Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
749 postów 24674 komentarze

Tylko prawda

Husky - Prawicowiec,katolik Zoologiczny antykomunista UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony "Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" -Jan Paweł II

Morawiecki zdetonował kolejną bombę ?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Premier Morawiecki znowu "wymierzył cios" Żydom. Premier Izraela nie jest człowiekiem, który nadstawi drugi policzek. Dobrze, że nie mamy wspólnej granicy, bo niedługo zaczęliby do nas strzelać.

               

 

Dla Pana Morawieckiego należy się jakaś międzynarodowa nagroda, bo chyba jako pierwszy premier wygarnął prawdę -a wszyscy do tej pory cackali się z nimi jak z jajkiem - bo zaraz antysemity itd.No i super, że wreszcie zaczęło się o tym problemie mówić. Zakłamywali historię i jeszcze faktycznie z 25 lat i wszyscy wiedzieliby, że to Polacy, a nie Niemcy zrobili holokaust. Każdego dnia, by uratować własną skórę, każdy policjant żydowski przyprowadzał siedem osób, by je poświęcić na ołtarzu eksterminacji. Przyprowadzał kogokolwiek mógł schwytać - przyjaciół, krewnych nawet członków rodzin.

Żydowska policja w służbie Niemiec.

       

 

W końcu po tylu latach żydzi muszą się pogodzić z tym że w ich szeregach jest taki sam procent ludzi złych i podłych jak w każdej innej nacji i nie są lepsi od innych ,a wywyższanie się i pogardzanie innymi tego nie zmieni.

 ŻYDOSTWO osiąga zenit w swojej arogancji, bucie, bezczelności i chamstwie. Zdaje się, że za chwilę przebierze wszelką możliwą miarę, choć tak naprawdę dawno już ją przekroczyło. My mamy się kajać za naszych szmalcowników a ich szmalcowników przemilczać że strachem?!

ŻYDZIE! DOŚĆ!

Nowa ustawa o IPN jest krytykowana - często pada argument o braku wolności słowa - a tu co? widać, że ta wolność słowa jak i poprawność polityczna ma dotyczyć  wszystkich tylko nie Polakow

Znowu się Żydom narracja zawaliła?
Znowu ktoś śmiał przypomnieć, że były pośród nich szumowiny, kolaboranci i mordercy.
Kto historią wojuje, ten od historii ginie. 

Izrael zaczyna powoli rozumieć że z tych miliardowych odszkodowań z Polski nic raczej nie będzie.

 

 

 

 "Jest to niezmiernie ważne, aby zrozumieć, że oczywiście nie będzie to karane, nie będzie to postrzegane jako działalność przestępcza, jeśli ktoś powie, że byli polscy sprawcy. Tak jak byli żydowscy sprawcy, tak jak byli rosyjscy sprawcy, czy ukraińscy - nie tylko niemieccy".

Czyli , jak się robi gównoburzę?

 

W opublikowanym w nocy z soboty na niedzielę oświadczeniu przewodniczący Światowego Kongres Żydów (WJC) Ronald S. Lauder potępił "absurdalną i niesumienną" wypowiedź premiera Mateusza Morawieckiego, którą w Izraelu odebrano jako stwierdzenie, że wśród sprawców Holokaustu byli także Żydzi. Lauder zażądał odwołania tej wypowiedzi i przeprosin ze strony polskiego rządu.

"Polski premier wykazał odrażającą ignorancję jego niesumiennym twierdzeniem, że tzw. żydowscy sprawcy byli częściowo odpowiedzialni za usiłowania nazistowskich Niemiec zlikwidowania europejskich Żydów" - powiedział Lauder.

Zdaniem Laudera "nadszedł czas, aby wszystkie europejskie rządy, w tym rząd Polski, przyznały się do roli, jaką odegrały ich społeczeństwa w pomaganiu nazistom i przyczynieniu się do prawie całkowitego zniszczenia narodu żydowskiego".
"Włączenie Żydów do grona sprawców tych przerażających czynów i obarczanie winą ofiar, zamiast morderców jest parodią, która tylko cofnie nas jeszcze bardziej do niektórych najciemniejszych momentów w historii ludzkości"
- głosi oświadczenie przewodniczącego WJC.

Ta wypowiedź pokazuje, że Żydzi idą w zaparte, będą atakować Polskę i Polaków, siać kłamstwa historyczne.

 Szanowny Przewodniczący Światowego Kongres Żydów (WJC) Ronald S. Lauder. Jesteś osobą wykształconą i zapewne doskonale znasz historię. Mam  kilka pytań.

Co to były za organizacje i kto w nich brał CZYNNY udział: - Judischer Ordnungsdienst’ - „Trzynastka”, - Sonderkomanndo, . Jakiej  to NARODOWOŚCI były te postacie Historyczne i jak się zasłużyły dla ludzkości : - Józef Szeryński, - Abraham Gancwajch,  Chaim Rumkowski,  Helena Wolińska,  Maria Gurowska, rodzina Szechtera .

 

 
 
Dlaczego Żydzi najbardziej nienawidzą Polaków?
Bo my wiemy jak bardzo się spodlili i co zrobili własnym braciom i siostrom.

        
 
 

Słowa premiera które wywołały burzę

 

        

 
Podczas konferencji prasowej w sobotę na Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa dziennikarz Ronen Bergman, zwracając się do premiera Morawieckiego w sprawie ustawy o IPN, przedstawił historię swojej urodzonej w Polsce matki, która przeżyła Holokaust, ale wielu członków jej rodziny zginęło, ponieważ zostali zadenuncjowani na Gestapo przez Polaków. Po czym oświadczył: "Gdybym opowiedział jej historię w Polsce, byłbym uznany za przestępcę. Co wy próbujecie zrobić? Dolewacie oliwy do ognia".

Odpowiadając na pytanie Bergmana, Morawiecki powiedział m.in.: "Jest to niezmiernie ważne, aby zrozumieć, że oczywiście nie będzie to karane, nie będzie to postrzegane jako działalność przestępcza, jeśli ktoś powie, że byli polscy sprawcy. Tak jak byli żydowscy sprawcy, tak jak byli rosyjscy sprawcy, czy ukraińscy - nie tylko niemieccy".

 

Jak poinformował w nocy z soboty na niedzielę dziennik "Jerusalem Post" w swym wydaniu internetowym, wiceminister spraw zagranicznych Izraela Tzipi Hotovely wezwała do zwołania nadzwyczajnej narady w izraelskim MSZ w celu omówienia sytuacji powstałej po wypowiedzi premiera Morawieckiego.

 

Panie Premierze Morawiecki dziękuję za piękne zachowanie i obronę naszej Ojczyzny w dniu wczorajszym.
Postawa godna prawdziwego Polaka.

Duma 

ps.

Niemcy nas napadli. Później Rosjanie wbili nóż w plecy. Ukraińcy wyrzynali nas na Wołyniu. USA, Angole i Francuzi nas olali. Wybaczmy i zapomnijmy, patrzmy w przyszłość!
Jedwabne? Polscy kolaboranci?Trzeba pamiętać i przepraszać!

A pies wam mordę lizał.

 

Brawo premier Morawiecki.

Brawo PIS

 

 

KOMENTARZE

 • @Husky
  Odezwał się też dzisiaj "wielki przyjaciel Polaków" Szewach Weiss: "Szewach Weiss: Rząd PiS niweczy wszystko, co udało się osiągnąć w relacjach między Polską a Izraelem". Nie będzie forsy wyssanej z polskich rodzin na propagandę antypolonizmu, aj waj !
 • @Husky
  Zaskakująca reakcja Światowego Kongres Żydów - po słowach premiera Morawieckiego. W opublikowanym w nocy z soboty na niedzielę oświadczeniu przewodniczący Światowego Kongres Żydów (WJC) Ronald S. Lauder potępił - jak to nazwał - "absurdalną i niesumienną" wypowiedź premiera Mateusza Morawieckiego, którą w Izraelu odebrano jako stwierdzenie, że wśród sprawców Holokaustu byli także Żydzi. Padły wręcz zarzuty o fałszowaniu historii. Tak ostra reakcja WJC jest co najmniej zaskakująca.
  "Polski premier wykazał odrażającą ignorancję jego niesumiennym twierdzeniem, że tzw. "żydowscy sprawcy" byli częściowo odpowiedzialni za usiłowania nazistowskich Niemiec zlikwidowania europejskich Żydów" - powiedział Lauder.

  Dodał, że "zrozumiałe jest, iż Polacy są wyczuleni na nazywanie niemieckich nazistowskich obozów eksterminacyjnych i koncentracyjnych polskimi". Podkreślił jednak, że rząd polski "ucieka się do ekstremalnych i niezgłębionych twierdzeń aby uwolnić od zarzutów wobec niektórych z jego rodaków ich udziału w mordach ich sąsiadów".

  Przewodniczący WJC pozwolił sobie na skrajne oceny i wyraził pogląd, że "nie jest to niczym innym niż próbą fałszowania historii, która pobrzmiewa najgorszymi formami antysemityzmu i zaciemniania Holokaustu".

  Lauder zażądał "natychmiastowego odwołania i przeprosin ze strony polskiego rządu za te absurdalne i obraźliwe uwagi".

  Zdaniem Laudera "nadszedł czas aby wszystkie europejskie rządy, w tym rząd Polski, przyznały się do roli, jaką odegrały ich społeczeństwa w pomaganiu nazistom i przyczynieniu się do prawie całkowitego zniszczenia narodu żydowskiego".

  "Włączenie Żydów do grona sprawców tych przerażających czynów i obarczanie winą ofiar, zamiast morderców jest parodią, która tylko cofnie nas jeszcze bardziej do niektórych najciemniejszych momentów w historii ludzkości" - głosi oświadczenie przewodniczącego WJC.

  Najważniejsze zdanie w wypowiedzi Laudera brzmi: "obarczanie winą ofiar, zamiast morderców jest parodią". To samo od wielu tygodni mówią przedstawiciele polskiego rządu!

  "Oszczerstwem są próby zrównywania niemieckich sprawców zbrodni z narodami Ofiar"

  A skąd obecna burza?

  Podczas konferencji prasowej w sobotę na Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa dziennikarz Ronen Bergman, zwracając się do premiera Morawieckiego w sprawie ustawy o IPN, przedstawił historię swojej urodzonej w Polsce matki, która przeżyła Holokaust, ale wielu członków jej rodziny zginęło, ponieważ zostali zadenuncjowani na Gestapo przez Polaków. Po czym oświadczył: „Gdybym opowiedział jej historię w Polsce, byłbym uznany za przestępcę. Co wy próbujecie zrobić? Dolewacie oliwy do ognia”.

  Odpowiadając na pytanie Bergmana, Morawiecki powiedział m.in.: "Jest to niezmiernie ważne, aby zrozumieć, że oczywiście nie będzie to karane, nie będzie to postrzegane jako działalność przestępcza, jeśli ktoś powie, że byli polscy sprawcy. Tak jak byli żydowscy sprawcy, tak jak byli rosyjscy sprawcy, czy ukraińscy - nie tylko niemieccy”.
 • @Husky
  Tak żydokomuniści mordowali żydów. "Kiedy ją zamordował, to zhańbili jej zwłoki, wsadzając kij w przyrodzenie"..Pogrom w Ludmiłówce: Korczyński, Flis i inni chodzili po wszystkich gospodarstwach w Ludmiłówce i wyciągali żydów.


  W styczniu 1943 r. Korczyński wydał rozkaz Gronczewskiemu odszukania i zamordowania łączniczek „Perły” (…). Zgodnie z otrzymanym poleceniem Gronczewski odnalazł „Perłę”, do której strzelił ze swojego pistoletu. W tym okresie oskarżony Gronczewski idąc wieczorem przez Ludmiłówke zauważył dwie osoby, które na jego widok uskoczyły w bok. Oskarżony wówczas wydobył pistolet i oddał kilka strzałów w ich kierunku. Okazało się, że zabił kobietę i mężczyznę narodowości żydowskiej.

  W styczniu 1943 r. wszyscy czterej oskarżeni brali udział pod dowództwem Palenia w zorganizowanej przez Korczyńskiego akcji, której zadaniem było wyszukanie i wymordowanie ukrywających się w lasach (…) osób narodowości żydowskich. (…) Zamordowano wówczas około 30 osób ukrywających się przed hitlerowcami w bunkrach

  Byli także i u mnie i wzięli czterech żydów wojskowych… Były jeszcze inne wypadki wyciągania i mordowania żydów tak z mieszkań od gospodarzy, jak i z bunkrów po lasach […] Gronczewski Edward pewnego razu odgrażał się, że jak znajdzie u mnie chałaciarzy, to Wyganowska będzie gniła razem z nimi, kiedy Gronczewski zamordował ,,Perłę”, to zhańbili jej zwłoki, wsadzając kij w przyrodzenie.

  Grzegorz Korczyński – polski działacz komunistyczny, generał broni Wojska Polskiego, funkcjonariusz organów bezpieczeństwa (MBP) i szef Zarządu II Sztabu Generalnego WP – wywiadu wojskowego PRL.

  Ludmiłówka to wieś w województwie lubelskim. Między listopadem 1942 a lutym 1943 roku miejscowość ta i jej najbliższa okolica stały się miejscem kaźni około 100 żydów (głównie kobiet i dzieci), zabitych przez komunistycznych partyzantów z Gwardii Ludowej, pod dowództwem Grzegorza Korczyńskiego. Zbrodnia ta miała charakter rabunkowy.


  Ps...A gen Korczyński wysłał swój samochód służbowy, aby synek z Saskiej Kępy mógł bez problemu dojechać do Rembertowa na strzelanie w ramach zajęć szkolnych. A potem wiadomo kto zrobił generałowi strzelanie w jego rezydencji chyba w Tunezji..i. wrócił do- kraju w luku bagażowym..Zemsta została dokonana…
 • @Husky
  17 lutego 1944 r.: Armia Ludowa wspólnie z Gestapo przejmuje archiwum AK. "Sukces" który odsłania prawdziwe oblicze żydokomunistów. 17 lutego 1944: Armia Ludowa z Gestapo przejmuje archiwum AK: komuniści w walce z Armią Krajową posuwali się do kolaboracji z Gestapo. Dowodem jest zdradziecka akcja napadu na archiwum Polskiego Państwa Podziemnego w Warszawie. Plan opracowali: współpracujący z Niemcami polski żydokomunista i agent NKWD Bogusław Hrynkiewicz ps. „Alek” oraz odpowiedzialny za rozpracowywanie polskiego podziemia oficer gestapo Wolfgang Birkner. Akcje zaaprobował Marian Spychalski z Armii Ludowej, który utrzymywał stały kontakt z Hrynkiewiczem. Hrynkiewicz oznajmił Spychalskiemu, że nawiązuje kontakt z niemiecką policją‚ w celu rozszyfrowania tam odcinka roboty antykomunistycznej czytamy w książce "Tajne oblicze GL-AL., PPR. Dokumenty".

  https://youtu.be/R4OZ67I5Wac
 • @Husky
  Zobaczcie wstrząsający izraelski film o żydowskich kapo, który został ocenzurowany w Niemczech. We Francji wywołał tak gwałtowne protesty, że program został zdjęty z anteny [WIDEO]...Film Kapo z 2000 roku opowiada o żydowskich kapo pracujących dla nazistowskich Niemców w obozach koncentracyjnych. Produkcja wzbudziła ogromne kontrowersje, mimo to otrzymała nagrodę dla najlepszego filmu dokumentalnego International Emmy Award. Jeden z producentów filmu Danny Paran przyznał, że był zszokowany, kiedy poznał dogłębnie tematykę kolaboracji. Reżyser Dan Setton nie ukrywał, że przez długi czas cierpiał na bezsenność po tym, jak zrealizował film. Reakcje na film były bardzo zróżnicowane: podczas pokazów został przyjęty z dużym zainteresowaniem przez młodszą część audytorium, natomiast starsza zareagowała oburzeniem. W Niemczech wyemitowano jedynie ocenzurowaną wersję filmu z obawy na reakcje, jakie może wywołać. We Francji sprzeciw wobec filmu był tak duży, że program La 25e Heure, w ramach którego film został wyemitowany, został zdjęty z anteny. Mimo to film został uhonorowany tytułem najlepszego filmu dokumentalnego w 2000 r. (International Emmy Award) – to najwyższe odznaczenie dla izraelskiego filmu do tego roku.

  https://youtu.be/Z0dwNbzzO2w


  Ps..Żydzi gotowali posiłki w aluminiowych garnkach, jak wiadomo pod wpływem wysokiej temperatury aluminium dostało się do pokarmu i jako neurotoksyna spowodowało przedwczesną demencję, już nie pamiętają jak ich współbracia żydzi wykańczali, ale jeśli masz dług u takiego żyda to pamięć go nie zawodzi. No i cóż żydzi, kto brał udział w holocauście/holokicie ? Nie wstydzicie się ……? Film prześlizguje się po zagadnieniu niskich wyroków za zbrodnie kapo i policji Judenratu. Dlaczego wydawano niskie wyroki oprawcom. To samo widzimy w Niemczech. Niemców można zrozumieć-ratują swoich, choćby zbrodniarzy. Żydzi tak dzisiaj czuli na holokaust/holokit puszczali wolno żydowskich zwyrodnialców choćby zabijali. W filmie jest mowa o jednym kapo, który dostaje karę śmierci, zmieniona na dożywocie. Jak to możliwe ? Otóż w latach 50 tych wymyślono paragraf na który mogli powołać się żydzi zabijający innych żydów, paragraf mówił: jeśli zabiłeś żyda a zrobiłeś to by ratować swoje życie jesteś wolny. Wystarczyło przed sądem wypowiedzieć tę formulę. To jest odpowiedź na zagadkę tego filmu. Od młodości zawsze zastanawiało mnie dlaczego żydzi nie buntowali się, nie podejmowali walki z Niemcami a szli do obozów i na śmierć jak ludzie pozbawieni woli życia i walki o swoje życie. Czy to religia nakazywała im takie postępowanie? Czy szli do tych bo uważali, że taka jest wola Boga? Część żydów kierując się tylko chęcią przeżycia oddała się w służbę Niemcom i postępowała ze swoimi pobratymcami gorzej jak esesmani. Widać to na kronikach dokumentalnych. Żydzi nie starali się walczyć sami o swoje życie a dziś mają pretensje do Polaków, którym za pomoc im udzielana groziła śmierć. Mimo to tylko w Polsce państwo podziemne starało się im pomagać oraz wielu Polaków pomagało im z narażeniem własnego życia. W całej Europie poza Polską żydzi nie mieli tak sprzyjających warunków do życia przed 1939 rokiem a mimo to po wojnie a nawet i w czasie jej trwania gorliwie współpracowali z NKWD i po wojnie gorliwie i z cała premedytacją niszczyli polskich patriotów. Pod zmienionymi nazwiskami do dziś oni sami a teraz ich potomkowie kręcą się w elitach władzy w Polsce i zamiast być wdzięczni Polakom bez końca nas atakują i bez przerwy mają roszczenia materialne. Niech o te roszczenia zwracają się do tych adresatów, którzy zrabowali i zrujnowali Polskę. Jeszcze jeden obraz szokuje, mianowicie zachowanie trzech funkcyjnych kobiet kapo. One nie zmieniły się od tamtego czasu. Swoje czyny przewrotnie tłumaczą jako pomoc innym więźniom. Nie mają sobie nic do zarzucenia. To obraz wypisz wymaluj jak ukraińskich reportaży o hierojach z UPA. Oni podobnie jak SSmani nie mają sobie nic do zarzucenia, nawet się tym chełpią. Porażające.
 • @Husky
  Dowódca obrony Lwowa w listopadzie 1918: "Przygniatająca większość żydów wschodniogalicyjskich w ogólności, a lwowskich w szczególności stanęła wyraźnie i stanowczo po stronie ukraińskiej"..[…] wojsko polskie musiało tu stoczyć krwawą, rzeczywistą walkę z wrogiem stokroć gorszym, niż zewnętrzny.

  Podkreślę, że był to okres, w którym nad uratowanym, zdawało się, Lwowem zawisła groza najstraszniejsza, jaką przeżywał w czasie trzech tygodni, groza, w której zagrożona była równie polskość, jak i na nice wystawiona cała „Obrona Lwowa”. Od pierwszej chwili walk lwowskich przygniatająca większość żydów wschodnio-galicyjskich w ogólności, a lwowskich w szczególności stanęła wyraźnie i stanowczo po stronie ukraińskiej.

  Pierwsza wiadomość „Ukraińskiego Słowa” N° 252 z dnia 2 listopada, zatytułowana: „Żydzi idą z Ukraińcami” zawierała, niestety, aż nazbyt widoczną prawdę. Nieliczna — zaprawdę bardzo nieliczna grupka t.zw. przez nas „Żydów-Polaków”, a przez żydów „Żydów-gojów” nie zorjentowała się od razu tak, jakby tego pragnąć należało. Część tylko z tej szczupłej w całości garstki stanęła na stanowisku rzeczywiście polskim, które kazało jej wziąć udział bezpośredni w walkach o polskość Lwowa po stronie polskiej. Jak była liczną ta część żydów świadczy cyfra ochotników z jej łona. Na wszystkich posterunkach, frontowych i tyłowych, pełniło służbę przez ten czas kilkunastu żydów. Jak na siedemdziesięcio przeszło tysięczną ludność miasta tego wyznania może nie za wiele.

  - Czesław Mączyński
  "Boje Lwowskie. Oswobodzenie Lwowa 1-24 listopada 1918 roku"
 • @Husky
  Maria Dąbrowska: UB, sądownictwo są całkowicie w ręku żydów. Żydzi osądzają i na kaźń wydają Polaków…Wieczorem, kiedy jedliśmy kolację, przyszła dr. Hanka z wiadomością, że aresztowana została pani Krzeczkowska, kobieta przeszło sześćdziesięcioletnia, złamana i chora – mąż znany socjalista prof. W.S.H umarł po wyjściu z Pawiaku za Niemców, syn zginął w powstaniu warszawskim.


  Według najlepszej wiedzy i wiary tych, co ją znają, nie miała nic do czynienia z żadną konspiracją. Zazgrzytaliśmy zębami, mówiąc o tem, że tacy święci jak T. Szturm de Sztrem i tacy szlachetni całe życie dla Polski oddani jak pani Krzeczkowska są dziś więzieni i prześladowani – W.R.N., którego proces się obecnie przygotowuje był za okupacji organizacją najbardziej zasłużoną, bezkompromisową i ofiarną w walce z Niemcami – i tych ludzi ma się sądzić za szpiegostwo!! – ale w Rosji nie ma innych procesów politycznych jak procesy o szpiegostwo. To ich cyniczna nikczemna metoda walki z przeciwnikiem politycznym. […] Jeśli rząd obecny zdołał osiągnąć jakieś zdobycze moralne na społeczeństwie – utraci je wszystkie w tym procesie – Sędzią w nim będzie naród, który patrzy, milczy i wszystko zapamięta.

  Zdaje się, że oni chcą zniszczyć teraz socjalistów. Potem przyjdzie kolej na demokratów, potem na katolików, wreszcie na czystkę w P.P.R. Ostoją się jedynie ludzkie wywłoki oraz ugodowcy – apologeci uległości wobec każdego rządu, ugody z każdym stanem rzeczy. Rosja jest wielka i cierpliwa – nie spocznie, póki nie wykona (innemi tylko środkami) na Polsce programu hitlerowskiego. Z Polski pozostanie tylko bierna miazga, którą można będzie do woli urabiać. O ile coś nie przerwie tego straszliwego cyklu – ten bieg rzeczy jest widoczny jak na dłoni – skonamy na Sybirze.

  UB, sądownictwo są całkowicie w ręku żydów – w ciągu tych przeszło dwu lat ani jeden żyd nie miał procesu politycznego. Żydzi osądzają i na kaźń wydają Polaków. I jak to nie ma w Polsce szerzyć wrednego antysemityzmu? I czy kto jest zdolny przypuścić, że jedynie żydzi są dobrymi Polakami i obywatelami, którzy nie zasługują nigdy niczem na sąd? – Czy na Boga te sześć milionów zamordowanych Polaków nie jest dosyć – czy mamy utonąć we krwi tej reszty, co pozostała? Czy w nikim z tych ludzi nie ozwie się nigdy sumienie? Jakże straszliwie złowrogi jest los mojej nieszczęsnej ojczyzny – dlaczego wszyscy, wszyscy dokoła chcą nas tylko mordować?

  Biedna Hanka, która z takim zachwytem przyjęła obecną postać polskiej rzeczywistości, bije dziś głową w mur czarnej rozpaczy z powodu p. Tadeusza i p. Krzeczkowskiej – czemuż tak spokojnie aprobował, gdy jej stryj z entuzjazmem oddawał całą Polskę w ręce Moskwy. Zguba jej wszystkich znajomych – zguba kolejna wszystkich jest już tylko prostym wynikiem tego faktu. A najstraszniejsze jest, że innego wyboru nie było – czy też: mieliśmy wybór tylko pomiędzy dwoma złami. Jeśli ten naród się ostoi, jest on naprawdę ze złota i stali [17 czerwca 1947 r.]

  - Maria Dąbrowska
  "Dzienniki. 1914-1965" Marii Dąbrowskiej"
 • @Husky
  Film "półkownik" o Jedwabnem sprzed 15 lat. "Film dokumentalny Artura Janickiego o zbrodni w Jedwabnem powstał prawie 15 lat temu, jednak widziało go bardzo niewiele osób. Dlaczego? Przez lata nie chciano pokazać go w Telewizji Publicznej!"

  http://www.fronda.pl/a/niewygodne-fakty-o-jedwabnem-tvp-nie-chciala-pokazac-tego-filmu,106547.html
 • @Husky
  Stanisław Michalkiewicz: żydowska okupacja Polski może być znacznie cięższa od sowieckiej..no i bardziej kosztowna. W swoim najnowszym artykule „Dookoła mnie upiory!” na łamach kanadyjskiego tygodnika Goniec Stanisław Michalkiewicz stwierdził, że „co najmniej od tygodnia mamy jazgotliwą „wojnę żydowską” rozpętaną przez izraelską ambasadoressę w Warszawie”. Zdaniem Stanisława Michalkiewicz pretekstem dla żydów jest rzekoma „ukryta intencja „negowania holokaustu”” rzekomo zawarta w nowelizacji ustawy o IPN. Dla publicysty „to tylko pretekst, bo tak naprawdę żydzi chcą zastraszaniem wymusić na Polsce przekazanie żydom mienia Polaków wartego „ponad 300 miliardów” dolarów – „na taka sumę oszacowała te roszczenia nowojorska Organizacja Restytucji Mienia Żydowskiego w piśmie przesłanym do Ministerstwa Sprawiedliwości w związku z projektem ustawy „reprywatyzacyjnej””. W opinii Stanisława Michalkiewicza roszczenia żydowskie poparli „wszyscy folksdojcze, szabesgoje i pożyteczni idioci (…) Marcin Święcicki (…) Włodzimierz Cimoszewicz, w swoim czasie zarejestrowany przez SB pod pseudonimem „Carex” (…) Konstanty Gebert (…) Ekscelencja Stanisław Gądecki, promotor „dni judaizmu” (…) Ekscelencja Wojciech Polak, „prymas Polski””. Zdaniem Stanisława Michalkiewicza „jeśli tedy projekty strony żydowskiej zostaną pomyślnie zrealizowane, to obawiam się, iż żydowska okupacja Polski może być znacznie cięższa od sowieckiej już choćby dlatego, że podczas okupacji sowieckiej Polacy znajdowali wprawdzie niewielką i infiltrowana przez „księży patriotów”, niemniej jednak znajdowali jakąś przestrzeń wolności w Kościele. Jeśli postawy prezentowane przez JE abpa Gądeckiego i JE Wojciecha Polaka się upowszechnią, to na żadną przestrzeń wolności nigdzie liczyć już nie będzie można”. W opinii Stanisława Michalkiewicza do ataku na Polskę przyłączył się „amerykański sekretarz stanu Rex Tillerson”. W swoim artykule Stanisław Michalkiewicz wyraził obawę, że do antypolskiego ataku mogą się przyłączyć miliony Ukraińców w naszym kraju. W opublikowanym na łamach tygodnika „Polska Niepodległa” artykule „Śmierdzące dmuchy od starych kiejkutów” Stanisław Michalkiewicz zasugerował, że sławny reportaż TVN o czcicielach czekoladowej swastyki w TVN był inspirowany przez byłych funkcjonariuszy WSI działających w interesie amerykańskich żydów. W opinii Stanisława Michalkiewicza hucpa z czcicielami czekoladowej swastyki jest elementem antypolskiej kampanii żydów związanej z amerykańską „ustawą co to w Senacie została przyjęta 12 grudnia pod numerem 447, a w Izbie Reprezentantów występuje pod numerem 1226. Ta ustawa dawałaby rządowi amerykańskiemu pozory legalności dla wywierania na Polskę nacisków w celu zadośćuczynienia bezzasadnym żydowskim roszczeniom majątkowym”. Stanisław Michalkiewicz z wielkim bólem podejrzewa, że w Polsce współuczestniczą w żydowskiej hucpie „zarówno pan prezydent, jak i Umiłowani Przywódcy z rządu, [którzy] świadomie i skwapliwie odgrywają role rozpisane przez reżysera czy reżyserów operacji narzucenia mniej wartościowemu narodowi tubylczemu szlachty jerozolimskiej. Warto bowiem przypomnieć, że nie tak dawno pan prezydent Duda odbył w Nowym Jorku tajemnicze rozmowy z przedstawicielami żydowskich organizacji przemysłu holokaustu. Tajemnicze – bo polska opinia publiczna nie została o ich treści ani przebiegu poinformowana, a jedyne wiadomości o nich pochodziły z wypowiedzi Abrahama Foxmana z Ligi Antydefamacyjnej dla nowojorskich gazet. Powiedział on, że sprawa „roszczeń” była tam omawiana, ale już nie ujawnił, czy pan prezydent Duda złożył jakieś wiążące Polskę obietnice. Podobną tajemnicą owiana została wizyta rządu in corpore w Izraelu, podczas której sprawa roszczeń z pewnością też była omawiana. Co tam uzgodniono, do czego rząd się zobowiązał – to najwyraźniej ma pozostać dla polskiej opinii publicznej tajemnicą do ostatniej chwili. Podejrzenia pogłębia okoliczność, że ani pan prezydent Duda, ani rząd nawet się nie zająknął na temat wspomnianej amerykańskiej ustawy, a z odpowiedzi, jakiej MSZ udzielił na interpelację posła Roberta Winnickiego wynika ponad wszelką wątpliwość, że ani prezydent, ani rząd nie zrobił nic, by niebezpieczeństwo z niej wynikające od Polski odwrócić. I dopiero na tym tle granicząca z głupotą skwapliwość, z jaką zarówno pan prezydent, jak i rząd, pozwala wkręcić się w aferę z „nazistami”, pozwala lepiej zrozumieć, że też bierze udział w tym przedstawieniu, w dodatku odgrywając z góry zaprojektowaną rolę”. Zdaniem Stanisława Michalkiewicza „jeśli w następstwie amerykańskiej ustawy Polska zadośćuczyniłaby żydowskim roszczeniom, to w interesie szlachty jerozolimskiej niewątpliwie leży delegalizacja wszelkich ugrupowań narodowych w naszym nieszczęśliwym kraju, bo w ten sposób oczyściłaby ona sobie przedpole i miałaby ułatwione zadanie w ujarzmieniu mniej wartościowego narodu tubylczego”.

  Ps..Jak wyglądała okupacja żydosowiecka w poszczególnych etapach swojego rozwoju to wiemy a jak będzie wyglądała ta bez barw leninowsko-marksistowskich tylko wg. Gramsciego to już po 30 latach rządów III-j żydolewackiej okrągłostołowej też mniej-więcej wiemy a co do reszty to trzeba by zaprosić Palestyńczyków i przepytać dokładniej. We własnym interesie. Potrzebny artykuł zwłaszcza w sytuacji ataku żydów na Polskę i Polaków. PiS zbyt się cacka. Na naszych oczach, po nominacji Morawieckiego znacznie przyspieszyły sprawy żydowskie. W kraju nie ma mężów stanu na poziomie. Wszyscy z podkulonymi ogonami. Najwyższy czas aby młodzi Polacy z Ruchu Narodowego weszli do sejmików i do parlamentu. Tylko trzeba ludzi do kontroli wyborów.
 • @Husky
  Stanisław Michalkiewicz kolejny raz wskazuje, że żydzi sterują polityką międzynarodowa i chcą ograbić Polaków. W najnowszych tekstach, które można znaleźć na stronie autorskiej publicysty, Stanisław Michalkiewicz kolejny raz wskazuje, jak żydzi sterują polityką międzynarodową i jak swoje globalne wpływy chcą wykorzystać w celu ograbienia Polaków.

  W felietonie „Wokół niedawnego ”wtargnięcia”” opublikowanym na na portalu „Magna Polonia” Stanisław Michalkiewicz opisał jak „na teren polski ambasady w Tel Awiwie wtargnęła grupa żydów „ocalałych z holokaustu””. Publicystę zdziwiło, że do wtargnięcia dopuścili funkcjonariusz Służby Ochrony i Kontaktu chroniący polskich ambasad.

  Stanisława Michalkiewicza w zdziwienie wprawili również sami rzekomi ocalali. Jak informuje publicysta: „Oglądałem zdjęcia tych „ocalałych” i odniosłem wrażenie, że większość z nich stanowiły osoby młodsze ode mnie, co oznaczał, że urodziły się po wojnie”. Zdaniem Michalkiewicza, „liczba „ocalałych z holokaustu” będzie rosła w postępie co najmniej arytmetycznym”.

  Przyczyną wzrostu liczby ocalałych jest – zdaniem Stanisława Michalkiewicza – to, że „Organizacja Restytucji Mienia Żydowskiego – ta sama, która w polskiej ustawie z 1997 roku o stosunku państwa do gmin wyznaniowych żydowskich” została przez władze III RP obdarowana „nieruchomościami w Polsce, których ogólną wartość oceniam na około 7 miliardów dolarów”, dziś żąda majątku Polaków o wartości „300 miliardów dolarów”.

  Skandaliczną bezczynność ochrony ambasady Michalkiewicz tłumaczy tak: „wprawdzie funkcjonariusze SoiK w ambasadzie w Tel Awiwie byli, ale mieli surowo zakazane sprzeciwiać się żydom, nawet gdyby ci próbowali wtargnąć na teren eksterytorialnej przecież ambasady. To też jest możliwe, bo przecież pamiętamy, jak to rząd pani premierzycy Ewy Kopacz nie ośmielił się sprzeciwić izraelskiemu Knesetowi, kiedy ten, nawet nie zadając sobie trudu powiadamiania o tym rządu polskiego, wyznaczył sobie na terenie Polski posiedzenie”.

  Temat żydowskiej agresji na Polskę Stanisław Michalkiewicz kontynuował w felietonie „Cisza w domu wisielca” wygłoszonym w Radiu Maryja.

  Swój felieton w toruńskiej radiostacji rozpoczął stwierdzeniem, że „teorie spiskowe są potępione przez mądrych, roztropnych i przyzwoitych, co to rozpoznają się między sobą po charakterystycznym zapachu, do czego oczywiście potrzeba specjalnego nosa”, co niewątpliwie zostanie uznane przez filosemitów za antysemityzm, z racji na to, że według publicystyki krytycznej wobec żydów, żydzi mają krzywe nosy i wydzielają specyficzny nieprzyjemny dla gojów zapach.

  Najnowsza agresja żydowska na Polskę została rozpętana, w opinii Michalkiewicza, by zniweczyć walkę z uchwaloną „przez Izbę Reprezentantów Kongresu USA” ustawą numer 447 – 1226 która pozwala „Naszemu Najważniejszemu Sojusznikowi na wywieranie na Polskę nacisków w celu zadośćuczynienia żydowskim roszczeniom majątkowym, które ostatnio z 65 miliardów dolarów urosły do ponad 300 miliardów dolarów! W tej sprawie, jak wiemy, zarówno Naczelnik Państwa, czyli prezes Kaczyński, prezydent Andrzej Duda, jak i rząd, nie tylko zagadkowo milczą, ale nie kiwnęli nawet palcem, by to niebezpieczeństwo od Polski odwrócić”.

  Bezczynność PiS wobec żydowskiego zagrożenia Stanisław Michalkiewicz tłumaczy tym, że albo żydzi uzyskali „od naszych Umiłowanych Przywódców zapewnienie, że roszczenia zostaną zrealizowane co do centa – a w tej sytuacji lepiej nie rozjątrzać tubylczej opinii publicznej, bo w ciszy będzie można Polskę zoperować sprawniej – albo też, z uwagi na to, że bezcenny Izrael rozdokazywał się w Syrii, wyciszony został klangor na temat wojennych zbrodni, bo nie rozprawia się o sznurze w domu wisielca”.
 • @Husky
  Operacja Most 2 zakończy istnienie Polski. Będzie Polin. Tylko dlaczego Polski Rząd ukrywa prawdę i swoje intencje przed Polakami, a Prezydent nie zająknie się ani słowem o rozmowach z Foxmanem w Nowym Yorku ? Izrael czy USA często mówią głosem jakby strofujących służbę! Polacy umierają bo nie ma pieniędzy na leczenie i nowoczesne procedury a rząd PiS rozdaje miliony na cmentarze i muzea dla żydów PiS naprawdę liczy na to, że Polacy ponownie ich wybiorą i będą utrzymywać żydów? Już są zapowiadane zmiany w ustawie o IPN a jeśli chodzi o ustawę reprywatyzacyjna to rząd już porzucił temat bo się boi światowego żydostwa jak i upaińców. Morawiecki się cofa a skutki będą katastrofalne dla Polski i nas Polaków. To jest ciekawe jak ustawa ścieknie do szamba:

  https://kresy.pl/wydarzenia/rozmowy-polsko-ukrainskie-ukraincy-chca-odnowienia-pomnikow-upa-tym-takze-nielegalnych/

  I tu: https://kresy.pl/wydarzenia/wicepremier-glinski-rozmowy-ukraincami-byly-trudne-dobrej-atmosferze/

  Trzeba się teraz bardzo przyglądać uważnie ferajnom mniejszości żydowskiej które podważają w Polsce Rację Stanu Polski. Czy się nie kumają w tym celu z separatystami z RAŚ, mniejszością niemiecką i ukraińską. Róbmy swoje. Ktoś nas nie lubi? Dobrze wiedzieć, wszak z wzajemnością. Przyjazne relacje z Izraelem to udawanie + dobra wola naszej strony. Po co?

  Przypomnę cytat pewnej wypowiedzi: "Jeżeli międzynarodowemu żydostwu jeszcze raz uda się rzucić narody do światowej wojny, to wynikiem tego będzie zagłada żydowskiej rasy w Europie" - słowa wypowiedziane 30.01.1939. I nadal jak widać aktualne tylko z dodatkiem, że na całym świecie.
  Prawda jest też taka, że bez alternatywnie związaliśmy się z USA = Izrael. Dla tego ciężko się uwolnić z tej podległości.

  https://www.youtube.com/watch?v=OUJT9ConmmU


  Prawda(odwaga) nas wyzwoli! Puki co kompetentna prawda historyczna skrępowana przez mediach głównego nurtu wraz z toruńskimi.

  https://www.youtube.com/results?search_query=ewa+kurek+2018
 • @Husky
  Jeśli następne spotkanie grupy wyszehradzkiej odbędzie się w Izraelu to można uznać, że tu w Polsce rządzi Netanjahu. Żydzi to podli niewdzięcznicy. Wieki żyli w Polsce bo w innych krajach ich mordowano. Teraz udają, że to nie była gościna tylko uzurpują sobie prawo do własności. Nic w Polsce nie jest żydowskie! Mniejszości narodowe zamieszkujące Polskę znów okazują się zdradziecką V kolumną. Państwa jednonarodowe są stabilne, a naród zawsze się porozumie w groźnych dla niego sytuacjach. Pogonić obcych. Problemem naszych polityków jest to, że chcą być przyjaciółmi wszystkich, a to jest nierealne...mylą interesy z dobrym samopoczuciem. Czas wyjść ze swojej strefy komfortu i walczyć o wspólnotę skutecznie. To Polska powinna powiedzieć dość żydom: wydalić ambasador Izraela, zatrzymać nienawistne szkolne wycieczki z Izraela do Auschwitz rozpocząć ekshumację w Jedwabnem. Polski rząd nie chroni Polaków. Cały świat ma dość Izraela to pasożytniczy kraj żyje tylko z pieniędzy obcych Niemcy mają już dość USA ma już dość więc szukają następnego dawcy którego mogą wydoić. Wybrali Polskę a PiS udaje miłość. Teraz wiemy na pewno, że żydzi stali się naszymi nieprzyjaciółmi i żadne gadki Danielsa i mu podobnych nie zamażą tej ich ohydy. Okazali jawnie swoją nienawiść i pogardę do Polaków. Żydzi chcą zniszczyć państwo Polskie, i się tutaj przenieść, ale Polacy już o tym wiedzą. A Jaś Wędrowniczek Daniels uwija się na salonach jak ambasador Repin czy Nowosilcow. A Kaczyński udaje, że nie ma problemu, bo sojusz z żydami gwarantuje mu kolejną kadencję. Celem hucpy z ustawą o IPNie było przestraszenie Polaków roszczeniami żydowskimi i stworzenie pretekstu do odrzucenia ustawy reprywatyzacyjnej. Rząd jak obecnie widać nie jest rządem tylko Judenratem-aktywnie uczestniczy w torpedowaniu ograniczenia złodziejstwa pod światłym przywództwem bankowego złodzieja. Żyjemy w kraju w którym elity nie uchwalają ustawy reprywatyzacyjnej wmawiając ludziom, że odbyłoby się to ich kosztem.Po czym stosując technikę salami systemowo wywłaszczają dziesiątki tysięcy ludzi. Decyzjami administracyjnymi, wyrokami sądowymi itp. Kim jest więc ta mityczna "mafia reprywatyzacyjna"?? Rozdrobnienie majątku wspólnego na setki podmiotów- SP, agencje, samorządy, spółki i spółeczki itp, oznacza pełną swobodę szabrowania, prywatyzowania i uwłaszczania się na publicznym majątku. Brak jakiejkolwiek ewidencji centralnej? Nikt ni wie jaki jest stan własnościowy instytucji publicznych ani jak się zmienia w czasie. I nagle 70 lat po wojnie dowiadujemy się że byliśmy winni Holocaustu, właśnie wtedy gdy chcemy uchwalić ustawę zakazującą szabrowania i ograniczającą skalę kradzieży. Nagle zmienia się rząd- katoliczka i narodowiec zostają odwołani, a premierem zostaje członek Narodu Rzekomo Wybranego. To jest rozbój w biały dzień. Będą znikać szpitale, szkoły, żłobki a Polacy będą płacić na utrzymanie tego co kiedyś było ich własnością. Na rzecz różnych spółek, na podstawie różnych tytułów prawnych. A akceptacja wyroków sądów zagranicznych oznacza pogwałcenie prawa własności i wyprowadzenie kompetencji poza polski system prawny.
 • @Husky
  Przejęcie kamienicy - "krakowski patent" czyli żydowski w Częstochowie. Sprawa dotyczy kamienicy przy al. Najświętszej Maryi Panny 6 w Częstochowie. Przed wojną 30% udziałów w kamienicy należało do Polaków wyznania mojżeszowego, którzy najprawdopodobniej nie przeżyli pobytu w częstochowskim gettcie. Pierwszą próbę rabunku "na żyda" podjęto w 1996. Dokumenty były na tyle bezczelnie zrobione, że sąd odrzucił. Nagle, - jak podaje Polskie Radio - 20 lat później pojawia się kancelaria Havel-Tocker, informując, że reprezentuje wszystkich spadkobierców. Pismo jest skierowane na adres kamienicy, ale do Zarządcy Sądowego – mówił gość. Według rodziny Tkaczyńskich, Zarządca bierze udział w przejęciu żydowskich udziałów, przy kontrowersyjnym udziale sędziów częstochowskiego sądu. Tym razem przez kancelarie Havel-Tocker z Tel Avivu z siedzibą w Krakowie oraz w Warszawie a de facto z Częstochowy. Sąd blokuje dostęp do rozpraw oraz do sprawozdania zarządcy. Pozostali (70%) udziałowcy kamienicy nie mają żadnego wglądu w proces zarządzania nieruchomością. Po przeglądnięciu KRS okazuje się, że sądowy zarządca i adwokat z Tel Awiwu znali się ponad 10 lat ale ani dla prokuratury, ani dla sądu nie jest to żadnym problemem. Co więcej nazwisko Marioli Havel-Tocker padło kilkakrotnie w zeznaniach Artura Bobrowskiego, adwokata z Krakowa przed Komisją Weryfikacyjną w kontekście wyceny roszczeń przy ul. Twardej 8 w Warszawie oraz kontaktowania go z Maciejem M. - zatrzymanym i głównym podejrzanym w sprawie warszawskich wyłudzeń. O sprawie napisała również GW, gdyż poseł Kukiz 15 podał ją jako przykład afery reprywatyzacyjnej. Wszystkie szczegóły sprawy jeden z współwłaścicieli opowiedział w wRealu24.tv

  Link do wRealu24.tv: https://wrealu24.tv/film/proba-nielegalnego-przejecia-udzialow-w-kamienicy-przez-kancelarie-z-tel-awiwu

  A tu na youtube:
  https://youtu.be/4eoAy7VIqK4

  Ps..Włos się jeży, jak się to czyta. Można przyjąć, że tego rodzaju "reprywatyzacja" była i jest powszechnością w Warszawie, Krakowie, Łodzi i innych miastach gdzie przed wojną były większe skupiska żydów. 90% tak zostało zwróconych. Mogę się mylić ale przypuszczam, że nawet 1% może nie być zwrócony zgodnie z prawem. W Krakowie w szczególności. I też przy pomocy sądów i notariuszy. W Częstochowie również prokuratura. Pobłażliwość i dziwna "niemoc" instytucji III RP każe domniemywać, że "reprywatyzacja na stulatków" cieszyła się kryszą na b. wysokim poziomie państwa polskiego. Podejrzewam, że te ustalenia mają swe korzenie jeszcze w "okrągłostołowych dagaworach" - bo rola prl-owskich służb jest tu ewidentna, a być może dano im przyzwolenie na ten proceder, by zbytnio nie bruździli "nowym panom". Bo fundamentem III RP jest / była maksyma - "my nie ruszamy waszych, a wy nie ruszacie naszych". A Pis wydaje się tę niepisaną granicę coraz częściej przekraczać - stąd i potępieńcze wycie totalnych.
 • @Husky
  Tylko bezczelna żydówka Hajka Grunbaum alias Gronkiewicz-Waltz mogła się do tego posunąć! Poleciła reprywatyzować ulice i ścieżki rowerowe! Komisja weryfikacyjna posiada informacje, że prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz osobiście poleciła reprywatyzować nieruchomości, które w przyszłości są przeznaczone na drogi - poinformował członek komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji Sebastian Kaleta. W czwartek portal Onet w artykule pt. "Ulice i ścieżki rowerowe na sprzedaż. Czy Gronkiewicz-Waltz dała na to zgodę?" napisał, że dotarł do korespondencji urzędników stołecznego BGN (Biuro Gospodarki Nieruchomości), która wskazuje na to, iż prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz osobiście wydała zgodę na reprywatyzację nieruchomości, gdzie miasto planowało budowę lub poszerzenie ulic. Widzieliśmy korespondencję byłej naczelnik Wydziału Spraw Dekretowych i Związków Wyznaniowych Biura Gospodarki Nieruchomościami – Gertrudy J-F., w której informuje pracowników BGN, że "pani prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz wyraziła zgodę, aby regulować na rzecz następców prawnych dawnych właścicieli również te części nieruchomości hipotecznych, które zarówno w projektach mpzp (miejski plan zagospodarowania przestrzennego), jak i w już uchwalonych mpzp, położone są w linii rozgraniczających ulic i przeznaczone na poszerzenie lub budowę ulic – dróg publicznych, ścieżek rowerowych, zatok parkingowych itp." czytamy. Jak podkreślono, reprywatyzacja ulic jest niezgodna z prawem. Drogi publiczne są chronione przed skutkami dekretu Bieruta, który w 1945 r. zlikwidował prywatną własność gruntów w stolicy. Kaleta potwierdził te doniesienia. "Takie informacje komisja posiada, że Hanna Gronkiewicz-Waltz osobiście poleciła reprywatyzować nieruchomości, które w przyszłości są przeznaczone pod drogi" - podkreślił. Na pytanie, czy komisja podejmie w tej sprawie jakieś działania Kaleta powiedział, że komisja będzie chciała na tę okoliczność przesłuchać prezydent Warszawy.

  http://niezalezna.pl/214590-tylko-gronkiewicz-waltz-mogla-sie-do-tego-posunac-polecila-reprywatyzowac-ulice-i-sciezki-rowerowe#komentarze
 • @Husky
  No cóż, nadal uprawiajmy serwilizm czyli właźmy im w dupę na sucho w stosunku do żydów, korzmy się, jak na winnych przystało, podporządkujmy polskie ustawodawstwo potrzebom Izraela, budujmy kolejne muzea, organizujmy żydowskie festiwale, finansujmy remonty żydowskich cmentarzy, włączmy syreny w dniu powstania w getcie. Zauważmy tylko, że wszystkie gesty dobrej woli ze strony Polski stymulują agresję Izraela.
 • @Husky
  No proszę jak to żydów boli prawda? Panie żydzie z tego kongresu. Nie zakłamiecie, nie zakrzyczycie prawdy. To, że macie przewagę w kłamstwie, nie znaczy , że prawdę zablokujecie. Bowiem nie tylko Polska jako państwo nareszcie rozpoczęła informować o historii , prawdziwej historii. Ale coraz więcej ludzi zwykłych, coraz więcej organizacji nie rządowych, nie ograniczonych polityczną ostrożnością, zaczęło rozpowszechniać prawdę. Tą udokumentowaną prawdę. Choćby taką , że z getta warszawskiego 300 tysięcy żydów do obozów śmierci wyekspediowała właśnie żydowska policja, Niemcy tylko czekali przy rampach załadowczych. To tylko jeden z setki a może i tysięcy przykładów współpracy żydów z Niemcami w holokauście. Jazgot, nie może zagłuszyć prawdy! Są świadectwa samych żydów o okrucieństwach i bezwzględności żydowskiej policji. Są dokumenty, zarchiwizowane i zabezpieczone. Dokumenty zarówno strony żydowskiej, jak i niemieckiej oraz polskiej. Te dokumenty są porażające , pokazują skalę współpracy żydów, zwykłych żydów, ale i bogatej elity żydowskiej. Nie zakłamiecie tego. A tak w ogóle, nie rozumiem dlaczego do tej pory ta prawda nie była ujawniana, czy aż tak bano się żydów? Czas w końcu zmienić narrację. Skoro żydzi w swojej bezczelności uderzają w Polaków i w Polskę , czas na prawdę. Na odmitologizowanie zakłamania , które wciąż jest rozpowszechniane przez niektóre środowiska żydowskie.
 • @Husky
  "Zaskakująca reakcja Światowego Kongres Żydów" ja nie widzę tu nic zaskakującego, reakcja SKŻ była do przewodzenia i ma to konkretny cel. Wyłudzenie od Polski biliona złotych odszkodowania. Wystarczy wnikliwie poczytać „Dzienniki” Czerniakowa. Jeśli się je czyta, to od pierwszych stron (Czerniakow był przewodniczącym warszawskiego Judenratu i szefem Żydowskiej Gminy w Warszawie od 1941 r.) otwartym tekstem (bodajże 19 maja 1941 r.) pisze: „Dziś z rąk Niemców odebrałem nominację na burmistrza autonomii żydowskiej w Warszawie”. Pytam się gdzie jest IPN i nie publikuje olbrzymiej listy żydowskich oprawców... Z NKWD, Smierszy,(4000 zostało ich w Polsce po wojnie, razem z matrioszkami),IW/WSW/WSI, UB, SB, prokuratorów, sędziów, palestry, oraz aneksu. Dość grzania tyłków za podatnika wielkie pieniądze w IPN! Dokumenty mają znaleźć się w sieci! Filmy, listy w/w! Oraz aneks WSI! Teraz rząd Polski, w odpowiedzi, powinien przedstawić szczegółowy wykaz Żydowskich kolaborantów z dokładnym opisem ich działalności i opublikować te dane, bez żadnych przeprosin. Przy okazji wykaz kolaborantów żydokomunistów.
 • @Husky
  Dziś rano w Izraelu aresztowano bliskich współpracowników Netanyahu (za lepkie rączki czyli łapówki). Za korzystne decyzje Netanyahu główna izraelska firma telefoniczna miała prowadzić korzystną dla Netanyahu propagandę. Link:

  https://www.timesofisrael.com/senior-bezeq-officials-and-netanyahu-associates-arrested-in-graft-probe/
 • @Husky
  "Święty" naród, który ma pretensję do całego świata za swoje zaniechania podczas II WŚ. Kłamliwe Hollywood nakręciło oszukańczy film o bohaterskiej leśnej bandzie jakiegoś wydumanego żyda Bielskiego. Zapomnieli o policji żydowskiej organizowanej w gettach. To współbracia bili drewnianymi pałkami swoich pobratymców. To takie typowe dla tego narodu. Mam władzę nadaną przez niemieckich morderców więc muszę się wykazać. Jakoś zapomnieli o Judenratach w których prostytuowano żydówki za obietnicę jedzenia. Zapomniano małych dzieciach umierających na chodnikach w żydowskich gettach całej Europy. Jakoś nie piszą o tym, że SNCF (francuska kolej) kazała wywożonym do niemieckich obozów śmierci płacić za przejazd. Trzeba mówić głośno i stale zaczynając od wymieniania trzech nazwisk: Irena Sendler -ponad 2500 uratowanych żydów, Wacław Sławik uratował ponad 8000 żydów. Doktor Eugeniusz Łazowski ocalił od śmierci co najmniej 8000 żydów. IPN ma bardzo długą listę tych Polaków, którzy ratowali tysiące żydów. Krwawy kat żydowski Salomon Morel, krwawy szlak urodzonego kata zwieńczony został emeryturą 5 tys. złotych (pobierał ją od 1968r. do 2007r.) W lipcu 2005 Izrael odmówił wydania Morela polskim władzom. A ilu Polaków za taką pomoc zostało zamordowanych przez „porządnych” Niemców. Dziś ci” porządni” mówią: ” trzeba było popierać Adolfa to dziś nie byłoby na świecie żydowskiego problemu”. Trzeba wyraźnie powiedzieć. Im dalej od II WŚ. Im mniej żyje świadków tamtych czasów, tym więcej pojawia się świadectw o „bohaterstwie” żydowskim w krajach okupowanych przez Niemców. W Niemczech III Rzeszy wymyślono muzułmańską armię wspierającą AH. Dziś niejaka pani AM chce „uchodźców” islamskich wcielać do niemieckiej policji Czy nie jest to bardzo dobitny dowód na kontynuację niemieckich pomysłów z czasów II WŚ?. W wyniku Rewolucji Październikowej zorganizowanej i przeprowadzonej przez kukły Rothschildów takie jak, Lenin, Trocki, a później Stalin, zginęło ponad 60 milionów etnicznych Rosjan. Wśród 360 Komisarzy Ludowych wprowadzających porządek (czyli mordujących Rosjan, którzy się im opierali) ponad 300 było żydami, a z tego połowa, czyli 150 przybyło do Rosji z Zachodu, głównie USA. Z tego wynika, że to głównie żydzi należeli do sprawców holocaustu etnicznych Rosjan. I to są fakty skrzętnie ukrywane przez żydowskie media, które stanowią ponad 80% światowych mediów. Żydzi kontrolują media, wszystkie większe wydawnictwa, zatem kontrolują informacje o nich samych. Dlatego świat nic nie wie, o tym, kim i czym naprawdę żydzi są.
 • @Husky
  W roku 1942 Niemcy przystąpili do totalnej zagłady polskich żydów. Gdy zażądali, aby żydowscy policjanci i urzędnicy dostarczyli do jadących do obozów zagłady pociągów (schwytali i doprowadzili) określona liczbę mieszkańców warszawskiej autonomii, senator Adam Czerniaków, prezes warszawskiego Judenratu, uświadomiwszy sobie bankructwo żydowskiej polityki kolaboracji z Niemcami, nie chcąc przyłożyć reki do zagłady braci, popełnił samobójstwo. Adam Czerniaków uratował honor. Zgodę na śmierć warszawskich Żydów podpisali inni członkowie Judenratu. Adam Czerniaków był postacią wyjątkową. Wzorem dla prezesów wszystkich pozostałych gett w okupowanej przez Niemców Polsce był prezes Rumkowski z Łodzi, który nie zawahał się się spełnić także i tego zadania okupanta. Gdy Niemcy raz po raz domagali się się dziesiątków tysięcy ofiar, osobiście uczestniczył w przygotowaniu list skazańców. Nie zawahał się się nawet wówczas, gdy Niemcy zażądali od niego wydania na śmierć żydowskich dzieci. W imię obłąkanych teorii posłuszeństwa względem Niemców i równie obłąkanych teorii o ocalaniu życia części ludności żydowskiej kosztem życia innych żydów, wydał na śmierć to, co każdy naród ma najcenniejszego: własne dzieci. Z około 250 tyś żydów z getta łódzkiego zostało około 850 osób. W 29 sierpnia 1944 wraz z żoną, przysposobionym synem Stanisławem Steinem, bratem Józefem i jego żoną Heleną, został wywieziony ostatnim transportem z Łodzi do niemieckiego obozu koncentracyjnego w Auschwitz. Legenda obozowa mówi, że za swoje "osiągnięcia " został przez współziomków wrzucony do krematoryjnego pieca i spalony tam żywcem. Tyle w temacie.
 • @kula Lis 67 10:22:28
  Premier Morawiecki powinien po prostu spytać tego dziennikarza z NYT ile ma lat.Okazałoby się wtedy ,że to nie matka ale sąsiadka i nie była w Polsce ale w USA i napadli ją murzyni a nie Polacy i było to 5 lat temu a nie 75.
 • @kula Lis 67 10:23:12
  Żydzi plują na nas z każdej strony a ambasada Polska w Tel Awiwie nadal wydaje setki polskich paszportów Izraelczykom. Paranoja.
 • @kula Lis 67 10:24:03
  Cóż za niezręczne zachowanie premiera w Monachium. Powinien przecież przeprosić za II WŚ i zadeklarować zwrot połowy kamienic w Polsce. A tak tylko problemy.
 • @Husky
  Czwartek, 28 czerwca 2012.
  INTERWENCJA AMBASADY IZRAELA WS. SPOTKANIA W I LO W TARNOWIE. Po interwencji ambasady Izraela dyrektorka I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie odwołała spotkanie z przedstawcielem Paleńsyńskiej organizacji w Polsce - Omarem Farisem. Małgorzata Wrześniowska miała zostac oskarżona o antysemintyzm.
  Posłuchaj Dyrektor I LO w Tarnowie Małgorzata Wrześniowska oraz rzecznik ambasady Izraela Michał Sobelman. Spotkanie z przewodniczącym Stowarszyszeni połeczno-Kulturalnego Palestyńczyków Polskich - Omarem Farisem miało się odbyć w ramach cyklu spotkań "Pod jednym niebem". Tarnowski ogólniak ma kontakty z Izraelskimi szkołami, a także instytucjami. Tym razem chciano podyskutować z drugą stroną konfliktu na Bliskim Wschodzie. Omara Farisa znaleźli w Internecie sami uczniowie i po akceptacji dyrektorki zaprosili do szkoły. Jakież było zdziwienie dyrektorki kiedy odebrała telefon z ambasady Izraela z "sugestią" odwołania spotkania z przedstawicielem palestyńskiej organizacji. "Usłyszałam, że spotkanie nie powinno się odbyć bo Palestyńczycy nagłaśniają problem w sposób nieadekwatny do rzeczywistości, że prezentują młodzieży film, który jest niezwykle drastyczny i ma niewiele wspólne z prawdą. Powiem jednoznacznie, czułam się w pierwszej chwili zażenowana, oburzona, bardzo źle odebrała informacje, że jestem antysemitą bo zdaniem mojego rozmówcy moje stanowisko to jest dowód antysemityzmu " - mówiła Radiu Kraków, dyrektor I LO w Tarnowie, Małgorzata Wrześniowska. Jak podkreślała, jej rozmówca nie chciał słuchać o licznych przykładach współpracy szkoły ze stroną Izraelską. Nie przekonał go nawet fakt, że dyrektorka szkoły posiada certyfikat instytutu Yad Vashem. Ponadto dyrektorka była przekonana, że rozmawia bezpośrednio z ambasadorem - "Kilkakrotnie usłyszałam od mojego rozmówcy jaki ambasador czyni mi zaszczyt dzwoniąc osobiście".
  Ambasada Izreala w Polsce potwierdza, że do tarnowskiej szkoły dzwonił jeden z jej pracowników, ale nie ambasador . Jak zaznaczył w rozmowie z Radiem Kraków rzecznik tej placówki dyplomatycznej Michał Sobelman - to była tylko sugestia oraz informacja, a nie nakaz odwołania spotkania. "Trudno jest nam zrozumieć, że szkoła zaprasza nie przedstawiciela Organizacji Wyzwolenia Palestyny, lecz mieszkającego w Polsce działacza, który wielokrotnie wypowiadał się w sposób antysemicki, który podważa w ogóle sens narodu Żydowskiego. Także w jakiś sposób działamy podobnie jakby Polska placówka działa w Tel Awiwie gdyby padło np. niesławne hasło "Polskie obozy śmierci" i tylko w takim kontekście należy rozumieć nasz telefon do Pani dyrektor". - rzecznik ambasady Izreala w Polsce, Michał Sobelman stanowczo podkreśla, że podczas rozmowy nie padały nakazy czy oskarżenia w kierunku Pani dyrektor. Małgorzata Wrześniowska - jak tłumaczy - nie chcą wywoływać konfliktu politycznego odwołała spotkanie, ale jak zaznaczyła będzie chciała doprowadzić do spotkania z przedstawicielami organizacji Plastyńskich po wakacjach. Całą sprawą są zaskoczeni i zażenowani także uczniowie I LO w Tarnowie, którzy zabiegali o spotkanie z Omarem Farisem.

  (Bartek Maziarz)


  http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/tarnow/interwencja-ambasady-izraela-ws-spotkania-w-i-lo-w-tarnowie/

  Ps...Mnie się nasuwa w takiej sytuacji pytanie o znaczenie słów "tolerancja" i w konsekwencji "demokracja"? Czyżby tak naprawdę owe słowa były nierozumiane w ambasadzie Izraela? Dawniej jeśli był jakiś telefon z ambasady, to było wiadomo z jakiej, i nie bezpośrednio do zainteresowanego tylko do Komitetu Wojewódzkiego. Teraz jest pluralizm, bo różnych telefonów z naciskami do instytucji publicznych może być niezliczona ilość, od ambasadorów, posłów, wpływowych reprezentantów mniejszości, oraz jedynie słusznej większości -słowem jest problem!
 • @kula Lis 67 10:24:37
  Wycie,
  znakomicie.

  https://pbs.twimg.com/media/DWTwm1UX0AANwv6.jpg
 • @kula Lis 67 10:25:18
  Dlaczego nikt nie mówi o Austriackich obozach koncentracyjnych? Pod Austriackim zarządem z Austriackimi strażnikami i na Austriackiej ziemi.
  Było tych obozów i podobozów ponad 40.

  https://pbs.twimg.com/media/DWT43KkWsAAYX33.jpg
 • @kula Lis 67 10:26:06
  Premier Morawiecki na grobach żołnierzy Brygady Świętokrzyskiej NSZ i polskich robotników przymusowych w Monachium.
  Cześć i chwała bohaterom

  https://pbs.twimg.com/media/DWPwxYAX4AAGWH5.jpg
 • @autor
  Taką metodę polecałem. I jak widać jest ona skuteczna. Podgrzewać temat tak długo aż opinia światowa będzie zmuszona do zajęcia się tym kto i w jakim stopniu był za to odpowiedzialny.
  Takiego prania brudnej bielizny Polacy nie muszą się obawiać. Inni mają o wiele więcej do stracenia.
 • @kula Lis 67 10:27:03
  Totalni, którzy są zwykłymi donosicielami, dziś od rana szaleją w programach, wściekle atakując Polskę.
  To właśnie oni, są największym zagrożeniem dla bezpieczeństwa i niepodległości kraju.
  Będę o tym mówił głośno, w każdym możliwym miejscu, domagając się ich rozliczenia.
  Tylko kretyn nie wie o co chodzi Żydom.
  Zmusić Polskę do przyznania się do kolaboracji z Niemcami podczas II WŚ i wyłudzić miliardowe odszkodowania. Obrabować Polaków.
  Dla nich kłamstwo to sposób na zarobek dobry jak każdy inny.

  Trzy pierwsze komentarze na Czerskiej pod artykułem o "rozczarowaniu" Netanjahu. Naprawdę, pierwszy raz widzę, jak się Żydzi swoją propagandą sami pogrążają.
  Fenomen!

  https://pbs.twimg.com/media/DWQ55-EXkAY86Uw.jpg
 • @kula Lis 67 10:27:39
  Czy zamordowanie Żyda przez Niemca więcej znaczy od zbrodni na Polaku? Może i są narodowości i religie wybrane, ale ludzie są równi wobec siebie. Pora pochylić się, bracia starsi w wierze, nad losem Polaków oddającym za was swoje życie. Głoście prawdę... German Death Camps
 • @kula Lis 67 10:28:23
  Parchy!!!!!!!!!

  https://pbs.twimg.com/media/DWT6G2sX4AAQRVK.jpg
 • @Husky
  My Polacy nawet mieliśmy żyda alkoholika i pospolitego złodzieja Prezydentem III RP, a czy żydzi mieli Polaka za przywódcę? w dodatku pijanego. (dodam do kompletu zbrodniczą żydomatrioszkę sowiecką Margulisa alias Jaruzelskiego czy analfabetę żydolitwaka Szczynukowicza alias Komorowskiego)

  https://wiadomosci.robertbrzoza.pl/polska-kolonia/ojciec-aleksandra-kwasniewskiego-izaak-stolzman-mordowal-polakow/
 • @kula Lis 67 10:28:58
  Jak nie będziemy się bronić i znowu zaczniemy Żydów przepraszać, że im kilkaset lat dupy chroniliśmy to zaraz wyskoczymy z kamienic.
  O to jest ta ich gra.
 • @Husky
  Wypowiedź naszego premiera spokojna i celna. Dzięki niej mimo, że jest żydowskie aj-waj! Dużo ludzi na świecie dowie się prawdy, choćby dociekając, dlaczego cala ta hucpa. Nie wszyscy kochają judzicieli, którzy kreując "oblężoną twierdzę wyznawców religii holokaustu", chcą na tym ugrać polityczną i konkretną kasę, bezprawnie dla gmin żydowskich. Jak kolaborowali żydzi widać w tym materiale:

  http://naszeblogi.pl/49604-getto-wstrzasajacy-film-czy-zniknie
 • @kula Lis 67 10:29:32
  Poprzedni materac zaprzanca Boniego (TW Znak) niejaka Barbara Enkelking;
  "W śmierci Żydów było coś niezwykłego, wprost mistycznego.
  A Polacy? Polacy to sobie po prostu umierali"

  https://pbs.twimg.com/media/DWT09RtXkAAJARV.jpg
 • @kula Lis 67 10:30:20
  Przyjechali na tankietkach
  kradli, bili i gwałcili,
  a na końcu tak po złości,
  sqrwysyństwa napłodzili

  https://pbs.twimg.com/media/DWPIq35XcAEuEyW.jpg
 • @kula Lis 67 10:31:27
  Nikt na świecie by się nie czepiał nowelizacji ustawy o IPN, nikt by o niej nawet nie wspomniał, gdyby był w niej jeden zapis:
  " Nie dotyczy Żydów"
 • @Husky 11:45:40
  Narodzie żydowski dowiedz się lub przypomnij sobie niemiecki pułk Waffen SS pod dowództwem zwyrodnialca Oskara Dirlewangera w którym służyło 268 żydów a żaden Polak . Oddział ten mordował Polaków , kobiety dzieci i starców w powstaniu warszawskim a także własny naród .
 • @Husky 11:47:01
  O będzie ajwaj, bo tym składaniem hołdu znowu u żydów Morawiecki sobie nagrabił.
 • @kula Lis 67 11:53:56
  Czyli mogą być "sprawcy niemieccy, polscy, rosyjscy, ukraińscy"
  i pewnie wszyscy inni (w odniesieniu do faktów i choćby jednostkowych przypadków) ale nie żydowscy.
  O nie, tam nie było nigdy złego przypadku, jednak naród wybrany!
 • @kula Lis 67 11:43:28
  Gen.Mojżesz Bobrowicki,Gen.Dawid Szwarc,Płk.Leon Ajzef,Płk.Izydor Kurc...Żydowscy ZBRODNIARZE z UB...każdy z nich miał cmentarz własnych ofiar.
 • @kula Lis 67 11:43:28
  Nie ma żadnego podziału wśród Polaków!
  Nie ma żadnej wojny Polsko Polskiej!
  Jest wojna Polaków ze zdrajcami, esbekami i posowieckim pomiotem o Polskę wolną i niepodległą

  https://pbs.twimg.com/media/DWRM28nW4AA1k4E.jpg
 • @kula Lis 67 11:32:55
  Żydom tak zależy na prawdzie i wolności słowa?
  No to jedziemy.
  Wielu Żydów brało udział w mordach na Polakach w latach 1932 - 1956
  Wykazywali się przy tym wielką gorliwością
  http://polishnews.com/zydzi-wsrod-komunistow-ii-rp-aparacie-nkwd-ub …
 • @
  https://wolnemedia.net/morawiecki-zdetonowal-kolejna-bombe/
 • @kula Lis 67 10:23:12
  David Zaslav, biznesmen, właściciel Discovery.
  W wolnym czasie działa w USC Shoah Foundation.
  Członek Światowego Kongresu Żydów, organizacji „głęboko rozczarowanej" projektem ustawy reprywatyzacyjnej.
  David Zaslav jest także właścicielem TVN.

  https://pbs.twimg.com/media/DWQkgOYW0AEQ2WN.jpg
 • @kula Lis 67 10:24:03
  Tak Polaków opluwają "elyty intelektualne".

  Okazuje się, że trzy dekady tresowania w pedagogice wstydu jak psu w ...
  I kto się o to najbardziej postarał? Sami treserzy pospołu z mocodawcami.

  Krul europy 27:1

  - Już był w Warszawie, już witał się z klamką,
  i gdy skok chciał zrobić, przewrócił się z kanką.

  https://pbs.twimg.com/media/DWUCbR3XkAEUvE9.jpg
 • @kula Lis 67 10:24:37
  Ambasador ZSRR w Polsce Wiktor Lebiediew 1946 :
  "W aparcie MBP,poczynając od wiceministrów,poprzez dyrektorów departamentów nie ma ani jednego Polaka.W Departamencie wywiadu pracują wyłącznie Żydzi"
  Na zdjęciu Naczelny Kat Polaków : Menasze Grinszpan

  https://pbs.twimg.com/media/DV2gf3qWsAIh-It.jpg
 • Boże, dzięki Ci, że ten koszmarny obciach już się skończył.
  Widzę PMM i PAD przedstawiających nasze racje na międzynarodowych forach.
  A potem przypominam sobie przygłupa-noblistę, pijaka w bagażniku, małpę na czerwonym dywanie, bigosowego głupka. rudego dupowłaza i wielu innych.
  Boże, dzięki Ci, że ten koszmarny obciach już się skończył.


  Teraz jest najlepszy moment na ekshumacje w Jedwabnem. Gorzej nie bedzie a jest szansa na odkłamanie historii. Będzie rejwach ale przetrzymamy.
  Ministrze Ziobro odwagi
 • Sytuacja jest trudna ale nie beznadziejna.
  W konflikcie żydowsko Polskim są elementy dla na korzystne...mimo gigantycznej przewagi materialnej globalnej mafii żydowskiej.

  Te nasze przewagi to fakt że Polaków nienawidzą jedynie żydzi i banderowcy.
  Jednych i drugich jest niewielu .. Ukraina to w większości zwykli ludzie z sterroryzowani przez żydów i banderowców.
  Polaków nielubi tez trochę Niemców .. ale Niemiec już nie ma jest kalifat Niemiecki... tam nas jako chrześcijan co najwyżej nienawidzą islamiści.. ale to inna skala zagrożenie (dużo mniejsza).

  Polska w środowisku narodów Słowiańskich jest dobrze postrzegana (mówimy o narodzie nie o rządzących solidaruchach na usługach globalnej mafii żydowskiej).

  Z drugiej strony żydów nienawidzi praktycznie cały świat łącznie z narodami USA... za niezliczone zbrodnie przeciw ludzkości.
  żydów jest niewielu a tych co od żydów ucierpieli są miliardy na świecie.

  Banderowców też jest niewielu a ich ofiar są dziesiątki milionów zastraszonych Ukraińców którzy w pewnym momencie powstaną.

  Sojusz żydo-banderowski jest w sensie populacyjnym przegrany... choć jak dotychczas dysponuje wielką siła ekonomiczną i militarną.
  Globalna mafia musi te siły dzielić jednocześnie na wiele frontów na całym świecie (bliski wschód, daleki wschód, Europa wschodnia, Europa zachodnia, Ameryka łacińska...)

  Dalej z faktu że globalna mafia jest żydowska a żydów na świecie jest niewielu, wynika wprost że rządzący globalną mafią żydowską na wysokich szczeblach w hierarchii tej mafii muszą być statystycznie idiotami. Natura daje rozum i inteligencję ludziom w sposób losowy...większość ludzi to prostacy, prymitywy a tylko poszczególne jednostki bywają wybitne..

  Z prostej matematyki wynika że wybitnych żydów jest dużo dużo mniej niż wybitnych np Chińczyków, Irańczyków, Rosja...
  Mówimy to o wybitnych umysłach a nie o wylansowanych przez żydowskie struktury "żydowskich celebrytów" czy "marionetek" o intelekcie Bolka. żydowską mafią rządzą takie właśnie żydowskie "Bolki".
  Widać to na przykładzie oficjeli Izraela i USA.. gołym okiem widać że to "Bolki".

  Dużo zależy też od poziomu edukacji.. ale z Bolka nie da się zrobi geniusza...(brak potencjału) ale niestety z potencjalnego geniusza da się systemowo zrobić bezrobotnego, najmitę, "dziewczynkę z zapałkami", "Janka muzykanta" czy innego "łyska z pokładu Idy"..itp.

  System edukacji i w tym system wybierania najlepszych w sensie intelektualnym (a nie ukorzenionym) do elit politycznych, naukowych, technicznych to prawdziwa siła narodu.
  Narody liczniejsze mają więcej szans na wyszukanie prawdziwych "perełek" intelektu.
  Tu Chiny mają przewagę (mają system edukacji i mają populację)
  Indie maja populację ale nie mają dobrej edukacji (konieczny jest powszechny dostęp do edukacji)
  USA są bez szans ze swoim ogłupiającym systemem edukacji...
  Rosja ma od zawsze system edukacji na bardzo wysokim poziomie.
  Polska za PRLu też miała wysoki poziom edukacji, solidaruchy zniszczyły to źródło mądrości a więc i siły Narodu Polskiego...

  Czego to solidaruchy nie rozwaliły w Polsce ?
  Dosłownie wszystko co było wartościowe solidaruchy oraz KK z JPII na czele odebrały narodowi Polskiemu... nawet edukacje, pamięć historyczną, godność (lansowanie ewidentnych bandytów na bohaterów narodowych)...
 • @Husky 12:41:51
  Zobaczcie jakie są obecne konsekwencje okrągłego stołu? Gdyby w miejsce tego w ówczesnej PL natychmiast przeprowadzono gruntowną dekomunizację nawet za cenę rozlewu krwi (jak Sovieci wprowadzali komunę w PL tez się lała krew i to jak!) to obecnie nie byłoby współczesnej targowicy, problemów z sądami , TK , UE i Izraelem, KOD-em ORP itp. Wszyscy pro komuniści UB-wcy SB-ki zostali by wysłani do Moskwy. A w obliczu antypolonizmu propagowanego przez Żydów mówilibyśmy jednym głosem, głosem faktów i prawdy już prawie 30 lat! No cóż układy kosztują. w 1989 roku będąc patriotą tak to sobie wyobrażałem a teraz toniemy w oparach kłamstw, pomówień, zdrady, obcej agentury i warcholstwa! Jak w 17 i 18 wieku!
 • Netanjahu do Morawieckiego:
  Izrael na to nie pozwoli

  "Izrael nigdy nie pozwoli na przepisywanie prawdy historycznej o Holokauście" - powiedział w niedzielę premier Benjamin Netanjahu, odnosząc się do sobotniej wypowiedzi premiera Polski Mateusza Morawieckiego, podczas której padło sformułowanie "żydowscy sprawcy".


  Premier Morawiecki użył angielskiego słowa "perpetrators", co w Izraelu odebrano jako stwierdzenie, że wśród sprawców Holokaustu byli także Żydzi

  Rzeczniczka polskiego rządu Joanna Kopcińska w oświadczeniu przekazanym PAP napisała, że głos premiera Mateusza Morawieckiego w dyskusji w Monachium w najmniejszym stopniu nie służył negowaniu Holokaustu ani obciążaniu żydowskich ofiar jakąkolwiek odpowiedzialnością za niemieckie ludobójstwo
 • @kula Lis 67 10:22:28
  Prawdziwym agentem zła był w lubelskim getcie Szama Grajer – człowiek przedwojennego lubelskiego półświatka, który gdy trafił do więzienia, zgodził się pracować dla Gestapo. Niemcy pozwolili mu nawet na otwarcie własnej restauracji, do której drzwi pomalowane były ulubionym przez Niemców, nazistów kolorem brunatnym. W restauracji Grajera gromadził się świat żydowskich prostytutek, alfonsów i szpicli. U Grajera bywał także kwiat lubelskiej SS, opijając kolejne swoje eksterminacyjne sukcesy w getcie. Ale Grajer przede wszystkim wyciągał rękę po pieniądze i kosztowności innych Żydów. Wydawał ich Niemcom dziesiątkami i zawsze od rodzin ofiar brał łapówki za interwencję w sprawie uwolnienia.

  http://lublin.wyborcza.pl/lublin/1,48724,7504764,Nieprawdopodobna_historia_Szamy_Grajera_z_Lublina.html
 • @kula Lis 67 13:19:55
  Pomijając oczywisty idiotyzm tego kretyna, że "PMM naubliżał",
  to ja dopytam cie debilu:
  cóż takiego osobliwego zdarzyło się w Ameryce 11.11 ?

  https://pbs.twimg.com/media/DWUR_xSXcAACqUL.jpg
 • @kula Lis 67 13:19:55
  Według tego typa,wszyscy z wyjątkiem Żydów są zagrożeniem dla świata.
  Czyli najlepiej było by zlikwidować wszystkich, a ze świata uczynić jedną wielką synagogę!  http://cdn3.se.smcloud.net/t/photos/t/581140/donald-tusk_27413854.jpg
 • @Husky a nie pisałem? Jest już klangor aj waj
  Izraelska prasa krytykuje Morawieckiego za złożenie kwiatów na grobach żołnierzy NSZ. Do ataku "Times of Israel" przyłączył się rzecznik PO Grabiec!.

  https://wpolityce.pl/swiat/382043-izraelska-prasa-krytykuje-morawieckiego-za-zlozenie-kwiatow-na-grobach-zolnierzy-nsz-do-ataku-times-of-israel-przylaczyl-sie-rzecznik-po


  https://youtu.be/mNhgXhkCXwM


  Ps..Może jakby poszedł na groby "Bermanów" ( katów z NKWD, IW, UB) , to , to byłoby na pewno chwalebne . Jeszcze rząd w Polsce nie mówi po żydowsku, a pejsy już wrzeszczą co Polacy mają robić. Tfu! Ani kroku w tył P. Premierze. Trzeba wyjąć kwity i przypomnieć im, co robiła np. Żagiew, pokazać sprawę " Hotelu Polskiego" itp. Nie można zapomnieć o Rumkowskim i jego" dworze" w gettcie łódzkim. Szkoda, że krytycy nie wspominają słowem o żydowskich kolaborantach Hitlera takich jak Artur Ritter-Jastrzębski, Jerzy Fonkowicz (późniejszy generał) czy Marcel Teich-Ranicki. Żyd Grabiec na służbie u żydów. Grabiec poszedł precz do Izraela! Kiedy czytam antypolskie wypowiedzi szabes gojów i nie-Polaków z PO to ogarnia mnie głębokie uczucie wstrętu. Jeszcze by tego brakowało, żeby żyd decydował komu Polak ma składać kwity na grobie. Takie żydowskie komentarze powodują właśnie narastanie antysemityzmu. Brygada Świętokrzyska to piękny kawałek historii zapisanej w kartach naszej ojczyzny. Czytałem wiele na jej temat, ale nigdy nie mordowała i wydawała żadnych żydów. To kłamstwo w 100%

  Przypomnę tylko wyzwolenie obozu koncentracyjnego w Holiszowie Czechy. Brygada Świętokrzyska NSZ uratowała m.in. kilkaset żydówek, kiedy kom.G. Lichtenau zamierzał wykonać ostatni rozkaz z Berlina ich zamordowania. Gdyby Bohaterowie z NSZ wiedzieli jak im będą dziękowali żydzi za uratowanie żydów to palcem by nie kiwnęli ! Skoro jednak żyd mordował żyda i się na tym bogacił to co się dziwić podłym krzykaczom ! Izrael to spadkobierca stalinizmu. Kto walczył z komunistami, to ich wróg. Dzisiaj to państwo terroryzuje Palestyńczyków, tak jak komuniści Polaków. Natanjahu / kryminalista /szkaluje Polskę i neguje zbrodnie Niemców. Należy nareszcie pokazywać prawdę o zbrodniach żydów na Polakach i swoich współbraciach. Dość wyjaśniania. Przykład za przykład. Żydzie Grabiec a co zrobiliście by Polskę bronić przed szkalowaniem;
  http://prawicowyinternet.pl/organizacje-zydowskie-przepychaja-ustawe-ktora-moze-kosztowac-polske-miliardy-atak-na-polske-to-tylko
 • @Husky 12:41:51
  Premier użył angielskiego słowa "perpetrators", co w Izraelu odebrano jako stwierdzenie, że wśród sprawców holokaustu, co jest prawdą, byli także żydzi i wywołało ostrą reakcję.
 • @kula Lis 67 14:15:48
  To gadanie o zepsutym wizerunku Polski rozpowszechniają gnoje z opozycji, którzy doradziliby bitej żonie, że rozwiązaniem na jej problemy jest operacja plastyczna twarzy, a nie walka o godność siebie samej.
 • @kula Lis 67 14:21:47
  Słowa PMM są prawdziwe. Jeden z przykładów: Abracham Gancwajch- szef Urzędu do Walki z Lichwą i Spekulacją w Dzielnicy Żydowskiej w Warszawie - twórca zbrodniczej organizacji Żagiew-pomagającej Niemcom łapać i ograbiać Żydów

  https://pbs.twimg.com/media/DWTzpnwXcAEKNKl.jpg
 • @Husky 12:41:51
  https://www.wprost.pl/504217/Wstydliwy-Holocaust-Zydzi-z-Izraela-nazywali-tych-ktorzy-przezyli-Auschwitz-mydlem
 • @kula Lis 67 14:43:42
  Premier Morawiecki zachował się na konferencji w Monachium jak trzeba i powiedział co trzeba, samą prawdę. Trzeba nam w szeregach PIS-u więcej jastrzębi niż potulnych gołąbków pokoju do obrony Polski przed atakiem malowanych ptaków i tych, którzy plują we własne gniazdo.
  Dla nich kłamstwo to sposób na zarobek dobry jak każdy inny.


  To jest naród widzący tylko siebie, chytry i bezczelny.Bez skrupułów ukrzyżowali Syna Bożego a chcą się nazywać narodem wybranym , chyba przez diabla

  https://pbs.twimg.com/media/DWUo3oOWsAAsvRF.jpg
 • @Husky 14:41:49
  Wstydliwy Holocaust. Żydzi z Izraela nazywali tych, którzy przeżyli Auschwitz "mydłem"...Wyzwolenie Auschwitz okazało się nie lada kłopotem dla Agencji Żydowskiej w Palestynie. Ocalone ofiary III Rzeszy psuły budowany z mozołem wizerunek niezłomnych pionierów syjonizmu, ujarzmiającego arabską pustynię.
  W 1949 r. izraelskie gazety pełne były reklam Siedmiorga Karłów z Auschwitz. Rodzinna trupa taneczno-muzyczna z Rumunii była fenomenem, bo niemal nietknięta przetrwała Holocaust. Ovitzowie pochodzili spod Maramuresz, przeżyli Auschwitz, a po wojnie trafili do Izraela. Tu stali się gwiazdami wodewilu, ale nazwa ich trupy była jedynym nawiązaniem do dramatycznych przeżyć z czasów, gdy byli ulubionym obiektem eksperymentów doktora Josefa Mengele. Ich wojenne historie w Izraelu nikogo wtedy nie interesowały. Kraj, którego powstanie miało być zadośćuczynieniem za eksterminację Żydów w Europie, potrzebował opowieści o walecznych bohaterach, a nie o Zagładzie.

  "MYDŁO" JEDZIE DO IZRAELA

  - Wystarczy 5 tys. Żydów z Europy, żeby zrobić z Izraela dom wariatów – pisał w raporcie jeden z przedstawicieli Agencji Żydowskiej, szukający w zrujnowanej wojną Europie kandydatów do osiedlenia się w Izraelu. Ocaleni z Holocaustu nie byli idealnymi kandydatami. Według rozpowszechnionej wśród syjonistów wykładni europejscy Żydzi zginęli właśnie dlatego, że odrzucali syjonizm i budowę państwa Izrael. Nie skorzystali z okazji ucieczki, gdy była ona możliwa. Tym, którzy ocaleli, oczywiście pomagano, ale jednocześnie, według tego, co pisze Tom Segev w książce "Siódmy milion", mówiono na nich "mydło", nawiązując do popularnego mitu o masowym wytwarzaniu przez III Rzeszę mydła z ludzkiego tłuszczu. To określenie pokazywało poziom pogardy, okazywanej im za słabość i brak woli walki, jaką mieli rzekomo okazać w obliczu Zagłady. Efekty ich traumatycznych przeżyć wojennych także budziły wątpliwości.

  – To ludzkie ruiny, wielka społeczność żebraków, zdegenerowana, zapóźniona i osłabiona nie tylko fizycznie i psychicznie, ale i moralnie – pisali żołnierze Brygady Żydowskiej, działającej po wojnie w Europie pod brytyjskim dowództwem. Syjoniści z Palestyny nie mieli wielkiego zrozumienia dla Holocaustu, bo tak naprawdę niewiele o nim wiedzieli. W czasie wojny tamtejsza prasa o Zagładzie pisała niewiele, obawiając się wystąpień przeciwko rządzącym wtedy Palestyną Anglikom, którzy nawet po wybuchu wojny z Hitlerem zawracali statki z uchodźcami z Europy. W efekcie istniejący do dziś dziennik "Haarec" relację naocznego świadka o masakrze Żydów w Charkowie uznał za mniej ważną od artykułu o zwycięstwie żydowskiej drużyny piłkarskiej w towarzyskim meczu w Damaszku. Kierująca osadnictwem żydowskim w Palestynie Agencja Żydowska też traktowała ten temat po macoszemu. Szef Agencji David Ben Gurion w ogóle nie pojawił się na prezentacji raportu o sytuacji Żydów w Europie. Reszta obecnych szefów Agencji po zapoznaniu się z dowodami na istnienie komór gazowych i pieców krematoryjnych w Auschwitz powołała komitet do opracowania oświadczenia w tej sprawie. Potem wszyscy przeszli do kolejnego punktu obrad. Omawiano związkowy spór o warunki pracy w fabryce konserw Assis w Tel Awiwie.

  – To klęska. Nie twierdzę, że nic nie zrobili, ale niewystarczająco o tej sprawie myśleli. Ratowanie Żydów nie było ich priorytetem. Dla nich najważniejsze było powstanie państwa – tak reakcję jiszuwu na eksterminację Żydów w Europie skomentował izraelski historyk Saul Friedlander. Ben Gurion przyznał to jeszcze w latach 30., uznając zwycięstwo NSDAP w Niemczech za impuls, który zachęci wreszcie europejskich Żydów do poparcia ruchu syjonistycznego i emigracji do Palestyny.

  MATERIAŁ LUDZKI JEST CORAZ GORSZY

  – Na ulicach leży więcej pieniędzy, niż kiedykolwiek mogliśmy marzyć. Oto szansa, by budować i rozwijać się, jakiej nigdy wcześniej nie mieliśmy i nigdy mieć nie będziemy – pisał z Berlina Mosze Bejlinson, wysłannik jiszuwu negocjujący z III Rzeszą porozumienie o przeniesieniu tysięcy niemieckich Żydów do Palestyny. Znane pod nazwą Haawara porozumienie zawarte w 1933 r. obowiązywało aż do połowy drugiej wojny światowej, dając zmagającej się z brakiem pieniędzy i ochotników Agencji Żydowskiej w Palestynie niezbędny zastrzyk gotówki i osadników. Agencja prowadziła staranną selekcję kandydatów. Stawiano na samotnych mężczyzn i kobiety w wieku produkcyjnym, bo to oni byli idealnym materiałem do stworzenia nowego izraelskiego narodu. Nie było to jednak takie proste, bo większość chętnych do wyjazdu stanowili obciążeni rodzinami przedstawiciele niemieckiej klasy średniej. Mało przydatni w kraju planowanym jako gigantyczna rolnicza kooperatywa.

  – Materiał ludzki przybywający z Niemiec jest coraz gorszy – narzekali przedstawiciele Agencji Żydowskiej po roku rządów Hitlera. Wprowadzono staranną selekcję kandydatów. Doszło do tego, że Agencja miała wątpliwości, czy przyjmować do Palestyny 120 więźniów obozu w Dachau, których zwolnienie w 1937 r. wynegocjowali Żydzi amerykańscy, bo większość z nich nie była związana z ruchem syjonistycznym. – Ziemia Izraela istnieje dziś jedynie dla wybranej klasy, to młodzi ludzie w kolorze czerwonym, socjalistyczni robotnicy – narzekał w 1939 r. lider prawicowych syjonistów, Zeew Żabotyński, oskarżając kontrolującą Agencję lewicę o utrudnianie imigracji Żydom o innych niż lewicowe poglądach. – Moglibyśmy uratować setki tysięcy ludzi więcej – stwierdził po wojnie Jochanan Bader, bliski współpracownik Menachema Begina, szefa działającej w Polsce prawicowej organizacji Betar.

  IZRAEL NAS NIE SZUKAŁ

  Antek Cukierman, jeden z przywódców powstania w getcie warszawskim, po zakończeniu wojny czekał całe osiem miesięcy na pojawienie się w Polsce przedstawicieli Agencji Żydowskiej z Palestyny. – Izrael nas nie szukał, czuliśmy się porzuceni – skarżył się potem.

  W Europie Środkowej trwała wówczas bricha, czyli ucieczka ocalałych Żydów na Zachód. Podobnie jak przed dojściem Hitlera do władzy większość z nich nie wybierała się do Palestyny. Celem brichy były głównie Stany Zjednoczone z przystankiem w wolnej od komunistów Europie. Agencja Żydowska w Palestynie dosyć późno zorientowała się, że szukając pionierów idealnych, może stracić szansę na jakichkolwiek osadników, a przez to i sposobność do przekonania świata, że bezpieczeństwo ocalonych z Zagłady zależy od powstania państwa Izrael. Sposobnością do propagandowej ofensywy stała się epopeja statku "Exodus", wiozącego nielegalnych imigrantów żydowskich z Europy do Palestyny. Spacyfikowany na Morzu Śródziemnym przez Brytyjczyków, odesłany na Cypr, a stamtąd do Francji "Exodus” stał się symbolem powojennej tragedii europejskich Żydów. Po trzech tygodniach prasa w Europie pisała o pływającym Auschwitz, a David Ben Gurion tak sterował całą sprawą, żeby zmusić Brytyjczyków do odesłania nieszczęśników tam, skąd uciekli, czyli do obozu przejściowego w Niemczech. Dwumiesięczna tułaczka skończyła się traumą kilkuset byłych więźniów obozów zagłady, ale z propagandowego punktu widzenia była zwycięstwem syjonistów. Opinia publiczna całego świata była przekonana, że naród żydowski potrzebuje własnego państwa. Tyle że ludzie, których wojenne przejścia umożliwiły tę zmianę, wcale nie byli w Izraelu mile widziani.

  DWIE LEKCJE Z HOLOCAUSTU

  – Mamy w Izraelu dwie rasy: rasę bogów, przybyłych przed wojną lub tam urodzonych, i tych gorszych, brzydkich, godnych pogardy Żydów, którzy przybyli po wojnie – twierdziła urodzona w Warszawie pisarka izraelska Judith Hendel. Przedstawiciele tej gorszej rasy byli uważani za zamkniętych w sobie melancholików, którzy słabo znają hebrajski. Oficerowie polityczni izraelskiej armii, w której co trzeci żołnierz był ocalałym z Zagłady Europejczykiem, twierdzili wręcz, że trzeba ich uczyć ludzkiej moralności.

  Ich przeszłością nikt się głębiej nie interesował, chyba że chodziło o sprzedanie biletów na kolejny występ Siedmiorga Karłów z Auschwitz. Opowieści ludzi takich jak Joel Brand, działacz Agencji Żydowskiej z Budapesztu, który zaangażowany był w próbę ratowania setek tysięcy węgierskich Żydów, nie przebijały się do opinii publicznej. Brand był emisariuszem wiozącym do Palestyny propozycję Adolfa Eichmanna, gotowego negocjować wywiezienie do Auschwitz Żydów z Węgier. Zignorowany przez Agencję Żydowską i aresztowany w Aleppo przez Brytyjczyków Brand nic nie wskórał. Zadręczał się potem wyrzutami sumienia, w końcu napisał książkę, której wydanie w Izraelu próbowało zablokować kierownictwo rządzącej Partii Pracy. David Ben Gurion domagał się wtedy międzynarodowej pomocy w zamian za przyjęcie ocalałych z Zagłady. Publikowanie książek o tym, że nie zrobiono wszystkiego, by ich ratować w czasie wojny, nie było nikomu na rękę. Brand, podobnie jak inni ocaleni, długo czekał na swój czas. O tym, co stało się z Żydami w Europie, zaczęto mówić w izraelskich szkołach dopiero osiem lat po wojnie. Program przewidywał na Holocaust dwie lekcje w semestrze. Na poszerzenie programu nauczania trzeba było czekać kolejne dziesięć lat, a kto wie, czy nie trwałoby to dłużej, gdyby nie proces przywiezionego z Argentyny do Izraela Adolfa Eichmanna. Wielki medialny show, jaki urządzono przy tej okazji, przypomniał światu o Zagładzie.

  CZTERY MARKI ZA DZIEŃ W AUSCHWITZ

  – Gaz przeciwko Żydom! – ten okrzyk Jochanana Badera, deputowanego partii Cherut, przebił się przez odgłosy zamieszek dobiegających z ulic przylegających do budynku Knesetu. Demonstranci, zagrzewani do boju przez lidera Cherutu, Menachema Begina, rzucali kamieniami, policja odpowiadała gazem łzwiącym. Wiatr szybko przeniósł chmury gazu w kierunku parlamentu. Był 7 stycznia 1952 r. – deputowani dyskutowali nad umową o reparacjach wojennych, które miał wypłacić Izraelowi Konrad Adenauer. Pomysł reparacji nie był nowy. Po raz pierwszy pojawił się w 1940 r., gdy większość europejskich Żydów jeszcze żyła. Pierwsze firmy prawnicze oferujące pisanie pozwów o odszkodowania od Niemiec pojawiły się w Tel Awiwie tuż po konferencji w Wansee, na której zatwierdzono plan ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej.

  Menachem Begin, wykształcony w Warszawie prawnik, lider Betaru, żołnierz armii Andersa i weteran antybrytyjskiej partyzantki żydowskiej w Palestynie, doskonale o tym wiedział. Dla niego porozumienie o roszczeniach było upokarzającym błędem, przekreślającym syjonistyczne ideały. – Z marzenia Żydów o własnym domu Izrael zmieniał się w państwo żyjące z przyjmowania uchodźców – mówił Begin. Jednak rządzący wówczas w Izraelu David Ben Gurion widział w umowie z Adenaurem szansę na wyrwanie młodego państwa z gospodarczej zapaści, tak samo jak w latach 30. potraktował porozumienie Haawara, podpisane z III Rzeszą. Wynegocjowane w zgiełku zamieszek szczegóły umowy z Niemcami najlepiej pokazują stosunek ówczesnych władz Izraela do Zagłady. Ustalono np., że za każdy dzień pobytu w Auschwitz będzie można dostać pięć marek. Niemieckie urzędy sprawdzały wszystko skrupulatnie i odpowiadały z iście pruską precyzją. W archiwach izraelskich zachowała się m.in. taka korespondencja: "Zarejestrowaliśmy pana zeznanie, że po przybyciu do obozu powiedział pan, że jest starszy, żeby uniknąć eksterminacji jako dziecko. Ale pański życiorys faktycznie wskazuje, że był pan 18 miesięcy starszy – nie rozumiemy więc, dlaczego podał pan fałszywą datę podczas rejestracji w obozie". Upokorzenie tysięcy ofiar III Rzeszy było ceną, jaką lewica Ben Guriona gotowa była zapłacić za współpracę z powojennymi Niemcami. W ostatecznym rozrachunku zwyciężył jednak Menachem Begin i jego podejście do Zagłady.

  IZRAEL NA WIECZNEJ WOJNIE Z HITLEREM

  W 1980 r. armia izraelska znów toczyła wojnę z "nowym Hitlerem", próbując zapobiec "nowemu Holocaustowi”. Hitler rezydował w Bejrucie i na całym świecie znany był jako Jaser Arafat. – Czułem się, jakbym wysyłał wojska do Berlina, żeby zniszczyły Hitlera w jego bunkrze – wspominał po latach Menachem Begin moment, w którym jako premier Izraela wysłał armię na podbój Libanu. W latach 70. rosnący w siłę Begin uczynił z Zagłady temat polityczny. Był pierwszym, który uznał Holocaust za centralne wydarzenie w dziejach Izraela. Begin odwoływał się do Zagłady, podpisując pokój z Egiptem, uzasadniając atak lotniczy na irackie instalacje nuklearne i inwazję na Liban.

  Gdy po masakrze Palestyńczyków w libańskich obozach Sabra i Szatila Izrael znalazł się na cenzurowanym, Begin grzmiał, że po Auschwitz nikt nie ma prawa uczyć Żydów moralności. Była to niebezpieczna retoryka. Po wybuchu pierwszej palestyńskiej intifady armia zawiesiła obowiązkowe dla żołnierzy wizyty w Jad Waszem, bo okazało się, że okropności Zagłady inspirują żołnierzy do brutalnych zachowań wobec Palestyńczyków. W prasie pojawiły się szokujące doniesienia o jednostkach nazywanych plutonami Auschwitz czy plutonami Demianiuków, które bezwzględnie obchodziły się z arabskimi cywilami. Chyba niezupełnie tak wyobrażał sobie rolę Jad Waszem jego pomysłodawca, Mordechaj Szenhabi. "Można by za pewną sumę sadzić drzewka dla upamiętnienia bliskich" – pisał Szenhabi w 1942 r., gdy eksterminacja dopiero się zaczynała. Do 1953 r. posadzono jednak tylko pół miliona drzewek, a sponsorzy skarżyli się, że naród żydowski nie chce pamiętać. Szenhabiemu udało się za to coś innego – stworzony przez niego Jad Waszem stał się centralnym miejscem upamiętnienia Zagłady. Izraelski MSZ zadał sobie nawet trud storpedowania inicjatywy Żydów z diaspory, którzy chcieli stworzyć konkurencyjny ośrodek w Paryżu.

  Kulminacyjnym punktem zmiany nastawienia Izraela do ofiar Zagłady był pomysł pośmiertnego nadania im wszystkim izraelskiego obywatelstwa. Pojawiły się jednak wątpliwości, kogo z zamordowanych uważać za potencjalnych obywateli? Przecież wielu z nich zginęło właśnie dlatego, że nie interesowali się syjonizmem i wyjazdem do Palestyny, kiedy to jeszcze było możliwe. Ostatecznie przeważył problem prawny – nie można było nadać obywatelstwa komuś, kto był martwy w chwili powstania państwa, które jednocześnie nie istniało, gdy kandydaci do obywatelstwa byli jeszcze przy życiu. Stanęło więc na obywatelstwie honorowym. Stosowny certyfikat można za 12 dolarów kupić w Jad Waszem. W ten sposób ofiary Auschwitz doczekały się uznania w kraju, który przeszedł długą drogę od braku zainteresowania poprzez wstyd i pogardę aż do sankcjonowanego przez państwo kultu Zagłady. Nic dziwnego, że mało kto pamięta dziś, co powiedział David Ben Gurion, zapytany, czy zadał sobie trud, by zrozumieć Holocaust. Odpowiedź ojca założyciela Izraela nie spodobałaby się współczesnym: – A co tu rozumieć? Umarli i tyle.
  CYTATY W TEKŚCIE POCHODZĄ Z KSIĄŻKI TOMA SEGEVA "SIÓDMY MILION” PWN 2012
  Izraelski Gross

  Tom Segev, izraelski historyk, który jako pierwszy opisał kontrowersje związane z początkami państwa Izrael i instrumentalnym – jego zdaniem – traktowaniem Holocaustu przez polityków tego kraju, wywołał w Izraelu liczne dyskusje i spory. Częściowo można je porównać do tych, które w Polsce wybuchają po publikacjach Jana Tomasza Grossa. Z czasem, gdy emocje opadły, zaczęto jednak doceniać jego publikacje oraz debaty, które wywołują. Książkę Segeva "Siódmy milion”, która dwa lata temu ukazała się na rynku polskim, życzliwie przyjęły też polskie środowiska żydowskie. „Jego oceny nie są z pewnością przyjemne i mogą burzyć pewne syjonistyczne mity. Z całą pewnością są jednak potrzebne, abyśmy mogli spojrzeć na te sprawy znacznie szerzej niż dotychczas” – ocenił portal społeczności żydowskiej Jewish.org.pl.


  (Artykuł opublikowany w numerze 5/2015 tygodnika Wprost)

  Ps...Takie artykuły to rzadkość nie w świecie ale na naszym Polskim rewirze. Dlaczego bo u nas media wszelkiej maści nie są Polskie tak kształtowana jest tzw. opinia i zakłamywanie. Kto ma media ten panuje nad umysłami do których kierowana jest informacja. Ten cały niekończący się skowyt na holocaustem wynika z tego, że dotyczy żydów, a ci mają się za nadludzi lub jedynych ludzi. Talmud nie pozostawia w tej materii żadnych wątpliwości. Zresztą zachowanie żydów też. Mnie święty, bo żydowski, holocaust interesuje tyle, ile żydów zagłady innych narodów. Czyli nic. Jedno wielkie zero, gówno. Pięknym za nadobne. Nie mam zamiaru się przed nimi kajać, udawać, że ich i ich niebywałej agresji politycznej nie ma. Nie mam zamiaru uznać faktu, że żyd to święta krowa, że żyd ma być bezkarny. Rosjan zginęło w II wojnie światowej 25 milionów, nas Polaków ok. 8, nawet ilość niemieckich ofiar przewyższa ilość ofiar talmudycznych nadludzi. I kogo to obchodzi? Nikogo. Warto dodać, że niemiecki obóz koncentracyjny w Oświęcimiu powstał w czerwcu 1940 roku. Pierwsze transporty, które szły do Oświęcimia to byli praktycznie sami Polacy. Pierwszy masowy transport żydów to dopiero druga połowa 1942 roku! Co więcej żydzi nie byli kierowani do Auschwitz (Oświęcimia) tylko do większego obozu Birkenau (Brzezinka). Nieprawdziwe są liczne kadry filmów fabularnych, pokazujące kolumny żydów, przechodzących przez tę bramę. Zdecydowana większość z nich trafiała do obozu Birkenau. Czyli tzw. Marsz żywych to kolejna fałszywka,propagandowa popelina z haraczami w tle! Żydzi byli największymi pomocnikami Hitlera i w największym stopniu przyczynili się do swojej zagłady. Największe znaczenie miały Judenraty, bez nich holocaust po prostu nie udałby się, Judenraty wyjątkowo gorliwie pomagały Niemcom mordować własny naród.
 • @Husky 14:41:49
  Kto jest kim – piękne opracowanie postaci KOD..
  http://www.piens.pl/kto-jest-kim-piekne-opracowanie-postaci-kod/
 • @Husky 14:59:01
  Niech światowy Kongres Żydów przeprosi Polaków za żydokomunistycznych zbrodniarzy mordujących Polskich Bohaterów w kazamatach NKWD, IW/WSW/WSI, UB/SB. I co ciekawe, że żadnego drzewka żydom czy to Litwakom czy Sefardyjczykom czy Aszkenazyjczykom Polacy nie posadzili za ratowanie Polaków podczas sowieckiej okupacji w latach 1939-1941, no jak myślicie dlaczego?
 • @Husky 14:59:01
  Hannah Arendt w książce - „Eichmann w Jerozolimie" -"Dla żydów rola, jaką przywódcy żydowscy odegrali w unicestwieniu własnego narodu, stanowi niewątpliwie najczarniejszy rozdział całej tej ponurej historii. Wiedziano o niej wcześniej, ale wszystkie związane z nią podniosłe i nikczemne szczegóły po raz pierwszy wydobył na jaw dopiero Raul Hilberg, o którego książce The Destruction of the European Jews wspomniałam wcześniej. W kwestii współdziałania nie było żadnych różnic pomiędzy wysoce zasymilowanymi społecznościami Żydów środkowo- i zachodnioeuropejskich a mówiącymi po żydowsku masami na Wschodzie. Zarówno w Amsterdamie, jak w Warszawie, w Berlinie tak samo jak w Budapeszcie można było mieć pewność, że funkcjonariusze żydowscy sporządzą wykazy imienne wraz z informacjami o majątku, zagwarantują uzyskanie od deportowanych pieniędzy na pokrycie kosztów ich deportacji i eksterminacji, będą aktualizować rejestr opróżnionych mieszkań, zapewnią pomoc własnej policji w chwytaniu i ładowaniu żydów do pociągów, na koniec zaś - w ostatnim geście dobrej woli - przekażą nietknięte aktywa gminy żydowskiej do ostatecznej konfiskaty. Rozprowadzali żółte gwiazdy, niekiedy zaś - na przykład w Warszawie - „sprzedaż opasek zamieniła się w normalny interes: oprócz zwykłych płóciennych można było zakupić wymyślne zmywalne opaski z plastyku”. Na podstawie inspirowanych, ale nie dyktowanych przez nazistów manifestów, które funkcjonariusze ci ogłaszali, możemy się przekonać-jeszcze dzisiaj -jak wielką rozkosz sprawiała im nowo pozyskana władza: „Centralna Rada Żydowska otrzymała prawo wyłącznego dysponowania wszelkimi dobrami duchowymi i materialnymi żydów - a także wszelką żydowską siłą roboczą”.
 • @kula Lis 67 15:09:02
  no i jeszcze pewien "dziennikarz"
  8-))))
 • @kula Lis 67 15:34:28
  Holocaust, ludobójstwo na Żydach popełnione przez niemieckich nazistów, był wyjątkowo przerażającą zbrodnią. W tych strasznych czasach, wśród wszystkich narodów byli ludzie, którzy zdobywali się na gesty największego miłosierdzia
  Byli niestety i tacy, którzy odsłaniali najciemniejsze strony natury ludzkiej kolaborując z niemieckimi nazistami. Dialog o tej najtrudniejszej historii jest niezbędny, ku przestrodze. Taki dialog z Izraelem będziemy prowadzić. Dziś rozmawiałem o tym z premierem

  https://pbs.twimg.com/profile_images/940588591297777664/Zr-bs06T_400x400.jpg
 • @kula Lis 67 15:34:28
  Zofia Romaszewska nie ma racji i nie powinna w ten sposób mówić o nowelizacji ustawy o IPN - ocenił sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Andrzej Dera, komentując w niedzielę w TVN24 krytyczne wobec noweli słowa doradczyni prezydenta.

  Dopytywany, czy w takim razie doradczyni prezydenta Zofia Romaszewska, która określiła tę nowelę jako "idiotyczną", nie ma racji, Dera odpowiedział: "Moim zdaniem nie ma racji i nie powinna w ten sposób mówić".

  W jego opinii, efektem zamieszania wokół noweli są m.in. jednoznaczne zapewnienia ze strony przedstawicieli Niemiec, że to ten kraj odpowiada za II Wojnę Światową i Holocaust. "I to jest największe osiągnięcie tego, co się stało" - podkreślił.

  Dera wypowiedział się też o sporze wokół sobotnich słów premiera Mateusza Morawieckiego na konferencji w Monachium. "Istotą odpowiedzi była obrona Polski i polskiego honoru" - przekonywał.

  Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o IPN 6 lutego. W trybie kontroli następczej skierował nowelizację do Trybunału Konstytucyjnego. Prezydent chce, by Trybunał zbadał, czy wolność słowa nie jest przez przepisy noweli ustawy o IPN w sposób nieuprawniony ograniczona, oraz by TK zbadał kwestię tzw. określoności przepisów prawa.

  Zgodnie z nowelizacją ustawy o IPN każdy, kto publicznie i wbrew faktom przypisuje polskiemu narodowi lub państwu polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę Niemiecką lub inne zbrodnie przeciwko ludzkości, pokojowi i zbrodnie wojenne, będzie podlegał karze grzywny lub pozbawienia wolności do lat trzech. Taka sama kara grozi za "rażące pomniejszanie odpowiedzialności rzeczywistych sprawców tych zbrodni".

  Nowela ustawy o IPN - która wejdzie w życie 1 marca - wywołała krytykę m.in. ze strony Izraela, USA i Ukrainy. Rozczarowanie decyzją prezydenta Andrzeja Dudy o jej podpisaniu wyraził sekretarz stanu USA Rex Tillerson.

  W sobotę, podczas jednego z paneli sobotniej Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium, dziennikarz Ronen Bergman, zwracając się do szefa polskiego rządu ws. nowelizacji ustawy o IPN, przedstawił historię swojej urodzonej w Polsce matki, która przeżyła Holokaust, ale wielu członków jej rodziny zginęło, ponieważ zostali zadenuncjowani na Gestapo przez Polaków. Następnie oświadczył: "Gdybym opowiedział jej historię w Polsce, byłbym uznany za przestępcę?. Co wy próbujecie zrobić? Dolewacie oliwy do ognia".

  Odpowiadając na pytanie Bergmana, Morawiecki powiedział m.in.: "Jest to niezmiernie ważne, aby zrozumieć, że oczywiście nie będzie to karane, nie będzie to postrzegane, jako działalność przestępcza, jeśli ktoś powie, że byli polscy sprawcy. Tak jak byli żydowscy sprawcy, tak jak byli rosyjscy sprawcy, czy ukraińscy - nie tylko niemieccy".

  Premier użył angielskiego słowa "perpetrators", co w Izraelu odebrano jako stwierdzenie, że wśród sprawców Holokaustu byli także Żydzi i co wywołało ostrą reakcję. Premier Izraela Benjamin Netanjahu uznał wypowiedź za "oburzającą", a lider izraelskiej Partii Pracy Awi Gabbaj powiedział, że brzmiała jak negowanie Holokaustu. Przewodniczący Światowego Kongres Żydów Ronald S. Lauder w opublikowanym w nocy z soboty na niedzielę oświadczeniu potępił wypowiedź Morawieckiego, jako "absurdalną i niesumienną".

  Rzeczniczka polskiego rządu Joanna Kopcińska w oświadczeniu przekazanym PAP napisała, że głos premiera w dyskusji w Monachium w najmniejszym stopniu nie służył negowaniu Holokaustu ani obciążaniu żydowskich ofiar jakąkolwiek odpowiedzialnością za niemieckie ludobójstwo.

  PAP
 • @kula Lis 67 16:34:08
  https://pbs.twimg.com/media/DWROCgOW0AACYsJ.jpg

  A ja patrząc na te roszady damsko-męskie w twoim życiu, to sprawdź lepiej czy twoje dzieci na pewno są twoje
 • @Husky 17:12:55
  Cały zarząd Polskiej Fundacji Narodowej może zostać wkrótce odwołany. Na polecenie premiera Mateusza Morawieckiego trwa szukanie kompetentnych osób, które potrafiły będą lepiej wykorzystać pochodzące od państwowych spółek miliony złotych przeznaczone na promocje wizerunku Polski za granicą. Od 16,8 tys. zł do 18,1 tys. zł. Takie miesięczne wynagrodzenie dostają członkowie zarządu Polskiej Fundacji Narodowej. Stawki ujawnił wicepremier i minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. W sumie w Fundacji pracuje kilkanaście osób. Ich pensji jednak nie poznamy.....
 • @Husky Morawiecki posłusznie zadzwonił do skorumpowanego mafiozy w Izraelu. Gdzie godność Rzeczypospolitej premierze!
  Mateusz Morawiecki jest premierem rządu Rzeczypospolitej Polskiej,a nie podsądnym w Izraelu. Tego tłumaczenia się już starczy. Polski premier upokorzył Polskę i Polaków rozmawiając z tym Izraelskim Polakożercą i łachudrą. Jeśli zadzwonił w niedzielę Nataniahu to kolejna prowokacja. Jeśli to Premier Morawiecki zadzwonił w niedzielę do Nateniachu to skandal. Proszę o informację jak było. W sobotę może pogadać z Natanjachu, ale w niedzielę? Po co się tłumaczyć skoro nie ma z czego. Nie ufam Morawieckiemu i jego ministrom po dzisiejszych wypowiedziach już nawet za grosik. Ewidentnie unika nazwy żydowskich kolaborantów ! Przemawia w tym temacie zawoalowanie i manipuluje niedomówieniami. Ten z Izraela oskarżony o korupcję - Powiedział iż "nie ma podstaw do porównywania działań Polaków podczas Holokaustu do działań żydów", a nasz już dzisiaj opowiada tylko jakieś gładkie wymijające pierdy. Tak sobie Morawiecki premierze RP myślę, że w Monachium zachowałeś się jak trzeba, a dzisiaj no cóż pozostawię bez komentarza, bo złodziej korupcyjny z Izraela narzucił ci swoją narrację. Chodzą słuchy, że wywiad Izraela wie co mają na taśmach kelnerzy, podobno jest sporo nagrań z ludźmi PiSu i teraz ci są szantażowani.. Panie premierze Izrael to wróg Polski i koniec ceregieli w tym temacie. Nagłaśniać nazwiska oprawców z tej nacji, rozsyłać dowody też tych żydów z NKWD, mówić o zbrodniach żydowskich na polskim narodzie w czasach stalinowskich!!! Panie Morawiecki premierze Polski, suwerennej Polski, jak do tej pory, to Izrael kłamstwami przed całym światem pluje Nam w twarz. Polska nie umie się obronić?! Dosyć mamy lawirowania i kłaniania się w pas tak zakłamanemu krajowi jakim jest Izrael! Proszę rozmawiać z Izraelem jak równy z równym. Niech każda rozmowa będzie udokumentowana faktami historycznymi, jest IPN do czego, czemu i komu ma służyć?. Proszę głośno powiedzieć całemu Izraelowi i całemu światu, że wśród kolaborantów byli również żydzi i to nie były małe wyjątki. Świat musi poznać prawdziwą prawdę!

  http://m.fronda.pl/a/grzegorz-strzemeckirola-zydow-w-unicestwieniu-wlasnego-narodu-cz-1,106712.html
 • @Husky 17:12:55
  Bibi zaplątał się w swoich degeneratywnych kłamstwach 18.02.2018 16:28
  Netanyahu powiedział, że Polacy ukrywali przez nazistami jego matkę, ale gdy Niemcy już uciekali z tego miasteczka, to ci Polacy pobiegli za Niemcami i powiedzieli Niemcom, że przechowują żydów. Netanyahu dodał: "tej prawdzie nie można zaprzeczać".
 • @Husky 17:12:55
  Należy na cały świat pokazywać dokumenty sprawstwa niemieckiego i żydowskiego wobec Polaków, szczególnie na wschodzie polski i żydów w gettach: warszawskim, łódzkim, krakowskim. Film dla dorosłych:

  https://www.youtube.com/watch?v=yf_4Hdl2ICE&feature=youtu.be

  W tym materiale archiwalnym widać jak żydzi współpracujący z niemieckimi faszystami traktowali pozostałych żydów.
  https://www.youtube.com/watch?v=yf_4Hdl2ICE&feature=youtu.be

  A tu jest wytłumaczenie dlaczego ci kaci żydowscy czują się niewinni

  https://www.youtube.com/watch?v=O6UFBodfgj8
 • @Husky 17:12:55
  Jak by nasz premier był chrześcijaninem, to by zapowiedział sekretarce, że jest dzisiaj nieosiągalny, bo udaje się do kościoła. Finkelstein urodzony w NY dziecko polskich żydów z getta warszawskiego w swojej książce "Przedsiębiorstwo holokaust" napisał: Jeżeli żydzi są nielubiani na całym świecie bez względu na wyznanie i krąg kulturowy to przyczyn takiego stanu rzeczy należy szukać w samym narodzie żydowskim a nie na zewnątrz...

  wedlug-normana-finkelsteina-nigdy-nie-bedzie-dobrych-relacji-zydow-z-polakami/
  Obecnie mamy doskonałą sytuację polityczną, jest ona spowodowana wzmożonymi atakami na środowiska żydowskie w zachodniej Europie. Koszerne sklepy, żydowskie szkoły, wszystkie synagogi, muszą być pod specjalną ochroną, przed atakami imigrantów islamskich. Sam Izrael, jest otoczony ze wszystkich stron nieprzyjaciółmi. Konflikt z Polską to ich totalna głupota, która może nawet prowadzić do unicestwienia państwa Izrael. Szewach Weiss powiedział, że Armia Radziecka była Armią żydowską, bo służyło w niej ponad 900 000 żydów. Ponad 95% oficerów politycznych w tej armii to byli żydzi. W Izraelu są pomniki Armii Czerwonej, a święto kapitulacji przed Sowietami jest obchodzone w Izraelu jako święto państwowe, a nie dzień końca II Wojny Światowej, i kapitulacji przed Aliantami. W Izraelu sowiecka narracja stalinowska jest traktowana jako państwowa.
 • @Husky 17:12:55
  Proszę przeczytajcie-warto http://kontrowersje.net/ronen_bergman_ydowski_nacjonalista_i_k_amca_specjalista_od_mossadu_i_propagandy
  Tak pokrętne i sprzeczne są jego bajeczki o jego rodzinie w czasie wojny, że staje się oczywiste, że chce ukryć to, co jego rodzina naprawdę robiła w czasie wojny - czy była w partii komunistycznej ZSRR i była w komitetach powitalnych bolszewików w 1939 roku i była w komitetach komunistycznych i wydawała bolszewikom polskich patriotów?
 • @Husky 17:12:55
  Morawiecki powiedział, że Polacy odpowiadają za część holokaustu/holokitu, a dzisiaj także powiedział, że żydzi za żadną część holokaustu/holokitu nie odpowiadają. Czyli rozdwojenie jaźni? czy serwilizm, włażenie na sucho w dupę żydowi Natanyahu? Oceńcie sami. Rząd polski źle i nieodpowiedzialnie broni Polaków. Bo tylko nawet na tej podstawie, można żądać odszkodowań za holokaust/holokit. Nasza sytuacja się jak widać z coraz bardziej sprzecznych i wykluczających się wypowiedzi przedstawicieli rządu pogarsza z każdą ich wypowiedzią.
 • @Husky
  Wysłałem do CBA i ABW. Zbadajcie wille w Szwajcarii, syna zbrodniarza pułkownika z NKWD/Smierszy/UB Stolzmana alias Kwaśniewskiego obok wilii są wille "śp" Kulczyka i innych żydów związanych z oszustwami w Polsce, o rozkradaniu Polski, jakoś cichutko? Czyżby służby miały wakacje?
 • @ kundel - masz fuchę, naganiasz owieczki na PiSdzielcowy podwórzec
  Czyś ty kundel ocipiał, żeby lansować kolejną małpę z żydowskiego cyrku na polskiego patriotę - ?
 • @Rzeczpospolita 19:54:25
  to tam u was już w tym Otwocku koniec szabasu
  shalom bracie
  shalom
 • @Husky
  Polacy ratujący żydów popełniali grzech przeciwko swojej rodzinie bo wiedzieli, że grozi im w razie czego śmierć. Mamy nadzieję, że Polacy już nie będą lekkomyślnie narażać swoje rodziny dla żydów.
 • @kula Lis 67 20:30:41
  Mateusz Morawiecki absolwent historii na uniwersytecie nie ma pojęcia.
  Zbigniew Hołdys absolwent szkoly podstawowej ma pojęcie.

  https://pbs.twimg.com/media/DWVo9_aX0AAWVaX.jpg
 • @kula Lis 67 20:30:41
  Dzisiaj 52. rocznica odejścia wielkiego publicysty i obserwatora życia politycznego - Stanisława Mackiewicza (1896-1966). "Polska jest krajem odważnych żołnierzy i tchórzów cywilnych" - coś w tym jest.

  https://pbs.twimg.com/media/DWTWojTW0AIW3Hf.jpg
 • @kula Lis 67 19:12:10
  Prężna pani premier
  https://pbs.twimg.com/media/DWU_nnOX4AAyCGv.jpg
  Premier
  https://pbs.twimg.com/media/DRlGrgEX0AUb7BM.jpg
 • @
  Zobaczcie jak byliśmy robieni w wała tyle lat. Lis robił program w telewizji publicznej i brał za odcinek kilkaset tysięcy złotych. Nagle jak przeszedł na wolny rynek, ogląda go pies, córka i ex.

  https://pbs.twimg.com/media/DV2WTcfXcAIMFl4.jpg
 • @Husky 20:46:23
  Naprawdę zupełnie nie rozumiem, dlaczego Morawiecki tak płaszczy się i poniża przed tym szubrawcem Mileikowskim (to obecnie, a jakże: Nie-ten ja-huj.). Więcej godności!
 • @kula Lis 67 21:24:48
  Myśleli,myśleli i wymyślili....
  Jeśli Światowy Kongres Żydów zażąda przeprosin to
  PMM MUSI PRZEPROSIĆ!!!

  Żałosne trzy kreatury

  http://bi.gazeta.pl/im/05/e3/c3/z12837637V,Piotr-Stasinski--Seweryn-Blumsztajn-i-Dominika-Wie.jpg
 • @kula Lis 67 21:24:48
  Konflikt polsko-izraelski zmusza polityków totalnej opozycji do drastycznych decyzji.
  Niestety, nie wszyscy poznali dokładnie żydowskie zwyczaje.

  https://pbs.twimg.com/media/DWWKBIrWsAAOGtp.jpg
 • @
  Tak było przed amb. Polski w Izraelu

  https://pbs.twimg.com/media/DWVnKKTX0AEgJBo.jpg
 • Jeśli p. Morawiecki coś zdetonował, to tylko raczej trzymał lont, a zapałki
  ktoś inny

  https://www.jta.org/2017/12/08/news-opinion/world/poland-appoints-ex-banker-with-jewish-roots-as-prime-minister
 • @
  Nareszcie to ogarniam. Ci, którzy kolaborowali, to byli POLSCY Żydzi,
  a ci, którzy ginęli, to byli Żydzi IZRAELSCY.
  Czy tak jest OK, panie Netanjachuju
 • @Husky 07:58:26
  Ronen Bergman przyłapany na kłamstwie? Matka, która "odebrała przed wojną nagrodę od ministra", miała w czasie Holokaustu 5 lat?!

  https://wpolityce.pl/polityka/382126-ronen-bergman-przylapany-na-klamstwie-matka-ktora-odebrala-przed-wojna-nagrode-od-ministra-miala-w-czasie-holokaustu-5-lat

  Ps..Następny żydowski mitoman, oni (żydzi) chyba cierpią na jakieś zbiorowe kłamstwo! Żydzi na kłamstwie i mitach budują swoją tożsamość! Oni nie odróżniają kłamstwa od prawdy. Prawdą jest wszystko to co powie żyd i co służy żydostwu. Kłamstwo na którym zyskują żydzi nie jest kłamstwem tylko mądrością etapu. Tak uczy ich talmud. Każdy żyd to oszust, kłamca,manipulator i oszczerca. Każdy wyssał to z mlekiem matki. Nie dziwmy się, że będzie przybywało takich manipulatorów, którzy będą mówić o heroizmie swoich matek w wieku 5 lat. To nawet nie dziwi, u nich to standard. Kłamliwe historyjki o rodzinie. Nawet jak ktoś przyłapie ich na kłamstwie, to bez konsekwencji, zawsze mogą się wyłgać że źle pamiętali lub nieżyjący przodek coś przekręcił. Tylko rzetelne źródła historyczne i statystyki. Niech w końcu rząd odpowie żydom, z pomocą historyków zamieści informacje o żydowskich współpracownikach nazistowskich Niemiec na swych stronach w sieci, po angielsku i z odwołaniami do źródeł historycznych. No to wyszło na to, że ten żydowski konfabulant jednak podpada pod ustawę o IPN. Należy przeczołgać chwasta pokazowo.
 • Husky komentarze zablokowane.
  Smutne. Prof. Śpiewak dokłada w "SE": "Książka Hannah Arendt jest nieprawdziwa. Premier nie potrafi się wyzwolić z etnicznego myślenia"

  https://wpolityce.pl/polityka/382141-smutne-prof-spiewak-doklada-w-se-ksiazka-hannah-arendt-jest-nieprawdziwa-premier-nie-potrafi-sie-wyzwolic-z-etnicznego-myslenia
 • @Husky 07:58:26
  AFERA HOTELU POLSKIEGO-HAŃBA ŻYDÓW-TAJEMNICA ZBRODNI I KOLABORACJI...W okresie II wojny światowej szwajcarskie organizacje żydowskie rozpoczęły organizować dla żydów z Generalnego Gubernatorstwa paszporty z państw południowoamerykańskich, ponieważ żydzi będący obywatelami państw, z którymi III Rzesza nie prowadziła wojny, nie podlegali wszystkim zarządzeniom okupanta. Do warszawskiego getta największa ilość tych dokumentów zaczęła docierać na przełomie 1942 i 1943 roku po akcji wysiedleńczej, a więc duża część adresatów paszportów nie żyła. Żydowscy kolaboranci - Lolek Skosowski i Adam Żurawin w porozumieniu z warszawskim gestapo postanowili wykorzystać tę niedoręczoną pocztę. Rozpoczęli sprzedaż paszportów żydom ukrywającym się po aryjskiej stronie, po czym internowano ich w Hotelu Polskim przy ul. Długiej 29, by tam czekać na wyjazd za granicę. Do Hotelu Polskiego zgłaszali się żydzi z całej Warszawy. W rzeczywistości byli oni wywożeni do obozów koncentracyjnych, bądź na Pawiak, gdzie ich rozstrzeliwano. Szacuje się, że przez Hotel Polski przeszło ok. 2500 osób.
 • @kula Lis 67 09:02:18
  Żyd Lolek Skosowski: przedwojenny bogacz,funkcjonariusz Gestapo,agent PPR i GL,sprawca śmierci 2500 Żydów i kilkuset Polaków.Został wyrokiem Sądu Specjalnego skazany na śmierć i zlikwidowany przez AK 1.XI.43 w"Gospodzie Warszawskiej" przy ul.Nowogrodzkiej

  https://pbs.twimg.com/media/DWVSLwhWkAADIGI.jpg
 • @kula Lis 67 08:37:48
  Takiego srania we własne gniazdo nie było w całej historii Polski! Czy to są potomkowie najgorszego sortu robactwa, jakie wydała polska ziemia?


  Kamiński dla Jerusalem Post o tym, że trzyma kciuki, aby Morawiecki okazał się jedynie głupi, a nie bezwzględny. Już wiecie, dlaczego Izrael wygrywa ten konflikt? Bo wszyscy, nawet u progu wyborów z zaciekłe atakowanym za korupcję Netanyahu, mówią jednym głosem na zewnątrz.

  Wyjątkowo oślizła kanalia..

  https://pbs.twimg.com/card_img/965383817723809793/xxrXX6YV?format=jpg&name=600x314
 • Viktor Orban: Grozi nam niebezpieczeństwo z ..............
  z zachodu

  To niebezpieczeństwo, według premiera Węgier, "ściągają im na głowę" politycy w Brukseli, Belinie i Paryżu, którzy chcą, by Węgry przejęły ich politykę. - Tę politykę, która uczyniła ich krajami imigracyjnym i otworzyła drogę do schyłku kultury chrześcijańskiej oraz zdobywania pola przez islam – podkreślił w przemówieniu.
  Węgierski premier oświadczył też, że rząd nie będzie patrzeć bezczynnie na fakt, że są osoby, które działają na rzecz realizacji planu Sorosa. Amerykańskiemu finansiście George’owi Sorosowi władze węgierskie zarzucają chęć sprowadzenia do Europy milionów imigrantów.
  Jeśli będzie trzeba, rząd użyje jeszcze silniejszej broni prawnej – zapewnia Orban. Premier wymienił tu przede wszystkim pakiet projektów ustaw antyimigracyjnych, który rząd niedawno złożył w parlamencie.
 • @kula Lis 67 09:02:18
  zrobili to ci ktorzy dziś chcą decydować kto jest Sprawiedliwym Wśród Narodów Świata
  pewnie we własnych domach wszystkie lustra potłukli ...

  https://pbs.twimg.com/media/DWVJopqX0AIlJ6D.jpg
 • @kula Lis 67 08:37:48
  POsłowie Targowicy w drodze do Lidla prosić o azyl .

  https://pbs.twimg.com/media/DWYqYVUW0AA4En2.jpg
 • @Husky 09:56:26
  Spośród agentów „trzynastki” wywodziła się również spora część Żydowskiej Gwardii Wolności – „Żagwi” – specjalnie stworzonej przez warszawskie Gestapo i głęboko zakonspirowanej organizacji, w której czołową rolę odgrywał Leon Skosowski „Lonek”. „Żagiew” działała zarówno w getcie warszawskim, jak i poza nim. Zasłynęła przede wszystkim z potężnej afery, której ofiarami padły setki żydów. Na początku 1943 r. w Hotelu Polskim przy ul. Długiej w Warszawie ulokowana została specjalna ekspozytura „Żagwi”. Grupa żydowskich agentów naganiaczy odszukiwała zamożnych żydów i w zamian za pieniądze oferowała im paszporty, wizy oraz możliwość wyjazdu do innych krajów. Stawką było co najmniej 20 złotych dolarów od głowy ( tzw. "twarde dwudziestki"). Do Hotelu Polskiego zgłaszali się żydzi z całej Warszawy, licząc, że dzięki posiadanym środkom będą mogli rzeczywiście wyjechać z Polski. Tam kupowali paszporty i oczekiwali na dalszą podróż za granicę. Była to jednak sprytna pułapka, od początku wymyślona przez warszawskie Gestapo, które w ten sposób wywabiało żydów z kryjówek po "aryjskiej" stronie, by później ich zamordować. Szacuje się, że w wyniku całej prowokacji Niemcy mogli ująć i zamordować nawet 2,5 tysiąca żydów. Podziemny Żydowski Związek Wojskowy (ŻZW) wytropił działalność „Żagwi” i przy współpracy AK na agentach wykonano 70 wyroków śmierci. Jednym z ostatnich zlikwidowanych był Leon Skosowski. Całość tutaj

  dakowski.pl/index.php
 • @Husky 09:56:26
  Oburzające! Prezydent Izraela o słowach premiera Morawieckiego: "Mówienie, że nasi ludzie kolaborowali z nazistami, jest nowym dnem". Prezydent Izraela Reuwen Riwlin skrytykował wypowiedź polskiego premiera Mateusza Morawieckiego w Monachium, nazywając ją „nowym dnem” i ocenił, że światowych przywódców należy edukować w kwestii Holokaustu. Mówienie, że nasi ludzie kolaborowali z nazistami, jest nowym dnem stwierdził Riwlin, zwracając się do głównych przedstawicieli żydowskiej diaspory, biorących udział w konferencji w Jerozolimie. Jego wypowiedź przytoczył w niedzielę późnym wieczorem portal Times of Israel. Dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek musimy pracować, by edukować świat, nawet niektórych z jego przywódców, na temat ciemnych czasów, strasznych zbrodni popełnionych przez nazistów i ich stronników dodał prezydent Izraela. Ps..Reuwen Riwlin to niemiecki żyd. Byli żydowscy kolaboranci. Tak mówi starsze pokolenie Niemców.....I o czym my tu mamy z tymi tumanami z Izraela rozmawiać jak sam prezydent nie zna czy raczej nie chce znać bo dla nich bardzo niewygodna, historii jak jego bracia kolaborowali z Niemcami i wysyłali swoich do obozów ! Kto jak kto, ale już prezydent jakąś wiedzę powinien mieć. Jeżeli taka wiedza jest tajna w Izraelu, to powinien chodzić na tajne komplety nauczania. Ten człowiek to wypisz wymaluj Haim Rumkowski z getta jakie Niemcy stworzyli w Łodzi. Zapytał bym go dlaczego ścigają tak prawego uczonego człowieka jakim jest Norman Finkelstein, dlaczego? Prawie wszyscy żydzi to albo kłamcy albo potomkowie szmalcowników i kolaborantów Hitlerowskich. Uczciwi i biedni żydzi zginęli. Dlatego w Yad Vashem nie ma honorowych odznaczeń dla żydów. Te słowa prezydenta Izraela winny uświadomić wszystkim Polakom, że pan premier Morawiecki ma całkowitą rację w sporze na temat kolaboracji obywateli poszczególnych państw w tym żydów wtedy polskich obywateli z niemieckim i sowieckim okupantem. Bo ta kolaboracja przez was żydów, to naprawdę zasługuje na miano "dna". Prawdziwe dno osiągniecie dopiero jak już powiemy co mamy do powiedzenia. Będziecie zdruzgotani. Tylko prawda was wyzwoli żydzi. Panie Riwlin pan się dokształć bo takich żydowskich kolaborantów było tysiące, widać że prawda kole w oczy żydów! Oni nie tylko kolaborowali, oni swe rodziny, żony dzieci ładowali do wagonów i wysyłali do obozów, tak się niszczyliście, nawet rodzina dla was była niczym jak szło o pieniądze żydzi byli najkrwawszymi katami wobec swoich i innych nacji w tym Polaków. Tą edukację winien zacząć od siebie dając przykład. Nie trzeba zbyt wielkiego wysiłku aby posiąść minimalną wiedzę o tym jak postępowali żydzi wobec siebie w czasie okupacji na terenie Polski. On widać nawet nie wie ile tysięcy spraw za kolaborację i za zbrodnie przeprowadzono po II WŚ tylko w samym Izraelu? Panie prezydencie Izraela to pana trzeba edukować to pan próbuje karmić własny naród kłamstwem i pobudzać do nienawiści ! To prawda , Izrael sięgnął dna ! Byli żydowscy kolaboranci i nie zakłamiecie prawdy. Prawdziwe dno osiągniecie dopiero jak już powiemy co mamy do powiedzenia. Będziecie zdruzgotani. Rozumiem dlaczego was z całej Europy goniono. Na nieszczęście nasze, przodkowie nasi was tu osiedlili. Nigdzie was nie chciano. Dożyliśmy czasów w których publiczne powiedzenie prawdy historycznej okazuje się być antysemityzmem i negowaniem holokaustu/ holokitu maski opadły a Azari poderżnęła izraelskiej polityce historycznej żyły. Polacy uratowali tysiące żydów nie przed Polakami czy Niemcami ale przed samymi żydami. A co mówi polski prezydent? Kiedy Duda wyjdzie z szafy? Jego milczenie w obecnej sytuacji opluwania Polski świadczy dobitnie o tym, że jest on wybranym przez Polaków prezydentem wszystkich żydów. A tzw. "polski" prezydent milczy, nabrał doradców typu żydówka Romaszewska, więc czeka na SMSa od babci widać.
 • @kula Lis 67 08:28:27
  Od samego początku miałem wrażenie że może coś nie grać. Zapewne Ronen Bergman zignoruje prośbę o wyjaśnienie ale spróbować warto:. Wszystko jednak wskazuje na prowokację.
 • @Husky 14:37:54
  Amerykańska pisarka w „Haaretz”: Żydzi uważają wszystkich Polaków za antysemickie bestie. Niemców natomiast usprawiedliwiają na każdym kroku. „Polacy entuzjastycznie przyczynili się do ludobójstwa sześciu milionów żydów. Zrobili to, ponieważ są zagorzałymi katolikami, prostymi i szowinistycznymi. Dlatego prawomyślni obserwatorzy muszą nieustannie wzywać Polaków do porzucenia ich postawy defensywnej, przyznania się do winy i dokonania zadośćuczynienia” - pisze na łamach izraelskiego dziennika „Haaretz” amerykańska pisarka i poetka Danusha V. Goska, wykładowca literatury na Uniwersytecie Williama Patersona w New Jersey. Jak twierdzi Goska polsko-żydowskie relacje zostały sprowadzone do prostego równania, w którym czarne (czyli źli Polacy) znacznie przewyższa białe (Polacy, którzy zachowali się właściwie, jak choćby Jan Karski). Takie podejście jest jednak intelektualnie i etycznie nieuczciwe, nie tylko dlatego, że wypacza tysiąc lat relacji polsko-żydowskich oraz horror lat 1939-1945, ale także ponieważ nie pozwala na to, by widzieć historię jasno i wziąć za nią etyczną odpowiedzialność
  podkreśla autorka książki „The Brute Polak Stereotype, Its Role in Polish-Jewish Relations and American Popular Culture” (Biegański. Stereotyp Polaka bydlaka w stosunkach polsko-żydowskich i w amerykańskiej kulturze popularnej). Według niej łatwiej zrucić winę na rzekomo prostych i katolickich Polaków niż na „elitarnych niemieckich nazistów”. W mojej książce zbadałam, jak ludzie mówią o Holokauście, jego ofiarach i sprawcach. Wielu, ale nie wszyscy z tych, z którymi rozmawiałam mówili o Polakach zupełnie inaczej niż o Niemcach. Odnośnie Polaków używa się słownictwa trzewnego, z widocznymi odniesieniami do świata zwierząt. Np. w pamiętniku Fanii Fenelon z Auschwitz pod tytułem „Gra na czas”. Fenelon pisze, że Polacy wykazują „szczególnie niepokojące” bestialstwo; są „potworami”, „świniami”, „sukami”, „szkodnikami” wylicza amerykańska pisarka i literaturoznawczyni. Jak zaznacza ocaleli nie stosują takiego języka gdy piszą i mówią o Niemcach. Fenelon opisuje jednego z nazistowskich oficerów: „Boże, jaki był przystojny. Tak przystojny, że dziewczyny instynktownie uruchamiały dawno zapomniane odruchy z innego świata, i palcami poprawiały rzęsy, gryzły usta, by nabrzmiały oraz poprawiały spódnice i koszulki. Pod spojrzeniem tego człowieka znów poczuły się kobietami. Ten nazistowski oficer z lekkością i nieporównywalnym stylem nosił swój mundur. Śmiał się i żartował świadomy swojego uroku”. Tak Fenelon opisała dr. Josefa Mengele pisze Goska. Jej zdaniem wielu Żydów nie uważa nazistów za przedstawicieli niemieckiego narodu, narodu uważanego przez nich powszechnie za „cywilizowanego” i „przyzwoitego”. W przeciwieństwie do zacofanej, szarej, gotyckiej, prymitywnej i katolickiej Polski. Jeden wariat, czyli Hitler oraz poniżająca porażka Niemiec w I wojnie światowej wraz z traktatem z Wersalu zmusiła ogólnie przyzwoitych Niemców do popełnienia zbrodni antysemickich opisuje pisarka sposób rozumowania wielu żydów, w tym ocalałych z Holokaustu. Polacy z drugiej strony jak mówił były premier Izraela Yitzak Shamir „wyssali antysemityzm z mlekiem matki”. Wszyscy Polacy zawsze czyhali i zawsze czyhać będą na żydów. Naukowcy, którzy porzucili rasistowskie podejście w odniesieniu do innych narodów wciąż uważają, że można w ten sposób podchodzić do Polaków. Świadczy o tym choćby artykuł Paula Bermana w New Yorkerze z 1994 roku, w którym pisze on o „najciemniejszej Polsce” przekonuje Goska dalej. Według niej naukowcy starają się odróżnić nazistów od Niemców. Gdy chodzi jednak o zbrodnie popełnione przez pojedynczych Polaków wszyscy Polacy są winni. Wszyscy bez wyjątku. Profesor Joan Mellen choćby pisze: „Polacy są winni. Polacy wszystkich klas społecznych. Stary porządek oraz armia, nowy komunistyczny aparat, kardynałowie i biskupi to wszyscy konspirowali ze sobą by zabić ostatnich pozostałych w Polsce żydów”. Proszę zauważyć przymiotnik: WSZYSCY. Wszyscy Polacy są antysemitami. Wszyscy Polacy mordowali. Polacy to czyste zło wylicza pisarka i poetka. I przypomina jak Elie Wiesel mówił o powojennym antysemityzmie w Polsce: „wszystko to co prymitywne, odrażające, i brzydkie w ludzkim zwierzęciu”. W ten sposób to nie niemieccy naziści tylko prości polscy chłopi stali się wzorem zbrodniarza Holokaustu. Łatwiej jest bowiem zaakceptować, że prości chłopi mordowali żydów niż , że czyniły to światłe, postępowe, laickie i nowoczesne elity niemieckie, które przecież niemal niczym nie różnią się od dzisiejszych światłych, zachodnich elit twierdzi Goska. Według niej nazizm i naukowy rasizm nie wyrosły bowiem z wiosek ani kościołów. Tylko z uniwersytetów, miejsca które „miało zrobić z nas wszystkich lepszych ludzi. Popieram wolność słowa i jestem przeciwna ustawie o IPN. Ale wzburzenie, który nastąpiło po uchwaleniu ustawy nie opadnie tak długo jak ten fałszywy stereotyp nie zostanie obalony. Potrzebujemy lustra. Autorami okrucieństw nie są oni, tamci, tylko my zaznacza pisarka.

  haaretz.com


  Ps...Żydów krew zalewa że może skończyć się wyciskanie soków z Polski. A jaką kulturą dysponują żydzi niech świadczą ich akcje na polską ambasadę. Trzeba im uświadamiać, że nie są kryształowym narodem za jaki się uważają. A któż to witał najeźdźców niemieckich i sowieckich kwiatami...? Czyż to nie byli żydzi? Tak podziękowali krajowi, który ich przyjął, podczas gdy wszystkie inne wystawiły środkowy palec...
 • @Husky 09:56:26
  Zapytał izraelskiego rozmówcę, dlaczego żydzi popierają imigrację, ale nie do Izraela. Reakcja, która mówi wszystko [WIDEO]

  https://youtu.be/ipvirWBNevs
 • @Husky 14:37:54
  Jak to było z matką Ronena Bergmana i jego rodziną zamordowaną podczas Holokaustu?

  https://wpolityce.pl/polityka/382198-jak-to-bylo-z-matka-ronena-bergmana-i-jego-rodzina-zamordowana-podczas-holokaustu

  Ps...Tu nie chodzi o tzw ocalonych, nawet nie chodzi o holokaust/holokit, po prostu Polska ma przyłączyć się do utrzymywania państwa Izrael łożąc na to gruba kasę. Ronen Bergman kłamie, Yair Lapid kłamie, oni wszyscy kłamią, bo to są izraelscy prowokatorzy, których zadaniem jest nakręcanie hejtu przeciwko Polsce. Władzie polskie powinny potraktować ich odpowiednio słowem i czynem. Wniosek jest prosty - trzeba umieć kłamać, a tworzenie kłamstw jest trudniejsze niż mówienie prawdy. O tym wiedzą najlepiej agenci wywiadu i propagandyści. Gość "kształcóny", a wychodzi na głupka.
 • @Husky 14:37:54
  https://a1.warszawskagazeta.pl/media/k2/items/cache/f098f36eba9b964449f01fde2818ef52_L.jpg


  Przedstawiamy twarde fakty historyczne! Francuzi są odpowiedzialni za śmierć tysięcy żydów!.....Napisane przez fit.

  W czasie II wojny światowej do władz niemieckich na terenie Francji wpłynęły 3 mln listów, w większości denuncjujących żydów lub zdradzających miejsce ich przebywania pisze na łamach najnowszego numeru tygodnika Warszawska Gazeta dr Rafał Brzeski. Dlaczego Warszawska Gazeta zajmuje się tym tematem?

  Minister spraw zagraniczych Francji Jean-Yves Le Drian publicznie uznał, że nowelizacja ustawy o polskim IPN jest niewłaściwa i godna potępienia. Jego zdaniem pamięć o Holokauście należy głosić „wszędzie, regularnie, systematycznie”. To bardzo mądre zalecenie. Należy głosić wszędzie, że w czasie II wojny światowej do władz niemieckich na terenie Francji wpłynęły 3 mln listów, w większości denuncjujących żydów lub zdradzających miejsce ich przebywania.

  Dr Brzeski wskazuje: Należy też przypominać, że ukazujący się w Paryżu tygodnik „Au Pilori” ogłosił w grudniu 1940 r. wśród 60 tys. swoich czytelników konkurs na najlepszy pomysł, jak pozbyć się żydów. Nagrodami były jedwabne pończochy. Wśród nagrodzonych rozwiązań znalazły się: wywieźć do dżungli i wygnać na żer dzikich zwierząt, deportować do kolonii dla trędowatych oraz spalić w piecach krematoryjnych. Wydaje się, że z rad czytelników francuskiego tygodnika skorzystali logistycy Adolfa Eichmanna, głównego koordynatora Endlösung, niemieckiego programu „ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej”.

  I dodaje: Wszędzie należy też rozgłaszać, że we wrześniu 1941 r. w budynku szkoły języków obcych Berlitza przy boulevard des Italiens otwarto wystawę „Le Juif et la France” („Żydzi i Francja”), którą odwiedzały tysiące paryżan, z uwagą słuchając wykładów, jak z wyglądu rozpoznawać żyda.

  Przeczytajcie o wiele więcej przykładów francuskich morderstw na żydach, na łamach najnowszej Warszawskiej Gazety!
 • @Husky 09:27:55
  http://wolnosc24.pl/wp-content/uploads/2017/02/adolf_hitler_nazisci_niemcy_wolnosc24pl.jpg

  Szok! „Polacy to bestie”. „Niemcy to cywilizacja”. Tak rozumują żydzi. Całość pod linkiem.

  http://wolnosc24.pl/2018/02/19/szok-polacy-to-bestie-niemcy-to-cywilizacja-tak-rozumuja-zydzi/
 • @Husky 09:27:55
  Korwin-Mikke: Żyje wielokrotnie więcej żydów skrzywdzonych przez Polaków niż żydów skrzywdzonych przez Niemców.


  http://nczas.com/wiadomosci/polska/korwin-mikke-zyje-wielokrotnie-wiecej-zydow-skrzywdzonych-przez-polakow-niz-zydow-skrzywdzonych-przez-niemcow/
 • @kula Lis 67 14:59:21
  Kłamca holokaustu – pokazywany tatuaż z Auschwitz okazał się wytatuowanym już po wojnie!

  Mówił, że był więźniem Auschwitz. Przez całe życie kłamał

  https://pbs.twimg.com/media/DWaH1H6WkAATIPm.jpg
 • @Husky 09:27:55
  Żydzi chcą od Polski 300.000.000.000 dolarów. Warto przypomnieć, że już w 1997 roku władze III RP gigantyczny majątek. W 2013 roku w artykule „Kadisz za milion dolarów” Wojciech Surmacz we współpracy z Nissan Tzur oskarżył Żydów o megageszeft jakiego mieli się rzekomo dopuścić w III RP w związku z majątkiem, który rząd III PR przekazał gminom żydowskim z 1997 roku.

  Majątek który chcą przejąć Żydzi ma być wart -zdaniem Forbesa -ponad 1.000.000.000 dolarów. Żydzi dostali już, według ustaleń miesięcznika, 500 nieruchomości, często zabytkowych – synagog, mykw, ubojni rytualnych i cmentarzy. Uzyskane pieniądze, zdaniem Wojciecha Surmacza, trafiły nie na cele zachowanie zabytków kultury żydowskiej, a na konta Związku Wyznaniowych Gmin Żydowskich i Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego. Informacje o sprzedaży synagog i cmentarzy potwierdził Forbesowi Jakub Szadaj – lider Niezależnej Gminy Wyznania Mojżeszowego.

  Forbes ujawnił, że gminy te dostały z budżetu państwa w latach 1997–2009, nieruchomości warte ponad 205.000.000 złotych. Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji poinformowało, że dodatkowo z budżetu państwa w formie transferów finansowych za mienie, którego nie można dać w naturze Żydzi dostali 82.000.000. Redakcji nie udało się ustalić jakiej wartości były nieruchomości przekazane z budżetu państwa w latach 2010–2013, bowiem rządowa komisja nie prowadzi takich zestawień – komisje do spraw restytucji mienia innych związków wyznaniowych takie zestawienia prowadzą i bez problemu o nich informują.

  Przekazane na własność Żydom cmentarze, które przetrwały II wojnę światową i prawie pół wieku komunizmu, dziś są przez Żydów sprzedawane jako działki komercyjne. Podobnie dzieje się z zabytkowymi synagogami. Przedstawiciele społeczności żydowskiej twierdzą, że pieniądze z sprzedaży trafiają na utrzymanie innych zabytków kultury żydowskiej na ziemiach polskich – zdaniem miesięcznika tak się nie działo. Warto w tym kontekście przypomnieć o 100.000.000 złotych, jakie zostały przekazane z kieszeni polskich podatników pod koniec 2017 roku na renowacje popadającego w ruinę cmentarza żydowskiego w Warszawie.

  Według Forbesa ludzie związku gmin za każdą z uzyskanych 500 kamienic należących do państwa dostawali od związku gmin 1 procent odzyskanego mienia – wartość samego szpitala przy ulicy Leszno w Warszawie szacowano na prawie 20.000.000 złotych, więc 1 procent wynosi 200.000 złotych. Inną formą transferów do prywatnych kieszeni była sprzedaż osobom z związku gmin nieruchomości poniżej wartości. Przedstawiciele globalnej społeczności żydowskiej akceptują taką politykę Żydów w III RP.

  Forbes przypomniał na swoich łamach, że Związek Wyznaniowych Żydowskich zrzesza 1200 wyznawców judaizmu – z 1 miliarda dolarów, które chcą przejąć Żydzi przypada więc po 83.500 dolarów czyli 269.000 złotych na jednego członka gminy. Prócz nich III RP według Centrum Mojżesza Schorra zamieszkuje 100.000 innych Żydów. Władze gmin żydowskich nie chcą przyjmować nowych członków, by – zdaniem miesięcznika – nie stracić kontroli nad pieniędzmi.

  Według informacji miesięcznika 1996 nie było sukcesora prawnego przedwojennych gmin żydowskich, tak jak miało to miejsce w wypadku np. parafii katolickich. Rządząca SLD zadecydowała wówczas więc, że ustawa będzie dotyczyć nie odzyskania, czyli restytucji mienia, tylko przekazania mienia z majątku państwa związkowi gmin. Co samo w sobie było dla wielu sprzecznym z prawem skandalem.

  Pod naciskiem globalnych środowisk żydowskich politycy SLD prezydent Aleksander Kwaśniewski, premier Włodzimierz Cimoszewicz, i szef MSW Leszek Miler, jako przywódcy rządzącej lewicy, zadecydowali o uchwaleniu w 1997 ustawy, z godnie z którą przekazano majątek Żydom. W 1999 Żydzi z Polski ustalili z Żydami z USA reprezentującymi Światowy Kongres Żydów i Światową Organizację Restytucji Mienia Żydowskiego, że amerykańscy Żydzi zyskają połowę majątku przekazanego przez władze polskie Żydom za 800.000 dolarów zainwestowanych w prawne uzyskiwanie mienia. Do przeprowadzenia odzyskiwania mienia Żydzi z USA i III RP powołali Fundację Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego. Już wtedy planowano komercyjną sprzedaż odzyskiwanych cmentarzy.

  Tematykę restytucji mienia żydowskiego poruszył też Wojciech Surmacz w wydanym przez Frondę, zbiorze wywiadów „Klincz? Debata polsko – żydowska” poświęconych relacjom Żydów i Polaków, autorstwa Gabriela Kayzera.

  W wywiadzie tym Wojciech Surmacz stwierdził, że Związek Gmin Wyznania Żydowskiego w RP powstał z inspiracji funkcjonariuszy WSI, a jego szefostwo miało mieć związki z UB i SB. Celem powstania związku było przejęcie majątku przed wojną należącego do gmin żydowskich, które w III RP nie miały swoich następców prawnych.

  Według Surmacza WSI miał doświadczenie w bezprawnym przywłaszczaniu majątków z okresu stanu wojennego. Już w 1981 w WSW (poprzedniczce WSI) powstały komórki zajmujące się przejmowaniem na postawie spreparowanych dowodów majątków bezpotomnie zmarłych Polonusów na zachodzie. W czasie transformacji ustrojowej część funkcjonariuszy WSW weszła w skład WSI a 2.500 funkcjonariuszy przeszło do biznesu prywatnego i państwowego.

  Zdaniem Wojciecha Surmacza w 1993 powstał World Jewish Restitution Organisation (WJRO) powołany przez Europejski Kongres Żydów, Światowy Kongres Żydów, American Jewish Joint Distribution Committee, żydowską loże masońską B’nai B’rith International, Conference on Jewish Material Claims Against Germany. Kiedy w 1997 zdominowany przez SLD i PSL sejm przyjął ustawę o stosunku państwa do gmin wyznania żydowskiego w Rzeczpospolitej Polskiej, to ZGWŻ i WJRO powołały Fundacje Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego. Nie wiadomo czemu majątkiem po Żydach z II RP mieli zająć się nic z nimi nie mający wspólnego Żydzi z USA (obojętni wobec tragedii Żydów w Europie w czasie II wojny światowej). Skandalem było to, że bezpodstawnie przekazana przez władze III RP kasa trafiła nie do ofiar holocaustu ale do bogatych amerykańskich Żydów. Najważniejsze jednak jest to, że ZGWŻ nie jest spadkobiercą przedwojennych gmin, więc nie była to restytucja tylko przekazanie mienia.

  Zdaniem Surmacza komisja majątkowa przy MSWiA nie wie, ani jak majątek przekazano, ani właściwie komu.

  Majątek przekazany w 1997 roku to nie koniec żydowskich bezpodstawnych roszczeń. Od 2007 roku szefem Projektu HEART instytucji państwa Izrael do spraw restytucji mienia jest były generał izraelskiego wywiadu Rafael „Rafi” Eitan.

  Eitan wraz z innymi Żydami z całego świata w ramach Projektu HEART (Holocaust Era Asset Restitution Taskforce, czyli Grupy Zadaniowa Restytucji Mienia Okresu Holocaustu) lobbował w Polsce w ministerstwach oraz w czasie spotkań z polskimi parlamentarzystami w sprawie restytucji mienia żydowskiego.

  Ps..W TVP, w gazecie polskiej, na niezależnej, w paplaninie różnych Glińskich , Brudzińskich, Sellinów, Czaputowiczów……nic o dobijaniu Polski przez szachrajską międzynarodówkę. Nic. Cisza! Kawa na ławę. Nie ma co się certolić z rabusiami. Najwyższy czas skończyć z tą hucpą, z zakłamywaniem historii. Traktują nas jak idiotów, jak śmieci, jak gojów, którzy będą krwawicą robić na Chazarów. Myślę, że należy rozróżniać tych „gości” , tych którzy z takim zapałem nazywają się żydami i chcą dokonać rabunku Polski, z żydami Izraelitami. Ci roszczeniowi to nie są żydzi Izraelici, lud który znamy z czytań Biblii, to są Chazarowie, lud koczowniczy pochodzenia tureckiego, który przyjął Judaizm dla celów politycznych, który niemiłosiernie łupił i rabował narody słowiańskie, i rozbity w 965 roku przez kniazia kijowskiego Światosława, rozpełznął się po całej Europie, przepędzany przez różne kraje, osiedlał się w Polsce, i skolonizował New York. I jak widać, dalej rabują narody. „Żydzi pozostaną tym, czym zawsze byli; żądni władzy i pieniędzy” (de Gaulle). A potem… A potem… Wiemy, jak to zawsze się dla nich prędzej czy później kończy…
 • @kula Lis 67 16:59:55
  Brak słów na tę "ekspertkę" od siedmiu boleści.
  Te Romaszewskie to chyba jednak stan umysłu, a wiek nie ma tu żadnego znaczenia.

  https://pbs.twimg.com/media/DWZ7VcJWkAAyJJ-.jpg
 • @Husky 09:27:55
  Ronen Bergman – żydowski nacjonalista i kłamca, specjalista od Mossadu i propagandy

  http://www.kontrowersje.net/ronen_bergman_ydowski_nacjonalista_i_k_amca_specjalista_od_mossadu_i_propagandy
 • @Husky 17:37:35
  Dr Ewa Kurek: "Powoli zmierza to wszystko do tego, że jedynymi ofiarami będą żydzi i Niemcy, a my będziemy zapisani jako oprawcy"...


  https://wpolityce.pl/historia/382286-dr-ewa-kurek-powoli-zmierza-to-wszystko-do-tego-ze-jedynymi-ofiarami-beda-zydzi-i-niemcy-a-my-bedziemy-zapisani-jako-oprawcy


  Ps...Dlaczego Gliński nie został jeszcze zdymisjonowany?

  Osobliwy apel organizacji żydowskich: "Oczekujemy przyznania, że antysemityzm zagraża dzisiejszej Polsce i musi być napiętnowany".

  https://wpolityce.pl/polityka/382277-osobliwy-apel-organizacji-zydowskich-oczekujemy-przyznania-ze-antysemityzm-zagraza-dzisiejszej-polsce-i-musi-byc-napietnowany

  Oczekujemy od władz publicznych Izraela przyznania, że antypolonizm zagraża dzisiejszemu Izraelowi i oczekujemy napiętnowania! Posrańcy a co to już w Polsce ustawowo mamy "kochać" żyda ??? won do siebie jak Polska nie pasuje !!! To jest ewidentnie obliczone na ulicę, czyli na zamieszki i wystąpienia uliczne w Kraju. Żeby był pretekst do pójścia na całość. A oczywiście na zagranicę, na której zamówienie / polecenie ten wyskok został sprokurowany. Mamy nadzieję, że państwo polskie (i.e. rząd RP) jakoś to ogarnia? Przetłumaczyć, rozesłać do wszystkich gazet, tv, portali, polityków, organizacji -Eichman w Jerozolimie Hannah Arendt i pracę dr Ewy Kurek Stosunki pół żyd 39-45 i skończyć raz z mitem antysemityzmu.
 • @Husky 17:20:40
  On naprawdę to powiedział. Nie uwierzycie, co według profesora z Żydowskiego Instytutu Historycznego było najlepszą strategią przetrwania dla Żydów.


  https://niezlomni.com/naprawde-powiedzial-uwierzycie-wedlug-profesora-zydowskiego-instytutu-historycznego-bylo-najlepsza-strategia-przetrwania-dla-zydow/

  Ps...Wychodzi na to, że Niemcy zbudowali obozy koncentracyjne po to, żeby uratować żydów przed Polakami. Ja myślałem całe lata, że jedyną strategią przeżycia żydów było noszenie szpadli i kopania dołów dla innych żydów.
 • @Husky
  Ręka w rękę z Hitlerem

  Poniżej przedstawiamy artykuł pochodzący z francuskiego pisma „Minute” (nr 1843 z 13 sierpnia br. i nr 1844 z 20 sierpnia)
  dotyczący współpracy Żydów z Adolfem Hitlerem i III Rzeszą. Tytuł, śródtytuły i skróty pochodzą od redakcji „NP.”, przypisy w
  nawiasach kwadratowych pochodzą z „Minute” (red.).

  Na dwa miesiące przed mianowaniem Hitlera kanclerzem, egzekutywą Agencji Żydowskiej [Agencja Żydowska została stworzona w celu zapewnienia kontaktów międzynarodowej społeczności żydowskiej z władzami brytyjskim sprawującymi mandat w Palestynie oraz Żydami osiedlającymi się w Palestynie od końca XIX wieku. Palestyna, oderwana od Turcji na mocy Traktatu Wersalskiego z
  1918 r. została powierzona przez społeczność międzynarodową Brytyjczykom, którzy 2 listopada 1917 r. (Deklaracja Balfoura) przyznali Żydom prawo do utworzenia „siedziby narodowej”. W rzeczywistości Agencja Żydowska pełniła najprawdopodobniej funkcję rządu tworzącego się państwa izraelskiego.] wysłała do niego telegram z Jerozolimy w celu zapewnienia go, że „yishow”(wspólnota pionierów, to znaczy Żydów z Palestyny) nie ma zamiaru przyłączać się do bojkotu Niemiec. 21 czerwca 1933 r., w kilka tygodni po dojściu Hitlera do władzy, Zionistische Vereinigung fur Deutschland (ZVfD) – prężna organizacja syjonistów
  niemieckich, stała się nieoczekiwaną podporą NSDAP (partii nazistowskiej): Wierzymy, ze to właśnie nowe Niemcy mogą, dzięki swej zdecydowanej woli, rozwiązać problem żydowski, znaleźć rozwiązanie problemu, który w istocie rzeczy powinien być rozwiązany przez wszystkie narody europejskie […] Wdzięczność narodu żydowskiego staje się podstawą szczerej przyjaźni z narodem niemieckim wraz z jego realiami narodowymi i rasowymi. […] My również jesteśmy przeciwni mieszanym małżeństwom i pragniemy utrzymać czystość żydowskiej grupy etnicznej. […] Aby osiągnąć te praktyczne cele, syjonizm ma nadzieję, że będzie zdolny do współpracy z rządem nawet zasadniczo wrogim Żydom… [według cytatu w „Les guerriers d’Israel”; E. Ratier, wyd. Facta 1995]. W tym samym czasie przywódca NSDAP, baron Leopold Itz von Mildenstein, poprzednik Eichmanna na stanowisku kierownika
  Biura ds. żydowskich przy SS, zostaje zaproszony przez syjonistów do Palestyny. Po zwiedzeniu tego kraju wzdłuż i wszerz (…)i zwróceniu szczególnej uwagi na problem kibuców, specjalny wysłannik, któremu towarzyszył Kurt Tuchler, działacz
  syjonistyczny z Berlina, publikuje serię dytyrambicznych artykułów w dzienniku Jozefa Goebbelsa „Der Angriff” [„Ein Nazi fahrt nach Palastina”, „Der Angriff” 26 września-9 października 1934 r.(…)]. Ten każe z tej okazji wybić pamiątkowy medal, na którego jednej stronie widnieje swastyka, a na drugiej – gwiazda Dawida. W następstwie podróży von Mildensteina organ SS – „Das Schwartz Korps” – oficjalnie ogłosi swoje wsparcie dla syjonizmu [to wsparcie będzie ponowione przez Reinhardta Heydricha, szefa służby bezpieczeństwa SS, a w 1937 r. przez Alfreda Rosenberga, teoretyka narodowo-socjalistycznego rasizmu.
  Tom Segev donosi, nie określając dokładnie daty, że Wilhelm Frick, minister spraw wewnętrznych w rządzie Hitlera, spędził swój miodowy miesiąc w Jerozolimie.]
  Z funtami i markami do Ziemi Obiecanej
  W czasie, gdy Mildenstein zwiedzał brzegi Jordanu, Arthur Ruppin, pruski Żyd osiadły od 25 lat w Palestynie, wysłany został przez Agencję Żydowską do Niemiec [Ruppin, który prowadził badania nad pochodzeniem rasy żydowskiej, a szczególnie nad podobieństwem fizycznym i profilem myślowym Żydów, wykorzystał tę podróż w celu spotkania się w Jenie z niemieckim antropologiem Hansem F. K. Guntherem, znanym że swych prac poświęconych rasom.(…)], gdzie na czele delegacji syjonistycznej miał negocjować z ministrem finansów porozumienie w sprawie „haavara” (po hebrajsku: przewozu). Porozumienie podpisane 7
  sierpnia 1933 r. umożliwiało wszystkim niemieckim Żydom, posiadającym świadectwo imigracyjne Agencji Żydowskiej, wyjazd i osiedlenie w Ziemi Obiecanej, a także wywóz 1000 funtów szterlingów w walucie obcej [była to znaczną kwota. W tym okresie czteroosobowa rodzina mogła dostatnio przeżyć rok za 300 funtów szterlingów] oraz towarów na łączną sumę 20 000 marek. (…)
  Lewicy Agencji, a zwłaszcza Dawidowi Ben Gurionowi, dawnemu marksiście, mianowanemu w 1935 r. przewodniczącym egzekutywy Agencji Żydowskiej i przyszłemu premierowi Izraela [wielu przyszłych premierów Izraela, takich jak Moshe Sharett, Levi Eshkol czy Golda Meir, przyjmowało to porozumienie i publicznie go broniło] chodziło o wykorzystanie antysemityzmu narodowych socjalistów (…) aby zachęcić jak największą ilość Żydów do wyjazdu i osiedlenia się w Palestynie. Jako dobrzy syjoniści,potępiali politykę asymilacji przeważającą we wspólnocie żydowskiej w Niemczech, a także antynazistowską krucjatę prowadzona przez Żydów ze Stanów Zjednoczonych. Tygodnik partii Mapai „Hapoel Hatsair” posuwał się nawet dalej twierdząc, że pierwsze kroki podjęte przeciw Żydom ze strony III Rzeszy są „karą”, jaką ponoszą ci Żydzi, którzy próbowali zintegrować się z niemieckim społeczeństwem, zamiast wyjechać do Palestyny.
  „Nowy człowiek” w Palestynie
  Syjoniści z partii pracy, którzy kontrolowali Agencję, pisze izraelski dziennikarz Tom Segev [w „Le septieme million – Les Israeliens et le genocide” (Siódmy milion – Izraelici a ludobójstwo). Wyd. Liana Levi, 1993], uważali, że należy stworzyć nowe społeczeństwo, którego życie różniłoby się całkowicie od tego, jakie cechowało Żydów na wygnaniu. Chcieli, by naród żydowski mógł powrócić do pracy na roli. Ich zdaniem życie w mieście było symbolem degeneracji społecznej i moralnej; powrót do ziemi zrodziłby „nowego człowieka„, którego mieli nadzieję ukształtować w Palestynie. Stąd preferencje przyznawane młodym
  i zdrowym Żydom, którzy mogliby się stać dobrymi „haloutzim” (pionierami). Porozumienie przyjęte w sierpniu 1933 r. przez Kongres syjonistyczny w Pradze nie zostało bynajmniej zatwierdzone jednogłośnie przez syjonistów. W paradoksalny sposób najbardziej zagorzałymi jego przeciwnikami okazali się „rewizjoniści” [syjonistami „rewizjonistami” określano te osoby, które pragnęły „rewizji” polityki prowadzonej przez Agencję żydowską wobec Brytyjczyków, uznając ją za zbyt pojednawczą], a szczególnie ich lider Włodzimierz (zwany Zeev) Żabotyński*, który dał się poznać we wrześniu 1921 r. jako sygnatariusz porozumienia z rządem ukraińskim na wychodźstwie w sprawie powołania żandarmerii żydowskiej, mimo że szef rządu ukraińskiego – Siemion Petlura – był znanym antysemitą, oskarżonym o organizowanie pogromów na tysiącach Żydów. W podobny sposób Żabotyński nie okazał żadnych skrupułów, kiedy w 1934 r. zasiadł do negocjacji z faszystowskimi władzami Włoch w kwestii szkolenia jednego z oddziałów Betaru [Betar został założony przez Żabotyńskiego w Rydze (Łotwa) w 1923 r. W przededniu II wojny światowej liczył około 100 000 członków w 26 różnych krajach] w prowadzonej przez „czarne koszule” Szkole Morskiej w Civitavecchia. Jeden z głównych współpracowników Żabotyńskiego, Wolfgang von Weisl, wybitną postać ruchu „rewizjonistycznego” w Palestynie, wyrażał publiczne zadowolenie ze zwycięstwa faszystowskich Włoch w Abisynii, upatrując w nim triumf rasy białej
  nad czarną. Z kolei Mussolini nie okazywał żadnej wrogości wobec Żydów i wielokrotnie przyjmował przywódców syjonistycznych, zarówno Chaima Weizmana, przyszłego pierwszego prezydenta Izraela, w styczniu 1923 r. i we wrześniu 1926 r., jak i Nahuma Goldmana, przewodniczącego Światowej Organizacji Żydów w październiku 1927 r.
  „Nikczemny sprzeciw” Żabotyńskiego
  Sprzeciw Żabotyńskiego wobec „haavara” – pisał on, że porozumienie jest nikczemne, haniebne i godne pogardy – jest tym bardziej zdumiewający, że przywódca „rewizjonistów” usprawiedliwiał w jakiś sposób antysemityzm, przyznając, że była to odpowiedź obrzydliwa, chociaż naturalna na anomalię żydowską i że otwarcie wyznawał poglądy rasistowskie: Nie może być mowy o
  asymilacji. Nie pozwolimy na takie rzeczy jak mieszane małżeństwa, ponieważ zachowanie integralności naszego narodu jest możliwe tylko poprzez utrzymanie czystości rasy […]. Z krwi człowieka wypływa źródło uczucia narodowego […], znajduje się ono w typie fizyczno-rasowym. Można zrozumieć, że Żabotyński, mimo że dostąpił inicjacji w loży Wielkiego Wschodu we Francji w 1931 lub 1932 r. [został z niej jakoby wykluczony w 1936 r. z powodu swych faszystowskich poglądów], był nieustannie oskarżany przez swych syjonistycznych rywali o sympatię do ustrojów totalitarnych [w tygodniku „Mapai”, począwszy od 1932 r.,
  Chaim Weizmann nie waha się uważać „rewizjonistów” za „dzieci igrające z żydowską swastyką”]. W 1931 r. w Gdańsku Żabotyński,którego Ben Gurion nazwał „Włodzimierzem Hitlerem”, dał się wybrać na najwyższego wodza Betaru („Rosh Betar”) wraz z wszelkimi pełnomocnictwami („shilton”), wzorując się w oczywisty sposób na „Fuhrerprinzip”. Bojownicy Betaru, naśladując S.A., noszą brunatne koszule. (…)
  Pod ochroną Gestapo
  (…) W Niemczech działacze Betaru odnoszą się z największym uznaniem do reżimu hitlerowskiego. Od 1932 r. kierownictwo ruchu żąda od swych członków, by okazywali nazistom uprzejmość i nigdy nie wypowiadali się w sposób, który mógłby zostać uznany za obelgę wobec narodu niemieckiego, jego instytucji lub panującej ideologii [Informacja powielona 29 czerwca 1932 r. znajdująca się w Archiwum Żabotyńskiego (cyt. przez Toma Segeva, op.cit.). Ponieważ taka postawa spowodowała wykluczenie Betaru niemieckiego ze Światowej organizacji syjonistycznej w maju 1933 r., przybiera on nową nazwę: Nazional Jugend Herzlia. Po dojściu Hitlera do władzy członkowie Betaru przez kilka następnych miesięcy paradują w mundurach po ulicach Berlina. W grudniu 1934 r., kiedy ruchy młodzieży żydowskiej otrzymują zakaz noszenia mundurów, Herzlia Betar, jako jedyne
  stowarzyszenie, ma ten zakaz na kilka miesięcy uchylony, a członkowie mogą jeszcze występować w mundurach na spotkaniach prywatnych, wycieczkach i letnich obozach. Pewnego dnia, opowiada Tom Segev, grupa SS zaatakowała letni obóz Betaru. Wtedy szef ruchu złożył skargę w Gestapo i w kilka dni później tajna policja oświadczyła, że winni esesmani zostali ukarani.
  Zapytano na Gestapo, jaki rodzaj zadośćuczynienia byłby dla Betaru najbardziej odpowiedni. Wtedy ruch poprosił, by uchylono wprowadzony ostatnio zakaz noszenia brunatnych koszul i prośba ta została spełniona. Rozporządzenie to będzie uchylone aż do 1939 r., kiedy powołanie Reichsvereinigung des Juden in Deutschland (Powszechnego Związku Żydów w Niemczech) spowoduje rozwiązanie ruchu.
  O bezkonfliktową koegzystencję
  Jeden z przywódców Herzlia-Betar, Georg Kareski, założył w 1926 r. Judisches Volkspartei, której celem było zwalczanie zjawiska małżeństw mieszanych i ochrona Żydów przed jakimikolwiek wpływami z zewnątrz. W 1932 r. prowadził wielokrotnie
  rozmowy z Georgiem Strasserem, jednym z przywódców NSDAP. W opublikowanym 23 grudnia 1935 r. wywiadzie dla jednego z „Der Angriff”, dziennika Goebbelsa (…), potwierdza rasistowskie ustawy norymberskie przyznając, że całkowita segregacja kultury dwóch narodów (narodu niemieckiego i narodu żydowskiego) jest wstępnym warunkiem bezkonfliktowej koegzystencji. [Ustawy Norymberskie zakazujące małżeństw i związków seksualnych między Żydami i Niemcami były również aprobowane przez „Judische Rundschau”, organ prasowy kontrolowany przez Zionistische Vereinigung fur Deutschland (ZVfD)].
  Niemcy szkolili emigrantów żydowskich
  W okresie od 1933 do 1939 r. blisko 60 000 Żydów niemieckich, to znaczy prawie 10 proc. ich wspólnoty, osiedliło się w Palestynie dzięki porozumieniu haavara. (…) Światowa Organizacja Syjonistyczna otrzymała pozwolenie na utworzenie na
  terytorium Niemiec około czterdziestu ośrodków szkolenia zawodowego i rolniczego dla przyszłych emigrantów. Władze nazistowskie udostępniły im gospodarstwa rolne. Ci z emigrantów, którzy zostali zwolnieni ze swoich zakładów pracy, mieli w
  dalszym ciągu otrzymywać w Palestynie zasiłki dla bezrobotnych, skrupulatnie przelewane przez skarb Rzeszy. SD [Sicherheitsdienst: służba bezpieczeństwa i informacji SS], który z bliska obserwuje całą sprawę, nawiązał w Palestynie
  kontakty z Feiblem Folkesem, zastępcą kierownika Haganah [Żydowska milicja obronna założona w 1920 r.], który wyraził swe zadowolenie z radykalnej polityki Niemiec, dzięki której do tego stopnia wzrośnie liczba ludności żydowskiej w Palestynie, że w najbliższej przyszłości przewyższy liczbę Arabów (…).
  Porozumienie haavara działało aż do wybuchu Drugiej Wojny Światowej, mimo wzrastających zastrzeżeń ze strony syjonistów wobec niemieckich Żydów, którzy okazali się mało przydatni do pracy na roli [od 1934 r. Agencja Żydowska uskarżała się, że materiał ludzki przybywający z Niemiec (jest) coraz gorszy. Nie mają ani ochoty, ani zdolności do pracy. Świadectwa emigracyjne zostaną cofnięte Żydom powyżej 35 roku życia, którzy oddają się handlowi lub innej podobnej działalności]. Rośnie również sprzeciw ze strony pewnych frakcji w III Rzeszy, mianowicie w Auslandorganisation (AOO przy NSDAP. Założona w 1930 r., w celu
  zorganizowania komórek narodowo-socjalistycznych w społecznościach niemieckich za granicą, organizacja czuwała nad losem 2000 Niemców rasy aryjskiej osiedlonych w Palestynie od XIX wieku. Ci koloniści, którzy żyją z owoców swoich gospodarstw rolnych, niechętnie patrzą na Żydów przybyłych z Niemiec, a z chwilą, gdy zostaje podpisane porozumienie haavara, uskarżają się, że mimo, iż nie są Żydami, muszą wszelkie swoje transakcje ze starym krajem przeprowadzać przez Havaara Trust i Transfert Office.
  Pierwsze zamieszki arabskie
  Obawy kolonistów niemieckich pogłębiają się w kwietniu 1936 r. podczas pierwszych zamieszek arabskich wywołanych wskutek masowego napływu żydowskich imigrantów. W miesiąc później brytyjskie ministerstwo ds. kolonii tworzy komisję śledczą, a jej
  przewodnictwo powierza lordowi Robertowi Peelowi, który w lipcu 1937 proponuje plan podziału Palestyny między Arabów, Żydów i Anglików. (…)
  Współpraca syjonistów z Gestapo
  Arabowie (…) chcą przekonać III Rzeszę, by zrezygnowała z wysyłania Żydów do Palestyny. W październiku 1937 r. Hadż Amin El-Husseini, Wielki Mufti Jerozolimy, główny inspirator arabskich zamieszek w Palestynie, wysyła do Berlina swego emisariusza Musse Alami, który zostaje bardzo grzecznie odprawiony przez niemieckiego ministra spraw zagranicznych. Również następny wysłannik, Said Iman, przybyły do stolicy Niemiec 24 listopada 1937 r., nie odnosi większych sukcesów u przywódców NSDAP, mimo solidnych listów polecających [Admirał Canaris, szef Abwehry, który się z nim potajemnie spotkał w Bejrucie w 1938, był jak się zdaje pierwszym oficjalnym przedstawicielem Niemiec, który potraktował go serio. Wielki Mufti doprowadzi do swojego wyjazdu do Berlina w listopadzie 1941 r. Jego spotkanie z Hitlerem spowoduje, że III Rzesza dokona wyboru na korzyść Arabów.
  Będzie patronował tworzeniu się muzułmańskich dywizji SS w Bośni (Handschar) i Albanii (Skanderberg)].
  Walter Dohle, generalny konsul Niemiec w Jerozolimie, z którym Wielki Mufti spotkał się 15 lipca 1937r., również stara się przekonać swój rząd, by zrezygnował z haavary. Spotyka się ze sprzeciwem Otto von Hentiga, od lipca 1937 r. dyrektora Departamentu Bliskiego Wschodu na Wilhemstrasse, uważającego, że haavara jest (…) najlepszym sposobem przekonania Żydów do opuszczenia Niemiec. Pogląd ten podzielają również minister spraw zagranicznych, Constantin von Neurath, minister spraw wewnętrznych, Wilhelm Frick, szef policji i SS Heinrich Himmler oraz dwaj następujący po sobie ministrowie gospodarki:
  Hjalmar Schacht i Walter Funk.
  Hitler: emigracja Żydów będzie popierana W 1938 r. Hitler po rozmowie z Alfredem Rosenbergiem, dyrektorem biura spraw zagranicznych przy NSDAP, oświadcza, że
  emigracja Żydów z Niemiec będzie w dalszym ciągu popierana wszelkimi możliwymi sposobami. W jego rozumieniu chodzi tu jedynie o emigrację w kierunku Palestyny, jak to potwierdza w swoim liście z 14 czerwca 1938 r. Wilhelm Frick: Z wyjątkiem Palestyny żaden inny kraj nie wchodzi w grę jako miejsce masowej imigracji [Żydów].
  O ile Hitler nie wierzy, by Żydzi zdolni byli stworzyć państwo, inni przywódcy III Rzeszy nie są tego tak pewni i obawiają się, czy utworzenie syjonistycznego organizmu nie wzmocni wpływów światowego judaizmu. Obawy te znikają, gdy nowa komisja śledcza, której tym razem przewodzi Sir John Woodhead, dochodzi do wniosku, że podział Palestyny jest nie do przeprowadzenia.
  Projekt Państwa żydowskiego na razie został zawieszony.
  Heydrich czarteruje statki 17 maja 1939 r. w trosce o dobro Arabów Londyn (…) zrywa z polityką zapoczątkowaną przez Deklarację Balfoura: Żydzi mają
  zakaz kupowania ziem na prawie całym terytorium powierniczym. W lipcu brytyjski minister ds. kolonii podejmuje decyzję o zawieszeniu na okres sześciu miesięcy, począwszy od 1 października, wszelkiej imigracji żydowskiej do Palestyny. Ogłoszenie tej decyzji następuje w momencie, kiedy przedstawiciele Agencji Żydowskiej są w trakcie negocjacji porozumienia z Eichmannem o organizacji wyjazdu 10 tysięcy Żydów niemieckich drogą przez Hamburg. Wypowiedzenie przez Anglię wojny 3 września 1939 r. oznaczało fiasko tego projektu, ale o ile Ben Gurion i Agencja Żydowska musieli się pozornie podporządkować decyzjom
  brytyjskim, o tyle „rewizjoniści” próbują popierać tajną emigrację. W lecie 1938 r. przybyli do Berlina dwaj agenci syjonistyczni, Pinhas Ginsburg i Max Zimels w celu przestudiowania wraz z SD metody obejścia brytyjskiej blokady [Jon i David
  Kimche, „The Secret Roads”, Secker&Warburg, Londyn, 1954 r.]. W założeniu przewiduje się wysyłanie 400 Żydów tygodniowo. Aby wyczarterować statki, Reihard Heydrich – prawa ręka Himmlera, któremu w styczniu 1939 r. powierzono kierowanie Centralnym Biurem Rzeszy ds. emigracji Żydów – odwołał się do grecko-niemieckiego armatora.
  Żydzi chcą walczyć u boku Niemiec
  Ginsburg i Zimels będą musieli opuścić Niemcy po wypowiedzeniu wojny, ale współpraca między SD a tajnymi służbami syjonistycznymi będzie się ciągnęła do 1941 r. [w marcu 1942 r. w Neuendorf ciągle był czynny kibuc szkoleniowy dla
  kandydatów na emigrację]. W styczniu tegoż roku, kiedy Afrykański Korpus Rommla usiłuje wkroczyć do Egiptu, wysłannik z grupy Stern [od nazwiska założyciela Abrahama Sterna, który zostanie zgładzony przez Anglików w lutym 1942 r., jednak jej prawdziwa nazwa brzmiała: Lehi (skrót od „Lohamei Herut Yisrael”: Bojownicy o wolność Izraela). Grupa, która zrodziła partię Herout,miała swój dziennik zatytułowany po prostu „Terroryzm”] Naftalski Lubenczyk przybywa do Bejrutu (wówczas pod kontrola rządu Vichy), by spotkać się z Otto von Hentigiem i przekazać mu tekst memorandum, w którym stwierdza się, że ustanowienie Państwa
  żydowskiego na gruncie narodowym i totalitarnym, sprzymierzonego traktatem z Rzeszą Niemiecką, przyczyniłoby się do utrzymania i wzmocnienia obecności Niemiec na Bliskim Wschodzie. Po wygłoszeniu tej zasady przywódcy grupy Stern wysuwają
  propozycję wzięcia czynnego udziału w wojnie u boku Niemiec!
  Memorandum podpisał Szamir
  Memorandum zostaje przesłane do Berlina 11 stycznia 1941 r. i jest przedmiotem dyskusji z Franzem von Papenem, wówczas ambasadorem Rzeszy w Ankarze. Nigdy nie spotka się z odpowiedzią. Otto von Hentig przestrzega swojego rozmówcę: istnieje w Niemczech nurt, który jest przychylny utworzeniu państwa żydowskiego w Palestynie, ale OKW, naczelne dowództwo Wermachtu, podjęło już decyzję zapewnienia sobie w walce z Anglią poparcia Arabów, którzy są nieporównanie liczniejsi od Żydów (…).
  Dzisiaj wiemy z całą pewnością, że jednym z sygnatariuszy memorandum był Izaak Shamir (prawdziwe nazwisko – Jeziernicki), przyszły premier Izraela. Będzie nawet osobiście odpowiadać za opóźnienia wynikające z finansowania podróży Naftalskiego
  Lubenczyka do Bejrutu [na próżno Shamir będzie starał się zanegować swą rolę w tej sprawie. W Izraelu została ona ujawniona przez Davida Yisraeli („The Palestine Problem in German Politics, 1889-1945”, University Bar Ilan, Ramat-Gan, 1974), a w Anglii przez Leni Brennera („The Iron Wall. Zionist Revisionnism from Yabotinsky to Shamir”, Zed Books, Londyn, 1984)].
  Begin zrywa rozejm z Anglią
  W styczniu 1944 r., kiedy wydaje się, że wojna jest już przez Niemców przegrana, inny przyszły premier Izraela, Menahem Begin, dawny przywódca Betaru w Polsce i nowy szef Irgunu [tajna grupa stworzona w 1931 r., w której kilka tysięcy członków pochodziło z Betaru Irgun Zvai Leumi (Narodowa Organizacja Militarna); dopuszczała się aktów terroryzmu zarówno wobec Brytyjczyków, jak i Arabów] zrywa rozejm z Anglikami, jaki tuż przed swoją śmiercią zdołał narzucić Żabotyński, w chwili, gdy wybuchła II wojna światowa [w reakcji na ten rozejm bojownicy opuścili Irgun w celu stworzenia grupy Stern. Begin nazywał ich „naszymi towarzyszami w rewolcie”, podkreślając w ten sposób zbieżność punktu widzenia, czy wręcz uzupełnianie się obu organizacji (zob. „Les guerriers d’Israel”, Facta, 1995)]. Znowu mają miejsce zamachy na brytyjskich żołnierzy, co czyni z
  Irgunu spóźnionego, ale bezstronnego (lojalnego) sojusznika III Rzeszy. Tysiące kolaborantów w Europie skazano, szargając ich imię za dużo mniejsze przewinienia. (…) Pamięć bywa zadziwiająco selektywna.

  Jean-Claude VALLA

  * W oryginale – Vladimir Jabotinski. Ponieważ w polskiej historiografii występuje jako Włodzimierz Żabotyński, redakcja

  zastosowała polską transkrypcję.

  Za: http://mbp_x.republika.pl/html/naszapolska.html
 • @Husky
  Przemilczana pomoc.

  Fragment książki Tadeusza Bednarczyka „Życie codzienne warszawskiego getta” – Warszawa 1995, Wydawnictwo OJCZYZNA

  Truizmem byłoby powoływać się na rząd polski w Londynie i na osobę generała Sikorskiego w sprawie głoszenia potrzeby i wydawania zarządzeń o niesieniu pomocy Żydom. To samo dotyczy Delegatury Rządu. Na potwierdzenie tego są — szczęśliwie — zachowane w części dokumenty i łatwo jest całą postawę władz polskich odtworzyć i udokumentować. Tym się jednak nikt dotychczas nie zajął. A przecież często spotykamy się z negatywną oceną działalności władz polskich na tym odcinku. Niektórzy żydowscy historycy na Zachodzie chorują po prostu na obsesję wszechszmalcownictwa i antysemityzmu. panującego rzekomo w szeregach AK i władz polskich. Komentarz na str. 191 z książki B. Marka z 1963 r., do depeszy gen. Sikorskiego z dnia 19 października 1942 r. ma błędną interpretację, nie rozumiem jak można z niej odczytać rzekomą obawę gen. Sikorskiego o antysemickie akcje w kraju prowadzone przez prasę prawicową.

  Gutta cavet lapidem non vii sed sepe cadento — kropla drąży kamień nie silą, lecz częstotliwością padania. Podobnie padają na nas — Polaków, te ,.krople” z wielu nieżyczliwych, bądź wrogich stron. Ma to wszystko swoje skutki. Stąd się biorą śmieszne i paradoksalne zarazem takie fakty, że materiałów w sprawach eksterminacji Żydów w Polsce i o alarmowaniu o tym sumienia narodów świata, sąd i prokurator generalny Izraela nie szukali u źródła w Polsce, lecz w Szwecji (patrz stenogram z dnia 20 czerwca z procesu Eichmana). Rząd szwedzki na życzenie ambasady Izraela wydal w dniu 8 czerwca 1961 r. komunikat, że owszem o eksterminacji dowiedział się wprawdzie od swego przedstawiciela w Berlinie von Ottera, ale całą sytuację znał wcześniej z audycji radia londyńskiego z dnia 9 czerwca 1942 r. z wypowiedzi gen. Sikorskiego, Czy to tylko kapitalne przeoczenie ? W Izraelu wiedziano coś o tajnym raporcie von Ottera, ale nie pamiętano lub nie chciano pamiętać o kilku radiowych przemówieniach w obronie Żydów polskich, adresowanych przez Premiera polskiego rządu i Naczelnego Wodza do narodów świata. Ma to wymowę nie tyle braku zrozumienia i uznania ówczesnych warunków w GG, naszej postawy i świadczonej pomocy, co niechęcią do nas i niechęcią posłużenia się oficjalnie materiałami polskimi stwierdzającymi polską pomoc dla Żydów. Dane te mogli też dostać od Żydów polskich piastujących w Londynie stanowiska w Radzie Narodowej, jako przedstawiciele Żydów na emigracji, a nie chcieli bo to w lepszym świetle przedstawiałoby Rząd Polski i jego postawę wobec polskich Żydów. Ta ich zoologiczna postawa antypolonistyczna powoduje, że w Izraelu nic się nie mówi o antyżydowskiej postawie krajów zachodnich, forsuje się propagandowo tylko polski antysemityzm. Dlaczego nie mówią nic o nie przyjmowaniu uciekinierów żydowskich do tych krajów? Dlaczego nie mówią nic o braku pomocy ze strony Żydów amerykańskich ? Dlaczego nie mówią nic o kolaboranckich grupach w policjach Belgii, Holandii i szczególnie Francji — masowo wydających Żydów Niemcom. Dlaczego oszczędzają teraz Niemców ? — że płacą im sute odszkodowania ? Przeciw tej obojętności i brakowi pomocy zachodu na znak protestu popełnił samobójstwo Szmul Zygielboim. członek Rady Narodowej w Londynie i dopiero ten krok spowodował ruszenie pierwszej pomocy finansowej w końcu 1942 r., a właściwie w 1943 r., no i przede wszystkim śmierć wtedy już 80% Żydów polskich — na co właśnie czekali by wyginęła biedna hołota. A za opóźnienie tej pomocy złośliwie i wbrew prawdzie B. Mark usiłował w książce z 1958 r. obciążyć rząd polski. Nic bardziej głupiego i wrogiego ! My przeadresowujemy te złośliwości i bezczelności, na zachód. O tym, że tam nie kochają Żydów i nie chcą dawać im pomocy dowiedzieliśmy się w 1938 r., gdy prezydent Roosevelt zainicjował zwołanie konferencji międzynarodowej do Evian w południowej Francji. Chodziło wtedy tylko o pól miliona żydów niemieckich, których chciano zabrać z hitlerowskich Niemiec. Gdy przyszło do konkretów. to za wyjątkiem zdaje się Kolumbii — deklarującej przyjęcie 5000 osób. nikt nie chciał ich przyjąć, także prezydent Roosevelt i USA. Wszyscy wymawiali się, że przyjęci Żydzi stworzą konkurencję na miejscowym rynku pracy, czy działalności ekonomicznej i przyczynią się do rozszerzenia antysemityzmu ! znamienne, że przyjęcie po kilka zaledwie tysięcy Żydów już groziłoby w tych państwach antysemityzmem, jego znacznym rozwojem. Toż my Polacy w 1939 r. z własnymi 3,6 do 4 milionów Żydów możemy uchodzić, w świetle tych zastrzeżeń prawie za świętych. Tak to ginący na ziemiach polskich w kaźniach hitlerowskich typ tzw. Ostjude by tak nie lubiany przez ogół światowego żydostwa, że nie chcieli dawać im pomocy. Nie lubili ich za zacofanie kulturowe, za ich obyczaje (chasydyzm), nieeuropejskie stroje, no i za biedę — wymagającą ciągłej pomocy. A tak problem załatwiali im Niemcy, a odpowiedzialność za brak pomocy można było zwalić na Polaków. Wśród Żydów sefardyjskich. wyższych w ich rozumieniu rasowo (problem ten istnieje i obecnie w Izraelu w stosunku do Żydów kolorowych), słyszało się liczne głosy przed wojną i podczas okupacji, że Ostjude jest kulą u nogi i kompromitacją Żydów zachodnich. W wyższych sferach żydowskich w kraju byli tacy, którzy akceptowali likwidację biedoty. wierząc w swe pieniądze i lepsze jutro po wojnie. Zmarły Aleksander Ładoś. przyjaciel gen. Sikorskiego, jako b. minister i poseł w Szwajcarii, opowiadał ciekawe fakty, o licznych trudnościach z jakimi się spotkał w przyjmowaniu uciekinierów żydowskich za granicą i w utrudnianiu polskiej dla nich tam pomocy. Sygnalizując, zgodnie z założeniami. nieznane, przemilczane, bądź prostując fałszywie ocenione wycinki pomocy Żydom, niesionej głównie przez ugrupowania tzw. „londyńskie”, autor wierny tej zasadzie, chce poświęcić kilka słów przemilczeniu także komórki AL w getcie przy ul. Twardej 14. W komórce tej działał Jerzy Kilianowicz, brat generała Korczyńskiego. Z uwagi na to, że polscy komuniści bardzo przyczynili się do rozbudowania woli oporu i walki wśród Żydów, oraz przyczynili się do powstania ŻOB, a dane te były nieznane, więc chciałem tę sprawę umieścić gdzieś u fachowych historyków. Mówiłem o tej komórce kilkakrotnie w ŻIH z prof. Markiem i innymi, ale historycy ci- dotychczas tak czuli na wszelkie dane o pomocy ze strony PPR. nie zainteresowali się tym, wykazując nieobiektywizm i tendencyjność polityczną. Dlaczego?

  Kończąc rozdział o pomocy niesionej Żydom ze strony społeczeństwa i władz polskich, chciałbym jeszcze raz podkreślić ogrom ofiar zaangażowania, ale też ogrom wysiłku ekonomicznego i próbować to wszystko ująć cyfrowo, zbilansować.

  Ilość Żydów w Polsce w momencie wybuchu II wojny światowej przekraczała 3.5 miliona ludzi, a uwzględniając kryteria niemieckie podciągające do tej nacji wszystkich mieszańców na pewno wynosiła 3 600 000 ludzi. Choć prof. A.Sujkowski i inni oceniali ich na 4 miliony. Początkowo, w okrągłych liczbach, pod władzą niemiecką znalazło się około 2 milionów Żydów, a pod władzą radziecką 1.6. Szybko posuwający się atak niemiecki na ZSRR spowodował bardzo szybkie opanowanie wschodnich województw polskich i wraz z nimi ponad miliona Żydów obywateli polskich. Ostatecznie ze schronienia na terenach ZSRR skorzystało do końca wojny około 400 000 Żydów polskich, w tym co najmniej 50 000 przetransportowanych tajnie przez Polaków. Za podstawę szacunkowego wyliczenia strat biologicznych Żydów i ilości uratowanych przyjmuję omówione już i wyliczone 60 000 ukrywanych — na trochę ponad 600 000 Żydów w województwie i dystrykcie warszawskim (wraz z Warszawą) — czyli 10%. Terenowo województwo warszawskie było znacznie większe od dystryktu warszawskiego, ale pomocą Żydom, organizowaną przez delegata Obszaru Warszawskiego objęty był teren przedwojennego województwa i stany liczbowe województwa wzięte były jako podstawa poniższych obliczeń. Przyjmując tę liczbę za reprezentacyjną i opierając się na wypływających stąd wskaźnikach procentowych w stosunku do ogółu Żydów i do ogółu ludności polskiej w województwie warszawskim otrzymaliśmy następujące liczby globalne dla całego kraju.

  Przy 10% przechowywanych Żydów w województwie, w skali kraju otrzymalibyśmy około 320 000 osób; natomiast przy wskaźniku 1,6% w stosunku do ogółu ludności polskiej województwa warszawskiego, w skali kraju przy 22 milionach tylko Polaków, otrzymalibyśmy 352 000 osób. Z drugiej strony liczbę tę podbudowuje ustalenie przez Główną Komisję Badania Zbrodni Hitlerowskich liczby 2,7 miliona wymordowanych Żydów, a zatem w stosunku do 3.2 miliona ogółu Żydów w rękach niemieckich, otrzymujemy 500 000 osób ukrywanych w Polsce (i 400 000 w ZSRR). Przy wyliczonej rozpiętości 320 — 500 000 średnia arytmetyczna wynosi 410 000, przyjmując ją w zaokrągleniu na 400 000. Ilość uratowanych można by przyjąć o 10% niższą. Władysław Żarski-Zajdłer w swej pracy podaje szacunkowo liczbę 450 000 ukrywanych Żydów, ale nie precyzuje ilości uratowanych, wymienia jedynie najczęściej powtarzaną liczbę 100 do 120 000 Tymczasem wg moich wyliczeń, po odliczeniu 10% od 400 000, otrzymujemy około 360 000 uratowanych, w zaokrągleniu przyjmuję ją specjalnie zaniżając na około 300 000, choć właściwsze byłoby 400 000. Ale te 300 000 jest liczbą bardziej strawną i do kompromisowego przyjęcia przez żydowskich fałszerzy historii i polskiej pomocy. Powyższe liczby sygnalizują dużą ilość strat wśród ukrywanych, rzędu około 50 do 100 000 osób. Na tę dużą ilość strat istotne znaczenie miały działania wojenne, pacyfikacyjne, czy powstanie —jak w Warszawie, ale też ogromny wpływ, i to największy, miały wpadki z tytułu niemieckich rewizji. Z tymi rewizjami wiążą się również równolegle wpadki Polaków, oddających życie razem z odkrytym Żydem. Chcąc ustalić ilość Polaków zabitych za udział w pomocy Żydom to trzeba policzyć straty szmuglerów i straty przy ukrywaniu się, zaś straty we wspólnie prowadzonych walkach były nieznacznego kalibru (bo było tych wspólnych walk mało). W samej Warszawie szmuglerzy stracili przez przeszło 2 lata około 2 000 osób (2 do 3 osób dziennie co ja sam w dużej mierze widziałem), tracili życie i przy innych gettach. Straty z tytułu wykrycia przechowywanych Żydów przyjmę za identyczne ilościowo tak po stronie żydowskiej jak i polskiej, choć straty polskie musiały być dużo większe. Gdy odejmiemy od 100 000 kilkanaście tysięcy Żydów, którzy mogli stracić życie podczas walk w Powstaniu Warszawskim lub innych przypadkach, a ogólnie łącznie nawet około 50 000 w działaniach wojennych na terenie kraju, to otrzymamy przypuszczalną liczbę ca 50 000 zabitych w wyniku wykrycia ich schowka. I tyleż samo przyjmuję, że wyniosły z tego tytułu minimalne straty polskie. Nikt ich nie rejestrował. ŻIH „doszukał” się zaledwie ponad 200 zabitych Polaków. Działający w USA prof. dr Wacław Zajączkowski, zająwszy się tą sprawą, na taką odległość już doliczył się i dokumentuje śmierć ponad 5 000 Polaków za niesienie pomocy Żydom. Ja nie rejestrowałem Polaków, którzy zginęli za pomoc Żydom, więc mam mało ich w pamięci. Mogę wymienić swoich kolegów z OW-KB por. Zielonkiewicza, ppor. policji Ryszarda Stolkiewicza, ogrodnika Smolarka (Stołkiewicz i Smolarek byli moimi podkomendnymi). Ksiądz Więckiewicz z organistą z kościoła św. Krzyża. Handlarz uliczny Marczak i bardziej znana historia (również mająca swe źródło w zdradzie szmalcowników żydowskich) Marczaków i Wolskich z ul. Grójeckiej 84 ukrywających grupę Żydów, wraz z historykiem Rigelblumem piszącym nam w bunkrze negatywną historię, w ramach „uczuć wdzięczności”. Na Próżnej 14, wg relacji pani B.Bryły, dozorca tego domu ukrywał w piwnicy pod swoim mieszkaniem kilkoro Żydów. Okienko piwniczne wychodziło na pl. Grzybowski. Niemcy wpompowali do piwnicy dużo wody i zatopili ukrywanych, a dozorcę wraz z rodziną rozstrzelali. Gdy nie rejestrujemy w Polsce naszych strat, to ułatwiamy naszym przeciwnikom manipulowanie liczbami i umniejszanie naszych strat, ich bagatelizowanie. W ramach naszych strat trzeba liczyć wielotysięczne straty szmuglerów, ludzi wyprowadzających ludzi z getta, zatem podana liczba 50 000 jest mocno zaniżona. Żydzi ginący w Powstaniu Warszawskim, czy w innych działaniach wojennych w terenie ginęli pojedynczo, nie wciągając w to Polaków. Ale Żydzi ginący na skutek wykrycia ich kryjówki u Polaków, pociągali za sobą i Polaków dających im schronienie. Gdy przyjęliśmy ich liczbę na 50 000, to straty z tego tytułu Polaków, przy przeciętnej 4 osobowej rodzinie polskiej, można by liczyć na 4 razy większe. Uwzględniając, że czasem ukrywało się równocześnie 2 lub więcej osób, a z drugiej strony, że rodziny wiejskie były na ogól większe niż 4 osoby, to jednak granicę strat polskich przy przechowywaniu Żydów można by szacować co najmniej na 150 000 osób. Zatem za pomoc Żydom zginęło ca 150 000 Polaków. Liczby te akceptował mi delegat Okręgu Warszawskiego Józef Kwasiborski. Jeśliby te teoretyczno — szacunkowe wyliczenia nie znalazły uznania u badaczy żydowskich, wtedy odrzucając liczbę 100 000 jako strat, automatycznie należałoby o tyleż samo powiększyć liczbę uratowanych Żydów przy polskiej pomocy, co zresztą i tak odpowiada prawdzie, gdyż proponując liczbę 300 000 uratowanych Żydów zaniżyłem ją rozmyślnie, by nie odbiegać zbytnio od podrzuconej nam propagandowo przez żydowskich „historyków” liczby tylko 100 000 uratowanych. Gdy moja liczba 300 000 (a właściwie 400 000) uratowanych zaczęła zdobywać znaczące uznanie, to obserwuję koncentryczny atak żydowsko-syjonistyczny na ustaloną przez GKBZH liczbę 2.7 miliona zmarłych podczas wojny Żydów polskich. Różni „historycy”, publicyści a nawet zawodowi komedianci, podnoszą tę liczbę na 3.0 miliony, a nawet na 3.3 miliony, by pozbawić mnie arytmetycznego argumentu, że skoro było ich 3.6 a zginęło 2.7 to gdzie jest 900 000. nic z tych manewrów nie będzie, gdyż liczba globalna 3.6 min jest zaniżona. Wybitny polski geograf i specjalista spraw ludnościowych i gospodarczych prof. dr Antoni Sujkowski podawał z katedry studentom WSH (SGH) w połowie lat trzydziestych, więc na krótko przed wybuchem wojny. liczbę Żydów w Polsce — 4 miliony, mam więc zapas, tym niemniej podtrzymuję tę niższą liczbę, jako pionierską, a więc 300.000 uratowanych. Ta liczba i tak jest korzystna dla Żydów, ostatecznie duży stwarza margines dla tych, którzy zmienili nazwiska na polskie i nie przyznają się oficjalnie do żydowskiego pochodzenia. Nam jest to obojętne, byle byli lojalnymi obywatelami, bez chowania za podszewkę paszportu drugiej ojczyzny i bez występowania w obronie jej interesów, a nam obcych, czy nawet szkodliwych, jak to było w latach 60-tych i aż do dziś. Przykre, że na skutek narzuconej nam dezinformacji mamy tak małe rozeznanie w tej niemiłej sprawie, że możliwości pomagania nam w dokumentowaniu musimy mobilizować u Polaków aż w USA.

  W 1970 r., gdy jeden z żydowskich historyków „wykrył” sprawę zamordowania około 100 Polaków za ukrywanie kilku Żydów, zapowiedziano wtedy przy okazji akcję badawczą w tym kierunku, która zresztą ucichła, bo była sprzeczna z ich antypolskimi tezami. Ilość Polaków biorących udział w akcji pomocy wyliczam w stosunku do ilości ukrywanych Żydów. Ważne jest przyjęcie właściwego wskaźnika przeliczenia.

  Bywało najczęściej, że l , ewentualnie 2 osoby ukrywały się u polskiej rodziny, ale bywało też, że u jednej rodziny ukrywało się kilka lub kilkanaście osób żydowskiego pochodzenia. Jednak cala rodzina żydowska unikała mieszkania pod jednym dachem, gdyż w razie wpadki chciano dać szansę przeżycia choć części rodziny (względy spadkowe — majątkowe). Wieloosobowe grupy ukrywanych składały się przeważnie z ludzi obcych. Ale na wskaźnik istotny wpływ miała i częstotliwość zmiany miejsca ukrycia, a przez to powiększenie ilości Polaków zaangażowanych w ukrywanie. Przykładem niech będzie stwierdzenie dziennikarki Hanny Krall: W grze o moje życie stawką było życie 45 osób, gdyż tyle kolejno osób uczestniczyło w jej ukrywaniu. Dlatego też zarówno Kwasiborski, jak i ja przyjęliśmy, uwzględniając, że minimum 2 lub 3 razy ukrywany Żyd musiał zmieniać miejsce zamieszkania przy polskiej rodzinie (a średnia rodzina była 4 osobowa), ten wskaźnik wyniesie więc l0, czyli 10 Polaków uczestniczących w ukrywaniu jednego Żyda. Stąd ogólna ilość Polaków biorących udział przy ukrywaniu około 400 000 Żydów, wynosiła 4 miliony osób. Liczby te są może zaskakujące, gdyż Żydzi specjalizujący się przez 40 lat w „badaniach” tego wycinka historii, przyjmowali inne liczby. które zarazem starały się tendencyjnie ukazywać mniejszy zakres pomocy niż było w rzeczywistości. Ale moje wyliczenie jest nie tylko logiczne ale i całkowicie realne, znajdujące uznanie u wielu znawców zagadnienia. Reasumując powyższe rozważania cyfrowe należy stwierdzić, że Żydów — polskich obywateli, uratowało się z kaźni hitlerowskiej co najmniej 700 000 tysięcy (w tym ca 400 000 w ZSRR), czyli prawie 20% ogółu, zatem mimo dużo trudniejszych warunków, nie gorzej to wypadło niż na Zachodzie.

  Jako ostatni problem ilościowy, powstaje pytanie gdzie oni są teraz ? Otóż prawie wszyscy wyjechali z Polski, wraz z 200 000 którzy powrócili z ZSRR. W pierwszych 2 latach po wojnie przy ich znanych wpływach u władz, większość mogła i emigrowała. Ale w tym okresie duża ilość emigrowała też nielegalnie (szacuję na 100 000), a wśród nich duży odsetek stanowili dawni kolaboranci hitlerowscy, którym grunt palił się pod nogami. Wśród pospiesznie wyjeżdżających byli i oszuści, którzy wykorzystali specjalne udogodnienia dla nich w PRL, upoważniające na podstawie 2 „lipnych” świadków do przejmowania sądownie różnych nieruchomości jako rzekomo swoich i szybkiego ich sprzedania. Zatem po kilku takich falach emigracyjnych, pozostało w Polsce obecnie około 50 do 100 000 osób żydowskiego pochodzenia, z których większość do tego się nie przyznaje.

  Obecnie omówię stronę świadczeń finansowych na rzecz pomocy Żydom, ze strony Rządu Polskiego w Londynie. Dane cyfrowe zaczerpnąłem z książki Iranka Osmeckiego. napisanej w Londynie w oparciu o dokumenty AK i Naczelnego Dowództwa Polskiego.

  Rząd Polski wydatkował w okresie 1941/42/43 na pomoc w paczkach żywnościowych dla Żydów w Polsce nadsyłanych z zagranicy, około l miliona dolarów (pamiętne sardynki portugalskie); robił agitację wśród żydostwa światowego o kontynuowanie takiej pomocy. Niemcy powołali l.04.1943 r. w Krakowie Komitet Samopomocy dla Żydów, znany urzędowo Judische Unterstutzung Stelle — JUS. celem przcchwytywania tych darów. Na czele JUS stali kolaboranci dr Weichert i dr Hilifstein. Mimo uprzedzenia świata zachodniego (Żydów) o agenturalnym charakterze JUS, paczki z delikatesową żywnością i lekarstwami szły nadal zasilając Niemców. A zachodni Żydzi świadomie zatem udawali, że świadczą pomoc swoim braciom. Pomoc pieniężna rządu dla Żydów zaczęła płynąć od jesieni 1942r. , tj. od powstania ŻKN (i ŻOB) i nawiązania przez nich łączności z Główną Delegaturą i zarazem od okresu masowego przechodzenia uratowanych Żydów do ukrycia. Delegatura dala wtedy 150 000 zł dla FOP celem udzielania przez nią zapomóg podopiecznym Żydom za okres miesięcy X, XI i XII 1942r.

  Od stycznia 1943 r. Delegatura na Kraj, wnosiła do Rady Pomocy Żydom systematycznie comiesięczne kwoty na utrzymanie Żydów. Kwoty te wynosiły w r. 1943: w I — 150 000 zł., w II — 300 000 zł., III — 250 000. IV— 900 000 zł., V do X — po 400 000 zł., w Xl i XII — po 750 000 zł., od VI do X 1943 r. Okręgowe Rady Pomocy Żydom, dostały osobno po 150 000 zł. mies.; co czyni razem 6 250 000 zł. W roku 1944 wypłacono RPŻ od I do XII po 1 000 000 zł. miesięcznie; poza tym dopłacono jeszcze w miesiącach VIII-XII po l 000 000 zł., dalej dodatkowo dano RPŻ w listopadzie 1944 r. 6 000 000, a w grudniu 8 000 000 zł., co czyni razem w 1944 r. zł. 31 milionów a łącznie za rok 1942/43/44 — 37 400 000 zł.

  Do tych kwot specjalnie przeznaczonych przez Rząd na pomoc Żydom, dochodziły jeszcze znaczne sumy z funduszów socjalnych poszczególnych Delegatur i różnych wpływów nadzwyczajnych, z których poważna część szła również na finansowanie ukrywanych Żydów, znacznie przewyższały one dotacje Rządu, przy czyni stały wzrost tych sum miesięcznych (od kwietnia 1943r. — wybuch powstania w getcie warszawskim) wskazuje na stały wzrost ilości osób ukrywanych, w miarę likwidowania do końca 1943 r. gett na terenie kraju. Wzrost zaś wydatków w 1944 r. w stosunku do 1943 r. wskazuje na fakt, że w miarę przedłużania się okupacji i okresu utrzymywania ukrytych Żydów, zaczęły się wyczerpywać możliwości finansowe prywatnych żywicieli i coraz większa ich ilość zaczęła zwracać się do Delegatur o zapomogę finansową, stalą comiesięczną.

  Organizacje żydowskie na Zachodzie, alarmowane stale przez Rząd Polski, alarmowane depeszami działaczy ŻKN, Bundu, ŻOB i żydowskich przedstawicieli w RPŻ. zaczęty w końcu pod presją przesyłać pieniądze dla Żydów w Polsce. A przesyłki rosły w miarę zbliżania się końca wojny i potrzeby wykazania się tą pomocą. Oto one: Bund otrzymał za okres X 1942 r. do XI 1943 r. 81 000 dolarów, od XII 1943 r. do VIII 1944 r. — 240 000 dolarów a w XII 1944 r. prawie 86 000 dolarów. W międzyczasie, między tymi przesyłkami Delegatura udzielała Bundowi pożyczek lub zaliczek. Fundusze dla ŻKN zaczęły płynąć dopiero od lipca 1943 r. i tak na okres VIl-IX 1943 r. przysłano 10 000 dolarów, w listopadzie 1943 r. przysłano dwa razy po 10 000 dolarów, w grudniu — 14 000 dolarów, w styczniu 1944 r. — 12 000 dolarów, w kwietniu 1944 r. —20 000 dolarów, w maju 1944 r. —60 000 dolarów, w lipcu — 100 000 dolarów od Jointu i 20 000 dolarów od Kongresu Żydowskiego. w grudniu 1944 r. blisko 50 000 dolarów, tą drogą ŻKN dostał łącznie około 400 000 dolarów. Przesyłki te ŻKN i Żydzi dostali za pośrednictwem Delegatury Rządu na kraj. Przesyłki te szły przez cichociemnych, zatrudniając do tego celu wiele samolotów i ludzi, bo do jednego pasa przesyłkowego wchodziło do 100 000 dolarów, kilka samolotów i kilkadziesiąt osób przy tej akcji zginęło. A ŻKN wydatkował te sumy następująco: 15% na swoich członków z rodzinami i na aktyw kulturalny — artyści. literaci, 10% na cele ŻOB (należy przypomnieć, że już było po walkach, zatem wydatki tylko bytowe) i 75% na ogólną pomoc Żydom w kraju, w obozach. Rzuca się w oczy ogromna dysproporcja między wydatkami 25% na nieliczną grupę aktywu kierowniczego i 75% dla masy ludzkiej „demokratycznie”. Żydzi z Zachodu przysyłali też pieniądze dla Żydów na adres RPŻ. W lipcu 1944r. otrzymała Rada 95 000 dolarów od Jointu, a w grudniu 100 000 dolarów od Żydów amerykańskich na adres RPŻ w Krakowie (gdyż Warszawa już nie istniała). Do tych kwot Rząd Polski dorzucił w lipcu 1944 r. 50 000 dolarów, oraz z własnej dotacji przez powołaną przez siebie Radę do Spraw Ratowania Ludności Żydowskiej w Polsce 200 000 franków szwajcarskich na pomoc dla Żydów z obozu koncentracyjnego w Bergen-Belsen gdzie im się dobrze powodziło. Polacy w obozach nie dostawali takiej pomocy. Ponadto różne sumy w dolarach, idące w dziesiątki tysięcy, dostały każda z czynnych i ujawnionych organizacji politycznych. Ogółem wszystkie organizacje żydowskie i RPŻ dostały od Żydów z Zachodu poprzez polskich spadochroniarzy i Delegaturę, ponad l milion dolarów.

  Analiza powyższych wpływów finansowych na pomoc dla Żydów, potwierdziłaby zarazem moją tezę o około 400 000 Żydów ukrywanych na ziemiach dawnej Polski. Istotna jest analiza roku 1944. Wpływy dolarowe wyniosły przeszło 1 000 000 (wraz z polskimi 50 000 ale nie licząc l miliona dolarów wydanych na paczki żywnościowe), które przeliczając na złotówki dają około 200 000 000 zł. Dotacje Rządu 31 min zł. plus z funduszu Delegatur około 50 mln. zł (160%), co czyniło razem w zaokrągleniu 280 mln. złotych. Ale wpływ te nachodziły w miarę alarmistycznego wzrostu potrzeb i wyczerpywania się możliwości charytatywnych Polaków, szczególnie tych indywidualnie pomagających. Zarówno z wpływów złotówkowych na rzecz RPŻ, jaki dolarowych wynika, że w pierwszej połowie roku wynosiły one 20% sumy globalnej, a 80% przypadało na lipiec-grudzień 1944 r, Zatem, w drugim półroczu przybliżone wydatki wyniosły około 224 milionów zł., co daje średnio miesięcznie około 37 miliona złotych. Gdy przyjmiemy ten koszt średni na 100 zł od osoby (jest to koszt statystyczny), to wynikałoby, że za 37 mln. zł. można by wyżywić 370.000 osób. Wyliczenie to pokrywa się więc z moim poprzednim i weryfikuje je. Weryfikuje je także przykry fakt, że w roku 1944 postępował ciągły ubytek i straty ilościowe ludności żydowskiej, zatem ten kilkudziesięciotysięczny ubytek pozostałym podnosił automatycznie nakład wydatków na wyżywienie l osoby, który z kolei równoważył w pewnej mierze postępującą drożyznę. Ponadto tę średnią podwyższała wielotysięczna rzesza Żydów pozostających nadal na wyłącznym utrzymaniu prywatnym Polaków (a kilka tysięcy częściowo i swoim własnym). Ulgą dla nas w ponoszonych kosztach było kilka tysięcy dodatkowych „lewych” kartek żywnościowych, które OW-KB otrzymało od kol. F. Świetlika. W skali kraju tych kartek było kilkaset tysięcy; oraz pomoc w naturze.

  Podsumowując wyniki polskiej pomocy dla Żydów należy stwierdzić, że przetrwali oni 3 lata w swojej masie dzięki wyłącznie polskiej pomocy, pomocy w produktywizacji gett i daniu zarobku, oraz zaopatrzeniu żywnościowym. Tylko dla getta w Warszawie szło w latach 1941/42 po 300 ton żywności dziennie, czyli 30 ówczesnych wagonów kolejowych (odrzućmy niepoważne sugestie o możności wyżywienia się getta w ramach Żydowskiej Samopomocy Społecznej i z ogródków balkonowych i podwórzowych, ale do tego trzeba doliczyć nie mniejszą wagowo ilość tajnie przewożonych surowców przemysłowych i węgla, oraz wymyt (czyli wywóz) wyrobów gotowych. Pomoc w ukrywaniu ponosiło społeczeństwo polskie, przy czym w wydatkach tych pomoc zagraniczna zrobiła mu znaczą ulgę dopiero w ostatnim półroczu okupacji. Pomoc wojskowa również świadczona była tylko przez Polaków. Zaś jeśli chodzi o pomoc wojskową dla getta w Warszawie, to jako ilości podsumowujące wysiłek OW-KB, AK. AL, PLAN. BCh i innych organizacji, należy przyjąć dane przytoczone w kwietniu 1968r, na odczycie w PTH. ku czci 25-lecia walk w getcie, przez mgr Krakowskiego dyr. ŻIH. Podał on, że 1000 żołnierzy getta otrzymało od Polaków około 1000 pistoletów, kilka ckm, po kilkanaście rkm. pm, kilkadziesiąt kb plus amunicja na cały czas walki i granaty. W Powstaniu Warszawskim co dziesiąty żołnierz miał jakąś broń (czy granat), a w getcie każdy żołnierz miał co najmniej pistolet. Ogromny udział w tych dostawach miała OW-KB, gdyż znacznie ponad polowa tej broni znajdowała się w ŻZW. Na ten temat opublikowałem w kraju i zagranicą dziesiątki artykułów, podając duże ilości dostarczonej broni (jak i ilości ukrywanych i dających ukrycie), stad milo mi skwitować wystąpienie mgr. Krakowskiego z kwietnia pamiętnego dla nas roku 1968 — nasilonych wystąpień antyżydowskich. Było to wystąpienie po śmierci M.Marka i w roku wyjazdu jego z-cy — wroga Polaków A.Rutkowskicgo. stąd inna już tendencja do polskiej pomocy dla Żydów, bliższa prawdy, z ukrytą antypolskością.

  Zestaw powyższych liczb nic pasuje do spreparowanego przez wielu historyków Żydów uogólnionego fałszywego obrazu Polaka jako wroga, antysemity, szmalcownika i pomocnika moralnego w mordowaniu Żydów przez hitlerowców, podczas gdy korzystali z pełni praw obywateli Polski, których nie byli godni. Bo w ciężkim okresie lat 1919/20 walki z bolszewikami o Polskę, oni nas powszechnie zdradzali. W końcu gen. K.Sosnkowski, jako minister spraw wojskowych, wydal rozkaz— Oddz. I Sztabu Głównego. liczba 13 679 mob. —- usunięcia Żydów z D.O. Gen. Warszawy i formacji podległych M.S.Wojsk , z możnością pozostawienia tylko do 5%. a resztę przekazać do kompanii roboczych. Także kazał usunąć wszystkich szeregowych Żydów z biur i kancelarii Departamentów i Wydziałów. Wykonanie kazał meldować do 12 VIII 1920 r. Może to pomogło nam wygrać „Bitwę Warszawską”. Sprawiedliwie muszę zaznaczyć że Żydzi dość licznie uczestniczyli w 1794 r. w Powstaniu Kościuszkowskim (Berek Joselewicz) jak i w 1830/31 r. w Powstaniu Listopadowym, za to w Powstaniu Styczniowym (poza rabinem postępowym Berem Majzelsem) występowali raczej wrogo, masowo działali w służbie szpiegowskiej Rosjan, choć ci Żydów nienawidzili, przodowali w antysemityzmie (antysyjonizmie) w Europie, byli organizatorami masowych akcji pogromów, stąd ruskie pochodzenie tego słowa. Ale swoją postawą antypolską w latach 1863/64 Żydzi w Królestwie Kongresowym zarobili u cara na przyznanie im pełni praw obywatelskich, choć takie same dawali im Polacy w r. 1862/63. Według powszechnej opinii Polaków po 1863 /64 r. Powstanie to było „dziełem agitacji żydowskiej dla pognębienia Polaków”. (Hirszhorn str. 319).
 • @Husky
  Rację ma też Krzysztof Kłopotowski, który od lat mieszka na Manhattanie i zna dobrze amerykańską politykę. Zauważył, że polski rząd po prostu nie ma szans w zderzeniu z Izraelem. Dlaczego?

  Przez mocne lobby żydowskich organizacji w Białym Domu. Zawsze silne, ale najmocniejsze w czasie rządów prawicy. Jest prawdopodobne, że nigdy nie było tak mocne jak dziś, gdy prezydentem jest Donald Trump. Ten sam, który bezprecedensowo uznał Jerozolimę za stolicę Izraela. Trump jest otoczony nie tylko wpływowymi Żydami ( jego córka po ślubie przeszła na judaizm), ale też chrześcijańskimi syjonistami, którzy są jeszcze gorliwsi w obronie interesów Izraela niż sami Żydzi. Trump to biznesmen i cynik. Jeżeli ktoś myśli, że jego piękne słowa o Polsce cokolwiek znaczą przy sporze z Izraelem, ten jest, mówiąc delikatnie, pięknoduchem.


  https://wpolityce.pl/polityka/378959-mamy-racje-ale-nie-mozemy-sobie-pozwolic-na-gleboki-spor-z-izraelem-ktory-ma-wplyw-na-administracje-trumpa
 • @Husky
  Przed Marszem Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Hajnówce obce państwo narzuca polskim instytucjom warunki polityki historycznej. W najbliższą sobotę w Hajnówce po raz trzeci odbędzie się Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jak co roku wzbudza ogromne kontrowersje i sprzeciw środowisk lewicowych. Po manifestacji miało się odbyć spotkanie z dr Michałem Ostapiukiem z Instytutu Pamięci Narodowej.Obce państwo narzuca polskim instytucjom warunki polityki historycznej: IPN, pod naciskiem władz Białorusi, odwołał udział swojego pracownika w wydarzeniu. Obchody organizują miejscowi narodowcy i kibice Jagiellonii Białystok. W tegorocznym programie, oprócz marszu znalazł się także pokaz filmu ,,Bury – Podwójnie Wyklęty” w reżyserii Ewy Szakalickiej, opowiadającego o jednym z najsłynniejszych Żołnierzy Niezłomnych – Romualdzie Rajsie ,,Burym”. Po projekcji planowane było także spotkanie z twórczynią oraz dr. Michałem Ostapiukiem z IPN.

  Na Twitterze Brygady Podlaskiej ONR czytamy:

  ONR Brygada Podlaska
  @ONR_Podlasie
  Ambasador Białorusi wystosował list do prezesa IPN ws. pokazu filmu pt. Podwójnie Wyklęty w Hajnówce 24.02. Domaga się w nim zakazu uczestniczenia pracowników IPN. Obce państwo narzuca polskim instytucjom warunki polityki historycznej. @MSZ_RP, śpicie tam? Gdzie państwo polskie?

  Jak czytamy w Mediach Narodowych, za sprawą nacisku do władz IPN ambasadora Białorusi w Polsce. Instytut wystosował także prośbę do organizatorów wydarzenia o usunięcie informacji o udziale pracownika IPN w spotkaniu.

  Źródło: Media Narodowe

  Ps...Normalka. W teoretycznym państwie wiodącą rolę mają obce ambasady. Tak było w XVIII wieku przed ponad stuletnim wykreśleniem z mapy. Teraz ważne są także rozliczne fundacje, loże, agencje i agentury tudzież żydowskie i pruskie media mające w Polin propagandowy monopol.
 • @kula Lis 67 20:26:40
  W polskich liberalnych scierwo-elytach trwa wyścig o to, kto zrobi lepiej obcym rządom, lobby i grupom interesów, a bardziej dokopie własnemu rządowi.
  I to jest znacznie wiekszy problem, niż ataki na Polskę z zewnątrz.

  On mówi że Cyklon B ratował życie , przy piecach krematorium ludzie się ogrzewali w czasie zimy , a zbrodniarze z SS to obsługa sanatorium .

  https://pbs.twimg.com/media/DWbLrF7XUAAqQsq.jpg
 • @kula Lis 67 20:20:02
  W całej tej sprawie najbardziej - jak zawsze - smuci mnie postawa lemingów. Z nienawiści do PiS przyswoiły sobie i serio w to wierzą, że Polacy masowo mordowali Żydów. Po prostu, skoro ten rząd mówi "nie", to one na zasadzie odruchu syczą "tak". O konsekwencjach nie myślą.
 • @kula Lis 67 20:17:43
  Musimy dotrzeć na Izraelskie portale spolecznosciowe i tam im puszczać ,bo nie mają pojęcia o złych czynach swo ich braci
  Ja to od kilku dni robię,
  skutek....
  co wpis to ban 8-)))
 • @Husky 21:33:20
  Pod moim (tym samym wpisie) na portalu Wolne Media też są interesujące komentarze

  polecam

  https://wolnemedia.net/morawiecki-zdetonowal-kolejna-bombe/
 • @Husky 23:51:33
  Antypolonizm! Nie można tego słuchać, jak żydzi kłamią na temat Polaków.

  https://wiadomosci.robertbrzoza.pl/chazarski-izrael/antypolonizm-nie-mozna-tego-sluchac-jak-zydzi-klamia-na-temat-polakow/
  Wygraliśmy z żydowską organizacją: „Otwarta Rzeczpospolita”

  https://wiadomosci.robertbrzoza.pl/polska-kolonia/otwarta-rzeczypospolita-oskarza-mnie-o-antysemityzm/

  Ps..Organizacja żydowska "Otwarta Rzeczpospolita" ma na celu zastraszenie Polaków, aby pod pozorem legalności i w świetle prawa szukać antysemityzmu pod każdym kamieniem, nawet jeśli mówi się prawdę. Próbują wypaczyć historię polską, ale my Polacy dobrze wiemy jak jest naprawdę. Wprowadzają na siłę do Polski muli-kulti, a w Izraelu sami robią demonstracje przeciwko obcokrajowcom. Nie dajmy się zaszczuć! Zadajmy sobie takie pytanie…czy byłoby możliwe żeby w Izraelu, legalnie działa organizacja finansowana przez struktury powiązane z obcym państwem, działająca w interesie tego obcego państwa, pod nazwą np. "Otwarty Izrael", która zajmowałaby się promowaniem imigracji np. Palestyńczyków, Murzynów czy innych obcych religijnie i kulturowo ludów do Izraela, a do tego, na masową, wręcz fabryczną skalę pisała by donosy do organów ścigania na żydów (rdzennych mieszkańców) za np. "obrazę" Arabów czy terrorystów ISIL.?
 • @Husky 23:51:33
  W USA mieszka ok. 5 mln żydów, tymczasem Polonia liczy tam ok. 10 mln osób. Mimo to dwukrotnie mniejsza diaspora żydowska dysponuje o wiele większymi wpływami, chociaż Polonia jest dobrze wykształcona i całkiem zamożna, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by stała się równie skutecznym lobbystą. Izraelczycy to naród niezwykle zorientowany na wspólny interes, nieoglądający się na innych, pozbawiony kompleksów i podejmujący się każdego wyzwania. Tymczasem duża część Polaków drży na samą myśl, że ktoś o nas źle napisze, każdy ambitniejszy projekt jest w naszym kraju wyśmiewany jako nierealny, a dużo większa Polonia nie ma nawet połowy wpływów diaspory żydowskiej. Ewidentnie powinniśmy odrobić lekcję Izraelczyków i przestać użalać się nad każdym krytycznym wobec nas tekstem w zachodniej prasie oraz zacząć wykorzystywać naszą bardzo dużą diasporę do budowy wpływów na całym świecie. Czas też wreszcie zrozumieć, że dbanie o nasze interesy niejednokrotnie spotka się ze sprzeciwem naszych sojuszników. To wcale nie znaczy, że przestają być sojusznikami – nawet najbliższy partner w pierwszej kolejności dba o swój kraj. Podstawowym problemem jest to, że Polska nie posiada żadnych narzędzi do realizacji polityki historycznej na świecie. Nie posiada systemu strategicznej komunikacji, to znaczy, że jakikolwiek polski przekaz ma charakter lokalny, nie posiada mediów anglojęzycznych, anglojęzycznej bazy eksperckiej ani propolskiego lobbingu w strategicznych dla Polski krajach. To, że my sobie pogadamy po polsku w internecie nie zmienia absolutnie nic w globalnej narracji historycznej. To, że polskie media zrobią wywiad z kolejnym polskim politykiem też nie zmieni tej narracji. Co ją zmieni? Zmieni ją konsolidacja i wsparcie ze strony rządu organizacji polonijnych w USA i na świecie. Stworzenie z tych organizacji siły lobbującej za Polską. Zmieni ją propolska, profesjonalna i transparentna fundacja działająca w USA, promująca propolski lobbing i propolską narracje historyczną. Wielu mówi o tym od lat, bez rezultatu.
 • @Husky 23:51:33
  Polecam...Dr Ewa Kurek: Zachód zbudował bajkę na temat zagłady żydów, a Polska nie umie się przed tym bronić.


  https://www.youtube.com/watch?v=RTYYD5FobV4

  O jeden krok za daleko - ambasador Izraela potrząsnęła Polakami - dr Ewa Kurek.

  https://www.youtube.com/watch?v=CuLdjMijzsg


  Ps..Trochę zaskakuje ta naiwność pani Ewy w odniesieniu do tzw. "rządu polskiego". Zaskakuje, bo głuchy i ślepy widzi te wszelkie ustawki, prywatyzacje, transformacje, żydosądy, żydofiskalizm, żydoGMO, żydoCETA, żydodemokracje, żydodezinformacje medialną, żydomarksizm kulturowy, reaktywacje antypolskiej loży masońskiej B'nai B'rith Polin, zezwolenie i finansowanie antypolskiego muzeum Polin, liczne judedarowizny - w tym 100 mln zł na remont cmentarza żydowskiego, rozwój antypolskich festiwali, filmów, wydawnictw i imprez żydowskich w PL, przyznanie stałych dopłat żydom w Izraelu dodatków po 100eur do emerytury za szkody po „nazizmie” i komunizmie na polskich ziemiach (oba żydosyjonistyczne produkcje!), masowy niekontrolowany import chazarskich żydoukraińców do PL, wreszcie - podpisanie w ciemno traktatu Lizbońskiego (eu = realizacja strategi NWO). I po tym wszystkim Pani Ewa mówi, że nasze rządy boją się żydów, albo uważają ich za przygłupów (??), a rabin Schudrich wpuścił w maliny sp. Lecha Kaczyńskiego... (od min 11:00 )
 • @Husky 23:51:33
  Kto jest żydem? Żydzi w Polskim Sejmie.


  https://www.youtube.com/watch?v=HzPeqxfRQvM


  Ps..7:23 sek. Popatrzcie jak rasowa żydówka LITWACZKA i SZAJGEC Azari, brzydzi się żydem Danielsem, wycierając jednocześnie śpiki z nosa. Co na to Morawiecki ?! Masakra wśród gości wyłącznie lewactwo z nowoczesnej i ubectwo z PO. Tak witaliście bolszewików jak napadli Polskę. Sama obca agentura potomkowie nazistów i sowietów przywiezionych na ich tankach i taborach..Przykre to , będziemy niewolnikami w swoim własnym kraju. Dobrze wiemy jak żydzi przejęli Palestynę krok po kroku to samo będzie z Polin...
 • @Husky 23:51:33
  Dwużydzian Polaka, czyli czemu się tak Polacy skundlili?! - Liderzy - dr Ewa Kurek.


  https://www.youtube.com/watch?v=Xb9rfl9J8Tg


  Cywilizacyjnie z żydami nic nas nie łączy, judeochrześcijaństwo to wymysł - dr Ewa Kurek.


  https://www.youtube.com/watch?v=hXrSvBQbqAs

  Ps..Słusznie p. dr Kurek mówi, Polacy nie powinni tolerować żydów w parlamencie, rządzie, samorządach. Pani Ewa ma niestety rację. W jej słowach nie ma nic z antysemityzmu. To jest uczciwe przedstawienie sprawy. Obłuda nie ma nic wspólnego z Torą, prawem żydowskim nadanym przez Boga. Obłuda jest dla Niego obrzydliwością. Nawet jeśli jacyś rabini byli kiedyś innego zdania i nawet jeśli dzisiejsze państwo coś takiego toleruje – nie wiem czy tak jest – jest to patologia z prawdziwym żydostwem nie mająca nic wspólnego. Pani Ewa zwraca uwagę, że zostało to usankcjonowane nie tyle przez żydów jako takich, co oprawców własnych braci. Kiedyś trzeba będzie to naprawić, usunąć ten straszny błąd. Lepiej samemu, wtedy koszty są mniejsze. Shalom Israel.
 • @Husky 23:51:33
  Żyd jest bezkarny za mordowanie swoich i goi jeśli powie przed sądem że ratował swoje życie - dr Ewa Kurek.


  https://www.youtube.com/watch?v=aD-K6yyV1mg


  Ps..Trzeba przetłumaczyć to na języki: angielski, francuski, niemiecki, hiszpański, rosyjski, hebrajski i rozesłać po całym świecie. Ta żmijowa nacja to najgorszy naród na świecie. To nawet nie zwierzęta to gady o wyglądzie człowieka. Uważają się za naród wybrany a to jest naród przeklęty. Potępiany przez Jezusa w Piśmie Świętym. Czepiają się Polaków tylko czemu nie mówią o tym jak traktują swoje dzieci i kobiety. Naród zboczeńców, podofilów i psychopatów. Kolacja u Johnego Danielsa kosztowała 100mln zł na żydowski cmentarz to 274tys zł dziennie to ponad 1mln szklanek mleka dla polskich najbiedniejszych dzieci dziennie. Polski rząd okrada najbiedniejszych I najsłabszych Polaków by dać najbogatszym żydom. Hańba!
 • @Husky 23:51:33
  Dr Ewa Kurek: "O zbrodniach żydowskich mówić nie wolno. Ten kanon jest utrzymywany przez wieki"


  https://www.youtube.com/watch?v=1JqvqOxlo9A

  Ps..dr Ewa Kurek: "Gdyby to żydzi mieli ratować Polaków, nie przeżyłby żaden Polak". Pytam, dlaczego na budynku przy al. Solidarności (dawniej Leszno 13) nie ma tablicy z napisem:
  " W tym budynku podczas II W.Ś. działało Gestapo Żydowskie" ?
 • @kula Lis 67 10:09:49
  Nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na to bardzo ciekawe pytanie:

  https://pbs.twimg.com/media/DWd-Y8DWkAAS1W3.jpg
 • @kula Lis 67 10:02:16
  Hej Ronen Bergman!
  Czy masz nową, czwartą wersję swojej historii matki, czy nadal Pracujesz? Jak reklamować i sprzedawać książkę na grobie matki?

  https://pbs.twimg.com/media/DWd_f3pX4AAcs3r.jpg
 • @Husky 23:51:33
  SKANDAL! IPN w furii ujawnia listę tajną ws. holocaustu. Trzęsienie w Izraelu! || LVTszok


  https://www.youtube.com/watch?v=Mt9GTXZvG5U


  Ps..Skoro w armii niemieckiej było 29 generałów pochodzenia żydowskiego, to i na tej liście będą żydki. No to Ickom mycki pospadają jak to pójdzie w świat. Kurtyna holokaustu opadnie obnaży oblicze hipokryzji żydków. Najzabawniejsze jest to, że ofiar holokaustu było więcej niż wszystkich żydów w Europie. I nadal po wojnie było ich od groma w Europie i do tego zasilili USA i Izrael. Mit i bajki holocaustu. Z obozów pracy z prawie darmowej harówki zrobiono jakiś cyrk. Nawet ręce starej babki miały wartość. Auschwitz to było bardzo przemysłowe miasto, to nie przypadek, że były tam aż 3 obozy pracy. Ludzie opowiadali, że jak niemiecka administracja przyszła na tereny RP to chałupy żydków stały już puste. Masowo wędrowali na wschód. Potem wracali jako politruki, oficerowie LWP i nasza nowa władza socjalistyczna. Nawet sami żydzi tym się chwalą ! Niech IPN poda też liczbę i narodowość więźniów funkcyjnych tzw. "kapo''! Wielu się zdziwi! Połowa funkcyjnych to żydzi reszta to naturalizowani folksdojcze. Kadra dowódcza to oczywiście Niemcy. Strach żydkom w oczy zajrzał ? Oni jak USA nie wydawali swoich nawet zbrodniarzy wysługujących się Niemcom czy komunistom. Przykładem Morel komendant obozu koncentracyjnego dla Polaków już po 1945 r. Każdy Polak wie która nacja sprawowała straż w Auschwitz (obóz dla Polaków) pod wodzą Niemiec. Wreszcie wyjdzie na jaw, że SS i Gestapo składało się z rodowitych żydów...!! Powinni jeszcze ujawnić dane i narodowość więźniów funkcyjnych kapo i sonderkommando! I dlatego się to Narodowi Wybranemu nie podoba. Czego najbardziej boją się żydzi ? Że Polska ujawni nazwiska żydów esesmanów mordujących żydów ! Tak zwane sonderkomando ! A jest ich i ich rodzin w Izraelu nie mała ilość ! Dojdzie do tego, że sam Niemcy powiedzą jasno ! Sami żeście się wymordowali ! A tego by żydzi nie zdzierżyli ! Stąd ta cała awantura ! Żydzi tego nie przewidzieli ! Żydzi grożą ! Ale pocałują nas w sam środek dupy by tej listy nie opublikować ! Żydzi wpadli we własną pułapkę ! Rząd polski musi nie dać się zastraszyć a wyjdzie z tej opresji zwycięsko ! Ba ! Może i nawet z władzy żydzi w Polsce zrezygnują ? Gra warta świeczki ! Bardzo dobrze. Polacy wsadzili patyk w w to żmijowe mrowisko. Żydzi i Ukraińcy boją się że na liście znajdą się i żydowskie i ukraińskie nazwiska. To skandal i dla żydów i dla Ukraińców, bezwstydne narody, tchórzliwe. Boją się prawdy. Polskie społeczeństwo nigdy nie kolaborowało z Niemcami. To jest gigantyczne łajdactwo ze strony żydów i Ukraińców. Żydzi mieli w Polsce bezpieczny azyl. Było i jest nadal im tu dobrze. Niech mają pretensję do swoich współbraci w USA, że nie uratowali ich z łap niemieckich z żydowskim rodowodem morderców. Ale żyd jest chytry i nie dałby grosza dla ratowania życia swoich rodaków. Także Ukraińcy. Mordowali Polaków bandyci. Mimo to przygarnęliśmy 1,5 miliona Ukraińców. Teraz gryzą rękę która i karmi. Biedni. Nie będą mogli srać na Polskę i Polaków bo znajdą się w kiciu. Cieszę się. Nie możemy dawać się wykorzystywać. Odezwały się osoby jeszcze żyjące i mówią prawdę o żydach..są różne filmy pokazujące współpracę żydów z Niemcami i nie tylko z nimi...
 • @Husky 10:39:38
  Reagujcie na szmatławce żydowskie co przeinaczają historię. Przytoczę wam jeden fragment. Największa gazeta w Izraelu drukuje komiks o pijanych Polakach, którzy wydają nazistom żydowskie dzieci Ta sprawa pokazuje, że problem z percepcją naszej historii przez Izrael trwa już od dłuższego czasu. W maju 2007 roku największy izraelski dziennik Haaretz opublikował komiks o Holocauście. Problem w tym, że w swojej wymowie był on uznawany za jawnie antypolski i skrajnie szowinistyczny. Komiks ten opowiadał o dwóch żydowskich dziewczynkach podróżujących w wagonie pełnym pijanych Polaków, którzy planowali wydanie ich w ręce nazistów. Dziewczynki uratował... niemiecki oficer, który na koniec poczęstował je cukierkami. W końcu dojdzie do tego ,że winni Holocaustu są Polacy a nie Niemcy oni byli fajni i tacy rezolutni ,że zabijali dzieci kolbami od karabinów i żywcem wrzucali do pieca. Wtedy rząd nie reagował a rudy skulił ogon i udawał, że nie słyszy głuchy był czy co !!!!
 • @Husky 10:39:38
  http://newsweb.pl/wp-content/uploads/2018/02/TOWS.png


  Wstrząsające kulisy pierwszych dni wojny w Polsce! Oto, co wtedy robili żydzi. Polacy boleśnie odgryzają się Izraelowi i środowiskom żydowskim! Właśnie ujawniono wstrząsające kulisy pierwszych dni II wojny światowej na terenie naszego kraju. Co robili wtedy „polscy” żydzi?Trudno sobie wyobrazić, jak władze Izraela zniosą bolesne kontrataki Polaków. W Tel-Awiwie są przecież przyzwyczajeni, że każdy rozmawia z nimi stroniąc od niepoprawnych politycznie zachowań. Wolą nie ryzykować oskarżeń o antysemityzm, którymi dzisiejsi żydzi rzucają z niebywałą łatwością. Tymczasem niepozorna Polska już napsuła im tyle krwi. A wygląda na to, że to dopiero początek! Na przypominanie o takich rzeczach, o jakich w tej chwili mówią Polacy (zarówno politycy, jak i zwykli obywatele), nie odważył się w ostatnich latach nikt. Wpływowy Izrael nie pozwala bowiem na mówienie o grzechach żydowskich. Chętnie za to zarzuca udział w holokauście Polakom. Polakom, którzy po pierwsze uratowali najwięcej żydowskich istnień spośród wszystkich narodów, a po wtóre – ucierpieli na tej wojnie najbardziej. Polska prawica się zjednoczyła i postanowiła: załatwimy ich ich własną bronią. Wielu wreszcie zebrało się na odwagę. Naszą sieć lotem błyskawicy obiegają kolejne informacje o tajemnicach skrywanych przez kilkadziesiąt lat, tylko dlatego, że żydzi stosowali antysemicki terror. Szczegóły poniżej.

  „Stosując tą samą broń, jaką obecnie stosują syjoniści przeciwko Polsce i Polakom, zacznijmy głośno na cały świat pisać i mówić o zbrodni Milicji Żydowskiej”. Tak zaczyna swoją zdumiewającą publikację patriotyczny serwis justice4Poland (sprawiedliwość dla Polski). Dalej dowiadujemy się naprawdę szokujących rzeczy.

  Pierwsze dni września 1939

  Milicja żydowska we wrześniu 1939 r. w Zamościu, po bitwie pod Tomaszowem Lubelskim, wyłapywała ukrywających się w tym mieście lub okolicach żołnierzy polskich. Rozstrzeliwali ich na miejscu albo przekazywali NKWD. Gdy bolszewicy prowadzili na rozstrzelanie kolumnę około 2000 polskich jeńców w okolicach Kostopola, jeden z cudem ocalonych tak opisywał ich zachowanie: „Gdy kolumna szła przez miasteczko – miejscowi żydzi pluli na nas, wyzywali najbardziej plugawymi słowami, rzucali w nas kamieniami”.

  Mało kto wie także, że żydzi stawiali bramy powitalne we wrześniu 1939 r. wkraczającym wojskom niemieckim w Pabianicach, Łodzi, Białymstoku czy Krakowie. Ten fakt zapewne dzisiejsze, wrogie Polsce środowiska żydowskie, a także rząd Izraela, chcieliby na zawsze i na wieczność zamieść pod dywan. W Zarębach Kościelnych na czele witających stał rabin w stroju odświętnym – mówi prof. Krzysztof Jasiewicz. Ponadto… całowali wjeżdżające do Wilna czołgi Sowieckie i wiwatując nosili trumnę z napisem „Polska we Lwowie”.

  Mówmy też o powstaniach antypolskich we wrześniu 1939 r. – apeluje justice4Poland. Miały one miejsce w licznych miejscowościach na wschodzie. Mówmy też o masowej kolaboracji żydów z gestapo lub NKWD czy udziale w Holocauście, o czym pisali nawet żydowscy pisarze. Świadkowie tamtych dni – Emanuel Ringelblum, kapłan Chaim Aron, jak również tysiące polskich świadków. I my apelujemy: mówmy o tym, czytajmy, udostępniajmy. Nie dajmy obarczyć Polski wszystkimi grzechami tego świata!


  Ps...Czas zburzyć mit biednego żyda, ofiary drugiej wojny, większych kanalii od nich nie było. Cóż Treblinka, była zorganizowana na usilne prośby, nalegania i żądania Judenratu żydowskiego getta. Żydzi prosili Niemców aby akcja przeprowadzona została w najgłębszej tajemnicy i sami mordowali każdego, nawet donosili na Polaków, kto ewentualnie przemycał informacje co tam się dzieje. Mój nieżyjący ojciec żołnierz 27 WDP AK opowiadał, że policja żydowska była gorsza od granatowej i twierdził, że jak ktoś podpadł policjantowi żydowskiemu to ten denuncjował również rodzinę "podpadniętego", tacy to z nich sprawiedliwi wśród narodów świata. Od mojego sp. Dziadka Legionisty i Babci oraz żyjącej jeszcze Mamy osadników- Wołyńskich wiem, jak masowa była kolaboracja żydów z NKWD i Armią Czerwoną. To nie były jednostkowe przypadki. Setki tysięcy Polaków zostało zadenuncjowanych przez swoich żydowskich sąsiadów i wywiezionych na Sybir. Wśród nich byli także Oni, wyjechali pierwszym transportem 10.02.1940r. całą rodziną. Zmanipulowany gest ratunku

  https://youtu.be/d5v0oIHIV_o
 • @Husky 10:39:38
  http://newsweb.pl/wp-content/uploads/2018/02/PILNE-3.png
  Przecieki prosto z Brukseli! Eurodeputowany: Oto data ROZWIĄZANIA UE! Zdumiewające informacje z Brukseli! Znany eurodeputowany podzielił się w wywiadzie wiedzą, która nie miała wyjść na światło dzienne. Przynajmniej jeszcze nie teraz. Okazuje się, że koniec Unii Europejskiej jest bliższy, niż ktokolwiek mógł przypuszczać. Te informacje dla osób usposobionych narodowo-konserwatywnie są spełnieniem marzeń, natomiast dla euroentuzjastów – największym koszmarem. Pozycja Brukseli w przepychankach dyplomatycznych z kolejnymi państwami słabnie. Odkąd Polska poważnie postawiła się butnym europejskim dygnitarzom, a Brytyjczycy zdecydowali całkowicie wypisać się z tak zwanej wspólnoty, prestiż tworu politycznego pod tytułem Unia Europejska stale spada. Miliony Europejczyków, szczególnie w Polsce, od lat zastanawia się, kiedy w końcu Unia się rozpadnie. To – w ich opinii – byłoby scenariuszem zbawiennym dla idei państw narodowych, którą chcą tępić czołowi eurokraci – jak Frans Timmermans czy Martin Schulz. Co ciekawe, takich ludzi jest coraz więcej. Coraz gorsze notowania instytucji przyległych do UE są nie lada satysfakcją dla patriotów w Polsce i krajach sąsiednich. Rośnie również liczba polityków, którzy jak najgorzej życzą „rządowi centralnemu”. Jednak takich doniesień nie oczekiwali nawet najwięksi optymiści. Jeden z najbardziej znanych europarlamentarzystów, który zasłynął na świecie z kontrowersyjnych, acz szczerych wypowiedzi, właśnie zdradził, o czym mówi się w kuluarach brukselskich gmachów. Poznaliśmy też przybliżoną datę upadku Unii Europejskiej. Gościem telewizji wRealu24.tv był legendarny polski polityk – Janusz Korwin-Mikke. Prowadzący program Marcin Rola zapytał go, co sądzi o pogłoskach, że chce zrezygnować z mandatu europarlamentarzysty. Wcześniej pan mówił, że pan będzie rozsadzał tę Unię Europejską, a teraz chce pan stamtąd odejść? – pytał dziennikarz. Polityk nie uciekał od odpowiedzi na to pytanie. Zastanawiam się czy tego nie zrobić. To by dało chyba dobry efekt, że nawet Korwin-Mikke uznał, że sprawa jest beznadziejna i trzeba czekać na nowe wybory – powiedział. Jednak to zdanie, które wypowiedział jako następne, budzi prawdziwe zdumienie. Dowiedzieliśmy się, że kolejne eurowybory (w 2019 – przyp. red.) będą ostatnimi. […] Trzeba czekać na nowy, zresztą ostatni już pewnie europarlament, bo tam w kuluarach się mówi, że to będzie ostatni parlament zdradził europarlamentarzysta. Ten akurat polityk słynie z tego, że jego polityczne zapowiedzi i prognozy prawie zawsze się spełniają. Rzadko koloryzuje rzeczywistość, a powołanie się na napomknięcia europejskich polityków i nastroje panujące w PE, tylko uwiarygadniają wypowiedź znanego polityka. Jeśli zatem przepowiadany scenariusz się sprawdzi, to rozwiązania Unii Europejskiej możemy spodziewać się między 2019 a 2024 rokiem. To bardzo krótki okres, biorąc pod uwagę, że UE istnieje aż 66 lat, a wielu dotąd przypuszczało, że jest to instytucja niezniszczalna.

  Ps...No i super. Czekam na koniec tej żydolewackiej Sodomy i Gomory z utęsknieniem. Wszystko się, kiedyś kończy i wszystkie imperia upadają, ostatnio sowieckie i trochę wcześniej Tysiącletnia III Rzesza Niemiecka, która przetrwała tylko 12 lat. Tylko, kto wtedy będzie krociowe emerytury takim Tuskom, Langmanom i Bieńkowskim wypłacał?
 • @Husky 10:39:38
  http://newsweb.pl/wp-content/uploads/2018/02/MOR-1.png


  I wszystko jasne! Izrael zgaszony. Rząd: Chcecie przeprosin? Lepiej…Izrael z całą stanowczością żądał przeprosin od strony polskiej za – w ich opinii – „skandaliczne” – słowa premiera Morawieckiego wypowiedziane na konferencji w Monachium. Z polskiej perspektywy tamta wypowiedź premiera Polski była dość neutralna, bo to, co powiedział jest po pierwsze prawdą, a po drugie – wszyscy o tym wiedzą. Mateusz Morawiecki przypomniał tylko, że zdarzały się przypadki Żydów (podobnie jak Polaków) kolaborujących z Niemcami w czasie II wojny światowej. W Tel-Awiwie na te słowa zareagowano wściekłością. Apele z Izraela i środowisk żydowskich posypały się błyskawicznie. Chcą przeprosin, a nawet przyznania się do tego, że „jesteśmy narodem antysemickim”. Więcej o szale środowisk żydowskich pisaliśmy tutaj:


  http://newsweb.pl/2018/02/19/polski-rzad-wsciekly-skandaliczne-zadania-izraela/ Gdy Izrael apeluje, wzywa i żąda, Polska odpowiada klarownie i stanowczo, sugerując Żydom coś w stylu: chcecie przeprosin? Lepiej nauczcie się angielskiego. Trzeba przyznać, że robi się coraz ciekawiej, bo Tel-Awiw nieco niepewnie czuje się w sytuacji, w której Polska – po raz pierwszy w XXI wieku – poważnie przeciwstawia się jego żądaniom.

  – Premier Mateusz Morawiecki w swojej wypowiedzi podczas konferencji w Monachium miał na myśli tych, którzy współpracowali z nazistami; wszyscy to wiemy stwierdził szef MSZ Jacek Czaputowicz. Zwrócił uwagę również, że premier mówił po angielsku. To nie jest jego ojczysty język, tam są pewne niuanse, które są znane Amerykanom, Brytyjczykom wyjaśnił szef MSZ. Ponadto polski resort spraw zagranicznych powiedział wprost, że w tej sprawie „nie bardzo jest za co przepraszać”. Polska prawica słowa te przyjmuje z radością, bo wielu choć kibicują rządowi PiS obawiało się, że w obliczu żydowskiej wściekłości, nasi rządzący się ugną. Nic bardziej mylnego!

  Ps...Najwyższy czas żeby Polski rząd i Polacy przestali bać się żydów. Czas najwyższy żydkom wskazać ich miejsce. Przedsiębiorstwo HOLOKAUST/HOLOKIT nie będzie wiecznie dochodowe. Spodobała mi się w wtylewizji wypowiedź red. Świetlika, że gdyby coś podobnego stało się przed ambasadą Izraela w Polsce, to m.in. we wszystkich kościołach odczytywane byłyby potępiające listy Episkopatu.
 • @Husky 10:39:38
  Żydzi nie zdają sobie może nawet sprawy, że rozpętując i eskalując międzynarodową nagonkę (hucpę było by właściwszym słowem) na Polskę,"zapracowują" sobie na swój "nowy ostateczny już dla nich Holokaust"! Przekłuć ten żydowski wrzód na ciele ludzkości i uwolnić świat od synagogi szatana !! Antysemityzm, nie istnieje. Wilhelm Marr , syjonistyczny dziennikarz, który wymyślił termin "antysemityzm" został sfinansowany przez babilońską rodzinę noszącą zwodnicze dziś "nazwisko" Rothschildów. Określenie "antysemityzm", jest obecnie wykorzystywane jako prawdziwa broń przeciwko tym, którzy ośmielają się mówić o rządzących hierarchicznym światem syjonistach.
  Adolph Friedrich Wilhelm Marr ( Ur. 16 listopada 1819 roku - zm. 17 lipca, 1904 roku) był niemieckim dziennikarzem i syjonistycznym agitatorem nienawidzącym Palestyńczyków i Arabów. Ten iluminat, stworzył fałszywy termin "antysemityzmu" w 1881 roku. Już 1841 roku, Marr spotkał się w Zurychu, z politykami, syjonistami, masonami i innymi Iluminatami w celu stworzenia uniwersalnej tarczy obronnej dla królującej nad światem elity. Był to czas, kiedy dwaj syjoniści Karol Marks i Fryderyk Engels przygotowywali się do publikacji "Manifestu Komunistycznego" (1848).W 1843 roku Wilhelm Marr został wydalony z Zurychu pod zarzutem, promocji syjonistycznego komunizmu, stworzonego przez anglosaski kapitalizm. Marr wyjechał do Lozanny, gdzie dołączył do Hermanna Doleke i Juliusa Standau, łącząc anarchizm, ateizm z komunizmem totalitarnym. Były to pierwsze próby stworzenia na popiołach komunizmu i kapitalizmu państwa technokratycznego. Ma to obecnie miejsce...Wilhelm Marr, należał do masońskiego tajnego stowarzyszenia o nazwie "Schweizerischer Arbeiter.

  Prawda o żydach w świecie wypowiedziana przez żydów i do czego dążą Żydzi o to oszuści i szantażyści -1,5 godzinny film - warto zobaczyć i przekazać dalej.


  https://youtu.be/DylTaDV-VZM

  Ps...Żydzi za prawo do pobytu na naszej ziemi, uiszczali się naszym królom w złocie, dlatego byli łaskawie w Polsce traktowani. Chciałbym dowiedzieć się kto ich z tego obowiązku zwolnił, bo mogą nam być winni z odsetkami ogromne pieniądze.
 • @Husky 10:39:38
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/wp-content/uploads/sites/2/2017/09/Holokaust-czy-mit.jpg

  Holokaust czy 99 procentowy mit? Profesor Robert Jan van Pelt, człowiek określany jako jeden z największych współczesnych specjalistów historii obozu KL Auschwitz, w zupełnie przemilczanym przez główne media wywiadzie dla dziennika wydawanego w Toronto [1] wypowiedział słowa, które wskazują na zasadniczy zwrot w oficjalnie promowanej, martyrologiczno-mitologicznej wersji wydarzeń II Wojny Światowej określanej mianem Holokaustu, a szczególnie w dotychczasowej, wysoce zideologizowanej historiografii obozu Auschwitz.

  Całość pod linkiem..

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2017/09/holokaust-czy-99-procentowy-mit/
 • @Husky 10:39:38 warto rozpowszechnić!
  Iran Przeprowadza Konkurs Na Karykaturę Zaprzeczającą Istnieniu Holokaustu...

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/iran-przeprowadza-konkurs-na-karykature-zaprzeczajaca-istnieniu-holokaustu-2016-01
 • @Husky 10:39:38
  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/tag/holocaust/page/2
 • @Husky 10:39:38
  Jewish collaboration
  http://jewishcrimes.info/
 • @Husky
  http://www.kontrowersje.net/sites/default/files/B%2002.jpg

  O czym ta rozmowa? kolaboracja to jeszcze coś gorszego, niż szmalcownictwo! Tak się wypierają, tak się wybielają, tak się zapierają, tak się wysilają… i powiedzieli, że kolaboracja, a właściwie mała niewinna kolaboracyjka, to przecież nic takiego; można i tak. Dla mnie kolaboracji zdradzieckiego żyda Rumkowskiego, z łódzkiego getta, nijak się nie zdrobni. Wysłał 240 000 osób do pieca, żeby trochę dłużej pożyć… ohyda nie do wypowiedzenia, a dla nich to tylko usprawiedliwiona kolaboracja, bo życie swoje wyjątkowe biedaczek ratował… wyjątkowo haniebne i gówno warte jak widać. A czym jest szmalcownictwo? to po prostu wojenna bandyterka, pospolity bandytyzm kryminalistów czasu wojny, których Państwo Podziemne traktowało jak bandytów, czyli kulką w łeb. Kolaboracja, to coś dużo poważniejszego to zinstytucjonalizowana współpraca; nawet jeśli instytucjonalizuje współpracę jednej osoby (a tak nie było). Szmalcownictwo zaś, to przestępczy wybryk instytucjonalnie ścigany. Jest różnica w jakości? no ja myślę. A czym praktycznie była ta niewinna kolaboracja, czyli współpraca? no współpraca, jak współpraca – kolaboranci stawali się współpracownikami niemieckich dzieł. Ich sztandarowym dziełem społecznym na terenach okupowanej Polski była eksterminacja obywateli polskich Polaków i później żydów. Niewinni współpracownicy więc, z miejsca stają się najbardziej winni. A kim jest szmalcownik? jest wolnym strzelcem wyjętym spod prawa, którego każdy może i powinien zabić. Kolaborant posiada ochronę swego protektora, dla którego współpracuje. Można więc jedynie rozważać, co jest bardziej ohydne i odczłowieczone, lecz nie jest to żadnym usprawiedliwieniem, a oskarżeniem. Żydzi oficjalnie więc przyznali się do zinstytucjonalizowanego udziału w ludobójstwie polskiej ludności przyznali się do kolaboracji. Ich niezrozumienie tego co powiedzieli nie umniejsza win ich przodków zawsze mogli umrzeć za swoich braci, tak jak godzi się przyzwoitym ludziom. Zamiast tego, z tchórzostwa i obłudy, woleli żyć kosztem śmierci innych krew ich ofiar spada na ich głowy i na ich dzieci aż do ostatniego pokolenia, które nie odżegna się od zbrodni swoich przodków.
  Ps..Na zdjęciu wujcio Rumkowski z jednym ze swoich pierwszych transportów do pieca krematoryjnego, czyli racją niższą, którą wybronił rację wyższą, czyli swój zdradziecki, tchórzliwy, kolaborujący tyłek.


  https://www.google.pl/search?tbm=isch&q=Rumkowski&chips=q:rumkowski,online_chips:mordechai+rumkowski&sa=X&ved=0ahUKEwiSudaA9L
 • @Husky
  Brytyjski dziennik atakuje Polskę i pisze o hańbie. Mocna odpowiedź: ,,A pamiętacie o tym? Hańbą, którą nosić będziecie do końca świata w waszych angielskich sercach, jest to, że…” ,,Kiedy wpadniesz w dziurę, nie wzywaj buldożera” – poucza Polskę brytyjski ,,Guardian” Polskę po słowach Mateusza Morawieckiego. W redakcyjnym komentarzu czytamy, że należy rozróżnić kolaborację nielicznych Żydów a współpracę wielu Polaków, Ukraińców, Litwinów i innych wschodnich Europejczyków. Słowa premiera nazywa haniebnymi.


  Żydzi kolaborowali, ,,dokonując rozpaczliwego wyboru miedzy złem a złem”. A pozostali, w tym Polacy? ,,Ich kolaboracja spowodowana była mieszaniną chciwości, żądzy krwi i entuzjastycznego antysemityzmu”. Zdaniem redakcji brytyjskiego dziennika Polacy są odpowiedzialni za śmierć co najmniej 200 tysięcy Żydów – dziennik powołuje się na opinię prof. Jana Grabowskiego (to wymyślona liczba, o czym pisaliśmy TUTAJ).

  Sławomir Jastrzębowski na łamach ,,Super Expressu” podsumował doniesienia brytyjskiej gazety. Krytykuje usiłowania ,,Guardiana”, aby ze słów premiera uczynić coś haniebnego, a na koniec kieruje kilka słów pod adresem Brytyjczyków:

  A teraz trochę o hańbie, o której powinni usłyszeć Anglicy z „Guardiana”. Hańbą, którą nosić będziecie do końca świata w waszych angielskich sercach, jest to, że zdradziliście Polskę w 1939 r. Hańbą jest to, że kiedy polscy lotnicy walczyli o waszą wolność i oddawali za was życie, wy kazaliście im w 1945 r. zapłacić za to polskim złotem. Wystawiliście rachunek na ponad 107 mln funtów. Zapomnieliście o tej hańbie? A o tej, że wepchnęliście Polskę w Jałcie w roku 1945 w ręce ZSRR, pamiętacie? A o tym, że zakazaliście brać udziału polskim żołnierzom w defiladzie zwycięstwa w Londynie, chociaż walczyli za was na śmierć i życie, też nie pamiętacie? Jeżeli chodzi o hańbę, kochani Anglicy, historia zaleca wam milczenie.
 • @Husky
  Uprzejmie proszę o rozpropagowanie wszędzie gdzie się da w mediach społecznościowych zagranicznych tego filmu autorstwa młodego żyda, który demaskuje handlowanie holocaustem/holokitem tu wersja z polskimi napisami

  https://www.youtube.com/watch?v=NlmXRNEDWiY

  A tu wersja angielska. Proszę wklejać wersję angielską bo to ma trafić do tych tysięcy młodych żydów

  https://www.youtube.com/watch?v=XNWF9CeoZdE
 • @Husky
  https://niezlomni.com/wp-content/uploads/2018/02/pjimage-6-58.jpg


  Co mówią żydowscy świadkowie o Jedwabnem? Jan Tomasz Gross w swojej książce cytował m.in. Eljasza Grądowskiego, który przebywał w momencie zbrodni… na zesłaniu w Rosji za kradzież patefonu. Tymczasem ignorowane są takie głosy jak te cytowane przez dr Ryszarda Tyndorfa. Zamieścił je Tomasz Sommer w "Najwyższym Czasie" pod wymownym tytułem "Ściąga dla posła Żalka". Polityk był ostatnio atakowany za stwierdzenie, że za zbrodnię odpowiadają Niemcy. A co mówią żydowscy świadkowie? Najwcześniejsze relacje żydowskie wyraźnie podkreślają czołową rolę Niemców w tamtejszych zajściach. W pamiętniku napisanym podczas wojny w ukryciu Michael Maik udokumentował przybycie do miasteczka Sokoły w lipcu 1941 r. uchodźców z Jedwabnego oraz Radziłowa. Uciekinierzy ci donieśli, że Niemcy z pomocą okolicznych chłopów zagnali żydów na rynek, gdzie ich pobito, a potem spalono ich w stodole. Przybyli uciekinierzy z Jedwabnego i Radziłowa, którym przypadkowo udało się ocaleć od śmierci, a którzy widzieli na własne oczy i odczuli piekło na własnej skórze. Z pomocą miejscowych chłopów, Niemcy zgromadzili na rynkach żydów z tych miasteczek, wraz z rabinami i przywódcami społeczności na czele. Najpierw bili ich okrutnie oraz zmusili ich do ubrania się w ceremonialne przepaski tallitot, zmusili ich do skakania i tańczenia przy wtórze śpiewu. To wszystko odbywało się pod nieprzerwanym gradem razów pał oraz gumowych biczów. Na końcu, wepchnęli wszystkich żydów, bijąc i kopiąc ich, do dużej stodoły a następnie podpalono ją z ludźmi wewnątrz. To był koniec Jedwabnego i Radziłowa tak brzmi relacja zawarta w pozycji Deliverance: The Diary of Michael Maik. A True Story (Kedumim, Israel: Keterpress Enterprises, 2004), 38–39. Inna relacja brzmi następująco: Uciekinierzy z Jedwabnego dotarli też na Nowogródczyznę. Harold Zissman (Hersh Cukierman), mieszkaniec Ostrołęki przedostał się do sowieckiej strefy okupacyjnej jesienią 1939 r. Zamieszkał u krewnych w Jedwabnem zanim został stamtąd wydalony wiosną następnego roku wraz z innymi bieżeńcami w głąb Związku Sowieckiego. W swym nowym miejscu zamieszkania, w miasteczku Dereczyn, spotkał się ponownie z uciekinierami z pogromu jedwabieńskiego. Opowiadali oni jak to Niemcy zagnali żydów do stodoły, którą potem podpalili. Strzelano z karabinów maszynowych do tych, którzy próbowali zbiec [Harold Zissman, The Warriors: My Life As a Jewish Soviet Partisan (Syracuse, New York: Syracuse University Press, 2005), 42.] Cytowana jest również relacja Hone Holcmana, który wspomina, że jedna z uciekinierek z Jedwabnego – Rywka Kurc mówiła, że wszyscy żydzi zostali zamknięci w stodole przez SS – mężczyźni, kobiety, dzieci i osoby starsze, w tym jej mąż i dwójka dzieci. Następnie Niemcy podpalili budynek i wszyscy spłonęli żywcem. [Hone Holcman, “My Sisters Tell,” in Yitzchak Ivri, ed., Book of Kehilat Ostrolenka: Yizkor Book of the Jewish Community of Ostrolenka (Tel Aviv: Irgun Yotzei Ostrolenka in Israel, 2009), 384]
 • @Husky
  https://niezlomni.com/wp-content/uploads/2018/02/pjimage-6-59.jpg  21 lutego 1945 r. gen. Anders powiedział Churchillowi, co polscy żołnierze myślą o zdradzie w Jałcie. Kłamliwa odpowiedź przeszła do historii. "Wy sami jesteście temu winni…." (wideo)... Alianci zdradzili sprawę polską w Jałcie, a wieść szybko dotarła do polskich żołnierzy, którzy wciąż walczyli i przelewali krew za nieswoją sprawę. 21 lutego 1945 r. doszło do niezwykle dramatycznej rozmowy między gen. Władysławem Andersem a Winstonem Churchillem.


  Zaledwie dzień po ogłoszeniu decyzji tzw. Wielkiej Trójki generał Anders zareagował bardzo ostro i stanowczo. W telegramie wysłanym do prezydenta Władysława Raczkiewicza zadepeszował:

  Wobec tragicznego komunikatu ostatniej konferencji trzech w Jałcie, melduję, że II Korpus nie może uznać jednostronnej decyzji, oddającej Polskę i Naród na łup bolszewikom. Zwróciłem się do władz sojuszniczych o wycofanie oddziałów Korpusu z odcinków bojowych. Nie mam sumienia żądać w obecnej chwili od żołnierza ofiary krwi. Tymczasem alianci odmówili wycofania żołnierzy polskich z frontu, tłumacząc się względami operacyjnymi. Generał Anders nie poddawał się i 21 lutego 1945 r. spotkał się z Winstonem Churchillem, który pytał go:

  Nie jest Pan zadowolony z konferencji jałtańskiej?

  Anders odpowiedział:

  Mało powiedzieć, że nie jestem zadowolony. Uważam że stało się wielkie nieszczęście. Na takie załatwienie sprawy naród polski nie zasłużył i my walczący tutaj nie mogliśmy tego oczekiwać. Polska pierwsza krwawiła w tej wojnie i poniosła ogromne straty. Była sojuszniczką Wielkiej Brytanii od początku i w najcięższych dla niej chwilach. Na obczyźnie zdobyliśmy się na największy wysiłek, na jaki stać było żołnierza, w powietrzu, na morzu i lądzie. W Kraju zorganizowaliśmy największy ruch oporu przeciwko Niemcom. Żołnierz walczył o Polskę, walczył o wolność swojego Narodu. Co dzisiaj, my dowódcy, mamy powiedzieć żołnierzowi?
  Rosja sowiecka, która do roku 1941 była w ścisłym sojuszu z Niemcami, zabiera nam obecnie połowę naszego terytorium, a w pozostałej części chce ustanowić swoje rządy. Wiemy z doświadczenia, do czego to zmierza.

  Churchill zareagował bardzo gwałtownie:

  Wy sami jesteście temu winni. Już od dawna namawiałem was do załatwienia sprawy granic z Rosją sowiecką i oddania jej ziem na wschód od linii Curzona. Gdybyście mnie posłuchali, dzisiaj cała sprawa wyglądałaby inaczej. Myśmy wschodnich granic Polski nigdy nie gwarantowali. Mamy dzisiaj dosyć wojska i waszej pomocy nie potrzebujemy. Może Pan swoje dywizje zabrać. Obejdziemy się bez nich.

  Tymczasem jak wspomina historyk Maciej Rosalak, Churchill kłamie, mówiąc, że Wielka Brytania nigdy nie gwarantowała wschodni granic Polski. Więcej w poniższym nagraniu:


  https://youtu.be/C_KjFK0-fCg

  źródło: Senat.gov.pl
 • @Husky
  https://niezlomni.com/wp-content/uploads/2018/02/pjimage-6-57.jpg

  O raporcie Jana Karskiego z 1942 r. słyszał cały świat. Ale jego relacji o sytuacji z 1940 r. pod okupacją sowiecką nie zna prawie nikt…O słynnym raporcie Jana Karskiego z jesieni 1942 r. mówi się powszechnie. Natomiast niezauważony pozostaje inny raport, także autorstwa Karskiego, i również dotyczący sytuacji żydów na okupowanych ziemiach polskich. Sporządzony został on na potrzeby podziemia i jest zatytułowany „Zagadnienie żydowskie w Polsce pod okupacjami”. W części dotyczącej ziem II Rzeczypospolitej pod okupacją sowiecką, Karski napisał m.in. takie słowa. Żydzi są tu u siebie; nie tylko, że nie doznają upokorzenia i prześladowań, ale posiadają dzięki swemu sprytowi i umiejętności przystosowania się do każdej nowej sytuacji pewne uprawnienia natury zarówno politycznej, jak i gospodarczej. Wchodzą do komórek politycznych, w dużej części zajęli poważniejsze stanowiska polityczno –administracyjne, odgrywają dość dużą rolę w związkach zawodowych, na wyższych uczelniach, a przede wszystkim w lichwie i paskarstwie, w handlu nielegalnym (….). Stosunek żydów do bolszewików uważany jest przez polskie społeczeństwo za bardzo pozytywny. Uważa się powszechnie, że żydzi zdradzili Polskę i Polaków, że w zasadzie są komunistami, że przeszli do bolszewików z rozwiniętymi sztandarami. Istotnie w większości miast bolszewików witali żydzi bukietami czerwonych róż, przemówieniami, uległymi oświadczeniami itp. I tak, oczywiście, komuniści żydzi odnieśli się do bolszewików z entuzjazmem, bez względu na klasę społeczną, z której pochodzili. Proletariat żydowski, drobne kupiectwo, rzemiosło, ci wszyscy, których pozycja obecnie strukturalnie poprawiła się, a którzy uprzednio wystawieni byli przede wszystkim na prześladowania, zniewagi, ekscesy itp. elementu polskiego – ci wszyscy również pozytywnie jeśli nie entuzjastycznie, odnieśli się do nowego regime’u.

  Trudno im zresztą się dziwić. Gorzej już jest np., gdy denuncjują oni Polaków, polskich narodowych studentów, polskich działaczy politycznych, gdy kierują pracą milicji bolszewickich zza biurek lub są członkami tej milicji, gdy niezgodnie z prawdą szkalują stosunki w dawnej Polsce. Niestety, trzeba stwierdzić, że wypadki te są bardzo częste, dużo częstsze niż wypadki wskazujące na lojalność wobec Polaków czy sentyment wobec Polski.(…) W zasadzie jednak i w masie żydzi stworzyli tu sytuację, w której Polacy uznają ich za oddanych bolszewikom i – śmiało można powiedzieć – czekają na moment, w którym będą mogli po prostu zemścić się na żydach. W zasadzie wszyscy Polacy są rozżaleni i rozczarowani w stosunku do żydów – olbrzymia większość (przede wszystkim oczywiście młodzież) dosłownie czeka na sposobność krwawej zapłaty.
 • @Husky
  https://niezlomni.com/wp-content/uploads/2018/02/pjimage-6-55.jpg

  Brytyjski dziennik atakuje Polskę i pisze o hańbie. Mocna odpowiedź: "A pamiętacie o tym? Hańbą, którą nosić będziecie do końca świata w waszych angielskich sercach, jest to, że…".."Kiedy wpadniesz w dziurę, nie wzywaj buldożera" – poucza Polskę brytyjski "Guardian" Polskę po słowach Mateusza Morawieckiego. W redakcyjnym komentarzu czytamy, że należy rozróżnić kolaborację nielicznych żydów a współpracę wielu Polaków, Ukraińców, Litwinów i innych wschodnich Europejczyków. Słowa premiera nazywa haniebnymi.


  Żydzi kolaborowali, "dokonując rozpaczliwego wyboru miedzy złem a złem". A pozostali, w tym Polacy? "Ich kolaboracja spowodowana była mieszaniną chciwości, żądzy krwi i entuzjastycznego antysemityzmu". Zdaniem redakcji brytyjskiego dziennika Polacy są odpowiedzialni za śmierć co najmniej 200 tysięcy żydów – dziennik powołuje się na opinię prof. Jana Grabowskiego (to wymyślona liczba, o czym pisaliśmy).

  Sławomir Jastrzębowski na łamach "Super Expressu" podsumował doniesienia brytyjskiej gazety. Krytykuje usiłowania "Guardiana", aby ze słów premiera uczynić coś haniebnego, a na koniec kieruje kilka słów pod adresem Brytyjczyków:

  A teraz trochę o hańbie, o której powinni usłyszeć Anglicy z "Guardiana". Hańbą, którą nosić będziecie do końca świata w waszych angielskich sercach, jest to, że zdradziliście Polskę w 1939 r. Hańbą jest to, że kiedy polscy lotnicy walczyli o waszą wolność i oddawali za was życie, wy kazaliście im w 1945 r. zapłacić za to polskim złotem. Wystawiliście rachunek na ponad 107 mln funtów. Zapomnieliście o tej hańbie? A o tej, że wepchnęliście Polskę w Jałcie w roku 1945 w ręce ZSRR, pamiętacie? A o tym, że zakazaliście brać udziału polskim żołnierzom w defiladzie zwycięstwa w Londynie, chociaż walczyli za was na śmierć i życie, też nie pamiętacie? Jeżeli chodzi o hańbę, kochani Anglicy, historia zaleca wam milczenie.
 • @Husky
  https://niezlomni.com/wp-content/uploads/2018/02/pjimage-6-60.jpg

  Tak manipuluje francuska telewizja. Po obejrzeniu reportażu z Warszawy można odnieść wrażenie, że to Polska jest odpowiedzialna za Holokaust (wideo)...Francuska telewizja France 24 zrobiła reportaż o konflikcie dyplomatycznym Polska – Izrael. Reporterka, która przybyła do Warszawy, mówi zatroskanym tonem o nowym prawie o IPN, mogącym skutkować karą więzienia i grzywną za mówienie o "polskich obozach śmierci". Ale z reportażu nie dowiemy się, kto jest odpowiedzialny za Holokaust, natomiast usłyszymy o antysemityzmie Polaków – dawniej i dziś. Dziennikarka najwyraźniej nie przeczytała ustawy, bo twierdzi, że karani będą wszyscy (ustawa wyłącza spod penalizacji działalność artystyczną i naukową). Przed kamerami nie zabrakło również Rafała Betlejewskiego, który oskarża zaskoczonego mężczyznę o… antysemityzm. Zdziwienia i oburzenia człowieka lektor już nie tłumaczy. Dziennikarka odwiedza również miejsce w Warszawie, gdzie dawniej było getto i twierdzi, że wspomnienia po tym, co się stało, nie dają spokoju obecnemu pokoleniu. Słyszymy o nazistach i komunistach, natomiast antysemityzm jest jeden czyli polski, o czym dziennikarkę upewnia jeden z napotkanych żydów. Reporterka, powołując się na ich słowa, mówi, że antysemityzm jest wciąż obecny w Polsce. Podkreśla, że nowe prawo jest postrzegane jako narzędzie do wybielania historii. Jeden z żydów mówi, że "każdy wie, iż wielu Polaków pomagało Niemcom-nazistom" (francuska telewizja w napisach nie umieszcza już Niemców, ale nazistów – sic!). Reportaż kończy się znamiennym zdaniem, że Izrael oskarża Polskę o zakłamywanie prawdy.

  https://youtu.be/Np0K5O4Thgw
 • @Husky już pękli przed żydami i upaińcami.
  A nasi politycy wstrzymują się z realizacją ustawy IPN-u do czasu orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego bo z strachu narobili w spodnie, że przegłosowali ustawę broniąca prawdy i Polskiej godności. Gdzie pan Prezydent " bohater" wetujący ustawę naprawiająca polskie sądy? Gdzie " bohaterowie z kancelarii pana Prezydenta pan Soloch, pan Mucha i przede wszystkim pani Romaszewska co tylko potrafi krytykować. Gdzie ich godność? Wszyscy oni to mają w głębokim poważaniu. Potrafią tylko się wymądrzać tu w Polce, a tak naprawdę to grupa tchórzy i darmozjadów.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej