Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
668 postów 21888 komentarzy

Tylko prawda

Husky - Prawicowiec,katolik Zoologiczny antykomunista UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony "Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" -Jan Paweł II

HOLOCAUST BYŁ ARCYZBRODNIĄ

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Holokaust był arcyzbrodnią i wyrazem najskrajniejszego zła, przeciwstawiło mu się bohaterstwo najwyższej próby; i to bohaterstwo, tak jak i niebywała zbrodnia Holokaustu muszą być pamiętane -powiedział Jarosław Kaczyński

Prezes PiS wziął udział w uroczystości wręczenia odznaczeń im. Antoniny i Jana Żabińskich przyznawanych Polakom, którzy ratowali Żydów w czasie II Wojny Światowej.

 

 

                      
 
 

Prezes PiS powiedział, że Holokaust "był arcyzbrodnią i wyrazem najskrajniejszego zła, które pojawiało się w historii, które w XX wieku pokazało jeszcze raz swoją najstraszliwszą twarz".

 

                   

 

"Ale temu skrajnemu złu przeciwstawiło się coś, co można określić śmiało jako skrajne dobro, jako bohaterstwo tej najwyższej próby, bohaterstwo które nie cofało się przed ryzykiem tortur, śmierci, przed ryzykiem śmierci najbliższych, nawet własnych dzieci. I to bohaterstwo, tak jak i niebywała zbrodnia Holokaustu muszą być pamiętane, muszą być wspominane i muszą być czczone" - powiedział prezes PiS.

Podkreślił, że bardzo dobrze się stało, że pojawił się ktoś, kto postanowił, by ten proces uczczenia tych, którzy bohaterstwo wykazali w najwyższym stopniu był rozszerzony i kontynuowany. "Fundacja 'z otchłani',bo tak to się po polsku nazywa, to przedsięwzięcie, które ma doprowadzić do tego, że wielu z tych, którzy nie otrzymali dotąd tej najwyższej satysfakcji, nie zostali uznani za sprawiedliwych wśród narodów świata, może zostać nagrodzonych" - mówił Kaczyński.

"To bardzo ważne, to wyraz sprawiedliwości. A to, co powinno być przeciwstawione potwornym zbrodniom XX wieku, Holokaustowi i innym aktom ludobójstwa, to właśnie sprawiedliwość, to odrzucenie tego wszystkiego, co jest przeciw sprawiedliwości, co sprowadza się do uznania, że są równi i równiejsi, że są tacy, na których wolno podnosić rękę, czy to bezpośrednio czy to w przenośni i są tacy, którzy podlegają szczególnej ochronie" - zaznaczył prezes PiS.

Dodał, że "musimy to rozumowanie i tu w Polsce i w Europie, gdzie ono, można powiedzieć kwitnie, i w całym świecie, odrzucić". Zaznaczył, że jednym z jego bardzo groźnych przejawów jest antysemityzm.

Kaczyński na uroczystości wręczenia odznaczeń im. Antoniny i Jana Żabińskich przyznawanych Polakom, którzy ratowali Żydów w czasie II Wojny Światowej, powiedział, że Izrael jest państwem, które "udowodniło, że nie terytorium, nie liczba ludności, a siła ducha i siła umysłu, a także determinacja i odwaga, stanowią o wielkości".

"Dziś właśnie przeciwko temu państwu kieruje się współczesny antysemityzm. Ten, który bardzo często odcina się od Holokaustu, który mówi o mowie nienawiści, który odrzuca najróżniejsze fakty po to, by zaprzeczyć temu wszystkiemu, co jest w historii naszej cywilizacji ważne, co jest rozstrzygające i co ma zdecydować, że ta cywilizacja, najbardziej życzliwa człowiekowi ze wszystkich, które dotąd w historii istniały, ma przetrwać"- zaznaczył prezes PiS.

"Dzisiaj wysuniętą placówką tej cywilizacji jest państwo Izrael"- dodał.

Według niego bohaterowie, którzy ratowali ofiary Holokaustu, "będą zawsze pamiętani jako czołówka, jako najdzielniejsi z dzielnych, jako ci, którzy bronili w najskrajniejszych warunkach wartości tej cywilizacji".

Odznaczenia im. Antoniny i Jana Żabińskich są przyznawane przez organizację From the Depths Polakom, którzy ze względów formalnych nigdy nie otrzymali wyróżnienia od Yad Vashem.

PAP

 

 

KOMENTARZE

 • @
  Holocau$t

  https://archive.org/details/Holocaust_Handbooks
 • @Arjanek 17:37:13
  Dzięki za ocenę i ważny głos w dyskusji
  pzdr.
 • 1*
  Holokaust - mity, fakty, fałsz, propaganda - kto tu mąci? - druga strona opowieści o super zagładzie Żydów. Czy kiedykolwiek dowiemy się jaka jest prawda?
  POLECAM ART:
  http://www.aferyprawa.eu/Artykuly/Holokaust-mity-fakty-falsz-propaganda-kto-tu-maci-druga-strona-opowiesci-o-super-zagladzie-Zydow-Czy-kiedykolwiek-dowiemy-sie-jaka-jest-prawda-834
 • Otwórzcie oczy
  O kilkudziesięciu milionach wymordowanych Słowian, to mu przez antypolskie gardło nie przejdzie... Antypolonizm w czystej postaci, Polacy powinni upamietniać żydów, którzy ratowali Polaków, ale sami żydzi tego zabraniają, bo to podejście jest według nich zbrodnią, to goj ma służyć żydom, aż do ofiary życia swego...
 • Mit holocaustu cz. I. Zagadnienie komór gazowych – Robert Faurisson
  https://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2010/06/12/mit-holocaustu-zagadnienie-komor-gazowych-cz-i-robert-faurisson/
 • @Biali Patrioci 18:06:18
  A CZEGO OCZEKIWAĆ OD KACZYŃSKIEGO VEL KALKSTEINA SYJONISTY ???
 • @Paulus Aquarius 17:59:35
  Dzięki za ocenę i ważny głos w dyskusji
  pzdr.
 • @Biali Patrioci 18:06:18
  Dzięki Panie Romanie za ocenę i ważny głos w dyskusji
  pzdr.
 • @Paulus Aquarius 18:08:10
  I to z Oddesy
  szok
 • @Husky 18:10:50
  JAK JUŻ TO Z ODESSY...
 • @Paulus Aquarius 18:12:53
  Właśnie tak pisałem jak ty to nazwisko Kaczynskiego
  Ustalcie z Wrzodakiem przynajmniej JEDNO
 • @Nibiru 19:11:09
  Dobre 8-))))
 • @Nibiru 19:17:54
  Żydowska Liga przeciwko Macierewiczowi: cofnąć ministerialną nominację

  Żydowska Liga Przeciw Zniesławieniom (ADL) wzywa do cofnięcia nominacji Antoniemu Macierewiczowi. Działająca w USA organizacja skierowała do Beaty Szydło w tej sprawie list.

  Tym co, szczególne wzburzyło ADL są rzekome słowa Antoniego Macierewicza dotyczące „Protokołów Mędrców Syjonu”. Polityk miał stwierdzić, że są one „autentycznym dokumentem”.
 • @Autor
  Zamiast epatować publikę arcysłówkami o arcyzbrodni, polecam poczytać np. o wojnie paragwajskiej. Dowie się Pan wtedy co to znaczy prawdziwa eksterminacja narodu
 • @gotenks 20:03:50
  Wojna mogła skończyć się znacznie wcześniej i oszczędzić Paragwajczykom wielu cierpień. Mogła, lecz nie skończyła, bo Francisco Solano Lopez postanowił, że jego kraj musi umrzeć razem z nim.
 • @ Ałtor ;-)
  1. Niedługo zaczniesz kwakać jak kaczor ;-DDD
  2. Kiedy notka o zagładzie Słowian?
 • @Jasiek 20:14:50
  Próbowali tego dokonać i Niemcy i Rosjanie
  Jak dotąd przetrwaliśmy, jesteśmy i żyjemy

  To nie żadni "naziści" to N I E M C Y !!!
  N I E M I E C C Y MORDERCY!!!

  https://pbs.twimg.com/media/DKBmFAJW4AAdRX0.jpg

  To nie żadni bolszewicy to ROSJANIE !!!!!
  ROSYJSCY MORDERCY !!!!!

  https://i2.wp.com/prawicowyinternet.pl/wp-content/uploads/148494888.jpg
 • @Husky 20:10:46
  To jest dość "ekstrawagancki" komentarz wobec rzezi jaką urządzono Paragwajczykom. Nic w ostatnich dwóch wiekach nie jest do tego porównywalne.
 • @Nibiru 20:20:16
  Polityka 8-))))
 • @Biali Patrioci 18:06:18
  teraz z Kaczora wyszło sedno...kto jeszcze miał złudzenia powinien się ich pozbyć...

  https://gloria.tv/article/JxZuGiRYYUT96bEjeLvx6osR3

  i ojciec derektor Rydzyk się wpisuje w to pierwszorzędnie...pozdr
 • @gotenks 20:27:21
  Nie znam dokładnie tego "tematu"
  Warto by o tym napisać.
  Zapraszam do napisania tekstu ,a sam zamieszczę go na blogu
  Pozdrawiam
 • Holocaust był zbrodnią i nikt co do tego nie powinien mieć wątpliwości
  Żydzi o tym wspominają, choć sami nie powinni mieć w tej sprawie czystych sumień, wystarczy wspomnieć o Janie Karskim, który próbował walczyć o pomoc a nikt go nie usłuchał.

  Kaczyński z pewnością z wielu powodów wspomina o holokauście, zarówno z przyczyn pochodzenia jak i .... nie będę wchodził w szczegóły.

  Polacy jednak powinni mówić o zbrodniach na Polakach, wszakże w obozach nie tylko Żydzi siedzieli, nie tylko Żydzi ginęli.
  Faktem jest, że wśród Sprawiedliwych wśród narodów świata najwięcej Polaków, choć to tylko u nas za ukrywanie Żydów śmierć groziła całej rodzinie.

  Należy również wspomnieć o cyganach, których proporcjonalnie do ich liczebności zginęło więcej niż Żydów.

  Trzeba mówić o Gułagach, trzeba mówić o Wołyniu, Podolu, jakoś tylko Polacy o tym mówią tylko nie mylić z dzisiejszymi władzami Polski, one o tym dziwnie milczą.

  Trzeba powiedzieć również o Rosjanach, którzy umierali w warunkach gorszych, niż standardowe obozowe, wystarczy poczytać trochę wspomnień byłych więźniów.

  Historia nie jest prosta, fala zbrodni rozpętana przez Niemców i władz CCCP, (Stalin nie był Rosjaninem) jest porażająca, ale nie jednoznaczna.
 • @Husky 20:22:54
  Dlaczego tak bronisz żydów, Husky? Tak dobrze ci płacą, Judaszu? Znasz angielski, to możesz się dowiedzieć z łatwością, jaki procent żydów przewodził ZSRR i przeprowadzał masakry, ilu Rosjan wymordowała żydobolszewia finansowana przez żydowskie banki i jaki był udział żydów w rozpętaniu i wygraniu rewolucji bolszewickiej. Po polsku możesz sobie przeczytać, że ogólna liczba żydów zmarłych we wszystkich obozach koncentracyjnych wynosiła nieco ponad 200 000.

  Holokaust jest wielką maszyną do robienia pieniędzy przez żydów i wielkim kłamstwem. Nie ma w historii większego holokaustu niż ofiary komunizmu, który był ich wytworem i który oni przeprowadzili, przede wszystkich w Chinach i w Rosji, ale także w Polsce i w wielu innych krajach, gdzie mordowali przywódców i inteligencję i zastępowali ich swoim plebsem, który nami do dzisiaj rządzi. Nie ma też żadnych dowodów na istnienie komór gazowych w obozach koncentracyjnych. Fizyczną niemożliwością byłoby spalenie ciał rzekomych ofiar w takich ilościach, jak było to nam opisywane. Przestań się kompromitować sianiem propagandy, w którą tu nikt nie wierzy.

  Jedyneczka.
 • @trybeus 20:30:36
  //teraz z Kaczora wyszło sedno..//

  ??????
 • @Zawisza Niebieski 20:39:20
  Nikt nie czci dziś tak głośno ofiar Gułagu, mało kto o ich męczeństwie pamięta. Inna jest bowiem miara oceny komunizmu i nazizmu w lewicowej Europie. Mocne oddziaływanie środowisk żydowskich, nakierowanie na upamiętnienie przede wszystkim ofiar holocaustu i potępienie zbrodniarzy hitlerowskich, powoduje, że o Auschwitz się pisze, mówi, kręci filmy. Za ofiarami komunizmu nie stoi żadna większa siła polityczna, która chciałaby ich wziąć w obronę, mocniej upamiętnić i rozliczyć zbrodniarzy.

  http://www.pch24.pl/prawda-o-auschwitz--prawda-o-lagrach,33607,i.html
 • @Nibiru 19:17:54
  Gdzie ja znajdę listę Żydów którzy ratowali Polaków ?
  Bo listę tych którzy mordowali Polaków znam.
  pzdr.
 • @Nibiru 20:59:31
  Dość długa nazwa
  Ale trafna
 • @Husky 20:48:17
  Lista żydów co ratowali Polaków? W czasie II wojny światowej? Pomyśl. Jakie miał szanse Żyd na ratowanie kogokolwiek, gdy za samo ujawnienie było przynajmniej getto. Ty wagarowałeś na lekcjach historii, bo nowej historii PiS to dopiero zaczynają uczyć, a podręczników jeszcze nie ma, choć już 2 tygodnie nasze dzieci się uczą.

  Mnie nie interesuje lewicowa, prawicowa, czy też inna Europa, przypominam populistyczna lewica to PiS, gdybyś tego nie wiedział. Mnie interesuje historia, prawda historyczna. I pamiętaj, że środowiska żydowskie to również ... no właśnie kto? No może inni ci podpowiedzą.

  Ortodoksyjnym żydem zgodnie z prawem Izraela jest ten co miał przynajmniej jednego dziadka, ortodoksyjnym według ostrych kryteriów jest ten co miał matkę żydówkę. Pójdź po linii matczynej... ciekawych rzeczy się dowiesz, ale dalej ci nic nie podpowiem, węsz, szukaj...

  Dla mnie nie ma znaczenia kto się w jakiej rodzinie urodził, ostatecznie tego nie wybieramy. Ważne jest jak postępujesz, jakich idei jesteś strażnikiem.

  Prawdę o łagrach, o Katyniu znałem wtedy, gdy się ją tylko po cichu mówiło. Na lekcjach religii, tej co by, jak mawiał mój ksiądz, co mnie w wiedzę o chrześcijaństwie wprowadzał, dziewczynki po 60 wyklęły spotykałem się z więźniami łagrów, słuchałem ich opowieści. Później też rozmawiałem z tymi, co się z ludobójstwa na Wołyniu uratowali. Sprawy są mi znane.
 • @Husky 20:22:54
  "To nie żadni bolszewicy to ROSJANIE !!!!!
  ROSYJSCY MORDERCY !!!!!" -???
  Mała poprawka kundlu- to nie byli Rosjanie, tylko radzieccy żydzi, np. kalksztejny, zbójeckie i inni.
  Jak ci nie wstyd publikować takie rzeczy? Gdzie są admini na tym portalu?
 • @Zawisza Niebieski 21:55:08
  Na temat żydów to raczej nie podyskutujemy wobec braku eksperta
  Pana Kosiura !!!
  Jego opinia jest wiążącą
  reszta to domysły 8-))))
 • @hamurabi 22:02:16
  Mała poprawka kundlu- to nie byli Rosjanie, tylko radzieccy żydzi, np. kalksztejny, zbójeckie i inni.

  a także pigmeje,zulusi i eskimosi


  a tego znasz ????

  to Radziecki Rosjanin


  Wasilij Michajłowicz Błochin, ros. Василий Михайлович Блохин (ur. 1895, zm. 3 lutego 1955)


  http://gazeta.myslenice.pl/upload/2009-06/w710/2351-zajac-blochin-1.jpg
 • @Husky 22:03:06
  Jak sam widzisz, swoje wiem, resztę zostawiam inteligencji Polaków, To inteligentny naród, no a ci co nie pojmują, to elektorat 500+, albo inaczej "ten drugi sort". Nikt nie jest nam potrzebny, żadne ekspert, wystarczy odciąć antenkę łączącą z Toruniem i włączyć myślenie. Naprawdę nie boli a ile ciekawych rzeczy można się dowiedzieć.
 • @Zawisza Niebieski 22:23:53
  co ma 500+ wspólnego z Holokaustem,
  dorzuć Ciamajdan 2
 • @Husky 22:32:41
  500+ to tylko określenie dla elektoratu, co za łapówkę 500+ Polskę zdradził i nie pojmuje, że musi 700+ oddać . To takie ciamajdy, co nie potrafią oszustw "sortu panów" pojąć.
  Ciamajdan ma konotacje z majdanem, na którym plując na ofiary Wołynia "sort panów" pod flagami banderowców stał. Chcesz zdjęcie, czy bez obrazka łapiesz.

  Nie jestem mściwy, szczególnie, że na Wołyniu nikt mi z bliskich nie zginął, ale jak znasz zasady prawidłowej spowiedzi, najpierw przyznanie się do win, później zadośćuczynienie za grzechy, a dopiero wtedy odpuszczenie grzechów i pomoc. A tu nawet pierwszy punkt nie spełniony, a zdrajcy Polski miliony z naszej kieszeni posłali.
  Bo tu nadal widzimy korzenie "zwykłego posła" Odessa, potomek carskich oficerów.
 • @Husky 20:22:54
  "To nie żadni bolszewicy to ROSJANIE !!!!!"

  Tobie już naprawdę porządnie bije w dekiel.

  Lepiej już nic nie pisz....
 • @Lotna 20:41:45
  "ilu Rosjan wymordowała żydobolszewia finansowana przez żydowskie banki i jaki był udział żydów w rozpętaniu i wygraniu rewolucji bolszewickiej."

  Szanowny Husky jest na tym poziomie rozwoju intelektualnego, że dla niego każdy Rosjanin to bolszewik... i jeszcze fika do dyskusji. I to jak :-DDDDD
 • @ Autor
  Husky, ale mam motyw! :-)

  Wyobrażasz sobie co by to było gdyby JK wspomniał w przemówieniu o judenratach? Ale byłby kwik "salonu" i nie tylko! :-)))))))

  No szkoda, że nie wspomniał :-(
 • @hamurabi 22:02:16
  "...to nie byli Rosjanie, tylko radzieccy żydzi,..."

  Kuźwa, jest chyba jeszcze gorzej - spotkałem się z info, że ponad 80% tych co strzelali to byli Żydzi, z czego połowa pochodziła z... obszarów Polski.
  Dodatkowo warto pamiętać, że rozkaz podpisał Gruzin, pomysł podsunął Beria (Gruzin lub gruziński Żyd) a zrobił to na polecenie (wg doc. Kosseckiego) Anglików.
  Aż "dziwne", że w tym całym internacjonalnym kociokwiku znalazł się jakiś Rosjanin. No cud normalnie...
  Oczywiście cała wina spada na nich...
 • @Husky 22:10:48
  Przepraszam - zmiana tematu, ale to ważne. Pisałeś pod wpisem Talbota o dzieciach w Rosji:

  "a ty lubisz dzieci
  jeśli je kiedykolwiek miałeś
  Co raczej na 100% nierealne.
  Napiszę coś o tym
  Dlaczego"

  Już jest odpowiedź:

  http://zygumntbalas.neon24.pl/post/140228,co-nie-dzieje-sie-w-rosji-18-09-2017

  Ale uprzedzam - to koszmar.
  I jeszcze raz przepraszam za wtręt.
 • @Zawisza Niebieski 00:26:26
  https://pbs.twimg.com/media/DKDrekuW4AAaXLo.jpg
 • @Lotna 20:41:45
  Miłego dnia życzę, słonka i uśmiechu na cały dzień

  https://pbs.twimg.com/media/DKDuYRxWkAEDUUK.jpg
 • @Jasiek 05:27:27
  dzień dobry 8-))))

  Nim napiszesz co myślisz,wcześniej pomyśl co piszesz
  miłego dnia
 • @Jasiek 05:37:12
  przypomne mu
 • @Jasiek 06:55:00
  //Przepraszam - zmiana tematu, ale to ważne.//
  Dla kogo ważne ??

  //Ale uprzedzam - to koszmar.//

  Masz racje to koszmar
  a nawet więcej koszmarny bełkot


  pzdr.

  dzieki za uprzedzenie
 • @Husky 07:32:32
  "Nim napiszesz co myślisz,wcześniej pomyśl co piszesz"

  To pisałeś, że każdy Rosjanin to bolszewik...
 • Fotografia prawdopodobnie wyzwolonych dzieci polskich?
  Holokaust był eksperymentem selekcji "zdolnych do odniowy żydostwa" (wedlug Hansa Franka Gubernatora GG) i "najlepszegbo elementu zdolnego dop walki o byt" (według Reinhardta Heidrycha). Zakończył się za późno fiaskiem z powodu klęski blitzkriegu gen Rommla (nie zdobył nie tylko Babilonu i Palestyny ale także Egiptu i trwał za długo) która wykluczyła brfatersdtwo broni terrorystów Sterna idezerterów Andersa z Wehrmachtem i przerwanie "hoilocaustu", który był niewyobrażalnie dla jego inicjatorów przyśpieszany brakiem oporu wychowanych w pasożytniczej filozofii mas "narodu ziemii" (am harec) i korfumpowaniem SSmanów kosztownościami po zagazowanych prz funkcyjnych żydowskich zonderkomand w Auschwitz i ob ozach Akcji Reinhardt (Bełżec, Treblinka i Sobibór). Konkurencję o kontynuację sjonistycznej kolonizacji Palestyny wygrał ASRR tak zdecydowanie, że ojcowie holocaustu uznali efekty "selekcji" (początkowo szacowali polpulację "żydowską" na 11 milionów i sądzili, żże wymordowanie około jednego miliona przy udziale judenrartów, policji get, funkcyjnych i zonderkomand wytworzy elity pozostałej części populacji "wypędzonej" do Palestyny jako żydowskiego rezerwatu wiernego Hitlerowi.
  Zbrodnie na Palestyńczykach, których Shmul Sand uznał za prawdziwych potomków narodu biblijnego ("wymyślonego przez proroków Starego Testamentu)są bezpośrednio i pośrednio porównywalne z holoc austem.
  Kaczyńscy zasłużeni wynalazkiem "naszości" wojny z Irakiem i jej wsparciem na czele frontu jedności narodowej PO, PiS i sexlewic gebelsowskimi kręgami podejrzeń i gruntowym na Lepera i solidarnego z nim Giertych ziobrohakiedm Mariusza Kamińskieg osą w takich sprawaxch specyficznie wyczuleni dodatkowymi doświadczeniami warsiawskiego folksdojczostwa, które dzięki przywrócedniu praw konwencji Haskiej i Genewskiej w warunkach kapitulacji powstabnia warszawsxkiego wyjechało jako pierwsze na internowanie (a nie zagładę) do obozów koncentracyjnych po powstaniu a także rolami takich co ukradli księżyc w satyrze Kornela Morawieckiego na dobre zmiany w rodzaju hitlerowskiej lub leninowsko marksistowskiej..
 • @Husky 07:48:28
  "Masz racje to koszmar
  a nawet więcej koszmarny bełkot"

  Z tym koszmarem, to miałem na myśli sytuację dzieciaków na świecie, a nie poziom tekstu. Ten jest moim zdaniem bardzo wysoki i bardzo mocno przerasta Twoje memy i wierszyki :-DDDDDDD
 • @Jasiek 07:50:01
  ok.

  prawie każdy

  ps.

  19.IX.39. do Polskiego Wilna wkraczają rosyjskie bandy oberwańców z karabinami na sznurkach.
  Zaczynają się grabieże i mordy...

  https://pbs.twimg.com/media/DKCfvgSWsAYlKkB.jpg
 • @telewidzacy 07:53:52Przepraszam za błąd nie Morfawieckiego lecz Makiszyńskiego
  Kornel Makiszyński jako "wychrzta" lepiej rozumiał psychologiczned mechanizmy i przyczyny powodzeń "dobrych zmian" społeczno politycznych preferfowanych przez filozofie potalmudystyczne dla gojów.
 • @Husky 07:20:42
  Rozumiem, że obrazek przedstawia dzisiejszą poranną modlitwę Huskyego i jego rodziny (z ojcem czy z synem). Z pewnością lepsze to, niż modlitwy Kaczyńskiego na drabince (kanalie i mordy).
 • @Husky
  Żydowski geszefciarz, wyznawca mamony Raoul Wallenberg..biedni żydzi, mit-Wallenberg obalony..

  Praca doktorska Attili Lajosa wydana w Szwecji w formie książkowej pt „Hjälten och offren” ( bohater i ofiara) – jakieś dziesięć lat temu – całkowicie obala mit R. Wallenberga, jako ofiarnego wybawcę wielu tysięcy żydów na Węgrzech. Dwujęzyczny Lajos, badający tak szwedzkie, jaki i węgierskie archiwa, ukazuje Wallenberga jako żydowskiego geszefciarza, który nikogo nie uratował. A nawet nie miał takiego zamiaru, lecz jedynie jako zwykły oddelegowany kurier konsularny przewiózł w swojej walizce 300-400 gotowych paszportów szwedzkich, wystawionych na czołowych żydów budapesztańskich. Nazwiska tych żydów, którym wystawiono paszporty przeżycia, podyktowała rządowi szwedzkiemu gmina żydowska w Sztokholmie. Wallenberg był jedynie takim sobie specjalnym listonoszem – kurierem. Był to jednak listonosz – przedsiębiorca, który mając swoje biuro w konsulacie szwedzkim, zdobył sobie dostęp i do jakiejś pieczątki z nazwą konsulatu szwedzkiego, i do zwykłego papieru listowego z insygniami konsulatu (taki papier jaki leży w każdym pokoju hotelowym). Tym papierem i pieczątką posługiwał się najpierw, aby się rozreklamować w Budapeszcie, a potem aby na tym zbijać kasę.

  Wystraszeni żydzi dowiedziawszy się, że „szwedzki dyplomata” chodzący po getcie budapesztańskim szuka określanych żydów i wręcza im paszporty szwedzkie, zaczęli negocjować z tym listonoszem na temat, czy nie mógłby on pomoc także i innym żydom w potrzebie. Wallenberg jako dobry żyd chętnie się na to zgodził i właśnie na wspomnianym papierze „firmowym” wystawiał takie „paszporty”, które zaświadczały, że osoba okazująca niemieckim władzom taki papier jest pod opieką konsularną ambasady szwedzkiej w Budapeszcie. Oczywiście, jako ten dobry żyd pobierał za tę pracę opłatę od takiego gettowego petenta. Były to głównie kamienie szlachetne i złoto, a odmierzane garściami, bo praca była trudna, zaś płacącemu chodziło o przeżycie. Tak uszczęśliwiona ofiara antysemityzmu, z papierem w ręku, uciekała z Getta i była wolna. Oczywiście radość wolności u takiego żyda trwała do momentu zatrzymania go przez policję lub żandarmerię. Bo te uliczne patrole takiego papieru nie respektowały, a co gorsza, uznawały takiego żyda „chronionego przez konsulat szwedzki” za zwykłego uciekiniera z getta i albo zabijały go na miejscu, albo wysyłały pierwszym transportem do Oświęcimia. Jest to swoiście dobry przykład na tzw. zbrodnię doskonałą.

  Książka Attili Lajosa podaje bardzo wiele „źródłowych” faktów i jako taka powinna być szeroko czytana w Polsce, choćby jako odtrutka na brednie historyczne, dotyczące bardzo wielu istotnych wydarzeń historycznych, które są coraz perfidniej zakłamywane, a te dotyczące losów żydów są tym szczególniej postawione na głowie.

  O tym trzeba jednak przeczytać w książce, jako całości, bo tego tu nie streszczamy. To, co dodaje pewnego „kolorytu” tej pracy doktorskiej, to np. informacja o tym, że Raul Wallenberg był czarną owcą w całym rodzie Wallenbergów i klan nie przyznawał się do niego. Mogło to być spowodowane tym, że klan ma korzenie askenazyjskie , a Raul był wymieszany z sefardinim. Jak podaje Attila Lajos, paszporty przywiezione do Budapesztu przez Wallenberga były wystawione właśnie na żydów askenazim. Jak podaje autor, w Budapeszcie mieszkali głównie askenazim , a sefardim bytowali na prowincji. Z tych sefardim na Węgrzech prawie nikt się nie uratował. Wg. Lajosa, Wallenberg na tej kurierskiej pracy zgromadził gigantyczną fortunę w i to trakcie zaledwie kilkutygodniowego rezydowania w Budapeszcie. Pospolite kosztowności wymieniał na pieniądze, które wysyłał bankiem do Szwajcarii i Szwecji, a co cenniejsze okazy sztuki jubilerskiej trzymał w sejfach. W trakcie zatrzymania go przez NKWD Wallenberg siedział w samochodzie, który właśnie był załadowany tymi precjozami, a sam „kurier” gotował się do wyjazdu ze stolicy Węgier. Tam ślad po nim zaginął i nie ma dowodu na to, że został wywieziony z Budapesztu.

  Nieco podobnym do Wallenberga był Soros. Soros jako dziecko był dwujęzyczny i gestapo brało go jako tłumacza w getcie. A kapitał założycielski fortuny Sorosa pochodzi w Węgier. Daje to skalę porównawczą fortuny Wallenberga, która musiała być wielokrotnie większa od Sorosowej, bo Wallenberg jako osoba dorosła i z immunitetem mógł „pracować” inaczej niż dziecko manipulowane przez dorosłych.

  Gmina żydowska w Szwecji zdobyła wielkie fortuny na rewolucyjnym rabunku w Rosji, a po gminach: amerykańskiej, brytyjskiej i niemieckiej była najważniejszą i najoperatywniejszą w świecie. To w Szwecji były główne banki obsługujące tak przygotowania do rewolucji w Rosji, jaki późniejsze wieloletnie spuszczanie z niej krwi. Pieniądze jednak zarobione na tym procederze musiały być dość skromne. Wniosek taki należy wyciągnąć z tego, że kiedy zarówno władze niemieckie na Węgrzech jak i rząd nacjonalistyczny węgierski wystąpiły do Szwecji z prośbą o przyjęcie każdej dowolnej ilości „żydów” z Węgier, to nie spotkało się z jakimkolwiek pozytywnym wydźwiękiem. Ani rząd szwedzki, ani gmina żydowska w Szwecji nie były zainteresowane jakąkolwiek akcją ratunkową. Rząd poprzestał na tych paruset paszportach i o niczym więcej nie chciał słyszeć, a gmina żydowska zgodziła się na przyjęcie 200 (dwustu) żydów z Węgier i sfinansowanie ich przejazdu oraz zagospodarowania w Szwecji. Dotyczyło to jednak jedynie żydowskich dzieci (sic!). Mimo interesów na rabunku w Rosji, gmina w Szwecji pozostała biedna, tak musiało być – jak wiemy, kradzione nie tuczy, a jak również wiadomo, jedzenie w Sztokholmie zawsze było drogie. Biedni żydzi – ofiary antysemityzmu.

  Biedni, a i po pieniądzach ani śladu………

  (-) Krzysztof Cierpisz

  2013-10-13

  Za: http://gazetawarszawska.com/2013/10/13/biedni-zydzi-mit-wallenberga-obalony/
 • @Husky 07:56:47
  Rotmistrz Pilecki MUSIAŁ UMRZEĆ bo on wiedział, że żydokomunistyczny premier Szpilman alias Cymerman alias Cyrankiewicz w Auschwitz zajmował się wyceną i dzieleniem kosztowności i złota odebranego żydom i Polakom, a nie organizowaniem ruchu oporu..za co dobre Niemce wysłały go do wód w Szwajcarii na wczasy lecznicze, w nagrodę za ciężką pracę.
 • @kula Lis 67 13:16:40
  Witold Pilecki został skazany na śmierć między innymi dlatego, że w czasie pobytu w Auschwitz poznał tajemnicę późniejszego komunistycznego premiera. - Józef Cyrankiewicz, chcąc lansować siebie jako bohatera, musiał pozbyć się groźnego rywala do tytułu twórcy obozowej konspiracji - mówi Tadeusz Płużański.

  Marcin Bartnicki: Dlaczego Pilecki musiał zginąć? Wiele wyroków śmierci zamieniano na kary więzienia. Tak było w przypadku Pana ojca.
  Tadeusz Płużański: Sowieci i ich kolaboranci w Polsce represjonowali tysiące przeciwników systemu. Żołnierzy, których dziś nazywamy wyklętymi, działaczy politycznych i wszystkich, którzy przeciwstawiali się sowieckiemu złu. Tysiące zostało wyeliminowanych, ale nie wszyscy. Niektórym szczęśliwie udało się przetrwać. Wyroki były zmniejszane, również nie wszyscy partyzanci leśni zginęli.
  Pilecki nie prowadził typowo bojowej działalności z bronią w ręku. Był aż tak groźny dla władz komunistycznych, że jego wyrok śmierci nie mógł zostać uchylony?
  Nie sądzę, aby było to możliwe. Nie chodzi tylko o charakter walki. Zygmunt Szendzielarz „Łupaszka” czy rotmistrz Pilecki, który walczył metodami wywiadowczymi, stanowili ogromne zagrożenie dla rodzącego się ustroju i nie miało znaczenia, który był bardziej niebezpieczny. Obaj byli ideowcami i mieli wielki autorytet wśród swoich ludzi. A takich przewodników narodu likwidowano w pierwszej kolejności. Na śmierć skazywano przede wszystkim dowódców. Ci, którzy przeżyli, byli ich podwładnymi - to jest też przypadek mojego ojca. Dowódcą kilkunastoosobowej grupy był Pilecki i on jeden zginął, bo on był mózgiem całej operacji. Reszcie postanowiono darować życie. Oczywiście jeśli komuś zamienia się wyrok z kary śmierci na dożywotnie więzienie, to też trzeba się zastanowić, czy mówimy o wielkiej łaskawości.
  W artykule opublikowanym w serwisie „Historia” Wirtualnej Polski postawił pan hipotezę, według której wpływ na wyrok śmierci dla Pileckiego miało również to, czego dowiedział się w Auschwitz o Józefie Cyrankiewiczu - późniejszym komunistycznym premierze.
  Nieuchronność kary dla Pileckiego wynikała z dwóch względów. Po pierwsze ukochał ojczyznę i Boga, czyli te przedwojenne polskie wartości, z którymi próbowano się rozprawić. Drugim elementem jest też osoba Józefa Cyrankiewicza. Niektórzy nie widzą związku między śmiercią Pileckiego, a działalnością Cyrankiewicza. Ja taki związek widzę.

  Są na to dowody?
  Wciąż nie ma twardych dowodów, ale pozwoliłem sobie na przeprowadzenie procesu poszlakowego, z którego wyraźnie wynika, że Cyrankiewicz nie tylko nie pomógł rotmistrzowi, ale przyczynił się do jego śmierci.
  Może pan podać najważniejsze poszlaki, które potwierdzają tę hipotezę?
  To cały szereg poszlak. Są to przede wszystkim relacje byłych więźniów Auschwitz, którzy mieli rozpoznać tę sytuację i Cyrankiewicza nie jako zwykłego więźnia, tylko usadowionego w obozowej konspiracji donosiciela. Tych relacji jest bardzo dużo i nie wiem, dlaczego przez niektórych są podważane i traktowane z przymrużeniem oka. Według mnie ich wiarygodność nie ulega wątpliwości. Trzeba zostawić sobie margines błędu, jednak wiele świadczy o tym, że Józef Cyrankiewicz i Witold Pilecki wiele wiedzieli o swoich rolach w Auschwitz. Pilecki miał napisać list do Cyrankiewicza widząc, jak on zakłamuje historię obozu i przypisuje sobie zasługi w tworzeniu obozowej konspiracji. Wiadomo też, że do Cyrankiewicza zgłaszali się byli więźniowie z prośbą o pomoc dla Pileckiego, więc zdaje się, że karty w tej historii były odkryte. Cyrankiewicz, chcąc lansować siebie jako bohatera, musiał pozbyć się groźnego rywala do tytułu twórcy obozowej konspiracji.
  Komuniści pochowali go w bezimiennym grobie, bo obawiali się pamięci o Pileckim, czy miało to być dodatkowe upokorzenie?
  Myślę, że upokorzenie może odnosić się do rodzin, natomiast intencje nie są do końca znane. Nie ulega wątpliwości, że na tym właśnie polegało owo słynne „wyklęcie”. Nie było to tylko wyeliminowanie fizyczne, ale też wymazanie z pamięci. Zrobiono wszystko, aby zlikwidować wszelkie ślady. W przypadku Pileckiego to jest nie tylko wrzucenie do bezimiennego dołu, ale również całkowita marginalizacja rodziny czy też likwidacja majątku Sukurcze na Białorusi, z którego nie zostało zupełnie nic. Jest tu szereg elementów, które miały spowodować, że ten człowiek miał zostać zupełnie zapomniany.
  Pilecki nie był wyjątkiem.
  Tak uczyniono wobec wielu żołnierzy wyklętych, właściwie wobec wszystkich, którzy znaleźli się na „Łączce”. Wiemy dziś, że było to daleko posunięte barbarzyństwo. Nie wystarczyło ich zastrzelić i ukryć w ziemi, nie wystarczyło również postawić na nich grobów - głównie funkcjonariuszy systemu komunistycznego. Te szczątki były również metodycznie niszczone. Dziś odnajdujemy często fragmenty, drobne cząsteczki, zamiast pełnych szkieletów. To wszystko składa się na „wyklęcie”.
  Według sondażu przeprowadzonego przez Kantar Public dla Polskiego Radia 24, 66 proc. Polaków nie wie, kim był Pilecki, jednocześnie od lat obserwujemy wysyp publikacji na jego temat i związanych z nim akcji społecznych. Gdzie popularyzatorzy wiedzy o historii popełnili błąd?
  To rzeczywiście bardzo przykre, ale trudno tu mówić o błędzie. Postać rotmistrza jest przypominana już od wielu lat. Pierwsze próby podejmowano już przed 1989 rokiem. Okazuje się to jednak mało skuteczne. Niektórym zajmującym się tematem może się wydawać, że Pilecki jest powszechnie znany, ale przytoczony przez pana sondaż temu przeczy. Ja znajduję odpowiedź w komunistycznej propagandzie, która wiązała się ze zbrodnią od początku. Jest tak samo jak ze zbrodnią katyńską, której towarzyszy kłamstwo katyńskie. Możemy też powiedzieć, że zbrodni na „Łączce” towarzyszy kłamstwo na „Łączce”, albo próba wymazania tego miejsca z pamięci. Albo też trwająca do dziś próba zafałszowania tego miejsca. Czytam różne komentarze w internecie, że "tych bandytów nie należy wydobywać", że zakłóca się spokój pochowanych. Przez cały czas ta historia jest zakłamywana, ale jej geneza sięga roku 1944, albo nawet czasów wcześniejszych - kiedy bolszewizm zwyciężył w Rosji.

  https://dorzeczy.pl/kraj/30488/Tadeusz-Pluzanski-Witold-Pilecki-zginal-bo-poznal-tajemnice-Jozefa-Cyrankiewicza.htm
 • @Husky 07:56:47
  Zaczynają się grabieże i mordy...
  Tak na ludności polskiej, postrzeganej jako ciemiężycieli Litwinów. Głosny mord np. na polskim prokuratorze w Wilnie.

  Co do sznurków przy karabinach, to bym uważał. Ci w walonkach z karabinami na sznurkach skopali nam tyłki w 1939 w trzy dni.
 • Wiceprzewodniczący Knesetu Yehiel Hilik Bar:
  Przyjechaliśmy tutaj, żeby uhonorować odwagę - prostą, zwykłą, czystą odwagę

  https://pbs.twimg.com/media/DKAlOiuX0AEva7W.jpg
 • 18.09.1939r! zbrodniarze z OUN zamordowali w Sławentynie
  18.09.1939r! zbrodniarze z OUN zamordowali w Sławentynie ok. 80 osób w tym małe dzieci. Zbrodni dokonano głównie narzędziami gospodarskimi.

  https://pbs.twimg.com/media/DKGzaLNXUAUV7pd.jpg
 • Piotr Śmietański
  Piotr Śmietański w dniu 25 maja 1948 roku o godz. 21.30 strzałem w tył głowy zamordował Witolda Pileckiego. Uciekł z Polski...

  https://pbs.twimg.com/media/DKFbF6pWsAADcmr.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

ULUBIENI AUTORZY

więcej