Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
749 postów 24674 komentarze

Tylko prawda

Husky - Prawicowiec,katolik Zoologiczny antykomunista UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony "Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" -Jan Paweł II

Putin pochwalił się nową rakietą

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Podczas wczorajszego orędzia do Zgromadzenia Federalnego Władimir Putin pokazał komputerową animację wystrzelenia nowej rosyjskiej rakiety Sarmat. Fragment filmiku, którego grafika przypominała produkcje z początku wieku.

Biedna ta Ameryka, nie dość że im Rosjanie wybrali Prezydenta, to jeszcze teraz straszą.

A do tego ta nazwa – Sarmata. Tylko patrzeć jak następna będzie Husaria.

 

           

Putin pochwalił się, że Rosja ma nowe rakiety Sarmata ICBM. Twierdzi, że nie pokona ich żaden system antyrakietowy.

Włodzimierz Putin jak co roku przemawiał przed Federalnym Zgromadzeniem Rosji. Jego wystąpienie zbiega się z końcem kampanii wyborczej.

Przywódca Rosji poinformował, że zakończyły się testy nowej generacji ponaddźwiękowych rakiet Sarmata ICBM. Według Putina, ta broń, to prawdziwy przełom w rosyjskim programie rakietowym.

Rakiety mają praktycznie nieograniczony zasięg, więc mogą uderzyć w każde miejsce na Ziemi i latać nad obydwoma kołami polarnymi. Sarmata może przenosić ładunki o wadze 200 ton.

Putin powiedział, iż prace nad nową bronią rozpoczęto w 2004 roku. Ma to być odpowiedź na amerykańską tarczę antyrakietową. Według niego Waszyngton przed laty zignorował ostrzeżenia Rosji.

– Teraz będziecie nas słuchać – pogroził Ameryce Putin w wystąpieniu.

Kilka dni wcześniej minister obrony Dimitrij Rogozin mówił, iż nowe rakiety mogą z łatwością zniszczyć amerykański system obrony powietrznej, który nie stanowi już dla Rosji żadnego poważnego zagrożenia.

Putin oznajmił za to, że Rosja ma już broń naddźwiękową. Zaprezentował dwa przykłady. Jednym z nich jest pocisk przeciwokrętowy Kinżał (Kindżał) o zasięgu ponad 2000 km, przenoszony przez myśliwiec MiG-31. Poinformował, że pociski Kinżał rozmieszczono w Południowym Okręgu Wojskowym Rosji, obejmującym m.in. Kaukaz i regiony graniczące z Ukrainą. Drugą bronią naddźwiękową, o której mówił Putin, jest głowica bojowa dla międzykontynentalnej rakiety balistycznej, nazwana Awangard. Może ona przemieszczać się i manewrować w gęstych warstwach atmosfery. Jej testy zakończyły się w 2017 roku.

 

            

 

 

 

Rosja rozpoczęła aktywną fazę testów nowej międzykontynentalnej rakiety balistycznej Sarmat – poinformował w czwartek prezydent Władimir Putin. Rakieta zastąpi najpotężniejszy dotąd rosyjski międzykontynentalny pocisk balistyczny Wojewoda.

Swoje oświadczenie prezydent uzupełnił filmikiem – prymitywną komputerową animacją pokazującą wystrzelenie rakiety, której głowica rozszczepia się na kilka głowic trudnych do trafienia przez antyrakiety. Zgromadzeni na sali wyżsi urzędnicy państwowi i politycy nagrodzili prezentację burzą braw.

https://youtu.be/Rnw6mIhefQI

Internauci szybko jednak wykryli, że fragment filmiku pokazujący rozszczepienie się głowicy nad celem znajduje się w serwisie YouTubie przynajmniej od 2011 r. a pokazuje wystrzelenie wprowadzonej do służby w 1988 rakiety Satana. Ten typ rakiet dożywa właśnie swoich dni na służbie w siłach zbrojnych Rosji. Według portalu Newsader filmik po raz pierwszy pokazano w 124. odcinku programu rosyjskiej TV „Udarnaja siła” (siła uderzeniowa – Belsat.eu), który opisywał i prezentował różne rodzaje sowieckiej i rosyjskiej broni. Prymitywna wektorowa grafika komputerowa może wskazywać, że filmik może pochodzić jeszcze z czasów znacznie wcześniejszych.

 

To kolejna „filmowa” wpadka rosyjskiej propagandy. W listopadzie ub.r. rosyjski MON dla udokumentowania rzekomej współpracy amerykanów z ISIS posłużył się fragmentem gry komputerowej „AC-130 Gunship Simulator: Special Ops Squadron”.

W czerwcu ub.r. roku Władimir Putin podczas nagrywania wywiadu z amerykańskim reżyserem Olivierem Stonem pokazał na swoim telefonie filmik przekazany mu przez rosyjskiego ministra obrony. Miał on pokazywać atak rosyjskiego lotnictwa na bojowników ISIS. Jak się okazało – były to zdjęcia amerykańskich bombardowań.

 

 

https://reporters.pl/13212/wtopa-rakiety-ktorymi-straszy-putin-animacja-sprzed-11-foto/

https://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/2045967,Putin-grozi-swiatu-cudrakietami-w-tym-Satanem2Nikt-nas-nie-sluchal-posluchajcie-teraz-Podczas-oredzia-strzelal-na-filmach-pociskami

//belsat.eu/pl/news/putin-pochwalil-sie-nowa-rakieta-przy-pomocy-filmiku-z-czasow-jelcyna-wideo/

 

 

KOMENTARZE

 • Analitycy przestrzegają przed rosnącą potęgą militarną Rosji.
  http://globalne-archiwum.pl/wp-content/uploads/2018/02/28-Analitycy-przestrzegaj%C4%85-przed-rosn%C4%85c%C4%85-pot%C4%99g%C4%85-militarn%C4%85-Rosji.jpg

  ,,Podczas zimnej wojny podejście krajów zachodniej Europy sprawiło, że Rosja wydała znacznie więcej pieniędzy na zbrojenie oraz badania wojskowe, niż by chciała. Teraz zbiera tego profity a zachód znika daleko w tyle.’’

  Profesor Trevor Taylor.
  http://globalne-archiwum.pl/analitycy-przestrzegaja-przed-rosnaca-potega-militarna-rosji/
 • Wojna ta będzie między żydami a Słowianami !
  żydo-atlantycka mafia kontra Słowianie ! myślę ze żydostwo zostanie pokonane ostatecznie ! Cały świat na to CZEKA !!!!

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach .
 • @Talbot 09:46:53
  My za to po wczorajszych nominacjach mamy już więcej generałów niż armie amerykańska, chińska, rosyjska, turecka. Przynajmniej w tym przodujemy przy armii 90 tys. z czego zdolnych do walki z 30 - 40 tys. Tylko pogratulować.
 • @Talbot 09:46:53
  Rosja „zmotywowała” USA do działania. Pentagon poinformował, że prowadzi prace w dziedzinie technologii ponaddźwiękowych. Testy broni takiego typu zaczną się w 2019 roku. „Zdajemy sobie sprawę, że rywalizujemy z takimi krajami jak Rosja i Chiny" powiedział szef Agencji Zaawansowanych Projektów Badawczych w Obszarze Obronności (DARPA) Steven Walker, podkreślając, że jego agencja już od kilku lat prowadzi prace nad bronią hipersoniczną wspólnie z siłami powietrznymi, NASA, siłami lądowymi i marynarką wojenną. Jest to zadanie priorytetowe dodał. Resort jeszcze jesienią zwrócił się z prośbą o zwiększenie budżetu na badania w tej dziedzinie powiedział Walker. Wczoraj prezydent Władimir Putin w orędziu do Zgromadzenia Federalnego zaprezentował najnowsze rodzaje rosyjskiego uzbrojenia, które nie mają odpowiedników na świecie. Chodzi o kompleks rakietowy „Sarmat", podwodne drony z głowicami atomowymi, pociski manewrujące z napędem nukleranym, przeciwokrętowy kompleks atomowy „Kinżał" oraz broń laserową. Prezydent opowiedział także o głowicy atomowej dla międzykontynentalnej rakiety balistycznej „Awangard", która może przemieszczać się i manewrować w gęstych warstwach atmosfery z prędkością, przewyższającą ponad dwudziestokrotnie liczbę Macha. Amerykańscy wojskowi niezwłocznie zareagowali na wystąpienie Putina. Na przykład szef Dowództwa Strategicznego USA (STRATCOM) generał John Hyten powiedział, że kraj powinien rozwijać system radarów bazowania orbitalnego w celu zwalczania broni ponaddźwiękowej. Pentagon przyznaje, że naziemnych systemów wykrywania jest jak na razie zbyt mało, dlatego należy przeznaczyć „tylko" kilka miliardów dolarów na budowę radaru orbitalnego.
 • @Talbot 09:46:53
  Europa „buforem jądrowym" USA? Rozmieszczanie przez Amerykanów niestrategicznej broni jądrowej w Europie, a także praktyka „wspólnych misji atomowych" stanowią przeszkodę do denuklearyzacji powiedział minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow na Konferencji Rozbrojeniowej w Genewie. „Denuklearyzację uniemożliwia zarówno obecność amerykańskiej niestrategicznej broni jądrowej w Europie, jak i destabilizująca praktyka «wspólnych misji atomowych». W ramach tych misji przy rażącym naruszeniu Układu o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej nienuklearni członkowie NATO uczestniczą w planach odnośnie użycia przez Amerykanów niestrategicznej amunicji atomowej oraz ćwiczeniach w tym zakresie. Wszyscy powinni zdawać sobie sprawę, że tym samym wojskowi USA szykują siły zbrojne krajów Europy do użycia taktycznej broni jądrowej przeciwko Rosji" powiedział szef rosyjskiego MSZ. Dyplomata przypomniał również, że Rosja w odróżnieniu od USA nie posiada rozbudowanej taktycznej broni jądrowej, a przechowuje posiadaną amunicję w centralnych bazach na terytorium swojego kraju. Siergiej Ławrow wyraził nadzieję, że Europejczycy powiedzą stanowcze „nie" rozmieszczaniu na swoim terytorium broni masowego rażenia, przy czym należącej do jedynego państwa, które użyło jej już przeciwko ludności Hiroszimy i Nagasaki. Członek Rady ds. Stosunków Międzyetnicznych przy Prezydencie Rosji, politolog Bogdan Bezpalko na antenie radia Sputnik wyraził opinię, że agresywne stanowisko USA naraża na niebezpieczeństwo Europejczyków. W przypadku ataku odwetowego ucierpi Europa. Nawet jeśli uwzględnimy, że znajdują się tam amerykańskie siły zbrojne, to zniszczone zostaną właśnie kraje Europy, gospodarka Unii Europejskiej. W przypadku konfliktu Amerykanie zaczną się dogadywać z Rosją, ale będą prowadzić negocjacje na ruinach europejskich miast. Tak więc rozmieszczając taktyczną broń jądrową na terytorium Europy, Amerykanie bardzo «szlachetnie» stawiają kraje europejskie jako bufor między sobą a Rosją. Jednocześnie USA niczym nie ryzykują w przypadku konfliktu nie dojdzie raczej do ataku na ich terytorium. Oprócz tego pozbędą się konkurenta gospodarczego, który chociaż zależy pod wieloma względami od USA, to jest dla nich konkurencją, a nawet alternatywą. Właśnie tak nie jak dyplomata, a analityk odczytałbym oświadczenie Siergieja Ławrowa powiedział Bogdan Bezpalko.

  Ps...Politycy UE? a któż to jest, tępy alkoholik i bibliotekarz? tępy rerający żydoszwab "malarz kominów"? zbieranina wyzutych z narodowości łasych na kasę karierowiczów, zbyt głęboko siedzą we wspólnej kieszeni globalnej żeby im zależało nie mówiąc o jakiejkolwiek głębszej refleksji.
 • @ele 10:33:42
  Rosyjski myśliwiec piątej generacji przeszedł testy w Syrii. Rosyjski myśliwiec piątej generacji Su-57 z powodzeniem zakończył dwudniowe testy w Syryjskiej Republice Arabskiej oświadczył minister obrony Sergiej Szojgu. Najnowsze maszyny bojowe nie były same, towarzyszyły im latające laboratoria, które obserwowały zachowanie Su-57 w powietrzu i użycie broni. Sergiej Szojgu oznajmił też, że próby maszyn bojowych mogą dobiec końca już w tym roku, co będzie „niespodzianką dla naszych partnerów". W ubiegłym tygodniu wiele mediów pisało, że na rosyjską bazę lotniczą w Hmeimim przerzucono dwa Su-57. „One faktycznie tam były. Niedługo były, dwa dni (…) Dwa samoloty. Asystowały im latające laboratoria i samoloty, które śledziły wszystkie parametry broni" powiedział Szojgu. Rosyjski minister obrony zauważył, że próby zostały uwieńczone sukcesem i samoloty powróciły do domu już tydzień temu. Su-57 (znany wcześniej jako PAK FA) to rosyjski myśliwiec piątej generacji wyposażony w zasadniczo nowy system awioniki i perspektywiczną stację radiolokacyjną z antenowym szykiem fazowanym. Po raz pierwszy wzbił się w powietrze w 2010 roku. Pierwsza seryjna partia składająca się z 12 maszyn zostanie przekazana Siłom Powietrzno-Kosmicznym (WKS) w 2019 roku.

  Ps..Jeśli dodać do tego, że Chiny również są mocno zaawansowanie w pracach nas samolotami 5tej generacji to jankestwo o monopolu na "niewidimki" może tylko pomarzyć. Miliardy dolarów poszły się pierdolić. Konkurencja zrobi to samo tyle, że dwa razy taniej.
 • @Talbot 09:46:53
  Kosmicznie drogie F-35. USA przyznały, że może im nie starczyć pieniędzy na F-35. Wartość amerykańskiego myśliwca piątej generacji F-35 jest zbyt wysoka, w przyszłości budżet obronny może tych kosztów nie podźwignąć powiedział wiceadmirał Mat Winter. Winter odpowiedzialny za realizację programu wyposażenia sił zbrojnych w myśliwce F-35, którego koszty sięgają 400 miliardów dolarów, podkreślił, że prace nad myśliwcem trwają, ale zbyt wysoki koszt maszyny budzi niepokój. „Cena ulega zmniejszeniu, ale nie dość szybko" powiedział wojskowy. Jego słowa przywołuje gazeta The Washington Examiner. Wiceadmirał uprzedził, że przy obecnej dynamice spadku ceny F-35 i planowanym zwiększeniu liczby tych samolotów z 280 do ponad 800 pod koniec 2021 roku samolot okaże się „nie do podźwignięcia" dla obecnego budżetu państwa. F-35 Lightning II jest drugim seryjnym myśliwcem piątej generacji po F-22 Raptor. Samoloty były regularnie poddawane krytyce, w tym także ze strony prezydenta Donalda Trumpa. Niejednokrotnie zgłaszano także rozmaite usterki techniczne. W październiku ubiegłego roku na przykład wyszła na jaw informacja, że wielu pilotów wykazuje symptomy głodu tlenowego, a w listopadzie Pentagon na 30 dni zamroził program wyposażenia sił zbrojnych w F-35 po tym, jak na myśliwcach znaleziono rdzę.
 • @ele 10:33:42
  „Przed stworzeniem nowych systemów uzbrojenia nikt nas nie słuchał. Posłuchajcie teraz”Putin poinformował o posiadaniu przez Rosję broni hiperdźwiękowej. Rosja w ostatnich latach ciężko pracowała nad perspektywiczną bronią strategiczną, powiedział prezydent Rosji Władimir Putin podczas orędzia do Zgromadzenia Federalnego. Dodał, że Rosja nie robi tajemnic z faktu opracowania nowej broni.Przed stworzeniem broni nuklearnej żaden z zagranicznych partnerów nie chciał rzeczowo rozmawiać z Rosją i nikt jej nie słuchał. Powinni teraz posłuchać, powiedział prezydent Rosji Władimir Putin, zwracając się z orędziem do Zgromadzenia Federalnego. Prezydent Rosji zademonstrował kadry z testów hipersonicznego systemu rakietowego z planistyczną jednostką skrzydłową „Awangard". Według Putina przedsięwzięcia kompleksu wojskowo-przemysłowego już rozpoczęły jego masową produkcję.Ponadto zademonstrował kadry z podwodnym dronem zdolnym do poruszania się, zdaniem Putina, „na bardzo dużej głębokości i o zasięgu międzykontynentalnym z prędkością wielokrotnie większą od prędkości okrętów podwodnych najbardziej zaawansowanych torped i wszelkiego rodzaju nawet najszybszych okrętów nawodnych. Dlaczego to wszystko robimy, dlaczego o tym mówimy? Nie robiliśmy żadnych tajemnic z naszych planów i mówiliśmy o tym otwarcie przede wszystkim dlatego, aby skłonić naszych partnerów do negocjacji. Powtarzam, był to rok 2004. Pomimo wszystkich problemów, z którymi mieliśmy do czynienia w gospodarce, finansach, przemyśle obronnym, armii, Rosja pozostała i nadal pozostaje największą potęgą jądrową. Nie zapominajcie, że nikt nie chciał z nami rzeczowo rozmawiać. Nikt nas nie słuchał. Posłuchajcie teraz powiedział Putin. Putin przypomniał też o rosyjskich pociskach, które na Zachodzie zostały nazywane „Satan". Mowa o „Wojewodzie". Broń ta została opracowana jeszcze w ZSRR, a teraz zostanie zastąpiona przez najnowszą broń „Sarmat". Nawiasem mówiąc, te rakiety zostały już nazwane w zachodnich mediach „Satan-2". Podczas orędzia zademonstrowano nagranie z „Sarmatem". W sali rozległy się oklaski.

  Ps...A państwo polskie nadal żyje w realiach prowadzenia wojny z okresu XIX wieku. Pamiętacie Bracia Polacy ...Najważniejsze są Strategiczne siły Obrony Terytorialnej i wiatrówkowa strzelnica w każdej gminie...Nic tak nie wzmacnia obronności jak biegający z metrowymi nożami po lasach idioci! Na różnych forach i w różnych gazetach rosyjskich można przeczytać: nie uda się USA siedzieć wygodnie za oceanem i patrzeć jak wszyscy dookoła krwawią i czekać na wyniki rozpętanej wojny. Wojna dopadnie także terytorium USA. Wystarczą trzy bomby termojądrowe, aby zniszczyć USA czyli dwie na granicę szelfu i jedna w krater na Yellowstone. Czy ta groźba powstrzyma Yankees? Jeżeli nie, to pójdą na dno razem z resztą świata, lecz jeżeli chcą przeżyć, muszą ułożyć się z Rosją. A Moskwa dobrze wie, kto szczuje...Czy Polacy patrząc w wiarołomny i obłudny Zachód, jak w święty obraz, chcą podzielić los Indian Amerykańskich ? Stare polskie przysłowie mówi, żeby nie stać w drzwiach jak jest przeciąg. Można dodać, że tym bardziej nie warto wkładać palców między skrzydło drzwi a futrynę.Międzynarodowy Żyd tresuje swoje małpy... Konfidenci obcych wywiadów, nachalną propagandą, odwracają od siebie uwagę, po to, aby młodzi ludzie nie zajęli się ważnymi sprawami dla przyszłości Polski, by nikt nie cenzurował poczynań PiS-u. Dlatego, obecnie toczy się zażarta walka o opanowanie świadomości ludzi młodych, opartej na fałszywej propagandzie. Dzisiejsi agenci obcych mocarstw, światowych korporacji finansowych, by uwiarygodnić się w społeczeństwie, atakują byłych agentów sowieckich, ale sami w imię interesów globalistycznych i innego mocarstwa, likwidują Polską Państwowość. Spór w Polsce nie toczy się o prawdziwą Niepodległość Polski, spór toczy się między jednymi agentami a drugimi. Z naszego niemałego kraju między Odrą i Bugiem pozostał już tylko szyld. Polskie postokragłostołowe reżimy uczyniły z Polski wasala Ameryki. Nasi politycy przepoczwarzyli się w sparaliżowanych strachem i kompleksami chłopców na posyłki. Nie mogę już patrzeć na zdjęcia naszych serwilistycznie uśmiechających się prezydentów i premierów poklepywanych przez amerykańskich wiceprezydentów, kongresmenów i drobnych dyplomatów, którzy nie potrafią odróżnić Słowacji od Słowenii i Gruzji od stanu Georgia. Polacy są żywą tarczą dla ochrony zachodu i USA. Jeden pocisk typu Iskander wystarczy, by obrócić w pył duży, mieszkalny blok. Jeśli jest uzbrojony w głowicę nuklearną zrównuje z ziemią miasto. Rosjanie rozmieścili w ostatnich miesiącach takie rakiety w obwodzie kaliningradzkim, zagrażając całemu terytorium Polski. Iskander to lądowe pociski balistyczne na mobilnej platformie samochodowej. W wersji dla armii rosyjskiej mają zasięg 380-500 km. Iskandery mogą też przenosić ładunki nuklearne. Zobacz film, na którym widać Iskandera w akcji. I to by było na tyle ale tylko dla tych,których głowy nie służą do noszenia kasków budowlanych …
 • @Talbot 09:46:53
  Turcja w wielkim niebezpieczeństwie. Były ambasador Turcji w Paryżu i Trypolisie Uluç Özülker w wywiadzie skomentował szczegóły tajnego spotkania 5 państw, które odbyło się 11 stycznia w Waszyngtonie. Informację o nim opublikowała grupa francuskich dziennikarzy pod tytułem Syrie Leaks, opierając się na notatkach zrobionych podczas spotkania przez angielskiego ambasadora. Według słów Özülkera podczas spotkania przedstawiciele USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Arabii Saudyjskiej i Jordanii omówili szczegóły planu zmiany granic regionu bliskowschodniego i podziału Syrii na strefy wpływu w ramach nowej strategii bliskowschodniej. „Szczegóły tajnego spotkania, które odbyło się 11 stycznia w Waszyngtonie, ujawnili dziennikarze, w których ręce trafiły notatki zrobione podczas spotkania przez angielskiego ambasadora. Na posiedzeniu wyartykułowano zamiar przeprowadzenia kolejnego spotkania 23 stycznia, z czego można wnioskować, że te tajne spotkania miały być regularne. Informacja podana do wiadomości publicznej pokazała plan spotkania i dokładnie określiła cele państw uczestników USA, Anglii, Francji, Arabii Saudyjskiej i Jordanii. Z notatek wynika, że podczas rozmów była omawiana kwestia zaproszenia do grona uczestników spotkania przedstawicieli Egiptu, Niemiec i Turcji. Jednak z dyskusji staje się jasne, że Egiptowi w końcu nie wysłano zaproszenia, a odpowiedzi od Niemiec nie ma. Co się tyczy Turcji, państwa uczestniczące w spotkaniu wyraźnie wahali się co do konieczności jej zaproszenia. Ich zdaniem starcia między Turkami i Kurdami mogą negatywnie odbić się na decyzjach podejmowanych przez tę grupę" powiedział Özülker. Według słów byłego dyplomaty występujący na spotkaniu otwarcie przyznawali, ze USA szukają pretekstu do stałego pobytu w Syrii i na Bliskim Wschodzie. „Przedstawiciel USA podkreślił konieczność zapewnienia stałej obecności amerykańskich sił w Syrii. Podkreślono, że jeden z głównych celów USA polega na stawianiu barier dla wzmocnienia przez Iran pozycji geopolitycznych w regionie. Uczestnicy spotkania przyznają, że dla nich głównym problemem są skuteczne działania Rosji w ramach astańskiego i soczyńskiego procesów negocjacyjnych, i podkreślają zamiar ich sabotowania, dokładając wysiłków na rzecz ożywienia genewskich rozmów. Wymienione państwa uznają, że szukają sposobów zaangażowania w proces genewski Syryjskich Demokratycznych Sił, których trzon tworzą kurdyjskie oddziały samoobrony YPG. Uczestnicy spotkania mówią o tym, że „ze zrozumieniem traktują pozycję Ankary w stosunku do syryjskich Kurdów", lecz jednocześnie Demokratyczne Siły Syrii i kurdyjskie oddziały samoobrony mają dla nich duże znaczenie, dlatego podejmują wysiłki w celu zaangażowania Kurdów pod szyldem Syryjskich Demokratycznych Sił w genewski proces" wyjaśnił Özülker. Według słów Özülkera „pięć państw uczestników spotkania poruszyło cztery globalne procesy. Po pierwsze przedstawiciel USA podkreślił, że produkcja broni atomowej masowego rażenia małych rozmiarów może otworzyć dostęp do jego użycia w konfliktach regionalnych. Drugim punktem była mapa drogowa przewidująca środki przeciwko Rosji i innym państwom uznanym za zagrożenie dla NATO. Po trzecie poruszono kwestię prawdopodobnego wzrostu w przyszłości częstotliwości izraelskich ataków na Iran. Po czwarte była omawiana kurdyjska kwestia i jej rola w pogłębieniu napięć w stosunkach między Ankarą i Waszyngtonem. Była mowa o tym, że te wszystkie procesy bezpośrednio wpływają na sytuację w regionie bliskowschodnim" powiedział Özülker. Jak podkreślił Özülker, pierwszoplanowym celem państw uczestniczących w posiedzeniu jest udaremnienie astańskich i soczyńskich rozmów w sprawie uregulowania syryjskiego. „Podczas spotkania poinformowali o zamiarze sabotownaia soczyńskiego procesu. Poza tym wskazali na prawdopodobieństwo wybuchu wojny irańsko-izraelskiej i turecko-kurdyjskiej a także sformułowali plany odnośnie podziału syryjskiego terytorium. Powtórzę, że te państwa pokazują swoje zdecydowanie w kwestii podważenia procesów astańskiego i soczyńskiego odbywających się pod auspicjami Rosji. Sens tego polega na tym, że jest zakładany fundament pod nowe konflikty między USA i Rosją. Tymczasem Turcja może zostać zmuszona do dokonania wyboru, co się wiąże z jej ścisłymi stosunkami z Rosją i rolą w astańskich rozmowach" wyjaśnił dyplomata. Według słów Özülkera oświadczenia pięciu państw na posiedzeniu świadczą o tym, że geografia starć na Bliskim Wschodzie może się rozszerzyć, obejmując Turcję. „Bardzo ważnym i niepokojącym sygnałem jest to, że podczas spotkania uczestnicy wyartykułowali prawdopodobieństwo nasilenia starć turecko-kurdyjskich, co obserwujemy obecnie. Świadczy to o tym, że w przyszłości sytuacja w regionie może jeszcze bardziej się skomplikować. Powszechnie wiadomo, na ile zagmatwana jest syryjska kwestia i sytuacja na Bliskim Wschodzie w ogólnym zarysie. Zachodzące wydarzenia pokazują, że konfrontacja dużych graczy Rosji i USA nie ograniczy się do Syrii a obejmie cały Bliski Wschód. Biorąc pod uwagę podejmowane przez NATO decyzje, nielogiczne działania Trumpa i walkę wewnątrzpolityczną w USA nietrudno przypuścić, że sytuacja na Bliskim Wschodzie w perspektywie będzie jeszcze bardziej złożona. Wszystkie zachodzące na Bliskim Wschodzie wydarzenia świadczą o tym, że Turcja musi być bardzo ostrożna w swoich działaniach" powiedział.
  Podkreślając, że nie należy spodziewać się jakichś znaczących rezultatów po spotkaniach dwustronnych na temat uregulowania stosunków, które mają rozpocząć się w marcu między USA i Turcją, Özülker podsumował: „Rozmowy między Turcją i USA, które mają ruszyć w marcu, najprawdopodobniej nie przyniosą poważnego postępu. Najbardziej prawdopodobne jest zawarcie porozumienia między stronami w kwestii terytoriów na zachód od Eufratu, jednak sprawa najwyraźniej dalej się nie ruszy. Zdecydowanie USA, by zostać na Bliskim Wschodzie, jest oczywiste. W rezultacie Turcja popierająca współpracę z Rosją może zostać postawiona przed wyborem. W tej sytuacji niezależnie od sukcesów w ramach lądowej operacji zbrojnej Turcja nie powinna zapominać o znaczeniu narzędzi dyplomacji".
 • @Talbot 09:46:53
  Możliwości rosyjskiej superrakiety. Głównodowodzący Sił Powietrzno-Kosmicznych Rosji ujawnił zasięg hipersonicznego pocisku. System „Kinżał” rozszerzy możliwości Sił Powietrzno-Kosmicznych Rosji reagowania na agresję, pomoże powstrzymywać potencjalnych wrogów przed nierozważnymi działaniami, powiedział głównodowodzący Sił Powietrzno-Kosmicznych generał Siergiej Surowkin. „Obecność kompleksu «Kinżał» znacznie rozszerza możliwości Sił Powietrzno-Kosmicznych Rosji w kwestii reagowania na ewentualną agresję wobec naszego kraju, a wraz z innymi strategicznymi systemami uzbrojenia pomoże w powstrzymaniu potencjalnych wrogów przed nierozważnymi działaniami” powiedział głównodowodzący. Precyzyjny pocisk hipersoniczny, jak podkreślił Surowkin, ma zasięg ponad dwóch tysięcy kilometrów i może uderzyć bez wchodzenia w strefę obrony przeciwlotniczej przeciwnika. Wcześniej korporacja „Taktyczna Broń Rakietowa” już informowała o stworzeniu superszybkiej rakiety powietrznego bazowania. Jej charakterystyki taktyczno-techniczne, z oczywistych przyczyn, nie zostały ujawnione, jednak wiadomo już, że wejdzie do kompleksu uzbrojenia najnowszego myśliwca piątej generacji Su-57. Dzięki bardzo dużej prędkości pocisk ten jest praktycznie niewidoczny dla radarów wrogich samolotów i jest odporny na ich systemy obrony pokładowej. Nawiasem mówiąc, właśnie perspektywiczne szybkościowe rakiety klasy „powietrze-powietrze” dalekiego zasięgu eksperci Międzynarodowego Instytutu Badań Strategicznych w corocznym raporcie The Military Balance 2018 nazwali jednym z głównych atutów rosyjskich samolotów bojowych. Skuteczność najnowszego pocisku hipersonicznego „Kinżał” została wielokrotnie potwierdzona na państwowych testach, samonaprowadzająca głowica bojowa na każdą pogodę pozwala dokładnie trafiać w cele o każdej porze dnia, powiedział Surowkin. „Skuteczność stworzonego lotniczego systemu rakietowego została wielokrotnie potwierdzona w ramach testów państwowych na poligonach Ministerstwa Obrony Rosji. Wszystkie starty testowe najnowszych hipersonicznych rakiet aerobalistycznych zakończyły się dokładnym trafieniem w wyznaczony cel” powiedział głównodowodzący. Według niego „wykorzystanie w końcowej fazie hiperdźwiękowego lotu samonaprowadzającej głowicy bojowej zapewnia wymaganą dokładność i selektywność rażenia celów o każdej porze dnia”. Szybki samolot nosiciel pozwala dostarczyć rakietę systemu „Kinżał” w rejon zrzutu w ciągu kilku minut, podkreślił Surowkin. „Szybki samolot nosiciel pozwala dostarczyć rakietę z unikalnymi charakterystykami lotno-technicznymi w obszar zrzutu w ciągu kilku minut” powiedział głównodowodzący Sił Powietrzno-Kosmicznych Rosji. Zaznaczył, że „główny silnik zainstalowany na rakiecie aerobalistycznej w ciągu kilku sekund rozpędza głowicę do prędkość hipersonicznej”.
 • @Talbot 09:46:53
  Rosyjskie Siły Zbrojne dziś i jutro

  https://pl.sputniknews.com/infografika/201803027469038-Rosyjskie-Sily-Zbrojne/
  Ps...To teraz pochwalmy się my Polacy czym na dziś dysponujemy i czym będziemy dysponować w przyszłości. Pamiętajcie starą zasadę prowadzenia wojen, że wroga lepiej przecenić niż nie docenić i chcesz zachować pokój szykuj się do wojny a Rosja to stosuje..I to wszystko za DZIESIĘCIOKROTNIE niższy budżet niż hegemon zza oceanu. Niebywały postęp w rekordowo krótkim czasie. Od upadłej Rosji Jelcyna do potęgi Putina.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej