Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
603 posty 20021 komentarzy

Tylko prawda

Husky - Prawicowiec,katolik Zoologiczny antykomunista UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony "Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" -Jan Paweł II

Do czego prowadzi ludzka nienawiść?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Hate is for losers

 Zwyciężajcie nienawiść miłością, nieprawdę – prawdą, przemoc – cierpieniem.
Autor: Mohandas Karamchand Gandhi

 

Notka krótka, a refleksją dla wszystkich niech będzie ten komentarz blogera @telewidzacy .

 

               Nie spoczniemy aż Wawel sprofanujemy następnym Kaxczyńskim


http://dd.neon24.pl/post/139308,ciamajdan-2#comment_1399273

 

 

 

 
 

 

KOMENTARZE

 • Złodziej wrzeszczy: łapaj złodzieja
  Tym właśnie jest twoja notka kundel
 • O żydowskiej PO piszesz właściwie
  kundel,
  problem jednak w tym, że jesteś zadaniowaną, antypolską kreaturą lub, co także możliwe, zwykłym głupcem, bo dokładnie to samo należy pisać o żydowskim PiS.
 • Do czego prowadzi ludzka nienawiść?
  Najlepiej spytaj sam samego siebie ..a może zobaczysz odpowiedź .

  Taki to już mamy świat ..dualny ..ciężko być w środku ..to tak jakbyś umarł .
  Czy ktoś z nas jest bez winy ..... niestety musimy się okładać bo byłoby nudno .
  Tak czy inaczej ..nie zawracaj sobie dupy takimi pytaniami (stwierdzeniami) , bo to co tu robisz dalekie jest od środka ..pozostaje walka ... no i pytanie co ty z tego masz .
  Jesteś jaki jesteś .. bez ciebie neonowi też by coś brakowało .
 • @fabi 11:57:12
  jakże wiele twarzy posiada ludzka zemsta. ... Jezu... Ty wiesz, czym jest nienawiść złączona z okrucieństwem. ... Stąd też "nienawiść rodzi niezgodę; nie widzi nikogo i niczego"
  (MB z Medjugorie)
 • Widzieliście go cwaniaka ?!
  matką boską z Medżugorie sie będzie zasłaniał kundel jeden !
  Posłuchaj psie parchaty ;ktoś kto podpisuje się pod takimi konstrukcjami:
  ///Nigdy nie zabiłem człowieka. Zabijałem tylko komunistów ///

  musi się liczyć ze wszystkim jako że ktoś tam nienawidzi komunistów ktoś
  emigrantów a ktoś Kaczorów.To takie oczywiste.
  "Trzeba ci będzie pono Dudy w miech schować i wynieść się za drzwi"
 • @Rzeczpospolita 10:49:48
  Pełna zgoda co do oceny tego osobnika. Ostatnio stał się nad aktywny na portalu, czyżby Grzesio S. zwiększył gażę...
 • @ikulalibal 15:40:55
  Nigdy nie zabił człowieka.
  Zabijał tylko komunistów
  a to spora różnica
 • @ZBYSZEK49 16:21:54
  i to sporo
 • @Husky 16:24:43
  A efekt żałosny . Moja sąsiadka mawiała jakże trafnie : pieniądze poszły psu w d....
 • Hahaha:)
  Odezwał się ten co muchy nie skrzywdzi:)
  Dopiero co chciałeś aby Włosi topili uchodźców w Morzu Śródziemnym.
  Napisałem Ci, żebyś sam topił ich w Tamizie bo w Londynie islamistów jest ci dostatek.
  No i jak tam, utopiłeś choć jednego, Ty, pełny miłosierdzia?
 • @Husky 16:24:28
  Teraz Twoi będą mogli wreszcie wyżyć się na pomnikach radzieckich, będą zmieniać nazwy ulic, np. pod nazwą: ulica Dworcowa, szkół itd; mam nadzieję, że prezes odda willę na Żoliborzu, którą tatuś dostał od komunistów i dyplom wyższej komunistycznej uczelni.
  Prezydent podpisał nowelę ustawy o zakazie propagowania komunizmu
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/prezydent-podpisal-nowele-ustawy-o-zakazie-propagowania-komunizmu/xg26d75
 • @lorenco 17:51:29
  Jeszcze nie ale mam plan na najblizszy czas :

  Jak pozbyć się pseudo-uchodźców (czyli dzicz)

  Młody, silny Abdul z obozu dla uchodźców w Szwecji dostaje odmowę przyznania azylu oraz wezwanie do zgłoszenia się po darmowy bilet lotniczy (w jedną stronę do Syrii) w ciągu 4 tygodni. W międzyczasie w Turcji, Libii i Syrii trwają ostatnie prace stoczniowo-remontowo-zaopatrzeniowe celem tegorocznego desantu kolejnej transzy „uchodźców” (w 80% młodych silnych facetów, w 10% wyszkolonych wojskowo chłopaków w wieku 16-18 lat, czyli podpadających w statystykach ONZ pod „dzieci bez opieki”, w 10% kobiet z dziećmi i 0% starców – widział ktoś kiedyś starego „uchodźcę” na jakimś zdjęciu lub filmiku!?).
  Abdul, jak można się było spodziewać – nie zgłasza się po bilet w wyznaczonym terminie, służby państwowe są w ciężkim szoku. Po tygodniowej naradzie wpadają na pomysł, aby wysłać ponaglenie, ale okazuje się, że Abdul zniknął. Zarządzone zostają poszukiwania. W tym samym czasie w Afryce i Azji trwają ostatnie przygotowania do masowego załadunku „uchodźców”.
  Abdul odnajduje się na komisariacie w Bawarii, gdzie oskarżony został o handel narkotykami. Trwa procedura przeniesienia go do aresztu w Szwecji. Kilka tysięcy kilometrów dalej pierwsi śmiałkowie odbijają od brzegu w Turcji i dopływają do Grecji. Przemytnicy zaczynają notować milionowe zyski.
  Abdul trafia do zamkniętego ośrodka dla uchodźców w Szwecji i czeka na deportację do Syrii. Gdy przyjeżdża po niego 4 policjantów – zostają przegonieni przez kilkunastoosobową, agresywną grupę mieszkańców ośrodka. W tym czasie pierwsza, stutysięczna fala „uchodźców” zbliża się do granic Niemiec.
  Abdul zostaje przeniesiony do jednoosobowej celi, aby nie powtórzyła się sytuacja z poprzedniego miesiąca. Gdy już trafia na lotnisko, gdzie czeka na niego samolot do Syrii – grupa aktywistek antyrasistowskich (z których dwie są z nim w ciąży, a jedna nie wie o drugiej) kładzie się pod kołami samolotu jako „żywe tarcze”, uniemożliwiając mu start. Abdul wraca do celi. W międzyczasie do Niemiec dostaje się ogromna fala uchodźców, część z nich kieruje się do Szwecji. W Afryce i Azji do startu szykuje się kulminacyjna, półmilionowa masa.
  Do szwedzkiego odpowiednika Fundacji Batorego dochodzi przelew pieniężny od „filantropa” Sorosa. Pieniądze rozdzielane są na mniejsze fundacje i organizacje antyrasistowskie. W efekcie Abdul zyskuje dobrego adwokata, który wykazuje kilka błędów formalnych w procedurze deportacyjnej Abdula, która musi zacząć się od początku. Państwo Islamskie wysyła 100.000 najlepszych żołnierzy do Europy, którzy ukrywają się wśród 400.000 „uchodźców”. Sytuacja na Zachodzie Europy zaczyna robić się bardzo napięta (gwałty, zabójstwa, kradzieże, masowe szabrowanie sklepów to chleb codzienny). Port w Calais zostaje zajęty przez dżihadystów, Angela Merkel składa dymisję z funkcji kanclerz. Szwedzki rząd w ostatniej chwili ratuje się przed linczem, uciekając samolotem do Izraela. Podobna sytuacja ma miejsce z Europarlamentem.
  Nowe, ultraprawicowe rządy w Niemczech, Francji i Szwecji przyspieszają procedury deportacyjne. Abdul zostaje wysłany do Syrii. Po drodze przyznaje się, że jednak jest Nigeryjczykiem (hebanowy kolor skóry zdaje się potwierdzać jego słowa), a swoją „Syryjskość” wymyślił, aby mieć łatwiej w życiu. Samolot zawraca do Szwecji, Abdul znowu trafia do jednoosobowej celi. Imamowie islamscy wzywają do dżihadu i rzucają liczne fatwy. W Europie zaczyna się otwarta wojna rasowo-religijna. Siły dżihadystów na bieżąco wzmacniane są przez kolejnych „uchodźców”.
  Szwedzki rząd wysyła serdeczne zapytanie do rządu Nigerii, czy zechcieliby przyjąć Abdula. Rząd Nigerii odmawia, uzasadniając, że nie życzą sobie dezerterów, poza tym kraj jest przeludniony i żąda bezzwrotnej pomocy finansowej od Unii Europejskiej. W tym czasie w Europie rdzenna ludność (pacyfistyczna, niewyszkolona do walki i pozbawiona dostępu do broni palnej) chowa się w domach. Ulice opanowane są przez dżihadystów z bronią. Aktywiści lewicowi zostają szmalcownikami XXI wieku – ochoczo wskazują dżihadystom, gdzie mieszkają najgroźniejsi „biali katoliccy naziści”. Dochodzi do gwałtów i egzekucji w ich własnych domach. Rzym zostaje zdobyty, Watykan musi ewakuować się do Ameryki Południowej. Plac św.Piotra zostaje spalony.
  Dżihadyści odnoszą sukces, eliminując wszystkie zorganizowane ruchy oporu miejscowej ludności. Lewicowi politycy i aktywiści przestają być już komukolwiek potrzebni, zostają ukamienowani na głównych placach europejskich miast. Pozostała ludność zachodnio-europejska przechodzi na Islam, lub decyduje się płacić dżizję. Reszta zostaje stracona. Więzienia zostają opanowane przez dżihadystów, Abdul zostaje uwolniony i staje się byłym więźniem politycznym.
  Tutaj dwie opcje. Albo do gry włącza się armia USA i NATOi przy pomocy broni masowego rażenia (nie wykluczając bomby atomowej) zdobywa kontrolę nad Europą, wprowadzając multi-kulti i Nowy Porządek Świata. Jeżeli USA tego nie zrobią, to Europa zmieni się w agresywny kalifat, nastawiony na ekspansję terytorialną. Tak czy inaczej – będzie "wesoło".
 • @ZBYSZEK49 16:49:09
  5*
 • @Husky 18:03:00
  Utop Sorosa, proste.
 • @lorenco 18:01:09
  No wreszcie podałeś mi jakaś super wiadomość.
  No to zaczynamy
  Precz z komunistami

  ps.
  polecam warto !!!!

  http://wmeritum.pl/rafal-gan-ganowicz-zabijalem-tylko-komunistow/21564
 • @lorenco 18:05:31
  Oczywiscie, tu masz racje
 • @lorenco 18:01:09
  I ja mam dla ciebie super sensacje :

  SENSACJA: Mateusz Piskorski chińskim szpiegiem

  https://cdnpl2.img.sputniknews.com/images/548/92/5489283.jpg

  Prokuratura, po ponad roku od czasu uwiezienia Mateusza Piskorskiego, doszła do wniosku, że Piskorski jest nie tylko rosyjskim szpiegiem ale również chińskim. W piątek został doprowadzony do prokuratury i w obecności adwokatów, już oficjalnie, postawiono mu nowe zarzuty.

  https://pl.sputniknews.com/polska/201707175895579-SENSACJA-Mateusz-Piskorski-chinskim-szpiegiem-Jaroslaw-Augustyniak/
 • @Husky 18:06:36
  To może otworzyć puszkę Pandory.
  Rosjanie mogą sięgnąć do swoich nieprzebranych archiwów.
  Skoro czytasz Sputnika, to tam jest wiadomość sprzed godziny, co tam Duma chce przedsięwziąć?
 • @Husky 18:34:38
  Może też agentem CIA? Toby się zgadzało aby ujawnić głupotę sędziów i prokuratorów.
 • @lorenco 18:54:24
  //To może otworzyć puszkę Pandory.//
  z czym mianowicie, z czym
 • @Husky 19:02:39
  A ja nie wiem z czym.
  Dotychczas patrzyli na Polskę z ubolewaniem lecz wkurzony Rus jest niebezpieczny. Jak wkurzony niedźwiedź.
  Może niedługo będzie Breslau? Stettin?
 • @lorenco 19:09:23
  aż strach się bać
  szok
  No to poDUMAli
 • @Husky 19:12:37
  Ty tam w Londynie możesz spać spokojnie.
  Znalazłeś sobie hobby - Polskę.
  Ignacy Krasicki"
  "Dzieci i żaby"

  Z wieczora
  Chłopcy wkoło biegały
  I na żaby czuwały
  Skoro która wypływała,
  Kamieniem w łeb dostawała.
  Jedna z nich, śmielszej natury,
  Wystawiwszy łeb do góry,
  Rzekła: «Chłopcy, przestańcie, bo się źle bawicie!
  Dla was to jest igraszką, nam idzie o życie».
 • @lorenco 19:22:59
  Gdyby miała ci się stać krzywda, bądź pewny że zaprosiłbym cię wraz z rodzina do Anglii.
  Dalibyśmy radę
 • @Husky 19:37:33
  Dziękuję, jednak wolę mieszkać w Polsce a jakby przyszło coś złego, będę walczył o Polskę i mogę zginąć za nią i być pochowany w ziemi ojczystej.
 • Poniżej masz przykład chorej nienawiści człowieka
  który wie, że przyczynił się do śmierci brata oraz 95 innych Polaków i zasadą projekcji chce przerzucić swoją winę na innych.
  https://www.youtube.com/watch?v=dTR63yt8cxI
  Nic więcej, nic ująć w tej sprawie. Nienawiść jest upodleniem człowieka. Ten człowiek powinien odejść dla bezpieczeństwa nas wszystkich.
 • @Husky 14:07:43
  [Cytat: Wiem, że boicie się prawdy, ale nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego świętej pamięci brata. Zniszczyliście go, zamordowaliście go, jesteście kanaliami! ]> Właściwie dobrze, że Prezes Kaczyński dal się sprowokować i w końcu z tej trybuny zostało powiedziane to co już dawno być powinno! . Możemy my prawi Polacy popierający zmiany i opcję ZERO tak w prokuraturach jak i sądach począwszy od SN kończąc na rejonowych, teraz mieć niemal absolutną pewność, że wojna między prawicą a obozem III RP czyli totalną opozycją czyli zdrajcami wejdzie w kolejną i ostateczną już fazę. Doprowadzony do ostateczności Jarosław Kaczyński utwierdził się wczoraj w przekonaniu, że nie istnieje żadna droga pośrodku, a jedyną szansą na dokończenie reformy państwa jest całkowita marginalizacja totalnej opozycji. Obym się mylił, ale dziś wszystko wskazuje na to, że w tej wojnie nie będzie brania jeńców. Do prezesa Kaczyńskiego apel nas wszystkich Polaków, którzy kochają Polskę. Jeńców nie brać na tej wojnie. Panie Prezesie, co by się nie działo to do przodu i to z podniesionym czołem. Nie pozwolimy gnoić ani Pana ani śp. Prezydenta!!! Jarosław Kaczyński musi wziąć opozycję twardo za pysk! Już dawno mówiłem i pisałem, że z taką chamską, bandycką, złodziejską opozycja nie można wchodzić w dysputy. Pozamykać bandziorów, zdrajców, etc..tak postąpiłby marszałek Józef Piłsudski. Mamy przeciw nim masę dowodów! Nowa Bereza w chlewniach Muczne Bieszczady na nich czeka. Teraz będzie trudno bo Prezydent opowiedział się za łajdakami i sprzedawczykami! Od postawy PiS i Prezesa zależy czyja będzie Polska. Warto sobie przypomnieć Nocną Zmianę, by uświadomić sobie grozę sytuacji. A przestrzegałem wielokrotnie, ze pobłażliwość rozzuchwala. Ponieważ tak kończy się pobłażanie i lekceważenie przez PiS podejmowania działań prawno karnych wobec bandytów nazywających się totalną opozycją. Czy PiS tego nie widzi. To jest wojna przeciwko Polsce i narodowi polskiemu. Albo obronimy się albo zginiemy. Odbierać immunitety przestępcom poselskim i sędziowskim, zasądzać kary i wyrzucać z Sejmu i z korporacji sędziowskiej. Czy PiS nie widzi, że ich inspiruje do działania i finansuje faszystowsko lewacka UE z faszystami germańskimi na czele. Jak długo jeszcze rząd PiS będzie tolerował szarpanie i niszczenie Polski przez faszystowską lewacką goebelsowską KE. Czas się ocknąć, zewrzeć szeregi i podjąć kontruderzenie. Muszą zacząć się Polski i prawych Polaków bać.
 • @Husky 14:07:43
  [Małgorzata Maria Gersdorf (ur. 22 listopada 1952 w Warszawie) – polska prawniczka, specjalistka w dziedzinie prawa pracy!!!]> Ta kobieta chazarka i alkoholiczka Gersdorf jest nieprzeciętnej "lapońskiej" urody więc kariera wręcz wzorcowa coś jak Tuska za niemieckiej CDU pożyczki oraz HGW, etc... Ta tępa jak widać po jej wypowiedzi w sejmie, że suwerenem jest konstytucja a nie Naród i niepotrafiąca się poprawnie w języku polskim chazarska alkoholiczka Gersdorf powinna powinna publicznie w raz z tępym Żurkiem wyjaśnić pochodzenie jej majątku na który musiałaby pracować ze 200 lat, nic nie jedząc, chodzić goła i mieszkać w szałasie lub pod mostem, będąc na pensji urzędnika państwowego jakim była na uniwerku a teraz od bodajże 5 lat prezesem SN. Także i Żurek skąd u niego 22 posiadłości? czyżby z 8 tys pensji netto? Gersdorf powinna i za przestępstwa odpowiedzieć o których można przeczytać w internecie. Zawiadomienie PG o przestępstwie PPSN to rzeczywiście nie przelewki. Dlaczego takie fakty jak śledztwo w sprawie korupcji kandydatki na PPSN są ukrywane przed społeczeństwem? Czy w SN nie ma innych sędziów, których prokuratura nie podejrzewała o korupcję, a którzy mogliby wzmocnić nadwątlony autorytet SN? Po tej publikacji, ewentualna, dalsza cisza medialna w sprawie SSN Gersdorf tylko ugruntuje naturalne wątpliwości. Teraz jedynie uczciwe śledztwo nadzorowane przez PG może oczyścić atmosferę wokół PPSN. W przeciwnym razie, nie da się zaprzeczyć, że w polskim sądownictwie ryba psuje się od głowy…Polska nad Wisłą jest w 90% wypełniona sowieciarzami i ich pomiotem. Nie ma w dzisiejszym przesiąkniętym lewactwem Zachodzie i opłacanym za sowieckie-rosyjskie ruble na tyle dobrej woli i amunicji, ażeby w dzisiejszej Polsce zrobić z wami porządek. Należałoby 90% tej cholernej bolszewickiej POlskiej populacji powystrzelać!!! A co zrobić z taka górą trupów?! Jedynie przerobić ich/was na gaz ziemny (LNG)-to jedyny pożytek jaki z was POlacy będzie jak was posprzątamy. Skandal: Śledztwo o korupcję w sprawie Pierwszej Prezes Sądu Najwyższego
  http://trustandcontrol.salon24.pl/758282,kulisy-zbrodni-sadowej-pierwszej-prezes-sn-czyli-prezes-gersdorf-musi-odejsc
  http://3obieg.pl/skandal-sledztwo-o-korupcje-w-sprawie-pierwszej-prezes-sadu-najwyzszego

  Przeczytaj:
  http://trustandcontrol.salon24.pl/673755,szokujace-sms-y-agenta-specjalnego-cba-za-czasow-pawla-wojtunika

  „Mafia w państwie, państwo w mafii?”:

  http://trustandcontrol.salon24.pl/742998,mafia-w-panstwie-panstwo-w-mafii
  Po przeczytaniu:
  http://polska.newsweek.pl/dluga-lista-watpliwosci,27819,1,1.html,

  wygląda na to SSO Ewa Wronka ma dłuższą historię swojej „działalności”…

  http://wgospodarce.pl/informacje/1603-gazeta-bankowa-jak-sad-zalegalizowal-niewyplacanie-wynagrodzenia
  Hańba polskiego sądownictwa. Prezesi: Gersdorf - Rzepliński – Hauser! Uderz w stół…, a sędziowie się odezwą. Jedna z najbardziej zdegenerowanych korporacji zawodowych w Polsce wyrasta na nową partię polityczną. No, może nie tak całkiem nową. Raczej wygląda na klon Platformy Obywatelskiej. Przykre tym bardziej, że są to ludzie ze szczytów polskiego sądownictwa. Impulsem do pokazania swojego prawdziwego oblicza politycznego, stały się krytyczne słowa Kaczyńskiego wypowiedziane w czasie sobotniego „Marszu w obronie demokracji i wolności mediów”. Prezes PiS powiedział wprost, że prezesi najważniejszych sądów w Polsce mieli swój udział w ukrywaniu skandalicznych rzeczy, jakie miały miejsce podczas ostatnich wyborów. Rozumiem, że prawda boli. Ale tak właśnie było. To prezesi Sądów Najwyższych podczas pierwszej wizyty u prezydenta Komorowskiego bronili kierownictwo PKW, twierdząc, że to świetni fachowcy, a zawiódł tylko system informatyczny. Dopiero jak „leśni dziadkowie”, pod naciskiem opinii publicznej, sami poddali się do dymisji, prezesi doznali nagłego olśnienia, że chyba członkowie PKW spisali się nie najlepiej. Nową partią sędziowie nie są też o tyle, że do PO należeli od początku, ale w ukryciu. Teraz, czując się dotknięci w swym wątpliwym majestacie rzekomej niezawisłości, odkryli przyłbicę, pokazując swoją peerelowsko-platformerską twarz. Naprawdę nie trzeba długiego wywodu, żeby pokazać iż polscy sędziowie są plagą naszej młodej demokracji, którzy ją kaleczą, a niekiedy cynicznie, swymi decyzjami, ją uśmiercają. A później się ze swoich krytyków naigrywają. Pewnie robią to we własnym gronie, po domach, po kątach, a na zewnątrz, oficjalnie puszą się swoją niezawisłością. Wielokrotnie okazywali się być ostoją PRL. W tym znaczeniu, że często pełnili tajną rolą obrońców zbrodniarzy PRL, prowadząc w nieskończoność ich procesy, po to, aby oskarżeni mogli uniknąć kary. Znajdujemy też mnóstwo przykładów wysługiwania się przez sędziów Platformie. Sędzia Ryszard Milewski, gotowy ustawiać śledztwo w sprawie Amber Gold pod potrzeby premiera Tuska. Inni sędziowie okazywali jawnie swoją zapiekłą nienawiść do wszystkiego, co ma związek z PiS, poza ewentualną egzekucją tej partii. To by z ochotą zaakceptowali. Sędzia Igor Tuleya, który zaatakował CBA pod kierownictwem Mariusza Kamińskiego w sprawie kardiochirurga Mirosława Garlickiego, oskarżonego i skazanego za korupcję. Sędzia Paweł Rysiński uniewinniając Beatę Sawicką, byłą posłankę PO, oskarżoną o korupcję. Sędziowie polscy stali się nie pokonania przeszkodą, uniemożliwiającą przeprowadzenia lustracji. Nie znalazło się bowiem 16 sędziów, gotowych podjąć się rozstrzygania w sprawach lustracji. To, co zrobili Małgorzata Gersdorf, I Prezes Sądu Najwyższego, Andrzej Rzepliński, Prezes Trybunału Konstytucyjnego, Roman Hauser, Prezes Naczelnego Sądu Administracyjnego, jest wielkim skandalem. Ich pełne zaciekłości oświadczenie mówiące o tym, jak to w bezprzykładny, pełen pogardy sposób zostali zaatakowani przez Kaczyńskiego, jest zwykłym upolitycznieniem sądów. Mówiąc zaś o znieważaniu „każdego z tysięcy sędziów wszystkich sądów w Polsce, nawiązujące do najgorszych zwyczajów walki politycznej sprzed 1989 r.” , sami stają się klasycznym wzorem aktywnego uczestnictwa w wojnie propagandowej z czasów PRL. Cała ta trójka prezesów Sądów Najwyższych nie tylko z tamtych czasów nie wyrosła. Oni głęboko tkwią w tamtych czasach. Podpisując takie oświadczenie znaleźli się w samym centrum konfliktu politycznego dwóch partii, opowiadając się po stronie partii rządzącej. Tym samy stracili prawo do wydawania werdyktów sędziowskich. Przedtem też nie byli bezstronni. Teraz obwieścili to światu. Powinni poddać się do dymisji, bo stracili mandat niezawisłości. To, co zrobili jest hańbiące. Nie chcę mieć z taki sędziami do czynienia. Przynoszą wstyd temu zawodowi. I Polsce.
  Źródło: http://www.stefczyk.info/blogi/sprawy-wewnetrzne/hanba-polskiego-sadownictwa-prezesi-gersdorf-rzeplinski-hauser,12497046237#ixzz4nIUn0cK4
 • @Husky 14:07:43
  http://www.stefczyk.info/-/media/images/1270gersdorf19072017.ashx?bc=white&h=173&w=307
  Niezależna sędzia Gersdorf? To była prawniczka TVN! Dziś jest bohaterką „totalnej opozycji” i jej drugim (po Andrzeju Rzeplińskim) naczelnym prawnym autorytetem kraju. Wygłaszając w Sejmie przemówienie krytykujące reformę sądownictwa proponowaną przez ministra sprawiedliwości, stała się jedną z najważniejszych twarzy oporu przeciwko zmianom proponowanym przez PiS, za co schodząc z sejmowej mównicy, otrzymała od posłów zasiadających po lewej stronie sali plenarnej, owacje na stojąco. Jednak czy prawniczka, która większości Polaków dała się poznać jako ta, która za 10 tysięcy złotych zdoła przeżyć jedynie na prowincji faktycznie ma tak nieposzlakowaną opinię, jak chcieliby tego politycy PO i Nowoczesnej? Wiele wskazuje na to, że w biografii sędzi Gersdorf możemy znaleźć bardzo niejasne powiązania i interesy. Jak wynika z oświadczenia majątkowego sędzi Gersdorf, I Prezesa Sądu Najwyższego jest posiadaczką ośmiu działek (poza jedną wszystkie są we współwłasności), 197 tysięcy złotych w walucie polskiej i 2,4 miliona złotych w funduszach, oraz około 400 tysięcy złotych z tytułów papierów wartościowych. Profesor posiada również pół kilograma złota inwestycyjnego w przechowaniu. Swojego majątku miała dorobić się podczas wieloletniej kariery zawodowej i pracy dla grubych ryb polskiego biznesu. Jak się okazuje, zanim Gersdorf została sędzią Sądu Najwyższego pracowała między innymi jako reprezentant telewizji TVN! Nie kto inny, jak profesor reprezentowała telewizję w procesie przeciwko Tomaszowi Lisowi. Zresztą to niejedyne „poważne biznesy”, w jakie zaangażowana była sędzia Gersdorf. Przed nominacją do Sądu Najwyższego była również członkiem Rady Nadzorczej Otwartego Funduszu Emerytalnego CU PTE. Co ciekawe, już jako sędzia orzekała w sprawie innego OFE, AEGON PTE S.A. O sprawie już kilka lat temu informował były członek zarządu AEGON PTE S.A. Ryszard Jach, który jako pierwszy skierował sprawę do prokuratury. Jak informował w 2014 roku Tomasz Parol, redaktor naczelny portalu 3obioeg.pl „w stosunku do sędzi Gerdorf w latach 2012 – 2013 r. prowadzone było śledztwo prok. Grzegorza Jaremko z VI Wydziału ds. Przestępstw Gospodarczych Prokuratury Okręgowej w Warszawie , sygn. VI Ds. 204/12 w sprawie korupcji (z art. 228 par. 1 k.k.) oraz niedopełnienia obowiązków (art. 231 par. 1 k.k.) w toku procesu o odszkodowanie deliktowe z powództwa Ryszarda Jach, byłego członka zarządu jednego z OFE przeciwko AEGON PTE S.A. o 2 mln zł (sygn. XXI P 118/10, III APa 14/11 i II PK 26/12.) Proces ten, w toku jego trwania, był określany przez Radcę Prawnego Marcina Woronieckiego mianem ustawionego przez wpływowe osoby, pozorowanego, fikcyjnego wała sądowego (sic!).” Sędzia, która powinna cieszyć się nieposzlakowaną opinią, ma za sobą umorzoną w niejasnych okolicznościach sprawę korupcyjną i rozliczne powiązania z dużym biznesem, oraz proces nazywany w środowisku prawniczym „wałem sądowym”. Fakty te powinny być znane mianującemu I Prezes Sądu Najwyższego Bronisławowi Komorowskiemu, tym bardziej, że Ryszard Jach mówił o nich głośno i publicznie. Jak widać poprzedni prezydent musiał mieć powody żeby zlekceważyć te informacje… Sprawie będziemy się jeszcze przyglądać, bo wiele wątków jest w niej co najmniej dziwnych.
  Piotr Filipczyk
  Źródło:

  http://www.stefczyk.info/wiadomosci/polska/niezalezna-sedzia-gersdorf-kilka-lat-temu-byla-prawnikiem-tvn-,20663369273#ixzz4nIY4LxJc
 • @Husky 14:07:43
  Tolerowanie przez PiS łamania prawa i nietykalności osobistej dokonywanej przez lewaków jest nie do pojęcia. Taka reakcja wzmacnia agresję bezkarnych lewackich bojówkarzy co każdy mógł zobaczyć już nie raz. Kolejna próba budowy lewackiego totalitaryzmu musi być powstrzymana. Policja nie ma gazu? Przecież tę patologie trzeba zwalczać. Na kibiców to sobie nie żałują. To jest policja ? To są dzieci, które teraz udają policję. Panie ministrze Błaszczak, nie dyskutuj pan z bandytami, ich trzeba POczęstować pałami i wodą zimną z armatek oraz 48 godzin w Cela+, nie można ulegać bandytom sejmowym, PO-PSL, SLD, KOD, Obywateli RP, .Nowoczesnej i innych szumowin. Jak pan sobie nie daje rady to ustąp pan, zwolnij krzesło komuś twardemu i stanowczemu bo w końcu doigracie się, że bandyci do was będą strzelać jak Cyba. Nie będzie to dla mnie zaskoczeniem przy waszej polityce "miłości i przebaczania". Opamiętajcie się wreszcie PiS! Macie policję i wojsko, zacznijcie robić porządki z bandziorami. Nie ciągle żalić się w TVP lecz DZIAŁAĆ wg prawa Kodeksu Karnego który cały czas obowiązuje w Polsce. To już jest żałosne jak płaszczycie się przed bucami z UE. Ludzie nie zdecydowani I zbyt miękcy nie mogą być Mężami Stanu. Do wprowadzenia takich zmian potrzebne jest zdecydowanie I silna ręka, a nie miękkie serce a twarda dupa.
  Stańcie może na wysokości zadania I nie lękajcie się jak myszki.
  Powsadzać zdrajców do więzień, nie pierdolić się z tym gównem. Dość tego. Dość niszczenia państwa przez totalną opozycję.Jeśli nie to wezwijcie nas to wam pomożemy. Nie wolno pokazywać delikatności i mieć skrupułów, gdyż te oszołomy z totalnej opozycji uznają to za naszą słabość!!!Wyjdą górnicy, związkowcy i my normalne społeczeństwo.
 • @Husky 14:07:43
  W Polsce już jest wojna domowa, tylko że jedna strona się nie broni!
 • @Husky
  http://media.wplm.pl/pictures/825/upscale_True/path/2017/07/19/650/304/f794cdf1ac1444038e50f936f4765eeb.jpeg
  Kasta myślała, jak Tusk – sami się mianujemy i sami się skontrolujemy, czyli będziemy bezkarni. Na zawsze!
  http://wpolityce.pl/polityka/349578-kasta-myslala-jak-tusk-sami-sie-mianujemy-i-sami-sie-skontrolujemy-czyli-bedziemy-bezkarni-na-zawsze
 • @Husky 19:37:33
  Mocne słowa Jarosława Kaczyńskiego: Sądy są dziś barykadą chroniącą postkomunizm. Oni chcą, żeby było tak jak było. Można było skazać panią, która mając cukrzycę zjadła wafelek w markecie i zapomniała za niego zapłacić, a jednocześnie zwalnia się mafie. Tego rodzaju przykładów jest bardzo dużo. Sądy są silne wobec słabych i słabe wobec silnych stwierdził dziś Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości na antenie TVP. Polska była w ciągu ostatnich lat ograbiona co najmniej z 220 miliardów złotych to są wyliczenia premiera Morawieckiego - dodał mówiąc o aferach z czasów koalicji PO-PSL. Odniósł się on także do swej wczorajszej wypowiedzi w Sejmie.
  Od lat wysłuchuję ataków, kiedy zaczęto używać nazwiska mojego brata doszedłem do wniosku, że pewna miara została przekroczona. Robią to ludzie z formacji, która moralnie odpowiada za jego śmierć mówił Jarosław Kaczyński. Nie wycofuję swych słów, nie można przekraczać pewnych granic, po prostu nie miałem innego wyjścia, to był imperatyw moralny, w dalszym ciągu uważam, że uczyniłem dobrze, to co robi druga strona to szczyt hipokryzji dodał. Prezes PiS odniósł się też do awantur wszczynanych przez tzw. totalną opozycję podczas prac Sejmu. Jestem przekonany, że wśród ciężkich walk i obstrukcji, a być może i awantur być może, gdy będziemy głosować to w Sejmie dojdzie do awantur, do prób blokady, - ale zdołamy to przeprowadzić, jesteśmy do tego przygotowani powiedział. Jestem pełen wiary, że pan prezydent podpisze tę ustawę. Wniósł poprawkę, miał oczywiście do tego prawo dodał. Na pytanie, czy był zaskoczony decyzją prezydenta Andrzeja Dudy, który wyszedł z inicjatywą, by członków KRS wybierał Sejm większością 3/5 głosów, odpowiedział:
  Nie ukrywam, że byłem, ale prezydent jest głową państwa, ma prawo do różnego rodzaju działań. My to prawo szanujemy i jesteśmy zawsze gotowi do współpracy. Mamy do czynienia z próbą przeciwstawienia się reformie sądownictwa, która jest bezwzględnie potrzebna; każdy kto przeciwstawia się próbom zmian w sądach jest człowiekiem spod znaku „żeby było tak, jak było" powiedział Jarosław Kaczyński. Sądy są silne wobec słabych i słabe wobec silnych. Tak to dzisiaj wygląda. I my to musimy zmienić. Społeczeństwo to dostrzega. Wskazują na to wszystkie badania podkreślił prezes PiS.

  Prezes Prawa i Sprawiedliwości była również pytany o działania wiceszefa Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa, który dziś zaatakował polski rząd za zmiany wprowadzane w przepisach normujących funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości.
  Te sprawy, którymi się w tej chwili zajmujemy, należą do wyłącznej kompetencji państwa. Mamy tutaj do czynienia z nadużyciem, z akcją o charakterze politycznym wyjaśnił Jarosław Kaczyński.

  Konstytucja to jest książeczka. W jaki sposób może być suwerenem?
  odniósł się do słów pierwszej prezes Sądu Najwyższego. Małgorzata Gersdorf powiedziała wczoraj w Sejmie, że to właśnie „konstytucja jest suwerenem”. Sądy są dziś barykadą chroniącą system określany jako postkomunizm podsumował.
 • @kula Lis 67 19:48:47
  BRAWO!
  Ok. 50 tys. b. funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa PRL może mieć obniżone emerytury

  https://pbs.twimg.com/card_img/886297153152446466/SPgoryCy?format=jpg&name=144x144_2

  https://t.co/cMZCpMmOrf
 • @kula Lis 67 20:32:11
  Brudziński:
  Gdyby wczoraj w Sejmie nie udało się powstrzymać emocji, to scenariusz puczu byłby zrealizowany

  https://t.co/HVYvePnnJ7
 • @kula Lis 67 21:56:02
  Sądy są dziś silne wobec słabych i słabe wobec silnych.
  My to zmienimy!

  https://pbs.twimg.com/media/DFHmOoZWAAAnMDQ.jpg
 • @kula Lis 67 19:48:15
  https://pbs.twimg.com/media/DFFlFGMXkAA2Ojr.jpg
 • @kula Lis 67 19:45:01
  Kukiz: Będziemy przeciw ustawie o SN

  https://pbs.twimg.com/media/DFH2VVcXsAAALMn.jpg
 • @Zawisza Niebieski 15:37:11
  Frekwencja na protestach opozycji, wg tejże opozycji:
  maj 2016r. 250 tys.
  maj 2017r. 100 tys.
  lipiec 2017r. 17 tys
 • @Zawisza Niebieski 15:37:11
  Tak się rozmawia z bolszewikami....dał nam przykład Dziadek Piłsudski.
  No pasaran....

  https://pbs.twimg.com/media/DE3wXKNWAAA2fjg.jpg
 • @Husky 22:20:50
  Wysłałem poniższe do SN, oczekuję odpowiedzi i reakcji kasty wobec mnie.
  ---------- Wiadomość przekazana dalej ----------
  Od: W.A.P
  Data: 20 lipca 2017 12:09
  Temat: Panie Grzelecki.
  Do: Grzelecki Robert

  Jako podatnik was utrzymujący w tym Gersdorf i Żurka, zgłaszam do US w Warszawie wniosek o skontrolowanie w/w osób pod kątem pochodzenia ich majątku który nie ma pokrycia w oficjalnych dochodach urzędnika państwowego czy wykładowcy, na który będąc urzędnikami pracowali by z 200 lat, chodząc goło, nie jedząc i mieszkając w ziemiance lub pod mostem. Takie prawo jako podatnikowi mi i innym podatnikom przysługuje.
 • @Husky 22:24:00
  http://media.wplm.pl/pictures/825/upscale_True/path/2017/07/20/825/360/14df27fe7c2842dba37c5d2864280d93.jpeg

  „Możemy na długo stracić fundamentalne prawa wolności” - skarży się niemieckiej gazecie sędzia Gersdorf.

  http://wpolityce.pl/polityka/349631-mozemy-na-dlugo-stracic-fundamentalne-prawa-wolnosci-skarzy-sie-niemieckiej-gazecie-sedzia-gersdorf
  Ps..Pod pręgierz ją! Ta kolaborantka nie może być przeniesiona w stan spoczynku i pobierać 100% dotychczasowego wynagrodzenia. Musi zostać wydalona z zawodu i podlegać powszechnemu systemowi emerytalnemu. Okropna baba. Mówiąc, że Niemcy nas kochają chazarka i alkoholiczka Gersdorf myli miłość z brutalną penetracją. A tak swoją drogą, to czemu ta ona a raczej una jest wiecznie nieuczesana i ma wory pod oczami? Czyżby była zmęczona? To lament rzeplińskiego ludu...Sformułowania wypowiedziane przez chazarkę i alkoholiczkę Gersdorf: "na długo stracić" i "prawa wolności" wyraźnie pokazują, że i chazarka i alkoholiczka Gersdorf i cała nadzwyczajna kasta przygotowują się na DŁUGIE ODSIADKI. Wypuścić złodziei a zamknąć nadzwyczajną kastę, będzie bezpieczniej. Ale jakie perspektywy! Nauczy się pani żyć za kilka razy mniej niż prowincja! No i jak opanuje pani sztukę szycia rękawic roboczych, to może nawet na ciastko wystarczy od święta?
 • @Husky 22:24:00
  Ziobro: Nie będzie wyższych standardów w sądownictwie bez Izby Dyscyplinarnej przy Sądzie Najwyższym.


  http://wpolityce.pl/polityka/349647-ziobro-nie-bedzie-wyzszych-standardow-w-sadownictwie-bez-izby-dyscyplinarnej-przy-sadzie-najwyzszym

  Ps..Popieram utworzenie izby dyscyplinarnej przy Sądzie Najwyższym oraz wszelkie usprawnienia powodujące powrót sprawiedliwości w sądach. Panie ministrze Ziobro jest pan szlachetnym i uczciwym ministrem. Mam nadzieję, że uda się uchwalić te ustawy, one są konieczne. Życzę powodzenia.
 • @Husky 22:24:00
  W USA jedna "pomyłka" czy sprzeniewierzenie się prawu sędziego dyskwalifikuje go na rok! Druga dyskwalifikuje go na zawsze, wydalony z zawodu sędziego i prawniczego jest na zawsze. To nasza nadzwyczajna kasta wbije sobie do tępych bolszewickich i postbolszewickich łbów.
 • @Husky zastanawiam się..
  Kiedy Kaczyński pozbędzie się ze swojej partii "złogów" o komunistycznym rodowodzie?
 • @Husky
  Odpowiedzi na zarzuty dotyczące reformy Sądu Najwyższego. Siedem pytań i odpowiedzi!

  1) Naruszenia zasady trójpodziału władzy? Ustawa wzorowana na rozwiązaniach zachodnich. Art. 92 ust. 2 i 3 projektu zawartego w druku sejmowym nr 1727 przewiduje, że sędziowie Sądu Najwyższego wybrani zostaną przez Krajową Radę Sądownictwa i powołani przez Prezydenta. Rozwiązanie to jest zgodne z art. 179 Konstytucji. Według projektu Minister Sprawiedliwości wskaże jedynie kandydatów, którzy podlegać będą ocenie Krajowej Rady Sądownictwa. Projekt nie przewiduje, że Minister Sprawiedliwości będzie powoływał sędziów Sądu Najwyższego. Konstytucja wymaga, aby sędziowie powoływani byli przez Prezydenta na wniosek Krajowej Rady Sądownictwa, nie wyklucza natomiast, aby kandydatów Krajowej Radzie przedstawiał Minister Sprawiedliwości. W wielu krajach Unii Europejskiej władza wykonawcza (minister sprawiedliwości lub rząd) mają wpływ na powoływanie sędziów Sądu Najwyższego, jest tak m.in. w Danii, Hiszpanii, Niemczech, Norwegii i Szwecji.
  2) Nienaruszona niezawisłość sędziów. Ani Minister Sprawiedliwości, ani inne organy władzy wykonawczej i ustawodawczej nie będą miały instrumentów wpływających na orzekanie przez sędziów Sądu Najwyższego. Sędziowie Sądu Najwyższego powoływani będą, zgodnie z dyspozycją art. 179 ustawy zasadniczej, przez Prezydenta na wniosek Krajowej Rady Sądownictwa na czas nieoznaczony.

  3) Zarzut naruszenia prawa do sądu. Zawarty w druku sejmowym nr 1727 poselski projekt ustawy o Sądzie Najwyższym nie ogranicza prawa dostępu obywateli do sądu. Projekt zmienia ustrój Sądu Najwyższego, nie modyfikuje natomiast w sposób istotny procedury cywilnej lub karnej. Zmiany wprowadzane w Kodeksie postępowania cywilnego i Kodeksie postępowania karnego są niewielkie i nie wpłyną negatywnie na przebieg tych postępowań.

  https://youtu.be/BmHEq3F1WcY

  4) Możliwość wskazania przez Ministra sędziów, którzy pozostają w stanie czynnym. Na podstawie art. 87 § 1 projektu zawartego w druku sejmowym nr 1727 Minister Sprawiedliwości nie będzie uprawniony do powoływania sędziów Sądu Najwyższego. Minister uprawniony będzie jedynie do umożliwienia osobom, które już są Sędziami Sądu Najwyższego, dalsze zajmowanie stanowiska.

  5) Dopuszczalność przeniesienia sędziów Sądu Najwyższego w stan spoczynku. Art. 180 ust. 5 Konstytucji przewiduje możliwość przeniesienia sędziego w stan spoczynku w przypadku zmiany ustroju sądów. Poselski projekt ustawy o Sądzie Najwyższym zawarty w druku sejmowym nr 1727 przewiduje istotną zmianę ustroju Sądu Najwyższego, polegającą m.in. na zniesieniu obecnych izb i utworzeniu nowych, w szczególności Izby Dyscyplinarnej. Konstytucja dopuszcza określenie w ustawie zakresu czynności dokonywanych przez Sąd Najwyższy (art. 183 ust. 2 Konstytucji), podobnie jak ustroju i właściwości sądów (art. 176 ust. 2 Konstytucji).

  6) Zarzut niedopuszczalności skrócenia kadencji Pierwszego Prezesa. Art. 180 ust. 5 przewiduje możliwość przeniesienia sędziego w stan spoczynku w przypadku zmiany ustroju sądów. Dopuszczalność określenia w ustawie ustroju sądów, w tym Sądu Najwyższego, wynika z art. 176 ust. 2 Konstytucji. Wygaśnięcie kadencji Pierwszego Prezesa związane będzie z przeniesieniem w stan spoczynku wszystkich sędziów Sądu Najwyższego (z wyjątkiem sędziów, którzy na podstawie decyzji Ministra Sprawiedliwości pozostaną w stanie czynnym) na podstawie art. 87 projektu, realizującego art. 180 ust. 5 Konstytucji. Osoba, która przejdzie w stan spoczynku i nie będzie sędzią Sądu Najwyższego, nie będzie mogła pełnić funkcji Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego.
  7) Zakaz łączenia funkcji sędziego Sądu Najwyższego z wykonywaniem innych zajęć. Art. 37 projektu zawartego w druku sejmowym nr 1727 przewiduje ograniczenie możliwości podejmowania przez sędziów Sądu Najwyższego dodatkowych zajęć lub metod zarobkowania z wyjątkiem zatrudnienia na stanowisku dydaktycznym, naukowo-dydaktycznym lub naukowym w określonych w projekcie ramach czasowych (50 godzin dydaktycznych rocznie albo 130 godzin dydaktycznych, jeśli co najmniej 3/4 tego wymiaru stanowią zajęcia dydaktyczne w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury). Według uzasadnienia proponowanych zmian ich celem jest zagwarantowanie pełnego zaangażowania sędziów w działalność jurysdykcyjną Sądu Najwyższego i zapobieżenie sytuacji, w której zaangażowanie w działalność dydaktyczną mogłoby godzić w prawidłową realizację obowiązków sędziego.

  Za: sejm.gov.pl

  https://youtu.be/s4spfP3mspk
 • @Husky
  nawet kodowcy i reszta ubeckiej i poubeckiej zbieraniny pod Sejmem wykrzyczała Szczerbie, że przy takiej opozycji PiS ma zapewnioną drugą i trzecią kadencję, wygwizdano go i opluto!
 • @Husky najpierw trzeba odrąbać łeb bestii, pozostałość w konwulsjach zdechnie.
  Sejm zdecydował - pomimo wrzasków opozycji, będzie reforma Sądu Najwyższego. Przed chwilą Sejm zdecydował - będzie reforma Sądu Najwyższego. Podczas dzisiejszego głosowania przyjęto uchwałę, która wprowadza niezbędną reformę sądownictwa. "Za" głosowało 235 posłów, przeciw 195. . Wcześniej Sejm przyjął poprawki uwzględniające m.in. postulaty prezydenta Andrzeja Dudy. Od kilku dni posłowie opozycji wywoływali burdy, dochodziło nawet do rękoczynów, obelg... Wszystko w obronie przywilejów sędziów, choć Polacy nie mają wątpliwości, że reforma sądownictwa musi być przeprowadzona. Przed chwilą przegłosowano przyjęcie tej ustawy. Przed głosowaniem nad całością projektu, Sejm przyjął także poprawki PiS do projektu o Sądzie Najwyższym. Uwzględniają one m.in. postulaty prezydenta Andrzeja Dudy. Ponad 30 poprawek zgłoszonych przez PiS głosowanych było łącznie. Poparło je 240 posłów, przeciw było 182, zaś 30 wstrzymało się od głosu. Wśród przyjętych poprawek znalazła się zmiana, która przewiduje, że regulamin SN będzie określał prezydent w drodze rozporządzenia, a nie minister sprawiedliwości. Następna poprawka - uwzględniająca wniosek prezydenta Dudy zakłada, iż o tym, kto spośród obecnych sędziów pozostanie w SN po uchwaleniu nowej ustawy ostatecznie zdecyduje prezydent, a nie jak pierwotnie proponowano minister sprawiedliwości. Inną z poprawek wydłużono vacatio legis ustawy z 14 do 30 dni.
 • @kula Lis 67 14:05:45
  płaczę !!!!!

  https://t.co/t2kp5j7zhr
 • @kula Lis 67 15:08:44
  Co na to nasz portalowy leming @Zawisza

  to rozpacz , to trauma ,na wiele,wiele lat
  Zal mi Go 8-)))))

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej