Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
700 postów 22806 komentarzy

Tylko prawda

Husky - Prawicowiec,katolik Zoologiczny antykomunista UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony "Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" -Jan Paweł II

Spiski,spiski.......wszędzie spiski

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Osobiście uważam, że jeżeli grupa zwolenników teorii spiskowej w sprawie zamachów WTC pragnie żyć w ostrej paranoi, to ma do tego absolutne prawo. Pełne prawo. Jedno jest pewne.S.Lem ma godnych następców.

Jakby pragnąc się zrehabilitować za wczorajsze "tchórzostwo", a raczej pragnąc pozwolić mi tu zmyć plamę na honorze,zamieszczam zupełnie inną notkę niż tą co wcześniej planowałem.

Inna, co nie oznaczę że nie o tym samym.
Czytając komentarze pod wpisami Pana Białasa czy blogera Talbota (o zamachu którego tak naprawdę nie było sic)  jestem zadowolony że nie przyszło mi pod moim wpisem toczyć boju z fanatykami teorii spiskowych.
Jednym z powodow jest pamięć o ofiarach, pamięć o szóstce Polaków którzy też tam zginęli,pamięć o ich rodzinach czy pamięć o tragedi jako takiej.
Kim lub czym (raczej) są zwolennicy teorii spiskowych możemy poczytać na blogu spidersweb.pl którego treść zamieszczam poniżej

Spisek to zjawisko stare jak historia naszego świata, ale i też  jest to "grzeszna" natura człowieka. A może i też to historia przegranych i żądnych zemsty bogów, sięgająca zarania światów.

Teorie spiskowe wszechczasów ,wydają się mieć największe wzięcie wśród wielu nawiedzonych albo też ludzi zdesperowanych.Są oni na co dzień karmieni wybiórczą lub fałszywą informacją. Podają sobie wzajemnie 100% informacje od 100% fachowca czy eksperta a ten z kolei odsyła do kolejnego 100% eksperta, on odsyła do następnego, a to do kolejnego itd.Taki łańcuszek fanów teorii spiskowych.
A wszystko poparte DOWODAMI.

 
               
 
 
   polecam tekst :
 
Dlaczego chętnie wierzymy w teorie spiskowe?

Wszyscy na co dzień spotykamy się z teoriami spiskowymi. A przynajmniej z osobami, które przez pryzmat teorii spiskowych postrzegają świat. Jest to kusząca perspektywa: zwykłe, czasami banalne i przypadkowe wydarzenia nabierają kolorów i poczucia niesamowitości.

Dlaczego tak jest?
Dlaczego tak chętnie wierzymy w niesamowite wyjaśnienia zwykłych zjawisk? Może ma to coś wspólnego z tym, w jaki sposób wyewoluowały nasze mózgi. Michael Shermer w swojej książce „Why People Believe Weird Things” tłumaczy, że ci z naszych przodków, którzy potrafili szybko „połączyć kropki” i zauważyć regułę w zachowaniu drapieżnika, w poruszających się liściach, czy kształtach widocznych kątem oka, przeżywali. Najwyżej podskoczyli, widząc cień, który wzięli za tygrysa, czy kij, który wyglądał jak wąż. Natomiast ci wolniejsi, którzy nie skojarzyli na czas że trawy poruszają się trochę inaczej niż od podmuchu wiatru, kończyli jako obiad.
 
Jaki był tego efekt? Materiał genetyczny tych szybciej, choć czasami błędnie, kojarzących, przekazywany był dalej, a umiejętność przeżycia stawała się atrakcyjna dla partnerów i partnerek.
 
Tym sposobem staliśmy się chodzącymi maszynkami szukającymi wszędzie prawidłowości.
 
Jednym ze skutków ubocznych tej cechy naszych mózgów jest to, że widzimy ludzkie twarze tam, gdzie ich nie ma – wystarczy drobne podobieństwo rozkładu elementów, i już nam się wydaje, że np. samochód się do nas uśmiecha albo patrzy na nas swoimi reflektorami.
 
Innym zaś skutkiem ubocznym jest właśnie skłonność do wiary w teorie spiskowe.

Poszczególne teorie spiskowe są bardzo zaraźliwe i zdarza się, że zdobywają miliony zwolenników, i przeżywają całe dekady. Wystarczy spojrzeć na najpopularniejsze, jak np. sprawa zabójstwa Kennedy’ego, ataku na World Trade Center, lądowania na Księżycu, czy też pojawiających się na niebie smug kondensacyjnych po przelocie samolotów. Jestem pewien, że każdy z nas spotkał się z przedstawicielem zwolenników każdej z nich.

Jak bardzo jesteśmy skłonni poddać się spiskowym teoriom?

Naukowcy z Uniwersytetu w Chicago stworzyli i przeprowadzili ciekawy eksperyment. Stworzyli ad hoc zupełnie nowe, nieistniejące wcześniej teorie spiskowe. Jedna z nich brzmiała: „Słyszałeś dlaczego każą nam zmieniać żarówki na energooszczędne świetlówki? Rząd nakazał ich używanie, bo ich światło powoduje że ludzie są bardziej posłuszni i łatwiej nimi sterować.”

 

Aż 17% respondentów odpowiedziało, że owszem, spotkali się z taką teorią. Kolejnych 10% wprost powiedziało, że wierzy, iż jest to prawda! A przecież dopiero co o tym usłyszeli! Ci sami respondenci spytani zostali również o teorie, które już są ugruntowane w ludzkich przekonaniach. Do wiary w ukartowanie przez rząd USA ataków 11. września 2001 przyznało się 19% respondentów, a 24% wierzyło, że prezydent Obama nie powinien być prezydentem bo nie urodził się w USA. Ogółem okazało się, że połowa badanej populacji wierzy co najmniej w jedną teorię spiskową. Nie jest to liczba ludzi, którą można ignorować, albo traktować z góry. Nie możemy powiedzieć, że są jakoś wyjątkowo naiwni – po prostu wychodzi na to że rzeczywiście wiara w takie rzeczy to właściwość naszych mózgów.

Twórcy badania, Eric Oliver i Thomas Wood, napisali w swoich wnioskach:

Konspiracyjne spojrzenie na świat okazał się nie być wyrażeniem ekstremistycznych poglądów politycznych ani wynikiem niedoinformowania. Dla wielu Amerykanów, skomplikowane i pełne niuansów wyjaśnienia wydarzeń są zbyt wymagające i mało atrakcyjne. Spiskowa narracja może im dostarczyć obraz o wiele bardziej przystępny i przekonując

Jak wynika z dokładniejszych ankiet, przeprowadzonych w 2006, 2010 i 2011 roku, osoby przekonane do co najmniej jednej z teorii spiskowych wcale nie są gorzej poinformowane o bieżących wydarzeniach na świecie i ich przyczynach od reszty. A jednak coś ich ciągnie do bardziej „niesamowitego” ich wyjaśnienia.

Naturalne jest podejrzenie, że część z nas – może duża część – po prostu jest skłonna do wiary w teorie spiskowe. Ale okazuje się, że najwięcej respondentów wskazywało tylko jedną z teorii wymienionych w ankiecie (połowa), a dwie jedynie 27%. Tak jakby każda z nich mogła zająć tylko jakieś określone miejsce w naszym umyśle, wypierając tym pozostałe. Nasuwa się tutaj jeszcze jedna analogia: do wierzeń religijnych – również nie wyobrażamy sobie być przedstawicielami więcej niż jednej religii równocześnie. Czyżby wierzenia religijne spełniały podobną rolę w naszych mózgach? Do tego Shermer również nawiązuje, szczególnie w drugiej swojej książce o podobnej tematyce, czyli „Believing Brain”. Zauważa w niej również, jak trudno jest kogokolwiek przekonać do czegoś innego niż to, w co sam już wierzy. Każdy z nas żyje w bąblu który sam sobie wokół siebie tworzy wokół i podświadomie odfiltrowuje fakty nie pasujące do własnego obrazu świata.

Nasze mózgi cały czas pracowicie analizują każdą informację jaką otrzymują. Pojawienie się prostego algorytmu, skracającego czas analizy, i pozwalającego „pójść na skróty”, to dla nich łakomy kąsek. Ważne abyśmy sobie zdawali z tego sprawę, i kwestionowali wyjaśnienia, które wydają się zbyt proste. I pamiętajmy, że czasami nasz własny „narząd do myślenia” jest przeciwko nam!

Źródła: „The Believing Brain„, „Why People Believe Weird Things” (Michael Shermer), Pacific Standard.//www.spidersweb.pl/2015/01/teorie-spiskowe.html

 

 

 

KOMENTARZE

 • No dobrze Zbóju
  ale miało być o 11/9...

  Chcesz się wyłgać?

  Czekam i czekam a ty mi doopę zawracasz jakimiś "teoriami spiskowymi".
  Od tego to ja tutaj jestem :))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:21:31
  //ale miało być o 11/9...//
  i jest !!!


  A konkretnie to w zamyśle chodziło mi o dyskusję poparta dowodami na udział rządu USA w tej tragedii.
  To coś z czym warto polemizować a nie toczyć nawalankę z fanatykami teorii spiskowych.
  Ci to nawet jednej teorii się nie potrafią trzymać.Co ekspert to nowa teoria.
  Szkoda słów
  pozdrawiam i
  sorry
 • @Husky 20:31:05
  ///ale miało być o 11/9...//
  i jest !!!//

  Jest? Nie zauważyłem, sorki... :(

  Ale i tak cię lubię i cenię :)))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:37:22
  jeszcze tylko jakas ocena 8-)))
  pzdr.
 • ????
  Osobiście uważam, że jeżeli grupa zwolenników teorii spiskowej w sprawie zamachów WTC pragnie żyć w ostrej paranoi,

  CZY TY UWAŻASZ, ŻE OFICJALNE WYJAŚNIENIA WŁADZ SĄ PRAWDZIWE I WIARYGODNE A WYNIKI WIELU NIEZALEŻNYCH ODDOLNYCH ŚLEDZTW.. TO PARANOJA ???

  SOLIDNY FILM DLA TYCH, KTÓRZY NIE MIELI OKAZJI POZNAĆ DOWODÓW NA TO ,ŻE OFICJALNA WERSJA RZĄDU USA Z 11.09.2001 TO JEDNO Z NAJWIĘKSZYCH KAŁAMSTW WSZECHCZASÓW

  https://www.cda.pl/video/13220453f
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:21:31
  Trzeba coś z nim zrobić zanim zniesie jaja . Q..wa Matrix . Ave Amigo.
 • @Husky 20:31:05
  Miałem nadzieję, że wreszcie napiszesz coś od siebie, a nie skopiujesz coś co w sieci jest dostępne. Że w jakiś sposób wyrazisz swoje przemyślenia w tamtej sprawie, postawisz własne argumenty. Ogólnie rzecz biorąc to większość z blogerów w sieci szukać umie.

  Podobnież znasz angielski, wziął byś np coś takiego,
  http://www.literacyandtechnology.org/uploads/1/3/6/8/136889/jlt_v9_3.pdf
  przetłumaczył sensowne wyrywki i przybliżył byś czytelnikom co w pismach anglojęzycznych o tym napisali.
 • @Husky 20:46:01
  Ocena ZERO , czyli ktoś Ciebie przecenia . :)))))
 • @Husky 20:46:01
  No masz u mnie 10*
  Za staranie :)
 • @Zawisza Niebieski 20:48:16
  On z języków czai tylko dwa , od butów . Ave :)))
 • @Paulus Aquarius 20:46:14
  //CZY TY UWAŻASZ, ŻE OFICJALNE WYJAŚNIENIA WŁADZ SĄ PRAWDZIWE//
  nie, nie uwazam
 • @Husky 20:46:01
  http://www.maurizioblondet.it/lagente-della-cia-punto-morte-confessa-11-settembre-operazione-interna/
 • @Husky 20:51:36
  DOBRE CHOCIAŻ TO...
 • @Husky 20:31:05
  "A konkretnie to w zamyśle chodziło mi o dyskusję poparta dowodami na udział rządu USA w tej tragedii."

  Jeśli chodzi o zamachy jakie miały miejsce w Rosji, np w Biesłanie, jesteś przekonany , że dokonał ich rząd FR...CHOĆ DOWODÓW POTWIERDZAJĄCYCH TAKIE ZAŁOŻENIE JEST NIEWIELE..

  NATOMIAST 11/09 UWAŻASZ ZA SPISEK...MIMO , ŻE ILOŚĆ DOWODÓW NA KŁAMSTWA OFICJALNEJ WERSJI JEST OD ZATRZĘSIENIA...
 • @Paulus Aquarius 20:55:40
  //Jeśli chodzi o zamachy jakie miały miejsce w Rosji, np w Biesłanie, jesteś przekonany , że dokonał ich rząd FR.//


  A ja wyraźnie napisałem
  13 lat od tragedii szkoły w Biesłanie - prowokacja Kremla ?
  Nigdzie nie napisałem że tak, że to była prowokacja Kremla
 • @Paulus Aquarius 20:55:40
  // ŻE ILOŚĆ DOWODÓW NA KŁAMSTWA OFICJALNEJ WERSJI JEST OD ZATRZĘSIENIA.//


  tak, a nawet znacznie więcej niż już powstałych teorii.
  Do każdej teorii kolejne dowody.
 • @Repsol 20:48:24
  //Ocena ZERO , czyli ktoś Ciebie przecenia .//

  To ja... Niech się chłopak cieszy.

  Nie utylizuj go. To mój osobisty troll.
  Coś mi się od NEonka chyba należy.
 • Husky
  A już na poważnie...

  Wierzysz w oficjalną wersję wydarzeń sprzedawaną przez rząd USA?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:27:15
  //poważnie...//

  Co do samego zamachu, przebiegu, jak i skutków tego zamachu to TAK

  Jeśli chodzi o to kto stał za zamachami i czy to byli tylko terroryści to oczywiście NIE
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:14:52
  : ))))) https://i0.wp.com/bi.gazeta.pl/im/ab/45/12/z19161003IH,A-potem-Beata-Szydlo-oglosila-sklad-swojego-rzadu-.jpg
 • @Husky 21:09:22
  "Do każdej teorii kolejne dowody."

  OBEJRZYJ SOBIE CHOĆBY FILM ZAMIESZCZONY PRZEZE MNIE POWYŻEJ..
  NIKT W TYM FILMIE NIE SNUJE TEORII ..PRZEDSTAWIAJĄ JEDYNIE FAKTY
 • @Paulus Aquarius 21:43:07
  Nie poparte żadnymi dowodami....niestety
  Takich filmów są tysiące, i wciąż powstają nowe.
  Jednak Hollywoodu nie prześcigną 8-)))
 • @Husky 21:52:10
  Już prześcigneliście . Ave :))) https://www.youtube.com/watch?v=RTV9w0lePkQ
 • @Husky 21:32:07
  Cwaniaczek jesteś :))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:28:28
  Nie dalej jak wczoraj na jednym z blogów uczestniczyłem w ostrej dyskusji o zamachu.
  Jeden z zagorzałych zwolenników tezy że żadnego zamachu nie było na moje pytanie co się stało z pasażerami tych czterech samolotów .Gdzie, zatem są Ci ludzie?
  Co mogło się z nimi stać?

  Odparł mi że ma film i DOWODY na to że ci nieszczęśnicy zostali wcześniej porwani i umieszczeni w specjalnym tajnym ośrodku. a dokładnie to że pasażerowie czterech uprowadzony samolotów, które nigdy nie dotarły do celu, a zostali zamknięci w tajnych bazach wojskowych, gdzie przeprowadza się na nich eksperymenty.

  Ci wolni ludzie mieli stać się królikami doświadczalnymi, bez praw i bez możliwości jakiejkolwiek obrony.

  Pytanie czy warto z takim kretynem polemizować.
 • @Repsol 22:45:39
  Hahaha:)))
 • Geneza prześmiewczego określenia "Teorie spiskowe"
  "W wydanej w 2014 roku książce pt. „Teoria spisku w Ameryce”, jej autor, politolog Lance Dehaven-Smith wyjaśnia, kto przyczynił się do powszechnego wprowadzenia w użytek terminu teoria spiskowa i dlaczego ów określenie jest tak nielubiane wśród wielu osób:

  […] termin został wymyślony i wprowadzony do szerokiego obiegu kilkadziesiąt lat temu przez CIA po to, by oczerniać ludzi kwestionujących oficjalną wersję zabójstwa JFK (John F. Kennedy – przypis). Kampania CIA spowodowała popularyzację terminu „teoria spiskowa ” i stała się celem kpin i wrogości. Niestety, była to jedna z najbardziej udanych inicjatyw propagandowych wszech czasów.

  W ten oto sposób w Ameryce począwszy od lat 60. XX wieku CIA a w Polsce od lat 90. WSI, stworzyły typowy rodzaj socjotechniki, czyli mechanizm pozwalający manipulować tłumem. Teorie spiskowe miały i wciąż mają za zadanie ośmieszać same wydarzenia, nadawać im charakter negatywny, zatajać niewygodne fakty, dyskredytować przeciwników. Mają ośmieszać ludzi zdolnych do niezależnego myślenia, ich zwolenników i autorów. Nadanie negatywnej etykiety samej strukturze teorii spiskowej oraz jej autorowi klasyfikuje ich w wymiarze „głupoty”, „wymysłu”, „imbecylizmu”, podczas gdy wygodna „prawda” jest przepuszczana do mediów i umiejętnie lokowana w głowach „racjonalnie” myślących obywateli.Ośmieszanie poglądów, teorii, pewnych wydarzeń i sytuacji jako teorii spiskowych tylko dlatego, że nie pasują do schematu, interpretacji, zaburzają interesy rynku itd., jest prostym mechanizmem wiodącym do zgubienia obywatela i manipulowania jego umysłem.

  Czy określone hipotezy, jakimi są „teorie spiskowe” podpierane dowodami, badaniami
  i konkretnymi argumentami, mogą równać się z jedną, niezbadaną i niczym niepotwierdzoną prawdą = wersją oficjalną? Czy umysły obywateli są aż tak „zainfekowane” nowym porządkiem świata, że wielu wierzy tylko w oficjalne wersje kontrowersyjnych tematów?
  https://youtu.be/Toyy13zh96g
 • @rysio 23:55:13
  American Conspiracy Theories
  autorstwa Josepha E. Uscinskiego and Josepha M. Parenta
  tu znajdziesz odpowiedz

  https://www.google.co.uk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjK8o3J0qDWAhWYOsAKHZN-C5YQFggtMAA&url=http%3A%2F%2Fbigthink.com%2Fpaul-ratner%2Fthe-10-most-popular-conspiracy-theories&usg=AFQjCNFgj6azc_34oAEhkumU27CgANKtYw
 • @Husky 00:00:16
  "Teorie spiskowe" Które okazały się prawdą:
  -Operacja: Drozd
  W latach 50. XX w. CIA rozpoczęło zakrojoną na wielką skalę operację, której celem było manipulowanie opinią publiczną. W prasie krajowej zaczęły pojawiać się publikacje, którym patronowała agencja wywiadowcza. Artykuły znalazły się m.in. na łamach największych dzienników oraz tygodników, w tym w: "The New York Times", "Time" czy "The Washington Post".

  Informacje o propagandowej aktywności CIA pojawiały się wcześnie w ramach hipotez, ale oficjalnie potwierdzone zostały dopiero w 1975 r.
  -4. Badanie Tuskegee
  W ramach realizowanego w latach 1932-1975 eksperymentu, amerykańskie służby medyczne prowadziły badania doświadczalne na ludziach bardzo ubogich, najczęściej czarnoskórych bezdomnych. Podczas doświadczeń zarażano ich kiłą, by potem zbadać przebieg choroby.

  W eksperymencie udział wzięło ok. 400 osób. W związku z tym, że pozostawiano ich właściwie na pastwę losu, nie podejmując żadnego leczenia, 100 zarażonych mężczyzn zmarło - nie podano im bowiem antybiotyku. W wielu przypadkach choroba była przenoszona także na partnerki "wolontariuszy" biorących udział w eksperymencie oraz ich dzieci, które już w momencie narodzin były chore.
  -3. Projekt Manhattan
  To jeden z najbardziej konspiracyjnych projektów, które kiedykolwiek były prowadzone przez Stany Zjednoczone. W jego ramach już w 1939 r. rozpoczęto prace badawcze zmierzające do wyprodukowania bomby atomowej. Z każdą chwilą przedsięwzięcie się rozrastało, osiągając w pewnym momencie niebotyczne rozmiary. W obawie przed tym, że uprzedzą ich Niemcy, Amerykanom zależało na szybkiej realizacji planu.

  W czasie wdrażania kolejnych etapów, budowano całe miasta i miasteczka, w których pracowali ludzie biorący udział w projekcie. Wszyscy zatrudnieni byli potajemnie. Stworzono też kilka laboratoriów, w których zajmowano się pracami nad uranem, plutonem oraz nowymi rodzajami broni. Do realizacji misji nie przyznawał się rząd, o sprawie milczały także media. O tym, że podobne działania miały miejsce, ludzie nie dowiedzieli się przez kolejnych 25 lat.
  -Mafia
  Dziś trudno w to uwierzyć, ale także mafia była przedmiotem teorii spiskowych. Przez lata istnienie wielkich, doskonale skoordynowanych organizacji przestępczych miało charakter tajemnicy. W społeczeństwie zdawano sobie wprawdzie sprawę z tego, że istnieje coś takiego jak przestępczość zorganizowana, ale nie przypuszczano, że macki jej bossów sięgają szczytów władzy, najważniejszych organizacji w państwie, największych instytucji finansowych oraz świata biznesu.

  Zarówno media, jak i ludzie władzy przez długi czas wprowadzali opinię publiczną w błąd, twierdząc, że nie ma czegoś takiego, jak działająca na wielką skalę przestępczość zorganizowana. Społeczeństwo było przekonywane, że gangsterzy pokroju Ala Capone czy rodzina Gambino to działający w ograniczonym zakresie królowie ulic, którzy władzę mają wyłącznie w lokalnym środowisku. Istnieniu mafii zaprzeczał także J. Edgar Hoover, ówczesny dyrektor FBI. Dopiero w latach 60. XX w. ludzie poznali prawdę.
  -Projekt kubański
  Jednym z głównych założeń, które przyświecały aktywności 35. prezydenta Stanów Zjednoczonych, Johna F. Kennedy'ego, było odnajdywanie oraz likwidacja ognisk, które mogłyby się przyczyniać się do rozprzestrzenienia się totalitarnego ustroju komunistycznego. W ramach tej inicjatywy powstał m.in. plan likwidacji Fidela Castro. Wiedziało o nim zaledwie kilka osób.

  Akcje, która miały doprowadzić JFK do osiągnięcia sukcesu oraz zwalczenia reżimu, któremu patronował Castro, rozpoczęły się w listopadzie 1961 r., niedługo po klęsce inwazji w Zatoce Świń. Misterny plan, o którym świat dowiedział się później, a który był wcześniej przedmiotem wielu teorii spiskowych, zakończył się klęską.
  -Afera Watergate
  Jedna z najsłynniejszych spraw w historii Stanów Zjednoczonych, której kulisy wielokrotnie prezentowane były przez kino i literaturę. Wielki polityczny skandal, który miał miejsce w 1972 r. zakończył się złożeniem dymisji przez ówczesnego prezydenta Stanów Zjednoczonych, Richarda Nixona.

  Odpowiedzialność za wydarzenia tamtych dni ponosiła administracja głowy państwa. Jej przedstawiciele prowadzili działania, które miały doprowadzić do znalezienia materiałów kompromitujących obóz przeciwnika i pomóc w zapewnieniu reelekcji prezydentowi Nixonowi. W ramach zakrojonej na szeroką skalę akcji starano się m.in. zainstalować podsłuchy w sztabie wyborczym, który mieścił się kompleksie Watergate. Wcześniej doniesienia na temat rzekomej aktywności przedstawicieli sztabu Nixona wrzucane były do worka z napisem "teorie spiskowe".
  -Eksperyment MK-ULTRA
  W ramach doświadczeń, które prowadzone były od lat pięćdziesiątych do siedemdziesiątych ubiegłego wieku, CIA poszukiwało środka, który byłby czymś w rodzaju serum prawdy, preparatem, który mógłby w dużym stopniu pomóc w działaniach ukierunkowanych na poszukiwanie komunistycznych szpiegów.

  W ramach doświadczeń, badanym podawano rozmaite substancje, w tym LSD. Często odbywało się to bez ich zgody. Najbardziej opornych torturowano. Na temat ściśle tajnego eksperymentu pojawiało się wcześniej wiele teorii. Oczywiście były one wyśmiewane. Dopiero powołana w latach 70. ubiegłego wieku komisja Rockefellera potwierdziła, że amerykański wywiad prowadził takie działania.
  -Katyń
  Masakra polskich oficerów w lesie katyńskim jest jednym z najmroczniejszych epizodów w ponad tysiącletniej historii państwa polskiego. Na mocy decyzji wydanej przez biuro polityczne Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego, popartej notatką sygnowaną przez Stalina, Woroszyłowa, Mołotowa i Mikojana, wymordowano tysiące polskich oficerów oraz przedstawicieli polskiej inteligencji. Proces likwidacji Polaków przeprowadzono za pomocą strzału w tył głowy lub w kręgosłup. Łącznie NKWD zamordowało 22 tysiące osób. Ich ciała spoczęły w zbiorowych mogiłach w Katyniu, Miednoje i Piatichatkach.

  Przez lata historia na temat zbrodni katyńskiej była zakłamywana. Wielu uwierzyło w to, że za czyn ten odpowiadają Niemcy, a nie Rosjanie. Jak dowodzą niektóre opublikowane niedawno dokumenty, ukrywaniem sowieckiej odpowiedzialności za ten mord zajmowały się też rządy Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Kłamstw na temat zbrodni katyńskiej nauczano też w szkołach. Co ciekawe, niedawno Siergiej Obuchow, przedstawiciel działającej w Rosji partii komunistycznej, oświadczył, że odpowiedzialność za masakrę ponoszą Niemcy.
  Zakłamywanie prawdy trwa. Ale dopóki nie wszyscy ludzie będą skażeni pelikanolozą i lemingurią walka o prawdę nie ustanie.
 • @Nibiru 01:10:14
  Policjant zatrzymuje ciężarówkę:
  - Po raz kolejny Panu mówię, że gubi Pan towar.
  - A ja po raz kolejny Panu
  odpowiadam, że jest gołoledź a ja jeżdżę piaskarką.

  pzdr
 • @Husky 07:11:37
  Tylko psy zaprzęgowe wierzą w spiskową teorię dziejów.
  To kompletna paranoja doszukiwać się wszędzie spisków.
  Należy mówić o spiskowej praktyce dziejów!!!!
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:29:36
  Z niewielkimi wyjątkami
  Pozdrawiam
 • No dobra Zbóju,
  co będzie z tymi wieżami WTC?
  Sam mam o tym pisać?...

  Zawiodłeś mnie :(
 • @Husky
  Trump to ma szczęście. Amerykańskie rodziny jeszcze nigdy nie były tak bogate. Biuro Statystyki amerykańskiego rządy opublikowało dane, z których wynika, że średni roczny dochód gospodarstwa domowego w 2016vroku wyniósł 59 039 dolarów. To najwięcej w historii. Po raz pierwszy od blisko 20 lat zaczęła się bogacić klasa średnia.

  Statystyki nie są jednak tak różowe jak mogłoby się wydawać. Dochody rodzin, po uwzględnieniu inflacji przekroczyły dopiero poziom z 1999 roku, kiedy to wynosiły 58 865 dolarów. Ogromne wydatki na wojnę w Zatoce Perskiej w Afganistanie zahamowały rozwój gospodarczy.

  Do tego kryzys finansowy z 2007 i 2008 roku zrujnował wiele rodzin.
  Dochody Amerykanów nie tylko nie rosły, ale wręcz malały. Przez 17 lat nie rosło przeciętne wynagrodzenie.

  Ożywienie zaczęto odnotowywać dopiero w 2016 roku. Prezydentura Obamy, to okres najniższego rozwoju gospodarczego w dziejach USA.

  Rosło co prawda PKB, ale kosztem zwykłym Amerykanów, którzy ubożeli. Powiększało się rozwarstwienie, bo na wzrost amerykańskiego PKB wpływ miały przychody gigantycznych korporacji takie jak Apple, Google, czy Facebook. Zwykli amerykańscy przedsiębiorcy zaś ubożeli.

  Trump w czasie kampanii wyborczej obiecywał, że za jego prezydentury wzrost PKB będzie sięgał 3 procent. Za Obamy oscylował wokół 1%. Trump dotrzymał obietnicy już w drugim kwartale swych rządów. Wzrost PKB szacowano na 2,9%. Po weryfikacji okazało się, że to aż 3,6%.

  Takiego wzrostu gospodarczego Amerykanie nie widzieli od 30 lat. Gospodarka wyraźnie nabiera przyspieszenia. Giełda bije rekordy. W ciągu 8 miesięcy rządów Trumpa przybyło 1,1 mln miejsc pracy. Trump znosi kolejne regulacja, co przyczynia się optymizmu przedsiębiorców, chęć inwestowania i zatrudniania. Po latach ruszył gnębiony przez administrację Obamy przemysł wydobywczy. W Pensylwanii i Wirginii Zachodniej otwierane są nowe kopalnie. Ruszyła wstrzymana przez 10 lat budowa ropociągów i gazociągów dostarczających paliw z Północnej Dakoty.

  Wielkie oszczędności przynosi spadek liczby nielegalnych imigrantów, którzy korzystają z opieki społecznej. Sama zapowiedź budowy muru i ostre działania służb o 70% ograniczyły napływ nielegalnych przybyszy.

  Trump odziedziczył jednak po Obamie bardzo trudną sytuację. Blisko 41 milionów Amerykanów żyje poniżej progu ubóstwa. Ta liczba za Obamy nieustannie rosła i spadła dopiero w 2015 roku. Za próg ubóstwa uznaje się roczny dochód małżeństwa z dwójką dzieci na poziomie 24 600 dolarów.

  Skrajnym przykładem „sukcesów” gospodarczych Obamy i Demokratów jest Kalifornia, która jest najbogatszym i zarazem najbiedniejszym stanem USA. Poziom jej dochodu jest najwyższy w całych USA i nakręcają go giganty technologiczne z Doliny Krzemowej i przemysł rozrywkowy.

  Jednocześnie w żadnym stanie USA nie ma tak wielu (procentowo) żyjących poniżej progu ubóstwa. Infrastruktura Kalifornii jest w najgorszym stanie w całych USA, a poziom edukacji na najniższym poziomie.

  Trump musi zmierzyć się też z monstrualnym długiem USA. Obama zadłużał Stany Zjednoczone w tempie ponad biliona dolarów rocznie. Pożyczył więcej niż wszyscy dotychczasowi prezydenci wzięci razem. Kiedy zaczynał, dług federalny wynosił 9 bilionów. Kiedy odchodził sięgał 20 bilionów dolarów.

  Trumpa tymczasem czekają gigantyczne wydatki. Nie tylko zapowiedział więcej pieniędzy na obronę, ale musi też zmierzyć się z gospodarczymi skutkami katastrof naturalnych w Teksasie, Luizjanie, Florydzie i Georgii.
 • @Husky
  Dług publiczny USA przekroczył niebotyczną kwotę 20 bilionów dolarów. Kto to spłaci? Dług publiczny USA przekroczył po raz pierwszy 20 bilionów dolarów w następstwie podpisania przez prezydenta Donalda Trumpa w ubiegły piątek ustawy, zawieszającej na okres trzech miesięcy limit zadłużenia państwa – podały we wtorek amerykańskie media.

  Przyjęta w obu izbach Kongresu przeważającą większością głosów ustawa zezwoliła ministerstwu finansów na wznowienie pożyczania pieniędzy po kilkumiesięcznym wykorzystywaniu tak zwanych przedsięwzięć nadzwyczajnych dla uniknięcia niewypłacalności agend rządowych.

  Przedsięwzięcia nadzwyczajne obejmują na przykład wstrzymanie zakupów wyłączonych z obrotu giełdowego obligacji skarbowych przez fundusze emerytalne pracowników państwowych – co oznacza ograniczenie ich działalności inwestycyjnej. Ustawowe zawieszanie limitu zadłużenia publicznego stosuje się w USA od 2013 roku. Pozwala ono ministerstwu finansów na zaciąganie pożyczek na kwoty wymagane do regulowania bieżących zobowiązań. Zawieszony limit długu publicznego wynosi 19,84 bilionów dolarów.

  Trump zaskoczył wielu Republikanów, porozumiewając się z Demokratami w Kongresie w sprawie uwolnienia funduszy federalnych w wysokości 15 mld dolarów na doraźną pomoc dla poszkodowanych przez huragan Harvey w zamian za swą zgodę na zawieszenie limitu zadłużenia. Według oficjalnych danych ministerstwa finansów USA, jeszcze w piątek dług publiczny zwiększył się do nienotowanej wcześniej kwoty 20 bilionów 162 mld dolarów. Ponad 14,6 bilionów przypada tutaj na zobowiązania rynkowe, natomiast ponad 5,5 bilionów na wyłączone z obrotu giełdowego obligacje, znajdujące się w posiadaniu różnych agend i funduszy rządowych.
 • @Repsol 20:46:51
  "Trzeba z nim coś zrobić zanim zniesie jaja"

  To na co czekasz?
 • @ Autor
  "Spiski,spiski.......wszędzie spiski"

  No właśnie! :-)
  Przecież cała historia to ciąg spisków - udanych lub nie. Całe szczęście nie wszystkie się udały.
  Np taka prowokacja gliwicka. Albo tajny załącznik paktu R-M...
  Ewentualnie "broń masowego rażenia" jaką Rumsfeld wirtualnie umieścił w Iraku. Po drodze był jeszcze Jewno Azef, samozagazowanie się "bezbronnych cywili" w Syrii, rozłożenie jakichś blach na Siewiernym i przykrycie ich "śniegiem", "cut" nad urną, "3xTAK", a już całkiem dawno ziścił się spisek w idy marcowe. Była też Katarzyna ze Szczecina i jej mąż car, który "zmarł", były też dimitriady :-)

  O! Właśnie mi się przypomniało - masz filmik "bez dowodów"

  https://www.youtube.com/watch?v=nAO-d7fp0tY

  Była też operacja "High jump"...

  Za styl w jakim się samo-zorałeś daję Ci 5*

  Ps.

  A Husky to nie spisek. To spiesek ;-DDDDDDDD
 • @Jasiek 18:16:13
  Już samo powstanie USA to był spisek.
  Potem już poleciało...
  Dzięki za ocenę
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:43:57
  //co będzie z tymi wieżami WTC?//

  juz nic
  nie ma ich

  //Sam mam o tym pisać?...//

  dobrze by było, tylko litości nie jakaś nowa wersja 8-))))
  pzdr.
 • @kula Lis 67 11:45:40
  //Trump to ma szczęście. Amerykańskie rodziny jeszcze nigdy nie były tak bogate. //

  tak, to prawda
 • @kula Lis 67 11:47:33
  //Dług publiczny USA przekroczył niebotyczną kwotę 20 bilionów dolarów. Kto to spłaci? //
  mennica 8-)))
 • @Husky 18:36:04
  Pomogłem ile mogłem ... bez wnikania w treść .. bo co tu by było gdybys się zmienił ?
 • @fabi 19:02:58
  // bo co tu by było gdybys się zmienił ?//
  a dlaczego bym miał się zmienić
  każdy ma swoje poglądy i własną ocenę wydarzeń
  pozdrawiam
 • @Husky 19:08:13
  Co tam w Liverpolu się stało?
 • @Husky 21:52:10
  Nie poparte żadnymi dowodami....niestety

  Z DEKLEM MASZ CZY CO ?

  Rozumiem , że dowód będzie wtedy jak prezydent usa ogłosi światu , że za zamachami stały służby specjalne mossadu i CIA oraz niektórzy oficiele administracji busha..

  W tym filmie są dowody...
  Najpierw obejrzyj a później pierdol głupoty
 • @Husky 19:08:13
  "każdy ma swoje poglądy i własną ocenę wydarzeń"

  To kolejne lewackie gówno i Ty je powielasz.
  Poglądy i ocena muszą być prawidłowe. Bo poglądy to poglądy, a rzeczywistość to rzeczywistość. I tego żadne poglądy nie przemogą.
  W realnym świecie jak ktoś kieruje swoim postępowaniem na podstawie złych ocen i poglądów to zbiera po dupie.
  Ty teraz zbierasz pały ale np jak ktoś zacznie instalować "demokrację" to możesz mieć ból doopy. Wstęp do kujawiaka już był - nazywał się "karnawał solidarności" - teraz impreza się rozkręca. Antek chce odwojowywać Krym dla Ukrainy. Oczywiście takie "bystrzachy" jak Ty będą twierdzić, że wojna z Rosją to w tym przypadku tylko "teoria spiskowa"
  Siedzisz w UK? To poprawię ci humor ;-/ Zobacz co chcą zrobić pierdolce z PiSu którym się tak podniecasz czasami:

  https://www.youtube.com/watch?v=pHFDZSBZ2DI

  Opadła Ci kopara?
 • @Paulus Aquarius 21:28:18
  Takie same dowody jak w setkach (jeśli nie tysiącach) innych tego typu filmików.

  Poparte dowodami

  https://youtu.be/QucPXrx2Xqk
  https://youtu.be/Vmy8k_k91tc
  https://youtu.be/uSQfQp9lTKU
  https://youtu.be/-3i6i_aBLRY

  a może tak jeszcze z tysiąc podobnych
 • @Jasiek 21:45:22
  Jestem za 8-)))

  //Poglądy i ocena muszą być prawidłowe.//

  i jedyne i słuszne
  - kto to powiedział ?

  Byli tacy co przez 45 lat tak mówili i Polskę zgnoili
  sorrrryy
 • @Husky 21:57:46
  "i jedyne i słuszne
  - kto to powiedział ?"

  I znów odwracasz kota ogonem jak rasowy... bolszewicki komisarz.
  Ja mówię o rzeczywistości. Ta jest jedna. I nie ma na to żadnych innych poglądów. Jak ktoś twierdzi, że są dwie to nazywa się to rozdwojenie jaźni ;-)
  Różne to mogą być pomysły jak w rzeczywistości funkcjonować. Jeden np miał pomysł, żeby pod Ossowem odsłonić bolszewikom pomnik. Uzasadniał to jakimiś poglądami.
  Pierdolenie trzy po trzy, że poglądy mogą być różne właśnie daje takim debilom miejsce bytu.
  Jarzysz teraz co za g... wyszło Ci przez klawiaturę?
 • @Jasiek 03:18:47
  Mowa "miłości" w wykonaniu zwolennika sekty pancernych wież.
  Pamiętaj Elvis Presley żyje


  ps.
  Zdjęcia poparte dowodami

  Naziści są na Księżycu.


  Zdjęcie to zostało wykonane przez sondę kosmiczną Cassiopeia. Widać na nim wyraźny znak swastyki! Jedna z teorii spiskowych mówi, że naziści opracowali własny program kosmiczny… Można wywnioskować, że po zakończeniu II wojny światowej, po prostu wynieśli się na Księżyc


  http://www.jestpozytywnie.pl/wp-content/uploads/2014/12/15/51.png
 • Witam prawych i przyzwoitych. Kawa, kawa, kawa i jeszcze raz....kawa
  Miłego dnia

  https://pbs.twimg.com/media/DJqNkYaW0AA2KSN.jpg
 • @Husky 07:55:31
  Dzień Dobry!
  http://romanbook.ru/img/c/?src=11170491&i=28&ext=jpg
 • @Husky 07:55:31
  A pamiętasz może tego burmistrza Seattle co mu tak pomnik Lenina uwierał?
  Pedofil się okazał.
 • @fretka 08:13:59
  https://static.seattletimes.com/wp-content/uploads/2017/04/e8c48bbe-1b0e-11e7-9a8c-0c4a9cbf6343-780x518.jpg
 • @fretka 08:13:59
  pewnie od Lenina mu się udzieliło
  to zaraźliwe 8-))))
 • @fretka 08:06:00
  http://www.lifeandmore.pl/files/Image/ludzie/Donald_Trump.jpg
 • @Husky Polacy jednak potrafią?
  http://wolnosc24.pl/wp-content/uploads/2017/09/amerykanski_sprzet_wojskowy_kradziez_wolnosc24.jpg

  Polak potrafi! Zdołali wykiwać amerykańskich żołnierzy, a oni nawet nie zorientowali się co się dzieje. Kilku Polaków ukradło z kontenera należącego do amerykańskich sił zbrojnych sprzęt wojskowy należący do stacjonujących w Polsce wojsk USA. Chodzi o specjalistyczny sprzęt, który jest wart około 200 tys. dolarów. Na całe szczęście w kontenerze nie było broni. Jednak tak słaba ochrona wojskowego sprzętu przeraża.
  Zwykli obywatele byli w stanie wykraść specjalistyczny sprzęt wojskowy. Chodzi o urządzenia elektroniczne i optoelektroniczne, czyli noktowizory, laptopy, lunety i dalmierze. Co więcej do włamania doszło kilka dni temu, ale odnotowano je dopiero teraz. Jednak sprzętu w kontenerze było na tyle dużo, że złodzieje musieliby zorganizować kilka transportów by ukraść wszystko. Sprawą zajmują się już prokuratura i Żandarmeria Wojskowa.
 • @kula Lis 67 16:34:17
  Włamanie do kontenera Armii USA. Zniknął sprzęt specjalistyczny.
  Policja szuka złodzieja.

  https://pbs.twimg.com/media/DJr9f5EXgAA_kGM.jpg
 • Ucieczka z 82. piętra World Trade Center.
  W tygodniku "Sieci" wstrząsające wspomnienia Polki z 11 września 2001 r.

  https://media.wplm.pl/pictures/825/upscale_True/path/2017/09/14/825/360/cb092120608d4b7f9682271e3586ee07.jpeg

  Kiedy byłam już po drugiej stronie mostu Brooklyńskiego, zaczęła się walić „moja” wieża. Nie mogłam na to patrzeć, słyszałam tylko krzyk ludzi. Kiedy po chwili odwróciłam się w tamtą stronę, Manhattan był jednym wielkim kłębowiskiem dymu, a wieże zniknęły z horyzontu

  — podczas krótkiego pobytu w Polsce opowiada Leokadia Głogowska.
  W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” Polka, która przeżyła atak na World Trade Center, rozmawia z Jaromirem Kwiatkowskim.
  Pani Leokadia wraz z mężem Markiem i synem Michałem wyemigrowali z Polski w 1987 r. Po dwóch latach pobytu w RFN mieli do wyboru Australię, Kanadę lub USA. Zdecydowali się na Stany. Nie była to emigracja z powodów politycznych, choć moja rozmówczyni wychowała się w antykomunistycznym domu i denerwował ją ustrój, w którym awans zawodowy był uzależniony od przynależności partyjnej.
  Nie wyjeżdżaliśmy też, by zbić majątek
  — zastrzega.
  Byliśmy bardzo młodzi, a Polska była zamkniętym krajem. Trudno się było wydostać stąd na Zachód, a ja byłam bardzo ciekawa świata
  — czytamy w tekście.
  Polka opowiada o dramacie tamtego dnia:
  11 września 2001 r. Zwykły, roboczy dzień. Rano wstaliśmy, Marek przygotował kawę, zjedliśmy śniadanie
  — opowiada Leokadia Głogowska.
  Mąż odwoził mnie do pracy samochodem. Wyszedł przede mną, by wyprowadzić samochód z parkingu.
  Pani Leokadia wyciągnęła z szafki z butami bardzo wysokie szpilki. Włożyła już jeden but i w tym momencie jej wzrok padł na płaskie, wygodne sandały.
  Jakiś głos powiedział mi w sercu: „Nie idź w szpilkach, zmień je na wygodne buty”. W ostatniej chwili zamieniłam szpilki na sandały
  — wspomina pani Leokadia.
  To był detal, który bardzo zmienił moją sytuację tego dnia. Podczas ucieczki z WTC nie mogliśmy ściągać butów, bo na klatkach schodowych leżało szkło. Dziewczyny, które uciekały w szpilkach i przeżyły, do dziś mają pozrywane ścięgna
  — dodaje.
  11 września w Nowym Jorku była piękna pogoda. Moja rozmówczyni podeszła do swojego biurka, które znajdowało się przy samym oknie. Przez kilka minut kontemplowała widok, który niezmiennie ją fascynował. Potem zajęła się jednym z projektów
  — wspomina Polka.
  Więcej nt. przebiegu zamachu z perspektywy osoby bezpośrednio dotkniętej jego tragedią w najnowszym numerze tygodnika „Sieci”, dostępnym w sprzedaży od 11 września, także w formie e-wydania na http://www.wsieciprawdy.pl/e-wydanie.html.
 • @Husky 00:13:18
  Widzisz, w TVPiS Kurski same kłamstwa, stąd Polak szuka w mediach myśli alternatywnych, tych które jeszcze nie są reżimowe. W ramach leczenia z lemingozy które obiecał ci Jarek oraz ja, posłuchaj piosenki
  https://www.youtube.com/watch?v=XQXjn1q88mg
  Jak widzisz sam, upłynęło już ponad pół roku a prokuratura dozorowana przez mistrza prywaty niejakiego Zbigniewa Z. nie potrafi znaleźć rzeczoznawcy, co by im przyznał rację.

  Widzisz, gdyby polscy patrioci nie pomogli młodemu Polakowi, bo już dawno kłamcy (tzw. sort panów) by go skazali. Pamiętasz co po wypadku mówił ten co prawdą swych ust swych nie skalał, niejaki Błaszczak? Borowik po całym dniu wolnym, wykąpany, ogolony, wypoczęty wsiadł za kierownicę. W rzeczywistości po 12 godzinach służby) A tak (kłam)Szydło przesiedziała 7 dni w szpitalu, by Polaka pogrążyć, by odpowiadał za wypadek a nie stłuczkę. Porównaj to z sytuacją z Macierewiczem, gdzie rozwalili kilka samochodów Polaków oczekujących na świetle. Tam wszystkich ze szpitala wyganiali od razu po opatrzeniu. No cóż, wychodzi na to, że za nienawiść PiS do Polaków odpowie koleś - borowik, a wraz z nim PiSiewicze, bo kierowca - borowik dostał rozkaz jazdy po 12 godzinach służby, czyli nie miał prawa jechać. Nie wiesz przypadkiem ile już samochodów PiSiewicze w BOR rozwalili? Czy z tych 30 co bez przetargu z pominięciem procedur kupił Macierewicz jeszcze coś zostało?
  Z pewnością dziś Misiewicz by na dyskotekę samochodu nie dostał, bo wszystkie stoją u blacharza.
 • @Zawisza Niebieski 00:00:48
  Kupi się nowe.
  Niech cię głowa o to nie boli
  Stać nas na to
 • Spisek w Moskwie
  Spisek w Moskwie .......żydzi ????

  Moskwa: Zniszczony park za 241 mln dolarów

  Najdroższy park, który powstał w Moskwie kosztem 241 mln dol. został w trzy dni od otwarcia zniszczony przez wandali i zwiedzających.
  Park Zariadie powstał na miejscu słynnego komunistycznego kompleksu hotelowego Rassija - naprzeciwko Kremla i Placu Czerwonego. Kosztował samorząd Moskwy 14 mld rubli (241 mln dol.). Został otwarty w sobotę z udziałem prezydenta Rosji (przyjechał z Kremla wózkiem golfowym).
  W środę wieczorem kierownictwo parku poinformowało o zniszczeniach 10 tysięcy roślin (często rzadkich i chronionych) oraz uszkodzeniu szklanego dachu parku, który został zbudowany w specjalnej technologii. Dach pęka, choć jak zapewniają specjaliści wytrzymuje duże obciążenia. Musiał zostać uszkodzony specjalnie. W związku z tym konieczności ograniczenia godzin pracy parku.

  Zariadie ma 10,2 hektara, składa się z czterech stref: las mieszany, krajobrazy północy, step i łąki zalewowe. To pierwszy od 70 lat park w centrum Moskwy. Powstawał przez ponad 2 lata a roślinność została sprowadzona z najdalszych obszarów Rosji i specjalnie przygotowana. Zwiedzający zniszczyli ją w trzy dni.
  - Cała zieleń w parku jest bardzo delikatna, niedawno została posadzona dlatego bardzo łatwo ją wyrwać gołymi rękoma. A są tu rośliny z Czerwonej Księgi. Nasz ochrona stara się jak może, by powstrzymać wandali. Mamy jednak ogromną liczbę odwiedzających, którzy w sekundę potrafią zniszczyć to co hodowaliśmy latami. Zabieramy się teraz za odtwarzanie północnego krajobrazu, który ucierpiał najbardziej. Ale nie będzie to łatwe - zapowiedział Igor Safiullin odpowiedzialny za parkową przyrodę.
  W parku oprócz roślinności znajduje się też amfiteatr z widokiem na Kreml kryty szklanym dachem, są kawiarnie i restauracje, miejsca odpoczynku. W związku ze zniszczeniami park będzie otwarty od godziny 14.


  http://www.wykop.pl/ramka/3922201/moskwa-zniszczony-park-za-241-mln-dolarow/
 • @Husky 15:54:00
  //Kupi się nowe.
  Niech cię głowa o to nie boli
  Stać nas na to//

  Póki co "was" stać. Dopóki "une" jeszcze kasę trzymają.
  Zobaczymy jak długo? :)))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:15:36
  Za dwa lata wybory !!!
  Pozdrawiam
 • @Husky 15:54:00
  Widzisz kieszeń podatnika już wydojona na max. VAT nadal 23%, ty płacisz 18%. W sklepach drożyzna, trzeba opłacić 2300 policjntów, do modlitwę na drabince pilnują, tylko 19,5 mln zapłaciliśmy raty za "patriotyzm" miłośnika babcinych emerytur, nie licząc tego co za inne "usługi o kant d... potłuc" już my zapłacili. 19 mln kolesiom za czarne plakaty zapłacili. A to tylko ostatnie afery rządu aferzystów. Ile jeszcze "dojnej zmianie" można płacić.

  Ja proponuję kupić taczki, porządną, budowlaną można za ok. 140 zł kupić. Będzie to sprzęt odpowiedni dla poziomu jaki reprezentują, odpowiedni do rangi, jaką w Europie zdobyli a i PiSiewicze w BOR z tym sprzętem powinni sobie radzić. Może wolniej, ale dojadą, Szydło nie będzie musiała 7 dni, kiblować w szpitalu, by młodego Polaka skrzywdzić i Polakom też szkód nie zrobią. Bo jak widać przesiadka z lejcy za kierownicę jakoś kiepsko im wychodzi. Nawet na parkingach sobie kiepsko radzą. Do wszystkiego trzeba dorosnąć, również do jeżdżenia samochodem. Szydło np. powinna przejść kurs w którym wyjaśnią jej, że nawet w pancernej limuzynie pasy trzeba zapinać. Bo jak widać z obrażeń i z tego, że poduszki nie zadziałały o tym nie wiedziała.
 • @Husky 15:56:42
  Jak sam widzisz, do wszystkiego trzeba dorosnąć, ci co zniszczyli park nie dorośli do tego, by taki park oglądać a nasi PiSiewicze nie dorośli do tego, by samochodami jeździć. Do wszystkiego trzeba dorosnąć.

  Za 2 lata wybory, dwa lata to dużo czasu, może uda się im w tym czasie podręczniki do 7 klasy szkoły podstawowej dostarczyć, bo jak na razie młodzież nie ma się z czego uczyć. Dwa lata to jeszcze wiele afer przed PiSiewiczami. Od nowego roku będziemy płacili za torby w sklepach, też Polaków wkurzą. Planują ukraść nam 25% z tego co zostało nam po skoku PO na OFE. Każdy dzień, to nowa afera. Cierpliwości, poczekamy, doczekamy się. Będzie sprawdzenie poparcia, tak jak sprawdziliśmy 70% poparcie dla Komorowskiego. I wtedy pogadamy.

  Ostatnio twierdziłeś, że Duda to prezydent na 10 lat. Czy nadal tak twierdzisz? Jak widzisz świat się zmienia, Polacy też dorosną do tego, by zrozumieć jak ich złodzieje okradają.
 • @Zawisza Niebieski 17:35:19
  WOLNO IM
  WOLNO
  a lemingi mordę w kubeł i do roboty

  Banda złodziei okradał Polskie przez 8 lat

  https://pbs.twimg.com/media/DJ2tMERXcAM5JCZ.jpg
 • @Zawisza Niebieski 17:35:19
  //Ostatnio twierdziłeś, że Duda to prezydent na 10 lat. Czy nadal tak twierdzisz?//

  Zawiszo...
  Obiecałem Huskemu delemingizację ale to proces długotrwały, skomplikowany i mozolny a Ty aplikujesz mu od razu takie ciężkie piguły. To może zabić pacjenta... :)))
 • @Zawisza Niebieski 17:35:19
  https://pbs.twimg.com/media/DJ2YaLQXUAAAJ2P.jpg
 • @Zawisza Niebieski 17:35:19
  PiS przejął wszystkie sondażownie, a także zachodnie agencje ratingowe

  Poparcie PiS we wrześniowych sondażach (bez niezdecydowanych):
  ▪️IPSOS 42,4%
  ▪️CBOS 50%
  ▪️IBRiS 40,4%
  ▪️Kantar Public 45,2%
 • @Husky 18:29:58
  Nie pij tej wódki zbóju. Kup sobie lepiej destylat od chłopa. Polskiego.

  Przez 45 lat protoplaści twoich idoli (tych z PO też bo to ta sama banda) mieli 99,99% po każdych wyborach.
  Teraz spadło im do 44%.

  Widzisz, że Polacy mądrzeją? Wolno bo wolno ale tej zafajdanej żydobolszewi spadło już o połowę :)

  I co ty na to?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:37:23
  //Nie pij tej wódki zbóju.//

  po wódce kac gorszy niż po whisky
 • @Husky 19:00:10
  //po wódce kac gorszy niż po whisky//

  Pieprzysz jak połamany. Za długo już chyba pracujesz na Elkę i zachwycasz się jakimiś popłuczynami. To świadczy jedynie o twojej alienacji od Polski i Polaków. Smutne... :(

  Oj... Ciężka robota mnie czeka :)))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:29:34
  Widzisz, jeśli już pacjent wierzy w kontrolowane sondaże, to mamy gwałtowne pogorszenie objawów. Nawet nie reaguje na zastrzyk interwencyjny, że Komorowski też miał 70% poparcia, czas przyśpieszyć terapię. Bo diagnoza jest jedna, lemingoza szybko postępująca.

  Szczególnie, że pojawił się nowy objaw. Po perfumie zwanej whisky nie ma kaca. Polak wypije butelkę dobrej czystej i rano jest OK, ale po dwóch kieliszkach perfumy zwanej whisky czuje się jakby wypił żonie wszystkie pachnidła. I ta od rana tłucze mu nad głową, że się nie ma czym wyperfumować :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:13:35
  Nigdy nasz rodzimy przemysł spirytusowy nie obwiniam za to co produkują.
  Ale jeśli już to spirytus (sic) rozcieńczony pół na pół , a następnie 2 tygodnie w lodówce i palce lizać.
  Zero kaca
  ps.
  problem to te 2 tygodnie 8-)))
 • @Zawisza Niebieski 19:44:21
  //że Komorowski też miał 70% poparcia,//
  już ci pisałemi to wiele razy że miał dokładnie 72% i taki szmaciarz w ciągu 1 m-ca to stracił.
  To jest klasyczny DEBIL
  I nic po nim nie zostało, nawet sokowirówkę zajumal
  To jest ten twój autorytet
 • @Zawisza Niebieski 19:44:21
  Masz rację Panie Zawiszo - // to mamy gwałtowne pogorszenie objawów.// Tyle, że to nie pogorszenie objawów a pogłębianie się choroby (tzw. lemingoza typu syjonistycznego). Ale faktycznie, szybko postępuje...

  //Polak wypije butelkę dobrej czystej i rano jest OK, ale po dwóch kieliszkach perfumy zwanej whisky czuje się jakby wypił żonie wszystkie pachnidła.//

  Święta racja...
  Kiedyś częstowano mnie tą perfumą, a że w okolicy nie było naszej czystej oczywistej to uległem. Łeb rano trochę trzaskał ale najgorsza była reakcja mojej ślubnej. Nigdy nie widziała mnie tak zmarnowanego po normalnym wieczorze ze znajomymi...
 • @Husky 19:48:03
  Wszystko jak mówisz :)

  //Nigdy nasz rodzimy przemysł spirytusowy nie obwiniam za to co produkują.//

  Ja miałem na myśli zdrowy destylat od polskiego Chłopa (ew. Cytryńca od polskiego inżyniera - ogrodnika). Choć, uczciwie mówiąc, nasz przemysł spirytusowy bardzo się poprawił.

  Ale nie zachwycaj się w mojej obecności "perfumą" (jak słusznie zauważył Pan Zawisza :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:03:30
  Opowiadano mi o Vistuli
  Ponoć to była najlepsza wódka w PRL-u

  http://retro.pewex.pl//uimages/services/pewex/i18n/pl_PL/201508/1440138495_by_krzys_fb_plus.jpg
 • @Husky 20:16:00
  //Opowiadano mi o Vistuli
  Ponoć to była najlepsza wódka w PRL-u//

  Opowiadano ci???

  To znaczy, że ty goowniorz jesteś i nie pamiętasz co dawali na kartki...
  Była jeszcze Bałtycka, jeszcze gorsza.

  Żydobolszewia, która zresztą rządzi do dziś, już nie wiedziała jak upodlić Polaków i wciskała takie świństwa. I jeszcze cukier zrobiła na kartki. Tylko moje Kujawy razem z Wielkopolską produkowały tyle cukru, że mogliśmy posłodzić całą Europę.

  Oczywiście nie omieszkała (ta żydobolszewia) karać z domową destylację prawdziwych trunków.

  I zobacz komu ty służysz...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:26:08
  //Tylko moje Kujawy razem z Wielkopolską produkowały tyle cukru,//

  Drożdże też 8-))))
 • @Husky 20:33:04
  Drożdże i żyto też.
  O kartoflach nie wspomnę.
 • @Husky
  Lewacy żądają demontażu baz wojskowych ponieważ są one rasistowskie.

  http://www.prisonplanet.pl/kultura/lewacy_zadaja,p1771437933

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej