował samochód na Polach Elizejskich. Samochód uderzył w radiowóz żandarmerii na Polach Elizejskich w Paryżu, jego kierowca był uzbrojony a sam pojazd eksplodował . Policja otoczyła teren kordonem bezpieczeństwa , zamknięto pobliską stację metra. Prefektura paryskiej policji zaleciła na Twitterze mieszkańcom i turystom unikanie okolic zdarzenia. Reuters przekazał, że ewakuowano robotników prowadzących prace remontowe w pobliskim teatrze Marigny. "Mężczyzna kierujący pojazdem stracił przytomność, a jego samochód zaczął się palić" - głosiły pierwsze komunikaty policyjne cytowane przez AFP.
 • @Husky
  Dlaczego chrześcijańscy uchodźcy opuścili już Liban i wrócili do Syrii a islamscy wiosłują do UE? To pytanie przekracza możliwości PO. A wie Państwo, ze chrześcijańscy uchodźcy syryjscy opuścili już Liban i wrócili do swych miast w Syrii? Tam chcą żyć.
 • @Husky Uchodźcy dawniej i dziś
  https://pbs.twimg.com/media/DCmkQnwXUAAAdbz.jpg
 • @Husky Polscy wolontariusze czekają na uchodźców
  https://pbs.twimg.com/card_img/876129384645763072/JfjM1Tb_?format=jpg&name=144x144_2
 • @Husky Wkrótce dołączy do nich nowy uchodźca , Donald
  https://pbs.twimg.com/media/DCsTpAKXsAARM_y.jpg
 • @Husky
  Widząc co się dzieje w Europie, Liberadzki miał rację z godziną arabskiego w Polsce. Za 20 lat będziemy handlowali z Arabami na potęgę.
 • @Husky To nie są uchodźcy tylko imigranci. Oni przyjechali po zasiłki a nie do pracy.
  https://pbs.twimg.com/media/DCmoGT1XYAEHN3q.jpg A potem założą związek wypędzonych i będą ciągnąć odszkodowania, jak szwaby z Ericą Steinbach
 • @Husky 16:28:48
  https://pbs.twimg.com/media/DAGIeaLUMAA7whK.jpg

  Serce mam po prawej stronie, syn partyzanta 27 WDP AK i potomek powstańca styczniowego, katolik i patriota. O konsekwencjach tych słów Donald Tusk przekona się podczas kampanii prezydenckiej.
 • @Husky
  https://pbs.twimg.com/card_img/876018558496522240/Dpn_UNcW?format=jpg&name=600x314
  Artykuł zawiera dozę ostrożności, ale współpraca Wałęsy z KGB wydaje się oczywista. Trudno uwierzyć, by KGB odpuściło..
 • @Husky
  https://pbs.twimg.com/card_img/876505572601999360/cv7wl-YV?format=jpg&name=600x314

  Kilkanaście tysięcy kibiców w stolicy Lubelszczyzny wykrzyczało : “Cała Polska śpiewa z nami, wypierdalać z uchodźcami!”
  Proszę o szerokie rozpowszechnienie postu pani poseł Krystyny Pawłowicz. Dajemy RT

  https://pbs.twimg.com/media/DCmqQfEXgAAjv_x.jpg
 • @Husky
  Relokować należałoby Merkel und Junckera! Tak mówią normalni Niemcy! A "królika" Tusska do Niemiec, bo tylko tam nie będzie nas wkurwiał...W Paryżu znów terror plus zatrzymane auto pełne broni dlaczego nic nie słychać w mediach?
 • @Husky 16:53:39
  Jeśli coś dziwnego i niepokojącego się na świecie dzieje, to zawsze sobie zadaję pytanie: kto na tym zyska?. Europa zaczyna się psuć od środka, a Putin zaciera rączki...Na dzień dzisiejszy tylko Putin może postawić tamę uchodźcom. USA nie ma w tym interesu. A Putin tylko czeka na sygnał by zostać wybawcą Europy.
 • @Husky 16:27:30
  Głupiś.
 • @Husky 16:28:48
  Z tym że nie dzieci ten portal czytają.
 • @Husky Tak ma wyglądać dzień powszedni w Europie?
  http://media.wplm.pl/pictures/825/upscale_True/path/2017/06/19/825/550/a88ac68bba414d28a65d37c62059b57e.jpeg

  Udaremniony zamach w Paryżu. Samochód uderzył w radiowóz żandarmerii na Polach Elizejskich. Kierowca był uzbrojony. "Po raz kolejny celem stały się siły bezpieczeństwa"...Do próby zamachu doszło dziś na Polach Elizejskich w Paryżu, gdzie samochód uderzył w radiowóz żandarmerii, a następnie stanął w płomieniach, nie powodując ofiar - powiedział minister spraw wewnętrznych Francji Gerard Collomb. Napastnik zginął. Po raz kolejny celem stały się siły bezpieczeństwa powiedział Collomb. Szef MSW dodał, że w samochodzie znaleziono broń i materiały wybuchowe, które mogły wysadzić pojazd w powietrze. Według AFP były to butle z gazem, broń krótka oraz kałasznikow. Powołując się na źródła w policji AP podała, że napastnikiem był 31-latek mieszkający w Argenteuil na paryskich przedmieściach, znany służbom jako islamski radykał. Dochodzenie wszczęła paryska prokuratura ds. antyterroryzmu. Mężczyzna kierujący samochodem stracił przytomność, a jego samochód - marki Renault Megane - stanął w płomieniach. Jak donosi dziennik „Le Parisien” policja wychodzi z założenia, że w pojeździe znajdował się ładunek wybuchowy. Inne źródła mówią o butlach z gazem. Napastnik - mimo podjętych przez służby ratunkowe prób reanimacji - zmarł chwilę po zdarzeniu.
  Mężczyzna, urodzony w 1985 roku w Argenteuil w departamencie Val-d’Oise, miał się znajdować na liście islamskich radykałów nadzorowanych przez służby specjalne, tzw. „fichier S”. Sekcja antyterrorystyczna prokuratury paryskiej wszczęła śledztwo twierdzi gazeta. Według dziennika „Le Figaro” kierowca był uzbrojony. Miał miec przy sobie pistolet, a w jego samochodzie znaleziono karabin typu kałasznikow. Został wyciągnięty z płonącego wozu przez policję. Według szefa MSW Francji Gérarda Collomba nie był to zdecydowanie wypadek tylko „próba zamachu”. Prefektura paryskiej policji zaleciła na Twitterze mieszkańcom i turystom unikanie okolic zdarzenia. Reuters przekazał, że ewakuowano robotników prowadzących prace remontowe w pobliskim teatrze Marigny. Zamknięto także pobliską stację metra Champs-Elysées-Clémenceau. Policja otoczyła kordonem bezpieczeństwa miejsce zdarzenia, w samym centrum francuskiej stolicy chętnie odwiedzanym przez turystów. Ruch na Polach Elizejskich wstrzymano, zamknięto pobliską stację metra. Na miejsce skierowano znaczne siły policji, w tym ekspertów od ładunków wybuchowych.
  Policja zapewniła, że sytuacja jest pod kontrolą. Nieopodal tego miejsca 20 kwietnia, kilka dni przed pierwszą turą wyborów prezydenckich, doszło do zamachu, w którym zginął policjant, a dwóch innych zostało rannych. Sprawca został zastrzelony na miejscu, do zamachu przyznało się Państwo Islamskie (IS). Z kolei 6 czerwca uzbrojony w noże napastnik zaatakował patrol policji na placu przez katedrą Notre Dame w Paryżu. Funkcjonariusz został lekko ranny w szyję; napastnik twierdził, że jest „żołnierzem kalifatu”, czyli IS. We Francji obowiązuje stan wyjątkowy wprowadzony po dżihadystycznych zamachach terrorystycznych z listopada 2015 roku w Paryżu. Ma on być przedłużony do 1 listopada.
  lefigaro.fr/leparisien.fr Ps. Francja płaci cenę za głupotę, islam nigdy nie będzie pokojowy, im więcej islamu tym więcej zamachów, Francja już o tym wie. Nie "uderzył", nie "uderzył" tylko ubogacił. Poczekamy do wieczora. Może się jeszcze coś przydarzy w pierwszej prędkości. Wszyscy terroryści byli, jak się później okazuje, na jakiś listach tajnych służb. Zatem, nie tylko Polacy są mądrzy po szkodzie. Dlaczego w porę nie zrzucili go na spadochronie nad terytorium ISIS. "INCYDENT" dobre sobie dlaczego więc Francuzi są u kresu wytrzymałości psychicznej ? Dawnej Francji sprzed kilku lat już nie ma , nie ma też ich zwyczajów i paryskiego życia , każdy żyje w strachu! No, no, na reprezentacyjnej alei Paryża, gdzie przechadza się masa turystów. W tym sezonie francuskie biura turystyczne znowu będą miały "w plecy". Koniec z wczasami, wycieczkami do Francji! Ciekawe czy mięczaki francuskie już malują te swoje kwiaty :) ha ha ha ha...Warto przeczytać
  https://euroislam.pl/polska-nie-jest-zlym-celem/
 • @Lotna 19:23:45
  Dotychczasowa polityka imigracyjna przyjęta przez UE okazała się drogą w przepaść. Polska lepiej od narodów Europy Zachodniej czuje "tętno historii" w kwestii stanowiska dot. imigrantów. Było oczywiste, że w ślad za taką falą imigrantów pojawią się zamachy. One się pojawią nie tylko w tym pokoleniu. Duża część zamachów przeprowadzanych dzisiaj w Europie to jest dzieło dzieci bądź wnuków imigrantów sprzed kilkudziesięciu lat. Widać, że przedstawiciele zwłaszcza świata islamu nie integrują się, nie chcą zasymilować wartości europejskich. Europejczycy mają prawo żyć w takim świecie, w którym rządzą zasady wyznawane przez nich "od stuleci czy nawet tysiącleci".
 • @Husky podeślij to Białasowi i tej z Antypodów.
  http://www.stefczyk.info/-/media/pliki%20serwisow/grenfelltowerekosimbb.ashx?bc=white&h=173&w=307

  Ludzie spaleni żywcem w Londynie ofiarami ekologii. Brytyjska prasa szuka przyczyn wielkich rozmiarów tragedii w londyńskim wieżowcu. W bloku Grenfell Tower we wtorkową noc mogło zginąć ponad 80 osób – przyznała miejscowa policja. Zdaniem specjalistów, cytowanych przez dzienniki na Wyspach, izolacja cieplna bloku zadziałała jak komin. Ciąg powietrza gwałtownie porywał ogień ku górze, uniemożliwiając ludziom ucieczkę przed śmiercią.
  "W czasie pożaru płomień idzie błyskawicznie tymi szparami do samej góry. To działa jak komin. Po drodze ogień mógł się przerzucić na zasłony i firanki w uchylonych oknach" - powiedział konsultant budowlany, cytowany przez gazetę "Daily Telegraph". Z kolei dziennikarze "Daily Express" ustalili, że projektanci izolacji Grenfell Tower mieli nawet przekroczyć normy, aby wyprzedzająco sprostać wymogom walki z ociepleniem klimatu. Po to, by w kolejnych latach nie przeprowadzać ponownych remontów, wymuszanych przez zaostrzające się przepisy. W ociepleniu gmachu użyto technologii zalecanej międzynarodową normą BREEAM, której głównym zadaniem jest projektowanie budowli tak, żeby maksymalnie zmniejszyć emisję dwutlenku węgla i dostosować się do zmian klimatu.
  Wypełnić dyrektywę
  BREEAM (Building Research Establishment’s Environmental Assessment Method) jest międzynarodowym systemem oceny budynków pod względem ich oddziaływania na środowisko. System certyfikacji został uruchomiony w 2008 roku. Obecnie funkcjonującym jest BREEAM International New Construction 2016, który został dostosowany do dyrektywy Unii Europejskiej. Pozwala on również na certyfikację obiektów mieszkaniowych. Cytowany przez dziennikarzy znad Tamizy konsultant budowlany Geoff Wilkinson przyznał, że unijna dyrektywa ws. energooszczędności budynków z 2010 r. ma bezpośredni wpływ na sposób remontowania domów w Wielkiej Brytanii. Wszystkie unijne kraje muszą w myśl tej dyrektywy składać Komisji Europejskiej coroczne sprawozdania o postępach we wdrażaniu ekologicznych przepisów. Ekspert wyjaśnił, że między izolacyjnymi panelami, a murem zewnętrznym gmachu powstaje dziura. Właśnie ta przestrzeń miała zadziałać jak komin otaczający cały wieżowiec i doprowadzić do bardzo szybkiego rozprzestrzeniania się ognia. Błyskawiczne tempo pożaru uniemożliwiło ucieczkę ludziom mieszkającym w bloku, co doprowadziło do wielkiej liczby ofiar.
  Śmierć w imię eko poprawności
  W nawiązaniu do założeń tych ekologicznych norm w zeszłym roku przeprowadzono remont i położono nową izolację całego bloku w Londynie. Projekt modyfikacji miał też być zgodny z celami redukcji emisji dwutlenku węgla, ustalonymi przez ówczesnego burmistrza Londynu Borisa Johnsona i założeniami brytyjskiego rządu. Zrobiono tak, pomimo pochodzącego już z 2000 r. raportu zespołu brytyjskich parlamentarzystów, który ostrzegał przed stosowaniem takich energooszczędnych technologii.
  Jeszcze raz wymuszane przez brukselskich eurokratów normy prawne rozminęły się ze zdrowym rozsądkiem. W przypadku pożaru londyńskiego biurowca skutki okazały się śmiertelnie tragiczne.
  MBB
 • @kula Lis 67 18:15:36
  Dwaj Ukraińcy terroryzowali Polki! Grozili nożem, dusili i gwałcili! Zostali zatrzymani przez policję!

  https://t.co/zk9bbk4Oaq
 • @Husky 19:54:42
  A to niby dlaczego? Bo zareagowałam na twoje idiotyczne odszczeknięcie komentatorowi, który ma rację?
 • @Lotna 20:16:57
  A można by inaczej to określić
  tak zapytam
  pzdr

  ok.
  kasuje
 • Islam w Europie to dżihad.Czekamy na sygnał do rzezi
  http://www.fronda.pl/a/islam-w-europie-to-dzihadczekamy-na-sygnal-do-rzezi,58808.html
 • Islam nie jest cywilizacją
  http://m.salon24.pl/1f9945a03adf929b0057ce08cea0a3e7,750,0,0,0.jpg

  http://polishallied.salon24.pl/557810,islam-nie-jest-cywilizacja
 • Zadzwoniła do matki z płonącego wieżowca w Londynie: „Mamo, dziękuję ci za wszystko. Żegnaj…”
  https://pbs.twimg.com/media/DCtWglGXgAA_QKW.jpg

  https://t.co/HHiDZLMqUu
 • @kula Lis 67 12:15:17
  Te biedne dzieci kobiety i starcy z Afryki.
  Same głodne obdarte sierotki.
  Serce się kraje psia ich mać

  https://pbs.twimg.com/media/DCtR9EoXUAEANxt.jpg
  https://pbs.twimg.com/media/DCtSEetXgAAcC0U.jpg
  https://pbs.twimg.com/media/DCtSI2ZWsAA1DEp.jpg
 • @Husky
  To również wiąże się z tym co dzieje się na zachodzie
  http://prawy.pl/52778-uchodzcy...
  Zaczekajcie jak ten Makaron wysmażony na starej patelni poucina socjal, podniesie podatki i wydłuży czas pracy, wiek emerytalny. Ha!! Karnawał przez cały rok.
 • Spostrzeżenie trafne, choć to "nihil novi sub sole" - to taktyka destrukcji...
  jako narzędzie socjotechniczne. Kto? Popatrz bez różowych okularów: G20, G8, Bilderberg... A kto i dlaczego? Ci co są hodowcami w tym systemie.
 • @Łabaja 22:53:02
  No nie sposób się z tym (po części) nie zgodzić
  pzdr.
 • @kula Lis 67 22:11:47
  "DZIEŃ X"- Islamiści czekają na sygnał żeby wyrżnąć europejczyków - takie są plany światowego rządu

  https://youtu.be/gnQD8ES8Ul8
 • @kula Lis 67 22:11:47
  Imigranci czekaja na sygnal nowa europa 2017

  https://youtu.be/9RKFikAUexo
 • @Husky
  http://www.polishexpress.co.uk/12-tysiecy-honorowych-zabojstw-w-5-lat-brytyjscy-muzulmanie-wierni-szarii No jak zabija się chrześcijan to incydent , jak pijany wjechał w modlących się kozojebców to zamach . Mam pytanie co szmatogłowi robili o 12 w nocy na ulicy i przed jakim kurna meczetem ?. Ryszard Lwie Serce w grobie się przewraca . Ave :)
 • zwykły
  incydent drogowy. nie ma o co bić piany :) jeden turban do piachu? - mało trochę...
 • @Husky 21:02:02
  to są akurat szyici. którzy trzody nie robią.
 • @Repsol 23:12:05
  2 lata temu, dokładnie 2 lata tuż przed wakacjami dosłownie kilka domów od mojej pracy widziałem na własne oczy wynoszone zwłoki 17 letniej Pakistanki zamordowanej wspólnie przez ojca i brata za właśnie "kompromitowanie wiary"
  - powodem........ znalezione zdjęcia na FB bez nakrycia głowy.
 • Ech Husky, jak ty jesteś przesiąknięty prymitywnym populizmem.
  Ech jak byś poczytał coś więcej... Tak w ataku, zginął jeden muzułmanin, sumita, ot człowiek, co chciał się pomodlić w ich święto, bo inny muzułmanin z wypranym mózgiem chciał dostać 40 gałązek winnej latorośli. Te cerowane dziewice co im obiecują to tylko błąd w tłumaczeniu. Bo jeśli zmarły bohater ma otrzymać 40 dziewic to z rachunku umarłych dziewic muzułmańskich wynika czysta sprawa, trzeba cerować i to w pocie czoła po kilka razy.

  A teraz na poważnie jeśli poza Europą taki nawiedzony zabije 80 ludzi to w prasie znajdziesz notkę albo i nie, a tak na prawdę większość z nas uzna, ot, czy coś ciekawego się zdarzyło? Jeśli w Europie zginie kilku ludzi przez kilka dni prasa nie będzie o niczym innym mówiła, a politycy będą się prześcigali w tym, kto ma lepszy pomysł, by się nie powtórzyło. A ty się dziwisz, dlaczego prasa doczepiła się śmierci 1 muzułmanina zabitego przez innego? Nie rozumiemy, że islam nie jest jednolity. Tak jak u nas mamy katolików, prawosławnych, Ś.J. czy też nawet "chrystusowych" co uważają, że tylko oni wierzą najprawdziwiej. Tak samo jest w islamie, oni też mają swoich twardogłowych i młodych, którym tak jak Rydzyk części Polaków można mózg zlasować.
  Czy ty myślisz, że jazda na trumnach to tylko wynalazek PiS? Nie, to dość szeroko stosowana metoda mobilizowania narodu głupiego co wszystko kupi.
 • @Zawisza Niebieski 23:25:17
  System nieżle zrył berety Polakom . Ave . )
 • @Husky 23:23:46
  Woods Field to ciekawe miejsce . Angole tam od dawna nie mieszkają , tam są komunałki dla plebsu .Zgadzasz się ?.
 • @Zawisza Niebieski 23:25:17
  Wiesz...
  byłbym zdruzgotany gdybyś w jakimkolwiek komentarzu, nawet dotyczącym życia seksualnego mrówek na Marsie nie zrobił wrzutki, bądź to o Kaczynskim, bądź to o PIS-ie.
  I tym razem trafiłem.
  ps.
  szkoda że w Euromiliona mi idzie z tym nieco gorzej
  ps.2
  a tu masz na dobronoc dobre info.Wiem że zrobię ci po raz kolejny krzywdę, powodując nieprzespana noc,koszmary,zimne poty i itd

  http://dd.neon24.pl/post/138939,18-vi-1949-roku-urodzili-sie-jaroslaw-i-lech-kaczynscy#comment_1391825
 • @czerwony baron 23:23:02
  a co robią.
 • @czerwony baron 23:19:49
  Zdecydowanie mało
 • @Husky 16:28:48
  ".angielski zna dziś już każde dziecko" :)

  Przyszedł facet do sklepu, chciał się zapytać o coś. Zapytał po włosku, nie uzyskał odpowiedzi, zapytał po niemiecku, to samo, zapytał po francusku, to samo, zapytał po angielsku, to samo. Wyszedł.
  No i jeden ze sprzedawców mówi do tego, co nic nie "poniał", trzeba się było uczyć języków obcych. A ten mu na to, tamten znał 4 i co załatwił?

  Współpracuję ze zespołami zagranicznymi w Polsce i uwierz mi, że jadąc do sklepu w Polsce zabierają mnie, bo wiedzą, że nawet jeśli będą znali w sumie 10 języków lecz nie Polski i tak beze mnie się nie dogadają :(
  A teraz jedź do Francji i spróbuj się dogadać po angielsku :) Jeśli znasz dialekt francuski, to się dogadasz :) To akurat sprawdziłem nie raz. Piękny jest francuski angielski, mniej więcej tak samo zrozumiały, jak japoński angielski. Słuchałeś kiedyś? Ja wykłady tłumaczyłem i było baaaaardzo zabawnie :)
 • @Husky 23:33:40
  Akurat tu masz 100 procent racji . Notka nie jest o Kaczyńskim i jako Autor powinieneś wywalić taki komentarz . Przyznaję Tobie rację , mimo że Kaczor to nie moja bajka . Ave .
 • @Zawisza Niebieski 23:38:07
  Nie jestem lingwistą, ale i będąc czy to w Europie Zachodniej czy USA radzę sobie jako tako .Moja znajmosc j.angielskiego jest na przyzwoitym poziomie.Tak myślę.W banku radzę sobie wyśmienicie 8-))))
 • @Repsol 23:29:24
  //System nieżle zrył berety Polakom . Ave . )//
  Jak najbardziej, dziś zachrzaniając w robocie jak niewolnik, bo terminy gonią słucham w tle przepięknej muzyki słowiańskiej, w tym muzyki Lachów. Jakże piękna, choć tych brzmień w radiu nie usłyszysz. Bo przecież kto będzie słuchał skrzeczącej melodyki wiochy. Tak, od 966 roku ryją nam berety i efekty mają, to trzeba przyznać.
  Posłuchaj piękna duszy Polaka, naszych wierzeń.
  https://www.youtube.com/watch?v=LKoksZ3lNSo
 • @Repsol 23:39:22
  Mój serdeczny adwersarz nie wyobraża sobie dnia bez Kaczynskiego.
  Tak jak nie zapomina się o praniu sakrpetek,myciu zębów, goleniu ,etc.
  tak Zawisza też nie zapomina o PIS-ie - ma to w swoim codziennym "menu".
  Bo jak ty żyć, jak żyć. Koryto zabrali.
  Pozdrawiam
 • @Husky 23:33:40
  Jak widzisz, świat zaskakuje :) Spokojnie, do wyborów jeszcze trochę czasu, a później "do odsiedzenia jeszcze jeden rok" :)

  https://www.youtube.com/watch?v=3FyEalFM0KY

  Lubisz obrazki, więc gdy dziś zasoby youtube przeglądałem i na to wpadłem, zaraz o tobie pomyślałem. Popatrz język dostosowany do tego co lubisz.

  No cóż, pośmiej się. Bo przecież upadłe kolejne lody PiS, czyli skok to my Polacy pokryjemy. No ale co to ciebie interesuje, ty królowej angielskiej imprezę urodzinową fundujesz, a my lody
  https://www.youtube.com/watch?v=_B-xi3fJLeU
 • @Zawisza Niebieski 23:47:23
  //Tak, od 966 roku ryją nam berety//
  to w jakim to radiu wtedy było , chrześcijańskim czy pogańskim
 • @Husky 23:52:37
  Umyj zęby jemu .Obydwa .Ave . Ps.Czy tak samo o Polskę dba ?. http://i.iplsc.com/jaroslaw-kaczynski/00054YW6NGB88HQB-C122-F4.jpg
 • @Zawisza Niebieski 23:56:43
  Z wyrazami współczucia ,bo nadzieja umiera ostatnia.
  ps.
  Ale może wróć do tematu notki
 • @Husky 23:09:28
  Po jakiej części? Przecież wystarczy, nawet powierzchownie przy dużej skali, ocenić źródła kasy (to przecież niemałe koszty Szanowny Panie) i mamy reżysera - scenarzystę oraz cele. Koszty zaś prowadza do tego samego źródła. Obecnie to takie G... etc i inne maskarady troski o ludzkość, i o demokrację dla zamaskowania prawdy.
  Jeśli zaś o Francję chodzi (nie naród francuski) to najlepsza obecnie prostytutka gotowa i spolegliwa do skutecznej likwidacji kultury etnicznej. Francja jest najlepszym dzisiaj narzędziem likwidacji narodowości.
  CEL WŁADZA TOTALNA - ZNISZCZENIE NARODOWOŚCI...
 • @Repsol 23:39:22
  Widzisz Reposol, notka nie jest o Kaczyńskim a Husky marzył, że napiszę o nim. I w szoku, że nie napisałem, i nie wiem czy będzie spał, że tego nie uzyskał, a on szykował to jako wazelinę na kolejny dzień. I nie znalazł. Nie wiem, czy nie szuka awaryjnej dostawy na rano, bo z czym z kapciuszkami rano na Nowogrodzką przybędzie?.
 • @Zawisza Niebieski 00:11:34
  Bajkopisarz z ciebie przedni.
  Ty o mnie ?
  Popatrz w lustro.

  Dobranoc

  ps.
  tylko nie zapomnij o krawacie.Nie sciagaj
 • @Zawisza Niebieski 00:11:34
  Ma nasz uciekinier wielki zgryz . Ave :)))
 • @Łabaja 00:08:46
  Przyznaje rację.Tak właśnie jest
 • @Zawisza Niebieski 23:25:17
  https://pbs.twimg.com/media/DCvW1nTXYAAp19w.jpg
 • @Husky
  http://niezalezna.pl/uploads/imagecache/300s/still2017/1497939015163302100852.jpg

  Kierowca polskiej furgonetki zginął w Calais przez imigrantów..W Calais - francuskim mieście, gdzie znajdował się do niedawna wielki obóz migrantów - doszło do tragedii. Kierowca furgonetki na polskich numerach rejestracyjnych zginął w wyniku nielegalnych działań uchodźców - informuje francuskie radio Europe 1
  Śmiertelny wypadek miał miejsce dziś, ok. godz. 3:45 nad ranem. Wszystko przez zaporę z pni ustawionych na drodze przez imigrantów. Trzy pojazdy ciężarowe, próbując uniknąć zderzenia z niespodziewaną przeszkodą, gwałtownie wyhamowały. Jadąca za nimi furgonetka Renault Master na polskich numerach uderzyła w jedną z ciężarówek i zapaliła się. Kierowca polskiego pojazdu zginął na miejscu. Jego tożsamość nie jest jeszcze znana. Policja szybko aresztowała dziewięciu imigrantów z Erytrei. Wielki obóz imigrantów w Calais, który znajdował się do niedawna w mieście, przez wiele lat budził negatywne emocje mieszkańców. Imigranci zabijali się bowiem wzajemnie, atakowali przejeżdżające pojazdy i panoszyli po mieście, zaczepiając Francuzów i turystów.
 • @Husky 00:23:37
  Tak mi się widzi, że na Watykanie wynaleziono wreszcie skuteczną broń na "katolicką Polskę". Te środki rażenia to wmuszanie nam imigrantów islamskich przy pomocy hierarchii co najlepiej widać po bożociałowych homiliach "Architekta" Nycza czy podejrzanego o generowanie "samobójstw" kapłańskich Skworca.
 • @Husky
  Wczoraj, tj. 19.06.17 o g. 22.30 na TVP-2 był dokument prod. francuski "Czy świat oszalał? - Uchodźcy dochodowy interes", ukazał cały mafijny system sprowadzania czarnych do Europy Mafia Capitale na którym bogacą się Grecja i Włochy wciągając kobiety z Afryki do prostytucji, bogacąc się na brudnych obskurnych hotelach zdzierając opłaty z nachodźców, zatrudniając ich po 12 godz/dziennie za 20 dolarów w rolnictwie, handlując pontonami i łodziami na których przybywają do Europy. To jest akcja od dawna zaplanowana a dochody większe jak z narkotyków, sami to przyznają. Na końcu autor czyli Francuz nawołuje do utworzenia legalnych kanałów humanitarnych aby zlikwidować mafię, co jest absurdem, bo tego procederu jak handlu narkotykami dokąd Europa będzie przyjmować czarnuchów nigdy się nie zlikwiduje. Aby to zlikwidować należy przywrócić strefę Schengen, granice Europy obstawić wojskiem, a nawet strzelać do nielegalnych najeźdzców a nie ściągać ich do Europy, zawracać z morza, odsyłać do ich krajów.
  To co robią Niemcy i Francja to handel ludźmi, czarnymi niewolnikami!
  Gdzie są obrońcy praw człowieka? Też mają z tego handlu korzyści? Za 1 czarnego UE płaci 35 Euro. Czy politycy z Francji, Niemiec, Unii Europejskiej to też mafia biorąca udział w tym procederze? Jeżeli tak, należy to bagno opuścić jak najprędzej, Polska nigdy nie handlowała niewolnikami, i nie będzie brała w tym udziału. Handel prochami całkowicie opanowali w Merkel Paradise czarnuchy z Afryki, którzy zarabiają na tym krocie, ale nie wstydzą się brać Harz4, no bo jak dają...Mafie głównie we Włoszech i Grecji się na to przerzuciły. Przerzucają dzikusów z Afryki do Europy za kilka tyś euro, na kredyt, który później "uchodźcy" spłacają z socjali. Grecja i Włochy powinny zostać objęte sankcjami itp za nie strzeżenie zewnętrznej granicy UE. Powinny zostać przywrócone skrupulatne kontrole graniczne na granicach z tymi krajami. Jeżeli wpuszczają "uchodźców" ok ale niech sami się nimi zajmują. Kto ten program oglądał wie o czym tu napisałem, jest na pewno na vood.pl, można sobie oglądnąć, to przerażające co UE wyprawia, jestem do dziś w szoku po tym programie. Dlaczego a odniesieniu do ludzi mafia brukselska wymyśliła określenie - KWOTA ??!!! Im człowiek tylko kojarzy się z pieniądzem!!! Wszystko inne to jedna wielka ściema!!!
 • @Husky
  Tak Polacy i Polki są zabijani już od dawna przez tych muzelskich bandytów. Nikt nie chce pamiętać o córce Polaka z Australii o nazwisku Zelenak Sarah lat 21, która została zamordowana przez trzech tych muzelskich morderców nożami w Londynie podczas tego zamachu na tym moście. Jej matka nazywa się jakoś Walace? a na tym Pejsbuku jest wpis córki Sary, ze ona zna angielski i polski. Taka piękna dziewczyna na progu dorosłego życia odeszła od nas. A ile w Anglii tych młodych samotnych opuszczonych przez Polskę dziewczyn związało się z tymi Pakistańczykami czy Arabami i wpierw urodziły tym bandytom dziecko, a potem zostały zaszlachtowane przez tych gnoi.
  http://www.independent.co.uk/n...
 • @Husky ciekawy wpis o dzisiejszej Francji więc wklejam oryginał. .
  Pola Lis | 20.06.2017 [08:33]
  Właśnie wróciłam Francji. Zapewniam Was: cieszmy się, że mieszkamy w Polsce. Mieszkalam w części połnocno-wschodniej Paryża. Wszędzie bylo pełno uchodżców. Na ulicach leżały góry ubrań, materaców pomieszane z resztkami jedzenia i odchodów. Wszędzie brudno i śmierdząco. Na skrzyżowaniach do samochodów podchodzili żebracy z kartonowymi szyldami z napisem “rodzina z Syrii“, ale nawet muzułmanie w nie ktorych samochodach nie dawali im żadnych datków. Wieczorem zbierali się przed sklepami ze swoją „halal“żywnością i wrzeszcząc czekali na zachod słonca. Francuzi przemykali się przez tą masę w ciszy ale też z pewnym dystansem. Nie dajmy sobie zrobic tego z naszego kraju. Za wszelka cenę!
 • @Husky 07:18:08
  A Niemcy znów wciskają uchodźców...Szef niemieckiej dyplomacji Sigmar Gabriel powiedział w oświadczeniu wydanym z okazji Światowego Dnia Uchodźcy, że Niemcy same nie poradzą sobie ze skutkami kryzysu migracyjnego. Opowiedział się za bardziej sprawiedliwym rozdziałem uchodźców. Pytanie: po co Angela Merkel zapraszała do Europy imigrantów?
  "Niemcy nie są w stanie poradzić sobie z tymi wyzwaniami w pojedynkę. Potrzebne są wspólne międzynarodowe wysiłki i bardziej sprawiedliwy podział obowiązków, aby złagodzić cierpienia uchodźców na świecie i zapobiec powstawaniu nowych kryzysów migracyjnych" - czytamy w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej niemieckiego MSZ. Minister Gabriel zaznaczył, że działania władz niemieckich koncentrują się na pomocy dla uciekinierów w Syrii i krajach sąsiadujących z Syrią. Berlin zwiększył w tym roku pomoc dla UNHCR (Biura Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców) z 48 do 148 mln euro. Niemcy wdrożyły ponadto program stypendialny dla Syryjczyków, umożliwiający im podjęcie studiów.

  W zeszłym roku na pomoc humanitarną koordynowaną przez MSZ Niemcy przeznaczyły 1,3 mld euro. Od 2015 r. do Niemiec z zamiarem ubiegania się o azyl przyjechało ponad milion imigrantów. Ps..Szczera rada dla błazna, robiącego za min. Spraw Zagr. Niemiec: przyjmijta kolejne 2 mln tych dzikusów, to już nie będzie żadnego problemu, bo będzie Kalifat i szariat ...A czy Niemcy kogokolwiek pytały o ten problem gdy Merkel zapraszała ich do siebie? Teraz jak problem przerósł to pomóżcie. Wypada obniżyć Niemcom zarobki i już niskie emerytury o połowę i utrzymywać gości jak porządny gospodarz domu.
  Niemcy rozwalili swój kraj i teraz próbują rozwalić i zniszczyć całą UE. Jeżeli będą naciskać i dalej będą wciskać ten syf do Europy to nie będziemy mieli innego wyjścia jak wyjść z UE. Nie damy sobie wcisnąć konia trojańskiego który rozwaliłby nasz kraj od środka w jedno wielkie śmietnisko multi kulturowe!!! Jak w Niemczech zasiłku mają tyle ile u siebie przez rok ciężkiej pracy to nie ma co się dziwić, że imigrantów wciąż przybywa. Zaczną ściągać z całej Afryki i już są sygnały, że wększoś podszywa się pod Syryjczyków.
 • @Husky
  Kościół, a zwłaszcza jego prominentni TW, zachowuje zdanie odrębne.
  https://wiadomosci.wp.pl/biskupi-w-boze-cialo-upomnieli-sie-o-uchodzcow-ale-w-pis-wiedza-lepiej-6134229603661953a
  http://slask.onet.pl/abp-wiktor-skworc-reka-kosciola-z-chlebem-rowniez-dla-migrantow-i-uchodzcow/mg2g2zl
 • @Husky
  Czy zauważacie niespieszną, ale jednokierunkową ewolucję "Dobrej Zmiany" ws. absorbcji "uciekinierów"?
  Najpierw było:
  - Nigdy w życiu!
  - Nie spoczniemy, aż nie przyjmiemy!
  - Itd., itp.
  Wczoraj nasz-pan-prezydent jakby ciut inaczej:
  "Nie zgadzam się na to, żeby w moim kraju, który jest krajem wolnych ludzi, innych siłą przetrzymywano, zamykano i więziono – mówił prezydent Andrzej Duda na zjeździe Klubów "Gazety Polskiej" w Spale. Dodał, że stanowisko rządu ws. uchodźców jest jasne. Prezydent tłumaczył, że do Polski zgodnie z prawem może przyjechać "każdy, kto po prostu będzie chciał i ten, kto będzie rzeczywiście potrzebował pomocy, tę pomoc w Polsce otrzyma". Andrzej Duda nie wykluczył referendum ws. przyjmowania uchodźców, zaznaczając jednak, że nie połączy go z referendum konstytucyjnym planowanym na listopad 2018 roku. Jak wyjaśnił, na razie jest temu przeciwny, bo stanowisko rządu ws. migrantów jest jasne. – Mamy rząd, który się po prostu na to nie zgadza, żeby siłą kogokolwiek do nas przywożono – powiedział".
  Dzisiaj v/min. ON, M. Dworczyk (nowy "wirepuller" PiS?**) - przedstawia wersję znacznie złagodzoną:
  - "My stoimy konsekwentnie na stanowisku, dopóki nie będziemy mieli mechanizmu weryfikacji osób, które mogą w Polsce się osiedlić, nie będziemy ich przyjmować". Sprawa "uchodźców" jest arcyważna. Jak sformułują pytanie w referendum by oszukać/zostawić furtkę?
  Śledziłem wypowiedzi w tej sprawie przez dłuższy czas i zawsze były tchórzliwe i "motywowane względami bezpieczeństwa". Również wypowiedzi Błaszczaka, rzekomo jednoznaczne i asertywne, wcale takie nie były lecz zostawiały furtkę. Od początku PiS chciał wprowadzić „uchodźców” i tylko zamachy powstrzymały tę operację. (coś zawiodło: brak koordynacji? porywczość dzikusów z bronią?)
  A ja myślę, że w końcu przyjmą, ilu im nakażą. - Ci, którzy rządzą tymi, "KTÓRZY NAPRAWDĘ RZĄDZĄ TYM KRAJEM".
  M. Dworczyk to ten v/min., który "zapodał" nową narrację smoleńską. Wg której: W imieniu państwa polskiego trzeba powiedzieć "przepraszam." - Jak rozumiem: skoro WINNI ZAMACHU się nie przyznają i nie przepraszają, musi to zrobić "państwo" - PiS? Psychologicznie (w każdej grze) ważne jest narzucenie czyjejś woli i pokazanie kto rozgrywa, jakby wybicie zębów: masz otworzyć drzwi, nie możesz palić ogniska, masz się kłaniać pedałom z piórami w dupie. Ważne jest również, że frontmenami są upokarzający klauni typu Juncker, Verhofstad, Tusk. Czemu wprowadzenie akurat nie asymilowalnych "uchodźców" jest tak ważne (dla wrogów Polski). Oprócz długofalowego rozcieńczania istoty Narodu, również w celu łatwiejszego uprawiania współczesnej polityki czyli zarządzania strachem i zamieszkami. Myślę, że wymagania graczy są jasne i plan też bardzo prosty. Ma być najpierw wprowadzony kokon ochronny w postaci zwykłych uchodźców by docelowo mieć w ręku to samo narzędzie co na Zachodzie. Wyobrażam sobie oburzenie i naciski prawdziwych graczy: Tak dalej być nie może! Polacy nadal mają za dużo swobody i za mało się boją. Tu nie można nawet uprawiać "normalnej polityki”! Caritas już się wziął do roboty. Na księży biskupów nie liczę. Są zgnojeni totalnie i nie mają wzorców. Cała nadzieja w szeregowych duchownych, którzy mając bliski kontakt z wiernymi będą z konieczności musieli sabotować diabelsko-franciszkowe odruchy frykcyjne. Pamiętam, to było chyba ze 20 lat temu, kiedy poszła narracja, że Kościół ma się polityką nie zajmować, jakby odgórne polecenie. I wyczułem ogólnie od tamtej pory knebel. Owszem: o gender, in vitro, kto z kim może spać – to mogą sobie rozprawiać, ale kluczowych problemów Polski nie tykają jakby ich zaczarowali.
  P.S. Dawno temu, gdy miałem już taka wiedzę o świecie, że wiedziałem iż w Chinach i Afryce jest bardzo dużo ludzi, którzy są biedni i się rozmnażają a w Europie są bogaci i się dalej nie rozmnażają pomyślałem, że ci biedni będą chcieli tu przyjechać. Jadąc autobusem widziałem jak długi i skomplikowany jest regulamin przewozów. Widziałem też, że sfrustrowany kontroler raczej przyczepi się do kobiety, która nie skasowała biletu za zbyt dużą torbę albo wózek niż do kilku kibiców, która w ogóle nie skasowała i rozrabia z tyłu.
  Pomyślałem, jakie są szanse, że ktokolwiek skontroluje kiedyś bilety autobusowe np. grupie 50 Chińczyków? Zatem przyjazd dużej grupy, która nie tylko nie przeczyta regulaminu przewozów autobusowych ale w ogóle żadnego regulaminu, który mnie obowiązuje spowoduje powstanie problemów nie dla tych przyjezdnych ale głównie dla mnie.
 • Zamachowiec z Paryża miał pozwolenie na broń, choć był... na liście terrorystów!!!
  Osobnik, który niedawno próbował dokonać zamachu terrorystycznego na Polach Elizejskich, miał pozwolenie na broń, choć był na liście potencjalnych terrorystów! To informacja kompromitująca rząd i służby francuskie. W poniedziałek zamachowiec, którego AFP identyfikuje jako Adama Dzaziriego, uderzył samochodem w radiowóz żandarmerii. Pojazd sprawcy stanął w płomieniach, zginął tylko napastnik. W samochodzie znaleziono broń i materiały wybuchowe, które mogły wysadzić pojazd w powietrze. Według AFP były to butle z gazem, broń krótka oraz kałasznikow. Dzaziri mieszkał w Argenteuil na paryskich przedmieściach. Od 2015 r. był na liście antyterrorystów jako osoba mająca związek z radykalnymi islamskimi ruchami. Okazuje się jednak, że mimo to 31-letni mężczyzna miał zarejestrowaną broń palną i bez przeszkód ćwiczył strzelanie. Premier Francji Edouard Philippe stwierdził, że jest zszokowany tą informacją. Dziś czworo członków rodziny radykała, który próbował w poniedziałek dokonać zamachu na Polach Elizejskich, zostało umieszczonych w areszcie tymczasowym. Ps..Brawo tzw "Europo"!! Przecież broń to podstawowe narzędzie pracy terrorysty, dobrze umotywował w podaniu o pozwolenie to musiał dostać...Zgodnie z przepisami i dobrze umotywowany wniosek został zatwierdzony przez urzędnika. Gdyby mu odmówiono to odwołałby się do Sądu Najwyższego lub Trybunału Sprawiedliwości i zezwolenie dostałby. Jesteśmy w całej Europie w szponach bezmyślnych urzędników i polityków, którzy dbają tylko o swoje dobro/kieszeń.
  Ciekawe kiedy władze francuskie wydadzą im czołgi? Najlepiej wydać imigrantom pozwolenie na broń przy przekraczaniu granicy tych rzekomo w stanie wyjątkowym państw. To już zakrawa na kpiny z obywateli! Właśnie przez takich kolorowych Komisja Europejska wypociła rękami Bieńkowskiej dyrektywę, rozbrajającą wszystkich Europejczyków. Wynikało to w tego, że Francja nie bardzo wiedziała jak zabronić kolorowym legalnego posiadania broni bez oskarżeń o rasizm i ksenofobię. Wpadli na idiotyczny pomysł żeby zabrać wszystkim.
  Oczywiście nielegalnej broni to nie dotyczy. Ale to już ich nie interesuje.
 • @Husky tego z Paryża
  ojciec to Tunezyjczyk a matka Polka!
 • W Niemczech wielka akcja służb. Łapią islamistów? Nie, "ksenofobów"!
  Oto wolność słowa w Niemczech. Rewizje w mieszkaniach i przesłuchania zarządziła niemiecka policja wobec 36 osób podejrzanych o zamieszczenie w internecie treści stanowiących "mowę nienawiści" - poinformował Federalny Urząd Kryminalny (BKA). Policja podjęła działania w 14 z 16 krajów związkowych Niemiec w ramach akcji przeciw mowie nienawiści w sieci. Nie pojawiły się informacje o aresztowaniach. Według BKA większość wpisów, jakie dziś stały się podstawą do interwencji funkcjonariuszy, nawoływała do przemocy z pobudek "skrajnie prawicowych", a wśród pozostałych znalazły się treści zamieszczone przez dwóch zwolenników skrajnej lewicy, a także przez antyrządowego ekstremistę i przeciwnika mniejszości seksualnych.
  "Determinacja władz to ważny sygnał. (Pokazuje, że) ten, kto rozpowszechnia w internecie karalne treści, będzie ścigany i pociągany do odpowiedzialności" podkreślił minister sprawiedliwości Heiko Maas w oświadczeniu. Jak dodał, nie wolno pozwolić, by groźby karalne i próby zastraszania ograniczały wolność wypowiedzi. W kwietniu rząd Niemiec przyjął projekt ustawy nakładającej na administratorów portali społecznościowych obowiązek szybkiego usuwania fałszywych informacji (fake news) i komentarzy nawołujących do nienawiści. W przypadku naruszenia przepisów groziłyby im kary finansowe do... 50 mln euro. Uzasadniając tę inicjatywę, Maas wskazywał, że Twitter usuwa jedynie 1 proc. wpisów zgłoszonych przez użytkowników jako karalne, a Facebook znacznie poniżej 50 proc. Niemieckie Stowarzyszenie Dziennikarzy (DJU) oświadczyło, że aby nie dopuścić do prewencyjnego usuwania wpisów, należy każdorazowo uwzględnić prawo wyrażania opinii oraz zakaz stosowania cenzury. Facebook uznał projekt ustawy za "sprzeczny z konstytucją" i "nie do pogodzenia z prawem europejskim", a także za próbę "przerzucenia odpowiedzialności państwa za zaniedbania na przedsiębiorstwa prywatne" w walce z tzw. mową nienawiści. Ustawa wymaga zatwierdzenia przez parlament. Głosowanie Bundestagu nad projektem ma się odbyć jeszcze w czerwcu.
 • Niemieccy Zieloni: przesiedlmy całe syryjskie wioski do Europy Wschodniej
  http://niezalezna.pl/uploads/imagecache/300s/still2017/1497955760163344100873.jpg
  Ska Keller, niemiecka współprzewodnicząca grupy Zielonych w Parlamencie Europejskim i polityk niemieckiej partii Związek 90/Zieloni, zaproponowała, by w Europie Wschodniej przymusowo osiedlać większe społeczności uchodźców. Na przykład całe wioski z Syrii! Keller oświadczyła, że Europejczycy "ze Wschodu" powinni zostać zmuszeni do przyjmowania uchodźców - i to całych społeczności. W wywiadzie dla "Neue Osnabrücker Zeitung" niemiecka Zielona zaproponowała m.in., by na Łotwie osiedlić... całe syryjskie wioski. Dlaczego? Zdaniem Keller jest to jedyne wyjście, gdy uchodźcy nie chcą jechać do kraju, w którym nie ma ich rodaków. Niemka twierdzi, że skoro Syryjczycy nie chcą np. osiedlać się na Łotwie indywidualnie, trzeba przesiedlić ich wraz z całą społecznością - czyli właśnie np. wioską. Ska Keller podkreśliła też, że sprzeciw Czech i innych państw wobec przyjęcia uchodźców "gwałci prawo unijne". Opowiedziała się też za "wspólnym europejskim systemem dotyczącym azylantów". Ps..Wyjątkowa bezczelność tej lewaczki ... Dysponuje terytoriami suwerennych państw jakby były pod niemieckim zarządem ...proponuję przesiedlić wszystkich europejskich lewaków, ale do psychuszki!Ta Niemra Ska Keller to może wodę spuści w WC a nie narzucać Europie Wschodniej muzułmanów. Co za tupet dzieci byłych nazistów.
  I znów im się marzy zawładnąć Europę jak ich były kanclerz Adolf.
  Winston Churchill miał rację, że Niemcy po wojnie powinni być co jakiś czas bombardowani co 50 lat bez podania przyczyny ... Tam się rodzi za dużo idiotów ...Akurat w relokacji i przesiedlaniu to Niemcy mają niezłą wprawę. Dzieci z Zamojszczyzny też relokowali do Rzeszy, a Polaków z Wielkopolski przesiedlili do Generalnej Guberni. Widać Zieloni kontynuują tradycję wujka Adolfa.
 • Ojciec Tunezyjczyk, Matka Polka Jadwiga!
  Arsenał w domu islamisty z Paryża. W domu 31-letniego zamachowca, który w poniedziałek próbował dokonać ataku na Polach Elizejskich, znaleziono i przejęto "skład broni" oraz inny sprzęt - poinformowało źródło związane ze śledztwem. Adam Djaziri, od 2015 r. należący do ruchu islamistycznego, miał w domu dziewięć sztuk broni, w tym pistolety Sig-Sauer 9 mm i Glock 9mm oraz jeden kałasznikow - podało źródło, na które powołuje się agencja AFP. Djaziri ze względu na przynależność do islamskich radykałów znajdował się w tzw. kartotece S, zawierającej dane islamskich radykałów. Nigdy nie został skazany. Miał pozwolenie na broń, ponieważ uprawiał... strzelectwo sportowe.
  "Na tym etapie śledztwa wiem to, że pierwsze pozwolenie na posiadanie broni zostało wydane, zanim nadeszły informacje o tym osobniku (...). I w momencie, kiedy pozwolenie zostało wydane, nie było żadnej przeszłości sądowej (osobnika), która usprawiedliwiałaby decyzję o niewydaniu zgody na posiadanie broni" tłumaczył dziś premier rządu Edouard Philippe. Pod koniec listopada 2016 r. w ramach wniosku o odnowienie pozwolenia zostało wszczęte postępowanie administracyjne, ale służby wywiadu wewnętrznego... nie uznały za właściwe, by cofnąć to pozwolenie. Włoska agencja Ansa informuje, że napastnik, który zginął podczas ataku, to Adam Lotfi Djaziri, urodzony we Francji w 1985 r. Był on synem Tunezyjczyka Mohameda Djaziriego, a matka mężczyzny to Edfij(Hedwig/Jadwiga) Paflantic. Ansa twierdzi, że matka jest Polką. Według włoskiej agencji mężczyzna był znany tunezyjskim służbom specjalnym, które w 2013 r. ostrzegły przed nim Francuzów. Media tunezyjskie utrzymują, że Djaziri często wracał do Tunezji i kontaktował się z radykalnymi środowiskami islamskimi, m.in. z grupą terrorystyczną Ansar al-Szaria. Ps..Serdeczne gratulacje dla mamusi Adasia. Tak to jest, blondyny, jak się lata smagłymi, ciemnookimi, z "lepszego świata". Macie później arabskie dzieci, a część z nich będzie sobie wybuchać radośnie. Zaniedbanie z lenistwa czy z braku spec służb ? Ci Francuzi to istni bałaganiarze i leniwcy, mimo, że ich ostrzeżono przed Lotfi Djaziri, że kontaktował się z radykalnymi środowiskami islamskimi, m.in. z grupą terrorystyczną Ansar al-Szaria ... i nic nie zrobili, czekali ale na co by ich powybijać ? czy myśleli, że jakoś to będzie. Brakuje im dobrych ministrów spraw wewnętrznych jak i zewnętrznych by trzymać służby mundurowe w dyscyplinie i od nich wymagać. Ja to czuję, że Ela Ale Jaja wyskoczy zaraz z jakąś dyrektywą, żeby ograniczyć legalną broń sportową do użytku sportowego dla normalnych zdrowych (na umyśle) ludzi. Temu miał służyć ten cały cyrk z atakiem na policjantów, a Al Adam był pewnie konfidentem służb i dostał takie zadanie żeby zamarkować jakiś atak.
 • @kula Lis 67 15:45:43
  Wazne, co zrobil. Jeszcze wiekszym swinstwem, ( o ile moze byc wieksze) ze zrobil to w czasie Ramadanu.

  http://zygumntbalas.neon24.pl/post/138972,co-sie-dzieje-na-swiecie-20-06-2017#comment_1392023

  Ramadan Rage 2017: 1,385 Fatalities Already More than Triple Those Last Year

  Welcome to Breitbart News’s running count of worldwide jihadist terrorist attacks during Ramadan 2017. Check back for updates through the end of the Islamic holy month on June 24.
  With less than one week left in this year’s holiest month for Muslims, the fatalities at 1,404 have more than tripled the estimated 421 that took place during the entire Ramadan period last year, considered one of the bloodiest in recent memory.

  The 2,741 total number of casualties (1,404 murders and 1,337 injuries) have more than doubled the estimated 1,150 (421 deaths and 729 injuries that took place in 2016.

  There have been at least 135 deadly incidents in more than 20 mainly Muslim nations during Ramadan this year, which began on May 27 and expected to end on June 24.

  In an audio message released last week purporting to originate from the Islamic State (ISIS/ISIL), the jihadist group urges its followers and sympathizers to launch attacks in the United States, Europe, Russia, Australia, Iraq, Syria, Iran, and the Philippines during the ongoing Islamic holy month.

  Reuters acknowledges that the authenticity of the recording cannot be independently verified, noting that the voice is the same as previous messages purported to come from the ISIS spokesman.

  ISIS has issued multiple messages urging jihadists to carry out violent attacks during the holy month of Ramadan.

  Consistent with the years since the group surfaced in 2014, ISIS and its affiliates, including Boko Haram, are the top culprit behind deadly incidents during Ramadan this year.

  The Taliban, as well as al-Qaeda and its offshoots, have also been involved in the killing and murder of mainly fellow Muslims.

  This year’s Ramadan is already one of the bloodiest in recent history, exceeding the deaths that took place during the same period in 2016, considered the deadliest holy month in recent memory.

  During Ramadan, the majority of Muslims follow the tradition of abstaining from eating, drinking, smoking, having sex, and other physical needs each day, starting from before the break of dawn until sunset.

  However, extremists perceive Ramadan as a time when martyrdom and jihad are especially rewarded in paradise, prompting a spike in the terrorist attacks during the period every year.

  Islamic extremist groups encourage martyrdom among their sympathizers and followers, promoting the belief that they will be doubly rewarded if they fatally castigate infidels during Ramadan.

  In previous years, the fatalities have included women, children, and members of the Christian minority. This year is no exception.

  Although Muslims of all sects make up the majority, there are members of a wide variety of ethnic and religious groups among the victims: Westerners, Christians, Asians, Sunnis, Shiites, and Arabs, among others.

  The West has not been immune to the Islamic extremists’ call to massacre during Ramadan.

  Breitbart News’ count, gleaned from the Religion of Peace website in coordination with news reports, excludes casualties directly linked to battles between U.S.-led coalition and Iranian- and Russian-backed troops loyal to dictator Bashar al-Assad. The total number of Ramadan deaths and injuries could be higher.

  All the terrorist attacks during Ramadan 2017, as documented by Breitbart News, include:

  May 27 — Charchino, Afghanistan — Group fighting in favor of imposing Islamic law ambushes checkpoint, kills 11.

  May 27 — Qadis, Afghanistan — Taliban kills 14, injures 17.
  May 27 — Khost, Afghanistan — Taliban suicide bomber targets U.S-backed National Defense and Security Forces (ANDSF), which includes army and police units, killing 18, wounding six others, including children.
  May 27 — Kacha Khuh, Pakistan — “Honor Killing” — Brother hacks one person to death: his 18-year-old sister for denying to abide by pre-arrange marriage.
  May 27 — Marawi, Philippines — Jihadists kill 19 including women and a child.
  May 28 — Marawi, Philippines — Jihadists murder eight for “having betrayed their faith.”
  May 28 — Ramo Adey, Somalia — Jihadists bury man to his neck, stone to death for adultery
  May 28 — Mosul, Iraq — ISIS sets hospital ablaze and kills a dozen young people inside.
  May 28 — Shirqat, Iraq — ISIS rocket attack kills three children and their parents.
  May 28 — Gumsri, Nigeria — Boko Haram kills at least seven villagers.
  May 28 — Shakhil Abad, Afghanistan — Islamic extremists kill district governor and his son inside their home.
  May 28 — Baqubah, Iraq — Suicide bomber kills three, injures up to 16 others outside court.
  May 29 — Nguro, Nigeria — Boko Haram beheads five people.
  May 29 — Ghat, Libya — Suspected Islamic terrorists kill one, injure f0ur.
  May 29 — Shirqat, Iraq — Islamic shrapnel dismembers a child, injures seven.
  May 29 — Baghdad, Iraq — 17 killed, 32 wounded — ISIS launches suicide attack against ice cream parlor frequented by families who were breaking their Ramadan fast.
  May 29 — Baghdad, Iraq — 14 killed, 37 injured. ISIS attacked Shiites.
  May 30 — Mattani, Pakistan — Islamist gun down four peace committee members.
  May 30 — Peshawar, Pakistan — Suspected jihadist shoots one leader of Hezb-i-Islami terrorist group while he was leaving a mosque.
  May 30 — Shifa, Iraq — Mass grave found with 60 ISIS torture victims, including women, elderly.
  May 30 — al-Joura, Syria — ISIS mortar kills 14, including children.
  May 30 — Bay Hassan, Iraq — ISIS kills three Iraqi guards, wounds six others.
  May 30 — Baghdad, Iraq — Jihadists kill seven, injure 19 in a blast.
  May 30 — Baqubah, Iraq — A bomb explosion at mosque kills seven, wounds six.
  May 30 — Hit, Iraq — Fedayeen suicide bomber kills eight, injures ten.
  May 31 — Kaya, Nigeria —Boko Haram kills 14.
  May 31 — Fafi, Kenya — Suspected al-Qaeda affiliate al-Shabaab burns down school, kills one teacher.
  May 31 — Bab el-Beid, Iraq — Suicide bombers kill three civilians, including a child.
  May 31 — Hit, Iraq — Shahid suicide bomber kills three, injures seven.
  May 31 — Mangai, Kenya — al-Qaeda-linked bombers kill eight.
  May 31 — Kabul, Afghanistan — Suspected Haqqani Network kills at least 150, Wounds more than 460, including 11 Americans.
  May 31 — Sinjar, Iraq — ISIS kills two, injures two.
  June 01 — Abala, Niger — Jihadists kill six guards.
  June 01 — Al-Hazm, Yemen — Terrorists kill six, wound 15.
  June 01 — Behsud, Afghanistan — Suicide bomber kills one, wounds four.
  June 01 — Oldenburg, Germany — Muslim kills one for smoking during Ramadan and refusing to fast.
  June 01 — Zanjili, Iraq — ISIS kills seven for trying to flee caliphate.
  June 02 — Kolofota, Cameroon — Islamist use two girls as suicide bombers: 11 killed and 30 wounded.
  June 02 — Sidi Bouzid, Tunisia — Jihadist beheads one man.
  June 03 — Marawi, Philippines — Islamic sniper kills 70-year-old man.
  June 03 — Halabsah, Iraq — Four suicide bombers kill one, injure three.
  June 03 —London, England — Three Jihadists plow into pedestrians, then stab people, killing seven, injuring 48.
  June 03 — Zanjili, Iraq — ISIS kills 43 for trying to flee caliphate.
  June 03 — Lower Munda, India — Hizb-ul-Mujahideen kill two security troops, injure four.
  June 03 — Nawabshah, Pakistan — Alleged victim’s brother-in-law kills two people for alleged adultery.
  June 03 — Kabul, Afghanistan — Suicide bombers kill 20, injure 87.
  June 03 — Ferkane, Algeria — Muslim extremists kill two local soldiers, injure four.
  June 03 — Burkina Faso, Soum — Jihadists kill five.
  June 04 — Bijapur, India — “Honor Killing” — pregnant Muslim woman burnt alive by her family for marrying Hindu man.
  June 04 — Kandahar, Afghanistan — Afghan police insider attack leaves six dead, one injured.
  June 04 — Spini, Pakistan — Two Shiites from Hazara minority group killed.
  June 04 — Talibul, Moula, Pakistan — “Honor Killing” — Father kills one 18-year-old daughter for allegedly “having an affair.”
  June 04 — Zanjili, Iraq — Wave of suicide bombers kills 32, injures 24.
  June 04 — Quaidabad, Pakistan — Jihadis kill one barber.
  June 05 — Melbourne, Australia — ISIS-linked migrant from Somalia kills man, takes prostitute hostage, an injures four.
  June 05 — Baghdad, Iraq — Terrorist mortar fired into family home dismembers 10-year-old boy, injures four.
  June 05 — Kismayo, Somalia — al-Qaeda affiliate al-Shabaab detonates bomb, killing three, injuring 20.
  June 06 — Sinai, Egypt — Suspected Islamic extremists kill two police officers.
  June 06 — Paris, France — Jihadist wounds one cop with a hammer outside Notre Dame cathedral.
  June 06 — Herat, Afghanistan — Terrorist kill seven, injure another 16 near the northern gate of the Great Mosque of Herat.
  June 06 — Garissa, Kenya — Suspected al-Qaeda affiliate al-Shabaab jihadists kill four aid workers with land mine.
  June 06 — Mandera, Kenya — Unknown jihadist kill one woman, injure one.
  June 06 — Mosul, Iraq — ISIS kills 15 women as they tried to escape the section of city controlled by the jihadist group.
  June 07 — Kandahar, Afghanistan — Islamabad’s intelligence agency (ISI) attacked refugee camp in Kandahar province, which borders Pakistan, killing three, including two children and wounding eight, including women.
  June 07 — Tehran, Iran — ISIS claims responsibility for attacking Shiite country’s parliament while wearing women’s attire, kills 12, injures up to 42, marking first time the Sunni extremist group carries out attack in Islamic Republic.
  June 07 — Tehran, Iran — Islamic State suicide bombers target Shiite shrine of revolutionary leader Ayatollah Ruhollah Khomeini located just outside the capital, killing two and injuring ten.
  June 07 — Maiduguri, Nigeria — Boko Haram kills 14, wounds 24.
  June 08 — Puntland, Somalia — al-Qaeda-linked al-Shabaab kills 70, including some women who were decapitated, and wounds 18.
  June 08 — Diyala, Iraq — Terrorists, including ISIS, kills 9, wound 4.
  June 08 — Mosul, Iraq — United Nations reports ISIS killed 231 civilians as they tried to escape the city between May 26 and June 3.
  June 08 — Mosul, Iraq — ISIS fires chlorine-filled bombs at civilians, killing 13, mostly women and children.
  June 08 — Baluchistan, Pakistan — ISIS claims to have killed two Chinese nationals kidnapped on May 24.
  June 09 — Kerbala, Iraq — ISIS kills at least 30, wounds 34 in Shiite holy city.
  June 09 — Hambagda, Cameroon — Boko Haram kill four, wounds six others.
  June 09 — Paktia, Afghanistan — Suspected Taliban/Haqqani Network jihadists kill three civilians, wound nine others while praying in mosque.
  June 10 — Shirqat, Iraq — ISIS kills 38 civilians, Iraqi troops, wounds 40 others.
  June 10 — Mosul, Iraq — ISIS kills eight civilians, wounds five others.
  June 10 — Kobane, Iraq — ISIS landmine kills two children, wounds three other civilians.
  June 10 — Mayo-Sava, Cameroon — Three Boko Haram-recruited girls killed as suicide bombers
  June 10 — Nangarhar, Afghanistan — Taliban claims insider attack against U.S. troops, killing three, wounding one other.
  June 11 — Baluchistan, Pakistan — Lashker-e-Jhangv jihadists kill three police officers, wound one civilian.
  June 11 — Kayamla, Nigeria — Boko Haram kills eight members of civilian militia.
  June 11 — Haripu, Pakistan — Suspected jihadists kill one journalist.
  June 11 — Diyala, Iraq — Suspected ISIS suicide attacker kills two, wounds five others.
  June 12 — Baddah, Yemen — Al-Qaeda kills two local soldiers.
  June 14 — Mogadishu, Somalia — Al-Shabaab kills at least nine civilians, including women, at the Posh Hotel and wounds 10 others.
  June 14 — Borno State, Nigeria — Boko Haram kills five civilians, wounds six others
  June 14 — Helmand, Afghanistan — Suspected Taliban kills five, wounds four from breakaway faction.
  June 14 — Ghazni, Afghanistan — Taliban kills one civilian, wounds three others.
  June 14 — Paktika, Afghanistan — Suspected jihadists kill five civilians, including women and children, wound seven others.
  June 14 — Mosul, Iraq — ISIS launches wave of suicide attacks in Mosul, killing at least 15, including 11 police officers and four civilians.
  June 15 — Kabul, Afghanistan — Suspected jihadists kill four, wound eight in mosque suicide attack.
  June 15 — Kashmir, India — Jihadists kill Indian police officer.
  June 15 — Limani, Cameroon — Boko Haram female suicide bomber leaves three people dead, including three-year-old child, and at least six others wounded.
  June 15 — Yarang, Thailand — Suspected Islamic insurgents shoot 52-year-old Buddhist in the head.
  June 16 — Marawi, Philippines — Clashes between ISIS-linked Abu Sayyaf jihadists leaves an estimated 100 people dead.
  June 16 — Kirkuk, Iraq — Prominent female jihadist from besieged ISIS terrorist group in Iraq and her two sons ages six and nine found dead.
  June 16 — Baghdad, Iraq — Jihadi detonated explosive device wounds four people.
  June 16 — Kurdistan, Iraq — Suspected ISIS jihadists wound five civilians at a mosque.
  June 16 — Diyala, Iraq — Suspected jihadist shoots civilian in the head.
  June 16 — Baghdad, Iraq — Suspected terrorists kill one civilian, wound three others.
  June 16 — Diyala, Iraq — Jihadi killed when bomb he was trying to plant exploded.
  June 16 — Mandera, Kenya — Al-Shabaab kills four civilians, injures 11 others.
  June 16 — Kashmir, India — Lashkar-e-Taiba (LeT) kills, mutilate faces of six Indian police officers with bullets. Indian security forces kill two terrorists in response. One civilian caught in crossfire.
  June 16 — Jerusalem, Israel — Three Palestinian jihadists, linked to ISIS, kill one policewoman, injure two others before security forces took them down.
  June 16 — Laghman, Afghanistan — Suspected jihadists kill four civilian workers in explosion.
  June 17 — Bakol, Somalia — Clashes between al-Shabaab and Somali army leaves at least five dead, 12 others injured.
  June 17 — Kashmir, India — Jihadists kill civilian.
  June 17 — Kashmir, India — Jihadists kill political leader.
  June 17 — Kashmir, India — Clashes between Lashkar-e-Taiba (LeT) and Indian security forces leave two civilians and three jihadists dead.
  June 17 — Mosul, Iraq — Jihadi suicide bomber kills seven local police officers.
  June 17 — Bintagoungou, Mali — Jihadists kill five, injure eight others.
  June 17 — Mosul, Iraq — Iran-backed Shiite militias kill family of five.
  June 17 — Baidoa, Somalia — Al-Shabaab kills cleric inside mosque.
  June 17 — Cairo, Egypt — Suspected ISIS jihadists kill one, wound four in roadside bomb attack.
  June 18 — Paktia, Afghanistan — Taliban attacks police headquarters, killing six police officers, wounding 30 others, including 21 civilians.
  June 18 — Bamako, Mali — Jihadists kill two, wound 14 at resort.
  June 18 — Mosul, Iraq — Two ISIS suicide bombers killed.
  June 18 — Mosul, Iraq — Five ISIS-linked suicide bombers, including a German national, killed.
  June 18 — Diyala, Iraq — Police kill suspected ISIS suicide bomber.
  June 18 — Salahuddin, Iraq — Suspected ISIS jihadists fire rocket, killing one civilian, injuring another.
  June 18 — Daraa, Syria — ISIS-linked militia kills five of its own fighters on charges of apostasy.
  June 18 — Borno, Nigeria — Five female suicide bomber, likely linked to Boko Haram, killed 12 people, injured 11 others in the terrorist group’s birthplace.
  June 18 — Kirkuk, Iraq — ISIS kills 34 civilians.
  June 19 — Mosul, Iraq — ISIS kills one journalist, wounds three others with improvised explosive device (IED), also known as a homemade bomb.
  June 19 — Baghdad, Iraq — Suspected ISIS terrorists kills one Sunni tribal fighter, wounds two others.
  June 19 — Pattani, Thailand — Jihadists kill six soldiers, wound four others.
  June 19 — Paris, France — Authorities take down “known extremist” who attempted to carry out terrorist attack at the Champs-Élysées.

  http://www.breitbart.com/national-security/2017/06/07/ramadan-rage-2017-complete-list-jihadist-attacks-around-world/
 • @Husky 16:27:30
  "A było chodzić do szkoły a nie rzucać w nią kamieniami"

  JA ZNAM ANGIELSKI ty tępa dzido...
  ..mimo ,że gdy ja chodziłem do szkoły to jeszcze angielskiego nie uczyli..a dopiero w piątej albo szóstej klasie miałem niemiecki.

  Tu nie chodzi o znajomość języka tylko o to, że NEON 24 TO PORTAL POLSKOJĘZYCZNY.
  Kumasz czy masz za daleko do łba ?
 • @kula Lis 67 12:17:12
  Nie jest ważne czyim był synem,mógł być dzieckiem Niemki,Chinki czy Rosjanki-ważne że wyznawał islam a urodził się we Francji więc był Francuzem
  Dlaczego francuskie służby boją się o tym napisać?.
  Co ,teraz będzie nagonka że Polacy to terroryści???
 • @kula Lis 67 08:25:02
  Teraz tylko czekac aż GW napisze, że co prawda zginął kierowca polskiej ciężarówki, ale ilu migrantów z Calais uratowano!
 • @kula Lis 67 13:14:28
  KONTROLA GRANICZNA
  lepszą niż szlaban

  https://pbs.twimg.com/media/DCwJY38XUAAvHyW.jpg
 • @Husky
  Odwet na zamówienie ISIS? Komu był potrzebny londyński atak na muzułmanów? Bo przecież nie chodzi tu o odwet za dokonane w Europie zamachy, ale o podstawę do stworzenia nowej narracji o „złych białych” prześladujących muzułmanów. To nic innego jak podsycenie nastrojów prowadzące do krwawej wojny kulturowej na Zachodzie. To scenariusz ze snów dżihadystów. Całość pod linkiem
  Read more: http://www.pch24.pl/odwet-na-zamowienie-isis-newsletter-169,52440,i.html#ixzz4kZ0vR0Vr
 • @Husky 19:02:58
  Kiedyś wiedzieliśmy, jak odpowiadać na ataki islamu. Europa potrzebuje nowej krucjaty! Inaczej świat islamu do reszty zniszczy Stary Kontynent – przekonują niektórzy. Kolejne ataki terrorystyczne pokazują, że zdecydowana odpowiedź jest koniecznością. Co wobec tego robić? Zorganizować wyprawę krzyżową? Tak! Ale czy naprawdę wiemy, czym były wyprawy krzyżowe?
  https://youtu.be/VBpv6ouuGNs
  https://www.youtube.com/watch?v=VBpv6ouuGNs
  http://www.pch24.pl/tv,kiedys-wiedzielismy--jak-odpowiadac-na-ataki-islamu,51747
 • @Husky 19:02:58
  Katolicy muszą przyjmować wszystkich imigrantów? Ten wykład wyjaśnia wątpliwości. Podejście hierarchów Kościoła do kwestii przyjmowania przez Europę imigrantów z krajów islamskich wzbudza wśród wiernych w Polsce spore emocje. W temacie pokutuje wiele stereotypów i mitów, wprowadzających chaos do życia publicznego. Czy naprawdę katolicy mają obowiązek przyjmować wszystkich przybyszów, jak przedstawiają to zazwyczaj wrogie Kościołowi liberalne media? Czy wobec każdego musimy mieć otwarte ramiona? Jak wygląda doktryna katolicka w tej materii? Jose Antonio Ureta: Kościół katolicki a sprawa imigracji https://www.youtube.com/watch?v=fhBnkDLx7_w https://youtu.be/fhBnkDLx7_w
 • @kula Lis 67 19:15:21
  Islamscy emigranci okazują swoją wdzięczność Szwedom za okazaną pomoc.

  https://pbs.twimg.com/media/DCxwOVoXUAArrSd.jpg
 • @kula Lis 67 19:25:10
  Na koniec trochę faktów :
  Jak już ustalono był to pierwszy "Przerażający atak terrorystyczny" w Londynie (i nie tylko) od wielu wielu lat (IRA)
  Ustalono że Finsubry Park to faktycznie dzielnica Londynu
  Ustalono że kierowca nie był muslimem przebranym za żyda, tylko Angol i na dodatek wariat.
  Ustalono że zamachowiec nie miał przy sobie ID, a i policja go nie zastrzeliła (jeszcze)
  Ustalono że furgonetka to rzeczywiście jest samochód.
  Ustalono że krew na przednim zderzaku to nie keczap
  Ustalono że podłoga w samochodzie pozbawiona jest jakichkolwiek dziur.
  Ustalono że leżące na chodniku ofiary to nie manekiny
  Ustalono że ....... śledztwa trwa
 • Kulturowe ubogacenie w Niemczech. Trzech uchodźców brutalnie zgwałciło 28-latkę
  https://pbs.twimg.com/media/DCx6yn0W0AAO6Gn.jpg

  28-latka z Węgier została napadnięta przez trzech uchodźców. Do zdarzenia doszło w ubiegłym roku. Napastnicy zaatakowali kobietę na dworcu kolejowym w Niemczech. Zabrali jej telefon, by nie była w stanie wezwać pomocy, po czym każdy z nich zgwałcił ją trzykrotnie. Sprawcy nagrali to komórką. Etiopczyków zatrzymano. Dwóch z nich nie przyznało się do dokonania gwałtu. Przed sądem w niemieckim Mühlhausen trwa właśnie proces w tej bulwersującej sprawie. Do zdarzenia doszło w sierpniu ubiegłego roku. 23-latek Issak N. podszedł do kobiety, która wracała z dworca do domu, chwycił ją za rękę i powiedział, że będą uprawiali seks. Przewrócił napadniętą na ziemię i zaczął ściągać jej spodnie. 28-latka wyrwała się i próbowała uciekać, ale złapali ją wspólnicy Issaka N. Napastnicy pobili kobietę i zabrali jej telefon komórkowy. Później Etiopczycy - wszyscy ubiegali się w Niemczech o azyl - zmusili swoją ofiarę do uprawiania seksu (w tym także analnego i oralnego). Dwaj inni oskarżeni to 29-letni Medhani A. oraz 22-latek David T. Ofiara została ściągnięta pod wiadukt. Zastraszono ją, by nie wzywała pomocy mówił przed sądem. Następnego dnia po zdarzeniu policja aresztowała wszystkich trzech gwałcicieli. Materiał genetyczny zabezpieczony przez mundurowych jest jednym z kluczowych dowodów w sprawie. Każdy z nich zgwałcił mnie trzykrotnie zeznała przed sądem 28-latka. Dwóch z oskarżonych zaprzeczyło, by mieli oni cokolwiek wspólnego z tym bulwersującym zdarzeniem. Stwierdzili, że w czasie, gdy miało dojść do gwałtu, przebywali akurat w domu i wcześnie położyli się spać. Sąd ma wkrótce wydać wyrok w tej sprawie. To kolejne podobne zdarzenie w Zachodniej Europie, „ubogaconej kulturowo” przez uchodźców z państw afrykańskich i Bliskiego Wschodu.
  Czytaj więcej: Gwałt transmitowali na żywo na Facebooku. To uchodźcy w Szwecji i ich obyczaje
  Kulturowe ubogacanie w natarciu. „Uchodźcy” zgwałcili, dano im… odszkodowanie Ps. No cóż ta kobieta poznała dogłębnie czar kultury afrykańskiej. Piękne ubogacenie. Po co wizy i paszporty skoro Niemcy wpuszczają ludy prymitywne bez żadnej kontroli ... ??? Ileż było wymagań abyśmy weszli do EU... a już niedługo szympansy będą nas ubogacać kulturowo...!!! To jest jakaś paranoja. Szejkowie/szatany nieźle muszą "smarować" urzędasom...Jeżeli tak ma wyglądać powrót europejskiej pasażerki z dworca do domu to przestańmy mówić o kulturze europejskiej. Europa jest zdziczała i przestaje gwarantować elementarne poczucie bezpieczeństwa swoim obywatelom, którzy utrzymują tą tępą biurokrację, która zdaje się robić sobie kpiny z obywateli! Ony pewnie nie ruzumieć o obcym narzeczu jak kobieta mówić nie. A feminazistki swego czasu twierdziły, że kobieta w zjednoczonej ojropa może iść ulicą nago i żaden facet nie ma prawa jej tknąć. Chłopaki dostaną po 30 godzin prac społecznych i opiekę psychologa po traumie jakiej doznali w trakcie procesu. Kopacz mogłaby zaprosić tych 3 "dżentelmenów" do swego domu w ramach relokacji i kulturowego ubogacenia, POprawności politycznej, solidarności z Makrela :O) chłopcy "przeorają" jej wszystko .... Te Kopacz, ta zgwałcona 28 lenia kobieta, na pewno ma matkę, podobnie jak ty masz córkę ! Pudernico!
 • @Husky 19:27:26
  #RefugeesWelcome = #ISlamicInvasion
  #RefugeesWeek
  #WorldRefugeeDay
  #PopulationReplacementDay

  https://pbs.twimg.com/media/DCw54OyWsAAUKAq.jpg
 • @Husky 19:27:26
  Just a reminder that most of the "Refugees" coming from the ME are fighting age men. Europe has no need to take them in. #WorldRefugeeDay

  https://pbs.twimg.com/media/DCxEWEyW0AAcWG0.jpg
 • @Husky 19:27:26
  https://pbs.twimg.com/media/DCx3obKXgAIyFk6.jpg
 • @Husky 19:27:26
  #Flüchtlinge: Früher Opfer von Vertreibung, heute häufig Opfer von falschen Schlepperversprechen.
 • @Husky 19:27:26
  https://pbs.twimg.com/media/DCp5ibcUMAAcj9m.jpg
 • @Husky 19:27:26
  https://pbs.twimg.com/media/DCw96IGXgAEN-fH.jpg https://pbs.twimg.com/media/DCsaVRmV0AAYJzq.jpg
 • @Husky 19:27:26
  Und auf einmal lacht dir die Wahrheit ins Gesicht...
  https://pbs.twimg.com/media/DCw8eKbXYAARYVd.jpg
 • @Husky 19:27:26
  Remember to light a candle for the lovely innocent people at Finsbury Park mosque. #solidarity #PrayForJihadiRadicals

  https://pbs.twimg.com/media/DCqtDqqXoAAIiy1.jpg
 • @Husky 19:27:26
  It's almost as if third world immigration into first world welfare states isn't sustainable or something.

  https://pbs.twimg.com/media/DCuV2FgV0AEuXSy.jpg
 • @Husky 19:27:26
  Die Entwicklung der #EU #Frontex Migrantenabholaktion in einem Bild von der Rettungs- zur Schleppermission!
  #Politikwechsel #AfDwählen
  https://pbs.twimg.com/media/DCnv9EIW0AADS-U.jpg
 • @Husky 19:27:26
  https://pbs.twimg.com/media/DCobdlbXoAAlatg.jpg
 • @Husky 19:27:26
  The future of Germany vs the future of Poland:

  https://pbs.twimg.com/media/DCoMrs1XsAYCmnt.jpg
 • @Husky 19:27:26
  Religion legitimiert Gewalt, sie verleiht dem gewalttätigen Handeln Sinn..

  https://pbs.twimg.com/media/DCnV45pXgAATUSu.jpg
 • @Husky 19:27:26
  Karnevalszug durch Köln Nippes 2030 #ZukunftWirdAusMutGemacht #bdk17

  https://pbs.twimg.com/media/DCnYkluXUAAJdbF.jpg
 • @Husky 19:27:26
  Muslim 'peace march' held in Germany but turnout disappoints, not even 500 #Muslims protested #nichtmituns #islam

  https://pbs.twimg.com/card_img/876103008840552449/9iWzJZV5?format=jpg&name=386x202
 • @Husky 19:27:26
  Immer mehr Deutsche können sich Urlaub nicht mehr leisten.
  Immer mehr "Flüchtlinge" können es.
  Finde den Fehler.

  https://pbs.twimg.com/card_img/876049313226514432/KRQgjAjB?format=jpg&name=600x314
 • @Husky 19:27:26
  https://pbs.twimg.com/media/DCmRBYUWAAEeDoj.jpg
 • @Husky 19:27:26
  Der Al quds Tag in Berlin fiel 2016 auch in den Ramadan...bei 27 °C.damals hörte man nix von unzumutbar.

  https://pbs.twimg.com/media/DCfUvj7XUAA1YtQ.jpg
 • @kula Lis 67 21:34:27
  https://pbs.twimg.com/media/DCx8LmNXsAECpVs.jpg
 • @kula Lis 67 21:34:27
  Incydent w Brukseli.

  W Europie incydenty z użyciem materiałów wybuchowych

  https://pbs.twimg.com/media/DCyfXAqXgAE0upv.jpg

  W stolicy Belgii doszło do wybuchu. Ewakuowano dworzec centralny i rynek główny.

  Służby "zneutralizowały" mężczyznę.

  Jak donoszą belgijskie media, służby unieszkodliwiły mężczyznę, który miał na sobie tzw. pas szahida z materiałami wybuchowymi.

  Świadkowie twierdzą, po wybuchu centrum Brukseli opustoszało w kilka sekund.
 • @kula Lis 67 21:31:36
  https://pbs.twimg.com/media/DCyHwixXgAApTH_.jpg
 • @Husky 21:52:56
  A może chłopina na koniec ramadanu chciał się trochę rozerwać?
 • @Husky 22:03:20
  Bruksela w pełnej gotowości.
  Magazyny kredek w pełni zaopatrzone.
  Odpowiedź na ten atak terrorystyczny będzie natychmiastowa.

  https://pbs.twimg.com/media/DCyjxjBXcAAvzrT.jpg
 • @kula Lis 67 10:18:22
  https://pbs.twimg.com/media/DCtAK0iWAAA4Q2x.jpg
 • @kula Lis 67 21:26:04
  Na górze dziewczyny które nie chcą imigrantów a na dole te które o nich marzą.
  Przypadek?
  Nie sądzę

  https://pbs.twimg.com/media/DCxKTQlW0AAfUnE.jpg
 • @Husky
  Mieszkańcy stolicy Europy czy raczej stolicy Głupoty mają niesamowitą frajdę - w majestacie prawa mogą w miejscach publicznych bawić się w autentyczną wojnę. Władze zachodnich metropolii doskonale dbają o odpowiedni poziom rozrywki dla swoich obywateli. Gdzieś podczas przeglądania netu mi się pokazało, że "trzeba jakoś ten Ramadan przeżyć, później będzie spokojniej" (w wolnym tłumaczeniu). No gratuluję optymizmu...Bardzo szybko Francuzi, Niemcy, itd (imigranci) zaczną napływać do Polski, na Węgry - do bezpiecznych krajów w Europie w celu osiedlenia się i życia w spokojnych warunkach!
 • @Husky
  http://media.wplm.pl/pictures/825/upscale_True/path/2017/06/20/825/376/ffa215fe35514b279095bd4cc6feb1e5.jpeg

  http://wpolityce.pl/polityka/345095-wlochy-tona-pod-naporem-migrantow-do-kraju-przybylo-juz-70-tys-osob Albo utoną nachodźcy albo Włosi?! Jeżeli włoski rząd jest prowadzony na wspólnym pasku mafii i tzw. organizacji humanitarnych zarabiających miliardy na przemycie ludzi to najazd nachodźców nigdy się nie skończy ...Jeżeli potulnie patrzą co wyrabia u nich mafia,zarabiająca krocie na imigrantach, a rząd słucha Niemiec, to nie jest mi ich żal! Przemytnicy z włoskiej mafii zarabiają na tym kokosy, od każdego nielegalnego emigranta - kasa , od dziecka też, a problem co z nimi zrobić i jak pokryć koszty to już problem UE. Bruksela bezradna. Czy w prawie międzynarodowym istnieje pojęcie wód terytorialnych, a może tak mi się tylko wydaje? A takowe jeśli istnieją, umożliwiają (..) dowolne traktowanie intruza - czyli ciapatych! Rosjanie dawniej jak i dzisiaj bezwzględnie i 100% skutecznie kontrolują morską granicę. Rozbujane morskimi falami megapontony naprawdę bardzo łatwo mogą nabrać wody! Cała Afryka stoi w lokalnych konfliktach zbrojnych. A wg syndromu Merkel sprawczyni, mamy obowiązek pomocy?
 • Przy zachodniej granicy zaraza muslimska przy wschodniej....poniżej.
  http://www.stefczyk.info/wiadomosci/swiat/-/media/87924be294fc4b5e974b9003b92e38af.ashx?la=pl-pl Zaraza tuż przy polskiej granicy. Czy grozi nam epidemia? Przy polskiej granicy tyka bomba ekologiczna. Po pożarze na składowisku odpadów pod Lwowem na ulicach miasta zalegają tysiące ton śmieci. Sytuacja robi się coraz bardziej poważna, a sprawą zainteresowało się ministerstwo zdrowia Ukrainy. Jak podają ukraińskie media, teren na którym zalegają odpady z dnia na dzień staje się coraz bardziej skażony. Według doniesień prasowych, pełniąca obowiązki ministra zdrowia Juliana Suprun obawia się, że we Lwowie może wybuchnąć epidemia cholery lub tyfusu. Zarazie sprzyjają także warunki pogodowe – wysoka temperatura sprawia, że bakterie namnażają się coraz szybciej. Analiza laboratoryjna gleby pobranej w pobliżu składowisk odpadów na Ukrainie, wykazała bardzo wysoki poziom niebezpiecznych drobnoustrojów. O powadze sytuacji świadczy fakt, że mer miasta Andrij Sadowy nie wyklucza ewakuacji z Lwowa dzieci. W informacji skierowanej do ministerstwa mówi się wręcz o realnym zagrożeniu życia i zdrowia. Głos w sprawie zabrał również premier Ukrainy Włodymyr Hrojsman, który zapowiedział, że przygotowane są specjalne rozwiązania i Lwów nie pozostanie z typ problemem sam. Z kolei rada miasta poprosiła o pomoc administrację prezydencką i sugeruje, żeby ogłosić Lwów strefą objętą katastrofą ekologiczną. Tyle tylko, że jak podkreślają ukraińskie media, Lwów nie jest jedynym miastem, nad jakim wisi widmo zarazy. Do wypadków i pożarów na miejskich składowiskach odpadów dochodziło już w Kijowie, Charkowie, Czernihowie i Połtawie. Media podkreślają, że jeżeli nie zostaną wprowadzone nowe i kompleksowe rozwiązania dotyczące „polityki śmieciowej” i segregacji odpadów, to tylko kwestią czasu jest, kiedy kryzys obejmie cały kraj. Nam pozostaje mieć nadzieję, że we Lwowie nie wybuchnie zaraza. Zważywszy na dużą migrację ludzi między nami, a naszym wschodnim sąsiadem, groźne bakterie mogą także dotrzeć do Polski.
  Czytaj oryginalny artykuł na: http://www.stefczyk.info/wiadomosci/swiat/zaraza-przy-samej-polskiej-granicy,20419676968?utm_source=widget&utm_medium=referral&utm_campaign=artykuly-widget#ixzz4kdVu3iis
 • Niemcy znowu wpuścili islamskich terrorystów
  http://www.stefczyk.info/-/media/pliki%20serwisow/agencja/niemcymigrancizisissi20062017.ashx?bc=white&h=173&w=307 Niemieckie służby po raz kolejny wpuściły do Europy "żołnierzy" Państwa Islamskiego. Czterech Syryjczyków przyjechało nad Ren, by starać się o azyl polityczny. Tymczasem sami uczestniczyli w represjach wobec swoich rodaków, walcząc w terrorystycznej organizacji an-Nusra, która podlega ISIS (Państwo Islamskie). Prokuratura zarzuca im m.in. rabowanie cywilów i udział w czystkach etnicznych na północy Syrii.
  Do zatrzymania fałszywych uchodźców doszło na północy Niemiec, m.in. w Hamburgu, Lubece oraz Szlezwiku Holsztynie. Według niezależnego portalu epoch times.de wszyscy czterej mężczyźni są braćmi i w RFN przedstawiali się jako ofiary konfliktu zbrojnego w Syrii. Prokuratura na razie nie ujawniła, w jaki sposób Syryjczycy dostali się do Niemiec i od jak dawna tu przebywają. Wiadomo jednak, że Mustafa K. (41), Abdullah K. (39), Sultan K. (44) i Ahmed K. (51), co najmniej od 2012 r., walczyli dla zbrojnej formacji „Jabhad an-Nusra“ w starciach z syryjskimi oddziałami rządowymi, m.in. w mieście Ra’s al-Ain na północy Syrii. Po wkroczeniu do miasta uczestniczyli w represjach wobec urzędników administracji. Chodziło o masowe aresztowania, rabunek mienia oraz wypędzenia rodzin zatrzymanych. Prokuratura w Karlsruhe posiada także dowody, że dwaj spośród zatrzymanych, bracia Sultan i Abdullah walczyli po strone ISIS przeciwko oddziałom kurdyjskim (YPG), w części miasta zamieszkałej przez Kurdów. Podejrzani świadczyli także „usługi transportowe” dla an-Nusry. Przedstawiciele niemieckich służb przedstawiają zatrzymanie Syryjczyków jako znaczący sukces w walce z islamskimi radykałami. Nie potrafią jednak wyjaśnić, dlaczego ludzie ci w ogóle znaleźli się w Niemczech i to w charakterze uchodźców.
  euroislam.pl/MBB

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

ULUBIENI AUTORZY

więcej