Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
700 postów 22803 komentarze

Tylko prawda

Husky - Prawicowiec,katolik Zoologiczny antykomunista UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony "Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" -Jan Paweł II

Rosyjskiej flagi nie będzie na olimpiadze

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Rosyjscy sportowcy wystąpią na igrzyskach w Pjongczangu pod neutralną flagą. Taką informację podał na konferencji prasowej przewodniczący MKOl, Thomas Bach.

 

 

             

 

Międzynarodowy Komitet Olimpijski podjął decyzję w sprawie udziału rosyjskich sportowców w Olimpiadzie 2018 w Pjongczangu

 

 
           
 
 
 
 
Sportowcy, którzy chcą wystartować, musza spełnić dwa warunki: po pierwsze - wypełnić sportowe kryteria kwalifikacyjne, po drugie - nie mogą być karani za doping oraz nie mogą mieć na koncie żadnych naruszeń przepisów w tej kwestii
 
 
 
W Lozannie odbyło się posiedzenie MKOl w sprawie losów rosyjskiej reprezentacji na przyszłorocznej Olimpiadzie w Korei Południowej.
Decyzja: Rosyjscy sportowcy wezmą udział w Olimpiadzie, ale pod neutralną flagą.

W Igrzyskach mogą uczestniczyć tylko „czyści" rosyjscy sportowcy.

MKOl podjął decyzję na postawie prac dwóch komisji. Jedna z nich, której przewodniczył Denis Oswald, zajmowała się ponownym sprawdzeniem testów antydopingowych rosyjskich sportowców startujących na Olimpiadzie w Soczi. Rezultatem jej pracy było odebranie Rosji 11 medali i utrata pierwszego miejsca w klasyfikacji generalnej.

 

Druga komisja Samuela Schmida sprawdzała doniesienia o możliwej państwowej ingerencji w rosyjski system antydopingowy. Obie komisje rozpoczęły prace po dochodzeniu WADA pod kierownictwem Richarda McLarena w sprawie podmienienia prób dopingowych rosyjskich sportowców przy udziale FBI.
Strona rosyjska nalegała na to, aby wszyscy sportowcy, którzy nie zostali posądzeni o doping, mogli uczestniczyć w Olimpiadzie.

W październiku Władimir Putin uznał za upokarzające dla kraju zarówno ewentualne zawieszenie, jak i zgodę na udział w igrzyskach sportowców z Rosji pod neutralną flagą.

W 2016 roku MKOl już rozpatrywał kwestię udziału rosyjskich zawodników w Olimpiadzie w Rio de Janeiro z powodu oskarżeń o doping. Wówczas reprezentacji zezwolono na udział pod swoją flagą, zawieszając tylko lekkoatletów.

 

 

Sochi 2014: Alexander Legkov and Evgeniy Belov receive life bans for doping

           

 

Sportowcy, którzy chcą wystartować, musza spełnić dwa warunki: po pierwsze - wypełnić sportowe kryteria kwalifikacyjne, po drugie - nie mogą być karani za doping oraz nie mogą mieć na koncie żadnych naruszeń przepisów w tej kwestii. Ponadto Rosjanie wystartują jako "olimpijczycy z Rosji" (skrót oficjalny OAR). W przypadku zdobycia złotego medalu, nie usłyszą hymnu państwowego, a hymn olimpijski.

Członków kierownictwa, którzy uzyskają prawo udziału w igrzyskach, wyłoni MKOl. Będą musieli spełnić między innymi takie warunki:

- nie może wystartować żaden członek kadry z Soczi,

- żaden trener ani lekarz, którego podopieczny dopuścił się złamania przepisów dopingowych nie będzie mógł być członkiem kadry

 
 
 
https://pl.sputniknews.com/swiat/201712056859517-decyzja-mkol-olimpiada-rosja-doping-komisja-udzial-sputnik/

 

KOMENTARZE

 • Chazarska
  globalna mafia w akcji.

  Takie posunięcia to oznaka słabości i wściekłości (BW przeszedł im koło nosa głównie za sprawą Rosji) i wróżą szybki upadek. Na pysk.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:37:33
  : ))) Husky dalej niedysponowany .
 • @Repsol 20:58:07
  Notka info z portalu Sputniknews .com

  Tylko tyle
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:37:33
  Mieszanie polityki ze sportem nikomu na dobre nie wyszło
  i nie wyjdzie

  Nie wiem jak to inaczej skomentować
 • @Husky 21:06:45
  Słusznie prawisz.

  Chazaria się kończy... Psiklo mi :)))
 • @Husky 21:04:46
  Kacapię sam sobie czytaj . Rozumiesz ?.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:09:39
  Jak nie chazaria to kacapia , cały Husky . http://www.ionturismo.com.br/novo_site/wp-content/uploads/2015/01/lobo.jpg
 • Ruscy podchodza!
  :)
 • hmmm
  https://pp.userapi.com/c639223/v639223981/6502e/mLvxb3ATE_8.jpg
 • @lorenco 02:12:55
  Usunąć należy wszystkich wybitnych sportowców Rosyjskich (z innych krajów też) niepozwalających sportowcom USA zdobywać "zasłużonych" złotych medali.
  Tylko wtedy sportowcy USA będą mieli szansę pokazać swą "siłę", a kraj ten "zasłużenie" zaistnieć jako niezagrożone mocarstwo sportowe (mocarstwo sportu "koksowego").
  Sport już dawno przestał być honorową rywalizacją najlepszych, a stało się to za sprawą m/n USA, gdzie sport został całkowicie skomercjalizowany. "Koksiarze" z USA, Norwegi, Niemiec i innych zachodnich krajów w ten sposób widzą możliwość odnoszenia sportowych "sukcesów".
  Proponuję by w przyszłości IO organizować wyłącznie dla sportowców USA a wtedy z pewnością zdobędą oni najwięcej medali.
  No ewentualnie w niektórych dyscyplinach zezwolić na start zawodnikom z jakichś sportowych "republik bananowych"
 • Cały świat czeka na ruch Putina. Ogłosi bojkot igrzysk?
  Międzynarodowy Komitet Olimpijski podjął decyzję o wykluczeniu reprezentacji Rosji z igrzysk olimpijskich w Pjongczangu.

  Na środę swoje wystąpienie zapowiedział Władimir Putin. Nie jest wykluczone, że ogłosi on bojkot igrzysk.
  Według rosyjskich mediów nie jest wykluczone, że ogłosi on bojkot imprezy w Pjongczangu i zabroni sportowcom z tego kraju startu w Korei Południowej.

  https://v.wpimg.pl/MzE2NC5qJBNqBHZzTV4-HDJCYDRFEikUa0IibEYWEgk1Vy0qVB05HyRBKzFqGWJPfFd5IFNBKx4nVC97Bi54SnEEfXIDRWMQNVU=
 • To pokazuje bezsilną wściekłość globalnej mafii żydowskiej.
  Rosja powstrzymała ich zbrodnicze podboje, Rosja buduje świat wielobiegunowy co łamie marzenia globalnych bandytów o władzy nad Światem.

  Globalni bandyci mszczą się z bezsilnej wściekłości na Rosji gdzie tylko mogą.
  Mordują ambasadorów, kradną Rosyjską własność na placówkach, dyskryminują Rosyjskich sportowców, knują nieustannie jak wymordować Rosjan... i szczekają szczekają szczekają...

  Pokazują w ten sposób swoje zbrodnicze i skrajnie zakłamane oblicze.
  Wyobrażacie sobie świat pod butem to bandyckiej skrajnie zbrodniczej globalnej mafii żydowskiej ?
  Świat Orwella przy nich to bajeczka dla grzecznych dzieci.

  Rosja ratuje narody świata przez zagładą.
  Kolejny po Hitlerze kandydat na władcę świata wyje z bezsilnej wściekłości.
 • Nafaszerowani sportowcy, pomadka i brudny finał. Oto wielkie dopingowe skandale
  Lance Armstrong

  Jeden z największych upadków w historii sportu. Kolarski mistrz dla wielu ludzi był idolem - najpierw stoczył skuteczną walkę z chorobą (rak jądra). Następnie zaczął odnosić ogromne sukcesy, wygrywając 7 razy Tour de France.

  Kilka lat temu ogłosił światu, iż zażywał nielegalne środki. Autorytet upadł, ale dla niektórych wciąż pozostawał bohaterem. Podkreślano, że przecież doping w peletonie stosowało mnóstwo innych kolarzy. To był powszechny proceder, a Amerykanin był po prostu najlepszy w gronie oszustów.

  http://cycling-passion.com/wp-content/uploads/2012/09/lance-armstrong.jpg
 • Nafaszerowani sportowcy
  Maria Szarapowa

  Najgłośniejsza sprawa ostatnich miesięcy. Maria Szarapowa sama ogłosiła, że wykryto u niej zabroniony środek - meldonium. Jak sama podkreślała - podobno nie wiedziała, że ten specyfik jest na liście niedozwolonych substancji.
  Światowa Agencja Antydopingowa pięciokrotnie zawiadamiała 29-letnią tenisistkę, która wygrała pięć turniejów z cyklu Wielkiego Szlema. Po roku Rosjanka wróciła do gry.

  Na dopingu przyłapywani byli jednak nie tylko sportowcy z Rosji, ale i multimedaliści zza wielkiej wody.

  http://www.chinadaily.com.cn/sports_olympics/2006-03/15/xin_350303151718048311209.jpg
 • Ben Johnson i najbrudniejszy bieg w historii
  https://ichef.bbci.co.uk/onesport/cps/480/cpsprodpb/FAFF/production/_96055246_ben_johnson_getty.jpg


  Johnson został przyłapany na dopingu podczas igrzysk olimpijskich w Seulu (1988). Odebrano mu wówczas medal oraz rekord świata na 100 metrów.


  W jego organizmie wykryto stanozolol. Konsekwencje tego czynu były ogromne - Międzynarodowy Komitet Olimpijski pozbawił go wszystkich krążków, które wywalczył do 1987 roku.

  Co ciekawe, później na dopingu złapano 5 innych uczestników pamiętnego finału, który określany jest najbrudniejszym biegiem w historii - Raymonda Stewarta, Dennisa Mitchella, Carla Lewisa, Linforda Christie'ego oraz Desaia Williamsa.

  Johnson wrócił jeszcze na bieżnię, ale ponownie został przyłapany na zażywaniu dopingu. Wówczas został zdyskwalifikowany dożywotnio.
 • wielkie dopingowe skandale
  Marion Jones

  Jedna z wielkich sprinterek w historii sportu została przyłapana na dopingu, ale długo się go wypierała. Doszło nawet do sprawy sądowej i dopiero po wielu latach światło dzienne ujrzały jej prywatne listy, w których przyznawała się do zażywania nielegalnych środków. To był gwóźdź do trumny.

  http://i.telegraph.co.uk/multimedia/archive/01853/bonds4_1853661i.jpg  Amerykanka miała być na dopingu w latach 1999-2001, czyli również wtedy, kiedy sięgała po medale igrzysk olimpijskich w Sydney. Wówczas sprinterka była pierwsza w biegach na 100 i 200 metrów oraz w sztafecie 4x400 metrów. Poza tym była trzecia w skoku w dal oraz sztafecie 4x100 metrów.

  Doping był, jest i będzie,
 • To żywa legenda, a jego "Ręka Boga" przeszła do historii.
  Ale Diego Maradona miał też drugą twarz. Tę, którą znają wszyscy, ale wielu wypiera z pamięci. Argentyńczyk aż trzykrotnie został przyłapany na stosowaniu zabronionych środków.

  Po raz pierwszy doping u Maradony wykryto w 1991 roku. W jego organizmie po meczu Napoli z Bari wykryto kokainę. Trzy lata później niegdyś wybitny piłkarz znowu został przyłapany (wykryto efedrynę), choć wówczas był bardzo zaskoczony i przekonywał, że nie wziął niczego, co byłoby niedozwolone.

  http://www.telegraph.co.uk/content/dam/news/2016/08/26/2704079_diego-maradona_trans_NvBQzQNjv4BqG-y5hWvlxXJvZ9P2yIBc3KcEJg4XWE9SMn1VL4wa34g.jpg?imwidth=480

  Trzeci i po raz ostatni Argentyńczyk miał pozytywny wynik badań w 1997 roku, czyli krótko przed zakończeniem kariery. W jego moczu wykryto wówczas metabolity kokainy. Ta sprawa jednak była o tyle skomplikowana, że zaprzeczał zażywaniu zabronionych środków, a na dodatek przedstawił dowody, że ktoś mu groził, że podrzuci narkotyki.

  Ogółem Maradona za trzy przewinienia pauzował tylko 30 miesięcy.
 • Władimir Putin zapowiedział
  że nie zamierza blokować sportowcom ze swojego kraju szansy udziału w igrzyskach olimpijskich w Pjongczang. Co więcej, stwierdził, że zasłużyli na to i powinni wystartować pod neutralną flag

  Putin zapewnił, że do niczego takiego nie dojdzie. - Zdecydowanie nie urządzimy bojkotu, nie będziemy też blokować możliwości startu sportowcom, którzy będą tego chcieli. Zasłużyli sobie na udział w igrzyskach ciężką pracą w trakcie swoich karier. Naturalnie z tego powodu nikogo nie zamierzamy pozbawiać szansy startu w igrzyskach - powiedział rosyjski prezydent.

  Putin dodał również, ze większość oskarżeń wobec sportowców z Rosji opartych jest na zarzutach niepopartych żadnymi dowodami i niemających oparcia w faktach. Jego zdaniem oskarżenia oparte na zeznaniach człowieka o wątpliwej moralności nie powinny w ogóle wpływać na ocenę rosyjskich zawodników.

  - Wszystko wygląda tak, jakby ta decyzja miała tylko i wyłącznie polityczne podłoże. Zobaczymy, co z tego wyniknie, ale ja nie mam co do tego żadnych wątpliwości - dodał Putin.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej