Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
748 postów 24653 komentarze

Tylko prawda

Husky - Prawicowiec,katolik Zoologiczny antykomunista UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony "Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" -Jan Paweł II

Viktor Orban: Albo rząd narodowy, albo rząd Sorosa

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Viktor Orbán powiedział, że dzisiaj Węgry stoją przed dwoma możliwymi wizjami przyszłości: albo będą miały rząd narodowy, albo stworzą go ludzie George’a Sorosa.

Na dziewięć dni przed wyborami parlamentarnymi premier Węgier Viktor Orban ponownie zaatakował miliardera George'a Sorosa. Szef rządu i lider Fideszu zapowiedział, że powstrzyma imigrację do Węgier.

 

 

              
 
 
 
Premier Węgier Viktor Orban zaapelował w piątek do obywateli, by podczas wyborów parlamentarnych 8 kwietnia nie myśleli jedynie o teraźniejszości, ale też o przyszłości, gdyż będą decydować nie tylko o rządzie i parlamencie, ale też o przyszłości kraju.

Orban oświadczył w Radiu Kossuth, że po wyborach Węgry będą miały albo rząd narodowy i pozostaną krajem węgierskim, albo rząd internacjonalny, którego skład ustali George Soros, i wtedy Węgry staną się krajem imigracyjnym. Władze węgierskie od kilku lat prowadzą intensywną kampanię przeciwko amerykańskiemu finansiście Sorosowi, którego oskarżają o chęć sprowadzenia do Europy milionów imigrantów.
Premier ocenił, że imigracja jest najważniejszym tematem z punktu widzenia kraju, gdyż nawet, jeśli będzie się on rozwijać, to imigracja strawi płynące z tego pożytki - dlatego też partie rządzące podejmują ten temat w kampanii. Tymczasem - według Orbana - opozycja nie mówi o tej kwestii, gdyż "jest objęta międzynarodową cenzurą".


                   

  "System idei Sorosa"

Jego zdaniem, mechanizm wpływania przez Sorosa na sytuację jest taki, że działacze rekrutowani z jego pieniędzy są skupiani w organizacjach pozarządowych, a one zabiegają następnie o realizację celów należących do "systemu idei George’a Sorosa", z których najważniejszą jest obecnie imigracja oraz położenie kresu Europie zbudowanej na narodach i chrześcijańskich wartościach.
Te organizacje pozarządowe - utrzymuje Orban - atakują następnie rządy przeciwne imigracji, na które wywiera presję także Bruksela, i poprzez wpływanie na wybory, chcą sprawić, że w parlamencie znajdą się zwolennicy Sorosa, po czym chcą zapewnić sobie wpływy także w rządzie i przeobrazić upatrzony kraj. Jak dodał, płynąca z tego korzyść biznesowa trafiałaby do Sorosa.
Według premiera, na Węgrzech działa około 2 tys. opłacanych ludzi, którzy czynią starania, by w kampanii wyborczej doprowadzić do upadku rządu i stworzyć gabinet proimigracyjny. "Dokładnie, z nazwiska wiemy, kim są i jak działają, by uczynić z Węgier państwo imigracyjne" - powiedział.
Orban oznajmił, że brukselscy biurokraci w czerwcu chcą podjąć decyzję o nowym systemie imigracyjnym, ale plany przygotowane w tej sferze przez bułgarską prezydencję UE Węgry uważają za chybione, gdyż kładą one akcent na relokację uchodźców zamiast na ochronę granic. Gdyby Budapeszt przyjął tę propozycję, musiałby natychmiast przyjąć ponad 10 tys. azylantów i "zapewnić 9 mln ft (29 tys. euro) od głowy" na ich utrzymanie - twierdzi Orban.
Zwrócił uwagę, że na czerwcowym szczycie UE Węgry powinien zatem reprezentować taki premier, który będzie potrafił obronić kraj przed tym planem.

W obronie chrześcijańskiej Europy

Z okazji Wielkiego Piątku premier powiedział, że pod względem kulturowym, chrześcijańska Europa jest jak powietrze - "otacza nas w sposób naturalny, to nazywamy przytulnością i dlatego czujemy, że w chrześcijańskiej Europie i na chrześcijańskich Węgrzech jesteśmy w domu". Jego zdaniem, z tego względu kwestia chrześcijańskości Europy stała się tematem politycznym i trwa spór o to, czy uda się utrzymać "styl życia, który kochamy", czy też zostanie on zmieniony pod wpływem zewnętrznym.
Według niego, przywódców zachodnioeuropejskich trudno przekonać w tej kwestii m.in. dlatego, że żyją w innym świecie niż przeciętni obywatele: są z reguły chronieni, mieszkają w dobrych, chronionych dzielnicach i nie podróżują metrem, dlatego też ich jakość życia nie zmienia się bezpośrednio z powodu migracji.

Jednoznaczne sondaże

Sondaże przez wyborami 8 kwietnia wskazują na zdecydowane zwycięstwo rządzącej na Węgrzech koalicji Fideszu i Chrześcijańsko-Demokratycznej Partii Ludowej (KDNP). Z opublikowanych w środę wyników sondażu ośrodka Nezoepont wynika, że 41 proc. wszystkich ankietowanych chce głosować na Fidesz-KDNP. Jobbik może liczyć na 15 proc. poparcia, koalicja Węgierskiej Partii Socjalistycznej i partii Dialog na 11 proc., a na partię Polityka Może Być Inna i Koalicję Demokratyczną chce głosować po 8 proc. badanych.
Z Budapesztu Małgorzata Wyrzykowska

(PAP)

//fakty.interia.pl/raporty/raport-wybory-na-wegrzech-2018/aktualnosci/news-viktor-orban-albo-rzad-narodowy-albo-rzad-sorosa,nId,2563967
 

 
 

 

KOMENTARZE

 • Husky
  Uwielbiam jasne i jednoznaczne stawianie sprawy w stylu "albo - albo"... ;-)

  Kiedy nasi milusińscy nauczą się tego od Orbana?

  Pozdrawiam serdecznie, życzac jednocześnie Wesołych Swiąt.
 • @Docent zza morza 18:04:41
  Soros, ideologiczny psychopata.
  Stary sfiksowany miliarder niszczy Europę. Klasyczny to przykład, jak pieniądze w ciągu kilku lat mogą zniszczyć to, co budowały pokolenia przez setki lat. Chory wizjoner, któremu wszystko jedno, bo z racji wieku nie musi się martwić tym co po sobie zostawi.

  I ja pozdrawiam serdecznie, życząc jednocześnie Spokojnych Swiąt.
 • @Husky 18:11:00
  ,, Klasyczny to przykład, jak pieniądze w ciągu kilku lat mogą zniszczyć to, co budowały pokolenia przez setki lat. ,, ... wiesz , nawet przyznaje ci rację .
  No , ale było minęło ..żyć trzeba dalej .

  ,,Stary sfiksowany miliarder niszczy Europę... ideologiczny psychopata... ..zaraz tak wielkie słowa . Gdyby tak było jak mówisz .. to dlaczego Prezes nie robi tak jak Orban .
  czepiasz się tzw. lewaków ...nie uznają wartości chrześcijańskich , ale to nie oni tylko członkowie kościoła rozwalają go od środka .

  W zasadzie już są święta , Wielki Piątek i co , zgrzeszyłem ..żona podsunęła mi schabowego .. kiedy zjadłem , przypomniało mi się o poście . Stało się .. za pokutę dałem ci 5* bez czytania .
  Ale teraz widzę że i tak ci się należała , życzę spokojnych Świąt Wielkanocnych .
 • @Husky 18:11:00
  A jak w świetle dzisiejszej wiedzy na temat spraw "ideologicznie sfiksowanych" oceniasz disiaj, po prwie półtora roku, zaangażowanie i TAJNY REFERAT Jakuba Bermana z 19446 roku?
  >> http://ziut.neon24.pl/post/132628,tajny-referat-jakuba-bermana-1946-zrodlo

  Serdecznie życznia i Spokojnych Swiąt

  Pozdr.
 • @Ziut - Ruch dla Rzeczypospolitej 18:57:58
  //disiaj, po prwie półtora //
  //19446 roku?//
  Tak przy Wielkim Piątku było pite 8-)))))

  Spokojnych Świąt
  Wesołego Alleluja!

  https://pbs.twimg.com/media/DZienJNXUAAwvlC.jpg
 • Autor
  Urban ma racje.Niektorzy mysla ze jak rzad (rzadzaca partia) sie nie sprawdza ,czyli nie spelnia oczekiwan spoleczenstwa to wystarczy odsunac ich od wladzy i zaglosowac na inna partie w nastepnych wyborach.
  Pewne decyzje np. emigracja,sprzedaz majatku,dlugi itp. nie mozna odwrocic bez bardzo powaznych spolecznych konsekwencji.
 • @mac 19:06:24
  Orban
  pzdr.
 • @Husky 19:03:05
  //disiaj, po prwie półtora //
  //19446 roku?//

  MOJĄ NOTKĘ Z 2016 ROKU MIAŁEM NA MYŚLI
  >> http://ziut.neon24.pl/post/132628,tajny-referat-jakuba-bermana-1946-zrodlo
  NIE WMAWIAJ SOBIE ŻE JAJKO JEST MĄDRZEJSZE OD KURY

  * Wiem że jajka przypominają Cie "te cycki", ... ale możesz się już obudzić :D
 • "Albo rząd narodowy w Polsce, albo syjonistyczny"
  Kiedy w Polsce szanujący się przywódca, poda taki warunek?
 • @Analityk 15:56:01
  Ja tez na to czekam
  Ale czy doczekam
  pzdr.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej