Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
778 postów 25841 komentarzy

Tylko prawda

Husky - Prawicowiec,katolik Zoologiczny antykomunista UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony "Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" -Jan Paweł II

Podpisze ? Nie podpisze ?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zgodnie z konstytucją prezydenta podpisuje ustawę w ciągu 21 dni od dnia jej przedstawienia. Prezydent może również ustawę zawetować, czyli przekazać ją Sejmowi do ponownego rozpatrzenia.

Prezydent Andrzej Duda na pewno będzie podejmował decyzję ws. nowelizacji ustawy o IPN w trosce o interes Polski, o polskie bezpieczeństwo i polski dobry statut na arenie międzynarodowej - oświadczył w czwartek wieczorem szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

O dalsze losy noweli pytany był w czwartek wieczorem w TVP szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski, który odpowiedział, że prezydent ma konstytucyjny czas, by odnieść się do tej ustawy. "Na pewno będzie tę decyzję podejmował w trosce o interes Polski, o polskie bezpieczeństwo i polski dobry statut na arenie międzynarodowej"- zaznaczył.

 

         

Panie Prezydencie A.Duda, proszę o niezwłoczne(natychmiastowe) podpisanie ustawy o IPN.Nie ma na co czekać Panie Prezydencie A.Duda! Izrael wiedział oj ustawie od 2 lat i siedział spokojnie.

Teraz trzeba podpisać jeszcze nową ustawę reprywatyzacyjną. Wrzawa Polakożercow nie ustanie, a my robimy swoje dla dobrego imienia i interesu Polski.Nie możemy pozwalać, aby nas fałszywie oskarżano i znieważano za coś, czego nie zrobiliśmy, a jednocześnie aby wybielano tych, którzy są rzeczywiście odpowiedzialni za zbrodnie II wojny światowej. Izrael nie ma prawa wtrącać się w prawodawstwo rządu polskiego.

 

Jeśli Prezydent A.Duda nie podpisze nowelizacji tej ustawy to powinienem, jeśli ma choć trochę honoru, podpisać swą rezygnację z funkcji do której chyba jeszcze nie dorósł.

Jeśli chce Pan pozostać Prezydentem Polaków musi Pan tą ustawę natychmiast podpisać.

 

 ps.

Debil, czy tylko ignorant?


"Za stwierdzenie, że byli Polacy, którzy zabijali Żydów, będzie groziło 3 lata więzienia"

       

 

 

TVN i Polsat idą łeb w łeb w antypolskiej interpretacji sporu Polska - Izrael.
Zresztą w każdej sytuacji stoją po stronie przeciwnej do Polski.
Co z ustawą o repolonizacji mediów?


KOMENTARZE

 • Spoko Zbóju,
  Podpisze! O to jestem spokojny.

  Podpisze nie dlatego, że taki z niego "patriota" czy "mąż stanu".
  Podpisze dlatego, że to jest zwykła ustawka obliczona na zwiększenie poparcia dla PiSraela. Kaczor chce jednym ruchem zmazać plamy wizerunkowe, które PiSrael dał.
  W sprawie ustawy 447 nawet się nie zająknęli a ta ustawa jest właśnie największym zagrożeniem dla Polski. Kaczor o tej sprawie nawet się nie zająknął w rozmowie z amerykańskim sekretarzem stanu. O dupie Maryni gadali?
  Obecnie procedowana poprawka nie ma ŻADNEJ mocy sprawczej bo zawiera tyle furtek, że będzie można dalej bezkarnie pluć na Polskę.

  Przewiduję, że będziesz mógł z dziką rozkoszą zamieścić nowe słupki poparcia dla PiSraela. Tylko, że to wszystko dzięki kłamstwu.
 • Trochę "korowodów" w chałacie
  Potem podpis,a potem 65 mld chazary dopiszą do Polskiego długu wirtualnego.I tak nikt się nie skapuje.Potem sie dowiemy ,że za tą kasę Izrael mógł zacząć atak na Iran.
  Alleluja i do przodu.
 • PS
  Oczywiście ta ustawka ma także drugie dno. Israel też kręci swoje lody (razem z Niemcami).
  Zobacz jaka diabelska intryga? Wszyscy szczęśliwi tylko Polacy jak zwykle w czarnej d...
 • a premier powiedział...
  Z wczorajszego przemówienia premiera Morawieckiego zapamiętałem jedynie jego minę.
  Wyglądał jakby zbierało mu się na wymioty i może dla tego ta mina i to jakby przerwane przemówienie.
  Właściwie to też nie wiadomo do kogo było ono skierowane, do polskiej publiki, do zagranicy, do Izraela?
  Jeśli do tych na zewnątrz, to wystarczyłoby jak by powtórzył wystąpienie J. Kaczyńskiego z sejmu
  – ,,Zamknijcie swoje parszywe mordy".
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:57:48
  //Przewiduję, że będziesz mógł z dziką rozkoszą zamieścić nowe słupki poparcia dla PiSraela. //

  Jeszcze rok temu totalna opozycja ( PO i Nowoczesna) "walczyły" z PIS-em.
  Dziś już walczą z .....progiem wyborczym.
  Temat zamkniety. Zaorane.

  A Kaczynski ????
  To tylko szeregowy poseł.
  pzdr.
 • Cz to aby nie szantaż
  ,,Jeśli chce Pan pozostać Prezydentem Polaków musi Pan tą ustawę natychmiast podpisać. ,,

  No to prezydent ma problem , PIS podłożył mu świnię ...
  Pisiorki , nie wiem skąd u was takie głębokie przeświadczenie ze wy jesteście tylko prawdziwymi Polakami , inne spojrzenie jest zdradą .

  ,,Na pewno będzie tę decyzję podejmował w trosce o interes Polski, o polskie bezpieczeństwo i polski dobry statut na arenie międzynarodowej"- zaznaczył. ,, kochany z tym wszyscy się zgadzamy , tylko pisowski wybór kopania się z koniem jest tym dobrym rozwiązaniem .

  Ja stawiam że nie podpisze .
 • @fabi 10:19:48
  Inne spojrzenie .....

  https://pbs.twimg.com/media/DU9ae6tWkAALiNr.jpg
  https://pbs.twimg.com/media/DU-LifVWsAA8U7I.jpg
  https://pbs.twimg.com/media/DU-2bwdX0AA_X4e.jpg
 • @fabi 10:19:48
  Duda
  ,,Na pewno będzie tę decyzję podejmował w trosce o....
  wybory za dwa lata.
  Być albo nie być.
  A później jeszcze trzeba będzie podpisać nową ustawę o repolonizacji mediów.
 • @Husky 10:13:26
  Totalniacy to cieniasy. Co za radość wygrywać z niedorozwojami?
 • @Oświat 10:36:16
  Logicznie myśląc , to masz rację . Tyle ze w tych czasach , dwa lata to długi okres. Z pisu mogą pozostać tylko złe wspomnienia .
  Tu idzie brudna gra ... usunięto panią premier by wstawić Morawieckiego .. wiadomo ze jest Żydem . Współczuje mu, chyba zrozumiał że jest tylko narzędziem w budowie wielkości pewnego pana .

  Te chore umysły ubzdurały sobie budowanie Wielkiej Katolickiej Polski i ewangelizacje Europy .
 • @Husky
  Opowiem ci taką historię. Większość żydów była bez zawodu, a ci w Palestynie potrzebowali wykształconych lub z zawodem, no i młodych, starych, bez zawodu, czy kalek nie przyjmowano. Dziadka Brata teść miał w Kałuszynie majątek, ogrodnictwo, sadownictwo, hodowla ryb/stawy i kuźnia, stolarnia, tam przyuczał młodych żydów do zawodu, kowala, sadownika, ogrodnika, stolarza, hodowcy ryb..wystawiał im odpowiednie papiery, na podstawie których wyjeżdżali tak przed wojną jak i w czasie wojny bo i wtedy także ich na polecenie Niemców i Judenratu szkolił, za co mu tak Niemcy jak i Judenrat za naukę płacili, mieli jechać do Palestyny, budować przyszły Izrael.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:57:48
  Ofensywa żydowska na Polskę rozpoczęta. Żydzi Polityków mają swoich,media swoje, paszporty otrzymują w ilościach nieprzeciętnych, agentów Mossadu dziesiątki tysięcy, ciapatych także. Pomawiają Rosję o jakieś manipulacje w stosunku do Polski. Ale to media żydowskie piszą o Polsce źle, politycy żydowscy mówią źle, przyjezdni żydzi plują na Polaków. Dla mnie to jest wojna.Tylko na razie nie zbrojna. Teraz na całego będą wsadzać do więzień za spojrzenie, "mowę nienawiści", dlatego stworzono państwo policyjne co widać po etatach dla policji.
 • @Husky 10:28:30
  Polacy jako jedyni w Europie ratowali żydów w sposób instytucjonalny, nie kolaborowali z nazistami i nie tworzyli SS. Jest całe mnóstwo historii, na bazie których Polacy mogą budować swój pozytywny wizerunek - szczególnie w kontekście II wojny światowej. Jedną z nich jest kwestia pomocy żydom w przetrwaniu organizowanego przez Niemców Holocaustu. Drugą - odmowa kolaboracji z okupantem, a trzecią - zerowy udział Polaków w tworzeniu zbrodniczych jednostek Waffen-SS (co na tle innych krajów, gdzie narodowe oddziały SS były ochotnicze i powszechne, wyróżnia nas w sposób szczególny). Pod tym względem jesteśmy wyjątkowi i mamy się czym chwalić. Przypomnijmy - w grudniu 1942 roku na bazie założonego trzy miesiące wcześniej Tymczasowego Komitetu Pomocy Żydom, powstała Rada Pomocy Żydom. Organizacja ta, którą potocznie nazywano ŻEGOTĄ, była organizacją humanitarną polskiego rządu na uchodźstwie, która jako jedyna na świecie w latach 1942-1945 w sposób instytucjonalny organizowała pomoc dla żydów prześladowanych i eksterminowanych przez Niemców. Dzięki działalności członków ŻEGOTY udało się uratować przed śmiercią z rąk Niemców dziesiątki tysięcy żydów. Warto odnotować, że w samej tylko Warszawie referat dziecięcy ŻEGOTY, kierowany od jesieni 1943 przez Irenę Sendlerową, udzielił pomocy ok. 2500 żydowskim dzieciom z warszawskiego getta ponieważ łatwiej wtapiały się w polską społeczność niż starsi, asymilowały. W mrocznych latach II wojny światowej Polacy byli fenomenem na skalę Europy także z innych powodów. Po pierwsze - odmówili kolaboracji z niemieckim okupantem, a po wtóre - nie tworzyli słynących z bezwzględności i okrucieństwa narodowych oddziałów Waffen-SS. Warto przypomnieć, że w szczytowym momencie (koniec 1944 roku) ponad połowa żołnierzy Waffen-SS była narodowości innej niż niemiecka. Najwięcej w szeregach tej zbrodniczej organizacji militarnej służyło Holendrów (50 tys.), Kozaków (50 tys.), Belgów (40 tys.), Łotyszy (39 tys.), Chorwatów (30 tys.), Ukraińców (25 tys.), Włochów i Estończyków (po 20 tys.). Historii, na bazie których możemy budować pozytywne narracje na swój temat mamy bez liku. Szczególnie w kontekście wydarzeń, jakie miały miejsce podczas II wojny światowej. Warto to wykorzystać szczególnie teraz, kiedy trwa zmasowana akcja dyfamacyjna wymierzona w nasz kraj. Samo prostowanie kłamstw nie wystarczy. Trzeba narzucać własne przekazy, które będą w stanie przyćmić narracje negatywne. Inaczej nigdy nie wygramy tej wojny.
 • @fabi 11:01:43
  ,,usunięto panią premier by wstawić Morawieckiego"

  Bo taki warunek postawił prezydent Duda w trakcie rozmów na temat ustawy o sądach.
  Kaczyński więc ustąpił i wycofał panią Szydło.
  Ostatnio jednak okazało się, że nie do końca pan Duda wygrał.
  Na posiedzeniu Komitetu Społecznego zwołanym przez B. Szydło został zaproszony Morawiecki, który za to zaproszenie podziękował.
  Na to pani Beata– Zaproszenie jest stałe.
  O co chodzi?
  O to że wszystkie ustawy i rozporządzenia rządu będą opiniowane pod kątem zgodności z interesem społecznym. Opiniować będzie pani wicepremier B. Szydło.
  Zatem wychodzi na to, że faktyczną władzę i kierownictwo ma w rękach dalej pani B. Szydło, a pan premier jest figurantem drugiej kategorii.
  Jeśli prezydent Duda tego nie zauważył, no to jest tylko Duda.
 • @fabi 11:01:43
  I kto to pisze !!!!!!!!

  //Kataryna: co wolno Tuskowi?
  Twitt Donalda Tuska był nieśmieszny, głupi, a nawet - grube słowo nie będzie tu przesadą - podły, pewnych rzeczy nie robi się własnej ojczyźnie, nawet jeśli się ma bardzo na pieńku z jej obecnymi władzami. Ale znam Tuska zbyt dobrze, żeby po tylu latach mieć do niego pretensje, że jest po prostu Tuskiem - pisze Kataryna dla WP Opinii.//


  https://opinie.wp.pl/kataryna-co-wolno-tuskowi-6215953306421377a
 • @kula Lis 67 11:36:39
  Między kwietniem a czerwcem 1944 w okolicach Stanisławowa dwóch Żydów-szmalcowników : Wolek Einstein i Max Steinberg pomogło Niemcom z SS wywabić,namierzyć i wysłać na śmierć do KL Plaszow i KL Auschwitz ok.1300 swoich Braci.

  https://pbs.twimg.com/media/DVBUFY1X4AAsX_U.jpg
 • @kula Lis 67 11:12:58
  Paweł Kukiz dla http://wPolsce.pl :
  Gdyby Polacy pod wpływem Izraela odrzucili nowelizację ustawy o IPN, to byłby to dowód na szmalcownictwo.
 • @kula Lis 67 11:36:39
  Obrona przez Polskę historycznych faktów nieistnienia polskich obozów koncentracyjnych w czasie drugiej wojny światowej, jest obowiązkiem obecnego pokolenia przed szkalowaniem Polaków i Polski z tych lat przez kogokolwiek.
 • @Husky 12:12:09
  KL Płaszów gdzie zastępcą komendanta był płk. SS Zdrojewski krewniak Zdrojewskiego z PO powieszony po wojnie.
 • @Husky 12:13:46
  Ciekawe co prezydent wymyśli, bo Szczerski jest przerażony, tak, tak polityka pałacowa to nie tylko kawka i rauty, on się do takich rozmów nie nadaje, nie umie mówić wprost, merytorycznie no i ta wymowa, może jest dobrym organizatorem, pisarzem ale nie rozmowy. To podejrzana sprawa. To śmierdzi akcją przeciwko własnym interesom USA. Dlaczego prezydent Duda nie rozmawia z prezydentem Trumpem, tylko z jakimiś urzędasami? Te amerykańskie urzędasy oszukują własnego prezydenta, ponieważ opór wobec naszej ustawy podważa wiarygodność USA jako przywódcy demokratycznych państw oraz pozycję USA w Europie. PAD stoi przed niepowtarzalną szansą choćby częściowego zrehabilitowania się przed wyborcami, po tym jak zawetował ustawę o sądach. Chodź myślę, że tej plamy z wetem o sądach u większości twardego elektoratu już nie zmyje. Wydaje się, że podpisanie ustawy nowelizującej ustawę o IPN jest Polską Racją Stanu. Zobaczymy zatem , czy PAD jest Polakiem, czy nie. Wyborcy obserwują , analizują po czym we właściwym czasie stosownie zagłosują. Jeżeli Prezydent nowelizacji nie podpisze to w 100 lecie odzyskania niepodległości okaże się, że straciliśmy suwerenność i obce mocarstwa piszą nam ustawy, a może i w referendum ustanowią nową konstytucję.
 • @Oświat 11:47:34
  ,,a pan premier jest figurantem ,, dlatego juz pisałem wspóczuję Mu .

  ,,Izrael anulował wizytę szefa polskiego Biura Bezpieczeństwa Narodowego Pawła Solocha.,,
  Zapowiedzia juz sankcje ... trudno naprawde ocenić o to o co tu chodzi.

  Zeby wywoływać wojnę z Izraelem trzeba mieć zryty łep . W zglobalizowanym świecie i tych wszystkich układach nie wyobrażam sobie samotnej Polskiej wyspy.
 • @fabi 12:57:50
  //Zeby wywoływać wojnę z Izraelem trzeba mieć zryty łep .//

  Tak właśnie dzisiaj "działa" totalna opozycja.
  Lepiej na ten łeb dać sobie nasrać, byle tylko było jak było.
  Piękne to to
  Piękne i takie patr(idio)tyczne

  ps.

  A w dzisiejszej "Wyborczej" ożywienie i nadzieja od dawna tam nie notowane optymistyczne nastroje :

  wygramy tę wojnę, cały świat jest przeciwko Polsce, po naszej stronie...
 • @kula Lis 67 11:08:37
  Podaję dwa scenariusze:

  1. Żydzi po podpisaniu ustawy przez Prezydenta nadal obwiniają Polaków za holokaust, żeby wyrwać miliardy $.

  2 Żydzi po zawetowaniu ustawy przez Prezydenta nadal obwiniają Polaków za holokaust, żeby wyrwać miliardy $ i krzyczą, że mieli rację!
 • Odwołanie ambasador Izraela po decyzji Dudy?
  Jeśli zostanie podjęta decyzja o odwołaniu na konsultacje ambasador Izraela w Warszawie Anny Azari, najprawdopodobniej nie nastąpi to przed podpisaniem przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacji ustawy o IPN - pisze w piątek "The Jerusalem Post".

  Dziennik zaznacza, iż podpis jest ostatnim krokiem przed wejściem w życie ustawy, która wprowadza m.in. kary grzywny lub więzienia do lat trzech za przypisywanie polskiemu narodowi lub państwu odpowiedzialności m.in. za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę Niemiecką. Przypomina, że Duda wyraził poparcie dla znowelizowanego prawa i ma 21 dni na podpisanie ustawy.

  Jak wskazuje "The Jerusalem Post", "dyplomaci w Jerozolimie zostali zaskoczeni" szybkim procedowaniem ustawy i przegłosowaniem jej w czwartek w Senacie mimo rozmowy w niedzielę w nocy między premierem Mateuszem Morawieckim a szefem izraelskiego rządu Benjaminem Netanjahu. Zostali dotknięci tym, że polski parlament głosował zanim "obie strony przeprowadziły dyskusję" i uznali działanie wyższej izby polskiego parlamentu za sprzeczne z "duchem rozmowy" między dwoma przywódcami - czytamy w izraelskim dzienniku.
  Według źródła dziennika "szybkie i niespodziewane głosowanie Senatu" nad ustawą mogło być odpowiedzią Warszawy na słowa prezydenta Rosji Władimira Putina. Podczas wizyty Netanjahu w Moskwie w poniedziałek rosyjski przywódca wyraził wdzięczność wobec "przywódców i narodu Izraela za ich szacunek do historii", chwaląc Izrael za wzniesienie pomnika Armii Czerwonej w Netanii oraz plany zbudowania w Jerozolimie pomnika obrońców obleganego przez III Rzeszę w latach 1941-1944 Leningradu (dzisiaj Petersburg).
  Relacje polsko-rosyjskie są napięte, a jednym z problemów jest "niszczenie przez Polskę pomników zwycięstwa Armii Czerwonej nad nazistami, które postawił poprzedni komunistyczny reżim" - ocenia "The Jerusalem Post".
  Nowelizacja ustawy o IPN wprowadza m.in. przepisy, zgodnie z którymi każdy kto publicznie i wbrew faktom przypisuje polskiemu narodowi lub państwu polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę Niemiecką lub inne zbrodnie przeciwko ludzkości, pokojowi i zbrodnie wojenne będzie podlegał karze grzywny lub pozbawienia wolności do lat trzech.
  Po uchwaleniu ustawy 26 stycznia przez Sejm krytycznie zareagowały władze Izraela, m.in. premier Netanjahu i członkowie Knesetu, a także amerykański Departament Stanu, zarzucając stronie polskiej m.in. chęć zablokowania niezależnych badań historycznych w sprawie Holokaustu.


  http://fakty.interia.pl/swiat/news-media-odwolanie-ambasador-izraela-po-decyzji-dudy,nId,2517408
 • @Husky 14:36:44
  Śmierdzą mi gładkie słowa Szczerskiego i Zybertowicza i ględzenie o jakimś tam zrównoważeniu. Odpowiedź Szczerskiego, w świetle bieżących wydarzeń, jest sprzeczna sama w sobie. Dlaczego PAD nadal Nas uważa za idiotów? Co daje jemu podstawę do tego? Po prostu trzeba iść pod pałac i stać tam na zmianę do czasu podpisania ustawy. Bo widzę, że Duda gładko gada o patriotyzmie, ale pewnie znowu bardzo zatroskany nas wydyma. Chcemy prawdy a nie żadnych kompromisów geopolitycznych. Panie Duda jak się jest na takim stanowisku, to interes Polski jest ważniejszy niż interes najbliższego otoczenia. Nie mogą podjąć decyzji - proponuję więc sprowadzić maszynę losującą do Pałacu i tam odtąd losować zarówno gry liczbowe, jak i decyzje państwowe. Na dłuższą metę - ze względu na losowe prawa statystyki - byłoby to korzystniejsze. I demokratycznie wiarygodne, bez pokrętnych tłumaczeń, bez zbędnej odpowiedzialności. Prosty sposób, a jeszcze nikt nie korzysta!
 • @kula Lis 67 15:00:35
  Trzeba przyznać, że ostatnio Prezydent Andrzej Duda nie ma lekko. Cokolwiek zrobi będzie krytykowany. Żaden Prezydent nie miał tak ciężko. Poprzednicy mieli inne problemy.
  Martwili się, żeby coś wypić darmo i szybko, albo zajebać.
 • @Husky 14:04:49
  Tak długie wstrzymywanie się Prezydenta przed podpisem jest tylko potwierdzeniem faktu, że większość patriotów w Polsce wymordowali Niemcy. Do tego jeszcze prawie samą inteligencję, co widać na każdym kroku! Jej zawetowanie odznacza kapitulacje przez kłamstwem totalitarnych systemów. To żydzi (w szeregach KPP, NKWD i administracji sovieckiej) wykonywali założenia Holokaustu na narodzie Polskim...mordując lub przyczyniając się do śmierci ponad 3 mln Gojów Polaków.
 • @kula Lis 67 15:13:57
  Frankfurter Allgemeine Zeitung pisze, że co prawda polska rodzina Ulmów ratowała Żydów za co straciła życie - ale później w okolicy domu Ulmów znaleziono ciała 24 Żydów, którzy "zapewne" zostali zamordowani przez inne polskie rodziny.
  OBRZYDLIWA nagonka na Polskę trwa.
 • @Husky 13:38:12
  Wiadomym jest że właścicielem TVN-u jest Dicovery Channel.....prezesem tego meduim jest - David Zaslav....a kim jest Dawid?
  Odpowiedź macie poniżej....dlatego jazda na Polskę i promowanie faszyzmu mają wypracowane perfekcyjnie....

  Zaslav urodził się w rodzinie żydowskiej [6] [7] [8] w hrabstwie Rockland w stanie Nowy Jork [9] i uzyskał tytuł Bachelor of Science na Uniwersytecie Binghamton . Następnie ukończył Szkołę Prawa Uniwersytetu Bostońskiego z JD z wyróżnieniem w 1985 roku i rozpoczął karierę jako adwokat w LeBoeuf, Lamb, Lieby i MacRae w Nowym Jorku. [10] Wcześniej służył jako profesor nadzwyczajny na Uniwersytecie Fordham, gdzie stworzył i nauczał kursu na poziomie absolwenta w branży telewizji kablowej.

  https://translate.google.co.uk/translate?hl=pl&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/David_Zaslav&prev=search
 • @fabi 12:57:50
  Jakie sankcje? Co oliwek, ziemniaków na ludzkim gównie, pomarańczy nie przyślą? Sami mieć nie będą bo Bóg karze ich już suszą, jezioro Tyberiadzkie wysycha, będą niebawem wodę pitną racjonować. Pozostają im niewysłuchane przez Jahwe tylko modły o deszcz. Wypełnia się Proroctwo Izajasza - Morze Galilejskie wysycha! Prorok Izajasz przepowiedział koniec świata i ludzkości. Opisał zdarzenia, które mają to zwiastować. Powiedział między innymi, że przed kresem wszystkiego wyschnie Morze Galilejskie. Wydaje się, że jego słowa zaczynają się spełniać: „Zginą wody z morza, rzeka opadnie i wyschnie, kanały poczną cuchnąć, ramiona Nilu w Egipcie zmaleją i wyschną; trzcina i sitowie powiędną” (Iz 19: 5-6).  Jezioro Tyberiadzkie (Jezioro Galilejskie, Genezaret, hebr.: ים כנרת, Jam Kinneret) w Izraelu osiągnęło rekordowo niski poziom wody, który niepokoi władze. Akwen odgrywa znaczącą rolę w zaopatrzenie w wodę tego kraju. Gwałtowanie wzrasta zasolenie zbiornika, mające wpływ na utratę żywych stworzeń i na środowisko, dotyczące także Morza Martwego. Według danych Urzędu Zasobów Wodnych Izraela w maju tego roku w Genezaret ubyło już 30 centymetrów wody. Oznacza to, że zniknęło stamtąd ponad 20 milionów metrów sześciennych wody. To rekordowy ubytek, największy od 1920 roku. Poodcinali Palestyńczykom dostęp do wody bieżącej, żeby im szybciej judeholocaust zrobić, a ci ludzie też chcą żyć (na swojej, ukradzionej im ziemi) to skądś tą wodę muszą brać. A poza tym wszystko co czosnki zrobili reszcie ludzkości, z nienawiści do nieneandertalskich ludów (jak sama chazaria), zawsze do nich wraca, bo wcale nie są tacy supergeniusze za jakich chcą uchodzić - zmieniają nam klimat po tajniaku, żeby ciapate nachodźcy mieli jak w domu i stąd te coraz gorsze upały z roku na rok, i myśleli, że im to z kolei nie zmieni nic nad iSSraelem, bo im jahwa plemienna zatrzymie zmiany klimatyczne na granicy Ziemia Zupełnie Komu Innemu Obiecana - reszta gojskiego świata...
 • @kula Lis 67 12:55:15
  Nie mamy farta do prezydentów !

  https://pbs.twimg.com/media/DVCXi4ZWsAE58FH.jpg
 • @fabi 12:57:50
  Morze Martwe, morze umierające.

  https://izraelodkuchni.wordpress.com/2016/01/14/morze-martwe-morze-umierajace/
 • @fabi 12:57:50
  Smutne wieści z Bliskiego Wschodu przynosi AFP:
  fakty.interia.pl/szukaj/news/ekolodzy-ostrzegaja-rzeka-jordan-wysycha,1473635
  Z anglojęzycznej (mocno rozbudowanej) wersji tej samej wiadomości wynika, że proces ten dotyka także Morza Martwego:
  W odniesieniu do Morza Martwego linia brzegowa ciągle się
  cofa, pomiędzy częścią płn a płd nie ma już naturalnego łącznika, są tylko sztuczne kanały. Izraelczycy już myślą np. o doprowadzeniu do M. Martwego wody z Morza Śródziemnego oraz o imporcie wody oraz wyspecjaliowanemu odsalaniu.


  www.terradaily.com/reports/Jordan_River_could_die_by_2011_report_999.html
  A z omówienia tegoż doniesienia w Jerusalem Post wynika, że w dramatycznej sytuacji jest także Jezioro Tyberiadzkie:

  www.jpost.com/Home/Article.aspx?id=174550

  A to znaczy, że możemy mieć do czynienia nie tylko z katastrofą ekologiczną, ale także polityczną (jeśli dobrze się orientuję to Jezioro Tyberiadzkie jest głównym źródłem zaopatrzenia w wodę Izraela).
 • @fabi 12:57:50
  Nasze zdrowie, a rabunek wody. Przygotowanie zagłady?
  https://www.polishclub.org/2018/01/07/zdrowie-a-rabunek-wody-przygotowanie-zaglady/


  https://46bah7dkfu-flywheel.netdna-ssl.com/wp-content/uploads/2015/10/spadek-poziomu-wody-w-jeziorze-Shasta-w-Kalifornii-600x360.jpg


  Zdjęcie główne: Wysychające jezioro Shasta w Kalifornii fot. John G. Mabanglo/EPA – za dziennikzwiazkowy.com / wybór zdjęcia wg.pco
 • @fabi 12:57:50
  Jak ważny jest problem wody, świadczy historia państwa Izrael w okresie tylko 50 lat. Jedynym źródłem zaopatrzenia Izrael w wodę jest rzeka Jordan i Jezioro Galilejskie. Od ładnych kilku lat wody w jeziorze opadają. Podobno lustro wody obniżyło się już o ponad 5 m. Od bodajże 2007 roku następuje reglamentacja wody w Izraelu. Arabowie dostają po około 46 litrów wody na osobę, a Żydzi po 146 litrów na osobę. W tym klimacie jest to nieodzowna substancja dla rozwoju rolnictwa. Taka dyskryminacja od razu powoduje spadek plonów u ludności arabskiej, a więc jej ubożenie. O tym, że to woda decyduje o przyszłości Izraela, świadczą dwie sprawy. Przez ostatnie 20 lat inżynierowie izraelskiego korpusu wojskowego badali wody w Argentynie. Stwierdzono, że są to najczystsze wody pitne na świecie. W 2012 roku Izrael zakupił od Argentyny koło miliona kilometrów kwadratowych Patagonii.
 • @Husky 15:26:29
  nie wiem kto tuskowi tego tweeta podyktowal czy sam na niego wpadl (skad pomysl ze on jest glupi?), ale tu akurat ma racje, chwilowo jest wielkie zainteresowanie, i zagranica po prostu tlumacza co sie dzieje, to jak maja przetlumaczyc slowo "polskie"? zreszta jak wszedzie sie o tym mowi to pada slowo polskie!!!

  juz nie wiem czy da rade z tego wybrnac teraz ale jakby od razu walil zgodnie z prawda -> ustawa o niemieckich obozach..... (tego wielokropka juz nikt by nie zwracal uwagi), to by w swiat poszlo o "german death camps" i niech wtedy niemcy prostuja zeeeee: "to chodizlo o polskie jako niemieckie ktore nieslusznie byly polskie bo byly hitlerowskie...." nich oni sie gimnastykuja

  I mamy za darmo sprostowanie nawet na zatroskanej jamajce

  to ja sie na PR nie znam i na to wpadlem....
 • @Husky 14:04:49
  „Rękoma Żydów zadano śmierć Żydom – bezbronnym Żydom!” Ca kość pod linkiem

  https://www.polishclub.org/2018/01/29/rekoma-zydow-zadano-smierc-zydom-bezbronnym-zydom/

  https://46bah7dkfu-flywheel.netdna-ssl.com/wp-content/uploads/2016/04/jewish-police-policja-zydowska-600x360.jpg


  https://konwentnarodowypolski.files.wordpress.com/2013/11/medal-dla-c5bcydc3b3w-za-wspc3b3c582pracc499-z-niemcami.jpg


  „OKRUCIEŃSTWO POLICJI ŻYDOWSKIEJ BYŁO BARDZO CZĘSTO WIĘKSZE NIŻ NIEMCÓW, UKRAIŃCÓW I ŁOTYSZÓW” !!!

  https://46bah7dkfu-flywheel.netdna-ssl.com/wp-content/uploads/2015/08/Kolaboracja-Zydow-Niemcy-policja-zydowska-foto-Knobloch-Ludwig-Maj-1941.png


  https://46bah7dkfu-flywheel.netdna-ssl.com/wp-content/uploads/2018/01/Michal_Kruk_1943_powieszeni-za-pomoc-zydom-execution.jpg


  https://46bah7dkfu-flywheel.netdna-ssl.com/wp-content/uploads/2018/01/za-murami-getto2.jpg
 • @Husky 14:04:49
  Rudolf Kastner, the Zionist leader in Hungary, made a deal with Adolf Eichmann. For allowing 1700 hand-picked Zionists to go to Palestine,
  he would help transfer 460,000 Hungarian Jews to death camps.
  Kastner acted with the approval of the World Zionist Organization. He was murdered in 1957 to suppress the scandal. Zionist bankers funded the Nazi Party. It is an outrage that Israel claims to represent Jews and accuses its opponents of "anti-Semitism."

  (Przywódca syjonistów na Węgrzech R. Kastner zawarł układ z A. Eichmannem. Za zezwolenie na wyjazd do Palestyny dla 1700 wyselekcjonowanych syjonistów z Węgier, Kastner pomógł Eichmannowi w wywózce 460 tysięcy węgierskich żydów do obozów koncentracyjnych.
  Kastener dzialal za pozwoleniem Swiatowej Organizacji Syjonistycznej.
  Zeby uniknac skandalu, Kastner zostal zamordowany w 1957r.
  Bankierzy syjonisci finansowali partie nazistowska - NSDAP.
  To skandal, że Izrael uważa się za reprezentanta żydów i oskarża swoich oponentów o antysemityzm.) JEWISH WAR CRIMINALS
  (Żydowscy zbrodniarze wojenni)

  Autor: rabin Mosze Shonfeld
  Wydana w 1977r, Nowy Jork, USA

  Książka jest oparta na dokumentach i zeznaniach żydowskich ofiar holocaustu, którzy oskarżają innych żydów o współudział w holocauście żydów.

  Źródło:

  https://www.scribd.com/docu...

  Ps..żyd Bibi Netanyahu i sowiecka żydówka A. Azari milczą jak zaklęci o współudziale żydów w eksterminacji żydów. Podobnie nieczule, bezwzględne i brutalne wobec żydów z Europy wschodniej były żydowskie organizacje syjonistyczne z USA. I takim klasycznym przykładem są sowa przewodniczącego Rady Żydowskiej Pomocy rabina Izaaka Greenbauma, który powiedział w lutym 1943r w Nowym Jorku na zebraniu egzekutywy Rady Syjonistycznej:

  ONE COW IN PALESTINE IS WORTH MORE THAN ALL THE JEWS IN POLAND
  (Jedna krowa w Palestynie jest więcej warta niż wszyscy żydzi w Polsce)

  Źródło:
  http://www.realnews247.com/...

  Te słowa rabina I. Greenbauma niech sobie zapisze białą kredą w ciemnym łbie Bibi Netanyahu i A. Azari oraz każdy żyd, który oskarża Polskę o współudział w holocauście żydów.
 • @kubamiszcz 16:03:09
  Polacy. Sprawiedliwi Wśród Narodów Świata, którzy ratowali Żydów w IIWŚ nie trafiali do German Death Camps.
  Niemcy zabijali ich na miejscu.
 • Nieoficjalnie: ustawa o IPN trafiła do prezydenta Nowelizacja ustawy o IPN została przekazana Andrzejowi Dudzie.
  Nieoficjalnie: ustawa o IPN trafiła do prezydenta
  Nowelizacja ustawy o IPN została przekazana Andrzejowi Dudzie. Taką informację podała nieoficjalnie Polska Agencja Prasowa. Teraz prezydent może podpisać nowelę ustawy, zawetować ją lub skierować do Trybunału Konstytucyjnego.
 • Ramzan Kadyrow popiera ustawę o IPN
  Ramzan Kadyrow popiera ustawę o IPN. "Rosja o tym ostrzegała"

  Podczas gdy przywódcy Izraela, USA i Ukrainy krytykują przyjętą przez polski parlament ustawę o IPN, jest jeden lider, który w pełni ją poparł. To Ramzan Kadyrow, głowa republiki Czeczenii i wierny sojusznik Władimira Putina, który chwali Polskę za "zakaz banderowskiej ideologii".

  Swoje stanowisko czeczeński despota wyraził we wpisie w aplikacji Telegram. Kadyrow stwierdził - nie do końca wiadomo na jakiej podstawie - że władze USA, Ukrainy i Izraela były oburzone przegłosowaną przez Sejm i Senat ustawą i zaczęli obwiniać za przyjęcie prawa rosyjskich dyplomatów.

  "Rosyjscy dyplomaci są rzeczywiście bardzo silni, ale nie to nie ich 'wina', zresztą trudno winić kogoś za walkę z heroizacją nazistów" - wyjaśnia jednak polityk. Dodał, że Polska poznała efekty wtrącania się krajów niosących demokrację innym państwom. Chodzi mu o ukraiński Majdan, który swoimi konsekwencjami - "chaosem, rozruchami i nazistowską ideologią" dotknął też sąsiadów Ukrainy, przez co "banderowskie nastroje stały się groźne także dla Polski"

  Kadyrow jest jedynym przedstawicielem rosyjskich władz, który odniósł się do polskiej ustawy. W czwartek komentarza odmówił rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

  https://wiadomosci.wp.pl/ramzan-kadyrow-popiera-ustawe-o-ipn-rosja-o-tym-ostrzegala-6216001617892993a
 • @kula Lis 67 16:05:25
  Getto w Krzemieńcu...
  Żydowskie Dzieci...przyszłe ofiary Holokaustu...
  polerują buty żydowskim policjantom w asyście Niemców

  https://pbs.twimg.com/media/DVCgH9cWsAEUCY5.jpg
 • @Husky 17:03:33
  Żydy sami się mordowali. Była dywizja SS składająca się z żydów.
 • @kula Lis 67 18:04:58
  Tak się zastanawiam co musiałoby się wydarzyć w kraju,by opozycjoniści przestali ziać nienawiścią do PiS.

  Od rana pluć na Polskę zaczyna ...
  Kto taki ? A zwykła świnia .
  Miota się w błocie nienawiści .
  A nóż jakiś sen się im ziści.
  Chamie nie przekraczaj granic .
  Nasz Naród ma ciebie za nic.
  Czerwony pachołku wyhamuj strupie
  I tak cię w Polsce wszyscy mają w d.... . !!!!!!!!!
 • @Husky 17:03:33
  Żydowski batalion SS "Machabeusze"..Pod SS podlegała policja żydowska funkcjonująca w gettach. Idąc dalej konsekwentnie to też SS-mani. Zatem Calek Perechodnik (ten sam, którego los posłużył innemu autorowi "GW", Michałowi Cichemu do oskarżenia powstańców warszawskich o celowe mordowanie żydów) był SS-manem!
 • @kula Lis 67 18:14:06
  Uwaga hit.
  Członek Knesetu, Yair Lapid który łgał,że
  "były polskie obozy koncentracyjne i żadna ustawa tego nie zmieni",
  były.............. minister finansów Izraela, nie ma matury.
  Niestety...
  Serio

  https://pbs.twimg.com/media/DVCEPakW4AAMqvA.jpg
 • @Husky 18:21:21
  To on twierdzil , że Polacy zabili jego babkę - kłamał.
  Obie babki przeżyły wojnę.
  Kłamstwo zostało przeczytane przez dziesiątki milionów ludzi.

  https://pbs.twimg.com/media/DVBr-DuXUAITt2G.jpg


  https://t.co/vWCOsD3i35
 • @Husky 17:03:33
  Muzułmańska dywizja Waffen SS – tego się nie pokazuje. Wystawę „Trzeci Świat podczas II wojny światowej” miało pokazać finansowane ze środków publicznych centrum wielokulturowe Werkstatt der Kulturen w Berlinie, położone w dzielnicy Neukölln, zamieszkiwanej przez liczną populację turecką i arabską. Okazało się, że historyczne niepoprawne jest przypominanie nazistowskiej przeszłości palestyńskiego przywódcy Mohammada Amina al-Husajniego (1897-1974) wuja Jasera Arafata. Najpierw był on oficerem armii tureckiej podczas ludobójstwa 1,5 miliona chrześcijańskich Ormian, a od 1922 roku wielkim muftim Jerozolimy. Ideologią nazistowską i postacią Adolfa Hitlera zainteresował się już na początku lat 30 tych. Po dojściu NSDAP do władzy oferował Niemcom swoje usługi na Bliskim Wschodzie. W 1936 roku spotkał się z bankierem Hitlera François Genoudem i ich znajomość przetrwała aż do połowy lat 60-tych. Genoud finansował Front Wyzwolenia Palestyny. W 1940 roku al-Husajni apelował do wodza III Rzeszy o rozstrzygnięcie problemu żydowskiego „w Palestynie i innych krajach arabskich (...) w zgodzie z procedurą, stosowaną przy rozwiązywaniu kwestii żydowskiej w Niemczech i we Włoszech”. Po klęsce antybrytyjskiego przewrotu w Iraku, który ogłosił świętą wojną, uciekł do Niemiec i 30 listopada 1941 roku został przyjęty przez samego Hitlera. Chociaż fuehrer odmówił oficjalnego wsparcia, obiecał popieranie arabskich aspiracji. Od tej pory al-Husajni propagował udział muzułmanów w wojnie u boku III Rzeszy i usiłował werbować ochotników do służby w armii niemieckiej. W Bośni wspierał tworzenie dywizji górskich Waffen-SS: 13. „Handschar” i 23. "Kama", natomiast w 1944 roku finansował organizację 1. Wschodniomuzułmańskiego Pułku SS, mając nadzieję, iż rozwinie się on w dywizję. Pododdziały tej jednostki w składzie Brygady Szturmowej SS Dirlewanger brały udział w tłumieniu Powstania Warszawskiego. Po wycofaniu zgody na otwarcie wystawy dyrektorka centrum Philippa Ebene wyjaśniała, że chciała uniknąć przypuszczalnych protestów ze strony muzułmanów. Zaznaczała jednakże, iż jako osoba „nie-biała” (jej ojciec jest Kameruńczykiem) nie obawiała się Arabów. Takie tłumaczenie pośrednio sugeruje, że „biali” obywatele Niemiec mieliby powody by bać się mówić prawdę o Arabach. Wobec fali krytyki w mediach w obronie Philippy Ebene stanął berliński komisarz do spraw integracji Günter Piening, który w wypowiedzi dla dziennika „Der Tagesspiegel” stwierdził: „We wspólnocie jaką jest Neukölln potrzebujemy zróżnicowanego pokazania udziału świata arabskiego w II wojnie światowej”. Komisarz zezwolił jednak na otwarcie okrojonej wersji ekspozycji. Autor planowanej ekspozycji niemiecki dziennikarz Karl Rössel stawia pytanie, dlaczego ludzie którzy tak jednostronnie widzą antagonizm arabsko-żydowski i uważają Izrael za główny problem regionu, nie biorą pod uwagę wpływu, jaki mieli na konflikt na Bliskim Wschodzie dawni poplecznicy nazistów. Pewien niemiecki dziennikarz, spróbował niedawno wydobyć tę historię na światło dzienne, wywołał złość niemieckich obrońców arabskich kolaborantów.

  MaRo/Online.wsj.com

  Ps...Słyszeliście o efekcie Streisand ? Cofnięcie zgody na wystawę tylko nagłośni opisywane przez nią fakty i nada im wiarygodności. Ja sam nie dowiedziałbym się o niej gdyby nie ten artykuł. Przestraszono się ewentualnych reakcji wyznawców Allacha....czyli Saraceni dołączyli do "nietykalnych" żydów!! Dlaczego nikt nie przestraszy się reakcji wyznawców Jezusa, gdy organizuje się wystawy obrażające nas?? Nawet niszczy się nasze wystawy, gdy przedstawiamy nasz punkt widzenia!! Dlaczego jesteśmy tacy bierni??? Wyznawcy Trój jedynego Boga.
  Patrzcie i uczcie się od wyznawców Allacha postawy wobec świata.
  Chrześcijanom każdy - kto tylko chce - może napluć w twarz profanując symbole chrześcijaństwa. Zdaje się zbyt dosłownie bierze się biblijny nakaz nadstawiania drugiego policzka. Bo teraz wygląda to tak jakby chrześcijanie kazali nadstawiać drugi policzek Jezusowi wiszącemu na krzyżu...Tym czasem zaledwie cień wyznawcy islamu powoduje że ukrywa się fakty historyczne. Waffen SS to organizacja zbrodnicza - przypominam casus Huty Pieniackiej (wymordowanie tej i wielu innych wsi przez SS Galizien/Hałyczyna) (Zbrodnia w Hucie Pieniackiej – dokonana 28 lutego 1944 akcja pacyfikacyjna polskiej ludności cywilnej w Hucie Pieniackiej, w wyniku której śmierć poniosło od 600 do 1500 osób. Pacyfikacji dokonali, według śledztwa IPN, żołnierze 4 Pułku Policyjnego SS pod dowództwem SS-Sturmbannführera Siegfrieda Binza, wraz z okolicznym oddziałem UPA i oddziałem paramilitarnym składającym się z nacjonalistów ukraińskich, pod dowództwem Włodzimierza Czerniawskiego.) oraz zbrodnię wojenną Łotyszy z SS Lettland na żołnierzach LWP w walkach o Wał Pomorski (spalenie żywcem polskich jeńców wojennych w miejscowości Podgaje) i wiele wiele innych. A to że garnęły się tam szumowiny z wszelkich narodowości i wyznań to już inna sprawa...próbowano nawet tworzyć jednostki SS z Goralenvolku - ale zgłosiło się zbyt mało Podhalan żeby sformować jednostkę. Z drugiej strony patrząc ostatnio Niemcy w zbrodnie hitlerowskie starają się wciągnąć inne nacje aby umniejszyć swoją winę. Jeśli by się przyjrzeć to pewnie w armiach niemieckich lub koalicyjnych byli ludzie z całej kontynentalnej Europy. Nie zmienia to faktu, że zbrodniczy system wprowadzili Niemcy i to oni ponoszą za to odpowiedzialność. Fakt, że wśród innych narodów Niemcy znaleźli sympatyków czy kolaborantów nie umniejsza ich winy mimo, że Niemcy usilnie starają się tą winę rozmyć. W tym artykule mamy możliwość zobaczyć i posmakować przyszłość. Jakakolwiek krytyka na "Ummah" [wspólnota muzułmańska] jest już dzisiaj dławiona. Tu aktualny przykład Pana Thilo Sarrazina z SPD i MSF (2002-2009) który odważył się powiedzie prawdę i tą prawdą skrytykować Europy przyszłą "Herren-rasse" jako darmozjady i okupanci kasy zapomogowej. Nagonka na niego jaką wywołało lewactwo była zastraszająca. O mało co nie wyleciał z pracy gdzie szukano nadgorliwie jak mu za te wypowiedzi dogryźć. Został zdegradowany. Zawodowo jak i prywatnie spalono Gościa na stosie, a "dhimmi" prokuraturka sprawdza w jaki sposób można go o rasizm i.t.p. posadzić. Czyli w przyszłości ktokolwiek coś nie tak burknie na "Herrenrasse" o sorry... burknie na muzułmanów (choć będzie to słuszna krytyka i prawda tak jak ten artykuł) to zniknie na parę lat lub nigdy się już nie pojawi. Niemieckie tchórze. O arabach, żydach i innych narodach współpracujących. Rozmyć odpowiedzialności już nie dadzą rady. Niech teraz wciągną w swoje bagno wszystkich współwinnych. Niech giną razem..
 • @Husky 17:03:33
  KASA !!!! ta ustawa blokuje 447 , której podstawą jest podpisanie deklaracji Teresińskiej w 2009 przez Bartoszewskiego. http://3obieg.pl/polskie-obozy-koncentracyjne-a-jednak-deal
 • @Husky 17:03:33
  Dywizje Waffen SS 1939-1945. AUTOR: Chris Bishop  Przewodnik, z pewnością należy do najlepiej opracowanych pozycji opisujących elitarne oddziały wojskowe III Rzeszy - dywizje Waffen SS.
  W książce zastosowano podział chronologiczny według daty powstania kolejnych dywizji Waffen SS. Dokładnie omówiono i zilustrowano używane przez niemieckich żołnierzy czołgi, pojazdy opancerzone i pomocnicze. Podano listę dowódców, typy oraz liczbę czołgów i innych pojazdów wojskowych na stanie dywizji, a także struktury tych jednostek. Następnie omówiono udział dywizji w kolejnych kampaniach, schematy organizacyjne oraz godła dywizji. Każda biorąca udział w walkach dywizja SS, od tych najbardziej znanych, jak elitarne dywizje Das Reich czy Wiking, po mniej znane jak 11. Dywizja Pancerna Waffen SS Nordland czy składająca się z ochotników albańskich 21. Dywizja Górska Waffen SS Skanderberg, są omówione w tej publikacji.
  Dywizje Waffen SS 1939-1945 z pewnością można zaliczyć do źródłowych przewodników, tak poszukiwanych entuzjastów historii wojskowości, a szczególnie tych, których interesuje historia dywizji Waffen SS w czasie II wojny światowej.
  Oprawa: Twarda
  Format: 19.5x24.5cm
  Liczba stron: 192
  ISBN: 978-83-11-13640-3
 • @kula Lis 67 18:51:17
  Zauważcie że Michnik i Wyborcza chcą zachęcić Polaków do wstydu za jakiś margines Polaków co rzekomo coś robił w czasie wojny
  Ale ten sam Michnik nie poczuwa sie do wstydu za zbrodnie NAJBLIŻSZEJ RODZINY (swojego brata)
 • @Husky 17:03:33
  Za komuny był taki dowcip - facet rozrzuca w W-wie ulotki, czujni tajniacy łapą go ale podnoszą kartki a tam nic nie ma pytają go o co chodzi a on na to: po co pisać przecież wszystko jasne. Proponuję takie ulotki rozrzucić przed ambasadą.
 • @kula Lis 67 18:58:57
  Może mi ktoś powie dlaczego polski kościół milczy, dlaczego hierarchowie schowali się do szafy?
  Głusi, ślepi ,na co czekają aż "ksiądz" Lemański czy Sowa zaczna pluć?
 • @Husky 17:03:33
  http://www.nowastrategia.org.pl/wp-content/uploads/2014/03/Bundesarchiv_Bild_183-J16133_Lettland_Appell_der_SS-Legion-600x393.jpg

  Parada 15. Dywizji Grenadierów Pancernych SS/ Źródło: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Bundesarchiv_Bild_183-J16133,_Lettland,_Appell_der_SS-Legion.jpg?uselang=pl

  ŁOTYSZE W WAFFEN SS

  Nie tylko ochotnicy z zachodniej Europy, skuszeni wizją walki z bolszewizmem wstępowali do Waffen SS. W jej szeregach służyli m.in. także Łotysze, którzy podczas II Wojny Światowej tworzyli dwie formacje: 15. i 19. Dywizje Grenadierów Waffen SS. Od samego początku, gdy Wehrmacht dotarł na Łotwę w swoim marszu na Wschód, mieszkańcy tej wcielonej w 1940 r. do ZSRR republiki radzieckiej gorliwie witali wojska niemieckie. W lipcu 1941 r. utworzono Reichskommissariat Ostland, w którego skład wchodziła Łotwa. Jego mieszkańcy otrzymali zgodę na tworzenie lokalnych oddziałów policji pomocniczej („Hilfspolizei”), które wkrótce po powstaniu zostały podporządkowane SS. Wśród ich członków dużą rolę odgrywali łotewscy nacjonaliści, wrogo nastawieni do Rosjan, żydów i komunistów. Propaganda hitlerowska „uświadamiała” im, że żydzi z NKWD stali za masowymi wywózkami dziesiątek tysięcy Łotyszy w głąb ZSRR i terrorem skierowanym przeciwko tym, którzy pozostali. „Hilfspolizei”, wraz z jednostkami „Einsatzgruppe A” SS-Brigadeführera Franza Stahleckera dokonywały pierwszych pogromów żydowskich, z których najbardziej znany jest mord z 30 listopada i 8 grudnia 1941 r., gdy w lesie Rumbula pod Rygą zamordowano około 25 000 żydów. W zbrodni tej uczestniczyło słynne łotewskie „Aràjs Commando”. Bardzo wielu spośród członków „Hilsfspolizei” wstąpiło w szeregi łotewskich dywizji Waffen SS.


  http://www.nowastrategia.org.pl/wp-content/uploads/2014/03/wss-19-soldiers-300x187.jpg


  SS-mani z 19.Dywizji Grenadierów Waffen SS/ Źródło: http://www.axishistory.com/axis-nations/germany-a-austria/waffen-ss/119-germany-waffen-ss/germany-waffen-ss-divisions/1298-19-waffen-grenadier-division-der-ss-lettische-nr-2


  Już w październiku 1941 r. SS zaczęła wysyłać swoich łotewskich „podopiecznych” na Front Leningradzki, Ukrainę i do południowej Rosji, gdzie zajmowali się zwalczaniem radzieckiej partyzantki. Bataliony „Schuma” (nazwa używana zamiennie z „Hilfspolizei”) walczyły także ramię w ramię z żołnierzami Wehrmachtu i SS; jedną z takich akcji osobiście oglądał Heinrich Himmler. Pod koniec 1942 r. były łotewski minister finansów Alfred Valdmanis wyszedł do Niemców z propozycją utworzenia łotewskiego legionu SS w zamian za uzyskanie przez Łotwę podobnej autonomii, jaką podczas wojny miał marionetkowy rząd słowacki ks. Tiso. Pomysł ten został jednak kategorycznie odrzucony przez wodza III Rzeszy. Po klęsce stalingradzkiej, Hitler wydał jednak zgodę na utworzenie Ochotniczego Łotewskiego Legionu SS, o co zabiegała grupa łotewskich przedwojennych wojskowych i polityków. Trzonem nowej jednostki były cztery bataliony „Schuma”. Nabór do Legionu był formalnie dobrowolny, lecz aby uzyskać satysfakcjonującą liczbę żołnierzy (blisko 18 000), wcielono do niego także wielu młodych Łotyszy, którzy zostali wcześniej skierowani do pracy w Rzeszy. Jego dowódcą został SS-Brigadefűhrer Peter Hansen, a pełniącym funkcję Inspektora Legionu Łotewskiego SS został SS-Gruppenfűhrer Rūdolfs Bangerskis, który był jedynie figurantem w oczach niemieckich i nie miał wpływu na działania militarne. 18 maja 1943 r. powstała dodatkowo 2. Łotewska Brygada Piechoty SS, którą dowodził SS-Brigadefūhrer Fritz von Scholz. W końcowym stadium formowania składała się z trzech pułków piechoty i pułku artylerii, zbliżając się do rozmiarów dywizji, o której będzie mowa w dalszej części. Na podstawie Legionu Łotewskiego SS Niemcy sformowali 15. Ochotniczą Dywizję Łotewską SS, składającą się z trzech pułków grenadierów SS oraz pułku artylerii. Początkowo jednostka zajmowała się zwalczaniem radzieckich partyzantów, ale w miarę jak szeregi niemieckiej armii na Wschodzie topniały, dywizja została skierowana na front. Walczyła z Armią Czerwoną w bitwie koło miasta Newel, a następnie wycofywała się razem z wojskami niemieckimi, ponosząc ciężkie straty. W lipcu 1944 r. została rozbita pod Ostrowem, a następnie odbudowana na poligonie leżącym pomiędzy Kościerzyną a Bytowem. Otrzymała także nową nazwę, funkcjonując od tej chwili jako 15. Dywizja Grenadierów SS (1.Łotewska). Jej stan na dzień 16 grudnia 1944 r. wynosił 16 870 żołnierzy. Jednostka uczestniczyła w walkach z 1. Armią Wojska Polskiego na Wale Pomorskim. Tam też 31 stycznia 1945 r. jej żołnierze spalili żywcem 32 żołnierzy z 1. Dywizji Piechoty im. Tadeusza Kościuszki, w miejscowości Podgaje. Pododdział 15. Dywizji walczył także w obronie Kołobrzegu. Łotysze spychani na zachód, maszerowali przez Pomorze, Meklemburgię i Prusy Zachodnie. Łotewscy SS-mani brali udział w walkach o Berlin, a ci, którzy przeżyli, poddali się wojskom amerykańskim w okolicach Schwerinu. Uniknęli losu innych obywateli radzieckich, służących pod niemieckimi rozkazami, którzy po wojnie zostali przez aliantów przekazani Stalinowi, a następnie ponieśli śmierć lub zostali zesłani do łagrów.

  http://www.nowastrategia.org.pl/wp-content/uploads/2014/03/182px-15divss.svg_.png


  Emblemat 15. Dywizji Grenadierów Waffen SS/ Źródło:
  http://commons.wikimedia.org/wiki/File:15divss.svg?uselang=pl


  Pod auspicjami SS na początku 1944 r. powołano do życia drugą łotewską dywizję. Była do 19. Dywizja Grenadierów SS (2. Łotewska), której podstawą była 2. Łotewska Brygada Piechoty SS. Od kwietnia dowodził nią SS-Gruppenfūhrer Bruno Steckenbach. Jednostka walczyła w okolicach Wołchowa, a następnie cofała się pod naporem Armii Czerwonej i w październiku została zamknięta wraz z wieloma innymi niemieckimi oddziałami w „kotle” w Kurlandii. Broniła 13 km zachodniego odcinka frontu. Nie udało jej się przebić na zachód i na wiosnę 1945 r. dostała się do radzieckiej niewoli. Części łotewskich SS-manów udało się ujść niewoli. Wybrali walkę partyzancką lub ukrywali się przed NKWD. Obie łotewskie dywizje od czerwca 1944 r. wchodziły w skład VI. Armijnego Korpusu Waffen SS, którego skład zmieniał się w toku działań wojennych. Przyjmuje się, że w różnego rodzaju formacjach niemieckich służyło podczas wojny blisko 100 000 Łotyszy.

  Ps...Spalenia żywcem polskich żołnierzy dokonał razem z Łotyszami 48 Ochotniczy Pułk Grenadierów Pancernych SS "General Seyffard" składający się z ochotników holenderskich który wchodził w skład 15 Dywizji.
 • @kula Lis 67 19:14:01
  Co na to Holender Frans Timmermans
  Art.7 ?
 • Poniedziałkowa pikieta Odwagi Polsko
  https://pbs.twimg.com/media/DVDHw2aW0AADzgc.jpg
 • Za jedno jestem Izraelowi wdzięczny dozgonnie!!!!!!
  Dotąd może milion, może 2 miliony Polaków mówiło, że Żydzi Palaków nienawidzą, oczerniają i wymuszają wypłacenie odszkodowań za zbrodnie Niemców.
  Teraz mówi o tym 30 milionów.
  I to jest to !!!!!
 • Kukła z niemieckiej wystawki.
  https://pbs.twimg.com/media/DU-6cklWAAEyjxP.jpg
 • @Husky 17:03:33
  Cena przysięgi. Francuski Batalion Szturmowy SS w bitwie o Berlin- Zapowiedź książki. Ostatni żołnierze 33 Dywizji Grenadierów Waffen-SS „Charlemagne” w trakcie bitwy o Berlin.

  Bazą dla sformowania w lutym 1945 roku dywizji „Charlemagne” był walczący w szeregach Waffen-SS Legion Ochotników Francuskich przeciw Bolszewizmowi, a następnie Francuska Ochotnicza Brygada Szturmowa SS. Wobec krytycznej sytuacji oddziałów niemieckich na Pomorzu dywizję rozmieszczono w rejonie miejscowości Czarne (Hammerstein). Po ciężkich walkach, pod naporem przeważającego przeciwnika, jednostka została zmuszona do chaotycznego odwrotu. Jego skutkiem był jej rozpad i unicestwienie.

  Tylko kilkuset żołnierzy ze zdziesiątkowanej formacji przybyło do punktu zbornego w niemieckim Neusterlitz. Z tych, którzy postanowili nie składać broni, utworzono Batalion Szturmowy SS w sile 300 żołnierzy, włączony następnie do ostatecznych walk rozgrywających się w ruinach Berlina. Pomimo naporu Armii Czerwonej Francuzi pozostali wierni złożonej przysiędze. Ponosząc ciężkie straty, odpierali kolejne ataki mimo zbliżającej się nieuchronnie klęski.

  W niniejszej książce przedstawiono nie tylko znane już powszechnie fakty. Autor próbuje rzucić nowe światło na tamte dni przełomu kwietnia i maja 1945 roku. Oddaje głos naocznym świadkom, których wspomnienia ukazują się drukiem po raz pierwszy. Tekst uzupełniają zdjęcia archiwalne oraz specjalnie przygotowane, barwne fotografie mundurów i wyposażenia francuskiego Batalionu Szturmowego.


  Tomasz Borowski. Pasjonat historii, badacz dziejów cudzoziemskich formacji ochotniczych Waffen SS. Interesują go szczególnie jednostki skandynawskie, francuskie oraz walońskie, zaangażowane w krwawe boje w schyłkowym okresie II wojny światowej. Dzięki kontaktom z wieloma autorami i historykami ma dostęp do unikalnych, nieznanych szerszemu gronu archiwów. Dotyczy to zarówno materiałów wspomnieniowych jak i fotograficznych. W swych publikacjach stara się nie powielać dobrze znanych faktów. Przybliża za to i odkrywa tajemnice oraz ciekawostki, będące symbolami tamtych tragicznych, ostatnich tygodni największego z dotychczasowych konfliktów zbrojnych.
 • @Husky 17:03:33
  Kobiety w służbie III Rzeszy...III Rzesza w swojej propagandzie gloryfikowała nie tylko niemieckiego chłopa. Od samego początku wywyższała również, niemiecką kobietę. Starała się przedstawić ją jako ideał matki niemieckiej, oddanej ojczyźnie, sprawom domowym. Wiele kobiet uległo czarowi Adolfa Hitlera i zapisało się do NSDAP, SS, i wielu innych organizacji powiązanych z nazizmem. Niekiedy ich sadyzm i fanatyzm przewyższał to co wyprawiali ich "koledzy po fachu" w obozach zagłady. Oto przykłady tych kobiet które oddały się służbie reżimowi nazistowskiemu.

  Magdalena Goebels- według słów samego Hitlera wzór kobiety, narodowej socjalistki. Żona ministra propagandy a od 30 kwietnia do 1 maja 1945 roku kanclerza III Rzeszy Josefa Goebelsa. Matka siódemki dzieci (jeden syn Harald Quandt pochodził z pierwszego małżeństwa Mady Goebels i przeżył wojnę). Sześcioro z nich miało za ojca chrzestnego Adolfa Hitlera- na prośbę nie Josefa Goebelsa lecz Magdy Goebels. To ona namawiała męża do tego by przenieśli się wraz z rodziną do Bunkra pod kancelarią Rzeszy. Była jedną z ostatnich osób, które widziały Hitlera żywego. W dzień samobójstwa Hitlera jego kamerdyner pozwolił jej wejść do jego gabinetu w bunkrze. Nie wielu bowiem wiedziało że była zakochana w Hitlerze. Gdy Josef Goebels postanowił popełnić samobójstwo jego żona nie wahała się przed zabójstwem swoich dzieci, zanim rozstała się z życiem, razem z mężem. Nie miała zamiaru oddawać się do niewoli radzieckiej

  Leni Riefenstahl- kobieta, która jest znana z tego, iż tworzyła obrazy sukcesu III Rzeszy. Takie filmy jak chociażby Triumf Woli, Olimpia- miały sławić poczynania władz nazistowskich. Przyjaźniła się nie tylko z Hitlerem lecz również z Albertem Speerem oraz Heinrichem Himmlerem szefem SS. Dostała się do niewoli alianckiej skąd wyszła po kilku latach. Była jedną z tych nielicznych kobiet III Rzeszy, do której doszła prawda co zrobili naziści. W jednym z ostatnich wywiadów przed swoją śmiercią (dożyła wieku ponad 100 lat) przyznawała się wprost do tego, że żałuje tego co się stało. Zmarła w Bawarii w roku 2003.

  Hanna Reitsch- jedna dwóch kobiet odznaczona w historii III Rzeszy krzyżem żelaznym I klasy. Pilot i oblatywacz. Jedyna kobieta, która jako pilot przetestowała latający pocisk V2. Urodzona w roku 1912 w niemieckiej Jeleniej Górze. W historii Niemiec Weimarskich jak i III Rzeszy oraz w historii Niemiec po wojnie zapisała się jako rekordzistka jeśli chodzi o loty samolotowe, wytrzymałościowe, loty śmigłowcami, które dopiero zaczęły wchodzić do służby w wojskach lotniczych. Niektóre jej rekordy przetrwały zresztą do dziś!. Co ciekawe ta fanatyczna zwolenniczka nazizmu, nigdy nie należała do NSDAP. Jak sama twierdziła "polityka nie była dla niej". To ona wprawiła w zdumienie Adolfa Hitlera, który obserwował jej lot w roku 1936. Wówczas to ustanowiła pobity przez nią samą rekord lotu kobiet ponad 300 km!. Tak samo było w przypadku ustanowienia rekordu wysokości kobiet ponad 6 tyś metrów n p m. Gdy III Rzesza zaczęła ponosić klęskę za klęską na frontach, jako pierwsza zgłosiła pomysł ustanowienia eskadry pilotów samobójców. Eskadra Leonidasów jak zostanie nazwana jednostka powstanie za późno by móc odegrać jakąkolwiek rolę w wojnie. Oblatuje jako pierwsza kobieta samoloty odrzutowe Messerschmitt. Gdy Berlin zostaje oblężony jako jednej z nielicznych udaje jej się dostać samolotem i to pod ostrzałem artyleryjskim do bunkra pod kancelarią Rzeszy! Co więcej udaje jej się bezpiecznie uciec z Berlina. Koniec wojny tylko na chwilę zatrzymuje jej karierę lotniczą. Powraca z "przytupem" zdobywając 3 miejsce na mistrzostwach świata w Hiszpanii w roku 1952. Nie dość na tym . Zdobywa tytuł Mistrzyni Niemiec Zachodnich i Mistrzyni Świata w roku 1971. Pobija również, swój przedwojenny rekord lotu dla kobiet, tym razem osiągając ponad 350 km! Jeszcze na rok przed śmiercią w 1978 roku zdobywa kolejne mistrzostwo świata kobiet! Umiera w roku 1979.

  BDM Związek Niemieckich Dziewcząt- obok Hitlerjugend organizacja skupiająca młode Niemki, wychowująca je w duchu narodowego socjalizmu. W organizacji tej miały służyć kobiety w wieku od 10 do 18 lat. Kształcono w ten sposób przyszłe damskie kadry wielu nazistowskich ministerstw oraz instytucji pomocnych. Z chwilą gdy III Rzesza zaczęła ponosić klęski kobiety z BDM włączono do aktywnej pomocy frontowej. Kierowano je na front do pomocy w szpitalach polowych, brały również udział w walkach jak np. w Berlinie.

  Emmy Göring- druga żona Hermana Göringa matka jego jedynej córki Eddy (urodzonej w roku 1938, dzień jej urodzin 2 czerwca traktowany był w III Rzeszy prawie jak święto państwowe!). Aktorka, przez pewien czas uważana była za nieoficjalną pierwszą damę III Rzeszy (nikt wówczas nie wiedział o Ewie Braun). Choć należała do NSDAP na sprawy polityczne patrzyła z dystansem. Podziwiała co prawda Adolfa Hitlera, lecz miało to swoje granice. Nie mdlała na jego widok tak jak inne zwolenniczki Hitlera. W odróżnieniu od wielu nazistów miała przyjazne kontakty z osobami pochodzenia żydowskiego. Jej nauczycielem aktorstwa była osoba wyznania mojżeszowego. Taka sytuacja drażniła niekiedy Hitlera, który w "roli pierwszej damy rzeszy" zaczął widzieć Magdalenę Gobels. Uwięziona tak samo jak mąż najpierw na rozkaz Hitlera w roku 1945 a później przez Amerykanów. Po wyjściu na wolność zamieszkała w Bawarii gdzie zmarła w latach 70- tych.

  Polecam:
  Noszę Jego Nazwisko- książka poświęcona dzieciom nazistów
  Sigmund A.M., Kobiety nazistów
  Hitler i Upadek III Rzeszy
  Proces w Norymberdze
  Hitler – Stalin Oblicza Propagandy
  From Nazi test pilot to Hitler's bunker. The fantastic flights of Hanna Reitsch
  Kto był kim w III Rzeszy. Leksykon
  100 lotników stulecia,

  Autor: Arek Sieruga

  Ps...Kobiety nie mogły zapisywać się do SS, jedynie do SS-Gefolge. Były cywilnymi pracownikami nie należącymi do SS.
 • @Husky 17:03:33
  Einsatzgruppen...Na samym początku tego artykułu chciałbym wytłumaczyć dlaczego doszło do powstania Einsatzgruppen. Głównymi inicjatorami całego przedsięwzięcia byli Himmler i Hitler jednak czy pomysł wziął się tylko od nich ? Istnieje na ten temat wiele tez. Zaczniemy od podłoża jakim był naród niemiecki. Pierwszym najciekawszym czynnikiem jest nacjonalizm. Jak mogliśmy zauważyć na wielu przypadkach w wypadku Niemiec bardzo silny. Według niektórych teorii jest on tak agresywny ponieważ bazuje na początkowym poczuciu niższości narodu - przez setki lat rozdrobnienia państwa, które wreszcie zostało zjednoczone. Niższość tą spotęgowała porażka w 1918 roku. Niemcy doznali wtedy słynnego Dolch stoss - noża wbitego w plecy. Kraj miał dosyć małe zniszczenia więc to nasuwało różne myśli. Mieszkańcy tego kraju pamiętali jak dobrze im było za czasów Cesarstwa. Już po I wojnie światowej zaczął powoli budować się nacjonalizm ofensywny, który Hitler podburzył.

  Kolejnym elementem jest pangermanizm. Zakładał on, że państwo niemieckie powinno się zjednoczyć ze wszystkimi innymi państwami germańskimi i mieć odpowiednią pozycję w Europie. Rozwijał się on w czasach pokoju jak i w wojny. Dalej mamy skłonności do wojny. W 1914 roku w wielu szkołach były obrazy Wilhelma II który chciał "trzymać cały świat na ostrzu swojej szpady" a armia zawsze zajmowała specjalne miejsce nawet po I wojnie światowej. Żołnierze byli szanowani w społeczeństwie. W czasie II wojny światowej całe społeczeństwo pomagało w wojnie. Ludzie byli szkoleni ale także wszyscy przykładali się ekonomicznie. Rasizm i antysemityzm. Antysemityzm rozwijał się głównie w Austrii (a miał podłoże ponieważ wtedy była wielonarodowa). Oczywiście nie zapominajmy, że Hitler był Austriakiem i miał do niego dostęp. Jak wiadomo antysemityzm był jednym z filarów polityki Hitlera, to dawało mu pretekst do zrzucania winy za niektóre wydarzenia jak i niepowodzenia Niemiec na żydów.

  Rasizm dominował nawet w podręcznikach szkolnych sprzed 1914 roku. Hierarchia ras była dobrze znana Niemcom jak i Austriakom. Wyższość german także doskonale przyjęła się w społeczeństwie. Łatwo przecież można znaleźć coś na ten temat. Na przykład książka "fundamenty XIX wieku" napisana przez Houstona Stewarta Chamberlaina która mówi o wyższości intelektualnej rasy germańskiej i potrzebie zachowania czystości krwi. Teraz należy zająć się psychiką całego narodu. Oczywiście zawsze występowało zamiłowanie do porządku. Militaryzm też nie był przypadkowy. Bezdyskusyjne podporządkowanie się rozkazowi i teoria według której jednostka się nie liczy, liczy się zbiorowość zawsze towarzyszyły niemieckiej psychice. I na koniec specjalny gorliwy stosunek do pracy, z którego Niemcy zawsze byli znani.

  Olbrzymi wpływ na powstanie Einsatzgruppen miał także sam Hitler. Wypadałoby tu zająć się całym procesem jakiemu został poddany naród przed jak i w czasie jego rządów. Partia do której wstąpił a potem i przewodniczył trafiła w serca Niemców. Mocne nacjonalistyczne ale i proste hasła, zamierzony ekspansjonizm i wola przywrócenia Niemcom potęgi, negatywne nastawienie do tego co obce i mogące zaszkodzić krajowi. Widowiskowe defilady, członkowie partii z wojskowym posłuszeństwem wykonujący rozkazy. To przyciągało uwagę Niemców. Nic więc dziwnego, że gdy NSDAP wygrało i Hitler został kanclerzem ludzie sami sobie narzucili totalitaryzm. Zniknęło bezrobocie, kraj szybko rozwinął się więc rosło poparcie wodza...

  Przejdziemy teraz to historii Einsatzgruppen. Sama nazwa "Einsatzgruppen" znaczy grupy operacyjne. Można nazwać je specyficzną "policją" która podążała za armiami i likwidowała wszystkich "przeciwników politycznych" Niemiec (żydów, ludzi rasy żółtej, cyganów, bolszewickich działaczy). Większość jednostek powstawała w porozumieniu Heydricha i Wagnera (szefa policji). Pierwsze oddziały powstały już w 1938 roku. Komando "Osterreich" posuwało się za oddziałami Wehrmachtu w Austrii. Dowódcą był Franz Six. Komando istniało 10 dni i nie dopuściło się masowych zbrodni. Kolejne Einsatzgruppen (cała nazwa to Einsatzgruppen der Geheimstatspolizei und der SD- Reichsfuhrer SS) powstały 15 marca 1938. Były to "Dresden" pod dowództwem Stahleckera i "Wien" - Josta. Na terytorium samych Czech działały einsatzgruppen "Prag" i "Brunn". Idąc dalej po podbiciu Polski na jej terenie działało sześć grup operacyjnych (16 kommand). Pięć z nich posuwało się za armiami a jedna działała tylko w okolicach Poznania.

  Właściwych grup operacyjnych (czyli te z terenu ZSRR) było 4. Oznaczone literami A, B, C, D. Dowódcą grupy A był Heinz Jost - Brigadenfuhrer SS (w 1942 zastąpił go Stahlecker). Grupa A posuwała się po terenie Litwy Estonii i Łotwy. Tu doszło także do największych masakr. W Kownie zginęło 10 tys. ludzi. Grupą B dowodził Erick Naumann także Brigadefuhrer SS. Podążała ona po terenach Ukrainy i Białorusi. Dowódcą grupy C był Otto Rasch również Brigadenfuhrer SS. Posuwała się ona centralnym wschodem. Wreszcie Einsatzgruppen D, którą dowodził Gruppenfuhrer SS Otto Ohlendorf, południowa Ukraina, Kaukaz i Krym. Co ciekawe dowódcy mieli wyższe wykształcenie (często studia prawnicze i ekonomiczne). W czasie badań prowadzonych przez psychologów na oprawcach nie stwierdzono prawie żadnych chorób psychicznych. Osoby na stanowiskach dowódczych były według psychologów agresywne i nieczułe na cierpienia ludzi.

  Każda grupa składała się od 500 do 1000 ludzi. 4 grupy są odpowiedzialne za śmierć około 1 250 000 osób (1941 - 398 000, 1942 - 441 000, 1943 - 234 000, 1944 - 126 000, 1945 - 51 000). Masakry odbywały się zazwyczaj na parę sposobów. Najpierw trzeba było zgromadzić ludzi w danym miejscu i przewieźć na miejsce egzekucji (aby nie zastraszyć ludności egzekucje odbywały się pod wsią czy miastem). Ludność była pomocna ponieważ myślała, że Niemcy wyswobadzają ją spod bolszewickiej okupacji. Żydów często wydawano przez antysemityzm, który był w Rosji bardzo rozpowszechniony już za czasów caratu. Ludzie często pomagali Niemcom w samych egzekucjach. Podobno w sposób okrutny znęcali się i trzeba było ich często pilnować. Aby zgromadzić ludzi często robiono to przez starszych (jeśli chodzi o żydów), spisywano listę. Ci ludzie mieli dostać prace lub zostać wywiezieni ze względu na jakieś niebezpieczeństwo (grożące od strony frontu). Kolejnym sposobem dobrze znanym było rozwieszanie plakatów z nazwiskami przyszłych ofiar.

  Trzeba także wspomnieć o grabieżach - zabierano wszystkie kosztowności i ubrania na zimę. Rozstrzeliwano po maksymalnie 15 osób. Robił to pluton egzekucyjny z odległości około 10 metrów. Ofiary zakopywano w dołach, które często były kopane właśnie przez nie same. Oczywiście zdarzały się odstępstwa od tej reguły. Była także metoda zabijania w ciężarówkach do których były odprowadzane spaliny. Ofiary przez to dusiły się. Do największych masakr należały : Babi Jar gdzie zabito 34 tys. ludzi, Odessa 35 tys. , Charków 14 tys. , Lwów 7 tys.

  Proces Einsatzgruppen rozpoczął się 15 września 1947 roku. Oskarżono łącznie 22 osoby. Na czele trybunału Wojskowego II A stanął Michael Mussmano. W skład zespołu prokuratorskiego wchodzili Telford Taylor i jego asystenci - James Mac Haney, Benjamin Ferenez, James Heath. Sprawozdanie z rospraw liczy 7000 stron. Argumenty obrony. Obrońcy opierali się głównie na charakterze wojny prowadzonej z ZSRR i podzielonej odpowiedzialności. Wyroki w procesie:

  Kara śmierci wykonana:

  Otto Ohlendorf

  Erick Naumann

  Paul Blobel

  Werner Braune

  Kara śmierci orzeczona i zmieniona na dożywocie:

  Ernst Biberstein

  Walter Haensch

  Mathias Sandberger

  Adolf Ott

  Waldemar Klingelhofer

  Kara śmierci orzeczona i zmieniona na:

  Walther Blume 25 lat

  Eugen Steimbert 20 lat

  Wili Seibert 15 lat

  Heinz Schubert 10 lat

  W wyniku złagodzenia kar wszyscy skazani zostali wypuszczeni do roku 1960.


  Oprawcy


  Otto Ohlendorf - Gruppenfuhrer SS (SD, dowódca grupy D)

  Heinz Jost - Brigadefuhrer SS (SD, dowódca grupy A)

  Erick Naumann - Brigadefuhrer SS (SD, dowódca grupy B)

  Otto Rasch - Brigadefuhrer SD (Gestapo, dowódca Grupy C)

  Erwin Schulz - Brigadefuhrer SS (Gestapo, dowódca EK 5 /grupa C/)

  Franz Six - Brigadenfyhrer SS (SD, Dowódca Vorkomando Moscou /grupa B/)

  Paul Blobel -Standartenfuhrer SS (SD, dowódca EK 4a /grupa C/)

  Walter Blume - Standartenfuhrer SS (SD, Dowódca SK 7a /grupa B/)

  Martin Sandberger - Standartenfuhrer SS (SD, Dowódca SK 1 a /grupa A/)

  Eugen Steimle - Standartenfuhrer SS (SD, Dowódca SK 7 /grupa B/ potem dowódca SK 4a /grupa C/)

  Ernst Biberstein - Obersturmbannfuhrer SS (SD, Dowódca EK 6 /grupa C/)

  Werner Braune - Obersturmbannfuhrer SS (Gestapo, Dowódca EK 11b /grupa D/)

  Walter Haensch - Obersturmbannfuhrer SS (SD, Dowódca EK 4b /grupa D/)

  Gustav Nosske - Obersturmbannfuhrer SS (Gestapo, Dowódca EK 12 /grupa D/)

  Adolf Ott - Obersturmbannfuhrer SS (SD, Dowódca SK 7b /grupa B/)

  Eduard Strauch - Obersturmbannfuhrer SS (SD, Dowódca EK 2 /grupa A/)

  Emile Haussmann - Sturbannfuhrer SS (SD, Dowódca EK 12 /grupa D/)

  Waldemar Klingelhofel - Sturmbannfuhrer SS (SD, Dowódca SK 7b /brupa B/)

  Lothar Fendler - Sturmbannfuhrer SS (SD, Adiutant Standartenfuhrera SS Blobela)

  Waldemar von Radetzky - Haupsturmfuhrer SS (SD, Adiutant Standartenfuhrera SS Steimlego)

  Felix Ruehl - Hauptsturmfuhrer SS (Gestapo, Szef SK 10b /grupa D/)

  Mathias Graf - Untersturmfuhrer SS (SD, Adiutant szefa EK 4 /grupa C/)

  Heinz Schubert - Untersturmfuhrer SS (SD, Oficer /grupa C/)


  Liczby ofiar


  rok 1941

  Żydzi - 383 000

  Cyganie - 9000

  Polityczni - 6000

  rok 1942

  Żydzi - 408 000

  Cyganie - 17000

  Polityczni - 16000

  rok 1943

  Żydzi - 140 000

  Cyganie - 82 000

  Polityczni - 12 000

  rok 1944

  Żydzi - 60 000

  Cyganie - 60 000

  Polityczni - 6000

  rok 1944

  Żydzi - 40 000

  Cyganie - 10 000

  Polityczni - 1000
 • @kula Lis 67 19:53:17
  Henryk Sławik – Polski bohater!
  W czasie II wojny uratował 5 000 polskich Żydów.
  Załatwiał im fałszywe dokumenty.
  Zakładał sierocińce dla żydowskich dzieci.
  W 1944 Niemcy złapali Go i wywieźli do obozu koncentracyjnego w Mauthausen.
  Tam rozstrzelali.
  Polski Sprawiedliwy.

  https://pbs.twimg.com/media/DVBTTEYX0AApmIk.jpg
 • @kula Lis 67 18:51:17 Zasieki na zachodniej granicy, więcej patroli. Tam za parę lat nie będzie do śmiechu
  Ataki na chrześcijan w Niemczech. Morderstwo, podpalenia, pobicia...W Niemczech odnotowano w ubiegłym roku prawie sto aktów przemocy wymierzonych w chrześcijan, kościoły lub symbole chrześcijańskie - podały niemieckie media, powołując się na dane Federalnej Policji Kryminalnej (BKA).
  Według gazet z grupy mediowej Funke, wśród zarejestrowanych przez policję czynów karalnych jest jedno domniemane morderstwo, dziewięć obrażeń ciała i jedno podpalenie. Sprawa morderstwa, którego dokonano w kwietniu w bawarskiej miejscowości Prien nad jeziorem Chiemsee, jest obecnie przedmiotem postępowania przed sądem.

  Blisko jedna czwarta aktów przemocy dotyczyła ataków na kościoły lub symbole chrześcijańskie. Do co najmniej 14 czynów karalnych doszło między osobami starającymi się o azyl a uchodźcami.

  Minister spraw wewnętrznych Niemiec Thomas de Maiziere zaapelował o umożliwienie policji federalnej zajęcie się każdą z tych spraw osobno - podała na swoim portalu internetowym Deutsche Welle.

  Politycy bawarskiej Unii Chrześcijańsko-Społecznej(CSU) określili doniesienia mediów jako alarmujące i zaznaczali, że integracja imigrantów musi oznaczać bezwarunkowy szacunek dla chrześcijańskich wartości kulturowych.


  Ps..To jest kolejny etap islamizacji. Było ich mniej, nie rozrabiali. Teraz już nie są potulni, zwalczają żydów i chrześcijan. Niemcy są już islamskie, niestety. Tak to wygląda wszędzie, gdzie wleźli. Największym zagrożeniem dla Kościoła Katolickiego w Niemczech stanowi państwo niemieckie...w ostatnich latach zamknięto tam ponad 500 Kościołów Katolickich...Za to istnieje plan budowy 100 meczetów... Tam, gdzie zachodzi potrzeba ze względu na szybki wzrost wyznawców islamu w regionie likwiduje się supermarkety i tworzy się w nich meczety...
 • Bardzo dobrze napisane!
  Szczerski odpowiada kongresmenom USA. W imieniu prezydenta

  Odpowiedź Szczerskiego, którą wystosował w imieniu Dudy, zaczyna się od podziękowań. "Szczególnie dziękuję za pamięć o ogromnych stratach, jakich doświadczyła Polska podczas II wojny światowej ze strony niemieckich i sowieckich najeźdźców" - napisał szef Gabinetu politycznego Dudy. Zwrócił uwagę na straty, jakie ponieśli Polacy.


  Szczerski podkreślił, że tysiące Polaków pomagały Żydom, "nie zważając na drakońskie prawo i tragiczną sytuację panującą pod niemiecką okupacją". Wielu straciło życie.


  "Jednak w przeciwieństwie do innych krajów europejskich, których rządy współpracowały z nazistowskimi Niemcami, takie działania nigdy nie były elementem oficjalnej polityki Rządu RP na uchodźstwie. Polska w żaden sposób nie kolaborowała z Niemcami. Wręcz przeciwnie, Polskie Państwo Podziemne usiłowało karać wszelkie przejawy prześladowania ludności żydowskiej. Dlatego nie możemy zgodzić się na oskarżanie Państwa Polskiego lub Narodu Polskiego jako całości o odpowiedzialność bądź współodpowiedzialność za Zagładę Żydów w czasie II wojny światowej. Takie insynuacje są negowaniem prawdy o Holokauście" - zwrócił uwagę.

  "Jesteśmy świadomi naszych zobowiązań jako depozytariusza pamięci o Zagładzie. To bowiem na okupowanym polskim terytorium działały niemieckie obozy śmierci. Naród polski był pierwszym świadkiem tej niewyobrażalnej tragedii. Pomagając naszym żydowskim sąsiadom alarmowaliśmy świat o okrucieństwach popełnianych przez niemieckich nazistów, kiedy można było jeszcze działać na rzecz ich zatrzymania. Pozostajemy wierni obowiązkowi głoszenia prawdy o Zagładzie" - kontynuował.

  Zaznaczył, że prezydent Duda potępia przejway antysemityzmu i nienawiści etnicznej lub rasowej. Zacytował też głowę państwa. "Uczynił to zarówno w trakcie swojej wizyty w Instytucie Yad Vashem w Jerozolimie, jak i w ostatnich dniach, kiedy w Polsce toczy się dyskusja nad nowelizacją ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej: Ja od samego początku swojej prezydentury bardzo głośno i mocno mówiłem jedno – nie ma mojej zgody na żadną nienawiść między narodami w Polsce. Nie ma mojej zgody absolutnie na żaden antysemityzm czy inny przejaw ksenofobii, bo nienawiść to jest najgorsze zło, które się szerzy pomiędzy narodami (Żory, 29 stycznia 2018 r.)".

  "Niestety, każdego roku rejestrujemy jednak setki przypadków stosowania zniesławiającego języka, w tym określenia „polskie obozy śmierci”. Te fałszywe stwierdzenia nie mogą być akceptowane. Nie obronimy prawdy, jeśli nie będziemy walczyć z kłamstwem" - dodał Szczerski.
 • @Husky 19:10:03
  "Dogadanie się" odbyło się 17 lat temu w stosunku do Jedwabnego i było jedną z przyczyn, które doprowadziły do obecnych wydarzeń. "Dogadanie się" mogłoby polegać tylko na kapitulacji – na wyrażeniu zgody na tworzenie coraz bardziej piramidalnych KŁAMSTW. Przyczyną jest FAKT, że skala dotychczas sprokurowanych żydowskich KŁAMSTW o II Wojnie Światowej, w tym o faktycznym obrazie (przebiegu) holokaustu jest tak ogromna, że żydzi muszą dalej "iść w zaparte".
 • @Husky 19:10:03
  Chciałbym zauważyć, że chociaż wielu Polaków ratowało żydów, wielu innych Polaków miało moralne prawo wydawać żydów Niemcom! Tak! Bo jeśli przychodzi do ciebie do domu facet z karabinem w dodatku z żydowskim policjantem lub ich żydowskim kapusiem i mówi: wydaj tego nieznajomego z piwnicy albo zabiję ci dzieci i żonę, to co? Jesteś winny tego, że uległeś? Że wybrałeś żonę i dziecko? Nie mówi się o tym dużo, ale tak wyglądała rzeczywistość wielu polskich rodzin w tamtym czasie. Nie każdy rodzi się bohaterem i nie każdy chce nim być, lub go zgrywać narażając siebie i swych bliskich na śmierć dla niewdzięcznej jak widać nacji. Z Polaków ratujących żydów czy to bezinteresownie czy interesownie społeczeństwa zachodnie kpią i się śmieją, nie mogą zrozumieć, jak można było skazywać na śmierć siebie, swych bliskich dla ratowania zupełnie obcej wrogiej Polakom nacji.
 • @Husky
  Haaretz nie reprezentuje wszystkich żydów. Haaretz jest trybuną żydów tęczowych. W redakcji Haaretz przypada najwięcej pedałów na jednego członka nie tylko w Izraelu, ale chyba i w skali całego świata. Haaretz uważa, że przyszłość świata należy do pedałów, którzy będą przekazywać nasienie matkom-surogatkom, które będą rodzić bliźniaki gejowskie. Małżeństwa hetero powinny zostać zabronione gdyż powodują antysemityzm. Link:


  https://www.haaretz.com/hblocked?returnTo=https%3A%2F%2Fwww.haaretz.com%2Fisrael-news%2Fgay-israeli-american-couple-sues-after-1-twin-s-us-citizenship-denied-1.5768587
 • @Husky 20:21:46
  Polacy "dziękują" PO za umożliwienie powstania ustawy 447 - głównie pkt. 3 i 4

  https://stopacthr1226.org/act-h-r-1226/
 • @Husky 20:21:46
  Skład załogi Konzentrazionlager Auschwitz-Birkenau i kilka faktów chyba nieznanych premierowi Netanjahu! Komendanci: SS-Obersturmbannführer Rudolf Höß, SS-Obersturmbannführer Arthur Liebehenschel, SS-Sturmbannführer Richard Baer. Załoga: SS-Obersturmführer Ludwig Baumgartner, SS-Hauptsturmführer Eduard Brauning, SS-Hauptsturmführer Erich Frommhagen, SS-Obersturmführer Karl Hocker, SS-Hauptsturmführer Josef Kramer, SS-Hauptsturmführer Robert Mulka, SS-Obersturmführer Rudolf Orlich, SS-Obersturmführer Hans Schindler, SS-Hauptsturmführer Viktor Zoller SS-Unterscharführer Fritz Frenzel, SS-Oberscharführer Richard Fritsch, SS-Sturmscharführer Robert Heider, SS-Oberscharführer Willi Jordan, SS-Oberscharführer Robert Langer, SS-Oberscharführer Herbert Minkos, SS-Hauptscharführer Detlef Nebbe, SS-Obersturmführer Wilhelm Bayer, SS-Obersturmführer Heinrich Ganninger, SS-Untersturmführer Max Grabner SS-Untersturmführer Hans Schurz, SS-Untersturmführer Hans Stark, SS-Unterscharführer Bruno Albrecht, SS-Oberscharführer Wilhelm Boger, SS-Unterscharführer Pery Broad, SS-Unterscharführer Karl Broch, SS-Sturmscharführer Lorenz Carstensen, SS-Unterscharführer Otto Clauss, SS-Oberscharführer Wilhelm Claussen, SS-Unterscharführer Hans Draser, SS-Oberscharführer Klaus Dylweski, SS-Oberscharführer Josef Erber, SS-Unterscharführer Gustav Frank, SS-Rottenführer Hans Hoffmann, SS-Oberscharführer Ernst Hofmann, SS-Unterscharführer Wilhelm Hoyer, SS-Unterscharführer Hans Johann Kamphuis, SS-Unterscharführer Hermann Kirschner, SS-Unterscharführer Bernhard Kristan, SS-Unterscharführer Gerhard Lachmann, SS-Unterscharführer Alois Lorenz, SS-Rottenführer Ludwig Pach, SS-Unterscharführer Hans Pichler, SS-Rottenführer Heinrich Pyschny, SS-Scharführer Johann Schindler, SS-Unterscharführer Johann Schubert, SS-Hauptscharführer Bernhard Walter, SS-Hauptscharführer Helmut Westphal, SS-Oberscharführer Josef Wietschorek , SS-Unterscharführer Martin Wilks, Lagerführer Karl Fritzsch, Lagerführer Franz Hössler, Lagerführer Vincenz Schoettl, SS-Sturmbannführer Hans Aumeier, SS-Hauptsturmführer Karl Fritzsch[, SS-Obersturmbannführer Friedrich Hartjenstein, SS-Obersturmführer Franz Hössler, SS-Hauptsturmführer Franz Johann Hofmann, SS-Hauptsturmführer Josef Kramer, SS-Obersturmführer Vincenz Schoettl, SS-Hauptsturmführer , Heinrich SchwarzSS-Obersturmführer Johann Schwarzhuber, SS-Hauptsturmführer Friedrich Seidler, SS-Unterscharführer Paul Bonigut, SS-Oberscharführer Hermann Buch, SS-Unterscharführer Gerhard Effinger, SS-Unterscharführer Reinhold Hartwecker, SS-Oberscharführer Jakob Jochum, SS-Oberscharführer Ludwig Plagge, SS-Oberscharführer Willi Sawatzki, SS-Obersturmführer Heinrich Josten, SS-Sturmbannführer Franz Xaver Kraus, SS-Untersturmführer Franz Xaver Maier, SS-Hauptscharführer Friedrich Harder, SS-Unterscharführer Fritz Buntrock, SS-Oberscharführer Karl Czapla, SS-Hauptscharführer Jakob Fries, SS-Oberscharführer Oswald Kaduk, SS-Unterscharführer Karl Kurpanik, SS-Hauptscharführer Gerhard Palitzsch, SS-Oberscharführer Wilhelm Polotzek, SS-Oberscharführer Josef Schillinger, SS-Unterscharführer Friedrich Stiewitz, SS-Unterscharführer Alexander Wirth, SS-Unterscharführer Joachim Wolf, Blockführer Eduard Lorenz, SS-Rottenführer Karl Bainski, SS-Rottenführer Stefan Baretzki, SS-Unterscharführer Franz Baumgartner, SS-Scharführer Heinrich Bischoff, SS-Unterscharführer Werner Blaufuss, SS-Unterscharführer August Bogusch, SS-Unterscharführer Paul Goetze, SS-Unterscharführer Otto Latch, SS-Unterscharführer Eduard Lorenz, SS-Oberscharführer Herbert Ludwig, SS-Unterscharführer Kurt Muller, SS-Unterscharführer Bruno Schlage, SS-Unterscharführer Richard Schroder, SS-Hauptscharführer Karl Seufert, SS-Unterscharführer Paul Szczurek, SS-Scharführer Peter Weingarten, SS-Sturmbannführer Wilhelm Burger, SS-Obersturmführer Max Meyr, SS-Obersturmbannführer Karl Moeckel, SS-Hauptsturmführer Walter Polenz, SS-Obersturmführer Walter Schmidetzki, SS-Hauptsturmführer Walter Schütz, SS-Hauptsturmführer Emil Stocker, SS-Hauptsturmführer Rudolf Wagner, SS-Scharführer Georg Engelschall, SS-Hauptscharführer Wilhelm Gehring, SS-Unterscharführer Adolf Medefind, SS-Unterscharführer Heinrich Oppelt, SS-Unterscharführer Richard Perschel, SS-Unterscharführer Franz Romeikat, SS-Unterscharführer Johann Ruiters, SS-Hauptscharführer Friedrich Schimpf, SS-Unterscharführer Heinrich Schoppe, SS-Unterscharführer Hans Schumacher, SS-Unterscharführer Max Ullmann, SS-Oberscharführer Hans Zobisch, SS-Obersturmführer Theodor Kratzer, SS-Obersturmführer Max Sell, SS-Unterscharführer Hans Bott, SS-Unterscharführer Arthur Breitwieser, SS-Hauptscharführer Werner Hahn, SS-Hauptscharführer Georg Hocker, SS-Unterscharführer Karl Morle, SS-Unterscharführer Franz Wunch, SS-Scharführer Hans Anhalt, SS-Obersturmfuhrer dr Franz von Bodmann, SS-Hauptsturmführer dr Oskar Dienstbach, SS-Hauptsturmführer dr Bruno Kitt, SS-Sturmbannführer dr Max Popiersch, SS-Hauptsturmführer dr Siegfried Schwela, SS-Sturmbannführer dr Kurt Uhlenbroock, SS-Sturmbannführer dr Eduard Wirths, dr Karl Gebhardt, SS-Hauptsturmführer dr Benno Adolph, SS-Obersturmführer dr Otto Blaschke, prof. dr Carl Clauberg, SS-Hauptsturmführer dr Friedrich Entress,, SS-Hauptsturmführer dr Horst Fischer, SS-Hauptsturmführer dr Karl-Josef Fischer, SS-Untersturmfuhrer dr Walter Goebel, SS-Hauptsturmführer dr Otto Heidl, SS-Hauptsturmführer dr Erwin von Helmersen, SS-Hauptsturmführer dr Rudolf Horstmann, SS-Hauptsturmführer dr Willibald Jobst, SS-Obersturmführer dr Fritz Klein, SS-Untersturmführer dr Hans Koenig, SS-Sturmbannführer dr Eduard Krebsbach, SS-Obersturmfuhrer dr Hans Kremer, SS-Obersturmführer dr Johann Paul Kremer, ]SS-Obersturmführer dr Franz Lucas, SS-Hauptsturmführer dr Josef Mengele[, SS-Obersturmführer dr Franz Georg Meyer, ]SS-Obersturmführer dr Robert Neumann, SS-Hauptsturmführer dr Heinrich Plaza, SS-Obersturmfuhrer dr Werner Rohde, SS-Hauptsturmführer dr Erich Sauther,, SS-Obersturmführer dr Heinz Schattenberg, SS-Hauptsturmführer dr Friedrich Schluter, SS-Hauptsturmführer dr Heinz Thilo, SS-Hauptsturmführer dr Alfred Trzebinski, SS-Hauptsturmführer dr Helmuth Vetter, SS-Hauptsturmführer dr Karl Wotke, SS-Untersturmführer dr Herbert Wuttke, SS-Unterscharführer Karl Bara, SS-Unterscharführer Ferdinand Brauner, SS-Unterscharführer Emil Hantl, SS-Unterscharführer Eduard Jambor, SS-Oberscharführer Joseph Klehr, SS-Unterscharführer Hans Nierzwicki, SS-Hauptscharführer Friedrich Ontl, SS-Oberscharführer Herbert Scherpe, SS-Hauptscharführer Anton Wilhelm, SS-Sturmbannführer dr Raimond Ehrenberger, SS-Hauptsturmführer dr Willy Frank, SS-Hauptsturmführer dr Alfred Meimeth, SS-Hauptsturmführer dr Elimer Precht, SS-Sturmbannführer dr Karl Teuber, SS-Obersturmführer dr Andreas Rett, SS-Obersturmführer dr Willi Schatz, SS-Hauptsturmführer dr Wilhelm Schulte, SS-Untersturmführer Josef Simon, SS-Sturmbannführer dr Viktor Capesius, SS-Obersturmführer Gerhard Gerber, SS-Sturmbannführer Adolf Kroemer, SS-Hauptsturmführer Henry Storch, SS-Obersturmführer dr Hans Delmotte, SS-Untersturmführer dr Hans Munch, SS-Hauptsturmführer dr Bruno Weber, SS-Sturmbannführer dr Ludwig Boehne, SS-Hauptsturmführer Armand Langermann, SS-Obersturmführer Friedrich Turek, SS-Oberscharführer Kurt Knittel, SS-Sturmbannführer Max Gebhardt, SS-Sturmbannführer Arthur Plorin, SS-Obersturmführer Roland Albert, SS-Hauptsturmführer August Arold, SS-Obersturmführer Johann-Detlef Bartels, SS-Obersturmführer Rudolf Beer, SS-Obersturmführer Max Otto Ehser, SS-Obersturmführer Georg Grunberg, SS-Obersturmführer Georg Gussregen, SS-Obersturmführer Franz Halblieb, SS-Hauptsturmführer Karl Heimann, SS-Obersturmführer Hans Kirschneck, SS-Obersturmführer Josef Kollmer, SS-Hauptsturmführer , Herbert-Günther KramerSS-Obersturmführer Theodor Lange, SS-Obersturmführer Hans Merbach, SS-Hauptsturmführer Arie Moehlmann, SS-Obersturmführer Hans Moser, SS-Obersturmführer Wilhelm Reischenbeck, SS-Hauptsturmführer Heinz Ritzheimer, SS-Obersturmführer Alfred Schemmel, SS-Obersturmführer Reinhold Schneier, SS-Untersturmführer Otto Schulz, SS-Hauptsturmführer , Wilhelm SiegmannSS-Obersturmführer Franz Stenger, SS-Sturmbannführer Otto Stoppel, SS-Obersturmführer Karl Storde, SS-Obersturmführer Heinrich Taeger, SS-Hauptsturmführer Hans Weymann, SS-Sturmbannführer Werner Zorn, SS-Hauptscharführer Adolf Becker, SS-Unterscharführer Leopold Behrends, SS-Unterscharführer Eduard Boczar, SS-Unterscharführer Aurelian Bodnarasch, SS-Unterscharführer Theofil Dietrich, SS-Rottenführer Erich Dinges, SS-Unterscharführer Willi Freese, SS-Oberscharführer Emanuel Glumbik, SS-Unterscharführer Reinhard Graf, SS-Unterscharführer Rudolf Grimm, SS-Oberscharführer , Vinzent KloseSS-Hauptscharführer Matthias Tannhausen, SS-Unterscharführer Gottfried Weise, SS-Unterscharführer Friedrich Winter, SS-Obersturmbannführer dr Joachim Caesar, SS-Untersturmführer Friedrich Engelbrecht ,SS-Hauptsturmführer Georg Kudriawtzow, SS-Obersturmführer Heinz Kuehler SS-Obersturmführer Willy Pinnow, SS-Hauptsturmführer Willi Rieck, SS-Obersturmführer Helmut Schippel, SS-Obersturmführer Reinhard Thomsen, SS-Hauptsturmführer Wilhelm Ziemssen, SS-Oberscharführer Franz Xaver Dornacher, SS-Oberscharführer Hans However, SS-Unterscharführer Erich Loos, SS-Oberscharführer Georg Oster, SS-Unterscharführer Franz Schebeck, SS-Unterscharführer Friedrich Voss, SS-Sturmbannführer Karl Bischoff, SS-Obersturmführer Walter Dejaco, SS-Obersturmführer Karl Eggeling, SS-Untersturmführer Fritz Ertl, SS-Obersturmführer Karl Hoffmann, SS-Obersturmführer Werner Jothann, SS-Obersturmführer Josef Pollok, SS-Hauptsturmführer August Schlachter, SS-Obersturmführer Walter Urbanczyk, SS-Untersturmführer Fritz Wolter, SS-Unterscharführer Ferdinand Baier, SS-Unterscharführer Josef Janisch, SS-Hauptscharführer Kurt Kogel, SS-Oberscharführer Hubert Busch, SS-Unterscharführer Johann Gorges, SS-Unterscharführer Josef Hofer, SS-Unterscharführer Ewald Kelm, SS-Hauptscharführer Otto Moll, SS-Oberscharführer Erich Muhsfeldt, SS-Unterscharführer Josef Purke, SS-Oberscharführer Walter Quakernack, SS-Oberscharführer Peter Voss, SS-Hauptsturmführer Otto Brossmann, SS-Obersturmführer Kurt Klipp, SS-Obersturmführer Paul Mueller, SS-Obersturmführer Hans Mulsow, SS-Obersturmführer Bruno Pfuetze, SS-Oberscharführer Bernhard Becker, SS-Unterscharführer Horst Czerwinski , SS-Unterscharführer Josef Eckhart, SS-Oberscharführer Wilhelm Emmerich, SS-Unterscharführer Alois Frey, SS-Oberscharführer Konrad Frederickson, SS-Oberscharführer Franz Fugger, SS-Unterscharführer Bernhard Glaue, SS-Oberscharführer Friedrich Jensen, SS-Oberscharführer Karl Jeschke, SS-Unterscharführer Rudolf Kamieniczny, SS-Oberscharführer Hermann Kleemann, SS-Unterscharführer Wilhelm Kowol, SS-Oberscharführer Hans Mirbeth, SS-Oberscharführer Hans Picklapp, SS-Hauptscharführer Bernhard Rackers, SS-Unterscharführer Karl Reichenbacher, SS-Hauptscharführer Josef Remmele, SS-Unterscharführer Hugo Schindler, SS-Oberscharführer Max Schmidt, SS-Unterscharführer Otto Schmidt, SS-Hauptscharführer Karl Spieker, SS-Oberscharführer Richard Stolten, SS-Unterscharführer Adolf Taube, SS-Hauptscharführer Johann Taute, SS-Hauptscharführer Paul Ulbort, SS-Hauptscharführer Albin Vaupal, SS-Unterscharführer Gustav Willers, SS-Oberscharführer Franz Wloka, SS-Obersturmführer Hans Conrad, SS-Obersturmführer Johann Desch, SS-Obersturmführer Eduard Drees, SS-Hauptsturmführer Paul Kreuzmann, SS-Untersturmführer Alois Kurz , SS-Obersturmführer Valentin Meyer, SS-Untersturmführer Max Mueller, SS-Obersturmführer Thomas Paulsen, SS-Sturmbannführer Guntrum Pflaum, SS-Untersturmführer Otto Reinicke, SS-Hauptsturmführer Georg von Sauberzweig, SS-Obersturmführer Julius Sauer, SS-Obersturmführer Alfons Verbruggen, SS-Untersturmführer Konrad Wigand, SS-Rottenführer Richard Bock, SS-Oberscharführer Hans Boehm, SS-Hauptscharführer Werner Handler, SS-Oberscharführer Franz Hatzinger, SS-Rottenführer Leopold Heger, SS-Unterscharführer Otto Herzog, SS-Hauptscharführer Johann Hofmann, SS-Unterscharführer Hans Koch ekspert Cyklonu B, SS-Unterscharführer Paul Messner, SS-Unterscharführer Michael Mokrus, SS-Unterscharführer Walter Otto, SS-Hauptscharführer Karl Rusche, SS-Oberscharführer Friedrich Schlepped , SS-Oberscharführer Emil Schonmehl, SS-Oberscharführer Rudolf Schubert (ssmann), SS-Hauptscharführer Wilhelm Stegmann, SS-Unterscharführer Hermann Umlaut.

  Dekretem demokratycznie wybranego przez Niemców kanclerza III Rzeszy Adolfa Hitlera z 8 października 1939 miejscowość Oświęcim została wcielona do III Rzeszy i znalazła się administracyjnie w Niemczech, w powiecie Landkreis Bielitz, Regierungsbezirk Kattowitz, Provinz Oberschlesien. W roku 1940 na tym terenie Niemcy utworzyli obóz przeznaczony do osadzania Polaków.

  Potem Niemcy zaczęli osadzać w nim także żydów, Cyganów i sowieckich jeńców. Spośród zarejestrowanych więźniów Auschwitz Polacy stanowili ok 40%. W roku 1941 Niemcy rozpoczęli mordy na Żydach w obozie w Kulmhof. 20 stycznia 1942 roku w Wannsee pod Berlina rząd niemiecki podjął decyzję o Endlösung der Judenfrage (ostatecznym rozwiązaniu kwestii żydowskiej), czyli wymordowaniu narodu żydowskiego. Odtąd była ona realizowana przez setki tysięcy Niemców, funkcjonariuszy III Rzeszy Narodu Niemieckiego, funkcjonariuszy SS, żandarmów, urzędników, żołnierzy Wermachtu. Nazywano ją akcją Reinhardt, od imienia Reiharda Heydricha, jej inicjatora. Zbudowano komory gazowe m.in. w niemieckich obozach w Bełżcu, Dachau, Majdanku, Kulmhof, Sobiborze, Treblince, Auschwitz…

  W KL Auschwitz Niemcy zamordowali ok. 80 000 Polaków, ok. 900 000 żydów z całej Europy, ok.25 000 Cyganów, ok. 12 000 jeńców sowieckich.

  Niemcy utworzyli 1634 obozy koncentracyjne - na terenie Rzeszy i krajów okupowanych. Wiele z nich było obozami śmierci. „Pracowało” w nich około 70 000 niemieckich funkcjonariuszy (głównie SS i gestapo). Po wojnie osądzono około 1700 osób, czyli 2,5% z nich.

  Z załogi obozu Auschwitz liczącej w sumie ok. 8000 esesmanów przed sądem postawiono 750 osób, z czego 673 w Polsce i około 70 poza granicami Polski. Zatem około 68 000 Niemców-oprawców z obozów śmierci spokojnie dożyło sowitej emerytury w Republice Federalnej Niemiec, niektórzy Ameryce Południowej i USA. Zapewne ich niemieckie rodziny były dumne z ich bohaterskich wojennych dokonań dla wielkości Niemiec.

  Proszę, bardzo usilnie proszę, polskie władze, by czytelna lista załogi Konzentrazionlager Auschwitz była wystawiona w widocznym miejscu tuż koło bramy „Arbeit Macht Frei”.

  autor: Maciej Pawlicki

  Ps...Bardzo dobry pomysł by te nazwiska umieścić przy bramie, warto także wskazać tych którzy byli osądzeni w Polsce. Proszę także wspominać o Polskich dziewczętach i kobietach z Ravensbruck na których dokonywano straszliwych operacji doświadczalnych. Niech Niemcy znikną z planety Ziemia. Należy odwołać dyrektora muzeum Auschwitz. Kiedy wreszcie Ministerstwo KiDN zareaguje na jego samowolę. Publikować nazwiska załóg wszystkich obozów niemieckich ! EU Dachau I-szym prezydentem EU był Walter Hallstein, który pisał wodzowi ustawy na terenach podbitych, min "Ustawę o krwi i honorze", a potem był głównym twórcą Traktatu Lizbońskiego, prawie identycznego z w/w. Polecam nowy,świetny wywiad z prof. Nowakiem. Polska powinna zaprosić m.in prof. Finkelsteina by mu podziękować. Jest też jak Węgrzy są asertywni wobec nacisku

  https://www.youtube.com/watch?v=zolP1-myJf0
 • @kula Lis 67 20:38:29
  Ktoś rozbierając choinkę zapomniał o czubku ????

  Kontakt operacyjny "Must" Olechowski w tvn24:
  " od tygodnia czuję się, źle, tak jak 68- mym roku"

  https://pbs.twimg.com/media/DVDQ7D6X4AALXOO.jpg
 • @kula Lis 67 20:38:29
  Trzeba przyznać, że Tusk, politycy Izraela, TVN24, GW i cała totalna opozycja ciężko pracują na wysokie poparcie dla PiS 8-)))
  Trzymamy kciuki
 • @kula Lis 67 20:38:29
  - Tusk zachowuje się jak świnia. W czasie wojny było hasło „tylko świnie siedzą w kinie”. To jest ten rodzaj świni - stwierdził Wojciech Cejrowski.

  Co o tym sądzisz?
 • Mocno rozpoczęli ten weekend w grupie KOD
  https://pbs.twimg.com/media/DVA5CGAXUAACNUt.jpg


  Wygląda na to, że żarty u pana Ryszarda się skończyły

  https://pbs.twimg.com/media/DU-sX8IX0AA1IIw.jpg


  Każdego dnia histeria u "wielkiej" pisarki Nurowskiej z KOD pogłębia się coraz bardziej

  https://pbs.twimg.com/media/DU-akQMXkAU5fHv.jpg


  I tak sobie KOD wyje od wczoraj

  https://pbs.twimg.com/media/DVCfjFwX0AAiEMK.jpg
 • Mędrzec Europy zabrał głos
  Prawo i Sprawiedliwość szykuje się do wyborów i dlatego wywołał konflikt z Żydami? Tak uważa Lech Wałęsa, który skomentował kontrowersyjną ustawę o IPN.

  Były prezydent Polski wypowiedział się dla polsatnews.pl w sprawie relacji pomiędzy Polską a Izraelem. - Widać, że PiS przygotowuje się do wyborów i próbuje rozruszać spoleczenstwo, próbuje budzić róznego typu demony. Wywołano konflikt z Niemcami. Nie bardzo to wychodziło, więc PiS wywowłał konflikt z Żydami - powiedział Lech Wałęsa.
 • @Husky 22:39:50
  Zaskakujące oświadczenie! Ambasada Izraela zarzuca polskim mediom antysemityzm: "Nie możemy dłużej milczeć"

  https://wpolityce.pl/polityka/379636-zaskakujace-oswiadczenie-ambasada-izraela-zarzuca-polskim-mediom-antysemityzm-nie-mozemy-dluzej-milczec


  Ps...Nie możemy milczeć gdy żydzi i Izrael opluwają Polskę i Polaków. Izrael i organizacje żydowskie nadużywają pojęcia antysemityzm do krytykowania każdego, kto ma inne od nich zdanie. To aroganckie i prymitywne wykorzystywanie dotychczasowej przewagi w stosunkach międzynarodowych do uprawiania antypolonizmu. Krytyka głupoty, bezczelności i zakłamania to nie antysemityzm! Postawa izraelskiej ambasady jest nie do zaakceptowania, jak każde kłamliwe, bezczelne i aroganckie oskarżenia. Kto sieje wiatr zbiera burzę. Ambasada wyraża jednak nadzieję, że "ponad 30 lat pracy.... nie pójdą na marne". Już poszły i to dzięki wam, dzięki waszym nieodpowiedzialnym politykom jak i ambasador....i to już nie wróci. Izrael i organizacje żydowskie nadużywają pojęcia antysemityzm do krytykowania każdego, kto ma inne od nich zdanie. To aroganckie i prymitywne wykorzystywanie dotychczasowej przewagi w stosunkach międzynarodowych do uprawiania antypolonizmu. Po wypowiedzi pani ambasador -jest ona persona non grata dla Polaków. No i 30 lat pracy nad Polakami poszło jak psu w tyłek. I to co było się już nie wróci. Antysemityzmem nam gęby nie zamkniecie. Bo my wiemy co to jest antysemityzm (definicja). We własnym kraju istnieje swoboda wypowiedzi i nie jesteśmy tak chamscy jak żydzi. Dziś chcecie zamknąć gębę całej Polsce, a wy możecie na nas pluć bez opamiętania. PiS też dostał nauczkę, że wam wierzyć nie można. Nareszcie ludzie starzy zaczęli opowiadać młodym jak to było z żydami w czasie wojny i po wojnie. I prawda jest okrutna dla was. O reprywatyzację wam chodzi i o kasę-65mld$ ( a Niemcom wyrwaliście tylko 50mld$). Nowelizacja ustawy IPN oraz ustawą reprywatyzacyjną Polska zablokuje wam możliwość kradzieży w naszym kraju. Wam bałagan jaki był za poprzednich rządów pasował.

  http://www.pch24.pl/finkelstein--o-polskim-antysemityzmie-mowi-sie-dla-pieniedzy,18813,i.html

  Norman Finkelstein cytaty: "Jeżeli ktoś na waszej ziemi prowadzi działalność, której celem jest wywołanie wobec was nienawiści, to nie powinniście się na to godzić", "o polskim antysemityzmie mówi się dla pieniędzy"... cała wypowiedz Normana Finkelsteina amerykańskiego historyka i politologa żydowskiego pochodzenia w linku powyżej.

  Na koniec polecam obejrzeć KONIECZNIE!! film "Zniesławienie" na YT. W kontekście tego co dzieje się teraz na linii POLSKA-Izrael, po obejrzeniu tego filmu wszystko stanie się jasne i proste.
 • @Husky
  Jarosław Kaczyński: prezydent Duda powinien podpisać nowelę ustawy o IPN. Jestem głęboko przekonany, że prezydent Andrzej Duda powinien iść tą drogą, którą zapowiadał, czyli podpisać nowelizację ustawę o Instytucie Pamięci Narodowej - powiedział dziś prezes PiS Jarosław Kaczyński. Podczas wywiadu w radiowej Jedynce Kaczyński był pytany co dalej z nowelą ustawy o IPN, która trafiła do prezydenta.
  Jestem głęboko przekonany, że prezydent Duda powinien iść tą drogą, którą zapowiadał, czyli podpisać tę ustawę odpowiedział lider PiS.
  A jeżeli chodzi o jakieś rozmowy, łagodzenie sytuacji, może być możliwe tylko wtedy, jeżeli my uznamy, że jesteśmy państwem suwerennym dodał. Jak podkreślił Polska odrzuca bardzo radykalnie antysemityzm, ale też jesteśmy państwem suwerennym i mamy obowiązek rozpocząć walkę z tym, co trwa od dziesięcioleci, czyli "z tą wielką akcją dyfamacyjną wobec Polski, czyli obrażania Polski, przypisywania nam win innych". Kaczyński został zapytany też, co może grozić Polsce ze strony USA w związku z komentarzami tamtejszego Departamentu Stanu dotyczącymi noweli ustawy o IPN. Nie jestem w tej chwili w stanie odpowiedzieć jak poważnie Stany Zjednoczone traktują swoje stosunki z Polską. Wydawało się do tej pory, że poważnie. Pytanie rzeczywiście w tej chwili stoi, ale nie będę jeszcze na to pytanie odpowiadał odparł lider PiS.
 • @Husky 22:39:50
  Jedno jest pewne ,że dłużej nie można się z tym godzić i ulegać. Politycy próbują szukać jakiegoś usprawiedliwienia dla podobnych działań Izraela, i znaleźli w postaci zbliżających się wyborów w tym kraju. To znamienne, że żeby wygrać wybory w jakimś kraju trzeba się przed elektoratem pokazać jak się "walczy "i dyscyplinuje tudzież poniża Polaków. Wtedy słupki sondażowe rosną a lider jest uważany za mocnego. Tak jest w Izraelu, tak było z Macronem, tak było z Merkel i Schultzem, tak jest z Timmermansem i tak jest obecnie z Tuskiem. Jakim prawem wytypowano Polskę jako chłopca do bicia? Kiedy straciliśmy okazję, by siedzieć cicho, a nasza gospodarka i poczucie niezależności zaczęło rosnąć rzucili się na nas wszyscy, przerażeni że dojna polska krowa będzie dawała mniej mleka i zacznie konkurować z innym gatunkiem. Jak nam się trochę polepszyło, to się znaleźli "opiekunowie", którzy za cenę naszego spokoju chcą byśmy im płacili. Tak działa system mafijny. Na to nie może być zgody. Tłumaczyć można, a nawet trzeba ,ale jak rozmawiać w sytuacji światowej zmowy, w której każdy z rozmówców widzi perspektywę materialnych, olbrzymich zysków. Polska powinna mówić o zagładzie nie tak niewyraźnie i delikatnie jak teraz, tylko pokazać całość naszej trudnej historii. My ją już uznaliśmy, a żydzi się jej boją, bo ujawnienie całej prawdy zmieniłoby cały ten dobry dla ich samopoczucia porządek. Efektem ubocznym tego dyscyplinowania i poniżania Polaków jest już rozwijające się w narodzie polskim uczucie niedocenienia a co za tym idzie obojętności zwłaszcza w stosunku do żydów. Młodzi Polacy za sprawą samych żydów zobaczyli, że nie warto pomagać, nie warto ryzykować życia w obronie innej nacji. Widzą, jak żydzi układają się z innymi narodami, w sumie ze sprawcami ich zagłady i widzą czego chcą od Polaków. I można mieć niemalże pewność, że gdyby jakimś diabelskim zrządzeniem losu oba narody znowu stanęły w obliczu takiej tragedii,to nie wiadomo czy żydzi mogliby liczyć na pomoc. I nie ma to nic wspólnego z antysemityzmem, tylko zwyczajnie z racjonalnością. I to Izrael robi sobie sam. Tak się wychodzi na szkalowaniu jedynego narodu na świecie, który miał ciepłe uczucia w stosunku do żydów i w którego kraju żydzi czują się najbezpieczniej. Potrzeba rozmowy, i gestu dobrej woli ale najpierw ze strony Izraela, a pierwsza decyzja to powinno być odwołanie obecnej ambasador Izraela za niegodne, obraźliwe słowa, które nigdy nie powinny paść w tym niemieckim obozie. O Sprawiedliwych trzeba dbać a nie ich poniżać, bo tak się dba o ducha narodów. Narody które tracą ducha, tracą życie, ale najpierw stracą młodzież.
 • @Husky 22:39:50
  Onegdaj na lekcjach historii uczono o Martyrologii Narodu Polskiego. Jednak po 1989 roku w dobie złodziejskiej prywatyzacji i szabrowania majątku narodowego historia Polski została całkowicie zapomniana z czego skrzętnie skorzystały środowiska żydowskie i wykorzystując rozgardiasz w oświacie ograniczyły Martyrologię Narodu Polskiego do Holokaustu. W efekcie z uroczystych obchodów pokazywanych w mediach zniknęły te, które dotyczyły Polski i Polaków. Za to często gęsto pojawiały się te, które dotyczyły żydów. Przykro, że ta sytuacja trwa do dzisiaj. Dlaczego nie mówi się i nie upamiętnia pacyfikacji polski miast i wsi? Dlaczego rocznica wyzwolenia Warszawy jest okrojona do minimum? Dlaczego milczy się o wyzwoleniu Polski przez LWP? Dlaczego, dlaczego? Dlatego, że LWP nie mieści się w obowiązującej koncepcji światopoglądowej? Ale to są fakty. Z Berlingiem wracało do Polski setki tysięcy polskich zesłańców, którzy nie mieli nic wspólnego z poglądami Wasilewskiej czy Nowotki, oni szli walczyć o wyzwolenie Polski. Dlaczego są marginalizowani? Czy twórcy, nie historycy, lecz twórcy historii chcą wmówić młodym pokoleniom, że Polskę wyzwoliło tylko AK, NSZ ? Jeśli sami będziemy okłamywać historię Polski to nie dziwmy się, że żydzi będą to wykorzystywać dla własnych interesów.
 • @Husky 22:39:50
  Polsce cały czas odbija się czkawką i jest to pokłosie tzw. tajnego referatu tow. Jakuba Bermana. Proponuję lekturę. On wyjaśnia wszystko. Talmud jest też bardzo pouczającą lekturą. Jeżeli Stany Zjednoczone traktują poważnie Polskę jako kraj suwerenny to nie powinny ingerować w polskie ustawodawstwo tak samo jak Polska nie ingeruje w ustawodawstwo Stanów Zjednoczonych. To że Izrael zrobił ni z tego ni owego hucpę to inna sprawa, to tym niech zajmują się Polska i Izrael ale nie Stany Zjednoczone.
 • @Husky 22:39:50
  Skąd obecny kryzys? "20 lat polityki wstydu, przynosi fatalne efekty" - podkreśla prezes PiS. Dwadzieścia parę lat polityki wstydu, z którą łączył się zupełny brak tworzenia mechanizmów obronnych, jeśli chodzi o naszą godność, o wszystko, co w świecie mówi się o Polakach, przynosi dzisiaj fatalne efekty - powiedział dzisiaj w radiowej Jedynce prezes PiS Jarosław Kaczyński.
  Podkreślił, że "tutaj musi nastąpić zmiana".

  "My tę zmianę, można powiedzieć, konstruujemy, chociaż to bardzo trudno idzie z powodu różnych oporów. Nie będę ich w tej chwili opisywał, ale te opory są naprawdę bardzo, bardzo poważne" - powiedział Kaczyński.

  Jak mówił, "wielu ludzi, skądinąd z całą pewnością mających dobra wolę, nie rozumie tego, o co tutaj w gruncie rzeczy chodzi".

  Kaczyński podkreślił, że "z drugiej strony trzeba też rozmawiać z naszymi sojusznikami w ten sposób, żeby oni rozumieli, że my jednak nie mamy zamiaru wyrzekać się naszej godności".

  "Jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że za tą zgodą na to wyrzeczenie się, idą być może, tutaj nie mam pewności, ale być może idą kolejne żądania zupełnie innej natury i że my na to po prostu, na to wszystko, zgodzić się żadnym wypadku nie możemy" - podkreślił Kaczyński.

  Ps...Zupełna racja. To jest "sondowanie" przez zachodnich analityków Polski i badanie nastrojów. Za tym idą decyzje i jakieś następstwa polityczne względem nas. Tak jak w życiu, jeśli pokarzemy strach i uległość to jesteśmy już przegrani na starcie. Panie Kaczyński, to nie jest tylko polityka wstydu. To jest również polityka agenturalnych kukieł, agentów działających na szkodę Polski. Jak powiedział klasyk: Mamy do wyboru hańbę lub wojnę, gdybyśmy wybrali hańbę wojnę i tak mielibyśmy - wiec wybieramy wojnę.
 • @Husky 22:39:50 Jakie to żałosne, że ‘polskiego prezydenta’ trzeba prosić, żeby wspierał sprawy polskie.
  "Powodowani troską o honor narodu polskiego...". Profesorowie i politycy w petycji apelują do prezydenta o podpisanie ustawy o IPN. W związku z ostatnimi wydarzeniami wokół nowelizacji „Ustawy o IPN z dn. 26 stycznia 2018 r.” środowisko krakowskiego wydawnictwa Biały Kruk wystosowało list otwarty z petycją do prezydenta Andrzeja Dudy z prośbą o podpisanie nowelizacji ww. ustawy. Pod petycją podpisali się między innymi Adam Bujak, ks. prof. Waldemar Cisło, prof. Janusz Kawecki, Stanisław Markowski, prof. Andrzej Nowak, prof. Krzysztof Ożóg, Leszek Sosnowski czy poseł Janusz Szewczak.

  Prosimy również Państwa o podpis, gdyż każdy głos jest ważny. Treść petycji poniżej, a na jej końcu jest formularz, który pozwala Państwu złożyć podpis:

  Petycja do Prezydenta Andrzeja Dudy o podpisanie ustawy o IPN z dn. 26 stycznia 2018 r.

  Powodowani troską o honor narodu polskiego i prawdę historyczną kierujemy petycję i prośbę do Pana Prezydenta Andrzeja Dudy, by w imię dobra naszej polskiej wspólnoty podpisał nowelizację Ustawy o IPN z dn. 26 stycznia 2018 r. Nowelizacja spełnia zarówno oczekiwania i pragnienia olbrzymiej większości polskiego społeczeństwa, jak i odpowiada normom prawa międzynarodowego, co jest wyraźnie podkreślone w art. 55a nowelizowanej ustawy.

  Trzeba uznać za niedopuszczalne wywieranie jakichkolwiek zagranicznych nacisków dyplomatycznych na polskie władze ustawodawcze oraz wykonawcze; są to działania całkowicie sprzeczne z dobrymi obyczajami w stosunkach międzynarodowych oraz ingerują w suwerenność państwa polskiego. Zagraniczne ośrodki są nakłaniane do takich działań przez liczne media funkcjonujące w Polsce i wydawane oraz emitowane w języku polskim, ale należące do obcych koncernów. Wspiera je i inspiruje część opozycji politycznej w Polsce – należy to uznać za postępowanie niegodne i wrogie w stosunku do III Rzeczypospolitej.

  Nowelizacja Ustawy o IPN nie budzi u osób uczciwych żadnych zastrzeżeń – ani logicznych, ani prawnych. Przecież nawet oczernianie jakiejkolwiek firmy było i jest surowo karane; tymczasem naród polski praktycznie był w sądach bezbronny przed potwarzą. Temu musiał zostać położony kres. Uzasadnienie moralne karalności za znieważenie czy to narodu, czy osoby indywidualnej, jest oczywiste.

  O ewidentnych faktach historycznych ludzie prawi nie dyskutują, lecz uznają je takimi, jakie są. Takim faktem są niemieckie, a nie polskie obozy zagłady. Takim faktem jest wywołanie przez państwo niemieckie 1 września 1939 r. niebywale okrutnej wojny. Takim faktem jest spalanie przez niemieckie jednostki terroru kilka tysięcy dziennie uprzednio zagazowanych ludzi. Takim faktem jest, że nie tylko za ratowanie Żydów przed śmiercią, ale za udzielenie im jakiejkolwiek pomocy, Polacy byli w latach wojny natychmiast i bez jakiegokolwiek sądu rozstrzeliwani przez Niemców. Opisanych zostało wiele tysięcy takich przypadków; a ile jeszcze takich polskich rodzin jest, które nie zabiegały o specjalne uznanie i medale z tytułu pomocy swym współobywatelom żydowskiego pochodzenia, pozostawiając niesioną pomoc po prostu w familijnej pamięci.

  Takim faktem jest utrata przez Polskę w wyniku II wojny światowej ok. 6 milionów obywateli. Takim faktem jest utrata 20 proc. terytorium, niezliczonych dóbr kultury etc. Zarówno III Rzesza jak i Związek Sowiecki prowadziły wobec wszystkich obywateli polskich politykę eksterminacji i wyniszczenia, masowych wysiedleń, deportacji na roboty przymusowe i siłowe wcielanie do armii. Trudno znaleźć w Polsce miejscowość, której mieszkańcy nie byliby w trakcie wojny poddani represjom. Świadczą o tym tysiące grobów, pomników, tablic i miejsc pamięci – a wiele miejsc wciąż jeszcze czeka na upamiętnienie, zwłaszcza po represjach sowieckich. Nie ma rodziny, która by nie straciła w II wojnie światowej kogoś bliskiego albo nie była zagoniona do pracy przymusowej. Ponieśliśmy w czasie II wojny światowej największe straty biologiczne i materialne. Poddany ludobójstwu i totalnie wyczerpany wojną naród polski popadł w 1945 r. na prawie pół wieku w niewolę sowiecką. (W tym czasie państwo Izrael budowało swoją siłę i potęgę, w dużym stopniu rękami obywateli przedwojennej Polski, którzy przetrwali wojnę.) To wszystko są fakty. Ich negowanie, fałszowanie lub tuszowanie jest potwarzą i zniewagą dla narodu polskiego. Powinno być też ścigane przez prawo.

  Od wieków w życiu różnych społeczeństw i narodów pojawiały się fałszywe idee i błędne teorie – na szczęście nie zawsze wchodziły w fazę realizacji; pozostawały teorią. Jeżeli jednak nie spotykały się odpowiednio szybko ze zdecydowanym oporem, nie były zakazane przez prawo, okazywały się w efekcie niebywale szkodliwe, prowadzące z czasem do horrendalnych katastrof, krwawych ofiar i totalnego poniżenia człowieka. Taki był nazizm, który niestety nie pozostał tylko w sferze teorii. Taką niezwykle niebezpieczną ideą jest obecnie tzw. postprawda, która znalazła także w Polsce sporo wyznawców; dla nich fakty i zgodność z rzeczywistością nie mają znaczenia, liczy się bowiem tylko ich dowolna narracja o prawdzie. Stąd wolno – ich zdaniem – snuć dowolne narracje także na temat II wojny światowej, jej skutków, przyczyn i przebiegu. Oczywiście jest to na rękę politykom niemieckim dążącym wszelkimi siłami do wybielania ponurych plam na swojej historii. Jest także na rękę tym wszystkim ośrodkom zagranicznym, które upatrują w Polsce – kultywującej tradycję i wiarę ojców – swego światopoglądowego wroga.

  Jeżeli ktoś nie jest w stanie dostrzec granicy – jak autorzy apelu z 1 lutego br. negującego konieczność zmian w Ustawy o IPN – granicy między tolerowaną nauką i sztuką, a karalną działalnością publiczną i karalnym przeinaczaniem faktów (tym samym znieważaniem narodu), ten po prostu nie powinien na te tematy się wypowiadać. Tu trzeba zaznaczyć, że nawet niemiecki sąd w Koblencji nakazał ostatnio telewizji państwowej ZDF przeproszenie za użycie sformułowania „polskie obozy zagłady”.

  Autorzy antypolskiego apelu z 1 lutego br. w charakterystyczny dla siebie sposób posługując się demagogią piszą, że „ustawa idzie dalej – sugeruje niewinność Polaków, tworząc z nich jedyny w Europie naród bez skazy”. Taka ironia w tak istotnej dla narodu sprawie świadczy o tym, że apel trzeba potraktować jako niepoważny świstek papieru. Oczywiście żaden naród nie jest bez skazy, w tym ani polski, ani żydowski. To też są fakty. Sformułowanie zawarte w apelu „Nie tędy droga do odzyskania zbiorowej godności” jest szyderstwem, bowiem naród polski nie potrzebuje odzyskiwać zbiorowej godności, bowiem nigdy jej nie utracił.

  Ustawodawca, wyłoniony w wolnych, demokratycznych wyborach nie ma prawa się cofać, o ile chce zachować suwerenność kraju i spełniać wolę swoich wyborców, którzy jak wiadomo stanowią większość. Taką postawę zaprezentowali parlamentarzyści i dlatego oczekujemy od Pana Prezydenta Andrzeja Dudy, że podpisze nowelizację ustawy o IPN.

  Podpisani:

  Adam Bujak, fotografik papieski, kawaler Orderu Orła Białego

  Marcin Bujak, artysta-fotografik

  Attila Jamrozik, artysta-plastyk, były prezes ZPAP

  Ewa Barańska-Jamrozik, rysowniczka i karykaturzystka

  Ks. Waldemar Cisło, profesor, przewodniczący polskiej sekcji Pomocy Kościołowi w Potrzebie

  Marek Choiński, pedagog

  Janusz Kawecki, prof. dr hab. inż., członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

  Bożena Maria Kawecka, pedagog

  Andrzej Lesiak, 18-krotny reprezentant Polski w piłce nożnej, trener, przesiębiorca

  Halina Łabonarska, aktorka

  Piotr Łuczuk, wykładowca akademicki, dziennikarz

  Stanisław Markowski, artysta-fotografik, kompozytor, działacz kultury

  Andrzej Nowak, historyk, profesor UJ i PAN

  Krzysztof Ożóg, historyk, profesor UJ

  Ks. Grzegorz Piątek, koordynator duszpasterstwa pracodawców w Polsce

  Czesław Ryszka, senator, pisarz, kawaler Zakonu Rycerskiego Grobu Bożego w Jerozolimie

  Leszek Sosnowski, twórca i prezes wydawnictwa Biały Kruk

  Jolanta Sosnowska, redaktorka i autorka kilkudziesięciu książek o tematyce religijnej i historycznej

  Temida Stankiewicz-Podhorecka, publicystka, krytyk teatralny, „Nasz Dziennik”

  Janusz Szewczak, ekonomista, prawnik, poseł

  Pod petycją do prezydenta Andrzeja Dudy mogą się Państwo podpisać klikając >>tutaj
 • @Husky 22:39:50
  Cała ta żenująca i odrażająco kłamliwa reakcja ukraińskich liderów jak i to w jakiej formie oraz kiedy ona ma miejsce jasno i klarownie pokazują jak papierek lakmusowy kto jest prawdziwym przyjacielem Polski, a kto nim definitywnie nie jest. Komuś, kogo nie stać na elementarną ludzką uczciwość w zdawałoby się oczywistej sprawie zakłamywania roli Polski i Polaków w II wojnie światowej, kto był katem a kto ofiarą; kto wbrew prawdzie stara się rezerwować sobie możliwość bezkarnych oszczerstw wobec tych ofiar i ich potomków i tym samym odwracania uwagi od rzeczywistych sprawców ludobójstwa na niewyobrażalną w historii ludzkości skalę - nie można i nie należy ufać ani wchodzić z nim w jakiekolwiek układy, choć cała geopolityka i zdrowy rozsądek by na to wskazywały. Ale to wybór Ukraińców. Przede wszystkim jako ludzi. Polacy nie mają i nie chcą mieć z nim nic do czynienia. To nie nasza cywilizacja. Nie taka jakiej dowody wschodni sąsiedzi dali na Wołyniu i Podolu w 1943, a której teraz bronią, bo się najwyraźniej z nią utożsamiają. Dużo Polacy dowiedzieli się w ostatnich dniach zarówno o Izraelu jak i Ukrainie - przede wszystkim ci, którzy widzieli historyczną szansę na porozumienie i zmianę całej geopolityki nie tylko w Europie, i tym samym losu dzielonych, prześladowanych, grabionych i wykorzystywanych narodów w całym naszym regionie. Smutne i odrażające. No i teraz chyba widać skąd była sponsorowana rewolucja na Ukrainie. Nikt i nigdy nie zakryje ukraińskich zbrodni na Wołyniu. Z banderowskim robactwem w ogóle nie powinniśmy gadać. Nie tylko nie przeprosili za Wołyń ale zaprzeczają też faktom.  Podstawą dalszej egzystencji Polski jest 0,5 mln armia uzbrojona "po zęby" i wyposażona w broń jądrową !!!.
 • @Husky 22:39:50
  Prof.Jerzy R. Nowak twierdzi, że Polska nadal jest miejscem w którym żydzi z Izraela zamierzają zlokalizować "nowy Izrael" gdyby stary został "zepchnięty do morza".
 • @Husky 22:39:50
  Sugeruję podpisanie noweli w jak najpóźniejszym dopuszczalnym terminie. Trzeba żydom dać czas na na pełne odkrycie się, pokazanie swojego antypolonizmu, nienawiści i kłamstw oświęcimskich. Niech się wykrzyczą, wygadają, odsłonią się na cały świat a w tym czasie już Polska powinna przesyłać prawdziwe dane, prawdziwe fakty na cały świat. Żydzi zrobili rejwach i MSZ wraz z rządem i prezydentem powinni ten czas wykorzystać na naukę historii wobec całego świata, drukując biuletyny, gazetki w różnych językach i tworząc stronki, oraz promując filmy dokumentalne i filmy gdzie sami żydzi mówią o tragedii jaka ich spotkała od Niemca i od własnych żydów oraz kto tracił życie za pomoc żydom. Tak jak tutaj.

  http://nczas.com/wiadomosci/skandaliczna-wypowiedz-rabina-moskwy-w-telewizji-russia-today-w-jedwabnem-polacy-mordowali-zydow-ktorzy-wrocili-z-obozow-video/
 • @Husky 22:39:50
  Polaku, nie spodziewaj się wdzięczności od żyda, którego uratowałeś od śmierci z rąk Niemca ryzykując życiem swoim i swojej rodziny! Obsmaruje cię na cały świat, że to ty chciałeś go zabić, a Niemiec go uratował! Oto żydowska mentalność. W 1994 r. Hutu wymordowali około 1 miliona Tutsi w ciągu 100 dni. Próba nazwania tego ludobójstwem spotkała się z gwałtownym sprzeciwem Izraela. Dlaczego? Określenie ludobójstwo jest zastrzeżone dla żydów. Gdyby inne przypadki nazywać w ten sposób, to byłaby to degradacja mordów dokonanych na żydach. Przecież TYLKO ŻYDZI SĄ LUDŹMI! Reszta to goje! Ponawiam pytanie: Czy ktoś zna nazwisko chociaż jednego żyda który uratował Polaka przed Niemcami, Ruskimi lub żydami.
 • @kula Lis 67 08:45:29
  Krystyna Pawłowicz
  Holokaust Polaków trwał też po II wojnie.
  Światło,Różański,J.Berman,Fejgin,St.Michnik,H.Wolińska,L.Brystygierowa i podobne Bestie mordowały w katowniach i sądach tysiące polskich Patriotów w latach 50-tych.
  IZRAEL,czy ci ŻYDZI są winni zbrodni na Polakach?
 • @kula Lis 67 08:59:03
  Stanowczość i determinacja. Nie można się ugiąć. Polskie państwo i polski naród nie są współsprawcami Holokaustu - to oczywistość.
  Ale zarazem unikać mocnych słów, które podgrzewają emocje społeczne przeciwko Żydom. Ale i pacyfikować szermujących antysemickimi obelgami prowokatorów.
 • @kula Lis 67 09:08:03
  Gdyby ktoś w Polsce obrzucił turystów z Izraela jak to zrobili żydzi krzycząc "dobry Polak to martwy Polak" mówiąc "dobry Żyd to martwy Żyd" to tabuny "ekspertów" nie wychodziliby z TVN24 kolejny raz udowadniając tezę,że Polacy to naziści,faszyści itp.
  A tutaj wyjątkowa cisz!!!
  Ależ wymowne!!!
 • @kula Lis 67 09:18:02
  Ciekawe ile jest państw na świecie, w których opozycja składa się głównie z targowicy i wrażej V kolumny?
 • @kula Lis 67 10:01:24
  Warto wziąć pod uwagę, że PIS w 3 lata nie da rady odbudować prawdy historycznej i podmiotowości Polski na świecie.
  Pamiętajmy, że ich poprzednicy po 89 roku "robili laskę " prawie wszystkim nacjom, oprócz Eskimosów i Aborygenów.
 • @kula Lis 67 11:37:19
  https://pbs.twimg.com/media/DVDlavuW0AA9E-b.jpg
 • @Husky 22:39:50
  Naukowcy odkryli gen-DNST3 wśród żydów, który zwiększa szanse na schizofrenię, zaburzenia schizoafektywne i depresję maniakalną. Gen ten zwiększa wystąpienia tych zaburzeń psychicznych.
 • @Husky 22:39:50
  A rząd z Morawieckim jak i media w Polsce nadal klękają przed "antysemityzmem". W Izraelu jest ANTYPOLONIZM, na tym są wychowani i tego nie kryją. To antypolonizm powinien być piętnowany przez polskie władze i media.
 • @Husky 22:39:50
  Cała ta sytuacja z ustawa o IPN ma jeden wielki plus. Pokazuje jakich podłych i niestałych sojuszników sobie wybraliśmy. Ukraina-gotowa wbić nóż w plecy, USA- traktują nas jako rynek zbytu swojego szmelcu,Izrael-dla nich liczy się tylko kasa. Jedni i drudzy przeciw Polsce po stronie Izraela.W razie jakiegokolwiek konfliktu na żadnego z nich liczyć nie można. I cieszę się ze prawie wszyscy Polacy to zauważyli, choć niektórzy tego nie przyjmują do wiadomości.
 • @kula Lis 67 12:42:59
  cudne
  Jacek Żakowski, który jeszcze niedawno zachwycał się islamskimi terrorystami z Hamasu, nawoływał by KOD był jak Hamas i nie widział nic złego w określeniu "polskie obozy"- teraz apeluje o "wyciszenie emocji".
  Co dalej?
  Neonaziole zaapelują o przyjaźń Polsko- żydowską?
 • @Husky 15:08:51
  Przemilczane i niewygodne fakty związane z wybuchem II Wojny Światowej.


  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/08/przemilczane-i-niewygodne-fakty-zwiazane-z-wybuchem-ii-wojny-swiatowej/
 • @kula Lis 67 15:31:01
  Chcecie wiedzieć czym jest antysemityzm i kto go pielęgnuje ?
  Zobaczcie ten film w całości wart każdej minuty Waszego czasu
  Oto film zrealizowany przez Izraelczyka, pochodzącego z syjonistycznej rodziny Yoava Shamira. Stara się on w nim uczciwie dowiedzieć, czym jest tak zwany "antysemityzm" oraz przez kogo i w jakim celu jest wywoływany i wykorzystywany.
  https://youtu.be/NlmXRNEDWiY
 • @kula Lis 67 15:31:01
  Nie ma "pożydowskiego" mienia. Było mienie obywateli polskich, większość tego mienia została zrabowana lub zniszczona przez Niemców. To co zostało to własność spadkobierców lub wszystkich obywateli Rzeczpospolitej. Żadnych koncesji na rzecz Izraela i fałszywych wymuszaczy.
 • @kula Lis 67 15:31:01
  Padłem.


  https://pbs.twimg.com/media/DVIJ15AWkAcavpW.jpg
 • Łapiński dzis podkreślił, że przekaz prezydenta jest jasny:
  "każde państwo, każdy naród - także Polska i my Polacy - mamy prawo bronić dobrego imienia swojego państwa, swojego narodu i każde państwo, każdy naród - więc także Polska i my Polacy - mamy prawo w jakiś sposób bronić prawdy historycznej".

  "Robią to inne państwa, powinniśmy robić w różnym wymiarze także my" - oświadczył rzecznik prezydenta.

  Jak zaznaczył, prezydent Duda ocenił również, że nowela o IPN "w żaden sposób nie jest wymierzona" ani w Izrael, ani w naród żydowski, ani "w pamięć o tych, którzy zginęli w Holokauście, czy tych, którzy byli więzieni w obozach przez reżim nazistowskich Niemiec".
 • @Husky 11:27:09
  Panie Prezydencie zanim Pan podpiszę ustawę proszę o odpowiedź. Czy wg. nowej ustawy o IPN takim artystom jak Gross będzie można więcej niż pozostałym. A jak tak to czy Polacy będą mogli nakręcić film jak to amerykański najeźdźca napadł razem z radzieckim na III Rzeszę i wymordował niemieckich patriotów?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej