Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
956 postów 30099 komentarzy

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

Zabrali mu całą młodość. Kto za to zapłaci?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Teraz niech te śmiecie przez których siedział Tomasz Komenda 18 lat niewinnie oskarżony w więzieniu zapłacą kilku milionowe odszkodowanie z własnej kieszeni

Tomasz Komenda wychodzi z więzienia po 18 latach odsiadki za zbrodnię której NIE POPEŁNIŁ.

Obserwujcie dalej jego losy. Ile dostanie odszkodowania i zadośćuczynienia od niezawisłych sądów. Piekła sądowego ciąg dalszy.18 lat przesiedział w więzieniu, chociaż nic złego nie zrobił.Strasznie żal człowieka, szmat czasu zmarnowany...Wiec żadne odszkodowania nie oddadzą mu tych lat

 III RP - "państwo prawa", zniszczyło niewinnego człowieka.

Straszne.

 

                      

Po prostu, niewiarygodne!

Ale takie sprawy już były. I to kilka. Dlatego miedzy innymi jestem przeciw karze śmierci .  Wydając taki wyrok można popełnić nieodwracalny błąd .


 
Tomasz Komenda dowiaduje się, że wychodzi z więzienia (po 18 latach niewinnej odsiadki).
 
                
 
 
Nadzwyczajna Kasta
Tak właśnie wygląda prawdziwa twarz zakłamanej kasty
 
                   
 
              
 
 
 
Czekam na dane personalne policjantów, prokuratorów i sędziów, którzy doprowadzili do skazania niewinnego człowieka.
I informacji co ci ludzie robią teraz, bo powinni zostać ujawnieni, napiętnowani i pociągnięci do odpowiedzialności.
 

 

KOMENTARZE

 • @Husky
  Ty urwałeś się z choinki , przecież jest jak uzgodnili . :))) https://media2.nekropole.info/2014/01/Odbylo-sie-rzadowo-opozycyjne-spotkanie-w-Magdalence.jpg
 • Pewnie potrzebne były wyniki z których wszyscy w tym łańcuszku są rozliczani, albo...
  trzeba było jakiejś sprawie uciąć łeb, skierować ją na fałszywe tory i zamknąć
 • @Repsol 20:46:12
  Nie jestem w stanie wyobrazić sobie co czuje ten człowiek.
  Nazwisko "sędziego" do publicznej wiadomości. Skoro do tej pory (i w wielu przypadkach w dalszym ciągu) wymiar tzw sprawiedliwości jest nadzorowany przez ubecję wszelkiej maści, to nie ma się czegokolwiek dobrego spodziewać.
  A ja jednak sądzę że nikt tu nie poniesie odpowiedzialności a gdyby ktoś odnalazł tego sedziego wydającego wyrok i tego prokuratora oskarżającego to zapewne każdy z nich by odpowiedział że.......
  nie mają sobie nic do zarzucenia.
  Mamy tu na portalu takiego obronce nadzwyczajnej kasty i ten kraju.
  Ciekaw jestem jego opinii

  pzdr.
 • @Jan Paweł 20:50:27
  Bo w tym kraju wszystko jest postawione na głowie .Ave. https://www.salon24.pl/u/trustandcontrol/599078,jak-kluska-budowal-iti-a-kulczyk-pozycje-oligarchy-nr-1
 • @Husky 20:54:18
  "Sędzia" pewnie na emeryturze za granicą . :)
 • @Husky 20:54:18
  Już w czerwcu ubiegłego roku zamknięto domniemanego zwyrodnialca i zabójcę a dopiero dzisiaj, po 9 miesiącach zwolniono warunkowo niewinnego człowieka. Niewinny poda nas do Sądu o odszkodowanie i zadośćuczynienie, które obrońca wyliczył na 2 miliony zeta, które to my obywatele zapłacimy z własnej kieszeni a powinien zapłacić to cały skład sędziowski,prokurator i Policja do spółki. ... ja tu widzę co najmniej 20 baniek. No cóż prokurator oskarżył niewinnego a sąd bez zmrużenia oka skazał niewinnego! To jest właśnie "sprawiedliwy" sąd pani sędzio Sądu Najwyższego. A teraz ten "niezawisły i sprawiedliwy" sąd niech wypłaci z własnej kieszeni odszkodowanie temu człowiekowi. Hańba i wstyd wysoki sądzie!!! No i wyobraźmy sobie co by było gdyby była u nas kara śmierci przy takich policjantach, prokuratorach i sędziach. Jestem za KS dla zbrodniarzy, morderców ale nie przy takiej tępej, zdeprawowanej i zdegenerowanej także alkoholem policji, oraz żydobolszewickich alkoholikach, złodziejach i pospolitych przestępcach prokuratorach i sędziach.
 • @Repsol 21:00:06
  Już 18 lat temu były dowody niewinności p.Tomasza. "Ktoś'' jednak je zablokował, a "obrońca z nierządu'' nie "drążył tematu'' (bo miał płacone "od sprawy'' i w jego interesie leżało "im szybciej, tym ,"lepiej''). To niestety był cały układ prawniczy. Ludzie, w tym Kraju od lat jest tylko 2% wyroków uniewinniających, kiedy na Zachodzie Europy, a wiec w krajach nieskażonych totalitaryzmem jest ich około 15-20%. Teraz, za ministra Ziobry o 40% wzrosła liczba wniosków o areszt. Sami sobie odpowiedzcie ile z tych aresztów będzie niesłusznych, a sądy będą się bały uniewinniać.

  https://www.google.pl/amp/www.gazetaprawna.pl/amp/1110620,za-ziobry-o-40-proc-wzrosla-liczba-wnioskow-o-areszt.html
 • @Husky 20:54:18 kuriozalny wyrok opisany, wklejam.
  Anonim 15.03.2018 18:54
  We Wrocławiu miał miejsce niedawno inny skandal, który mnie dotknął osobiście. 17 lat temu jeden mafiozo zostawił innemu bombę na dachu bloku przy Bulwarze Ikara na przechowanie. Monter anten satelitarnych przypadkowo odkrył zawinięty ładunek i go zdetonował ponosząc śmierć. Po 17 latach procesu sąd skazał bandytów na 3 lata wiezienia uzasadniając, ze nie groziło to wielu ludziom, a gdyby nie monter to ładunek leżałby tam do dziś. Takiego kuriozalnego oświadczenia dawno nie słyszałem. Był to wyrok drugiej instancji, wiec pozostaje kasacja sądu najwyższego. Dotknęło mnie to osobiście, bo ja jako dziecko bawiłem się na tym dachu. Wiem. Nie powinienem. Ale byłem urwisem i mi drzewa nie wystarczały. Może w końcu ogólnopolskie media zainteresują się tym przypadkiem, bo żona i dziecko zmarłego przeżyli traumę i teraz przezywają kolejną - 3 lata odsiadki. Skandal temidy!
 • @kula Lis 67 21:23:41
  To jest qrwa chore.Gość został skazany na podstawie poszlak bo nikt żadnych dowodów nie miał. Jakiś chorych domysłów itd. Kto mu odda 18 lat życia ?
  Żadne pieniądze mu tego nie zwrócą.
 • @Jan Paweł 20:50:27
  [Z prośbą o ponowne zajęcie się sprawą do ministra sprawiedliwości-prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry zwrócili się w zeszłym roku rodzice Małgorzaty K. Śledztwo zostało wznowione w 2017 r. W czerwcu ubiegłego roku prokuratura poinformowała, że w sprawie zbrodni zatrzymano Ireneusza M. Prokurator przedstawił mu zarzut popełnienia przestępstwa zgwałcenia ze szczególnym okrucieństwem i zabójstwa piętnastoletniej Małgorzaty K. Od tego czasu Ireneusz M. przebywa w areszcie.]


  Dlaczego lekarze są karani za swoje błędy np pozbawieniem prawa wykonywania zawodu. W innych zawodach pracownicy są zwalniani z pracy za popełnienie błędu, a za błędy prokuratorów i sędziów płacą podatnicy? Warunkowo zwolniony ... ? Czy mam gromko krzyczeć "hura'' ? A może czas powiedzieć całemu "prawnictwu'', że za 18 lat p.Tomka, lat zmarnowanych bezpowrotnie i nie do odzyskania, to ono ponosi odpowiedzialność !!! Policja dostarczyła "dowody'', prokuratura je przedstawiła, "obrońca z nierządu'' p.Tomkowi zakazał odzywania się, "sąd'' (3 instancje) "prawomocnie skazał''. P.Tomek został skazany tylko dlatego, że był biedny. Nie stać go było na adwokata. Nie miał układów. "Polskie prawo'' nie pozwala na wyegzekwowanie pełnych kosztów "zastępstwa prawnego'' od "przegranego'' (w tym wypadku prokuratury), zastąpiono to formułką "kosztów prawem przypisanych'', z góry więc są lepsi (bogaci) i gorsi (biedni). Za 18 lat bezzasadnego uwięzienia p.Tomek zapewne otrzyma odszkodowanie. Zapewne, na zasadzie "sprawiedliwości społecznej'' niezbyt wysokie. Zapłaci Państwo Polskie (czyli my). A winni bezpodstawnego skazania p.Tomka ? Nigdy nie poniosą odpowiedzialności. Bo albo "sprawa się przedawniła'' (policjanci) albo mają immunitet (sędziowie i prokuratorzy) albo ,,działali w dobrej wierze'' (tzw. "adwokat / obrońca z nierządu'').
 • @kula Lis 67 21:28:00
  Wywalić z pracy tych sędziów co wydali taki wyrok i wsadzić do więzienia i niech płacą z majątku swego dożywotnią rentę za skandaliczny wyrok bo za te pier... kaste zwykły obywatel będzie płacił odszkodowanie.
 • @Repsol 20:57:11
  Kto zapłaci Polakom, przekształcenie własności w wieczystą dzierżawę?
 • @Husky 20:54:18
  Do tego z powództwa cywilnego dokooptować wszystkich co się tak wspaniale wykazali, od policjantów, prokuratorów po sędzię. Bo teraz widać jak łatwo zgnoić człowieka, niech ktoś postawi na jego miejscu, horror, także w więzieniu młodego chłopaka za gwałt i morderstwo nieletniej. Ile jest warty jeden dzień życia człowieka, kto wynagrodzi 18 letnią zgryzotę matce? Gdzie domniemanie niewinności? Sfabrykowano dowody skoro wyrok zapadł prawomocny, więc muszą być winni tej człowieczej tragedii, jak można spać po wyrządzeniu takiej krzywdy, co to za ludzie? byli dumni z wykonanej pracy? nikt nie miał wątpliwości?, życzę rekordowego zadośćuczynienia a my czekamy na dymisje.
 • @goodness 21:39:01
  Szczerze odpowiem za to zapłacą nasze dzieci i wnuki . " Nie mamy pana płaszcza i co nam pan zrobi " . Pamiętasz ?. Pozdrawiam smutno.
 • @kula Lis 67 21:40:34
  To jest zbrodnia dokonana na młodym chłopaku przez wymiar "sprawiedliwości",
  Nie mieli dowodów, miał twarde alibi przesiedział około 6500 dni 150000 godzin kazda godzina ze świadomością ze tego nie zrobił, za taki czyn w wiezieniu skazani są prześladowani , jaką On miał energie ducha.
 • @Husky 21:49:52
  Młody chociaż wiedział za co siedzi , a ten siedzi za friko . :) https://cdnpl1.img.sputniknews.com/images/410/04/4100462.jpg
 • @kula Lis 67 21:28:47
  Skład sędziowski składał się z dwójki sędziów zawodowych i pięciu ławników.
  Sędzia Przewodniczący Mariusz Wiązek, oraz sędzina Beata Konstler.
 • Sprawa rzeczywiście bulwersująca
  Zmarnowali chłopakowi 18 lat życia a w zasadzie całe życie, bo z pewnością dzięki różnym "inteligentnym inaczej" będzie się za nim ciągnęło piętno więzienia, praktycznie życia musi się uczyć od początku, jeśli ktoś spędził za kratkami 18 lat niestety często nie potrafi sobie życia ułożyć. Kto zrekompensuje jego matce, rodzinie udręki tych lat? Ludzie po długoletnich wyrokach często nie potrafią wrócić do normalnego życia, często popełniają przestępstwa by wrócić do więzienia albo popełniają samobójstwa, jak pokazywał to wspaniały dramat "Skazani na Shawshank".

  Ale teraz zapytam cię autorze o manipulacje, jakie tu dokonałeś, ot takie to typowe dla trolli PiS. Co z tą sprawą miał wspólnego sędzia Igor Tuleja, że jego zdjęcie zamieściłeś? Czy on wypowiedział przypisane mu na zdjęciu słowa? PiS może oczerniać, wyzywać, prawda? Właśnie nie, o czym przekonał się Czarnecki dostając zasłużonego kopa ze stanowiska. Czas by i w Polsce ścigać za takie czyny.
 • @Husky 20:54:18
  Komuszy sędziowie, komuszy prokurator, komuszy policjanci - ci którzy go wsadzili nie sprawdzając dokładnie, bo im się nie chciało, a potrzebny był kozioł ofiarny - wszyscy won! Upublicznić ich dane osobowe i adresowe i publicznie napiętnować w świetle kamer. A potem, po konfiskacie ich majątków zagonić do kamieniołomów, aby do końca swoich nędznych dni pracowali od świtu do nocy na odszkodowanie dla tego człowieka, któremu złamali życie i ukradli najlepsze lata. Podobno można ich pociągnąć do odpowiedzialności i trzepnąć po kieszeni.
 • @Husky 21:59:07
  Chłopak został zmuszony biciem do przyznania się do zbrodni. Biciem przez policjantów.
 • @Husky 21:59:07
  Pięknie ukropia i jarmułka . Przekleństwo Polski . Pozdrawiam.
 • @Husky 21:59:07
  Bestie, które tego człowieka tak załatwiły w majestacie prawa, powinny iść odsiedzieć choćby 1/3 tego, co musiała odsiadywać ich ofiara. Nóż się w kieszeni otwiera, gdy widzi się ich niekompetencję połączoną z butą i pogardą dla ludzi.
 • @Zawisza Niebieski 22:03:53
  To jest TWÓJ IDOL ????
  To twarz skqrw...na ......reprezentanta nadzwyczajnej kasty
  Tylko tyle tej mojej manipulacji
  Przykro mi że cię znów uraziłem
  sorry
 • @Zawisza Niebieski 22:03:53
  i jeszcze jedno - nie spamuj ,bo na temat PIS-u masz swoj blog
  Dziennikarzu
 • @kula Lis 67 22:12:30
  Facet dostał 15 lat w Okregowym, debile w Apelacyjnym dołożyli mu do 25 a qurwy z Sadu Najwyzszego odrzucili kasacje...
 • @Husky 22:15:21
  Spokojnie Panowie , nie dajmy się rozgrywać .Pozdrawiam. http://img.wiocha.pl/images/e/4/e4f2576fb0db4b154a93a9fc7d633289.jpg
 • @Husky 21:59:07
  W czerwcu ubiegłego roku zatrzymano Ireneusza M. Prokurator przedstawił mu zarzut popełnienia przestępstwa zgwałcenia ze szczególnym okrucieństwem i zabójstwa piętnastoletniej Małgorzaty K. Od tego czas M. przebywa w areszcie....panie ministrze Ziobro ....9 miesięcy po wykryciu sprawcy ... nie za długo ... pańscy prokuratorzy się zastanawiali ? On był dobrą ofiarą do poprawy statystyki policyjnej. Przede wszystkim odpowiedzialni są prokurator, policja, biegli, bo to oni sprokurowali dowody. Chłopak skończył szkołę specjalna dał się łatwo złamać. Nieprawdopodobne, że mimo zeznań tylu świadków, miał alibi,a jednak został skazany. Powinna być osobista odpowiedzialność za takie pomyłki, ale niestety zapłaci państwo polskie czyli my. Sędziom życzę, żeby spotkała ich stokroć gorsza kara a przede wszystkim, żeby skończyli na śmietniku. Państwo powinno wypłacić co najmniej 100 mln zł odszkodowania. Co to jest 100 mln? To grosze, odpowiadają prezesi spółek Skarbu Państwa.
 • @Husky 22:15:21
  To może inne twarze z nadzwyczajnej kasty,
  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/e/ef/Stanis%C5%82aw_Piotrowicz_VII_kadencja_Kancelaria_Senatu.JPG/800px-Stanis%C5%82aw_Piotrowicz_VII_kadencja_Kancelaria_Senatu.JPG

  http://archiwum.rp.pl/artykul/579701-Sedzia-Andrzej-Kryze-nowym-wiceministrem.html
  Jakie wspaniałe postaci, szczególnie ten drugi i jego ojciec.

  Rzeczywiście nadzwyczajna kasta, a nawet sort, że tak powiem. Prezentują sobą wszystkie ideały prokuratorów PiSowskich.
 • @Husky 22:20:53
  No i El Presidente jak zwykle . :))) http://3.bp.blogspot.com/-WyjWMqYDksk/VVtzpcSVBCI/AAAAAAAAB_s/XnQafZpvvDM/s1600/no%2Bme%2Bchilles%2Bque%2Bno%2Bte%2Bveo.jpg
 • @Zawisza Niebieski 22:24:44
  słuchaj manipulancie raz ci jeszcze powtarzam - Nie trolluj
  ZROZUMIAŁEŚ
 • @kula Lis 67 22:22:35
  Niech teraz te tępe gnoje prawnicze prokuratorzy i sędziowie, bulą ,a jak nie mają, to zostawić minimum na żarcie i wypierdalać z zawodu.
  A najlepiej to za zniszczenie młodemu człowiekowi życia łby na pieniek i transmisja podczas dziennika
  gwarantuję że nie będa się mylić
 • @Husky 21:59:07
  Tam ich było kilkunastu, a prokuratorzy ? sprawa przeszła przez wszystkie instancje do sądu najwyższego włącznie. Z podwyższeniem wyroku z chyba 15 na 25 lat. Rodzina nie miała pieniędzy na prawdziwego papugę,
  a papuga z urzędu to nie papuga.
 • @Husky 22:27:45
  Zadałem ci konkretne pytania, co ze sprawą miał wspólnego prokurator Igor Tuleja oraz czy to on te słowa wypowiedział, że jego zdjęcie tu zamieściłeś. Chyba rzetelny autor wie co robi i nie wstydzi się tego co poczynił. Czytelnik ma prawo zapytać, czyż nie? A może już cenzura obowiązuje jak za dawnych dobrych czasów gdy Polaków skazywali Piotrowicz i Kryże?
 • @kula Lis 67 22:30:20
  Na nagraniu skład sędziowski, który skazał niewinnego Tomasza Komendę.
  https://wiadomosci.tvp.pl/
 • @Zawisza Niebieski 22:03:53
  Zapoznaj z materiałami badawczymi. Bo takie badania już w Polsce były robione ostatnio. Tych tragicznych przypadków w naszym bezmiarze niesprawiedliwości jest multum-setki tego kalibru co opisany i tysiące mniejszego,dziesiątki tysięcy (setki) kalibru jak moje doświadczenia z wymiarem nadzwyczajnej kasty..Ta banda, mafia w togach,za nic nie odpowiada,nic jej nie można zrobić-więc robi co chce i jak chce..
  Pozoruje wymierzanie sprawiedliwości..Jako, że coraz więcej ludzi miało z nimi do czynienia więc taka a nie inna ich ocena..
 • @Zawisza Niebieski 22:32:46
  Kompleks Edypa ?
  Tonący PIS-u się chwyta...
  PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, ...
  Trzeba jeszcze PiS wymawiać z bardzo głośnym naciskiem na P, tak, że mało się nie zaplujesz.
  Fachowo to się chyba nazywa mania prześladowcza ewentualnie obłęd.

  PiS, Kaczyński, PiS, Kaczyński, Pis, Kaczyński, PiS, Kaczyński, PiS, Kaczyński, i... jak długo tak można?

  Ale to już psychoza depresyjno-maniakalna czy coś takiego
  No cóż ja na to poradzić mogę
  Żałosny jesteś
  Myślę, że po jesiennych wyborach wylądujesz w.....
  na 100% .
  Nie bardzo wiem czy śmiać się czy płakać.
 • @Zawisza Niebieski 22:32:46
  O co biega , sitwa to sitwa .Pozdrawiam. http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/416602,przeswietlili-rodzine-sedziego-tulei-gmyz-jego-matka-byla-w-sb.html
 • @Husky 22:38:02
  Obłędu można dostać was obydwu czytając .Pozdro.
 • @kula Lis 67 22:36:07
  Jak podpowiedział Wojciech Cejrowski wsadzić tego prokuratora który oskarzał na 18 lat niewinnego, na tyle samo lat odsiadki plus następne 18 lat rekompensty za zrujnownie życia chłopakowi
 • @Repsol 22:40:02
  8-)))))
  spieramy sie tylko
 • Artykół i większość komentarzy
  jest nie na miejscu. Takie rzeczy dzieją się na całym świecie. Bez szczegółowego przeglądu wszystkich dokumentów tej sprawy nie można obwiniać nikogo. Idąc tą drogą, dziwię się, że nikt o to nie oskarża Putina, a co najmniej Tuska. (Chociaż ja osobiście, optowałbym raczej za Komorowskim).
 • @Casey 22:44:34
  tylko dlaczego wlasnie teraz wyszlo to na jaw
  sad nierychliwy ale sprawiedliwy ?
 • Tomasz Komenda wyszedł na wolność i zabiera głos
  W więzieniu był bity, próbował popełnić samobójstwo. Raz już wisiał, ale koledzy z celi go odcięli. W końcu wrócił do domu, gdzie ma swój pokój. Na obiad zjadł ulubione gołąbki, które zrobiła jego mama. W pierwszym wywiadzie po opuszczeniu więzienia mówi wprost: to był horror.

  Dokładnie 6540 dni. Tyle przesiedział Tomasz Komenda w zakładzie karnym. Wyszedł. Jeszcze nie do końa do niego to dotarło, ale cieszy się wolnościa. - Mam 42 lata, ja po prostu chce żyć. O, tych tutaj sklepów nie było - mówił zaskoczony podczas podróży z więzienia do domu. Dla niego to nowość. Przez 18 lat, które spędził w więzieniu, wiele się zmieniło. Jest optymistą, albo przynajmniej się stara.

  - Urodziłem się po raz kolejny. Myślałem, że mnie tam zabiją. Mam żal do jednej osoby, do sąsiadki
 • @Casey 22:44:34
  Napisz lepiej .Zapraszam .
 • Skazano go były ekspertyzy. Wypowiedzieli się biegli.
  Dowody? Dwa włosy z czapki miały taki sam kod genetyczny jak Tomasz. Zapach czapki, to zapach Tomasza K. Wskazały to dwa specjalnie szkolone policyjne psy. I wreszcie – to kluczowe – odcisk szczęki na ciele ofiary to zęby Tomasza K.

  Za : http://www.gazetawroclawska.pl/wiadomosci/a/skandaliczna-pomylka-w-sprawie-zbrodni-w-miloszycach-od-18-lat-w-wiezieniu-siedzi-niewinny-czlowiek,12990516/

  W takiej sytuacji nie można dziwić się sędziom i ławnikom. Mieli dowód z DNA.
  Pytanie fałszowali eksperci czy pracowali na 'podstawionym' przez policję materiale dowodowym ?
 • @ekoludek 23:00:38
  Wystarczy, że korzystasz ze środków komunikacji miejskiej. Przejedź się zatłoczonym autobusem, a potem tramwajem. Czy będąc w lokalu, na dyskotece, etc.Przynieś potem do laboratorium kryminalistycznego płaszcz lub kurtkę w której w tamtym dniu jeździłeś tramwajem. Zobaczysz ilu osób włosy znajdą się na twoim ubraniu. Czasem wystarczy, że miniesz kogoś na ulicy, i może ci się przyczepić do ubrania czyjś włos. Wiem, że prawdopodobieństwo takiej sytuacji (gdy masz na sobie włos ofiary morderstwa nie jest duże), ale jest różne od zera. Tak naprawdę w sądach powinna obowiązywać zasada domniemania niewinności dopóki nie udowodni się winy ponad wszelką wątpliwość. A u nas w kraju jest odwrotnie. To ty musisz udowadniać że nie zrobiłeś czegoś o co Cię tylko posądzają. No i jak masz to udowodnić skoro jesteś zatrzymany w areszcie i nawet nie wolno ci się z nikim kontaktować?
 • @kula Lis 67 23:04:36
  W cytowanym artykule wyraźnie pisze, że 4 BIEGŁYCH ekspertów z różnych dziedzin i ich ekspertyzy - to było podstawą oceny dowodów i skazania.
  W takiej sytuacji nie można dziwić się ławnikiem i sędziom, że uznali faceta za winnego. Nagonka Husky'ego na sędziów jest nie na miejscu.
 • @ekoludek 23:20:17
  Na szczęście opinię biegłych z Wrocławia w mojej sprawie o odszkodowanie sąd odrzucił, to byli tacy i ci sami biegli. Więc nie pisz i powiastek o tych biegłych.
 • @Repsol 22:38:46
  No cóż w naszej polityce mamy masę dzieci ludzi dawnego systemu, weź np. Beatę Kempę, red. Ziemkiewicza i innych, to też resortowe dzieci. po obu stronach mamy ludzi dawnego systemu, tylko, że niektórzy ślepi na jedno oko. Wykrzykują innym wady, które sami mają. A tak przy okazji, czy dzieci mają odpowiadać za czyny rodziców?
 • # autor: żydowskie sądy i żydzi (wszyscy razem) wynocha z POLSKI!
  odszkodowanie i zadośćuczynienie, dla Tomasza Komendy w całości powinien zapłacić międzynarodowy żyd, zarejestrowany jako #Israel.

  Żydek Daniels tzw Dyzma, sam wyjawił, że w POLSCE (znajdującej się pod żydowską okupacją), POLACY są traktowani w tzw żydowskich sądach, na terytorium okupowanej przez żydków POLSKI, inaczej LECHII, na podstawie żydowskich talmudycznego prawa, czyli nakazów/zakazów talmudu!
 • @kula Lis 67 23:31:33
  Biegłych można dobierać, by wyrazili to, co chce prokurator. Patrz wypadek Beaty Szydło, gdzie mieliśmy odpowiedni dobór "biegłych" w tym panią związaną z PiS co miała podważyć wiarygodność świadków, co nie potwierdzali zeznań BOR. Mieliśmy działania wyłączające odpowiedzialność BOR do osobnego śledztwa, by sprawa się przedawniła. Do manipulacji w prokuraturze są całe gotowe schematy.
 • @Zawisza Niebieski 23:57:55
  PiS niszcząc niezależne sądownictwo nie tylko wystawił na szwank bezpieczeństwo naszego kraju ale po prostu upokorzył Polskę


  Sami "faszysci"

  https://pbs.twimg.com/media/DYY9-vsVoAACvJB.jpg
 • @ekoludek 23:20:17
  Jak sędziowie różnych instancji mogli na to pozwolić?

  Gdyby wtedy w 2003 roku sąd uniewinnił Tomasza Komendę, wylałaby się na niego fala hejtu...tak tłumaczył błąd kolegów pan sędzia dzisiaj.

  Czyli tamten sąd skazał niewinnego człowieka nie przez błąd, a ze strachu? Byłoby to gorsze, niż wyobraźnia przewiduje...
  Czyli sąd najwyższy uniewinnił pana Topyłe bo bał się fali hejtu ze strony kasty sędziowskiej. To tak w skrócie mógł napisać w uzasadnieniu SN.
 • @Zawisza Niebieski 22:03:53
  „. Co z tą sprawą miał wspólnego sędzia Igor Tuleja, że jego zdjęcie zamieściłeś?”

  W zasadzie, za takie oczernianie też można posiedzieć i słono zabulić. Dziwię się, że admini nie utrącili tej notki, bo to ordynarna potwarz, podlegająca penalizacji ni mająca nic wspólnego z wolnoscią słowa.
 • @reflexión 08:41:59
  // Co z tą sprawą miał wspólnego sędzia Igor Tuleja, że jego zdjęcie zamieściłeś?//
  juz to wyjasnialem
  poczytaj
 • straszne
  na szczęście p. Tomasz ma rodzinę,która nigdy w niego nie zwątpiła - niech go dobrzy ludzie i Pan Bóg mają w swojej opiece

  A co do sprawców tego sądowego prawie morderstwa - pod sąd i żeby z pierdla nie wyszli

  pozdr
 • @Husky 07:51:30
  80 lat okupacji i selekcji negatywnej. Te świnie są wszędzie. Od 80 lat demolują nam państwo we wszystkich dziedzinach.

  https://www.polskieradio.pl/42/5351/Artykul/1658308,Dlaczego-Polska-spada-w-miedzynarodowych-rankingach-szkol-wyzszych
 • @Husky 21:34:45
  Tam było kilkunastu świadków, którzy zeznawali o jego niewinności, ale wymiar sprawiedliwości chciał się wykazać skutecznością w ujęciu i ukaraniu sprawcy a innego kozła ofiarnego nie miał.
 • @wercia 09:56:01
  Oto postżydokomusze mafijne sądy, prokuratury i policja. A czy wszystkie dupki usprawiedliwiające samosądy w więzieniach na ludziach oskarżonych o gwałt mogą chociaż odszczekać swoje poglądy? Ten człowiek został na lata wrzucony może między najgorszych oprawców dowartościowujących się tzw. wymierzaniem sprawiedliwości za kratami i oprócz lat bezpodstawnego więzienia mógł być poddawany najgorszym torturom, bo mu przyczepiono etykietę najgorszego przestępcy seksualnego. Czy śledczy, sędzia, prokuratorzy i adwokaci, którzy spartaczyli swoją robotę mogą zastąpić go na dalsze odsiadywanie zasądzonej mu kary a ich pensje i emerytury wraz z odszkodowaniem za zniszczone życie mogą wpływać na konto tego człowieka? Każdy powinien odpowiadać za swoje uczynki po równo!!! Jest przecież "demokracja" Więc cały łańcuszek idiotów dopuszczających takie "pomyłki" policyjno-prokuratorsko-sądowe powinien bez wyjątku odsiedzieć w identycznych warunkach identyczny wyrok!!! W USA mówią, ze lepiej wypuścić na wolność dziesięciu winnych jak zamknąć niesłusznie jednego niewinnego. I mają rację. Wydobywcze areszty niczemu nie służą, facet jest podejrzany więc o wiele korzystniej dla sprawy jest go wypuścić i obserwować, pozakładać podsłuchy, śledzić itp. Wsadzenie go do więzienia z nadzieją że się przyzna jest idiotyczne... ale roboty jest mniej i można sobie kawę pić w biurze zamiast łazić za podejrzanym.
 • @kula Lis 67 21:35:34
  Przegrany -prokurator- nie płaci kosztów zastępstwa prawnego. Idą one na konto Skarbu Państwa czyli podatników. Adwokat z urzędu czy śpi czy leży dostaje stawki urzędowe określone przez Ministra Sprawiedliwości. Tylko ten człowiek, który zastępował chłopaka w sprawie musiał być albo bardzo nieudolny albo bez sumienia. To nie był proces poszlakowy, bo zeznawało kilkunastu świadków na jego korzyść. Odszkodowanie nie przywróci mu złamanego życia i nie naprawi szkód psychicznych wynikłych z niesprawiedliwego pozbawienia wolności a także konieczności przebywania z różnymi psychopatami.
 • @MacGregor 09:34:24
  To rodzice ofiary zwrócili się o ponowny proces bo im od początku coś nie pasowało, dręczyły wyrzuty sumienia, że niewinny siedzi a prawdziwy morderca na wolności..
 • @wercia 10:12:49
  Ta paranoja w tzw. wymiarze sprawiedliwości to "dziecko" Adama Strzembosza.
 • @ekoludek 23:00:38
  Od początku było wiadomym, że była prowadzona przez dwóch mężczyzn, to dlaczego został skazany jeden - absolwent szkoły specjalnej, który miał świadków, że nie był na miejscu zbrodni? Wątpliwości rozstrzyga się na korzyść oskarżonego. Jeżeli opinie budzą wątpliwości, to sąd powinien zlecić przeprowadzenie opinii innym biegłym, biegli nie są niepokalanie poczęci i mogą pisać, co chcą -zgodnie z wiedzą i zasadami sztuki zawodowej. Są tylko ludżmi mniej lub bardziej uczciwymi.
 • @wercia 10:59:01
  Mój stan zdrowia stwierdziła pani sławna ze swych wydawanych za opłatą "opinii" sprzecznych ze stanem faktycznym "prof"? biegła sądowa z Wrocławia w ogóle mnie nie widząc.Taka to była z niej "Kaszpirowska", jasnowidzka. Wydaną opinię sąd wyrzucił do kosza, to samo zrobił z opinią biegłych z Zakł. Med. Sądowej z Krakowa. Dopiero prawidłową opinię wydała Akademia Med. w Gdańsku. Także kłania się "badanie" DNA u Olewnika przez biegłą sądową było o tym głośno w mediach i prasie.
 • Autor
  Rozmawiałam z adwokatem, który zrezygnował z wykonywania zawodu po tym jak Sąd Najwyższy oddalił mu kasację, bo nie w tym punkcie napisał o przyczynach jej wniesienia. Przepisy o kasacji są tak bzdurne, że nawet gdy jest ona obiektywnie uzasadniona- jest oddalona z przyczyn formalnych. Zdaje się, że Ziobro o tym nie wie skoro nie wnosi poprawek do procedur. Praktycznie w SN odbywa się to tak, że siedzi urzędniczka-prawnik i sprawdza według formularza co tam w którym punkcie się zarzuca tzw. przedsąd i wywala zaniedbania w jej ocenie. Wtedy SN nawet nie zajmuje się sprawą.
  Ten mój znajomy adwokat przeszedł wszelkie zawody prawnicze (prócz notariatu) był już na emeryturze, ale wykonywał zawód.
  Kasacja w obecnym stanie prawnym to twór dający możliwości do wszelkich nadużyć. Jeszcze za PO te nadużycia (korupcje) wykryto, ale sprawa ucichła. Chodziło o te kasacje, gdzie za pieniądze można było sprawę załatwić.
 • @Zawisza Niebieski 22:32:46
  Krajewski prezentuje notatkę ABW z 2012 r., która opisuje gdański układ w sądownictwie! WIDEO We wrześniu 2012 roku, po upadku Amber Gold, funkcjonariusze operacyjni ABW otrzymali informacje odnośnie ewentualnej korupcji dotyczącej wymiaru sprawiedliwości i prokuratorów z prokuratury gdańskiej powiedział na antenie telewizji wPolsce.pl Jarosław Krajewski, wiceprzewodniczący komisji ds. wyjaśnienia afery Amber Gold. W studiu odczytał fragmenty odtajnionej notatki ABW. W środowisku Trójmiejskich prawników do kilku lat uchodzi za osobę stojącą na czele tzw. gdańskiego układu w sądownictwie [sędzia - przyp. red.]. Ma odpowiadać za ustawianie wyroków sądowych w zakresie postępowań cywilnych i karnych, w tym m.in. środka zapobiegawczego w postaci aresztu czytał fragment notatki ABW poseł PiS. A to nie wszytko.

  Jest informacja o jednej z kancelarii, która ma pośredniczyć w przekazywaniu łapówek w postaci sum pieniężnych dla sędziego oraz negocjujcie z klientami koszty odstąpienia od aresztu lub też wydania bardziej korzystnego wyroku dodał poseł.

  Ważną część układu jest także sąd gospodarczy, w którego skład wchodzą nieuczciwi sędziowie. (…) Ostatnią znaczącą osobą w powyższym układzie jest prokurator, który wedle uzyskanych informacji czasami odstępuje od wnioskowania o dany środek zapobiegawczy, lub też innym razem celowo występuje o jego nadanie, aby podnieść stawkę negocjacyjną kancelarii przytaczał dalszą część notatki. W jej treści jest też informacja, że… należący do owego układu sędzia z prokuratorem mieli nabyć za przysłowiową złotówkę z salonu dwa fabrycznie nowe samochody.

  Mogę Państwa zapewnić, że to są samochody dwóch bardzo drogich marek zaznaczył prowadzący rozmowę red. Wojciech Biedroń.

  Poseł mówił, że po takich informacjach powinny być podjęte jakieś działania, ale ich nie podjęto.

  Po tych informacjach one powinny być zweryfikowane. (…) Niestety takich działań nie podjęto mówił poseł.

  Jarosław Krajewski powiedział też, że komisja Amber Gold po zakończeniu badania wątku dot. pracy służb specjalnych zajmie się składaniem zawiadomień o możliwości popełnienia przestępstwa.

  Mogę zapowiedzieć, że po zakończeniu wątku dotyczącego pracy służb specjalnych ws. Amber Gold komisja będzie się zajmowała zawiadomieniami do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez osoby, które w naszej ocenie popełniły przestępstwo zdradził.
  Ps..Nic dodać, nic ująć POprostu nadzwyczajna kasta !
 • Wercia
  No i złodziej, pospolity przestępca nadal będzie sądzić złodziei takich jak on sam. Kuriozum na skalę cywilizowanego świata! Tylko w Polsce może sędzia złodziej, przestępca sądzić sobie podobnych. Wszyscy postżydobolszewicy oraz ich miot z prokuratur i sądów WON! Tylko opcja ZERO!-- Sędzia ukradł element wiertarki. Jest wyrok. SN znów postanowił zadziwić Polaków. Karę obniżenia wynagrodzenia o 20 proc. na okres dwóch lat wymierzył dziś Sąd Najwyższy w sprawie dyscyplinarnej szczecińskiego sędziego obwinionego o to, że ukradł ze sklepu element wkrętarki. Tym samym SN zmienił wyrok sądu I instancji wydalający sędziego z zawodu. Sędzia Sądu Okręgowego w Szczecinie Paweł M. był obwiniony o popełnienie wykroczenia stanowiącego jednocześnie "przewinienie dyscyplinarne - uchybienie godności urzędu" polegające na tym, że 30 czerwca 2016 r. w sklepie w Szczecinie dokonał kradzieży mienia w postaci "przegubowego łącznika wkrętarki z pinem na kwotę nie większą niż 95,29 zł". Obrona sędziego wskazywała, że 95 zł kosztował cały zestaw elementów do wkrętarki, zaś "łącznik" będący przedmiotem sprawy był wartości około 8 zł. Karę obniżenia wynagrodzenia o 20 proc. na okres dwóch lat wymierzył dziś Sąd Najwyższy w sprawie dyscyplinarnej szczecińskiego sędziego obwinionego o to, że ukradł ze sklepu element wkrętarki. Tym samym SN zmienił wyrok sądu I instancji wydalający sędziego z zawodu. W uzasadnieniu orzeczenia sędzia Katarzyna Tyczka-Rote wskazała, że SN uwzględnił zarzut odwołania dotyczący "rażącej niewspółmierności wymierzonej kary". Przy ocenie według aktualnych stawek wynagrodzenia obwiniony za ten czyn, za który każdy inny obywatel zapłaciłby 100 zł mandatu, zapłaci około 50 tys. zł. Wydaje się, że taka sankcja jest sankcją adekwatną i bardziej dostosowaną do charakteru czynu powiedziała sędzia SN.


  Ps..Złodziej to złodziej i nie jest ważne czy ukradł 8zł czy 100zł, to na zawsze i ciągle złodziej. To jest jeden z tych biednych sędziów co to żyją na prowincji za 10 tyś. Jak on teraz przeżyje za 8 tyś to nie wiem, chyba będzie musiał dalej kraść. Sędzia jest tylko o 20% mniejszym złodziejem od 100% złodzieja. Obaj się świetnie dogadają na sali rozpraw."....panie sędzio przecież nie wsadzi mnie pan do więzienia, przecież pan też kradł, i nie siedzi". Potrzebna pilna poprawka do ustawy o sądownictwie Nawet najmniejsza kradzież, korupcja (oczywiście udowodniona) skutkuje wyrzuceniem sędziego, prokuratora, adwokata z zawodu. Bezwzględnie! Oni nie są w stanie zrozumieć, że ci sędziowie po prostu nie muszą pracować jako sędziowie. Oni są przekonani, że taki człowiek nie może pracować jako np. kanar, albo sprzedawca w Biedronce (z Biedronki za kradzież od razu by go wywalili więc to zły przykład. Mam nadzieję, że wkrótce się to zmieni. To przecież jest takie proste. Nikt tych ludzi przecież za kradzież nie chce skazać na karę śmierci lub ciężkiego więzienia, oni tylko mają zmienić pracę, wziąć kredyt przecież to nie koniec świata.
 • @kula Lis 67 15:02:54 PS..
  To sędzia Paweł Marycz się śliznął (używając terminologii więziennej).....
 • @kula Lis 67 15:02:54
  Jak człowiek zdolny do takiego czynu, czyli pospolity złodziej (o takiej moralności) będzie prowadzić sprawy sądowe i oceniać postępowanie innych ludzi? SN powinien sobie zadać pytanie: czy sędzia Rzeczpospolitej może być złodziejem ? Jeżeli chcemy upodlić Rzeczpospolitą, to tak !! Powinna być jakaś tabela utworzona, jakie kwoty i w jakim odstępie czasu może ukraść sędzia żeby uniknąć kary. I do jakiej kwoty nie musi zwracać ukradzionego mienia. Żeby np. taki Topyła wiedział, czy musi oddać 50 zł czy nie musi.
 • @wercia 12:19:29
  Głośną sprawą Tomasza Komendy zajmą się w Łodzi. Prokuratura Okręgowa w Łodzi będzie prowadzić śledztwo ws. nieprawidłowości w postępowaniu przeciwko Tomaszowi Komendzie. Mężczyzna został skazany na 25 lat więzienia za rzekome zabójstwo i zgwałcenie 15-latki. Po 18 latach wyszedł z więzienia, bo według śledczych nie popełnił tej zbrodni. O tym, że to łódzka prokuratura okręgowa będzie prowadziła śledztwo, poinformował dziś jej rzecznik Krzysztof Kopania. Jak wyjaśnił, Prokuratura Okręgowa została wyznaczona do przeprowadzenia śledztwa w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych prowadzących postępowanie, dotyczące zabójstwa i zgwałcenia małoletniej, do którego doszło 31 grudnia 1996 roku. Zakończone ono zostało bezzasadnym skierowaniem aktu oskarżenia przeciwko mężczyźnie oraz jego bezpodstawnym skazaniem na karę 25 lat pozbawienia wolności. Przypomniał, że postępowanie w związku z zabójstwem i zgwałceniem 15–latki początkowo prowadziła Prokuratura Rejonowa w Oławie, a następnie Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu. Przede wszystkim będziemy ustalać, czy nie dochodziło do tworzenia fałszywych dowodów, które ukierunkowywałyby postępowanie przeciwko osobie niewinnej, bądź zatajania dowodów niewinności. Sprawa będzie badana także pod kątem ewentualnego poplecznictwa i bezprawnego pozbawienia mężczyzny wolności powiedział. Dodał, że w pierwszej kolejności prokuratorzy będą się zapoznawać z materiałem dowodowym, który zawiera się w 50 tomach. Następnie przystąpią do realizacji własnych czynności.
 • @wercia 12:19:29
  Czy „roztargnienie” to już choroba zawodowa sędziów? Kolejna skandaliczna decyzja Sądu Najwyższego. Sąd Najwyższy uznał, że sędzia może kraść i dalej skazywać ludzi, również za kradzieże. Sąd dyscyplinarny SN zmienił wyrok usuwający z zawodu sędziego Pawła M., który ukradł element wkrętarki. Obrońca sędziego korzystał z utartej ścieki – sędzia zabrał rzecz ze sklepu przez „roztargnienie” i „z przepracowania”. Sędziowie SN uznali, że sprawę załatwi kara finansowa. Obwinionym o kradzież elementu wkrętarki ze znanej sieci sklepów sędzia wydziału karnego Sądu Okręgowego w Szczecinie nadal będzie orzekał m.in. w sprawach o kradzieże. W swojej 20-letniej karierze w todze ma on na swoim koncie wyroki skazujące za zabór mienia. Sędzia stanął przed sądem dyscyplinarnym po tym, jak w 2016 r. został przyłapany na gorącym uczynku, gdy wynosił ze sklepu element wkrętarki (łącznik) za który nie zapłacił. W listopadzie Sąd Apelacyjny w Gdańsku dyscyplinarnie usunął z zawodu sędziego Pawła M. Dodatkowo ten sam sąd uznał, że do czasu uprawomocnienia się wyroku sędzia zostanie zawieszony w swoich czynnościach oraz zmniejszył jego zarobki na ten sam okres o jedną czwartą. Sędzia odwołał się od tej części wyroku, która decydowała o wyrzuceniu go z zawodu i sprawa ta trafiła do Sądu dyscyplinarnego w Sądzie Najwyższym. Trójka sędziów z Marianem Bulińskim na czele uznała, że usunięcie z zawodu jest karą zbyt surową. Sędziowie uznali, że sędzia ukradł element wkrętarki ale usunięcie go z zawodu to kara zbyt surowa. Wystarczy ukarać go obniżeniem zarobków o jedną piątą przez dwa lata uznał SN. W stanie wojennym Buliński był sędzią Sądu Pomorskiego Okręgu Wojskowego w Bydgoszczy oraz Sądu Warszawskiego Okręgu Wojskowego. Skazywał opozycjonistów, w tym w styczniu 1982 r. kuriera Ogólnopolskiego Komitetu Strajkowego Wiesława Ratkiewicza na 3,5 roku więzienia. Był również przewodniczącym składu sędziowskiego, który skazał na rok więzienia dwóch mieszkańców Kętrzyna za rozlepianie antykomunistycznych plakatów. Podczas rozprawy obrońca sędziego szczecińska mecenas Marta Lis-Ciszek jego znajoma z sal sądowych stwierdziła, że sędzia zjawił się w sklepie jedynie dla zabicia czasu, a nie dla dokonania kradzieży. Zaznaczyła, że w tym sklepie był znany, czasem bywał tam 2-3 razy dziennie. Zawsze płacił, nawet za podkładki filcowe stwierdziła mecenas. Przekonywała, że w czerwcu 2016, gdy sędzia zabrał tę „feralną małą rzecz” za mniej niż 100 zł ze sklepu, zmagał się ze stresem w czasie „kiedy środowisko sędziowskie było już mocno dyskredytowane” w mediach i przez władze. Przepracowanie i choroba osób najbliższych, wpływają na możliwość naszej koncentracji i na to, że nasze myśli są zupełnie gdzie indziej - stwierdziła mecenas. Przytaczała też opinię służbową o sędzim M., z której miałoby wynikać, że to bardzo dobry sędzia i prawnik o wysokiej kulturze bycia. Sam obwiniony stwierdził, że zrobił głupotę z roztargnienia i stresu. Stwierdził, że nie zaryzykował by swojego całego życia zawodowego dla takiej, ani żadnej innej rzeczy. Z kolei zastępca rzecznika dyscyplinarnego Mariola Głowacka stwierdziła, że odwołanie się sędziego od wyroku jest bezzasadne. Sędzia został zatrzymany przez ochroniarzy sklepu po wyniesieniu skradzionej rzeczy najpierw próbował ukryć skradziony przedmiot a później, gdy mimo to została ona odnaleziona u niego w plecaku, przyjął mandat i zapłacił grzywnę. Warto dodać, że sędzia usiłował powstrzymać ochronę sklepu przed wzywaniem policji oraz przedstawiał swój immunitet sędziowski. Jak wskazała sędzia Głowacka na podstawie dokumentacji z SO w Szczecinie, obwiniony był zaledwie średnio przepracowany, jak inni sędziowie, którzy tam orzekają. Wskazała też, że sędzia bronił się roztargnieniem, które miał wywołać telefon, który musiał odebrać, gdy zabierał z półki element wkrętarki. Monitoring nie potwierdził, by sędzia zajmował się w tym czasie telefonem. Tą całą argumentację strony obwiniającej oraz wyrok sądu dyscyplinarnego I instancji Sąd Najwyższy przekreślił swoim wyrokiem. Okazało się, że sędzia nawet nie musiał płakać na sali sądowej ani wypowiadać swoich kwestii łamiącym się głosem, jak to miało miejsce przy uniewinnieniu sędziego Mirosława Topyły, który zabrał z lady sklepowej 50 zł należące do starszej kobiety.
  Ps..Nie wyobrażam sobie sytuacji jak ta "choroba" tj, roztargnienie rozleje się na cały nasz biedny Kraj. Wówczas każdy z nas przez " roztargnienie" weźmie sobie ze sklepu to co mu pod rękę się nawinie. Litości ...a co na to nasi dowodzący państwem ? 3 razy dziennie bywał w tym sklepie ? ... i to z nudów ? ... olaboga ... to ja mu współczuję nie miał co robić .. zanudzał się ? ... "obrońca sędziego szczecińska mecenas Marta Lis-Ciszek - jego znajoma z sal sądowych - stwierdziła, że sędzia zjawił się w sklepie jedynie dla zabicia czasu, a nie dla dokonania kradzieży. Zaznaczyła, że w tym sklepie był znany, czasem bywał tam 2-3 razy dziennie."... dalej mówi mecenas .. Przepracowanie i choroba osób najbliższych, wpływają na możliwość naszej koncentracji i na to, że nasze myśli są zupełnie gdzie indziej - .. Człowiek który ma masę obowiązków nie ma czasu zjeść śniadania ... a on chodził 2 - 3 razy dziennie do tego sklepu z nudów ? ... To wyjaśnienie jest tak puste, i denne, że aż nie pasujące do mecenas ... Zobaczcie za jakich durniów maja nas sądy ? ... Ta sprawa powinna wejść z powrotem na wokandę włącznie z wszystkimi umorzonymi sprawami sędziów, prokuratorów i mecenasów. Masakra jak długo jeszcze będziemy utrzymywać taki stan. Panie Ziobro do roboty! Zlikwidować złotych bożków złodziei i nieudaczników. Polska nie zasługuje na to żeby garstka oburzonych utrudniała reformy. Natychmiast zlikwidować prokuratorski, sędziowski, prokuratorski, poselski i każdy inny immunitet od skutków kradzieży, chuligaństwa, wykroczeń lub przestępstw drogowych i w ogóle wszelkich czynów zabronionych przez Kodeks Karny! To skandal, żeby sędziowie popełniali przestępstwa. Nie chcemy takich sędziów. Won z zawodu! Także tzw "stan spoczynku", emerytury na ogólnych zasadach czyli ze składek na ZUS.
 • @kula Lis 67 21:23:41
  jeśli ma dostać 2 miliony odszkodowania,

  to w Polsce z całą pewnością jest ze sto tysięcy gotowych pójść na te 18 lat do paki za taką nagrodę.
 • @Husky 22:54:09 hipokryzja
  polega na tym, że wielu chętnie poszłoby za kraty, gdyby warunki były tam takie, jakie być powinny, niekoniecznie takie, jakie ma Breivik,

  ale w istocie więźnia to katownie, gdzie wszystko dozwolone, jak w Abu Ghurajb, które ludzi przekształcają w zwierzęta,

  a potem te dzikie bestie wypuszczają między ludzi,

  i głupie społeczeństwo na to wszystko pozwala
 • @kula Lis 67 15:02:54
  zaraz, zaraz, a ile dostaje sąsiad, który złośliwie obłamał mi wycieraczki w samochodzie, bo zaparkowałem na miejscu, z którego on lubi korzystać ?

  czemu w spółdzielniach mieszkaniowych wolno łamać prawo, uchodzą nawet czyny zgrożone karą do lat 10 ?
 • all
  Ja miałam praktyki w najcęższych zk. tam gdzie wcześniej wykonywano
  karę śmierci (Wronki) poznałam skazanych i funkcjonariszy zwanych klawiszami i innych nie napiszę o tym, czego się dowiedziałam, niech piszą funkcjonaiuszze i skazani.
 • @wercia
  Takie zachowania to nie sporadyczne wyskoki sędziów z nadzwyczajnej kasty. Do tej pory nie odpowiadali kompletnie za nic. Czy zostali rozliczeni za niecne, haniebne wyroki w wyniku których na Rakowieckiej, Klęczkowskiej, Łączce grzebano potajemnie bohaterów wolnej Polski. Dlaczego do tej pory mordercy w togach sędziowskich nie ponieśli żadnej kary, a państwo polskie wypłacało im emerytury, jak Wolińskiej, Morelowi i wielu innym. Bezkarnie i bez skrupułów skazywano na śmierć. To z takiego pnia zaczęła wyrastać nadzwyczajna, bezkarna kasta sędziowska. Za dyspozycyjność i działanie na telefon wytworzyli swoistą mentalność. Wyzbyci jakichkolwiek oporów przed łajdactwem stworzyli prywatny folwark sędziowski. Prawo ich nie obowiązywało. Dlatego wszelkie wykroczenia prawne, kradzieże, kolizje i śmiertelne wypadki po pijaku stawały się normą. W pewnym czasie ministrem MS miał być sędzia sprawca poważnego wypadku drogowego. Brak jakiejkolwiek przyzwoitości, kontroli i odpowiedzialności za czyny popełnione wyzwolił w tych ludziach odruch sobiepaństwa i szkodzenia porządkowi prawnemu państwa. Na szczytach tej kasty mieliśmy i mamy do czynienia z Rzeplińskim, Gersdorf, Żurkiem i wielu innymi "niecnymi sędziowskimi tuzami" Czas wreszcie temu położyć kres i pociągać ich do odpowiedzialności prawno-karnej. Odrodzenie powagi sądu i zawodu sędziowskiego nastąpi dopiero po uprzątnięciu sędziowskiej stajni Augiasza.
 • @ekoludek 23:20:17
  masz

  Nakaz zatrzymania Tomasza Komendy podpisał w 2000 r. ówczesny prokurator Stanisław Ozimina. - Przejąłem tę sprawę w stanie, gdy nie było żadnych perspektyw na ujęcie kogokolwiek. Z czasem wpłynęły dwie opinii dotyczące włosów i czapki oraz śladów zębów na zwłokach dziewczyny. Wskazywały one może nie jednoznacznie, ale z wysokim prawdopodobieństwem na Tomasza Komendę – mówi dziś śledczy. Co napisano w ekspertyzie? Jak ujawniła "Gazeta Wrocławska", była ta "opinia wstępna", w której czytamy, że ślady ugryzienia na ciele Małgosi pochodzą od zębów Tomasza Komendy lub innej osoby, która ma "zbieżny układ i zniekształcenia zębów"

  To przesądziło o zatrzymaniu mężczyzny. - Było prawdopodobieństwo, że to on. Nie mogłem tego odłożyć ad acta. Policjanci zatrzymali Tomasza Komendę. Podczas pierwszego przesłuchania, które przeprowadziłem, przyznał się do winy – mówi Ozimina.

  Tomasz Komenda twierdzi, że przyznał się, ponieważ w czasie przesłuchania został pobity. - To nieprawda. Na ciele nie miał żadnych obrażeń, które by na to wskazywały. Byłem zaskoczony, gdy dziś czytam o pobiciu w czasie przesłuchania. On się wcześniej na to nie skarżył – broni się Ozimina. I podkreśla, że nie było nacisków, by zatrzymać sprawcę zabójstwa i gwałtu. - Nie było presji, ale ta sprawa była na cenzurowanym, kolejni prokuratorzy dostawali dyscyplinarki, ja też, choć nie mogę się z tym do dzisiaj pogodzić – dodaje były śledczy.

  Nie było bezpośrednich dowodów winy

  https://wiadomosci.wp.pl/wsadzil-tomasza-komende-za-kraty-dzis-zrobilbym-to-samo-6230866763650689a
 • @Husky 07:51:30
  Jak sędziowie różnych instancji mogli na to pozwolić?

  Husky masz nikłe pojęcie o sądownictwie. Sędziowie mieli na stole: dowód z DNA, dowód w postaci śladu ugryzienia na ciele ofiary oraz dowód zapachowy. Za każdym z tych dowodów stał ekspert ( biegły) który to potwierdzał. Razem 4 biegłych. A przypominam, że dowód z DNA wystarcza by stwierdzić czyjeś ojcostwo. Nie można się dziwić sędziom i ławnikiem, że skazali człowieka. W oparciu o takie dowody 99% sędziów i ławników wiązałoby faceta. Pytanie brzmi kto takie zmanipulowane dowody przedłożył biegłym do oceny ?
 • @wercia 10:59:01
  Wersja. Zeznania świadków przeciwko dowodowi z DNA ( najmocniejszy z możliwych) , dowodowi w postaci ugryzienia i zapachowemu. Czterej biegli i ich opinie przesądziły w tej sprawie. Nie mogło być inaczej. Sąd miał pominąć tak mocny dowód materialny jak DNA i opinię biegłych d o niego bo byli świadkowie ?
 • @ekoludek 20:58:48
  Lepsza kasta, czyli tzw. "wymiar sprawiedliwości" w sprawie Tomasza Komendy osiągnął poziom swoich "najlepszych" stalinowskich tradycji, z których się wywodzi! Sędziowie nie słyszeli też zeznań kilkunastu świadków, którzy potwierdzili, że Komenda w momencie zabójstwa był w zupełnie innym miejscu? Przestań się ośmieszać. Wszyscy piszą ile powinien dostać odszkodowania jak dla mnie nie ma pieniędzy mu za stracenie najlepszych lat życia. A sprawa powinna być nagłaśniana nie pod kątem odszkodowania a pociągnięcia do odpowiedzialności tych którzy to zorganizowali to kolejny przykład po morderstwie Iwony Cygan gdzie lokalny układ sędzia policja prokuratura wrabia kogoś niewinnego i to oni powinni zostać przykładzie ukarani a ich dane osobowe podane do wiadomości publicznej. To oni od początku wiedzieli że to nie Komenda lecz synek ich koleżki miejscowego zarobasa to zrobił. Niestety tak jest w całej Polsce lokalny układ może wszystko i czas najwyższy z tym skończyć !!! Zaczął bym od odebrania prokuratorowi i sędziom skazującym emerytur i przekazywania ich w całości dla tego człowieka. Odszkodowanie z majątku wspomnianych wyżej. Obciążyć równo i solidarnie: prokuratora (który nawet nie przeczytał akt) i sędziów. Czyli komornik, licytacja, zablokowanie kont itd.
 • @ekoludek 20:52:01
  ślady ugryzienia na ciele Małgosi pochodzą od zębów Tomasza Komendy.... lub innej osoby, która ma "zbieżny układ i zniekształcenia zębów"
 • @Husky 17:46:45
  Husky to kompletnie tego nie rozumiesz. I co adwokat p. Komedy nie podnosił tych okoliczności w procesie? A biegli sądowi co Twoim zdaniem zeznali do protokołu z rozprawy ? Myślisz, że biegli mieli wątpliwości ? Gdyby tak było facet nie zostałby skazany. Tutaj winnych nie należy szukać wśród sędziów i ławników.
 • @Husky Sąsiadka która go wrobiła poświadczając nieprawdę powinna już siedzieć a majątek licytować
  Dziekan izby adwokackiej powiedział ... Tylko czy jedną z przyczyn tragedii p.Tomasza nie było ,"przypadkiem'' reprezentowanie go przez "obrońcę z nierządu'' ? Obrońcę (?), który kazał mu milczeć, zamiast upominać się o dowody, świadków (dzisiaj wiemy, że p.Tomasz był w trakcie morderstwa we Wrocławiu w kilkunastoosobowym towarzystwie, które już 18 lat temu złożyło zeznania)... Matoł - obrońca zapewne jest już zacnym członkiem "palestry''. Jego lenistwo i niechciejstwo kosztowało p.Tomasza 18 lat. Może więc p.dziekan przedstawi nam tego "obrońcę'' ? Może ten obrońca "dorzuci się'' do odszkodowania ? Teraz konkrety, kto powinien zapłacić grube odszkodowanie temu niewinnemu człowiekowi ano ci, którzy wtedy sprawowali władzę czyli ludzie SLD, ministrem był Miler, prezydentem był Kwaśniewski. A kto sterował ministerstwem sprawiedliwości ano Grzegorz Kurczuk (SLD) zajmował stanowiska ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego w rządzie Millera. A co ciekawe odbył studia doktoranckie w zakresie nauk politycznych w Moskwie, kształcony u samego źródła czerwonego syfu. Była też Barbara Piwnik prokurator generalny w gabinecie Millera. A w rządzie Belki ministrem sprawiedliwości był Andrzej Kalwas i Marek Sadowski. To ci ludzie są winni i oni powinni zapłacić!
 • @ekoludek 21:19:32
  //Tutaj winnych nie należy szukać wśród sędziów i ławników.//
  roztargnienie
 • @ekoludek 20:52:01
  Z tego co udało mi się wyczytać, bo sprawę zna tylko parę osób. Świadkowie pod przysięgą stwierdzili, że chłopak był w czasie kiedy dokonywano morderstwa i gwałtu w innym miejscu. Pytanie dlaczego sąd nie wziął tego pod uwagę? Ano pewnie z oczu mu jakoś, jakoś źle patrzyło. Udowodnić całej ekipie tj. policjantom, prokuratorowi składowi sędziowskiemu, zaniechanie, niedbalstwo, wymuszanie zeznań, wręcz matactwo. Po sprawie zasądzić na rzecz poszkodowanego dożywotnią rentę i odszkodowanie z majątków tych urzędasów,im pozostawić do życia najniższe emerytury. Tylko takie zadośćuczynienie wstrząśnie tymi środowiskami. Zaznaczam, że przekroczenie uprawnień przedawnia się po 15 latach od czasu wykrycia przekroczenia uprawnień.
 • @Husky 17:46:45
  Uważam, że sędziowie powinni wykupywać ubezpieczenia, podobnie jak lekarze. Skarb Państwa byłby wtedy zwolniony z obowiązku płacenia za nikczemne wyroki tych bandytów w togach. Jaki jednak ubezpieczyciel podjąłby się ubezpieczenia tej skrajnie zdemoralizowanej kasty? Należy jak najszybciej rozpędzić tę hałastrę ubraną w togi, zaorać, zasiać, i zacząć wszystko od nowa. Minister ZZ jest na dobrej drodze, ale to dopiero są przedbiegi. Sędziowie w Polsce są nieodpowiedzialni, wszystko im wolno, nie odpowiadają za złą pracę, lenistwo, kradzieże w sklepach, mieszanie się w politykę, branie łapówek, kumoterstwo, bo są nadzwyczajną kastą i jacyś zwykli ludzie, typu naukowcy, inżynierowie, oficerowie, handlowcy, przemysłowcy, nie mówiąc już o robotnikach czy innych pracownikach najemnych, mogą niezwykłej kaście skoczyć. Oni są niezależną trzecią władzą, która wybiera sama siebie i nikomu nic do nich. Jakichś tam prezydentów, premierów i ministrów może sobie hołota wybierać i odwoływać, ale przecież nie ich.
 • @kula Lis 67 21:22:03
  Sędzia podpierdolił element wiertarki. Pierwsza instancja poleciła wywalić go z zawodu.
  SN stwierdził, że był przemęczony i jest to kara zbyt dotkliwa.
  Obniżyli mu wynagrodzenie. Ludzie, qrwa, sędzia ma być nieskazitelny Kradnie i gówno mu zrobisz
 • @ekoludek 20:52:01
  Dopóki osoby odpowiedzialne za skazanie niewinnej osoby, w tym min. sędzia nie poniesie odpowiedzialności z własnej kieszeni, to niestety takie sytuacje będą się powtarzać- siedzi za niewinność. To i tak my zapłacimy za to odszkodowanie. Należy się ono jak najbardziej, ale odpowiednie osoby powinny partycypować w kosztach. Mieliśmy powszechnie do czynienia z tandemami prokuratorsko-sędziowskimi, których skuteczność doprowadzenia do wyroku, gdy prokurator zdecydował się wnieść oskarżenie to sięgała takiej cyfry jak frekwencja wyborów w Korei Płn.! Tak prawdę powiedziawszy cały wymiar "sprawiedliwości", jaki otrzymaliśmy w spadku po Stalinie z nielicznymi wyjątkami nadaje się wyłącznie do utylizacji w BACUTILU! A teraz przyjdzie nam, całemu społeczeństwu płacić, bo "pan sędzia" zapewne już na sutej emeryturze 80%towej i wręcz nietykalny na stanie spoczynku, bo taki był niezależny w swoim czasie, że klękajcie narody!
 • @kula Lis 67 21:13:08
  Jak słyszę argument, że sąd działał pod presją i bal się reakcji opinii publicznej w przypadku uniewinnienia Komendy to ogarnia mnie pusty śmiech. Jakos tę"presję" wytrzymali uniewinniajac Sawicką, chociaż cała Polska widziała i słyszała, jak brała łapówkę.
 • @Husky 21:35:22
  Powinno zostać upublicznione uzasadnienie wyroku, żeby cały świat i ci co protestują przeciw reformie sądów zobaczyli, że złodziei, alkoholików kretynów i najzwyklejszych leni trzeba wyeliminować z tego zawodu.
 • @kula Lis 67 21:44:33
  Wcześniej zbrodnia w Lisewie Malborskim. Zabójca Piotr Trojak zabił małego chłopca. Najpierw przez kilka lat w więzieniu, zamiast niego trzymano niepełnosprawnego, niewinnego człowieka.
 • @ekoludek 21:19:32
  Miałem wątpliwości – przyznaje w rozmowie z portalem GazetaWroclawska.pl prokurator, który w kwietniu 2000 roku podpisał nakaz zatrzymania 23-letniego wówczas Tomasza K. i postawił mu zarzuty gwałtu ze szczególnym okrucieństwem piętnastoletniej Małgosi Kwiatkowskiej. Tomasz K. od 18 lat siedzi w więzieniu. Wczoraj ujawniliśmy, że jest niewinny, a prokuratura przyznaje teraz że doszło do pomyłki i chce, by sąd wypuścił go na wolność. - Nawet nie zdążyłem przeczytać wtedy akt. Przyszedł policjant, dobry fachowiec od zabójstw i powiedział, że są ekspertyzy, które wskazują na tego człowieka jako sprawcę - mówi nam prokurator.


  Nasz rozmówca nie pracuje już dziś w prokuraturze. Po wielu latach śledztw i procesów został skazany za korupcję. Nazywa się Stanisław Ozimek.

  W 2000 roku był czwartym prokuratorem, który prowadził śledztwo w sprawie jednej z najgłośniejszych zbrodni dokonanych na Dolnym Śląsku - brutalnego gwałtu i zabójstwa w Miłoszycach koło Jelcza-Laskowic. Zginęła tam 15-letnia Małgosia Kwiatkowska, która bawiła się na sylwestrowej imprezie w wiejskiej dyskotece. W śledztwie nie uznano tego jednak za morderstwo. Dopiero sąd ocenił rzecz inaczej. Skazał za nie właśnie Tomasza K. Choć dziś wiadomo, że dowody zebrane przez prokuraturę były błędne.

  Czytaj więcej: http://www.kurierlubelski.pl/polska-i-swiat/a/nie-przeczytalem-akt-przyznaje-prokurator-ktory-zamknal-niewinnego-czlowieka,12993714/
 • @Husky 22:22:17
  Odpowiedzialność za wykonywane zadania wszystkich ówczesnych organów państwowych skandaliczne. Moja propozycja kary (wersja łagodna) dla "nieczytającego akt" prokuratora. Przekazanie 80% majątku Poszkodowanemu i jego rodzinie. Następnie min. 18 lat ciężkiej, UCZCIWEJ pracy na 2 etaty, z czego 5/6 wypłaty wprost na konto Niesłusznie Skazanego. Trzymaj się, Tomasz!
 • @Husky 22:22:17
  Ten prokurator dokonał zbrodni urzędniczej i powinien już siedzieć w więzieniu.
 • @Husky 22:22:17
  Prof. Pawłowicz: Zobaczymy, czy sędziowie dalej będą krzywdzić p. Komendę za to, że sprawa wyszła na jaw. Zobaczymy, czy sędziowie w dalszym ciągu będą krzywdzić pana Komendę za to, że sprawa wyszła na jaw, kompromitując ich środowisko, czy otoczą Tomasza Komendę troską i wrażliwością, jaką otoczyli showmankę Wellman. Osobiście wątpię, by zasądzono panu Komendzie miliony odszkodowania. Zapewne sędziowie wytłumaczą, że nie ma w polskim orzecznictwie praktyki tak wysokich odszkodowań - mówi w rozmowie z portalem niezalezna.pl poseł PiS, prof. Krystyna Pawłowicz, komentując pojawiające się w przestrzeni medialnej spekulacje dotyczące odszkodowania dla Tomasza Komendy, który 18 lat spędził za kratami - jak wynika z najnowszych ustaleń prokuratury - niesłusznie. Dowiadujemy się, że ta sprawa była - od policji do prokuratury, przez wszystkie instancje sędziowskie - oceniana i podwyższano panu Komendzie kary, chociaż dziś ocenia się, że to się "kupy nie trzymało", że musiało nie być wszystko w porządku. Z wiadomości, które dziś usłyszałam wynikało, że skierowano podejrzenie akurat na tego młodego człowieka, chociaż okoliczni mieszkańcy mówili, że chroniony jest w jakiś sposób syn zamożniejszej lub lepiej "ustawionej" osoby. Nie wiem, czy tak było, ale takie głosy się pojawiły powiedziała w rozmowie z portalem niezalezna.pl poseł PiS, prof. Krystyna Pawłowicz. Parlamentarzystka dodała, że sprawa ta bardzo wyraźnie pokazuje, jak niezwykle potrzebna była reforma polskiego wymiaru sprawiedliwości. Los dziwnie sprawił. Z jednej strony, wszystkie straszne sytuacje, pokazujące jak nieprawdopodobne zaniedbania, być może celowe działania i krzywdy wyrządza wymiar sprawiedliwości z Sądem Najwyższym włącznie, a z drugiej widać nieprawdopodobną pobłażliwość dla członków własnej kasty, uniewinnianie w oczywistych sytuacjach uwolnienie od kary pijanego kierowcy, z usprawiedliwieniem, że nie wiedział, iż jest pijany, uniewinnienie sędziowskiego złodzieja bo był roztargniony itd. Jakie było tu lekceważenie, niewnikanie, niebadanie sprawy, prawdopodobnie nieanalizowanie, nieczytanie przez tych sędziów materiału dowodowego. To pokazuje - i pokazują wszystkie takie sytuacje, wychodzące na jaw jak konieczna była reforma wymiaru sprawiedliwości podkreśla prof. Pawłowicz. Zdaniem naszej rozmówczyni, aby uzdrowić sytuację w sądownictwie, konieczna jest "opcja zero". Osobiście uważam, że z gruntu trzeba oczyścić środowisko sędziowskie, wszyscy powinni zostać zwolnieni, a zatrudnione winny być na ich miejsce osoby, co do których my i społeczności lokalne będziemy mieli wiedzę, że są to osoby uczciwe. Jest to jednak oczywiście niemożliwe w ramach obecnej konstytucji. Taka idea w miarę ugruntowuje się jednak, gdy wychodzą na jaw kolejne "kwiatki", pokazujące prawdziwą twarz środowisk sędziowskich. Myślę, że podobne sytuacje lekceważenia, może nieuczciwych intencji, niechlujnych procesów dotyczą wielu jeszcze innych osób dodaje poseł Pawłowicz. W przestrzeni medialnej pojawiły się także spekulacje na temat odszkodowania dla Tomasza Komendy, gdy sąd jednoznacznie i ostatecznie uzna, że 18 lat odsiedział on bezzasadnie. W niektórych wypowiedziach pojawiły się nawet potencjalne kwoty odszkodowania. Nie można tego wycenić, życie tego człowieka nie ma ceny. Pan Komenda ma już około 40 lat, ale jest już tak psychicznie poraniony, że nie sądzę, by mógł prowadzić dalej normalne życie. Pan Komenda jest człowiekiem zniszczonym również fizycznie. Poza tym osoby oskarżone o przestępstwa obyczajowe, pedofilię, itp. - doznają w więzieniu okrutnego traktowania ze strony innych współwięźniów. Nie sądzę, by można było to wszystko wyrównać uważa Krystyna Pawłowicz. Poseł PiS podkreśla, że ma nadzieję, że sędziowie podejdą do tej sprawy podobnie jak do sprawy np. Doroty Wellman. Przypomnijmy, że niedawno sąd wydał zaocznie nieprawomocny wyrok przeciwko pisarzowi Jackowi Piekarze, który na Twitterze zamieścił tweet dotyczący Doroty Wellman. Ta pozwała go, domagając się zadośćuczynienia i - jak się okazało - kosztownych przeprosin. Zgodnie z tym, co zasądzono, wykonanie wyroku kosztowałoby Piekarę ok. pół miliona złotych. Zobaczymy, czy sędziowie w dalszym ciągu będą krzywdzić pana Komendę za to, że sprawa wyszła na jaw, kompromitując ich środowisko, czy otoczą Tomasza Komendę troską i wrażliwością, jaką otoczyli showmankę Wellman. Osobiście wątpię, by zasądzono panu Komendzie miliony odszkodowania. Zapewne sędziowie wytłumaczą, że nie ma w polskim orzecznictwie praktyki tak wysokich odszkodowań. Warto jednak przypomnieć, że co do celebrytów, paradujących na golasa, takich wątpliwości nie mają dodała prof. Pawłowicz. Zdaniem parlamentarzystki, odszkodowanie powinni wypłacić sędziowie, prokuratorzy i policjanci, którzy dotychczas zajmowali się sprawą pana Tomasza Komendy. Niektóre z tych osób są już w stanie spoczynku, jednak Krystyna Pawłowicz jest zdania, że powinni być stanu spoczynku pozbawieni, a prokuratorzy powinni być obciążeni ze swoich wynagrodzeń bądź emerytur. Również sędziowie i prokuratorzy powinni być odpowiedzialni za swoje decyzje, wyroki. Być może warto rozważyć obowiązek ubezpieczenia się sędziów i prokuratorów za szkody, jakie wyrządzają swymi decyzjami i wyrokami. W dzisiejszym stanie powinni odczuć to, spłacając choćby częściowo dług wobec pana Komendy ze swych emerytur, ponieważ są to środowiska bardo dobrze majątkowo sytuowane podkreśliła prof. Pawłowicz.

  Ps.. Pani profesor dobrze mówi, tylko kto to zrobi? Duduś, zastępca gen. Kraszewskiego? Razem z Gowinem? Więc Pani Krysiu zacznijmy czyścić to bagno, czy podać tu publicznie nazwiska sędziów od których zaczniemy, czy Pani wie od których zacząć? Bardzo chętnie pomogę. Ustawa o sędziach i sądach do nowelizacji, obalić ten relikt żydokomunistyczny z ich pomiotem! Oczywiście, że zadośćuczynienie powinni wobec tego poszkodowanego człowieka ponieść ludzie co niedbale przeprowadzili śledztwo i wydali skazujący wyrok ... Ustawa już powinna być dawno o przymusowym ubezpieczaniu się stanu sędziowskiego za swe czyny...przymusowych oraz o badaniach psychiatrycznych co 5 lat, w Japonii mają ten obowiązek co lat 10. Ci ludzie co okradli tego młodego człowieka z 18 lat życia powinni być pociągnięci do odpowiedzialności ... A jeszcze sędziowie i cały świat prawniczy obowiązkowo oskładkować ... to armia ludzi którą na emeryturach utrzymuje naród.... Dla przeciętnego Kowalskiego brakuje kasy a ci dostają emerytury pięciokrotne a co nie którzy dziesięciokrotnej wysokości.
 • @
  Wracając do meritum i hojności sądów w wypłacaniu odszkodowań , należy przypomnieć gangstera Boguckiego, któremu słynny sędzia Tuleya przyznał ponad 260 tys. odszkodowania
 • @ekoludek 21:19:32
  Prokurator Tomasz Fedyk który oskarżył Tomasza Komendę, był również wymieniany w sprawie przyjmowania korzyści majątkowych od kryminalistów. Tego mu nie udowodniono poza...piciem z nimi wódki. Ten pan nadal wnosi oskarżenia.

  https://pbs.twimg.com/media/DYXMGlyX0AQqVM-.jpg
 • @Husky 08:23:47
  Tu nie ma na co czekać i patrzyć, czy ktoś zostanie skrzywdzony. Te kanalie w czerwonych togach będą tak długo krzywdzić ludzi, jak długo będą mogły. Więc zamiast czekać, aż kolejne ofiary będą miały złamane życiorysy, należy to pożydoUBckie bydło z ichnim miotem jak najszybciej przegnać ze wszystkich urzędów, głównie w wymiarze sprawiedliwości. Im dłużej z tym się zwleka, tym mocniej będą się te świnie wgryzać w ich koryta, i tym głośniejszy będzie ryk na cały Eurochlew, jak im ryje oderwiemy od koryta.
 • @Husky 08:23:47
  Jak długo będziemy jeszcze tolerować tą ruską bandę urągającą narodowi i państwu polskiemu?! Przecież nasze dzieci w takim państwie będą parobkami i niewolnikami! Wydajemy nasze dzieci na pastwę tych złoczyńców!
 • @kula Lis 67 09:41:26
  Na miejscu rządu zrobiłbym wszystko, by zniszczyć życie tego sędziego i prokuratora i wydalić ich z zawodu. Nikt poza samą opozycją by ich nie bronił. Byli roztargnieni, a to roztargnienie zniszczyło niewinnemu człowiekowi życie.
 • @kula Lis 67 09:52:40
  To parodia sądownictwa.
  Monty Python by tego nie wymyślił teraz się okaże co jest warta gadka obecnie nam rządzących o odpowiedzialności prokuratury i sądów bo jak będą nagany to nic się nie zmieniło
 • @kula Lis 67 09:41:26
  Nie zdążył przeczytać bo był zajęty układami z gangsterami:


  https://pbs.twimg.com/media/DYaT7lwWAAETkGE.jpg
 • @kula Lis 67 09:41:26
  Część z osób, które odpowiadają za niesłuszne skazanie Tomasza Komendy.

  https://pbs.twimg.com/media/DYZiFFEX4AAbWK1.jpg
 • @Husky 10:30:14
  Zabrakło dobrej woli, serca i sumienia tej postżydobolszewickiej hołocie rodem z czworaków i chazarii.. Brak etyki pracy, właściwej postawy do obowiązków, ich lekceważenie, niedorozwój moralny i intelektualny. Są to ludzie bardzo niskiej jakości innymi słowy. Kapitał ludzki ma różną wartość. Ona może być wysoka lub niska. Bardzo ważny jest dobry charakter człowieka, jego odpowiedzialność, rzetelność, uczciwość, obowiązkowość, komunikatywność, dobre umiejętności analityczne, inteligencja, roztropność, by wymienić jedne z ważniejszych. W omawianym przypadku takich cech zabrakło. Większość nadzwyczajnej kasty lub cała takich cech nie posiada. Tam nie ma ludzi o dobrych charakterach. Pochodzą z takich domów, z jakich pochodzą. To nie przypadek, że Sowiety wybrały sobie na nadzorców swojej kolonii i polskich niewolników zwanej PRL-em taki a nie inny sort ludzki, o określonych im potrzebnych cechach i właściwościach. Geny się dziedziczy. Jedno z przysłów mówi, że niedaleko jabłko spada od jabłoni a inne, że: kto z kim przestaje, takim się staje.
 • @Husky 10:30:14
  Tomasz Komenda powiedział że w więzieniu "ludzie z takimi paragrafami" jak on "nie mają życia". Ja myślałem, że ja już nie wyjdę. Ja po prostu myślałem, że mnie zabiją w kryminale mówił. Jak dodał, inni więźniowie znęcali się nad nimi. Był bity i poniżany. Miałem próby samobójcze. Nawet doszło do czegoś takiego, że ja wisiałem. Wisiałem, tylko mnie współosadzeni odcięli. Po prostu na tamtą chwilę nie był czas dla mnie, po prostu ja miałem jeszcze żyć, żeby doczekać tej chwili, jaka jest dzisiaj relacjonował Komenda.--->


  Pragnę zauważyć, że formalnie najważniejsze jest kto z sędziów i prezesów ówczesnego Sądu Najwyższego dopuścił do odrzucenia wszystkich apelacji wnoszonych wtedy w sprawie pana Komendy. Oni, tak jak dziś, jak i wtedy, brali za to pieniądze i z racji urzędu przede wszystkim byli tam by nie skazywano niewinnych ludzi. Gdyby zgodnie z prawem i etyką funkcjonowała ówczesna prokuratura, a przede wszystkim sąd, to nigdy by do tego nie doszło. I już wtedy próby manipulacji dowodami skończyłyby się stosownymi karami dla prokuratorów i policjantów. Bo to sędzia - jako absolutnie ostatnie ogniwo - ma ocenić czy bez najmniejszej wątpliwości ktoś jest winny.Jeśli są wątpliwości, nie skazuje się człowieka. Skoro kiedyś jakiś sędzia wydał na niego aż taki wyrok, to znaczy, że z jakiś powodów karygodnie, lekkomyślnie lub stronniczo źle ocenił dowody. A teraz od jakiegoś czasu wielu takich sędziów biega w okolicy swoich sądów ze zniczami sądowo-nagrobkowymi. Bo ten wyrok, usankcjonowany nawet swojego czasu orzeczeniem Sądu Najwyższego, który odrzucił wszystkie, powtarzam wszystkie argumenty na rzecz pana Komendy, po raz kolejny, a tym razem bardzo tragiczny, ukazał faktyczny stan polskiego sądownictwa w szczególności. To funkcjonująca nieprzerwanie, bezrefleksyjna i bezduszna machina, dla której niczym jest unicestwienie każdego, kto wpadnie w jej tryby i która potrafi dbać wyłącznie o swoje kastowe interesy i swoją bezkarność za każdą cenę w każdej swojej sprawie. I jeszcze jedno, co by było gdyby w brudnych łapskach tej postżydobolszewickiej sądowej machiny korporacyjnej złożonej z przestępców, alkoholików i zwykłych tumanów, tkwiło takie narzędzie jak kara śmierci? Kto dziś stałby pokornie przy grobie pana Komendy? I czy w ogóle by stał? No bo dla tej machiny i tak by nic się nie zmieniło. Tylko wtedy byłaby na dodatek faktyczną machiną śmierci. Zgroza!
 • @Husky 08:23:47
  Ten pan nadal wnosi oskarżenia wyglądając jak pospolity menel spod budki z piwem, lub śmietnika. Swoiste kuriozum możliwe tylko w Polsce. Pytanie do Z.Ziory: co ten menel i przestępca razem z takim samym Ozimkiem robią jeszcze w prokuraturze?
 • @Husky 10:13:52 wypowiedź Giertych, jest o biegłych i..
  Z wieloletniej praktyki adwokackiej wiem, że czasem wyroki wydają w rzeczywistości nie sędziowie, ale biegli. Niestety ogromną słabością polskiego wymiaru sprawiedliwości jest właśnie sposób i jakość uzyskiwania opinii biegłych. Wyobraźcie sobie Państwo sędziego, który z jednej strony ma świadków mówiących o alibi podejrzanego, a z drugiej strony opinię biegłego, że DNA podejrzanego zostało zidentyfikowane na miejscu przestępstwa - pisze Giertych. W kontekście tych konkluzji mecenas apeluje, by ujawnić, kto odpowiada za opinię w sprawie Tomasza Komendy. Oprócz tego adwokat wskazuje na inny wątek: w okresie, gdy trwało śledztwo w Polsce pojawiło się więcej "apeli o surowe ściganie przestępstw". "Czasy, gdy gdy ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalnym był Lech Kaczyński. Może biegły postanowił 'pomóc' prokuraturze?" - wskazuje były wicepremier.
 • @Husky 10:13:11
  Oj będzie panika... Ziobro: Koniec z nadzwyczajną kastą w sądownictwie. Nie ma miejsca dla sędziów-złodziei. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro na konferencji prasowej odniósł się do piątkowej decyzji Sądu Najwyższego, który złagodził karę wobec sędziego, którego przyłapano na kradzieży. „Nie toleruję i nie akceptuję tego rozstrzygnięcia i takich rozstrzygnięć” podkreślił Ziobro.
  Zbigniew Ziobro zapowiedział projekt zmian w przepisach dotyczących usuwania sędziów z zawodu. Musimy podnieść standardy zawodowe sędziów w Polsce, musimy skończyć z myśleniem ludzi, którzy traktują się jak nadzwyczajną kastę, którzy stawiają się ponad prawem i dlatego też chciałbym zapowiedzieć po wczorajszym bulwersującym rozstrzygnięciu Sądu Najwyższego, że w najbliższym czasie przedstawię projekt zmian w ustawie o sądach powszechnych, który spowoduje, że niejako automatycznie z mocy ustawy tego rodzaju sędzia będzie eliminowany z zawodu mówił minister. Karę obniżenia wynagrodzenia o 20 proc. na okres dwóch lat wymierzył w piątek Sąd Najwyższy w sprawie dyscyplinarnej szczecińskiego sędziego obwinionego o to, że ukradł ze sklepu element wkrętarki. Tym samym SN zmienił wyrok sądu I instancji wydalający sędziego z zawodu. W uzasadnieniu orzeczenia sędzia Katarzyna Tyczka-Rote wskazała, że SN uwzględnił zarzut odwołania dotyczący „rażącej niewspółmierności wymierzonej kary”.
  Odnosząc się do tej sprawy, minister Ziobro stwierdził, że w wymiarze sprawiedliwości „nie ma miejsca dla sędziów-złodziei”. Jednocześnie wskazał, że w wielu krajach europejskich nie ma immunitetów. Immunitet ma zapewniać niezawisłość a nie bezkarność mówił minister Ziobro.
 • @Husky 10:17:21
  Prokuratorek, który żądał wtedy 25 lat dla tego biedaka, nawet nie zapoznał się z aktami, a dziś jest na bruku za korupcję, pracuje w agencji ochroniarskiej jako szef. Taki to mamy bezmiar niesprawiedliwości i bezkarności.
 • @Husky 10:17:21 zobacz na zdjęciu jest i chyba tw. MATKA!
  https://media.wplm.pl/pictures/825/upscale_True/path/2018/03/17/825/361/9b7a827666a141d5887840bc5c6bd65d.jpeg

  Szok! Sędzia, który skazał Tomasza Komendę na długoletnie więzienie, nadal wydaje wyroki. Sędzia Mariusz Wiązek, który skazywał Tomasza Komendę za niepopełnioną zbrodnię, pracuje we wrocławskim sądzie okręgowym informuje „Super Express”. W 2003 r. Sąd Okręgowy we Wrocławiu skazał Tomasza Komendę za brutalne zgwałcenie 15-letniej Małgosi. Skazany czynu nie popełnił i nie miał z nim nic wspólnego. Sędzia Mariusz Wiązek przekonywał wówczas, że Komenda nie chciał dziewczynki zabić, ale zostawił ją na mrozie, co doprowadziło do jej śmierci. Dziś sędzia nie chce rozmawiać o sprawie Tomasza Komendy. Przypomnę, że skład sędziowski był wtedy pięcioosobowy. Oprócz Mariusza Wiązka zasiadali w nim jeszcze jeden sędzia i trzech ławników mówi rzecznik Sądu Okręgowego we Wrocławiu Marek Poteralski w rozmowie z „Super Expressem”. Rzecznik odsyła do akt sprawy. Z dokumentów wynika, że wówczas dowody przemawiające za winą Komendy wydawały się niezbite. W 2004 r. sprawą zajął się Sąd Apelacyjny we Wrocławiu i wydłużył do 25 lat. Mariusz Wiązek cieszy się bardzo dobrą opinią. Sądził w wielu głośnych procesach, m.in. gangu „Fryzjera”, który ustawiał mecze piłkarskie, czy sprawie Zbigniewa R.,który brutalnie zabił 19-letnią dziewczynę spod Wrocławia pisze „Super Express”.
 • @Husky 10:17:21
  "Nowelizacja ma spowodować, że automatycznie z mocy ustawy tego rodzaju sędziowie będą eliminowani z zawodu." Właśnie! Sędzia ma być czysty jak żona Cezara. Ma być kryształowy, bez skazy.
 • @Husky 10:17:21
  Ale ilu mamy wychowanych w komunie prokuratorów, którzy prowadzą śledztwo w sprawie z policjantami nie przeciw sprawcy ale przeciw ofierze. Nawet za tzw. komuny prokurator, sędzia skazany za jakiekolwiek przestępstwo był automatycznie usuwany z zawodu, tracił wszystko z prawem do emerytury włącznie. Tak samo jest w USA, dotyczy to prokuratorów, sędziów i policjantów oraz urzędników państwowych. To co jest teraz to dno i metr mułu.
 • @kula Lis 67 11:51:15
  Największym dramatem 3RP jest to że niewinnego człowieka można było na 18 lat osadzić w celi a takie przekręty i zlodzieje typu Lewandowski, Waltz, Tusk i cała elita PO nadal jest na wolności
 • @kula Lis 67 12:27:34
  Sędzia, który skazał Tomka Komendę, ciągle wydaje wyroki.
  Pracuje we wrocławskim sądzie okręgowym!

  https://pbs.twimg.com/media/DYfJZDBW0AE1-aK.jpg
 • @Husky 10:30:14
  Znani prawnicy o sprawie Tomasza Komendy: Za każdy rok więzienia powinien żądać miliona złotych. Na miejscu pana Tomasza za każdy rok więzienia żądałbym miliona złotych mówi mecenas Jacek Kondracki na łamach „Faktu”. Adwokat mówi o sprawie Tomasza Komendy, którzy przez 18 lat siedział w więzieniu, skazany za czyn, którego nie popełnił. Komenda jest już na wolności, ale wciąż nie ma wyroku uniewinniającego. Teraz może starać się o odszkodowanie za odsiadkę. To trudne do wyobrażenia, co można czuć, siedząc 18 lat w więzieniu za coś, czego się nie zrobiło. To, że pan Tomasz się nie załamał, świadczy o sile jego charakteru powiedział Kondracki.

  Sprawę komentuje też sędzia Barbara Piwnik w rozmowie z „Super Expressem”. Piwnik zwraca uwagę, że sądy, policja i prokuratura mają obowiązek zachować bezstronność. Być może ta cała sytuacja jest doskonałym punktem do rozpoczęcia dyskusji na temat tego, jaka jest faktyczna praktyka organów ścigania, jeśli chodzi o zasady bezstronności stwierdziła. Zdaniem Piwnik problem leży również w kwestii szkolenia sędziów i dochodzenia do zawodu sędziego. Należy wypracować inny model dochodzenia do zawodu sędziego. Inny sposób szkolenia sędziów. Należy uczyć odpowiedzialności za samodzielne decyzje. A do tego, by sędziowie podejmowali samodzielne decyzje, potrzeba ciągłego doskonalenia zawodowego powiedziała. Nie można na podstawie wyłącznie opinii osmologicznej wydawać wyroku w sprawie zabójstwa! dodała. Sędzia przypomina też, że w sprawie Tomasza Komendy orzekało więcej niż jeden sędzia. Pamiętajmy, że gdy sprawa dotyczy zabójstwa, to orzeka aż pięć osób! Nie można powiedzieć, że to winny jest wyłącznie sędzia X., który wydał wyrok. Bo już w pierwszej instancji było pięć osób, które ten wyrok wydały stwierdziła.

  Ps..Chciałbym zauważyć że "inny model dochodzenia do zawodu sędziego" aktualnie działa, tylko po prostu zbyt krótko, by widać było namacalne efekty.

  To m.in. tacy sędziowie jak B. Piwnik są owocem "starego" modelu dochodzenia do zawodu sędziego. Odszkodowanie powinni zapłacić odpowiednio policjanci, prokuratorzy i sędziowie zajmujący się sprawą. To taki prosty test dobrej zmiany. Osoby zamieszane w sprawę Komendy powinny być usunięte z zawodu tzn. policjanci, prokuratorzy, sędziowie, adwokaci. Wszyscy na szczaw, a jak są już na sowitych emeryturach to pozbawienie jej ich na rzecz ich ofiary/ofiar i nie ma zmiłuj się. Społeczeństwo nie chce takich osób. Odszkodowanie może być z funduszu emerytalnego sędziów w stanie spoczynku a tym sędziom proporcjonalnie emerytury obniżyć do min. krajowej. Żeby zadośćuczynić więźniowi molestowanie w wiezieniu za 6000 nocy, to 6000 sędziów nadziać na pal. Mogą zgłaszać się na ochotnika. I niech ujawnią oświadczenia majątkowe. Czy prawdą jest, że już połowa Krakowa jest własnością sędziów i ich rodzin.
 • @Husky 10:30:14
  Jaki obnaża hipokryzję totalnej opozycji: W 2011 r. za czasów PO prokuratura dostaje dowód, że Komenda jest niewinny. Nic z tym nie robi. W wyniku m.in postępu w badaniach genetycznych w 2011 r. za czasów PO prokuratura dostaje dowód, że Komenda jest niewinny napisał na Twitterze Patryk Jaki. Mimo wiedzy, że Tomasz Komenda jest niewinny, prokuratura za czasów Platformy Obywatelskiej nie zwolniła go z więzienia. Działania w tej sprawie podjął dopiero minister Zbigniew Ziobro. Nic z tym nie robi. Ten sam materiał bierze minister Ziobro i człowiek jest na wolności! Tak rządzili nieudacznicy z PO z pomocą medialną Giertycha podkreślił wiceminister sprawiedliwości. Patryk Jaki przypomniał też sekwencję wydarzeń w sprawie Tomasza Komendy. Zarzuty postawiono i aresztowano go w czasie kiedy ministrem sprawiedliwości była Hanna Suchocka. 17.04.2000 zarzuty, 18.04.2000 areszt - rządzi AWS, MS jest Hanna Suchocka. Potem prokuratura, sądy, biegli mówią „mamy mordercę”. PiS, które stworzył Prezydent Lech Kaczyński doprowadza do wypuszczenia niewinnego człowieka na wolność stwierdził Patryk Jaki. Za późno. Jednak, gdyby rządziła PO dalej by siedział dodał. Jedyną jednak instytucją, którą ma pełny ogląd spraw (i oskarżenia i obrony) jest Sąd. To sądy mają być „bezpiecznikiem” systemu. Więc podsumujmy - Komenda skazany 2003 Sąd Okręgowy Wrocław - 15 lat, 2004 - Sąd Apelacyjny Wrocław - 25 lat, 2005 - Sąd Najwyższy oddala kasacje przypomina wiceminister sprawiedliwości. I teraz kto broni tych sądów a oskarża prezydenta Lecha Kaczyńskiego? retorycznie pyta Patryk Jaki.


  Ps..Za PO i PSL mordercy, przestępcy mieli się dobrze i czuli się bezpiecznymi, a teraz się zmieniło i są widoczne efekty. Ataki na min. Jakiego świadczą tylko o tym, że czyni dobrze. Jaki następcą J.Kaczyńskiego. Trzeba bezwzględnie ODEBRAĆ EMERYTURĘ sędziemu Krawcowi. Pozostałych odpowiedzialnych po dogłębnym zbadaniu sprawy surowo ukarać, najlepiej wyrzuceniem z zawodu bez emerytury, tzw. stanu spoczynku..spoczywać to mogą pod śmietnikiem lub mostem, a nawet pod latarniami. To nie utrata tylko 18 lat młodości.To prosty test na uczciwość dobrej zmiany. Czy winni poniosą odpowiedzialność (karną i materialną), czy tak jak dotychczas sprawa zostanie rozmydlona. Oczywiście to, że zwolniono Komendę to sukces!
 • @ekoludek 21:19:32
  ... z kronikarskiego obowiązku .. Kolejno MS/PGen. bywali: Hanna Suchocka (UW) od 31 października 1997 do 8 czerwca 2000, p.o. Prezes Rady Ministrów Jerzy Buzek od 8 czerwca 2000 do 16 czerwca 2000, Lech Kaczyński (ur. 1949, zm. 2010), (PiS) od 12 czerwca 2000 do 4 lipca 2001, Stanisław Iwanicki od 5 lipca 2001 do 19 października 2001, Barbara Piwnik od 19 października 2001 do 6 lipca 2002 ... Z tego składu jedynie H. Suchocka mogłaby (chociaż, prawo to wykluczało) mieć realny wpływ na materiały zebrane w prokuraturze. Absurdalne, ale L.Kaczyński nie miał na sprawę wpływu bo w tym czasie sprawa toczyła się już niejako z automatu (na tych etapach nie ocenia się materiałów dowodowych tylko procedury prawne !). Odnośnie biegłego - biegły ocenia a nie produkuje dowody. Dowody spreparowała policja. Policja na czele której był mechanik samochodowy ... "żelatynowy'' Januszek ("minister'' i wicepremier).
 • @Husky 13:54:51
  Sędzia złodziej wyrzucony z zawodu. Tak może być, ale sędzia łapówkarz za skręcenie wyroku powinien wisieć!!! I to jest kara współmierna do przestępstwa. Może wtedy wreszcie coś dotrze do zakutych łbów.
 • @Husky 13:54:51
  Podkreślam, że każdy inny człowiek nie ma immunitetu sędziowskiego, każdy inny człowiek nie ma takich przywilejów, jak ma sędzia, nie zarabia tyle, co sędzia. Żaden inny człowiek nie decyduje o życiu ludzkim. (...) Nie może być tak, że osoba, która ukradła, popełniła przestępstwo jest sędzią. Mają być niezawiśli o nieskazitelnym charakterze. W innych krajach Europy takie standardy obowiązują, tam są takie osoby natychmiast usuwane z zawodu. Nad polskim wymiarem sprawiedliwości ciąży cień PRL-u, rozdmuchanych przywilejów, immunitetu. Każda próba zmiany tego jest traktowana jako atak na wymiar sprawiedliwości. To jest misja, tych ludzi trzeba uczyć, że wykonują nadzwyczajny zawód, ale nie są nadzwyczajną kastą. Tylko kto ma ich studentów prawa tego nauczyć, skoro pełno tam postżydokomuchów w rodzaju Rzeplińskiego, Gersdorf, Żurka, Stępna, Tuleji i im podobnych. Przecież w "Duraczówce" za nauczycieli robią prawnicy z "Duraczówki" i dalej "duraczom" kolejne pokolenia prawników.
 • @Husky 13:51:42
  Trzeba sobie jeszcze uświadomić, że są osoby z predyspozycjami na prawnika, lekarza jak i w każdym innym zawodzie i są osoby co się do tego zawodu nie nadają. A jak wygląda dziś ta selekcja ?? Nijak bo jej niema ! Liczy się tylko kto ma jakie koneksje i układy a studia to jeden wielki pic. I wiem co mówię. Z grupy 80-cio osobowej przez okres prawie 6 lat wiedzę zgłębia jakieś 4-8 % studentów. Jak pozostali zaliczają to jest to zagadka i dla mnie też. A tu się tyle pompuje mądrości w mediach. To jest właśnie porażka systemu sądowniczego i systemu nauczania tych pacjentów bo nie znajduję już innego epitetu. Dlaczego jak ktoś nie daje sobie rady to się przenosi z Warszawy lub Krakowa, do Poznania czy Wrocławia ??? Coś w tym jest bo nauczanie na studiach prawniczych powinno być wyższą jazdą dla już wyselekcjonowanych przy egzaminach czy nie zgodzi się ktoś ze mną ??? A jest co jest bo liczy się zrobienie stażu czy aplikacji u mamy, taty, wujka czy znajomego. Oto jak wygląda temat od x czasów powojennych. Życzę sobie w Polsce systemu władzy jak w USA czy nawet w tak opluwanej Rosji pomijając korupcję a otwierając dostęp ludziom zdolnym i inteligentnym.
 • @Husky 13:54:51
  Po II wojnie do polskiego sądownictwa trafiła bardzo duża ilość "sędziów" po kilku miesięcznych kursach. (teraz jest ich pomiot czego przykładem mongoł Tuleja na zdjęciu).Przeważnie byli to żydzi, którzy z radością witali zarówno szwabskie jak i ruskie wojska mordujące na początku prawie wyłącznie Polaków. żydzi wskazywali okupantom, gdzie mieszkają Polacy, którzy są wykształceni i mogli by być w razie potrzeby liderami w swoich społecznościach. W wyniku żydowskich donosów, około 200'000 Polaków zostało zamordowanych lub zesłanych w głąb Rosji. I ci właśnie "ANTYPOLACY" po wojnie zostali w PRL-u sędziami, prokuratorami, wysokimi oficerami UB i wszelkiej maści bezpieki cywilnej i wojskowej. Nazwisk nie będę wyliczał, są dostępne w sieci. Dlatego jest teraz tak wielki opór przeciwko wszelkim zmianom w "wymiarze niesprawiedliwości". Opór zarówno w Polsce jak i za granicą, gdzie żydokomuna ma swoje wielkie wpływy. Chodzi o to, żeby nadal było tak jak było...żeby sędzia, prokurator, adwokat nadal byli "nadzwyczajną kastą". Przynależeć do kasty mógłby wyłącznie ktoś z żydowskim pochodzeniem lub ich sługusi gotowi pluć na własny Naród. Nie przypadkiem po wojnie żydokomuna mordowała Polskich Bohaterów na wszelkie sposoby, chcąc się pozbyć polskiej inteligencji i ewentualnych liderów oporu przeciwko żydowskiej władzy w Polsce. Którą to władzę osadził nam Stalin. On wiedział, że żydzi, jako element obcy, będą rządzić w Polsce w sposób okrutny, bezlitosny. I nie pomylił się. Okrucieństwa żydowskich oprawców względem Polaków były straszne. Ale mówienie o tym to jest straszny antysemityzm. Po wielu latach prześladowań Polacy byli sterroryzowani i zastraszeni. Ale powoli budził się jednak głos wolności w Narodzie. Narastało poczucie krzywdy w ludziach i stąd kolejne zrywy i bunty wobec żydokomuny u władzy. Aż przyszedł rok 1968, w którym to roku nastąpiła kulminacja walki o władzę w łonie komunistów (czytaj żydów) i nastąpiły pewne rozliczenia z przeszłością, żeby uspokoić tubylczy naród. Podjęto decyzję, że miejscowi żydzi bardziej są potrzebni w Izraelu niż w Polsce. Ponieważ polscy żydzi nie bardzo kwapili się wyjeżdżać w nieznane, została przygotowana operacja żydowskiego UB. W W Kielcach zorganizowano prowokację zwaną „pogromem kieleckim”. I to właśnie miało skłonić (i skłoniło) do wyjazdu żydów do Izraela. Ogromna większość żydów wyjechała. Największe kanalie, korzystając z okazji uciekły z Polski bojąc się odpowiedzialności. Ale spora część żydów ze zmienionymi nazwiskami jednak została i panoszą się w Polsce do dziś. Są obecni głównie we władzach wszelkiego szczebla, w administracji, sądownictwie. Są aktorami, reżyserami, bankierami. I to głównie oni, potomkowie tych co mordowali Polaków, walczą teraz o zachowanie swoich wpływów i żeby było tak jak było.
 • @Husky 10:13:52
  Nagranie kelnerki: W restauracji "U papugi" spotyka się dwóch sędziów Mirosław T. i Maciej.P (kelnerka nagrywa) Maciej.P : " kurwa! Mirek dlaczego zabrałeś tej babci tylko 50 zł!" Mirosław .P: "Chciałem jej przypierdolić i zabrać cały portfel ale było za dużo świadków kurwa!" Maciej.P: Mirek nie wiedziałeś o kamerze kurwa!?" Mirosław.T: "wiedziałem kurwa o jebanej kamerze, ale to olałem bo i tak mnie uniewinnią hahahah" Maciej.P":"no tak przecież jesteśmy z kast kurwa hahaha". Mirosław.T: "Maciek ty to jesteś jajcarz hahaha dlaczego zapierdoliłeś tylko uchwyt do wiertarki a nie całą wiertarkę?" Maciej.P: widzisz Miruś chciałem wziąć całą wiertarkę ale byłem tak roztargniony, że wziąłem tylko uchwyt,kurwa! Maciej.P: dobra Mirek my tu gadu-gadu a złodzieje i bandyci czekają! kurwa! Trzeba ich osądzić i pozamykać!!! Mirosław.T: racja Maciek, kurwa, no to siup po kielichu w sędziowski dziób i do roboty!! Wiesz ja mam teraz taką ważną sprawę jakaś 87 letnia złodziejka ukradła bułkę w biedronce!! Maciej.P: zamknij złodziejkę na 2-3 tygodnie !!! Pokaż, że z sądem nie ma żartów kurwaa !!!! Mirosław.T i Maciej.P (razem) HAHAHAHAHA
 • @Husky 10:13:52
  MATKA 17.03.2018 15:03
  A co z nadzwyczajną kastą w Nowym Targu panie Ministrze , czy dalej będzie bezkarna za swoje przestępstwa , stronnicza sędzia Bożena M-D chroniła interesy pedofila ,a dziecko nieletnie miała w poważaniu. Sprawę patologii w sądzie w Nowym Targu i nie tylko opisywał dziennikarz śledczy Tygodnika Podhalańskiego Jerzy Jurecki w art. TRZY LATA BEZ NIEJ. STRONNICZA SĘDZIA DZIAŁA W FORUM WSPÓŁPRACY SĘDZIÓW A JEJ KOLEŻANKA OBROŃCA PEDOFILA JADWIGA L-M KTÓRA Z MOJĄ NIELETNIĄ CÓRKĄ UCIEKAŁA Z SĄDU W NOWYM TARGU I KTÓRA ZAGINĘŁA NA TRZY LATA AŻ DO OSIĄGNIĘCIA PEŁNOLETNIOŚCI, OBECNIE DZIAŁA I WSPOMAGA KOD MAŁOPOLSKA.
 • @Husky 10:13:52
  Panie ministrze Ziobro potrzeba dużo zmian w sądach .....

  1. Obowiązkowe ubezpieczenie sędziów od wydawanych wyroków, bo czasami można przy złych dowodach się pomylić ....

  2. Wydalać z zawodu złodziei i tych co jeżdżą na dwóch gazach ...

  3. Wyrzucać z zawodu łapówkarzy i sędziów którzy tkwią w układach kolesiowskich ....
  4. zmienić przepisy w sprawie immunitetów(tylko na sali sądowej w ostateczności, poza nią już nie) ...
  5. Przestrzegać by sędziowie nie współpracowali z politykami, zero demonstracji, świeczek i nawoływań przeciw władzy ....

  5. Oskładkować sędziów składkami ZUS i niech będą ubezpieczeni na emerytury jak każdy śmiertelnik ... narodu nie stać by im fundować emerytury, ten relikt komunistyczny musi być wyeliminowany ... większość Polaków zarabia .. 2.100 zł brutto / netto 1530 zł ... a sędziowie różnie .. 10.000 do 20.000 zł i ten bidak co ma na rękę 1500 zł musi jeszcze płacić na sędziego który zarabia krocie ....

  Panie ministrze Ziobro ... jest masa zmian do natychmiastowego uchwalenia ...
 • @kula Lis 67 15:49:41
  W wyniku postępu w bad. genetycznych w 2011 r. za czasów PO prokuratura dostaje dowód,że Komenda jest niewinny.Nic z tym nie robi.Ten sam materiał bierze Ziobro i człowiek jest na wolności!
  Tak rządzili nieudacznicy z PO z pomocą medialną Giertycha.
 • @kula Lis 67 16:28:53
  Czyli nie dość, że sędzia skazał niewinnego i ten odsiedział 18 lat, to jeszcze PO kryła tego sędziego ukrywając badania DNA.
  Od zawsze mówię, że PO to Mafia Elit.
  Dla nich ważna jest ochrona interesów celebrytów i kast i żadnego miłosierdzia dla Szarego Człowieka.
 • @Husky 10:13:52
  Dlaczego niewinny siedział w więzieniu? Komenda mógł wyjść na wolność już siedem lat temu! W sprawie Tomasza Komendy doszło do poważnych błędów - to jest już dzisiaj pewne, ale na jaw wychodzą nowe fakty o skandalu w wymiarze sprawiedliwości. Informacje o niewinności zostały zamiecione pod dywan. Już w 2011 prokuratura miała dowód, że Komenda jest niewinny poinformował dzisiaj minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Sprawę Tomasza Komendy będzie wyjaśniać Prokuratura Okręgowa w Łodzi. Mężczyzna został skazany na 25 lat więzienia za rzekome zabójstwo i zgwałcenie 15-latki. Dopiero po 18 latach wyszedł z więzienia okazało się, że nie popełnił tej zbrodni. Doszło do poważnego popełnienia błędów na etapie prowadzonego śledztwa, zwłaszcza gromadzenia materiału dowodowego, co nastąpiło przede wszystkim w okresie przed przedstawieniem zarzutów, bo te dowody zostały zebrane i zgromadzone właśnie wtedy, kiedy zarzuty zostały przedstawione powiedział minister Ziobro, podkreślając, że sprawa niewinnie skazanego Komendy ujawniła nieprawidłowe mechanizmy w funkcjonowaniu prokuratury. Na przełomie lat 2010-2011 był taki incydent, w którym rzetelny prokurator poddał w sposób zasadniczy w wątpliwość słuszność skazania pana Komendy. Wskazał na konieczność przeprowadzenia istotnych czynności procesowych i śledztwa, które by zweryfikowały dotychczasowe dowody i najprawdopodobniej doprowadziły do takiego finału, jaki znamy teraz, czyli uniewinnienia pana Komendy i uchwycenia rzeczywistych sprawców mówił Ziobro. Minister sprawiedliwości podał, że wątpliwości co do winy Komendy podniósł prokurator Bartosz Biernat. "Nawet jeszcze bez sięgnięcia po nowe dowody genetyczne stwierdził w sposób jednoznaczny, że w jego ocenie pan Komenda nie jest osobą winną w tej sprawie (...). Niestety jego wnioski zakończyły się odebraniem mu sprawy (...). Jego informacje zamiast stać się przedmiotem śledztwa i rzetelnych wyjaśnień, zostały zamiecione pod dywan" mówił Ziobro.


  Ps..Dlaczego siedział niewinny przez następne 7 lat? Bo jest Polakiem! Zażydzone matołami mongołoidalnymi jak np. Tuleja, etc.. już w trzecim pokoleniu sądy w Polsce nie aresztują, zwalniają, uniewinniają tylko wiadomej nacji polskojęzycznych złodziei i bandytów! Przykładów aż nadto, nawet z ostatnich miesięcy. Postżydobolszewicka ze swym miotem kloaka sędziowska do pogonienia. Tylko Opcja ZERO!
 • @kula Lis 67 16:35:38
  https://pbs.twimg.com/media/DITv0c8XkAAEezX.jpg
 • @kula Lis 67 15:57:52
  Takie spektakularne sukcesy rodzą pytanie, czy pan Komenda zasłużyłby na uwagę w warunkach mniejszego sprzeciwu wobec porządkowania (słusznego) władzy sądowniczej. Gdyby nie opór kasty ten człowiek odsiedziałby "swoje" i nikt by się nad nim nie pochylił.
 • @Husky 16:32:47
  Mec. Andrzejewski: "Aktualny stan prawny daje sędziom prawo do funkcjonowania, nawet gdy są przestępcami". Problem nieusuwalności sędziów, którzy dopuszczają się zaniedbań czy przestępstw będąc w togach, stoi pod znakiem zapytania

  — powiedział mecenas Piotr Andrzejewski, sędzia Trybunału Stanu, w rozmowie z wPolityce.pl.

  wPolityce.pl: Tomasz Komenda wyszedł na wolność po osiemnastu latach w więzieniu. Jak traktować te sprawę? To po prostu jeden z wielu przypadków, nad którymi możemy przejść do porządku dziennego?

  Mec. Piotr Ł. Andrzejewski: Nad takim casusem nie możemy przejść do porządku dziennego. Mamy do czynienia z niedopatrzeniem lub niedopełnieniem obowiązków. Bez dokładnej znajomości akt trudno wyrokować o tym, w którym miejscu popełniono zaniedbania lub przestępstwa w zakresie zacierania, ukrywania bądź wadliwego prowadzenia postępowania przygotowawczego przez policje, prokuraturę. Niezbędna jest baczna ocena wznowionego postępowania, nie tylko w stosunku do morderstwa ze szczególnym okrucieństwem i gwałtu, ale przede wszystkim w stosunku do funkcjonariuszy, którzy nie tylko nie doprowadzili do wyjaśnienia pełni sprawy, ale i też do postawienia zarzutów osobie, która tego czynu nie popełniła. Pojawia się pytanie, czy w takich przypadkach nie powinna rodzić się odpowiedzialność sędziów z tytułu wydania takiego orzeczenia. Należy przyjrzeć się czy i w jakim zakresie sąd wypełnił wszystkie swoje obowiązki rzetelnego i bezstronnego zbadania sprawy.

  Sędzia, który skazywał Tomasza Komendę, przyznał się, że nie zapoznał się ze wszystkimi aktami.

  Każdy sędzia, któremu udowodniono sprzeniewierzenie się podstawowym zasadom uczciwości, rzetelności, wiarygodności, bezstronności, apolityczności postępowania winien znaleźć się pod pręgierzem opinii publicznej i należy zastanowić się, czy takich sędziów nie należy przenosić w stan spoczynku lub po prostu separować od sali sądowej, odsyłając do innych funkcji. Problem nieusuwalności sędziów, którzy dopuszczają się zaniedbań czy przestępstw będąc w togach, stoi pod znakiem zapytania.

  Małgorzata Gersdorf nie chciała zwołać pierwszego posiedzenia nowe Krajowej Rady Sądownictwa. Jak Pan ocenia zachowanie I Prezes Sądu Najwyższego?

  Pamiętajmy, że KRS została legalnie wybrana. Sędziowie zostali członkami tego konstytucyjnego organu jako bezstronni i niezależni , aby nadzorowali bezstronny, niezależny, sumienny, sprawiedliwy wymiar sprawiedliwości sprawowany w toku orzekania i wyrokowania, jak i opiniodawczego desygnowania kandydatów na sędziów. Należy przede wszystkim ustalić jakie są motywy działania prezes Gersdorf. Czy jest to jej wola kontestowania obowiązującego w Polsce prawa i instytucji, w której pełni swojej funkcję, czy ma to inny podtekst. Dziś trudno mówić o jej winie, skoro niejasne są motywy jej działania. Gdyby okazało się, że jest to chęć przeciwdziałania ustanowionemu prawu, powinno się to spotkać z należytą reakcja w postępowaniu dyscyplinarnym oraz karnym.

  Sąd Najwyższy zmienił karę dyscyplinarną dla sędziego, który ukradł część wiertarki. Sędzia nie straci pracy, zostanie jedynie ograniczona jego pensja. To dobra decyzja Sądu Najwyższego?

  Aktualny stan prawny daje sędziom prawo do funkcjonowaniam nawet gdy są przestępcami, złodziejami czy nawet psychicznie niepełnosprawnymi. Pozostają poza dyspozycją pozostałych organów władzy. W nadchodzącym referendum należy postawić pytanie o możliwość usuwania sędziów z zawodu. aktualny stan rzeczy pokazuje daleko idącą niewystarczalność w rozwiązaniach konstytucyjnych i prawnych. Wśród sędziów też mogą zdarzać się przestępcy lub ludzie patologicznie spaczeni, którzy nie powinni sprawować władzy sądowniczej.

  Rozmawiał Tomasz Karpowicz.


  Ps..Panie mec. i sędzio Andrzejewski,wiemy że jest pan uczciwym, prawym ...Polakiem, ale to jest ...ewenement, rzadki rodzynek, w zatrutym ...przez żydów ze swym miotem...cieście !!!...Nie trzeba być mec. czy jakimś profesorem żeby to wiedzieć, zwykły szary człowiek wie że cały system sędziowski i wiele innych instytucji trzeba przeorać i nie pierdolić się z nimi bo to bandziory. Takich sędziów przenosić w stan spoczynku?? To za marną prace wysłać go na 100% emeryturę! Ja też chciałbym takiej kary, takiej emerytury!!
 • @Husky 16:32:47
  Komenda nie powinien być przesłuchiwany na komendzie – kilka wniosków z 18-letniego dramatu niesprawiedliwości. To nie pierwszy taki wielowymiarowy dramat, gdy niewinny człowiek gnije i cierpi piekło w więzieniu, a prawdziwy morderca śmieje ofiarom i sprawiedliwości w twarz.

  Przed Tomaszem Komendą był inny Tomasz K., też niepełnosprawny, też się przyznał do zabójstwa dziecka, skazany przez sąd w Gdańsku odsiedział kilka lat, a jego niewinność dopiero wyszła na jaw, gdy prawdziwy morderca, korzystając z własnej bezkarności, zabił drugie dziecko. Nikt za to nie odpowiedział, po wymiarze sprawiedliwości spłynęło jak po gęsi.

  Ja sam jako sędzia, przed wielu laty uniewinniałem niepełnosprawnego chłopaka, który przyznał się do zabójstwa własnej matki, odsiedział przed procesem rok, a w sądzie okazało się, że nie miał nic wspólnego ze zbrodnią, poza tym, że stracił w niej ukochana matkę, a w międzyczasie zatarło się większość śladów wiodących do prawdziwego sprawcy.

  Znam niestety co najmniej kilka innych podobnych historii, w których ludzie wciąż niestety siedzą, z dużym prawdopodobieństwem za nieswoje winy.

  Studium przypadków skazywania niewinnych wskazuje na taki mechanizm błędu - jest zbrodnia, jest presja na szybkie znalezienie sprawcy, wytypowany do roli sprawcy zostaje słaby, niepełnosprawny psychicznie człowiek, który umiejętnie zachęcony przyznaje się do wszystkiego, następnie na wizji lokalnej odgrywa napisaną w scenariuszu rolę i jak potem trafi na sędziów, dla których głównym dowodem winy jest akt oskarżenia (a są tacy sędziowie), to nie dziwią skutki jak w przypadku Tomasza Komendy.

  Tylko przypomnę, że kontrola zakładów karnych, wykonana przez zastępcę RPO Krzysztofa Olkowicza (to ten były dyrektor więzienia, który z dobrego serca zapłacił grzywnę, żeby zwolnić skazanego za batonik) ujawniła coś około setki upośledzonych psychicznie więźniów, skazanych z pogwałceniem wszelkich praw. Rzecznik wniósł po tej kontroli kilkadziesiąt kasacji.

  Jak zatem zapobiec powtórce z Komendy?

  Pierwsza refleksja – w poważnych sprawach, o zabójstwa i inne ciężkie przestępstwa, za które na lata wsadza się ludzi do aresztu i do więzienia, nie powinno być przesłuchań na komendzie. Tylko przed prokuratorem, a w najpoważniejszych sprawach tylko przed sądem. Warto poważnie zastanowić się nad powrotem do przedwojennej instytucji sędziego śledczego, który by gwarantował obiektywizm i wartość dowodową przesłuchań w śledztwie.

  Gdyby Komenda nie był przesłuchiwany na komendzie tylko przed sędzią śledczym, to najprawdopodobniej śledztwo, proces i wyroki nie poszłyby w fałszywym kierunku.

  Druga refleksja – prawomocne wyroki sądowe nie są święte. Jeśli są sygnały, że mogła się się zdarzyć pomyłka i krzywda, to właściwe instytucje powinny się temu przyglądać, tak jak Minister Sprawiedliwości przyjrzał się na szczęście sprawie Komendy i chwała mu za to. Do niedawna taki mechanizm niestety nie działał, a rozpaczliwe prośby weryfikację wyroków, słane do ministrów, prokuratorów generalnych, rzeczników, poza wyjątkami kwitowane były stwierdzeniem, że tak orzekł niezależny, niezawisły i nieomylny sąd. A życie pokazuje, że sądy się mylą, czasem w jednej instancji, czasem w dwóch, a czasem na dodatek i w kasacji, zwłaszcza odrzuconej jako oczywiście bezzasadna. To się może trwale zmienić, gdy zacznie działać skarga nadzwyczajna, pod warunkiem, że zacznie działać, że zostanie uznana za ważny instrument przywracania sprawiedliwości, a nie potraktowana jako uciążliwość i utrapienie dla uprawnionych do niej urzędów. Dodam, że świadomość realnie działającej skargi nadzwyczajnej powinna też pozytywnie motywować sądy do wzmożenia wnikliwości w rozpoznawaniu spraw.

  Trzecia refleksja – historia Komendy to mogła być pomyłka sądowa, ale to mógł być również zawiniony błąd, zlekceważenie dowodów niewinności lub zgoła ich ukrywanie czy fałszowanie. Tego nie wiemy, dobrze, że toczy się śledztwo, które z dużym prawdopodobieństwem utknie jednak na rafie przedawnienia. Warto pomyśleć na przyszłość, by przestępstwa nadużycia władzy prokuratorskiej lub sądowej nie przedawniały się przed upływem spowodowanej przez nie krzywdy.

  I czwarta refleksja – słyszeliśmy, co wycierpiał Tomasz Komenda pod celą, prześladowany przez współwięźniów. Jakoś tak lekko, niemal z przyzwoleniem przyjmujemy do wiadomości ten specyficzny więzienny „wymiar sprawiedliwości”, polegający na pastwieniu się silniejszych więźniów nad słabszymi. Wiem, że to nie jest łatwe, ale trzeba wydać stanowczą walkę więziennej przemocy i nie dopuszczać, by jakikolwiek więzień padał jej ofiarą. To państwo jest od wymierzania sprawiedliwości, a nie starszyzna kryminalna. Musi być odpowiednia selekcja skazanych i musi być system ochrony słabszych więźniów przed przemocą.

  Warto się nad tym wszystkim zastanowić i nie zmarnować tej lekcji, jaka wynika z dramatu Tomasza Komendy. I zapytać, jak w piosence Wysockiego – ilu takich jak Komenda dziś śpiewa piosenki zza krat, ilu ich jeszcze tam trafi?


  autor: Janusz Wojciechowski


  Ps..Tylko że Pan Wojciechowski pisze o tym od lat. A sędziowie ? Zadufani we własnej ciemnocie milczą. Niczym piramida egipska. I dalej robią swoje. I nie bez racji mówi się o nich "kasta"... Faryzeuszy. Pisze pan, że: "Do niedawna taki mechanizm niestety nie działał, a rozpaczliwe prośby weryfikację wyroków, słane do ministrów, prokuratorów generalnych, rzeczników, poza wyjątkami kwitowane były stwierdzeniem, że tak orzekł niezależny, niezawisły i nieomylny sąd." Niestety, dzisiaj nie jest inaczej. Pisze się na policjantów, prokuratorów, sędziów skargi, a urzędnicy w Warszawie przekazują te skargi do rozpatrzenia, np. komendantowi KPP w mieście "X". Taki sam układ jest z prokuraturami piszesz zawiadomienie na policjanta z miasta "X" i ono trafia do kolesia z Prokuratury Rejonowej z miasta "X", który stwierdza, iż nie masz racji. Z kolei koleś/koleżanka sędzia z SR w mieście "X" przyklepuje takie coś. I sitwa policyjno-prokuratorsko-sędziowska triumfuje nad szarakiem obywatelem. To jedna wielka mistyfikacja zorganizowana przez małomiasteczkowe sitwy. To jest chore. W tych warunkach każdego można skazać, każdemu można zniszczyć życie. Jak wiele bólu i tragedii przez zaniedbania policjantów, prokuratorów i bezkarnych sędziów. Kto tym draniom w mundurach i togach wymierzy sprawiedliwość ? Moim zdaniem i większości Polaków kandydaci na sędziów, prokuratorów powinni przechodzić testy na inteligencję i badania psychiatryczne co 5 lat czy ponownie nadają się do zawodu jak w Japonii, tam jest co 10 lat.. Zatrudniać tych powyżej 115 IQ Ciężka sprawa, bo 85% każdej społeczności ma IQ poniżej 115, w PL mniej kumaci wyjechali. Cały system państwa jest taki, jaka jest moralność obywateli. Jeśli 20% społeczeństwa to qoorva i złodziej, to taki sam odsetek będzie w sądach, prokuraturze, policji, wojsku, urzędach, Kościele, służbie zdrowia itd.
 • Obrady Sztabu Wyborczego Sławomira Nitrasa.
  https://pbs.twimg.com/media/DYcNgx3WsAANqIi.jpg
 • @Husky 16:32:47
  Kasta o sobie przypomina! Iustitia atakuje Ziobrę: "O winie sędziego powinien orzekać sąd niezależny od polityków". W związku z zapowiedzianą przez ministra sprawiedliwości nowelizacją przepisów dotyczących odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów, Stowarzyszenie Iustitia zgadza się, że sędzia prawomocnie skazany za przestępstwo umyślne powinien tracić swój urząd oświadczył w sobotę sędzia Wojciech Buchajczuk. O jego winie powinien orzekać sąd niezależny od polityków. Niepokojące są słowa ministra, która wskazał, że on lub ministerstwo doprowadzi do ukształtowania odpowiedniego składu takiego sądu. Stawia to pod znakiem zapytania samodzielność podejmowania decyzji przez członków Krajowej Rady Sądownictwa, do których mają należeć decyzje w tym przedmiocie mówił sędzia Buchajczuk(pewnie jakiś pomiot niedobitka z Operacji Wisła tryzuba?), członek Stowarzyszenia Iustitia.

  Ps..Złodziej osądza złodzieja. Ale jaja, ale jaja. "Masę" na sędziego! Przynajmniej wiedział komu przewiercał kolana. Złodziej to złodziej i nikt ani nic tego nie zmieni. Za przyzwoleniem nadzwyczajnej kasty teraz każdy złodziej będzie mówił, że jest roztargniony, pijak, że nie wiedział, że jest pijany gdy wsiadał za kierownicę. I wy chcecie, byśmy was szanowali?! Przecież o winie sędziego orzekały sądy 2 instancji! Tylko w SN sprawiedliwość jest jakaś taka dyskusyjna, a nawet orwellowska. Przypominam postżydobolszewickiej i jej miotowi kaście, że w dojrzałych demokracjach sędziowie nie posiadają immunitetu, wybierani są najczęściej przez polityków, społeczność lokalną. Ale co najważniejsze mają honor. Są elitą, a nie kastą właśnie.
 • @kula Lis 67 17:34:20
  Sprawa Igora Stachowiaka jest obrazem tej samej patologii 3RP.
 • @kula Lis 67 16:35:38
  Chłopak spędził młodość w pace, nie miał czasu się wykształcić, znaleźć pracy, zdobyć doświadczenia ani awansować, więc teraz...winni tej patologii " wszyscy won" i od nich odszkodowanie, a od państwa do końca życia średnia krajowa co miesiąc na rękę... Przynajmniej tyle...
 • @Husky 13:54:51
  Sędzia Wiązek skazał Tomasza Komendę na karę 25 lat więzienia mimo, że on był niewinny dlatego gdyż ten sędzia był funkcyjny i dyspozycyjny wobec policji i prokuratury. Z drugiej zaś strony sędzia który orzeka nie po myśli policji i prokuratury to generalnie ma pod górkę ( nie awansuje, a jak pełni już jakąś funkcję to po orzeczeniu wbrew stanowisku policji i prokuratury tę funkcję straci). Teraz jest reforma sądownictwa i powinna ona znieść sędziowską funkcyjność i dyspozycyjność wobec policji i prokuratury a sędziowie którzy orzekają nie po linii prokuratorsko-policyjnej nie powinni być przez własne środowisko dyskryminowani! Najlepiej jakby usunięto z zawodu tych sędziów, którzy są dyspozycyjni i funkcyjni wobec policji i prokuratury zarzucając im sprzeniewierzenie się sędziowskiej niezawisłości.
 • @Husky 17:44:55
  Niestety ale ten "więzienny wymiar sprawiedliwości" jest akceptowany przez samych sędziów! W gazecie czytałem, że sędzina wydając wyrok młodemu człowiekowi powiedziała mu na sali rozpraw, że w więzieniu już pierwszej nocy zostanie zgwałcony przez współwięźniów. W rozumieniu kodeksu karnego gwałt zarówno heteroseksualny jak i homoseksualny jest przestępstwem zagrożonym dość surową karą ale dla tej sędziny nie jest to przestępstwo ale właśnie rodzaj kary wymierzony przez "więzienny wymiar sprawiedliwości". O tym fakcie pisały gazety więc nietrudno będzie ustalić personalia tej sędziny i powinno się ją podać do rzecznika odpowiedzialności zawodowej i w ten sposób wywalić z zawodu jako rzeczniczkę "więziennego wymiaru sprawiedliwości"
 • @kula Lis 67 17:53:36
  Wywalić z zawodu , jeżeli ma udowodnione , że ukradł!

  https://pbs.twimg.com/media/DYfp3_-WsAIzlin.jpg
 • @kula Lis 67 18:03:59
  Prof. Pawłowicz: Zobaczymy, czy sędziowie dalej będą krzywdzić p. Komendę za to, że sprawa wyszła na jaw

  https://pbs.twimg.com/media/DYgX2toWsAEFM_E.jpg

  https://t.co/j71ClmyNjc
 • @kula Lis 67 17:53:36
  Potrzebny był kozioł ofiarny. Policjant i prokurator, zostali przekupieni przez rodzine prawdziwego sprawcy. Prokurator wziął kasę i wydał nakaz aresztowania , nawet nie czytając akt sprawy.
  Dla mafi sądowniczej, życie ludzkie i człowiek, to był towar, oferta handlowa.
 • @kula Lis 67 18:03:59
  Ciekawe wyniki ankiety Zbigniewa Bonieka
  ONET zdecydowanie najgorszym portalem, INTERIA "najlepsza"...

  https://pbs.twimg.com/media/DYgAL9JWsAAwYcz.jpg
 • @Husky 18:16:24
  Według mnie, każdy sędzia - złodziej, czy pijak powinien natychmiast wylecieć z zawodu, nawet nie za złodziejstwo, czy pijaństwo, ale za debilizm. Sędziowie - debile nie powinni orzekać. Mogą pracować w sądzie najwyżej za sprzątaczkę, czy też za ciecia. To że mamy złodziei w togach i kolesi w togach co ich uniewinniają – to wynik braku jakichkolwiek reform w sądownictwie. Sądy są jedyną instytucją państwa polskiego, które po czerwcu 89 roku nie zreformowały się i pozostaje w nich odum PO-bolszewickie. Nie przeszły żadnych zmian, ani strukturalnych, ani personalnych. Wydaje mi się że nawet Strzembosz nie ma wstydu występujac do Prezydenta z apelem o zatrzymanie reform zdegenerowanego sądownictwa, przecież to miedzy innymi dzięki niemu wstrzymana została lustracja wymiaru sprawiedliwości – gdyż obiecał że kasta się sama oczyści i co oszukał. Obecny Prezydent, rząd i parlament podjęli wreszcie próbę reform wymiaru sprawiedliwości, jednak próby te spotkają się z histerycznym oporem sędziów i ich POmiotów głównie tych z wschodnimi chazarskimi korzeniami dziedziczącymi profesję tzw. „poP” z b. ZSRR jako prezent Stalina do budowy komuny w PRLu jak i grup interesów beneficjentów okrągłego stołu oraz różnych grup przestępczych. Bo trzeba wiedzieć że przybysze wschodni zwykle z rodowodem chazarskim, zostawali szefami aparatu bezpieczeństwa a jak miał średnie wykształcenie to już zostawał nie tylko lekarzem czy architektem ale i sędzią. Od sędziów zwanych przez nich samych nadzwyczajna kastą, Polacy oczekują etyki moralnej i powrót do przyzwoitości t.j. żeby nie kradli w sklepach, żeby nie uczestniczyli w aferach mafijnych, żeby bandytom nie dawali setki tys. odszkodowań za to że przebywają w więzieniu, żeby nie byli dyspozycyjni na telefon, żeby nie uniewinniali łapówkarzy, żeby nie uniewinniali roztargnionych swoich kolesi złodziei, żeby wyroki odzwierciedlały zapisy kodeksów prawa, żeby nie uczestniczyli w spotkaniach politycznych z opozycją przeciw rządowi , żeby nie jeździli po pijaku, żeby karnie i finansowo odpowiadali za pomyłki wyroku spowodowane i wynikające z lekceważenia etyki obowiązków sędziego, żeby nie uczestniczyli w hucpach i burdach ulicznych na scenach w towarzystwie z KODerastami oprychami POmiotów UB i fundacjami „Otwartym dialogiem” i „Działania dla demokracji” i żeby nie donosili i nie szkalowali Polski do organizacji międzynarodowych i obcych Polsce mediów w celu zatrzymania jakże koniecznych reform w nadzwyczajnej kaście dla likwidacji degeneracji wymiaru sprawiedliwości.
 • @kula Lis 67 18:54:35
  http://antykomunista.neon24.pl/post/142894,sedziowie-winni-kradziezy-beda-usuwani-z-zawodu
 • @Husky 18:23:01
  W perfidny sposób kolesie z kasty nadzwyczajnej zabawiają się Polską i jej bezpieczeństwem - Prezes SN Gersdorf blokując prace KRSu zamierza prawdopodobnie doprowadzić do anarchizacji nie tylko wymiaru sprawiedliwości. Kim są i jakie jest ich pochodzenie, że dla prywatnych fobii i korzyści materialnych, rzucają na szalę autorytet wymiaru sprawiedliwości i narażają nie tylko reputację Polski w świecie ale i bezpieczeństwo Kraju. Żenującym i skandalicznym jest że dla zatrzymania reformy zdegenerowanego sądownictwa w Polsce, kolesie z kasty występują przeciwko legalnie wybranym władzom rządowym i nakręcają spiralę społecznego niepokoju nie tylko w Kraju ale i na zewnątrz - swoim szkalowaniem we wszystkich możliwych instytucjach także prawniczych na świecie zagrażają bezpieczeństwu państwa polskiego Wydaje mi się że takie zachowanie kasty w głównej mierze może wynikać z ich korzeni pochodzenia wschodniego zwykle chazarskiego /prezent Stalina- poP/, mimo że są obywatelami Polski to mentalnie i duchowo nie czują ojczyzny. W tym też należy upatrywać, że Polska dla nich jako ojczyzna istnieje wyłącznie przez pryzmat czerpania korzyści materialnych nawet kosztem wasalizacji w świecie. Jeżeli korzyści te w jakiś sposób zostają zachwiane – zaczyna się szkalowanie, donoszenie do instytucji międzynarodowych, byle tylko nie utracić profitów, zaś bezpieczeństwo społeczne państwa schodzi na dalszy plan, bądź staje się nieistotne. "- Zwołanie KRS jest czynnością techniczną, a nie czynnością wolicjonalną, czyli ono nie wynika z woli czy z oceny sytuacji, tylko jest po prostu technicznym obowiązkiem I prezesa. " W takim wypadku posiedzenie powinno odbyć się z "automatu" . Teraz widać jakie "poważne" decyzje musi podejmować I p. S. N., a mógłby je podjąć kierownik biura podawczego, albo sekretariatu.
 • @Husky 18:23:01
  Ta pani nawiązuje do dawnych niechlubnych tradycji warcholstwa z czasów I Rzeczpospolitej. W pośredni sposób stosuje niesławną tradycję Liberum Veto. Zabrać jej emeryturę i kropka. Odmowa wykonania obowiązków normalnie skutkuje zwolnieniem dyscyplinarnym i wszelkie prawa przepadają. Nawet nadzwyczajna kasta powinna się z tym liczyć. Czas skutecznie eliminować z przestrzeni sądowniczej wszystkich szkodników w togach sędziowskich. To nie jest anarchizacja lecz jawne, świadome i celowe szkodzenie bytowi narodu polskiego. To co wyczyniają winno skutkować dotkliwymi sankcjami karnymi. Dlaczego rządzący macie opory, skoro Gersdorf podczas powoływania na urząd prezesa SN miała problemy jak podawała prasa z niejasnymi finansami na sumę ponad 2 milionów złotych. Do dnia dzisiejszego ma problemy w jaki sposób zgromadziła tak pokaźny majątek. Nie ona jedna. Żurek następny z majątkiem wynikającym z czego?? Czy z pracy???. Dla złodziei, skorumpowanych i przestępców, mafijnych powiązań miejsce należne to cela+. Im szybciej oczywiście sądowniczą stajnię Augiasza tym szybciej zapanuje ład i porządek prawny w kraju. Tak samo ta "nadzwyczajna kasta". Czysta prywata ! 100 % ! Powinni przez wojsko zostać aresztowani i do więzienia powsadzani. Przecież to co robią, to jest bunt, wypowiedzenia posłuszeństwa władzom, a na to są paragrafy. W tej sytuacji powinien zostać wprowadzony stan wyjątkowy i tymczasowo władzę winno przejąć wojsko. Doraźne sądy wojskowe powinny wydać błyskawicznie wyroki i całą "nadzwyczajną kastę" zamknąć na długie lata do pudła.
 • @kula Lis 67 19:06:50
  Lemingi są niesamowite.
  Już zaczynają usprawiedliwić niesłuszne aresztowanie Komendy, bo przecież pomyłki się zdarzają. Tyle że tu nie ma mowy o błędzie. Chłopak został z premedytacją wrobiony przez policję, prokuraturę i sąd.
 • @Husky 13:51:42
  Brawo Husky! Armia prawdziwych przestępców jest bezkarna i zapraszana na salony.
 • @kula Lis 67 21:30:37
  "...Jaki ubezpieczyciel?..."

  Pewnie KAŻDY, kwestia SKŁADKI :) Ba, jakby było jak OC, obowiązkowe, to każda firma by MUSIAŁA takowe oferować.

  Od czegoś są aktuariusze w takich firmach.
 • @kula Lis 67 23:00:18
  W sumie to cały "aparat (nie)sprawiedliwości" ma farta...
  Gość chce spróbować normalnie żyć po tych wszystkich latach.
  Nie będzie się mścił.

  Ale w końcu "sitwa" trafi na kompletnego psychola, który jak wyjdzie, to ich wszystkich "puści w komin"... I wróci spokojnie odsiedzieć "życie" bo się dobrze czuje w pudle.

  WTEDY zaczną myśleć.
 • @Husky 10:30:14
  1000 braw dla Ciebie
  za te dane, jeszcze choć miasto... (zdjęcie? na ruskim serwerze)
  Niech ludzie wiedzą, komu zrobić ostracyzm i nie sprzedać nawet bułki....
 • @wercia 19:51:51
  Sędzia, Sądu Najwyższego Marian Buliński, który zmienił wyrok wobec sędziego, który ukradł część wiertarki złagodniał na starość. W stanie wojennym przysolił 3 lata odsiadki za 7 ulotek a to niejedyny jego wyrok wydany z rażącym naruszeniem prawa
 • @Husky 16:43:37
  Prokurator ma farta... że "Inka" nie ma / miała "ostrej" rodziny / chłopa....
  Który by po prostu gościa skasował... Nawet za cenę odsiadki 25 czy nawet KS.
 • @Husky 18:20:58
  "...Dla mafi sądowniczej, życie ludzkie i człowiek, to był towar, oferta handlowa..."

  Zabrzmiało... koszernie, 99% czosnkowych?
 • @Husky 19:20:53
  Aresztowanie podejrzanego (niby formalnie niewinnego) to co innego jak odsiadka po prawomocnym wyroku sądu.

  I tu sąd powinien zapoznać się ze WSZYSTKIMI zeznaniami / dowodami / opiniami o dopiero sądzić.
  Jeśli trzeba dać odszkodowanie za areszt i uniewinnienie.
 • @laurentp 20:42:14
  Kasta.

  https://pbs.twimg.com/media/DYg-wioX4AEepPP.jpg
 • @ekoludek 23:00:38
  Do tej bandy należy psychiatra pani "prof" ponoć z Wrocławia. Biegła sądowa... hahaha ta która mnie badała nie widząc nawet.
 • @laurentp 20:42:14
  Siedział bo część dzisiejszych Polaków to badziewie. Nie mają inteligencji, ta została wymordowana przez Niemców, żydów i komunistów. Jest pokolenie budowniczych Polski Ludowej, robotników i chłopów, dziś po licencjacie, nazywające się inteligencją i elitą. Takich wypadków jak z Komendą mieliśmy 1000. Prokurator, sędzia, władza samorządowa lub partyjna to prymitywna, zachłanna sitwa rodem z czworaków i chazarii. Kacyki demokracji są wszędzie z Różą w klapie. To skutek Magdalenki i deprawacji 8 lat przez PO. Sądy są bezkarne, zdeprawowane i bezmyślne bo są władzą najwyższą. Sędzia poubecki chazarski miot z gębą małpy sTulejka wykrzykiwał do podsądnego, że sprawiedliwość to ON sTulejka. Jak za stalinowców.
 • @laurentp 20:02:03
  Nie ma się zatem co dziwić kibolom, że tłuką w policję. A jeszcze bardziej się nie dziwię państwowej sitwie, że tak bardzo broni się przed posiadaniem broni przez ludzi. Jedyna sprawiedliwość w odwecie, bo te kurwy w togach lub mundurach właśnie tak do nas przemawiają (prowokują): "a co nam zrobicie?" sami prowokują odpowiedź, że trzeba im zrobić kuku. I na miejscu takich osób, którym złamano życie np. panu Komendzie, przygotowałbym odwet na policji (bo policjancie biorą w tym udział - bezmózgie gumbasy tłuką ludzi i wymuszają zeznania). Taka zemsta narodu na pilnowaczach przydała by się.
 • @laurentp 20:02:03
  Znęcali się nad nim pod celą, "bo tylko głupi by się nie znęcał"... Wiadomo było, że najprawdopodobniej jest niewinny, więc będzie kiedyś dochodził swoich praw, a jak będzie nieżywy to nie wniesie pozwu i po kłopocie. Taka ci logika, a takich spraw jest wiele, jednak nędzne pocieszenie dla kogoś, kto praktycznie stracił pół życia. Komenda ma szczęście, że przeżył i że nie jest kobietą, może jeszcze założyć rodzinę i mieć dzieci, de facto wszystko przed nim. Ostatecznie, nawet profesorowie wracali do pracy po obozach koncentracyjnych...To co przeżył Tomasz Komenda w więzieniu jak nic nadaje się na kanwę jakiegoś kasowego filmu. Niech zrobią zagraniczny film o panującym bestialstwie w polskich więzieniach! Duży sukces odniósł amerykański więzienny film p.t. "Skazani na Shawshank" a przecież ten cały Shawshank to pikuś przy polskim kryminale tak jak mówił kiedyś rotmistrz Pilecki, że Oświęcim to igraszka w porównaniu z polskim kryminałem na Rakowieckiej w Warszawie!
 • @laurentp 20:02:03
  Powiedzmy sobie szczerze. Gdyby istniała kara śmierci przy naszym sądownictwie, prokuraturze, policji, to niewinny człowiek, przy takich sędziach, dostałby czapę. I do tego, żaden policjant, prokurator czy sędzia nie miałby wyrzutów sumienia. Przykładem Marchwicki w latach 70' zrobił to co zrobił ? Nie! A dostał KSa którego wykonano. I co z milicjantami, prokuratorami, sędziami, z tamtego okresu? pobierają o ile jeszcze żyją sowite emerytury!. Przecież to była zbrodnia sądowa a zabójstwo ponoć się nie przedawnia!
 • @Husky 16:43:37
  Znów ci podesłali fakenewsa a ty to bezmyślnie powielasz.

  Prokurator Wacław Krzyżanowski ten morderca Inki nie żyje już od roku 2014, czyli 4 lata. Za przyznanie mu asysty honorowej minister Siemoniak odwołał dowódcę i komendanta garnizonu Koszalin. Radzę ci zmień dostawcę fakenewsów, bo ci cię oszukują a ty jak łatwowierne dziecię to powielasz, w nadziei, że naród głupi wszystko kupi. Na razie kupujesz tylko ty.
 • @Zawisza Niebieski 11:02:36
  25 lat parodii
  przeczytaj tekst pod memem fahofcu
 • @Husky 11:12:50
  On za tępy by to zrozumieć co chciałeś przekazać. Pzdr!
 • @Husky 21:34:45
  Pełnomocnik rodziny Michała Komendy Ewa Szymecka w wyemitowanym na antenie TVP Info fragmencie programu "Ekspres reporterów" wspomina, że zwróciła się do prof. Lecha Kaczyńskiego, ówczesnego ministra sprawiedliwości o zainteresowanie sprawą. Śp. Lech Kaczyński ściągnął do ministerstwa sprawiedliwości akta w tej sprawie i powołał specjalny zespół prokuratorów.
 • @kula Lis 67 13:42:47
  L.Kaczyński powołał specjalny zespół i co zrobili skazali? Nie doszukali się błędów, skoro dalej prokuratura szła tym samym tropem. Później rządzili przez 2 lata i znowu sprawy nie ruszyli?

  Kolejna afera jak z prywatyzacją kamienic, że PiS po uszy w niej umoczony.

  Ostatnio się PiS w innej sprawie prokuratorskiej samozaorał. Rzeczniczka Mazurek wyciągnęła przypadek lekarza z Rzeszowa co po pijaku potrącił 22 letniego pieszego. Prokuratura nie postawiła mu zarzutu. Tak prokuratura Ziobro nie postawiła mu zarzutu. Fajnie trafiła Ziobro, nie ma co. Masz kolejny przykład, że upartyjnienie prokuratury nie ma żadnego wpływu na życie Polaków. Chodzi tylko, by chronić Przestępców i Spiskowców. By jak za czasów PZPR kasta partyjna czuła się bezpieczna.
 • @Husky 11:12:50
  No to teraz po kolei. Kto, kiedy i za ile robił w tej sprawie przekręty i oszustwa. I co za to grozi. I kiedy zobaczymy efekty w postaci zgrabnych wyroków więzienia dla policjantów, prokuratorów, sędziów, a niewykluczone, że i adwokatów podobno (vox populi) biorących kasę z dwóch stron (kto da więcej). Czy też znowu będzie jak zwykle dużo wrzasku i potrząsania maczugą, a potem nagle końce w wodę? Należy zobaczyć kilka razy film Służby specjalne Patryka Vegi ale serial https://vod.tvp.pl/video/sluzby-specjalne,odc-1,19141724 Wtenczas może dotrze co do niektórych jak działa prokuratura.
 • @Husky 20:54:18
  Dowiedziałem się, że zbrodni dokonał synalek bardzo bogatego przedsiębiorcy, czyli pieniądze mogły pójść w ruch aby śledztwo poszło inną drogą, no i wsadzono niewinnego człowieka a jednocześnie sprawa została zakończona. Problem polega na tym że jest to jedyny przypadek o tak zwanym szczęśliwym zakończeniu. Więzienia w Polsce są pełne więźniów którzy są łamani psychicznie i niejednokrotnie odsiadują wyroki za nie popełnione czyny. W owym więzieniu dostają się pod totalną kontrolę mafii która nimi zawiaduje do końca życia. Są oczywiście więźniowie uprzywilejowani jak ten buchalter lewicy, który zamordował swoją opiekunkę i nianię za to, że nie chciała oddać swoich życiowych oszczędności na koszty prywatki owego studenta szkoły średniej. On w kiblu skończył prawo, dzisiaj jest niezwykle poważanym dyrektorem odpowiedzialnym za konta lewicy w Szwajcarii. Lud miejscowy jednak zostaje poddany innej rehabilitacji. Więc ilu więźniów siedzi nie wiadomo za co. A sędziowie wpadli w szał mody rabowania sklepów w biały dzień. Nie wiem czy gdziekolwiek w cywilizowanym świecie taka sytuacja ma miejsce. Młodzi adepci sądów tak zwani aplikanci uczą się jak pogardzać petentem, robić go w bambetla, niszczyć dokumentacje w sądach. Tam pracują specjalne oddziały bezkarne. Tragedia. System szkolnictwa. Oświata, studia, profesorowie, egzaminy, korupcja. Co na to pan Gowin? A no nic przez dwa lata nie zrobił, i już nie zrobi, więc za co pobierał, pobiera nadal pensję blokując stanowisko-pytam PiS. Sąd i sędziowie zarabiający na tym, że bandyta z ulicy może wykańczać swoich wrogów dalej. I kasa leci. Każdy syndykat o takich ścierwojadach marzy. W tej "zbrodni" mógł też uczestniczyć stupid "mecenas." Ten sam system nadal działa w najlepsze, jak działał. Począwszy od studiów prawniczych, poprzez tzw. aplikacje i rady sądownicze, ten system to curiozum myśli prawniczej. "Pięcioramienny" podział władzy to następne curiozum. PiS dostał zadyszki dokonując kosmetycznych zmian wg. starej metody, zmieniać, żeby wszystko było tak samo. Dzieje się to zwykle wtedy gdy dobrze myślący ludzie poszukują akceptacji i aprobaty chłamu. A Dudek to taki ptak, który chce być przez wszystkich podziwiany. A rzecznik praw obywatelskich to nawet nie fikcja, a żart w stosunku do obywateli. Ale to przecież rzecznik praw obywatelskich, a nie praw niewolnika, więc w Polsce nie ma nic do roboty.
 • @Zawisza Niebieski 14:33:46
  Szokująca prawda o nieuczciwych bezczelnych i niesprawiedliwych SĘDZIACH w Polsce

  https://www.youtube.com/watch?v=ST6JAk7m6_A

  Sędziowie bez kręgosłupa

  https://naszdziennik.pl/polska-kraj/186255,sedziowie-bez-kregoslupa.html


  WIEMY ILE GERSDORF BIERZE ŁAPÓWKI MICHALKIEWICZ O USTAWACH SĄDOWNICZYCH

  https://www.youtube.com/watch?v=gEzxtahBgWQ

  Wolny od wirusów. www.avast.com
 • @Zawisza Niebieski 14:33:46
  Tu tylko zastosowanie Nowiczoka by pomogło. Bez niego nic się z tą żydobolszewicką kastą sądowo-prokuratorską nie zrobi. A jakie byłyby korzyści w tym finansowe. Na pierwszy ogień ta małpa Tuleja.
 • Zabrali cala mlodosc.
  Polski Wymiar Sprawiedliwosci Powinien WISIEC !
 • @ekoludek 23:00:38
  Tylko, że te ekspertyzy po 18 latach okazały się fałszywe, a sąd oddalił zeznania 12 świadków potwierdzających, że T.Komenda w czasie tej zbrodni był w innym miejscu i nie miał możliwości dojechania do tamtej wsi, ponieważ w Sylwestra nie kursowały autobusy. Sąd przyjął, że pojechał autobusem. Błędy są tak ewidentne, że kłują w oczy. Ekspertyzy podlegają ocenie sądu tak jak i inne dowody. Bierze się pod rozwagę całokształt okoliczności. Ktoś zafałszował dowody i obecne twierdzenia, że medycyna z biegiem lat się udoskonaliła są śmieszne. Bo kiedyś robiono błędne badania z DNA?
 • @Husky
  Takich spraw jest więcej, obecnie wychodzą na światło dzienne. Arkadiusz Kraska spędził w więzieniu 19 lat. Broni go nawet matka ofiary. To „kolejny Komenda”?


  https://www.wprost.pl/kraj/10112476/arkadiusz-kraska-spedzil-w-wiezieniu-19-lat-broni-go-nawet-matka-ofiary-to-kolejny-komenda.html
 • @wercia 10:28:12
  Tomasz Komenda nie był jedyny? Onet chce wyciągnąć z więzienia Adama Dudałę.
  https://www.wprost.pl/kraj/10111559/tomasz-komenda-nie-byl-jedyny-onet-chce-wyciagnac-z-wiezienia-adama-dudale.html
 • @wercia 10:28:12
  Powstaną komisje ds. niewinności? Inspiracją przypadek Tomasza Komendy.

  https://www.wprost.pl/kraj/10111653/powstana-komisje-ds-niewinnosci-inspiracja-przypadek-tomasza-komendy.html
 • @wercia 10:28:12
  Wygląda na to, że trzecia RP to było rozwinięcie komuny w taki sposób by do koryta miało dostęp 10% ludzi. Z tego 1% zarabiałoby krocie i miało władzę dyktatorską, taki rodzaj "demokracji" nam serwują a kodziarstwo to ludzie odrywani od koryta. Trocki komunista z Rosji żydowskiego pochodzenia taki model chciał założyć w Rosji ale w wyniku swoich zbrodni musiał uciekać bo inny zbrodniarz to wykorzystał. Trocki do dzisiaj jest guru wśród michnikowszczyzny. Kiedy Ziobro weźmie się za bandytów w togach i wprowadzi do KK przestępstwo procesowe, na mocy to którego przepisu z automatu będą odpowiadać sędziowie za łamanie prawa i niszczenie życia ludziom poprzez stosowanie tzw. prawa stosowanego, niezgodnego z literą prawa, bandyckiego prawa jakim bezkarnie posługują się bandyci w togach. Wszystkich, którym się materialnie i bezsprzecznie udowodni mataczenie w tamtym śledztwie powinno się skazać na bezwzględne chociaż zależne od stopnia winy WIĘZIENIE. Niech chociaż zasmakują tego co w podły sposób zafundowali innemu.
 • @wercia 10:28:12
  Ustawa Dekomunizująca postżydobolszewicką Nadzwyczajną Kastę Pilnie Potrzebna! Cała Polska niecierpliwie czeka na reformę SN i KRS, która zmusi wreszcie złodziejską, PO-komunistyczną mafię czyli Nadzwyczajną Kastę do uczciwej pracy i zakończy sędziowskie łapownictwo i pierdzenie w stołki za 27 tys. miesięcznie ! Szefowa tej żydokomunistycznej Nadzwyczajnej Kasty pejsata towarzyszka Gersdorf wbrew swoim agresywnym pogróżkom wybrała niewiele mniejszą od jej gigantycznej pensji emeryturę i byczenie się do końca życia (pewnie w jej ojczyźnie). Ale wciąż bezczelnie blokuje ta kanalia zwołanie nowej miejmy nadzieję uczciwej KRS! Zablokowanie 24 lipca przez prezydenta Dudę-Kornhausera, a następnie popsucie ustaw reformujących zasyfione postżydokomuną SN i KSR oraz zaproszenie do rozmów pejsatej szefowej Nadzwyczajnej Kasty Gersdorf, zostało odebrane przez Polski Naród jako zdrada i ratowanie tej postżydobolszewickiej mafii. Gersdorf wyraźnie zbeszczelniała po zaproszeniu jej 24 lipca do pałacu przez Dudę, a już totalnie po ogłoszeniu 25 września przez prezia jego zaporowych "warunków brzegowych". Na szczęście ustawa o SN o KRS choć mocno zmiękczona przez Dudę, wchodzi w życie dzięki Jarosławowi Kaczyńskiemu. W Polsce sądownictwo oraz wydziały prawa na wyższych uczelniach to w ogromnej większości gniazda czerwonych żmij czyli POtomkowie ruso-żydo-komunistów nasłanych do Polski przez zbrodniarza Stalina. Według okrągłostołowej zmowy miały się same zlustrować, co z założenia było utopią. Działają zawsze na korzyść postżydokomunistycznej mafii, a na szkodę Polski i Narodu Polskiego. Patrz wyroki wywłaszczające Polaków na Ziemiach Odzyskanych, na rzecz eks-hitlerowców, wyroki bagatelizujące "polskie obozy koncentracyjne", wyroki legalizujące lżenie Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. A także wyroki uniewinniające mafię pruszkowską, uniewinniające PO-malwersantów typu Sawicka, wyroki skazujące uczciwych funkcjonariuszy CBA ścigających korupcję na szczytach władzy jak Mariusz Kamiński, czy wyroki ochraniające żydokomunistycznych zbrodniarzy jak Jaruzel i Kiszczak. A "wyroki" w tym "sądownictwie" są preparowane przez dyspozycyjnych kolesiowych proqurwatorów typu pejsaty Szeląg czy dyspozycyjnych "sędziów" typu koleś Ryżego Milewski, czy postżydokomunistycznych łajdaków typu Stępień, Rzepliński, Biernat, Tuleja, czy resortowe "sędziny": Agata Stankiewicz-Rataj, Anna Bogaczyk-Żyłka i Izabella Knych, które bezczelnie zamiotły pod dywan gigantyczne wyborcze PO-PSL-oszustwo - 130 tys. "przekręconych" głosów wyborczych w Katowicach w 2014 roku ! Upolitycznienie, nepotyzm, łapówkarstwo, lenistwo, nieznajomość prawa - oto atrybuty tej mafii, która kisi się od lat we własnym sosie dopuszczając tylko rodzinę i krewnych na nowych sędziów. Z których 90% to dzieci i wnuki zbrodniczych poststalinowców, przeważnie kobiety żydokomunistki, często skoligacone z esbeckimi, ubeckimi i WSIowymi zbrodniarzami. Pilne wylanie tego czerwonego łajna z sądownictwa i z uczelni wyższych do szamba historii z pomocą Ustawy Dekomunizacyjnej jest bezwzględną koniecznością w imię Polskiej Racji Stanu i Suwerenności Państwa Polskiego.
 • @wercia 10:28:12
  Skazani na niewinność. Za zniszczenie czyjegoś życia ani za kradzież w sklepie nic im nie grozi. Zbigniew Wielkanowski, przez lata uznawany za symbol patologii, sądzi dziś w Toruniu nieletnich. Ryszard Milewski, sędzia na telefon z Gdańska, przeniósł się do Białegostoku. Mirosław Topyła z Żyrardowa będzie orzekał dalej, bo był roztargniony. Paweł Marycz, który ukradł element wiertarki, dalej będzie skazywał, tylko z niższą pensją. Także sędziowie, którzy skazali na 25 lat więzienia Tomasza Komendę, prawdopodobnie nie mają się czego obawiać.
  Szanse, by ponieśli odpowiedzialność, są znikome. W grę wchodzi przedawnienie, takie było prawo mówi Łukasz Piebiak, wiceminister sprawiedliwości.

  Sędzia przesłuchuje świadka, który uporczywie, co rusz, zwraca się do niego: „Wysoka Sprawiedliwość”. Poucza go: – Do Sądu należy się zwracać: Wysoki Sądzie. – Tak jest, Wysoka Sprawiedliwość – odpowiada świadek. Zirytowany sędzia wali pięścią w pulpit i krzyczy:

  – Tu jest sąd! Tu nie ma żadnej sprawiedliwości!

  Ta anegdota przestaje bawić, gdy zdamy sobie sprawę, że jest realistycznym opisem sądów III RP. Bulwersująca całą Polskę sprawa Tomasza Komendy zbiegła się z wyrokiem Sądu Najwyższego, który pozwolił na dalsze pełnienie urzędu przez sędziego, który ukradł w sklepie element wiertarki. Obie te sprawy, choć skrajnie różnego kalibru, wskazują na ten sam, być może największy, problem wymiaru sprawiedliwości. Jest nim poczucie totalnej bezkarności sędziów. To także najważniejszy powód ich protestów przeciwko reformie wymiaru sprawiedliwości. Radca Jacek Bąbka, prezes Fundacji Badań nad Prawem walczącej z sądowymi patologiami, uważa, że poczucie bezkarności sędziów wpłynęło wręcz na psychikę wielu z nich:

  Powiem coś, co może wydać się wielu nieprawdopodobne, ale mam wrażenie, że jakaś część sędziów chyba zatraciła pojęcie winy. Owszem, takie pojęcie było omawiane na studiach, ale to było dawno. Być może w ich głowach zaczęło nieświadomie funkcjonować pojęcie jakiejś kwalifikowanej prawdy – prawdy policyjnej czy prawdy sądowej.

  Więcej w najnowszym numerze tygodnika "Gazeta Polska"


  Ps..Postżydobolszewicka sędziowsko prokuratorska nadzwyczajna kasta nadal skazuje ludzi niewinnych.To jest dziki zachód a nie prawo. Jak złodziejski sędzia ma wydawać sprawiedliwe wyroki ? Przecież to niemożliwe. Tatuś skończył 3-miesięczny kurs prawniczy i został sędzią komunistycznym. Synuś, córeczka niezbyt rozgarnięci, ale nepotyzm sprawił, że też zostali sędziami, wnukowie, po linii na bazie też zostali członkami nadzwyczajnej kasty. No i mamy takich żurków, gersdorfów, stępniów, rzeplińskich i innych nieokrzesanych KANALII. Takie prawo można tylko olać. Ludzi skazują sędziowie i prokuratorzy złodzieje i przestępcy, dla których prawo nie istnieje. Zachowują się jak zdziczałe zwierzęta. Dla nich prawo nie istnieje. Urzędnicy i politycy też za nic nie odpowiadają. Za Tuska okradziono Polaków ze środków w OFE i nic, politycy piszą złe prawo - żadnych konsekwencji, urzędnicy powodują wielomilionowe straty, też nic. Prezydent nie publikuje aneksu, Kasta Senatorów nie pozwala na przedstawienie zarzutów swojemu koledze. Państwo nadal jest teoretyczne. Kiedy PiS zejdzie z chmur na ziemie i zacznie karać tą niesforną kastę. Tak dalej nie może być. Jak nie mogą sobie dać rady z bandycką kastą, to niech podadzą się do dymisji. Takie zachowania to nie sporadyczne wyskoki sędziów z nadzwyczajnej kasty. Do tej pory nie odpowiadali kompletnie za nic. Czy zostali rozliczeni za niecne, haniebne wyroki w wyniku których na Rakowieckiej, Klęczkowskiej, Łączce grzebano potajemnie bohaterów wolnej Polski. Dlaczego do tej pory mordercy w togach sędziowskich nie ponieśli żadnej kary, a państwo polskie wypłacało im emerytury, jak Wolińskiej, Morelowi i wielu innym. Bezkarnie i bez skrupułów skazywano na śmierć. To z takiego pnia zaczęła wyrastać nadzwyczajna, bezkarna kasta prokuratorska i sędziowska. Za dyspozycyjność i działanie na telefon wytworzyli swoistą mentalność. Wyzbyci jakichkolwiek oporów przed łajdactwem stworzyli prywatny folwark prokuratorski i sędziowski. Prawo ich nie obowiązywało. Dlatego wszelkie wykroczenia prawne, kradzieże, biesiady z mafiozami, kolizje oraz śmiertelne wypadki po pijaku stawały się dla nich normą. W pewnym czasie ministrem MS miał być sędzia sprawca poważnego wypadku drogowego. Brak jakiejkolwiek przyzwoitości, kontroli i odpowiedzialności za czyny popełnione wyzwolił w tych ludziach odruch sobiepaństwa i szkodzenia porządkowi prawnemu państwa. Na szczytach tej kasty mieliśmy i mamy do czynienia z Rzeplińskim, Gersdorf, Żurkiem i wielu innymi "niecnymi sędziowskimi tuzami". Czas wreszcie temu położyć kres i pociągać ich do odpowiedzialności prawno-karnej. Odrodzenie powagi sądu i zawodu sędziowskiego nastąpi dopiero po uprzątnięciu sędziowskiej stajni Augiasza. Jestem za tym abyśmy mieli prawo do posiadania broni a zaraz by było inaczej, te bezkarne, butne togowe mendy nie panoszyłyby się zwłaszcza w prokuraturach i sądach! Bo jeśli Sąd Najwyższy zezwala na to, aby sędzią był złodziej, to mamy do czynienia z patologią wymiaru sprawiedliwości Aby zostać sędzią w Polsce trzeba być tzw. nieskazitelnego charakteru. A to oznacza, że nie można być karanym za wykroczenia takie jak kradzież mienia. Każdy młody magister prawa, który będzie chciał zostać sędzią, a na swoim koncie ma wyrok za kradzież, może o karierze sędziego zapomnieć. Przesłanka nieskazitelności charakteru powinna funkcjonować także później, gdy dana osoba została już sędzią. Sąd Najwyższy uznał jednak inaczej. Zezwolił bowiem na to, aby sędzią była osoba, którą można nazwać złodziejem. A to już jest forma patologii. Tak będą ludzie pomiatani w Polsce przez sędziów w sądach i prokuratorów dopóki nie będzie w Polsce powszechnego dostępu do broni. W USA gdzie każdy może mieć pistolet nawet na zapas wszyscy się uśmiechają żeby nikogo nie drażnić. Spróbowałby sędzia po pomiatać obywatelem na drugi dzień mógłby już nie żyć lub ktoś z jego rodziny albo nie skazać gwałciciela. Właściciel piramidy finansowej w USA został skazany na 150 lat więzienia nie za karę, ale schowany przed oszukanymi. Bo mógłby nie dożyć poranka. W USA przez prawo posiadania broni zostało uratowanych dziesiątki tysięcy ludzi. A kilkaset rocznie w strzelaninach to jedynie koszt tego. Bilans jest na oczywistym plusie. Bez prawa do posiadania broni w Polsce Polacy będą dalej pomiatani, a demokracja się nie rozwinie. "Nasi" sędziowie i prokuratorzy co doskonale widać podczas prac komisji do wyjaśnienia sprawy Ambergold, reprezentują ogólnie bardzo niski poziom intelektu lub jego całkowity brak. Oto jak wygląda kształcenie takich ludzi w USA. W USA musisz najpierw skończyć 4-letnie studia na stopień Bachelor ekonomię, psychologię, historię itp. Musisz mieć średnią "B" abyś został dopuszczony do krajowego egzaminu na studia prawnicze. Z wynikiem testu aplikujesz do szkol prawniczych na studia 3-letnie. Na studiach obierasz specjalizację. Piątkowi wybitni studenci dostają się na praktyki do sędziów Sądu Najwyższego w Waszyngtonie czy sądów regionalnych. Również prestiżowe w Justice Department są stanowiska zastępcy prokuratora generalnego. Oceniając naszych sędziów i prokuratorów tylko po ich wypowiedziach, jestem przekonany, że 3/4 z nich nigdy nie dostałoby się na studia prawnicze w USA, nadają się tylko do administracji i to nie wszyscy. Chyba najbardziej opłakany poziom ze wszystkich wolnych zawodów. Powinni się palić ze wstydu i cicho siedzieć. Kompletna kompromitacja. Stąd nie dziwi, że napisanie jakiegoś prawa, czy uzasadnienia wyroku pisanego tygodniami, miesiącami a nawet latami! w większości ściąganemu z Internetu, i o kuriozum nie pasującemu do prowadzonych spraw i wydanych wyroków!, przykładów aż nadto, to dla nich droga przez mękę, a jak już coś napiszą to prawo ma tyle luk, że każdy prostak wie jak go obejść.
 • @Husky 20:10:00
  Tomasz Komenda został skazany po zeznaniach prostytutki! "Fakt": Uwierzono jej, bo imprezowała z wrocławskimi sędziami, prokuratorami i policjantami. Tomasz Komenda został skazany na długoletnie więzienie po zeznaniach prostytutki, która imprezowała z wrocławskimi sędziami, prokuratorami i policjantami wynika z ustaleń „Faktu”. Dorota P., która mieszkała obok babci Tomasza Komendy poinformowała w listopadzie 1999 r. policję, że mężczyzna z portretu pamięciowego to właśnie on. Uwierzono jej, ponieważ prostytutka była dobrze znana śledczym. W jej mieszkaniu na imprezach bywali policjanci i prokuratorzy wspominają Dorotę P. sąsiedzi w rozmowie z „Faktem”. Dorota P. zeznała też, że dzień przed zbrodnią, Tomasz Komenda pożyczył od niej pieniądze na podróż do Miłoszyc, gdzie zgwałcono i zamordowano 15-letnią Małgosię. Nikt nie sprawdził jej zeznań. W 2003 r. sąd skazał Tomasza Komendę na 15 lat pozbawienia wolności za zabójstwo i zgwałcenie 15-latki. W 2004 r. sąd drugiej instancji zwiększył karę do 25 lat pozbawienia wolności. Tabloid pisze, że kobieta wymyślała różne kłamstwa. Oskarżyła mężczyznę u którego mieszkała o napaść. Prokuratura umorzyła sprawę.
  „Fakt”

  Ps..To nie tak! Sprawdźcie w ilu procesach ta pani występowała jako świadek. To fałszywi świadkowie służący do DRUKOWANIA wyroków. Zeznają w różnych procesach, tak jak chce policja i nie tylko policja. Pytania do MS: Co z prokuratorami w Toruniu, którzy ucztowali z biznesmenami przy pieczonych prosiaczkach? Sędzia K. Dąbkiewicz, o którym można przeczytać w internecie został wice-sądu rejonowego w Toruniu to kpina z Polaków. Kiedy delegalizacja 100% Sądów i Policji we Wrocławiu. To miasto rozpusty urzędników. Imprezowała z sędziami ...Na to wygląda, że sędziowie orzekli eksmisję wobec niej. No cóż, niezła impreza i do tego w sądzie. To teraz zostanie skasowana ta panienka przez któregoś sędziego albo policjanta, żeby nie podała nazwisk. Ten Wrocław to ciekawe środowisko kasty sędziowskiej i policji. Czyli po prostu burdel.
  Coraz ciekawiej...listę imprezowiczów wystawić na portalach wraz ze zdjęciami...Czy na baletach u tej tirówki bywał Żurek i Rzepliński ? to by się zgadzało bo towarzystwo odpowiednie dla żydobolszewików. A czy ta prostytutka jest teraz żoną któregoś z sędziów?, prokuratora? policjanta? Jeden wielki kurwidołek, ta postżydobolszewicka najwyższa "kasta". Później taki śmieć jeden z drugą kastą nadzwyczajnych sędziowskich prostytutek....też czasami byłą kurwą prawi morały oskarżonym na sali sądowej. Tu nie chodzi o nią, chodzi o system... w którym sędziowie i prokuratorzy, policjanci czyli osoby z założenia o szczególnych walorach moralnych, balują u prostytutek. Czy ci sędziowie i prokuratorzy zostali usunięci z palestry i pociągnięci do odpowiedzialności karnej czy dalej pasożytują na pieniądzach podatników? W trójmiejskiej seks-aferze pokazano, że sędziowie i prokuratorzy wraz z byłym komendantem policji korzystali z usług nieletnich prostytutek (13-letnich!) dostarczanych przez półświatek. Ciekawe kiedy pojawią się nagrania igraszek seksualnych sędziów, prokuratorów i policjantów, nie chciałbym być w ich skórze, rozumiem ich determinację walki z PiS-em. W Polsce wymiar sprawiedliwości, w obecnym kształcie, pochłania 1,7% PKB a średnia w Unii Europejskiej oscyluje wokół 0,6% PKB. Panie Duda, kiedy wydatki na sądownictwo w Polsce osiągną poziom unijny? Czy PiS w ciągu 2.5 roku coś z tym zrobił? Null, nadal, nic!
 • @Husky 20:10:00
  W PRL dostał wyrok za poglądy. W 2010 r. przegrał walkę o odszkodowanie przed Izbą Wojskową SN. Jej członkiem był sędzia, który go skazał! W 1984 sędzia Marian Buliński skazał działacza "Solidarności" Władysława Walca na rok więzienia. Powodem była odmowa służby wojskowej w PRL-owskim LWP. W "wolnej Polsce" Walec walczył o rehabilitację i unieważnienie orzeczenia, które wysłało go do więzienia. Bezskutecznie. Ostatecznie przegrał w 2010 roku przed Izbą Wojskową Sądu Najwyższego. Co ciekawe - sędzią wspomnianej Izby był w tym czasie... Marian Buliński. Ten sam, który skazał Walca na więzienie w PRL. Oto, jak się pięknie sądownictwo samo oczyściło. Adam Strzembosz, były prezes Sądu Najwyższego, powiedział na początku lat 90-tych ub. wieku, że "środowisko sędziów oczyści się samo". Miał na myśli to, że nie potrzebuje ani lustracji, ani dekomunizacji. Jak bardzo proces ten się nie udał widzimy dopiero teraz, kiedy po upływie ponad ćwierćwiecza trwania III RP, wychodzą na jaw różne historie potwierdzające, że zarówno lustracja, jak i dekomunizacja były w przypadku polskich sędziów niezbędne. Władysław Walec był od 1981 r. aktywnym działaczem NSZZ "Solidarność". W związku ze swoimi poglądami odmówił służby w Ludowym Wojsku Polskim (LWP). Oczywiście sama odmowa służby w LWP nie stanowiła bezpośrednio formy działalności opozycyjnej, czy też działalności na rzecz niepodległego bytu państwa polskiego, jednak wyrok jaki w 1984 r. zapadł za ten czyn przed Sądem Garnizonowym w Olsztynie można było już wiązać z faktem udziału Walca w życiu opozycji. Sędzia Marian Buliński skazał go wówczas na 1 rok pozbawienia wolności. Wyrok ten nie uwzględniał ani stanu zdrowia Walca, ani okoliczności rodzinnych (jego żona była wówczas w zagrożonej ciąży). W III RP Walec próbował uzyskać orzeczenie unieważniające jego wyrok. Bezskutecznie. Sprawę aż trzy razy skierowano do Sądu Najwyższego, który przekazywał ją do ponownego rozpoznania przez Wojskowy Sąd Okręgowy w Warszawie. Ostatecznie wniosek Walca o rehabilitację oddalono. Postanowienie w tej sprawie wydała 15 czerwca 2010 roku Izba Wojskowa Sądu Najwyższego. Walec po decyzji Sądu Najwyższego był rozgoryczony. - "Twierdzę, że fakt obecności wśród sędziów Sądu Najwyższego sędziego, który skazywał mnie w 1984 r., miał wpływ na sposób postępowania obu sądów" - mówił tuż po zakończeniu sprawy. Wkrótce wyszło na jaw, że sędzią wspomnianej Izby Wojskowej SN był w tym czasie... Marian Buliński. Ten sam, który skazał Walca na więzienie w PRL...A teraz, raz jeszcze przypomnijmy słowa autorytetu i obecnego nestora polskiego wymiaru sprawiedliwości Adama Strzembosz z początku lat 90-tych: "Środowisko sędziów oczyści się samo".  Źródło: John Bingham (Twitter.com)
  Źródło: Sędzia Marian Bulinski, skazujący w stanie wojennym aktualnie w składzie Sądu Najwyższego – Izba Wojskowa!
 • @wercia 19:51:51
  Złapali ją na przekręcie o wartości 30 mln zł. Sprawę umorzono, gdyż oskarżona przeprosiła i obiecała, że już nigdy tego nie powtórzy (!!) Ustalenia Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego w zakresie działalności tzw. mafii lekowej są szokujące. W uderzający w polskich pacjentów nielegalny wywóz leków poza granice naszego kraju zamieszani byli nie tylko nieuczciwi farmaceuci, ale również przedstawiciele organów ścigania! Okazuje się na 95 wszczętych postępowań w zakresie wywozu leków aż 3/4 kończyła się umorzeniem lub warunkowym zawieszeniem. Szczególnie kuriozalne były uzasadnienia - sprawę o wartości 30 mln zł śledczy umorzyli, gdyż oskarżona... przeprosiła i obiecała poprawę (sic!). Główny Inspektorat Farmaceutyczny nie ma wątpliwości - mafia lekowa to zorganizowana, wielopoziomowa grupa przestępcza zajmująca się nielegalnym obrotem lekami na szkodę zwykłych Polaków korzystających z aptek. Proceder ten polega na wywozie poza granicę naszego kraju leków, które powinny być sprzedawane w Polsce. W efekcie w polskich aptekach bardzo często brakuje medykamentów, które lądują na półkach aptek w Niemczech, Francji czy Holandii. Nieuczciwym farmaceutom ten biznes najzwyczajniej w świcie się kalkuluje - za wywiezione poza granice Polski leki otrzymują bowiem znacznie większe pieniądze, niż mieli by je sprzedawać w naszym kraju. Takim praktykom sprzyjała także dotychczasowa postawa organów. Jak informuje "Dziennik Gazeta Prawna" - departament ds. przestępczości gospodarczej w Prokuraturze Krajowej analizuje poszczególne postępowania dot. mafii lekowej prowadzone do tej pory przez prokuratury w różnych częściach Polski. Okazuje się, że na 95 wszczętych w ciągu ostatnich 3 lat postępowań w zakresie nielegalnego wywozu leków poza granice naszego kraju, aż 3/4 kończyła się umorzeniem lub warunkowym zawieszeniem. Najbardziej restrykcyjną karą za udział w mafii lekowej było jak do tej pory osiem miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Najbardziej kuriozalne były jednak uzasadnienia dla wydawanych przez prokuratorów postanowień. Sprawę osoby, która wywiozła leki o wartości 30 mln zł umorzono, bowiem przeprosiła ona prokuratora i obiecała, że już nigdy więcej nie będzie wywoziła leków poza granice Polski (!). W innym przypadku (wywóz leków o wartości 45 mln zł) prokurator umorzył postępowanie ze względu na niską szkodliwość społeczną czynu...  Źródło: GIF: W nielegalny wywóz leków zamieszani są farmaceuci, lekarze i prokuratorzy (Forsal.pl)
  Źródło: Prokuratura Krajowa bada śledztwa dotyczące nielegalnego wywozu leków (RynekZdrowia.pl)
 • @wercia 19:51:51
  Patologię „wymiaru sprawiedliwości” sprzedano jako „pomyłki się zdarzają”. W sprawie nieszczęśnika, który przesiedział 18 lat w więzieniu ludziom wciśnięto bajkę o „pomyłce sądowej”, a była to klasyczna patologia i lokalny układ, czytelny na pierwszy rzut oka. Jest niedziela, prawie wszyscy mają wszystko pozamykane i tylko mnie przyszło robić, jak zwykle. Robić będę, ale na pół gwizdka, bo kolejne zadania dla mediów i przede wszystkich odpowiednich organów spada na pasjonatów z Internetu. Przywołam tylko podstawowe informacje, dalej niech robią inni. Wczoraj olśniony przeczuciem i intuicją przejrzałem kilkanaście stron internetowych, które opisują rzeczywistość, a nie medialne imaginacje. Na wszystkich znajdowałem to, czego nie słyszeliśmy w żadnej telewizji, chociaż większość przejrzanych przeze mnie materiałów pochodzi sprzed wielu lat. O tym, że Tomasz Komenda jest ofiarą, nie zabójcą mówiło się od wielu lat, co więcej niemal od samego początku miejscowi wskazywali właściwych morderców. Jedna z mieszkanek Miłoszyc Anna Ł. twierdziła, ze widziała zamordowaną dziewczynę z Michałem Ł., synem lokalnego biznesmena. Firmą lokalnego barona łatwo odnaleźć razem ze wspólnikiem, to PPHU Ł&K S.C. Łabentowicz & Kołodziejczyk. Na samym początku śledztwa do odbycia stosunku płciowego ze zgwałconą dziewczyną i pozostawienia jej innym mężczyznom przyznał się Krzysztof K., któremu nie postawiono żadnych zarzutów, bo dwa razy wycofał swoje zaznania, prawdopodobnie pod presją policji i prokuratury. Później słowa świadka Anny Ł. potwierdził ochroniarz z dyskoteki „Alcatraz”, skąd mordercy wyprowadzili swoją ofiarę. Oboje i Anna Ł. i ochroniarz zostali zastraszeni przez funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu i swoje zeznania wycofali.
  Sprawa została zawieszona na ponad 2 lata, pomimo licznych dowodów, w tym takich, które jednoznacznie stwierdzały, że sprawców musiał być co najmniej trzech. W końcu na jakichś imieninach jakaś tajemnicza pani opisała policjantowi portret rzekomego sprawcy, a ten policjant zrobił z tego notatkę służbową i portrety pamięciowe poszły w Polskę, między innymi do słynnego programu 997. Po tym programie zgłosiła się kobieta z Wrocławia i twierdziła, że poszukiwaną osobą jest właśnie Tomasz Komenda, tak zaczęło się jego piekło. Komenda miał nie tylko żelazne, ale żelbetowe alibi, chłopak spędził sylwestra we Wrocławiu, co potwierdziło 12 świadków, ale ich zeznania, jak poprzednie niewygodne, zostały pominięte. Z kolei biciem i nękaniem policja zmusiła do przyznawania się Tomasza Komendę. Wątek Komendy został włączony do śledztwa pod koniec 1999 roku, aresztowanie nastąpiło w kwietniu 2000 roku, to informacja dla wszystkich hien, które przypisują Lechowi Kaczyńskiemu presję w tej sprawie. Lech Kaczyński został ministrem 12 czerwca 2000 r., gdy Komenda miał postawione zarzuty. Prokurator, który podpisał się pod nakazem aresztowania Komendy to Stanisław O. skazany za łapówki w innych sprawach, między innymi wziął w łapę za wypuszczenie wrocławskiego gangstera. Nieszczęsny Tomasz Komenda przeszedł przez wszystkie szczeble patologii, śledztwo i procesy sądowe trwały, aż do 2004 roku, kiedy zapadł wyrok prawomocny i tu znów informacja dla hieny Giertycha, Lech Kaczyński 5 lipca 2001 przestał być ministrem sprawiedliwości. Na końcu Sąd Najwyższy oddalił kasację w tej sprawie. Podsumowując. Lokalny baron, jego zwyrodniali synalkowie i jeszcze jeden sadysta, dosłownie zagryźli i zgwałcili piętnastoletnią dziewczynę. Tatuś wypłacając kasę policji, prokuratorom i prawdopodobnie sędziom załatwił swoim synom wolność i wsadził z zimną krwią do wiezienia niewinnego biedaka. Tak wygląda ta sprawa z grubsza, po lekturze starych gazet i w oczach amatora. Pytanie jak to możliwe, że na żadnym etapie śledztwa i procesu, żaden szczebel „wymiaru sprawiedliwości” nie zauważył tego, co było widać gołym okiem, pozostawiam bez odpowiedzi, bo w niedzielę klął nie będę. To, że "posadzenie" Tomasza Komendy odbyło się po to, żeby ratować synalka kogoś dobrze ustawionego, było dla mnie od początku jasne, jak tylko usłyszałem (dopiero teraz) o sprawie - takie "cuda sądowe" nie dzieją się bez powodu i od tak sobie, tylko na "zamówienie". Dotyczy to wielu innych, nawet tak odległych zdarzeń, których na pierwszy rzut oka nie da się logicznie uzasadnić, jak np. sprowadzanie "uchodźców". Uważam, że w obecnym systemie prawnym nie da się tej sprawy sprawiedliwie rozliczyć. Tak, jak M.Kowalski postuluje "Norymbergę dla komunistów i postkomunistów", tak winni skazania niewinnego człowieka, by chronić prawdziwych sprawców zbrodni powinni być sądzeni, a zwłaszcza czy raczej ukarani w jakimś ekstraordynaryjnym trybie, najlepiej rodem z średniowiecza. Tak, żeby następnym, którzy by choć przez chwilę pomyśleli, żeby coś podobnego zrobić, skóra cierpła na samą myśl o tym. Tu, na tym przykładzie widać "dobrą zmianę" jak na dłoni. Jeśli ktoś mi powie, że wszystko dopiero będzie, że cierpliwości, odpowiem, że PiS słabnie i nie będzie nic. Który już raz się zawiodłem? PiS był od początku "moją partią". Dlaczego? Bo uważałem, że ci ludzie myślą, tak, jak ja, że chcą doprowadzić Polskę do normalności. Żeby czarne było czarne, a białe - białe. Żeby złodziej był złodziejem, a autorytet autorytetem. Niestety to, co robią władze, rozmija się z moimi oczekiwaniami. Nie należy się więc dziwić w powątpiewanie w dobrą zmianę. Wiele spraw można by załatwić prawie bez wysiłku, bezkosztowo, bez ryzyka. Widzę, że nikomu na zmianach nie zależy, że to wszystko jest jedną wielką ściemą. Dokąd idziesz, PiS-ie? Nie do końca rozumiem wewnętrzną współzależność w koalicji, Gowin jest mocno niepewny, nie jest to poziom Giertycha czy Leppera ale ma swoje odmienne, obce dla mnie założenia. Ziobro jak na razie zachowuje się bardzo przyzwoicie. Co do JaJakoPrezydenta, przestałem go lubić. Kolejny raz się potwierdza, że współmałżonek z innej, niekompatybilnej cywilizacji to poważne ostrzeżenie przy braniu pod uwagę kandydatury polityka. W tym przypadku nie może być mowy o pomyłce. Sprawa przeszła przez zbyt wiele ogniw. Będzie ona "acid" testem dla min. Ziobry. Należy wyjaśnić rolę rodziny prawdziwych sprawców, kilkunastu policjantów, prokuratora oraz składu sędziowskiego. Należy sprawdzić czy nie doszło do korupcji by skazać niewinnego człowieka. O ile Ziobro test zda, to zyska wiele (chyba że go dziwna zmiana za to usunie z rządu w ramach kolejnej rekonstrukcji), jak nie zda, to PiS straci wiele, być może władzę. W kolejce czeka też kilka podobnych spraw np. księdza oskarżonego o pedofilię. Dostarczył on nagrania świadczące o jego niewinności, ale te zaginęły w prokuraturze. Ustawę o sądownictwie trzeba było zrobić ( w projekcie) niewyobrażalnie radykalnie ,i od tego tzw WSZYSCY WON zaczynać rozmowy z UE. Kompromis z UE polegał by na 50% WON! Tylko to by było możliwe, gdyby PAD się nie zbiesił. Pozostało nam tylko kląć. Destrukcja rządu PiS-u zaczęła się od ultimatum A. Dudy, zawetowania ustaw sądowniczych i wymuszenia przez niego zmian w składzie rządu. W konsekwencji tego, mamy gorszego ministra spraw wewnętrznych, gorszego ministra obrony i rozpiździaj w PiS-ie. Patologia, jaka powstała przy "okrągłym stole" ugruntowała się przez ostatnie ćwierćwiecze i walka z nią wymagała żelaznej konsekwencji. Wygłupy Dudusia wszystko zniweczyły. Jeszcze wcześniej było weto ustawy o Regionalnych Izbach Obrachunkowych, która miała na celu skuteczniejsze przeciwdziałanie niekorzystnym tendencjom związanym z nadmiernym zadłużaniem się jednostek samorządu terytorialnego i w rezultacie wzmocnienie pozycji gospodarczej samorządu terytorialnego. A teraz [...], lokalne kacyki mogą kraść dalej. Czyli to co podkreślałem wielokrotnie, metodami demokratycznymi Polski naprawić się NIE DA !


  Ps..Miałem sen: bydlaki siedzą w pierdlach dożywotnio i codziennie mają analne "rozkosze". A rodzice bydlaków odarci z całego majątku (poszedł na odszkodowanie dla Komendy) żyją pod mostem na wikcie gminy. Tez dożywotnio. Tak powinna wyglądać sprawiedliwość w państwie prawa. A co do dobrej zmiany to warto pamiętać, że to właśnie teraz prawda wychodzi z szamba. Za dobrej zmiany.
 • @wercia 19:51:51
  Licencja na okradanie! Sędzia nie kradnie, tylko bierze – stwierdził Sąd Najwyższy i uniewinnił kolegę po fachu.
  Sąd Najwyższy to w Polsce taka rada mędrców prawnych. W teorii sędziowie SN to ludzie z ogromnym dorobkiem, którzy są ostatnią instancją sprawiedliwości lub orzekają w szczególnie skomplikowanych sprawach. Teraz uniewinnili byłego już wiceprezesa Sądu Rejonowego w Żyrardowie Mirosława Topyłę, który staruszce z lady w sklepie zwinął 50 zł. Czyn został nagrany przez kamery. Sędziowie SN uznali, że nie była to kradzież, a jedynie roztargnienie. W polskim prawie, co prawda, nie obowiązuje precedens, ale powszechną praktyką jest powoływanie się i wzorowanie przez sądy powszechne na orzecznictwie Sądu Najwyższego. To skandaliczne orzeczenie SN będzie wyznacznikiem dla kolejnych wyroków. Kto wie, czy nie zostanie ono zastosowane w sprawie sędziego z wrocławskiego Sądu Apelacyjnego, który ukradł w jednym ze sklepów sprzęt elektroniczny. Krótko mówiąc „lex Topyła” może stać się dla sędziów o lekkich łapach i kiepskiej koncentracji dużym wzmocnieniem immunitetu i bezkarności.  Deficyt samokontroli

  Ta sprawa bulwersuje z kilku powodów. Czy sędzia, który obwiniany jest o pospolite przestępstwo, jakim jest kradzież, może dalej sądzić niezawiśle i bezstronnie? Sędzia Mirosław Topyła orzeka w sprawach karnych, wyobraźmy sobie teraz, że do jego referatu trafia sprawa kradzieży 50 zł staruszce. Na razie tylko tyle, bo na więcej chyba silić się nie trzeba. Przecież obrońcy sędziego Topyły mówili o jego „deficycie samokontroli” i „zakręceniu”.

  Ale idźmy dalej. Orzeczenie SN wyznacza nowe podejście do dowodów rzeczowych. Na nagraniu widać wyraźnie, jak sędzia z lady bierze pieniądze i wkłada je do kieszeni. Następnie rozgląda się i robi krok w tył, ustępując miejsca staruszce, która wcześniej te pieniądze tam zostawiła, ale na chwilę odeszła od lady. Pytanie, jak sędziowie Sądu Najwyższego ustalili kwestie roztargnienia? Czy zatem gdyby nie było tego nagrania z monitoringu, które zobaczyła cała Polska, czy to oznaczałoby, że byłaby to normalna kradzież czy że kradzieży w ogóle nie było? Zapewne bez monitoringu nie byłoby w ogóle tej sprawy, bo kto odważyłby się stawiać taki zarzut sędziemu. Byłoby słowo przeciwko słowu. Można obstawiać, że słowo sędziego byłoby traktowane jako najprawdziwsza i jedyna prawda.

  Sędziowie SN pokazali, że papier jest cierpliwy i wszystko zniesie. Nie zakwestionowali faktu przywłaszczenia banknotu, ale uznali, że nie było „kierunkowanego zamiaru bezpośredniego”. Czyli tłumacząc na język polski, sędzia ukradł, ale nie miał takiego zamiaru. Został uniewinniony, bo ukradł za mało, a jego czyn nie był logiczny. W uzasadnieniu wyroku podkreślano, że „dokonanie kradzieży zuchwałej na szkodę osoby starszej, stanowiącej przykład demonstracyjnego lekceważenia obowiązującego porządku prawnego musiałoby oznaczać, że obwiniony jest osobą całkowicie zdemoralizowaną, świadomie łamiącą nie tylko normy prawne, ale także wszelkie przyjęte społecznie kanony zachowania”. W ocenie składu orzekającego nie było żadnych przesłanek do takiej oceny sędziego, a „z zebranego w sprawie materiału dowodowego wynika, że jest on osobą o prawidłowo ukształtowanej, zrównoważonej osobowości. Jest osobą społecznie odpowiedzialną, nieskłonną do naruszania prawa i standardów społecznych oraz liczącą się z opinią otoczenia i przejawia tendencje do unikania sytuacji ryzykownych”.

  Krótko mówiąc, sędziowie uznali, że fakty i nagranie nie pasują do ich wyobrażenia o sędzim Topyle, więc musi on być niewinny.  Różne podejście sędziów

  Ta sprawa to był teatr. Był płacz obrońcy w mowie końcowej i „życie” oddane w ręce sądu. A na chwilę przed decyzją SN Topyła mówił do dziennikarzy: Słyszę od swoich kolegów sędziów: Mirek, nie ma sprawiedliwości. Mówię im wtedy: Róbcie tak, żeby była.

  Po wejściu na salę w mowie końcowej powiedział, że składa swoje życie w ręce sądu. Jego obrońca płocki sędzia Dariusz Wysocki zanosił się płaczem w mowie końcowej, apelując o uniewinnienie. Podkreślał też, że jako stary sędzia z 20-letnim stażem nie skazałby w tej sprawie Topyły. Show obrończe polegało też na tym, że zachowanie sędziego tłumaczono „deficytem samokontroli”. Z kolei inny obrońca – sędzia Topyła miał ich aż trzech! – tłumaczył, że sędzia jest uczciwy, bo przed 20 laty znalazł w łódzkim akademiku portfel, który postanowił zwrócić. Topyła po wyjściu z sali mówił, że ma żal do dziennikarzy, bo rzucili się na niego jak na jakiś „ochłap mięsa, żeby lepiej sprzedać swoje publikacje”.

  Sąd pierwszej instancji, czyli Sąd Apelacyjny w Łodzi, wymierzył sędziemu najsurowszą karę. W lipcu 2017 r. uznał, że sędzia, który dopuszcza się kradzieży, na zawsze traci moralne prawo do osądzania cudzych czynów, i usunął go ze stanu sędziowskiego. Zdaniem tego sądu uczynek sędziego był nacechowany znacznym stopniem społecznej szkodliwości. Sąd Najwyższy całkowicie jednak zaprzeczył ustaleniom sądu pierwszej instancji i dokonując zwrotu w ustaleniu stanu faktycznego na opak, uznał, że Topyła jest niewinny, bo był roztargniony.

  Ten artykuł w sumie powinien zaczynać się od nazwisk sędziów SA w Łodzi, którzy słusznie stanęli na wysokości zadania, a kończyć na nazwiskach sędziów SN, którzy ośmieszyli wymiar sprawiedliwości i swoich uczciwych po fachu kolegów. Wiesław Kozielewicz to przewodniczący składu orzekającego SN w sprawie Topyły, Agnieszka Piotrowska z kolei uzasadniała zawiłe przyczyny „roztargnienia” z opinii psychologicznej sędziego. Sędziowie, którzy stanęli na wysokości zadania z Łodzi to: sędzia Izabela Dercz, Michał Kłos z tytułem doktora i sędzia Jacek Pasikowski. To ta trójka uczciwie podeszła do sprawy. Z rozmowy z jednym z tych orzekających wiemy, że dziś nawet nie bardzo chcą, aby ich nazwiska widniały obok tych sędziów z SN, którzy kilka dni temu w sprawie Topyły dokonali przewrotu. Są pewne zasady, których nawet w imię źle pojętej solidarności nie należy łamać, bo prędzej czy później dochodzimy do farsy mówi nam anonimowo sędzia z pierwszego składu orzekającego.

  Czy sędzia Topyła wróci do orzekania? Sam nie chciał odpowiedzieć na to pytanie dziennikarzom. Można przypuszczać, że nie wróci albo gładko przejdzie do adwokatury, może też uciec z całkiem wysokim uposażeniem w stan spoczynku, np. z powodu stanu zdrowia, a przecież po tym procesie mogło mu się zwyczajnie pogorszyć, w końcu media znów na niego się rzuciły, nie rozumiejąc głębi i sprawiedliwości wyroku Sądu Najwyższego. Napisał Paweł Miter
 • @Husky 21:06:42
  Nie żyje kluczowy świadek w sprawie Komendy. "Fakt": Dorota P. zmarła w niewyjaśnionych okolicznościach w jednym z wrocławskich szpitali.

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/399090-nie-zyje-kluczowy-swiadek-w-sprawie-komendy-fakt-dorota-p-zmarla-w-niewyjasnionych-okolicznosciach-w-jednym-z-wroclawskich-szpitali


  Ps...To w szpitalu można umrzeć w niewyjaśnionych okolicznościach? A od kiedy to w szpitalu umiera się w "tajemniczych okolicznościach"? Świadkowie zaczynają ginąć tak jak w Szczucinie i gdzie niejaki Paweł Kopacz maczał wstrętne łapy, policja, burmistrz, prokuratorzy, sędziowie, etc..Wzięła i zmarła w "niewyjaśnionych...żeby Ireneusz M. mógł się wykaraskać ?. Ciekawa sprawa. Albo Fakt robi tanią sensację albo mamy teoretyczne państwo w nowej odsłonie. Może zegarmistrz przyszedł ot tak, bo choroba. Ale kolejni z tej hucpy przeciw Komendzie zapewne już robią w gacie. Nie ma skutków bez przyczyny. Polon zapewne to nie był, ale metoda już tak. Niedługo będzie trzeci rok rządów Ludzi Polski Solidarnej i PiS, ale szwadrony Liberalnej Polski ciągle w akcji ...Koniec tygodnia to ulubiony czas seryjnego samobójcy. A brukselskiej targowicy speckomando nie rusza? Sekcja dopiero po kilkudziesięciu godzinach? Skandal. Policja, prokuratury i sądy to wciąż bagno...No staje się bardzo ciekawe, że śledczy interesowali się nią od roku - od roku i nic - żadnych wniosków, a na koniec jej się zmarło. Ciekawe interesować się kimś przez cały rok ach jakie to musiało być zajmujące i "dobrym" kierunku poszło..i jak zwykle prokuratura nie zrobiła sekcji. ...Nieudolność obecnych prokuratorów czy kolejne zaniedbanie? Ta sprawa śmierdzi na kilometr. Jeżeli komuś się wydaje, że polska policja jest wolna od powiązań z mafią, to jest w wielkim błędzie, a jeżeli dodamy do tego powiązania z mafią ze wschodu, to wszystko jest jasne ...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY

więcej