Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
748 postów 24653 komentarze

Tylko prawda

Husky - Prawicowiec,katolik Zoologiczny antykomunista UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony "Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" -Jan Paweł II

Rocznica śmierci św. Jana Pawła II

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest ;nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

Dziś przypada 13. rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Papież Polak, 264. następca św. Piotra, zmarł 2 kwietnia 2005 roku w Rzymie w wieku 84 lat. Odszedł o 21.37. Pontyfikat Jana Pawła II trwał 26 lat 5 miesięcy i 16 dni i był trzecim co do długości w historii papiestwa.


          

 

 

Przez ponad 20 lat pracował jako nauczyciel akademicki na KUL. W państwie w którym odgórnie uprzywilejowany był ateizm i marksizm z pasją przekazywał studentom wykład etyki katolickiej. Jego dzieło czeka na licznych i dobrych kontynuatorów

 

 

                 

 

Przy łożu zmarłego w papieskich apartamentach byli najbliżsi współpracownicy Ojca Świętego m.in.: abp Stanisław Dziwisz osobisty sekretarz papieża, ks. prof. Tadeusz Styczeń, jego uczeń z KUL, ks. prałat Mieczysław Mokrzycki i opiekujące się Janem Pawłem II na co dzień siostry sercanki.

Wybrany podczas pamiętnego konklawe 16 października 1978 r. został 264 papieżem w dziejach. Był zarazem pierwszym od 455 lat następcą św. Piotra nie-Włochem i pierwszym papieżem-Słowianinem. Dla świata jego wybór był niespodzianką, jeśli nie sensacją, natomiast dla osób zaangażowanych w życie Kościoła, zwłaszcza watykanologów, Karol Wojtyła już podczas konklawe po śmierci Pawła VI należał do grona papabili. Po jego wyborze na Papieża zgodnie podkreślano, że był jak mało kto przygotowany do podjęcia tego zadania. Miał za sobą przeszłość duszpasterza, wykładowcy, naukowca filozofa, publicysty, autora książek, biskupa historycznej diecezji, któremu przyszło sprawować rządy w konfrontacji z reżimem komunistycznym, wziął też aktywny, twórczy udział w Soborze Watykańskim II. Nietypowa, jak na duchownego, była jego przeszłość artystyczna – w młodości występował w teatrze i pisał wiersze, czego – jak się później okazało – nie zarzucił także jako Papież.

 

Urodził się 18 maja w Wadowicach. Gdy miał niespełna 9 lat stracił matkę, 12 – jedynego brata, a gdy był na początku studiów, umarł mu ojciec. Przerywając polonistykę na Uniwersytecie Jagielońskim, odbył studia seminaryjne w warunkach konspiracyjnych. Święcenia kapłańskie przyjął 1 listopada 1946 r. w katedrze na Wawelu z rąk abp. Adama Stefana Sapiehy. Metropolita krakowski poznał się na wybitnie uzdolnionym młodym księdzu i wysłał go na studia doktoranckie do Rzymu. Po powrocie do kraju był wikariuszem w Niegowici, następnie krakowskiej parafii św. Floriana. Po dwuletnim urlopie naukowym podejmuje wykłady na Uniwersytecie Jagiellońskim, a od 1954 r. na KUL, z którą to uczelnią będzie związany aż do wyboru na papieża. W wieku zaledwie 38 lat, 4 lipca 1958 r., został mianowany biskupem pomocniczym krakowskim i biskupem tytularnym Ombi. Sakrę biskupią przyjął 28 września 1958 r. w katedrze na Wawelu z rąk abp. Eugeniusza Baziaka. Mianowany arcybiskupem metropolitą krakowskim 13 stycznia 1964 r. 26 czerwca 1967 r. został kreowany kardynałem prezbiterem. Wybrany papieżem 16 października 1978 r., przybrał imię Jan Paweł II. Uroczyście zainaugurował pontyfikat 22 października 1978 r.

Jego ponad 26-letni okres służby w Kościele powszechnym okazał się najdłuższym pontyfikatem w XX stuleciu i trzecim co do długości w dziejach Kościoła. Był jednocześnie najbardziej rekordowym, i to pod wieloma względami, np. co do liczby podróży zagranicznych – 104 i odwiedzonych podczas nich krajów – 129, przemierzonych kilometrów – prawie 1,3 mln, przeprowadzonych beatyfikacji – 148 i kanonizacji – 51 oraz ogłoszonych podczas nich błogosławionych – 1343 i świętych – 482.

 

https://ekai.pl/rocznica-smierci-sw-jana-pawla-ii-2/

 

KOMENTARZE

 • @
  HERB PAPIESKI PAPIEŻA JANA PAWŁA II!

  Czytelnik zauważy zapewne literkę "M" w herbie! Tym samym ów uwielbiany tak przez Polaków papież oficjalnie przyznał, że Nauka Pana Jezusa i Boga Ojca go nie interesuje! Maria była największą i ślepą miłością papieża z której do końca swojego życia nie został wyleczony!

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/54/John_paul_2_coa.svg


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @Husky
  https://media.wplm.pl/pictures/825/upscale_True/path/2018/04/02/825/360/834d274f052d4400b0220e65aec701d0.png Niesamowite! Powstał trójwymiarowy model ciała Jezusa na podstawie Całunu Turyńskiego. "Miał królewski i dostojny wygląd". WIDEO.. Profesor Giulio Fanti z Uniwersytetu Padewskiego na podstawie Całunu Turyńskiego stworzył trójwymiarowy model ciała Chrystusa. Jezus był niesłychanie piękny: smukły, a zarazem dobrze zbudowany. Miał metr osiemdziesiąt, podczas gdy w tamtych czasach średni wzrost wynosił około 1 m 65 cm. Miał królewski i dostojny wygląd powiedział prof. Giulio Fanti, badacz relikwii. Na podstawie modelu doszedł do wniosku, że zapisy w Ewangelii o męce Chrystusa są prawdziwe. Na Całunie doliczyłem się 370 ran powstałych wskutek biczowania. Do tego trzeba dodać rany boczne, które nie odcisnęły się na płótnie, ponieważ przykrywało ono ciało tylko z przodu i z tyłu. Możemy zatem założyć, że w sumie było przynajmniej 600 uderzeń. Ponadto trójwymiarowa rekonstrukcja wykazała, że w chwili śmierci Mężczyzna z Całunu osunął się na prawo, ponieważ prawe ramię było zwichnięte na tyle poważnie, że doszło do uszkodzenia nerwów podkreślił profesor. Wydaje się, że ustalenia prof. Fantiego rzeczywiście mogą odcisnąć wyraźne piętno na tym, jak wizerunek Jezusa Chrystusa będzie prezentowała współczesna sztuka.

  https://youtu.be/PSUlyDG2M4M


  Ps...Jakoś ze zdjęcia nie wynika żeby miał on urodę semicką a to by wiele wyjaśniało. A wy jak sądzicie miał urodę semicką czy nie? Niesłychanie piękny, wysoki czyli coś w rodzaju hollywoodzkiego gwiazdora. Nie dziwię się, że tamtejsze kobiety na niego leciały, np. Maria i Marta czy Maria Magdalena.

  1.Na Całunie znaleziono pyłki roślin endemicznych z Bliskiego Wschodu.
  2. Obraz na Całunie(ciemne obszary)powstał na skutek działania koherentnego promieniowania ultrafioletowego. Całun to hologram.
  3. Ciemne obszary na które działało promieniowanie-cząsteczki celulozy został zmodyfikowane na poziomie subatomowym. Grupa krwi na podstawie próbek pobranych z ran AB popularna w Palestynie.
  4. Zdjęcia wykonane w różnych długościach promieniowania(NASA) pozwalają na odtworzenie twarzy Jezusa z otwartymi oczami, to jest drugi obraz normalnie niewidoczny.
  5. Biczujących Jezusa było dwóch, na podstawie ślad biczowania ustalono, że jeden z nich był silniejszy i wykazywał cechy sadystyczne(ślady bicz charakterystyczny dla rzymian zakończony dwoma kulkami.

  6. Metodą węgla C14 nie można określić wieku "Całunu", tą metodą trzy niezależne laboratoria określiły wyłącznie datę pożaru w którym Całun o "mały włos" nie spłonął.
  7. Ślady grupy krwi AB na Całunie Turyńskim są identyczne z grupą krwi z fragmentu serca w Lanciano

  8.Twarze na "Całunie" i na Chuście z Manoppello -Weroniki są identyczne.
  9. Aby stworzyć taki obiekt jak "Całun" średniowieczny twórca musiał by dysponować współczesną techniką (a nawet jeszcze wyższą), technologią, posiadać wiedzę na temat budowy atomu, promieniowania, itp.
 • @kula Lis 67 15:01:53
  // Aby stworzyć taki obiekt jak "Całun" średniowieczny twórca musiał by dysponować współczesną techniką (a nawet jeszcze wyższą), technologią, posiadać wiedzę na temat budowy atomu, promieniowania, itp.//
  no własnie
  to szalenie interesujace
 • @Husky 15:14:43
  Proste pytanie: czy biblijny opis przedstawiający Jezusa chodzącego po wodzie jest sprzeczny z współczesną fizyką? Takie "kwantowe stany" potrafimy osiągać dla pojedynczych cząstek lub grup atomów ale nie dla obiektów makroskopowych.

  1. Zasadę nieoznaczoności Heisenberga można stosować do pojedynczych cząstek elementarnych ale nie do obiektów makroskopowych. To samo dotyczy równań Schrödingera. Takie obliczenia trwały by >15*10^9
  2. Nie wiadomo czy komputer kwantowy da się kiedykolwiek zbudować.

  3. Stany kwantowe dotyczą całej materii ale ze względu na ilość cząstek elementarnych ulegają uśrednieniu do "najniższego stanu". Po wytworzeniu takiego stanu kwantowego woda stała by się "twarda" dla tego można by na niej stanąć. Cząstka elementarna znajduje się w superpozycji stanów a stan zostaje zdefiniowany po dokonaniu pomiaru. W gramie soli jest więcej atomów niż kropli w Bałtyku. Na obliczenie stanów "k" potrzeba komputera kwantowego..komputer każdy składa się z bramek logicznych. Bramka: nie można zbudować bramki mniejszej niż grupa atomów. Komputer zbudowany tylko z takich grup nie zmieścił by się na Ziemi.
 • @57KerenOr 12:17:11
  Litera M oznacza, że zawierzył się Maryji Królowej. Nie doszukuj się w tym podtekstów.
 • @kula Lis 67
  KŁAMSTWO PAPIEŻA JANA PAWŁA II

  Lisie, ja nie doszukuję się żadnych podtekstów. Papież Jan Paweł II był bałwochwalcą i wzywał ludzi by modlili się do Marii.

  Papież zawierzył Marii? Żartujesz chyba sobie!

  Bóg Ojciec tylko Syna Swego rodzajowi ludzkiemu dał. To Pan Jezus jest Arcykapłanem Nowego Przymierza. Pan Jezus jest Królem i Bogiem!

  Maria, zgodnie z Nauką Pana Jezusa dawno temu zmarła i pewnego dnia zmartwychwstanie do żywota wiecznego! Jak więc Maria mogła w jakikolwiek sposób wysłuchać papieża?

  Nie znasz Kolego Nauki Syna Bożego! Niestety!

  Pozdro!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @57KerenOr 15:45:10
  Czy łażenie od domu do domu, od drzwi do drzwi, wam nie wystarczy.
  I własnie pod wpisem o rocznicy śmierci Jana Pawla II chcesz nas tu indoktrynować.
  może innym razem
  please
 • @Husky
  NIE NALEŻĘ DO SEKTY ŚWIADKÓW...

  Witaj Husky!

  Widzisz Kolego, ja nie chcę mieć nic wspólnego z sektą Świadków... Zaskoczyłem Cię? No zobacz chłopie jak trafiłeś kulą w płot!

  ZALEŻY MI NATOMIAST na mówieniu ludziom o prawdziwych Naukach Pana Jezusa i Boga Ojca.

  Pozwól mi mówić prawdę Husky, please!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • Dzięki Bogu, że oni byli.
  https://pbs.twimg.com/media/DZyCUsUXcAAGSrB.jpg
 • Wzór,
  Święty Jan Paweł II. Żył, pokazywał jak żyć i nadal jest dla nas. Często tu przywołuję niezłomnych żołnierzy, silnych jak stal. On był, jest i będzie jak stal. Wybaczał niewybaczalne, miłował bezgranicznie.

  https://pbs.twimg.com/media/DZyEcVEX0AErdNW.jpg
 • kundel zdobądź tę książkę i zacznij czytać, może jeszcze wyjdziesz na ludzi
  https://programwps.files.wordpress.com/2017/06/inline.jpg
 • @Rzeczpospolita 18:41:53
  Kosiur i stanislav czyli :
  http://pobierak.jeja.pl/images/2/f/c/234428_jak-odroznic-idiote-od-debila.jpg
 • @
  https://pbs.twimg.com/media/DZzTU4rXkAQjslr.jpg
 • @Husky 19:51:26
  Nie będę oceniać czy osądzać Wojtyle , bo już zrobił to kto inny .
  Nie jest on ani świętym ani sprawiedliwym , to moja ocena , może się mylę , choć mógłbym to stwierdzenie uzasadnić .

  Tak naprawdę wpadłem tu , bo zobaczyłem twoją wizytę u Rzeczpospolita ,, Wielkanocna opowieść – spisek „zmartwychwstania”…,, .
  I oto co usłyszałem ...
  @Rzeczpospolita 15:09:07
  A ten co ci dawał ślub kościelny to jakiego wyznania był.
  Ciekaw jestem czy anulowałeś już ten sakrament.
  jeśli nie ...
  nadużycie link skomentuj
  Husky

  Dziwne bo jako katolik dziwnie ( nie ) zareagowałeś ... .
  Są tu i nauczyciele religii też cisza ... zareagował ..Analityk...

  Coś tam pisałeś , ale ani słowa o autorze , o tym że to jest bardzo , bardzo prostackie i głupie .
  Ja sam uważam że to nie powinno tu być na Neonie , nie mówię że ma być cenzura ........... jakiś poziom musi być zachowany .

  W tym co robi , pisze @Rzeczpospolita w większości się zgadzam .. nie podzielam jednak promocji kretynizmu , obojętnie kto by to był ... .

  Nie stawia się wyżej ponad kogokolwiek , sam wiesz że wcześniej tez się ciebie czepiałem , kiedy schodziłeś do budki z piwem .
 • Muzeum w Wadowicach
  Doskonałe spotkanie z życiem św. Jana Pawła II można przeżyć w Muzeum Domu Rodzinnego w Wadowicach.
  Absolutne mistrzostwo kultury pamięci ...
  https://domjp2.pl/
 • @fabi 21:49:44
  Napisałem aj wajowi prawdę w OCZY
  Niech nie pluje dziś na nas katolików, jak sam padał na kolana w kościele,przysięgał Bogu w czasie sakramentu bierzmowania czy ślubu, ochrzcił dzieci a dziś co robi.
  Co z dnia na dzień przejzal na oczy. Wiesz jest internet, świat w mikroskopie i nie chcę i nie zrobię tego by zamieścić co piszą o nim jego sąsiedzi i znajomi.A mam tego więcej niż sporo
  Więc brak w słowniku wulgarnych słów takiego by nim go obdarzyć
  Tylko tyle
 • @Andrzej Madej 21:52:39
  Byłem tam
  Byłem
  pzdr
 • @Husky 15:14:43
  "no własnie
  to szalenie interesujace"

  I niesamowite. Zwłaszcza ten błysk, który spowodował powstanie odbicia na całunie. Może jakieś promieniowanie? Określona długość fali i natężenie i mamy zmianę stanu skupienia materii (jak wynika to z opisów w Ewangeliach) i ponowną aktywację procesów życiowych na poziomie pojedynczych komórek?

  Sam nie wiem co myśleć...

  Pozdro!
 • @Jasiek 22:14:37
  Kosiur nam to wytłumaczy
  pozdrawiam i dzięki za koment
 • @Husky 22:07:34
  ,, Niech nie pluje dziś na nas katolików ,, ...

  Ja nie jestem katolikiem , czy też wyznawca innej wiary na mnie nie pluje ale ....

  Zauważyłem tylko że tak wielu tu wymieniało się życzeniami Wielkanocnymi , a nikt nie stanął w obronie pisma świętego dla chrześcijan . Jeśli ktoś krytykuje przywary chrześcijan to jest inna sprawa .
  Większość z was tzw. katolików jest fasadowymi wyznawcami .
  Kiedyś ludzie nie był wykształceni , można to zrozumie, ale teraz ...

  Zapewniam was wszystkich .. w przekazach pism świętych jest ukryty przekaz . .. parzycie a nie widzicie , słuchacie a nie słyszycie ... to jest aktualne .

  Gdyby kościół ograniczył się do swojej powinności , to i nikt nie by go się nie czepiał .
 • @fabi 22:42:15
  //Ja nie jestem katolikiem , czy też wyznawca innej wiary na mnie nie pluje ale ..//
  ale na nas pluje
  W twoim przypadku nigdy takiej agresji nie było i tym się różnicie
  pzdr.
 • @Husky 22:47:12
  kto sieje wiatr , ten zbiera burze ... Husky... zło dobrem zwyciężaj , no policzek nie nastawiaj bo to nie ten etap .
 • @fabi 23:02:50
  wiesz są ludzie i są .....
  Dobranoc
 • @Husky 22:22:41
  "Kosiur nam to wytłumaczy"

  Ale żeś się czepił człowieka... :-(

  A tego chyba nikt nigdy nie wytłumaczy...

  3m siem

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej