Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
749 postów 24674 komentarze

Tylko prawda

Husky - Prawicowiec,katolik Zoologiczny antykomunista UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony "Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" -Jan Paweł II

Podwójny agent Siergiej Skripal

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

​Rosjanin, który w swoim kraju został skazany za szpiegowanie dla W.Brytanii, oraz jego córka trafili do szpitala w stanie ciężkim. Siergiej Skripal w 2010 roku dostał azyl na Wyspach, po tym jak został wypuszczony z rosyjskiego więzienia.

Będąc agentem służb specjalnych Rosji  a przechodzisz na stronę wroga automatycznie podpisujesz na siebie wyrok śmierci .Litości nie ma i nie będzie. Tak mówił Putin jeszcze jako szef dawnej KGB o obecnej FSB w czasach Jelcyna na odprawie wyższych dowódców służb specjalnych. A kto zna Putina wie dobrze ,ze on zawsze dotrzymuje słowa. Wszyscy o tym wiedzą w Rosji . 

 

 

Skripal to emerytowany pułkownik rosyjskiego wywiadu wojskowego, w 2006 r. został skazany w Rosji na 13 lat więzienia za szpiegostwo na rzecz wywiady brytyjskiego. Zarzucono mu m.in. przekazywanie tożsamości agentów wywiadu rosyjskiego w Europie brytyjskiej agencji MI6. W 2010 roku Skripal był jednym z czterech Rosjan uwolnionych przez Kreml w ramach rosyjsko-amerykańskiej wymiany więźniów. Poleciał do Wielkiej Brytanii, gdzie przyznano mu azyl.

Krewni Skripala potwierdzili BBC, że były szpieg był przekonany, że rosyjskie służby specjalne mogą go zamordować w każdej chwili.W ciągu ostatnich dwóch lat zmarli w tajemniczych okolicznościach
Jego żona, starszy brat i jego syn

 

To nie pierwszy raz, kiedy były rosyjski agent w Wielkiej Brytanii trafia do szpitala po kontakcie z podejrzaną substancją. W 2006 roku były agent FSB Aleksander Litwinienko został otruty radioaktywnym polonem, podanym mu w herbacie. Mężczyzna zmarł po kilku dniach. Litwinienko był krytykiem Władimira Putina, prowadził także dochodzenie w sprawie śmierci dziennikarki Anny Politkowskiej.

Boris Johnson nazwał Rosję "szkodliwą i destrukcyjną siłą".

Mocne słowa Boris Johnsona szefa Brytyjskiej dyplomacji wypowiedziane dziś w Westminster.

          

 
Chociaż Boris Johnson starał się podkreślić, wciąż trwa śledztwo - to jest całkowicie jasne, że on i inni w rządzie wierzą, że jest to wysoce prawdopodobny atak sponsorowany przez państwo rosyjskie.
Wskazał Johnson na porównanie z morderstwem Aleksandra Litwinienki i powiedział, że posłowie mogą wyciągnąć własne wnioski.
Najważniejsze pytanie - jak reaguje rząd?
B.Johnson zasugerował, że mogą być ukierunkowane sankcje wobec osób bliskich prezydentowi Putinowi.
Brytyjscy politycy i urzędnicy mogliby zbojkotować Puchar Świata w 2018 roku w Rosji.
I, być może, co najważniejsze, w Jego ocenie, że rząd może starać się pozyskać międzynarodowe poparcie, by wystąpić przeciwko Rosji, Johnson powiedział, że może istnieć skoordynowana reakcja z sojusznikami z NATO.
Niezależnie od tego, jakie środki zostaną ostatecznie podjęte - jeśli uda się udowodnić zaangażowanie Rosji - jasne jest, że stosunki między Londynem i Moskwą pogrąża się w nowej głębi.
Boris Johnson nazwał Rosję "szkodliwą i destrukcyjną siłą".

Rosją za pośrednictwem swojego ambasadora ,poinformowała, że ​​nie ma "żadnych informacji" o tym, co mogło doprowadzić do tego incydentu, ale twierdzi, że jest otwarta na współpracę z policyjnym dochodzeniem, jeśli zostanie o to poproszona.

 

KOMENTARZE

 • No i słusznie
  Dla zdrajców jest tylko jedna kara.
  Jeśli ktoś, jako oficer, przechodzi na stronę wroga to tylko czapa, gdziekolwiek by się nie schował.
  Wiesz kogo mam na myśli, prawda?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:41:17
  Oczywiscie ze wiem

  https://pbs.twimg.com/media/DOscpyuWsAExtWo.jpg
 • Autor
  / rząd może starać się pozyskać międzynarodowe poparcie, by wystąpić przeciwko Rosji/
  czy to nie wygląda jak podpis?
 • @roux 21:19:25
  Boris Johnson znany jest nie tylko z bujnej fryzury ale też i z bujnej wyobraźni.

  http://www.londonlovesbusiness.com/pictures/462xAny/1/4/5/20145_Boris-Johnson-wins-seat-MP.jpg
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:41:17
  Okazuje się, że Husky wie swoje, nie wie tylko, że jest na celowniku Putina...
 • @hammu rabi
  aż strach się bać
 • metody
  To wszystko jest takie prymitywne i głupie, że aż się komentować nie chce.
  Ruski, gdyby mieli na to ochotę, to dali by szpiegowi kulę w łeb i ani by kto o tym wiedział.
  Mogli też skazać na karę śmierci i wykonać wyrok.
  Angliki i Amerykanie są w swoim prymitywizmie nieco cwańsi.
  Najpierw werbują, później opłacają, a na koniec, gdy już z zwerbowanego durnia nic nie da się więcej wyciągnąć, mordują, czy to strzałem w plecy czy trucizną i zwalają na Putina.
  Może to dotyczyć polityka, dziennikarza, czy szpiega (Niemców, Politkowska, Litwinienko i ten ostatni szpieg).
  Jakby udało się obalić Putina i postawić pod sąd w Hadze to ,,dowody” na jego ,,zbrodnie” są gotowe, a jego los taki jak Slobodana Milasenowicza gwarantowany.
  Wot i cała prawda.
 • @Oświat 09:23:58
  Patrz Pan taki wielki szpion a po czterech latach odsiadki szpion jest już u angoli.Niby była wymiana ale gdyby to był ktoś ważny to nawet by nie doczekał procesu w Rosji.GRU się nie patyczkowało ze zdrajcami ,do pieca i to na żywca a z delikwenta zostawała kupka popiołu.
  Kto się dostał do GRU nie miał prawa wyjść z tego układu no chyba że tylko nogami do przodu.Angole dobrze wiedzieli,że on Litwinienko i inne szpiony do końca pozostaną wierni Rosji dlatego prędzej czy później pozbywano się ich a winę zwalano na Putina
 • @Husky 21:06:10
  "Oczywiscie ze wiem"

  Ale wśród zaprezentowanego przez Ciebie towarzystwa nie ma wzmiankowanych przez Szanownego SL oficerów...

  5*
 • @ Autor
  "Będąc agentem służb specjalnych Rosji a przechodzisz na stronę wroga automatycznie podpisujesz na siebie wyrok śmierci .Litości nie ma i nie będzie. Tak mówił Putin jeszcze jako szef dawnej KGB"

  A potem:

  "Skripal to emerytowany pułkownik rosyjskiego wywiadu wojskowego, w 2006 r. został skazany w Rosji na 13 lat więzienia za szpiegostwo na rzecz wywiady brytyjskiego."


  Dyć 13 lat to nie wyrok śmieci...
  Więc jak jest? Skazują na śmierć czy do ciupy?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:41:17
  "Wiesz kogo mam na myśli, prawda?"

  Kuklińskiego?

  W jego przypadku to złożenie przysięgi wojskowej było zdradą Polski. Podobnie z innymi żołnierzami.
  A czym było LWP okazało się podczas stanu wojennego - niezależnie od przyczyn jego wprowadzenia. Takie są efekty "przysięgania" :-(

  Pozdro!
 • @matterhorn 13:09:50
  "GRU się nie patyczkowało ze zdrajcami ,do pieca i to na żywca a z delikwenta zostawała kupka popiołu."

  Myślisz, że to prawda?

  Pozdro!
 • @matterhorn 13:09:50
  "Angole dobrze wiedzieli,że on Litwinienko i inne szpiony do końca pozostaną wierni Rosji dlatego prędzej czy później pozbywano się ich a winę zwalano na Putina"

  Myślę, że to może być prawda. Po snajperach z Majdanu strzelających na dwie strony już mnie nie zaskoczą.

  Ale.... Suworow jeszcze żyje :-)
 • @Jasiek 16:39:53
  większość szpiegów dostaje wysokie wyroki, ale nie za to że szpiegowali , tylko za to że dali się złapać 8-))))
 • @Husky 17:04:32
  Jak zwykle wymijająco.

  Wygląda na to, że przytoczona przez Ciebie wypowiedź Putina to zwykły fake - news czyli kłamstwo...
 • @Jasiek 16:53:41
  Niedzielna zapaść byłego rosyjskiego agenta Siergieja Skripala i jego córki były następstwem próby zamordowania obojga przy użyciu środka paralityczno-drgawkowego - poinformowała komisarz londyńskiej policji Mark Rowley.
 • @Husky 21:34:55
  Nowa wersja otrucia Siergieja Skripala. Były pułkownik GRU Siergiej Skripal i jego córka zostali otruci substancją paraliżującą układ nerwowy w swoim domu w Salisbury, a nie na ulicy informuje „The Telegraph”. Według brytyjskiego dziennika miejscowy policjant, Nick Bailey, również zatruł się tą substancją. Jego stan jest ciężki. Kilka godzin po tym, jak Siergieja Skripala i jego córkę znaleziono nieprzytomnych w centrum handlowym w Salisbury w południowej Anglii, funkcjonariusz miał udać się do ich domu. Siergiej Skripal w 2006 r. został skazany w Rosji na 13 lat więzienia za wskazanie rosyjskich szpiegów w Europie oficerom MI6. Cztery lata później był jednym z czterech więźniów, których Moskwa wymieniła na 10 rosyjskich szpiegów aresztowanych w Stanach Zjednoczonych. Wśród nich była Anna Czapman. Były funkcjonariusz GRU uzyskał azyl w Wielkiej Brytanii.
  Ps.. Zapomnieli dodać, że pan Siergiej Skripal został ułaskawiony przez prezydenta Miedwiediewa w 2010 roku. Najprawdopodobniej mogli otruć Siergieja Skripala i jego córkę agenci M6 lub CIA w celu zrobienia zawieruchy przed wyborami prezydenckimi w Rosji. Amerykanie pozbywają się niewygodnych świadków .....którzy mogą ich skompromitować. MKUltra – program kontroli umysłów. W latach 1954-1973 CIA w szpitalach, więzieniach, z uczestnictwem uniwersytetów, prowadzono badania na ludziach, na których badano techniki wpływu społecznego. To dzięki tym badaniom Amerykanie wiedzą, jak poprze mass-media kontrolować umysły, nie tylko swoich obywateli.
 • @Husky 21:34:55
  Amerykanie z Angolami zawsze pozbywają się niewygodnych świadków, którzy mogą ich skompromitować. Angole i Amerykanie zawsze pozbywają się elementu zbędnego. Inaczej musieliby go chronić, utrzymywać, a kolesiowi coś mogłoby się coś "wypsnąć'' w mowie czy piśmie. Jako trup był im bardziej użyteczny. Można oskarżać Rosję przez kilka lat. Przypomnę antyrosyjskim fanatykom, że w ZSRR obowiązywał ZAKAZ organizowania i przeprowadzania takich zamachów od czasów wpadki z podobnymi działaniami. Straty propagandowe znacznie przewyższyły korzyści wynikające z "zastraszenia'' ew. naśladowców. A może i sam się zatruł? Mógł, ze wstydu, może odezwały się resztki honoru, tylko po co córkę w to angażował, a może to ona dostarczyła mu substancję o której mowa. Często coś sensacyjnego ma proste wyjaśnienie, tak jak z tymi polonowcami.
 • @Husky 21:34:55
  To chyba naturalne, że wojskowych zdrajców, gdy tracą oni jakąkolwiek wartość, zabija się. Przecież służby specjalne polegają między innymi na zabijaniu. Skripal nie dostał czapy, bo można go było wymienić, ale po wymianie stał się bezwartościowy. Gdyby nawet to była prawda, to co w tym dziwnego, że Rosjanie likwidują zdrajców. W Polsce natomiast agentury i inne sprzedajne gnidy czują się bezkarnie (e.g. sprawa FOD i Ukraińca Kramka). Jeśli w tej sprawie staniemy po stronie UK przeciwko Rosji zamiast dyplomatycznie milczeć udowodnimy, że politycznie jesteśmy na poziomie dziecka z upośledzeniem umysłowym.
 • @Husky 21:34:55
  Anglia stoi za mordem w Katyniu? Docent Józef Kossecki

  https://m.youtube.com/watch?v=xgm6QohQjx8
  Całość NAI Warszawa NOC 15 HD
  Cywilizacja żydowska 1

  https://youtu.be/LlxNpGjaJ0I
  Obszerniejsza wypowiedz na ten temat

  https://youtu.be/N3sqrGLdZjE

  Mordy Katyńskie i strategiczne interesy Wielkiej Brytanii - doc Józef Kossecki

  https://www.youtube.com/watch?v=N3sqrGLdZjE


  Ps..Polskich oficerów w Katyniu bali się i Anglicy i Rosjanie, dlaczego? Ano dlatego że wśród tych oficerów oficjalnie mówiono o zdradzie Anglii. Bali się, że jak by tych oficerów przejęli Niemcy to mogli oni przejść na stronę niemiecką i utworzyć polską armię, która by walczyła u boku Niemiec przeciw Rosji. Gdyby Rosja została pokonana to następni by byli Anglicy a ci podpisali by zaraz pokój z Niemcami. Świat wyglądał by dzisiaj inaczej. Wersję ta słyszałem u prof. Wieczorkiewicza. Słyszałem (chyba w programie Wołoszańskiego) o Brytyjskich wojennych dokumentach dot. spraw Polski z terminem tajności na 50 lat, które po tym okresie przedłużono o kolejne 50. Prawdopodobnie to o Sikorskiego sprawę może chodzić. Cholerni manipulatorzy. ''Niemcy zaproponowali Sikorskiemu przyjazd do Katynia mamy to w
  dokumentach. Miał dostać zapewnienie o nietykalności i absolutnym
  bezpieczeństwie. Sikorski oczywiście tej oferty nie przyjął. Niedawno
  dotarłem do dokumentów niemieckich, które potwierdzają, że w Stambule przekazano Sikorskiemu poufne informacje. Wiemy, że Sikorski wraca z Bliskiego Wschodu z bardzo ważnymi dokumentami, które koniecznie chcą przejąć Brytyjczycy. Jeżeli dodać do siebie wiedzę, którą posiadamy, łatwo dojdziemy do wniosku, że w Kairze Sikorski wszedł w posiadanie dokumentów katyńskich, które miały być niezbitym dowodem, że sprawcami zbrodni byli żydzi rosyjscy. Ujawnienie takich dokumentów zachwiałoby koalicją aliancką podczas II wojny światowej.''

  https://www.facebook.com/2wswiatowa/posts/852030298257331
 • @Husky 21:34:55
  Polecam zalinkowany poniżej materiał IPN wspominający o zaangażowaniu doc. Kosseckiego w tajną działalność opozycyjną w czasach PRL. O procesach, skazaniu na 2 lata więzienia, kontaktach docenta między innymi ze środowiskiem kardynała Wyszyńskiego, w publikacji "Niepokorny" Wojciecha Muszyńskiego (art. od str. 37, wzmianki o doc. Kosseckim od str. 40).

  http://ipn.gov.pl/__data/assets/pdf_file/0005/45536/biuletyn1-2_60-61.pdf
 • @Husky 21:34:55
  https://m.facebook.com/Tego-nie-zobaczysz-w-telewizji-472608359580319/
 • @kula Lis 67 19:07:21
  czytalem
  ciekawy tekst
 • @kula Lis 67 18:17:55
  Russian spy: 200 witnesses identified

  More than 200 witnesses have been identified as police investigate the Russian ex-spy poisoning "at speed", the home secretary has said.
  Amber Rudd praised the professionalism of the police who are now looking at more than 240 pieces of evidence.
  The investigation into the attempted murder of Sergei Skripal and his daughter Yulia is now in its sixth day.
  Meanwhile, Det Sergeant Nick Bailey, who fell ill attending the pair, has denied he is a "hero".
  Mr Bailey remains seriously ill but is awake and engaging with his family.
  Ms Rudd said both Col Skripal, 66, and his daughter, 33, who are being treated at Salisbury District Hospital, remain in a "critical but stable condition" after being exposed to a nerve agent.
  The pair were found unconscious on a bench in Salisbury, Wiltshire, on Sunday 4 March.


  http://www.bbc.co.uk/news/uk-43359154
 • @Husky 19:17:16
  Nierozsądny ten Skripal, trzeba było siedzieć w Rosji po ułaskawieniu przez prezydenta Miedwiediewa. Jerzy Pawłowski (ur. 1932) doskonale to rozumiał i podczas słynnej wymiany szpiegów na moście 1985 r. w Berlinie (Amerykanie dla których pracował dali mu azyl) cofnął się w ostatniej chwili i zawrócił z mostu. Pozostał w PRL. Potem sobie szczęśliwie dożył do 2007r. Gdyby wtedy wybrał swoich dobroczyńców pewnie po roku już by nie żył a PRL była oskarżona o tę śmierć.
 • @Husky 19:17:16
  Otruci środkiem paralityczno-drgawkowym..A na początku był anestetyk....
  Różnica polega na tym, że kolejne enuncjacje nie zawierają już nazwy specyfiku..A prawdę mówiąc doskonale to pasuje do działań MI6 lub CIA pod fałszywą flagą''. A tak całkiem (w bonusie) brak wydatków na utrzymanie zbędnego balastu (MI5 wycisnęło go wcześniej jak cytrynę) w postaci ex szpiegusa, którego nie dość, że trzeba utrzymać, to i ochronę zapewnić...nie da się wcisnąć kitu Rosjanie mądry naród i wiedzą, że to Angole z Amerykańcami przed olimpiadą i wyborami podrzucili świnię zwalając na Rosję, ale efekt osiągną przeciwny.
 • Znaleziono ciało współpracownika rosyjskiego oligarchy
  W Wielkiej Brytanii znaleziono ciało Rosjanina Nikołaja Głuszkowa, bliskiego współpracownika zmarłego oligarchy Borysa Bieriezowskiego - podaje we wtorek gazeta "Guardian". Głuszkow twierdził, że Bieriezowski, wbrew oficjalnej wersji, nie popełnił samobójstwa.

  Po publikacji "Guardiana" policja metropolitalna w Londynie wydała oświadczenie potwierdzające, że prowadzi śledztwo w sprawie "śmierci mężczyzny w wieku sześćdziesięciu kilku lat", która traktowana jest na tym etapie jako "niewyjaśniona".
  Jak zaznaczono, "śledztwo prowadzone jest przez jednostkę antyterrorystyczną jako środek ostrożności ze względu na powiązania zmarłego", choć podkreślono jednocześnie, że według obecnego stanu wiedzy nie ma żadnego dowodu łączącego jego śmierć z atakiem na byłego brytyjsko-rosyjskiego podwójnego szpiega Siergieja Skripala w Salisbury na początku miesiąca.
  Azyl polityczny
  Głuszkow był w przeszłości wicedyrektorem linii Aerofłot, współpracował też z holdingiem LogoVAZ. W Rosji zarzucono mu pranie pieniędzy i oszustwa. Spędził pięć lat w więzieniu i został zwolniony w 2004 roku.
  W ostatnich latach Głuszkow mieszkał w Londynie. W Wielkiej Brytanii udzielono mu azylu politycznego.
  Głuszkow przez kilka miesięcy prowadził własne dochodzenie w sprawie okoliczności śmierci Bieriezowskiego. W rozmowie z "Guardianem" Głuszkow podkreślał, że jest sceptyczny wobec samobójstwa Bieriezowskiego.
  "Jestem pewien, że Borys był zamordowany. Mam całkiem inne informacje od tych, które są publikowane w mediach" - mówił.
 • @Husky 18:14:36
  Ławrow o tym, kto mógł mieć motyw do otrucia Skripala. Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow powiedział, że motywy otrucia byłego pracownika GRU Siergieja Skripala w Salisbury mogli mieć ci, którzy chcą kontynuować rusofobiczną kampanię. „Wczoraj zarówno w naszych, jak i zachodnich mediach przedstawiono wiele argumentów za tym, że akurat Rosja nie miała żadnego motywu i nie mogła mieć, a mogli je mieć (i na pewno mieli) ci, którzy chcieliby kontynuować kampanię we wszystkich bez wyjątku sferach działalności ludzkiej” powiedział minister na konferencji prasowej. Zaznaczył również, że Wielka Brytania w swoich oświadczeniach używa terminu „wielce prawdopodobne”. „Jak na porządnych ludzi, którzy wzywają do potrzeby przestrzegania prawa międzynarodowego, równolegle odmawia się wykonywania swoich zobowiązań wynikających z Konwencji o zakazie broni chemicznej i mówi jedynie o tym, że prowadzone przez nich działania pozwalają ocenić bardzo prawdopodobny udział tej czy innej strony, tych czy innych osób w tę czy inną akcję, z pewnością takie postępowanie nie jest za bardzo solidne i niezbyt poważne” dodał Ławrow. Poinformował, że Rosja w sprawie otrucia Skripala będzie bronić prawa międzynarodowego. „Będziemy bronić prawa międzynarodowego, nie widzimy argumentów u naszych partnerów. Bez przedstawienia konkretnych faktów (Wielka Brytania) będzie musiała odpowiedzieć za rażącą próbę wprowadzenia w błąd społeczności światowej” podsumował. Wcześniej Kreml oświadczył, że Rosja nie ma żadnego związku z otruciem Skripala, a także nie przyjmuje gołosłownych oskarżeń i ultimatum. 12 marca premier Wielkiej Brytanii Theresa May poinformowała o „wysokim prawdopodobieństwie” związku Rosji z otruciem Siergieja i Julii Skripal.
  Ps..Nic dodać, nic ująć, do wypowiedzi Siergieja Ławrowa. Poważny mąż stanu i mądry człowiek. Co by nie powiedzieć, rozważne uzasadnienie p. Ławrowa różni się od wrzaskliwego gołosłowia p. May jak Izba Lordów od Izby Wytrzeźwień.
 • @Husky 18:14:36
  Le Monde: Eksperci wątpią w udział Rosji w otruciu Skripala. Paralityczno-drgawkowa substancja „Nowiczok", którą jak twierdzą władze Wielkiej Brytanii, otruto byłego oficer GRU Siergieja Skripala i jego córkę Julię, mogła zostać zsyntetyzowana w różnych państwach pisze Le Monde. Gazeta powołuje się na opinię wielu ekspertów, którzy uważają, że do produkcji tego rodzaju trujących substancji potrzebne są dobrze wyposażone laboratoria zapewniające wysoki poziom bezpieczeństwa. Te wymogi spełniają instytucje państwowe.
  Profesor katedry chemii nieorganicznej Uniwersytetu Londyńskiego Andrea Sella podkreślił, że Rosja nie jest jedynym krajem, który może produkować „Nowiczok". Zgadza się z nim toksykolog z Uniwersytetu w Leeds Alastair Hay, który w ogóle wątpi w udział Moskwy w próbie zabójstwa Skripala. Hay nie rozumie, po co rosyjskie służby specjalne miałyby sięgać po truciznę, która stawia je w charakterze głównych podejrzanych. Istnieją „o wiele skuteczniejsze metody" zabójstwa, które nie tak jednoznacznie kojarzą się z jakimś konkretnym państwem zauważył Hay. Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow nazwał absurdem oskarżenia o udział Moskwy w otruciu Skripala, ale podkreślił, że Rosja jest gotowa do współpracy w Londynem w celu wyjaśnienia tej sprawy, jeśli tylko strona brytyjska wypełni swoją część zobowiązań wynikających z Konwencji o Zakazie Broni Chemicznej.
  Ps..Oj May nie będziesz większa jak jesteś przez swoją głupotę. Na to lekarstwa nie ma.A po drugie już na leczenie jesteś w wieku, że każdy lekarz będzie bał się wystawić diagnozę. "Nowiczok" tu, "Nowiczok" tam, to taka tajna substancja o której pisze nawet Wikipedia. Nie mam pojęcia czy May zdaje sobie z tego sprawę że naraża rząd JKM oraz całe państwo na pośmiewisko? Jedno jest pocieszające, że nie tylko my mamy głupców w rządzie. Choć marna to pociecha. Można stwierdzić „z dużą dozą prawdopodobieństwa" że za otruciem substancją paralityczno-drgawkową pracującego na rzecz brytyjskiego wywiadu byłego pułkownika GRU Siergieja Skripala i jego córki która przyjechała do Anglii odwiedzić ojca stoją angielskie służby specjalne które otrzymały polecenie od swoich mocodawców dokonać próby dyskredytacji Rosji przed wyborami prezydenta i mistrzostwami świata w piłce nożnej. Notabene w miejscowości Salisbury znajduje się brytyjski ośrodek naukowo badawczy dotyczący rozwoju broni biologicznej i chemicznej.
 • @Husky 18:14:36
  Podobno Skripal z córką zostali otruci bojowym środkiem chemicznym nazywającym się niezwykle atrakcyjnie "Noviczok" (to nie jest kryptonim radzieckiego BŚCh - to słowotwórczość zachodich służb). Lepszą nazwą byłaby np. "Russkaja graź" (rosyjskie bagno itp.). Kto inny mógł to zrobić, jeżeli ZSRR tego wynalazku nie eksportował? - tak przekonują zachodnie media. W jaki sposób badający próbki laboranci poznali, że to "Noviczok"? Czyżby dokładnie znali skład chemiczny lub mieli próbkę porównawczą? Znaczy to, że Rosjanie nie byli monopolistami.
  Kto uczestniczył w dezaktywacji zapasów tego środka w Uzbekistanie (początki lat 90-tych)? Czyżby USA? Zdezaktywował czy anektował? Popularność tego środka (i jego nowej nazwy) rozpowszechnił serial "Kontruderzenie" i twórca tego środka chemicznego Wiła Murzajanow, który po rozpadzie ZSRR wyjechał do USA "za chlebem". On zna najlepiej technologię produkcji tego środka. A teraz pytanie: "kto jest najbardziej zainteresowany w rozpętaniu tego konfliktu ?":
  - Czy Putinowi zależy na rozpętaniu międzynarodowego konfliktu w przeddzień wyborów w Rosji?
  - Czy Kremlowi zależy na eskalacji napięcia na 3 miesiące do mistrzostw w Piłce nożnej?
  - Komu służy wzrost napięcia w Europie tuż przed rozpoczęciem prac przy budowie Gazociągu Północnego II?
  - Czy Rosji zależy na wzroście napięcia po rozczłonkowaniu i spodziewanym upadku Wschodniej Guty?
  - Po co Rosji likwidacja zużytego szpiega? Dla zemsty? Czy zemsta może usprawiedliwić grzebanie bieżących interesów państwa? Mogłoby to zastraszyć potencjalnych nowych szpiegów, ale skutki likwidacji byłyby wielokrotnie większe od ignorowania wyplutych szpiegów.
  - Czy mógłby być to "prywatny" odwet byłych rosyjskich wywiadowców na zdrajcy?
  - Dlaczego doszło do zabójstwa tuż po ogłoszeniu przez Putina przełomu w budowie broni nowej generacji?
  - Komu zależy na zniszczeniu współpracy gospodarczej z Rosją?
  Pytania są retoryczne.
 • @Husky 18:14:36
  Five o clocki wypiły chyba coś mocniejszego niż herbata i to w dużej ilości. Bredzą jak w delirce! Ci Anglicy to jacyś mało inteligentni są. Wg nich Rosja sama sobie zrobiła na złość, żeby nie odbyły się u nich mistrzostwa świata i by mieli olbrzymie straty na nich, zabili szpiegów? Jeszcze do tego użyli środka, który wszyscy kojarzą z Rosją. Przecież wiadomo jak świat zareaguje. Podejrzewałbym także banderlandię aby zaognić sytuację, a także samych Angoli. Myślę, że gdyby Rosja za ty stała to facet by nie przeżył i raczej nie zaatakowano by jego córki mając go na widelcu. To wygląda na prowokację. Można by wskazać jeszcze kilku innych zainteresowanych, np. tych, którym przeszkadza obecność Rosjan w Syrii. Niech mi ktoś wytłumaczy jaki interes miała by Rosja żeby w tak napiętej sytuacji międzynarodowej i nagonkę na nich miała by przeprowadzać tak spektakularne i głupie działanie. Po co?.Przecież ten człowiek nie stanowił dla nich żadnego zagrożenia,a zastosowanie takiego środka jest równoważne z zostawieniem odcisków palców. Moim zdaniem jest to celowa prowokacja, która związana jest na 100% z sytuacją na bliskim wschodzie. Gra rozgrywa się o ogromne pieniądze. Pamiętajmy, że ogromne złoża ropy w Kurdyjskim Iraku są w rekach Amerykanów i amerykańscy żydzi zainwestowali tam miliardy. Podobnie w Syrii. Największe złoża ropy Syria ma na południowym wschodzie kraju. Teren jest w tej chwili opanowany przez Amerykanów. To tam Amerykanie zaatakowali armie Syryjską i Rosyjskich najemników. Nie wierzę też, że Syria kiedykolwiek używała broni chemicznej.To następna prowokacja. Izrael nigdy nie pogodzi się z obecnością Asada w Syrii. I to tam szukałbym prowokatorów. Rosja powinna zażądać od W. Brytanii dowodów na obelgi skierowane przeciwko Rosji, dać na to termin 48h i w przypadku braku dowodów zażądać ogromnego odszkodowania finansowego za pomówienie. Oto kultura brytyjska w Jemenie. Lata 60-te.

  pbs.twimg.com/media/DX2Kv_9W4AAi56x.jpg:large

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej