Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
693 posty 22597 komentarzy

Tylko prawda

Husky - Prawicowiec,katolik Zoologiczny antykomunista UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony "Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" -Jan Paweł II

150. urodziny marszałka Józefa Piłsudskiego

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jak patrzymy na XX w., to Piłsudski jest politykiem stanowiącym klasę dla siebie samego. Dmowski, Daszyński czy inni politycy ludowi byli politykami partyjnymi, natomiast kimś, kto miał wizję całej Rzeczypospolitej

Urodził się w czasach, gdy nie było państwa niepodległego, nie było armii, a charakter Polaków można było właściwie nazwać zbiorową chorobą psychiczną, bez jakichkolwiek aspiracji niepodległościowych. A on sięgnął po testament tradycji romantycznej, odczytał ten testament i wcielił go w życie– tak o marszałku Józefie Piłsudskim mówi Bohdan Urbankowski, autor książki „Józef Piłsudski. Marzyciel i strateg”.

Józef Piłsudski (1867-1935) - mąż stanu, współtwórca niepodległej Polski;członek Polskiej Partii Socjalistycznej był m.in. współzałożycielem i komendantem głównym Związku Walki Czynnej. Dowódca I Brygady Legionów Polskich (1914-1916), inicjator utworzenia Polskiej Organizacji Wojskowej; członek Tymczasowej Rady Stanu (1917). Po odzyskaniu niepodległości był Naczelnikiem Państwa i Naczelnym Wodzem (1918-1922), marszałkiem Polski; po zamachu stanu w 1926 roku przejął władzę w państwie; dwukrotny premier (1926-1928 i 1930), Generalny Inspektor Sił Zbrojnych i minister spraw wojskowych w latach 1926-1935.
 

 

 

 

             

 
"Piłsudski miał fanatycznych wielbicieli, którzy go kochali więcej niż własnych rodziców, niż własne dzieci, ale było wielu ludzi, którzy go nienawidzili, miał całe warstwy ludności, całe dzielnice Polski przeciwko sobie, potężną nieufność do siebie. I oto nie znać było tego w dniu pogrzebu. Przeciwnie, można stwierdzić jako fakt i prawdę, że w dniach jego pogrzebu, że na wieść o jego śmierci, strach i zalęknienie, co stanie się teraz z Polską, kiedy Jego zabrakło, przeleciał od Bałtyku poprzez Poznańskie i Śląsk i od Karpat do Dźwiny. Po całej wielkiej ojczyźnie, którąśmy cztery lata po jego śmierci stracili" - pisał Stanisław Cat-Mackiewicz, wspominając atmosferę panującą po śmierci marszałka.

„Przez jednych uwielbiany, przez innych zajadle zwalczany, był niewątpliwie marszałek główną postacią w dziejach Polski międzywojennej. Jego wieloletnia bezkompromisowa walka o niepodległość, czołowa rola, jaką odegrał w odrodzeniu Polski, a później jako Naczelnik Państwa i Wódz Naczelny w wojnie z Rosją Radziecką, stanowiły zasługi, których nikt nie mógł kwestionować” – pisał o Józefie Piłsudskim historyk prof. Wojciech Roszkowski. Postać naczelnika, marszałka i twórcy Legionów Polskich wciąż stanowi jeden z głównych punktów odniesienia w polskiej pamięci historycznej.

Józef Klemens Piłsudski urodził się 5 grudnia 1867 r. w Zułowie w powiecie święciańskim. Przyszły marszałek wywodził się ze starego rodu litewskiej szlachty. Jego matka, Maria z Billewiczów (1842–1884), należała do jednej z najstarszych rodzin szlachty żmudzińskiej

 

 

 Dzisiaj obchodzimy 150. rocznicę urodzin ojca polskiej niepodległości marszałka Józefa Piłsudskiego.

Jak patrzymy na XX w., to Piłsudski jest politykiem stanowiącym klasę dla siebie samego. Dmowski, Daszyński czy inni politycy ludowi byli politykami partyjnymi, natomiast kimś, kto miał wizję całej Rzeczypospolitej, organizował ją i przeorganizowywał był właśnie Piłsudski. Potem, po latach, był ktoś o podobnym rozmachu twórczym, kulturowym – mam na myśli Jana Pawła II– mówi „Codziennej” związany ze Strefą Wolnego Słowa Bohdan Urbankowski.
– Rok 1857, kiedy Józef Piłsudski przychodzi na świat, był rokiem najgorszym. Nie ma niepodległego państwa, nie ma armii, charakter Polaków jest taki, że można by go właściwie nazwać zbiorową chorobą psychiczną. Spotykają się na cmentarzach, żeby opłakiwać umarłych kombatantów, albo w kościele, by opiewać rocznice klęsk. Nie jest to społeczeństwo normalne, twórcze, radosne – wyjaśnia Bohdan Urbankowski.

A jednak Piłsudskiemu udaje się etos niepodległego państwa i wolnego społeczeństwa naprawić, a właściwie stworzyć od zera. – Chociaż nie do końca od zera, bo miał wzorce. Wzorcem Piłsudskiego była Polska niepodległa, I Rzeczpospolita. Wzór wojska, armii, ruchu niepodległościowego – czerpał z mitu powstania styczniowego. I udaje mu się, w 1918 r. odzyskujemy niepodległość – podkreśla Urbankowski.

Pozostaje zagadka – jak powstała właśnie taka, a nie inna Polska? – Ona powstała z literatury, z literatury romantycznej. Ta Polska, którą tworzą piłsudczycy, to jest trochę Polska z „Pana Tadeusza”. Oni się tego uczą z przeszłości – z literatury, legend rodzinnych, ze wspomnień. Dziadek był w jednym powstaniu, ojciec był w innym, a pradziadek był jeszcze u Dąbrowskiego – opowiada Urbankowski.

– Ta tradycja jest jak testament, a Piłsudski ten testament odczytał i wcielił w życie. Sam Piłsudski powiedział, że tak naprawdę wierzą ci, którzy wyznają ideę czynem, gadać można wszystko– podkreśla.

 
 
 
https://kuratorium.krakow.pl/obchody-150-rocznicy-urodzin-marszalka-jozefa-pilsudskiego/
//dzieje.pl/aktualnosci/150-lat-temu-urodzil-sie-jozef-pilsudski-wspoltworca-niepodleglej-polski
//niezalezna.pl/210534-polska-niepodlegla-polska-romantyczna-150-urodziny-marszalka-jozefa-pilsudskiego
 
 
 

 

KOMENTARZE

 • ups...
  Nie kwestionuję wielkości Marszałka.

  Ale kilkakrotnie źle zdiagnozował (m.in. wkraczając w 1914 r. na ziemie dzisiejszej Kielecczyzny z nadzieją na to, że się do niego mieszkańcy Kongresówki przyłączą); popadając w depresję czyniącą go niezdolnym do kierowania armią w kluczowym dla obrony Warszawy momencie (i gen. Rozwadowski musiał przejąć stery obrony); decydując się na Zamach Majowy - jak pokazuje historia, sanacyjna diagnoza nie oznaczała niczego dobrego dla narodu polskiego (17% strat osobowych, nikt, poza Żydami (w Galicji do 90%), takich strat nie zanotował, nawet Romów procentowo zginęło mniej niż Polaków. Przypuszczalnie gdyby w 39 r. rządy niesanacyjne były przy władzy, skończyłoby się zwasalizowaniem Polski przez Hitlera i wyniesieniem jakiegoś Studnickiego-Petaina do władzy (znając nas, ludność Polski się temu sprzeciwiła 2x intensywniej, niż w przypadku Francji), Rydz-Śmigły stałby się polskim DeGaullem, a Polska (przykładem Francji) otrzymałaby udział w szeregu aliantów. Chichotem historii jest to, że zwasalizowana Francja, a nie niezależna Polska, występuje jako powojenny zwycięzca.

  Oczywiście to wszystko gdybanie.... ale czy aż tak nieprawdopodobne?

  Nie doceniamy dyplomacji... wkład dwóch osób (Dmowskiego i Paderewskiego) w kształt Traktatu Wersalskiego był przeogromny.

  Dlaczego warto inwestować w dyplomację i mądrzy to wiedzą? Bo nauka języków kosztuje taniej, niż krew....
 • @maharaja 08:04:59
  Tak
  Marszałek popełniał błędy.
  Jak każdy.
  Pamiętajmy co to były za czasy.

  Ale to nie przesłania Jego wielkości.
  Dzięki za komentarz

  https://pbs.twimg.com/media/DQPMf65X4AAuulm.jpg
 • Husky
  Notkę zacząłeś od manipulacji:
  //Piłsudski jest politykiem stanowiącym klasę dla siebie samego. Dmowski, Daszyński czy inni politycy ludowi byli politykami partyjnymi,//

  To Dmowski miał wizję państwa i to głównie jemu i Paderewskiemu zawdzięczamy niepodległość. Ziuk też się dołożył, nie przeczę ale ogrom błędów i zbrodni popełnionych później dyskwalifikują go jako męża stanu. Obecnie PiSlamiści dmuchają ten balonik kultu "marszałka" bo tak im pasuje, chcą iść w ślady zamordystycznej Sanacji.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 08:46:57
  Jak każdy z nas, mamy prawo do subiektywnych i obiektywnych metod oceny postawy Marszałka.
  Ja wybieram obiektywną
  Pzdr.
 • @Husky 08:55:07
  Realizowane są obecnie niemal codziennie audycje medialne przygotowujące obowiązującą poprawność na 100R. odzyskania niepodległego bytu Polski. Styl i treść tych przekazów na przykładzie emisji TVP i PR-1-programu (mieniące się za media publiczne i polskie, politycznie „narodowe”) jest wyłącznie jednostronny, tak jakby poza postacią Józefa Piłsudskiego nie było żadnej godnej osoby, aby choć na chwilę wspomnieć o nich. Nie ma Romana Dmowskiego, Wincentego Witosa, nikogo poza mitycznym geniuszem „Wskrzesiciela”. Te słowo na rozum bluźniercze są niemal na każdej tablicy znajdujące się przy wzniesionych jego pomnikach. Słowo „wskrzesiciel” dotyczy już jednostronnie urzeczywistnianej propagandy bez żadnej dyskusji dla widocznego już obrazu głupoty narodowej wciskanej nam na siłę jako narodu polskiego w sposób podły „wskrzeszanego” niby objawienia, jako oczywistej bez wątpliwości „prawdy” – jest to faktem – nie tylko w propagandzie, ale w ustawowych postanowieniach władz naszego kraju. Dla wrażliwego normalnego słuchacza Polaka w polskim nam Kraju znającego choć odrobinę prawdę burzy się tu przyrodzona inteligencja człowieka w naturalny sposób nie zgadzająca się na nikczemne kłamstwa pomijające elementarne fakty i zasady przekazywania tych informacji jako całości składające się na stan prawdy w oparciu o fakty jak było. Nie trudno pojąć w jakim celu się to dzieje i jaki panujący w Polsce establishment tą propagandę uprawia i podnosi do rangi „kultu’ nie kwestionowanej w to „wiary” – jako stempel przedwojennej sanacji – jako też wizytówka elementarnej kultury traktowania nas jako ludzi godnych Polaków dla nazywania się narodem. Tego już nie ma, są tylko słowa, w propagandzie obowiązuje globalizm bez zasad i ducha co jest w sercu.
 • @Husky 08:55:07
  Kto jest uczciwy nie ulega stadnej poprawności i nie czci Święta Niepodległości (11 listopada) z gloryfikacją postaci Józefa Piłsudskiego na ustach. Czemu? – bo jest to fałsz i urąga naturalnej inteligencji ludzkiej godności Człowieka, inaczej, jest to akt wyrzeczenia się przyrodzonego rozumu. Publiczne kłamstwo powoduje zbiorową głupotę naszego narodu.
  Ø Mieszkańcy Wielkopolski mają szczególne powody do odrzucenia politycznego tła czci marszałka J. Piłsudskiego – mianowany tak po zamachu stanu w 1926 r. – w dniu 11 listopada. Czemu ?– w dniu tym Niemcy przekazali mu władzę, przywieziony przez nich specjalnym pociągiem (w wagonie-salonce kanclerza Niemiec) z Berlina do Warszawy, aby przeszkadzać patriotycznym dążeniom Polaków w Wielkopolsce i nie tylko, aby Wielkopolska nie była integralną częścią Odrodzonej Polski w jej starych piastowskich granicach. Mieszkańcy Poznania i okolic mogą nabyć tą książkę bezpośrednio w Kórniku jadąc tam (np. po pracy) na wskazany adres mając nie z pełna 20 km drogi – zachęcam do tego swych Przyjaciół, wszystkich znajomych, członków rodziny i całą rzesze blisko mieszkających tam Polaków patriotów.
  Ø Bez wątpienia zapowiadane oficjalne przyszłoroczne obchody 100R. Odrodzenia się Polski nie pominą bezkrytycznej roli „zasług” postaci Józefa Piłsudskiego z nagłośnionym kultem „hymnu” 1 kadrowej. Są już odgłosy informacji tej propagandy w tytule „Piłsudski Superstar” w publikacji co poniektórych pism: „Przyszłoroczne obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę upłyną nam pod znakiem, a jakże, Józefa Piłsudskiego. Już 5 grudnia zbierze się Zgromadzenie Narodowe, które w 150 rocznicę urodzin Marszałka zainauguruje „Rok niepodległościowy”. Zapowiada się więc dostojnie i na poważnie. Nad myślą i czynem Marszałka pochylać się będzie szkolna dziatwa, duchowieństwo oraz oficjele zgromadzeni na licznych sesjach, apelach i capstrzykach, których z pewnością nie zabraknie.” itp. Więcej: http://www.mysl-polska.pl/1380
 • @Husky 08:18:35
  Wśród partii politycznych i osób określających swoje poglądy jako prawicowe i katolickie wyrażające się w zestawieniu Polak-katolik, panuje wielki mit Marszałka. Mało osób jednak wie, jak wyglądały prawdziwe poglądy Józefa Piłsudskiego na wiarę katolicką.

  W 1926 Piłsudski obalił demokratyczne władze Polski podczas zamachu majowego. Plany zamachu były doskonale znane komunistom, międzynarodowej finansjerze i Niemcom, a zamach majowy współorganizowała masoneria w łonie piłsudczyków.

  Dzięki zamachowi Piłsudskiego władzę w II RP przejęli masoni. Piłsudski przed I w.ś. wspierał rozwój masonerii w organizacji Strzeleckiej.

  Wyrazem masońskich porządków po przewrocie majowym był dekret prezydenta Mościckiego, który usuną z orła (będącego godłem Polski) krzyż i uzupełnił go masońskimi gwiazdami. Po zamachu na rozkaz Piłsudskiego torturowano jego przeciwników politycznych w Berezie Kartuskiej, w tym narodowców późniejszych bohaterów w walce z Niemcami, komunistyczną Rosją i bezpieką.

  Józef Pilsudski nie nawrócił się również na łożu śmierci. Wezwany ksiądz Korniłowicz ostatniego namaszczenia udzielił najprawdopodobniej już zwłokom Piłsudskiego. Współpracownicy Piłsudskiego (wszyscy masoni) wezwali za późno księdza, by uniemożliwić spowiadającemu się marszałkowi zdradę tajemnic sanacji.

  Arcybiskup Sapieha był przeciwny pochówkowi Piłsudskiego na Wawelu. Wieniawa-Długoszowski po śmierci Piłsudskiego nakazał zaś luterańskiemu pastorowi by nie robił trudności w zorganizowaniu katolickiego pogrzebu marszałka.

  W dniu śmierci Piłsudskiego święta siostra Faustyna Kowalska miała widzenie że dusza możnego człowieka który właśnie umierał trafi na jakiś czas do piekła gdzie będzie cierpieć męki piekielne.

  Jan Bodakowski

  SPOWIEDŹ KSIĘDZA – być mądrym (kapłanem) przed szkodą!

  Warto przypomnieć, ku przestrodze, „spowiedź publiczną” kapelana legionów, księdza Józefa Panasia, wygłoszoną w warszawskim kościele garnizonowym przy ulicy Długiej, w obecności Arcybiskupa Galla w dniu 17 maja 1926 r., po nabożeństwie za żołnierzy poległych w bratobójczej walce, podczas zamachu majowego Józefa Piłsudskiego.

  „Ja, były kapelan wojsk legionowych Piłsudskiego, oświadczam wobec Boga, trumien pomordowanych mych braci i wszystkich obecnych, co następuje:

  Zgrzeszyłem ciężko, gdyż niemal bałwochwalczo czciłem i wierzyłem w prawość i uczciwość żołnierską Piłsudskiego, lecz Pan Bóg sprawiedliwy mnie za to ukarał, gdyż dzisiaj muszę patrzeć na największą ze zbrodni w świecie, która popełnił Piłsudski. Ordery, które dotąd zdobiły mi piersi…….. otrzymane z rąk Piłsudskiego, nosiłem z dumą i chlubą.

  Dziś po tej zbrodni, którą on popełnił, palą mi pierś, zrywam je, gdyż te same ordery znajdują się na piersiach gen. Dreszera, zwycięzcy w bratobójczej walce, rzucam mu pod nogi, ponieważ zostały zhańbione”

  Po tych słowach zerwał z piersi ordery i rzucił je gen. Dreszerowi, po czym oddalił się do zakrystii.

  Piłsudczycy do niebywałych rozmiarów rozkręcili propagandę ubóstwiającą Piłsudskiego, jako nadczłowieka i zbawcę Polski, wydali ustawę zabraniającą pisania czegokolwiek negatywnego o Piłsudskim! Propaguje ona naiwny, sentymentalny patriotyzm (patriota – jeździec bez głowy) i jest zawsze nieświadomym narzędziem politycznym naszych wrogów. To im „zawdzięczamy” trzy katastrofy narodowe: wyprawę kijowską, klęskę wrześniową i powstanie warszawskie.
 • @Husky 08:18:35
  Henryk Pająk- PONURA PRAWDA O PIŁSUDSKIM - CO TO ZA WÓDZ?
  Co to za historycy, co to za „polska” historiografia, która przez 70 lat nie stawiała tych pytań, okłamując Polaków legendą o nim – BUDOWNICZYM POLSKI ODRODZONEJ? Jak Piłsudski wojował z katolickim klerem http://nczas.com/publicystyka/pilsudskiego-wojenki-z-klerem/

  PRAWDA O PIŁSUDSKIM

  Stworzenie legendy o Piłsudskim i Sanacji jest majstersztykiem niepolskiej propagandy, ale „prawda jest jak oliwa i kwestią czasu na wierzch wypływa”.

  Ojciec Piłsudskiego przed powstaniem styczniowym był oberpolicmajstrem w Warszawie. Znienawidzony przez Polaków, miał opinię gorliwego sługusa Rosjan, złodzieja, łapownika i okrutnika.

  – kard. Sapieha nie pozwolił umieścić jego trumny w Kaplicy Królewskiej na Wawelu jako apostaty i wroga narodu, ale jego kamaryla wymusiła to siłą!

  Ideowo socjalista, zwolennik teorii Marksa, działający w zdominowanym przez Żydów ruchu socjalistycznym. W okresie rewolucji 1905 r. wszczynał bratobójcze walki – ma na sumieniu wielu zamordowanych Polaków.

  Człowiek niewykształcony, prostacki w zachowaniu, przesądny (ważne decyzje podejmował pod wpływem impulsu lub z kart). Już jako Naczelnik Państwa brał udział w tajnych zebraniach masonów i uczestniczył w seansach spirytystycznych. Po trupach parł do władzy. Polityk bez głębszej wizji politycznej dla Polski, bez wiary w istnienie suwerennego państwa polskiego: zwolennik straceńczej idei powstańczej i podporządkowania się Niemcom. Z polecenia Berlina wojska niemieckie oddały się mu do dyspozycji, a zależna od Niemiec Rada Regencyjna przekazała mu władzę. Wierny sojuszowi z Niemcami nie udzielił pomocy Powstaniu Wielkopolskiemu, był przeciwny odzyskania Gdańska i dostępu do Bałtyku (!).

  Osadzenie u władzy Piłsudskiego było dalekowzrocznym pociągnięciem Niemców, neutralizującym w ten sposób politykę R. Dmowskiego i znienawidzonego przez nich Obozu Narodowego. Chorobliwie nienawidził Rosji, a był obojętny na polską politykę wobec Zachodu. Stał się narzędziem niemieckiej racji stanu.

  Marszałek samozwaniec. Samouk wojskowości, sam siebie mianował Marszałkiem Polski (19.03.1920 r.)!!! Nigdy nie służył w wojsku, nie miał żadnego doświadczenia bojowego – Legionami dowodzili zawodowi wojskowi austriaccy (Austriacy otwarcie przyznawali, iż jest dyletantem wojskowości, ale trzymają go ze względów politycznych). Był rasowym rewolucjonistą.

  12 sierpnia 1920 r. w momencie krytycznym dla egzystencji państwa, tchórzy i składa rezygnację z funkcji Naczelnego Wodza i Naczelnika Państwa (dezercja!). W tej sytuacji powinien być rozstrzelany, ale niezdarny premier chłop Witos nie stanął na wysokości zadania i ukrył ten fakt przed narodem.

  12 maja 1926 r. siłą obala legalny rząd – w bratobójczych walkach zginęło 379 Polaków, a 920 zostało rannych. W ówczesnej sytuacji politycznej Europy była to zbrodnia, której owoce zebraliśmy w 1939 r.

  Na jego polecenie skrytobójczo zamordowano wybitnych generałów Polaków (potencjalnych kandydatów na stan. Naczelnego Wodza): gen. Zagórskiego, gen. Rozwadowskiego, gen. Malczewskiego, gen. Hempela, gen. Franka; innych zdymisjonował (np. Dowbór–Muśnicki, M. Januszajtis, J. Haller, Szeptycki, Sikorski). Na generałów mianował ludzi miernych, ale ślepo sobie oddanych. Wojsko uczynił prywatnym folwarkiem.

  R. Dmowski po odbytym z nim spotkaniu 21.05.1920 r., stwierdził: „… To człowiek niepoczytalny, nie da się z nim sensownie rozmawiać!”. Otaczał się ludźmi małymi, służalczymi i bezkrytycznymi. Wybitny uczony prof. F. Koneczny rządy piłsudczyzny oceniał jako zapaść cywilizacyjną Polski, narzucenie narodowi mieszanki cywilizacyjnej bizantyńsko–turańsko–żydowskiej. Rydz Śmigły w prywatnych rozmowach z zaufanymi osobami uważał Piłsudskiego za człowieka nienormalnego.

  Rozbroił armię. Po maju 1926 r. dezorganizuje naczelne władze wojskowe, likwiduje Ścisłą Radę Wojenną, a Sztab Generalny pozbawia zasadniczych kompetencji. W Wyższej Szkole Wojennej ograniczono zakres nauczania: już nie ma tworzyć doktryny wojennej i szkolić wyższych dowódców. Do 1939 r., mimo wielkich wysiłków, nie dało się tego naprawić.

  Megaloman. W testamencie przekazał swój mózg do badań Uniwersytetowi Wileńskiemu (ha, ha, ha !) – człowiek, którego życie prywatne było wysoce niemoralne, niewykształcony, wysławiający się wulgarnie i po chamsku, rewolucjonista, agent wywiadów austriackiego, niemieckiego i japońskiego, o rękach splamionych bratobójczą krwią, polityk na usługach niemieckich, polityk bez racjonalnego programu politycznego… miał o sobie tak wysokie mniemanie!
  W l. 30. prowadził tajne konszachty z hitlerowcami, wg tych umów Polska miała z Niemcami uderzyć na ZSRR, oddać Niemcom Pomorze i Gdańsk w zamian za Litwę i Kłajpedę! Okres międzywojenny był bezlitosną walką z Narodem (włącznie z eksterminacją fizyczną Polaków myślących narodowo) o zmianę jego duszy katolicko–narodowej na socjalistyczno–kosmopolityczną.

  Znamienne fakty: Niemcy po zajęciu Polski w 1939 r. wystawili przy jego grobie na Wawelu wartę honorową (sic!). Zaś Żydzi przyznali mu honorowe obywatelstwo Izraela, obdarowali go działką ziemi, jeden z kibuców nazwali jego imieniem, utworzyli muzeum Piłsudskiego i zawsze okazują mu cześć, a znając ich wrodzoną pogardę do gojów, to już samo mówi za siebie.

  P.S. Proszę powysyłać te przesłanie gdzie się tylko da, a szczególnie w Rodzinie nawet jeśli one wśród znajomych będą się wzajemnie powtarzać. Te ważne informacje związane są nie tylko z potrzeby poznania prawdy co jest na faktach, ale aby uchronić się od upodlenia własnej godności i narodowej dumy jako narodu – bądź sobą na prawdzie i odważnie podnoś do czego jesteś sam przekonany. Ideą jako misją godności jest zawsze prawda. Nie należymy do jakiegoś ideologicznie określonego środowiska, tym bardziej do takiego co nas oszukują i spychają do niebytu mające nie polskie cele. Przy wysyłaniu dla zainteresowanych wokół i tym co powinni wiedzieć, uprzejmie proszę o wymazanie źródła wyjścia tych informacji. Ważne są tu tylko fakty i zasady, a nie jakieś poglądy bez względu z czyjego, jakiego źródła one są.
 • Żydowski przydupas
  i nic więcej
 • @Husky 08:55:07
  //Ja wybieram obiektywną//

  Obiektywny jest tylko Pan Bóg. Na pewno nie ty czy ja.
  Co wcale nie oznacza, że masz rację bo jej w tym przypadku nie masz :)))
 • @Wrzodak Z. 10:21:53
  //Mieszkańcy Wielkopolski mają szczególne powody do odrzucenia politycznego tła czci marszałka J. Piłsudskiego//

  Jako wnuk Powstańca Wielkopolskiego potwierdzam!
 • @nikander 11:17:12
  Dokładnie tak

  Tutaj garść informacji źródłowych

  http://spiritolibero.neon24.pl/post/125087,pilsudski-w-oczach-starszych-braci
 • ...
  Szanowni Panowie przedmówcy- Zygmunt Wrzodak, Jarek Ruszkiewicz i Nikander - trafnie uderzyli w syjonistyczny fałsz zbójnickiego.. Dla was Panowie 5*
  Dla żydoPiSopieska oczywiście 1*
  Ja ze swojej strony dodam jeszcze to :
  https://vigilinclinaverat.wordpress.com/2016/02/08/pilsudski-czlowiek-syjonistycznej-masonerii/
 • @Paulus Aquarius 18:03:49
  Jestem zdruzgotany tym wstrząsającym wręcz komentarzem
  jak tu żyć, jak żyć
  i jeszcze ta ocena.......

  GENIUSZ !
  Na TAKIEGO Męża Stanu poczekamy ze 200 lat

  https://pbs.twimg.com/media/DQR0tF4XkAAQ4sL.jpg
 • @Husky 18:17:38
  Ja mogę poczekać nawet 1000 lat .
  Ale ani jednego dnia mniej :))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:23:51
  Czyli
  pożyjemy, zobaczymy
  to moment 8-)))))
 • @Husky 18:17:38
  Co Ty Husky, jaja sobie robisz, jakie 200 lat a ten z Żoliborza przybłęda z pod Odessy to już nie geniusz???
  Przecież to ani na rowerze jeżdzić nie umie, pływać nie umie, kobiety nie przytulił, dziecka nie wychował, dwa dni pierwsze stanu wojennego przespał, nie podpisał lojalki, konta nie miał do 60 roku życia, prawa jazdy nie ma, nie potrafił zarobić na swoje utrzymanie, zielonego pojęcia nie ma o ekonomi, gospodarce, otrzymał kawał z toru ukradzionego polakom, na nartach jeżdzic nie umie. chałupe na Żoliborzu wybudowali mu rosjanie w czasie zaborów, a więc nie musiał budować sam itd.
  Przecież to geniusz
 • @Wrzodak Z. 18:31:59
  Hehehehehehehehe
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:35:00
  Cóś ci pisiorowskie trolle zadyszki dostają, cós im zaczyna pod górkę iść.
  Czyżby to przełom jak za czasów AjWajES-u???
 • @Wrzodak Z. 18:31:59
  "Przecież to ani na rowerze jeżdzić nie umie(...)" /Wrzodak Z/

  Pan natomiast, ze wszystkimi swoimi umiejętnościami, nie ma szans na bycie na jego miejscu. A co gorsza, nikt nie rzuci w pańskim kierunku złośliwego "geniusz". "To" (zamiast on) jest dla Pana wyjątkowo bolesne.
 • Wszystkim zwolennikom samozwańczego marszałaka, polecam do koniecznego obejrzenia...
  https://www.youtube.com/watch?v=I5bYLKS-eRc&t=44s
 • @AgnieszkaS 18:59:31
  tak kończą (skończyły) legendy ......
  solidarności
  Serdecznie pozdrawiam
 • @Husky 19:12:05
  Najważniejsze, że się ostał ten wielki bojownik, którego nawet SBecja zapomniała przymknąć 13 grudnia :)))))

  Pewnie telepatycznie poraził ich swoim patriotyzmem i miłością do Ziuka.
 • @Jan Paweł 19:10:32
  Głową muru nie przebijesz,
  ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.
  Józef Piłsudski

  https://pbs.twimg.com/media/DQTcKwcX0AEXL_e.jpg
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:47:04
  Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska

  Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.

  J.P
 • @Husky 19:53:29
  //Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.//

  Ależ ja szanuję naszą przeszłość! Czyżbyś miał inne zdanie na ten temat?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:01:09
  I ja szanuję naszą przeszłość
 • @AgnieszkaS 18:59:31
  Dzięki za współczucie, dobra kobieto, ale niestety, nie jesteś w typie Jarosławy, a więc nie walcz o niego.
 • Kult Ziuka
  jak widzę kwitnie ale na szczęście pojawia się w Polsce coraz więcej świadomych osób, które mówią i piszą prawdę o Piłsudskim więc mimo tych panegiryków na jego cześć jak ten z tego tekstu prawda o tym agencie i bandycie dotrze do szerokich kręgów społecznych.
 • @Miksa 22:00:50
  Człowiek, dla którego nie było rzeczy niemożliwych.
  Chciał wolnej Polski i tę wolność wraz ze swoimi żołnierzami wywalczył.
  Cześć i Chwała Tobie Panie Marszałku.


  https://pbs.twimg.com/media/DQRZclSXcAEWCq5.jpg
 • @Husky 20:22:10
  "I ja szanuję naszą przeszłość"

  A jak to się ma do pisania o niej prawdy? "Obiektywnie"? ;-(

  I co teraz?
 • @Husky 19:12:05
  To jest jedn z twoich najpodlejszych komentarzy, żydowski kundlu.

OSTATNIE POSTY

więcej
 • ŚWIAT

  Bestie !!!

  Izraelski żołnierz daje się napić wody palestyńskiej kobiecie Ghalya Abu-Rida. Chwilę po zrobieniu tego zdjęcia strzelił jej w głowę z odległości 1m. Zdjęcie miało posłużyć do propagandy o humanitaryzmie izraelskiej armii. czytaj więcej

 • POLITYKA - POLSKA

  Jak to z tym (naj)gorszym sortem było i jest?

  Mowa nienawiści i przemysł pogardy w Polsce rozwinęły się w kilkanaście lat temu. Był to sposób na odsunięcie od władzy rządzącej wówczas koalicji PiS z Samoobroną i LPR czytaj więcej

 • POLSKA

  PIS bije "swoich" ?

  Jezeli tak bedzie nadal sie działo, poleje sie krew. Nas nie zatrzymacie w walce o Wielką Polskę, bez pedalstwa, komuchów i uprzywilejowanych mniejszosci narodowych! czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej