Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
776 postów 25607 komentarzy

Tylko prawda

Husky - Prawicowiec,katolik Zoologiczny antykomunista UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony "Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" -Jan Paweł II

To ostatnia niedziela..........

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

To ostatnia niedziela, moje sny wymarzone, szczęście tak upragnione skończyło się.

To ostatnia niedziela
dzisiaj się rozstaniemy,
dzisiaj się rozejdziemy
na wieczny czas.
To ostatnia niedziela,
więc nie żałuj jej dla mnie,
spojrzyj czule dziś na mnie
ostatni raz.

Będziesz jeszcze dość tych niedziel miała,
a co ze mną będzie - któż to wie...

To ostatnia niedziela,
moje sny wymarzone,
szczęście tak upragnione
skończyło się.

https://youtu.be/5b1NSinlUeg

 

Były europoseł PIS-u Marek Migalski, politolog, od niedawna "publicysta" w bardzo dosadnych słowach skrytykował na Facebooku ustawę rządową zakazującą handlu w niedzielę.

             

 

Oto jego wpis - pisownia oryginalna

 

 

- Jak dobrze jest mieć wolną niedzielę.
Pomyślała Grażyna, gdy tylko się dziś obudziła. Była kasjerką w supermarkecie i z radością przywitała nową ustawę o zakazie handlu w niedzielę.
Włączyła radio i zaczęła przygotowywać dla siebie i Janusza, swego męża, śniadanie. Na szczęście wszystko działało – ludzi w elektrowni, gazowni i w radio byli na swoich miejscach. Po śniadaniu ona zaczęła oglądać swój ulubiony serial, a Janusz mecz. Bardzo się oboje cieszyli, że jest tyle kanałów filmowych i sportowych.
Potem pojechali do kościoła na sumę. W kiosku kupili bilety, a po wejściu do autobusu serdecznie pozdrowili kierowcę i kanara. Msza była bardzo udana. Tak udana, że Janusz zaproponował Grażynce lody w pobliskiej kawiarni. Była czynna. Obsłużyła ich miła młoda kelnerka.
- Słuchaj – kasjerka zwróciła się do swego męża – to cudownie, że mamy dziś wolny dzień dla swojej rodziny. Chodźmy do kina!
- Wspaniały pomysł – odpowiedział Janusz.
Kino było niedaleko więc poszli wolnym spacerkiem. Po drodze uśmiechnęli się do patrolującego ulice policjanta, pomachali przejeżdżającym strażakom.
W kinie długo nie potrafili zdecydować się na jaki pójść film. Kasjerka doradziła im „kino rodzinne”. W barze kupili popcorn i colę. Bileter wskazał im ich miejsca.
Film był wspaniały. O tym, że najważniejsza w życiu jest rodzina. Grażyna zadzwoniła do swej córki, Andżeliki. Była co prawda na wykładach na studiach zaocznych, ale akurat miała przerwę i siedziała nad kawą w uczelnianej knajpce. Andżela pochwaliła swych dzisiejszych wykładowców. A także obsługujące teraz ją barmanki. Zwierzyła się też matce, że wpadł jej w oko przystojny ochroniarz na uniwersytecie, którego mijała dziś aż trzy razy. Bardzo to rozbawiło Grażynę. Życzyła córce sukcesów – na uczelni i w podrywaniu ochroniarza.
Wraz z Januszem zdecydowali się na powrót do domu. Zamówili taksówkę. Po drodze wstąpili na stację benzynową – Janusz kupił sobie zgrzewkę piwa. Jeszcze w drodze do domu zamówili pizzę z dowozem. W kwadrans po wejściu do domu dostarczyciel pizzy już był u nich. Dali mu 3 złote napiwku. Nim usiedli do kolacji, Grażyna zadzwoniła do szpitala, by dowiedzieć się, jak czuje się jej matka. Pielęgniarka, która była na drugiej zmianie, zapewniła ją, że wszystko jest ok, ale matka już śpi i nie ma sensu jej budzić.
Oboje małżonkowie zasiedli przed telewizorem, z kawałkami pizzy w ręku. Grażyna uśmiechnęła się do Janusza.
- Jak dobrze jest mieć wolną niedzielę – wyszeptała mu do ucha.

Powyższa opowiastka pokazuje, jak bardzo niesprawiedliwy jest zakaz handlu w niedzielę.Niesprawiedliwy, bowiem faworyzuje i uprzywilejowuje jedną grupę zawodową. Nie wiedzieć zresztą dlaczego akurat ją. Ustawodawca uznał bowiem, że właśnie pracownicy handlu są jakoś specjalnie wyróżnieni i to im należeć się mają wolne niedziele.
Ale jest coś jeszcze innego, co powoduje mój głęboki moralny (tak – moralny!) sprzeciw wobec tej regulacji: jej bezczelność w ingerowaniu władzy w nasze życie i w nasze wartości. Prawie siedemdziesięcioletni kawaler, wraz z grupą księży oraz bandą związkowców uznał, że wie lepiej, jak mam spędzać niedziele i jak budować swoje relacji z rodziną. To chyba jeszcze bardziej oburzające, niż oczywiście niesprawiedliwe wyróżnienie jednej grupy zawodowej względem innych. Tu bowiem mamy do czynienia z bezpośrednią ingerencją w nasz styl życia, nasz sposób spędzania wolnego czasu, nasze zwyczaje i obyczaje. Okazało się, że stryjek Kaczyński, księża, którzy sami wyrzekli się życia rodzinnego oraz związkowcy, którzy nie mają chyba co robić na swoich sowicie opłacanych posadach, postanowili nauczyć nas, jak mamy żyć i jak mamy budować swoje rodzinne relacje. Czy w następnym kroku zmuszą nas do niedzielnych czynów społecznych, produkcji dzieci i pokazywania zaświadczeń z obecności na mszach lub partyjnych wiecach?
Przyznam, że oba wymiary nowej ustawy (wyróżniający jedną grupę zawodową kosztem innych oraz narzucający ludziom przez państwo sposobu spędzania wolnego czasu) oburzają mnie na równi. Bo pierwszy jest głęboko niesprawiedliwy, a drugi głęboko antywolnościowy. Ta regulacja pokazuje dokładnie to, czym państwo być nie powinno – jak nie powinno dyskryminować jednych grup społecznych względem innych i jak nie powinno wchodzić z butami do czyjegoś życia. Mam nadzieję, że ci, którzy przyczynili się do uchwalenia tego idiotycznego prawa, poniosą za to polityczne konsekwencje.

 

https://www.facebook.com/profile.php?id=100001061444745&hc_ref=ARTtLUDQOwdi9z35uh1UuFEGA0d6tnh1QPqS7MJMovr_oe2ZLLmm8ZSQRpPfbell6io&fref=nf

 

A tu jeden z bardziej wymownych komentarzy pod jego wpisem ;

 

"Prawie siedemdziesięcioletni kawaler wraz z grupą księży oraz bandą związkowców" - oto język, politologa, europejskiego liberała i miłośnika swobód obywatelskich.


Czy ten żałosny osobnik z tytułem doktorskim wie, że w Niemczech "bandy" związkowców mają znacznie większy wpływ na politykę, ustawodawstwo i gospodarką niż kiedykolwiek miały i mieć będą w Polsce? Co fakt, że JK jest kawalerem, ma do ograniczeń w handlu w niedzielę, które są rzeczą normalną w Europie Zachodniej? Zawiedzione nadzieje polityczne europosła Migalskiego, oparte na błędnych przesłankach, skutkują nienawiścią do PiS, a jak wiadomo, nienawiść zaślepia i odbiera trzeźwość osądu.

 

 

 

KOMENTARZE

 • @Autor
  Jesteś pan pies na euroentuzjastycznych lewaków.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:40:13
  A najśmieszniejsze jest to że ten pajac Migalski też jest starym kawalerem.
 • Żegnaj większość konstytucyjna!
  https://pbs.twimg.com/media/DYJ1t1fWkAAgZRx.jpg
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:40:13
  Mało pies, głupi pies.
  Lewacy tak jak przy kruchtowe zniewolone mentalnie przez kruchtę Boże robaczki to wszystko jednak Polacy.
  A w Polsce ilość "lewaków" wyraźnie przewyższa przy kruchtowych "prawaków", przewyższa zarówno liczbą jak i intelektem.
  "Lewacy to ci wszyscy którzy budowali PRL inżynierowie, naukowcy, zaangażowani robotnicy... a przy kruchtowi PRLu nie budowali (jak budowali to dla kasy z konieczności zionąc nienawiścią pod wpływem ambony) to w większości nie wykształceni nieudacznicy zwalający na PRL brak własnych osiągnięć. W Najjaśniejsze osiągnięć przy budowie gospodarki też nie mają no chyba że chodzi o rozgrabianie tego co w PRLu zbudowali "lewacy".

  Powyższy obraz pokazuje linie podziału Narodu Polskiego.
  Do tego dochodzi V kolumna żydowska która zdradzała i atakowała PRL(56, 68, 70, 76, 80...) i przejęła władzę w II RP za sprawą przy kruchtowych nieudaczników (to nieudacznicy z Solidarności wraz z KK z JPII na czele wywalczyli władzę dla V kolumny żydowskiej w Polsce).
  JPII wiedział dla kogo walczy a nieudacznicy nie.. KK umie urabiać małe rozumki "wiernych"... to żydowska szkoła w końcu Bóg i religia też żydowskie.

  Obraz jak widać jest nieszczególny.

  Jednak sianie nienawiści między Polakami to najgorsze co można zrobić Narodowi Polskiemu.

  Niestety Naród Polski jest skazany na głupotę przy kruchtowej gawiedzi.
  Rządząca Polską globalna mafia żydowska dba o to by tak zostało.

  Narodowa głupota (infekowana przez ambonę) jest największą słabością Narodu Polskiego.
 • @Oscar 17:46:47
  Komuno wróć !!!!!!
 • @Husky 17:59:18
  Jedność narodowa Narodu Polskiego cie niepokoi to widać gołym okiem.
  To cie definiuje jako wiadomą V kolumnę.

  Czysta logika.
 • @Oscar 18:25:34
  Żelazna logika mi podpowiada
  Precz z komuną i komunistami
  Precz
 • @Husky 17:59:18
  W komunie wszystkie sklepy w niedzielę były zamknięte, zatem?
 • @lorenco 18:33:06
  No właśnie to pytanie do Oscara.
  też go miałem zapytać
 • @Husky 18:31:34
  Aleś sobie znalazł wrogów!
  W większości krajów na świecie są partie komunistyczne, nawet w Twym ukochanym USraelu.
  Komuniści zasiadają w parlamentach, współrządzą i to jest zdrowe, gdyż są batem na liberałów, którzy dziwnym trafem chcieliby zaprowadzić na świecie globalizm, rząd światowy, taką dyktaturę nad społeczeństwami z czipami w głowach.
  Drogi piesku Husky, musisz zacząć rozróżniać komunizm od bolszewizmu.
  Komunizm jest utopią, jednak przyczynił się do zniwelowania feudalizmu, wyzysku człowieka przez kanalie a bolszewizm jest drogą do owego rządu światowego i trzymania Ziemian za "pysk".
 • @lorenco 18:49:03
  Czyli w ponad 100 krajach
  To sporo
 • Polowanie na kasjerki.
  Boże! Czemu wszyscy się czepiają tych nieszczęśnic? Dlaczego akurat nikt się nie czepia delikatesów który można otworzyć w niedziele, jeśli za ladą stanie właściciel?
  Ja już wiem dlaczego. Otóż młody i dobrze wykształcony pan poseł nie może dopuścić nawet do myśli, że jakaś kasjerka będzie się byczyła w wyże kiedy pan poseł ma wolny.
  Rasista!
 • @
  Dla pana posła od kasjerek
  https://pbs.twimg.com/media/DYKgMxlWAAE9bJT.jpg
 • @Husky 11:28:18
  Z pretensjami do męża proszę.
 • @fretka 19:46:22
  swego czasu pan poseł, pisywał na tutejszym Neonie lub jeszcze Nowym Ekranie. Już nie pamiętam, bo nie wyróżnił się wg mnie niczym.
  Ale tacy są właśnie bardzo tam w tym Ojroparlamencie potrzebni.
  W końcu za coś bierze się te 20tyś ojro miesięcznie, by... tylko patrzeć.
 • @Jan Paweł 20:35:40
  //20tyś ojro//
  Ile??!!
  3 złote w pęczku, więcej bym nie dała.
 • @Nibiru 20:33:06
  DLA KUPUJĄCYCH PO 20-stej

  https://pbs.twimg.com/media/DYPDhTWWkAAdyJc.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej
 • MEDYCYNA

  Szczepić, nie szczepić...dyskutować warto

  Kwestia szczepień pozostaje od kilku lat jednym z najgorętszych tematów. W sejmie znów wrzało, uczestniczyło w niej kilkadziesiąt osób - posłów, lekarzy, specjalistów oraz budzący kontrowersje na świecie brytyjski profesor. czytaj więcej

 • PRAWO

  "analna nimfomanka".

  Kto zarabiał na prostytucji w mieszkaniu posła Gawłowskiego? Śledztwo w sprawie czerpania korzyści z nierządu w mieszkaniu byłego sekretarza generalnego Platformy Obywatelskiej prowadzi Prokuratura Rejonowa Szczecin-Śródmieście. czytaj więcej

 • POLITYKA - POLSKA

  Partia Oszustów - fakty

  Też jestem bardzo zniesmaczony rządami PO.Nie spodziewałem się takiej arogancji i pogardy dla innych. Powiem więcej. To zorganizowana grupa o charakterze przestępczym. Fenomen PO to ignorancja i arogancja jako substytuty mądrości. czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej