Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
748 postów 24653 komentarze

Tylko prawda

Husky - Prawicowiec,katolik Zoologiczny antykomunista UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony "Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" -Jan Paweł II

Haniebny list prezydenta odczytany w Jedwabnem

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Mieszkańcy Jedwabnego, obywatele polscy narodowości żydowskiej spłonęli w tej stodole zapędzeni do niej przez swych polskich sąsiadów. Zginęli – za przyzwoleniem okupanta – bo byli Żydami.

Jedwabne to niemiecka zbrodnia, dość przepraszania! 

Czy Polakom powiedziano całą prawdę na temat mordu w Jedwabnem, mordu dokonanego przez Niemców na Żydach w ramach działań Einsatzkomando SS pod dowództwem hauptsturmführera Hermanna Schapera?

Pamietajmy te przemowienie antypolaka Komorowskiego

          

 

 Szanowni Państwo!

Łączę się w zadumie i modlitwie ze wszystkimi zgromadzonymi podczas uroczystości odbywających się w siedemdziesiątą rocznicę mordu w Jedwabnem.

W tym właśnie miejscu, 10 lipca 1941 roku, żydowscy mieszkańcy Jedwabnego i okolicznych miejscowości zostali w okrutny sposób pozbawieni życia. Zginęli mężczyźni, kobiety i dzieci, starzy i młodzi. Ocaleli tylko nieliczni, którym w porę udało się zbiec. Zginęli – spaleni żywcem – niemal wszyscy żydowscy obywatele Jedwabnego. Ich krzyk trwogi, dobywający się z płonącej stodoły, mimo upływu dziesięcioleci nie milknie.

Chociaż sprawcy tej zbrodni zostali zaraz po wojnie osądzeni, dopiero dziesięć lat temu pełen obraz tej tragedii dotarł do świadomości i sumień milionów Polaków. Wielu ludziom trudno było uwierzyć, że ten odrażający mord został popełniony polskimi rękami. Potwierdzają to jednak badania i publikacje historyków, jak również śledztwo przeprowadzone przez Instytut Pamięci Narodowej.

Zbrodnia ta wydarzyła się w nieludzkich czasach II wojny światowej, gdy nie było tutaj państwa polskiego, zniszczonego agresją dwóch totalitaryzmów we wrześniu 1939 roku. Wojna, straszliwa II wojna światowa, podczas której także Polacy byli bezwzględnie wyniszczani i prześladowani, wyjaśnia okoliczności tej zbrodni, ale jej w żadnym stopniu nie usprawiedliwia.

Dlatego, właśnie jako Polak i Prezydent Rzeczypospolitej, z uznaniem wspominam postawę mojego poprzednika, Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, który przemawiając przed dziesięciu laty tu w Jedwabnem, znalazł w sobie wystarczająco dużo siły, by w imieniu swoim oraz – jak się wyraził – tych Polaków „których sumienie jest poruszone tamtą zbrodnią”, przeprosić za ten mord. Nazwał on wówczas sprawców tej zbrodni po imieniu: określił ich jako „winnych wobec Rzeczypospolitej, wobec jej wielkiej historii i wspaniałych tradycji”.

Tak, ci ludzie sprzeniewierzyli się Rzeczypospolitej. Podnieśli rękę na swoich żydowskich współobywateli. W tej stodole w Jedwabnem sprawcy tych zdarzeń, sami tego nie rozumiejąc, podpalili także wielowiekowe ideały Rzeczypospolitej, dumną tradycję kraju, który nazywano kiedyś w Europie państwem bez stosów.

Mieszkańcy Jedwabnego, obywatele polscy narodowości żydowskiej spłonęli w tej stodole zapędzeni do niej przez swych polskich sąsiadów. Zginęli – za przyzwoleniem okupanta – bo byli Żydami.

Odczuwamy do dziś ból i wstyd z powodu tego co się wtedy stało.

Z szacunkiem i wdzięcznością myślimy równocześnie o tych Polkach i Polakach, którzy w tym straszliwym piekle wojny i zniszczenia nieśli pomoc Żydom. Również tu, na Podlasiu. Ci ludzie nie dali się sterroryzować karą śmierci wymierzaną przez Niemców za pomoc okazywaną żydowskim współobywatelom. Ratowali ich udzielając im pomocy i schronienia. Wielu, niekiedy całe rodziny, zapłaciły za to najwyższą cenę.

Szanowni Państwo,

Jedwabne to nie tylko nazwa symbolizująca dramatyczne wydarzenia z czasów II wojny światowej. To także ważny znak w zbiorowej świadomości i pamięci Polaków. Naród ofiar musiał uznać tę niełatwą prawdę, że bywał także sprawcą. Długo trwało, zanim zrozumieliśmy, że przyznanie się do tej winy nie przekreśla polskiej martyrologii i polskiego bohaterstwa w walce z niemieckim i sowieckim okupantem. Że nie oznacza relatywizacji win i wywrócenia proporcji w ocenie historycznych zasług i grzechów.

Urząd Prezydenta Rzeczypospolitej od początku wspierał ten trudny proces. Chylę czoła przed wysiłkiem, jaki dla oczyszczenia historycznej pamięci i przywrócenia dobrych relacji między Polakami i Żydami podjęli wszyscy moi poprzednicy. Przywrócili oni stosunkom polsko – żydowskim wymiar, jaki powinny mieć relacje między narodami zamieszkującymi tę samą ziemię.

Dziś w siedemdziesiątą rocznicę mordu w Jedwabnem nie sposób jednak nie myśleć przede wszystkim o samotności, przerażeniu i cierpieniu jego ofiar. Opłakujemy je również teraz, po siedemdziesięciu latach. Chcemy – wraz z dzisiejszymi mieszkańcami Jedwabnego – do końca zrozumieć wymowę tego, co się wtedy stało, oraz uświadomić sobie to, co dziś musi zostać w nas ocalone jako pamięć, przestroga, zobowiązanie.

Wtedy nie było tu Rzeczypospolitej. Ale dziś ona jest. Jest i słyszy skargę, niegasnący krzyk swoich żydowskich obywateli. Dziś – w Jej imieniu – oddaję cześć ich cierpieniom. I raz jeszcze proszę ich o przebaczenie.

Bronisław Komorowski

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej


                

 

 

KOMENTARZE

 • @Nibiru 22:15:33
  Jedwabne - ostatni świadek

  https://youtu.be/MwmNek5vKwY
 • @Husky 22:22:19
  ,,Wtedy nie było tu Rzeczypospolitej. ,, ....

  https://wpolityce.pl/historia/285774-nie-powielajmy-klamstw-o-jedwabnem-swiadkowie-i-fakty-czekaja-na-prawde-w-odpowiedzi-piotrowi-skwiecinskiemu-wideo?strona=2

  idę spać ..
 • @Husky 22:22:19
  Nie małpuj . https://www.youtube.com/watch?v=sajQZyiGP7Y
 • Nie nic ważniejszego na biurku dziś nie miał ?
  Prezydent podpisał dziś ustawę o elektromobilności i paliwach alternatywnych oraz nowelę ustawy w związku ze skróceniem okresu przechowywania akt pracowniczych.

  ps.

  Serio?
  jest ktoś kogo to jakoś szczególnie interesuje?
  A coś w kwestii podpisania ustawy o IPN ?
  Znów gra na zwłoke ?
 • "JEDWABNE 1941 - JA TAM BYŁEM"
  TVNiezaleznaPolonia Canada
  https://www.youtube.com/watch?v=ds7g9K6e14k&feature=youtu.be

  JEDWABNE - ŚWIADEK HISTORII
  https://www.youtube.com/watch?v=sajQZyiGP7Y
 • @Husky nie chcę aby szowinista żydowski był dyrektorem muzeum obozu Auschwitz!
  Antypolskie decyzje dyrekcji obozu Auschwitz. (Polecił zamknąć wystawę o Witoldzie Pileckim na terenie Muzeum Auschwitz.)

  http://prawy.pl/wp-content/uploads/2018/02/cywinski_piotr1-300x269.jpg

  http://prawy.pl/65404-antypolskie-decyzje-dyrekcji-obozu-auschwitz/

  Ps..Bogu niech będą dzięki za to piękne świadectwo Iwony Galińskiej, które pokazuje jak trudne są relacje z żydami i jak właściwie niesprawiedliwie traktowani są Polacy. To są konsekwencje udawania albo uznawania, że "są nasi, polscy żydzi". Nie ma czegoś takiego! Tak jak nie ma szwedzkich Rosjan, albańskich Marokańczyków albo francuskich Ormian. To obcy naród, obcy i wrogi. Hołubiący tę obcość i wrogość przez wieki. To jak mówi Stanisław Michalkiewicz obcokrajowcy zawodowi. Zawsze zdolni do zdrady, wręcz do niej przygotowani, gdy tylko na horyzoncie pojawi się nowy pan, który im umożliwi dalsze eksploatowanie miejscowej ludności. Już nie raz za to słono zapłacili. I co? I gówno. Dalej robią to samo. Moim zdaniem powinien być wprowadzony czynnik ETNICZNY w doborze do władz. Nie ma żadnego rządzenia obcych w naszym kraju. Ja nie słyszałem, żeby w Izraelu jakiś goj był na jakimkolwiek stanowisku w administracji. Stanisław Michalkiewicz powiedział z jednym z wywiadów tak: "Żydzi igrają z ogniem. Niech im się nie wydaje, że zawsze będą wygrani. W latach 30 XX wieku też im tak się wydawało. I co?"… Przecież już w czasie walki ze Świtoniem o krzyże na "Żwirowisku" żydzi nie ukrywali, że obóz z otaczającym terenem ma być wyłączony z polskiej jurysdykcji. I został cichcem wyłączony. Oddano, żwirowisko i Karmel i ten polski sklep z pamiątkami i zarządzanie muzeum…..i Polacy nie mają tam wstępu. Wszystkie kolejne ustępstwa powodują tylko eskalację żądań aż do poniżających Polskę i Polaków i absurdalnych. Po przeczytaniu takich relacji które wiemy że są prawdziwe, wiedzcie że mamy takich, lekarzy, prawników, nauczycieli, dziennikarzy, sądy, prokuratorów, komorników reżyserów, piosenkarzy. Ot inna nacja nas nienawidzi.
 • @Husky 22:52:46
  Prof. dr hab. Krystyna Pawłowicz na Twitterze: „Jeśli wojna, to gdzie żydzi znajdą teraz azyl przed antyżydowską Europą?”
  http://prawy.pl/65095-prof-dr-hab-krystyna-pawlowicz-na-twitterze-jesli-wojna-to-gdzie-zydzi-znajda-teraz-azyl-przed-antyzydowska-europa/

  Ps..Zdaniem Michalkiewicza:

  Sto czterdzieści milionów polscy podatnicy wydali na Muzeum …żydów. Nowe sto milionów wnet na cmentarz …żydowski. Nie dosyć pokłonów!
  Pan Sellin nowy sygnał śle z polskiej stolicy:
  "Czas na Muzeum …Chasydów!" Kolejna impreza?…
  Zdaniem Michalkiewicza: "Niech się sam obrzeza!"
 • @rysio 00:02:10
  Na nich działa tylko jedno: siła i bezwzględność. Tak jak mówi Stanisław Michalkiewicz: Niech się żydom nie wydaje, że zawsze będą wygrani, bo w latach 30 XX wieku też im tak się wydawało. I co? I gówno. Bardzo się pomylili. Do tej pory nie mogą chyba wyjść z szoku, że są ludzie na świecie, którzy mogą być równie bezwzględni jak oni i stosując ich metodę, ich pojęcie "rasy panów" dobrać się im do skóry. Jedna "rasa panów" zabrała się za drugą w ramach konkurencji…
 • @rysio 00:02:10
  Żydowscy szmalcownicy czyli GREIFERZY byli przodującymi myśliwymi na ukrywających się żydów (to oni zadenuncjowali rodzinę Ulmów) ta nacja sam się unicestwiała kolaborując z Niemcami. Chaim Rumkowski szef łódzkiego getta został zlikwidowany poprzez spalenie żywcem w piecu przez żydów zaraz po tym jak pokazał się na rampie w niemieckim obozie śmierci Birkenau.
 • @kula Lis 67 08:25:14
  Ta izraelska kreatura minister nauki ma pretensje do Polski i Polaków, że mało z nas ryzykowało dla ratowania Żydów podczas wojny.
  A ja się pytam ilu Żydów ryzykowało dla Polaków?!
  Ilu Francuzów, Austriaków, Niemców ryzykowało dla żydow?!
  No ale to Polska jest panną do bicia.


  https://pbs.twimg.com/media/DVVQYDyX0AAFjIV.jpg
 • @kula Lis 67 08:34:34
  Proponuję przesunąć 100 mln złotych z odnowienia cmentarza żydowskiego na kampanię informacyjną o niemieckich zbrodniach
 • @kula Lis 67 08:37:43
  Należy "Państwu leżącemu w Palestynie" i jego obywatelom przypominać:
  - Masakra we wsi Naliboki
  - Archipelag Gułag (aut. Aleksander Sołżenicyn)
  - Mord w Koniuchach
  - Żydowscy oficerowie służący w NKWD Katyniu
  - Świętochłowicki obóz pracy zwany „Zgodą” (Salomon Morel)
 • @Husky 22:52:46
  "Czy byli żydzi sprzedający żydów?" Dziennikarz pyta rabina. Adrian Klarenbach zapytał Szaloma Ber Stamblera o żydów, którzy wydawali swoich rodaków w czasie wojny. Rabin nie chciał odpowiedzieć. – To wcale nie jest podobne – odparł.
  Rozmowa na antenie TVP Info dotyczyła ostrej reakcji Izraela na nowelę ustawy o IPN, która wprowadza kary za używanie kłamliwego sformułowania "polskie obozy".

  – Czy nie ma antysemitów w Polsce? Są. Czy tym się charakteryzuje Polska? Zupełnie nie. Czy podczas wojny nie było szmalcowników? Byli szmalcownicy – mówił Szalom Ber Stambler, przypominając jednocześnie o Polakach ratujących żydów, których odznaczono medalami Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata.

  Dziennikarz zapytał rabina, "czy byli żydzi sprzedający żydów". – Nie wiem, to w ogóle nie przechodzi do żadnej rubryki – stwierdził Szalom Ber Stambler. – Ale byli – podkreślił Klarenbach. – Mądrzejsze jest nie wspomnieć o tym, bo to wcale nie jest podobne. Wcale nie jest podobne! – przekonywał rabin w programie "Minęła 20".

  Ps..Widać rabin nie zrozumiał pytania, albo zapomniał polskiego, albo zapomniał języka w gębie. To prawdopodobnie nie przechodzi do grdyki znaczy nie przechodzi przez żydowskie gardło. Panie żyd... Morel, Rumkowski, Trocki, Engels, Marks, Lenin, Beria, Jagoda, oto nieodrodni synowie waszej nacji... wasz żydowski wkład do zbrodni tego świata!!! Żyd może wydać innego żyda żeby ratować siebie bo wtedy ratuje żyda. Żyd nie może się narażać żeby ratować goja bo wtedy naraża żyda. Goj ma obowiązek ratować żyda nawet z narażeniem własnego i swojej rodziny życia i nie jest to jego zasługa a obowiązek. Takie jest prawo żydowskie. Dlatego "to wcale nie jest podobne" jak mówi rabin. Zainteresowanym polecam wykłady pani dr Ewy Kurek na YT.
 • @kula Lis 67 09:04:46
  Poziom zeszmacenia "elit" III RP doskonale ukazany w tvn24, gdzie rabin bardziej bronił Polski niż resortowa Olejnik.
  Powtórzę!
  Z tym marginesem nie ma sensu rozmawiać, to trzeba tępić.
 • @Husky 22:52:46
  Znacie Polaka komendanta obozu ? Jednym z najbardziej szokujących i niewygodnych dla żydów przypadków jest Historia "pełnego żyda" Elke Sirewiz. Załatwił on sobie fałszywe papiery na nazwisko Fritz Scherwitz.
  Został członkiem NSDAP. Służył w SS jako Obersturmführer. Był komendantem obozu koncentracyjnego w Lenta pod Rygą na Łotwie.
  Według Rigga, Elke Sirewiz był odpowiedzialny za wysyłanie żydów na śmierć. Świadkowie twierdzą, że osobiście wziął udział w zabijaniu 200 żydów w Rydze. 31 października 1942 r. Zgwałcił też kilka kobiet.
  Po wojnie pracował w instytucji w Monachium, która pomagała żydom odzyskiwać ich własność. Ktoś go rozpoznał i doniósł władzom.
  Scherwitza oddano pod sąd jako zbrodniarza wojennego. (Po wojnie Scherwitz był w Monachium członkiem Żydowskiego Komitetu ds. Rewindykacji Żydowskiego Mienia. Żydom nie przeszkadzało nawet to, że był oskarżany o liczne gwałty na żydówkach i osobiste zamordowanie 200 żydów. Ujawnił to historyk amerykański żydowskiego pochodzenia B.M. Rigg.)
  Ps...Czy ktoś kiedyś zadał pytanie dlaczego Teodor Morell, żydowski osobisty lekarz Hitlera go nie otruł? Codziennie go badał i robił zastrzyki.
  Możliwe odpowiedzi
  a. miał w dupie pobratymców.
  b. nie znał, podobnie jak sam Hitler, prawdy o ich losie.
 • @kula Lis 67 09:27:23
  Czy ustawa o IPN zachwiała sondażami?
  Nowe badanie

  Choć PiS, w porównaniu z poprzednim badaniem straciło 0,7 proc., to z poparciem na poziomie 42,7 proc. ponad dwukrotnie przebija Platformę Obywatelską. Partia Grzegorza Schetyny może liczyć obecnie na 20 proc. głosów (wzrost 1 proc.).

  Zaskakująco mocno trzyma się SLD, który może liczyć na 7,2 proc. głosów (wzrost o 0,5). Do Sejmu weszłyby także: PSL (6 proc.), Kukiz'15 (5,7 proc.) oraz Nowoczesna z wynikiem 5,3 proc. (spadek o 3,1 proc.).

  Na mandaty poselskie nie może liczyć Partia Razem (2,9 proc.). Dużo, bo aż 9,4 proc. badanych nie wie, na kogo zagłosowałoby.

  42,7 proc. głosów dla PiS przełożyłoby się na 269 miejsc w Sejmie (większość konstytucyjna to 307 mandatów.

  Źródło: Rzeczpospolita
 • @Husky 22:52:46
  Żydzi to taki sam problem jak muzułmanie. Przyklei się to jak gówno do buta, że tylko ogniem lub kwasem odpalisz. Dialog? Z kim? Z nimi? Nawet w głębokich snach. Największy żydowski szmalcownik to George Soros. Gdy w 1944-tym Niemcy okupowali Węgry za niesubordynacje Horthy'ego, Gestapo nie miało ewidencji węgierskich żydów. 16-letni wtedy Soros znal ich adresy w Budapeszcie i groził tym którzy mu się nie opłacili, że ich wyda - wielu wydał. Byli żydzi wydający Polaków, na terenie obecnej gminy Sterdyń położonej około 15 km od Treblinki, Niemcy wypuścili dwóch żydów prowokatorów, chodzili od domu do domu i prosili o pomoc, następnie wszystkich którzy udzielili im pomocy wskazali Niemcom a ci natychmiast ich rozstrzelali, zginęło w ten sposób 19 osób. Pomagali żydom nie przypuszczając, że to prowokatorzy, ich czyn został zapomniany bo jego okoliczności są dla żydów niewygodne. Na koniec przypomnę daty i miejsca przepędzeń
  Mainz, 1012
  Francja, 1182
  Górna Bawaria, 1276
  Anglia, 1290
  Francja, 1306
  Francja, 1322
  Saksonia, 1349
  Węgry, 1360
  Belgia, 1370
  Słowacja, 1380
  Francja, 1394
  Austria, 1420
  Lyon, 1420
  Kolonia, 1424
  Mainz, 1438
  Augsburg, 1438
  Górna Bawaria, 1442
  Niderlandy, 1444
  Brandenburgia, 1446
  Mainz, 1462
  Litwa, 1495
  Portugalia, 1496
  Neapol, 1496
  Nawarra, 1498
  Norymberga, 1498
  Brandenburgia, 1510
  Prusy, 1510
  Genua, 1515
  Neapol, 1533
  Włochy, 1540
  Neapol, 1541
  Praga, 1541
  Genua, 1550
  Bawaria, 1551
  Praga, 1557
  Państwo Papieskie, 1569
  Węgry, 1582
  Hamburg, 1649
  Wiedeń, 1669
  Słowacja, 1744
  Mainz, 1483
  Warszawa, 1483
  Hiszpania, 1492
  Włochy, 1492
  Morawy, 1744
  Czechy, 1744
  Moskwa, 1891
  a na koniec holokaust - i nic ich to nie nauczyło. Może trochę suchych liczb :
  Ponad 150 tyś. w armii niemieckiej żydów
  Ponad 45 tyś. esesmanów żydowskich..
  To tylko tyle o drugiej wojnie światowej a jeszcze mają inne " zasługi " po wojnie z komunistami pod ramię..Żydzi byli i są wszędzie, nawet w największej mafii Stanów Zjednoczonych w czasach przedwojennych jak i w czasie wojny oraz po wojnie. U Lucky Luchiano w zarządzie mafijnych struktur zasiadali żydzi o bardzo mocnej pozycji. To oni decydowali kto ma zginąć lub przeżyć. To już taka nacja, która niestety ma ogromny wpływ na gospodarkę światową, a co za tym idzie, wpływ na wszelkie wojny (w tym i światowe)
 • @kula Lis - żydzi sprzedający żydów
  Symche Spira (zlikwidowany przez AK)

  tu denuncjuje zydowke , znajoma ze szkoly


  w kilka godzin pozniej zostala zabita
  https://pbs.twimg.com/media/DVTY8dwXkAEUl3z.jpg
 • @rysio 00:02:10
  Warszawa, getto. Obok jest ulica Stawki. Po ulicy buszują żydowskie dzieciaki. Na początku nikt nie kontrolował dzieci. Dzieci biegają po okolicznych domach. Biednie wyglądają i są to dzieci więc ludzie dają im jeść (najczęściej "udział" w misce przy okazji obiadu ze szmuglu) i na drogę co kto może. Pewnego dnia Niemcy robią dzieciakom rewizję i zabierają otrzymane "fanty". Bodajże na Stawki 6 przychodzi sześciu Niemców z żydowskim dzieckiem które bezbłędnie pokazuje kto mu dał żywność. Nie ma, że dziecko "zapomniało lub nie może znaleźć". Pewnie pokazuje kto mu dał, bez wahania. Niemcy wyciągają głowę domu czyli "winowajcę" na podwórko i zaczynają go tłuc, pokazowo żeby wszyscy widzieli. Taką akcję przeprowadzają też w innych kamienicach. Tak skatowali człowieka, że żył jeszcze tylko trzy dni. Od tego dnia pomoc się skończyła, drzwi przed dziećmi zamknięte. Znieczulica? Jakieś pretensje? W czasie powstania w getcie, żydzi uciekali grupami na ulicę Stawki. Chwali się po podwórkach, piwnicach i klatkach schodowych. Pojawiali się Niemcy i ich zabijali. Wszędzie było mnóstwu trupów. Żydzi walili do drzwi mieszkań, nikt nie otwierał. Kilka razy dziennie Niemcy walili kolbami w zamknięte drzwi. Wtedy trzeba było natychmiast otworzyć bo jak nie to przestrzeliwali zamki. Do mieszkania wpadał niemiecki patrol i wywracał wszystko: szafy, łóżka, nawet sprzątać nie było warto. Jak znaleźli żyda zabijali wszystkich. Też znieczulica? Kolaboracja? a teraz jeden żyd z drugim który nie ma o niczym pojęcia kasę chce wyrwać.
 • @kula Lis 67 09:56:07
  Wczoraj pod polską ambasadą w Kijowie w proteście przeciw ustawowej penalizacji banderyzmu w Polsce i karaniu za podważanie zbrodni ludobójstwa na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej.

  https://pbs.twimg.com/media/DVVos5hX4AAfykJ.jpg
 • @Husky 22:52:46
  Można też przypomnieć, że ten żydowski łajdak Szalom Ber Stambler miał czelność żądać w 2013 roku od ustępującego podówczas papieża Benedykta XVI, by ten przeprosił nie tylko za śmierć żydów podczas II wojny światowej, ale i za wystawianie żydowskim dzieciom fałszywych metryk chrztu, przez co może i ocaliły życie, ale straciły wiarę i się, a fuj, strefiły!!! Czy naczelny rabin Polski był policjantem polującym na „łebki” w łódzkim getcie? Wstrząsająca relacja dr Ewy Kurek.

  http://wprawo.pl/2017/12/18/naczelny-rabin-polski-byl-policjantem-polujacym-lebki-lodzkim-getcie-wstrzasajaca-relacja-dr-ewy-kurek/

  I kto naprawdę był szmalcownikiem ? Pani dr Ewa Kurek udowadnia :
  "Zgodnie z rozkazem Niemców i żydowskich zarządów gettowych, czyli Judenratów, każdego dnia żydowscy policjanci mieli wyznaczony ludzki kontyngent, czyli obowiązek dostarczenia Niemcom określonej liczby żydów do wagonów wiozących schwytanych ludzi na śmierć". Panie rabinie, wie pan lepiej niż ja, że do żydowskiego państwa w Łodzi Polacy w ogóle wpuszczani nie byli, że w getcie w Łodzi to wy, żydzi, chwytaliście chrześcijan i oddawaliście Niemcom na śmierć, że łódzkich żydów na śmierć prowadzili żydowscy policjanci. Powyżej cała brutalna prawda o żydach. A że nie mają w miażdżącej większości za grosz poczucia wstydu i wyrzutów sumienia, to przerzucają swoje winy na swoich wybawców Polaków, katolików. Bestie ! Wg Henryka Pająka żydzi są winni w poprzednim stuleciu śmierci ponad 10 000 000 Polaków (10 milionów !) „Jeśli taka wrogość i awersja w stosunku do żydów miałaby miejsce tylko w jednym czasie, w jednym kraju, łatwo byłoby wyjaśnić przyczyny. Jednak rasa ta była obiektem nienawiści wszystkich narodów pośród których żyła. Skoro wszyscy wrogowie żydów należeli do zupełnie różnych ras, mieszkali w odległych krajach, podlegali zupełnie różnym prawom, kierowali się różnymi pryncypiami, mieli różną moralność, różne zwyczaje – te wszystkie zasady społeczne, niepozwalające niczego ocenić w ten sam sposób – toteż główna przyczyna antysemityzmu zawsze leżała w samym Izraelu, a nie w tych, którzy przeciwko niemu walczyli.”

  Profesor Jesse H. Holmes w „The American Hebrew”, wyraził podobną opinię:

  „To może nie być przypadkiem, że antagonizm antyżydowski znajduje się prawie wszędzie tam, gdzie współistnieją żydzi i nie-żydzi. Skoro żydzi są wspólnym elementem układanki, wydaje się prawdopodobnym, że przyczyna tkwi w nich samych, a nie w tak różnych grupach odczuwających ten antagonizm.”
 • @rysio 00:02:10
  Kłamstwo i pomówienie jest bronią żydów. O udziale żydów w ludobójstwie żydów zwanym holocaustem było głośno zaraz po wojnie. Teraz wraz ze wzrostem znaczenia propagandy Żydowskiej wypaczającej zupełnie sens i przebieg tej wojny, nie mówią o tym wcale lub zaczynają na chama się tego wypierać. Już nie wspomnę o tym, że opowiadanie o ich udziale w mordowaniu Polaków jest traktowane jako antysemityzm, a jak wiadomo to największa zbrodnia jaką zwierze zwane gojem może popełnić, między innymi z tego powodu w III RP przez nich opanowanej Polacy mieli za ambasadora syna Maksymiliana Sznepfa, który na Polaków podczas Obławy augustowskiej polował...

  Rabin Polaków słuchać nie chce i idzie w zaparte, ale prasę żydowską chyba czytuje. Była tam np. mowa o żydowskich kapo jak mówią świadkowie najgorszych bydlakach, którzy spokojne życie wiedli po wojnie. Teraz zestawcie moi mili ten obrazek z show jaki żydzi urządzili niedawno niemieckiemu strażnikowi:

  http://www.timesofisrael.com/on-david-friedman-the-kapo-smear-and-jewish-honor/

  Przez prawie 30 lat ten nieszczęsny nadwiślański "suweren" był ideologicznie
  ogłupiany przez organ Ojca Adama & Co. w myśl leninowskiej tezy o "przewodniej roli prasy w budowie socjalizmu" i dopiero teraz te słowiańskie owce rozpoznały tabuny wilków niekoniecznie słowiańskiego rodu w owczych skórach?
  A poniższych Ministrów Spraw Zagranicznych Najjaśniejszej Rzeczpospolitej po 1989 roku to pewnie nam złowrogi Putin wybierał z jeszcze bardziej złowrogim ministrem Ławrowem?
  A może jednak jakieś inne państwo miało decydujący wpływ na politykę personalna MSZ-u?
  Listę otwiera "mąż stanu i dyplomata" niejaki "skubiszewski" który przehandlował polskie interesy Helmutowi Kohlowi w czasie po moskiewskich rozmów 2+4:

  Krzysztof Skubiszewski 12. September 1989 - 25. October 1993
  Andrzej Olechowski 26. October 1993 - 6. March 1995
  Władysław Bartoszewski 7. March 1995 - 22. December 1995
  Dariusz Rosati 29. December 1995 30. - October 1997
  Bronisław Geremek 31. October 1997 - 30. Juni 2000
  Władysław Bartoszewski 30. Juni 2000 - 19. October 2001
  Włodzimierz Cimoszewicz 19. October 2001 - 5. Januar 2005
  Adam Daniel Rotfeld 5. Januar 2005 - 31. October 2005
  Stefan Meller 31. October 2005 - 9. May 2006
  Anna Fotyga 9. Mai 2006 - 16. November 2007
  Radosław Sikorski 16. November 2007 - 22. September 2014
  Grzegorz Schetyna 22. September 2014 - 16. November 2015
 • @Husky 10:11:59
  Ukraiński generał grozi Warszawie. Rozmowa korespondenta radia Sputnik Leonida Sigana z niezależnym publicystą Januszem Niedźwiedzkim. Eksminister obrony Ukrainy Aleksander Kuźmuk zagroził Warszawie konfliktem zbrojnym. Zdaniem tego generała, jeśli Polska nadal będzie wspominać sąsiadom o wydarzeniach związanych z wołyńską tragedią lub działalnością UPA, to jego ziomkowie chwycą za „koły".
  — Tego typu wypowiedzi tylko i wyłącznie potwierdzają fakt, że zapisy w ustawie dotyczącej zakazu propagowania ideologii banderowskiej są potrzebne i tego typu ustawa powinna być przegłosowana już dawno temu. Jak się okazuje, na Ukrainie nie tylko ma miejsce przyzwolenie na propagowanie tej ideologii, ale ta ideologia powoli staje się ideologią państwową. Polska musi stanowczo się temu przeciwstawić. Jeśli relacje między Polską a Ukrainą mają być budowane o wzajemną współpracę, szacunek i zrozumienie, to na pewno nie może być mowy o tym, że Polska będzie tolerować kult morderców, kult ludzi, którzy odpowiadają nawet nie za zbrodnię wojenną, ale zbrodnię przeciwko ludzkości, masowe mordy na cywilach. Trzeba się przeciwstawić tego typu postawom. Oczywiście, nie oznacza to, że takie prawo jest antyukraińskie, ale trzeba jasno nakreślić granice, na co w relacjach z Ukrainą chcemy się zgodzić, a czemu musimy się przeciwstawić. Na co zgody być nie może. A dziś aktywiści partii Swoboda wystawiają pikiety przed Ambasadą Polską i przed konsulatami polskimi na Ukrainie, protestując przeciwko przyjętej ustawie o IPN. Zaczyna się rozkręcać ta sprawa. I co dalej?

  — Bardzo dobrze. Będzie dużo łatwiej zidentyfikować ludzi, którzy zajmują się promocją banderyzmu na Ukrainie. A biorąc pod uwagę fakt, że ustawa ma konsekwencje transgraniczne, czyli takie osoby mogą być ścigane bez względu na to, gdzie ten czyn został dokonany, zatem również na Ukrainie. Może to potem skutkować dla nich bądź pociągnięciem do odpowiedzialności karnej, gdy pojawią się w Polsce, bądź tak, jak to miało miejsce w przypadku szefa ukraińskiego IPN, nastąpi wpisanie ich na listę osób niepożądanych w Polsce, co wiąże się z zakazem wjazdu do Polski i całej grupy Schengen. Ja życzę, zatem, powodzenia aktywistom partii Swoboda. Niech tłumnie przyjdą pod Ambasadę Polską, a wtedy łatwiej będzie zidentyfikować takie osoby jako niepożądane w Polsce.
  Ps..Teraz już Już Wiecie dlaczego Macierewicz przerzucił na flankę wschodnią oddziały pancerne? Ukraińcy to nie naród na który chcieli by się pasować to zlepek etniczny, który jest po prostu groźny dla wszystkich sąsiadów.
 • @Husky 10:11:59
  "Svoboda" - ukraińscy nacjonaliści przeciw ustawie o IPN

  Ukraińscy nacjonaliści protestują dziś przeciwko ustawie o IPN pod polskimi placówkami dyplomatycznymi w Kijowie, Odessie, Łucku i Winnicy, Charkowie i Lwowie.

  Rechot historii, polega na tym, że przeciw ustawie o IPN protestuje Izrael i środowiska żydowskie oraz ukraińscy nacjonaliści , w obronie UPA/OUN, która do spółki z SS i hitlerowcami bestialsko i masowo Żydów mordowała.

  Na transparentach napisy "Przyjdzie Bandera zrobi porządek" i "Okupanci zachodniej Ukrainy w latach 1918-1939 pod sąd" - czyli Polacy, bo to o nas piszą.
 • @Husky 10:11:59 U SAKIEWKI O TYM CISZA.
  https://cdnpl2.img.sputniknews.com/images/727/49/7274923.jpg

  „Ukraińcy w Polsce mogą chwycić za kije"...Były minister obrony Ukrainy Ołeksandr Kuźmuk uważa, że Ukraińcy w Polsce „mogą chwycić za kije". Co więcej, ukraiński minister twierdzi, że „do Polski wszedł piąty front ukraiński". Wysoki rangą wojskowy przestrzegł w ten sposób Polaków przed „porachunkami z historią". Polska jednak najwyraźniej nie zamierza odstępować od głośnej nowelizacji ustawy o IPN, która m.in. wprowadza odpowiedzialność karną za „banderowską ideologię". Na antenie stacji „112 Ukraina" Ołeksandr Kuźmuk wyraził obawę, że może dojść do konfliktu zbrojnego. Zdaniem generała armii jego rodacy mogą „chwycić za kije", jeśli Polska będzie w dalszym ciągu przypominać sąsiadom o wydarzeniach Rzezi Wołyńskiej i działalności Ukraińskiej Armii Powstańczej. Jak zauważył Kuźmuk, Kijów może także zwrócić się z propozycją omówienia niektórych faktów historycznych, bo jak mówi, „historię trzeba znać, ale wyrównywać rachunków nie należy".
  „Jeśli przypomnieć historię 100, 200 lat temu, nawet króla Bolesława 1000 lat temu, to tyle znajdziemy!" powiedział Kuźmuk.

  Ukraiński generał przypomniał, że w Polsce znajduje się obecnie milion i dwieście tysięcy Ukraińców, i wyraził obawę, że „może coś z nimi będzie".

  „Tak, piąty front ukraiński wszedł do Polski. I nic z nimi nie będzie. Chwyci on tylko za kije, jeśli przypomnimy sobie wszystkich Kozaków od Lwowa do Kijowa powieszonych" zauważył minister obrony.

  Ps...Ukraina istnieje 30 lat, a nie 200, ani tym bardziej 1000. Scenariusz wydarzeń łatwy od dawna do przewidzenia, ale nie został wymyślony na Ukrainie. Polska wpuściła UPaińską V kolumnę i już ostrzeżenia dostaje. W 43 były siekiery, widły, piły. Teraz wystarczą IM kije?. Konflikt zbrojny z UkrainĄ? przecież ich armię alkoholików i ćpunów rozpędziło kilku kombajnistów i traktorzystów w DRL i ŁRL kijami.
 • @Husky 10:11:59
  Może wreszcie czas na nowelizację ustawy o promocji zatrudnienia. Jeden prosty ruch, wykreślenie Ukrainy z państw objętych możliwością uzyskiwania uproszczonych pozwoleń na pracę. Niech sobie jadą pracować do Rosji albo Niemiec. Czas pokazać banderowcom, że plując na Polskę niczego tutaj nie dostaną.
 • @kula Lis 67 15:17:32
  // Czas pokazać banderowcom, że plując na Polskę niczego tutaj nie dostaną.//

  Jest granica skurwienia?
  Jan Grabiec posel PO

  https://pbs.twimg.com/media/DVTU5-4XkAEhcAD.jpg
 • @kula Lis 67 11:35:41
  Żeby uspokoić Żydów, że nowelizacja ustawy o IPN wyraźnie zachowuje wolność badań naukowych, powinno się też przeprowadzić ekshumacje w Jedwabnym na poparcie tej tezy.
 • @kula Lis 67 11:23:58
  z sieci...

  https://pbs.twimg.com/media/DVS5sXmWsAAj7As.jpg
 • @Husky 15:29:49
  Rada Najwyższa żąda odwołania z Polski ambasadora. Frakcja „Partii Radykalnej" w Radzie Najwyższej żąda odwołania ambasadora Ukrainy w Polsce w celu przeprowadzenia konsultacji w związku z przyjęciem przez Sejm nowelizacji ustawy o IPN oświadczył we wtorek deputowany frakcji Igor Mosijczuk. MSZ Ukrainy wyraziło zaniepokojenie nowelizacją, która m.in. przewiduje karę grzywny albo pozbawienia wolności do 3 lat za negowanie zbrodni ukraińskich nacjonalistów i członków ukraińskich formacji kolaborujących z Trzecią Rzeszą. We wtorek Rada przyjęła oświadczenie, w którym potępiła przyjęta ustawę i zaapelowała do prezydenta Polski, by jej nie podpisywał. „Frakcja Partii Radykalnej Ołeha Laszki żąda od ministra spraw zagranicznych odwołania w celu konsultacji ambasadora Ukrainy w Polsce tak, jak zamierza to uczynić izraelski Knesset. Po drugie żądamy od prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki, by niezwłocznie spotkał się z polskim prezydentem Andrzejem Dudą i przekonał go, by nie podpisywał tej „antyukraińskiej ustawy" oświadczył Mosijczuk na forum Rady. Według jego słów frakcja „Partii Radykalnej" opowiada się także za powołaniem w parlamencie grupy roboczej, która „oceni ludobójstwo w stosunku do Ukraińców, dokonane rękoma Polaków w czasie operacji „Wisła" i tak zwanej pacyfikacji".

  Ps..Psami trzeba poszczuć, żeby szybciej wracał! Niech spada i niech zabierze przy okazji wszystkich swoich banderowców ...Jedynie mur i drut kolczasty lub żyletkowy na granicy z Ukrainą! Reakcja spóźniona o 4 lata, ale cóż, lepiej późno niż wcale. Każdy myślący człowiek widział wtedy jak na Majdanie odradzał się ukropski nacjonalizm za kasę zachodnich wywiadowni, wtedy do obgryzania nogawek Rosji, poza oczywiście polskimi rusofobami jeżdżącymi na Majdan z pielgrzymką, którzy teraz przyjęli tą ustawę, jak ich dopiero prawda mocno przycisnęła, nadal jednak nie widzą całej prawdy.
 • @kula Lis 67 17:16:15
  Łomatko!
  to wiecej niz wojna 8-)))
 • @kula Lis 67 17:16:15
  https://codziennik24.pl/wp-content/uploads/2018/02/dlaczego-zabilismy-3-miliony-etnicznych-polakow.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej