Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
981 postów 30734 komentarze

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

The End

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie mówię żegnajcie . Tylko do zobaczenia

 

 Nic nie może przecież wiecznie trwać.

 

KOMENTARZE

 • a co to:))
  ...wysyłają cię na placówkę na Kubę ?:)
 • @trybeus 13:41:56
  :))) https://c.o0bg.com/rf/image_960w/Boston/2011-2020/2017/02/14/BostonGlobe.com/EditorialOpinion/Images/0215graham2.jpg
 • Amerykane nie pozostawiają swoich bojców.
  O dwóch takich, których nie ma

  Upiorne oblicze wojny ukazało się w historii dwóch Rosjan – 38-letniego Romana Zabołotnego i 39-letniego Grigorija Curkanu. Pod koniec września przez media przetoczyła się wiadomość, że obaj dostali się do niewoli w Syrii, wpadli w ręce Państwa Islamskiego. Następnie w sieci opublikowano krótki filmik, przedstawiający jeńców – obszarpanych i pobitych. Jeden z nich mówi, kim są, gdzie się znajdują i w czyich rękach. Ministerstwo Obrony Rosji pospieszyło z zapewnieniem, że z jeńcami nie ma nic wspólnego, że nie są oni żołnierzami rosyjskiej armii. Rzeczniczka MSZ deklarowała, że jej resort sprawdza dane. A rzecznik Putina zdystansował się: Kreml nie może się zajmować takimi rzeczami, a poza tym – czy to wiarygodna wiadomość? Wczoraj deputowany Dumy oświadczył, że jeńcy najprawdopodobniej nie żyją. Państwo Islamskie na razie nie potwierdziło faktu egzekucji.

  Zabołotny i Curkanu nie są oficjalnymi żołnierzami rosyjskiej armii na oficjalnym żołdzie, na oficjalnej liście kadr. Ale Rosja wojuje nie tylko oficjalnymi bagnetami. W kocioł wielu konfliktów rzuca najemników. O dwóch jeńcach wiadomo, że zaciągnęli się do tzw. grupy Wagnera. Prywatnej armii świadczącej usługi brudne i niewygodne. Na przykład na wschodzie Ukrainy. Albo w Syrii. Konotacje z Kremlem tej grupy stały się już dawno tajemnicą poliszynela (http://labuszewska.blog.tygodnikpowszechny.pl/2016/12/21/grupa-wagnera-na-kremlu/).

  Zabołotny został wysłany do Syrii w maju br. po dwumiesięcznym szkoleniu w obozie treningowym grupy Wagnera w pobliżu Molkino w Kraju Krasnodarskim na południu Rosji. Curkanu był w Syrii (z przerwami) od września 2013 roku. W składzie bojowych grup Wagnera brali udział w walkach o Dajr az-Zaur. Tam też dostali się do niewoli. Opozycyjna „Nowaja Gazieta” zasugerowała, że szczególnie ostre walki o to miejsce związane są dążeniem do objęcia kontroli nad tamtejszymi polami roponośnymi. „Po wyzwoleniu tych terenów z rąk Państwa Islamskiego złoża przypadną rosyjskiej firmie EuroPolis. […] Firma w maju otworzyła biuro w Damaszku i rozpoczęła ożywioną działalność w Syrii, podpisała umowy z syryjskim rządem. Euro Polis to firma afiliowana ze znanym petersburskim biznesmenem Jewgienijem Prigożynem”.

  Faktycznie Prigożyn to znana postać. Nazywany jest „ulubionym kucharzem Putina”. Panowie znają się z burzliwych czasów petersburskich. Putin lubi pono balować w jego lokalach gastronomicznych, Prigożyn z kolei obsługuje interesy władz, utrzymując „fabrykę trolli”. (O Prigożynie pisałam na blogu: http://labuszewska.blog.tygodnikpowszechny.pl/2016/06/02/na-talerzu-putina-czyli-przypadki-pewnego-kucharza/). Czy w Syrii ma obiecane kolejne konfitury? Bardzo ciekawe. Ale to temat na inną rozprawkę. Teraz wróćmy do losu „wagnerowców”. Zabołotny i Curkanu nie są jedynymi ofiarami wojny w Syrii z ramienia grupy Wagnera. W sierpniu br. petersburska Fontanka publikowała listę strat: http://www.fontanka.ru/2017/08/19/050/. W oficjalnych mediach rzecz jasna władze się z takimi wiadomościami nie afiszują. Wagner przywozi trumny z „ładunkiem 200” dyskretnie. Ale tym razem mamy do czynienia z wyjątkowym wypadkiem. Zabołotny i Curkanu zostali wzięci do niewoli, ich apel został opublikowany przez oprawców. Zwykle celem takich filmików jest poruszenie władz danego kraju, by móc otrzymać za to jakieś zyski polityczne lub wymusić haracz. Tak czy inaczej władze kraju, z którego pochodzą jeńcy, podejmują działania w celu ich uwolnienia, opinia publiczna woła o sprawiedliwość itd. „Ważne, że ludziom grozi śmierć, i jeśli mają oni choć cień szansy, by przeżyć, to mogą liczyć tylko na to, że rosyjskie władze podejmą akcję w celu ich uratowania. Choćby poprzez publiczne wypowiedzi oficjalnych czynników, tajną dyplomację, efektywne działania służb specjalnych. A skoro nie da się im pomóc, to wypadałoby choćby wyrazić współczucie wobec tych, którzy znaleźli się w takiej sytuacji, są bici, zostaną straceni. Tym bardziej ciężko słuchać oświadczeń ministerstwa obrony Rosji, które jak zwykle nie poznaje swoich żołnierzy, nie ma o nich pojęcia” – napisał Ilja Milsztejn na opozycyjnym portalu Grani.ru. No, właśnie – ich-tam-niet (ich-tam-nie-ma). Psom wojny ci, którzy ich wysłali w bój, odmawiają praw ludzkich.

  Jeden z komentatorów rosyjskiej sceny politycznej Arkadij Babczenko po skandalach z potajemnymi pogrzebami rosyjskich żołnierzy walczących na wschodzie Ukrainy, od których oficjalne władze Rosji tchórzliwie się odżegnywały, z sarkazmem przerobił głośny propagandowy slogan „Rosja swoich nie zostawia” na bliższe życiu „Rosja cię zawsze zostawi w potrzebie, synku”.

  http://labuszewska.blog.tygodnikpowszechny.pl/2017/10/06/o-dwoch-takich-ktorych-nie-ma/

  Stawiam pałę za poddanie się Bolszewikom!

  Wracaj czym prędzej.
 • nick husky się skompromitował...a więc...
  ..pod jakim nickiem ...będziesz teraz wklejał?

  ps. żegnajcie jest bardziej odpowiednie...

  ...bo "do zobaczenia" może powiedzieć ktoś,kto swoją facjatę chociaż raz w sieci pokaże, co oczywiście ciebie nie dotyczy...
 • @Paulus Aquarius 14:23:02
  Syjonistyczną gnidę zawsze rozpoznamy, niezależnie od tego, jaki sobie wymyśli nick.
 • ???
  A gdzie tort?
  Włącz se muzyczkę na drogę
  https://www.youtube.com/watch?v=ekSh0lDCAEc
 • autor
  Wzięli cie do ciągnięcia innych sań?
  Tu miałeś nieźle, a w nowym miejscu mogą i bata używać. I sanie cięższe, i micha mniejsza. Jednym słowem - schodzisz na psy.
 • All
  Nie wieszajcie (nomen-omem)psów na autorze.
  Każdy ma prawo dorosnąć, zmądrzeć, zacząć od nowa.
  Osobiście, będzie mi brakowało „jego” notek historycznych, natomiast z ulgą odetchnę od prymitywnej, rynsztokowej niekiedy, politycznej propagandy.
 • @
  8-))))
 • Zbóju!
  Rozumiem i popieram twoją decyzję.
  Widzę, że w końcu dotarło do ciebie, że z PiSlamistami daleko nie zajedziesz i postanowiłeś zmienić barwy. Każdy Anonim ma takie prawo i możliwość. Ja nie... :(

  Jak już otrząśniesz się z PiSdzielskiej choroby to daj znać :)

  Pozdrówka!
 • @ Autor
  Miłego pobytu na Azorach :-)
  Pozdro!
  5*
 • @Nibiru 16:45:00
  "...na psie wyspy Azory..."

  :-DDDD

  Pozdro!
 • all
  Husky zmienia zaprzęg? Za mało płacą? A może dorasta i zrozumiał?
  Podobno krowy tylko nie zmieniają poglądów...

  Kogo teraz panowie blogerzy będziecie czołgać i mieszać z błotem?

  Husky, wyjątkowo, po raz pierwszy 5*, niech stracę...
 • Autor
  А всё-таки жаль...;-(

  Na pożegnanie wiersz z górnej półki,

  Сказка о красной шапочке

  Жил был на свете кадет.
  В красную шапочку кадет был одет.

  Кроме этой шапочки, доставшейся кадету,
  ни черта в нем красного не было и нету.

  Услышит кадет - революция где-то,
  шапочка сейчас же на голове кадета.

  Жили припеваючи за кадетом кадет,
  и отец кадета, и кадетов дед.

  Поднялся однажды пребольшущий ветер,
  в клочья шапчонку изорвал на кадете.

  И остался он черный. А видевшие это
  волки революции сцапали кадета.

  Известно, какая у волков диета.
  Вместе с манжетами сожрали кадета.

  Когда будете делать политику, дети,
  не забудьте сказочку об этом кадете.
 • @Nibiru 19:44:13
  Wróci...
  Zmieni futro i znowu będzie z nami :))

  //Czyżby chodziło tylko o uzależnienie i nawroty potrzeby ćpania i odurzania się NEONem?//

  Też zauważyłem tę chorobę. Najbardziej cierpią na nią trolle i zwykli idioci, których onegdaj wykopałem stąd. Teraz zebrali się na "niedorobionej" piaskownicy i szczekają. Ale nochale ciągle przyklejone do NEonka :)))
 • @roux 19:49:10
  pozdrowienia od zbanowanych !!!
 • @laluś 20:06:16
  прѝвет,
  Ban zdjęty.
  Pozdrawiam
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:56:32
  //Ale nochale ciągle przyklejone do NEonka :)))//

  ja bym wpuścił na chwilę :))...
 • Do widzenia
  Szkoda.
  Nigdy u Pana nie komentowałem, ale często czytałem z sympatią i uznaniem.
  Będzie tu Pana brakowało ...
  Do widzenia :)
 • Autor
  Szkoda, bo Pana polubiłem. Podobało mi się to, że umiemy się kulturalnie różnić. Ceniłem też Pańską historyczno-rocznicową czujność, dużą wiedzę, refleks i dowcip. Liczę na to, że Pan jeszcze tu wróci. Neon jest na swój sposób unikalny i panuje tu prawdziwa wolność.
  Zatem: do zobaczenia, nawet jeśli ma to być kolejna sympatyczna psia morda. BJ
 • @trybeus 20:37:58
  //ja bym wpuścił na chwilę :)).//

  Ja też :))) Ale by była jazda...
  Tylko, że żaden z tych jełopów nie ma odwagi bo wiedzą, że to nie ich liga :)
 • No cóż, lubiłem tego przesympatycznego ale zagubionego, podkładającego się pieska Husky
  Może dlatego, że lubię psy? Z pewnością nick niewygodny, kojarzący się z wiernym psem Kaczyńskiego.

  Kto wie, czy zleceniodawcy skierują cię na inne zadanie, inny portal, bo tu zostałeś zbyt mocno rozpoznany? A może powrócisz jak feniks z popiołów pod innym nickiem.

  Może powrócisz już jako Polak z wioski zapatrzonej w to co ksiądz proboszcz głosi, a może na przekór jako mieszkaniec dużego miasta, ośrodka gospodarczego, gdzie PiS dostaje tęgie baty (lemingów tam nie dosyt).

  No cóż stawiasz nam nowe zadanie, znajdź zbójnickiego/huskyego w nowym wcieleniu.

  A na dziś z husteczką haftowaną, jak zakochane dziewczę żegnające swego lubego odchodzącego do Królewca, na posługę "namiestnikowi" żegnam. Żegnam wspaniałą pieśnią naszej kultury [https://www.youtube.com/watch?v=ZJaThhR91pE]
  I wierności nie przyrzekam :)
 • Jesień już...
  U nas, na jednostce, sporo psów się pałęta. Nie gonimy tego, bo pożytek jest. Zawsze to na rannej wachcie na obcego zaszczeka, albo choć zaskomle, gdy go wróg zaciuka. Bezpieczeństwo na majdanie pies podnosi, a i psychiczność wśród wojaków polepsza, dogoterapię mamy za darmo.

  Do izby można takiego kundla wziąść, teraz, gdy jeszcze ogrzewania nie puścili a zimne, pruskie koszarowe mury grobowem chłodem emanują. Wskoczy taki futrzak na pryczę, w nogach się usadowi, jest na czym skostniałe stopy oprzeć i wygrzać. Służba lżejsza, gdy z psem.

  Nie zeżre taki kundel wiele, resztki z kantyny, ale i to niechętnie konsumuje.
  Woli sobie po lasach zapolować, człowieka w rzeczywistości nie potrzebuje, samowystarczalny, wolny i niezależny jest.

  Jako wolny, wilczy byt taki pies, canus, dla nas, pograniczników, przykładem jest. Gdy już wojna nadejdzie, co oby prędzej, nasze chłopaki też jako wilczęta w lasy zapadną. Wroga będziemy z zasadzki nękać, tych wszelkich żydów, demokratów i zdrajców Narodu będziemy boleśnie kąsać, aż do skutku, jako wilcze stado o Ojczyznę bić się będziemy.
 • Piesku
  https://www.youtube.com/watch?v=fa0ogUfelAI

  https://www.youtube.com/watch?v=DsO6hiSMG6Y

  https://www.youtube.com/watch?v=DsO6hiSMG6Y

  https://www.youtube.com/watch?v=X8vNgs2XlKw
  Salut camarade...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:20:13
  // Jak już otrząśniesz się z PiSdzielskiej choroby to daj znać :) //

  - Hauuu! Hauu!
 • @Repsol 13:55:57
  .
  https://c.o0bg.com/rf/image_960w/Boston/2011-2020/2017/02/14/BostonGlobe.com/EditorialOpinion/Images/0215graham2.jpg
  .
  POTRZEBUJĘ TEGO 5 ZAPRZĘGÓW NA 11 LISTOPADA POD PAŁACEM NAMIESTNIKOWSKIM, ... MUSZĄ UMIEĆ WYĆ :D
 • @Husky
  Zapodaj tu te "cyckki", .... niech wszyscy poznają prawdziwy powód :D
 • @Ziut - Blok Narodowy Polski 05:21:22
  Ave .:))) https://www.youtube.com/watch?v=KyenQg-sa-k
 • @Ziut - Blok Narodowy Polski 05:27:13
  Tu z cyckami . Ave . :))) https://www.youtube.com/watch?v=vXVSCCyIZCU
 • @
  Jedynym powodem mojej nieobecności jest stan zdrowia.
  Już w czwartek czeka mnie poważna operacja a po dwóch tygodniach kolejna.
  Tylko tyle.
  Dzięki za wszystkie komentarze
  Do zobaczenia
 • @Husky 18:57:07
  Zdrowiej i nie martw się.
  Trzymam za Ciebie kciuki.
 • @trybeus 13:41:56
  Husky napisał mi jak i to na swym blogu za pośrednictwem drugiej osoby ponieważ sam nie może, że leży w szpitalu po wypadku, czekają go dwie operacje. Ma uszkodzone kręgi szyjne i niedowład prawej ręki. Módlmy się o jego szybki powrót do zdrowia i na blog.
 • @fretka 19:13:17 napisał do mnie na maila.
  W ubiegły czwartek mialem wypadek zresztą z pozoru zupełnie niegroźny.

  Wjechał mi w bok auta motorem gówniarz 16 lat.

  I co ciekawa przeleciał przez auto wysokim lobem, padł na ziemię, wstał otrzepał się i to wszystko.

  Ja natomiast w pierwszej chwili myślałem że i mi się nic nie stało.Niestety po chwili pojawił się ból karku i zdrętwiała mi ręką.

  W szpitalu okazało się że mam poważnie uszkodzone kręgi szyjne i niedowład prawej ręki.

  Po wielu zdjęciach oraz tomografi okazuje się że potrzebna jest operacja.A po dwóch tygodniach druga.

  Co będzie dalej zobaczymy.

  ten list jak i wcześniejszy wpis na blogu piszę moja sympatia.

  Pozdrawiam.
 • @Husky 18:57:07
  On tu takie [swoje] zdjęcie kolportował *, "zapatrzone w dekolt" / Mam nadzieję ze go nie "zadenuncjowałem" / Proszę mu życzyć szybkiego powrotu do zdrowia.

  * Ziut@Husky Zapodaj tu te "cyckki", .... niech wszyscy poznają prawdziwy powód :D Ziut - Blok Narodowy Polski 09.10.2017 05:27:13
 • @Husky 18:57:07
  Życzę szybkiego powrotu do zdrowia i udanych operacji.
 • @Husky 18:57:07
  No to dużo zdrowia życzę...wspomnę w modlitwie...pozdr
 • @ Autor
  Kuźwa, ja naprawdę chciałem żebyś sobie trochę wypoczął na Azorach, a tu takie "kwiatki".
  Zdrowiej szybko.
 • @Husky 18:57:07
  Wyzdrowiej szybko .Ave . Przesyłam dobrą nutę . https://www.youtube.com/watch?v=5n0kJ5uUfWs

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej