Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
603 posty 20021 komentarzy

Tylko prawda

Husky - Prawicowiec,katolik Zoologiczny antykomunista UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony "Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" -Jan Paweł II

Albin Siwak: Kaddafi to wariat

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zmuszono cały korpus dyplomatyczny do przyglądania się, jak na uniwersytecie studenci wykonywali wyroki śmierci na przeciwnikach politycznych Kadafiego, wspomina były członek Biura Politycznego KC PZPR Albin Siwak.

 

Albin Siwak - rocznik 1933, urodzony w Wołominie, z zawodu zbrojarz-betoniarz, wykształcenie podstawowe. Od 1980 r. zastępca członka Komitetu Centralnego PZPR. Rok później mianowany członkiem Biura Politycznego KC. Uznawany za partyjny beton, związany z frakcją narodowych bolszewików, której przewodził Mieczysław Moczar.Spędził on w Libii jako dyplomata 4 lata,

 

 

Albin Siwak - postać często tu cytowana, ba, był też tematem wielu notek i setek komentarzy.
Na jego autorytet powoływali się tutaj tacy blogerzy jak :

@drnowopolski,Eugeniusz Sendecki,@zagozda,Zbigniew Wrzodak,@ewinia,@trybeus,@sosenkowski, Zygmunt Białas @Rzeczpospolita i wielu wielu innych.

Kilkadziesiąt wpisów w których to przedstawiany jest on jako człowiek prawy,szczery do bólu i stanowczy w osądach.
Dając temu i ja wiarę pragnę przedstawić państwu fragment wywiadu o Libii i Kaddafim widziane jego oczyma w czasie gdy był tam on ambasadorem PRL. Bardzo ciekawa to opinia niegdys wysoko postawionego w wierchuszce partii aparatczyka w czasach PRL-u. 

 

               

 

Wywiad tylko w Gazecie Koszernej.Czy nie aby na specjalne zamówienie.Nie mnie to osądzać ale coś w tym jest. Wszyscy tu wiedzą jaki jest mój stosunek do komuny i komunistów ,dlatego też jestem ostrożny i zdaje sobie sprawę że być może i tym razem mamy do czynienia z propagandą w stylu czasów PRL.

 

 

 Rozmowa z Albinem Siwakiem: Kaddafi to wariat, ale jego Libia to była żyła złota

(fragment)

Wszyscy oglądali. Żeby wykonywali te wyroki jak kat, byłoby szybko, zgrabnie i człowiek by się nie męczył. Ale tam wojsko przyprowadzało skazanych, ręce związane do tyłu, ławki stały pod belką. Makabra. Na dachach reflektory, wieczór ciepły. Studenci zakładali pętle. Często pętla zaciskała się na czubku głowy, a nie na szyi. Facet macha nogami, urywa się i spada, to oni mu pętlę jeszcze raz, ciągną go do dołu; nie mogliśmy patrzeć. Dwie panie - jedna z Bułgarii, druga z NRD - poroniły następnego dnia. - opowiada Albin Siwak.

Paweł Smoleński: Był pan w Libii cztery lata.

Albin Siwak: Jako radca ministra do spraw partyjno-związkowych. Zajmowałem się sprawami socjalnymi polskich załóg: wyobraź pan sobie pokój czteroosobowy, co ludzie kupili do jedzenia, to im śmierdzi, bo nie ma lodówki. Wymusiłem na wszystkich dyrektorach, że raz do roku mają zawieźć ludzi na cmentarz do Tobruku. Zrobili mnie szefem komitetu budowy tobruckiego pomnika. Zjeździłem całą Libię, nawet pod czadyjską granicę, do Polaków, do rodzin libijskich też.

Libijczycy kulturowo i cechami charakteru są zbliżeni do Żydów. Umieją liczyć pieniądze, wiedzą, gdzie je zdobyć. Lubili przyjeżdżać do Polski; był przepis, że musieli wymieniać na dzień 23 dolary. Polska pensja to było 17 dolarów. Chcieli od nich fortunę. Ambasada mogła z tego zwolnić, dawaliśmy im free visa. Ale musiał nam służyć swoją wiedzą, wiadomościami, pożytecznym być.

Podobało się panu?

- Pan sobie nie wyobraża, jak tam ładnie. Po porze deszczowej pustynia zakwita, żal było nogę postawić, takie cudowne kwiaty.

A politycznie?

- Do Kaddafiego nie mam sentymentu. Miałem raz konflikt.

Jaki?

- Przylatywał np. Jaser Arafat. Cały korpus dyplomatyczny na lotnisku. Rozmawiało się. Jeździło się do niego na pustynię pod namiot.

Jednego razu pyta mnie, czy nie pochodzę z miasta, gdzie jest Akademia Obrony. Uśmiechnąłem się. On pyta: Dlaczego? Ja: Przypomnieli mi się pańscy oficerowie, zdawali na piątki. Ale on - chytry lis - zastanawia się, czemu się uśmiecham. Ale jak mówić, skoro on porywczy, impulsywny, nerwowy idiota? Dopiero jak wyjeżdżałem z Libii, to mu powiedziałem: Polscy profesorowie pytali, co to volt i amper, a pańscy oficerowie mówili, że to samo, co Marks, Engels, Lenin i Stalin. Wpadł w szał.

Na samym początku mojej kadencji zmuszono cały korpus dyplomatyczny do przyglądania się, jak na uniwersytecie studenci wykonywali wyroki śmierci na jego przeciwnikach politycznych.

Oglądał pan, jak zabijano ludzi.

- Wszyscy oglądali. Żeby wykonywali te wyroki jak kat, byłoby szybko, zgrabnie i człowiek by się nie męczył. Ale tam wojsko przyprowadzało skazanych, ręce związane do tyłu, ławki stały pod belką. Makabra. Na dachach reflektory, wieczór ciepły. Studenci zakładali pętle. Często pętla zaciskała się na czubku głowy, a nie na szyi. Facet macha nogami, urywa się i spada, to oni mu pętlę jeszcze raz, ciągną go do dołu; nie mogliśmy patrzeć. Dwie panie - jedna z Bułgarii, druga z NRD - poroniły następnego dnia.

Zrobił pan coś, coś komuś powiedział?

- Wiesz pan, to jest inny świat.

Za to był w Libii porządek.

- Był. Każdy Libijczyk otrzymywał pożyczkę bezzwrotną na budowanie domu. Do każdego artykułu, nawet do samochodu, były duże dotacje. Mnóstwo mężczyzn donosiło policji; to świadczy o przebiegłości Kaddafiego. Wzywano kogoś i kazano, że ma pisać, co rozpowiada sąsiad, z kim się spotyka. On, że nie umie pisać. No to dali mu magnetofon, pokazali, jak nagrywać. A potem wzywano tego sąsiada i też kazali mu opowiadać.
 

http://wyborcza.pl/1,76842,9202863,Rozmowa_z_Albinem_Siwakiem__Kaddafi_to_wariat__ale.html?disableRedirects=true%20http://www.polskatimes.pl/artykul/430094,albin-siwak-to-ja-puscilem-szczura-o-stanie-wojennym,id,t.html

 

ps.

// Muammar Kaddafi jest jednym z nielicznych dyktatorów, którzy nie skończyli żywota w łóżku czy szwajcarskiej klinice. Nawet najbardziej krwawi tyrani – okrutni i szaleni rewolucjoniści - umierali w bezpiecznych kryjówkach, mimo że ich rządy pochłaniały niekiedy miliony istnień. Przed Kadafim, jedynymi którzy zginęli z rąk swych rodaków byli Nicolae Ceausescu i Saddam Husajn .//

 

 

KOMENTARZE

 • @DEUS DAGON EPISCOPUS VATICANUS 07:52:25
  O tym jak kończyli swój marny żywot dyktatorzy można przeczytać tut:


  Krew dyktatorów

  http://s.tvp.pl/images2/2/a/7/uid_2a7b373093a9a3f58ced762a1e9cc2b11319173868987_width_633_play_0_pos_0_gs_0_height_355.jpg

  Abraham Lincoln powiedział kiedyś: „Drzewo wolności trzeba podlewać krwią patriotów i tyranów”. O ile rzeczywiście w walce z dyktaturami krew patriotów zawsze lała się gęsto, to już tylko nieliczni współcześni dyktatorzy doznawali podobnego losu. Wystarczy spojrzeć na dwóch największych: Adolf Hitler zginął z własnej ręki . Józef Stalin zmarł naturalnie.

  Z czołówki światowych dyktatorów tylko dwóch zapłaciło przed sądami najwyższą karę za swoje zbrodnie: Nicolae Ceausescu w ostatniej dekadzie XX wieku oraz Saddam Husajn w pierwszej dekadzie XXI wieku. Inni tyrani, nawet po upadku ich dyktatur dożywali swych dni, bezpiecznie na wygnaniu. Jedyne, co mogło im grozić to wyrzuty sumienia, ale trudno podejrzewać, czy je mieli…

  Oto jak żyli i kończyli najwięksi tyrani…

  http://www.tvp.info/5268166/krew-dyktatorow
 • X
  Pan Siwak nie miał stosownego przygotowania do służby dyplomatycznej-stąd emocjonalne opinie.
  Zaś tobie zapchlony kundli powiem:nie twoj sobaczy problem.
  W całym arabskim świecie egzekucje będące konsekwencją kary śmierci,wykonuje się publicznie.Taki obyczaj.Z punktu widzenia psychologicznego (ofiary) to dobry obyczaj.Czyż nie takich rozwiązań domaga się np polska opinia publiczna po informacji o kolejnym bestialskim zabójstwie dziecka ?
  A skoro o dzieciach mowa,główny powodem kar śmierci w Libii (i innych państwach regionu) są przestępstwa ....jak to powiedzieć.....o podłożu obyczajowym.Idzie o homoseksualizm i pedofilie.W Libii żyje takie pustynne plemie (wypadła mi z głowy jego nazwa) które pedofile uważa za normę.Dotyczy to zwłaszcza relacji dziadek-wnuczka/wnuk.
  Byłby u nas obyczaj odstraszających kar i egzekucji może KRK nie popadł by w tarapaty.
 • @ikulalibal 09:10:01
  Wystarczyło by Pana drugie zdanie za cały komentarz. Byłoby zrozumiale dla mającego godność człowieka . Ale to jest Husky.. .
 • *1 za próbę opluwania Męża Stanu
  Zamiast gniota przywołanego przez przedstawiciela limingozy złośliwej ( TAK FORMA NOWOTWORU TKANKI SPOŁECZNEJ)

  LEPIEJ POCZYTAĆ TO :
  http://orbo.neon24.pl/post/126748,mu-ammar-al-kaddafi-prawdziwy-maz-stanu
 • kundel, a może wolisz "durny Józiu z Londynu" -?
  idź robić kupę na niepoprawni.pl.

  W towarzystwie takich samych jak ty żydo-katolików posiedzicie sobie w fetorku tego co najlepiej wam wychodzi, czyli robienie kupy w miejscu publicznym.
  Neonowy Zdzicho pewnie do ciebie dołączy, bo tu już nasmrodził.
 • @ikulalibal 09:10:01
  //Pan Siwak nie miał stosownego przygotowania do służby dyplomatycznej-stąd emocjonalne opinie.//

  Opinie ???
  Czyli bajkopisarz, a przecież to wasz towarzyszu idol.
  Wkleić ci tu wasze peany na jego cześć.

  ps.
  nie miał przygotowania ?
  tu masz rację to półanalfabeta
 • @Paulus Aquarius 10:25:29
  sorry ale takich wypocin nie czytam,
  bo to taka forma nowotworu złośliwego
 • @Rzeczpospolita 11:14:03
  Rabbi
  to ty się tam produkujesz a kogoś tam wysyłasz
  spadaj
 • @ZBYSZEK49 10:15:20
  i dobrze mi z tym
  pzdr.
 • @Autor
  A.Siwak powiedział prawdę.Przecież on był lewicowcem i komunistom się w pale nie mieściło,że przywódca kraju dba o swoich obywateli i dzieli się z nimi zyskiem.
  To samo i wy żydzi kogoś kto nie kradnie nie oszukuje nie morduje kto nie garnie kasy do siebie tylko od siebie uważacie za wariata.
 • @matterhorn 15:10:14
  A.Siwak powiedział prawdę

  pzdr.
 • Tymczasem w bratniej Arabii Saudyjskiej.....
  Wyroków śmierci wcale nie wykonuje się publicznie:

  http://foolpix.net/assets/images/sets/453/08.jpg

  http://kherson.life/wp-content/uploads/2016/01/socant-femeie-decapitata-pentru-vrajitorie-in-arabia-saudita.jpg

  https://www.youtube.com/watch?v=fr2MvREP3_0

  nie jest też prawdą jakoby po wykonaniu wyroku zwłoki zawieszano na specjalnie do tego przeznaczonych rusztowaniach

  http://www.news.ykt.ru/upload/image/2013/05/10921/main.jpg?

  Nie jest też prawdą że rządząca dynastia Saudów w 10 przypadka na 10 ,to zwyrodniali zboczeńcy.

  //Another sin, which is subject to many "decent" royals KSA - is pedophilia, which thrives in "Prince" and "sheikhs" not as a natural defect from birth, but simply a moral perversion of satiety due to an excess of petrodollars. And in the course are, and young girls and boys. Especially popular are blue-eyed children - blondes from Europe, where a lot of money buying in poor families with many children. But if you want and like, and parents do not go to such transactions, then it comes to the banal and simple kidnapping and delivery of children's special plane Al Saud clan under the cover of diplomatic passports. Apparently, in Washington knows this, but prefer to pretend that it is not up to date. After dealing with a regime where the ball is ruled polygamists, sexual predators, pedophiles and homosexuals - it is a shame and a threat to come under strong criticism of its own human rights organizations. That's close to the White House eyes to "pranks" representatives "blue blood" Al Saud. The most important thing for the American elite - the presence of the royal family KSA trillion petrodollars, not high morals//

  opowieści o tym że są głównymi sponsorami terroryzmu oczywiście też są nieprawdziwe.
  http://eng.iran.ru/news/analytics/174/Debauchery_and_vices_in_the_Al_Saud_family_will_ruin_the_country
 • @ikulalibal 16:22:11
  http://m.neon24.pl/273f18e8c79ebbf3e9d2c5ed5759e70e,14,0.jpg

  Brawo ikulalibal ,brawo !!!!!!!
  Czy to w Arabii Saudyjskiej,czy w Libii a i w Syrii to żyje dzicz.
  Tak dzicz.
  Tam to jest cywilizacja smierci.
  Setki razy już o tym pisałem.To właśnie tym wpisem potwierdzasz że nie mijałem się z prawda.
  Przekaż swej pryncypałce,mentorce,guru islamu, znanej pani ekspert że i ty i ja mamy rację, i niech nie piszę totalnych bzdur z kraju mchu i paproci
  możesz podesłać te linki.
  a wtedy zrozumie jak jest


  Albo wojna teraz albo śmierć wszystkich chrześcijan
  http://antykomunista.neon24.pl/post/138759,albo-wojna-teraz-albo-smierc-wszystkich-chrzescijan
  "Przerażający atak terrorystyczny"
  http://antykomunista.neon24.pl/post/138953,przerazajacy-atak-terrorystyczny
  Islam - cywilizacja śmierci
  http://antykomunista.neon24.pl/post/138989,islam-cywilizacja-smierci
  Humanitarne samobójstwo
  http://antykomunista.neon24.pl/post/139088,humanitarne-samobojstwo
  Allah Akbar
  http://antykomunista.neon24.pl/post/139112,allah-akbar
  Zaakceptować terror islamski jako nową normalność?
  http://antykomunista.neon24.pl/post/139368,zaakceptowac-terror-islamski-jako-nowa-normalnosc
  Zamachowca z Londynu pochowali jak (niewiernego) psa
  http://antykomunista.neon24.pl/post/139483,zamachowca-z-londynu-pochowali-jak-niewiernego-psa
 • kundel vel durny Józiu z Londynu, jest z ciebie syjonistyczna gnida i Czytelnicy dobrze to wiedzą
  Natychmiast po tekście:
  http://zygumntbalas.neon24.pl/post/139559,sprawdza-sie-przepowiednia-kadafiego-30-07-2017,
  w którym autor pokazuje zbrodnie Międzynarodowego Żyda, ty wynajdujesz jak na zamówienie żydowski paszkwil z gadzinówki Michnika opluwający jednocześnie Kadafiego i Siwaka.

  Ta rozmowa z Siwakiem nie jest autoryzowana, a więc jest g... warta.
  Jest tak samo uczciwa jak każdy żydowski paszkwil i np. rozmowa z nami żydowskich dziennikarzy GW podających się za historyków, bo żaden Polak świadomie nie udzieli wywiadu gadzinówce, tym bardziej A.Siwak.
  Tym ich paszkwilem zamknęliśmy gęby żydowskiej gadzinówce, która żądała od nas pieniędzy za cytowanie ich tekstów.

  Módl się kundel, żeby żydowski reżim trwał przynajmniej do końca twoich dni.
 • @Rzeczpospolita 11:36:12
  Żydowski paszkwil o WPS:

  http://wyborcza.pl/1,76842,9819759,Polskie_wtyczki_Lukaszenki.html
 • @Rzeczpospolita 11:36:12
  Barani łbie, na YT są filmy z Siwakiem.I wywiad tam znajdziesz.
  Zajrzyj syjonisto tam i się przekonasz.
  shalom
 • @Rzeczpospolita 11:41:53
  Żydowski paszkwil o WPS ????
  Czyli żydzi żydom zgotowali ten "los"
  Koniec świata jak te żydy wzajemnie się ruchają

  Brawo !!!
 • @Rzeczpospolita 11:36:12
  Albin Siwak: Kaddafi to wariat

  Skoro Kaddafi to wariat
  a ty się z tym jako jedyny nie zgadzasz, to napisz do Siwaka by sprostował to kłamstwo. jeśli to kłamstwo.
  Jako szef WPS wystosuj apel.
 • "Niech żyje libijski sąd!".
  Sąd libijski skazał na karę śmierci pięć bułgarskich pielęgniarek i palestyńskiego lekarza za zarażenie wirusem HIV ponad 400 libijskich dzieci w szpitalu dziecięcym w Bengazi w 1998 roku.  http://i.iplsc.com/pielegniarki-i-lekarza-skazano-na-kare-smierci/000211T3RUYBNDU9-C122-F4.jpg

  http://i.iplsc.com/wyrok-potepila-bulgaria-i-ue/000211T4C292JMGG-C122-F4.jpg

  http://fakty.interia.pl/swiat/news-smierc-dla-bulgarskich-pielegniarek,nId,814380
 • @Husky 16:55:21 .........kundel vel durny Józiu z Londynu
  to zamieść ten link do filmu z wywiadem żydowskiej gadzinówki z A.Siwakiem albo zacznij odmawiać kadisz.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej