Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
909 postów 28726 komentarzy

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

Stalin wiecznie żywy, czyli fenomen dyktatora

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

5 marca mija 65 lat od śmierci jednego z największych zbrodniarzy w w historii świata Dlaczego po latach Józef Stalin nadal fascynuje?

W najstraszniejszym okresie w ZSRR zginęło 750 tys. Ludzi (1600 osób/dobę = 1 egzekucja/minutę). Jednak te statystyki podane przez francuskiego historyka z trudem przebijają się do świadomości społecznej nie tylko w Rosji, ale również w Europie.Aż 62 proc. Rosjan uważa, że Józef Stalin był „okrutnym tyranem” – wynika z opublikowanego w piątek sondażu niezależnego centrum Lewada. Z drugiej strony 57 proc. respondentów wskazało, że był „mądrym przywódcą, który zbudował potęgę i dobrobyt Związku Radzieckiego”.

Aż dziwne jest, że Stalin wciąż cieszy się taką popularnością w Rosji skoro 15 procent radzieckiego społeczeństwa doświadczyło represji ze strony aparatu władzy. Dzis w Rosji jest więcej potomków tych, którzy rozstrzeliwali niż tych, którzy zostali rozstrzelani.

              

 

 

 Choroba, krwawy mord czy otrucie? 

 

            

 

Choć odpowiadał za śmierć milionów ludzi nie tylko w Związku Radzieckim, to ponad pół wieku po śmierci Józefa Stalina wciąż żywy jest jego kult, szczególnie w putinowskiej Rosji. Okoliczności w jakich umarł przez lata były owiane tajemnicą, co przyczyniło się do powstania różnych teorii, także spiskowych. – Wielu chciało objąć po nim schedę i tylko czekało na to, żeby odszedł – zauważa historyk dr Dariusz Rogut. Ujawnienie tajnego raportu na temat przyczyn jego śmierci nie pozostawia już jednak wątpliwości.

 By w pełni pojąć treść 11-stronicowego dokumentu należy wiedzieć, kim właściwie był przywódca Związku Radzieckiego i jakie prowadził życie. Znamy go głównie z czystek dokonywanych na szczytach władzy, a także konferencji pokojowych, na których współdecydował o losach świata po II wojnie światowej. W ZSRR życie każdego człowieka zależało wyłącznie od niego, co powodowało ciągły strach, któremu ulegał również sam Stalin.

– Niezależnie od tego, jak postrzegamy tę postać, nie był to człowiek, który nosił pancerz ze stali – uważa historyk współczesności prof. Arkadiusz Adamczyk. – Pracował w ekstremalnych warunkach, prowadził eksterminację wrogów politycznych, więc na pewno musiał być odporny psychicznie – podkreśla dr Rogut.

Znamiona swoistej psychozy zaczęły być u niego widoczne już u schyłku wojny, kiedy to Stany Zjednoczone zrzuciły bombę atomową na Hiroshimę. To wówczas z jego ust padły zaskakujące słowa współczucia wobec wrogiego państwa i narodu: „to wyjątkowe barbarzyństwo, wcale nie było potrzeby jej użycia”. Odebrał to jako sygnał ostrzegawczy i odtąd priorytetem stało się stworzenie radzieckiego odpowiednika bomby, czego wymagał od rodzimych naukowców. Plan, za którego wdrożenie osobiście odpowiadał szef NKWD Ławrientij Beria nie uspokoił dyktatora.

„Spisek” żydowskich lekarzy

Pomimo kilkudniowego pobytu w letniej rezydencji nad Morzem Czarnym jesienią 1945 roku, Stalin przeszedł rozległy zawał serca. Zaczęły wówczas krążyć plotki, że Beria, a także Anastas Mikojan, Wiaczesław Mołotow i Gieorgij Malenkow przejęli rządy i ukrywają śmierć przywódcy, by podzielić się władzą. Wszystko przez to, że Stalin długo dochodził do siebie, dużo spał, niewiele czytał i chodził na krótkie spacery. Uszczerbek na zdrowiu wzmógł jego i tak obsesyjny strach przed zdrajcami planującymi zamach stanu.

Nieufność dotyczyła nie tylko najbliższych współpracowników, ale przede wszystkim lekarzy pochodzenia żydowskiego, których uważał za element niestabilny ideologicznie. Pokłosiem tego była decyzja z 13 stycznia 1953 roku, kiedy to władze ogłosiły ujawnienie „groźnego spisku grupy lekarzy”, którzy mieli działać z imperialistami i organizacjami syjonistycznymi w celu zgładzenia czołowych osobistości radzieckich za pomocą rozmyślnych błędów w sztuce lekarskiej.

W jego wyniku stracono wielu wybitnych profesorów medycyny, a w całym kraju rozpętano wściekłą antysemicką nagonkę, której prawdopodobnie jedną z ofiar, jak się później okazało, padł także sam Józef Stalin.

Alkohol i tańce w męskim gronie

Okazuje się, że władca największego imperium na świecie był równocześnie jedną z najbardziej samotnych osób. Potwierdzają to słowa Nikity Chruszczowa, który powiedział, że „Stalin czuł się tak samotny, że nie wiedział, co ze sobą robić”. Stąd ciągła potrzeba przebywania w towarzystwie współpracowników, których zmuszał do spędzania z nim mocno zakrapianych wieczorów. – Musieliśmy uczestniczyć w przyjęciach i zabawiać go, jakbyśmy byli jakimiś postaciami w sztuce – wspominał Chruszczow. Oprócz niego także Malenkow, Beria i Bułganin.

Te spektakle odbywały się zwykle w podmoskiewskiej daczy w Kuncewie. Bawiono się w olbrzymiej obitej drewnem reprezentacyjnej sali o powierzchni boiska do siatkówki. Imprezy zaczynały się około godziny 20, a kończyły o 3-4 rano, kiedy elita narodu radzieckiego była już całkowicie pijana. Stalin tradycyjnie pił najmniej i nigdy nie tracił kontroli nad sobą i otoczeniem. Ponadto puszczał na gramofonie płyty, głównie z muzyką klasyczną i ludową, do której wyłącznie męskie towarzystwo próbowało tańczyć.

Tłuste jedzenie i mocne trunki

– Lubił sobie wypić, co wynikało z tradycji gruzińskiej, na pewno też dobrze zjeść – przyznaje dr Dariusz Rogut. I tak faktycznie było, ponieważ w jadłospisie Stalina królowały ciężkie potrawy, takie jak gruziński gulasz z baraniny, czerwony kawior w czerwonym winie, tłuste kotlety mielone czy te z kuchni chińskiej. Do tego codziennym jego rytuałem było picie alkoholu w niewielkim, ale systematycznych ilościach oraz mieszanie ze sobą trunków. Nieodzowne było również wypalanie dziesiątków paczek papierosów. – I tak długo żył – dodaje ekspert z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Tak też zapewne było podczas libacji w nocy z 28 lutego na 1 marca 1953 roku, po której Stalin udał się na spoczynek do swojego ulubionego pomieszczenia w rezydencji, czyli małej jadalni. Przez cały kolejny dzień, którym była niedziela nie dawał znaku życia, co było niespotykane. Nikt jednak ze służby nie odważył się zajrzeć do wodza. Dopiero pod pretekstem poczty zapukano do prywatnych pokojów, gdzie znaleziono go leżącego bezradnie na mokrej od moczu podłodze. Postanowiono skontaktować się z osobami z najwyższego kierownictwa, ale żaden z nich nie chciał decydować samodzielnie, co robić w tej sytuacji.

Zwykły sen czy udar mózgu?

Malenkow, Beria, Chruszczow i Bułganin udali się w końcu do Kuncewa, ale po stwierdzeniu, że Stalin cicho chrapie rozjechali się do domów. Był to prawdopodobnie fatalny błąd, który zdecydował o dalszym życiu przywódcy ZSRR. – Było ponoć takie zalecenie, że gdyby coś mu się stało, dopadł go zawał, brak dotlenienia, udar, to nie należy udzielać mu pomocy. Beria zadbał o to, by personel medyczny był dyspozycyjny – podkreśla prof. Adamczyk. Nie da się ukryć, że najbliżsi współpracownicy Stalina byli zaskoczeni i zwyczajnie bali się interweniować, choćby wzywając lekarzy.

Na to zaniechanie z pewnością mógł mieć wpływ niedawny „spisek”, choć ostatecznie 2 marca naprędce zwołane Prezydium Komitetu Centralnego podjęło decyzję o wysłaniu medyków do Kuncewa. Wśród nich, co podkreśla Joshua Rubenstein, autor książki „Ostatnie dni Stalina”, żaden nie był Żydem, co było kwestią o kluczowym znaczeniu. Stwierdzili oni krwotok w lewej półkuli mózgu, co oznaczało, że dyktator nigdy nie wróci już do zdrowia. Zastosowano co prawda „serię środków terapeutycznych, mających przywrócić ważne funkcje organizmu”, ale agonia trwała jeszcze tylko trzy dni.

Nikt nie chciał, by żył dłużej?

Wczesnym rankiem w środę 4 marca rząd radziecki wydał w moskiewskim radiu elektryzujące oświadczenie, że „Józef Stalin doznał ciężkiego udaru, przez co stracił mowę i świadomość. Prawa strona jego ciała została sparaliżowana, a serce i płuca nie funkcjonowały należycie”. Zapewniano przy tym, że jest pod odpowiednią opieką medyczną i „pod stałym nadzorem rządu radzieckiego”.

Tymczasem nazajutrz przegłosowano pozbawienie Stalina stanowisk Przewodniczącego Rady Ministrów i Sekretarza Komitetu Centralnego, co oznaczało formalne odebranie mu władzy. Te i inne zachowania, dotychczas najbardziej zaufanych współpracowników, przez lata budziły wątpliwości, co do faktycznych okoliczności śmierci przywódcy ZSRR. Rozpatrywano zarówno krwawy mord na zlecenie, jak i otrucie na rozkaz Berii, żywo zainteresowanego sukcesją.

– Można doszukiwać się ludzi, którzy mieli Stalinowi wiele za złe, ale choć wielu go nienawidziło, to niewielu miało odwagę podnieść na niego rękę – zauważa prof. Arkadiusz Adamczyk. – Na Kremlu były różne frakcje i właściwie każde z tych środowisk chciało objąć po nim schedę, więc nie miało interesu, by pomagać mu przedłużać życia i czekało na to, żeby odszedł – dodaje dr Dariusz Rogut.

Ostatni gest przed śmiercią

To ostatecznie nastąpiło 5 marca o godzinie 21.50, jak napisano w oficjalnym akcie zgonu. Jedyną osobą, która płakała nad konającym tyranem była jego 27-letnia córka Swietłana. „Agonia był straszna. Dusił się na oczach wszystkich. W pewnym momencie (...) otworzył oczy i powiódł wzrokiem po stojących dookoła. Było to przerażające spojrzenie, na poły bezmyślne, na poły gniewne i przepełnione strachem przed śmiercią. Ojciec uniósł lewą rękę i ni to wskazał gdzieś w górę, ni to pogroził nam wszystkim. W następnym momencie dusza uczyniwszy ostatni wysiłek, wyrwała się z ciała” – wspominała po latach.

Opis ten, jak i ujawnione wyniki sekcji zwłok Stalina ponad wszelką wątpliwość potwierdzają, że to poważne problemy ze zdrowiem były przyczyną zgonu radzieckiego dyktatora. Już przed śmiercią cierpiał na nadciśnienie, miał bóle mięśni i nerwów w ramionach i nogach, co utrudniało chodzenie i stanie. Do tego doszły jeszcze marskość wątroby i miażdżyca. Udar, który zaatakował lewą półkulę jego mózgu, spowodował krwawienie we wnętrzu żołądka, co w efekcie doprowadziło do uduszenia i śmierci w wieku 74 lat.

                   

 ps.

78 lat temu Józef Stalin podpisał uchwałę, na podstawie której funkcjonariusze NKWD rozstrzelali blisko 22 tysiące polskich jeńców wojennych z obozów i więzień zachodniej Białorusi i Ukrainy. „Są zatwardziałymi, nierokującymi poprawy wrogami władzy sowieckiej” – pisał o nich w marcu 1940 roku szef NKWD Ławrientij Beria w liście do Stalina. Zabijano ich od kwietnia 1940 roku strzałem w tył głowy w Katyniu, Charkowie oraz Miednoje.

Chodzi o likwidację obozów w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie oraz zabicie polskich więźniów przetrzymywanych przez NKWD na obszarze przedwojennych wschodnich województw RP. Symbolem zbrodni stał się Katyń, gdzie rozstrzelano 4,4 tys. Polaków.
 

źródło: PAP 
oraz
 
https://tygodnik.tvp.pl/33261019/choroba-krwawy-mord-czy-otrucie-wiadomo-co-zabilo-jozefa-stalina
https://www.polskieradio.pl/7/1550/Artykul/792869,Stalin-wiecznie-zywy-czyli-fenomen-dyktatora
 
https://www.tvp.info/24591499/wybielanie-stalina-przez-wladze-daje-efekty-wiecej-rosjan-chwali-dyktatora

KOMENTARZE

 • Да здравствует нам...
  65 lat temu odszedł największy w historii przyjaciel Polski. Uczczę tą smutną rocznicę niejednym stakanem "Russkowo Standarta"...
  Drugi raz czczę go w dniu jego urodzin, a że przypadają one również w dniu moich, łączę przyjemne z pożytecznym....
 • @SZS 09:16:33
  A czy tym kogoś zaskoczyłeś ?
  jeszcze czekam na peany @ikulalibal,@Oskar i ich oceny
  pzdr.
 • Dlaczego?
  aby zdyskredytować postać Stalina trzeba posługiwać się samymi kłamstwami ?
  Przecież gdyby był takim potworem nad potworami wystarczyłoby pisać prawdę.
  Ludzie konfrontowali by to z własną pamięcią (pamięcią bliskich) i od razu nienawidziliby Koby jak jasnej cholery.

  PS
  Napisać prawdę o "Sprawie Lekarzy", a nie jak w tej notce brednie nad bredniami,a wszyscy współcześni antyszczepionkowcy w jednej chwili stają się stalinistami.
 • @ikulalibal 09:31:37
  Pamietaj o ocenie
  Licze na Ciebie 8-))))
 • @Husky 09:34:03
  http://izquotes.com/quotes-pictures/quote-i-know-that-after-my-death-a-pile-of-rubbish-will-be-heaped-on-my-grave-but-the-wind-of-history-joseph-stalin-268863.jpg
 • potwór
  Stalin oczywiście ma bardzo wiele na sumieniu.
  Zniszczył potęgę hitlerowskich Niemiec i doprowadził do ich bezwarunkowej kapitulacji. Przesunął po zwycięskiej wojnie granice niemieckie o tysiąc km na zachód aż za Odrę likwidując tym samym całe Prusy Wschodnie. Po wojnie doprowadził do likwidacji kolonialnych nabytków Francji, W. Brytanii, Belgi, Portugali, w wyniku czego sporo krajów Afryki i Azji uzyskało niepodległość.
  Kolejna jego zbrodnia to uczynienie z Rosji ( z ZSRR) potęgi nuklearnej.
  Jego polityka nawet pośmiertnie czyniła niewyobrażalne szkody, miedzy innymi Francja i Anglia utraciły kontrolę nie tylko nad Egiptem, ale nawet nad kanałem Sueskim.
  Jednym słowem istny potwór ( w mniemaniu zachodnich imperiów)
 • @Husky 09:27:01
  ,,Nieodzowne było również wypalanie dziesiątków paczek papierosów"

  Stalin, tak jak i mój teść, nie palił papierosów.
  Palił fajkę.
 • Hmm...no kurcze!!!prof Wieczorkiewicz namieszał że hej!!Może warto by badania genetyczne zrobić???
  Tylko coby było gdyby się okazało, ze to prawda????nie wyobrażam sobie nawet!!
  https://youtu.be/Ddxaq8w_tuE
 • @SZS 09:16:33
  Przekażmy kondolencje bratniemu narodowi radzieckiemu,
  który po raz 65-ty przeżywa traumę.

  Święta Wojna (Swiaszcziennaja Wojna) - pieśń patriotyczna

  https://youtu.be/z9utjothjEU
 • @ikulalibal 09:31:37
  Umarł.Józef Stalin, świat mi się zawalił,
  chyba pora umrzeć tak jak Józef Stalin!

  Chwała tym, co wśród ognia i mrozu
  jak złom granitowy trwali,
  jak wcielona wola i rozum,
  jak Stalin.
 • @ikulalibal 09:52:56
  TEN DZIEŃ

  Jeszcze dzwonek, ostry dzwonek w uszach brzmi.
  Kto u progu? Z jaką wieścią, i tak wcześnie?
  Nie chcę wiedzieć. Może ciągle jestem we śnie.
  Nie podejdę, nie otworzę drzwi.

  Czy to ranek na oknami, mroźna skra
  tak oślepia, że dokoła patrzę łzami?
  Czy to zegar tak zadudnił sekundami.
  Czy to moje własne serce werbel gra?

  Póki nikt z was nie wypowie pierwszych słów,
  brak pewności jest nadzieją, towarzysze…
  Milczę. Wiedzą, że to czego nie chcę słyszeć –
  muszę czytać z pochylonych głów.

  Jaki rozkaz przekazuje nam
  na sztandarach rewolucji profil czwarty?
  – Pod sztandarem rewolucji wzmacniać warty!
  Wzmocnić warty u wszystkich bram!

  Oto Partia – ludzkości wzrok.
  Oto Partia: siła ludów i sumienie.
  Nic nie pójdzie z jego życia w zapomnienie.
  Jego Partia rozgarnia mrok.

  Niewzruszony drukarski znak
  drżenia ręki mej piszącej nie przekaże,
  nie wykrzywi go ból, łza nie zmaże.
  A to słusznie. A to nawet lepiej tak.”

  Wisława Szymborska -
 • @Oświat 10:20:39
  ROBOTNIK NASZ MÓWI O IMPERIALISTACH

  Nienawidzą naszego węgla.
  Nienawidzą naszych cegieł i przędzy.
  Nienawidzą tego, co już jest.
  Nienawidzą wszystkiego, co będzie.

  Naszych okien i kwiatów w oknach.
  Naszych lasów i ciszy leśnej.
  Nawet wiosny, bo to nasza wiosna.
  Nawet szkoły z wesołymi dziećmi.

  Rozpruli atom jak pancerną kasę,
  lecz nic prócz strachu nie znaleźli w kasie.
  O, gdyby mogli, gdyby mogli tym strachem
  uderzyć w domy i fabryki nasze.

  W nasze okna i kwiaty w oknach.
  W nasze lasy i ciszę leśną.
  Nawet w wiosnę, bo to nasza wiosna.
  Nawet w szkoły z wesołymi dziećmi.

  O, gdyby mogli – gdyby mogli… Wiemy.

  Więc oczy mamy przenikliwe.
  Więc serca mamy niełamliwe.
  Więc czoła mamy nieustraszone.
  Więc ręce mamy niezwyciężone.
 • @Oświat 10:31:33
  "Był naszym nauczycielem, najlepszym i najmądrzejszym z przyjaciół"

  Całe swe życie poświęcił sprawie wyzwolenia klasy robotniczej i wszystkich ludzi pracy. Miliony ludzi Związku Rad i krajów idących drogą socjalizmu tworzą świat nowy, niosąc w sercach i na ustach imię Stalina -
 • @trojanka 12:44:35
  Dziadkowie i rodzice dzisiejszych bohaterów walki z imperializmem, lali łzy w dniu pochówku Stalina, w dni narodowej 7 dniowej żałoby!
  Tylko durnie, ludzi wyjątkowo podłej konduity, pozbawieni wyobraźni są w stanie opluwać piewców wielkości Stalina!
  Ocenić to mogą wyłacznie ci, co żyli w tamtych czasach, z opowiadań o jego zbrodniach nic nie wynika, bardzo niewielu w nie wierzyło bo to kłamstwo było.
  Stalin był postacią świetlaną,
 • @Nibiru 16:46:17
  Stalin nie był Rosjaninem
  Hitler nie był Niemcem
  wiadomo więc kim byli
  8-))))
 • Kartka z kalendarza: 5 marca
  - zmarł Stalin
  - zarejestrowano Platformę Obywatelską.
 • @Husky 17:19:46
  Stalin jest przyszłością Rosji.
  Fragmenty
  Na naszych oczach dzieje się to, co wydawał sie być niewiarygodne – popularność Towarzysza Stalina rośnie w rosyjskim społeczeństwie. Rośnie z roku na rok.
  A co absolutnie niewiarygodne, popularność Stalina rośnie wśród młodych.
  Można było przypuszczać, że po „prawdzie” lat 90. tylko zawodowi historycy i politolodzy będą pamiętać nazwisko Stalina.
  A młodzież na zawsze odwróci się od „wąsatego przywódcy”. Ale coś poszło nie tak z architektami pierestrojki, jak to było zaplanowane …
  ………………………………
  To, co miało całkowicie zhańbić samo imię na stulecia, aby odciągnąć ludzi od Stalina, uczyniło go atrakcyjnym, a nawet pożądanym.
  We współczesnej Rosji, katastrofalna nierówność materialna i rażące chamstwo wśród „elit” i ich najbliższych, rażąca zdrada kraju i ludzi, pracuje na rzecz ożywienia wielkiego Stalina!
  Co jeszcze przyciąga młodych ludzi do Generalissimusa?
  Skromność w domu i bezinteresowność.
  Żył po prostu, nie zakładał rachunków na Zachodzie, nie budował rezydencji dla siebie i dzieci, nie rozdawał przedsiębiorstw państwowych swoim krewnym do dojenia z nich kasy.
  Kiedy umarł, nie miał nawet porządnego garnituru, aby położyć go w trumnie.
  A to, widzicie, Stalin bardzo różni się od obecnych władz.
  Stalin staje się naszą przyszłością

  https://cont.ws/@anddan01/872780
  --------------------------------------------

  Żył po prostu, nie zakładał rachunków na Zachodzie, nie budował rezydencji dla siebie i dzieci, nie rozdawał przedsiębiorstw państwowych swoim krewnym do dojenia z nich kasy.

  Kurcze, to zupełnie jak nasz Jarosław Kaczyński.

  Tak mi się skojarzyło.
 • @Nibiru 16:46:17
  komentarz osoby o nicku TBC

  TBC 5 marca 2018 o 1:37 AM
  Witam , wczytując się w argumentację wielce elokwentnych Państwa przyznaję z satysfakcją, że to jednak prawda, że na tzw antypis składają się: chamy, psychopaty, ubole, wdowy po ubolach, utrwalacze władzy ludowej, ormowcy i mecenas Giertych
 • @Nibiru 17:46:06
  A co mówił o Stalinie generał a później przezydent Francji De Gaulle
  czytaj na:
  https://cont.ws/@anddan01/872780
 • @Oświat 17:50:02
  //Żył po prostu, nie zakładał rachunków na Zachodzie, nie budował rezydencji dla siebie i dzieci, nie rozdawał przedsiębiorstw państwowych swoim krewnym do dojenia z nich kasy//

  Przełom nastąpił w 2012 r.Dla ludzi zawodowo parających się historią pewne fakty nie były tajemnicą ale dla większości, w tym młodej większości-owszem były.Kiedy wyszły na "publiczne światło dzienne" większość publiki oniemiała.Wówczas znany (i bardzo dobry ) pisarz Zachar Prylepin https://pl.wikipedia.org/wiki/Zachar_Prilepin
  napisał (w tej chwili już kultowy ) artykuł "List do towarzysza Stalina"
  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%B8%D1%81%D1%8C%D0%BC%D0%BE_%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%89%D1%83_%D0%A1%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D1%83

  wersja audio https://www.youtube.com/watch?v=E7q_sFDcAQE

  Jezunazareński co to się działo! Żydzi natychmiast podnieśli gewałt że autor listu podobnie jak sam list zionie antysemityzmem.Choć bóg świadkiem że w tekście ani razu nie pada słowo żyd.

  PS
  kilka dni temu z okazji kolejnej "stalinowskiej rocznicy" Zachar Prylepin,który wbrew wszystkiemu stalinistą nie jest,swój kolejny odcinek autorskiego cyklicznego programu poświęcił "solenizantowi"
  jest czego posłuchać,kawał historycznej prawdy. https://www.youtube.com/watch?v=RR-TtGu-1X8
 • Husky, nie szalej tak.
  Stalin wcześniej czy później spadnie z piedestału w Rosji, tak samo Lenina pochowają wreszcie (choć to główna atrakcja turystyczna w Moskwie, odwiedzić mauzoleum).
  Może nie rozumiesz tego, że żyje jeszcze wielu weteranów Wojny Ojczyźnianej, dla których Stalin jest nr JEDEN.
  A w Rosji weteranów WO bardzo się szanuje.
  U nas w Polsce weteranów II W. Św., którzy walczyli z Niemcami na froncie i zdobyli Berlin u boku Armii Czerwonej, niszczy się.
  A w Rosji weterani są bohaterami, masz coś przeciw?
 • @Nibiru 18:08:04
  https://pbs.twimg.com/media/DXistTiXUAETuCV.jpg
 • @Oświat 18:10:58
  I don't know Russian.
 • @lorenco 18:26:31
  Czy spadnie czy nie to nie nasz problem.
  Nic nam do tego
  Ale ciekawi mnie opinia że w Polsce niszczy się weteranów II W. Św.
  Jakiś przykład
 • @Husky 19:19:06
  No cóż, przecież Ty sam swoimi wpisami ich niszczysz. Bo to chodzi o żołnierzy Ludowego Wojska Polskiego, Beringowców i ich dekomunizację.
 • @lorenco 19:33:46
  //No cóż, przecież Ty sam swoimi wpisami ich niszczysz./


  pewnie dziś wstałeś lewą nogą
  8-))))
 • @ikulalibal 18:12:28
  Żart z PRL, 1952/1953 r.

  Facet codziennie przychodzi do kiosku, kupuje gazetę, ogląda pierwszą stronę, gniecie i wyrzuca. Wreszcie kioskarz pyta: czego Pan szuka? - Nekrologu - Ale nekrologi są na końcu. - Ten, na który czekam, będzie na pierwszej stronie...
 • @Oświat 18:01:40
  //na tzw antypis składają się: chamy, psychopaty, ubole, wdowy po ubolach, utrwalacze władzy ludowej, ormowcy i mecenas Giertych//

  i inni 8-)))))

  http://niewygodne.info.pl/ludzie/lis_tomasz_550.jpg

  Zdecydowanie apelujemy do ordynatorów szpitali psychiatrycznych, aby ograniczyli wydawanie przepustek swoim podopiecznym
 • @Husky 19:43:43
  Husky! Polak, Rosjanin czy Rusin, Czech czy południowy Słowianin, wszyscy mają jedną cechę: dobroduszność.
  Można to zaliczyć jako zaletę albo wadę.
  Wadę dlatego, że przez anglosaską i chazarską mentalność cecha ta jest odbierana jako naiwność i słabość.
  Zaletą jest to, że Anglosasi czy Chazarowie nie mają takiej cechy, zatem koniec końcem przegrywają ze Słowianami.
 • @Nibiru 20:16:14
  100/100!
 • @Nibiru 20:16:14
  Jennifer Lawrence ???
  No to mamy podobne gusty
  8-)))))))


  https://cdn.movieweb.com/img.news.tops/NE66ifOaO6KU9b_2_b/Project-Delirium-Movie-Jennifer-Lawrence-Director.jpg
 • @Nibiru 20:24:38
  Teleranek nie kojarzy mi się z prezydentem FR Władimirem Putinem.
  Natomiast jeśli chodzi o tę panienkę Jeniffer, Hollywood nie interesuje mnie, przepraszam.
 • @Nibiru 20:38:37
  https://uploads.disquscdn.com/images/1c5a735f616655236361e56b852b648de7331ac9eb1e91357c75d947392a859c.jpg
  Ta po prawej bardziej mi się podoba.
 • @lorenco 20:49:26
  Polki są najpiękniejsze!

  https://pbs.twimg.com/media/DXh_7xhX0AUWVdl.jpg
 • @lorenco 21:06:17
  a jest ta po lewej 8-)))))))
 • @Nibiru 21:10:16
  A to widok zmojego okna


  https://pbs.twimg.com/media/DXjRAFZXkAIv-9d.jpg
 • @Husky 21:09:32
  Dziewczyny, kobiety, babcie to powinny pilnować domowego ogniska. Od munduru są chłopaki, mężczyźni, dziadkowie.
  Chyba, że ci drudzy już do niczego się nie nadają, zatem niewiasty muszą przejąć mundury!
 • @Nibiru 21:10:16
  Ma tyle samo testosteronu:)))
  A dlaczego? To zagadka.
 • @lorenco 21:54:56
  https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_7XPXYMKAfqrsqOqpGaQBXnsQubAz1rm9,w400.jpg
 • @lorenco 21:54:56
  https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_4zUsZ1UIJBYaBSmRbskhIBZoeCjYbEkM,w400.jpg
 • @lorenco 21:54:56
  tu masz wiecej takich fotek z F1

  https://imgur.com/gallery/BXXhS
 • @Husky 22:09:05
  No i ???
 • @lorenco 22:17:14
  fotos-chop potrafi wiele
 • @Nibiru 22:16:23
  Po lewej jest nasz kierowca wyścigowy Robert Kubica.
  A po prawej jest on, lecz za pomocą obróbki komputerowej przekształcony na dziewczynę. Wystarczyło brwi "wyskubać" makijaż i włosy i już dziewczyna
  Nie tylko jego tak przerobili, innych kierowców F1 też.
  A czy to ma być dowcip czy gender aby pokazać, że nawet z uczestników męskich sportów ekstremalnych można zrobić "baby" tego to nie wiem.
  Lecz może to być.
 • @Husky 22:23:10
  No właśnie. Zatem widać teraz, że świat staje się wirtualny, wszystko można w kompie przekształcić i podać jako prawdę.
 • @Nibiru 22:31:15
  Tak, piękna dziewczyna, popieram Twój i Husky gust.
 • @lorenco 22:41:25
  nie w temacie pytanie.
  Wiesz kiedy pan Zygmunt wraca
  powody minęły
 • @Husky 22:13:12
  Husky, ja to oglądałem; nic co dotyczy F1 nie umyka mojej uwadze już od lat dziewięćdziesiątych XX wieku:)
  Kubica nie grzeszy urodą, jednak jako babeczka niezła z niego laska:)
  Inni też nieźle się prezentują:)
  No cóż, lepiej pożartować niż się stresować.
 • @
  Dobranoc
  Koty prezesa też już śpią

  https://pbs.twimg.com/media/DXjftuQWsAEv28J.jpg
 • @Husky 22:53:15
  Nie wiem. Ja nie miałem czasu, teraz ciut więcej mam, sam jestem ciekaw, zatem napiszę do Niego.
 • @Husky 22:56:56
  Hahaha, to mnie rozwaliłeś tym zdjęciem:) Dobranoc:)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

ULUBIENI AUTORZY

więcej