Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
788 postów 25973 komentarze

Generał R. Kukliński - mój bohater

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W 2016 roku Prezydent Andrzej Duda mianował pośmiertnie płk.Kuklińskiego na stopień generała brygady. „Generał R. Kukliński był wielką postacią naszej historii, był rycerzem naszej niepodległości” podkreślił Prezydent. Pamięć!

Pułkownik Ryszard Kukliński [1930 – 2004]
 
Ryszard Jerzy Kukliński ps. Jack Strong, Mewa (ur. 13 czerwca 1930 w Warszawie, zm. 11 lutego 2004 w Tampie) – pułkownik Ludowego Wojska Polskiego, zastępca szefa Zarządu Operacyjnego Sztabu Generalnego WP (PRL), tajny współpracownik CIA.

Urodził się w rodzinie robotniczej o tradycjach katolickich i związanych z PPS. Jego ojciec Stanisław, żołnierz Miecza i Pługa, podczas II wojny światowej został aresztowany za działalność konspiracyjną i zginął w obozie koncentracyjnym w Sachsenhausen

 
 
 
Generał Ryszard Kukliński przez 10 lat przekazał USA ok. 30 000 dokumentów. Stąd było wiadomo, że w planie ataku ZSRS na Zachód z Polski mają zostać atomowe zgliszcza.

 

 

 

         

 

  „Za to, co zrobiłem, zapłaciłem najwyższą cenę, jaką może zapłacić człowiek. Nie tylko strata moich synów, ale także niesprawiedliwość i krzywdzące oceny w moim kraju bolą mnie bardzo, ale nigdy nie miałem wątpliwości, że dobrze wybrałem. A jeśli miałbym żyć drugi raz – zrobiłbym to samo. Wszystko, co w życiu zrobiłem – robiłem z myślą o Polsce”W 1960 r., służąc w Kołobrzegu, zdał maturę i rozpoczął studia w Akademii Sztabu Generalnego WP, a po ich ukończeniu w 1963 r. został awansowany do stopnia majora. Szybko piął się po szczeblach kariery: służył jako oficer sztabowy i przygotowywał m.in. plany inwazji wojsk Układu Warszawskiego na Czechosłowację. W latach 1967–1968 służył w Międzynarodowej Komisji Kontroli i Nadzoru Układów Genewskich w Wietnamie.

Przynajmniej od 1962 Kukliński współpracował z kontrwywiadem wojskowym – Zarządem II Szefostwa Wojskowej Służby Wewnętrznej. Zdaniem niektórych badaczy istnieją przesłanki, że już wcześniej – od końca lat 40. – współpracował z Informacją Wojskową. W Wietnamie, jak i podczas rejsów swoim jachtem do Europy Zachodniej, odbywanych od 1964 roku, wykonywał zadania na rzecz polskiego wywiadu

Po studiach w ASG WP służył w Oddziale Szkolenia Operacyjnego Sztabu Generalnego (SG WP), następnie był szefem Oddziału Planowania Ogólnego w Zarządzie Operacyjnym i ostatecznie szefem Oddziału I – zastępcą szefa Zarządu I Operacyjnego SG WP[2]. W 1974 roku ukończył trzymiesięczny Wyższy Kurs Akademicki w Akademii Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych ZSRR im. Woroszyłowa

Według samego Kuklińskiego nawiązał on współpracę z wywiadem amerykańskim CIA podczas rejsu do Europy Zachodniej w 1972 roku, wysyłając list do attaché wojskowego przy ambasadzie USA w Bonn. Do pierwszego spotkania doszło 18 sierpnia 1972 r. w Hadze. Według jego relacji planował zawiązać w Wojsku Polskim spisek przeciw ZSRR, jednak CIA odwiodła go od tego, jako od działania skazanego na niepowodzenie. Zamiast tego poproszono go o przekazywanie informacji mogących zaszkodzić Związkowi Radzieckiemu. W latach 1971–1981 Kukliński przekazał na Zachód ponad 40 tys. stron dokumentów dotyczących PRL, ZSRR i Układu Warszawskiego. Dokumenty te dotyczyły między innymi planów ZSRR użycia broni nuklearnej, danych technicznych najnowszych sowieckich broni m.in. czołgu T-72 i rakiet Strzała-2, rozmieszczenia radzieckich jednostek przeciwlotniczych na terenach Polski i NRD, metod stosowanych przez Armię Czerwoną w celu uniknięcia namierzenia jej obiektów przez satelity szpiegowskie, planów wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.

Ucieczka na Zachód

W obliczu bezpośredniego zagrożenia dekonspiracją Kukliński wraz z żoną i dwoma synami uciekł z Polski i dotarł do Stanów Zjednoczonych – z pomocą CIA – na krótko przed wprowadzeniem stanu wojennego w Polsce 13 grudnia 1981 roku. Trzy lata później, 23 maja 1984 roku, został skazany zaocznie przez sąd wojskowy w Warszawie na karę śmierci.  Wyrok został złagodzony do 25 lat więzienia w 1990 r., a w 1995 r. wyrok uchylono i Kuklińskiemu przywrócono stopień pułkownika.Sprawę skierowano ponownie do prokuratury wojskowej i postanowieniem z 22 września 1997 śledztwo umorzono, argumentując, że Kukliński działał w stanie wyższej konieczności.

Jego pełnomocnikiem był Józef Szaniawski, którego starania doprowadziły do rehabilitacji płk.Kuklinskiego

Kukliński odwiedził Polskę w kwietniu 1998 r. Był inicjatorem powstania Pomnika Katyńskiego w Warszawie, odsłoniętego 6 maja 1998. Po rehabilitacji nadano mu m.in. honorowe obywatelstwa miast Krakowai Gdańska.

Kukliński zmarł 11 lutego 2004 w wieku 73 lat w szpitalu. Przyczyną śmierci był udar mózgu.

Urnę z prochami płk. Kuklińskiego przywiózł do Polski Józef Szaniawski. 19 czerwca 2004 r. w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie spoczęły prochy płk. Kuklińskiego i jego starszego syna Waldemara, który zginął w sierpniu 1994 roku w niejasnych okolicznościach (został kilkakrotnie rozjechany przez terenowy samochód na terenie kampusu uniwersyteckiego w Phoenix na oczach świadków. Sprawców nie ujęto – w odnalezionym samochodzie nie odkryto żadnych odcisków palców. Drugi syn, Bogdan Kukliński, według oficjalnej wersji zaginął bez śladu podczas morskiego rejsu w 1993 roku.

 

              

 

Na podstawie ogólnodostępnych źródeł w sieci

powiazane notki :

//antykomunista.neon24.pl/post/129537,ryszard-kuklinski-bohater-narodowy

 

 

KOMENTARZE

 • @Autor
  Hi,hi hi ale bohatera wybrałeś sobie.Człowiek,który pracował dla sprzedawczyków którzy w Jałcie wepchneli nas w łapy Stalina na kilkadziesiąt lat.Przsiąknięta syjonistyczną zgnilizną amerykańska władza która rządzi do dzisiaj w usraelu tylko cmokała na pozyskanie takiego agenta.
  No i ciekaw jestem czyje to rakiety zrobiły by z Polski atomowe zgliszcze usraelskie czy rosyjskie???
 • @matterhorn 09:36:50
  Zwykła q-rwa sprzedajna po przysiędze wojskowej.
 • @matterhorn 09:36:50
  //Hi,hi hi ale bohatera wybrałeś sobie.//

  A jak wybrać odpowiedniego bohatera, może masz jakieś swoje typy.
  Bierut,Jaruzelski,Wałęsa ???
 • @Husky
  Synowie ponoć żyją, pod zmienionymi nazwiskami zdradziła to Kuklińska. Jest o tym w sieci.
 • @nikander 09:43:05
  Nie ulegajmy lewackiej propagandzie…

  https://pbs.twimg.com/media/DVvh_1aWkAICmSO.jpg
 • @Husky
  http://natemat.pl/91103,synowie-pulkownika-kuklinskiego-zyja-piotr-niemczyk-byly-wiceszef-uop-cos-w-tym-jest https://wiadomosci.wp.pl/zamordowany-przez-kgb-syn-kuklinskiego-zyje-6037703653565057a
 • @kula Lis 67 09:58:24
  Akurat te "info" pochodzą ze stron jakże wiarygodnych czyli

  https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/dukaczewski-wedlug-mojej-intuicji-synowie-plk-kuklinskiego-zyja,395130.html

  http://www.newsweek.pl/polska/leszek-miller-o-plk-ryszardzie-kuklinskim-wywiad-na-newsweek-pl,artykuly,280288,1.html

  http://wyborcza.pl/1,87648,15400412,Ucieczka_Jacka_Stronga__CIA_juz_zna_najnowsza_wersje.html

  Pozdrawiam
 • @kula Lis 67 10:05:35
  Schizofrenia to coś co charakteryzuje wypowiedzi tego pajaca
  Szkoda czytac
  pzdr.
 • @Husky 10:11:48
  Ryszard Kukliński: Ukryty w Ameryce

  http://www.focus.pl/artykul/ryszard-kuklinski-ukryty-w-ameryce
 • @
  Tadeusza Kościuszkę i Piotra Wysockiego też uważacie za zdrajców? Przecież zabory były legalne. Zatwierdzone przez króla i sejm. Gdyby nie Płk. Kukliński dzisiaj nie byłoby Polski. Byłoby Atomowe pobojowisko.
  Mam takowe pytanie do osób, które nazywają Kuklińskiego zdrajcą. Czy Adama Mickiewicza też nazwiecie zdrajcą, jak powiem wam, że podpisał lojalkę z caratem w zamian za korzyści? Tak dla uwagi, to jest autentyczny fakt historyczny, a nie żadna ściema.
  Bolszewizacja przez blisko 50 lat PRL-u zrobiło swoje: zdrajcy i szuje z PZPR udają teraz patriotów.Płk. Kukliński wolał być "zdrajcą" niż zwykłą szmatą stanu wojennego. Legalna sowiecka dywersja ekipy Jaruzelskiego.
  Tego bronicie?
  O co ten wrzask! On pierwszy przystąpił do NATO A my zaraz za Nim
 • @Husky 09:59:27
  Prostytutka zawsze jest prostytutką bez względu na to komu dupę sprzedaje.
 • @kula Lis 67 10:22:27
  Ten artykuł można skomentować jedynie tak :
  Elvis Presley żyje i to jest też fakt
  8-))))))
 • @kula Lis 67 10:05:35
  Którzy synowie? Miał ich więcej, z innej żony.
 • @Husky 10:23:31
  "Gdyby nie Płk. Kukliński dzisiaj nie byłoby Polski. Byłoby Atomowe pobojowisko."

  Możesz to wyjaśnić? Płk. R. Kukliński przekazując Amerykanom lokalizację sowieckich wyrzutni rakietowych spowodował, że nie zdecydowali się na atak? Dlaczego?
 • @nikander 10:26:47
  Zawsze mialem takie zdanie o Jaruzelskim czy Kiszczaku
  pzdr.
 • @Husky 10:36:59
  Jaruzelskiemu to ten śmieć mógł buty czyścić i pewnie to robił...
 • @Husky 10:23:31
  "Czy Adama Mickiewicza też nazwiecie zdrajcą, jak powiem wam, że podpisał lojalkę z caratem w zamian za korzyści?"

  To w takim razie kim był?
 • @hamurabi 11:06:07
  A na wysoki połysk polerowałeś ty.
 • @nikander 10:26:47
  Ależ on nie był prostytutką. Prostytutka to szlachetny zawód. On był zwykłą, sprzedajną kurwą. Bo kurwa to charakter....
 • @PiotrZW 11:06:47
  no właśnie, jak Go nazwać by było to poprawne
 • @Husky 11:10:05
  By było to logiczne. W którym wypadku sprzedawanie się wrogom za korzyści jest zdradą, a w którym dowodzi patriotyzmu?
 • @Husky 11:09:00
  Na tyle cię stać? Gorzej niż przedszkolak...
 • chazarski "bohater"
  bohater dla gojów.Podwójny agent.
 • @Husky 10:11:48
  Naiwny piesku, napisz czyje 650 rakiet było wycelowanych w Polskie terytorium???.
  Obecnie okupują twój niezrównoważony umysł ci, co chcieli cię jako dziecko spalić, tylko by zostało z ciebie z mnie i 39 mln polaków szufle popiołów.
  Dzisiaj ewentualni mordercy nas, w miejsce swoich ,,wrogów" chcą zainstalować to samo, z czym ja i mln polaków walczyło, żeby z Polski wywalic okupantów wraz z ich głowicami, wywalić, jacy by nie byli okupanci, a Ty, teraz stajesz po stronie takich samych co w latach 50 - tych stał np; Berman, czy ojciec Cimoszewicza, brat Michnika itp.
  Jednych Wy, pisiory wprowadzacie do Polski, a drugich potępiacie, to nie ma różnicy, kto nas okupuje, bo wtedy nie ma żadnej Niepodległosci taki kraj, a ludzie to tylko niewolnicy, opętani przez media, które lansują raz jedną stronę raz drugą okupacyjną.
  Nie ma znaczenia, nawet to, że z Kuklińskim spotkałem się w latach 90-tych w USA razem z OTR, oraz spotkałem się też z nim w redakcji Tygodnika Solidarność, to nie zmienia mojego poglądu na jego ,,bohaterskość". Inni rdzenni Polacy nie poszli na współpracę z sjonistyczną bandą z usraela, woleli dół z wapnem, a ci co chcieli życ jak królowie wybrali agenturalnosć i nie ważne w czyją trąbę dmuchali.
  Pojmujesz to!!!
 • @SZS 11:09:18
  proszę o niestosowanie wulgaryzmów
 • @Wrzodak Z. 11:55:47
  dzieki za komentarz
 • @PiotrZW 11:13:25
  w zadnym
 • @nikander 09:43:05
  Zdrajca zawsze jest zdrajcą. Jak pokazuje historia i czas dzisiejszy przyjaciół to my nie mamy i nie mieliśmy, a juz pewnością nie jest nim Ameryka czy Izrael. Więc komu sprzedał tajemnice Kukliński?
  Teraz tez wszystkie tajemnice lądują w Izraelu i pomagają pasożydom nas doić. Huskiemu jak zwykle miesza sie w głowie.
 • @Husky 12:19:30
  Husky, albo Ty masz rację ze swoją fascynacją do PISowskiej narracji albo Marian Miszalski. Ja stawiam , że sytuację trafnie opisuje właśnie Miszalski , a więc Ty pleciesz głupoty działając na szkodę Polski.
  https://www.youtube.com/watch?v=HB3uk3hd3V4
 • @zadziwiony 12:37:09
  A kto to jest ten Miszalski ?
 • @Husky 13:02:40
  Niezbyt ważne kim jest, tylko o jakich faktach mówi.. A Ty kimże jesteś? Oprócz pochwał PIS-u żadnej solidnej informacji nie przytaczasz, a jedynie partyjną propagandę. Widzisz różnicę?
 • @Husky 12:17:59
  Wulgaryzmów ? A gdzie ty tu wulgaryzmy widzisz ?
  Przecież nie napisałem słowa : "kukliński"....
 • @Husky
  Tragiczna postać , nie mi oceniać . To praca dla historyków . Pozdrawiam. https://www.salon24.pl/u/dziennikarstwoobywatelskie/834781,wedlug-twojej-oceny-ryszard-kuklinski-byl-narodowym-bohaterem-czy-zdrajca
 • @Repsol 13:58:26
  Tak to jest tragiczna postać - historia Go osądzi
  Pozdrawiam
 • @zadziwiony 13:38:29
  Tak, znam takich co codziennie o FAKTACH w faktach TVN mówia

  https://pbs.twimg.com/media/DVsBgS2XkAE3Pph.jpg

  Widzisz różnicę?
 • @Husky 10:23:31
  //Gdyby nie Płk. Kukliński dzisiaj nie byłoby Polski. Byłoby Atomowe pobojowisko.//

  Idź się lecz, zbóju. Im szybciej tym lepiej.
  Jaki "bohater" taki aułtor...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:21:14
  Mam ich wiecej :
  https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_kpmtES2yva7KEtagh0omYt901VaXHCci.jpg
  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/a2/Lech_Kaczynski_2008_%2803%29.jpg
  http://www.nowastrategia.org.pl/wp-content/uploads/2013/11/rafal_gan-ganowicz.jpg
  https://i.wpimg.pl/O/644x441/i.wp.pl/a/f/jpeg/35636/ccccc.jpeg

  Pozdrawiam
 • @Wrzodak Z. 11:55:47
  Panie Zygmuncie, niech Pan się nie podnieca.
  Sprzedawczyki zawsze będą poszukiwali wzorców. Trzeba być naprawdę bezczelnym żeby podpierać się takim zdrajcą jak kukliński.
  Piszę to jako szeregowy żołnierz rezerwy.
 • Autor
  to tragiczna postać - wielu z nas wtedy sądziło, że że USA i świat zachodu są po stronie dobra i wybawią nas z paszczy białego niedźwiedzia. Kukliński zapewne też.
  Tymczasem, o czym wiemy dziś, został zaplanowany i zrealizowany nowy porządek w tej części Europy. Zaplanowany jak poprzednio - pomiędzy tymi co rozdają karty: ZSRR, USA, Niemcami, Izraelem, innymi którzy to przyklepali.
  My przypadliśmy w udziale żydostwu i tak to zostało rozdysponowane

  Kukliński nikomu do niczego nie był potrzebny, choć bardzo się starał - przekazywał informacje tam gdzie wszystko i tak było wiadome. Ale niewątpliwie chciał dobrze - moim zdaniem nie zasługuje na obelgi

  Po czasie wszyscy się dowiadujemy, że geopolityka dalece nas przerosła
 • @Husky 14:08:35
  Goopek.
  A ty, Zbójnicki, do niego pasujesz. Dwa głupki.
 • @Andrzej Tokarski 14:34:52
  Gdyby to Kukliński był oficerem w Pentagonie i przekazywał informację Rosjanom , to wielu by tu dziś pisało peany na jego cześć.Wielu
  Niestety, samo życie.
 • @Husky 14:32:50
  Raczej z Inką tak się nie zapędzaj . Na teraz nikt nie wie co robiła z peemem . " Sanitariuszka " podobno ? .Pzdr. http://swietarodzina.pila.pl/wp-content/uploads/2016/02/Danuta-Siedzik%C3%B3wna-Inka_filtered.jpg
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:36:02
  Niestety, samo życie.
  Czasami warto być głupim.Szkoda, że tak wielu ludzi przypisuje innym głupotę nie podejmując najmniejszego wysiłku, żeby ich zrozumieć.
  8-))))))
 • Ciekawe było by zrobić zestawienie "bohaterów" wg Solidaruchów
  Bolek, Kukliński, Bufetowa, guru Balcerowicz, Ogień i inni leśni bandyci....
  no i Piłsudski...
  Wszyscy siebie warci...i serdecznie znienawidzeni przez Polków.

  Kto ich lansuje na siłę instytucjonalnie, państwowo... ?
  wiadomo ..ten komu się najbardziej przysłużyli...
  globalna mafią żydowska...oraz KK w imieniu którego mordowali zaraz po wojnie strzelając cywilom w plecy w ramach walki z reformą rolną, reformą służby zdrowia, reformą edukacji, z bezrobociem, z odbudową na masową skalę zrujnowanego kraju, z industrializacją kraju, z elektryfikacją kraju... za przy kruchtowym średniowiecznym zacofaniem..

  To taka sama logika jak kult Bandery na Ukrainie...
  oni się teraz żrą ale są w istocie tacy sami...
  jedni i drudzy są tworami tej samej globalnej mafii żydowskiej i jej służą.
 • @Repsol 14:46:30
  Do zdjęcia można pozować nawet z armatą
  8-))))))
 • @Oscar 14:50:51
  //Bolek, Kukliński, Bufetowa, guru Balcerowicz, Ogień i inni leśni bandyci....
  no i Piłsudski...
  Wszyscy siebie warci...i serdecznie znienawidzeni przez Polków.//

  warto jednak pisać samemu za siebie
 • @Andrzej Tokarski 14:34:52
  Od kary śmierci do Alei Zasłużonych

  Bezprecedensowy był wyrok na pułkownika, jeden z najbardziej haniebnych w całej historii sądownictwa w Polsce. Oto sąd nie w Moskwie tylko w Warszawie, złożony przecież z Polaków, a nie Rosjan, skazuje na karę śmierci Polaka za przekazywanie tajemnic nie polskich, tylko sowieckich, nie państwa polskiego, tylko obcego wrogiego Polsce mocarstwa. W dodatku te supertajne sowieckie dokumenty strategiczne, które zdobył w Moskwie Kukliński, nie były w języku polskim, tylko rosyjskim! Mimo to, albo właśnie dlatego sędziowie w mundurach Ludowego Wojska Polskiego skazali Polaka na śmierć. Sąd nad Kuklińskim to bardzo ważny przyczynek do dyskusji nad tym, czym była PRL-owska niepodległość, jak dalece PRL była składową częścią sowieckiego imperium, a Wojska Polskie zwane Ludowym podporządkowane był rozkazom z Moskwy.


  https://www.generalkuklinski.com/
 • @Husky 14:38:54
  //Gdyby to Kukliński był oficerem w Pentagonie i przekazywał informację Rosjanom , to wielu by tu dziś pisało peany na jego cześć.Wielu//

  Jesteś durniem. Zdrajca zawsze jest zdrajcą. Nie ważne komu donosi.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:00:15
  Od 1944 - 89r w samym Ludowym Wojsku Polskim było ich tysiące.
  Mylę się
  pozdrawiam
 • @Husky 15:05:09
  W LWP byli zwykli Polacy. Od szeregowca do generała.
  A ty pisząc o tej mendzie Kuklińskim srasz im na głowę.
 • @Husky 14:38:54
  Czy Ty wiesz co to jest przysięga i honor? Nie sądzę., Bo czegoś takiego nie posiadasz.....
 • @Husky 15:05:09
  naprawdę przykro mi to mówić , bo trochę Cię lubię ale jesteś po prostu głupi. I coś Ci powiem. W 74 roku składałem przysięgę wojskową i nikt by mnie wtedy nie kupił . Ani ruskie, ani amerykańce. I teraz też nie jestem do kupienia. Bo widzisz mam po prostu honor i wierność przyrzeczeniu. Dla ciebie natomiast honor to wartość talmudyczna.
 • @zadziwiony 15:13:06
  Można żonę zmienić ale przysięgi wojskowej nie.
 • HUSKY
  Podaję Ci treść przysięgi jaką składali żołnierze LWP.
  Ja, obywatel Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, stając w szeregach Wojska Polskiego, przysięgam Narodowi Polskiemu być uczciwym, zdyscyplinowanym, mężnym i czujnym żołnierzem, wykonywać dokładnie rozkazy przełożonych i przepisy regulaminów, dochować ściśle tajemnicy wojskowej i państwowej, nie splamić nigdy honoru i godności żołnierza polskiego. Przysięgam służyć ze wszystkich sił Ojczyźnie, bronić niezłomnie praw ludu pracującego, zawarowanych w Konstytucji, stać nieugięcie na straży władzy ludowej, dochować wierności Rządowi Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Przysięgam strzec niezłomnie wolności, niepodległości i granic Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej przed zakusami imperializmu, stać nieugięcie na straży pokoju w braterskim przymierzu z Armią Radziecką i innymi sojuszniczymi armiami i w razie potrzeby nie szczędząc krwi ani życia mężnie walczyć w obronie Ojczyzny, o świętą sprawę niepodległości, wolności i szczęścia ludu. Gdybym nie bacząc na tę moją uroczystą przysięgę obowiązek wierności wobec Ojczyzny złamał, niechaj mnie dosięgnie surowa ręka sprawiedliwości ludowej".
  Sa tacy, którzy myszki będą z tej przysięgi wybierać, ale uprzedzając radzę zwrócić uwagę przede wszystkim na jej zasadniczy wydźwięk, a więc komu żołnierz przysięgał służyć - narodowi i ojczyźnie.
  Prawdopodobnie taka przysięgę składałem jako żołnierz poborowy narodowi polskiemu.
 • @nikander 09:43:05
  W pełni się zgadzam. Kawał drania!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:11:10
  //W LWP byli zwykli Polacy. Od szeregowca do generała.//

  Oczywiscie ZWYKLI POL(J)ACY


  Stanisław Popławski – generał armii Armii Radzieckiej i WP, dowódca Wojsk Lądowych (1947–1950), wiceminister obrony narodowej PRL (1949–1956) w 1956 powrócił do ZSRR[23][24][25];
  Wanda Wasilewska – pułkownik Armii Czerwonej, współzałożycielka Związku Patriotów Polskich, 1 Dywizji Piechoty im. Tadeusza Kościuszki oraz 1 Armii Polskiej w ZSRR po zakończeniu wojny w 1945 roku zamieszkała w Kijowie jako obywatelka ZSRR[26][27];
  Jurij Wiaczesławowicz Bordziłowski – generał pułkownik wojsk inżynieryjnych Armii Radzieckiej i generał broni LWP, szef Sztabu Generalnego i jednocześnie wiceminister Obrony Narodowej w latach 1954-1965, w okresie 1952–1956 poseł na Sejm PRL I kadencji, W 1968 powrócił do ZSRR[28][29][25];
  Władysław Korczyc – generał pułkownik Armii Czerwonej i generał broni LWP, poseł na Sejm PRL I kadencji w latach 1952–1954, członek Komisji Wojskowej Biura Politycznego KC PZPR, nadzorującej LWP od maja 1949, w 1954 odwołany do ZSRR[30][24];
  Nikołaj Abramow – radziecki kontradmirał[31], dowódca polskiej Marynarki Wojennej od sierpnia do grudnia 1945 roku, w 1946 wrócił do ZSRR;
  Dmitrij Mostowienko – generał pułkownik wojsk pancernych Armii Radzieckiej i generał broni Wojska Polskiego, w latach 1944-1946 dowódca Wojsk Pancernych i Zmotoryzowanych WP, w 1946 wrócił do ZSRR[32];
  Stanisław Lisowski – generał porucznik wojsk inżynieryjnych Armii Radzieckiej i generał dywizji LWP, szef wojsk inżynieryjnych oraz Departamentu Inżynierii i saperów MON, w 1946 wrócił do ZSRR[33];
  Cezary Nowicki – podporucznik Armii Czerwonej, generał brygady LWP, szef Służby Samochodowej MON w latach 1953–1968, od 1945 do śmierci mieszkał w Polsce;
  Józef Waluk – oficer Armii Czerwonej i Informacji Wojskowej, generał brygady WP, 1952-1954 szef Zarządu Informacji Wojsk Wewnętrznych, w latach 1954-1955 studiował w Wyższej Szkole KGB w Moskwie, w 1946 roku delegowany z Armii Czerwonej do Polski, gdzie mieszkał do śmierci[34];
  Michał Owczynnikow – generał dywizji, komendant Wojskowej Akademii Technicznej w latach 1956-1967, w 1968 wyjechał do ZSRR[35][25];
  Romuald Malinowski – radziecki generał major, dowódca pułku łączności 1 Armii WP, w latach 1951-1958 szef zarządu łączności Sztabu Generalnego WP i szef Łączności WP, w 1958 wrócił do ZSRR[25];
  Bolesław Kieniewicz – pułkownik Armii Czerwonej, generał dywizji WP, dowódca Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego w latach 1945–1946, członek Państwowej Komisji Bezpieczeństwa, dowódca Okręgu Wojskowego nr V w Krakowie (1950–1954), poseł na Sejm PRL I kadencji. W 1954 roku wyjechał do ZSRR, ale po demobilizacji na własną prośbę wrócił do Polski i osiadł w Warszawie[36];
  Aleksander Modzelewski – generał major artylerii Armii Czerwonej, generał dywizji Wojska Polskiego, od 1945 dowódca Artylerii Okręgu Wojskowego Nr IV w Katowicach, od 1946 roku inspektor artylerii Okręgu Wojskowego Nr IV we Wrocławiu, od 1947 w ZSRR[37];
  Edward Mokrzecki – podpułkownik Armii Czerwonej, generał brygady WP, szef uzbrojenia Dowództwa Okręgu Wojskowego w Łodzi, potem dowództwa OW w Poznaniu, w 1949 uzyskał polskie obywatelstwo[38];
  Wsiewołod Strażewski – generał porucznik Armii Czerwonej, generał dywizji Wojska Polskiego, w 1945 roku pierwszy wiceminister Obrony Narodowej, dowódca Okręgu Wojskowego: III Poznańskiego (1946-1948), I Warszawskiego (1948-1949), IV Śląskiego (1949-1956). 1952-1956 był posłem na Sejm PRL I kadencji, od 1956 delegowany do ZSRR, w 1972 osiadł w Polsce na stałe[39];
  Iwan Turkiel – generał pułkownik lotnictwa Armii Radzieckiej, generał broni WP, od 1954 dowódca Wojsk Lotniczych i Obrony Przeciwlotniczej Obszaru Kraju;
  Ostap Steca – generał major Armii Czerwonej oraz generał brygady WP , członek Państwowej Komisji Bezpieczeństwa, w 1956 wyjechał na stałe do ZSRR[40];
  Nikanor Gołosnicki – pułkownik radzieckich organów wywiadu wojskowego GRU, szef Oddziału Zwiadu (Oddziału Informacyjnego) Sztabu Głównego Wojska Polskiego[41].
 • @zadziwiony 15:20:20
  Złota Polska Jesień - 84'

  I nikt mi nie powie, że to nie było wojsko.

  Gdybyśmy mieli pobór i szkoli chłopaków, nawet tych byleco, to mamy miliony. Żadna armia nam nie podskoczy! I wszyscy będą się bać.

  Takich jak Polacy to się boją. Za poważni są.
 • @Husky 15:37:59
  A teraz co masz - po amerykańskich szkołach które przygotowały kadry do likwidacji państwowości polskiej. Bo to się przy ich udziale dzisiaj dzieje.
 • @zadziwiony 15:36:05
  no to dalej masz stać nieugięcie na straży pokoju w braterskim przymierzu z Armią Radziecką
  Panimaju
 • @zadziwiony 15:43:41
  a dzis przysiegaja na sojusz z USA ?
  pytam bo nie wiem
 • @Husky 15:43:43
  jesteś cienias! Armii radzieckiej już nie ma więc i zobowiązań wobec jej także nie. , a niedługo pod rządami stratega nad strategami juz Polski nie będzie, a przyczynił się do tego w pewien sposób także Twój idol. Może jak mówi Tokarski był otumaniony, no ale przysięgę złamał. Jako żołnierzowi - wyższemu oficerowi to niestety pluton się należy. W przeciwnym wypadku wojsko , przysięga i niepodległość to zwykłe H.D.i kamieni kupa.
 • @zadziwiony 15:50:59
  ze względów prawnych wyrok powinien zostać wydany, a byc może z politycznych ułaskawiony. I to wszystko. Nie wolno premiować i nagradzać zdrady - NIGDY HASKY!!! Jeśli państwo ma istnieć jako byt niepodległy.
 • @Husky 15:47:00
  dzisiaj chyba nie przysięgają na sojusz z USA, ale za to procedują ustawę o zdaniu broni i amunicji sojuszniczym armiom. Nie wiem co lepsze.
  Przedtem nikt łap po nasze lasy, kamienice i ulice nie wyciągał, nawet ta armia czerwona.
 • @zadziwiony 15:36:05
  Bardzo dobrze, że to przypomniałeś.
  Też tak przysięgałem i tego się trzymam. Sowieckiego Sojuza już nie ma ale Polska ciągle jest a to Polsce przysięgaliśmy i nikt tego nie zmieni.
 • @Husky 14:32:50
  Widzę, że dziś dałeś obrazkową zagadkę z cyklu, który tu nie pasuje. Moja odpowiedź, drugi od góry.

  Ryszard Kukliński, wspaniała postać, by się pokłócić, by wojenkę polsko - polską rozbudzić. Bo czy osłabiając Układ Warszawski którego my byliśmy członkami a wspierając wrogów tego układu postępował dla dobra, czy przeciw dobru Polski? Podobne do pytania, czy dziś zapraszając wojska USA na nasze ziemie poprawiliśmy, czy osłabiliśmy nasze bezpieczeństwo.

  Historię piszą ci, co wymordowali bohaterów.
  Czy Piłsudski będąc w młodości agentem Austro - Węgier był bohaterem narodowym, czy też nie?
  Czy Wałęsa który ponoć w młodości współpracował z SB był zdrajcą, czy bohaterem?
  Oto pytania historii, na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi.
 • @Zawisza Niebieski 16:21:53
  A co by było gdyby w wojsku każdy sam wg. własnego uznania decydował kto wróg, a kto swój? Żadna przysięga by nie obowiązywała, a kody broni fruwały by po przestrzeni między stronami konfliktu w zależności od upodobań politycznych operatora? Proste pytanie.....
 • @Zawisza Niebieski 16:21:53
  //Oto pytania historii, na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi.//

  Nie pytaj o to pieska...
  Widzisz Panie Zawiszo, ja jestem prosty chłopak z Kujaw, z Chłopów. My tu nie mieliśmy nigdy problemów z obcymi. Z niemcami też.
  Chcieli u nas pomieszkać? Ok.
  Ale jak zaczęli smrodzić?...
  Moi dziadowie za nich się wzięli.

  Ps. Mój dziadek na chrzście miał Serwacy
 • @Husky 14:32:50
  I jak tu świat rozumieć Husky, jak rozumieć....
  Mickiewicz napisał wiersz "Do przyjaciół Moskali";
  Jarosław Kaczyński napisał list "Do przyjaciół Rosjan";
  Premier Morawiecki wygłasza mowę do "drogich współbraci żydowskich". A czy drogim współbraciom odmówi się tak drobnej rzeczy jak korekty w ustawie Jakiego?

  Nasz "wielki" duchem bo nie wzrostem kolejny raz na drabince dochodził i nie doszedł. W PiS stracili już nadzieję, że kiedykolwiek dojdzie, trwałą drabinkę na placu Piłsudskiego a nie przed Pałacem Namiestnikowskim chcą mu postawić by dalej dochodził.

  Po rozłożeniu Wojska Polskiego przez Macierewicza nasz narciarz ma nadzieję, że oddziały ORMO, wróć, WT osiągną zdolność bojową i będą nas broniły przed rosyjskimi rakietami. Kropidła bojowe, już gotowe, tylko jak opisywał w Monachomachii zacny biskup oczy rakiecie wodą zalać, trzonkiem w łeb uderzyć i zawróci na tereny Rosji i Putina pogoni.

  Zawarliśmy sojusz z San Escobar na równorzędnych warunkach i na kolanach z Węgrami by Europę nauczyć jeść widelcem.

  Ech Husky, polej zacnego węgrzyna, jak mawiali dziadowie, bo na trzeźwo tego nie rozbierzesz.
 • @zadziwiony 16:51:19
  Och gdyby w historii wszystko takie proste było? Podchorążowie z Powstania Listopadowego też carowi przysięgę składali i co? Generałowie powstań też byli generałami armii zaborców, przysięgi składali.

  "gdyby w wojsku [nikt ] wg. własnego uznania [nie] decydował kto wróg, a kto swój" to byśmy powstań nie mieli, to byśmy wyzwolenia spod zaborów nie mieli.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:53:08
  Wygląda, że nasza polityka obronna podąża tą drogą co opisałeś. Prezydent ma nadzieję, że ORMO (WT) szybko osiągnie zdolność bojową i tylko kosy na sztorc, kropidła w ręce i pogonimy złego... A potem defilada, Namiestnik na kocie bojowym przed szeregami będzie podążał.
 • @Zawisza Niebieski 17:08:41
  pewnie wcześniej tej niepodległości byśmy nie stracili...
 • @zadziwiony 15:54:24
  A wiec
  Nich zyje Ludowe Wojsko Polskie
  I jego chlubne tradycje.
 • @zadziwiony 17:11:24
  W sprawie utraty niepodległości trzeba by po reformy sięgnąć głębiej. Przecież Targowica, to Nuncjusz papieski, Prymas Polski, biskupi, magnaci. Czy winę za to ponosi Mieszko I? Bo, że zbój był z niego tęgi, nie jedna dusza bratnia pod jarzmem niewoli zajęczała.
 • @Zawisza Niebieski 16:59:20
  tyle ???
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:53:08
  No tak
  Ale co z tymi zwykłymi POLAKAMI z LWP.
  http://antykomunista.neon24.pl/post/142403,general-r-kuklinski-moj-bohater#comment_1440400
  Brakło pomysłu na odpowiedź
  tak tylko pytam
 • @Zawisza Niebieski 16:21:53
  A kto zaprosil te wojska USA.
  Krasnoludki
 • @Husky 17:19:51
  Spokojnie, to jeszcze nie koniec, kiedyś dalej pociągnę, bo w ciekawych czasach żyjemy, ale chcesz, jeszcze jedno?

  Pojechał nasz narciarz do Zakopanego, skoczkom skoki nie wyszły, pojechał na olimpiadę, skoczkom skoki nie wyszli. Może niech on po naszych górach sobie szusuje bo gdzie się pojawi to .... :)
 • @Zawisza Niebieski 17:09:03
  Poczekaj na Niemieckiego namiestnika.
  POnoć już na białej kobyle wraca.
  Ale to sporo km.
 • @Husky 17:28:00
  No cóż, austriacki wyzwolił spod zaborów, może niemiecki spod PiS nas wyzwoli? Ale wolał bym, by tego z drabinki pod pachę i obaj odjechali na śmietnik historii. Tusk na białym rumaku, Kaczyński na kocie. Wspaniała byłaby to para, don Kichot i Sancho Pansa. Może na pożegnalną defiladę bym się udał? Kto wie?
 • @Wrzodak Z. 11:55:47
  Panie Zygmuncie, to prawda, że byliśmy pod okupacją CCCP i pewnie płaciliśmy z tej okazji stosowny haracz.
  Ale za ten haracz, mogliśmy żyć przez 50 lat w pokoju i budować 10-ty potencjał gospodarczy na świecie.
  Ale także w tym czasie... Gierek mógł odbudować polską inteligencję (przede wszystkim tą techniczną) która miała zastąpić tą "inteligencję" NKWD-owską, która Polskę i Polaków okupowała i niestety w tzw międzyczasie, zrobiła tej nowej polskiej inteligencji taką wodę z mózgu, że ci ówcześni młodzi ludzie ze środowisk wiejskich i robotniczych, którzy za sprawą tandemu Gomułka/Gierek awansowali społecznie do tej właśnie inteligencji, wystąpili najpierw przeciw gierkowskiemu porządkowi a potem przeciw niemu samemu, biorąc udział w puczu na nim.
  A tacy ludzie jak Kukliński, brali czynny udział w tej dywersji przeciw Gierkowi, przeciw Polsce, dlatego przez obecny reżim są wychwalani na równi z innymi zdrajcami, np Piłsudski.
  Pozdrawiam
 • @Repsol 13:58:26
  Dla historykow? Pewnie takze dla etykow. Slepe zaufanie , ktörym darzyl USA pchnelo go do zdrady zolnierskiej przysiegi, ktöra winna byc dla niego swieta.
 • @Husky 17:28:00
  Problemem raczej jest to że zawsze jakiś namiestnik nad Polską być musi .Tu żadnego tłumaczenia nie ma . Pzdr. https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRkS6SB70Q81DaB5fN9OcCUhyKHSNtQTvX9MqcqpcbQ8UpO6ilCUw
 • @Husky 15:47:00
  Przeciez Lech Kaczynski przysiegal w Knesecie wiernosc israelowi.
 • @AgnieszkaS 17:37:19
  //sędziowie w mundurach Ludowego Wojska Polskiego skazali Polaka na śmierć.//
  Tak, tylko mundur i nic więcej.
  pzdr.

  Na temat kary śmierci za zdradę można by pisać i pisać.
  Temat rzeka.
  Pamiętasz sprawę tego pana
  Aldrich Ames mu było

  https://i.ytimg.com/vi/W0Gcpu0zatk/hqdefault.jpg
 • @morgan 17:39:25
  Oni wszyscy inaczej sprawni . Pzdr. http://niezalezna.pl/5701-sowiecki-kurs-generala-kozieja
 • @Zawisza Niebieski 17:33:20
  Byłoby działaniem opatrznościowym, gdybyś to ty założył partię. Wyczuwam ogromną potrzebę takiej opcji w obecnej sytuacji. Społeczeństwo miałoby realny wybór.
  Warto rozważyć, bo poparcie byłoby znaczne .
 • Tak to jest
  Kukliński bbbbb...bbbboooooohhhhhattt......, no rzesz kurde, nie mogę tego wypowiedzieć.
  Inka? 15 lat, nie wiedząca co się dzieje smarkula która poszła za "ogonem" w las.
 • @Repsol 17:40:25
  Czas na coś nowego, stąd też apel do mojego sympatycznego kolegi.
  8-)))))))))))
  http://antykomunista.neon24.pl/post/142403,general-r-kuklinski-moj-bohater#comment_1440441
 • @zadziwiony 15:50:59
  Ponadto wöwczas dobrze wiedzielismy, co jest grane, bo möwiono i pisano otwartm tekstem. Dzis nielatwo sie polapac w slownych wygibasach p.Morawieckiego, ktörego "odezwa" do ZYDOWSKICH WSPÖLBRACI sugeruje prosbe o wybaczenie istnienia Narodu Polskiego.
 • @Stara Baba 17:53:56
  A tam w tym lesie to byles materacem
  tak tylko pytam
 • @morgan 18:00:47
  Usłyszałem kilka słów i wyszedłem, żeby wylewu nie dostać... Tyle , że nie ma co się im dziwić. Wg moralności talmudycznej dymać gojów to dobry uczynek, więc czynią to bez wyrzutów sumienia w dobrze pojętym interesie pasożydów.
 • @Husky 18:05:03
  Premier
  "drodzy współbracia żydowscy"
  Premier polskiego rządu liże dupska wrogowi który napadł na Polskę z kilku frontów - co Ty na to?
  Wylizuje ze strachu, czy to zwykły cynizm i gra wobec Polaków? Ja innej możliwości nie widzę.
  Co do intencji żydów, to chyba nie ma wątpliwości. W swej historii zostali przepędzani z wielu krajów, pewnie za zasługi dla tych nacji które udzieliły im gościny... Wszędzie okazali się niebezpiecznymi pasożytami.
 • Autor
  Widząc ocenę twego postu, sądzę że powinieneś zeżreć swój krawat ....
 • @ZBYSZEK49 18:30:01
  Poczekam na twój wpis i się też wypowiem
  ps.
  krawatu nie nosze i co mi zrobisz
 • @zadziwiony 18:26:33
  groźnie to wygląda

  https://pbs.twimg.com/media/DVxXIZOWAAM6vz9.jpg


  Najbardziej mnie cieszy jedno, że w Polsce to młode pokolenie stanowi motor działań godnościowy, ma dość poniżania i ciągłej nonsensownej polityki wstydu, jest zupełnie pozbawione kompleksu pochodzenia cechującego starszych, ciągle przepraszających.
 • @Husky 14:32:50
  Aleś przegiął. To zestawienie razem Witolda Pileckiego, Inki i.... niejakiego LK... Straszne, niedopuszczalne przegięcie.
  Nawet to zdjęcie, które wstawiłeś pokazuje komu lojalny był ten cały LK.
  Czy nie widzisz, że on mówiąc Polska, miał na myśli zupełnie inną Polskę niż my niewolnicy?
  W tym kontekście Gierek, był prawdziwym polskim patriotą, mimo że nie chodził do kościoła, czym nas Polaków nie próbował zrobić w bambuko, jak nas rolował ten cały LK, który służył dwom Panom.
  Wiesz co oznacza taki grzech na takim stanowisku w Państwie- Królestwie Jezusa Chrystusa Króla Polski i Matki Boskiej Królowej Polski?
  Jak można być aż tak naiwny.
  Czy Ty jesteś na 100% pewny, że nie czcisz demona?
  Zobacz sobie jak kończą ludzie, którzy dostali od Pana Boga władzę nad nami tu na Ziemi i " nie pełnili tego urzędu, rzetelnie".
  https://www.youtube.com/watch?v=AN3HvPLVruw&t=209s
  Tutaj akurat chodzi o księdza, który za to dostał się do... zobacz sam.
  Ja już na tzw wszelki wypadek, trzymałbym się z daleka od czczenia LK
 • @ZBYSZEK49 18:30:01
  Właśnie , to jest ocena , co Polacy myślą ...
 • @Jan Paweł 17:34:29
  ...ale masz narypane pod beretem... hehehe...

  Dobrze,że wami polskimi komunistami ZSRR i Sekretarz Generalny KC KPZR kierował,bo by Wam wasz "10-ty potencjał gospodarczy na świecie." wyprodukował zajoba zamiast cukru...hahaha...
 • @AgnieszkaS 18:54:00
  Ale też dzięki jego "działalności" życie stracilo 14 osób.
 • @Jan Paweł 18:39:09
  //Aleś przegiął. //


  Gdybym tak jeszcze wstawił Bieruta, Jaruzelskiego czy Kiszczaka, to nie byłoby przegięcia ?
 • @Jan Paweł 18:39:09
  Ide i ja do egzorcysty by wypedzil z moje duszy te polityczne sympatie...
  do .....
 • @Husky 18:35:47
  To młode pokolenie zostanie bardziej wydajnie wydymane niż pokolenie ich ojców. Pasożyd doszedł bowiem do większej wprawy i mocy nabrał większej więc i skutki będą poważniejsze. Ja jednak mam wrażenie, że Ty mówiąc o pomyślności Polski masz na myśli sukces judeopolonii.
 • @AgnieszkaS 19:22:21
  I nie miało to pobudek finansowych
  A to spora różnica
  Pozdrawiam
 • @zadziwiony 19:25:17
  wrażenie ???
  kto ich nie ma
 • @Husky 19:07:45
  – ,, Dziś wrogowie Polski, można powiedzieć, że diabeł,,- powiedział prezes .. tego się Husky trzymaj , a po egzorcyzmach odszczekaj to co mówiłeś w diabelskich objęciach ...
 • @fabi 19:32:26
  Notka jest o Kaczynskim ?
 • @AgnieszkaS 19:22:21
  Problem złamania przysięgi i zdrady oraz ich konsekwencji występował wśród polskich oficerów i żołnierzy dosyć często na przestrzeni lat.
  W latach trzydziestych były gen. Michał Żymierski (skazany na więzienie i zdegradowany za nadużycia finansowe przy zakupie masek przeciwgazowych) rozpoczął współpracę z GRU, dostarczając informacji na temat Wojska Polskiego. Podczas wojny był dowódcą Armii Ludowej, a następnie, od 1944 roku, naczelnym dowódcą Ludowego Wojska Polskiego.

  Ppłk Zygmunt Berling w 1940 roku podjął współpracę z NKWD. Kontynuował ją wraz z grupą polskich oficerów w „willi szczęścia” w Małachówce pod Moskwą (opracowywano tam m.in. etat polskiej dywizji strzelców planowanej do sformowania w ramach RKKA). Podpułkownik był współautorem deklaracji hołdu i lojalności przesłanej na ręce Józefa Stalina w marcu 1941 roku. Po dezercji z Armii Polskiej na Wschodzie został wyznaczony na stanowisko dowódcy 1 Dywizji Piechoty im. Tadeusza Kościuszki.

  Drugi poczet zdrajców zacznę od klasycznego przykładu, czyli od uczestników konfederacji targowickiej. Wymienię tu Potockiego, Branickiego, Ponińskich i biskupa Kossakowskiego.

  Diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach. W dyskusji na temat płk. Kuklińskiego padło lub padnie wiele szczegółowych pytań. Kogo (lub co) zdradził? Komu (lub czemu) pozostał wierny? Zakładając, że zdradza się suwerena, to czy mógł zdradzić w latach 70 i 80 XX wieku naród, który suwerenność odzyskał dopiero w wyborach do parlamentu latem 1991 roku? Kto był suwerenem na ziemiach polskich w latach 1944–1989? Czy rację miał gen. Jaruzelski mówiący, że „jeśli jego uzna się za bohatera, to my byliśmy zdrajcami”?

  Niewątpliwie dyskusja będzie długa, gorąca i nie zawsze merytoryczna,

  polecam tekst :

  http://www.polska-zbrojna.pl/home/articleshow/9792?t=Dwa-poczty-zdrajcow-polskich
 • @Husky 19:34:00
  To tylko reakcja na twe słowa ... ,,Ide i ja do egzorcysty by wypedzil z moje duszy .. oby się nie pomylił i rusofobi nie wyrzucił .
 • @Husky 19:36:50
  jestem ciekaw co byś zrobił ze zdrajcą z własnej grupy bojowej, gdyby któryś z nich zdradził? He? Lecz to sa pierdy.

  Izrael podobno wypowiedział wojnę Iranowi. Słyszałes coś o tym? Rosjanie rozlokowują się w Libanie. Trzeba zapasy gromadzić.
 • @zadziwiony 19:59:06
  bedzie wojna jak nic
  8-))))
  tylko kogo i z kim
  pzdr.
 • @Husky 20:06:10
  /bedzie wojna jak nic
  8-))))
  tylko kogo i z kim/

  Na razie z tobą.
  Zostałeś zmieszany z błotem razem z twoim "bohaterem",
  na twoim miejscu nie wyłaziłbym z budy przez miesiąc...
 • @hamurabi 20:20:46
  na czym to zmieszanie polega
 • @zadziwiony 19:59:06
  ...uuu... komunistyczny,wschodni trep,to może tylko zdradzić "ojczyznę proletariatu" ...Hehehe...
 • @Husky 19:04:58
  Aleś zestawił Gierek i Jaruzelski/Kiszczak...
  Poczytaj sobie co Gierek zrobił dla Polski, dla Kościoła Katolickiego, dla... Nieba....
  Wstawiam za Panem Dariuszem Kusiorem:

  Choć trudno w to dziś uwierzyć, ale już od 1970 r. Kościół zaczął odtwarzać i pomnażać majątek. Gdy tylko Edward Gierek został I sekretarzem PZPR, ofiarował katolikom nieruchomości, które Kościół użytkował na Ziemiach Odzyskanych. W ten sposób stał się on właścicielem 4800 świątyń, 1500 innych budynków i 900 ha gruntów rolnych, które przed wojną w większości należały do ewangelików. Nie wyceniono wartości tej darowizny. Dwa lata później rząd przekazał na własność dodatkowe 662 obiekty (kościoły, klasztory, plebanie, budynki parafialne i cmentarze).
  Za Gierka zliberalizowane zostały przepisy dotyczące budowy nowych świątyń; wcześniej wszystkie zezwolenia były dość ściśle reglamentowane. Prawda, że władza obrzydzała takie inicjatywy na wszelkie sposoby – nie pozwalała kupować gruntów pod budowę, nie przydzielała materiałów budowlanych i rozbierała wzniesione bez zezwolenia budynki. Tym niemniej polityka liberalizacji doprowadziła do tego, że w pierwszej pięciolatce lat 70. wybudowano 538 świątyń, czyli więcej niż przez ćwierć wieku od zakończenia wojny. Rekord ten został pobity w latach 1982-85, gdy państwo wydało pozwolenia na zbudowanie 1376 kościołów.
  Według prof. Michała Pietrzaka, znaczne dochody – oprócz składek wiernych – przynosiły w PRL wpływy z opłaty cmentarnej. Kościół pozostawał wciąż w tej dziedzinie monopolistą, mając w swej gestii trzy czwarte wszystkich cmentarzy w Polsce (w 1970 r. zarządzał 6531 cmentarzami).
  Od 1974 r. komuniści zezwolili parafiom i zakonom na prowadzenie działalności gospodarczej „w celach religijnych”. Działalność ta była ściśle kontrolowana przez państwo, ale po uzyskaniu pozwolenia można było prowadzić wydawnictwo, zakład poligraficzny, produkować dewocjonalia, a nawet zakładać hotele. Wyznaniowe osoby prawne zaczęto traktować jako organizacje non profit, płacące podatki jedynie od prowadzonej działalności gospodarczej. Podatki przestały być formą represjonowania Kościoła.

  Wiesz co to oznacza?
  Za sprawą Gierką, na sprotestantyzowane, czyli będące pod panowaniem szatana (obejrzyj film Luter... Pana Grzegorza Brauna) tzw Ziemie Odzyskane powrócił... KOŚCIÓŁ KATOLICKI czy powrócił tam Pan Bóg....
  Jak myślisz? Czy Pan Bóg za coś takiego śp Gierka ukarał czy go wynagrodził?
  W odróżnieniu od tego Twojego uwielbianego LK (nawet nie chcę się narażać pisząc pełne jego nazwisko), który na tak wysokim stanowisku służył dwom panom.
  Zastanów się więc czy nie czcisz demonów. Bo jeżeli jako PISowiec czcisz Piłsudskiego, to jak wiemy za sprawą Św Siostry Faustyny... czcisz demona...
  Zanim coś napiszesz (i pomyślisz) to proś Ducha Św o Łaskę mądrości.
 • @Husky 19:07:45
  Obejrzyj sobie ten film o AnneLise Michel (ale także "Demony seksu". Oba filmy są na YT).
  Obejrzyj to sobie, bo dowiesz się, że czczenie demonów to nie jest zabawa.
 • @Jan Paweł 20:34:57
  Nie dane mi było żyć w tamtym czasie.
  Wiem od rodziców że to jednak mroczne czasy były.
  I tylko dzieki KK ludzie zyli nadzieja ze to sie kiedys skonczy.
 • @Jan Paweł 20:53:00
  "Demony seksu".
  Trzymam sie jednego demona 8-)))))

  https://pbs.twimg.com/media/DVsffUFXcAAvQrK.jpg
 • @Husky 21:01:33
  Do mnie, jako Twojego brata w Wierze, należało upomnieć Cię (znajdź to sobie w Biblii) a Ty już zrobisz z tym wg swojej woli.
  Pozdrawiam i dobrej nocy.
 • @Jan Paweł 21:08:52
  I ja pozdrawiam i dobrej nocy.
 • @Husky 20:58:32
  Tak mówili ludzie, którzy tęsknili za tymi sreberkami zgniłego (jak dzisiaj wyraźnie widać a wtedy mówiło się, że jest to propaganda komunistyczna). Oczywiście nie chcę obrażać Twoich rodziców, bo sam byłem zachwycony np zachodnia muzyka, jak się dzisiaj okazuje, przesiąkniętą albo podprogowo, poprzez np bezsensowną "poezję" tekstów piosenek (po odsłuchaniu taśmy do tyłu ten bezsensowny tekst nabierał satanistycznego sensu wzywającego szatana do wejścia w słuchającego) albo poprzez modły do szatana (w specjalnej kaplicy w wytwórniach płytowych gigantów medialnych) by z każdą płytą wytłoczoną z tej taśmy poszedł do domu kupującego, szatan.
  Wiesz ile młodych niewinnych dusz poszło w ten sposób do piekła...
  Komuna tępiła cenzurą i prawem satanizmy, okultyzmy (miękkie satanizmy), pornografię, zboczenia, rozwiązłość itd... czyli co?
  ta wredna komuna stała na straży... Dekalogu. Za te wszystkie przekroczenia Bożych przykazań, był konkretny paragraf...
  Powiedz to Twoim rodzicom, niech przepraszają Pana Boga za to obrażanie, lekceważenie Daru jaki dostaliśmy po Ślubach Jasnogórskich.
  Poczytaj sobie tutaj o tym:
  http://gibson.neon24.pl/post/142186,szanowny-panie-ryszardzie-opara-epitafium
 • @Jan Paweł 21:31:01
  Przepraszam, że być może burzę Ci Twój system wartości i przepraszam za te odniesienia do Twoich rodziców, ale ja sam tez tak kiedyś myślałem, dopóki nie dostałem PORZĄDNEJ nauczki.
  Więc teraz przestrzegam kogo mogę. Mnie się udało z tego wyjść.
  Teraz, to już rzeczywiście gaszę komputer:-)
  Czas na wieczorny pacierz... i Regułę Mariańską (polecam. Napiszę o tym posta)
 • @Jan Paweł 21:35:47
  Raz jeszcze serdecznie dziękuję za komentarze.
  Naprawdę wartościowe.
  Zdrowia

  ps.
  Wszystkim dziekuje, bo sporo jak na jedna notke ich bylo
  Sporo
 • @Husky 17:23:53
  Nigdy nie byłeś w polskim wojsku.
  Przykro mi.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:16:22
  A dlaczego przykro
  Ile to kasy zaoszczędził budżet państwa
  8-))))))
 • @AgnieszkaS 17:37:19
  Zaczynam Cię lubić Agnieszko :)
 • @Zawisza Niebieski 17:27:10
  Z cyklu: Jak Andruszkiewicz zmiażdżył s.......rza

  https://pbs.twimg.com/media/DVtAfRBWkAAqf_A.jpg
 • @Zawisza Niebieski 17:27:10
  // Może niech on po naszych górach sobie szusuje bo gdzie się pojawi to .... :)//

  Masz rację. Z Maliniakiem nie wygrasz.
 • @matterhorn 09:36:50
  https://www.youtube.com/watch?v=EXe470TRLTU  Wydaje się, że Kukliński tkwi śmiertelną zadrą w śmierdzącym cielsku ruskiego trepostwa i nie daje im spokoju, nawet po śmierci. Już nawet nie ma znaczenia, czy istotnie był bohaterem. Wystarczy obserwować wściekliznę jego pogrobowych oponentów, aby docenić jego dzieło. Czego się tak trzęsiecie pachołki? Przecież pułkownik dawno nie żyje.
 • @Husky 19:36:50
  O, Głubczyce! Nie jesteście najpodlejszym z polskich miast! Relacja z Biegu „Tropem Wilczym”..

  https://ngopole.pl/2015/03/10/o-glubczyce-nie-jestescie-najpodlejszym-z-polskich-miast-relacja-z-biegu-tropem-wilczym/
 • @Husky 19:36:50
  Ostatnie Polskie Powstanie...

  http://muzeumzolnierzywykletych.pl/ostatnie-polskie-powstanie/
 • @Husky 19:36:50
  ŻOŁNIERZE WYKLĘCI.. Zapomniani Bohaterowie

  http://podziemiezbrojne.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?163019
 • @Husky 19:36:50
  Dr Pałka: Żymierski zdradził państwo polskie
  http://dzieje.pl/aktualnosci/dr-palka-zymierski-zdradzil-panstwo-polskie
 • @Husky 19:36:50
  Michał "Rola" Żymierski - primo voto Łyżwiński - frontowiec i renegat

  http://nowahistoria.interia.pl/ii-rzeczpospolita/news-michal-rola-zymierski-primo-voto-lyzwinski-frontowiec-i-rene,nId,1435125
 • @Husky
  Pijak, zbrodniarz i nieudacznik. Oto cała prawda o "Walterze"

  http://www.nowiny24.pl/reportaze/art/6153643,pijak-zbrodniarz-i-nieudacznik-oto-cala-prawda-o-walterze,id,t.html

  Tajemnica śmierci gen. Świerczewskiego. Nieznana relacja świadka.
  Według relacji pomocnika adiutanta gen. Karola Świerczewskiego, dowódca został zastrzelony przez polskich żołnierzy, którzy uznali go za zdrajcę - pisze Szymon Nowak w artykule dla WP. Prezentujemy relację świadka, która nie rozstrzyga oczywiście wszystkich wątpliwości dotyczących śmierci gen. Świerczewskiego, ale traktujemy ją jako kolejny głos w dyskusji.

  https://opinie.wp.pl/tajemnica-smierci-gen-swierczewskiego-nieznana-relacja-swiadka-6126039679334529a
 • @Husky
  Życiorys Świerczewskiego dzięki publikacjom IPN oraz „Długiemu ramieniu Moskwy” Sławomira Cenckiewicza jest powszechnie znany. Dziecko warszawskiej Woli. W 1915 r. jako dobrze zapowiadający się robotnik specjalista został wywieziony przez uciekających z Warszawy Rosjan. W 1917 r. przystał do bolszewików. W 1920 r. walczył przeciwko odradzającej się Polsce i od polskich kul został dwukrotnie ranny. Wiernie służył potem „ojczyźnie robotników i chłopów”, masakrując tych ostatnich w czasie głodowej rebelii w Tambowie. Oficer GRU, który przetrwał wielką czystkę.

  Marny dowódca. W 1941 r. w bitwie pod Wiaźmą powierzona mu 248. Dywizja Piechoty została całkowicie rozbita. Bitwę zaczynał z 10 tys. żołnierzy. Do sowieckich pozycji doprowadził oprócz siebie zaledwie cztery! (Inne dane mówią o ponad 600, którzy przeżyli – ci jednak, mając dość swojego przełożonego i jako że rekrutowali się z okolicznych wsi, zwyczajnie zdezerterowali). Od grudnia 1944 r. dowódca 2. Armii LWP. Najbardziej „wsławił” się podczas operacji forsowania Nysy.
 • @Husky
  Na jednym z portali komandosów ukazała się lakoniczna informacja, iż żona generała Wojciecha Jaruzelskiego była córką podoficera Wehrmachtu podstawiona mu przez NKWD/ GRU/KGB. Uzupełniam ją swoim komentarzem :

  Jednym ze świadków, który o tym wiedział był kolega z plutonu Jaruzelskiego z podchorążówki z Riazania , a mianowicie późniejszy generał Leon Dubicki. [Dubicki był żołnierzem Armii Radzieckiej w roku 1939 i już wtedy był oficerem, posiadał doświadczenie bojowe w wojnie z Finlandią. Był instruktorem w Riazaniu gdzie w roku 1943 był młody rekrut matrioszka późniejszy zbrodniarz żyd Margulis vel Jaruzelski. Dubicki służył w I Armii Wojska Polskiego od 1944. Przeszedł w stan „spoczynku” w wieku 55 lat i od 1970 roku, w sierpniu 1981, w Berlinie Zachodnim poprosil o azyl polityczny. Dubicki przez trzy lata występował na wielu spotkaniach, m.in. w stacjonujących na terenie Niemiec oddziałach NATO (notabene nie znając żadnego obcego języka poza rosyjskim). Występował też w telewizji, w generalskim mundurze, który zabrał ze sobą. Dwukrotnie był w USA, na objazdach organizowanych przez koła polonijne. I, co ciekawe, cała jego działalność została przerwana z chwilą, gdy na scenie pojawił się Michaił Gorbaczow ze swoim programem i prozachodnią polityką. Wyróżnieniem szczególnym, zapewne ze względu na niecodzienny wśród uciekinierów stopień wojskowy, było to, że już po kilku miesiącach pobytu w RFN uzyskał status uchodźcy politycznego i – co istotniejsze – przyznano mu emeryturę generała Bundeswehry w wysokości 4500 marek, podniesionej później do 5500 marek. Jednak, jak inni, do końca odczuwał brak zaufania ze strony – jak to określił – „gospodarzy”; pozostawał pod stałym nadzorem.

  http://www.videofact.com/polska/ucieczki_oficerow_lwp2proba.html Generał Jaruzelski, by pozbyć się niewygodnego świadka –swojego kolegi – za pośrednictwem WSW w Łodzi i pozostającego na ich kontakcie Naczelnego Psychiatry LWP profesora Zdzisława Rydzyńskiego występującego pod pseudonimem „Szczerbiec” z Instytutu Higieny Psychicznej WAM w Łodzi spowodował, iż u generała rozpoznano psychopatię /nieprawidłową osobowość/ uzyskując za jednym zamachem dwie korzyści . Poprzez zrobienie z generała Leona Dębickiego wariata po pierwsze podważono jego wiarygodność ; po drugie tą drogą pod pozorem choroby psychicznej zwolniono go z wojska. Pisał o tym w swoim czasie redaktor, reżyser Jerzy Morawski w tygodniku „Życie” w artykule, w dwóch częściach pt. „Tajemnice generała Leona Dubickiego”. W artykule tym nie ma jednak jeszcze wzmianki o teściu Jaruzelskiego –żołnierzu Wehrmachtu. Wiem o tym bezpośrednio od redaktora Morawskiego, który mi o tym jako koledze w zaufaniu powiedział.

  Naczelny Psychiatra LWP profesor Zdzisław Rydzyński przyjmując do swojej kliniki generała Leona Dubickiego oszukał go W czasie jego tam pobytu , udając przed nim oddanego pracy lekarza, jednocześnie za jego plecami o wszystkim co się dzieje z generałem Dubickim i o prowadzonych z nim rozmowach raportował do WSW. Przy opuszczaniu kliniki przez generała Dubickiego profesor Rydzyński czule się z nim żegnał , jednocześnie poza jego plecami przesłał do MON , a konkretnie do Wojskowej Komisji Lekarskiej w Warszawie na niego wyrok , w postaci orzeczenia psychiatrycznego robiący z niego wariata, co dyskwalifikowało go z wojska. O wszystkim na bieżąco wiedział generał Jaruzelski. Zresztą całe przedsięwzięcie związane z generałem Dubickim było realizowane przez Naczelnego Psychiatrę LWP Zdzisława Rydzyńskiego za pośrednictwem WSW, które nim tajnie kierowało jako agentem o pseudonimie „Szczerbiec”.

  Po podstępnym zwolnieniu go z wojska generał Leon Dubicki poddał się niezależnemu badaniu u znanego psychologa od badań nad osobowością człowieka., profesora Janusza Rejkowskiego, który nie stwierdził u niego psychopatii rozpoznanej przez agenta „Szczerbiec”, lecz to niczego nie zmieniło . Nie przywrócono go do służby w wojsku . Zdesperowany generał Leon Dubicki w stanie wojennym wyjechał do Niemiec. Po wyjeździe w stanie wojennym do Niemiec generał Dubicki został zamordowany poprzez swoją kochankę podstawioną mu tam przez służby specjalne.

  Generał Wojciech Jaruzelski poza przekazaniem nas w 1989 r w łapska międzynarodowej lichwy, czego opłakane skutki widzimy z każdym następnym dniem coraz to gorsze ma –jak widać- jeszcze wiele innych spraw na swoim sumieniu, w tym bardzo ważną i dotąd nie wyjaśnioną przez system sprawiedliwości , a wręcz przez ten system kamuflowaną i ukrywaną kwestię łamania praw człowieka w Polsce poprzez wykorzystania psychiatrii wojskowej w Polsce do celów pozaprawnych, pozamedycznych z krzywdą dla wielu osób. Wśród poszkodowanych poza wspomnianym wyżej generałem Leonem Dubickim jest wiele jeszcze innych osób jak na przykład ppłk. pilot, adwokat z Warszawy Zdzisław Konarzewski. Ps. poniżej link do dossier konfidenta Gestapo a następnie UB o ps. „Szczerbiec” prof. Rydzyńskiego


  http://www.detektywmichaljarzynski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=100&Itemid=141
 • @Husky
  Odstające uszy towarzysza generała....Wojciech Jaruzelski, którego parszywą mordę znaliście z prasy, radia i telewizji, z pochodów pierwszomajowych, uwiecznionemu na kartach książek w mundurze i po cywilnemu, z małżonką Barbarą, czy z córką Moniką, nie jest synem Władysława Jaruzelskiego i Wandy z Zarembów. Człowiek, którego pochowano właśnie na powązkowskim Cmentarzu Wojskowym nie ma nic wspólnego z dzieckiem, które przyszło na świat 6 lipca 1923 roku w Kurowie, a następnie zostało ochrzczone przez rodziców Władysława i Wandę 7 października 1923 roku w tamtejszym kościele rzymskokatolickim.
  Krwawy dyktator PRL-u nie był w młodości chłopcem, który uczęszczał do gimnazjum zakonu marianów na warszawskich Bielanach i nie był młodzieńcem, który przyjaźnił się z Tadeuszem Gajcym i który w latach 1935-1939 należał do Związku Harcerstwa Polskiego, do drużyny im. Stanisława Żółkiewskiego. To nie znany wam sowiecki generał, w „polskim” mundurze, szef WRON, publikował swoje pierwsze artykuły w szkolnej jednodniówce „Służba Polsce”, w których odwoływał się do tradycji Orląt Lwowskich i harcerzy, którzy polegli w 1920 r. walcząc z bolszewikami. Po tamtym Wojciechu, wychowanym w pięknym patriotycznym duchu, ślad zaginał, gdy rodzinę Jaruzelskich deportowano 14 czerwca 1941 r. w głąb ZSRR. Może nie od razu, ale niedługo potem. Najpewniej umarł, idąc za ojcem Władysławem, który nie wytrzymał trudów zesłania i odszedł do Domu Pana 4 czerwca 1942 roku. A może tylko zmieniono mu tożsamość albo po prostu zamordowano! Karierę zdrady znanego wam agenta z papierami Wojciecha Jaruzelskiego możecie już prześledzić gdziekolwiek. NKWD wyznaczyło mu rolę, której trzeba przyznać, sprostał. To była akcja pod tytułem zdrada doskonała. Matrioszka, podstawiony komsomolski bękart, zatruwał dzieje naszego kraju i narodu przez ponad 60 lat i będzie nadal zatruwał nawet po śmierci. Wystarczy tylko spojrzeć na ceremonię pogrzebową urządzoną na warszawskich Powązkach zdrajcy przez zdrajców. Całość ze zdjęciami i moimi komentarzami pod linkiem


  http://3obieg.pl/odstajace-uszy-towarzysza-generala
 • @Husky
  Jaruzelski fałszował swoją teczkę? REWELACJE historyka IPN...Historyk IPN Piotr Gontarczyk dokładnie przejrzał teczkę Wojciecha Jaruzelskiego. Jego zdaniem, w dokumentach dokonano wielu fałszerstw - część poprawek naniósł sam generał, a większość zmian dokonano w latach 1989-1990.
  Piotr Gontarczyk dokładnie przejrzał akta IPN, dotyczące Wojciecha Jaruzelskiego. Jego zdaniem, są w nich dowody na fałszerstwa w dokumentach - pisze w tygodniku "wSieci". Najpierw przyjrzał się "zeszytowi ewidencyjnemu". Dokument ten zawierał dane osobowe właściciela teczki, losy jego rodziny i informacje o wykształceniu. W drugiej części znajdowały się wpisy dotyczące kariery wojskowej. W teczkach oficerów wpisy są zanotowane różnym charakterem pisma i różnymi atramentami. W teczce Jaruzelskiego jest inaczej - druk zeszytu pochodzi z 1979 i został wypełniony jedną ręką. Ostatnich poprawek dokonano po czerwcu 1989 - pisze Gontarczyk.

  Jego zdaniem, z "zeszytu ewidencyjnego" usunięto najbardziej kompromitujące wpisy. Na przykład, w jednej z rubryk, gdzie oprócz akcji bojowych można też było wpisać udział w walkach z bandami, jest tylko wpis o służbie na Wale Pomorskim od lipca 1944 do maja 1945. Tymczasem, jak wiadomo, w latach 1945-1947 Jaruzelski walczył z polskim podziemiem na Lubelszczyźnie.

  W dokumentach są też wątpliwości dotyczące ojca Jaruzelskiego. Władysław Jaruzelski trafił do łagru, tymczasem w teczce Jaruzelskiego najpierw jest wpis urzędnik, potem poprawiono na robotnik-obóz. Ukryte są też informacje o żonie generała - nic nie wiadomo ani o losie jej rodziców, ani kim była. Do tego nieprawdziwe są też informacje o tym, gdzie i kiedy się urodziła.

  Kolejnym fałszerstwem w dokumentach jest sprawa Krzyża Walecznych. Jaruzelski tłumaczy, że dostał go za wojenne zasługi w grudniu 1945, tymczasem w innych dokumentach znaleziono informację, że odznaczenie otrzymał 22 października 1948 za zwalczanie bandytyzmu. Twierdzi też, że za udział w wojnie dostał Virtuti Militari, tymczasem order przyznano mu dopiero w 1966, gdy był szefem Sztabu Generalnego.

  Zdaniem Gontarczyka generał kłamał też w sprawie ran. "Bohatersko" odniósł on obrażenia na froncie, o czym pisał w "uwagach do zawartości akt", włożonych do teczki w 1990, choć w ankiecie z 1948 napisał, że nigdy nie był ranny.

  Zdaniem Gontarczyka Jaruzelski miał duży wpływ na zmiany w teczce - widać to w "Wyciągu z akt osobowych" z lat 1961-1965. W dokumencie są, skreślone jego ręką, poprawki - wpisał do niego ukończony Wieczorowy Uniwersytet Marksizmu-Leninizmu czy dopisał członkostwo Komitetu Okręgowego partii. Jak twierdzi historyk, te zmiany nie mogły powstać w momencie tworzenia akt, zakłada on więc, że Jaruzelski poprawiał dokumenty między 1989 a 1990.

  Wydłużył też czas służby bojowej. W oryginalnym tekście dokumentu wpisano, że na froncie był od lipca 1944 do maja 1945. Poprawka głosił, że przeszedł cały szlak Ludowego WP od Oki do Łaby, czyli drogę pierwszej dywizji WP, podczas gdy on służył w drugiej dywizji. W ten sposób czas służby frontowej wzrósł z 9 do 19 miesięcy.

  Jaruzelski próbował też ukryć lub zniszczyć niewygodne akta - choćby swoje teczki o służbie w Informacji Wojskowej jako agent o ps. Wolski. Zniszczono też stenogramy posiedzeń Biura Politycznego KC z lat 80., teczki partyjne i materiały sekretariatu. Jednak, jak sugeruje Gontarczyk, przeróbek dokonywano w sposób amatorski i niekompetentny - nowe dopiski były sprzeczne, a wiele informacji przeoczono, więc wbrew staraniom byłego prezydenta większość informacji udało się odtworzyć. Źródło: wSieci
 • @Husky 22:21:16
  https://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2017/08/a53.jpg
  100 Lat Agresji żydowskiej Na Polskę. „Bracia i współwyznawcy! Trzeba aby kraj został naszym królestwem (…). Starajcie się po trochu usunąć Polaków ze wszystkich ważniejszych stanowisk i skupić w naszych rękach wszystkie nici władzy społecznej. Wszystko, co do chrześcijan należy, powinno stać się naszą własnością, związek izraelski dostarczy wam potrzebnych do tego środków.” Strona główna > Polska > 100 lat agresji żydowskiej na Polskę
  100 Lat Agresji Żydowskiej Na Polskę

  AdRo203 Sierpień 10, 2017 Polska 0
  „Bracia i współwyznawcy! Trzeba aby kraj został naszym królestwem (…). Starajcie się po trochu usunąć Polaków ze wszystkich ważniejszych stanowisk i skupić w naszych rękach wszystkie nici władzy społecznej.
  Wszystko, co do chrześcijan należy, powinno stać się naszą własnością, związek izraelski dostarczy wam potrzebnych do tego środków.”
  a22
  „Dzisiejsze społeczeństwo w Polsce to żydowska głowa nałożona na polski tułów. Żydzi stanowią inteligencję, a Polacy masy pracujące. (…) Dlatego antysemityzm, wszelkie odruchy antyżydowskie w Polsce to choroba umysłowa, to buntowanie się ręki i nogi przeciwko własnej głowie. Żydzi są głową Polaków, bo są lepsi a Polacy to ręce i nogi. Nie może polska ręka bić żydowskiej głowy” żydowski pisarz Artur Sandauer.

  Całość pod linkiem
  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/100-agresji-zydowskiej-polske-2017-08
 • @Husky 22:21:16
  Armia Berlinga tuszowała żydowskie pochodzenie kadry dowódczej (służyły temu powszechne zmiany nazwisk na polsko brzmiące). Zastępcami dowódców dywizji i brygad byli żydzi, podobnie było na niższych szczeblach dowodzenia. Sowieci prowadzili politykę awansowania żydów i wykluczania Polaków. Sam Zygmunt Berling jako student prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim w 1915 roku deklarował, że jest wyznawcą judaizmu.”W PRL żydzi stanowili większość kadry kierowniczej.

  http://prawy.pl/5475-w-prl-zydzi-stanowili-wiekszosc-kadry-kierowniczej/
 • @Husky
  Popularność bolszewizmu była przyczyną masowych zdrad żydów polskich podczas najazdu komunistów w 1920 roku, min. przez zdominowaną niemal wyłącznie przez nich, Komunistyczną Partię Polski. Miażdżąca skala kolaboracji z wrogiem żydowskich żołnierzy, a nawet całych batalionów spowodowało konieczność internowania wszystkich żydowskich członków armii, według klucza etnicznego, w obozie w Jabłonnie. Rozkaz ten wydał minister spraw wojskowych, Kazimierz Sosnkowski.

  http://wiadomosci.robertbrzoza.pl/historia-polski/jak-zydzi-zdradzali-polske-w-1920-roku/
 • @Husky 22:48:51
  Fakt niemal całkowitego zdominowania przedwojennego ruchu komunistycznego przez semitów potwierdza ks. dr. Stanisław Trzeciak w książce „Talmud o gojach, a kwestia żydowska w Polsce”, wydanej w 1939 roku.
  „W r. 1935 w Warszawie na 4000 aresztowanych za działalność komunistyczną było 3.600 żydów, a 400 Polaków, czyli 90 % żydów i 10 % Polaków.

  Na 1 stycznia 1937 r. warszawska organizacja Komunistycznej Partii Polski liczyła — 70 % żydów, a 30 % Polaków, — związek zaś komunistycznej młodzieży polskiej liczył — 85 % żydów, a 15 % Polaków.
  Wyroki sądowe Warszawskiej Apelacji, równającej się mniej więcej Województwu Warszawskiemu, skazały za komunistyczną działalność w r. 1937:

  w styczniu: 87,50% żydów, 12,50% Polaków,

  w lutym: 77,00% żydów, 23,00% Polaków,

  w marcu: 87,50% żydów, 12,50% Polaków,

  w kwietniu: 91,25% żydów, 8,75% Polaków,

  w maju: 95,00% żydów, 5,00% Polaków,

  w czerwcu: 87,50% żydów, 12,50% Polaków,

  w lipcu: 90,00% żydów, 10,00% Polaków,

  w sierpniu: 100,00% żydów, 0,00% Polaków,

  we wrześniu: 96,00% żydów, 4,00% Polaków,

  w październiku: 95,00% żydów, 5,00% Polaków,

  w listopadzie: 60,00% żydów, 40,00% Polaków,

  w grudniu: 90,00% żydów, 10,00% Polaków.”

  Identyczne zjawisko masowej kolaboracji żydowskiej przeciwko Rzeczpospolitej miało miejsce w roku 1939, na początku II wojny światowej, w czasie IV rozbioru Polski.

  Dlaczego zupełnie nieznany jest w Polsce fakt krwawych pogromów dokonywanych na Polakach przez Żydów, które miały miejsce podczas wkraczania Armii Czerwonej na kresy wschodnie, min. 18 września w Grodnie?!

  Najlepiej będzie zacytować przykładowe relacje świadków, przytoczone w drugiej części książki „Judeopolonia” dr. Andrzeja Leszka Szcześniaka:

  „Wieczorem z 18 na 19 września 1939 roku, w mieście wybuchła gwałtowna strzelanina zorganizowana przez komunistów, głównie Żydów i nacjonalistów białoruskich.

  (…) W pierwszych czołgach atakujących miasto nazajutrz miasto znajdowali się grodzieńscy Żydzi (…) wskazywali oni załogom czołgów strategiczne punkty w mieście.

  Tej nocy rebelianci z bronią długą i krótką atakowali rodziny inteligencji polskiej, urzędników, a nawet żołnierzy w pobliskich miasteczkach: w Skidlu, Łuninie, Jeziorach i innych.”

  „Już wiedzieliśmy, że poprzedniej nocy wybuchła rebelia komunistyczno-żydowska. Strzelano do policji, do żołnierzy, do pojedynczych osób (…)”

  „Bardzo okrutny los spotkał żołnierzy polskich i setki mieszkańców Grodna, których wskazały bojówki żydowskie i białoruskie.

  — Mężczyzn najpierw okrutnie okaleczano. — Obcinając nosy, członki, uszy, wydłubywano oczy, — następnie wiązano po piętnastu drutem kolczastym, przywiązywano do czołgów i wleczono kamienistą drogą po kilkaset metrów.

  Wrzucano ich następnie do przydrożnych rowów i lejów po bombach.

  Jęki i krzyki pomordowanych słychać było w promieniu kilku kilometrów od miasta.

  Grozę sytuacji potęgowały pożary – to płonęły polskie domy niszczone przez młodych Żydów, przystrojonych w czerwone chusty i kokardy.

  (…) w Grodnie wymordowano 130 uczniów i podchorążych, dobijano rannych i obrońców. — 12-letniego Tadzika Jasińskiego przywiązano do czołgu i ciągnięto po bruku.

  (…) Na placu pod Farą leżał wał zamordowanych (…) — wielu uczniów gimnazjum kupieckiego zostało rannych, wielu znalazło się w więzieniach, ciężko ranni ukrywali się w mieście.”

  Na przykładzie Grodna opisaliśmy jak przebiegał udział Żydów w bolszewickiej rewolucji.

  Podobne zdarzenia miały miejsce również w Rohatyniu, Łucku, Tyszowicach, Szczebrzeszynie, Przebrażu, Kołomyi, Lubomlu, Kownie i wielu innych.

  Zainteresowanych większą ilością relacji świadków, dokumentami i tekstami źródłowymi, odsyłam do obszernej książki dr. Szcześniaka.

  Krwawe pogromy żydowskie na Polakach, będące początkiem procesu eliminacji polskiej elity przez sowietów i ich kolaborantów, przygotowywały grunt pod powstanie fasadowego państwa „polskiego” pod żydowskim protektoratem z ramienia Związku Radzieckiego.

  Żydzi przejmują kontrolę nad Polską.
  W latach 1939-41 rola Żydów w organizowaniu sowieckiej władzy w Polsce była potężna.

  Rozpoczął się plan realizacji drugiego projektu objęcia władzy nad naszym krajem.

  Tym razem nie miało to być wprawdzie własne państwo, lecz raczej pomysł administracji Polakami i utworzenie na naszej ziemi warstwy uprzywilejowanej, — składającej się ze „swoich”, — ewentualnie z udziałem miejscowych pożytecznych idiotów-karierowiczów.

  Dr. A. L. Szcześniak przytacza zatrważające dane:

  — Żydzi, podczas okupacji sowieckiej w tych latach, zajmowali 75 – 90 % stanowisk administracyjnych (!) oraz poważny procent dolnych warstw aparatu terroru.

  Dokonano wtedy ich rękami ogromnej zbrodni na narodzie polskim, wymordowano elity intelektualne i wojskowe, a na ich miejsce wprowadzono własnych uzurpatorów.

  W tym celu utworzono w 1943 roku w Moskwie tzw. Związek Patriotów Polskich, którego organem prasowym było pismo „Wolna Polska”.

  Organizacja ta powstała z inicjatywy zbolszewizowanych Żydów, często zdrajców Polski i kolaborantów z KPP.

  Byli to min. Jakub Berman, Alfred Lampe, Hilary Minc, Julia Brygystierowa, Jerzy Borejsza (Goldberg) i Paweł Hofmann.

  Oczywiście, dla niepoznaki, dobrano sobie kilku, etnicznie polskich, zatwardziałych komunistów, jak Wanda Wasilewska, czy skoligacony z Żydami, Aleksander Zawadzki (miał żonę Żydówkę).

  Aby zagwarantować ich posłuszeństwo, ludziom tym umożliwiano szybką karierę w aparacie sowieckim.

  Mimo, iż wielu z członków ZPP wcześniej, oficjalnie deklarowało brak zainteresowania istnieniem w ogóle, niepodległej Polski jako takiej (!), — zwrócili się oni do Moskwy z pomysłem utworzenia armii „polskiej”.

  Historyk Jerzy Brochocki, w książce „Rewolta marcowa” pisze:

  „W czasie gdy Berling szkolił dywizję, prowadził ją (….) w bój pod Lenino, potem organizował korpus, a następnie armię

  – oni opanowali bez reszty aparat polityczny, służby specjalne, prokuraturę i sądownictwo dywizji, korpusu, armii.

  Oto jeden tylko, ale jakże wymowny przykład:

  — na 30 politruków w drugiej dywizji dwudziestu siedmiu było Żydami”.

  „Swoimi” obsadzono prawie wszystkie stanowiska pełnomocników Związku Patriotów Polskich.”

  Oprócz tego utworzono Komitet Organizacyjny Żydów w Polsce.

  Inicjatorem był Jakub Berman, który przedstawił ten plan, sowieckiemu Żydowi, — szefowi radzieckiego MSW, — Ł. Berii.

  W skład kierownictwa weszli J. Berman, E. Szyr i H. Minc. — Wśród członków był min. Ozjasz Szechter, ojciec syjonisty Adama Michnika.

  Stalin rozumiał, że Żydzi, — co najmniej nieprzywiązani do naszej tradycji, a często wręcz wrogo nastawieni do Polaków, — będą doskonałą kadrą zarządzającą, która dopiero „wychowa” przyszłe pokolenie obywateli nawykłych do radzieckiej władzy.

  Nawet Stefan Kisielewski pisał w 1968 roku w swych dziennikach:

  „Dwadzieścia lat temu powiedziałem Ważykowi, że to, co robią Żydzi, zemści się na nich srodze.

  — Wprowadzili do Polski komunizm w okresie stalinowskim, kiedy mało kto chciał się tego podjąć z gojów.

  (…) Po wojnie grupa przybyłych z Rosji Żydów-komunistów — (Żydzi zawsze kochali komunizm) — otrzymała pełnię władzy w UB, sądownictwie, wojsku, — dlatego że komunistów nie-Żydów prawie tu nie było, — a jeśli byli, to Rosja się ich bała.

  — Ci Żydzi robili terror, jak im Stalin kazał”.

  Jeśli chodzi o pierwsze lata powojenne to liczby przedstawia Jan Bodakowski:

  „Sowiecki doradca czyli nadzorca oddelegowany z Moskwy do Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego — pułkownik Mikołaj Steliwanowski — w raporcie z 20 października 1945 do Ludowego Komisarza Spraw Wewnętrznych Ławrientija Berii informował, że

  Żydzi w MBP stanowią 18,7% zatrudnionych i zajmują 50% stanowisk kierowniczych.
  W I Departamencie Żydzi stanowili 27% zatrudnionych i zajmowali 100% stanowisk kierowniczych,
  w Wydziale Personalnym 23% pracowników było Żydami, a w kierownictwie było siedmiu Żydów.
  Wydział do spraw Funkcjonariuszy (inspekcja specjalna) składała się w 33% z Żydów, — wszyscy oni zajmowali stanowiska kierownicze.
  W Wydziale Sanitarnym Żydzi stanowili 49%,
  w Wydziale Finansowym 30%.
  (….) Zarządem Politycznym Wojska Polskiego dowodził Mieczysław Mietkowski (Mojżesz Bobrowiecki). — Zarząd składał się z 44 osób w tym z 34 Żydów.
  Stanowiska dowódcze obsadzone były przez Żydów (udających katolików, co budziło w wojsku zgorszenie).
  Wychowawcami politycznymi w Wojsku Polskim byli Żydzi. — Na 28 odpowiedzialnych pracowników w wydziałach politycznych dywizji 17 było Żydami, na szczeblu pułku na 43 pracowników 31 było Żydami. — Na 89 zastępców dowódców batalionów do spraw politycznych 57 było Żydami.
  (….) Innym przykładem obecności Żydów w komunistycznym aparacie terroru były Kielce

  gdzie 57% pracowników UB stanowili Żydzi.
  Od 1946 roku

  komendantem Wojewódzkiego Urzędu Bezpieczeństwa publicznego był Adam Kornacki (Dawid Kornhendler) agent NKWD.
  Szefem Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa był Albert Grynbaum.
  W kieleckiej bezpiece pracowali

  Moryc Kwaśniewski — (szef wydziału personalnego wojewódzkiego UB w Kielcach) i Natan Bałanowski.
  Tłumaczem komendantury Armii Czerwonej był Wolf Zalcberg (— garnizonem ludowego Wojska Polskiego dowodził sowiet — Andrej Kupryj).
  Żydami byli też

  pierwszy sekretarz PPR w Kielcach Jan Kalinowski,
  prezydent miasta Tadeusz Zarecki,
  szef wydziału organizacyjnego PPR Julian Lewin,
  część pracowników wojewody – rzekomo wszyscy oni pozwoliliby na spontaniczny i wielogodzinny pogrom Żydów w Kielcach.
  Instrumentem komunistycznego terroru było też ludowe Wojsko „Polskie”.

  Armia Berlinga tuszowała żydowskie pochodzenie kadry dowódczej (służyły temu powszechne zmiany nazwisk na polsko brzmiące).
  Zastępcami dowódców dywizji i brygad byli Żydzi, — podobnie było na niższych szczeblach dowodzenia.
  Sowieci prowadzili politykę awansowania Żydów i wykluczania Polaków.
 • @Husky
  Lech Kowalski - GENERAŁ ZE SKAZĄ
  Kupisz za 20PLN.
  Chyba najlepsze opracowanie na temat tej osoby. Reszta to hagiografie, Jaruzelski zawsze b. dbał o swój wizerunek i miał odpowiednie narzędzia. W efekcie niewiele jest wspólnych punktów jego oficjalnego życiorysu z prawdą. Rozbawiło mnie to gdy już jako generał prosił Berlinga, właśnie piszącego swoje wojenne memuary o małą wzmiankę o zdolnymi i odważnym poruczniku Jaruzelskim , którego w istocie Berling w czasie wojny nie spotkał...
 • @Husky
  24 czerwca 1945 dostał KW za zasługi na froncie, następnie "Od jesieni 1945 r. do początków 1946 r. bierze udział w walkach z bandami zbrojnego podziemia i nacjonalistami ukraińskimi w obronie polskości Ziemi Hrubieszowskiej" (cytat z jego oficjalnej strony), po czym dostaje drugi KW. Później Jaruzelski toczy "Walki z WiNem, m.in. oddziałami "Prawdzica" przy współpracy z UBP, MO i KWB." (znowu cytat, pisownia oryginalna) i dostaje VM. Cóż stoi na przeszkodzie by obrońcy Jaruzelskiego pokazali kwity, za jakie to "czyny wybitnego męstwa i odwagi, dokonane w boju i połączone z poświęceniem się dla dobra Ojczyzny" (cytat ze statutu VM) otrzymał krzyż orderu VM ? A tu cisza... nawet na oficjalnej stronie Wojtek nie chwalił się kiedy i za co dostał VM, chociaż odznaczeniami znacznie mniejszej wagi chwalić się nie omieszkał.
 • @kserkses 12:31:12
  //Już nawet nie ma znaczenia, czy istotnie był bohaterem. Wystarczy obserwować wściekliznę jego pogrobowych oponentów, aby docenić jego dzieło. //
  W punkt !!!!!!
  czyli komentarz zbyteczny
  Pozdrawiam
 • @Jan Paweł 21:35:47
  Wspomnij gen. Ryszarda Kuklińskiego
  Codziennie ryzykował śmiercią, spaleniem żywcem w piecu, jak GRU spaliło Olega Pieńkowskiego.

  https://pbs.twimg.com/media/DVyALX3W0AAfdWX.jpg
  https://pbs.twimg.com/media/DVyAPudWsAEdkG4.jpg
 • Dwaj oficerowie.
  Jeden zaryzykował życie dla ojczyzny.
  Drugi ją zdradził.
  Ja nie mam najmniejszych wątpliwości,który zachował się jak trzeba...

  https://pbs.twimg.com/media/DV1nht2XkAAfNsP.jpg
  https://pbs.twimg.com/media/DV1niFEXUAAieVt.jpg
 • @Husky 09:53:51
  Kapitalne porównanie.
  Jeden zaryzykował życie dla ojczyzny. - I to nie raz, w boju. Generał Wojciech Jaruzelski
  Drugi ją zdradził. - Wrogom swojej ojczyzny. kukliński. (przepraszam za wulgaryzm...)
 • @SZS 15:19:51
  //Jeden zaryzykował życie dla ojczyzny. - I to nie raz, w boju. Generał Wojciech Jaruzelski//

  Z własnym narodem
  pytanie czy z własnym
 • @SZS 15:19:51
  Ilu Polaków przez tych sq....nów zginęło?
  Ilu Polakom zmarnowali życie?

  https://pbs.twimg.com/media/DV65qBvWkAAIVyl.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY

więcej