Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
603 posty 20021 komentarzy

Tylko prawda

Husky - Prawicowiec,katolik Zoologiczny antykomunista UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony "Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" -Jan Paweł II

Był wiernym psem Stalina cz: I

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Państwowy pogrzeb tego bandyty Jaruzelskiego będzie na zawsze okrywał hańbą byłego Prezydenta RP i szefa MON! To akt zdrady wobec Polski! Sławomir Cenckiewicz

Podstawą wyjścia z ucisku agentury wschodniej jest wyszukanie większości agentów na rządowych posadach. W wielu przypadkach to archiwa pomagają w tym zadaniu ludziom którzy narażają swoje życie i swoich bliskich.Jednym z takich ludzi jest pan Sławomir Cenckiewicz

 

 

Profesor Sławomir Cenckiewicz, dyrektor Wojskowego Biura Historycznego, opublikował w mediach społecznościowych raporty młodego Wojciecha Jaruzelskiego z jego wypraw na żołnierzy Armii Krajowej, Narodowych Sił Zbrojnych oraz Wolności i Niezawisłości. Jak dodał historyk, są tego „setki stron”. Sprawozdania pochodzą z końca 1946 r. i początku 1947 r.

Sprawozdania pisane przez Jaruzelskiego – wówczas oficera zwiadu 5. Kołobrzeskiego Pułku Piechoty, dotyczą powiatów Piotrków Trybunalski i Radomsko, gdzie tropiono żołnierzy Armii Krajowej, Narodowych Sił Zbrojnych i Wolności i Niezawisłości.

 I pomyśleć, że taki zbrodniarz miał państwowy pogrzeb, a Prezydent RP (Bronisław Komorowski – red.) żegnał go słowami: „żegnam jednego z ostatnich symbolizujących trudny, a często tragiczny los pokolenia czasów powojennych, pokolenia głębokich, bolesnych podziałów, polityka, żołnierza, człowieka dźwigającego ciężar odpowiedzialności za najtrudniejsze i za najbardziej chyba dramatyczne decyzje w powojennej historii Polski”

– przypomniał prof. Cenckiewicz.

Cóż Jaruzelski symbolizował i dźwigał w historii Polski? Poza ofiarami, które miał na sumieniu...

          

To Antoni Macierewicz ma rację - mówiąc że trzeba ustawowo oczyścić Polski Panteon Narodowy - Wojskowe Powązki - z sowieckich agentów.

W. Jaruzelski to kat i zbrodniarz na Polskim Narodzie, który za wprowadzenie w Polsce zbrodniczego stanu wojennego, za mordowanie stoczniowców, górników, księży i opozycjonistów przez jego LWP, ZOMO, SB i MO oraz za działalność w rosyjskim SS czyli zbrodniczej IW (Informacji Wojskowej), która masowo i skrycie torturowała i mordowała Polaków, powinien-był stanąć przed sądem i zostać skazany za zdradę stanu na karę śmierci przez powieszenie.

Czwarta RP zdegradowała tego śmiecia do stopnia cywila post-mortem, po tym jak POlszewicy pochowali go z honorami. Teraz trzeba jak najszybciej usunąć to łajno razem że zbrodniarzem Bierutem i resztą sowieckich bandytów z Cmentarza Wojskowego na Powązkach ! Rosyjski zbrodniarz Jaruzel to parszywy renegat to kacapski, udający Polaka szpieg-maskirowszczik. Ten łajdak po zrzuceniu go do Polski przez sowietów, "wybił się" na dyktatora.Sam ponadawał sobie polskie ordery, tytuły i stopnie ! Jako komendant WAT nadał sobie tytuł mgr inżyniera ! Potem ponadawał sobie kolejne stopnie generalskie. Był wiernym psem Stalina, Chruszczowa, a na koniec Breżniewa. Dnia 23 V 1946 r. został tajnym współpracownikiem rosyjskiej zbrodniczej organizacji IW. Przyjął pseudonim "Wolski". Od jesieni 1945 do początków 1947 uczestniczył w rejonie Hrubieszowa w mordowaniu Żołnierzy Niezłomnych, którzy ochraniali polską ludność przed sowieckimi bandytami z NKWD, IW, KBW, UB itp. W pażdzierniku 1980 oraz w kwietniu 1981 wzywany był do CCCP na narady z udziałem Breżniewa, Gromyki i Czernienki. To wtedy ten łajdak i zbrodniarz dostał rozkaz zaplanować stan wojenny w Polsce oraz podpisał zobowiązanie, że go wprowadzi 31 grudnia 1981. Jest też udokumentowane, że ten gnój bał się oporu Polaków dlatego błagał Breżniewa o wejście sowieckich dywizji ! Dostał jednak odmowę bo sowieci bali się drugiego Afganistanu.Po wprowadzeniu stanu wojennego tą łajdacka szmata pojechała do Soczi w maju 1982 aby złożyć Breżniewowi na kolanach raport oraz odebrać pochwałę i platynowo-złoty Order Lenina najwyższe odznaczenie sowieckie, które mógł dostać jedynie obywatel Związku Sowieckiego.

                 

 

Trzeba jak najszybciej usunąć to sowieckie, zbrodnicze łajno z Polskiego Panteonu - Powązek Wojskowych- i przesłać go paczką (czarny worek na śmieci) do jego ojczyzny .

 

 

https://twitter.com/Cenckiewicz#

http://niezalezna.pl/200234-to-prawdziwa-bomba-odkryto-raporty-jaruzelskiego-z-krwawych-wypraw-na-niezlomnych

https://dorzeczy.pl/kraj/37764/Cenckiewicz-publikuje-nowe-dokumenty-dotyczace-Jaruzelskiego.html

 

 

 

KOMENTARZE

 • Sławni właściciele psów.
  Hitler miał Blondie.
  Stalin - Jaruzelskiego.
  Putin - Connie.
  Trump - całą sforę... Rząd, Sejm i Senat Najjaśniejszej Rzeczpospolitej.
  Przepraszam, że cię pominąłem....
 • Tak dla ciekawości..
  dlaczego wy bracia "starsi w wierze" nie lubicie tak Jaruzelskiego ? Czyżby czyszczenie WP z elementów destabilizujących kraj, robione przez generała tak wam się wryło w pamięć ? Tak tylko pytam...
 • @SZS 17:19:52
  Kochasz psy ?
 • @ZBYSZEK49 17:21:52
  Odżydzenie wojska to betka. Jaruzelski zapobiegł spełnieniu się talmudycznego snu: "najlepsi z gojów zasłużyli na śmierć". Były rachuby na powtórne ubroczenie słowiańskiej juchy. Tak dobrze szło i zdechło. Szkoda tylko, że musimy o tym dyskutować w notce tego żydowskiego śmierdziela.
 • @ZBYSZEK49 17:21:52
  Przepraszam, cytuję z pamięci, więc może nie dokładnie:
  "Odpppieprzcie się od Gggenerała".
 • @nikander 17:35:45
  Job twoju mat'! Wy kulturnyj narod!
 • @lukucjusz 17:36:29
  https://blog-n-roll.pl/sites/default/files/Michnikaruzelski.jpg
 • @Husky 17:42:34
  A żebyś wiedział, że "kulturnyj". My w uboju rytualnym - bez względu na to na kim jest dokonywany - nie gustujemy. Tym bardziej, gdy chodzi o najlepszych z naszego słowiańskiego narodu.
 • Husky
  // trzeba ustawowo oczyścić Polski Panteon Narodowy - Wojskowe Powązki - z sowieckich agentów.//

  Pełna zgoda!

  I jeszcze trzeba oczyścić Wawel z drobiu.
 • Jaruzelski i Kiszczak do degradacji. Prace nad ustawą są na ostatniej prostej
  Projekt ustawy trafił już do "wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów". Chodzi o stworzenie możliwości prawnych do pozbawienia stopnia oficerskiego i podoficerskiego Wojciecha Jaruzelskiego oraz Czesława Kiszczaka. Dotyczy to również żołnierzy rezerwy, którzy byli członkami Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego albo pełnili służbę w organach bezpieczeństwa PRL.

  MON chce się rozliczyć się z żołnierzami, którzy pełnili służbę wojskową na rzecz totalitarnego państwa. Chodzi głównie o odebranie stopni generalskich Wojciechowi Jaruzelskiemu i Czesławowi Kiszczakowi. Wielokrotnie zapowiadał to szef MON Antoni Macierewicz.

  – Zbrodniarze odpowiedzialni za działanie zbrojne przeciwko własnemu narodowi nie zasłużyli na to, by nosić te stopnie wojskowe – mówił Macierewicz 13 grudnia 2016 roku.

  Projekt zakłada, że zgodę na obniżenie i odebranie stopni wojskowych najwyższych oficerów bezpieki będzie mógł wydać prezydent Andrzej Duda, zaś degradacją niższych rangą wojskowych będzie się zajmował minister obrony narodowej - Antoni Macierewicz.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:49:24
  Pochylimy się nad tym projektem 8-)))))
 • @Husky 17:27:54
  Bardzo. Sam mam wyżła. I bardzo ją kocham.
  Ale Jaruzelskiego chyba bardziej. W przeciwieństwie do Cenckiewicza.... On kocha hieny. Bo one -podobnie jak on - uwielbiają padlinę.
 • @SZS 18:54:58
  //Bardzo. Sam mam wyżła. I bardzo ją kocham.
  Ale Jaruzelskiego chyba bardziej.//


  No to weź sobie to truchło do własnego domu, zrób sobie z niego ołtarzyk i razem z psem módlcie się o zdrowie.
  A nie będzie kalał to Narodowe miejsce pamięci
 • @Autor
  Rozumiem zarzuty do Jaruzelskiego za zwalczanie żołnierzy wyklętych.
  Rozumiem zarzuty do Jaruzelskiego za ofiary stanu wojennego.
  Rozumiem zarzuty do Jaruzelskiego za uległość wobec Moskwy.

  Jednego tylko nie rozumiem.

  Jak można pastwić się nad zmarłym przypisując sobie jednocześnie papierza Polaka: zło dobrem zwyciężaj" -Jan Paweł II
 • @programista 21:02:09
  pastwić się ???
  piszac prawde ?
 • @Husky 19:59:26
  Bardzo nie podoba mi się pańskie stanowisko: świadczy o pełnym niezrozumieniu Polski i polskości. Tekst jest dowodem.

  A tak Pan ładnie się "podlizuje", później zaś, jak tu, wychodzą faktyczne cele pańskiej działalności publicystycznej.

  No, chyba, że załapał pan wściekliznę. Wtedy trzeba dokonać odstrzału, a mniej humanitarnie - widłami zakłóć.
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:24:50
  W tym wypadku historia Jaruzelskiego jest zero-jedynkowa.
  Jest zdrajcą i tyle.
  Żadne niezrozumienie nie wchodzi w rachubę.
  Zbyt dużo twardych tu dowodów
  Zbyt dużo.
  pzdr.
 • @Husky 17:47:18
  https://v.wpimg.pl/MTgxNzIwJD1IN2FMfUc1YVVOYRNnAD16FxRhG2YRYj4XHSlVekd0ZldXPhs5KHxtX0t-THlHEmQ1QGAQORIq/
  a co Pan sądzisz o tym? wkleić więcej?
 • @hamurabi 22:54:16
  Oczywiscie !!!
  jaka to tajemnica
 • @Husky 19:59:26
  "No to weź sobie to truchło do własnego domu, zrób sobie z niego ołtarzyk i razem z psem módlcie się o zdrowie."
  Chętnie bym to zrobił, ale Cenckiewicz z lubością je konsumuje (jak to hiena). I jakieś huski mu w tym pomaga....
 • @SZS 23:05:07
  Pudło !!!
  Spalili go, przynajmniej smażył się tak jak na to zasługiwał
  Więc nikt się nie pożywi a tobie na ołtarzyk to w sam raz
 • @ZBYSZEK49 17:21:52
  To jest błędna ocena Jaruzelskiego.

  1. To on prosił L.Breżniewa o woskową pomoc i spotkał się ze zdecydowaną odmową - bo polska krew miała się polać z rosysjkiej ręki i taki był żydowski plan.

  2. Żydowskie czystki w wojsku były wybiórcze, a Jaruzelski dzięki nim (usunął z wojska swego żydowskiego pzryjaciela, który popełnił ponoć z tego powodu samobójstwo) zyskał zaufanie u władz partyjnych.
  (Nie zapominajmy, że Jaruzelski był w IW, a jego oficerem prowadzącym był Kiszczak.)

  3. Menory na stole w Magdalence powinny rozwiać wszelkie wątpliwości co do Jaruzelskiego.
 • kundel vel durny Józiu z Londynu
  powinieneś zrobić sobie kapliczkę z Jaruzelskim i palić tam menorę.

  kundlu,
  to m.in. dzięki Jaruzelskiemu mogła w Polsce przejąć władzę syjonistyczna zgnilizna z takimi osobnikami jak Kaczyńscy, Tuski, Buzki, Mazowieckie i inne.

  Jaruzelski był kundlem Stalina, takim samym jak ty tutaj.
 • @Rzeczpospolita 23:27:57
  Masz racje Rabinie,
  masz racje, mój starszy bracie w wierze
  shalom
 • @Rzeczpospolita 23:17:36
  No widzisz, czyli mam racje
 • Dobranoc prawi!
  Dobranoc prawi!
  Spokojnych snów !

  https://pbs.twimg.com/media/DGk9yoPW0AEdVuI.jpg
 • @SZS 23:05:07
  Nawet gdyby Jaruzelski zgwałcił i zabił własną matkę i sprzedał do burdelu córkę to w Polsce Wyborcza, TVN i celebryci oraz debilopozycja bronili by go i mówili ,że lepszy od Kaczorów"
 • @lukucjusz 17:36:29
  Tą sowiecką gnide powinno sie odkopać i zutylizować, nie ma prawa leżeć w Polskiej ziemi!
  Niczym się to bydle nie różniło od Stalina czy Hitlera.
 • Jaruzelski jako wierny sługa swoich sowieckich mocodawców
  Sowieccy generałowie w polskich mundurach

  Sowieccy generałowie w polskich mundurach — bo bez akceptacji sowieckich władz na Kremlu nie zostawało się „polskim“ generałem wysokiego szczebla — jako postkomunistyczni celebryci lewackich, czy liberalnych mediów — „zapominają“ też i o tym, że obywatele sowieccy oraz stalinowscy agenci sowieccy często sprawowali nawet najwyższe funkcje państwowe w sowieckiej koloniizwanej PRL —zorganizowanej na rozkaz Stalina przez NKWD.  Jaruzelski agentem sowieckiej Informacji Wojskowej

  Tow. Jaruzelski był agentem sowieckiej Informacji Wojskowej. Stalinowskimi agentami byli też jego poprzednicy w rodzaju stalinowskiego agenta i bandyty tow. Bieruta, czy różni przewodniczący tzw. Rady Państwa PRL. Tak samo jak i wielu innych twórców tzw. Polskiej Partii Robotniczej — także założonej na rozkaz Stalina.  Sowieckie NKWD tworzyło PRL

  Tow. Bolesław Bierut, obywatel sowiecki i agent sowieckich wywiadów — nadzorował mordowanie polskich patriotów przez sowieckich i rodzimych komunistów oraz sowietyzował Polskę za pomocą morderców NKWD i armii sowieckiej. Bierut początkowo sprawował funkcję szefa komunistycznej władzy ustawodawczej, czyli tzw. Krajowej Rady Narodowej (KRN), a później prezydenta PRL. Innemu sowieckiemu obywatelowi, Konstantemu Rokossowskiemu, komuniści polscy z PZPR przyznali stopień marszałka LWP, by będąc sowieckim generałem — mógł on pełnić funkcję „polskiego” ministra obrony narodowej. Niewątpliwą Rokossowskiego zasługą było totalne podporządkowanie inwestycji krajowych w PRL sowieckim potrzebom zbrojeniowym, co doprowadziło nędzy oraz do załamania gospodarki w Polsce.  Jaruzelski jako wierny sługa swoich sowieckich mocodawców

  Jaruzelski był agentem sowieckiej Informacji Wojskowej w tzw. Ludowym Wojsku Polskim (LWP) już od roku 1946. Informacjia Wojskowa była tajną służbą kierowaną przez sowiecki kontrwywiad Smiersz oraz sowiecką tajną policję NKWD — ich zadaniem było mordowanie oraz wywózka do sowieckich obozów polskich patriotów. Jaruzelski pełnił później w sowieckiej kolonii zwanej PRL m.in funcje: posła na Sejm, ministra obrony jako generał armii ludowej PRL, przewodniczącego Rady Państwa (Rada Państwa była „zbiorowym” prezydentem w PRL), I sekretarza Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej (PZPR była następczynią sowieckiej, bandyckiej dla Polaków partii PPR, której jednym z twórców był agent NKWD Bierut).

  Jaruzelski zakończył on swoją komunistyczną karierę sowieckiego agenta jako prezydent PRL — już ponoć postkomunistycznej RP w latach 1989-1990.  PRL jako wampir z przeszłości

  Ryszard Legutko zauważył kiedyś bardzo słusznie, że “PRL ma w sobie coś z wampira. Już dziesiątki razy go grzebano, a on ciągle żyje i daje znać o sobie. Wszystko wskazuje na to, że kołek osikowy, który mógłby go unicestwić, jeszcze nie został wystrugany.”*

  Nierozliczenie z komunistycznymi zbrodniami, pozostawienie przy władzy sowiecko-czerwonej nomenklatury i różnych bandytów z SB oraz związanej z SB i innymi służbami specjalnymi komunistycznej bandycko-zakłamanej agentury — pozwala na ciągle istnienia oraz sprawowanie często ukrytej wladzy przez postkomunistyczne zaprzaństwo.

  Po kilkunastu latach od napisania tego felietonu przez autora wygląda na to, że komunistyczni — czy tzw. postkomunistyczni — zbrodniarze mają się znakomicie w postsowieckim PRL-bis.

  
_____


  * Ryszard Legutko w felietonie „Z jednej strony, z drugiej strony”, w Frywolny Prometeusz, Wydawnictwo Arcana 1995, s. 17.

  http://salski.salon24.pl/143951,jaruzelski-sowiecki-agent-wierny-swoim-mocodawcom-z-kremla
 • @ZBYSZEK49 17:21:52
  http://niezlomni.com/wp-content/uploads/2014/07/przekleci.jpg

  Więźniowie modlili się, aby nie trafić w ich ręce, tylko w łapy UB. Co łączy Kiszczaka, Michnika, Jaruzelskiego i Cimoszewicza? O najpilniej strzeżonej tajemnicy PRL

  http://niezlomni.com/wiezniowie-modlili-sie-aby-nie-trafic-w-ich-rece-tylko-w-lapy-ub-co-laczy-kiszczaka-michnika-jaruzelskiego-cimoszewicza-o-najpilniej-strzezonej-tajemnicy-prl/
 • @Husky 21:21:47
  "Pisząc prawdę"?

  "tego śmiecia"
  "to łajno"
  "to parszywy renegat"
  "Ten łajdak"
  "ten gnój"

  On już umarł, już stanął przed wyższym trybunałem niż jakikolwiek ziemski i został sprawiedliwie na nim osądzony.

  Dlatego właśnie to co szanowny Autor czyni to tylko pastwienie się nad ziemskimi szczątkami.

  A takie zachowanie już tylko szanownemu Autorowi wystawia świadectwo.
 • @programista 07:52:22
  Tak ostro.Bardzo ostro
  Ale inaczej o tej kanali pisać nie można
  Dziękuję za komentarz
  Miłego dnia
 • @Husky 21:33:10
  Wściekłe psy jednak powinny być eliminowane wszelkimi dostępnymi metodami:
  kto preparuje dowody ?
  Powszechnie wiadomo, że wściekłe psy.
  Jestem za uczciwym osądem, ale nie na podstawie preparowanych dowodów.
 • @Husky 23:38:04
  tak, masz rację,
  Jaruzelski był syjonistycznym agentem dokładnie tak jak ty
 • @Husky 07:36:17
  /powinno się odkopać / - to katolicki nakaz?
 • @Rzeczpospolita 11:38:15
  Bracie
  Pierzmy brudy w swojej rodzinie a nie na forum
  Shalom
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:38:57
  //kto preparuje dowody ?//

  preparuje ????
 • @Husky 12:52:36
  nic ci to spoufalanie nie da, durny Józiu z Londynu
 • @Rzeczpospolita 13:34:19
  http://antykomunista.neon24.pl/post/139659,byl-wiernym-psem-stalina#comment_1404018
 • Rozprawa miała charakter tajny, bez udziału obrony. Przewodniczył jej płk Piotr Parzeniecki.
  65 lat temu, 7 sierpnia 1952 r., na terenie więzienia mokotowskiego rozstrzelanych zostało sześciu oficerów-lotników oskarżonych o "udział w spisku mającym na celu obalenie siłą władz państwa i szpiegostwo". Większość z nich w czasie II wojny światowej walczyła w lotnictwie PSZ na Zachodzie.

  8 maja 1952 r. przed Najwyższym Sądem Wojskowym na tajnej rozprawie przeciwko tzw. kierownictwu konspiracji Wojsk Lotniczych stanęło ośmiu oficerów oskarżonych w procesie tzw. grupy kierownictwa konspiracji Wojsk Lotniczych. Byli to: płk Bernard Adamecki, płk August Menczak, płk Józef Jungraw, ppłk Stanisław Ziach, ppłk Aleksander Majewski, ppłk Władysław Minakowski, ppłk Szczepan Ścibior i ppłk Stanisław Michowski.
  Wszyscy wymienieni oficerowie, z wyjątkiem płk Adameckiego (walczył w Armii Krajowej, uczestnik Powstania Warszawskiego) i płk Menczaka (walczył w Polskiej Armii Ludowej, uczestnik Powstania Warszawskiego), w czasie II wojny światowej pełnili służbę w lotnictwie Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, m.in. w Dywizjonach Bombowych 304 i 305.

  Śledztwo prowadzone wobec nich przez Zarząd Informacji Wojsk Lotniczych i Główny Zarząd Informacji Wojska Polskiego było wyjątkowo brutalne. Kontrolę nad nim sprawował płk Antoni Skulbaszewski. Współpracowali z nim płk Władysław Kochan i ppłk Naum Lewandowski.
  W opinii prof. Jerzego Poksińskiego ppłk Lewandowski, oficer Armii Czerwonej przeniesiony do WP w 1945 r., odegrał w śledztwie szczególną rolę. "Był człowiekiem prymitywnym, o wybujałych ambicjach. Miał skłonności sadystyczne. Całkowicie reżyserował tę część śledztwa, którą sam powadził" - pisał o Lewandowskim prof. Pokiński. (Jerzy Poksiński "'TUN'. Tatar-Utnik-Nowicki")
  Rozprawa miała charakter tajny, bez udziału obrony. Przewodniczył jej płk Piotr Parzeniecki.
  Z wyjątkiem ppłk Minakowskiego wszyscy oskarżeni pod wpływem stosowanych wobec nich tortur przyznali się do zarzucanych im czynów.
  Piotr Woźniak, przebywający w jednej celi z ppłk Minakowskim, w swoich wspomnieniach tak przedstawiał metody stosowane w trakcie przesłuchań: "Najpierw po 8 godzin dziennie trwało śledztwo przez cały tydzień, później po szesnaście godzin i wreszcie w trzecim tygodniu po 22 godziny intensywnego śledztwa, bez przerwy, przy trzech zmianach śledczych. Gdy to nie skutkowało, rozpoczynał się drugi okres o ostrzejszym rygorze. Te same godziny śledztwa (...) z tą różnicą, że obowiązywała więźnia nieruchoma postawa siedząca.(...) Potem, jeżeli ktoś się nie załamał, zaczynała podczas przesłuchań obowiązywać więźnia postawa stojąca oraz postawa stojąca nieruchoma".
  Woźniak wspominał, że po kilku tygodniach stosowania takich metod więźniowie doprowadzani byli do stanu, w którym składali wszelkie pożądane zeznania. "Kto tego nie przeżył, ten nigdy nie jest w stanie zrozumieć i uwierzyć, jakie tortury stosowano wobec osób, które już nigdy nie przemówią" - dodawał Woźniak.
  W akcie oskarżenia sporządzonym przez ppłk Iwana Amonsa (zatwierdzonym w Naczelnej Prokuraturze Wojskowej przez ppłk Mariana Frenkiela) stwierdzono, iż w lipcu 1946 r. płk Adamecki, wówczas komendant Technicznej Szkoły Lotniczej, z polecenia płk Franciszka Hermana, rozpoczął tworzenie tajnej organizacji w Wojskach Lotniczych, której celem miało być obalenie siłą władzy państwowej oraz prowadzenie działalności szpiegowskiej na rzecz mocarstw imperialistycznych. W ciągu miesiąca do organizacji zwerbowany miał zostać szef sztabu Kwatermistrzostwa Wojsk Lotniczych, płk Menczak, a następnie pozostali oskarżeni.
  Ppłk Amons zażądał kary śmierci dla pięciu oskarżonych. Natomiast dla płk Adameckiego, ppłk Majewskiego i ppłk Ziacha kar długoletniego więzienia. W uzasadnieniu mówił m.in.: "Proces ten to jeszcze jedno zdemaskowanie nikczemnej garstki wykolejeńców narodu polskiego, którzy zdradzili swój kraj i wiernie służyli agentom świata imperialistycznego, dążąc do nowej pożogi wojennej".
  13 maja 1952 r. sąd wydał wyroki kary śmierci wobec sześciu oficerów, w tym także płk Adameckiego. Na kary dożywotniego więzienia skazano ppłk Majewskiego i ppłk Ziacha. Zgromadzenie Sędziów Najwyższego Sądu Wojskowego odrzuciło wnioski skazanych i ich rodzin o rewizję wyroków. Prezydent RP Bolesław Bierut nie skorzystał z prawa łaski.
  7 sierpnia 1952 r. na terenie więzienia mokotowskiego zostali rozstrzelani: płk Bernard Adamecki, płk August Menczak, płk Józef Jungraw, ppłk Władysław Minakowski, ppłk Szczepan Ścibior i ppłk Stanisław Michowski.
  Prof. Poksiński w cytowanej już książce "TUN. Tatar-Utnik-Nowicki", poświęconej represjom wobec oficerów WP w latach 1949-1956, pisał: "Naczelna Prokuratura Wojskowa już w grudniu 1954 r. miała pełną świadomość tego, że w sprawie tej brutalnie złamano prawo (...) Poinformowano o tym, kierownictwo państwa i partii: Bieruta, Zawadzkiego, Ochaba i marsz. Rokossowskiego. Polecili oni nadal badać sprawę. (...) Wnioski, które sformułowała prokuratura były przerażające".
  Komunistyczne władze państwowe nie podjęły jednak żadnych działań, których efektem byłaby rehabilitacja i zwolnienie niewinnych ludzi przebywających w więzieniach.
  Dopiero 26 kwietnia 1956 r. Najwyższy Sąd Wojskowy wznowił postępowanie wobec płk Adameckiego i pozostałych oficerów. Dzień później Naczelna Prokuratura Wojskowa umorzyła je, uznając, że w postępowaniu przygotowawczym nie było żadnych dowodów na potwierdzenie stawianych w oskarżeniu zarzutów.


  PAP
 • 7.VIII.52.UB morduje Legendarnego żoł. WiN/NZW,
  7.VIII.52.UB morduje Legendarnego żoł. WiN/NZW,ostaniego dowódcę z Puszczy Białej>Jana Kmiołka"Wir"

  .Wieczna Chwała Bohaterom !

  https://pbs.twimg.com/media/DGpbLm2WAAEDR7c.jpg
 • Jaruzelscy muszą oddać willę
  Jacek Ozdoba, radny warszawskiego Mokotowa, chce zbadać okoliczności, w jakich willa została przekazana rodzinie Jaruzelskich. Uważa on, że nieruchomość powinna wrócić do poprzednich właścicieli.

  Przed wojną dom należał do rodziny Przedpełskich. Potem, na mocy dekretu Bieruta, został przekazany Wojciechowi Jaruzelskiemu.

  - Apeluje do córki Jaruzelskiego o oddanie nieruchomości. Przedpełscy zostali okradzeni
 • @Husky 21:07:24
  ///Jacek Ozdoba, radny warszawskiego Mokotowa, chce zbadać okoliczności, w jakich willa została przekazana rodzinie...///

  Kaczyńskich?
 • @ikulalibal 21:11:52
  zapytaj go
 • Bliźniacy byli wtedy za mali by zdradzać Stalina
  A gen Anders był i do kończ życia pozostał wierny roli stalinowskiego Mojżesz dla kandydatów na palestyńskich nowohebrajczyków iich bliźniaków w już bermanowskiej aliji z ZSRR popędzanych pogromem kieleckim do obozów uchodzców z za żelaznej kurtyny, ktore zlikwidowano w 1948 roku sądu i mordu na świętym Witoldzie Pileckim (formalnie za szpiegostwo na rzecz Andersa) po ustanowieniu państwa żydowskiego w Palestynie przez ONZ na wniosek Gromyki
 • @telewidzacy 00:58:20
  ?????
  o co tu chodzi ?
 • @Husky 08:10:14Podałem przykład wierności nie tylko psiej ale w braterstwie ducha
  NKWD Berii i Stalina wysłało do obozów jeńców polskich grupy ankieterów w celu wybrania (przed zbrodnią katyńską) przydatnych do ewentualnych przedsięwzięć politycznych. Niektórzy jak np gen Anders wykazali wierność swym rolom lepszą od wierności psiej a nawet konkurentow w rodzaju gen Berlinga
 • Hubert Ernst Zafke...zwykły szary Niemiec..
  ..brał udział zamordowaniu 3681 osób w KL Auschwitz
  ...ostatnio źle się czuje

  https://pbs.twimg.com/media/DG4bgqjXsAA5ycz.jpg
  https://pbs.twimg.com/media/DG4bi3VXYAAYBcg.jpg
 • To Hilde Michnia alias Lisiewicz...
  To Hilde Michnia alias Lisiewicz...
  Niemka winna śmierci 1400 kobiet w Niemieckich Obozach Śmierci.
  ostatnio źle się czuje
  https://pbs.twimg.com/media/DG4U_5gXkAAu3-y.jpg
 • Mamy pecha do sąsiadów.
  https://pbs.twimg.com/media/DG4cnTNXcAUZNJb.jpg
 • Przed 80 laty szef sowieckiego NKWD Nikołaj Jeżow podpisał rozkaz - wyrok śmierci na co najmniej 111 tys. Polaków
  https://pbs.twimg.com/media/DG84fMPXsAEzzPQ.jpg
 • 11.08.37r. Nikołaj Jeżow polecił "całkowitą likwidację siatek polskich szpiegów".
  11.08.37r. Nikołaj Jeżow polecił "całkowitą likwidację siatek polskich szpiegów".
  Rozkaz nr 00485 kosztował życie kolejne 140 tys Polaków.

  https://pbs.twimg.com/media/DG8exIDXUAUyqvH.jpg
 • Johanna Alvater.Niemka.Specjalizacja:mordowanie małych dzieci (strzał w usta, wyrzucanie przez okno).
  Johanna Alvater.Niemka.Specjalizacja:mordowanie małych dzieci (strzał w usta, wyrzucanie przez okno).Uniknęła kary-podając się za sekretarkę

  https://pbs.twimg.com/media/DG8_zKPWsAIkOn7.jpg
 • Dopiero od października im apanaże obetną a oni już padają jak muchy
  https://pbs.twimg.com/media/DHmlZZOXkAEOEJ5.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej