Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
748 postów 24653 komentarze

Tylko prawda

Husky - Prawicowiec,katolik Zoologiczny antykomunista UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony "Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" -Jan Paweł II

Jaruzelska na prezydenta!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dlatego z nieprzytomną radością witam decyzję Moniki Jaruzelskiej o zaangażowaniu się w eseldowskie Centrum Monitorowania Skutków Działania Ustawy Degradacyjnej i start w wyborach z list lewicy - Agnieszka Wołk-Łaniewska

Monika Jaruzelska zamierza wystartować na prezydenta Warszawy -"Platfuś " Trzaskowski trzęsie gaciami

Monika Jaruzelska wystartuje w najbliższych wyborach samorządowych z list SLD

- Do tej pory broniłam się przed polityką, ale teraz polityka bardzo weszła w moje życie. Czuję się zobowiązana, żeby stawać w obronie rodzin wojskowych, dotkniętych ustawą degradacyjną - oświadczyła w poniedziałek Monika Jaruzelska w programie "Graffiti". Jak powiedziała w najbliższych wyborach samorządowych wystartuje z listy SLD

- Zdecydowałam się wkroczyć na drogę polityczną pod sztandarami SLD i głównie zająć się sprawą ustawy degradacyjnej - powiedziała Jaruzelska. Ja dodała to właśnie ta ustawa jest głównym powodem jej wejścia w politykę, a nie chęć spełniania swoich ambicji politycznych.

Według niej ustawa "otworzyła furtkę na to, żeby wojsko było upokarzane, żeby władza wykorzystywała to przeciwko samodzielnemu myśleniu wojska".

- Ustawa degradacyjna w niczym generałowi Jaruzelskiemu nie zaszkodzi, ani mnie nie zaszkodzi. Tak naprawdę otwiera ona furtkę do czegoś dużo bardziej niebezpiecznego - dodała

 

//www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-03-12/monika-jaruzelska-wystartuje-w-najblizszych-wyborach-samorzadowych-z-list-sld/

               

Obsesyjny antykomunizm PiS okazuje się bardziej zaraźliwy, niż chcemy to przyznać. OKO.press, zazwyczaj bardzo sensowny antypisowski portal, karci obecną władzę ze rezygnację z lustracji kół łowieckich.

 

              

 

„Z noweli prawa łowieckiego »wyparował« zakaz sprawowania wysokich funkcji w PZŁ przez tajnych współpracowników służb bezpieczeństwa PRL. Związek twierdzi, że nie ma z tym nic wspólnego. I sugeruje, że to była propozycja IPN. IPN: »Nie pracowaliśmy nad ustawą«. Nie wiadomo, kto mówi prawdę, ale myśliwi ewidentnie nie mają ochoty na dezubekizację"— ironizuje Robert Jurszo. Po czym, z bezwzględną pryncypialnością prawdziwie śledczego dziennikarza sprawdza, za czyją sprawą z pisowskiej poprawki, dekomunizującej organy PZŁ do poziomu zarządu koła włącznie, zniknęli współpracownicy służb specjalnych PRL.
 
Gwoli ścisłości: pozostał w niej zakaz pełnienia jakichkolwiek funkcji w kołach łowieckich przez „pracowników, funkcjonariuszy lub żołnierzy organów bezpieczeństwa państwa" PRL, skasowano tylko agentów. „Dezubekizacja PZŁ będzie miała więc charakter co najwyżej połowiczny" — pisze oskarżycielsko publicysta OKO.press, dodając, iż „tłumaczenie, że zapis o tajnych współpracownikach należy wykreślić, ponieważ IPN nie byłby w stanie sprawdzić, który z myśliwych nim był, jest całkowicie pozbawione sensu", albowiem nie trzeba sprawdzać wszystkich polskich myśliwych, a jedynie zarządy i komisje rewizyjne 2,5 tys. kół łowieckich.
Czyli 25 tysięcy osób.

Jeszcze od biedy można pojąć, że w kretyńskiej logice obsesji i odwetu, kierującej życiem i myśleniem obecnej władzy, ludzie służb PRL nie mogą pełnić kierowniczych funkcji w państwie PiS — albowiem teoretycznie mogliby temu państwu zagrażać, na przykład kwestionując pryncypia jego polityki historycznej.

A bez polityki historycznej, jak wiadomo, państwo PiS nie istnieje.

Ale w kołach łowieckich? Serio? Czy ktokolwiek jest w stanie wskazać jakiekolwiek zagrożenie dla państwa płynące ze składu komisji rewizyjnej koła Jeleń-Wołkowyja w Ustrzykach Dolnych, albo Głuszec Borzytuchom w Bytowie (od razu zaznaczę, ze nie mam czerwonego pojęcia, kto jest w składzie tych kół, nazwy mi się spodobały)? Czy antyspisowski serwis OKO-press, walczący o wolność i demokrację, naprawdę nie dostrzega, że „dekomunizacja" — połowiczna czy całkowita — kół łowieckich jest najjaskrawszym przykładem ustawowej dyskryminacji arbitralnie wytypowanej grupy obywateli, dotykającej ich życia prywatnego, bez cienia choćby merytorycznego czy prawnego uzasadnienia?

Ja rozumiem, że w środowiskach nieprawicowych myśliwi nie są popularni — w ogóle, a ostatnio, w związku z osobą i działalnością eksministra Szyszki, szczególnie — ale ten absurdalny zapis w prawie łowieckim to państwo PiS w pigułce.

Polityka dyskryminacji ludzi Polski Ludowej — od ustawy „dezubekizacyjnej", która kosztowała już życie 37 osób,


poprzez „degradacyjną", wyłączającą poza nawias społeczny 47 procent Polaków, ceniących postać generała Jaruzelskiego, aż po dekomunizację ulic i kół łowieckich — póki co nie spotyka się z żadnym zauważalnym oporem.

Dlatego z nieprzytomną radością witam decyzję Moniki Jaruzelskiej o zaangażowaniu się w eseldowskie Centrum Monitorowania Skutków Działania Ustawy Degradacyjnej i start w wyborach z list lewicy.
 
                  
 
 
 
 
Wprawdzie wiązanie politycznych nadziei z potomkami wybitnych postaci przeważnie przynosiło rozczarowanie — począwszy od Michała Korybuta Wiśniowieckiego, a skończywszy na Barbarze Nowackiej — ale wierzę głęboko, że Monika Jaruzelska może okazać się wyjątkiem od tej reguły.
Jaruzelska na prezydenta! Czegokolwiek. Możemy zacząć od Warszawy.

Agnieszka Wołk-Łaniewska, publicystka polska, Warszawa

 
https://pl.sputniknews.com/opinie/201803227597110-Monika-Jaruzelska-prezydent-Warszawa-PiS-polityka/

 

KOMENTARZE

 • A dlaczego Jaruzelski zamknął Gierka w - nazwijmy to - uciążliwych warunkach, tak...
  że nawet rodzina przez pół roku nie wiedziała co się z nim dzieje a Bolka i innych w luksusowych warunkach w rządowych ośrodkach wypoczynkowych (z cysterną wódki)?
  Czy nie był to pucz na Gierku, który tyle dobrego dla Polski zrobił?
 • @Jan Paweł 21:06:39
  Może kiedyś te fakty wyjdą na jaw
  Pozdrawiam
 • *****
  I tym razem nie będzie żadnego wyjątku czyli pani Monika poniesie klęskę bo chyba Warszawiakom chodzi o to by ich miasto było zarządzane przez w miarę solidnego polityka a nie panią dla której najważniejsze jest przywrócenie esbeckich emerytur , tak jakby w stolicy nic innego nie było do zrobienia , niech lepiej Miler z Czarzastym przemyślą jeszcze raz ten pomysł bo wystawienie Jaruzelskiej jedynie zaszkodzi pozycji SLD
 • @puuuq 21:16:45
  //I tym razem nie będzie żadnego wyjątku czyli pani Monika poniesie klęskę//


  oczywiście

  i stąd ten mój wpis
  zero szans
  zero
  pzdr.
 • @Jan Paweł 21:06:39
  "A dlaczego Jaruzelski zamknął Gierka w - nazwijmy to - uciążliwych warunkach, tak..."

  Gierek zrobił swoje, Gierek musiał odejść.
  U Jaruzelskiego zadecydowały chyba powiązania typu IW / GRU / masoneria.
  Uzależniono blok wschodni w odpowiednim stopniu od przemysłu w PRL, a potem odcięto kroplówkę (program solidarność)
  Odpalono też inne programy

  - "habemus papam"
  - mudżahedin
  - olimpiada
  - star wars
  - pierestrojka
  - społeczeństwo otwarte
  - Jelcyn
  - i inne

  I Ruskie padły... już, już, już prawie do końca.
  Ale jednak w ostatnim momencie zmienił się prezydent... i dupa banksterów znów blada...

  Nam Polakom dano natomiast za udział w wojnie o Eurazję trochę świecidełek:

  - nobel dla elektryka
  - nobel dla Wisi
  - korona dla Jej Wysokości Anety I Kręglickiej
  - santo subito

  Tak to było....
  Pozdrawiam
 • @Jasiek 04:24:36
  tak by nie było gdyby tzw klasa robotnicza nie dała się ogłupić i poparła Gierka a nie Solidarność (operacja specjalna CIA).
  A na 100% NIE DAŁABY SIĘ OGŁUPIĆ gdyby po Ślubach Jasnogórskich, gdy Polacy objęli władzę w Polsce, trwała przy Panu Bogu i prosiła Ducha Św o mądrość.
  Prof. Kieżun - doradca Gierka, doradzał Gierkowi, żeby on utrzymywał takie drobne bezrobocie, żeby ludzie zaczęli sobie szanować swoje miejsca pracy. Gierek nie zgodził się, ponieważ jak mówił, on pracował w kapitaliźmie i widział co to jest bezrobocie i jakie są jego skutki...
  No, ale nam do szczęścia brakowało jeszcze tych zachodnich (zatrutych) błyskotek...
  Matka Boska, jak mówi w Swoich Orędziach, zna wyjście z każdej sytuacji, więc prośmy Ją teraz o tą mądrość, nie tylko z sprawach naszej Ojczyzny ale i sprawach naszych indywidualnych każdego z nas.
  Nawet się nie spodziewamy, jak nieoczekiwanie skuteczna jest Jej pomoc.
  Przecież już tyle razy nam dawała przykłady Swojej opieki, chociażby wtedy po wojnie, gdy Polacy byli mordowani i wydawało się że sytuacja jest już beznadziejna.
  Wtedy Prymas Wyszyński, Wielki Polak, doprowadził do Ślubów Jasnogórskich.
  Jak wiemy, jeszcze w tym samym roku Polacy przejęli władzę w Polsce.
 • @Husky
  Toż to Margulisowa nie Jaruzelska, ostatecznie Wolska, bo takie miał drugie w IW. Pzdr!
 • @Jan Paweł 21:06:39
  Teraz napisz jakie to były te ciężkie warunki, toż takie jak Bolka w Arłamowie czy Bula w sanatorium MON.
 • @kula Lis 67 14:20:10
  Rodzina o tym mówiła. Przez pół roku nawet nie wiedzieli gdzie on jest.
  A to, że nie miał polskiej emerytury to też jest dowód na "opiekuńczość" reżimu puczystów w stosunku do Gierka?
 • @kula Lis 67 14:20:10
  Puczyści (opozycja reglamentowana i junta wojskowa) działali na zlecenie Imperializmu amerykańskiego a Gierek ciągle nas przed nim ostrzegał. Tak trudno to pojąć?
  Kiedy wy w końcu załapiecie o co w tym wszystkim chodzi

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej