Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
602 posty 19954 komentarze

Tylko prawda

Husky - Prawicowiec,katolik Zoologiczny antykomunista UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony "Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" -Jan Paweł II

Dawajcie kasę Niemcy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dlaczego warto walczyć o odszkodowania wojenne od Niemiec.Sprawa odszkodowań czyli reparacji wojennych od Niemiec nie jest zamknięta. Jest ciągłość prawna Republiki Federalnej i III Rzeszy

Uważam że żądanie jest jak najbardziej uzasadnione, nawet jeśli nie ma szans na realizację.Dlaczego do dziś nie udało się Niemców i świata przekonać, że w czasie wojny nie było polskich obozów śmierci i że Polska rzeczywiście była okupowana i udręczona?
Dopiero pełna inwentaryzacja krzywd i szkód, poddana ocenie międzynarodowych instytucji gospodarczych i sądowych przebije się do świadomości, a samych Niemców może skłoni do refleksji.
 
Jeśli Niemcy zdołali zapłacić za szkody I wojny , to chyba tym bardziej wypadałoby zapłacić za skutki II wojny Czas nie ma tu znaczenia , tym bardziej ,że Polska do 1989 jako satelitą ZSRR nie była w stanie podjąć samodzielnych negocjacji z RFN , przynajmniej w sprawach o pieniądze .
Według mnie , należy wreszcie opracować jakiś plan "zachęcenia " Niemiec do zadośćuczynienia ,niech to nawet rozłożą na lata.
W każdym razie , nie można tej sprawy traktować w sensie jakiejś łaski z ich strony, bo to jest zwyczajny dług a każdy uczciwy te długi spłaca

                 

Akcja reparacja? Jestem za, a nawet przeciw!


Ponad 12,5 tysięcy Stadionów Narodowych albo 20 lat bez płacenia podatków – takie mogłyby być korzyści, gdyby Niemcy zapłaciliby Polsce reparacje za II wojnę światową. Rachunek za wojnę to biliony złotych.


Reparacje od Niemców, Ostra Brama z Wilna w polskim paszporcie, oprawa kibiców Legii o powstaniu warszawskim. O naszym kraju jest ostatnio głośno. Pytanie tylko, czy to na pewno dobrze.

 

Zgodnie z historią wiemy, że alianci wspólnie nałożyli na Niemcy obowiązek częściowego naprawienia szkód i pokrycia strat, a reparacje miały być spłacane głównie w naturze. W protokole konferencji poczdamskiej zapisano też, że 15% wszystkich wypłacanych na rzecz ZSRR reparacji ma uzyskać Polska, przy czym o sposobie ich regulacji miał decydować sam „Wielki Brat”. Co więcej – w 1953 r. rząd PRL w ramach pokojowego ustabilizowania relacji z Niemcami zrezygnował z reparacji wojennych.  

Swoją cegiełkę dorzuciły także polskie rządy po 1990 r., które nie chciały tej sprawy podnosić, uważając, że popsuje to wzajemne stosunki. Postawiono na pojednanie, a Mazowiecki i Kohl stali się symbolami wybaczenia i zbliżenia, jakiego Europa dawno w swojej historii nie widziała. Do tematu powrócono jeszcze w 2004 r. kiedy premier Marek Belka oraz prezydent Aleksander Kwaśniewski oświadczyli, że sprawa odszkodowań jest ostatecznie zamknięta.

https://histmag.org/Akcja-reparacja-Jestem-za-a-nawet-przeciw-15560

Dawajcie kasę Niemcy, czyli czy warto denerwować sąsiadów?


Reparacje od Niemców, Ostra Brama z Wilna w polskim paszporcie, oprawa kibiców Legii o powstaniu warszawskim. O naszym kraju jest ostatnio głośno. Pytanie tylko, czy to na pewno dobrze.

Od internetowej epoki dinozaurów, czyli jeszcze na pewno przed 2008 rokiem, po sieci krążył obrazek przedstawiający konturową mapę Polski opatrzoną napisem „granice absurdu”. Lata mijały, a w tej kwestii niewiele się zmieniło: Rzeczpospolita naprawdę bywa źródłem wydarzeń absurdalnych. No bo jak inaczej określić pomysł miłościwie nam panującego obozu politycznego, by przypomnieć Niemcom, że winni są nam odszkodowania za II wojnę światową? Ale po kolei.

1 sierpnia, w rocznicę powstania warszawskiego TVP Info wyemitowało klip nawołujący Niemców do przeproszenia za II wojnę światową. W materiale przywołano kolejne grzechy niemieckie: że wybrali Hitlera w wyborach, że budowali obozy zagłady, że mordowali, że ich firmy bogaciły się na wojennych zbrodniach… Nie sprecyzowano tylko, czy przeprosić mają 90-letni weterani, 20-latkowie urodzeni wiele lat po wojnie czy może Angela Merkel z rządem. Ale najpewniej chodzi o cały naród niemiecki, wszystkie możliwe pokolenia.

Dzień później poseł PiS Arkadiusz Mularczyk złożył w Biurze Analiz Sejmowych wniosek o ekspertyzę, czy istnieje możliwość ściągnięcia od naszego zachodniego sąsiada reparacji wojennych za wojnę z lat 1939-1945. Teraz zastanówmy się: czy to ma sens?

Dla Polski nie ma to sensu najmniejszego. Byłbym niesamowicie zdziwiony, gdyby Niemcy oddały nam za wojnę choćby jednego eurocenta… a może i starego feniga. I to niezależnie od tego, czy działoby się to pod wpływem ich nagłej dobrej woli, czy pod butem prawa międzynarodowego. Nierealne jest dla mnie zmuszenie RFN do wypłacania pieniędzy za II wojnę światową. Jedyne, co w tym konflikcie zyskamy, to chłodne relacje z naszym największym partnerem gospodarczym.

W zasadzie rząd Polski nie przedstawił oficjalnego stanowiska w tej sprawie. Od strony Niemiec pojawiła się już wstępna odpowiedź, że zrezygnowaliśmy z reparacji w 1953 r. – a konkretnie zrobił to uchwałą rząd PRL. Teraz wystarczy się wykłócać, czy to było pod naciskiem ZSRR, czy dotyczyło tylko NRD, czy obecne Niemcy to spadkobierca NRD czy RFN, czy już zadośćuczynili i tak dalej…

To wszystko jest logicznym działaniem tylko dla obozu władzy, który bardzo mocno podkreśla politykę historyczną, przy okazji ucząc Polaków, ze Niemcy (ale też np. Rosjanie) są „fe”. Takie szafowanie niechęcią jest bardzo wygodnym narzędziem politycznym i wykorzystywanie go jest dosyć przykre. Żeby była jasność – Niemcy ponoszą pełną odpowiedzialność za II wojnę światową, za zamordowanych ludzi, zrujnowane miasta, grabieże i inne zbrodnie. Pytanie tylko, ile można rozpamiętywać dawne konflikty? Czy należy dzisiejszych Niemców ponownie obarczać za zbrodnie dziadków? Niemców, którzy noszą nie tylko takie imiona jak Hans, ale też Ahmed czy Miroslav, a jeszcze ich rodzice nie urodzili się w tym kraju?

Ale to tylko jedne z wielu pytań dotyczących naszej polityki historyczno-zagranicznej. Nie tylko na Zachodzie możemy natrafić na konflikty. Na stulecie odzyskania niepodległości ma zostać wprowadzony nowy paszport. Zdobić go mają różne motywy historyczne – na pewno będzie wśród nich Cmentarz Orląt Lwowskich, prawdopodobnie w wyniku głosowania do książeczki trafi też Ostra Brama w Wilnie. Wzbudziło to oburzenie ze strony Litwy i Ukrainy, no bo jak to tak – te miejsca są przecież na ich terytorium.

Bądźmy szczerzy: mimo, że Lwów i Wilno nie leżą obecnie w granicach Polski, to z historią naszego kraju są ściśle związane i nic już tego nie zmieni. Dbanie o tego typu dziedzictwo nie jest niczym złym i nie musi się od razu wiązać z jakąś „repolonizacją” tych miejsc, której być może obawia się Kijów i… właśnie Wilno. Z polityką historyczną wobec nas ze strony Litwy i Ukrainy – ostatnio zwłaszcza od tej drugiej – bywało bardzo źle. Nie wiem jednak, czy to dobry powód, byśmy też musieli słać im kuksańce, zamierzone lub nie. Protesty w sprawie wychwalania Bandery popieram całym sercem, natomiast nie uważam za szczególnie konieczne dotykanie drażliwych kwestii przez takie głupoty, jak strony wizowe w paszporcie. No i myślę też w taki sposób – co by było, gdyby Niemcy w nowym paszporcie umieściły Danzig, Breslau i Stettin…

 

         

 

 

Na szczęście ostatnio zdarzyła się sytuacja, co do której nie mam żadnych wątpliwości. W trakcie meczu Legia Warszawa – FK Astana polscy kibice przygotowali nietypową oprawę przedstawiającą SS-mana (bez głowy, bez twarzy) celującego pistoletem w dziecko. Całości dopełnił napis po angielsku „W czasie powstania warszawskiego Niemcy zabili 160 000 osób. Tysiące z nich były dziećmi”.

I to się ceni. Dla mnie nie jest to żaden wydumany atak w stronę niemiecką, a pewne przedstawienie historii (choć, zastrzec trzeba, że nieprecyzyjne). Ważne upamiętnienie, o które dzisiejsze Niemcy nie powinny oburzać się w żaden sposób, choć na pewno może się to wydać prowokacyjne. Do tego jest to upamiętnienie, o którym piszą gazety z całego świata. Ale i ja jeszcze o sprawie napiszę, bo UEFA już szykuje karę…

W każdym razie, oto cały sens takich „akcji historycznych”. Dopóki chodzi w Polsce o upamiętnienie i (powiedzmy) zgodność faktów, to warto działać, tworzyć, głosić. Jeśli jednak chodzi o to, żeby dopiec sąsiadom, to szczerze odradzam. Dojdziemy w końcu do takiej sytuacji: Niemców i Rosjan nie lubimy, bo wojna i zabory. Litwinów za lituanizację, Ukraińców za Banderę, Słowaków bo pomagali Niemcom. Białorusinów w sumie też nie lubimy, bo Łukaszenka. Do Czechów nic nie mamy, ale za to oni nas nie zniosą, bo operacja „Dunaj”.

Warto pamiętać i dyskutować, nie warto toczyć wiecznych sporów o historię tam, gdzie nie trzeba. W międzywojniu Polska nawiązała poprawne stosunki tylko z dwoma sąsiadami: Rumunią i Łotwą (Węgier tu nie liczę). Dziś z tymi państwami nie mamy nawet granicy.

To też do przemyślenia.

 

ps.

Czyżby jakieś negocjacje.
Najlepsze kancelarie prawne są w rękach żydów, może jakieś fifti-fifti

 

 

Wolna licencja – ten materiał został opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 Polska.

Redakcja i autor zezwalają na jego dowolny przedruk i wykorzystanie (również w celach komercyjnych)

 https://histmag.org/Dawajcie-kase-Niemcy-czyli-czy-warto-denerwowac-sasiadow-15549/1/1

 

 

 

KOMENTARZE

 • @Autor
  "W każdym razie , nie można tej sprawy traktować w sensie jakiejś łaski z ich strony, bo to jest zwyczajny dług a każdy uczciwy te długi spłaca"

  Roman Dmowski "żyły sobie wypruwał" by Polakom uświadomić że w relacjach międzynarodowych nie obowiązują żadne zasady moralne. Że liczy się wyłącznie brutalny, bezwzględny pragmatyzm.

  A szanowny Autor odwołuje się do międzynarodowej uczciwości - znaczy nic nie dotarło.
 • @programista 15:47:58
  //. Że liczy się wyłącznie brutalny, bezwzględny pragmatyzm.//

  Może jakaś wojna ??
  pzdr.
 • Szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski oświadczył dzis
  że MSZ - tak jak większość Polaków, chciałby, żeby Polsce zadośćuczyniono za straty poniesione w czasie II wojny światowej. "Pozostaje tylko pytanie, jak to zrobić i kiedy" - dodał.

  http://i.iplsc.com/witold-waszczykowski/0006RBC19PU56DEX-C122-F4.jpg

  Odnosząc się w rozmowie z portalem wPolityce do tez postawionych w publikacji "GW" szef MSZ powtórzył stanowisko przedstawione wcześniej w oświadczeniu resortu. Jak podkreślił, resort nie zajął żadnego stanowiska w sprawie reparacji, lecz tylko przypomniał stanowiska przyjęte przez polskie rządy w 1953 i 2004 r. "Z tego powodu nie można interpretować, że my te stanowiska podtrzymujemy" - zaznaczył Waszczykowski.
  Dopytywany, czy opinie w sprawie reparacji wojennych z 1953 i 2004 r. były słuszne, minister odparł, że w tej chwili jest to analizowane. Zwrócił jednocześnie uwagę, że oba stanowiska zostały przyjęte "w zupełnie innych okolicznościach" i innym kontekście politycznym.
  "Trzeba zatem podjąć zupełnie inne decyzje" - ocenił Waszczykowski. Według niego, muszą one jednak zapaść "na szczeblu rządowym", poza MSZ, które jest jedynie "instrumentem do opracowania takiej decyzji". "Ministerstwo może przeprowadzić analizę prawną sytuacji i politycznego kontekstu w przeszłości. Natomiast kreowanie obecnego stanu prawnego i politycznego kontekst musi być opracowane szerzej" - powiedział szef MSZ.
  Pytany, czy on sam i cały jego resort chciałby, żeby reparacje wojenne zostały Polakom wypłacone, Waszczykowski zapewnił, że "MSZ, tak jak większość Polaków, chciałby, żeby Polsce zadośćuczyniono za straty poniesione w czasie II wojny światowej".
  "To jest oczywiste. I nie ma w MSZ osób, które przeciwstawiałyby się takiemu procesowi. Pozostaje tylko pytanie, jak to zrobić i kiedy" - powiedział minister.
 • @Husky 16:16:35
  Po pierwsze niech rozliczą się za ludobójstwo , które dokonali podczas II W.Ś. Na resztę należy jeszcze poczekać . Ps. http://www.rp.pl/Swiat/303239837-Namibia-chce-od-Niemiec-30-mld-euro-rekompensaty-za-ludobojstwo-sprzed-wieku.html oraz http://malydziennik.pl/afrykanie-chca-odszkodowanie-od-niemiec-za-kolonializm-kiedy-polacy-za-ii-wojne-swiatowa,2527.html Czyli zrobić pozew zbiorowy przeciw Niemcom mamy z kim .Pozdr. 5*.
 • "jakieś" spotkanie chazarów z Naczelnikiem PISraela
  https://media.wplm.pl/pictures/825/upscale_True/path/2017/08/16/825/360/cfb0d47a757c41b19e767d272cf897c5.jpeg

  W spotkaniu wzięli udział przewodniczący Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów Artur Hofman, naczelny rabin Krakowa Eliezer Gurary oraz rabin domu modlitwy Chabad-Lubawicz w Warszawie Szalom Ber Stambler, a także Jonny Daniels prezes fundacji „From The Depths”, która zajmuje się Holokaustem i zacieśnianiem kontaktów polsko-żydowskich.


  https://dorzeczy.pl/kraj/38733/Jaroslaw-Kaczynski-spotkal-sie-z-przedstawicielami-srodowisk-zydowskich-Wzmacniamy-polsko-zydowskie-relacje.html
 • @kfakfa 16:49:38
  Moze padla propozycja.
  My wam 20% a reszta dla nas.
 • Ścierwo.
  https://pbs.twimg.com/media/DHYUBVcW0AEDldN.jpg

  cyt:
  //Niemcy nic juz nie sa nam winni
  To my od nich dostajemy pieniadze, niemal na wszystko//
  T.Lis.
 • @Repsol 16:43:50
  Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej, Rozdział II, Art. 43:
  "Zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciwko ludzkości nie podlegają przedawnieniu".

  //w 1952 roku między Izraelem a NRF zostal podpisany traktat, na mocy ktorego państwo niemieckie przekazało ok. 3,5 mld marek tytułem zadośćuczynienia za majątki, które utracili Żydzi w Polsce podczas WW II.
  Bo to przecież III Rzesza Niemiecka napadła na Polskę, odebrała Żydom majątki, zorganizowała i przeprowadziła Zagładę. I za te krzywdy, za zabór żydowskiego mienia, będąca prawnym spadkobiercą III Rzeszy Republika Federalna Niemiec zgodzila się wypłacić odszkodowania.

  Proszę się zastanowic - dlaczego skwapliwie uznano, ze takie odszkodowania Żydom przyslugują?
  Natomiast żądania wypłacenia odszkodowań pozostałym obywatelom polskim za utracony przez nich majątek tudzież za stratę majątku polskiego państwa i polskich samorządów traktuje się jako polskie fanaberie?//

  https://www.salon24.pl/u/magmar/802239,reparacje-czyli-rechot-poczdamski
 • 35000€ kary dla Legii od....
  https://pbs.twimg.com/media/DHcLHABW0AE3wlR.jpg
 • @Husky 17:31:26
  Poczekaj aż więcej partyzantów wyjdzie z lasu. Ilość członków ZBOWiD rośnie. Więszkość z nich urodziła się po wojnie ...
 • @Zdzich 17:36:20
  Wiem,wiem.
  Z jednym takim tocze spory tu :
  http://talbot.nowyekran.pl.neon24.pl/post/139756,operacja-macierewicz#comment_1405954
  pzdr.
 • Znowu Polaków okradną
  (powtorze wpis)

  Idee reparacji wojennych skwituje pytaniem.

  JAK MYŚLICIE, W RAZIE SUKCESU KTO TE PIENIĄDZE ZA ZNISZCZONE PAŃSTWO I WYRZNIĘTY NARÓD POLSKI PRZEJMIE? POLSKI NARÓD? PAŃSTWO POLSKIE? .....KAMAAAAAANNNNN..... PRZECIEŻ W WOJNĘ GINĘLI TYLKO ŻYDZI.

  Mówicie że Polską rządzą "obcy" i warchoły więc dlaczego ci "obcy" nie mają podzielić się łupem? Nie bądźmy naiwni, "Rydzyk" zaciera ręce. Nawet "krzywdę" po przez naszą naiwność nam ukradną. Reparacja TAK ale tylko dla narodu polskiego i Polski co dzisiaj w dobie "patriotycznego dziadostwa" jest niemożliwe i nierealne.
 • good job
  Juz raz niby dawali odszkodowania. Dziadek zginal w 45 jak byl na przymusowych robotach w szwabskiej fabryce. Ojciec wychowywal sie jako sierota, papiery zlozyl i nie otrzymal zadnego odszkodowania. Te pieniadze byly podzielone jak wszystko w tym kraju. Nawet jak ludobojcy dadza jakies odszkodowania to Polacy moga ich nie widziec.
  Potrzebna bardzo ta kwestia odszkodowan, miejmy nadzieje ze tym razem bedzie godnie ta sprawa poruszona, bez zadnych wybaczan i gier politycznych.

  Pozdrawiam
 • @Zorion 19:23:57
  Ciekaw jestem jaka kwotę dostali ostatecznie od Niemców Rosjanie i czy rzeczywiście te 15% trafiło do Polski.
  Czy są na to jakieś dokumenty
 • @Husky 17:31:26
  UEFA ukarała Legię. Kara 35 tys. euro dotyczy jedynie niedrożnych przejść, podczas meczu Legia-Astana.
  Wcześniej UEFA chciała wyciągnąć konsekwencję za oprawę spotkania, gdzie kibice hasłem "W czasie Powstania Warszawskiego Niemcy zabili 160 000 ludzi, tysiące z nich były dziećmi" uczcili powstańców.

  ps.
  wystraszyli sie i dobrze
 • @Zorion 19:23:57
  Całkiem tego naziola pojebało

  https://pbs.twimg.com/media/DHcwgdAXkAALQsb.jpg
 • Niemcy zakończyły spłatę odszkodowań Francji
  A tu wystawa w alejach Pól Elizejskich w 1940 roku. Warszawa w gruzach:
  http://retropress.pl/wiadomosci-polskie/warszawa-w-gruzach/
 • @Husky 19:43:05
  chciałes 5* ..masz .. tyle że bez łaski ..nalezy Ci się .

  ,, wystraszyli sie i dobrze ,, .. nic w przestrzeni medialnej nie jest przypadkiem .... tu nie ma mowy o strachu ..ktoś coś chce ugrać .
  Z tymi odszkodowaniami trochę ciszej , bo komuś zależy by nam w gardle stanęły .
 • Husky
  Polsce należy się odszkodowanie za straty materialne (fizyczne zniszczenia i kradzieże) i zadośćuczynienie za śmierć Polaków oraz ich cierpienia i gnębienie. Także za okres okupacji. Zdaje się, że przedstawiane wyliczenia są zaniżone. Nie wiem, czy obecny rząd jest zdeterminowany, aby realnie (nie chcą dobrowolnie, to przed trybunałem międzynarodowym) je wyegzekwować. W żadnym bądż razie, to zgłaszanie roszczeń nie powinno być traktowane tylko jako element jakiegoś nacisku politycznego, bo w końcu wyjdziemy na głupków.
 • @wercia 20:11:50
  To są pierwsze " koty za płoty "
  Zobaczymy jak to się dalej potoczy
  dzieki za komentarz
  pzdr.
 • @fabi 20:07:51
  //,, wystraszyli sie i dobrze ,,//

  dobrze się wystraszyli, dobrze
  już słychać wycie
  czyli jest znakomicie
 • @Husky 20:31:48
  ,,już słychać wycie
  czyli jest znakomicie ,,
  Nie żartuj sobie , budowanie nienawiści do wszystkich sąsiadów jest głupotą . nie warto tego rozwijać . Niestety jesteśmy wkręcani.

  Coś ci pokarzę , choć wydaje się że nie na temat ..
  najpierw to ..
  https://www.youtube.com/watch?v=SCDe9lNc6s0

  no i to..
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/dania-rozpoczyna-program-przytul-terroryste

  niestety kolego , urabiają nas jak dzieci .... pomyśl kto nami rządzi ...
 • Czekam na rozpoczęcie zbiórki kasy dla Legii
  Pieprzyć zakłamaną UEFA. Wiadomo, że kara jest za antyniemiecki baner, a nie żadne przejścia. Po prostu chcą koniecznie dowalić Legii, ale nie wprost. Presja Niemców w UEFA jest zbyt silna. Mimo, że jestem Lechistą, to będę pierwszy, który poprze zbiórkę na zapłacenie tej kary. Jestem pewien, że zbierzemy dużo więcej, niż te marne 35,tys
 • Jedziemy z nimi
  https://i.wpimg.pl/680x/storage2.sportowefakty.pl.sds.o2.pl/sg_specialteaser_h/5995e97a9d8905_72405549.jpg
 • @Jeremi 21:14:41
  Spoko damy radę .Ave . :) https://pomagam.pl/Powstanie1944
 • @Repsol 21:34:04
  Dzięki Respol za link. Właśnie dokonałem stosownej wpłaty, byłem już 1927. Wpłacono ok.17% z zaszczytnego celu 400,tys. Ave
 • @Jeremi 21:14:41
  Kibole znowu w akcji!
  Tym razem ''napadli'' starszą Panią w Legnicy i .........
  wyremontowali jej mieszkanie 8-))))))

  https://pbs.twimg.com/media/DAvKgZoXcAEsWT-.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/DAvKhNmXYAEmtT_.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/DAvKg0uXkAAaGxq.jpg
 • @Jeremi 21:50:15
  Żyleta pozdrawia dobrych ludzi .Ave Amigo .https://www.youtube.com/watch?v=sCdEj7rtA18
 • @Jeremi 21:24:44
  Cos Legii nie zabardzo idzie. Nie beda sie kibole Legii cieszyc, gdyz sa niepoprawni politycznie. Jak tam we wladzach szwaby to awansu nie bedzie. Ten decyduje kto pieniadze drukuje, znowu musimy uwazac zeby nie zrobiono z nas narzedzia do strugania czegos.

  Pozdr.
 • @Zorion 22:19:59
  Ty jako POlszewik to spadaj . https://www.youtube.com/watch?v=QYudV80auJs
 • @Zorion 22:19:59
  Lechiści też są niepoprawni politycznie i też wywieszają podobne banery. Naszym właścicielem większościowym jest Niemiec, pan Franz Josef Wernze, który daje kasę i tak jak piszesz decyduje.
  Rzeczywiście Legii ostatnio nie idzie. Dzisiaj niestety tylko remis 1-1
 • @Repsol 22:35:07
  Jaki tam POlszewik...Nie bardzo rozumie dlaczego mnie zniewazasz.

  Pozdr
 • @Husky 16:52:56
  "Moze padla propozycja.
  My wam 20% a reszta dla nas."

  Pamiętam jak zapodałeś ten pomysł - cholernie przypadł mi do gustu, i od razu mi się przypomniał gdy się dowiedziałem o tym spotkaniu.

  Oczywiście 5*

  Pozdro!
 • @Husky 16:56:56
  "To my od nich dostajemy pieniadze, niemal na wszystko//
  T.Lis."

  Ciekawe jakich "my" miał na myśli...
 • @Jasiek 23:49:06
  Na to pytanie odpowie dokladnie bloger @Zawisza

  8-))))))
  pzdr.
 • @Jasiek 23:47:55
  Mozna isc dalej
  Bo nawet fifti-fifti to i tak sporo nam zostaje.
  Byle szybko
  pzdr.
 • @fabi 20:07:51
  "Z tymi odszkodowaniami trochę ciszej , bo komuś zależy by nam w gardle stanęły ."

  W jaki sposób? Jak to widzisz?

  Ukłony
 • @Zorion 19:23:57
  "Potrzebna bardzo ta kwestia odszkodowan, miejmy nadzieje ze tym razem bedzie godnie ta sprawa poruszona, bez zadnych wybaczan i gier politycznych."

  Założę się, że szkopy chciałyby coś pokombinować i nawet nas mocniej nacisnąć, ale coś mi się widzi, że mają cholerny ból dupska przez abramsy na "wschodniej flance" koło Żagania- tak duży jakby ktoś im właśnie tam je wpychał... niech kwiczą i płacą. Ma boleć.

  I myślę, że gdyby abramsów tam nie było, to temat reparacji też by się nie pojawił. Ale są. I dobrze. To taki minus, ale dodatni ;-)

  Pozdro!
 • @Jasiek 00:15:06
  //Założę się, że szkopy chciałyby coś pokombinować i nawet nas mocniej nacisną//

  Oby tylko w ramach zamknięcia nam ust nie obdarzyła nas milionem sierotek z Aleppo
 • @Husky 00:27:35
  "Oby tylko w ramach zamknięcia nam ust nie obdarzyła nas milionem sierotek z Aleppo"

  Wtedy Jarek zadzwoni do Donalda T. - tego za Wielką Wodą ;-)

  Także kajne panik majne Frojnd :-)
 • @Husky 16:56:56
  Lis robi "u Niemca" - to i szczekać musi po niemiecku...
  Pozdrawiam.
 • @Jasiek 00:07:26
  O czym tu pisać , o głupocie i sianiu nienawiści ..bo kto sieje wiatr ...... .
 • 18.VIII.44r.Niemcy mordują ostatnich więźniów Pawiaka..
  m.in.będącą w 7 miesiącu ciąży Halinę Tulińską.
  Wieczna Hańba Niemieckim Mordercom !

  https://pbs.twimg.com/media/DHh6nfQWsAAYltF.jpg
 • Josias Kumpf-Niemiec-morderca 42 000 osób w KL Sachsenhausen
  W USA witał się ze wszystkimi pozdrowieniem "Sieg Heil !".

  https://pbs.twimg.com/media/DHg5rybXUAIiQ8T.jpg
 • Aleksander Huryń- zbrodniarz z SS-Arbeitslager Trawniki
  Specjalizacja : mordowanie Polaków. Otrzymuje emeryturę z Berlina

  https://pbs.twimg.com/media/DHg2_ZsWAAAo5Mt.jpg
 • Luise Danz-Niemka-nadzorczyni w KL Plaszow.Majdanek,Auschwitz.
  Specjalizacja : głodzenie i mordowanie dzieci.
  Żyje do dziś.

  https://pbs.twimg.com/media/DHg0OUMW0AAys5k.jpg
 • @Husky 20:10:50
  Wynika z tego jednoznacznie że nie potrafimy przez tyle lat zlikwidować Niemieckich ludobójców . Napisz jaki plan ma PIS . Ave.
 • Dzisiaj
  w Spandau 750 nazioli z RFN i innych krajów z flagami w barwach III Rzeszy - odbyło marszyk w 30-lecie śmierci Rudolfa Hoessa.

  https://pbs.twimg.com/media/DHmvSLkXkAAW9dE.jpg
 • @Husky 18:26:19
  A to Słynny Niemiec SS−Oberführer Emanuel Schäfer..."czyścił" zaplecze w okupowanej Polsce...gazując 6820 kobiet i dzieci.
  Odsiedział 3 lata

  https://pbs.twimg.com/media/DHxliJtWsAI29IU.jpg
 • @Husky 18:26:19
  Chluba Niemiec SS-Standartenführer Walter Rauff-twórca "mobilnych komór gazowych".
  Wczasy w Bawarii
  uroczysty pogrzeb

  https://pbs.twimg.com/media/DHx2xBGXkAEhGx-.jpg
 • @Husky 18:26:19
  Erwin Lambert-wybudował "łaźnie gazowe" w Treblince i Sobiborze...po wojnie prowadził sklep z...wyposażeniem łazienek

  https://pbs.twimg.com/media/DH0SOU-W0AElYpB.jpg
 • @Husky 18:26:19
  A to Prof.Pfannenstiel SS-Standartenführer-niemiecki zwyrodnialec z Belzec i Dachau.Po wojnie szef Schaper & Brümmer GmbH & Co

  https://pbs.twimg.com/media/DH0iZCfXcAAaLeT.jpg
 • @Husky 18:26:19
  Hildegard Neumann-szefowa strażniczek w KL Ravensbrück .Wysłała na śmierć 40 000 kobiet i dzieci
  Nie poniosła ŻADNEJ kary

  https://pbs.twimg.com/media/DH1_h42W0AAa2dc.jpg
 • @Husky 18:26:19
  Ziereis,Wasitzky,Schulz,Krebsbach,Boehmichen czyli mordercy z Niemieckiego Obozu Śmierci dla Polskiej Inteligencji Gusen.

  https://pbs.twimg.com/media/DH27i6PWAAA8evd.jpg
 • @Husky 18:26:19
  Członkowie i wolontariusze Waffen-SS :
  Belgia-40 000
  Francja-20 000
  Holandia-50 000
  Norwegia-6 000
  Dania-6 000
  Polska-0
 • @Husky 22:11:38
  Wypłata odszkodowań za naruszenia prawa międzynarodowego (nieważne, przez kogo i kiedy) to powinien być niekwestionowany element ładu światowego, gdyby ten świat był zorganizowany w cywilizowany sposób. A ponoć jest...

  Podstawowym elementem prawa jest naprawienie szkody i zadośćuczynienie. I nie ma to nic wspólnego z represją / wrogością / odwetem.

OSTATNIE POSTY

więcej
 • SPOŁECZEŃSTWO

  Ja portalowy przygłup

  Uprzedzam że ja nie nigdy ulegam groźbom,nigdy. Dlatego, wychodząc naprzeciw prośbom, groźbom i ostrzeżeniom, zdecydowałem.... czytaj więcej

 • BANKI

  Szwajcarzy posłuchali ekonomistów

  Większość Szwajcarów posłuchała obaw ekonomistów, odrzucając w referendum ideę wprowadzenia tzw. pieniądza suwerennego. Ponad 75 proc. głosujących było przeciwko. Na "nie" były wszystkie kantony. czytaj więcej

 • SPOŁECZEŃSTWO

  "Polska Rodziną Silna!"

  "Polska rodziną silna!” - pod tym hasłem po raz trzynasty przeszedł w niedzielę ulicami W-wy Marsz dla Życia i Rodziny. Podczas manifestacji postulowano między innymi o "jak najszybsze uchwalenie przepisów chroniących prawa dzieci nienarodzonych". czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY

więcej