Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
603 posty 20062 komentarze

Tylko prawda

Husky - Prawicowiec,katolik Zoologiczny antykomunista UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony "Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" -Jan Paweł II

PiS-owski zamach stanu!!!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wolna Polska ginie. Wyrzucą nas z EU, zachodnie firmy uciekną, budżet się załamie, bieda znów będzie jak w latach 1989-2005, USA nas oleje, a na końcu pożre nas Rosja i znowu będą zabory.

Tylko w Polsce zamachu stanu może dokonać partia sprawująca władzę... 8-))))))
  
 Rewolucja w Sądzie Najwyższym. Jakie zmiany proponuje PiS?

Na stronach Sejmu opublikowano projekt ustawy o Sądzie Najwyższym. Dokument to projekt poselski, który nie wymaga konstelacji społecznych. Co zakłada projekt PiS? Wymianę wszystkich sędziów SN, chyba, że inaczej wskaże minister sprawiedliwości. To minister sprawiedliwości ma decydować, kto zostanie na stanowisku, a kto nie - a to oznacza podporządkowanie. Dymisje sędziów mają nastąpić dzień po wejściu w życie ustawy. Zmienić ma się struktura sądu, powstaną trzy nowe izby: Dyscyplinarna, Prawa publicznego i Prawa prywatnego. Rzecznik SN uważa, że nowa ustawa służy wymianie kadr ze względu na negatywne opinie dla obecnej władzy.

Art. 87. poselskiego projektu ustawy o SN stanowi, że "z dniem następującym po dniu wejścia w życie niniejszej ustawy sędziowie Sądu Najwyższego powołani na podstawie przepisów dotychczasowych przechodzą w stan spoczynku, z wyjątkiem sędziów wskazanych przez Ministra Sprawiedliwości".

"Jeżeli sędzia Sądu Najwyższego zajmujący stanowisko I. prezesa SN został przeniesiony w stan spoczynku (...) zadania i kompetencje I. prezesa SN wykonuje sędzia Sądu Najwyższego wskazany przez Ministra Sprawiedliwości" - głosi kolejny z artykułów projektu.

Ponadto projekt zakłada wprowadzenie szeregu zmian w zakresie odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów. Zgodnie z projektem w SN wyodrębnione mają zostać też trzy nowe Izby - Prawa Prywatnego, Prawa Publicznego i Dyscyplinarna. Obecnie w SN są Izby: Cywilna, Karna, Wojskowa oraz Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych.

 
Opozycja nie zostawia suchej nitki na projekcie nowej ustawy o Sądzie Najwyższym złożonym przez posłów partii Jarosława Kaczyńskiego.
 
Atak PiS na Sąd Najwyższy to zapowiedź zamachu stanu. Nie mam wątpliwości, to będzie walka o wszystko
pisze Grzegorz Schetyna
 
 "PiS idzie drogą Putina, czy Erdogana. Jest grupą antykonstytucyjną, która po opanowaniu TK przyspiesza zamach na niezawisłe sądy" -  pisze Leszek Balcerowicz
 
 
Tylko po co robić zamach stanu, skoro jest się u władzy???
Kaczyński zamachnie się na Szydlo, czy Macierewicz na Ziobro, bo się gubię.
 
i dalej :
 
 //Ustawa o SN może spowodować, że w Polsce nie będzie już wolnych, demokratycznych wyborów. Ta ustawa to gwóźdź do trumny polskiej demokracji”//
//Mają wojsko, policję a teraz sądy.Jeszcze trochę a wróci komuna w jeszcze gorszym wydaniu.Wybory demokratyczne zostaną wspomnieniem.Prawie jesteśmy Turcją ze swym dyktatorem.//
 
 

 

 A Gej Verhofstad znów atakuje Polskę! Domaga się pilnej interwencji Komisji oraz Rady Europejskiej!

               

Polityk w serwisie Facebook, zaapelował o interwencję w Polsce:

Zapamiętamy wczorajszy dzień jako ten, kiedy rządy prawa w Polsce zostały ostatecznie zniesione? Mający większość w polskim Sejmie PiS przegłosował przepisy, które znoszą samorządność wymiaru sprawiedliwości i doprowadzają do podporządkowania KRS-u większości parlamentarnej, dając ministrowi sprawiedliwości bezpośrednią kontrolę nad prezesami sądów powszechnych – pisze popularny „Rozczochrany Belg'.

I dodaje:

W Polsce nie ma już niezależnego i bezstronnego wymiaru sprawiedliwości – ta sytuacja jest wyraźnie niezgodna z traktatami UE. Nadszedł czas, aby Komisja Europejska i Rada Europejska zaczęły działać – muszą wyciągnąć konsekwencje – czytamy we wpisie Verhofstadta na Facebooku.

Czy tam w tej obsranej Brukseli nie ma jakiegoś Prawego faceta który by dał temu orczykowi w morde ?

 

 W większości krajów UE sędziów SN wybiera parlament albo minister sprawiedliwości i nigdy nie słyszałem że tam nie ma demokracji , wychodzi na to że demokratycznie wybrany rząd w Polsce nie ma prawa nic zmieniać

 W kontekście ostatnich wydarzeń myślę, że warto przypomnieć wypowiedź Stefana Niesiołowskiego z 2014 roku, który kierując swoje słowa do PiS stwierdził rzecz następującą: "Wygracie wybory, to sobie wszystko przegłosujecie".Osiem lat PO kradła, fałszowała wybory, niszczyła Polskę, wspierała bezpiekę komunistyczną. Dziś skomle za stołkami

W USA sędziów Sądu Najwyższego wybiera prezydent. Taka tam ciekawostka dla oburzonych niezorientowanych.

 

Na podstawie materialow ogólnodostępnych w internecie

 

KOMENTARZE

 • Tak trzymać panie Kaczyński ! chcemy nowej Polski trzeba zmieniać !!!
  żydo-lewactwo zaprzańce wyją to niech wyją a Polskę trzeba ochraniać przed żydo-lewacko-globalnymi złodziejami, pasożytami !!!

  PANIE KACZYŃSKI MA PAN PEŁNE PRAWO DO ODNOWY POLSKI ! ma pan umocowanie w wyborach i to legitymizuję pana wszelkie działania

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach . PO, N, PSL, SLD to obca żydowska agentura.
 • @ Husky
  "W USA sędziów Sądu Najwyższego wybiera prezydent. Taka tam ciekawostka dla oburzonych niezorientowanych."
  /Husky/

  To fakt. Dodam jeszcze, że prezydent USA wybiera sędziów spośród kandydatów, którzy najlepiej odpowiadają założeniom politycznym i ideologicznym jego partii. Prezydencki wybór wymaga akceptacji Senatu.
 • @AgnieszkaS 19:25:53
  I tam są te zamachy stanu od 228 lat
  Szmat czasu.
  Co na to komisja wenecka 8-)))))
 • @Husky
  Pisk i wrzask! Ministerstwo Sprawiedliwości ujawnia zarobki „nadzwyczajnej kasty ludzi”. Ministerstwo Sprawiedliwości opracowało zestawienie średnich oraz najwyższych i najniższych płac dla sędziów w sądach rejonowych, okręgowych i apelacyjnych. Rekordziści zarabiają ponad 19 tys. zł miesięcznie.

  Sporo pieniędzy dostają także rodziny po zmarłych sędziach i sędziowie, którzy przeszli w stan spoczynku, z czego rekordzistka miała 34 lata.

  Według wyliczeń resortu sprawiedliwości w ubiegłym roku przeciętne miesięczne wynagrodzenie sędziego w sądzie apelacyjnym to ponad 16 tys. zł. Z kolei w okręgowym – prawie 14 tys. zł, a w rejonowym ponad 11 tys. zł. Oprócz wynagrodzenia zasadniczego sędziowie otrzymują także dodatek funkcyjny i dodatek za długoletnią pracę. Najwyższe wynagrodzenie dla sędziego sądu apelacyjnego wynosiło ponad 19 tys. zł miesięcznie, a najniższe dla sędziego sądu rejonowego prawie 8 tys. zł.

  Niemałe są kwoty, jakie otrzymują sędziowie po przejściu w stan spoczynku. Sędziego przenosi się w stan spoczynku na jego wniosek albo na wniosek właściwego kolegium sądu, jeżeli z powodu choroby lub utraty sił został uznany przez lekarza za trwale niezdolnego do pełnienia obowiązków. Zgodnie z prawem takiemu sędziemu przysługuje uposażenie w wysokości 75 proc. wynagrodzenia zasadniczego i dodatku za wysługę lat pobieranych na ostatnio zajmowanym stanowisku.

  Tymczasem z danych opracowanych przez MS wynika, że przeciętne miesięczne świadczenia dla sędziów w stanie spoczynku oraz osób, które pobierały uposażenie rodzinne po zmarłych sędziach w 2016 r., wyniosły ponad 8 tys. zł miesięcznie. Rekordzistka, która przeszła w stan spoczynku, miała zaledwie 34 lata.
  Ps..Sądownictwo obecnie to patologia, lewactwo i pomiot okupanta rosyjskiego oraz mafia. Ci sędziowie i prawnicy którzy protestują przeciw jawności oświadczeń majątkowych, zlikwidowaniu bezkarności sędziów złodziei i przestępców oraz likwidacji zamkniętej nietykalnej kasty to wrogowie demokracji i sprawiedliwości. Dość lewackiej totalitarnej sądo-prokuraturo-kracji z nadania sowieckiego okupanta. Każdy zdrowy na umyśle człowiek wie że polskie sądownictwo to wielka lipa . Tam można "wydrukować " każdy wyrok jaki tylko się chce to jest tylko kwestia kasy. Dlatego popieram PiS i rząd pani premier Beaty Szydło aby pogonili tych oszustów do których nikt nie ma odrobiny zaufania .
 • @Husky 19:30:01
  Przed chwilą dałam 5*, ale ktoś inny bardzo szybko dał Panu następną 1*.
 • @Husky
  Gdyby sędzia Gersdorf zarabiała po 10 tys. zł, to na swój majątek musiałaby oszczędzać 50 lat (odkładając wszystko co zarobi)! Pierwsza prezes Sądu Najwyższego, Małgorzata Gersdorf stwierdziła kilka miesięcy temu, że "za uposażenie w wysokości 10 tys. brutto dobrze żyć można tylko na prowincji". Słowa te nie powinny nas dziwić, gdy zobaczymy upublicznione właśnie oświadczenie majątkowe sędzi Gersdorf. Same tylko zasoby pieniężne to równowartość około 3,227 mln zł. Do tego jeszcze współwłasność domu oraz 8 działek. Gdyby sędzia Gersdorf zarabiała "tylko" po 10 tys. zł brutto, to na swój majątek musiałaby oszczędzać ok. 50 lat, i to przy założeniu, że odkłada wszystko co zarobi! O sędzi Małgorzacie Gersdorf w przestrzeni publicznej zrobiło się głośno za sprawą niedawnej wypowiedzi dla portalu Onet.pl, gdzie skarżyła się na niskie zarobki sędziów: - "Zarobki nie są wystarczające, by mężczyźni podejmowali ten zawód. Nieco lepiej jest w sądach okręgowych, ale za te ok. 10 tys. brutto dobrze żyć można tylko na prowincji" - powiedziała wówczas pierwsza prezes Sądu Najwyższego. Słowa te nabierają nowego znaczenia, gdy wejrzymy w upublicznione właśnie oświadczenie majątkowe sędzi Gersdorf. Okazuje się, że same tylko zasoby pieniężne (gotówka, fundusze, papiery wartościowe, złoto) to równowartość około 3 mln 227 tys. zł. Do tego współwłasność w domu składającym się z 139-metrowego mieszkania (tylko jej własność) oraz drugiego mieszkania (współwłasność z mężem), jak i w 8 działkach. Gdyby sędzia Gersdorf zarabiała "tylko" po 10 tys. zł brutto, to na swój majątek musiałaby oszczędzać ok. 50 lat, i to przy założeniu, że odkłada wszystko co zarobi! Oczywiście, aby była jasność, nie mam wątpliwości, że akurat sędzia Małgorzata Gersdorf była w stanie za swojego życia zgromadzić taki majątek. Należy pamiętać, że oprócz bycia pierwszym prezesem SN (gdzie pensja wynosi znacznie więcej niż wspomniane "10 tys. brutto"), Gersdorf była także nauczycielem akademickim oraz przez wiele lat prawnikiem zatrudnionym przez TVN. Jej mąż jest zaś znanym profesorem nauk prawnych oraz nauczycielem akademickim. Stąd nie zgadzam się z opiniami, niektórych posłów PiS, aby CBA zainteresowała się jak Gersdorf zdołała zgromadzić aż tak duży majątek. Dlaczego zatem piszę ten artykuł? Chodzi o jej wypowiedź z lutego na temat zarobków sędziów. Po co musiała zostać podszyta nutą pogardy? Użycie słowa "prowincja" (tak jak użycie słowa "kasta") powoduje, że wszyscy ci, którzy na tej "prowincji" mieszkają (tak jak ci, którzy do kasty nie należą) mogą się poczuć urażeni. Inną kwestią - o czym też już kiedyś wspominałem - jest to, że wciąż dla około 70-80 proc. Polaków wspomniane "10 tys. brutto" to synonim bogactwa i dostatniego życia. Dlatego prośba do sędziów (jak i do innych grup uchodzących za elitarne) - ważcie słowa i wyciągajcie wnioski z takich słynnych już wypowiedzi, jak ta Bieńkowskiej, że za 6 tys. to tylko idiota może pracować. To co wydaje się dla was oczywiste, nie zawsze jest takie dla reszty społeczeństwa.

  Źródło: Maciej Wąsik (Twitter.com)

  Ps..Odnośnie zeznania majątkowego Gersdorf, które pokazało że jest milionerką. Czy nie można poprosić Urząd Skarbowy o zsumowanie wszystkich złożonych PIT-ów przez tę panią i jej męża? Jeżeli uzyskana kwota nie uzasadni majątku pani Gersdorf to przestępców kieruje się do więzienia.
 • @AgnieszkaS 19:25:53
  http://wpolityce.pl/polityka/348643-prezes-gersdorf-przerazona-czego-najbardziej-boi-sie-w-zmianach-dot-sn-izby-dyscyplinarnej-ktora-zakonczy-bezkarnosc-sedziowska
  O co im chodzi, będzie tak jak u waszych przyjaciół /Niemcy, Austria, Holandia/ ...Można powiedzieć, że sprawianie idzie bardzo dobrze, o czym świadczy miły dla nas kwik sprawianych. Godzinami mogę słuchać tego kwiku świń ubranych w togi. Coś pięknego, to lepsze niż Mozart i Bach zusammen. Skończą się wreszcie łapówki od bandytów, a tego bali się najbardziej.
 • @AgnieszkaS 19:37:11
  8-))))
  Niektórzy tak już mają.
  Różne są sposoby na samozadowolenie i dowartościowanie swoich kompleksów

  Pisal o tym do mnie dwa dni temu Ex admin
  http://neon-admin.neon24.pl/post/139251,moje-gorzkie-zale#comment_1397653
 • @kula Lis 67 19:38:34
  Pan Tomasz z KOD nie wytrzymał - i postanowił oskarżyć 8-)))))

  https://pbs.twimg.com/media/DEnI0LDXYAA3Ati.jpg
 • @AgnieszkaS 19:25:53
  http://wpolityce.pl/polityka/348672-nasz-wywiad-jackowski-pani-prezes-gersdorf-reprezentuje-interesy-establishmentu-prawniczego-i-broni-korporacjonizmu [Zwróciłem się 17 maja tego roku do I prezes SN z interpelacją senacka, w której zadałem pytanie o to, ilu obecnie zasiadających w Sądzie Najwyższym sędziów, a jest ich ponad 80, zaczynało swoją karierę sędziowską w czasach PRLu. Uzyskałem informacje, z której wynika, że łącznie było to 49 obecnych sędziów Sadu Najwyższego, a zatem ponad 50 proc. obecnego składu SN. Pozostawiam to bez komentarza, sądzę że Czytelnicy sami wyciągną z tej informacji wnioski mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl Jan Maria Jackowski, senator Prawa i Sprawiedliwości.]
  Ps...W komunie 80% adwokatów współpracowało z SB a co dopiero mówić o sędziach w różny sposób często na to nie ma już papierów. W Sądzie Najwyższym konieczne są zmiany, bo ta instytucja działa źle, jest oderwana od rzeczywistości, oderwana od ludzi. Potrzebna jest gruntowna reforma Sądu Najwyższego. Co do jednego jestem przekonany, że nie da się w sądownictwie dokonać zmiany jakościowej bez zmiany ludzi. Chcemy realnie zmienić sądownictwo. Nie da się zmienić polskiego sądownictwa bez wymiany kadr, które za jakość tego sądownictwa od lat odpowiadają. To właśnie obecne zdemoralizowane kadry zdewastowały Wymiar Sprawiedliwości. Kasta musi opuścić resort. Zdarzają się uczciwi sędziowie ale są oni spychani na margines i można ich spotkać w Sądach Rejonowych które gówno mają do powiedzenia. Nawet jak ktoś niesłusznie oskarżony jest uniewinniony to sowiecka prokuratura składa apelację i Okręgowy uchyla wyrok.
 • @kula Lis 67 19:45:55
  Kaczyński to tchórz. W miesięcznice pilnuje go 2 tys. policjantów. Przyjdzie nas pod Sejm 100 tysięcy i zostanie na noc 20 to wymięknie.
  https://pbs.twimg.com/profile_images/2573340158/drthl4j3sffik8m3mpmu_bigger.jpeg
 • @kula Lis 67 19:55:48
  W tworzeniu dyktatury PIS wielka rola dziennikarzy- kretynów udających przez lata, że to normalna partia.

  https://pbs.twimg.com/profile_images/2573340158/drthl4j3sffik8m3mpmu_bigger.jpeg
 • Ci, co tak krytykują, od Schetyny
  po Lewandowskiego i Balcerowicza, powinni w pierdlu siedzieć a nie odzywać się.
  Za co? Chyba każdy Polak wie i czuje na sobie skutki ich działań.
 • @Husky 19:55:06
  https://wpolityce.pl/polityka/348503-koniec-patologii-sejm-przeglosowal-nowelizacje-ustawy-o-ustroju-sadow-powszechnych-projekt-poparlo-229-poslow

  https://wpolityce.pl/polityka/348513-wiceminister-warchol-polacy-odzyskuja-sady-konczymy-z-modelem-korporacyjnym-z-kumoterstwem-z-klikami

  https://wpolityce.pl/polityka/348491-minister-ziobro-o-krs-jest-to-wylacznie-korporacyjna-spoldzielnia-ktora-sama-o-wszystkim-decyduje

  https://wpolityce.pl/polityka/348618-nasz-wywiad-prof-pawlowicz-znika-obszar-manipulacji-w-wymiarze-sprawiedliwosci-to-wstyd-ze-oni-z-tego-powodu-krzycza [To była zamknięta twierdza, w czym dotychczas pomagał im Trybunał Konstytucyjny swoimi orzeczeniami i wyrokami. One uniemożliwiły pociągniecie do odpowiedzialności nawet w ramach Sądu Najwyższego tych sędziów, którzy łamali dekret o stanie wojennym i orzekali mimo iż nie był on jeszcze prawem mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl prof. Krystyna Pawłowicz (PiS). ]
  III RP w stanie spoczynku? W 1989r, mimo szumnego 'idziemy na Zachód" w praktyce powstało państwo teoretyczne, oparte na teoretycznych "rządach prawa". Potocznie zwane III RP - wymarzony system kasty rodzimej i brukselskiej. Prześwietlić IM majątki! Źródło pochodzenia fortun byłej już chyba prezes SN Gersdorf oraz sędziego Żurka muszą być ujawnione i podane do publicznej wiadomości, bo istnieje uzasadnione podejrzenie, że źródłem jej jest korupcja!
 • @AgnieszkaS 19:37:11
  PO ominęła temat nie stawiając się na głosowaniu, pokazała, że dla nich najważniejszy jest kornik drukarz, ale kornik drukarz też zostanie usunięty a przestępcy osądzeni i osądzeni. Okazało się, że nawet idole targowicy Rzepliński/Stępień uznali KRS za skandaliczne. Nareszcie władza w rękach ludu a nie w złodziejskich łapach mafiozów w togach na usługach targowicy i starounijnych złodziei!
 • @ele 19:17:32
  Chcemy nowoczesnej Polski.
  Zaprzańce wyją, lecz Polskę trzeba modernizować.
  http://www.katalog-samochodow.pl/files/automobily/st1/4912/800x600_pl_PL/1326513472-velorex-oskar-54-44032.jpg
  Równowaga konstytucyjna na trzech kołach to XX wiek.

  Nadchodzą czasy lepszej równowagi na czterech kołach XXI wieku.
  http://media.dziennikzwiazkowy.com/wp-content/uploads/2016/12/tesla3_2.jpg
  http://dziennikzwiazkowy.com/motoryzacja/najlepsze-samochody-elektryczne-i-hybrydowe-2017-roku/
 • @kula Lis 67 20:10:50
  "PO ominęła temat nie stawiając się na głosowaniu, pokazała, że dla nich najważniejszy jest kornik drukarz, ale kornik drukarz też zostanie usunięty a przestępcy osądzeni i osądzeni."


  Proniemiecka targowica chyba jest w strasznej rozpaczy. Powoli tracę władzę nad Polską.
 • @AgnieszkaS 20:28:45
  Pan Marek z KOD już oficjalnie ogłosił wygraną PJK 8-))))))

  https://pbs.twimg.com/media/DEmkbvvXsAACaad.jpg
 • @Husky 20:32:01
  Kasta naprawdę uwierzyła, że PiS będzie realizować swój program, tak jak PO? Czyli – wcale?

  https://wpolityce.pl/polityka/348667-kasta-naprawde-uwierzyla-ze-pis-bedzie-realizowac-swoj-program-tak-jak-po-czyli-wcale

  Żeby reforma sądów się udała, Naród musi w sposób zdecydowany pokazać, że ją popiera. Bez zmiany zgnilizna będzie trwała.

  https://wpolityce.pl/polityka/348684-wiceminister-warchol-o-sedziach-atakujacych-rzad-obawiaja-sie-tego-ze-wreszcie-przestana-byc-bezkarni
 • @Husky 20:32:01
  "Demokracja i rozsądek w naszym kraju zostały zgwałcone. Nie ma pigułki dzień po." /Marek Krzysztof Bosy/

  O czym ten Bosy bredzi," morning-after pill", czyli środku antykoncepcyjnym?
 • @AgnieszkaS 20:50:31
  Tymczasem taka to wieczorną analiza sytuacji UBywatela R.P

  https://pbs.twimg.com/media/DEmfs4mXoAA9I3S.jpg
 • @kula Lis 67 20:48:02
  13.07.1990-,
  data utworzenia
  Grupy Reagowania Operacyjno-Manewrowego-GROM
  Pierwszy dowódca Jednostki - ś.p. generał Sł.Petelicki.

  https://pbs.twimg.com/media/DEmBfJpWAAAeXpN.jpg
 • Agonia ???
  To, że przegraliśmy bez walki jest smutne.
  To co tracimy w efekcie jest bolesne.
  Ale porażka z takimi matołami to straszne upokorzenie.

  https://pbs.twimg.com/profile_images/2573340158/drthl4j3sffik8m3mpmu_bigger.jpeg
 • @ireneusz 21:21:39
  W jakiej walucie im płaciłeś ??
 • @ireneusz 21:24:07
  PiS to nie przegrana !!!!
  Make Poland Great Again !!!!

  https://pbs.twimg.com/media/DERwe2ZXkAAwGmP.jpg
 • @ireneusz 21:26:46
  Tak jak i prostacie oskarżenia
  przykro mi

  27 lat temu powołano do życia Jednostkę Wojskową GROM im. Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej

  https://pbs.twimg.com/media/DEoJiQCXkAEe7PZ.jpg

  https://t.co/o1Lwwsfd20
 • @Husky 21:07:33
  To będzie prawdziwa "opcja nuklearna" w/s Sądu Najwyższego! PiS nie bierze tutaj żadnych jeńców. Wczoraj późnym wieczorem na stronach Sejmu pojawił się zgłoszony przez grupę posłów PiS projekt nowej ustawy o Sądzie Najwyższym. Projekt ten przewiduje, że wszyscy obecni sędziowie SN przejdą w stan spoczynku. Wszyscy, oprócz tych których wskaże minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Możliwość taką daje PiS-owi obecna... Konstytucja. Przewiduje ona bowiem, że w razie ustawowej zmiany ustroju sądów (co właśnie nastąpi) sędziego można przenosić w stan spoczynku. Wydawało się, że wczoraj - po dyskusjach nad ustawą wprowadzającą opłatę drogową oraz przyjęciem ustawy o KRS, już nic nie będzie w stanie nas zaskoczyć. A jednak. Walec legislacyjny PiS włączył piąty bieg. Późnym wieczorem na stronach internetowych Sejmu zawisł projekt nowej ustawy o Sądzie Najwyższym, który został zgłoszony przez grupę posłów PiS. Szczególną uwagę należy zwrócić ba art. 87 par. 1 projektowanej ustawy. Przewiduje on, że "Z dniem następującym po dniu wejścia w życie niniejszej ustawy sędziowie Sądu Najwyższego powołani na podstawie przepisów dotychczasowych przechodzą w stan spoczynku, z wyjątkiem sędziów wskazanych przez Ministra Sprawiedliwości". Ponadto, art. 88 nowej ustawy stanowi: "Jeżeli sędzia Sądu Najwyższego zajmujący stanowisko Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego został przeniesiony w stan spoczynku na podstawie art. 87 § 1, zadania i kompetencje Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego wykonuje sędzia Sądu Najwyższego wskazany przez Ministra Sprawiedliwości". Co ciekawe - w uzasadnieniu dla zmian przewidzianych art. 87 i 88 posłowie wskazują na treść art. 176 oraz 180 obowiązującej Konstytucji. Zgodnie z tym pierwszym artykułem: "Ustrój i właściwość sądów oraz postępowanie przed sądami określają ustawy", natomiast art. 180 jasno precyzuje: "W razie zmiany ustroju sądów (...) wolno sędziego przenosić do innego sądu lub w stan spoczynku z pozostawieniem mu pełnego uposażenia".
  Powyższe pokazuje, że PiS z Jarosławem Kaczyńskim na czele postanowili zastosować "opcję nuklearną" wobec Sądu Najwyższego. Nie ma tutaj miejsca na branie jakichkolwiek jeńców.

  Źródło: Druk nr 1727 - Poselski projekt ustawy o Sądzie Najwyższym (Sejm.gov.pl)
 • @Husky zapytałem na stronie SN
  Szanowna pani z "kasty", jak pracując w budżetówce zdołała pani zgromadzić majątek 3-4 milionów złotych? Hm? Uprzejmie proszę o odpowiedź, najlepiej od razu agentowi CBA!
 • @AgnieszkaS 20:28:45
  Według Gersdorf obecni sędziowie SN "mają najwyższy poziom merytoryczny i moralny".
  Czy ta kobieta zwariowała? Czy ona żyje w jakiejś równoległej rzeczywistości??? Obecni sędziowie to najwyższej klasy swołocz i przekupne kanalie.
 • @Husky 20:32:01
  Czy Tomasz Lisienko vel Lis za swoją wypowiedź o "zorganizowanej grupie przestępczej i bandytach" nie powinien być natychmiast aresztowany i osądzony?
  "Tomasz Lis @lis_tomasz

  Polską rządzi łamiąca konstytucję zorganizowana grupa przestępcza. Kiedyś bandyci będą osądzeni i osadzeni, ale teraz trzeba z nimi walczyć."

  Ten wpis nadaje się na materiał procesowy i mam nadzieję, że któryś z posłów Prawa i Sprawiedliwości zrobi z tego użytek. Trzeba to uczynić i to bez zbędnej zwłoki. Powinien się z tego spowiadać w prokuraturze z urzędu i w trybie natychmiastowym. -"ale teraz trzeba z nimi walczyć" - oznacza wszystko , nawet zamach - i tego nie można przespać...Nazwać rząd RP bandytami i jeszcze grozić mu, to nie jest już demokracja tylko przekroczenie prawa.
 • @kula Lis 67 21:46:35
  Chciałbym poznać tego kompletnego kretyna, ktory pierwszy rzucił- "nie straszcie PIS-em".
  Przegraliśmy demokrację i Polskę.
  Hańba nam.
  https://pbs.twimg.com/profile_images/2573340158/drthl4j3sffik8m3mpmu_bigger.jpeg
 • @kula Lis 67 21:46:35
  Jeśli PIS zgłosi ustawę o akwenach wodnych, to według totalnej opozycji będzie to ? :
  A. Zamach stanu
  B. Zamach na demokrację
  C. Skok na stołki
  D. Ustawa prorosyjska
 • Lech Wałęsa u Moniki Olejnik. To co powiedział, wprawia w osłupienie!
  http://m.niezalezna.pl/uploads/still2017/1499974838165712102234.jpg

  Dobrze, że coraz więcej ludzi zauważa, że trzeba z tymi ludźmi inaczej walczyć. Tam, gdzie nie ma szans, to nie siłować się, bo szkoda naszej energii. Trzeba zawalczyć inaczej. Jeśli mnie posłuchacie tym razem, to tak pięknie, pokojowo ich ogramy, że będą wyć przez sto lat - mówił dziś Lech Wałęsa w programie Moniki Olejnik w TVN24. Padły również słowa niezbyt parlamentarne (stacja je wyciszyła), a były prezydent chlapnął też coś o swojej współpracy z ubecją.

  - Miesięcznice to sprawa przejściowa, którą musimy sprawdzić i sami wyszydzić. Tam już coraz mniej ludzi przychodzi, jeszcze trochę to sam Kaczyński będzie chodził, jak będzie mógł chodzić. I tyle - stwierdził Wałęsa.

  Przypomnijmy, mimo solennych zapewnień, nie pojawił się on 10 lipca na Krakowskim Przedmieściu. Wcześniej położył się bowiem do szpitala. Ozdrowiał wczoraj.

  Musimy inną taktykę zastosować. I kiedy przyjdzie czas, przejmiemy władzę od nich i rozliczymy ich na ich prawie. Mówiłem już wcześniej, że będą chcieli zrobić zamach stanu. Mówiłem, że to bardzo niebezpieczni, chorzy ludzie, ale nie byłem słuchany i mamy to co mamy. Musimy to przeżyć. Musimy z tym walczyć
  - tłumaczył były prezydent.

  Podczas rozmowy nie zabrakło akcentów związanych z jego agenturalną przeszłością.
  To bezpieka wykonywała moje polecenia, a nie ja. Chciałem pieniądze? To mi dawali. Chciałem mieszkanie? To mi dali. (...) To bezpieka służyła mnie!
  - przekonywał Wałęsa.

  Prowadząca była bardzo zdziwiona i gdy zaczęła dopytywać o ten wątek, jej gość wypalił: - Co pani p***?

  http://m.niezalezna.pl/102234-lech-walesa-u-moniki-olejnik-co-powiedzial-wprawia-w-oslupienie#.WWfPYBMkUfQ.twitter
 • @Husky 22:07:59
  Dlaczego HGW jeszcze chodzi po wolności?!!! Ziobro, pytam się dlaczego jeszcze Hajka Grundbaum nie siedzi w więzieniu?!!! Chcecie zmusić cały Naród polski, żeby wziął w końcu sprawy w swoje ręce?! Dlaczego nie reprezentujecie Naszej woli?! Woli Narodu?! Dla jej własnego dobra, zamknijcie tę babę w ośrodku odosobnienia! Podkreślam, że dla jej własnego dobra! W historii Polski wieszaliśmy już bandytów i zdrajców, nawet w randze biskupów (Targowica). Wy (PiS) chyba sobie sprawy nie zdajecie, jakie wkurwienie panuje wśród społeczeństwa, że tak mało robicie i nie wsadźcie bandytów tam, gdzie jest ich miejsce! Zróbcie to!!!
 • @kula Lis 67 22:16:31
  Gersdorf już wie, że to jej koniec. Histeria „autorytetów” sięgnęła zenitu

  http://m.niezalezna.pl/uploads/still2017/1499962893165697102225.jpg

  Sąd Najwyższy staje się sądem przy Ministrze Sprawiedliwości; najbardziej niepokoi bardzo duża władza ministra nad sędziami, to jest groźne – tak pierwsza prezes SN Małgorzata Gersdorf oceniła projekt nowej ustawy o SN autorstwa posłów PiS. – W tej chwili jest to oczywiste, że nie dotrwam nawet do końca tej kadencji – stwierdziła. Także i inne „autorytety” – od Lisa po Balcerowicza – lamentują prześcigając się w popełnianiu histerycznych wpisów w serwisach społecznościowych. Powinni przeczytać komentarze, by zorientować się, co o całej sprawie sądzą zwykli ludzie.

  Dzisiejszy briefing Gersdorf zaczęła słowami: – Witam po „czarnej środzie”.

  Przypomnijmy, wczoraj wieczorem na stronach Sejmu pojawił się projekt PiS, który przewiduje m.in. trzy nowe Izby SN, modyfikacje w powoływaniu sędziów SN i umożliwienie przeniesienia obecnych sędziów SN w stan spoczynku. Art. 87 stanowi, że „z dniem następującym po dniu wejścia w życie niniejszej ustawy sędziowie SN, powołani na podstawie przepisów dotychczasowych, przechodzą w stan spoczynku, z wyjątkiem sędziów wskazanych przez Ministra Sprawiedliwości”. W środę Sejm uchwalił też nowele ustaw o KRS oraz o sądach powszechnych.


  Gersdorf oceniła dziś, że celem propozycji posłów PiS jest „szerokie podporządkowanie SN ministrowi sprawiedliwości” oraz „wymiana składu SN”.
  To w moim przekonaniu wykracza poza trójpodział władzy, ale będziemy to jeszcze analizować, może są tam przepisy, które aż na taką ostrą ocenę nie zasługują
  – dodała, podkreślając, że jest po pierwszej wstępnej lekturze projektu. Na 27 lipca pierwsza prezes zwołała nadzwyczajne Zgromadzenie Ogólne Sędziów SN w tej sprawie.

  Gersdorf straszyła – że wejście w życie projektu w tym kształcie spowoduje zahamowanie postępowań przed SN oraz ostrzegała – że projekt ma pewne niedoróbki formalne.
  Ale może to jest zrozumiałe, skoro pracowało nad nim tylko 50 posłów i nie jest to fachowy dokument
  – powiedziała.
  Nie jestem przywiązana do tego, żeby być pierwszym prezesem SN (...); liczę się z tym, że nie dotrwam do końca kadencji. Drugiej już nie zamierzam mieć ze względu na wiek. W tej chwili jest to oczywiste, że nie dotrwam nawet do końca tej kadencji
  – oceniła Gersdorf.

  Przyznała, że liczyła się ze zmianami w SN, ale nie przypuszczała, że zajdą aż tak daleko.

  Były też słowa pochwały skierowane do przedstawicieli „nadzwyczajnej kasty”. Według Gersdorf obecni sędziowie SN „mają najwyższy poziom merytoryczny i moralny”.

  http://m.niezalezna.pl/102225-gersdorf-juz-wie-ze-jej-koniec-histeria-autorytetow-siegnela-zenitu
 • @Husky 22:07:59
  L. Wałęsa u Olejnik: " SBcy na siłę dali mi mieszkanie, bo byłem groźny i chcieli mnie wyrwać z hotelu". Ja cię kręcę! Ja tego nie wymyśliłbym!
 • @kula Lis 67 22:29:18
  Jeszcze parę m-cy temu mówił co innego
  To naprawdę chory człowiek
  i tak po ludzku żal mi go, że tak skończył
 • @kula Lis 67 21:46:35
  Jeżeli sędziowie obawiają się, że teraz sędziowie SN będą PiSowscy, to znaczy, że sędziowie mają bardzo złe zdanie o sędziach...
 • @Husky
  https://wpolityce.pl/polityka/348691-obroncy-demokracji-wtargneli-na-teren-sejmu-musiala-interweniowac-straz-marszalkowska-zdjecia
  Ps..A gdzie służby? Wyłapywać te sowieckie qurwy i do Berezy. Jeszcze trochę a na łeb wejdą policji, policja na rękach ich nosi a oni jaja sobie robią! Coś okropnego co się dzieje teraz! To efekt miłosierdzia. Są paragrafy, tylko trzeba z nich korzystać. I duże kary pieniężne. Mam nadzieję, że policja ma rękę na pulsie. Może się okazać, że Straż Marszałkowska nie poradzi sobie. Przecież Lis i Mazguła nawołują do zamachu stanu. Dziwię się, że nie puka do ich drzwi ABW.
 • @Husky
  https://wpolityce.pl/polityka/348693-oni-pragna-zemsty-neumann-grozi-poslom-pis-moga-spodziewac-sie-zarzutow-karnych-za-udzial-w-zamachu-stanu-wideo
  Ps..Ta miernota kryminalna już dawno powinien być zapuszkowany, razem ze swoją starą, również złodziejskim śmieciem! Neumann zastrasza i grozi?Ukarać Neumana za straszenie szantażowanie posłów!
 • @kula Lis 67 22:29:18
  Szybko wyzdrowiał
  Ale na następny miesiąc znów zachoruje albo pójdzie na miesięcznice i tam będzie mdlal, kombinował żeby zgonić winę na PIS ze to przez nich taki chory....
  dobry kombinator z niego
 • @kula Lis 67 22:38:50
  Codziennie zamachy.
  A to tylko KOD się zama-Chuje.
 • @Husky
  W sieci nic nie ginie! Rulewski: Sędzia, który uniewinnił Sawicką nam sprzyjał. "Żeby z oszustki matrymonialnej i materialnej zrobić bohaterkę?"

  https://wpolityce.pl/polityka/348690-w-sieci-nic-nie-ginie-rulewski-sedzia-ktory-uniewinnil-sawicka-nam-sprzyjal-zeby-z-oszustki-matrymonialnej-i-materialnej-zrobic-bohaterke
  Ps...Rulewski jest niepełnosprawny po tym pobiciu przez bezpiekę w Bydgoszczy w 1981 roku w czasie blokady Urzędu jak mu wszystkie zęby wybili :) Myszugene Rulewski prosty chłop, przez nieuwagę szczerą prawdę powiedział. Ale co robić z takimi sędziami? Przecież taki sędzia może wydać każdy wyrok. Z każdego złodzieja może zrobić ofiarę? Wyrok SN w sprawie Sawickiej był wymierzony wyłącznie w CBA i tak samo zaaranżowany jak wyroki Tuleyi oraz Łączewskiego. Działania CBA stanowiły największe zagrożenie dla kasty i Jana Burego.
 • @Husky
  Buda odpowiada Gersdorf ws. izby dyscyplinarnej: "Mogą bać się ci, którzy mają coś na sumieniu"

  https://wpolityce.pl/polityka/348671-nasz-wywiad-buda-odpowiada-gersdorf-ws-izby-dyscyplinarnej-moga-bac-sie-ci-ktorzy-maja-cos-na-sumieniu
 • @Husky
  Horała: SN zostanie zreformowany tak, żeby przywrócić rzeczywisty trójpodział władzy. Dokańczamy proces reformowania sądów.
  https://wpolityce.pl/polityka/348681-horala-sn-zostanie-zreformowany-tak-zeby-przywrocic-rzeczywisty-trojpodzial-wladzy-dokanczamy-proces-reformowania-sadow

  Ps..Reforma sądownictwa, była i jest oczekiwana przez większość społeczeństwa. Bezsprzecznie należy ją przeprowadzić i rozpocząć kolejną reformę IV władzy, czyli mediów. Kolejna bardzo potrzebna reforma to repolonizacja mediów!!! Dokończcie także porządkowanie administracji. Czas aby miejsce "mianowanych" sługusów PO+PSL zajęli ludzie którzy pomogą w dobrej zmianie!!!
 • @kula Lis 67 22:50:58
  Jest poradnik, no nareszcie...

  https://pbs.twimg.com/media/DEpKorOXsAEmUV2.jpg
 • @Husky
  Nawoływał do przeprowadzenia zamachu w Polsce. Jest związany z Państwem Islamskim. Zatrzymany przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego Dawid D., którego sąd aresztował, utrzymywał kontakty z osobami zafascynowanymi radykalną odmianą islamu - powiedział rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. ABW zatrzymała Dawida D., mężczyznę podejrzewanego o nawoływanie do przeprowadzenia zamachu terrorystycznego w Polsce. Mężczyzna został aresztowany. Za takie przestępstwo grozi od trzech miesięcy do 5 lat więzienia mówił Żaryn. Jedną z form działalności zatrzymanego mężczyzny była aktywność w cyberprzestrzeni dodał rzecznik. Dawid D. usłyszał w prokuraturze zarzuty dotyczące rozpowszechniania treści „mogących ułatwić popełnienie przestępstwa o charakterze terrorystycznym”. Rzecznik zaznaczył, że podczas przesłuchań D. przyznał się do zarzucanego mu czynu oraz złożył obszerne wyjaśnienia. Katowicki sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie. Śledztwo jest prowadzone od 22 czerwca na własnych materiałach zgromadzonych przez katowicką delegaturę ABW podał Żaryn. Nadzoruje je śląski wydział zamiejscowy departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej. Rzecznik prasowy ministra koordynatora podkreślił, że zatrzymanie mężczyzny było możliwe dzięki silnej współpracy ABW z partnerami zagranicznymi. Dodał, że funkcjonariusze delegatury ABW w Katowicach „przeprowadzili szereg czynności procesowych w postaci przeszukania wskazanych miejsc i przesłuchań świadków, w wyniku których zabezpieczono obszerny materiał dowodowy”. Żaryn zaznaczył, że z uwagi na jego obszerność planowane są dalsze czynności procesowe. Własny komunikat wydała w tej sprawie Prokuratura Krajowa, która nie ujawniła szczegółów sprawy. Zdaniem radia RMF FM, Dawid D. miał utrzymywać kontakty z Państwem Islamskim i nawoływać do przeprowadzenia zamachu terrorystycznego w Polsce.
 • @kula Lis 67 23:03:57
  Gersdorf będzie kolejnym Rzeplińskim. PiS może na niej spokojnie zyskać 3-4 punkty proc. w sondażach.
 • @Husky 23:09:48
  A jak rozliczy z majątku i za wcześniejsze przestępstwa wsadzi ją do pudła to z 10%
 • @kula Lis 67 23:13:42
  Świeczka dla nieboszczki komuny.

  https://pbs.twimg.com/media/DEpKJtkXcAIgYe6.jpg
 • @kula Lis 67 23:13:42
  Babcia Francji tragedia

  https://pbs.twimg.com/media/DEpOnMtU0AA07Fm.jpg


  A Trump musi tęsknić za Polską, co nie?

  https://pbs.twimg.com/media/DEpKrF8XkAEk3L2.jpg
 • @Husky 23:23:51
  Husky, gdzieś tu na Neonie przeczytałem, że wybierasz się w sierpniu do Polski.
  Może przełóż ten przyjazd ponieważ:

  To lato będzie straszne dla Polski i Niemiec! Europa bez żywności? Jest prognoza.
  https://reporters.pl/wp-content/uploads/2017/05/grozba_burz_nad_Polska-620x407.jpg

  Amerykańscy meteorolodzy ostrzegli przed klęskami, które czekają nas tego lata.
  Gwałtowne nawałnice z gradem i tornada będą raz po raz przechodzić nad całą środkową Europą – od Francji przez Niemcy i Czechy – po Polskę – zaalarmowali synoptycy z AccuWeather. U nas i u sąsiadów zza Odry sytuacja ma być najgroźniejsza.

  Według ekspertów, temperatury w Polsce nie będą wprawdzie zbyt wysokie, ale kilka razy uderzy w nas fala upałów z południa. O wiele gorzej wygląda sytuacja z burzami i tornadami – te mają nas nękać niemal nieustannie, szczególnie w lipcu i sierpniu, przede wszystkim w Polsce zachodniej.

  Najbardziej prawdopodobny czas wystąpienia tornad – wczesne popołudnie i wczesny wieczór. Wśród najbardziej zagrożonych dużych miast meteorolodzy z USA wymieniają Monachium, Pragę i Wrocław.

  Równie groźne ostrzeżenie wydano dla Europy południowej – szczególnie dla Włoch i Bałkanów. Tam z kolei tego lata ma nastąpić fala morderczych wręcz i długotrwałych upałów, które spowodują klęskę suszy i zagrożą plonom.

  “W całej Europie Południowej należy oczekiwać długiego, gorącego lata. Okresy z ekstremalną temperaturą, znacznie wyższą niż zwykle, nastąpią we Włoszech i na Bałkanach. Mogą paść rekordy temperatury” – przewiduje Starszy Meteorolog AccuWeather Alan Reppert.

  W tej sytuacji temperatura +32 C będzie tam uznawana za normalną między kolejnymi uderzeniami gorąca. Problemem będzie też brak opadów. “Dodatkowo Bałkanom zagrozi smog i problem z niską jakością powietrza” – ostrzega inny ekspert Tyler Roys.

  Widmo drastycznego spadku produkcji rolnej grozi też Ukrainie. “Dla prawie całej Ukrainy spodziewamy się suszy, która może zniszczyć plony. W połączeniu ze stratami, które powodują chłody późną wiosną może to doprowadzić do deficytu zbóż i wzrostu cen żywności w całej Europie” – ostrzega Roys.

  Francji, Niemcom i Szwajcarii dodatkowo zagrażają tego lata gwałtowne powodzie po nawałnicach, a Hiszpanii i Portugalii – wielkie pożary z powodu suszy. Pomijając już pożary od piorunów, wilgotna zima i wiosna bardzo pobudziły tam wegetację, a w końcu lata ta bujna roślinność w wielu regionach będzie wyschnięta na wiór.

  Najlepsze prognozy są dla Wysp Brytyjskich – co prawda będzie tam dość chłodno, ale za to ani nawałnice, ani tym bardziej długotrwała susza Wielkiej Brytanii i Irlandii tego lata nie grożą.
  https://reporters.pl/7375/to-lato-bedzie-straszne-dla-polski-i-niemiec-europa-bez-zywnosci-jest-prognoza/amp/
 • @Husky 23:09:48
  ,,Gersdorf będzie kolejnym Rzeplińskim. PiS może na niej spokojnie zyskać 3-4 punkty proc. w sondażach." Tak uzasadnia to Hasky????????

  I o to chodzi o punkty wyborcze, by motłoch nabierał się na prymitywne socjotechniczne manipulacje ciotki. Kolejna awantura ma być przykryciem na mld korupcje związaną z obecną ekipą rządową.

  A CZYM RÓŻNI SIĘ GERDORF OD PRZYŁĘBSKIEJ???
  A CZYM RÓŻNI SIĘ DUDA OD KOMOROWSKIEGO???
  A CZYM RÓŻNI SIĘ PO OD PIS W SPRAWACH STRATEGICZNYCH DLA PRZYSZŁOŚCI POLSKI I POLAKÓW???
  To wszystko jest dla odwrócenia uwagi dla motłochu, który podnieca się walką samych swoich, a długi rosną, wyprzedaż majątki idzie pełną parą, podatki rosną, koszty stałe polaków rosną, wojna z Rosją w imieniu banksterii światowej jest realizowana, mld na kupno zdezelowanej broni od usraela idzie pełną parą, gaz katarski po 1000 $ za 1000 m3 kupowany od sześcioramiennych idzie pełną parą, lobbowanie podwładnych z Polski na rzecz interesów banksterii światowej idzie pełną parą.
  Teraz pisowski motłoch wyborczy, będzie żył awanturą personalną. SN jest tyle samo wart co TK i odwrotnie.
  System w wymiarze sprawiedliwości jest wyjątkowo chory, to prawda, że to kasta, ale zreformować trzeba system a nie Gersdorfową zamienić na lenia i nieuka Przyłębską,to żadna zmiana, totaka zmiana pod ciotkę a nie dla Polaków.
  Przed chwilą rozmawiałem z sędzią TK (wybrany przez pisuarowców, ale ma ich w nosie) i on jest takiego zdania jak piszę, że zmiana jest pod despote, dla przykrycia wielu spraw jak min. podwyżkę cen paliw i kupno uzbrojenia przez Polskę i działanie rządu na rzecz interesów światowej mafii finansowej.
  Kula i Hasky sami do siebie piją z zachwytu, właśnie to jest dla takich naiwnych i agencików, wszelkiej maści trolli pisowskich.
 • @Husky 23:23:51
  http://niezalezna.pl/102238-atak-na-trumpa-trwa-zlozono-wniosek-o-impeachment-prezydenta-usa
  Ps..W konkluzji artykułu napisano:
  "W historii Stanów Zjednoczonych impeachment został wszczęty tylko wobec dwóch prezydentów: Andrew Johnsona i Billa Clintona. Ani Johnson ani Clinton nie zostali pozbawieni urzędu." Czyżby autor nie wiedział o udanym impeachmencie prezydenta Nixona ??? Czy to przypadek, że rosyjski żyd Sherman lewak z partii demokratycznej oskarża Prezydenta USA ? Lewactwo nie umie przegrywać. Gotowi są podpalić Świat aby tylko ich było na wierzchu. Historia wielokrotnie to potwierdziła. Więc widać jak nie tylko polskie ale i całe, światowe żydolewactwo nie umie pogodzić się z demokratycznie przegranymi wyborami. I jak potrafią być bezczelni, cyniczni i bezwzględni w próbach powrotu do władzy. I jak dlatego nie wolno cofać się przed nimi nawet na krok. Tak jak Kaczyńskiemu żydki mogą mu nadmuchać w dupę. Pomału żydokomunę i lewactwo w euro kołchozie wywieziemy na śmietnik historii jak socjalizm z sowietami. Wszędzie tam gdzie hieny polityczne zostają odsunięte od koryta i możliwości wpływania na politykę dostają wściekłego szaleju. Takich ludzi powinno się od społeczeństwa izolować bo uprawiają chuliganerię polityczną a społeczeństwo traktują za posłusznych niewolników sterowanych propagandowo poprawnością polityczną. Żydoewactwo i lewactwo to idioci na całym świecie, terroryści, powinni być tępieni jak muchy i karaluchy wszędzie, na każdym kroku. Nie powinno być żadnej litości dla tej zdziczałej nacji z azjatyckich mongolskich stepów. Całe lewactwo wywodzi się z Azji, tylko tam są tak szaleni osobnicy opanowani nienawiścią do całego świata, wschód Azji powinien zostać zrównany z ziemią aby nie pozostał kamień na kamieniu, a ludzie nadziani na pal aby się zło nie rozprzestrzeniało dalej, to zaraza gorsza od dżumy i cholery. Dobry lewak to martwy lewak. Zawsze wszędzie to powtarzam. Sami widzicie co u nas te bolszewickie gnidy wyprawiają.
 • @Husky 23:16:05
  http://niezalezna.pl/102242-dziennikarka-polsatu-w-brukseli-zrobila-tam-cos-wyjatkowo-bulwersujacego-wideo

  http://niezalezna.pl/uploads/imagecache/300s/still2017/1500014135165722102242.jpg


  Ps..Właśnie takim ludziom powinno zabierać się obywatelstwo. A czego można się spodziewać po takiej malutkiej miernocie ? Ona nawet z nazwiska jest Bawołek a nie Bawół. Teraz ujawniają się wszystkie mendy, trzeba obserwować i pamiętać, chociaż wielu już jest znanych! Wcale mnie to nie dziwi. Polsat podobnie jak TVN zostały założone za pieniądze SB i WSI. Więc obie stacje muszą "służyć swoim Fundatorom " ,dzięki którym mogły zaistnieć. Teraz zwracają SWOIM OJCOM ZAŁOŻYCIELOM " Pełny Honor " zatrudniając ich dzieci i wnuki i Opluwając Polskę " U Kolejnych Sponsorów ". Jak widać p. Bawołek jest DOBRA na Pierwszej Linii. Dostanie " premię " za dociekliwe pytania ?
 • @Wrzodak Z. 09:29:10
  //Teraz pisowski motłoch wyborczy, będzie żył awanturą personalną//

  Napisał człowiek należący do elitarnej kasty wyborczej. (jakiej ?)
  Elokwentny i wykształcony.Z jakże elitarnej szkoły Giertycha i spółki.
  Żenada
 • @Husky 23:16:05Wczoraj dopiero zaczął się tak naprawdę kończyć w Polsce komunizm. Dopiero wczoraj ... a droga jeszcze daleka ...
  Nareszcie jest iskierka nadziei że komunistyczne sądownictwo trafi szlag. Brawo Panie Jarosławie Kaczyński!!!. Brawo Pani premier Szydło !!!. Jestem przekonany że 80% Polaków jest z Wami i gorąco Was popiera . Najwyższy czas rozwalić tę nadzwyczajną kastę oszustów . Następnym celem powinno być ograniczenie ich [sędziów] horrendalnych zarobków . Nie może być tak żeby baba psująca powietrze siedząc na stołku zarabiała o wiele więcej niż Prezydent Polski !!!. To jes niezrozumiałe i niedopuszczalne !!!. Gersdorf zamieszana w korupcję i mianowana przez Komorowskiego na szefową SN" bo to było państwo teoretycznie istniejące, ale dla niej pasowało. Niech idzie w diabły te babsko. Odzyskująca wzrok Sprawiedliwość .... miażdży PRYWATNY MONOPOL komunistów i ich korporacji prawniczych na władzę sądowniczą pozostającą poza kontrolą Suwerena :

  http://www.cartoonistgroup.com/properties/telnaes/art_images/cg4a64aa85a22ee0.jpg

  http://c8.alamy.com/comp/DD619Y/justice-unblinded-crushing-anarchy-but-sparing-monopoly-cartoon-of-DD619Y.jpg

  Komuszy projekt III RP

  https://www.opednews.com/populum/uploadnic/octopus-monopoly600-jpg_50212_20140528-0.jpg

  Gersdorf pomazaniec PO/PSL i Komorowskiego więc wszystko jasne. Sędziowie zaangażowani w utrwalanie władzy rosyjskiego okupanta i przestępcy w togach krzyczą obecnie najbardziej, gdyż kończy się ich bezkarność. Będzie sądzona jak już ją wywalą?:
  http://3obieg.pl/skandal-sledz...
  SSN Gersdorf to TOTALNIE skompromitowany sędzia emblematyczny dla mafijnej III RP; vide:

  http://trustandcontrol.salon24...
 • @kula Lis 67 09:56:26
  Miało być poważnie i złowieszczo, a Janowi Hartmanowi wyszła bardzo udana i pełna smaczków satyra na leniwych antypisowców. Oto skrót. :

  https://pbs.twimg.com/media/DEoSUGPWsAgupnk.jpg
 • @kula Lis 67 09:45:05
  Pewien Ukrainiec do braci POlszewików pisze :

  https://pbs.twimg.com/media/DEo0_iGWsAA7cZh.jpg
 • @Husky 23:16:05 no to teraz czekamy na reformę szkół wyższych i wywalenie ubeckich wykładowców szkół państwowych
  Niech kasta prawniczej korporacji znanej z powszechnej grabieży nie lamentuje i nie podskakuje, bo gdyby tu był Erdogan, nakazał by tę swołocz do naga rozebrać i do hangaru zgonić, na glebę przykazał rzucić i nakazał by za grzechy im żałować. Polska to kraj cywilizowany, i w ramach prawa unieszkodliwia on komunistyczne kliki i bandy, które drążą niczym złośliwy rak nasz kraj korupcją i grabieżą. Lewactwo zawsze zmierza do dyktatury, widać też, jacy oni są potwornie głupi ...tutaj jest o tym, jakie są prawdziwe cele lewactwa, kim oni są, o ich
  charakterach :

  http://www.rodaknet.com/ksiazk..
 • @Husky 23:16:05
  Wymiana kadr jest konieczna. To właśnie obecne zdemoralizowane kadry zdewastowały Wymiar Sprawiedliwości. Kasta musi opuścić resort. Budka się wysypał ! Ostatnią deską ratunku dla postkomunistów i ich zagrożonych układów jest SN w obecnym składzie, który mógł by unieważnić przyszłe wybory parlamentarne gdyby zwyciężyło w nich PiS!

  "RAPORT. W imieniu państwa podziemnego II RP :
  Motto Tacyt : „Jest w naturze ludzkiej nienawidzić tych, których się skrzywdziło.”

  ANATOMIA UTRZYMANIA KOLONII ZSRR ZWANEJ PRL-em.
  FIZJOLOGIA TZW. „WŁADZY LUDOWEJ” i JEJ ELIT (CZYT. PSEUDOELIT)

  Józef Stalin nie mógł na nadzorców kolonii mianować normalnych i uczciwych ludzi. Jak postępowali kolonizatorzy ? Czy na nadzorców kolonii ktokolwiek by mianował politycznych przeciwników zniewolenia i kolonizacji, wyzysku, orędowników rzeczywistej wolności i niepodległości ? Na nadzorców kolonii zawsze mianuje się najgorszy sort, gotowy do zdrady, amoralny, bez sumienia, nie poczuwający się do lojalności wobec Narodu i Ojczyzny, który dzięki zdradzie uzyskuje całkowicie niezasłużony awans społeczny, za co jest wierny jak pies właścicielowi kolonii. Operację obsadzenia najgorszej żulii i bandziorów w PRL-u na wszystkich ważnych stanowiskach nazwano "sprawiedliwością społeczną". Było to niebywale bezczelne i diabelsko perfidne komunistyczne kłamstwo: bandytyzm i niesprawiedliwość nazwano sprawiedliwością !! Wysokiej jakości prawdziwe przedwojenne elity zastąpił na kluczowych stanowiskach na ogół w większości motłoch. Podczas tej operacji ukradziono wszystko wszystkim, taka to była “sprawiedliwość społeczna”. Po 1989 roku komuniści ponownie ukradli co się dało, nazywając to “prywatyzacją”. Ukradziono 150 mld zł z OFE itd. itd. Setki złodziejskich afer, kradzież kamienic itp. pokazują na co stać i jakie wartości sobą reprezentują potomkowie owej “władzy ludowej”, wyznaczonej przez Sowietów na objęcie dziesiątków tysięcy stanowisk w służbach, partiach, wojsku, sądownictwie, w administracji itd. Taki oto sort ludzki dokooptowywał sobie klientelę na swoją miarę i modłę poprzez proces selekcji negatywnej : artystów, literatów, “autorytety naukowe” etc. co jest zrozumiałe, ponieważ w koloniach ludzie pragnący wolności i suwerenności to wrogowie systemu, w którym patriotycznych i moralnych jednostek nie wywyższa się, nie awansuje, tylko zabija, więzi, prześladuje i dyskryminuje. Gdy zabrakło sowieckiego bata i “socjalistycznej dyscypliny”, motłoch pokazał swoją prawdziwą komunistyczną “moralność” : uczone małpy, rachujące psy i osły dmuchające we flet przekształciły ostatecznie Polskę w dziki kraj a państwo w ChDiKK. Takie są korzenie pseudoelit, potomków zwykłych zdrajców i renegatów, którzy pomogli Sowietom przeprowadzić w Polsce bolszewicką komunistyczną krwawą rewolucję i dokonując totalnej grabieży własności narodu." Kiedy Polacy wdrożą w życie w swoim kraju merytokrację i pragmatyzm, Polski Orzeł zerwie kajdany i wzbije się w powietrze, by polecieć ku słońcu. Bez selekcji POZYTYWNEJ nic takiego się nie wydarzy.
 • @Husky 23:16:05
  http://media.wplm.pl/pictures/825/upscale_True/path/2017/07/14/825/361/bff98c316f24418bbef33e7935455c3f.jpeg

  Czego oni się boją? Panika wśród byłych prezesów TK: "Bez niezależnego wymiaru sprawiedliwości nie istnieje państwo prawa".

  http://wpolityce.pl/polityka/348723-czego-oni-sie-boja-panika-wsrod-bylych-prezesow-tk-bez-niezaleznego-wymiaru-sprawiedliwosci-nie-istnieje-panstwo-prawa
  Ps..Zero zainteresowania przyszłością Polski, tylko własne interesy. Pomyśleć, że na uczelniach byliście autorytetami. Prof. Morawski nie żyje i wy jesteście tego winni. Staliście się obrzydliwymi robalami. Zmieniać i wypalać patologie gorącym żelazem. Nie może być tak, że sędzia złodziej, przestępca, siedzi jako trybun i wydaje wyroki. To Suweren jest ważny, nie zdegenerowana "kasta sędziowska". Brawo PiS, brawo wolna Polska! Wolę obecną "tyranię rządów kKaczafiego" od byłej demokracji dla wybrańców! Jeśli PAD zawetuje ustawy o sądach będzie zdrajcą !!!!
 • @Husky 23:16:05 Ja już dawno mówiłem że Kukiz to kret PO i Nowoczesnej.
  http://media.wplm.pl/pictures/825/upscale_True/path/2017/07/14/825/360/00d0f852bbb440108c2adda112e60bf7.jpeg

  PO i Kukiz'15 łączą siły przeciw reformie SN? Budka i Jakubiak: "Będziemy chcieli doprowadzić do tego, by to głosowanie się nie odbyło"
  Jakubiak zapowiedział, że posłowie jego klubu będą w sprawie SN „starali się wpływać na prezydenta, żeby tę ustawę zawetował”.

  http://wpolityce.pl/polityka/348731-po-i-kukiz15-lacza-sily-przeciw-reformie-sn-budka-i-jakubiak-bedziemy-chcieli-doprowadzic-do-tego-by-to-glosowanie-sie-nie-odbylo
  Ps..Kukiz odsłania karty...Kukiz trojański ? Kukiz przybija piątkę z Petru, pan Apaszka współdziała z Budką I OTO mamy w końcu prawdziwy obraz K15 tworu agentury na potrzeby ratowania III RP/PRLbis.. Nie od dziś wiadomo,że Kukiz 15,to polityczna wydmuszka,satelita PO stworzona przez poprzednie służby SB. Chyba już nikt nie ma wątpliwości jaki jest ruch kukiza. To satelita PO Były tam 4 osoby co mądrze mówiły, ale to była zwykła ściema, jak mówią młodzi. Nie chcę już słyszeć o tych "antysystemowcach"...Kukiz'15 to szuje, krętacze, niegodziwcy. Jakubiak to zwykły lawirant, cóż człowiek interesu wie jak lawirować. Tyszka, Kukiz, Apel, Ścigaj, Rzymkowski nic nie wnoszą to zwykli hucpiarze a wszystko na NIE!!! Kukiz jest jak Bolek. Polska jest cała w obcej agenturze która dziś wyje i miota się tracąc wpływy. Sądy w tym SN to ostatni szaniec zaprzańców. Trzecia plugawa esbecka 5 lipca 2017 r., kawiarnia Rue de Paris na Saskiej Kępie. Przy jednym stoliku w ogródku siedzą Piotr Niemczyk, były funkcjonariusz Urzędu Ochrony Państwa, Władysław Frasyniuk, były polityk UW, i Paweł Kasprzak alkoholik lider ruchu obywatele SB Łączy ich opozycyjna przeszłość w PRL na kolanach przed Kiszczakiem i Jaruzelskim, a dziś zwalczanie obecnej władzy.
 • @Husky 09:49:13
  Człowieku, trollujesz propagande antypolską, chcesz jednych zdrajców zastępować drugimi i tak dookoła, a Polską po za flagą nie ma włąsnej polityki, Zrozum, że tzw. rządy w Polsce realizują politykę NWO, a reszta to odwracanie uwagi.
 • @Husky 23:16:05
  Były gangster z uznaniem o reformach ministra Ziobry. Obnaża też układy w prokuraturze pod poprzednim kierownictwem.
  http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/348727-byly-gangster-z-uznaniem-o-reformach-ministra-ziobry-obnaza-tez-uklady-w-prokuraturze-pod-poprzednim-kierownictwem
 • @AgnieszkaS 19:25:53
  "W USA sędziów Sądu Najwyższego wybiera prezydent. Taka tam ciekawostka dla oburzonych niezorientowanych."
  /Husky/

  To fakt. Dodam jeszcze, że prezydent USA wybiera sędziów spośród kandydatów, którzy najlepiej odpowiadają założeniom politycznym i ideologicznym jego partii. Prezydencki wybór wymaga akceptacji Senatu.

  >>> oboje zapomnieliście dodać, ze prezydent USA wybiera sędziów SN na wakujące (wolne) stanowiska, a sprawują urząd dożywotnio.
  Nie ma możliwości osunąć aktualnych sędziów i wprowadzić "swoich" - a taki manewr zakłada PiS-owska ustawa o SN.
 • @kula Lis 67 19:38:34
  Gdyby sędzia Gersdorf zarabiała po 10 tys. zł, to na swój majątek musiałaby oszczędzać 50 lat (odkładając wszystko co zarobi)!

  >> a wziął Pan pod uwagę wynagrodzenia z tytułu pracy naukowej i tantiemy z tytułu praw autorskich ?
  Gdyby coś było nie tak z deklarowanymi dochodami w stosunku do majątku prof. Gersdorf to CBA i PiS od razu zrobiliby z tego pokazówkę
 • @Husky 23:16:05
  http://media.wplm.pl/pictures/825/upscale_True/path/2017/01/20/825/360/5eb0322e697547a298b8a14787487d9a.jpeg

  Kukiz '15 nie chce reformy wymiaru sprawiedliwości. Tyszka: Prezydent powinien zawetować ustawy ws. zmian w sądownictwie

  http://wpolityce.pl/polityka/348724-kukiz-15-nie-chce-reformy-wymiaru-sprawiedliwosci-tyszka-prezydent-powinien-zawetowac-ustawy-ws-zmian-w-sadownictwie
  Ps..Po zaroście i uszach widać, że to chazarski miot. Już teraz wiadomo na 100 % , co i kogo reprezentuje cały Kukiz i jego klika ! Do wyborów szli naprawiać wymiar sprawiedliwości a teraz tańczą jak im Platforma zagra. DNO! Kukiz 15 najpierw najpierw grzmiał że trzeba zmienić prawo teraz broni tej całej Kasty oszustów, jak będą następne wybory Kukiz i jego Partia pójdą na zieloną trawkę. Jednak miał rację Matka Kurka, który twierdził, że Kukiz15 to robota ubeków to wychodzi przy głosowaniu w najważniejszych sprawach. Wasze miejsce jest w ławach PO, staracie się "aby było jak było" no i oczywiście JOW-y, polecam wpis Matki Kurki z VI 2015r. A tak na marginesie sugeruję, by miot chazarski Tyszka Stanisław wpierw zrzekł się stanowiska wicemarszałka Sejmu zanim zacznie radzić co prezydent powinien zrobić z uchwalona reformą sądownictwa!
 • @Wrzodak Z. 09:29:10
  System w wymiarze sprawiedliwości jest wyjątkowo chory, to prawda, że to kasta, ale zreformować trzeba system a nie Gersdorfową zamienić na lenia i nieuka Przyłębską,to żadna zmiana, totaka zmiana pod ciotkę a nie dla Polaków.
  Przed chwilą rozmawiałem z sędzią TK (wybrany przez pisuarowców, ale ma ich w nosie) i on jest takiego zdania jak piszę, że zmiana jest pod despote, dla przykrycia wielu spraw jak min. podwyżkę cen paliw i kupno uzbrojenia przez Polskę i działanie rządu na rzecz interesów światowej mafii finansowej.

  >>> słusznie. Dla przypomnienia to Ziobro w 2007r usunął z Sądów ławników - kulawy , ale jakby nie było element społecznej kontroli sądownictwa
  http://www.newsweek.pl/polska/lawnicy-do-domu,15315,1,1.html
 • @Husky 22:42:10
  Wałęsa przyznaje się do brania pieniędzy od SB. "Chciałem pieniądze? To mi dawali. Chciałem mieszkanie? To mi dali"

  http://wpolityce.pl/polityka/348718-walesa-przyznaje-sie-do-brania-pieniedzy-od-sb-chcialem-pieniadze-to-mi-dawali-chcialem-mieszkanie-to-mi-dali

  http://media.wplm.pl/pictures/825/upscale_True/path/2017/07/13/825/360/f57176498743426e8238cd5fb6a4a51e.jpeg
  Wałęsa stracił panowanie nad sobą w programie Olejnik! Bluzgi i atak na prowadzącą: "Mam swoje poglądy, wymagam, żeby mnie słuchano!"
  http://wpolityce.pl/polityka/348685-walesa-stracil-panowanie-nad-soba-w-programie-olejnik-bluzgi-i-atak-na-prowadzaca-mam-swoje-poglady-wymagam-zeby-mnie-sluchano

  Tu jest link do tej rozmowy Stokrotki z Bolkiem :)

  https://www.youtube.com/watch?v=MxJEXfY0mOU

  Ps..I to właśnie była kropka nad "i". Wałęsa PUBLICZNIE I GŁOŚNO PRZYZNAŁ, że to on jest Bolkiem! Czy on przypadkiem nie był w szpitalu psychiatrycznym ? Facet jest wyraźnie chory psychicznie. Kaftan i knebel na początek a potem maska Hannibala. Proponuję, Olejnikowej, żeby przy następnym wywiadzie z wariatem Bolkiem, w studio obecny był lekarz psychiatra z kaftanem bezpieczeństwa. I jeszcze z jednym dla bezpieczeństwa Olejnik.
 • @ekoludek 10:36:22
  O jakich ty tantiemach tu piszesz, etc..Po jej usunięciu dopiero się za nią wezmą, teraz chroni ją tą przestępczynię immunitet. Dowody na jej przestępstwa podane pod linkami. To Bul jej dupę ratował mianując prezes SN jak Stolzman vel Kwaśniewski Piwnikowej balującej z gangsterami biorącej od nich wziątki i futra, robiąc ją ponownie sędzią by chronił ją immunitet ponownie po ministrowaniu, łamiąc prawo i swą Konstytucję które i która na to nie pozwala.
 • @ekoludek 10:36:22
  http://www.newsweek.pl/polska/pani-sedzia-po-przejsciach,28920,1,1.html

  Barbara Piwnik miała jakoby dostać futro w podziękowaniu za uniewinnienie gangsterów

  http://www.bankier.pl/wiadomosc/Barbara-Piwnik-miala-jakoby-dostac-futro-w-podziekowaniu-za-uniewinnienie-gangsterow-291402.html

  Sędziowie - matactwa 2008r - czas osądzić sędziów i spuścić ich "z nieba na ziemię"

  http://www.aferyprawa.eu/Sady/Sedziowie-matactwa-2008r-czas-osadzic-sedziow-i-spuscic-ich-z-nieba-na-ziemie-1915
 • @Wrzodak Z. 10:31:20
  Bez reguł, poszanowania prawa, niezależnego wymiaru sprawiedliwości i wolnych mediów możesz mieć największe zasoby naturalne na Ziemi, a być biedną prowincją świata rządzoną przez jakiś reżim (przykład: Rosja,Białoruś Wenezuela).
 • @ekoludek 10:36:22
  A zrobi,zrobi
 • @ekoludek 10:47:25
  „Nie da się zmienić sądów bez wymiany kadr” ... Nie da się zmienić polskiego sądownictwa bez wymiany kadr, które za jakość tego sądownictwa od lat odpowiadają - w ten sposób wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki odniósł się dziś do projektu ustawy PiS dotyczącego Sądu Najwyższego. Chodzi o projekt nowej ustawy o SN, który pojawił się na stronach Sejmu wczoraj późnym wieczorem. Zakłada on utworzenie trzech nowych Izb SN, modyfikacje w powoływaniu sędziów SN i umożliwia przeniesienie obecnych sędziów SN w stan spoczynku. Jaki zaznaczył w rozmowie z dziennikarzami, że nie zna szczegółów projektu ustawy, ale jego zdaniem zmiany w Sądzie Najwyższym są konieczne. Czy takie, jakie zostały zaproponowane? Sądzę, że teraz będzie dobry moment, żeby o tym podyskutować" powiedział. W Sądzie Najwyższym konieczne są zmiany, bo ta instytucja działa źle, jest oderwana od rzeczywistości, oderwana od ludzi. Potrzebna jest gruntowna reforma Sądu Najwyższego dodał Jaki.
  Co do jednego jestem przekonany, że nie da się w sądownictwie dokonać zmiany jakościowej bez zmiany ludzi. Chcemy realnie zmienić sądownictwo. Nie da się zmienić polskiego sądownictwa bez wymiany kadr, które za jakość tego sądownictwa od lat odpowiadają podkreślił Jaki. Ocenił, że „społeczeństwo ma słuszne uwagi do Sądu Najwyższego” i uważa, że instytucja, która ma prawa kasacyjne i powinna stać na straży prawa, często zamienia się „w maszynkę do umarzania, odrzucania postępowań”.


  Ps..I to jest stwierdzenie elementarne: Nie da się zmienić polskiego sądownictwa, bez wymiany i to dogłębnej jego kadr ! Czyli praktycznie OPCJA ZERO, tak w prokuraturach jak i sądach, innej opcji już nie ma jak wojna to wojna bez brania jeńców! W istniejącym wymiarze sprawiedliwości, tkwi pokolenie komunistycznych zbrodniarzy sądowych, którzy obecnie w III RP ferują wyroki zbrodni sądowych wg metod z okresu komunistycznego zniewolenia, pozostając bezkarni na skutek posiadania immunitetów i niezawisłości sądów ! Na takie stwierdzenie, mam dowód w postaci wyroku Sądu Rejonowego i Okręgowego w Opolu, wydanego w procesie przez jednoosobowy skład Sądu ! Przykład mój przedstawiłem najwyższym organom państwa, oczekując na powstrzymanie sądowych zbrodni ! Oni a raczej Une chcą żeby było tak, jak było. Cały ten zgiełk i wycie opozycji wokół problematyki związanej z próbą (wszak uchwalone przez Sejm ustawy o KRS i ustroju sądów powszechnych jeszcze obowiązującym prawem nie są, a ustawa o SN to dopiero projekt) prowadzą i prowadzić mają do jednego – aby było taj, jak było. Wszelkiej maści niechętni obozowi politycznemu będącemu u władzy specjaliści od konstytucji, sami sędziowie z pierwszą sędzią RP Gersdorf wieszczą jak to trzecia władza jest poniewierana i tłamszona przez hordy skrajnie nacjonalistycznych polityków, wręcz zamachujących się na kardynalne swobody i wolności obywatelskie, w tym prawo do sprawiedliwego i obiektywnego sądu, które po tych wrażych działaniach Pis mają na wieli zniknąć w ciemnościach jednowładztwa satrapy Kaczyńskiego. Nic bardziej mylnego. Wycie i bajanie o zamachu stanu to nic innego, jak chęć wywarcia presji na Polaków (których ponad 70% źle ocenia sędziów i sądy) i obecne władze, aby od reformy sądownictwa natychmiast odstąpiły, bo w przeciwnym razie, oni nam pokażą. A przecież wrzodziejące sądownictwo domaga się reformy od ponad trzydziestu lat. Ale wpierw na drodze do tej reformy stanął ówczesny I Prezes SN Strzembosz, który z ogniem w oczach i swadą zapewniał Polskę i Polaków, że wara im od III władzy, bo ona się sama naprawi i sama oczyści ot takie swoiste perpetum mobile. No i po 30 latach, nie dość, że się nie oczyściła, to jeszcze poczuła się kimś lepszym od maluczkich Polaczków, uznając się za specjalną kastę, od której tak ustawodawcy, jak władzy wykonawczej, a już zwykłym obywatelom wara. Te niespełna 10 tysięcy prawników w togach i łańcuchach nigdy nie poddających się żadnemu osądowi społecznemu, ustrojowemu, politycznemu ani o zgrozo służbowemu uzurpuje sobie władzę nad suwerenem, i to właśnie władzę absolutną, po wolną od wszelkiej krytyki i odpowiedzialności. Ci co rozdzierają szaty, drą gardła i wieszczą koniec demokracji, niech zrzucą maski z twarzy i o ile ich na to stać, staną w prawdzie, i odpowiedzą uczciwie, za jakim modelem poza tym, który obecnie jest optują. Za niemieckim z główną rolą Ministra Sprawiedliwości wspartego grupką 30 osób decydujących o wszystkim w sądownictwie, amerykańskim, gdzie poza SN wybieranym przez Prezydenta, pozostali sędziowie wybierani są w wyborach powszechnych na kadencje, a nie dożywotnio, czy wreszcie za proponowanym przez obecną ekipę polityczną modelem w pełni demokratycznym, gdzie jak wczytać się w nowe ustawy gros uprawnień przysługuje w tej materii KRS w nowym kształcie i Prezydentowi RP, a sędziowie są jednak powoływani w praktyce dożywotnio, albo na okres do odejścia w stan spoczynku. Wątpię jednak, aby ktokolwiek z PO, PSL czy też spośród sędziów SN, tak ożywionych ostatnio konstytucjonalistów, i wspierających te gremia mediów, po pierwsze miał na tyle wysokie kwalifikacje moralne i wiedział co to znaczy stanąć w prawdzie, a w konsekwencji stanął do rzetelnej i opartej wyłącznie o argumenty prawne dyskusji. Lepiej jest wyć w chórze wyjców, w myśl zasady kupą mości panowie, kupy nikt nie ruszy. Obawiam się, że tym razem ruszy, dla dobra ogółu.
 • @ekoludek 10:47:25
  Wieniawa w niebie z radości wino pije.
  "Nadeszły czasy gdy te qtasy będą przed nami na baczność stać"

  https://pbs.twimg.com/media/DEoVVGYXYAEqk4o.jpg


  Wy tam lepiej uważajta, co piszeta! Bo jeżeli sądzicie, że Prezes nie wie, co się wyrabia na Neonie, to jesteście w mylnym błędzie 8-)))))

  https://pbs.twimg.com/media/DEnWXrpXoAAxVJx.jpg
 • @ekoludek 10:47:25 - tez niedemokratycznie ? Zamachy ?
  Niemcy
  Ministerstwo podaje, że w Niemczech sędziów federalnych mianuje i odwołuje prezydent federalny, a sędziów landowych - minister landu właściwy do spraw wymiaru sprawiedliwości

  Hiszpania
  W Hiszpanii - jak podaje Ministerstwo Sprawiedliwości - główną rolę w powoływaniu sędziów odgrywa Naczelna Rada Sądownictwa, którą w całości powołuje parlament.

  Austria
  "W Austrii sędziowie są mianowani (ernannt) przez prezydenta federalnego na wniosek rządu federalnego lub z jego upoważnienia przez właściwego ministra federalnego"

  Dania
  "W Danii sędziowie powoływani są przez monarchę na wniosek ministra sprawiedliwości, który odpowiada za nominacje sędziowskie przed parlamentem.

  Holandia
  "W Holandii sędziowie powoływani są na mocy rozporządzenia królewskiego na wniosek ministra sprawiedliwości. (http://www.tvn24.pl)
 • @Wrzodak Z. 10:31:20
  ,, tzw. rządy w Polsce realizują politykę NWO,,,........

  Nad tą głupotą w Polsce i nie tyko ...nikt tu już nie panuje .....poza gospodarzem tego bloga .
  A niech sobie robią tą dekomunizacje tylko byle by było solidnie ..i nie było świętych krów.
  oczywiście pacynki raz z lewej , raz z prawej ..mogą sobie pomachać .
  Mówiąc szczerze , to my już mamy gówno do gadania .. to co robimy to takie pieprzenie na antenie.

  Po obaleniu ,, komuny,, i uzyskaniu ,, pełnej niepodległości ,, ciągle się od nowa wyzwalamy ....
  ......te nieszczęsne miesięcznice niekończącej się żałoby.
  Te wszystkie kundle zarówno z prawej jak i z lewej nie zdają sobie sprawy ,że Polska była wolna ... kiedy sowieckie czołgi chroniły naszej wolności .
  Możecie sobie pieprzyć górnolotne frazesy , cedzić przez sito co się da ...już Polski wolnej nie będzie ...oczywiści to nie do Ciebie Zygmunt .

  A NOW , i tak będzie w tej lub innej formie ... Na razie wpadamy w okres chaosu .... Jak myślisz ,czyje oko tam na górze niedokończonej piramidy spogląda na wszystko . To jest pewien proces, tego nie da rady zatrzymać . Był czas kiedy oddałeś duszę i serce by żyć w sprawiedliwym kraju , sam widzisz jak to się skończyło ... a teraz nie warto tracić już nerwów ..bo i po co .. dla kaczy czy też bambu stanu .
  Pozwól Husky emu by budowali ojczyznę swych marzeń ... byśmy jeździli po ulicach J.Pawła i Kaczyńskiego ...tak na przemian , by ich pomniki zdobiły każdą posesje . by raz w miesiącu kraj pogrążył się w ciszy ,by można było słyszeć szepty modlitwy .

  A druga strona ... a niech tam zastąpią to swoimi .
 • @kula Lis 67 10:48:46
  Wałęsa torturowany przez SBków pieniędzmi i mieszkaniem. To chyba najbardziej fałszywa polska ikona
  Gdyby Wałęsa był dla bezpieki groźny skończyłby jak ksiądz Zych. A w ogóle dlaczego ten idealista przyjął od bezpieki mieszkanie???
  Jak ten pan nieładnie kończy...
 • @kula Lis 67 10:48:46
  A tymczasem w TVN, za sprawą Bolka - zmiany..

  https://pbs.twimg.com/media/DErbmCVW0AI9_dr.jpg
 • @Husky 11:21:51
  Obywatele RP wtargnęli na teren sejmu! To WIDEO pokazuje, do czego są zdolni...

  Dziś rano przed sejmem ustawiono barierki zabezpieczające i pozostaną tam do końca posiedzenia. Wniosek o to do policji skierowano po czwartkowym wtargnięciu grupy osób na teren sejmu. Grupa kilkudziesięciu osób – na ich czele stał Paweł Kasprzak z tzw. Obywateli RP – próbowała zablokować wjazd na teren parlamentu. Zadymiarze wykrzykiwali „konstytucja”. Kręcili się wśród nich posłowie PO i Nowoczesnej, m.in. Bogdan Klich oraz Joanna Scheuring-Wielgus.
  „W czwartek wieczorem grupa około 20-30 osób wtargnęła na teren kompleksu sejmowego. To kolejne w ostatnim czasie poważne naruszenie przepisów porządkowych, co skutkowało interwencją Straży Marszałkowskiej i policji” – poinformował dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka. Dodał, że „z przyczyn organizacyjnych i bezpieczeństwa, z racji ponownych niebezpiecznych zachowań części protestujących, Kancelaria Sejmu zdecydowała się zwrócić z wnioskiem do Komendy Stołecznej Policji o ustawienie dodatkowego opłotkowania od strony ul. Wiejskiej. Barierki zostały ustawione w piątek rano i pozostaną tam najpewniej do zakończenia 46. posiedzenia sejmu”. W czwartek wieczorem obradowała senacka Komisja Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, która zajmowała się dwoma nowelizacjami: o Krajowej Radzie Sądownictwa i ustroju sądów powszechnych. Na posiedzeniu obecni byli też przedstawiciele Komitetu Obrony Demokracji oraz Obywateli RP, zaproszeni przez senatorów Platformy Obywatelskiej. Wieczorem przedstawiciele KOD-u relacjonowali w mediach społecznościowych, że niektórzy z nich zostali niewpuszczeni lub nawet wyniesieni z terenu sejmu przez Straż Marszałkowską. Podczas wczorajszej konferencji prasowej Obywatele RP i przedstawiciele KOD-u zapowiedzieli, że sięgają „po metody nieposłuszeństwa obywatelskiego”, bo nie godzą się na procedowanie w takim tempie ważnych ustaw, które „zmieniają ustrój państwa”. – Będziemy na ulicach i będziemy protestować – zapowiadali. W piątek przy ul. Wiejskiej znów zebrała się grupa osób związanych z tzw. Obywatelami RP; ulica jest oddzielona od sejmu barierkami, wzdłuż nich stoją co kilka metrów policjanci. Kolejne pikiety przed sejmem za powiadane są m.in. na niedzielę.

  Film pod linkiem

  http://niezalezna.pl/102244-obywatele-rp-wtargneli-na-teren-sejmu-wideo-pokazuje-do-czego-sa-zdolni#comment-4620916

  Ps...Widać czują się bezkarni skoro sobie na to pozwalają. Jak mówi nasz tw Bolek: pałować, pałować, pałować i nie żałować. Qrwa lać to barachło pałami aż do sińców, woda lodowata z armatek na ten gnój aby to szambo spłukać do kanałów skąd wyłażą. Zamknąć te komusze gnidy na 48 godzin podczas uchwalania ważnych Ustaw w Sejmie. Wielgus też, odebrać tej szmacie immunitet. Gdy zajdzie potrzeba wezwać nawet wojsko do ochrony najważniejszej instytucji w Polsce, Sejmu! Nie żałować na to kosztów, a wszystkimi kosztami obciążać liderów tej bolszewickiej bandy, po kieszeni sukinsynów, niech odczują. Wtargnięcia na teren Sejmu przez nieuprawnionych do tego betonowych chuliganów, za plecami których stoi opozycja "ulica i zagranica" - należało się spodziewać, gdyż nasz kochany rząd był za bardzo pobłażliwy dla różnych chuligańskich ekscesów, które wcześniej miały miejsce, a które w prostej linii prowadziły i prowadzą do tego, co stało się dziś. Jeżeli chcemy żyć w normalnie funkcjonującym państwie, to nie może być zgody na demolowanie państwa przez tych, którzy chcą zabetonować stare lewackie układy, które pustoszyły Kraj i kieszenie Polaków. W naszym państwie nie może rządzić ulica i zagranica, ale demokratycznie wybrany w wolnych wyborach rząd, za którym opowiedziała się większość Narodu, która przystąpiła do głosowania.
  Tylko Rząd, któremu większość Narodu dała mandat do jak najdalej idących zmian, jest władny do ich przeprowadzania, a nie opozycja totalna z KODziarzami i "Obywatelami RP", których miejsce jest w więzieniu, a nie w Sejmie. Jeśli PiS dalej nie będzie stosował prawa do tych ludzi to oni coś w końcu zrobią. Dlaczego żydoukrop i pospolity złodziej Frasyniuk jeszcze nie ma zarzutów za naruszenie nietykalności policjanta?! Zwykły Kowalski by już miał siedząc w areszcie.
 • @Husky 11:34:32
  i nie tylko ks. Zych, takich co skończyli było więcej.
 • @Husky 11:36:16
  witam kolegę ... ,,A tymczasem w TVN ,, ...... widać podnosisz poziom dyskusji .... a co tam ..nazywajmy wszystko po imieniu ....
 • @fabi 11:34:01
  https://pbs.twimg.com/media/DEr3KL4W0AAghoA.jpg


  Masz rację Tomuś,
  dojenie państwowej kasy się skończyło.
  Za lata kłamstw i obrażania Polaków - należy ci się zapomnienie!
  Żegnam hieno!
 • @fabi 11:34:01
  W najbliższych dniach rozegra się najważniejsza bitwa o Polskę.
  Jeżeli damy odpór zaprzaństwu to naprawdę wygramy wolną sprawiedliwą Ojczyznę

  fabi 8-))))))

  https://pbs.twimg.com/media/DEr4DuZXUAAPbR0.jpg
 • @Husky
  Zadymiarzami sprzed sejmu zajęła się policja. Policja prowadzi postępowanie w sprawie naruszenia miru w związku z czwartkowymi zajściami w sejmie. Jak poinformował rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji podkom. Sylwester Marczak, w czwartek około godziny 20.30 wpłynęło zgłoszenie o wtargnięciu na teren sejmu grupy około 30 osób. Na miejsce przyjechali policjanci, ale wcześniej Straż Marszałkowska wyniosła część osób. Pozostałe osoby wyszły same zaznaczył Marczak.
  Dodał, że policja wylegitymowała w sumie 21 osób.
  Ps..Boss i tw. Matka Hadacz pracuje POd przykryciem szkoli kolegów jak rozporki otwierać, ta policja to pieszczochy jak w Hamburgu jeszcze trochę to policjanty będą bici kopani opluwani ni i na chorobowe pójdą na L4 bo w Hamburgu zabroniono policjantom robić porządku stali jak ciule a hołota lewaków prała ich po pyskach, 600 jest rannych ciężko 200, to jest demokracja konstytucja prostytucja, ważne, że 30 sklepów okradziono, zdemolowano mieszkania prywatne, okradziono dzieci, są ranne ale cóż Brukselka znów na unijnych krajach zarobi jak na Grekach bo to kraje będą ta hołotę sponsorować i koszty zadymy pokrywać, i tak to leciało za dwa tyg. w Polsce będzie to samo, szykuje się najazd lewaków na Polskę.
 • @Husky Kasta wpada w panikę. Koniec koryta, resortowe dzieci na bruk, zbieranie porzeczek, a najlepiej emigracja.
  Kasta wie, że przegrała! Żałosne wynurzenia Rzeplińskiego: "Pan Jaki nie ma żadnej kompetencji do oceniania jakości sądownictwa w Polsce"
  http://wpolityce.pl/polityka/348765-kasta-wie-ze-przegrala-zalosne-wynurzenia-rzeplinskiego-pan-jaki-nie-ma-zadnej-kompetencji-do-oceniania-jakosci-sadownictwa-w-polsce
  Czyżby panika? Naczelna Rada Adwokacka zwołuje spotkanie ws. ustawy o SN. Trela: "Projekt jest niezgodny z konstytucją"

  http://wpolityce.pl/polityka/348642-czyzby-panika-naczelna-rada-adwokacka-zwoluje-spotkanie-ws-ustawy-o-sn-trela-projekt-jest-niezgodny-z-konstytucja
  Ps...Nadzwyczajna kasta przestępcza i jej przydupasy kwiczą i bardzo dobrze, reformować i nie oglądać się na nich. Jakby trzeba było z budynków państwowych pousuwać okupujące i strajkujące polityczne ramię polszewików kryjących się w togach, to proszę tylko zatrąbić na zbiórkę. Trela, niech pan najpierw rozliczy dochody ze składek adwokackich! ile, kto i za co i dlaczego sami kolesie? Co to, narodził się samozwaniec Kaufman vel Rzepliński czy co? Co i rusz coś jest niezgodne z konstytucją. W około sami spece konstytucjonaliści. Ludzie czy wiecie, że ostatnie wybory też są niezgodne bo wygrał PiS? To wasz koniec rozpasania. Jesteście bandą nieudaczników, lepiej oddajcie władze sądowniczą i adwokacka ludziom młodszym i nieskażonym.
 • @Husky
  Michał Wójcik dla wPolsce.pl: Co robiono przez 27 lat? „Dzisiaj wymiar sprawiedliwości jest chory”. WIDEO

  http://wpolityce.pl/polityka/348742-michal-wojcik-dla-wpolscepl-co-robiono-przez-27-lat-dzisiaj-wymiar-sprawiedliwosci-jest-chory-wideo
  Ps...Brawo, robić swoje i zero uginania się przed patologią. Kwilą, kwilą upasione prosiaczki odstawiane od koryta. Pytam Gersdorf, kto w Polsce może odłożyć parę milionów złotych pracując w budżetówce? Lemingi czas zacząć myśleć. PiS tak trzymać.
 • @Husky
  Patryk Jaki zapowiada: "Nie damy się zastraszyć. Zmiany w sądownictwie nie są potrzebne dla mnie, tylko dla obywateli" ... W Polsce są dwie grupy ludzi. Pierwsza twierdzi, że wymiar sprawiedliwości w Polsce działa dobrze i trzeba konserwować stary układ. I to jest właśnie grupa, do której należy poseł Neumann i Platforma obywatelska. Jest druga grupa ludzi, która uważa, że należy go radykalnie zmienić i my należymy do tej grupy powiedział Patryk Jaki na antenie TVP Info, komentując ataki opozycji na partię rządząca za próbę reformy Sądu Najwyższego. Poseł Neumann chce nam powiedzieć, że wszyscy ludzie, którzy chcą realizować postulaty zmiany w wymiarze sprawiedliwości powinni być w więzieniu. To jest właśnie myślenie PO stwierdził Jaki. Jaki zapowiedział, że rząd nie wycofa się z walki o naprawę polskiego sądownictwa. Nie damy się zastraszyć. Zmiany w sądownictwie nie są potrzebne dla mnie, tylko dla obywateli. Polskie sądownictwo jest przewlekłe, już dawno zapomniało co to jest sprawiedliwość. W sądach można znaleźć wszystko oprócz sprawiedliwości i my to chcemy zmienić powiedział wiceminister sprawiedliwości. Sąd Najwyższy to sąd, który regularnie odrzuca wnioski o kasacje, potrafi mieć rożne orzeczenia w tej samej sprawie i zapomina o tym, że wymiar sprawiedliwości jest dla człowieka dodał. Zdaniem Jakiego, problemy polskiego sądownictwa to m.in. efekt porozumień Okrągłego Stołu. W wyniku porozumień Okrągłego Stołu sądownictwo, czyli ważny obszar państwa, został niemal sprywatyzowany powiedział. Przekonywał też o tym jaki wpływ na sytuację mają stare układy w świecie sędziów. Chodzi o to, że jak w Polsce chciałeś robić karierę, to musiałeś myśleć tak jak ta stara grupa, która po Okrągłym Stole sprywatyzowała sobie wymiar sprawiedliwości stwierdził Patryk Jaki.
  Uważamy, że obywatel powinien mieć wpływ na sądownictwo, bo jest to usługa dla obywateli, a o oni uważają, że ma być to korporacja oderwana od rzeczywistości, sama dla siebie stwierdził. Przypomniał też, że reformę sądownictwa Zjednoczona Prawica obiecała Polakom w czasie wyborów. Obiecaliśmy obywatelom, że jeżeli dojdziemy do władzy, to realnie zmienimy wymiar sprawiedliwości mówił Patryk Jaki.

  http://wpolityce.pl/polityka/348686-patryk-jaki-zapowiada-nie-damy-sie-zastraszyc-zmiany-w-sadownictwie-nie-sa-potrzebne-dla-mnie-tylko-dla-obywateli
  Ps..Brawo panie Jaki tak trzymać, mądry z niego młody człowiek, klika sądownicza ostro atakuje, ale zmian nie można zatrzymać. Trzeba tam zrobić porządek.
 • @Husky
  Szef MSWiA: "Nie ma zgody na nadużycia i patologię. Poprzednia władza na nie przyzwalała. Te czasy się skończyły"
  http://wpolityce.pl/polityka/348772-szef-mswia-nie-ma-zgody-na-naduzycia-i-patologie-poprzednia-wladza-na-nie-przyzwalala-te-czasy-sie-skonczyly
  Ps..Tak trzyma panie ministrze!.

  Skurkiewicz: Jeżeli Grzegorz Schetyna mówi, że wprowadzamy dyktaturę, to przypominam mu sprawę sędziego Milewskiego

  http://wpolityce.pl/polityka/348770-nasz-wywiad-skurkiewicz-jezeli-grzegorz-schetyna-mowi-ze-wprowadzamy-dyktature-to-przypominam-mu-sprawe-sedziego-milewskiego
 • @Husky ciekawi mnie czy ten żyd kapelusznik ukończył już powszechniak eksternistycznie, wieczorowo?
  Utyskiwania Hołdysa: "Wzywanie na manifestację pod Sejmem to żenada. Naród ma zawalczyć o polityków, bo oni kurwa nie potrafią?"

  http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/348762-utyskiwania-holdysa-wzywanie-na-manifestacje-pod-sejmem-to-zenada-narod-ma-zawalczyc-o-politykow-bo-oni-ka-nie-potrafia

  Ps..Żydziko Hołdys jest nieukiem, pijakiem i lewakiem. Hołdys skończ powszechniak, potem średnią i zdaj maturę najpierw a później wypowiadaj się o szkolnictwie....i innych tematach. Gadasz takie bzdury że zastanawiam się czy potrafisz czytać ze zrozumieniem...Hołdys pracował swego czasu "jako urzędnik w Zakładzie Technologii Spirytusu i Drożdży" (za Wiki). To tłumaczyłoby jego stosunek do rzeczywistości po latach. Nie wymagajmy zbyt dużo od tego "ałtorytetu". Żydolewackie wycie hehe..Hołdys to zwykły żydolewacki oszołom, ale nawet taki żydolewacki oszołom jak on i inne lewackie ameby, myszugene widzą, że żydolewackie partie antypolskie są żałosne i słabe, jadą do Brukseli skarżyć na Polaków, dno dna.
 • @Husky
  Wiceminister sprawiedliwości w studio wPolsce.pl: „SN nie jest osobną wyspą. Konstytucja daje prawo do przenoszenia sędziów w stan spoczynku” ...O której godzinie mieliśmy złożyć ten projekt? O 8:15 czy o 15:10 było by lepiej? Projekt został złożony, ponieważ jest określony termin na to. To jest projekt poselski. Nie podpisałem się pod nim, ale zgadzam się z tymi rozwiązaniami. Straszenie przez opozycję to rzecz niesłychana, to jest groźba powiedział w studio wPolsce.pl wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik, który odpowiedział na zarzuty opozycji ws. reformy Sądu Najwyższego. Jak dodał, Sąd Najwyższy nie jest osobną wyspą i pełni niezwykle ważną rolę. Dlatego jest ten projekt. Podkreślił, że nie można równocześnie przenieść wszystkich sędziów w stan spoczynku, ponieważ nie miałby kto wypełnić powstałych luk. Posłużył się dwoma przykładami.
  Pierwszy to rozstrzygnięcie zażalenia na cofnięcie immunitetu. Rozstrzyga SN. Kto wówczas się tym zajmie? Ile mamy czekać? Miesiące, aż ukonstytuuje się Sąd Najwyższy? Albo sytuacja, że zabójca, który dostał karę 25 lat pozbawienia wolności w pierwszej instancji, sprawa trafia do apelacji. Sąd drugiej instancji decyduje się na uchylenie rozstrzygnięcia i jest skarga na to, która idzie do SN. Jest kwestia środka zapobiegawczego, czyli tymczasowego aresztowania. Jakby nie było SN to mają wypuścić tego przestępcę? To jest sytuacja przejściowa do czasu ukonstytuowania się nowego SN. Jest taka możliwość. Proszę pamiętać też o tym, że to nie oznacza, że minister będzie wpływał na orzecznictwo. To sędziowie będą decydowali, kto będzie sędzią podkreślił.
  Pytany o to, czy skrócenie kadencji w Sądzie Najwyższym i KRS nie otworzy furtki na przyszłość, kiedy to inna partia zblatowana z III RP stwierdzi, że jeszcze raz zresetuje sądownictwo, tylko jeszcze głębiej, Wójcik wyraził przekonanie, że to, co jest teraz robione, jest przeprowadzane w zgodzie z ich sumieniem i w zgodzie z przepisami prawa.
  Przytoczę tu kwestię wygaszania, czyli przenoszenia w stan spoczynku sędziów. Konstytucja daje prawo do tego, że jeżeli są zmiany ustrojowe, tego rodzaju przeniesienie może nastąpić. Nie jestem w stanie przewidzieć przyszłości, ale wiem jedno, że nawiązujemy w pewnym sensie do przeszłości, ponieważ projekt ustawy o SN nawiązuje do rozwiązań z 1928 roku. Wtedy były dwie izby. Dziś proponujemy trzy izby. Nawiązujemy do rozwiązań, które miały miejsce w okresie międzywojennym zwrócił uwagę Michał Wójcik. Jak dodał, to Sąd Najwyższy w swoich orzeczeniach z 2013 i 2016 roku mówił, że nie jest zasadą absolutną, że nie można przenieść w stan spoczynku sędziego. Sam SN dał zielone światło do tego. W jednym z orzeczeń z maja 2016 roku Sąd Najwyższy podkreślił, że może to zrobić podmiot zewnętrzny wskazując go. SN sam to określił przypomniał. Zapytany, czy jest możliwa zmiana tego projektu w trakcie zmian nad ustawą w komisjach wiceminister Wójcik odpowiedział, że pewna dyskusja została już rozpoczęta. Nie może być to jednak dyskusja tak prowadzona, jak niektórzy chcieli by ją prowadzić, czyli okazja do wtargnięcia na teren Sejmu. Taki obraz idzie w świat. To jest fatalna rzecz. Nie wiem, kto się dzisiaj z tego cieszy, ze ci, którzy stali na konferencji prasowej mówili o zamachu. Nie wolno. Polityk musi ważyć słowa. Jesteśmy odpowiedzialni za ludzi i za bezpieczeństwo podkreślił wiceminister sprawiedliwości.
 • @Husky 11:51:07
  http://media.wplm.pl/pictures/825/upscale_True/path/2017/07/14/825/360/43b146a712bb42599fa1b5258af5146d.png
  Opozycja totalna zwiera szyki. Zarządy Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej obradują nad zablokowaniem reform sądownictwa. Zarządy PO i Nowoczesnej spotkały się niezależnie od siebie, ale cel mają jeden: by było tak, jak było.

  http://wpolityce.pl/polityka/348741-opozycja-totalna-zwiera-szyki-zarzady-platformy-obywatelskiej-i-nowoczesnej-obraduja-nad-zablokowaniem-reform-sadownictwa
 • @kula Lis 67 13:29:29
  https://pbs.twimg.com/media/DEsZFi7XYAAgTeE.jpg

  Słychać ...wycie....znakomicie
  Panie Prezesie, proszę orać sądownictwo i nie patrzeć na lament komuszych złogów!

  https://pbs.twimg.com/media/DEsRX0oXkAAI5JL.jpg
 • @kula Lis 67 13:29:29
  Ciamajdan 2 ?????
  Ale to już było... Proponuje uzbroić się w pasztet i zasugerować Rysiowi by nie wyjechał na wakacje

  https://pbs.twimg.com/media/DEsQaplWsAArivv.jpg
 • @kula Lis 67 13:21:28
  Faszyzm i jednocześnie ustrój PRL o ktory walczy PiS

  https://pbs.twimg.com/media/DEseAktXgAEQnU9.jpg
 • @Husky Słychać ...wycie....znakomicie Panie Prezesie, proszę orać sądownictwo i nie patrzeć na lament komuszych złogów!
  Prezes PiS krótko o stanie sądownictwa: Upadek zasad moralnych i niesprawność...Sądownictwo, niezależnie jeszcze od innych kwestii, cierpi na dwie poważne choroby: pierwsza z nich to upadek zasad moralnych. (…) Druga sprawa to niesprawność ogromna mówił w czasie konferencji prasowej Jarosław Kaczyński. Prezes Prawa i Sprawiedliwości podkreślił na początku spotkania z dziennikarzami, że w programie wyborczym jego ugrupowania była reforma wymiaru sprawiedliwości. My dotrzymujemy słowa i to, co obiecaliśmy realizujemy. Nie od razu, bo pewne sprawy wymagają czasu, ale realizujemy i to, co robimy w tej chwili mówię o tych dwóch już uchwalonych ustawach i o tej zapowiedzianej to jest nic innego, jak realizacja właśnie tych zapowiedzi mówił Kaczyński. Jak zaznaczył, zapowiedzi te odnosiły się do realnych problemów społecznych, do realnych problemów naszego życia gospodarczego, publicznego i społecznego. Takim problemem był i jest w dalszym ciągu stan polskiego sądownictwa. To sądownictwo, niezależnie jeszcze od innych kwestii, cierpi na dwie poważne choroby: pierwsza z nich to upadek zasad moralnych, moralności zawodowej, moralności ogólnej, przykładów tutaj nie trzeba jak sądzę przytaczać, jest ich mnóstwo powiedział prezes PiS. Druga sprawa to niesprawność ogromna, przewlekłość postępowania, która powoduje, że wielu ludzi w różny sposób z tego powodu cierpi dodał Kaczyński. Prezes PiS zaznaczył, że ci, którzy chcą podtrzymać dawny system sądownictwa, podnoszą protesty. Odniósł się też do zapowiedzi Grzegorza Schetyny, że PO zamierza konsultować się z pozostałymi klubami opozycji ws. wspólnego zaangażowania w blokowanie procesu legislacyjnego projektowanych zmian, czy to na posiedzeniu komisji, czy na obradach plenarnych sejmu. Nie możemy dopuścić do tego, co PiS chce zrobić Polsce i obywatelom powiedział Schetyna. Pytany, czy zamierzają blokować salę obrad, odpowiedział: „bierzemy pod uwagę różne możliwości”. Szef PO zapowiedział, że politycy Platformy wezmą udział w niedzielę, w manifestacji organizowanej przed sejmem przez KOD. Jeżeli to są protesty werbalne, czy te, które ewentualnie byłyby formułowane z mównicy sejmowej, to oczywiście wszystko w porządku, mają do tego prawo, ale padają tutaj zapowiedzi nieporównanie dalej idące, które zmierzają po prostu do tego, żeby demolować polskie państwo mówił Jarosław Kaczyński. To, co mówił dzisiaj pan Schetyna, to jest właśnie nic innego jak demolowanie polskiego państwa, demolowanie polskiej demokracji. Są też groźby, w istocie groźby karalne wobec tych ludzi, którzy podpisali projekt ustawy o Sądzie Najwyższym dodał, komentując słowa lidera totalnej opozycji. Kaczyński podkreślił, że należy się temu przeciwstawić, a prawo będzie egzekwowane w tych sprawach. My to wszystko, co mamy przeprowadzić przeprowadzimy, a ci, którzy będą łamali prawo, łamali także prawo karne, muszą liczyć się z konsekwencjami dla swoich także karier politycznych powiedział. Ja przypomnę, że są w Polsce przepisy, które mówią, że ktoś, kto w Polsce popełnił przestępstwo i został prawomocnie skazany, wypada przynajmniej na jakiś czas z życia publicznego dodał prezes Prawa i Sprawiedliwości. Chciałem zapewnić państwa, że ta władza jest demokratyczna, była i będzie demokratyczna, że będą się odbywały normalne wybory, że będziemy mieli Polskę nieporównanie sprawiedliwszą niż ta, która była dotąd, także w ciągu tych ostatnich dwóch lat. Bo także w ciągu tych ostatnich, niepełnych dwóch lat naszych rządów mieliśmy do czynienia z różnego rodzaju, bardzo niedobrymi wydarzeniami w wymiarze sprawiedliwości podkreślił Jarosław Kaczyński. Ku temu idziemy, to zapowiadaliśmy i to będziemy realizowali zaznaczył.
 • @Husky 14:03:19
  http://niezalezna.pl/102248-przemycili-setki-imigrantow-rozbito-grupe-ktora-dzialala-w-polsce
 • @Husky 14:21:49
  Musiał swoim kota pogonić na zjeździe, musiało być tam bardzo ostro, że wzięli się w kocu do roboty, efekty już mamy, czyli wycie ryjów odcinanych od koryta.
 • @Husky 14:21:49
  http://media.wplm.pl/pictures/825/upscale_True/path/2017/07/14/825/370/f11f66b65f604326b746c95fb7d46a94.png
  Przenoszenie sędziego w stan spoczynku jest zgodne z konstytucją. Kto obnażył hipokryzję Gersdorf? Sam Sąd Najwyższy!
  Oto przykład hipokryzji Przedstawicieli Sądu Najwyższego, którzy przekonują,że przeniesienie sędziego w stan spoczynku to zamach na SN!! Już w ubiegłym roku skład sędziowski Sądu Najwyższego wydał wyrok, z którego wynika, że wolno przenosić sędziego w stan spoczynku ze względu na zmianę ustroju. Mało tego! Decyzja w tym przypadku nie należy do samego sędziego, lecz do innych podmiotów, których ustawa zasadnicza wprost nie wymienia. Wszystko to wynika z przytaczanego wczoraj art. 180 pkt. 1 konstytucji!

  http://wpolityce.pl/polityka/348774-nasz-news-przenoszenie-sedziego-w-stan-spoczynku-jest-zgodne-z-konstytucja-kto-obnazyl-hipokryzje-gersdorf-sam-sad-najwyzszy

  Ps...Sędzia Gersdorf nie zna orzeczeń Sądu Najwyższego, którego jest Prezesem? Ona jest tylko prezesem SN, jak HGW prezydentem w UMiejskim. HGW też nic nie wie, ona tam tylko prezydentuje. Niebiańska kasta w całej swojej krasie... czas kończyć to smutne widowisko. Wszyscy WON!
  W stan spoczynku i emeryturę w wysokości 1700 zł,a nie tak jak obecnie kilkanaście tyś.zł. Mafia sądownicza była ponad esbekami. Skoro im zabrano to, to tym też można.
 • @Husky czy to nie ten płaczący Pomorski czasem tu z neonu? którym podpierał się Białas?
  Petersburg: Polski biznesmen zatrzymany za rozpowszechnianie dziecięcej pornografii. Funkcjonariusze organów ścigania zatrzymali w Petersburgu biznesmena Krzysztofa Pomorskiego. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym przez Interpol za rozpowszechnianie materiałów pornograficznych z udziałem dzieci. „Krzysztof Pomorski został zatrzymany w środę w centrum biznesowym Newskaja Ratusza na ulicy Diegtiarnej” poinformowało źródło.
  Te doniesienia nie zostały na razie potwierdzone oficjalnie. Z informacji zamieszczonych na stronie Interpolu wynika, że 58-letni Polak jest poszukiwany w kraju za rozpowszechnianie materiałów pornograficznych z udziałem dzieci. Pomorski jest dyrektorem technicznym w zatrudniającej ponad 600 osób firmie budowlanej KB Vips. Firma posiada biura w sześciu rosyjskich miastach i dysponuje 20 biurami firm partnerskich w Europie, USA, Afryce i Indiach.
  Ps...No to panu Krzysztofowi Pomorskiemu udało się poprawić wizerunek Polski i Polaków. Przykład przyszedł z zachodu. Wszelkie zboczenia i dewiacje maja państwowe i prawne przyzwolenie jak w przypadku zgody Merkel na homoseksualne związki. Na szczęście istnieje jeszcze normalny kraj jak Rosja gdzie tacy sodomici mają swoje miejsce.
 • @Husky 14:21:49
  Każdemu, który powie, że sądownictwo jest trzecią władzą należy dać prztyczka w nos. Sądownictwo ma służyć, a więc na logik nie jest żadną władzą. Reforma w sądownictwie była bardzo potrzebna, ponieważ tzw nadzwyczajna antypolska kasta sędziowska kpiła sobie z nas Polaków i była ponad prawem. W Polsce jest sędziów dużo, bo 10 tys. a sprawy toczyły się za długo. Sędziowie dorobili się ogromnych majątków na krzywdzie ludzkiej i mieli przywileje z czasów komuny. Jak traktowali nas tacy sędziowie to każdy kto miał sprawy w sądach mógł zaobserwować, byliśmy poniżani i źle traktowani ponieważ niektórzy dlatego, że ukradli batonik byli surowo ukarani natomiast tacy, którzy kradli miliony taki sędzia sprawy umarzał.
 • @kula Lis 67 16:14:14
  Dwaj ukraińscy turyści zginęli, a czterej inni obcokrajowcy zostali ranni w piątek w ataku nożownika w miejscowości wypoczynkowej Hurghada na wschodzie Egiptu – wynika z informacji podanych przez MSW i źródła w egipskich służbach bezpieczeństwa.

  Wstępne ustalenia wskazują na to, że sprawca ataku dostał się na teren ośrodka wypoczynkowego, przypłynąwszy tam morzem z położonej w pobliżu plaży publicznej – przekazał egipski resort spraw wewnętrznych w wydanym komunikacie.

  Napastnik został zatrzymany.
 • @Husky 19:57:56
  To są twoje słowa, czy jakiegoś debila?
 • @Husky 20:32:01
  Do M.K. Bosy: wy możecie kwiczeć i jęczeć a PIS ma ciągle wysokie poparcie!!! Mogę się założyć,że po uchwaleniu tej ustawy o :kaście wybranych"-chyba przez pariasów i Indiach, PIS będzie miał notowania ok 40%, a wy wyjcie dalej, aż wilki usłyszą i zaproszą was do stada!!!
 • @Husky 21:07:33
  Do J. Domownik! ten typ nie wie, ze jest pożytecznym idiotą , jak bolek!!!
 • @zibi 17:02:50
  To sa slowa Lisa
  Masz tam i jego facjate
  pzdr.
 • @kula Lis 67 11:19:53
  ...dlaczego jeszcze Hajka Grundbaum nie siedzi w więzieniu?...
  PiS najpierw musi dobrać odpowiednich sędziów, właśnie od tego trzeba zacząć, od sędziów.
 • @Oświat 18:29:27
  Gdańscy opozycjoniści popierają reformę sądownictwa: "Dość bezprawia!" Uczestnicy opozycji antykomunistycznej z Trójmiasta wystosowali apel do posłów i senatorów klubów parlamentarnych Prawa i Sprawiedliwość oraz tych posłów innych ugrupowań, którzy "chcą przywrócić wymiar sprawiedliwości obywatelom". "Do uczciwych i patriotycznie nastawionych parlamentarzystów apelujemy, abyście w procesie wprowadzania reform wymiaru sprawiedliwości nie cofnęliście się ani o krok. Nie pozwólcie zastraszyć się totalnym obrońcom PRL-bis" - piszą.

  Pod apelem podpisały się władze Stowarzyszenia "Godność":

  - Czesław Nowak - brał udział w strajkach robotniczych w trakcie grudnia 1970 r. W sierpniu 1980 r. organizował strajk w porcie, następnie wstąpił do „Solidarności”. W latach 80. redagował niezależne pismo „Portowiec”. Od 13 do 21 grudnia 1981 r. organizował spacyfikowany przez ZOMO strajk w swoim zakładzie pracy. W lutym 1982 r. został tymczasowo aresztowany i zwolniony z pracy, następnie za działalność opozycyjną skazany na karę 4 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności, warunkowe zwolnienie uzyskał w 1983 r. Ponownie był karany kilkutygodniowym aresztem w 1988 r. W 2006 został uhonorowany Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, a w 2015 r. Krzyżem Wolności i Solidarności.
  - Stanisław Fudakowski - w sierpniu 1980 r. uczestniczył w strajku w Stoczni Gdańskiej. Od września tego samego roku działał w NSZZ „Solidarność”. Został wiceprzewodniczącym komisji zakładowej związku. W lipcu 1981 r. wszedł w skład Prezydium Zarządu Regionu „Solidarności”. Był delegatem i członkiem Prezydium na I Krajowym Zjeździe Delegatów. 13 grudnia 1981 r. został przewodniczącym komitetu strajkowego strajku w Stoczni Gdańskiej przeciwko stanowi wojennemu. Po jego pacyfikacji ukrywał się. 15 marca 1982 r. został aresztowany. 1 czerwca tego roku Sąd Wojewódzki w Gdańsku skazał go na karę 3,5 roku pozbawienia wolności i 3 lata pozbawienia praw publicznych. 28 marca 1983 r. został zwolniony na mocy aktu łaski Rady Państwa, która zawiesiła mu wykonanie kary na okres próby 4 lat. W 2006 r. za za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za osiągnięcia w pracy zawodowej i społecznej, został odznaczony przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski
  - Andrzej Osipów - w sierpniu 1980 r. współorganizator strajku w PRK–12 (Przedsiębiorstwa Robót Kolejowych nr 12) w Gdańsku. W 2015 r.został odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności

  Oto pełna treść apelu:

  Jako byli więźniowie polityczni z lat 1981-89 zrzeszeni w Stowarzyszeniu ,,Godność'' zdecydowanie popieramy reformę wymiaru sprawiedliwości wprowadzaną przez Prawo i Sprawiedliwość. Z osobistego doświadczenia znamy dyspozycyjność wymiaru sprawiedliwości ukształtowanego w czasach PRL. Niektórych sędziów, którzy nas skazywali w stanie wojennym, spotykaliśmy po 1991 r. podczas procesów o odszkodowania za niesłuszne skazywanie za działalność związkową i polityczną. Od 1993 r. w licznych apelach i protestach domagaliśmy się usunięcia z wymiaru sprawiedliwości prokuratorów i sędziów skompromitowanych udziałem w procesach politycznych. Na nasze apele nasi byli przywódcy solidarnościowi z UW i PO przez wiele lat pozostawali głusi. Odnosiliśmy wrażenie, że budowali sobie posłuszny wymiar sprawiedliwości w oparciu o starą kadrę i struktury.

  Ten oficjalnie nowy wymiar sprawiedliwości głosił stanie na straży "państwa prawa", a utrwalał bezprawie. Szary obywatel przez 25 lat widział na co dzień, jak krzywdząco jest traktowany, a jakimi przywilejami cieszą się gangsterzy i ludzie z postkomunistycznej elity władzy. Korporacje sędziowskie i prokuratorskie skorumpowało polski wymiar sprawiedliwości.

  Społeczeństwo, idąc do wyborów w 2015 r., poparło program PIS, który zapowiadał reformę wymiaru sprawiedliwości. Dziś w Sejmie i w Senacie trwa zdecydowany opór „totalnej opozycji“, aby zablokować tę potrzebną Polsce naprawę. Słyszymy oskarżenia, że ci, którzy zgłaszają projekty ustaw, rzekomo łamią konstytucję, gwałcą demokrację i dokonują zamachu stanu. Słyszymy groźby nieposłuszeństwa obywatelskiego, a w przyszłości uwięzienia reformatorów.

  Jeżeli chcemy mieć niepodległą Polskę, to musi się ona opierać na sprawnym i uczciwym wymiarze sprawiedliwości. Do uczciwych i patriotycznie nastawionych parlamentarzystów apelujemy, abyście w procesie wprowadzania reform wymiaru sprawiedliwości nie cofnęliście się ani o krok. Nie pozwólcie zastraszyć się totalnym obrońcom PRL-bis.

  To Wy realizujecie oczekiwania większości społeczeństwa. Oczekujemy pełnej frekwencji podczas głosowania ustaw. W tej sprawie, my - ofiary prokuratorsko-sędziowskich represji, jesteśmy z Wami i oczekujemy, że nas nie zawiedziecie!
 • @Husky Dochodzący do nas Kwik sprawianej kasty dowodzi niezbicie ,że kuracja jest PRAWIDŁOWA.
  http://media.wplm.pl/pictures/825/upscale_True/path/2017/06/10/825/356/d2ea65be9e6743d280ce3f0400afbbde.jpeg
  Na rozwiniętą gangrenę nie ma lekarstwa. Czasem jedynym możliwym działaniem jest amputacja. Tak samo wygląda sytuacja sądownictwa.
  http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/348851-na-rozwinieta-gangrene-nie-ma-lekarstwa-czasem-jedynym-mozliwym-dzialaniem-jest-amputacja-tak-samo-wyglada-sytuacja-sadownictwa
  Ps...Rozgonić tą prawniczą mafię na cztery wiatry!!!
 • @Husky
  Sądy to ciągle PRL(!), czyli kilka obrazków z sali sądowej.
  http://wpolityce.pl/polityka/348850-sady-to-ciagle-prl-czyli-kilka-obrazkow-z-sali-sadowej

  Oto kogo broni Platforma Obywatelska w awanturze o KRS! S. Kaleta: „Jan Bury był nieprzerwanie członkiem KRS przez 14 lat”
  http://wpolityce.pl/polityka/348799-oto-kogo-broni-platforma-obywatelska-w-awanturze-o-krs-s-kaleta-jan-bury-byl-nieprzerwanie-czlonkiem-krs-przez-14-lat


  Nawet w Sądzie Najwyższym wiedzą, że Polacy mają już dość kasty. Rzecznik SN: „Nie liczę na masowe protesty. Większość społeczeństwa wydaje się obojętna”

  Awantura w Senacie, prośby do prezydenta Andrzeja Dudy i zadyma pod Sejmem nie pomogą chyba jednak obrońcom Sądu Najwyższego, który stoi u progu reformy i radykalnych zmian. Nawet rzecznik prasowy SN nie ma złudzeń, że Polacy będę masowo protestowali przeciwko zmiano. Pewnie już zapoznał się z badaniami opinii publicznej, z których wynika, że ponad połowa Polaków źle ocenia sądownictwo. Sędzia Michał Laskowski, rzecznik SN w rozmowie z TVN przyznał się do „bolesnej” refleksji. Nie liczę też na jakieś masowe protesty. Większość społeczeństwa wydaje się obojętna albo nierozumiejąca, albo przyzwalająca, widząca potrzebę radykalnych zmian wyznał na antenie TVN. Słowa sędziego Laskowskiego powinny prowadzić kastę sędziowską do radykalniejszych wniosków. Polacy doskonale wiedzą, że elity sędziowskie i polski wymiar sprawiedliwości nie przeszedł niemal żadnych poważniejszych reform. Wypowiedzi I Prezes Sądu Najwyższego Małgorzaty Gersdorf wskazują na jej całkowite oderwanie od rzeczywistości, a skala patologii w wymiarze sprawiedliwości przeraża nawet samych sędziów. Oto prawda o polskim sądownictwie.

  http://media.wplm.pl/pictures/825/upscale_True/path/2017/07/14/825/370/45cd427d9cfe47df9d244f05e68d9961.png

  http://wpolityce.pl/polityka/348813-nawet-w-sadzie-najwyzszym-wiedza-ze-polacy-maja-juz-dosc-kasty-rzecznik-sn-nie-licze-na-masowe-protesty-wiekszosc-spoleczenstwa-wydaje-sie-obojetna
  Ps..Przypomnijcie sobie, Polacy, jak od 1989r Towarzysze PZPR - SLD - PSL - PO byli chronieni przez Sądy. Ani jednego wyroku skazującego. Po stronie Solidarnych wyrok za wyrokiem. Nie mówię o chronieniu całej kasty gospodarki, która uwłaszczyła się dzięki L. Balcerowiczowi i J. Lewandowskiemu. Do dzisiaj największe afery nie zostały rozliczone. Gdzie byli przez 28 lat sędziowie (kasta)?. Pamiętamy - i dlatego trzeba dokonać zmian w sądownictwie.
 • @kula Lis 67 18:51:14
  Dobrze by było najpierw rozgonić e-sąd w Lublinie.
 • @Husky
  Gdzie byliście i wasze frazesy o konstytucji, gdy Łączewski wysyłał Kamińskiego do więzienia, a cwaniacy od reprywatyzacji wyrzucali 40 tys. ludzi na bruk?
  http://wpolityce.pl/polityka/348840-gdzie-byliscie-i-wasze-frazesy-o-konstytucji-gdy-laczewski-wysylal-kaminskiego-do-wiezienia-a-cwaniacy-od-reprywatyzacji-wyrzucali-40-tys-ludzi-na-bruk
  Opozycja szykuje się do buntu! Lubnauer: Przygotowaliśmy propozycje działań, w celu „powstrzymania ataku PiS na SN”
  http://wpolityce.pl/polityka/348847-opozycja-szykuje-sie-do-buntu-lubnauer-przygotowalismy-propozycje-dzialan-w-celu-powstrzymania-ataku-pis-na-sn

  Piotrowicz o reformie SN: Należy zadać sobie pytanie - czy ci ludzie służą Polsce i Polakom, czy też realizują inne interesy

  http://wpolityce.pl/polityka/348784-nasz-wywiad-piotrowicz-o-reformie-sn-nalezy-zadac-sobie-pytanie-czy-ci-ludzie-sluza-polsce-i-polakom-czy-tez-realizuja-inne-interesy
 • @lorenco 19:06:53
  Oczywiście, w pierwszej kolejności.
 • @lorenco 19:06:53
  zrobi sie 8-))))
  ale jest kolejka
 • @kula Lis 67 19:07:23
  Niemcy o Kaczyńskim: nikt go nie zatrzyma
  Zmiany w sądownictwie szykowane przez Prawo i Sprawiedliwość są szeroko komentowane w państwach Unii Europejskiej. Niemiecki "Frankfurter Allgemeine Zeitung" zwraca uwagę, że to tylko część planu Jarosława Kaczyńskiego. "Wracają czasy młodości tego narodowego wodza rewolucji"

  https://wiadomosci.wp.pl/niemcy-o-kaczynskim-nikt-go-nie-zatrzyma-6144198879144065a
 • @kula Lis 67 19:01:51
  Niszczenie Polski trwało prawie 30 lat...konfidenci muszą ponieść konsekwencje za swoje antypolskie decyzje...brawo rząd, brawo Pan Prezydent..
  .Kaczyński ma racje..patologie trzeba wycinać !!!
 • @kula Lis 67 -Ankieta
  Najbrutalniejszymi siepaczami ludności polskiej w czasie II wojny światowej byli w Twojej opinii :

  27% NIEMCY
  20% ROSJANIE
  51% UKRAIŃCY
  02% INNI
 • @kula Lis 67 - Ankieta
  Czy darzysz ogólną sympatią Ukraińców ?

  22% TAK
  78% NIE

  Czy darzysz ogólną sympatią Białorusinów?

  71% TAK
  29% NIE

  Czy darzysz ogólną sympatią Litwinów?

  43% TAK
  57% NIE

  Czy darzysz ogólną sympatią Czechów?

  77% TAK
  23% NIE

  Czy darzysz ogólną sympatią Słowaków?

  86% TAK
  14% NIE

  Czy darzysz ogólną sympatią Niemców?

  12% TAK
  88% NIE

  Czy darzysz ogólną sympatią Rosjan?

  24% TAK
  76% NIE

  Czy darzysz ogólną sympatią Amerykanów?

  88% TAK
  12% NIE

  Czy darzysz ogólną sympatią Francuzów?

  18% TAK
  82% NIE

  Czy darzysz ogólną sympatią Brytyjczyków?

  51% TAK
  49% NIE

  Czy darzysz ogólną sympatią Izraelitów?

  44% TAK
  56% NIE

  Ankieta na TT dalej trwa
 • @lorenco 19:06:53
  Poruszenie w Platformie. Neumann rozsyła instrukcje i wzywa do stawiennictwa. Wyciekł SMS

  http://niezalezna.pl/102276-poruszenie-w-platformie-neumann-rozsyla-instrukcje-i-wzywa-do-stawiennictwa-wyciekl-sms

  Ps..Neuman jak tam twoja sprawa o łapownictwo? A jak sprawa żony Tatiany, czy ona nie powinna stanąć przed sądem za biznes dziecięcy? Jeżeli i tym razem rząd będzie się cackał ze zdrajcami, puczystami to przepadnie-raz na zawsze. To jest pokłosie braku wyciągnięcia konsekwencji po 16 grudnia 2016r. Pozostaje jeszcze zaprosić górników i stoczniowców.
 • @kula Lis 67 19:53:39
  W Polsce żyje 52 sędziów i prokuratorów-MORDERCÓW Polskich Patriotów...
  większość z nich w mieszkaniach służbowych
  WSTYD

  https://pbs.twimg.com/media/DErijK8XgAA7QEx.jpg
 • @kula Lis 67 19:53:39
  Zapraszam w niedzielę o 15:00 !

  https://pbs.twimg.com/media/DEt7QWiXUAI-1bN.jpg
 • @kula Lis 67 19:09:02
  "Obecny system sprawiedliwości jest reliktem systemu PRL-owskiego, kiedy to władza komunistyczna traktowała sądownictwo jako element aparatu nacisku" -
  Marian Kowalski w Telewizji Republika
 • @Husky 21:20:59 Obnażył intencje kasty?
  http://media.wplm.pl/pictures/825/upscale_True/path/2017/07/14/825/372/bdaf9e38f81845cfa3b87b572db156cd.png
  Lamentowanie rzecznika Sądu Najwyższego: Od zawsze jestem sędzią. Nie umiem niczego innego. Obnażył intencje kasty? „Od zawsze jestem sędzią, nie umiem niczego innego i nie wiem, jaki inny zawód mógłbym wykonywać. Nie wiem, czy będę w stanie to zrobić, czyli zrezygnować z pracy” żalił się Żakowskiemu w Radiu TOK FM rzecznik Sądu Najwyższego Michał Laskowski. Sędzia lamentował i mówił, że kończy się Sąd Najwyższy w obecnym kształcie. Widzę, że jest wielka wola i determinacja, by niezgodnie z konstytucją wzmocnić władzę wykonawczą. To koniec Sądu Najwyższego w tym kształcie mówił.
  Według rzecznika SN nowy organ, który powstanie, z pewnością nie będzie już niezawisły. Skąd to wie już teraz? Nie wiadomo. Będą różnego rodzaju mechanizmy powodujące, że po pierwsze, będą w tym sądzie tacy sędziowie, jakich wybierze mniej lub bardziej bezpośrednio minister, a po drugie, nawet na tych sędziów będzie można w różny sposób wpływać stwierdził. Ubolewał też nad swoim losem. Pewnie przejdę w stan spoczynku. Nie bardzo wiem, czy będę miał pole manewru, do końca nie rozumiem zapisów ustawy. Od zawsze jestem sędzią, nie umiem niczego innego. Nie wiem, czy będę umiał zachować się heroicznie i odejść z pracy mówił Laskowski.
  Ps....Tłumaczenie na polski: od zawsze KRADŁEM, nie POtrafię niczego innego. Jak mnie odsuną od KORYTA, to z czego będę żył? Nie nakradłem tyle, ile GERSDORF. Nie byłem w tej klice. Aj waj, aj waj. Od zawsze ? Czyli od urodzenia. Widocznie mamełe i tate też sędziowali. Zabezpieczyli synowi synekurę. Nigdy nie byłeś sędzią, a tylko "sędzią". I naprawdę nic nie umiesz sprzedawczyku! Czy ta niezwykła kasta baranów, a zwłaszcza ich niedorzecznik zna takie powiedzenia, że nie ma ludzi niezastąpionych? Albo, że nikomu nie jest dane robić dożywotnio to co lubi? Może pracować w warzywniak? Może zamiatanie w metrze? Zwalniani stoczniowcy, górnicy nauczyli się strzyżenia psów to inteligentny sędzia też się nauczy ! Truskawki, szparagi, agencje ochrony czekają na pracowników. Weź kredyt, wyjedź za granicę ..Jak powiedział Komorowski, trzeba zmienić pracę. Żadna praca nie hańbi! - Pewien żyd chodził od zakładu do zakładu szukając roboty w końcu znalazł miejsce gdzie zaproponowano jemu pracę, dali łopatę i powiedzieli kop, zaczął oglądać łopatę, więc go pytają czego szukasz, a on a gdzie jest silnik? no i było po robocie.
 • @Husky 21:20:59
  W Rumunii tylko gruntowna reforma wymiaru sprawiedliwości umożliwiła walkę z patologiami społecznymi.

  http://wpolityce.pl/swiat/348872-w-rumunii-tylko-gruntowna-reforma-wymiaru-sprawiedliwosci-umozliwila-walke-z-patologiami-spolecznymi
  Ps..Jeśli nie pójdziemy drogą Rumunii czy Turcji Erdogana to nigdy nie wyjdziemy na prostą, mafia sędziowska Polskę zniszczy. Program Cela+ startuje ! Teraz rozumiem skąd ten boom w Rumuni ostatnich 8 lat. Nie wzięło się z niczego. Wstyd, że Rumuni potrafili zapuszkować premiera, a u nas taka Kopacz i taki Janusz Lewandowski chodzą na wolności. Wsadzić całą wierchuszkę naszych sędziów, 70% wierchuszki władz lokalnych i całe zarządy TVN, Polsatu i GW. A jak są jacyś niewinni w tej ekipie, w co wątpię, to się ich później przeprosi. Wymiana ludzi nie wystarczy, trzeba zmienić całe prawo od uniwersytetu po sejm. Wykładnią filozofii prawa musi być KUL nie Hegel i Kelsen.
 • @Husky 21:20:59
  http://media.wplm.pl/pictures/825/upscale_True/path/2017/04/02/825/360/5baaf43ebd1f463fb0a8a8532e79bc11.jpeg

  Sędzia Andrzejewski o reformie sądownictwa: „Proponowane rozwiązania odpowiadają oczekiwaniom"..Mówiłem panu prezesowi Andrzejowi Rzeplińskiemu i innym – tworzycie pewne instytucje nadrzędności poszczególnych organów władzy, których nie ma w Konstytucji. Dziś te buty szyjecie dla siebie, ale jutro wejdzie w nie ktoś z waszych przeciwników i będziecie protestować mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl mec. Piotr Łukasz Andrzejewski, sędzia Trybunału Stanu.

  http://wpolityce.pl/polityka/348815-nasz-wywiad-sedzia-andrzejewski-o-reformie-sadownictwa-proponowane-rozwiazania-odpowiadaja-oczekiwaniom
  Ps...Tego, co robiła komunistyczna kasta sędziowska nie da się obronić. Wszyscy normalni ludzie to widzą. Samooczyszczenie, za które poręczył Strzembosz nie wyszło. Później było już tylko gorzej i gorzej. Musi być system kontroli zewnętrznej i system dyscyplinujący, bo samodyscyplina okazała się nieskuteczna. Ludzie, przestańcie popierać zwyrodnialstwo i korupcję. Monteskiusz dzięki PiS zostanie przypomniany... rozwojem społeczeństw rządzą pewne prawidłowości, takie, jak warunki geograficzne, model życia społeczeństwa, panująca kultura i religia, warunki ekonomiczne. Komuniści, którzy powołują się na jego filozofię zdają się nie czytać ze zrozumieniem jego dzieł. Popełniają kardynalny błąd walcząc z religijną większością społeczeństwa i narzucając obcy model kultury (w tym islamskiej) zagrażającej bezpieczeństwu rdzennej Chrześcijańskiej. Mówiąc o zasadzie trójpodziału władzy, Monteskiusz powiedział, że każdy z tych trzech elementów ma się wzajemnie kontrolować. I tu komuniści znowu wykazali się ignorancją dla jego złotej myśli, tworząc kastę sądowniczą na zasadzie kooptacji, która nie dość, że sama się wybiera, to jeszcze nie podlega żadnej kontroli, jest bezkarna wobec prawa. Generalnie czego się dotkną, to wypaczą. Precz z żydokomuną i myszugene w prokuraturach i sądach, etc..!
 • @Husky 21:20:59
  http://media.wplm.pl/pictures/825/upscale_True/path/2017/07/14/825/360/5373a60b955a483bad3cf63aabdef527.jpeg

  Gersdorf w obronie kasty! „Ta reforma sądownictwa de facto polega na tym, by wymienić kadry i wprowadzić swoje”...Ta reforma sądownictwa de facto polega na tym, by wymienić kadry i wprowadzić swoje. Tak to wygląda absolutnie w SN. Jako zbiór osób orzekających będą według tego projektu wygaszani. Chyba, że kto? Minister sprawiedliwości powie: ty jesteś dobry. Na jakiej zasadzie? Przecież on nie ma takich kwalifikacji. To będzie wyglądała na zasadzie tańca z gwiazdami powiedziała na antenie Polsat News I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf.

  http://wpolityce.pl/polityka/348864-gersdorf-w-obronie-kasty-ta-reforma-sadownictwa-de-facto-polega-na-tym-by-wymienic-kadry-i-wprowadzic-swoje
  Ps..Właśnie dlatego mają większość w sejmie żeby wymienić i rozliczyć was wszystkich !!! Co to za chazarska ropucha na tej fotografii? A te wory pod oczami świadczą o chorej wątrobie i jej alkoholizmie. Ależ chazarska ropucho oczywiście, że chodzi o to aby wymienić was POtomków śmieci nawiezionych przez tanki NKWD w 39 na Polaków. Gersdorfy, Sznepfy, Szechtery, Szejnfeldy WON. A nakradła się ta chazarska ropucha i alkoholiczka już dosyć. Żądam by ta chazarska ropucha i alkoholiczka udokumentowała pochodzenie swoich 3 mln. Jeśli nie to rekwizycja i więzienie. Przeciw tej chazarskiej ropusze też prę lat temu toczyło się śledztwo ale koledzy umorzyli i Bul ratując jej chazarską dupę zrobił I Prezes SN. A Syjonizm=Satanizm...Jakie piękne polskie i słowiańskie nazwisko...Gersdorf! Zastosować opcję zerową do całego zgniłego sądownictwa, prokuratur i potem sędziów i prokuratorów wybierać na 5-cio letnią kadencję w wyborach powszechnych jak to jest np. w USA...Choćby tylko na tym polegała, to i tak lepiej niż KRS broniący oszustów, złodziei i wszelką inna patologię za łapówki. Zamilcz kobieto, bo to też Twoja wina. Co zrobiłaś aby było lepiej? Nawet I Sędzia SN nie ma czystych rączek. I skąd teraz wziąć kasę na kolejne pół kilo złota, jak oderwią jej ryj od koryta, a za co dokupi działek, a kolejne miliony hajsu na konto, no skąd? Minister Sprawiedliwości w chodzi w skład KRS. O co im chodzi? Usuwanie ścieku bezmiaru bezprawia, kłamstwa i niesprawiedliwości POtrwa niestety wiele lat. Czas nagli...Mojżesz czekał 40 lat, zanim wyzdychają i nowi ludzie wejdą do Ziemi Obiecanej, MY, Naród robimy tę czystkę szybciej. Albo teraz, albo już nigdy i będzie germańskie kaputt..!
 • @Husky 21:09:25
  http://niezalezna.pl/102292-powstanie-ciamajdan2-polacy-w-sieci-juz-maja-ubaw G.Schetyna 27.12.2016: "Żadnego puczu nie było. To jakiś absurd, paranoja" .. G.Schetyna dziś: "Michał Szczerba był organizatorem puczu wtedy" Schetyna przyznaje, że 16 grudnia chcieli dokonać zamachu stanu. To Michał Szczerba organizował pucz 16 grudnia w Sejmie.

  Pamiętacie jak "opozycja" wyśmiewała PJK, kiedy mówił o puczu w grudniu? Dzisiaj Schetyna mówi otwarcie, że pucz był zaplanowany. Ścierwa! Schetyna przyznał, że będzie jeszcze jedna próba puczu i między wierszami być może wezwanie też bratniej pomocy z zagranicy. Czyli Schetyna przyznaje, że Szczerba organizował grudniowy "pucz"?
  Ok. Póki mają takich ober strategów to PiS ma 15 kadencji w kieszeni..
  Kolejny Ciamajdan się szykuje tylko mordy wciąż te same. A było ich rozliczyć po pierwszej próbie.

  https://pbs.twimg.com/media/DEthBMkXkAACm-T.jpg Więcej

  Ciamajdan przygotowuje się do oblężenia Sejmu

  https://pbs.twimg.com/media/DEsV59ZXgAEAZD-.jpg

  Platforma ze strachu organizuje kolejny pucz ciamajdan ?

  https://pbs.twimg.com/media/DEsMoLsXgAAPdTD.jpg
  Kiedy w końcu ktoś się za tą cizię weźmie?!?!? Tępa dzida powinna więcej czytać. W końcu Polacy się wqurwią i te wszystkie kuchty wyjebią z Sejmu.
  Letni ciamajdan. To dopiero będą jaja. Straszna amatorka dzisiaj. Ani sceny nie ustawili, ani Big Cyca, ani Kijowskiego. Ludzi to garstka a i tak sami emeryci. Nieudolne ofermy, które organizowały ciamajdan wywołując salwy śmiechu, dziś chcą robić nowy pucz. Kot Prezesa jedną łapą was załatwi.
 • @Husky 21:20:59
  http://media.wplm.pl/pictures/825/upscale_True/path/2017/07/15/825/360/e9df730000af482db4800ee97109b637.jpeg

  Nocna burda Obywateli RP i kodziarzy. Zuchwale skandowano: „Sejm jest nasz!”. ZDJĘCIA I WIDEO

  http://wpolityce.pl/polityka/348884-nocna-burda-obywateli-rp-i-kodziarzy-zuchwale-skandowano-sejm-jest-nasz-zdjecia-i-wideo

  Ps...Przeraziłem się! To przecież straszliwy tłum, wchodzących w życie młodych ludzi! Tam było 19 czy 20 protestujących, bo trudno się doliczyć. Woda i pala ich POtraktować jak Niemcy w Hamburgu to odechce się im walać po ulicach..Nie da się ich oblać zimną wodą? Staruchy poumierają na zapalenie płuc ... Powinni krzyczeć: wolność, równość, pederastia. To byłoby bardziej poprawne politycznie. Bruksela byłaby zadowolona.

  http://kibole.pl/wp-content/uploads/2017/03/policja-strzela-700x352.jpg

  Czy manifestacja jest/była legalna? Dlaczego nie ma działań prawnych ze strony organów państwowych? PiS jest miękki. Rozgonić to bractwo. NARODOWCY by wam pokazali jak się działa! Jeżeli PiS nie zastosuje siły przeciwko hołocie występującej przeciwko legalnie wybranym władzom RP straci całkiem twarz u wyborców. Mam już dość dyktatu bandy zdrajców i złodziei w Polsce! Oświęcim jest gotowy można ich tam powczasować niech drą japę na zupie z brukwi. Niepodległość barany i o to teraz jest bój swoją ruską demokrację zabierzcie ze sobą.
 • @Husky 21:20:59
  http://media.wplm.pl/pictures/825/upscale_True/path/2017/07/15/825/360/9825ff256b89406d9f16faa0b7d4149f.png
  Co za tupet! Kuczyńskiego tak bolą ustawy sądowe, że rzucił do Morawieckiego: „To koniec z podawaniem ręki”...Jak ich boli podjęcie wysiłku uzdrowienia wymiaru sprawiedliwości! Elity III RP w nerwowym rozgorączkowaniu próbują walczyć z reformami. Dochodzi nawet do takich zuchwałości, jakie prezentuje sobą Waldemar Kuczyński. Publicysta będący ostatnio jednym z pionierów w nienawiści do rządzących, dumnie napisał na Twitterze, że nie będzie podawał ręki Kornelowi Morawieckiemu za poparcie ustaw sądowych.

  http://wpolityce.pl/polityka/348888-co-za-tupet-kuczynskiego-tak-bola-ustawy-sadowe-ze-rzucil-do-morawieckiego-to-koniec-z-podawaniem-reki

  Ps..Menel Kuczyński... mentalnie i wizualnie....Kornel Morawiecki nie będzie musiał już moczyć dłoni w spirytusie.....

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej