Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
788 postów 25973 komentarze

Słuchaj Synu!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Słuchaj Synu! Najwyraźniej nie przykładałeś się do nauki Znany publicysta Stanisław Michalkiewicz opublikował dzisiaj "List Otwarty obywatela polskiego do pana Adama Bodnara, osadzonego na operetkowej posadzie rzecznika praw obywatelskich".

 

               

 

 

 Słuchaj Synu!

Przez uprzejmość nie będę już precyzował – jaki Synu – chociaż nie zamierzam ukrywać, że ta intytulacja wynika nie tylko z różnicy wieku między nami, ale również, a może nawet przede wszystkim – z intencji okazania Ci pogardy z powodu wypowiedzi, iż „musimy pamiętać, że wiele narodów współuczestniczyło w realizowaniu holokaustu, w tym także naród polski". Wypowiedź ta dowodzi, że nie wiesz, co to jest naród.

Wprawdzie z Twego życiorysu wynika, że jesteś wypustnikiem (celowo nie używam słowa „absolwent”, tylko jego rosyjskiego odpowiednika: „wypustnik”, które, jak sądzę, znacznie lepiej Cię charakteryzuje) rozmaitych uczelni, ale najwyraźniej nie przykładałeś się do nauki. Tacy niedoukowie są plagą naszego nieszczęśliwego kraju, zwłaszcza gdy są osadzani na różnych, nawet operetkowych posadach, jak Twoja.

Tedy kierując się chrześcijańskim obowiązkiem, nakazującym „nieumiejętnych nauczać” (zob. Katechizm Kościoła katolickiego – uczynki miłosierne co do duszy), uprzejmie Ci wyjaśniam, że naród to wspólnota etniczna, która zorganizowała się politycznie. Tym właśnie różni się on od narodowości, która ma wprawdzie wspólny język, historię, obyczaje, religię – ale nie zorganizowała się politycznie, to znaczy – nie wytworzyła hierarchii, czyli szlachty, dzięki której staje się narodem. Taka ewolucja wynika z rozwoju dziejowego, ale zdarzają się też przypadki uwstecznienia narodu do poziomu narodowości – jak to stało się w przypadku Czechów po bitwie pod Białą Górą w 1620 roku – i dopiero w wieku XIX doszło do odrodzenia narodowości czeskiej, jako narodu.

W świetle tego wyjaśnienia widoczna jest w całej rozciągłości fałszywość Twego twierdzenia, jakoby w realizowaniu holokaustu uczestniczył także „naród polski”. Naród Polski w okresie okupacji niemieckiej i sowieckiej był politycznie zorganizowany w państwo, które w żaden sposób, nie uczestniczyło w holokauście. Nawet polskie instytucje pozarządowe, które oficjalnie działały w Generalnym Gubernatorstwie w postaci Polskiego Czerwonego Krzyża i Rady Głównej Opiekuńczej również w jakiejkolwiek formie nie uczestniczyły w realizowaniu niemieckiego programu „ostatecznego rozwiązania”. Przeciwnie – gdybyś przeczytał wspomnienia Adama hr. Ronikiera (ale co tam marzyć o tym!), będącego w okresie okupacji niemieckiej prezesem RGO, to wiedziałbyś, że RGO współpracowała w niesieniu pomocy humanitarnej z przedstawicielami społeczności żydowskiej w Polsce, a nawet z delegacjami Żydów amerykańskich – oczywiście do czasu wypowiedzenia przez Rzeszę Niemiecką wojny Stanom Zjednoczonym. Ale Ty o tym wszystkim najwyraźniej nie wiedziałeś i dlatego wygłosiłeś opinię, wpisującą się w skoordynowane polityki historyczne: niemiecką, której celem jest stopniowe zdejmowanie z Niemiec odpowiedzialności za II wojnę światową, a przynajmniej – rozmywanie tej odpowiedzialności – oraz żydowską, które celem jest przerzucanie tej odpowiedzialności na winowajcę zastępczego, by podtrzymać możliwość materialnego eksploatowania holokaustu. Podobne opinie wygłaszają przedstawiciele piątej kolumny w Polsce; rozmaici folksdojcze i skorumpowani łajdacy, uczestniczący w realizowaniu w Polsce tzw. „pedagogiki wstydu”, której celem jest wzbudzenie w Polakach poczucia winy wobec Żydów, by w ten sposób doprowadzić nasz naród do stanu bezbronności. Uprzejmie zakładam, że Twoja opinia nie wynikała z podłości, tylko z ignorancji – ale w takim razie nie ulega wątpliwości, że jesteś głupszy, niż nawet przewiduje ustawa określająca warunki na zajmowaną przez Ciebie, operetkową posadę. W tej sytuacji chyba sam rozumiesz, że żadne „przeprosiny” nie wystarczą, że powinieneś niezwłocznie podać się do dymisji, a ze swoim życiem postąpić, jak przystało na człowieka honoru. Oczekuję tego od Ciebie jako obywatel polski – a myślę, że nie jestem w tym oczekiwaniu odosobniony – który ma interes prawny w tym, by ktoś taki, jak Ty, ani go nigdzie nie reprezentował, ani też nie był rzecznikiem jego praw.

Łączę stosowne wyrazy.

Stanisław Michalkiewicz
 

źródło: magnapolonia.org

https://www.magnapolonia.org/list-otwarty-red-stanislawa-michalkiewicza-do-adama-bodnara/

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • Stówkę trzeba dać...
  Takeśmy uradzili z chłopakami, że się redaktorowi Michalkiewiczowi dobra kasa za jego świetny list przynależy. Jutro mu zaraz sto złotych z naszej wspólnej kasy odziałowej przelejemy.
 • @Pan podporucznik 22:33:23
  Wart jest tego, wart.
  Dzięki za odwiedziny na moim blogu poruczniku,dzięki
  pzdr.
 • Stanisław Michalkiewicz, to jest KTOŚ
  Dziękuję za ten tekst. Rewelacyjny Stanisław Michalkiewicz i bardzo adekwatnie "zły", że nie powiem "wkurwiony". Fantastyczna postawa. Zawsze jest doskonały, ale tu przeszedł samego siebie i może od tej chwili budować własną partię. Ja składam akces. Pozdrawiam serdecznie. Halina Spasowska [Halszka]
 • 5* dla Michalkiewicza
  ..choć nie do końca mu ufam..

  Ja po prostu nie wierze, że pod syjonistyczną okupacją mogą istnieć w mediach NIEZALEŻNI ludzie

  na 50% jest koncesjonowany...

  gdyby nie był to za takie gadki już dawno by go zniszczyli... a może nawet...
  z Lepperem by w karty grał...
 • @Halszka 23:05:25
  S. Michalkiewicz to stały felietonista tygodnika Goniec Polski ukazujący się w W.Brytanii
  Jego felietony to perełka tego tygodnika.
  Tu Jego ostatni felieton i to w tym samym temacie

  „Auschwitz to lekcja na przyszłość?”

  Premier Beata Szydło: Auschwitz to w dzisiejszych niespokojnych czasach wielka lekcja tego, że trzeba czynić wszystko, aby uchronić bezpieczeństwo i życie swoich obywateli – komentuje Stanisław Michalkiewicz.

  Po co martwić się na zapas? Po co martwić się w ogóle” – głosiły słowa piosenki popularnej jeszcze za pierwszej komuny – a pointa będąca zarazem uzasadnieniem, brzmiała następująco: „kiedy słońce patrzy na nas wyjątkowo czule!” Teraz jest inaczej; teraz trzeba martwić się na zapas, trzeba martwić się w ogóle, skoro Nasza Złota Pani tego oczekuje. Skoro Nasza Złota Pani oczekuje zarówno od funkcjonariuszy SB i i RAZWIEDUPR-a (Razwiedywatielnoje Uprawlienije, czyli polska ekspozytura sowieckiego wywiadu wojskowego), którzy jeszcze w latach 80. przewerbowali się na służbę do niemieckiej BND, od ich konfidentów, od folksdojczy i pożytecznych idiotów, że będą jej pomagać w tresowaniu mniej wartościowego narodu tubylczego w bezwzględnym posłuszeństwie wobec władz niemieckich i rozkazów wydawanych w ramach niemieckiego dzieła odbudowy?

  Toteż zarówno funkcjonariusze i konfidenci, ulokowani na posadach w niezależnych mediach głównego nurtu, beneficjenci „grantów” rozdzielanych przez rozmaite niemieckie fundacje, które – jak np. Fundacja Adenauera – czerpią 95 proc. środków z subwencji rządu niemieckiego, autorytety moralne, no i pożyteczni idioci, doznali „szoku” i zapłonęli świętym „oburzeniem”, kiedy pani premier Beata Szydło, podczas obchodów Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady powiedziała, że „Auschwitz, to w dzisiejszych czasach wielka lekcja tego, że trzeba czynić wszystko, aby uchronić bezpieczeństwo i życie swoich obywateli”. Słowa te zostały powiedziane w podwójnym, a nawet – potrójnym kontekście i jestem przekonany, że właśnie dlatego u agentów, ich konfidentów, folksdojczów i pożytecznych idiotów wzbudziły „szok” i „oburzenie”. Po pierwsze – że zostały wygłoszone z okazji „Narodowego Dnia Pamięci... - i tak dalej.

  Ustanowienie takiego Dnia jest absolutnie sprzeczne z niemiecką polityką historyczną, którego celem jest delikatne, ale cierpliwe i metodyczne zdejmowanie z Niemiec odpowiedzialności za II wojnę światową. Niemcy chciałyby, żeby świat zapomniał, że obozy były NIEMIECKIE, a tymczasem szefowa polskiego rządu bezczelnie o tym światu przypomina i to w dodatku – z Auschwitz. Już to wystarczy, by konfidenci i folksdojcze dostali rozkaz przeżycia „szoku” i „oburzenia”, ale na tym przecież nie koniec. Po drugie bowiem, słowa te zostały wypowiedziane w kontekście szantażu, jaki z inicjatywy Niemiec Komisja Europejska próbuje stosować wobec Polski i innych krajów Europy Środkowej, by bez sprzeciwu zastosowały się do rozkazów Naszej Złotej Pani, która postanowiła każdemu bantustanowi przydzielić kontyngenty „uchodźców”, których lekkomyślnie do Europy zaprosiła.

  To ważny element tresury w posłuszeństwie i podporządkowaniu się pruskiej dyscyplinie, więc nic dziwnego, że wszelki sprzeciw musi być bezzwłocznie skarcony. Po trzecie – Niemcy wcale nie są zainteresowane, by bantustany troszczyły się „o bezpieczeństwo i życie swoich obywateli”. Przeciwnie – raczej wolałyby, żeby ich życiem i bezpieczeństwem szafowały w interesie Niemiec. Zatem nic dziwnego, że i z tego powodu konfidenci i folksdojcze doznają „szoku” i oburzenia”.


  https://goniec.com/wiadomosci/spoleczenstwo/26802-s-michalkiewicz
 • @Paulus Aquarius 23:05:39
  ///gdyby nie był to za takie gadki już dawno by go zniszczyli..///

  A co on takiego wielce "groźnego" mówi? banały i tyle.W powyższym liście się wymądrza bo Bodnar popełnił błąd i użył sformułowania "naród polski" Ale Bodnar już przeprosił
  "Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar wydał oświadczenie, w którym przeprosił za stwierdzenie jakoby „naród polski uczestniczył w Holocauście”,
  https://www.wprost.pl/kraj/10061365/Adam-Bodnar-przeprasza-za-stwierdzenie-o-udziale-Polakow-w-Holocauscie.html

  i na przyszłość będzie ostrożniejszy.Teraz będzie mówił "Polacy".Najprawdopodobniej nie on jeden będzie tak mówił.I nikt im nic nie zrobi.
  W czasach słusznie minionych pewne pretensje byly niemożliwe ze względów politycznych.Ale teraz.........
  Słowacja,Węgry,Bułgaria,Rumunia,Chorwacja,były państwami sojuszniczymi względem III Rzeszy.Więc sam rozumiesz że żydzi nie byliby sobą gdyby nie zechcieli odciąć od tego kuponów.
 • @ikulalibal 23:32:34
  Czy Bodnar to "sprostuje".


  27.06.1941 Niemcy zapędzili do Wielkiej Synagogi w Białymstoku ponad 2 tys. mieszkańców wyznania żydowskiego.
  Synagogę zamknęli i podpalili.

  https://pbs.twimg.com/media/DDRRyS3XsAEFxgA.jpg:large
 • @ikulalibal 23:32:34
  PRZYPOMINAMY NIEMCOM
  i A. BODNAROWI:

  https://pbs.twimg.com/media/DDVJi1XXkAAnovp.jpg
 • jeden z lepszych tekstów Mistrza StanisłaWA
  ps

  Nigdy specyjalnie nie przejmuje sie ocenami i ilościami gwiazdek, ale z czystej ciekawości zadaje sobie RETORYCZNE pytanie:

  jaka PIZDA, banderowska czy inna, wyceniła ten list na jedynkę?

  pozdr
 • @MacGregor 09:57:34
  // pytanie:

  jaka PIZDA, banderowska czy inna, wyceniła ten list na jedynkę?//


  Jest tu takich dwóch
  (znane kseroboje) co obligatoryjnie pały stawiają
  Dzięki za komentarz
 • JEDNOSTKA WOJSKOWA KOMANDOSÓW LUBLINIEC
  ..... z naszywkami:
  "Śmierć Wrogom Ojczyzny" (!)
  Anty-polskie media są tym oburzone.

  https://pbs.twimg.com/media/DDUIPqPUIAAsu6c.jpg
 • @MacGregor 09:57:34
  jaka PIZDA, banderowska czy inna, wyceniła ten list na jedynkę?  JA A BO CO ? NIE WOLNO?
  I NIE JEST TO OCENA ZA LIST...
  Michalkiewiczowi stawiam 5*

  "5* dla Michalkiewicza
  ..choć nie do końca mu ufam..

  Ja po prostu nie wierze, że pod syjonistyczną okupacją mogą istnieć w mediach NIEZALEŻNI ludzie

  na 50% jest koncesjonowany...

  gdyby nie był to za takie gadki już dawno by go zniszczyli... a może nawet...
  z Lepperem by w karty grał..."

  a huskiemu za całokształt KSEROBOYSTWA 1* i NA ZŁOŚĆ - BO PEWNIE SOBIE MYŚLAŁ , ŻE NIKT PAŁY NIE POSTAWI :D JAK ZERŻNIE JAKIŚ FAJOWY TEKST.. :D

  A ŻE ON WSTAWIA MI ZAWSZE PAŁY NIEZASŁUŻENIE...TO NIECH MA..

  :)

  Usatysfakcjonowany wyjaśnieniem?
 • @Husky 13:22:19
  Jest tu takich dwóch
  (znane kseroboje) co obligatoryjnie pały stawiają

  HUSKY&TALBOT - CO WSZYSTKIM WIADOMO I ŚWIADOMO :)
 • @Paulus Aquarius 14:57:44
  ZRESZTĄ PAŁY SĄ DWIE ... :)

  Nie wiem kim jest ów jegomość ale to miło z jego strony :)
 • @Paulus Aquarius 14:57:44
  //jaka PIZDA, banderowska czy inna, wyceniła ten list na jedynkę?//  //JA A BO CO ? //

  masochizm ?
 • Grzech pierworodny
  Grzech pierworodny, jak wiadomo, ma charakter jednorazowy, ale jego skutki rozciągają się w czasie jeśli nawet nie „do skończenia świata”, to w każdym razie – na długo.

  Tak właśnie było w przypadku, gdy poprzedni Sejm zdominowany przez PO i PSL wybrał pięciu sędziów do TK – ale w tej piątce – dwóch „nadliczbowych”. Wprawdzie sędziowie TK powinni odpowiadać warunkom wymaganym wobec sędziów Sądu Najwyższego, więc m.in. legitymować się „nieskazitelnością charakteru”, ale już Franciszek Maria Arouet zauważył, że „gdy Padyszachowi wiozą zboże, kapitan nie troszczy się, jakie wygody maja myszy na statku”. Skoro stare kiejkuty kazały swoim konfidentom, wystruganym na Umiłowanych Przywódców wybrać sędziów „nadliczbowych”, żeby blokowali oni w Trybunale różne inicjatywy nowej większości, stworzonej przez PiS, to Umiłowani Przywódcy zlecenie w podskokach wykonali, bo wiadomo, że jak już ktoś zajmuje się polityką, to jego sumienie także. Nie wiadomo zresztą, czy Umiłowani Przywódcy w ogóle mają sumienie; kiedy przyjrzeć się choćby fizjognomiom niektórych, to od razu widać, że z sumieniem u nich nietęgo i Cezary Lombroso miałby wiele powodów, by umieścić ich w swoim atlasie typów przestępczych.

  Zresztą i „nadliczbowi” sędziowie TK, to też niezłe ananasy. Panuje bowiem powszechne przekonanie, że sędziami Trybunału powinni być „wybitni prawnicy” – ale jacyż to „wybitni prawnicy”, skoro nie tylko nie mieli nic przeciwko temu, że zostali wybrani do TK niezgodnie z prawem, ale prawdopodobnie nie mieli też nic przeciwko wykonywaniu zadań, dla których zostali w tym trybie wybrani? Mamy dwie możliwości; albo są oni pozbawionymi elementarnej spostrzegawczości durniami, a więc, jako durnie, nie powinni być sędziami TK, albo nie są durniami, ale w takim razie są szubrawcami, a więc nie spełniają warunków wymaganych przez ustawę od sędziów TK.

  Toteż kiedy prezydent odmówił zaprzysiężenia całego kontyngentu sędziów wybranego wtedy do TK, tak zwane „zdrowe siły” podniosły niebywały klangor, że iustitia w naszym nieszczęśliwym kraju przeżywa straszliwe paroksyzmy. Ciekawe, że żaden z nich ani przez chwilę nie pomyślał, czy wypada przedstawiać prezydentowi do zaprzysiężenia osobników, co do których zachodzić może uzasadnione podejrzenie, że to szubrawcy zadaniowani przez starych kiejkutów na rozmaite łajdactwa. Najwyraźniej skądś wiedzieli, że tak nie wolno im myśleć. Nawet nie śmiem się domyślać, skąd ludzie mogą wiedzieć takie rzeczy.

  Tymczasem PiS, zamiast na oczach całej Polski ściągnąć szubrawcom togi, w które stare kiejkuty, przy pomocy swoich agenciaków w Sejmie próbowały ich udrapować, postąpiło symetrycznie, forsując wybór „swoich” sędziów do TK i kontynuując w ten sposób grzech pierworodny popełniony – przypomnijmy – przez poprzednią większość sejmową. W tej sytuacji może spierać się ze swoimi przeciwnikami o różnicę łajdactwa. Z tego właśnie powodu nic dziwnego, że niemiecki wywiad wykorzystuje tę okoliczność do montowania kolejnej kombinacji operacyjnej w Polsce, która ma doprowadzić do politycznego przesilenia i ponownego osadzenia na pozycji lidera sceny politycznej ekspozytury Stronnictwa Pruskiego, które zgodzi się z podskokach i na kontyngenty „uchodźców” i na wszystkie inne pomysły, które załoga „Festung Europa” przekaże do wykonania peryferiom – tym razem pod pretekstem „obrony praworządności”. Jedną z postaci pozwalających instrumentalnie wykorzystywać się w tej kombinacji operacyjnej jest pan Andrzej Rzepliński – uprzejmie zakładam, że świadomie, bo posądzanie go o nieświadome działania byłoby niegrzeczne. Na wniosek pana Andrzeja Rzeplińskiego bowiem niezawisły, jakże by inaczej, Sąd Apelacyjny skierował do Sądu najwyższego pytanie prawne, czy wybór Julii Przyłębskiej na przewodniczącą TK był prawidłowy, czy też nie. Ciekawe, czy składając taki wniosek pan Andrzej Rzepliński skonsultował się zawczasu z panią Małgorzatą Gersdorf, będącą I prezesem Sądu Najwyższego, czy też działał bez takiej koordynacji. Na pierwszą możliwość wskazuje okoliczność, że pani prezes Małgorzata Gersdorf otwartym tekstem wezwała środowisko prawnicze do buntu przeciwko rządowi, co jest poszlaką wskazującą, że w niemieckiej kombinacji operacyjnej i ona mogła odegrać wyznaczoną rolę, a w tej sytuacji koordynowanie przez pana Andrzeja Rzeplińskiego swoich poczynań z szefem Sądu Najwyższego byłoby nie tylko naturalne, ale jak najbardziej pożądane. Za możliwością drugą przemawia okoliczność, że Sąd Najwyższy dotychczas na to pytanie nie odpowiedział, podczas gdy w przypadku koordynacji odpowiedziałby niezwłocznie i w podskokach.

  Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było, bo jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było – mawiał dobry wojak Szwejk. Ponieważ młyny sprawiedliwości w Sądzie Najwyższym mielą powoli – co nie powinno nikogo dziwić w sytuacji, kiedy dygnitarze sądowi na pytanie komisji badającej aferę Amber Gold, jak się nazywają, po głębokim namyśle odpowiadają: nie wiem, nie pamiętam – to ta okoliczność posłużyła panu sędziemu Wojciechowi Łączewskiemu do zawieszenia sprawy cywilnej o odszkodowanie pod pretekstem, że pełnomocnik procesowy TK miał pełnomocnictwo podpisane przez panią Julię Przyłbęską, a nie – jak wolałby pan sędzia Łączewski – przez pana Stanisław Biernata, który nie tylko został wybrany zgodnie z prawem, ale w dodatku poglądy ma, jak się należy.
  http://prawy.pl/53293-fatalne-skutki-grzechu-pierworodnego-2/

  Warto zwrócić uwagę, że stare kiejkuty i kontrolowane przez nich media stanęły na nieubłaganym gruncie uznania konieczności zajęcia się przez Sąd Najwyższy oceną prawomocności piastowania przez Julię Przybłęską funkcji prezesa TK. Czy jednak Sąd Najwyższy, zajmując się tą kwestią, nie złamie zasady nemo iudex in causa sua – jako, że w osobie swego I prezesa stał się stroną w sporze, w którym miałby orzekać? Oto do czego prowadzi grzech pierworodny i jak tak dalej pójdzie, to nie będzie innego wyjścia, jak rozpędzić na cztery wiatry cały ten „wymiar sprawiedliwości”, bo w przeciwnym razie jakiś niezawisły sąd uchyli prawo grawitacji.

  Stanisław Michalkiewicz
 • @DEUS DAGON EPISCOPUS VATICANUS 01:49:15
  Stanisław Michalkiewicz – zatrute pióro do ogłupiania Polaków

  https://palmereldritch1984.wordpress.com/2012/08/12/stanislaw-michalkiewicz-zatrute-pioro-do-oglupiania-polakow/

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY

więcej