Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
603 posty 20024 komentarze

Tylko prawda

Husky - Prawicowiec,katolik Zoologiczny antykomunista UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony "Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" -Jan Paweł II

1 września 1939 roku to taka ważna data

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

78 lat temu Niemieccy zbrodniarze, mordercy i złodzieje napadli na Polskę.Gdyby nie wybuch II wojny światowej, bylibyśmy zupełnie innym krajem. I nie chodzi mi tylko o granice naszego państwa, ale i demografię

           

             

 

W piątkowy poranek, 1 września 1939 roku o godz. 4.45, niemiecki pancernik "Schleswig-Holstein" zaatakował Westerplatte. Tak rozpoczął się największy konflikt w historii ludzkości.

Tego samego ranka wojska niemieckie - bez wypowiedzenia wojny - zaatakowały Polskę na całej długości zachodniej granicy oraz z terytorium Moraw i Słowacji. Atak wspomagany był nalotami bombowymi Luftwaffe, a pierwszym zbombardowanym miastem był Wieluń. Naziści zamierzali przełamać przełamać opór Wojska Polskiego w kilkanaście dni, jednak ostatnia bitwa polskiej wojny obronnej rozegrała się dopiero 2-5 października pod Kockiem.
"A więc wojna!

Z dniem dzisiejszym wszelkie sprawy i zagadnienia schodzą na plan dalszy. Całe nasze życie, publiczne i prywatne przestawiamy na specjalne tory, weszliśmy w okres wojny. Cały wysiłek narodu musi iść w jednym kierunku. Wszyscy jesteśmy żołnierzami. Musimy myśleć tylko o jednym - walka aż do zwycięstwa!". Tak brzmiał komunikat odczytany 1 września w Polskim Radiu.

 

 

Na Wieluń, zwany także polską Guernicą od godz. 4.40. do 14. spadło 380 bomb o łącznej wadze 46 ton. Według różnych źródeł w wyniku ataku Luftwaffe, zginęło od 1200 do ponad 2 tys. osób. W gruzach legło 75 proc. miejskiej zabudowy.

Rocznicowe uroczystości w Wieluniu odbyły się przed budynkiem, w którym mieści się obecnie liceum ogólnokształcące. Wziął w nich udział prezydent Andrzej Duda. W hołdzie ofiarom ataku odczytany został Apel Pamięci.

                 

 

- Początek największej wojny w dziejach świata, która pociągnęła za sobą też najwięcej ludzkich istnień, ma dwa wielkie symbole, oba w naszym kraju - powiedział w Wieluniu prezydent Andrzej Duda. - Jednym jest Westerplatte - miejsce, gdzie rozpoczęły się pierwsze walki II wojny światowej, miejsce, które jest symbolem bohaterstwa polskiego żołnierza, a drugim symbolem jest Wieluń, wasze miasto. Ale ono nie jest symbolem bohaterstwa, ono jest symbolem bestialstwa, niemieckiego bestialstwa, złamania konwencji międzynarodowych, zaatakowania w zdradziecki sposób, bez żadnego ostrzeżenia, bez żadnego uprzedzenia, zwykłych, śpiących ludzi, bombardowania szpitala, zniszczenia obiektów kultu - mówił Andrzej Duda.

Jak ocenił, dziś taki atak jak ówczesne zbombardowanie Wielunia, "nazwalibyśmy atakiem terrorystycznym"

PAP

 

 

 

 

                  

Ile wyniosły polskie straty po II wojnie światowej?

Po zakończeniu II wojny światowej nie została zwołana konferencja pokojowa z udziałem przedstawicieli Niemiec. Zadecydowała o tym likwidacja struktur państwowych III Rzeszy w maju 1945 r. oraz wynikający z konfliktu między Zachodem, a ZSRS podział kraju na NRD i RFN dokonany w 1949 r. Mimo to na konferencji w Poczdamie w 1945 r. zwycięskie mocarstwa ustaliły, że Niemcy zapłacą 20 mld dolarów reparacji wojennych. Połowa tej kwoty miała przypaść Związkowi Sowieckiemu, który poniósł największe straty ludzkie. 15 procent tej kwoty miało zostać przekazanych Polsce.

Po wojnie komunistyczne władze przystąpiły do oceny skali strat poniesionych w nowych graniach rządzonego przez nich kraju. W 1947 r. Biuro Odszkodowań Wojennych przy Prezydium Rady Ministrów przygotowało "Sprawozdanie w przedmiocie strat i szkód wojennych Polski w latach 1939-1945". Zamieszczone w nim tabele przedstawiać miały w zamiarze autorów całość strat materialnych i ludzkich. Wielkość strat miała trzynastokrotnie przekraczać wielkość dochodu narodowego z 1938 r. W myśl raportu uległo zniszczeniu 65 proc. fabryk, 2/3 mostów kolejowych, 80 proc. parowozów i wagonów. Zniszczonych zostało ponad 20 proc. gospodarstw rolnych oraz 30 proc. wszystkich zabudowań mieszkalnych.

Bezpośrednio po wojnie straty ludności Polski oceniono na 6 mln 28 tys. osób. Jednak po siedemdziesięciu latach od zakończenie wojny wciąż nie znamy liczby jej ofiar oraz liczby osób represjonowanych w jej trakcie. W latach 1939-1945 - jak szacuje IPN - łączne straty śmiertelne ludności polskiej pod okupacją niemiecką wyniosły ponad 2,7 mln. IPN zwraca uwagę, że liczbę tę należy traktować orientacyjnie, gdyż nie ma pewności co do liczby ofiar nawet dla samej Warszawy. Do strat dotyczących ludności polskiej należy doliczyć ok. 200 tys. ofiar ludobójstwa na Wołyniu popełnionego przez Ukraińców.

 

               
 
Rząd Niemiec: Poczuwamy się do odpowiedzialności za wojnę, ale sprawę reparacji uważamy za zamkniętą
 
Czy mamy prawo upominać się o odszkodowanie - dziś, po tyłu latach.
Co na to rząd Merkel ?
Właśnie nadeszła odpowiedź :
 
 
 
"Polskie roszczenia reparacyjne za straty podczas drugiej wojny światowej są nieuzasadnione".
NIEUZASADNIONE?

Co negujecie, że II WŚ w ogóle była? Szok!
Niemcy już nie mówią że rząd PRL zrzekł się reparacji w latach 50-tych, tylko że się przedawniły za milcząca zgodą po podpisaniu traktatu 2+4. Tylko żydowscy prawnicy wydobęda od Niemiec tp co nam się należy.Sami będziemy skazani na porażkę bo trybunały będą naciskane przez wiadomo kogo.Najlepiej najpierw wnieść sprawę do amerykańskiego sądu.On dokona prawidłowej oceny chociaż nie ma prawa zasądzic odszkodowania.Wtedu trybunał Haski będzie musiał zasądzić reparacje i odszkodowania.Szkoda że nie ma już nawet śladu po rządzie na uchodźstwie - on byłby bardzo pomocny w takim procesie jako ten który posiada ciągłość państwowości.
 
Tu odpowiedź rządu Niemiec :
 
 
Raport Bundestagu ws. reparacji. "Roszczenia utraciły moc"
Polskie roszczenia reparacyjne za straty podczas drugiej wojny światowej są nieuzasadnione - twierdzą eksperci niemieckiego parlamentu. Przygotowanie opinii zlecił wiceprzewodniczący Bundestagu.
Polskie żądania reparacji mogą spowodować niebezpieczne skutki - uważa wiceprzewodniczący Bundestagu Johannes Singhammer. (Bundestagsbüro)
Z ekspertyzy wynika, że ewentualne roszczenia wynikające z niemieckich zbrodni popełnionych podczas drugiej wojny światowej utraciły moc najpóźniej w momencie zawarcia traktatu 2+4 w 1990 roku. "Polska w ramach negocjacji traktatowych co najmniej milcząco zrezygnowała z ich dochodzenia" - czytamy w "Frankfurter Allgemeine Zeitung", który dotarł do dokumentu.

"Panowała wówczas zgodność co do tego, że traktat (o ostatecznej regulacji w odniesieniu do Niemiec z 12 września 1990 r. - przy. red.) blokuje do dziś wszelkie roszczenia reparacyjne przeciwko Niemcom. W dodatku potencjalne roszczenia byłyby przedawnione" - pisze dziennik.

Wiceprzewodniczący Bundestagu Johannes Singhammer powiedział "FAZ", że "po pełnej cierpień przeszłości między Niemcami a Polską rozwinęły się dobrosąsiedzkie relacje".

- Polskie żądania reparacji, skazane z prawnego punktu widzenia z góry na niepowodzenie, są zaprzeczeniem wspólnego, skierowanego w przyszłość projektu między Niemcami a Polską, a wręcz przeciwnie mogą spowodować niebezpieczne skutki - zaznaczył polityk bawarskiej CSU.

Singhammer przypomniał list polskich biskupów do ich niemieckich braci z 1965 roku zawierający słowa "przebaczamy i prosimy o przebaczenie", podkreślając, że nie wypominanie sobie krzywd, lecz taka postawa odniosła skutek.

"Roszczenia indywidualne też niemożliwe"

W ekspertyzie służb naukowych Bundestagu przytacza się stanowisko niemieckiego rządu z roku 1999, w którym mowa jest o upływie ponad 50 lat od końca wojny oraz o traktacie "2+4".

To stanowisko, czytamy w ekspertyzie, "dotyczące nieistnienia państwowych roszczeń reparacyjnych w stosunkach Niemiec i Polski jest najprawdopodobniej zgodne z obowiązującym prawem międzynarodowym".

Roszczenia indywidualne ze strony Polaków też zdaniem Bundestagu nie istnieją: prawo międzynarodowe "nie zna roszczeń z tytułu zadośćuczynienia za szkody lub odszkodowań ze strony osób indywidualnych przeciwko państwom".

Autorzy opinii zastrzegają, że indywidualne roszczenia odszkodowawcze za szkody wojenne można sobie co prawda w związku z ewolucją pojmowania praw człowieka "wyobrazić", jednak "ta tendencja nie utorowała sobie drogi ani w praktyce stosunków między państwami, ani też w teorii prawa międzynarodowego".

Nie ma otwartych rachunków"

W zamieszczonym osobno komentarzu "FAZ" pisze, że między Niemcami a Polską "nie ma otwartych rachunków". Zdaniem gazety prawo międzynarodowe jest w sprawach odszkodowań jednoznaczne, dlatego Niemcy nie powinny obawiać się roszczeń.

Autor przypomina, że Polska, "swego czasu napadnięta i podzielona przez Niemcy i Związek Sowiecki", jest obecnie partnerem Niemiec w UE i NATO. "Jak można ponad 70 lat po zakończeniu wojny ręczyć za siebie, gdy jedna strona wymachuje ciągle ogromnymi rachunkami" - pyta autor komentarza.

Szef PiS Jarosław Kaczyński podczas lipcowej konwencji Zjednoczonej Prawicy mówił, że Polska nigdy nie otrzymała odszkodowania za gigantyczne szkody wojenne, których "tak naprawdę nie odrobiliśmy do dziś". W podobnym tonie wypowiadał się też minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, który stwierdził, że z punktu widzenia prawnego bezdyskusyjnie Niemcy winne są Polsce reparacje, a państwo polskie nigdy nie zrzekło się praw do odszkodowania za straty wojenne.

 

- Na razie nie ma ostatecznej decyzji rządu ws. podjęcia kwestii reparacji wojennych od Niemiec. Trwa dyskusja polityczna - powiedziała premier Beata Szydło w niedawnym wywiadzie dla "Gazety Polskiej". Podkreśliła jednocześnie, że - jej zdaniem - "państwo polskie ma obowiązek upomnieć się o swoje krzywdy".

PAP

http://wiadomosci.dziennik.pl/historia/aktualnosci/artykuly/555430,ii-wojna-swiatowa-straty-polski-roszczenia-wobec-niemiec.html

https://wiadomosci.wp.pl/prezydent-w-wieluniu-i-premier-na-westerplatte-wzieli-udzial-w-obchodach-78-rocznicy-wybuchu-ii-wojny-swiatowej-6161340136380033a

 

 

KOMENTARZE

 • kundel Husky vel durny Józiu z Londynu przestań udawać polskiego patriotę
  co ty tu tu wklejasz, głąbie:

  "Jak ocenił (niejaki Duda z PiS, prezydent IIIŻydo-RP), dziś taki atak jak ówczesne zbombardowanie Wielunia, "nazwalibyśmy atakiem terrorystycznym"

  - przecież ta syjonistyczna banda popierała i nadal popiera terrorystyczne zbrodnie i bombardowania Jugosławii, Iraku, Libii, Syrii, Afganistanu ... teraz szuka okazji do zaatakowania Rosji ...

  - a gdyby jakimś cudem upadł żydowski reżim IIIRP i pojawiły się polskie rządy narodowe to ta banda nie zawahałaby się przez moment, żeby zbombardować Polskę.
 • @Rzeczpospolita 10:47:29
  Syjonistyczny DURNIU
  Aj waju z Otwocka
  WYPAD
  Bolszewicki pajacu
 • @Nibiru 13:44:32
  To i tak dobrze że to nie naziści a niemcy 8-)))
  Nawet gdyby ich ktoś sponsorował to jakie to ma znaczenie przy tyłu mordach i okrucieństwie
 • @Nibiru 14:12:31
  17 września też był sprawką sponsorów.
  Tych samych sponsorów
 • @Nibiru 14:39:37
  Świadomość historyczna Polaków jest oparta na Stawce większej niż życie i Czterech pancernych ....i psie.

  Jeszcze chwila i po raz kolejny dowiemy się że Hitler to był żyd . I to z kasą (nie mylić z klasą)
  Takie opracowania krążą w sieci i na naszym portalu.
  Gdyby nie było żydów musielibyśmy ich sobie wymyślić . A tak są wszędzie .......
  nawet pod klawiaturą 8-)))))
  pzdr
 • @Nibiru 15:02:30
  Wiem, wiem, doceniam ,
  lubię teksty Kosiura wychodzące spod jego....klawiatury
  8-))))
 • @Nibiru 14:12:31
  2 września 1939 do Wielunia wkroczył Claus Schenk Graf von Stauffenberg, niemiecki nadczłowiek, pełen pogardy dla polskich podludzi.

  https://pbs.twimg.com/media/DIo6cYHXgAAl1xF.jpg
 • @Nibiru 16:02:02
  Die Herrenrasse

  Idee "nadczłowieka" wprowadził do światowej literatury....
  Fiodor Dostojewski,
 • @Rzeczpospolita 10:47:29
  //Husky vel durny Józiu z Londynu//

  Panie Kosiur, Husky to według mnie nie jest Józio z Londynu z uwiędniętej stronki "niepoprawni". Też tak kiedyś myślałem ale po głębszej analizie doszedłem do wniosku, że to jednak dwie różne osoby (choć grają w jednej drużynie).

  Joszko z Londynu to zwykły idiota i wiejski przygłup, który potrafi się posługiwać jedynie pismem obrazkowym. Husky też w piśmie obrazkowym jest niezły ale potrafi coś napisać.
 • @Nibiru 17:36:07
  To nie Twardowski czy ci co ukradli księżyc ?
 • @Nibiru 14:39:37
  Za ten komentarz i powyżej (how, how, how:)) 5*.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:00:09
  Proszę nie wyprowadzać z błędu inspektora Jacques Clouseau vel Dariusza Kosiura z Otwocka.
  Czyżby tyle lat pracy miało iść na marne.
  Pozdrawiam
 • @Husky 14:54:07
  Adolf Hitler był psychopatą, nieważne czy żydowskim czy austriackim czy jakimś innym.
 • @lorenco 18:38:33
  Czy ja to neguje ?
  Zwyrodnialec równy Stalinowi
 • @Nibiru 17:36:07
  Nadludźmi to są Amerykanie. Sądząc po filmach z Hollywood, ciągle ratują Świat a to przed Marsjanami czy jakimiś jaszczurami z Kosmosu a to przed komunistami a to przed terrorystami, sami Supermani w tym USA.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:00:09
  ... A dla mnie i tak będzie józio -pisane pogardliwie z małej litety... No i dla mnie wiadomo co gorsze - zwykły idiota i wiejski przygłup, czy świadomy tego co robi troll co pluje rusofobicznymi , skryto- antyponijnymi oraz prosyjonistycznymi notkami) z zawziętością zdartej płyty ?

  Jak Pan wytłumaczy to , że józio choć wie, iż pod jego adresem nie usłyszy już z mojej strony nic innego niż bluzgi zarezerwowane dla płatnych trolli, ciągle odbanowuje mnie ( zwykle daje bana gdy napiszę coś niewygodnego a na drugi dzień patrze.. odbanowany). Miało to miejsce już z ponad 10 razy... Dlaczego ? Dodam, że u mnie kseroboje -wklejkowicze (husky talbot i kula)mają zakaz wjazdu
  ... Ten człowiek żywi się jątrzeniem w sieci. Sieć to jego życie. Płatne trollowanie to z dużym prawdopodobieństwem jego praca... Najgorszy sort człowieka
 • @Paulus Aquarius 18:52:05
  Najgorszy ...
  bo działający z ukrycia - anonim ( Czego się boi ukrywając swoje imie i nazwisko?)jako farbowany patriota i Katolik ( co swoją drogą psuje i tak już słabą renomę KK) ..
 • @Paulus Aquarius 18:52:05
  Ta twoją kolejna już przepustka świadczy tylko o tym że lekarze trafnie zdiagnozowali chorobę a lecznie przynosi pierwsze efekty.Chociaż to będzie trwało dość długo, to jednak trzymamy tu wszyscy kciuki za ciebie , byś jak najszybciej wrócił do pełni władz umysłowych.
  Pozdrawiam palgiatora i wklejacza
 • @Paulus Aquarius 18:52:05
  Jak józio może cię zbanować? Na "niepoprawnej" piaskownicy?

  Husky to nie józio. Powtarzam - tamten to idiota czystej wody, podobnie jak niejaki "zawiedzony" analfabeta czy dwupłciowiec Satyrek albo dupoliz z Gdyni.
  Husky to dużo wyższa półka, bez dwóch zdań.
 • @Paulus Aquarius 18:57:14
  @Paulus Aquarius 18:52:05
  Najgorszy ...
  bo działający z ukrycia - anonim .........

  I znów sam do siebie piszesz
  niedobrze,oj niedobrze
 • @Paulus Aquarius 18:57:14
  ...skoro ma tak skrystalizowane poglądy - zatwardziały antykomunista ( ciekawe czy rozumie co znaczy słowo KOMUNIZM , KOMUNA) to dlaczego podobnie jak na przykład Dariusz Kosiur nie występuje pod swoim nazwiskiem, którego to wyzywa od żydków wiedząc, że nim nie jest ?
 • @Husky 18:43:42
  Z mojego punktu widzenia, Stalin jednak nie chciał wymordować Polaków jako narodu, dla mnie to jednak różnica, co nie znaczy, że Stalin czyli Iosif Wissarionowicz Dżugaszwili nie wyżywał się na swoich przeciwnikach, narodzie rosyjskim i narodach satelickich.
  A teraz w Gruzji znów odradza się kult Stalina. Powracają pomniki.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:05:50
  Rozumiem, że to nie ta sama osoba...

  Pytanie było inne...
  co gorsze?

  "zwykły idiota i wiejski przygłup, czy świadomy tego co robi troll co pluje rusofobicznymi , skryto- antyponijnymi oraz prosyjonistycznymi notkami) z zawziętością zdartej płyty ?"

  a swoją droga z tą wyższą półką.. to Pan trochę poleciał..
  Nie wiem co Pan ocenia- domyślam się , że poziom inteligencji, erudycje..
  Natomiast, łatwo zorientować się, że pisanie ..delikatnie mówiąc nie jest jego najlepszą stroną( zakładając naiwnie, że ma jakąś lepszą)
 • @lorenco 19:10:04
  // Stalin jednak nie chciał wymordować Polaków jako narodu,//
  Może i nie chciał, ale jednak wymordował
  Taka niewielka różnica
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:05:50
  Ja też kocham Huskyiego tak jak swoją upierdliwą teściową, pomimo, że ona nie jest Józiem z Londynu no i nie ma komputera, całe szczęście:)
  Toleruję teściową bo to matka mojej Małżonki, tak jak toleruję Husky, bo to przecież stworzenie boskie.
 • @Husky 19:20:37
  Możesz mi wyjaśnić: po wojnie w Polsce zostało 24 miliony Polaków, za PRL przybyło nas 14 milionów, teraz nic nie przybywa a po 1989 roku z 38 milionów ubyło 2 mln.
  Skoro Stalin wymordował naród polski, to skąd te 24 miliony na początek po wojnie?
 • @lorenco 19:38:37
  I z tych ocalonych 24 mln to 12 mln żydów.
  Ot zagwozdka.
 • @Husky 19:04:38
  No dobrze Józio...
  Na chwilę pochylę się nad twoim przypadkiem...

  Poprosiłem mojego kuzyna lekarza psychiatrę aby poczytał kilka twoich wybranych komentarzy. Tłumaczę mu, żeś ty płatny troll ino ...a nie pacjent...ale on mówi, że wie co mówi...
  Oto jego komentarz i diagnoza zarazem:

  Drogi Husky - Proszę wybaczyć pytanie, ale jako lekarz, muszę je zadać, gdyż na podstawie samych tylko pańskich wpisów, nie jestem w stanie ocenić Pana przypadku. Czy został u Pana zdiagnozowany zespół nerwicy natręctw / zaburzeń obsesyjno kompulsywnych ? Jeśli do tej pory nie zdiagnozowano u Pana zaburzeń psychicznych, które są niestety u Pana bardzo widoczne, to należy jak najszybciej podjąć leczenie! . Zdrowie jest przecież najważniejsze. Proszę przy tym pamiętać, że same leki takie jak Anafranil , Zoloft albo Clonozepam, które bez wątpienia łagodzą objawy, nie pomogą rozwiązać problemu bez podjęcia terapii pod okiem specjalisty. To w zasadzie jedyna droga, żeby pomóc Ci wyleczyć zespół natręctw (źli ruscy, źli ruscu, źli ruscy ..) fobii , które objawiają się uporczywym lękiem przed Putinem, oraz napadów lęku ( atak Rosji na pokojowo nastawiony Świat).. Przepraszam za przejście na per Ty, ale na oddziale psychiatrycznym na którym- w co wierzę znajdziesz się, gdy zdobędziesz już wole do walki z chorobą- pacjenci i tak mówią sobie na ty..Lepiej więc przyzwyczajać się. Proszę się jednak niczego nie obawiać ! Wiem ,że sama nazwa "szpital psychiatryczny" ma pejoratywny wydźwięk u przeciętnego Kowalskiego, ale to nie prawda - w swojej karierze zawodowej poznałem wielu, początkowo może nieco mało sympatycznych pacjentów z podobnymi objawami - także rusofobów, którzy jednak po terapii wrócili do względnej normalności i dziś nie widzą już "wszechobecnego sowieckiego spisku" tak jak przed podjęciem terapii. Warto więc drogi kolego spróbować!
  Z wyrazami współczucia - życzę powrotu do zdrowia!
  ps. Szanownych komentujących na łamach tego portalu, proszę o wyrozumiałość wobec kolegi - nie macie pojęcia jak trudne są to zaburzenia psychiczne i jak trudno mu powstrzymywać się od wyżywania się poprzez histeryczne antyrosyjskie publikacje!
  Z poważaniem
 • @Paulus Aquarius 19:17:26
  Na wstępie - przestań mi "panować" :)

  Z kolegą Huskym to jest ten problem, że swoją inteligencje i dowcip wykorzystuje w złej sprawie. Ale to nie jest jeszcze żadne przestępstwo, po to są inni komentatorzy, żeby go sprowadzić na ziemie. Takie notki mają swój walor - są przyczynkiem do dyskusji.

  Nie cierpię trolli - idiotów, trochę kiedyś wytrzebiłem to towarzycho na NEonku.
 • @Paulus Aquarius 19:47:30
  No jak to na zawodowego wklejacza przystało ....
  Sporo tego w sieci.
  To zaledwie ułamek

  http://wiadomosci.onet.pl/forum/donald-tusk-nie-jestem-optymista-co-do-intencji-pu,0,3201759,243947311,czytaj.html
 • @Husky 19:44:31
  Ofelio, idź do klasztoru.
 • @Paulus Aquarius 19:47:30
  :))))))))))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:53:27
  //swoją inteligencje i dowcip wykorzystuje w złej sprawie.//
  to tylko inny punkt widzenia 8-)))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:03:22
  Na TT czy Facebuku ta wklejka funkcjonuje od kilka lat
  A i na innych portalach można ja znaleźć
  Wystarczy wstawić nick lub nazwisko i gotowe
  pzdr.
 • @lorenco 19:57:43
  Nie bacząc na narodowości,
  największymi mordercami byli i będą ...
  LUDZIE !!

  https://pbs.twimg.com/media/DIpngcTXUAIgEQb.jpg
 • @Husky 20:17:08
  NO ZONK PIESKU...

  BO TO MOJA WŁASNA PRZEROBIONA WKLEJKA :)

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201705265536286-Rosyjska-marynarka-wojenna-smiglowcowiec/?fb_comment_id=1598939283510672_1599209623483638&comment_id=1598948433509757&reply_comment_id=1599209623483638#f1d3a0902cb2fb8

  PATRZ KOMENTARZ PABLO AQUARIUS DO FRANCESKO MORTADELA
  ( TAKIEGO SAMEGO TROLLA JAK TY)
  :)
 • @Husky 20:17:08
  Wybacz ale nie szlajam się po podejrzanych portalach...
  Mam co prawda konto na pejs-zbooku ale nie używam, możesz sprawdzić :)
 • @Paulus Aquarius 20:25:49
  To ty jestes ten Medyk sprzed lat wielu , wielu lat
  przypadek
  ... ~opinie zebrane ~Medyk
  ~Medyk do ~opinie zebrane: Proszę wybaczyć pytanie, ale jako lekarz muszę je zadać, gdyż na podstawie pańskiego wpisu, nie jestem w stanie ocenić Pana przypadku . Czy została u Pana zdiagnozowany zespół nerwicy natręctw / zaburzeń obsesyjno kompulsywnych ? Jeśli do tej pory nie zdiagnozowano u Pana tych zaburzeń ... rozwiń całość
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:37:10
  Na pejs-buku nie mam konta.
  Jestem czytacz
  pzdr.
 • @Husky 20:45:25
  "To ty jestes ten Medyk sprzed lat wielu , wielu lat
  przypadek"

  koment wygląda niemal identycznie , więc ktoś najprawdopodobniej skopiował mój koment ze sputnika..
  data kopii to 27 .05...
  czyli 1 dzień po moim wpisie..

  WIĘC O JAKICH "WIELU LATACH" TU MÓWISZ?
 • @Paulus Aquarius 20:58:26
  a może zupełnie odwrotnie
  Ok.
  nie o tym notka więc nie trolluj
 • @Husky 21:04:51
  "a może zupełnie odwrotnie"

  NO PRZYKRO MI PIESKU - CZARNO NA BIAŁYM JEST.. A TY JAK ZWYKLE PRÓBOWAŁEŚ MANIPULOWAĆ

  NARA JÓZIU !
 • @Paulus Aquarius 21:12:51
  Mnie nie jest przykro gdy obnażam twoje wklejki i plagiaty
  Nara
 • @Husky 21:18:26
  NIE POPEŁNIŁEM ŻADNEGO PLAGIATU NIGDY..WIĘC SKOŃCZ PIERDOLIĆ

  Myślisz, że ktos się tutaj nabierze na twoją manipulacje?
  Myslisz że takie prymitywne imputowanie mi swoich własnych metod blogerskiego warsztatu przekona tu kogoś i wybieli cie jednocześnie?
 • @Paulus Aquarius 21:51:31
  ...próbuj dalej.. dla mnie git - bo jedynie sam siebie obnażasz

  i myślę ,że powoli dociera do ciebie, że za cienki w uszach jesteś dla mnie
 • @Paulus Aquarius 21:51:31
  //NIE POPEŁNIŁEM ŻADNEGO PLAGIATU NIGDY..WIĘC SKOŃCZ PIERDOLIĆ//

  Nie ?

  No to prosze :

  http://orbo.neon24.pl/post/138623,dokad-zmierza-ludzkosc

  Ile wyrazów, tak wyrazów jest tu twoich.
  Ile przecinków, kropek jest tu twoich
  Czy jest podany link do wpisu sprzed 3 lat

  No to porównajmy

  http://ciekawe.org/2015/01/24/dokad-zmierza-ludzkosc-eksperyment-calhouna/

  Czy jest to plagiat ?
 • @Husky 22:09:51
  to nie z tego źródła wstawiłem fragment
  choć to akurat bez różnicy..
  plagiat byłby gdyby nie było odnośnika
 • @lorenco 18:38:33
  Hitler nie był psychopatą. To był doskonały mający charyzmę demokratyczny polityk, zarówno doskonały teoretyk ("Mein Kampf") jak i praktyk. Umiał korzystać z demokracji i haseł socjalistycznych dla realizacji swoich planów politycznych i architektonicznych.
  Potrafił skłonić wielki naród niemiecki utworzenia silnej i nowoczesnej armii która przez 3 lata opanowała tereny Europy niemal dokładnie równe terytorium UE oraz bardzo istotnej część północnej Afryki.

  Niemal genialnie sterował gospodarką i zbrojeniami. Na szczęście porwał się na Sowiety, które - przy pomocy rosyjskiej zimy - go zgniotły na miazgę.
  Chyba obecnie nie ma polityka, który by nie korzystał wprost lub pośrednio z metod wywierania wpływu na ludzi przedstawionych w "Mein Kampf".
 • @Husky 22:09:51
  tylko po co ja to wyjaśniam...

  ty i tak będziesz kserowac na swój sposób czyli 100% wklejki , I ZERO autorskich tekstów..

  Ja publikuje trochę swoich tekstów trochę mieszanych i trochę wklejek.. tak jak większość z nas tutaj jak np B. Jeznach, Z. Białas itd...

  PONAD POŁOWA MOICH TEKSTÓW JEST AUTORSKICH..\

  A TY ?

  WSZYSCY tu znamy odpowiedź

  więc zamilcz
  KSEROBOYU !
 • @Paulus Aquarius 23:22:52
  Tak wiem, miałem cały czas ten wpis na podgladzie.Wiedzac ze to zaraz zrobisz i udasz czubka.Tyle tylko że mogłeś to zrobić już 25.05.2017 a nie przed paroma minutami, edytując wpis i wklejajac link.
  Parę tygodni temu ci o tym pisałem a dopiero dziś to uzupełniłeś.
  Mam screen tego wpisu, więc nie błaźnij się.
  Wiesz , jak też 2 razy miałem taka przygodę na co mi zwrócił uwagę administrator i słusznie.
  Pokornie naprawiłem błąd i na tym się sprawa zakończyła.
  Ty jak cynik uważasz że nic się nie stało i że masz glupszych przed sobą.
  Mylisz się.nawet admin by ci to udowodnił czy wpis teraz uzupełniłeś.
  Oszust ?
  Tak
 • @Husky 23:37:59
  Z CZUBKIEM JAK TY MOŻNA TYLKO UDAWAĆ CZUBKA :)
 • @Husky 23:37:59
  podniecaj się dalej - zrób sobie screena swojego mózgu - będzie tam tylko kserokopiarka
 • @Paulus Aquarius 23:31:13
  Najbardziej straconym dla człowieka jest dzień, w którym się nie śmiał.
  Jeśli to prawda że śmiech przedłuża życie to dzięki twoim komentarzom jestem prawie nieśmiertelny
  narka plagiatorze
 • @Husky 23:43:13
  ja już dzisiaj się uśmiałem do łez i nie tylko ja...

  @lorenco 22:13:24
  Dwa dzióbki spijające sobie z dzióbków soczek.

  trochę z miękkej szyjki soczku...
  ... i kseroboy ma błysk w oczku...

  ;)
 • @Paulus Aquarius 23:45:37
  Bezradność ?
  Niestety....
 • @Husky 23:43:13
  ps.
  tradycyjnie żegnam cię słowami :
  c... ci na grób ;)
 • @Paulus Aquarius 23:49:05
  A ja tradycyjnie WYPAD
  Plagiatorze
 • A którego września boleśnie okazało się
  że niemieckie czołgi jednak nie są z tektury?
  To istna fatalność że o takich sprawach można przekonać się dopiero w chwilach trudnych.
  Tymczasem z dalekiego świata dochodzą wieści że słynna amerykańska tarcza antyrakietowa jest dziurawa.A to pech!

  //Just yesterday, North Korea launched three more ballistic missiles, and one of them flew over Hokkaido in Northern Japan. This means BMD will become even more critical in defense of the Pacific theater for both Japan and its allies. But given the uncertain state of the U.S., Japan will also work on its own space-based defense, its own preemptive capabilities.//
  https://www.forbes.com/sites/saadiampekkanen/2017/08/29/to-contend-with-north-korea-can-japan-rely-on-the-u-s/#79015a541338
 • @ikulalibal 00:26:02
  //Tymczasem z dalekiego świata dochodzą wieści //

  Z komina rosyjskiego konsulatu w San Francisco, którego zamknięcie do soboty nakazały amerykańskie władze, wydobywał się w piątek gryzący czarny dym - podała agencja Associated Press

  Reporter AP, który był na miejscu słyszał, jak ludzie z konsulatu powiedzieli strażakom, że nie ma żadnego zagrożenia. Dodali, że w kominku coś się pali - nie precyzując co.


  Departament Stanu USA w ramach retorsji po ograniczeniu na żądanie strony rosyjskiej personelu w amerykańskich placówkach dyplomatycznych w Rosji zażądał w czwartek od Moskwy m.in. zamknięcia do soboty jej konsulatu generalnego w San Francisco.
  PAP
  http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-usa-gryzacy-czarny-dym-z-komina-konsulatu-rosji-w-san-franci,nId,2435747


  Dym z komina oznacza że wybrali nowego ambasadora. A powinien być czerwony dym, no chyba ze palili onuce
  Poniżenie dla Putina niesamowite. Teraz Trump pokazuje kto rozdaje karty. Nie cacka się.
 • Rolf Nikiel - Ambasador Niemiec
  Rolf Nikiel - Ambasador Niemiec
  Jednak można bez zakłamywania historii. Wystarczy tylko chcieć

  https://pbs.twimg.com/media/DIo6eOZXYAAQ_dX.jpg
 • Mordowanie rodaków,gwałty, rabowanie tak działały Niemcy podczas wojny.
  Pani Merkel nie możemy milczeć tylko dlatego żeby w Unii był spokój

  https://pbs.twimg.com/media/DIppfsCXgAA9WW_.jpg
 • Zrodziła ich niemiecka ziemia
  https://pbs.twimg.com/media/DIqExGVXcAAUySQ.jpg
 • Dzieci.. dzieci też były waszymi wrogami?
  https://pbs.twimg.com/media/DIpnnLUWsAQMgPh.jpg
 • Za krzywdy wyrządzone Narodowi Polskiemu Niemcy muszą zapłacić!
  https://pbs.twimg.com/media/DIpoEj9XkAEGibj.jpg
 • @Husky 14:54:07
  Jeżeli uważasz się za poważnego blogera, to nie obrażaj Polaków!!! Świadomość historyczna Polaków jest spora, bo ten, kto chce mieć wiedzę, to będzie czytał książki i artykuły w prawicowych periodykach. Jeżeli uważasz, że Prezydent RP, dr. Andrzej Duda jest z pochodzenia żydem z III RP, to znaczy, że twoje priorytety polityczne, zapisane na górze artykułu,
  są gówno warte!!! Ja mam nazwisko niemiecko-żydowskie i nie wybierałem go sobie! Ważne jest, co dany człowiek robi a nie jakie ma pochodzenie!!!
  Żebyś na przyszłość nie pisał BZDUR, to posłuchaj paru przemówień Prezzydenta i być może rozum ci wróci!!!
 • @zibi 13:35:38
  // Jeżeli uważasz, że Prezydent RP, dr. Andrzej Duda jest z pochodzenia żydem z III RP, to znaczy, że twoje priorytety polityczne, zapisane na górze artykułu,//
  Co ty za jakies bzdury tu piszesz
 • @Husky 13:42:09
  Został tylko jeden komentarz znanego pisarza , W. Łysiaka:" waszmości something pojebałoś"!!! Jak ci dwóch mówi, że jesteś pijany i idż spać, to należy się posłuchać! A ty , mimo krytyki od paru blogerów, dalej brniesz w swoje ,durne teorie! Jeżlei nie zrozumiałeś mojego kometarza , dotyczącego wpisu u góry, to tym gorzej dla ciebie, bo jesteś zadufany w sobie a to żle rokuje!
 • @zibi 14:39:24
  //mimo krytyki od paru blogerów, dalej brniesz w swoje ,durne teorie!//
  Mimo durnej krytyki paru blogerów to ja i tak wiem co pisze
 • @Husky to trochę o obecnej polskiej armii rozłożonej przez PO/PSL.
  Po co nam tylu generałów? Mam ich więcej niż Amerykanie! Choć w polskiej armii służy niecałe 100 tys. żołnierzy, bijemy inne państwa na głowę. Nowoczesnymi samolotami, czołgami, rakietami? Nic z tych rzeczy. Jesteśmy potęgą pod względem ... liczby generałów

  Nasze wojsko ma ich aż 119! Wielu z nich nigdy nie dowodziło wojakami, bo ich praca – choćby w tak zwanej logistyce czy w kadrach – to zwykłe urzędnicze zajęcie. – W Polsce nie trzeba nawet wyjeżdżać z Warszawy, żeby zostać generałem. To chore – mówi Faktowi gen. Waldemar Skrzypczak (55l.), były szef wojsk lądowych, który stał na czele wielonarodowej dywizji podczas wojny w Iraku.To nie żart. Polska, choć nie jest militarnym mocarzem, „wygrywa" liczbą generałów z wieloma potężnymi armiami. Jeden generał przypada u nas na 838 żołnierzy, podczas gdy we włoskiej armii – liczącej 260 tys. wojskowych – oficerów w generalskich lampasach jest zaledwie 50 (jeden na 5200 żołnierzy). Inne porównania są jeszcze bardziej szokujące. W armii amerykańskiej, która liczy 1,4 mln żołnierzy, generałów jest tylko... 40!

  Po co nam tylu najwyższych rangą wojskowych? Wychodzi na to, że do przekładania papierków na biurkach. Wielu nigdy nie miało bowiem styczności z prawdziwie wojskowym zajęciem. Pełnią za to czysto urzędnicze funkcje. Mamy generałów w departamencie kadr MON, departamencie budżetu i kontroli resortu, a nawet na stanowisku szefa wojskowego instytutu medycznego oraz pionu logistyki – czyli zaopatrzenia i zakupów dla armii.

  Według byłego szefa wojsk lądowych, gen. Waldemara Skrzypczaka, dowódcy z wojny irackiej, taka sytuacja – delikatnie mówiąc – nie jest normalna.

  – W polskiej armii jest za dużo generałów – nie ma wątpliwości Skrzypczak. – Najgorsze jest to, że wielu z nich nie dowodzi żadnymi żołnierzami, pełnią czysto biurowe funkcje w kadrach czy

  logistyce. W Polsce nie trzeba być na linii, żeby zostać generałem. Można w ogóle nie ruszać się z Warszawy, by doczekać się generalskich lampasów! Zresztą w w stolicy o to najłatwiej – dodaje.

  Zdaniem Skrzypczaka, mnogość generałów jest reliktem poprzedniej epoki. I wreszcie trzeba to zmienić. Tak samo sądzi szef sejmowej komisji obrony, Stanisław Wziątek (52 l.) z SLD.

  – Generałowie powinni być na linii, a nie siedzieć za biurkami – mówi nam poseł. – Polska armia pod tym względem wymaga reformy. Tak, by awansowali oficerowie wykonujący rzeczywiście wojskowe zadania, a nie urzędnicze.Polska armia w 1920 r.

  143 generałów

  990 000 żołnierzy

  na jednego generała przypadało 6923 żołnierzy

  Polska armia w 1939 r.

  97 generałów

  1 200 000 żołnierzy

  na jednego generała przypadało 12371 żołnierzy

  Wojsko Polskie teraz

  119 generałów

  99 778 żołnierzy

  na jednego generała przypada 838 żołnierzy

  Ps.. Co za brednie! Małe sprostowanie powyższego artykułu. Amerykanie mają 40 generałów, ale 4-gwiazdkowych(najwyższych stopniem 5-gwiazdkowych 11).. My nie mamy ani jednego..Natomiast generałów niższych stopni jest cała masa, samych generałów brygady jest w USA 420 !. Łącznie wszystkich generałów w służbie czynnej jest w USA 911. W wojsku amerykańskim wg stanu na 1 grudnia 2015r. (dane komisji obrony narodowej Kongresu USA*) było 896 generałów (OŚMIUSET DZIEWIĘĆDZIESIĘCIU SZEŚCIU) z tego w wojskach lądowych (zwanych armią) 319, marynarce wojennej 217, marines 83, a w lotnictwie 277. Ergo, ten kto mówi o 40 generałach w amerykańskiej armii jest kretynem, niezależnie od prawdziwych czy domniemanych zasług dla polskiego wojska.
  * General and Flag Officers in the U.S. Armed Forces: Background and Considerations for Congress, Lawrence Kapp, Congressional Research Service
 • @kula Lis 67 14:47:53 PS.
  Z danych wynika, że topnieje głównie liczba szeregowych i podoficerów. Dziś w polskiej armii służy 103 generałów i 1486 pułkowników. To oznacza, że jeden oficer najwyższej szarży przypada na niespełna 60 szeregowych i podoficerów. Struktura armii jest chora i jest pozostałością czasów, gdy liczyła ona 230 tysięcy żołnierzy. Wtedy taka liczba pułkowników i generałów była zrozumiała, dziś jest świadectwem skali problemu. Nigdy w dziejach polska armia nie była tak mała. Liczy niespełna 96 tysięcy etatów. Rynek wysysa z armii fachowców. Odchodzą, nie czekając na prawo do emerytury. Za to wyższych oficerów - pułkowników i generałów - jest w nadmiarze, a liczba generałów i pułkowników, których służy niemal 1600. W przeliczeniu: jeden generał mógłby dowodzić batalionem, a jeden pułkownik przypada na 1/3 kompanii.
 • @Husky 13:42:09
  Ponoć jest Ukraińcem, pisał o tym przed wyborami Tygodnik Podhalański. Nigdzie nie czytałem sprostowania prezydenta Dudy ani pozwania redaktora tej gazety do sądu za pisanie kłamstw przez prezydenta Dudę, a powinien, bo to by ukróciło spekulacje na temat jego pochodzenia. Ja na miejscu prezydenta wytoczyłbym sprawę za taki artykuł. Nie mnie osądzać bo wglądu w dokumenty nie miałem i nie mam więc w tym temacie zamilczę.
 • @kula Lis 67 14:58:25
  Dziwna to sytuacja,dziwna
 • @Husky
  Czytać jak PO z pomiotem banderowca z UPA Ciemoniakiem alias Siemioniukiem alias Siemoniakiem samoloty od Włochów kupowali z ponad 1mld zl które nie latają stojąc w hangarach! - Miały być nowoczesne samoloty. Są atrapy!

  http://www.fakt.pl/facet/militaria/samoloty-m-346-master-ktore-nie-lataja/bepyb2t
 • @kula Lis 67 15:16:24
  O to POlska właśnie
  Kasa wzięta jak i za Caracale
 • @Husky 15:14:55
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/kim-jest-prezydent-andrzej-duda-pomowienia-czy-prawda-2016-08

  „Czy nowy prezydent Polski to Ukrainiec?”
  Odpowiedź na pytanie czytelnika ukraińskiego tygodnika "Argumenty i Fakty" o ukraińskich korzeniach Andrzeja Dudy oraz czy pomoże to umocnić dialog między Polską i Ukrainą. O tym, że przodkami Andrzeja Dudy są Łemkowie pisała już polska prasa. Pisano także o tym, że pozycja nowego prezydenta odnośnie kwestii ukraińskiej nie ulegnie poważniejszym zmianom. Jednak niuanse w danym wypadku również grają rolę. Duda jest większym stronnikiem Ukrainy niż Bronisław Komorowski. Duda to przedstawiciel Partii „Prawo i Sprawiedliwość”, która już wypracowała swoją pozycję odnośnie Ukrainy, polegającą na tym, że bez silnej Ukrainy niemożliwe jest utworzenie silnego sojuszu państw w Środkowo-Wschodniej Europie, - wyjaśnia Iwan Matkowski, przedstawiciel polskiej fundacji „Wolność i Demokracja”. Oprócz tego, nowo wybrany prezydent obiecał pomóc w osiągnięciu porozumienia odnośnie wydarzeń na Wołyniu w latach 1943-44. Duda zaznaczył, że powstanie wspólna ukraińsko-polska komisja ds. historii, która będzie pracować nad tą kwestią.

  Administracja ukraińskiego prezydenta niewątpliwie doskonale rozumie otwierające się perspektywy. Nie bez potrzeby Petro Poroszenko postanowił pojechać do Warszawy na mecz piłki nożnej pomiędzy dniepropietrowskim „Dnieprem” i hiszpańską „Sewillą”. Faktycznie był to powód do spotkania z nowym prezydentem. Z przyczyn organizacyjnych do spotkania nie doszło. Andrzej Duda jest deputowanym do Europarlamentu i plan przewidywał, że dzień 28 maja spędzi na swoim dotychczasowym stanowisku. Tzn. przyczyna jest czysto techniczna czy też może nie?

  Tak czy inaczej, myślę, że nasi prezydenci szybko znajdą wspólny język, - zaznaczył politolog Władimir Fesenko, prezes Centrum Badań Politycznych „Penta”. – Ogólnie, sądząc po przedwyborczej retoryce Dudy, on całkowicie wspiera Ukrainę we wszystkich jej poczynaniach. Jedyny temat, utrudniający wzajemne stosunki to mimo wszystko UPA, nawet, jeżeli ma to drugorzędny charakter”.

  Zapewne tak jest. Podczas debat telewizyjnych z Bronisławem Komorowskim, nowy prezydent Polski poczynił kilka symbolicznych oświadczeń, dotyczących kwestii ukraińskiej. Niektóre z nich okazały się krótkie, za to obszerne: „ Interes wagi narodowej dla Polski – członkostwo Ukrainy w UE oraz żeby na Ukrainie skończyła się wojna” – oświadczył przyszły prezydent. I jeszcze jedno: „ Podkreślam – nie ma takich interesów gospodarczych, które pozwoliłyby nam, jako uczciwym ludziom sprzedać Ukrainę”.

  Polscy politolodzy odnotowują: Duda w polityce zewnętrznej będzie w pełni zmierzać w tym kierunku, co Lech Wałęsa czy Lech Kaczyński. Innymi słowy, Polska jak zawsze pozostanie głównym sojusznikiem politycznym Ukrainy.
  http://wschodnik.pl/polska/item/1076-czy-nowy-prezydent-polski-to-ukrainiec.html


  Nowa Silna Polska
  28 listopada 2016 ·
  Andrzej Duda - Potomek Banderowca!

  https://www.facebook.com/NowaSilnaPolska/photos/a.418201674981460.1073741827.418150938319867/912742162194073/?type=3


  Prezydent Andrzej Duda uznał prawo Ukraińców do neobanderyzmu!?


  http://prawy.pl/36097-prezydent-andrzej-duda-uznal-prawo-ukraincow-do-neobanderyzmu/
 • @Husky 15:14:55
  https://wirtualnapolonia.com/2015/02/17/andrzej-duda-potomkiem-banderowca/
  Proszę państwa potomkowie są ważni, ale ważniejsze są dzisiejsze poglądy prezydenta pana dr. Andrzeja Dudy. Jak dziennikarz zadał pytanie czy wysłałby wojsko na Ukrainę, to powiedział, że warto się zastanowić, a czy nie lepiej jak by powiedział, że najpierw powinni nas banderowcy prosić o wybaczenie. No i ta ta rusofobia, lepiej żeby jako kandydat a dziś ponoć prezydent wszystkich? Polaków odciął się od rusofobi. Bo Francja i Niemcy robią interesy z Rosją a my dostajemy w "DUPĘ" . Z domu wiele się wynosi, ale nie można wykluczyć weryfikacji tych poglądów. Andrzej Duda, jako prezydenta ma zaległości co do zaprezentowania polityki historycznej nie tylko z uwzględnieniem ANTYPOLONIZMU, ale i ŻYDOWSKIEJ EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANEJ STRATEGII GRUPOWEJ. Tą strategię widać w procesie od ŻYDOBOLSZEWIZMU, który przejął w działaniu rosyjski rasizm do ŻYDOBANDERYZMU, który zmilitaryzował handel wojna i pokojem w ramach trwającej WOJNY O PIENIĄDZ, odwołując się do antypolskich, bandyckich korzeni..
 • @Husky 15:25:45
  To rosyjska konstrukcja biura Jakowlewa Jaka 130.
 • @Husky
  Moja rada dla prezydenta "wszystkich" Polaków, czyli jak wszystkich to raczej żadnych, by raczej zamiast "Wesela" Wyspiańskiego(bo jest tam:miałeś chamie złoty róg a został ci się jeno sznur...) czytał "Koziołka Matołka" Kornela Makuszyńskiego lub "Kubusia Puchatka" stworzonego przez brytyjskiego pisarza A.A. Milne’a. Byłoby więcej z tego pożytku, ponieważ przypomnielibyśmy sobie dziecięce lata, jeżeli Aneksu WSI odczytać nie che..W Aneksie WSI oprócz spraw obyczajowych mogą być sprawy bardziej niebezpieczne. Kartoteki Matrioszek ich prawdziwe życiorysy i nazwiska oraz obecna działalność ich rodzin. Potomkowie tych matrioszek mogą obecnie zajmować newralgiczne stanowiska w sądownictwie, prokuraturach, wojsku, policji, służbach, propagandzie medialnej w bizniesie i polityce ! Widać to bardzo niebezpieczny aneks, być może i dla niego osobiście, dlatego prezydent go nie ujawnia.
 • @Husky
  Czy łatwo byłoby opanować kraj, w którym w każdym domu każdy miałby pistolet a co dziesiąty karabin? Ciężko zaatakować kraj, w którym każdy ma broń. Dlatego Szwajcaria się cieszy niepodległością – mimo że to malutki kraj – ale tam każdy ma broń. Dlatego powinniśmy to zrobić, by każdy Polak miał broń. Społeczeństwo polskie jest otumanione propagandą faszystowską, że tylko państwo powinno mieć monopol na broń. Żeby nas potem powybierać jak ryby z saka. Każda armia jest gotowa do wygrania poprzedniej wojny i dzisiejsze czołgi, które ma polska armia znakomicie wygrałyby z tymi z II Wojny Światowej. Natomiast na dzisiejszym polu walki, rakieta, która kosztuje 100 tys. robi z tego czołgu płonącą pułapkę dla zamkniętych w środku żołnierzy. Podobnie z helikopterami, zresztą bardzo drogimi, jeszcze droższymi od czołgów, które byle dron może rozwalić, uszkadzając np. śmigiełko tylne. Musimy zacząć myśleć nie o sprzęcie, który wygrałby II Wojnę Światową tylko o tym, który wygrałby III Wojnę Światową. Drony, lasery to jest przyszłość armii, a nie czołgi i helikoptery. Ponadto należy zwiększyć o połowę wydatki na armię. Oprócz armii zawodowej prowadzić przeszkolenie młodzieży męskiej w wieku 14-16 lat – by mogła zobaczyć jednostkę wojskową i nauczyć się strzelać z pistoletu. I jeszcze proponuję zakaz kobiet w wojsku. Niestety rządzący u nas mają kompleks sługusa i tego nie rozumieją. Jeśli już ma być demokracja to na wzór szwajcarski.
 • @Husky
  A jego Małżonka Talmud powinna poczytać Polakom. Naród by się czegoś dowiedział ciekawego. "Wesele" to każdy miał w szkole na lekcji polskiego.
 • @Husky 15:14:55
  Weto prezydenta niestety ocieka krwią niewinnych, którzy wskutek niesprawiedliwych wyroków odbierają sobie nawet życie. Ile to jest przypadków miesięcznie? Ilu już / nadal odebrało je sobie? Panie Prezydencie - w Polsce samobójstwo popełnia 16 osób dziennie. Wśród tych 16 z pewnością jest 1 osoba skrzywdzona przez sędziów. Ile dni temu pan zawetował ustawę o sądach? Tego on nie rozumie, ani jego niemądrzy doradcy. Nie rozumieją, że najwięcej energii powinni skierować na rozwalenie bastionów przestępczych odpowiedzialnych za zrobienie z Polski dzikiego kraju a z państwa ChDiKK. Te bastiony przestępcze gnieżdżą się w strukturach i instytucjach państwa. Tymczasem oni rozjeżdżają się po świecie i udają przedstawicieli mocarstwa trzęsącego światem. Jest to pajacowanie i błazenada. Powinni pracować nad przywróceniem w kraju sprawiedliwości i praworządności. W następnej kolejności powinni zająć się energicznie lustracją uniwersytetów, polską nauką i edukacją. Bez nauki i edukacji na poziomie nie będzie wynalazków, innowacji, technologii, konkurencyjności, budowy przemysłu itd. Ale jakie o tym pojęcie mogą mieć prawnicy, historycy, politolodzy, socjolodzy itp. ? Dlaczego wśród doradców prezydenta nie ma dużo wybitnych umysłów ścisłych, naukowców, inżynierów itp. ? Ignacy Mościcki był współtwórcą COP, przemysłu chemicznego, Gdyni. Prezydent Duda ze swoimi doradcami w rodzaju Szczerskiego czy Solocha (historycy), Zybertowicza (socjolog) to mogą właśnie poczytać sobie "Wesele". Widać, że ani o ekonomii, o budowie przemysłu, o zaprowadzeniu w kraju sprawiedliwości, ładu i porządku społecznego nie mają pojęcia. Można powiedzieć, że jakie miejsca w rankingach światowych polskich uniwersytetów, taki też i poziom intelektualny profesorów i absolwentów. Żenada.
 • @Husky
  http://wolnosc24.pl/wp-content/uploads/2017/06/soros_wolnosc24-1.jpg

  Amerykanie chcą uznania Sorosa za terrorystę. Oficjalna petycja ma już wymaganą liczbę podpisów.(Putin już w ub. roku wystawił za nim i Rothschyldem list gończy i nakaz aresztowania gdy pojawią się obaj w Rosji. Soros ma 2 zaoczne wyroki KS na Filipinach i w Malezji).. Ponad 100 tysięcy osób podpisało już petycję zamieszczoną na oficjalnej stronie Białego Domu, domagającą się uznania Georga Sorosa za wewnętrznego terrorystę. To więcej niż potrzeba, by nadać sprawie oficjalny bieg. 300 tysięcy podpisów zebrano pod petycją o uznanie Antify za organizację terrorystyczną. Administracja Trumpa musi nadać sprawom oficjalny bieg. Na oficjalnych stronach Białego Domu jest zakładka, poprzez którą można składać petycje. By nadać petycji bieg i uzyskać choćby stanowisko administracji, trzeba w ciągu miesiąca zebrać 100 tysięcy podpisów. Akcję zbierania podpisów pod wnioskiem o uznanie Sorosa za terrorystę zainicjowano 20 sierpnia. Do tej pory podpisy łożyło już ponad 100 tys. osób, choć wymagany czas upływa dopiero 19 września. Oznacza to, że Biały Dom będzie musiał oficjalnie ustosunkować się do petycji. Uznanie Sorosa za terrorystę oznaczałoby m.in innymi zajęcie w USA jego wszystkich aktywów. Inicjatorzy petycji napisali, iż Soros rozmyślnie stara się zdestabilizować sytuację w USA i podburza do działań na szkodę Stanów Zjednoczonych i obywateli. – Soros stworzył wiele organizacji, których jedynym celem jest stosowanie terrorystycznej taktyki według modelu Alinskiego, tak by zniszczyć amerykański rząd – czytamy w petycji.

  Saul Alinski jest nauczycielem akademickim i byłym skazanym na więzienie terrorystą. Jego książka „Zasady Radykalizmu” jest uznawana za podręcznik opisujący jak zdobyć władzę wywołując rozruchy, zamieszki i terror. Alinski był bardzo mocno związany z byłym prezydentem Obamą, jeszcze w czasach, gdy ten był lewackim działaczem w Chicago.

  W petycji, jej inicjatorzy zwracają się do Departamentu Sprawiedliwości o „natychmiastowe uznanie Georga Sorosa, wszystkich jego organizacji i działaczy tychże za wewnętrznych terrorystów i na podstawie Prawa o Konfiskacie zabezpieczenie wszystkich aktywów Sorosa i jego organizacji.” W podobnej petycji, która została podpisana już przez ponad 300 tys. osób, zażądano uznania Antify jako organizacji terrorystycznej, oskarżając ją o stosowanie przemocy i nawoływanie do zabijania policjantów. George Soros jest jednym z najbogatszych ludzi na świecie. Pierwsze pieniądze zdobył rabując dobra węgierskich żydów w czasie II wojny Światowej. Jego organizacje były wielokrotnie oskarżane o destabilizowanie rządów w wielu krajach, inspirowanie zamieszek i rozruchów. W Polsce ekspozyturą Sorosa jest Fundacja Stefana Batorego.
  Ps..Najwyższy już czas! Również w Polsce wszystkie finansowane przez tę pijawkę fundacje powinny zostać uznane za terrorystyczne. W USA za terroryzm grozi kara śmierci… Soros powinien zacząć się bać.
 • @Husky 15:14:55
  Prezydentowi Dudzie najlepiej wychodzi ten fragment o pięcioramiennym świeczniku gdy mówi do Racheli. Naprawdę piękne !
 • @Husky 15:14:55
  Alfabet Jerzego Roberta Nowaka: D - Andrzej Duda (Część 1)

  https://www.youtube.com/watch?v=8SCP0kwUvM8

  W alfabecie Jerzego Roberta Nowaka jest prawdziwy opis wszystkich polityków polecam.

  Prof. Jerzy Robert Nowak - "Czy Polska jest jeszcze nasza?


  https://www.youtube.com/watch?v=GpnL_4cnpUA
 • @kula Lis 67 18:13:31
  Czytalem
  Ciekawe, naprawde ciekawe
  Pzdr.
 • @Husky 15:14:55
  Nie da się być (p)rezydentem wszystkich Polaków, albo jest się lewakiem, albo patriotą. Innej opcji nie ma. Kto raz zdradził Polski Naród zawsze zdradzi, szkoda, że Polacy przed wyborami nie wiedzieli, że PAD pochodzi z UW, dlaczego to ukryto przed nami? Jak Unia Wolności to wiadomo kogo interesów broni Duduś. Że też pan Jarosław dał się tak wykiwać.
 • @Husky 15:14:55
  Od kiedy PAD tak zaczął dbać o Polaków? Podpisując 3 veta jakoś nie wykazał się troską o Polski Naród, znowu mami i truje? Kto mu teraz wierzy? On nawet do przemówień już się nie nadaje bo czadzi jak Bul. Panie Duda ! Zamiast czytać pod publiczkę weź się pan wreszcie za Ustawę Sądowniczą ! a raczej nie blokuj tej dobrej co już jest !!! Bo jak twoi żydokomunistyczni kumple z Nadzwyczajnej Kasty rozwalą Państwo Polskie i zaserwują Polakom kolejny rozbiór Polski to i czytać po polsku nie będzie im wolno !!!
 • @Husky 15:14:55
  Wiesz co to jest sondażownia CBOS ? To jest Centralne Biuro Operacji Socjotechnicznych do mieszania Polakom w głowach produkowanymi co dzień innymi sondażami.
 • @kula Lis 67 18:23:17
  Czyli wszystkim według potrzeb
 • Obóz kon. dla polskich dzieci w Łodzi przy ul. Przemysłowej
  Niemcy wzorowo katowali tam nawet dwulatki.
  Pomnik upamiętnia to miejsce.

  https://pbs.twimg.com/media/DItrNq8XUAAmVZd.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej