Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
749 postów 24673 komentarze

Tylko prawda

Husky - Prawicowiec,katolik Zoologiczny antykomunista UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony "Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" -Jan Paweł II

Dzisiaj 124 rocznica urodzin św. Maksymiliana M. Kolbe.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

124 lata temu przyszedł na świat jeden z największych polskich świętych - św. Maksymilian Kolbe. Ten skromny zakonnik wydawał "Rycerza Niepokalanej", którego nakład w 1938 roku wyniósł milion egzemplarzy.

 Niepokalana wielu uczyniła świętymi (wszystkich, co do Niej się uciekali). Brak nabożeństwa do Niej jest złym znakiem. Dużo jest zła na świecie, ale pamiętajmy, że Niepokalana potężniejsza i Ona zetrze głowę węża piekielnego.
(św. Maksymilian M. Kolbe) 

 

  

Rajmund Kolbe urodził się 8 stycznia 1894 roku w Zduńskiej Woli jako syn Juliusza Kolbego i Marianny z Dąbrowskich, która o pięć lat przeżyła przyszłego świętego.
Rodzice Rajmunda byli tercjarzami, należeli do III zakonu św. Franciszka. Ojciec, ogarnięty szczerym patriotyzmem, chętnie czytał swoim dwóm synom patriotyczne książki.
Przekaz mówi, że kiedy Rajmund miał 12 lat, ukazała mu się Najświętsza Maryja Panna, trzymająca w rękach dwie korony – białą, oznaczającą czystość i czerwoną, będącą symbolem męczeństwa. Zapytała chłopca, czy je chce, a on odpowiedział, że tak.
– Wówczas Matka Boża mile na mnie spojrzała i znikła – opisywał Rajmund Kolbe zdarzenie, do którego doszło w kościele parafialnym w Pabianicach.
W 1907 roku franciszkanie konwentualni ze Lwowa prowadzili misje właśnie w Pabianicach. Rajmund i jego starszy brat Franciszek, postanowił wstąpić do franciszkanów.
W 1910 roku poprosił o przyjęcie do nowicjatu. Przyjął zakonne imię Maksymilian. Po roku złożył śluby czasowe. W dzień Wszystkich Świętych 1914 roku złożył uroczystą profesję i dodał sobie imię Maria. 28 kwietnia 1918 roku otrzymał święcenia kapłańskie.
W 1917 roku, jako subdiakon, założył Rycerstwo Niepokalanej (Militia Immaculatae). W styczniu 1922 roku zaczął wydawać w Krakowie Rycerza Niepokalanej. Był rok 1930, kiedy ojciec Kolbe z czterem współbraćmi wyjechał do Nagasaki w Japonii, gdzie założył drugi Niepokalanów. Wrócił przed wybuchem II wojny światowej.
25 maja 1941 roku Niemcy wywieźli go do obozu koncentracyjnego Auschwitz, gdzie otrzymał numer 16 670. W lipcu za ucieczkę jednego z więźniów komendant obozu skazał na śmierć losowo wybranych więźniów. Mieli trafić do bunkra i umrzeć z głodu. Jednym ze skazanych był Franciszek Gajowniczek. Przeraził się, że nie zobaczy już swojej żony i dzieci. Powiedział to na tyle głośno, że słowa dotarły do uszu Maksymiliana. Zakonnik poprosił, by skazano go na śmierć w miejsce Gajowniczka. Niemcy zamknęli go w bunkrze głodowym wraz z dziewięcioma innymi więźniami.
Przyzwyczajony do głodu przeżył w bunkrze dwa tygodnie bez jedzenia i picia. Gdy strażnicy 14 sierpnia 1941 roku otworzyli drzwi, zobaczyli, że jako jedyny przeżył. Dobili go zastrzykiem fenolu.
Ojciec Maksymilian Maria Kolbe zginął w wigilię święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
W 1971 roku papież Pawel VI beatyfikował franciszkanina, a 11 lat później Jan Paweł II dokonał kanonizacji.

 
 
       
 
"Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich."(J 15, 13)
29 lipca 1941 r. podczas apelu w Auschwitz Maksymilian Kolbe dobrowolnie wybrał śmierć głodową w zamian za Franciszka Gajowniczka.
"Nie mogłem nic powiedzieć ani podziękować, tylko się obydwaj patrzyliśmy na siebie i tak on odszedł" Gajowniczek św. o. Maksymilianie Kolbe
 

       
 
 
Maksymilian Kolbe został dobity w bloku śmierci, a potem spalony!
 
Męczennik, święty Kościoła katolickiego!
 
"Morì un uomo ma l'umanità si salvò"
 
 

 

KOMENTARZE

 • Podobno, parokrotna próba spalenia ciała O. Kolbe nie przyniosła rezultatu...
  Podobno O. Maksymilian Kolbe jest gdzieś pochowany na terenie obozu Auschwitz.
 • Z całą pewnością jest to tzw "silny" Święty, do...
  Którego Polacy powinni się modlić o wstawiennictwo za naszą Ojczyznę, tak samo jak do Św Stanisława i Św Andrzeja Boboli
 • @Jan Paweł 16:46:11
  Nigdy o tym nie slyszalem
  pzdr.
 • @Jan Paweł 16:49:24
  Nie zapominajac o Janie Pawle II
 • @Husky 16:50:57
  Mówił o tym Śp Kazimierz Świtoń, który był przecież tam na miejscu i rozmawiał tam z wieloma ludźmi.
 • @Husky 16:51:59
  Ciekawe, czy Jan Paweł II z własnej nieprzymuszonej woli usunął klasztor Karmelitanek z terenu obozu (które przecież swoją modlitwą uświęcały to miejsce), czy ktoś mu "kazał" , "doradzał" itd
  https://www.youtube.com/watch?v=13QaJE9Qcrw&t=196s
  Podobno, jak mówi Ks. Natanek w Watykanie były i są bardzo duże naciski i wpływy, nazwijmy to obcych religii.
 • @Jan Paweł 17:16:22
  Np, jak to się stało, że na II Soborze, byli "biskupi" protestanccy, którzy mieli także wpływ na "owoce" Soboru
 • @Jan Paweł 17:19:03
  A jak zaowocowała tzw Reformacja a raczej krwawa dla Kościoła (i nie tylko) rewolucja, można zobaczyć na filmie Grzegorza Brauna. Polecam
 • @Jan Paweł 17:11:02
  Rajmund Kolbe urodził się 8 stycznia 1894 roku. W zakonie przybrał imiona Maksymilian Maria. Wielu z nas kojarzy go wyłącznie ze śmiercią w Auschwitz... Podczas studiów w Rzymie dokładnie sto lat temu ujrzał demonstrację masonów i profanację symboli katolickich.To zmieniło go..

  https://pbs.twimg.com/media/DTBWBgEW0AA_k_n.jpg
 • Wspolczesnym Ojcem Kolbe jest Ojciec Tadeusz Rydzyk.
  Tak samo go sie opluwa jak Ojca Kolbe opluwali szydercy przed 1939.
 • @staszek kieliszek 08:02:25
  Dokładnie tak jest Panie Staszku.
  Mamy tu takiego na portalu "fana" o.Rydzyka.
  Dla niego plucie na o.Rydzyka to codzienność.
  Pozdrawiam
 • @Husky 08:53:42
  Ja tam tego fana mam gdzies a Ojca Rydzyka uwazam.Jest gosc.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej