Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
749 postów 24674 komentarze

Tylko prawda

Husky - Prawicowiec,katolik Zoologiczny antykomunista UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony "Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" -Jan Paweł II

Jaruzelski i Kiszczak zostaną zdegradowani.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jaruzelski przysłużył się jak najgorzej nie tylko Wojsku Polskiemu, ale i Polsce, więc pewną koniecznością historyczną jest zamknięcie tego tematu, jakim jest odebranie stopnia generalskiego – powiedział szef kancelarii premiera.

 

To tylko symbol, ale jakże ważny. Państwo przez tyle lat nie było w stanie Jaruzelskiego i Kiszczaka osądzić za ich czyny. To choć tyle.

Ale będzie wycie.

Degradacja Jaruzelskiego świetnie przez PIS przemyślana. Przypadnie w rocznicę Marca 1968 r. gdy w PZPR Chamy pokłóciły się z Żydami i Jaruzel przeprowadził czystki antysemickie. Nie mogę się doczekać jak w obecnej sytuacji PO będzie Czerwonego Żydożercy broniła

                

 

Rada Ministrów zajmie się projektem ustawy umożliwiającym odebranie Wojciechowi Jaruzelskiemu i Czesławowi Kiszczakowi stopni generalskich, poinformował w poniedziałek w TVN24 Michał Dworczyk. Projekt przygotowało Ministerstwo Obrony Narodowej.
 
Szef kancelarii zaznaczył, że ostatnio "pojawiły się nieprawdziwe informacje w przestrzeni medialnej, jakoby ten projekt był wstrzymany". - Absolutnie nie, w ciągu trzech tygodni ten projekt stanie na Radzie Ministrów - powtórzył.

Odebranie stopni generalskich Jaruzelskiemu i Kiszczakowi zapowiedział w grudniu 2016 roku ówczesny szef MON-u Antoni Macierewicz. - Zbrodniarze odpowiedzialni za działanie zbrojne przeciwko własnemu narodowymi nie zasłużyli na to, by nosić te stopnie wojskowe - mówił Macierewicz.

Przygotowany przez MON projekt noweli ustawy o powszechnym obowiązku obrony przewiduje możliwość pozbawiania stopnia oficerskiego lub podoficerskiego - również pośmiertnie - osoby, które z racji ukończonego wieku lub stanu zdrowia nie podlegają obowiązkowi służby wojskowej.

 
PAP

 ps.

Bardzo dobrze  
Kolejny krok to oczyszczenie Powązek z komunistycznych śmieci i innych renegatów .Już najwyższy czas aby ojcowie zalożyciele III RP znaleźli swoje miejsce na śmietniku historii.

Polska czeka, ale oPOzycja chyba się z szału przekręci.

KOMENTARZE

 • @
  Jaruzel mógł utopić Solidarność we krwi? Mógł.
  \Ale tego nie zrobił.
  Znamienne też, że chcą odbierać stopnie NIEBOSZCZYKOM. Żywych się bali?
 • @laurentp 20:10:01
  Degradacja Jaruzelskiego i Kiszczaka to będzie wielkie święto wolnej Polski, jak również moment w którym czas komunizmu zostanie pokazany takim, jaki był.

  http://pressmania.pl/wp-content/uploads/2018/02/Jaruzelski-z-Wa%C5%82%C4%99s%C4%85-i-Kiszczakiem.jpg
 • @Husky 20:18:04
  Przed Marszem Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Hajnówce obce państwo narzuca polskim instytucjom warunki polityki historycznej. W najbliższą sobotę w Hajnówce po raz trzeci odbędzie się Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jak co roku wzbudza ogromne kontrowersje i sprzeciw środowisk lewicowych. Po manifestacji miało się odbyć spotkanie z dr Michałem Ostapiukiem z Instytutu Pamięci Narodowej.Obce państwo narzuca polskim instytucjom warunki polityki historycznej: IPN, pod naciskiem władz Białorusi, odwołał udział swojego pracownika w wydarzeniu. Obchody organizują miejscowi narodowcy i kibice Jagiellonii Białystok. W tegorocznym programie, oprócz marszu znalazł się także pokaz filmu ,,Bury – Podwójnie Wyklęty” w reżyserii Ewy Szakalickiej, opowiadającego o jednym z najsłynniejszych Żołnierzy Niezłomnych – Romualdzie Rajsie ,,Burym”. Po projekcji planowane było także spotkanie z twórczynią oraz dr. Michałem Ostapiukiem z IPN.

  Na Twitterze Brygady Podlaskiej ONR czytamy:

  ONR Brygada Podlaska
  @ONR_Podlasie
  Ambasador Białorusi wystosował list do prezesa IPN ws. pokazu filmu pt. Podwójnie Wyklęty w Hajnówce 24.02. Domaga się w nim zakazu uczestniczenia pracowników IPN. Obce państwo narzuca polskim instytucjom warunki polityki historycznej. @MSZ_RP, śpicie tam? Gdzie państwo polskie?

  Jak czytamy w Mediach Narodowych, za sprawą nacisku do władz IPN ambasadora Białorusi w Polsce. Instytut wystosował także prośbę do organizatorów wydarzenia o usunięcie informacji o udziale pracownika IPN w spotkaniu.

  Źródło: Media Narodowe

  Ps...Normalka. W teoretycznym państwie wiodącą rolę mają obce ambasady. Tak było w XVIII wieku przed ponad stuletnim wykreśleniem z mapy. Teraz ważne są także rozliczne fundacje, loże, agencje i agentury tudzież żydowskie i pruskie media mające w Polin propagandowy monopol.
 • @Husky 20:18:04
  Masz rację takim składajmy kwiaty....Brygada Świętokrzyska .
 • @fabi 20:36:46
  Poczytaj prawde !!!
  A nie komunistyczny fake news

  Brygada Świętokrzyska NSZ ocaliła więźniarki niemieckiego obozu w Holiszowie

  est 5 maja 1945 roku. Żołnierze Brygady Świętokrzyskiej, jedynej formacji krajowego podziemia, która przedarła się przez linię niemiecko-sowieckiego frontu, leżą na skraju lasu w zachodnich Czechach, na ziemi okupowanej jeszcze przez III Rzeszę, czekając na rozkaz ataku na niemiecki obóz koncentracyjny Holiszów. Operację dowództwo Brygady uzgodniło z nadciągającymi Amerykanami, którzy dwa dni wcześniej zbombardowali holiszowskie zakłady zbrojeniowe.

  Chłopcy z Brygady wiedzą, że Berlin bliski jest upadku, a w Pradze trwa powstanie pod wodzą komunistów. Żyją nadzieją, że Amerykanie nadejdą pierwsi – bo naprzeciw siebie mają nacierającą potęgę czerwonej armii, a za sobą – wiele tygodni nadludzkiego wysiłku, by wyrwać się z kraju, zanim zaleje go sowiecka lawina.

  https://ipn.gov.pl/pl/aktualnosci/39858,Brygada-Swietokrzyska-NSZ-ocalila-wiezniarki-niemieckiego-obozu-w-Holiszowie.html
 • @Husky 20:42:48
  Nie rozśmieszaj mnie ... Morawiecki mówił też ze Rosja napadła na Gruzje , taka jest wasza prawda .. kłamstwa .

  A poza tym twój komentaż ..

  Witaj
  Wielki Post powinien być dla nas,
  wierzących w Chrystusa, przede wszystkim przeżyciem duchowym i dobra okazją do rachunku sumienia.
  Okazja pochylenia się nad naszym życiem religijnym i, jeśli jest taka potrzeba, do nawrócenia się i uwierzenia w Dobrą Nowinę
  Pozdrawiam
  Zdrowia.

  najwyższy czas byś się nawrócił i uwierzył w Dobrą Nowinę a będziesz miał okazję do zrobienia rachunku sumienia .
 • @fabi 21:08:14
  //wasza prawda .. kłamstwa//
  a WASZA ????
  pzdr.
 • No dobrze, zdegradują tylko po co?
  Oni już nie żyją i mają to w głębokim poważaniu. Każdy Polak ma wyrobione o nich zdanie i zdegradowani czy nie nic w opinii nie zmieni. A naszym Polskim zwyczajem nie jest mszczenie się na zmarłych.

  Pytanie, dlaczego PiS nie zrobiło tego, gdy rządziło po raz pierwszy? Wniosek nasuwa się prosty, nie znamy teczki TW Balbina. Ta co była pokazana to oczywiście teczka poszatkowana, z pousuwanymi dokumentami. Trzeba było przejąć szaf Kiszczaka by można było spokojnie pokazać "narodowi" my degradujemy już nie żyjących, patrzcie jacy my "patryoty". No a naród ... cieszy się, raduje. Ech Husky, Husky.
 • @Zawisza Niebieski 22:09:55
  //No a naród ... cieszy się, raduje.//

  W nadziei że cmentarny rewizjonizm dociągnie się i do Wawelu.
 • @Zawisza Niebieski 22:09:55
  //nie znamy teczki TW Balbina//

  ja mam tą teczkę

  https://i.ytimg.com/vi/8FllPlF3wfE/hqdefault.jpg
 • @ikulalibal 22:17:13
  naród cieszy się, naród się raduje
  przykre co ?
 • @ikulalibal 22:17:13
  Myślę, że na Powązkach jest wystarczająco miejsca dla godnego pochówku, miejsce godne, spoczywają tam ludzie zasłużeni.
 • @Husky 22:31:56
  Nie ty masz tylko bajeczkę o gąsce nie kaczce Balbinie i tylko bajeczkę a nie teczkę. Skąd był taki pośpiech po śmierci Kiszczaka by przejąć teczki? Wszystko się układa w piękną całość.
 • @Zawisza Niebieski 22:49:00
  No to walcz o prawdę , walcz
  Może jakieś przyśpieszone wybory
  Jako dziennikarz powinieneś przeprowadzić śledztwo
  takie dogłębne śledztwo
 • @Zawisza Niebieski 22:49:00
  Ewentualnie raczej produkt polako podobny, to na wysypisko
 • @Husky 22:57:33
  Prawda w polityce nie istnieje, są tylko poszlaki, a te się układają w wiarygodną całość.
  1) jak wiemy teczka istniała, została wydana przez IPN osobie jej dotyczącej o statusie pokrzywdzonego,
  2) to co zobaczyli dziennikarze nie spełniało warunków archiwizacji, były to luźne kartki.
  3) Kiszczak miał haki na uczestników Magdalenki a osoba ta miał taki status.
  4) Widzieliśmy walkę o uzyskanie kontroli nad szafą Kiszczaka, po przejęciu prawie natychmiast ujawniono materiały dotyczące Wałęsy, pozostałe skrupulatnie schowano
  A dalej niech każdy oceni sam. Dowodów nie ma pewnie już dawno spopielone. Może gdzieś jest trzecia kopia, a może nigdy prawdy nie poznamy.
 • @Zawisza Niebieski 23:23:32
  no i co teraz

  jak żyć panie Zawiszo, jak tu żyć
  bo
  jak nie idzie,to nie idzie


  https://pbs.twimg.com/media/DWalHh8XcAAbFfV.jpg
 • @fabi 20:36:46
  Chciałem serdecznie podziękować Panu Premierowi za złożenie kwiatów na grobach Bohaterów z "Brygady Świętokrzyskiej" NSZ którzy m. in. uratowali życie ponad 700 więźniarek ( w tym 50 Żydówek) z obozu w Holiszowie.
  Kobiety miały być spalone żywcem przez Niemców...

  https://pbs.twimg.com/media/DWZy0GVWkAAkYHR.jpg
 • @Husky 23:46:00
  No rzeczywiście razem z premierem wybraliście sobie niezłych bohaterów. Kolaboracja z Niemcami, zaopatrzenie, uzbrojenie od Niemców brak współpracy z AK i państwem podziemnym. Wyzwolili obóz, po czym wrócili do współpracy z Niemcami.

  Gdyby nasi wrogowie znali historię tego oddziału, to mają jak na tacy przykład, Polacy współpracowali z Niemcami w działaniach bojowych.

  Brawo Husky, Brawo Morawiecki, Brawo PiS, jeszcze nikt nigdy tak nas nie ośmieszał. Program Polska w ruinie realizowany jest przez ten antypolski rząd z dużym wyprzedzeniem.
 • @Zawisza Niebieski 01:32:41
  Nie wiem czy w tym tygodniu przeczytam coś głupszego
 • Niestety
  każda władza kreuje swoich bohaterów i swoją wersję historii. To wszystko nie jest warte funta kłaków. Zobaczymy kiedy dzisiejszą władzę z pomników będą zwalać. A, że tak się stanie to pewne jak nasza śmierć.Po 45 mieliśmy władzę z nadania sowietskiego, po 89 z nadania usmańskiego. Niech się wzajemnie pozabijają, może wreszcie będziemy mieli spokój.
 • @Husky 09:09:08
  To poczytaj historię, wtedy może zmądrzejesz, ale tę prawdziwą a nie fałszowaną przez nacjonalistów, na początek zalecam Wikipedię, na ten poziom wystarczy. Współpraca z Niemcami w końcowej fazie wojny jest historycznie udowodniona. Przyczyny można rozważać historycznie, Położenie nacisku na tej okres działalności może tym, co będą chcieli zaszkodzić Polsce dać piękny dowód na to, że Polacy w czasie wojny współpracowali militarnie z Niemcami. Mamy wiele innych pięknych kart tamtego okresu którymi możemy się chwalić, ta lepiej niech na półkach w ciemnym magazynie leży.
 • @Zawisza Niebieski 14:47:34
  To ty poczytaj historię, wtedy może zmądrzejesz
  Co raczej jest nierealne.
 • @Husky 14:56:35
  Znany izraelski publicysta i działacz społeczny Avigdor Eskin

  ,,W przeddzień wyjazdu do Monachium Mateusz Morawiecki odbył pielgrzymkę do miejsca, gdzie pochowani są żołnierze Brygady Świętokrzyskiej. To organizacja polskich szowinistów, która jak wiadomo, dołączyła do SS w czasie II wojny światowej. ,,

  Możesz krzyczeć swe kłamstwa .. prawdy nie zakrzyczysz ..
  Jesteś zwykłym obłudnym kłamcą na usługach ..
 • @fabi 18:55:44
  Izraela !!!
 • @Husky 18:59:43
  napewno nie izraela .. głupoty
 • @Husky 09:09:08
  Och, na pewno...
  Wystarczy, że poczytasz sobie swoje odpowiedzi na komentarze....
 • @Husky 14:56:35
  No cóż, dla chleba Panie, dla chleba i d... z gęby czasem zrobić trzeba. Jak widać nikt ci nie wmówi, że białe jest białe.
 • To teraz Wałęsa przeskoczył Jaruzelskiego stopniem.
  Może się zrzeknie?
  W końcu kumpel.

  https://pbs.twimg.com/media/DXS8E7kW4AAxJsm.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej