Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
548 postów 17960 komentarzy

Tylko prawda

Husky - Prawicowiec,katolik Zoologiczny antykomunista UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony "Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" -Jan Paweł II

Jaruzelska na prezydenta!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dlatego z nieprzytomną radością witam decyzję Moniki Jaruzelskiej o zaangażowaniu się w eseldowskie Centrum Monitorowania Skutków Działania Ustawy Degradacyjnej i start w wyborach z list lewicy - Agnieszka Wołk-Łaniewska

Monika Jaruzelska zamierza wystartować na prezydenta Warszawy -"Platfuś " Trzaskowski trzęsie gaciami

Monika Jaruzelska wystartuje w najbliższych wyborach samorządowych z list SLD

- Do tej pory broniłam się przed polityką, ale teraz polityka bardzo weszła w moje życie. Czuję się zobowiązana, żeby stawać w obronie rodzin wojskowych, dotkniętych ustawą degradacyjną - oświadczyła w poniedziałek Monika Jaruzelska w programie "Graffiti". Jak powiedziała w najbliższych wyborach samorządowych wystartuje z listy SLD

- Zdecydowałam się wkroczyć na drogę polityczną pod sztandarami SLD i głównie zająć się sprawą ustawy degradacyjnej - powiedziała Jaruzelska. Ja dodała to właśnie ta ustawa jest głównym powodem jej wejścia w politykę, a nie chęć spełniania swoich ambicji politycznych.

Według niej ustawa "otworzyła furtkę na to, żeby wojsko było upokarzane, żeby władza wykorzystywała to przeciwko samodzielnemu myśleniu wojska".

- Ustawa degradacyjna w niczym generałowi Jaruzelskiemu nie zaszkodzi, ani mnie nie zaszkodzi. Tak naprawdę otwiera ona furtkę do czegoś dużo bardziej niebezpiecznego - dodała

 

http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-03-12/monika-jaruzelska-wystartuje-w-najblizszych-wyborach-samorzadowych-z-list-sld/

               

Obsesyjny antykomunizm PiS okazuje się bardziej zaraźliwy, niż chcemy to przyznać. OKO.press, zazwyczaj bardzo sensowny antypisowski portal, karci obecną władzę ze rezygnację z lustracji kół łowieckich.

 

              

 

„Z noweli prawa łowieckiego »wyparował« zakaz sprawowania wysokich funkcji w PZŁ przez tajnych współpracowników służb bezpieczeństwa PRL. Związek twierdzi, że nie ma z tym nic wspólnego. I sugeruje, że to była propozycja IPN. IPN: »Nie pracowaliśmy nad ustawą«. Nie wiadomo, kto mówi prawdę, ale myśliwi ewidentnie nie mają ochoty na dezubekizację"— ironizuje Robert Jurszo. Po czym, z bezwzględną pryncypialnością prawdziwie śledczego dziennikarza sprawdza, za czyją sprawą z pisowskiej poprawki, dekomunizującej organy PZŁ do poziomu zarządu koła włącznie, zniknęli współpracownicy służb specjalnych PRL.
 
Gwoli ścisłości: pozostał w niej zakaz pełnienia jakichkolwiek funkcji w kołach łowieckich przez „pracowników, funkcjonariuszy lub żołnierzy organów bezpieczeństwa państwa" PRL, skasowano tylko agentów. „Dezubekizacja PZŁ będzie miała więc charakter co najwyżej połowiczny" — pisze oskarżycielsko publicysta OKO.press, dodając, iż „tłumaczenie, że zapis o tajnych współpracownikach należy wykreślić, ponieważ IPN nie byłby w stanie sprawdzić, który z myśliwych nim był, jest całkowicie pozbawione sensu", albowiem nie trzeba sprawdzać wszystkich polskich myśliwych, a jedynie zarządy i komisje rewizyjne 2,5 tys. kół łowieckich.
Czyli 25 tysięcy osób.

Jeszcze od biedy można pojąć, że w kretyńskiej logice obsesji i odwetu, kierującej życiem i myśleniem obecnej władzy, ludzie służb PRL nie mogą pełnić kierowniczych funkcji w państwie PiS — albowiem teoretycznie mogliby temu państwu zagrażać, na przykład kwestionując pryncypia jego polityki historycznej.

A bez polityki historycznej, jak wiadomo, państwo PiS nie istnieje.

Ale w kołach łowieckich? Serio? Czy ktokolwiek jest w stanie wskazać jakiekolwiek zagrożenie dla państwa płynące ze składu komisji rewizyjnej koła Jeleń-Wołkowyja w Ustrzykach Dolnych, albo Głuszec Borzytuchom w Bytowie (od razu zaznaczę, ze nie mam czerwonego pojęcia, kto jest w składzie tych kół, nazwy mi się spodobały)? Czy antyspisowski serwis OKO-press, walczący o wolność i demokrację, naprawdę nie dostrzega, że „dekomunizacja" — połowiczna czy całkowita — kół łowieckich jest najjaskrawszym przykładem ustawowej dyskryminacji arbitralnie wytypowanej grupy obywateli, dotykającej ich życia prywatnego, bez cienia choćby merytorycznego czy prawnego uzasadnienia?

Ja rozumiem, że w środowiskach nieprawicowych myśliwi nie są popularni — w ogóle, a ostatnio, w związku z osobą i działalnością eksministra Szyszki, szczególnie — ale ten absurdalny zapis w prawie łowieckim to państwo PiS w pigułce.

Polityka dyskryminacji ludzi Polski Ludowej — od ustawy „dezubekizacyjnej", która kosztowała już życie 37 osób,


poprzez „degradacyjną", wyłączającą poza nawias społeczny 47 procent Polaków, ceniących postać generała Jaruzelskiego, aż po dekomunizację ulic i kół łowieckich — póki co nie spotyka się z żadnym zauważalnym oporem.

Dlatego z nieprzytomną radością witam decyzję Moniki Jaruzelskiej o zaangażowaniu się w eseldowskie Centrum Monitorowania Skutków Działania Ustawy Degradacyjnej i start w wyborach z list lewicy.
 
                  
 
 
 
 
Wprawdzie wiązanie politycznych nadziei z potomkami wybitnych postaci przeważnie przynosiło rozczarowanie — począwszy od Michała Korybuta Wiśniowieckiego, a skończywszy na Barbarze Nowackiej — ale wierzę głęboko, że Monika Jaruzelska może okazać się wyjątkiem od tej reguły.
Jaruzelska na prezydenta! Czegokolwiek. Możemy zacząć od Warszawy.

Agnieszka Wołk-Łaniewska, publicystka polska, Warszawa

 
https://pl.sputniknews.com/opinie/201803227597110-Monika-Jaruzelska-prezydent-Warszawa-PiS-polityka/

 

KOMENTARZE

 • A dlaczego Jaruzelski zamknął Gierka w - nazwijmy to - uciążliwych warunkach, tak...
  że nawet rodzina przez pół roku nie wiedziała co się z nim dzieje a Bolka i innych w luksusowych warunkach w rządowych ośrodkach wypoczynkowych (z cysterną wódki)?
  Czy nie był to pucz na Gierku, który tyle dobrego dla Polski zrobił?
 • @Jan Paweł 21:06:39
  Może kiedyś te fakty wyjdą na jaw
  Pozdrawiam
 • *****
  I tym razem nie będzie żadnego wyjątku czyli pani Monika poniesie klęskę bo chyba Warszawiakom chodzi o to by ich miasto było zarządzane przez w miarę solidnego polityka a nie panią dla której najważniejsze jest przywrócenie esbeckich emerytur , tak jakby w stolicy nic innego nie było do zrobienia , niech lepiej Miler z Czarzastym przemyślą jeszcze raz ten pomysł bo wystawienie Jaruzelskiej jedynie zaszkodzi pozycji SLD
 • @puuuq 21:16:45
  //I tym razem nie będzie żadnego wyjątku czyli pani Monika poniesie klęskę//


  oczywiście

  i stąd ten mój wpis
  zero szans
  zero
  pzdr.
 • @Jan Paweł 21:06:39
  "A dlaczego Jaruzelski zamknął Gierka w - nazwijmy to - uciążliwych warunkach, tak..."

  Gierek zrobił swoje, Gierek musiał odejść.
  U Jaruzelskiego zadecydowały chyba powiązania typu IW / GRU / masoneria.
  Uzależniono blok wschodni w odpowiednim stopniu od przemysłu w PRL, a potem odcięto kroplówkę (program solidarność)
  Odpalono też inne programy

  - "habemus papam"
  - mudżahedin
  - olimpiada
  - star wars
  - pierestrojka
  - społeczeństwo otwarte
  - Jelcyn
  - i inne

  I Ruskie padły... już, już, już prawie do końca.
  Ale jednak w ostatnim momencie zmienił się prezydent... i dupa banksterów znów blada...

  Nam Polakom dano natomiast za udział w wojnie o Eurazję trochę świecidełek:

  - nobel dla elektryka
  - nobel dla Wisi
  - korona dla Jej Wysokości Anety I Kręglickiej
  - santo subito

  Tak to było....
  Pozdrawiam
 • @Jasiek 04:24:36
  tak by nie było gdyby tzw klasa robotnicza nie dała się ogłupić i poparła Gierka a nie Solidarność (operacja specjalna CIA).
  A na 100% NIE DAŁABY SIĘ OGŁUPIĆ gdyby po Ślubach Jasnogórskich, gdy Polacy objęli władzę w Polsce, trwała przy Panu Bogu i prosiła Ducha Św o mądrość.
  Prof. Kieżun - doradca Gierka, doradzał Gierkowi, żeby on utrzymywał takie drobne bezrobocie, żeby ludzie zaczęli sobie szanować swoje miejsca pracy. Gierek nie zgodził się, ponieważ jak mówił, on pracował w kapitaliźmie i widział co to jest bezrobocie i jakie są jego skutki...
  No, ale nam do szczęścia brakowało jeszcze tych zachodnich (zatrutych) błyskotek...
  Matka Boska, jak mówi w Swoich Orędziach, zna wyjście z każdej sytuacji, więc prośmy Ją teraz o tą mądrość, nie tylko z sprawach naszej Ojczyzny ale i sprawach naszych indywidualnych każdego z nas.
  Nawet się nie spodziewamy, jak nieoczekiwanie skuteczna jest Jej pomoc.
  Przecież już tyle razy nam dawała przykłady Swojej opieki, chociażby wtedy po wojnie, gdy Polacy byli mordowani i wydawało się że sytuacja jest już beznadziejna.
  Wtedy Prymas Wyszyński, Wielki Polak, doprowadził do Ślubów Jasnogórskich.
  Jak wiemy, jeszcze w tym samym roku Polacy przejęli władzę w Polsce.
 • @Husky
  Toż to Margulisowa nie Jaruzelska, ostatecznie Wolska, bo takie miał drugie w IW. Pzdr!
 • @Jan Paweł 21:06:39
  Teraz napisz jakie to były te ciężkie warunki, toż takie jak Bolka w Arłamowie czy Bula w sanatorium MON.
 • @kula Lis 67 14:20:10
  Rodzina o tym mówiła. Przez pół roku nawet nie wiedzieli gdzie on jest.
  A to, że nie miał polskiej emerytury to też jest dowód na "opiekuńczość" reżimu puczystów w stosunku do Gierka?
 • @kula Lis 67 14:20:10
  Puczyści (opozycja reglamentowana i junta wojskowa) działali na zlecenie Imperializmu amerykańskiego a Gierek ciągle nas przed nim ostrzegał. Tak trudno to pojąć?
  Kiedy wy w końcu załapiecie o co w tym wszystkim chodzi

OSTATNIE POSTY

więcej
 • POLITYKA - ŚWIAT

  Nagły zwrot Pjongjangu

  Od 21. kwietnia Korea Północna zaprzestaje prób jądrowych i startów rakiet balistycznych" - napisała agencja KCNA. Zamknięty zostaje także obiekt na północy kraju, gdzie prowadzono badania i próby jądrowe. "Spełnił już swoje zadanie" czytaj więcej

 • POLITYKA - POLSKA

  Żydzi, Żydzi, i tylko Żydzi

  Panie prezydencie, czy jest pan prezydentem Żydów, czy Polaków. Z tego wniosek, że tylko żydzi byli mordowani w całej europie, o Polakach, Romach, i innych Słowianach, ani słowa. czytaj więcej

 • ŚWIAT

  Zachód nie wie co robić

  Atak na Syrię był słuszny czy nie, trudno to ocenić. Czy skutecznie zniechęci reżim do broni chemicznej. Sobotnia operacja nie pozwala stwierdzić, czy USA mają długoterminową strategię wobec Syrii czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

ULUBIENI AUTORZY

więcej