Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
749 postów 24674 komentarze

Tylko prawda

Husky - Prawicowiec,katolik Zoologiczny antykomunista UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony "Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" -Jan Paweł II

Najwyższa kasta złodziei

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

SSN A. Piotrowska stwierdziła, że czyn sędziego można traktować jako „fatalną pomyłkę” ale nie kradzież. Za pomyłkę odpowiadać miało roztargnienie wysokiego stopnia i przepracowanie wywołane nawałem obowiązków.

 

           

 

 

My tu pitu-pitu,a tymczasem, banda w togach, nadzwyczajna kasta ludzi, uniewinniła swojego kolegę sędziego, złodzieja, który ukradł 50zł kobiecie,na stacji paliw.
No po prostu rzygać się chce!

                 

!!!!"Obwiniony pieniądze zabrał, ale nie zrobił tego z zamiarem kradzieży"!!!!

Po dzisiejszej decyzji sądu w sprawie sędziego Topyły wiadomo, że nie było w Polsce wyroków politycznych. Sędziowie wydawali je przez roztargnienie 

 Wiadomość, że sędzia, który zawinął  kobiecie 50 zł został uniewinniony, nie dziwi.
Zaskoczeniem jest to, że sąd nie wymierzył kary kobiecie, która dokonała prowokacji podstępnie umieszczając banknot w zasięgu ręki sędziego.
Dziwi również brak odszkodowania dla sędziego.

To słuszna decyzja. Słuszne jest też uzasadnienie- że to roztargnienie. Ciężko takim nie być, gdy wciąż walczy się o wolność sądów. Stres, nerwy, wydatki na świeczki. A dodatkowe 50 zł zawsze troszkę uspokoi

            

Za "kradzież" 2 cukierków o wartości 60groszy 46letnią kobietę z niesprawnością intelektualną(zaświadczenie) sąd I instalacji SKAZAŁ na 20h prac społecznych.
Za kradzież 50 zł "sędzia ze stacji benzynowej" został UNIEWINNIONY!!
Rozumiem, że kraść trzeba "konkretnie"

A teraz wyobraźcie sobie, że taki „roztargniony” sędzia decyduje o Waszej wolności, o Waszej firmie czy Waszym spadku...
Roztargnienie jest przywilejem wyższej wyjątkowej kasty. W przypadku tej niższej, zwyczajnej jest to kradzież. Przecież szary człowiek jest za głupi, by mógł dostąpić uczuć i zachowań wyższych, takich jak np. roztargnienie.
Jak jest roztargniony to znaczy, że się nie nadaje do tej roboty. Lepkie ręce. Potem sceny jak z Harlequina. Marzący się facet. Drugi mówi że jego życie zależy od sądu. Myślał, że jak skrobnie 5 dyszek to tak mało, że nie będzie problemów. A tu Zonk
 
 
               
 
 
 
Uwaga, jak teraz ktoś przytuli cudzą własność, np. portfel, to wystarczy, żeby powiedział, iż to przez roztargnienie. W razie czego pomoże Sąd Najwyższy. Tak jak pomógł sędziemu Topyle.
 
Tak! To jest ten cudowny Polski banknot!
-można go ukraść komuś i nic. Jesteś uniewiniony.
-można za niego kupić całą kamienicę wartą kilka milionów w stolicy dużego europejskiego kraju.
-możesz z nim wyjść na zakupy i generalnie wracasz z niczym.
Taki to banknot.
 
          
A może na podstawie tego wyroku Pan Prezydent jakąś amnestię generalną by ogłosił. Dla tych którzy kradli z roztargnienia. Więzienia by przewietrzono, budżet by zyskał.
Może to właściwy kierunek.
Prospołeczny.
 
 
ps.
 
Nie róbmy z siebie oraz innych - wariatów. Sędzia złodziej to ZŁODZIEJ, żaden ,,roztargniony".Płacił bilonem UKRADŁ banknot 50zł. Nie mamy żadnego powodu do żartów. Panie Ministrze Ziobro co ze złodziejami w togach?
Na nagraniu dokładnie widać że schował banknot do kieszeni a nie do portfela, który dziwnym trafem miał nawet otwarty w drugiej ręce, więc nie można mówić, że zabierając banknot się pomylił i włożył do portfela!
 
 
 

 To nie pierwszy w ostatnim czasie przypadek, gdy sędziowie wchodzą w podobne kolizje z prawem. W czerwcu zeszłego roku sędzia Sądu Okręgowego w Szczecinie został przyłapany na kradzieży w markecie budowlanym. Chodziło o elementy wkrętarki o wartości 95 złotych.

We wrześniu była sędzia została oskarżona o próbę kradzieży spodni wartych 130 złotych w centrum handlowym w Łodzi. Z kolei w lutym tego roku sędzia sądu apelacyjnego we Wrocławiu został zatrzymany podczas próby kradzieży nośników pamięci ze sklepu z elektroniką. Znaleziono przy nim pendrive'y warte prawie 2,5 tysiąca złotych. Na podobnej kradzieży przyłapano w Wałbrzychu jego żonę.


//antykomunista.neon24.pl/post/139036,epidemia

KOMENTARZE

 • @Husky
  Jeżeli sędzia jest roztargniony, to nie powinien być sędzią. Jeżeli jest roztargniony na tyle, że zabiera czyjeś pieniądze, to jak ma decydować o czyimś życiu? Jeżeli jest roztargniony, to nie powinien wykonywać zawodu i pełnić służby, która wpływa na ludzkie życie – powiedział nam dziś Dominik Tarczyński, komentując uniewinnienie sędziego Mirosława Topyły od zarzutu kradzieży 50 zł na stacji benzynowej.
 • @Husky
  Kawał.-roztargniony sędzia:
  - Nowak. Wypuściliście tego Kowalskiego jak wam kazałem?
  - Ależ panie sędzio, kazał pan go rozstrzelać i tak uczyniliśmy.
  - A faktycznie. Źle postawiłem przecinek. Trudno, roztargniony byłem. Cóż zrobić?


  https://pbs.twimg.com/media/DWedHemWkAAWrlX.jpg
 • @kula Lis 67 15:14:39
  Pytanie zasadnicze, czy "roztargnienie" zaczyna się od 50 zł, czy się kończy na 50 zł,
  A jeżeli się zaczyna, to jaką kwotą wg Sądu Najwyższego się kończy? pewnie Kulczykową kwotą... 8-))))))
  pzdr.

  ps.
  jakiś sędzia już dał pałę
  sprytny
 • @Husky
  Chyba coś Wam umknęło obywatele. Mało, że kasta uniewinniła tego złodzieja, który przez dwa posiedzenia płakał, a teraz się śmiej od ucha do ucha. Ten złodziej będzie nadal sądził w SR Żyrardów. Nie koniec, złodziej jest sędzią z wydziału karnego, a zatem będzie sądził złodziei. Jesteśmy świadkami usankcjonowania nowej metody kradzieży: "na płaczka" . Ukradniesz, popłaczesz, jak jesteś sędzią to uniewinnią. Jest Pan złodziejem - powiedział Policjant! Jak Pan dziwnie wymawia słowo "roztargniony" - odpowiedział Sędzia!
 • @Husky
  Uważam że to bardzo dobry werdykt. Przy całej tej nagonce medialnej na sądy, ten wyrok wpłynie znacząco na ocieplenie wizerunku sądu. Od tej pory sądzony złodziej zamiast staroświecko zwracać się do sędziego "Wysoki Sądzie" będzie mógł po prostu mówić per "kolego".
 • @Husky
  Nazwisko jednego z obrońców to Tiutiunik czyli po ukraińsku tytoń. Po nazwiskach ich poznacie. Topyła to ukraińskie słowo "zwieńczone". Tuleja to ukraińskie słowo "chodź" itp.
 • @kula Lis 67 15:19:39
  Jak to było?... "Wolne sądy!" ?
  Tu touch-up nie wystarczy.
  Jedynie "opcja zero"
 • @kula Lis 67 15:20:35
  Władek F. też przez roztargnienie nie trafił do prokuratury na przesłuchanie? Widocznie pojawiła się nowa choroba "elit", ciekawe czy dają na to L4
 • @kula Lis 67 15:23:01
  Sąd Najwyższy zawsze posłuży się tym przykładem na uzasadnienie swojego wyroku.
  Oni zawsze byli roztargnieni.

  https://pbs.twimg.com/media/DWeWms6W0AAWOpj.jpg
 • @Husky Nowy rodzaj pomroczności jasnej.
  To" roztargnienie " chyba przebija "pomroczność jasną". Opublikować po angielsku i wysłać w świat. To jest moralność i sprawiedliwość obecnego Sądu Najwyższego. A SN wyznacza jak wiadomo standardy sądownictwa w Polsce. [... wcześniejsza droga życiowa nie tłumaczyłaby takiego postępowania .., skąd ta pewność pani Piotrowska, może kradł ale go nie przyłapano, szanse 50/50, więc po co te wygibasy w orzeczeniu, popłakał się jak mały chłopczyk i pewnie taka mentalność tego błazna choć nie wykluczam dewiacji psychicznej-kleptomanii a to się leczy jak każdą przypadłość !] Tu w orzeczeniu aż emanuje zakłamana bezczelność, bo jak można nazwać roztargnieniem, kiedy sędzia dokonuje płatności kartą i zabiera nie swoją gotówkę, jeśli to nie jest stwierdzony psychopata, to z całą 100 % pewnością bezczelny cwaniak. Znów z przerażeniem widzę, że przestępcy nawet ci domniemani dostali niesamowity oręż, nie do zbicia, że czyn, którego dokonali nie był wynikiem roztargnienia. To tylko kwestia czasu aby, trzeźwy kierowca, zaznaczam, trzeźwy nie wytłumaczył teraz i to w 100 % skutecznie np spowodowanie wypadku, nawet śmiertelnego ale jeśli "był czysty". Tu współczuję agencjom ochrony, które maja kontrakt podpisany z udziałem w stratach, przecież po tym orzeczeniu ich praca będzie polegała tylko. na bezkarnym odbieraniu "fantów roztargnionym klientom" . Tu przypominam sprawę pendrivów, toż to tylko wielokrotne i bezwiedne "przywłaszczenie" i to już "absolutny i nieszczęśliwy przypadek lub pasmo zbiegów okoliczności", że przez kilka tygodni zdarzały się takie "bezwiedne przywłaszczenia" jemu sędziemu jak i jego żonie o czym zaświadczy, w wyniku przeszukania, dosyć pokaźny zapasik. To przypomina mi też zaakceptowanie faktu nie mającego nigdy faktu w świecie, ani nawet w kreskówkach, faktu wygrania, ponad 1000 razy pod rząd w kasynie przez poprzednika bufetowej jako herszta z W-wy też z PO a sąd nawet posunął się jeszcze dalej bo uznał wiarygodność podpisu darowizny, przez od dawna nieżyjącego "darczyńcy" a do tego był zmuszony ten herszt bo ta ilość wygranych w kasynie i tak nie pokryła jego bogactwa stąd ta "pomoc nieboszczyka" ale przy bufetowej, to i tak nic nadzwyczajnego oną ożywiała ofiary holokaustu w setkach osób. Nie ma co ta "SZCZEGÓLNA KASTA" w bezczelności i bezprawiu nie traci buty bo za nią jest "ulica i zagranica".
 • @kula Lis 67 15:31:03
  Konstytucja, konstytucja. prostytucja

  https://pbs.twimg.com/media/DWe7uEvWAAITqp8.jpg
 • @Husky
  No prosięcie nieoskrobane bajdurzy w obronie socjopaty - czy oni naprawdę biorą ludzi za durni a prawo ich nie dotyczy, nie wspominając, że w swych wyrokach w ogóle czasami obowiązującego prawa nie biorą pod uwagę, gdzie my żyjemy? Ręce opadają! To jest następny przykład potwierdzający, że kwestie dyscyplinarne czy planowane nadzwyczajne odwołanie do sądu najwyższego od prawomocnego wyroku powinny się odbywać przy większościowym udziale społecznym! Nic dziwnego, że M. Gersdorf nawet się nie zająknie na temat tego "wyroku", bo sama ma za pazurami tyle, że uczciwy sąd dyscyplinarny miałby pełne ręce roboty


  http://3obieg.pl/skandal-sledztwo-o-korupcje-w-sprawie-pierwszej-prezes-sadu-najwyzszego#comments

  Czemuż się tu dziwić skoro SSN Wiesław Kozielewicz jest tzw. "sędzią" który komunistyczną karierę sędziowską rozpoczął z początkiem stanu wojennego. Tak długo jak tacy ludzie jak Kozilewicz dla których ideałem sędziego był morderca sądowy Igor Andrejew, dyrektor stalinowskiej centralnej szkoły prawniczej tzw. "Duraczówki" mający na sumieniu mord sądowy na dowódcy Kedywu AK gen. Auguście Fieldorfie Nilu, będą w niby wolnej Polsce będą pełnić odpowiedzialne funkcje tzw. "sędziów" tzw. SN to będziemy w dalszym ciągu żyli w matrixie niby prawicowym ale na podłożu komunistycznym. Czy o to chodziło " dobrej zmianie " w wyborach AD'2016. Chyba nie. Na dodatek tego ten. tzw. " sędzia " Kozielewicz jest Zastępcą Przewodniczącego Państwowej komisji Wyborczej. Przypomina się "Wesele" Wyspiańskiego jakże aktualne i na czasie.. "miałeś chamie złoty róg"...


  https://pl.wikipedia.org/wiki/Wies%C5%82aw_Kozielewicz

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Igor_Andrejew

  https://www.tygodnikprzeglad.pl/dzis-aktualny-cytat-wyspianskiego-miales-chamie-zloty-rog/
 • @kula Lis 67 15:31:03
  Mafia vatowska z PO przez roztargnienie nie płaciła Vatu
  Czekam na protest KOD-u, Ubywateli czy "dziennikarzy" wydzierających się przed sądem "konstytucja" i "państwo prawa".
  Pomyślmy co działoby się gdyby zrobiła to osoba z PiS-u...
 • @Husky 15:39:31
  Sędzia Topyła okradł staruszkę z roztargnienia, a prezes Gersdorf podejmowała kroki bezrefleksyjnie. Czas wprowadzić szczególne badania zawodowe sędziów. Sędzia Mirosław Topyła, który na stacji benzynowej zgarnął 50 zł, należące do stojącej obok staruszki został uniewinniony przez Sąd Najwyższy. Mimo, że sąd dyscyplinarny zdecydował o odsunięciu go od orzekania, koledzy z SN puścili sprawę w niepamięć. Dlaczego? Uznali, że jest roztargniony. Ile razy w stanie roztargnienia wydał krzywdzące wyroki? Niedobrze ze stanem psychicznym sędziów. Co gorsza, stan ich wewnętrznego dygotu, który prawdopodobnie wpływa na jakość orzeczeń, nie jest powodem do odsunięcia ich od zawodu. Mirosław Topyła wziął swoich kolegów z Sądu Najwyższego na litość. Rozpłakał się także jego obrońca. Jak widać skutecznie. Człowiek, który zgarnął z lady 50 zł należące do stojącej obok staruszki, nie został uznany za winnego kradzieży, choć wydarzenie zarejestrowały kamery. Na jego rzecz miało świadczyć to, że immanentną cechą sędziego jest roztargnienie. Spóźnił się nawet na własną sprawę w SN, nie potrafiąc znaleźć sali rozpraw. Klamka zapadła. Topyła pozostaje w zawodzie. Nadal będzie sądził innych. Czy w stanie permanentnego roztargnienia można przytomnie analizować skomplikowane sprawy prawne? Czy nie istnieje tu ryzyko pomylenia faktów i wydania niesprawiedliwego wyroku? Czy dotychczas wydane orzeczenia wydawane były w stanie przytomności umysłu czy może w swym roztargnieniu sędzia Topyła mógł przeoczyć jakieś fakty i skrzywdzić niewinnych ludzi? Niepokojące pytania mnożą się, a przypadek nie jest odosobniony. Nadzwyczajna kasta nie dostrzega jednak problemów. Sięga po swój ulubiony argument „pomroczności”, czy roztargnienia. W podobny sposób rzecznik Sądu Najwyższego tłumaczył obecność prezes SN na uroczystości ślubowania sędziego Trybunału Konstytucyjnego, Justyna Piskorskiego, które odbyło się w pałacu prezydenckim. W trudnym okresie stresów i przepracowania, każdemu z nas zdarzają się kroki bezrefleksyjne napisano w komunikacie rzecznika prasowego Sądu Najwyższego. Skoro „nadzwyczajną kastę” sędziowską dopadła plaga nieprzytomności umysłu, może należałoby zaostrzyć badania okresowe i podnieść poprzeczkę zdrowotną dopuszczającą sędziów do zawodu? W przeciwnym razie nawet reforma sądownictwa nie zatrzyma lawiny krzywdzących i niesprawiedliwych wyroków. autor: Marzena Nykiel

  Ps...Świetny tekst! W samo sedno! Rzeczywiście okresowe badania stanu psychicznego obowiązkowe, nie tylko sędziów, mają problemy z pamięcią na przesłuchaniach komisji , koncentracją itd. coś nie tak z nimi. Ta Gersdorf też przez "roztargnienie" uczestniczy w proteście przeciw władzy - co jest sędziom zabronione i przez "roztargnienie" oczywiście dala sobie świeczkę wcisnąć w łapę .. tak wygląda ten postPRLowski wymiar "sprawiedliwości"..Ci ludzie są albo mega upośledzeni albo mega zakłamani. W obu przypadkach to bardzo groźne dla społeczeństwa! Trzeba to wyeliminować! Większość elit prawniczych to potomkowie PZPRowców ORMOwców UBeków i innych zdrajców, szubrawców i kameleonów. Standardy uczciwości mają jak ich rodzice. Tak postępują, orzekają i takiej Polski chcą. Reforma wymiaru sprawiedliwości podpisana już prawie dwa miesiące, a te żydobolszewickie fekalia w togach ŚMIEJĄ się z PiS, ŚMIEJĄ się w twarz z obywateli !!!
 • Kasty zawsze się broniły
  Kasta PO obroniła Miru, Zdzichu i Rychu,
  Kasta PiS obroniła senatora Koguta, broni Biernackiego
  Kasta KRK chroni pedofilii jak abp. Paetz
  Ponad rok trwa śledztwo w sprawie wypadku Szydło
  To dlaczego kasta lekarzy, sędziów ma być inna?

  Taka nasza polska rzeczywistość. Jak widać po procesie Ziobry z lekarzami zastąpienie jednej kasty inną niewiele zmienia.
 • @Zawisza Niebieski 16:17:49
  http://www.blasty.pl/upload/images/large/2018/02/zawiszo-jeden-moj-telefon-i_2018-02-20_16-25-37.jpg
 • @Zawisza Niebieski 16:17:49
  To wszystko przez roztargnienie, a my szukaliśmy nie wiadomo czego

  https://pbs.twimg.com/media/DWfRSsOXcAA5KAN.jpg
 • @Husky 16:29:31
  Jak ty lubisz obrazki, nic dziwnego, poziom wykształcenia elektoratu PiS wskazuje, że tylko obraki rozumieją. Wrzucę ci jeden
  http://www.sokzburaka.pl/show-mem/facebook-post/1452015088365848_2162036494030367
  A teraz afery, tak z głowy, wybrane
  1. Afera stadninowa
  2. Afera SKOK 5 mld
  3. Afera Misiewicz
  4. Afera Kumoterska PiSiewicze
  5. Afera strzelnic
  6. Afera Tadeusz R i przekazywane mu miliony
  7. Afera rozdawania ziemi Kościołowi i Tadeuszowi R. za ułamek wartości
  8. Afera wypadków samochodowych
  9. Afera korupcyjna Kogut
  10. Afera ułaskawień osób nie skazanych
  11. Zakup 30 samochodów przez Macierewicza bez przetargu. Sam Macierewicz to jedna wielka afera i pośmiewisko, miłośnik młodych niedoświadczonych. Błaszczak musiał poszukać sobie innego gabinetu, bo Macierewicz ze stołka oderwać się nie da.

  Jak widzisz, 2 lata działań i jaki bogaty dorobek aferalny PiS? Pośmiewisko na całą Polskę i świat.

  Jak sięgasz takich czasów jak jak ART B to masz uwłaszczenie się na budynkach RSW Prasa Książka Ruch, Afera stoczniowa do spółki z PO.
  A ze wspólnej działalność PO-PiS, afera kamienic w Warszawie L.Kaczyński - Hanna Gronkiewicz Waltz.
  Nie licząc politycznych. Marginalizacja naszego znaczenia dyplomatycznego w Świecie, rozbrojenie armii przez Macierewicza
 • @Zawisza Niebieski 17:28:13
  // Marginalizacja naszego znaczenia dyplomatycznego//

  Czy znów czekają cię nieprzespane noc. I to liczone już w setkach
  Które to już.
  No zobacz jak nie idzie to nie idzie.
  No szok, co z twoimi dziennikarskimi analizami.
  Kiedy to dokładnie wyrzucą nas z UE.

  Węgierski parlament zdecydował. Przyjął rezolucję w sprawie Polski
  Parlamentarzyści w rezolucji "o poparciu Polski wobec presji Brukseli" wezwali rząd Viktora Orbana, żeby nie popierał propozycji ograniczenia zagwarantowanych w traktach podstawowych praw Polski w UE.
  Jednogłośnie.

  Pewnie wiesz co to oznacza
  A tak było już blisko.
  Już witałeś się z gąską TW.Balibiną
  A tu wszystko nagle je....ło

  I jak tu żyć
  Jak tu @Zawiszo żyć.
  Na nic afery PIS-u
  Co za mocherowy nastał nam czas

  Jak myślisz będzie 27:1
  Czy biała kobyła z Janowa gotowa na Tuska
 • @Zawisza Niebieski 17:28:13
  https://pbs.twimg.com/media/DWfBbJaWAAISgkG.jpg
 • @Zawisza Niebieski 17:28:13
  Świnie zaczęły latać, morza i oceany się rozstapiły!
  W końcu Szejnfeld powiedział prawdę!
  Bardzo prawdziwa ocena sytuacji tzw opozycji

  https://pbs.twimg.com/media/DWe28WOWsAE9gmJ.jpg
 • @Zawisza Niebieski 17:28:13
  No popatrz, zapomniałem o jednej z większych afer, aferze drzewnej Szyszki. Popatrz PiS rozkrada Polskę tak, że człowiek afer już spamiętać nie może.
  http://fakty.interia.pl/raporty/raport-unia-europejska/polska-w-ue/news-rzecznik-trybunalu-ue-o-sprawie-puszczy-bialowieskiej,nId,2547237
 • @Zawisza Niebieski 17:55:21
  wiem,wiem,wiem
  99% lasów wyciętych.
  Nazoile z PIS-u w szoku.
  Gdzie świętować.
  gdzie
  Doradź im
  Doradź
 • @Zawisza Niebieski 17:28:13
  Jutro TVN24 wyemituje program, w którym udowodni, że JarKacz TW.Balbina nie ma alibi na czas, kiedy budowano Auschwitz.
  Sprawa wygląda na poważną.
  Zajmiesz sie tym jako poważny dziennikarz ????????
 • @Husky 17:55:09
  Ależ pełna zgoda z tym, że toniemy w szambie. Przecież największy autorytet PiS, najdroższy patriota ponad 70 mln zł z samych urzędów, stwierdził, że "szambo nie perfumeria" Widząc rządy PiS nie sposób się nie zgodzić.
  https://www.youtube.com/watch?v=G5hGAIIRbzs
 • @Zawisza Niebieski 17:55:21
  Zapomniałeś o jeszcze większych aferach PIS-u
  Jak mogłeś

  Afera gramatyczną prof.Pawlowicz
  Afera kanapkową prof.Pawlowicz

  i tylko
  Broń cię Panie Boże byś cokolwiek nie wspominał o gramatyce
  T.Lisa. B.Komorowskiego. R.Sikorskiego czy samego Rostowskiego
  Broń cię Panie Boże
 • @Zawisza Niebieski 18:03:16
  a to PIS jest w opozycji.
  Kiedy te wybory były, coś mi umknęło
  Gdzie mi tam do dziennikarza.
  Skleroza
  ps.
  Pewniem zapomniał bo przecież roztargniony jestem
 • @Husky 18:01:03
  Wiesz, wystarczy mi, że reżimowa TVPiS dowiodniła wielkie znaczenie myśli Kaczyńskiego w Bitwie pod Grunwaldem, wielki znaczenie "spania do południa" w pokonaniu komunizmu. I to jak jednym spojrzeniem wywołał taki strach u oficerów UB, że ci zaraz go zwolnili jak ostatnio Frasyniuka ci od Ziobry. A ze strachu lojalkę mu sfałszowano. :)

  Co ja tam biedy robaczek będę inne osiągnięcia światłej myśli naczelnika rozstrzygał, gdy są tak wielcy biografowie jak Husky, Kula Lis... Żeby opisywać dzieje tak światłego człowieka trzeba mieć odpowiednie doświadczenie, i przynajmniej jeden prawomocny wyrok za kłamstwa polityczne jak np. alimenciarz Kurski. To są dopiero ludzie godni tak wielkiego dzieła.
 • @Husky 18:10:07
  Pawłowicz, Karski rajdowiec z wózków golfowych, Agent Tomuś wykazali się większymi osiągnięciami niż tam jakieś błędy ortograficzne Pawłowicz, czy też żarcie na sali sejmowej. Pamiętasz kilometrówki Pawłowicz, Agenta Tomusia? No popatrz można wypala benzynę, pobierać dodatki na samochód nie mając samochodu ani prawa jazdy. To jest dopiero cud a może nawet "cód" na miarę rozmnożenia chleba i ryb. Czekam aż go ogłoszą.

  Bawią się nasi wybrańcy, jak PiS, gdy ludziom huragan dorobek życia odbierał w województwie "Warmińsko-Pomorskim" a może i inaczej się ono zwało, no cóż, jak "powiatowa" nie wie, to ja biedna chłopina, co nigdy nawet radnym nie był skąd mam wiedzieć :)
 • @Zawisza Niebieski 18:21:00
  To jeszcze przypomnij nam tu o aferach : na frajerach Seby
  o aferze z śmiertelnym pobiciem Diduszki,
  o aferze z aresztem wydobywczy z Frasynikiem.
  I wiele, wiele innych.
  A ty mając takie dowody w ręku to jak nic powinieneś się zgłosić do biura detektywistycznego Dżuljanny Dorsz Pitery notabene ministrem w gabinecie cierni szreka Schetyny.
  Nagłośnij sprawę,a jestem przekonany że wreszcie z Bolkiem wyprowadzisz te miliony na ulice i zmieciecie ten PIS ze sceny politycznej.
  Mówię ci WARTO.
 • @Zawisza Niebieski 18:31:21
  //Bawią się nasi wybrańcy, jak PiS,//

  a bawią się wami , bawią, i w pięciu literach tą opozycję mają
  Samo życie Zawiszo
  Samo życie
  A wam co POzostało ???
  WYCIE !!!!!!!!!!
 • @Zawisza Niebieski 18:31:21
  Wszystko, wszystkim kolego.
  Tylko jedno mnie cieszy, że obaj wprost czujemy odrazę do partii POlszewikow.
  Bo Tusk i PO to jedno dno i tego się trzymajmy.
  Przyjdą kiedyś czasy że i Ty będziesz miał "swoich" w parlamencie.
  Nawet gdybyś miał czekać te 20-25 lat to się doczekasz.
  Trzymam kciuki za ciebie
 • @kula Lis 67 16:03:45
  Gdyby nawet przyjąć kompletnie kretyńskie założenie o roztargnieniu, to dlaczego sędzia Topyła nie schował 50 zł do trzymanego w rękach portfela, tylko do bocznej kieszeni kurtki.
  Nie róbcie z ludzi debili!
 • @Husky kasta złodziei i bandytów.
  Dwa miesiące w areszcie, trzy lata w sądach. Uczestnik Marszu Niepodległości uniewinniony. Gdzie byli „obrońcy demokracji”? (w tym niebieski i jego akolici)

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/382464-dwa-miesiace-w-areszcie-trzy-lata-w-sadach-uczestnik-marszu-niepodleglosci-uniewinniony-gdzie-byli-obroncy-demokracji

  Ps...Ta sama policja i ci sami prokuratorzy "pracują" dalej w tych instytucjach. Zmienili się? Czyżby z dnia na dzień przestali być skurwysynami? A co z funkcjonariuszami którzy skopali uczestnika marszu? Czy zostały nagrania ze spalenia budki i dlaczego ich nie ma? Czy złapano tego co spalił budkę najlepiej chronionego miejsca w Polsce?
 • @Husky 19:14:49 Reforma sądownictwa? No, chyba, że napalmem...
  Kieszonkowcy już nie muszą się obawiać!? Każdy przyłapany może wyznać ze skruchą, że tylko przez roztargnienie sięgnął do kieszeni/torebki sąsiada! Zwykły automatyzm! Przecież ten biedny sędzia cierpiał na pomroczność jasną i powinien być leczony psychiatrycznie. Tylko w tym stanie chorobowym nie może sądzić. I ten tzw. sędzia, będzie nadal sądził w SR Żyrardów. Nie koniec, jest "sędzią" z wydziału karnego, a zatem będzie sądził złodziei. Każdy z nas obywateli dostałby wyrok i basta. Wszelkie cechy sądu na które jeszcze niedawno powoływali się sami sędziowie szlag trafił i to z hukiem!
 • @kula Lis 67 19:18:43
  Gdzie byli „obrońcy demokracji”? (w tym niebieski i jego akolici)

  a byli, byli i są
  tylko tego nie zauważyli, bo to niepoprawne jest
  takie ......
  pzdr.
 • @kula Lis 67 19:18:43
  To nie był przypadek że tak szybko SN rozpatrywał sprawę swojego kolegi.Z końcem marca wchodzi w życie nowa ustawa o sądach. Jeszcze wiele takich wyroków zapadnie przez ten ponad m-c.
  Tyle tylko że zapomnieli o jednej nowości.
  Od wyroków SN będzie się można odwoływać. Poprzednio nie.
  I tu dupa blada.
  Kasta na wykończeniu ale jeszcze gryzie.
 • @Husky 19:14:49
  I możemy im skoczyć Po to Stalin przywiózł ich ze wschodu żeby się rozmnożyli i tylko oni mieli dostęp do zawodu prawniczego i robili co chcą bo 80 % sędziów jest pochodzenia żydowskiego więc goje mają milczeć. A terror sędziowski ma być skierowany przeciwko Polakom. Każda mafia każde największe przestępstwo mogło się odbyć tylko dzięki prawnikom Jedni wymyślali drudzy znajdowali kruczki prawne albo wymyślali pomroczność jasną a na końcu uniewinniali winnych. I teraz ta "Sawicka w todze" będzie wydawać obiektywne wyroki i będzie darzona zaufaniem publicznym? Aha czyli stalinowski standard. Ta sądowa banda kanciarzy mieni się trzecią władzą. Jedni kradną, łapówki biorą po obcych ambasadach spiskują, wyłudzają świadczenia a drudzy ich uniewinniają. I tacy reprezentują państwo Polskie. A tak w ogóle to tak kasacja odbyła się niezgodnie z prawem bo sąd kasacyjny nie może uwzględniać nowych dowodów i zmieniać wyrok tylko może sprawdzić czy postępowanie odbyło się zgodnie z prawem. Ziobro do dzieła Sąd kasacyjny złamał prawo. Wszyscy ci sędziowie na zieloną trawkę Nadają się na sędziów w stalinowskiej Rosji nie w wolnym demokratycznym państwie.
 • @Zawisza Niebieski 17:55:21
  4-ro godzinna rozprawa o 50-ciu złotych?! Kioskarkę za twej PO za nie wydanie 15-tu groszy ciągali po sądach, a sędzia jest niewinny, "roztargniony" i dalej ma sądzić? PRL-bis, to Świat wg Monty Pythona..znaczy się sędziowie mogą mogą kraść bezkarnie i nawet później mieć 100% emerytury - hurrrra niech żyje PRL-bis !, no i co im zrobicie ha, ha, niezawisłość sędziowska ha,ha,ha
 • Od 1990 r w Polsce żydzi mają być BEZKARNI w złodziejskim procederze !
  Bracia Słowianie ! od 1990 r żydzi bezkarnie okradają Polskę i Polaków !!

  SAWICKA TOPYŁA i wielu innych żydów i żydówek w Polsce wiedzą że są
  BEZKARNI bo żyd ma obowiązek okradać społeczeństwa w kraju w których mieszka i dlatego żydowskie sądy ZAWSZE uniewinnią żydów !

  ŻYD MA BEZ STRACHU OKRADAĆ POLSKĘ I POLAKÓW !!!! i na straży tego żydowskiego prawa stoją żydowskie sądy żydowskie prokuratury i ,żydowski trybunał stanu i żydowska konstytucja z 1997 r

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach . anty-żydzista ksenofob kocha Polskę
 • @Husky 19:14:49
  Jak u Orwella są zwykli ludzie dla których jest "surowe prawo, ale prawo" i nadzwyczajna kasta, spadkobiercy Widaja i innych bolszewickich morderców sądowych, których prawo nie obowiązuje. Ci degeneraci w togach już kiedyś orzekli, że Kwaśniewski jest magistrem. A ich poprzednicy jak np. zbrodniarz sądowy Widaj mordowali żołnierzy niezłomych. Do dziś nie ukarani. Wyobraźcie sobie obywatele, że może w przyszłości będziecie sądzeni przez złodzieja Mirosława Topyłę. Zapamiętajcie dobrze to nazwisko. Tak działa SN pod batutą Giersdorf. A za batonik skazali chorego na 1 miesiąc więzienie. Sodoma. Brata, że nie miał na bilet i wziął legitymację brata też na miesiąc. To nie Sąd Najwyższy to mafia. Nawet niepodważalny dowód na kradzież tych 50zł. nie jest w stanie zmusić nadzwyczajnej kasty do ukarania jednego ze swoich. To co dopiero, kiedy nie będzie tak mocnego dowodu? Zrobią to, co całe lata robili, chronili swoich. Ten wyrok to kompromitacja tych ludzi. Ten film pokazujący złodzieja sędziego, powinien obejrzeć każdy Polak i zapoznać się z wyrokiem SN. Oczywiście łże media tego nagrania nie pokazują, wstyd i żenada.
 • @Husky 19:14:49
  Koniecznie prześlijcie to nagranie i wyrok (i pozostałe-kiełbasa, spodnie, pendrivy, wiertarki, przeklejanie cen) do Timmermansa!!! Może to ich uświadomi, dlaczego zmieniamy Wymiar Bezprawia!
 • @Husky 19:24:38
  Reprywatyzacja warszawska pod lupą prokuratury. Do tej pory zarejestrowano 643 postępowania wyjaśniające.


  https://wpolityce.pl/polityka/382481-reprywatyzacja-warszawska-pod-lupa-prokuratury-do-tej-pory-zarejestrowano-643-postepowania-wyjasniajace
 • @kula Lis 67 19:56:09
  Skoro takie zakazane mordy są przy korycie , to mnie już nic nie zdziwi .Ave . https://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjaiK2Gm7XZAhXB3KQKHeHVAgQQjRx6BAgAEAY&url=http%3A%2F%2Ftelewizjarepublika.pl%2Fkim-jest-sedzia-igor-tuleya%2C58268.html&psig=AOvVaw2kbJCAc8Koa0CkDwkaiWvb&ust=1519240763015399
 • @Repsol 20:22:27
  Najlepsze to są tam komentarze o nim i jego mame i tate.
 • @kula Lis 67 19:51:04
  Wy sobie wyobrażacie jaki roztargniony musiał być taki Kulczyk przy "zakupie"TP SA, browarów , Ciech SA i negocjacjach z KFD ws opłat koncesyjnych dla Autostrady Wielkopolskiej?
 • @kula Lis 67 19:56:09
  Sędzia Gersdorf-"bezrefleksyjna"
  Sędzia Żurek - "apolityczny"
  Sędzia Topyła- "roztargniony"
  wuuala

  https://pbs.twimg.com/media/DWezY51XUAAfy9H.jpg
 • @ele 19:48:06
  W 1989 komuna nie upadła, ale napadła i nie na kolana, tylko na Polski majątek narodowy.

  https://pbs.twimg.com/media/DWfrvErX4AAhVF5.jpg
 • @kula Lis 67 19:51:04
  Sentencja wyroku kasty:
  „Złodziej, ale nasz! Wyrok jest prawomocny i nie podlega kasacji!”
 • @kula Lis 67 19:42:40
  Stara zasad mówi, jeśliś ukradł batonik, to jesteś złodziejem ale jeśli ukradniesz miliony jesteś biznesmenem. Najbardziej mnie bawi to, iż są tacy co wierzą, że przypisanie sądów politykom coś zmieni. Mieliśmy to za PZPR, będziemy mieli z PiS. To takie bolszewickie myślenie, że politycy powinni kontrolować sądy, wtedy sądy nie skontrolują ich.
 • @Zawisza Niebieski 21:14:25
  Za dobrych wspaniałych czasów pewnej partii od ciepłej wody

  "Sędzia na telefon"
  Ryszard Milewski (53 l.) - sędzia, który przez telefon udzielał tajnych informacji pracownikowi Kancelarii Premiera

  http://cdn17.se.smcloud.net/t/photos/t/267812/sedzia-na-telefon-ukarany_22782745.jpg
 • Co na to Timmermans i Thun - bedzie art.7
  Dzisiaj Sąd Najwyższy wykonał kapitalną robotę na rzecz reformy sądownictwa i Ministerstwa Sprawiedliwości.
  Kwiaty im posłać, bo wbijają gwoździe we własne trumny aż huczy!
  To kompromitujące samo zaoranie Sądu Najwyższego jest warte znacznie więcej niż 50 zł, ten wyrok jest wręcz bezcenny.
  Niskie pokłony dla składu orzekającego.Oni tylko potwierdzili że reforma jest absolutnie niezbędna

  A może to robota jakiegoś kreta z PiS ????
 • Złodziejskie mordy.
  https://pbs.twimg.com/media/DWVQZPBWsAAXql5.jpg
 • @kula Lis 67 20:41:53
  Złodzieju Mirosławie Topyło, mam takie pytanie do ciebie?
  Oddałeś tej Pani 50 złotych, czy przez "roztargnienie" też zapomniałeś?
  To jak złodzieju?

  https://pbs.twimg.com/media/DWfQJIfW4AUKzjl.jpg
 • @kula Lis 67 20:20:19
  MZdsPPFiIUToPiNnTRNERWazwnB,- skrót nazwy rządowego zespołu do walki z tym czego w Polsce nie ma, czyli faszyzmem.
  Podobno wymówienie skrótu jednym tchem ma być jednym z zadań na testach dla ubiegających się o pracę w KPRM.

  Wymówi i to na trzeźwo- czyli to urodzony urzędas. 8-)))))))
 • @Husky 22:28:01
  Film taki widziałem......przez roztargnienie na kanale dla roztargnionych......"Cwaniak cwaniaka" Jest taki film Na planecie WS99i zmienia sie sytuacja miedzy grupami przy władzy najstarsza Kraina ma złoża przyczepu i wszelkie złoża odczepu potrzebne do życia całej planecie Paru cwaniaków +ober cwaniaków dogadało sie z tamtejszymi nad cwaniakami w sprawie wielkiego wałku.Chodzi o to żeby opędzlować cała swoją Krainę obcym ze złożami które oficjalnie nie istnieją .Sprawy toczą sie jak należy zdrajcy gotowi kupiec też a nad cwaniaki mają inny plan niż cwaniaki myślą .Mają za wałek dostać bilion do podziału.Tylko nie kumają że dzień po wykonaniu zadania opędzlowaniu Krainy przyczepem i odczepem jak miodem płynącej i przekazaniu biliona hajsów [taka waluta międzygalaktyczna] bankierzy nad cwaniaków wywołają kryzys finansowy co doprowadzi do tego że bilion hajsów będzie warty tyle ile 2963 par butów.Cwaniacy w ostatniej chwili orientują sie że numer to kicha i rezygnują z grubego wałku .Piękny film producent Kosmoslori.reżyser Gal Anonim w rolach głównych grają aktorzy [nie celebryci] nazwiska zamilczę.
 • @Husky 15:35:13
  Kasta sędziowska w RP uzurpuje sobie prawo pisania ustaw (aneksów do ustaw, prawa karnego, cywilnego). Ukradł ale jest niewinny? Kwach skłamał, Sawicka ukradła, Turowski nie zlustrował ale ...
 • @Husky 15:35:13 Dziękować tylko PAD za to podejście do kasty złodziei i oszustów.
  Od dawna mówię że niezbędne są wybory sędziów. Kolesiostwo broni psycholi w swoim sędziowskim towarzystwie. Przerażające !!! Np w Japonii, sędziowie OBOWIĄZKOWO przechodzą badania psychiatryczne co 10 lat i dopiero mogą przedłużyć służbę. Czyli jak powiedział pan komentator w TV, od jutra gdy zatrzyma cię drogówka za złamanie jakiegoś przepisu, bierzemy sprawę do sądu i mówimy, że to przez ROZTARGNIENIE !
 • @Husky 15:35:13
  https://niezlomni.com/wp-content/uploads/2018/02/pjimage-6-49.jpg

  To trzeba zobaczyć! Tak wyglądało uniewinnienie sędziego oskarżonego o kradzież 50 zł. Płacz, wzruszające słowa, mowę odebrało obrońcy, który łamiącym głosem… [WIDEO] Wiadomości TVP zrelacjonowały przebieg rozprawy w sprawie sędziego Mirosława Topyły, obwinionego o kradzież 50 złotych na stacji paliw. Ówczesny wiceprezes Sądu Rejonowego w Żyrardowie zabrał banknot, który na ladzie położyła starsza kobieta. Sąd Najwyższy uniewinnił oskarżonego. Powód? ,,Jest osobą odpowiedzialną, introwertyczną, natomiast charakteryzująca się dużym stopniem roztargnienia” tłumaczyła sędzia. W ciekawych okolicznościach odbywała się sama rozprawa. Wiadomości TVP wybrały najciekawsze fragmenty: Tak komentował to Michał Rachoń, opublikowany w ,,Minęła 20″ dłuższy fragment:

  https://www.facebook.com/MichalRachonJedziemy/videos/10156150165228659/


  Wiadomości TVP:

  https://youtu.be/b353uuB5sMg
 • @Husky 15:35:13
  https://niezlomni.com/wp-content/uploads/2018/02/s.jpg


  https://youtu.be/5-s4DZMOJJg
  Kładąc łapę na banknocie, wykorzystał nieuwagę kobiety, następnie przesunął rękę, zatrzymał sprawdzając czy ktoś zauważy. Gdy stwierdził, że nie, schował pieniądze do kieszeni choć portfel miał w ręku. Moim zdaniem działał z pełna świadomością, jak zawodowiec. I niech teraz totalna powie, że wymiana kadr to gra polityczna a nie konieczność! Sędzia Topyła i ci sędziowie którzy go uniewinnili mimowolnie oddali olbrzymią przysługę PiS-owi. Teraz minister Ziobro będzie mógł zaorać cały ten Sąd Najwyższy i nikt w społeczeństwie nawet się nie zająknie, by ich bronić!
 • @Husky 15:35:13
  Odruch Topyły. Sąd Najwyższy uniewinnił swojego kolegę Mirosława Topyłę, mimo że ten na stacji benzynowej zawinął pewnej pani 50 zł. Stało się tak, choć jego winę ustalono w stu procentach. Tłumaczenie (w skrócie) jest takie, że sędzia słynie z tego, iż jest roztargniony, a jego czyn mógł być „automatycznym działaniem”. Istotnie, coś w tym jest. Był już taki doktor nagrany przez CBA, który także, jak położono przed nim kopertę, natychmiast ją chował. Pewnie z sędziami jest podobnie. Wystarczy rzucić banknot, a oni od razu ładują go do kieszeni. Taki odruch. A jego opisanie to nasz wielki wkład do światowej nauki. Choć nie wiem, czy jako Polacy chcemy, by nas wiązano z automatycznym chowaniem pieniędzy do kieszeni przy każdej okazji i gdy tylko właściciel odwróci się w drugą stronę. Tymczasem wydaje się, że odruch Topyły ma szansę znaleźć się w podręcznikach medycyny, gdzieś obok odruchów Babińskiego i Moro. A poważnie mówiąc, to pokazuje, jak według sędziów wygląda równość wobec prawa. Zwykły Kowalski z tą grupą nie ma żadnych szans. Nawet jak sędzia przejedzie cię na pasach, nagra to kilka kamer, i tak będziesz musiał jeszcze udowodnić, że kupił samochód, by właśnie ciebie zabić.
 • @Husky 22:25:30
  Wójcik dla wPolsce.pl o sprawie sędziego Topyły: "Gdyby zwykły Kowalski stanął przed sądem, to nie byłoby żadnych wątpliwości".
  https://wpolityce.pl/polityka/382551-wojcik-dla-wpolscepl-o-sprawie-sedziego-topyly-gdyby-zwykly-kowalski-stanal-przed-sadem-to-nie-byloby-zadnych-watpliwosci


  Ps..Żenada. Samozaoranie SA na oczach ludu. Zło nabrało wiatru w żagle po wetach prezydenta.Tam jest źródło bezczelności. Jednym słowem znika termin złodziej , pojawia się roztargniony i Polska staje się najbezpieczniejszym krajem świata ! Bo do czyjegoś auta np. też można wsiąść przez roztargnienie itp.itp.itp. To było tak żenujące, że wstyd komentować. Te płaczliwe "baby"w portkach i togach, to szczyt żenady. Jeżeli sędzia, kradnie, a potem sądzi innych, to o czym my mówimy?Moralny karzeł, którego WYBRONIŁ-KOLEŻKA.
 • @Husky
  Zreformować pilnie system sądowniczy !!! Sądownictwo, czy szerzej, wymiar sprawiedliwości, jawi się dzisiaj niczym trująca hydra, która raczej jest narzędziem rozgrywek a nie wymierzania sprawiedliwości. Towarzyszy temu arogancja sędziów i prokuratorów, brak jest społecznej kontroli, bardzo długo ciągną się procesy sądowe, zapadają dziwne i przypadkowe wyroki.

  Problemem polskiego sądownictwa jest nepotyzm i kolesiostwo. Wynika to z tzw. „nominacyjno-kooptacyjnego” systemu powoływania sędziów. Są oni dobierani przez swoich poprzedników i przez nich kontrolowani. Cała procedura powoływania sędziego jest w rękach sędziów – w sądzie okręgowym, apelacyjnym, w Ministerstwie Sprawiedliwości i Krajowej Radzie Sądownictwa.

  Mamy niską jakość orzecznictwa i nie lepszą obsługę interesanta w sądzie. Od tego zaś już tylko krok do pomyłek sądowych i niesprawiedliwych orzeczeń. Koszty indywidualne i społeczne takich pomyłek wymiaru sprawiedliwości są gigantyczne i trudne do oszacowania. Trzeba przy tym pamiętać, że do sądu trafiają nierzadko sprawy ludzi już pokrzywdzonych przez los. Tu nie powinny się zdarzać kolejne pomyłki ich kosztem. Żadne kolejne orzeczenie naprawcze sądu czy trybunału, przyznane zadośćuczynienie nie zrekompensuje ludzkiej krzywdy.

  Choroba wymiaru sprawiedliwości wyraża się w przewlekłości postępowań, przeciążeniu wielu sądów, braku dostatecznych ustrojowych gwarancji niezawisłości czy wydawaniu niesprawiedliwych orzeczeń. Konieczna jest gruntowna reforma wymiaru sprawiedliwości.

  Wybieralność sędziów

  Art. 173 Konstytucji RP mówi: Sądy i Trybunały są władzą odrębną i niezależną od innych władz. Dlatego sędziowie musza być powoływani nie przez rząd i nie przez parlament, lecz przez suwerena, czyli naród.
  Domagam się, aby społeczeństwo wybierało w wyborach powszechnych (np. przy okazji wyborów parlamentarnych albo prezydenckich) sędziów spośród kandydatów spełniających określone wymagania: wykształcenie, praktykę, postawę moralną, doświadczenie.
  Sędzia musi być nie tylko wykształcony, ale i doświadczony. Proponuję, by kandydat na sędziego miał co najmniej 38 lat i minimum 10-letnie doświadczenie w innym zawodzie prawniczym.
  Proponuję wybieranie sędziów na funkcje sędziowskie kadencyjnie, a nie dożywotnio.
  Powinna istnieć możliwość odwołania sędziego w sytuacji niezadowolenia lokalnej społeczności z jego prowadzenia spraw, orzeczeń i stosunku do obywateli – w drodze sądowej przy udziale ławników lub w drodze referendalnej.
  Postuluję zniesienie immunitetu dla sędziów w obszarze kryminalnym i korupcji.
  Przywrócenie ławników

  Niedopuszczalne jest – praktycznie przy lekceważeniu Konstytucji, która przewiduje udział społeczeństwa w sprawowaniu wymiaru sprawiedliwości – orzekanie tylko przez sędziów zawodowych.
  Konieczne jest przywrócenie praktyki orzekania przez ławników i wzmocnienie instytucji ławników.
  Ławnicy powinni odgrywać pierwszoplanową rolę w orzekaniu o winie oraz mieć wysoki status społeczny i ochrony osobistej podczas procesu, w którym orzekają.
  Sądy obywatelskie obywatelskie i polubowne

  W celu rozładowania natłoku spraw w sądach proponuję przekierowanie spraw drobnych do sądów obywatelskich powoływanych okresowo lokalnie na terenie gmin.
  Ustawa określi zakres przedmiotowy spraw, które trafiałyby do sądów obywatelskich.
  Postuluję, aby sądy obywatelskie miały status sądów polubownych, wzmocniony klauzulą wykonalności wyroku.
  Sądy obywatelskie wybierane byłyby na dwuletnie kadencje w wyborach gminnych poprzez zgromadzenia soleckie, osiedlowe lub dzielnicowe.
  Sądy obywatelskie otrzymałyby wsparcie prawników z urzędu gminy.
  Kontrola przebiegu rozpraw

  Postuluję wprowadzenie zasady pełnej kontroli społecznej rozpraw sądowych i prowadzenia spraw.
  Trzeba wprowadzić powszechny nakaz pełnego nagrywania rozpraw w sądach i archiwizowania nagrań.
  Uważam za konieczne stworzenie precyzyjnego, zamkniętego katalogu spraw, przy których sąd może zarządzić postępowanie niejawne.
  Inny system organizacji i finansowania

  Postuluję wprowadzenie nadrzędności zasady ustalenia prawdy, co oznacza, że sąd nie może odrzucić dowodów, które zostały zgłoszone nawet w ostatniej chwili.
  W skali kraju występują rażące dysproporcje co do liczby spraw przypadających na jednego sędziego. Zmiany wymaga, zatem, struktura sądów, np. granice okręgów sądowych czy spłaszczenie struktury po to, żeby obciążenia sędziów ujednolicić.
  Konieczne jest odciążenie sędziów od wykonywania czynności, które nawet przed wojną w Polsce były domeną urzędników sądowych, tak, aby sędzia mógł się skoncentrować na rozwiązywaniu problemów prawnych, a nie obsłudze korespondencji czy wykonywaniu czynności należących do administracji biurowej.
  Można w większym stopniu pójść w specjalizację, np. w prawie gospodarczym – własności intelektualnej czy przemysłowej; w prawie karnym – przestępczości zorganizowanej czy tzw. białych kołnierzyków. Adwokaci czy radcowie od dawna ją mają, więc trudno by jedynym ogniwem niewyspecjalizowanym był sąd.
  Wynagrodzenie powinno być uzależnione od ilości dokończonych spraw, ich czasu trwania, (braku) skarg na sędziego i procentu wyroków podważonych w wyższej instancji.
  Trzeba powołać izby dyscyplinarne dla sędziów kompletowane spoza grona sędziów powszechnych.
  Konieczne jest losowe wybieranie sędziów do spraw.
  System sądowniczy jest chory - nie ma wątpliwości. Trzeba go radykalnie zmienić i oczyścić. Podsumowując, trzeba wprowadzić:

  - kadencyjność sędziów, a nie dożywotnie posadki
  - wybory sędziów funkcyjnych przez Suwerena, czyli naród
  - powszechne nagrywanie rozpraw i dokumentacja video
  - losowe wybieranie sędziów do spraw
  - obowiązkowe ławy przysięgłych / ławników
  - wprowadzenie lokalnych sądów obywatelskich i odciążenie sędziów od biurokracji
  - wynagradzanie w zależności od efektywności (zakończone sprawy) i poprawności (% wyroków zmienionych przez wyższa instancję / zaskarżonych)
  - immunitet nie obejmujący wykroczeń i przestępstw kryminalnych
  - oświadczenia majątkowe pod groźbą kary
  - niezależne od sędziów izby dyscyplinarne dla sędziów
  To jest plan do wprowadzenia już, w najbliższym roku. Sic!!!

  http://www.kontrowersje.net/zreformowa_pilnie_system_s_downiczy
 • @Husky
  Nadziwić się nie mogę, że są jeszcze osoby, które szukają sprawiedliwości w sądach. Sędzia Topyła zachował się jak typowy "kieszonkowiec". W ręku trzymał własny portfel więc powinien umieścić w nim banknot zabrany z lady. Tak robi każdy człowiek. Złodziej natomiast szybko przekazuje ukradzioną rzecz wspólnikowi lub chowa ją do kieszeni, domyka portfel i odchodzi. W jego mniemaniu jest wszystko ok, bo w portfelu nie ma skradzionego banknotu. Sędzia Topyła jest złodziejem i o tym wszyscy wiedzą, bo widzieli. Sędziowie SN w oczywisty sposób stali się stręczycielami złodziejskimi. Wszyscy oni żyją ze złodziejstwa. Trudno zatem szukać sprawiedliwości w takim środowisku. Aby zapobiec takim "wyrokom" w przyszłości sprawę można załatwić łatwo i szybko. Należy tylko zmienić odpowiednie paragrafy w ustawie o sądach powszechnych w duchu takim, że:

  1. oskarżycielami sędziów, którzy popełnili przestępstwo jest trzech prokuratorów rejonowych, wybieranych losowo, spoza okręgu, w którym sądzi oskarżony sędzia

  2. obrońcą oskarżonego sędziego jest prokurator ale nie spoza okręgu, tylko spoza apelacji wybierany losowo, i nie w którym sądzi oskarżony sędzia

  3. A sędzią też nie prokurator generalny, tylko normalna ława przysięgłych. Skoro druga władza jest niewybieralna, to chociaż niech będzie kontrolowana przez suwerena.

  Prawo o ustroju sądów powszechnych trzeba zmienić szybko, bo temu sędziemu który ukradł pendrive trzeba będzie płacić odszkodowanie za stres, który przeżył po złapaniu na kradzieży. System sądowniczy jest chory - nie ma wątpliwości. Trzeba go radykalnie zmienić i oczyścić. Na system sądowniczy jest - wbrew pozorom - prosta recepcja:

  - kadencyjność sędziów, a nie dożywotnie posadki
  - wybory sędziów funkcyjnych przez Suwerena, czyli naród
  - powszechne nagrywanie rozpraw i dokumentacja video
  - losowe wybieranie sędziów do spraw
  - obowiązkowe ławy przysięgłych / ławników
  - wynagradzanie w zależności od efektywności (zakończone sprawy) i poprawności (% wyroków zmienionych przez wyższa instancję / zaskarżonych)
  - immunitet nie obejmujący wykroczeń i przestępstw kryminalnych
  - oświadczenia majątkowe pod groźbą kary
  - niezależne od sędziów izby dyscyplinarne dla sędziów
  To jest plan do wprowadzenia już, w najbliższym roku. Sic!!!
 • @Husky 22:25:30
  Sentencja wyroku kasty: „Złodziej, ale nasz! Wyrok jest prawomocny i nie podlega kasacji!”. Maluczcy znów się podniecają wielką niesprawiedliwością, bo oto sędziowie uniewinnili sędziego Mirosława Topyłę, który ukradł kobiecie 50 złotych, ale czy na pewno zdają sobie sprawę ze skali tej niesprawiedliwości? „Sądzę, że wątpię”, ponieważ różnice pomiędzy najwyższą kastą i biedakiem Kowalskim, „wymiar sprawiedliwości” zapisał w co najmniej kilku miejscach. Do pełnego zrozumienia, co się stało i dlaczego jest to demonstracja bezkarności kasty, a nie wyrok, potrzebna jest przynajmniej pobieżna analiza przepisów prawnych dotyczących sędziów, których nie należy mylić z biedakami (obywatelami).

  Każdy biedak, jak na przykład emerytka, która naraziła skarb państwa na utratę 6 groszy i została uznana zacieka winną popełnienia czynów zabronionych, podlega sądownictwu dwuinstancyjnemu. Nie oznacza to jednak, że mamy w Polsce sądy dwóch instancji, tak naprawdę są cztery instancje: Sąd Rejonowy, Sąd Okręgowy, Sąd Apelacyjny i Sąd Najwyższy. Pierwszą instancją dla Kowalskiego w większości spraw jest Sąd Rejonowy, w pozostałych Sąd Okręgowy. Dla przykładu i podkreślenia paradoksu podam dwa artykuły z kodeksów, które podlegają różnym instancjom. Przestępstwo z art. 212 kk (zniesławienie) rozpoznaje Sąd Rejonowy, ale pokrewny art. 24 kc (naruszenie dóbr osobistych) przez Sąd Rejonowy nie może być rozpoznany, bo w tym przypadku pierwszą instancją jest Sąd Okręgowy.

  Logiki tych zapisów nie zrozumie nikt logiczny, wszak jest całkowicie niezrozumiałe, że przestępstwo jest rozpatrywane przez niższą instancję, natomiast cywilny spór przez wyższą, ale jak wiadomo z prawem się nie dyskutuje. We wszelkich postępowaniach strona ma prawo korzystać z pomocy prawnej pełnomocnika/pełnomocników, którymi mogą być adwokaci lub radcy, w sprawach cywilnych w roli pełnomocników mogą też występować osoby najbliższe stronie (żona, mąż), nie będące profesjonalnymi prawnikami. W żadnym przypadku Kowalskiego nie może reprezentować sędzia. Każde postępowanie biedaka kończy się prawomocnym wyrokiem i niemal od wszystkich wyroków przysługuje „kasacja” do Sądu Najwyższego, na wyjątki nie ma w felietonie miejsca, ale są to naprawdę marginalne kwestie. Wystarczy prawa dla biedaków, chociaż to zaledwie fragment większej całości.

  Teraz czas na sądy dla sędziów. Postępowania dyscyplinarnego sędziów nie regulują kodeksy dla biedaków, ale oddzielne przepisy: „Prawo o ustroju sądów powszechnych”. Sędzia, który dopuścił się niegodnego zachowania, na przykład ukradł starszej Pani 50 złotych, podlega specjalnej procedurze. Zarzutów nie stawia sędziemu prokurator, czy prywatny oskarżyciel, ale inny sędzia, tak zwany rzecznik dyscyplinarny. Sędzia z zrzutami od razu trafia do Sądu Apelacyjnego, o ile oczywiście dojdzie do postępowania, co się dzieje bardzo rzadko. Byłoby barbarzyństwem, gdyby sędzia nie mógł mieć pełnomocnika, dlatego może mieć, łącznie z ustanowieniem innego sędziego i ten płaczący na sali sadowej obrońca Mirosława Topyły, to właśnie sędzia Dariusz Wysocki z Sądu Okręgowego w Płocku. II instancją dla sędziego z zarzutami niegodnego zachowania jest od razu Sąd Najwyższy, a wyrok tego sądu nie podlega kasacji.

  Podsumowując! Sędziego złodzieja na starcie wyróżnia się rangą instancji i jest to „III instancja” niedostępna dla biedaków w żadnym postępowaniu. Oskarżycielem sędziego jest sędzia, obrońcą sędziego może być sędzia i w przypadku sędziego Mirosława Topyły z SR w Żyrardowie tak właśnie było. O winie sędziego rozstrzygają dwa sądy, gdzie siłą rzeczy zasiadają sędziowie, a wyrok II instancji nie podlega żadnemu zaskarżeniu, nawet przez ministra sprawiedliwości. Na koniec warto wiedzieć, że wszystkie postępowania dyscyplinarne są finansowane przez skarb państwa i uniewinniony sędzia ma prawo wystąpić o zwrot kosztów adwokackich. A!!! Byłbym zapomniał, Pan Sędzia Mirosław Topyła z dniem dzisiejszym jest pełnoprawnym arbitrem Sądu Rejonowego w Żyrardowie, żeby było ciekawiej w II Wydziale Karnym, czyli będzie mógł sądzić między innymi złodziei. Dziękuję za uwagę, to pisałem ja – biedak.

  http://www.kontrowersje.net/sentencja_wyroku_kasty_z_odziej_ale_nasz_wyrok_jest_prawomocny_i_nie_podlega_kasacji
 • @Husky następna kompromitacja kasty.
  http://niezalezna.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15192084221d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372.jpg

  Nie ruszy proces samorządowca oskarżonego m.in. o gwałt i korupcję. Uzasadnienie jak z komedii. Były marszałek województwa podkarpackiego Mirosław K. (Karapyty) co najmniej do 21 marca nie będzie mógł stanąć przed sądem; zaświadczenie w tej sprawie wydał lekarz sądowy. Oznacza to, że do tego czasu nie ruszy proces w sprawie, w której K. jest oskarżony m.in. o gwałt i korupcję. Rzeczniczka Sądu Okręgowego w Przemyślu sędzia Małgorzata Reizer poinformowała dziś, że Sąd Rejonowy w Przemyślu, który ma zająć się sprawą zdecydował o powołaniu nowego biegłego z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu, który ma wydać opinię, czy oskarżony w obecnym stanie zdrowia może uczestniczyć w rozprawach sądowych. Poprzedni biegły, który miał wydać opinię w tej sprawie, sam jest niedysponowany.

  Jest to już kolejne zaświadczenie o niezdolności do stawienia się przed sądem złożone przez Mirosława K. Jesienią zaświadczenie lekarskie o niezdolności do stawienia się przed sądem Mirosława K. przekazał sądowi jego obrońca. Poinformował też, że jego klient jest hospitalizowany. Sąd zażądał wówczas od obrony, by przedłożyła zaświadczenie lekarza sądowego. Biegły sądowy potwierdził niezdolność Mirosława K. do stawienia się przed sądem do 11 grudnia i wydał stosowne zaświadczenie. Jakiś czas później do sądu wpłynęło zaświadczenie szpitalne mówiące o pobycie oskarżonego na rehabilitacji po zabiegu chirurgicznym.

  W związku ze złożeniem przez Mirosława K. kolejnego już zaświadczenie o niezdolności do stawienia się przed sądem, Sąd Rejonowy w Przemyślu zdecydował w grudniu o powołaniu biegłego z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu, aby wydał opinię, czy oskarżony w obecnym stanie zdrowia może uczestniczyć w rozprawach sądowych. Jednak biegły ze względu na stan zdrowia nie wydał opinii i sąd zdecydował o powołaniu nowego biegłego.

  Lubelska prokuratura oskarżyła Mirosława K. o korupcję, płatną protekcję i zgwałcenie. Postawiła mu łącznie 16 zarzutów. Najobszerniejsza część zarzutów wobec K. dotyczy przestępstw urzędniczych, to znaczy płatnej protekcji i korupcji.

  Razem z nim oskarżyła jeszcze osiem innych osób (sprawy sześciu zostały wyłączone do odrębnych postępowań, jedna z nich poddała się dobrowolnie karze). Wraz z byłym marszałkiem województwa przed przemyskim sądem stanie jeszcze dwóch innych oskarżonych: Henryk S. - były burmistrz Ustrzyk Dolnych, i Robert M. - były zastępca komendanta powiatowego policji w Jarosławiu.

  W okresie, jaki obejmuje akt oskarżenia, K. pełnił funkcje wojewody podkarpackiego, a później marszałka woj. podkarpackiego. Na te stanowiska desygnowany był przez Polskie Stronnictwo Ludowe, którego był wówczas członkiem. Z ugrupowania wystąpił po postawieniu mu zarzutów przez prokuraturę.

  Jeden z zarzutów dotyczy zgwałcenia i molestowania seksualnego podległej Mirosławowi K. pracownicy. Miało do tego dojść w latach 1999-2001, gdy był on urzędnikiem jednego ze starostw powiatowych woj. podkarpackiego.

  K. w trakcie śledztwa nie przyznał się do popełnienia żadnego z zarzucanych mu czynów. Złożył w prokuraturze oświadczenia procesowe, w których zawarł swoje wyjaśnienia. Maksymalny wymiar kary, jaki mu grozi to 12 lat więzienia.

  Akt oskarżenia wiosną 2015 r. trafił najpierw do Sądu Okręgowego w Rzeszowie. Jednak rzeszowski sąd uznał, że właściwszym będzie przemyski Sąd Okręgowy, gdyż do najpoważniejszych przestępstw objętych aktem oskarżenia doszło w byłym woj. przemyskim; i przekazał sprawę do Przemyśla. Od tego czasu sprawa b. marszałka woj. zaczęła krążyć między sądami, które kolejno wyłączały się z orzekania w tej sprawie. Ostatecznie sprawa trafiła do Sądu Rejonowego w Przemyślu.

  Ps..Medycyna odnosi sukcesy ...... odkrywa nowe jednostki chorobowe ....raz pomroczność jasną ....dwa roztargnieniowość sądową .....co dalej?"...o powołaniu nowego biegłego z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu, który ma wydać opinię, czy oskarżony w obecnym stanie zdrowia może uczestniczyć w rozprawach sądowych." To jest i głupie i śmieszne, bo gwałcąc posiadał chyba minimum sprawności! Coś sobie przy tym tak mocno uszkodził, że nie można dowieźć go na salę rozpraw np. na wózku? No proszę. A Jacka Piekarę skazano nawet bez jego wiedzy o toczącym się procesie. No następna opinia będzie od biegłego seksuologa albo od psychologa, że to z roztargnienia wszystko robił. Po prostu karetka i z łóżkiem go na salę rozpraw. Pamiętam widziałem gdzieś proces na Mazurach około 2000 r. i herszta bandy sądzili wtedy leżącego na łóżku.
 • @Husky 22:25:30
  https://pbs.twimg.com/media/DWfjYvxX4AEeINa.jpg
 • @Husky 22:25:30
  " Śmieliście się, że jestem roztargniony, ale przynajmniej mam teraz RTV i AGD, sokowirówkę i ekspres do kawy w domu. He, he, he". roztargniony

  https://pbs.twimg.com/media/DWe_19MWAAEevag.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/DWfIpKoWkAAOVWu.jpg
 • @Husky 22:25:30
  Kradzież to kradzież, a roztargnienie to jest co najwyżej to...
  https://pbs.twimg.com/media/DWfq3TLXkAEaA2n.jpg
 • @Husky 22:28:01
  Dlaczego tylko faszyzmu? A co z banderyzmem, komunizmem, nazizmem ? Czy to na pewno Polski Premier? Gdzie jest faszyzm? Ziarnko maku fałszywe do Globu przyrównujecie i kalacie Polskę w Świecie. Reklamówką żydowską się zajmijcie. Wydana kasa musi się zwrócić. Jeśli faszystów nie ma, to muszą się znaleźć. A skąd? A nawet stąd, gdzie piszą ludzie w zagrożeniu ponoszeni przez emocje. A więc od jutra : Niech żyje nam tow. Stalin, co usta słodsze miał od malin! Czy podobne Zespoły do Walki z Faszyzmem istnieją również w Czechach, Słowenii, Irlandii i Szwajcarii? PiS sam się zakopie przed wyborami, na zlecenie Izraela będą szukać antysemitów i gnębić ruchy narodowe, Polskę będzie można szkalować. PiS nie realizuje polskiego interesu narodowego, realizuje obcy interes. Powołanie tego Zespołu posłuży do delegalizacji ONR-u i walki z ruchem narodowym, PiS odkrywa swoją prawdziwą twarz. Szokująca uległość wobec żydów. Ten "przyjacielski" Żyd Daniels już 13 listopada 2017 złożył doniesienie do Prokuratury na faszystów z Marszu Niepodległości. Teraz zapewne dopatrzył się ich więcej, stąd takie "roztropne" działania. Tylko patrzeć, jak Grzegorza Brauna uznają za faszystę, tym razem oficjalnie. Czy nie o to "przypadkiem " chodzi ? Dość faszyzmu w Polsce! Zdelegalizujmy ONR
  https://secure.avaaz.org/pl/petition/PoslowienaSejmRzeczypospolitejDelegalizacja_ONR/ Żydzi stawiają warunki.
 • @kula Lis 67 14:36:49
  Jerusalem Post grozi WSZYSCY ŻYDZI WYJADĄ Z POLSKI !

  https://www.youtube.com/watch?time_continue=287&v=SBr98UxjBpk


  Ps..Byłoby święto narodowe. Wypierdalać Mośki - to może życie uratujecie. Nikt was tu nie zapraszał. Może tak na Marsa bo księżyc za blisko. W końcu zrobią coś dla Polski! Żegnajcie! Jak ostatnio wyszli z innego kraju to zabrali ze sobą całe złoto, konie i wielbłądy. Gwiazda Dawida na drogę. Coś podobnego? Chazar ma czelność mówić o antysemityzmie! Chazarzy mówią, że wyjadą z Polski! A czy Polacy życzą sobie czegoś innego? Polacy tego sobie bardzo życzą, ich i banderowców. Niech nie zapomną zabrać ze sobą Michnika i innych jemu podobnych. Niech nie zapomną o dyrektorze Oświęcimskiego muzeum. A Hankę z Warszawy to najlepiej jakby podrzucili Ukrainie.
  Kurna na sali obrad sejmu świerszcze byłoby słychać. Wreszcie Polska będzie wolna i zaczniemy od nowa... Kurczę wiejska prawie pusta będzie... Trzeba wybory nowe rozpisywać od razu, Liroy z Winnickim sami rządzić nie będą ;). A kiedy wyjeżdżają, niech poradzą datę? Trzeba imprezę jakąś ogarnąć albo od razu święto narodowe ogłosić... Nie wiem tydzień darmowej wódki i jadła w sklepach albo coś żeby tą okoliczność godnie uczcić. Będziemy mieli taką żałobę narodową, że będzie można skonać ze.... śmiechu. Jak żydy wyjadą to ja dam na mszę św. dziękczynną.
 • @Husky 22:28:01
  Pawka Morozow: Moja instytucja reaktywowana! Hurrra! "Ich celem będzie wypracowanie propozycji zmian przepisów, tak aby służby i instytucje miały jeszcze lepsze narzędzia do walki z przestępstwami polegającymi na publicznym propagowaniu faszyzmu i innych ustrojów totalitarnych oraz nawoływaniu do nienawiści"

  Po raz kolejny muszę powiedzieć że jestem zawiedziony, bo liczyłem co najmniej na oddziały szturmowe, na których czele stanie pan minister Brudziński i w zwycięski bój je poprowadzi, a bić jest kogo bo u nas dosłownie faszysta na faszyście.
 • @Husky następny roztargniony?
  Prezydent Tarnobrzega zatrzymany podczas przyjmowania łapówki. Prezydent Tarnobrzega został zatrzymany dziś w swoim gabinecie chwilę po tym, jak przyjął 20 tys. zł łapówki w zamian za pozytywną decyzję ws. planu zagospodarowania przestrzennego – podał Temistokles Brodowski z wydziału komunikacji społecznej Biura. Jak nieoficjalnie dowiedziała się PAP, była to akcja specjalna agentów z rzeszowskiej delegatury CBA. Na miejscu, w gabinecie znaleziono przyjęte przez prezydenta pieniądze.
  Sprawa zostanie przekazana do mazowieckiego wydziału zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Warszawie.
 • @kula Lis 67 09:24:11
  Niemcy w czasie okupacji to byli tacy roztargnieni, że Nam 3/4 Polski ukradli i wywieźli...
 • TVN już tam jest a wieczorem relacja w Faktach z tej złej decyzji Polski
  https://pbs.twimg.com/media/DWkFKTpXkAAUQ4K.jpg
 • @kula Lis 67 09:38:24
  Pamiętacie tego chorego chłopaka, który trafił do więzienia za kradzież batonika o wartości 99 groszy?!
  A za zapłacenie za niego grzywny skazany został oficer Służby Więziennej!

  https://pbs.twimg.com/media/DWjI6bmXkAAqdZY.jpg
 • @kula Lis 67 09:53:17
  Jak sobie to przypomnę, tylko potwierdzam, że oni są zdrowo pojebani.

  https://pbs.twimg.com/media/DWbBVDQXcAInDnv.jpg
 • @kula Lis 67 10:01:10
  Wczorajszy wyrok SN ws. złodziejstwa sędziego pokazuje jedno. Polska nie posiada elit politycznych, jesteśmy bantustanem, w którym liczy się jedynie przynależność do jakiejś kasty lub sekty. Obywatel jest nikim, ma siedzieć cicho i płacić podatki. Praktycznie nie mamy państwa...
 • @kula Lis 67 11:05:01
  już jest!
  nówka
  sztuka!

  https://pbs.twimg.com/media/DWjaQPmXkAArLWt.jpg
 • @Zawisza Niebieski 21:14:25
  @Zawiszo Nebeski - PROBLEM !!!!!!

  I to w twojej telewizorni !!!!

  Kantar MB dla Faktów TVN, zdecydowani, 19-20 lutego 2018:

  PiS 47,6% (+2)
  PO 19% (-4)
  Nowoczesna 9,5% (=)
  Kukiz'15 7,1% (=)
  PSL 6,0% (+1)

  Jak nie idzie, to nie idzie
 • @kula Lis 67 11:33:58
  Widzę,że PO świetnie idzie przed wyborami samorządowymi

  https://pbs.twimg.com/media/DWlBzh_W4AAJuqP.jpg
 • Ktoś już dowiódł
  że wideo z Roztargnionym Sędzią puszczone od tyłu pokazuje, że to kobieta zabrała banknot, który on położył na ladzie.
  Jakby tak rządy PO/PSL puścić od tyłu, to okaże się, że oni nie kradli, lecz dołożyli do interesu kilkadziesiąt grubych miliardów.
 • Oni też są roztargnieni.
  https://pbs.twimg.com/media/DWp0z6UXkAE9sep.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej