Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
603 posty 20024 komentarze

Tylko prawda

Husky - Prawicowiec,katolik Zoologiczny antykomunista UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony "Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" -Jan Paweł II

Seryjny w MSZ Rosji

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Najniebezpieczniejszy zawód świata – rosyjski dyplomata. W Rosji jak to w Rosji wszystko po staremu - Stalin, Dzierżyński i Beria....... wiecznie żywi.

 

 

Migrajas Szirinskij został znaleziony martwy w basenie w rezydencji w Chartumie w środę wieczorem.

Śmierć Szyrinskiego potwierdziło rosyjskie MSZ. Jak zapowiedziano, szczegóły dotyczące okoliczności zgonu zostaną przekazane do wiadomości po otrzymaniu informacji od personelu dyplomatycznego w ambasadzie w Chartumie.

Obecnie trwa śledztwo, sprawdzana jest wysokość trampoliny czy w basenie była woda, a sekcja zwłok ma wykazać jakie było stężenie krwi w alkoholu.

Czy te "naturalne zgony"  w Rosji to efekt czystek politycznych na życzenie szefa wszystkich szefów. Czy to taki tradycyjny w Rosj sposób na rozwiązanie umowy o pracę.

 

                                           

 

 

 

Śmierć Szyrinskiego wpisuje się jednak w serię zgonów rosyjskich dyplomatów podczas pełnienia służby. Od listopada ubiegłego roku życie straciło ośmiu innych oficjeli. 8 listopada, w dzień amerykańskich wyborów prezydenckich, śmierć poniósł Siergiej Kriwow, odpowiedzialny za bezpieczeństwo rosyjskiego konsulatu w Nowym Jorku. Początkowe doniesienia mówiły o tym, że został znaleziony martwy na podłodze konsulatu z tępym urazem głowy. Jako przyczynę śmierci początkowo podawano upadek z dachu nowojorskiego budynku, potem jednak komunikaty rosyjskiego konsulatu mówiły o naturalnych przyczynach zgodnu 63-letniego dyplomaty. Kriwow miał dostęp do tajnych szyfrogramów, a do jego oficjalnych obowiązków należało m.in. zapobieganie sabotażowi i wrogiej infiltracji.

 

Czarna seria rosyjskich dyplomatów

Potem, 19 grudnia, zginęło dwóch innych dyplomatów: w Ankarze z rąk zamachowca zginął ambasador Andriej Karłow, a w Moskwie zabity w swoim mieszkaniu został także Piotr Polszykow, naczelnik departamentu Ameryki Południowej w rosyjskim MSZ, którego zamordować miała własna żona.

Piotr Polsznikow, który został znaleziony we własnym domu z raną postrzałową głowy. Najpierw stwierdzono, że był to nieszczęśliwy wypadek, potem, że samobójstwo. Co ciekawe, znaleziona broń była na gaz i gumowe kule, a w domu w tym czasie była żona.

 Tydzień później zmarł Roman Skrylnikow, konsul Rosji w Kazachstanie a następnie Oleg Jerowinkin, były generał KGB i FSB podejrzany o bycie źródłem Christophera Steele'a, autora niesławnego raportu o związkach Donalda Trumpa z Rosjątu wstaw treść. Na początku stycznia zmarł z kolei 55-letni Andriej Malanin, konsul w Grecji; 25 stycznia Aleksander Kadakin, 68-letni ambasador w Indiach. 20 lutego zmarł natomiast ambasador Rosji w ONZ Witalij Czurkin.

Poza sprawą Kriwowa, Polszykowa i Karłowa, nie wiadomo nic o okolicznościach, które mogłyby wskazywać na inne niż naturalne przyczyny śmierci. Nie wiadomo też o żadnych związkach zmarłych dyplomatów. Jednak seria zgonów wzbudza spekulacje, szczególnie w połączeniu z innymi tajemniczymi przypadkami śmierci prominentnych Rosjan. Wątpliwości wciąż wzbudza m.in. śmierć w Waszyngtonie Michaiła Lesina, byłego doradcy Putina i magnata medialnego, jednego z twórców kanału Russia Today. Niewyjaśnione pozostaje też, z jakich powodów zastrzelony został na ulicy w Kijowie Denis Woronienkow, były deputowany Dumy, który zbiegł na Ukrainę i miał być świadkiem w procesie byłego prezydenta Wiktora Janukowycza.

 

 

PAP

http://wolnosc24.pl/2017/08/24/najniebezpieczniejszy-zawod-swiata-rosyjski-dyplomata-kolejny-rosyjski-ambasador-nie-zyje/

http://nczas.com/wiadomosci/najniebezpieczniejszy-zawod-swiata-rosyjski-dyplomata-kolejny-rosyjski-ambasador-nie-zyje/

 

KOMENTARZE

 • @Autor
  Gorzej to mają chyba tylko dyplomaci i dziennikarze amerykańscy. Zwłaszcza ci, co to interesują się no. fundacjami Clintonów i podobnymi.
 • Marsz pogrzebowy rosyjskich generałów (statystyka i infografika)
  https://informnapalm.org/pl/wp-content/uploads/sites/11/2016/01/Rus_Generals_D01_PL.png


  Nie jest tajemnicą, że generałowie umierają często, choć nie zawsze z przyczyn naturalnych. W tym artykule wolontariusze międzynarodowego zespołu InformNapalm postarali się zestawić jak najbardziej kompletną listę tajemniczych, lub niecodziennych zgonów generałów i admirałów, których pełno jest w najnowszej historii Rosji. Okoliczności śmierci tych osób w wielu wypadkach pozostały nie do końca wyjaśnione, spowiła je mgła tajemnicy. Przedstawiamy je czytelnikom aby samodzielnie zadecydowali, które z nich były wypadkiem, które zabójstwem lub samobójstwem, a które zwykłą śmiercią ze starości lub choroby. Stworzyliśmy infografikę rosyjskich generałów, w której wydzieliliśmy dwie epoki rządów rosyjskich prezydentów.

  https://informnapalm.org/pl/marsz-pogrzebowy-rosyjskich-generalow-statystyka-i-infografika/
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:44:39
  tez tam dziala SS ???
  pzdr.
 • @Husky 11:18:47
  No, zdechła ryba psu w pysk; każdy pies to potrafi wywąchać.

  A taki się pyta...
 • Rosja - seryjny zabójca prezydentów
  Historia ostatnich dekad świadczy o tym, że Rosja nie miała skrupułów, aby niewygodnych dla siebie prezydentów usuwać z tego świata.

  Asłan Maschadow
  Hafizullah Amin
  Muhammad Zia-ul-Haq
  Zwiad Gamsachurdia
  Dżochar Dudajew
  Zelimchan Jandarbijew
  Ahmat Kadyrow
  Asłan (Chalid) Maschadow
  http://niezalezna.pl/28009-rosja-seryjny-zabojca-prezydentow
 • @Husky 11:00:49
  Ludzie umierali i będą umierać. Co nas obchodzą Rosjanie zlikwidowani przez FSB w większości działający na szkodę Rosji.

  Tak działają służby, za zdradę jest tylko jedno wyjście kula w łeb. Czy Pana to martwi Panie Husky , czy cieszy ?

  Proponuję zająć się czarną serią morderstw Polaków, dokonanych przez Polaków, a związanych z katastrofą smoleńską.

  Lista dotyczy sprawy polskiej, jest ciekawsza i dłuższa.
 • @Fischer 13:30:02
  Ci powyżsi byli zamordowani za zdradę
  Kogo ?
 • @Husky 13:36:08
  //Kogo ?//

  "Kodeksu Karnego".Można oczywiście w wikipedii doczytać kto tam za Biesłane, kto za Budionowsk,kto za zbrojną napaść na Dagestan itd.
  Wszelako istnieje inna,(równie a może bardziej pewna niż wiki) metoda określenia kim były inkryminowane osobistości.
  Otóż nieomal każdy z wymienionych był zaprzyjaźniony,lub cieszył się poparciem polityków PIS-u. A wiadomo że żaden poważny i normalny polityk nie zada się z tą frakcją polityczną.Przeciwnie;jeśli już ktoś zadaje się z PIS-owskimi aktywistami to ani chybi wkrótce okaże się że jest łajdakiem i kryminalistą.
  Był sobie gruziński Saakaszwili.Był sobie,był,aż zadał się z Lechem Kaczyńskim.Wkrótce okazało się że:zlecił morderstwo swojego zastępcy https://en.wikipedia.org/wiki/Zurab_Zhvania, dokonał agresji na Osetyńczyków,"minioną" siatkę korupcyjną zastąpił własną,kazał stosować tortury z więzieniach https://en.wikipedia.org/wiki/Gldani_prison_scandal
  Zbiegł z Gruzji,obecnie poszukiwany jest litem gończym przez gruzińską prokurature; Michaił Saakaszwili-przyjaciel Lecha Kaczyńskiego,mentor Gazety Polskiej i TV Republika.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:44:39
  "Gorzej to mają chyba tylko dyplomaci i dziennikarze amerykańscy. Zwłaszcza ci, co to interesują się no. fundacjami Clintonów i podobnymi."

  Założę się, że część zamordowanych rosyjskich dyplomatów też mogła coś wiedzieć na temat tej fundacji.
  Reszta jak zwykle opłacana przez "partniorów" mogła bruździć Ruskim na potęgę i powodować nawet miliardowe straty.

  Uprzejmie pozdrawiam
 • @ Autor
  "Seryjny w MSZ Rosji"

  Cześć Husky :-)

  Co myślisz o ludziach z polskiego MSZ?
  Reprezentują polskie interesy?
  A o obecnej ekipie?

  "pis da niemcom"?

  https://www.youtube.com/watch?v=i0_rkw-z4oY

  Jaka kara jest przewidziana za zdradę ojczyzny w każdym normalnym kraju? Tylko proszę, nie pisz mi o eurokołchoźnianych wartościach...
 • @Fischer 13:30:02
  "Proponuję zająć się czarną serią morderstw Polaków, dokonanych przez Polaków, a związanych z katastrofą smoleńską."

  Kurde, coś mi się wydaje bardzo prawdopodobne, że nie tylko "Polacy" maczali w tym paluchy i "nie wiadomo" do końca czyje interesy reprezentował bardziej wtedy PiS - brak zgody na rurociąg przez Polskę i Białoruś spowodował zaistnienie nordstreamu, sprawa b'nai b'erith... niedobrze się robi...

  A to fotka z chyba ostatniego w miarę wiarygodnego spotkania LK tuż przed wylotem (?)

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/93/David_Petraeus_and_Lech_Kaczy%C5%84ski.jpg
 • @ikulalibal 14:41:21
  "Przeciwnie;jeśli już ktoś zadaje się z PIS-owskimi aktywistami to ani chybi wkrótce okaże się że jest łajdakiem i kryminalistą."

  I to w dodatku opłacanym z zewnątrz ... ale pytanie przez kogo może wywołać okrzyki w stylu "aj waj!"

  Pozdro!
 • @Talbot 10:52:13
  "Marsz pogrzebowy rosyjskich generałów"

  "Okoliczności śmierci tych osób w wielu wypadkach pozostały nie do końca wyjaśnione..."

  Mirosławiec, "Smoleńsk", gen. Szumski... - to marsz pogrzebowy polskich generałów - nie wydaje Ci się, że "najlepsi sojusznicy" mają coś za paznokciami?

  Oczywiście uprzejmie pozdrawiam :-)
 • @Jasiek 05:32:37
  Szanowny Panie może nie tu, w tym temacie jest miejsce aby o tym pisać. Szkoda czasu temat za chwilę spadnie.

  POLSKA STRACIŁA W OSTATNICH LATACH TRANSFORMACJI. WIECEJ GENERAŁOW NIŻ HITLER PODCZAS II WOJNY ŚWIATOWEJ.

  Gdy do tego dodamy rozwiązanie służb wywiadu wojskowego przez Macierewicza i nie postawienie go później przed sądem za zdradę stanu i działalność na szkodę państwa.

  TO CAŁA TA POLSKA RACJA STANU TO KPINA Z UCZCIWYCH POLAKÓW.

  NIE MA POLSKI. TO NIE POLSACY NIĄ KIERUJĄ, TO ZDRAJCY.

  takich generałów jak np.: GEN. PETELICKI nigdy Polska już nie będzie miała.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej