Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
776 postów 25607 komentarzy

Tylko prawda

Husky - Prawicowiec,katolik Zoologiczny antykomunista UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony "Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" -Jan Paweł II

Zachód nie wie co robić

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Atak na Syrię był słuszny czy nie, trudno to ocenić. Czy skutecznie zniechęci reżim do broni chemicznej. Sobotnia operacja nie pozwala stwierdzić, czy USA mają długoterminową strategię wobec Syrii

Ataki rakietowe i lotnicze Zachodu na syryjskie zasoby broni chemicznej mogły być karą spadającą z nieba, ale nie wpłyną w sposób zasadniczy na zmniejszenie potencjału machiny wojennej, której główne bazy, zapasy broni i personel pozostały nienaruszone. Nawet 100% skuteczność to i tak za mało by ogłosić sukces.

Brak jasnej strategii powoduje, że USA tracą wpływ nie tylko na wydarzenia w Syrii, ale i szerzej na Bliskim Wschodzie. Próżnię wypełniają Rosjanie i kolejne punktowe uderzenie tego nie zmieni.

Dla Asada sobota była zwykłym dniem, a przynajmniej tak próbował go przedstawić jego urząd umieszczając w internecie krótkie nagranie wideo, na którym widać jak podąża on do pracy z teczką w ręku. Co więcej syryjska armia oświadczyła, że w znacznej mierze zniszczone miasto Duma jest "w pełni wyzwolone" po tym jak opuściła je ostatnia grupa rebeliantów. Duma miała być miejscem ataku z użyciem broni chemicznej z 7 kwietnia i była ostatnim miastem opanowanym przez rebeliantów w rejonie wschodniej Guty, niegdyś bastionem rebeliantów na przedmieściach stolicy. AP podkreśla, że opanowanie Dumy w istocie oznacza koniec rebelii w rejonie Damaszku i największe zwycięstwo sił Asada od czasu zdobycia w końcu 2016 r. położonego na północy kraju miasta Aleppo.

 

 

USA pierwszy raz użyły w Syrii rakiet JASSM. Polska też je ma w swoim arsenale

          

 Pociski samosterujące kupione przez Polskę przeszły chrzest bojowy. To jeden z niewielu praktycznych rezultatów ataku USA na Syrię. Jest istotny dla nas, ale z punktu widzenia geopolityki znaczenia nie ma. Zachód nie ma pomysłu na jeden z największych koszmarów ostatnich dekad.

Dwa ciężkie bombowce B-1 Lancer wystrzeliły na cele w Syrii 19 pocisków manewrujących JASSM-ER. Debiut bojowy był udany, jeżeli wierzyć w zapewnienia Pentagonu, że wszystkie rakiety, którymi Amerykanie, Francuzi i Brytyjczycy atakowali centrum badawcze i magazyny koło Damaszku i Homs dosięgły celów.

        

 

 

Oświadczeniom Waszyngtonu zaprzeczają Rosjanie, według których syryjska obrona przeciwlotnicza zestrzeliła aż 70 proc. nadlatujących pocisków. Rzeczywistą skuteczność broni ocenić będą mogli wojskowi, którzy znają dokładną listę celów oraz dysponują zdjęciami sprzed i po uderzeniach.

 
 
 
 
Z punktu widzenia Warszawy szczególnie ważne będzie potwierdzenie, czy pociski manewrujące o zasięgu ok. 1 000 km poradziły sobie z obroną przeciwlotniczą rosyjskiego typu. Warszawa wydała ok. 450 mln dolarów na 110 pocisków JASSM i JASSM-ER, czyli rakiet o przedłużonym zasięgu, które wystrzelono na cele w Syrii dla samolotów F-16. Polska jest jednym z trzech krajów, którym Amerykanie sprzedali tę broń.
 
Niezależnie od tego, czy i jak bardzo udany okaże się debiut bojowy nowych pocisków, pośrednio pokazuje on słabość polityki Zachodu wobec Syrii. Atak przeprowadzony w nocy z piątku na sobotę miał ukarać reżim w Damaszku za użycie broni chemicznej przeciwko własnym obywatelom. Niczego nie zmienia nawet zrównanie z ziemią trzech celów wskazanych przez Pentagon, gdzie reżim miał produkować i przechowywać trujące gazy.
Niespełna dwie doby po ataku Syria pochwaliła się wznowieniem działań lotnictwa, które, w obawie przed atakiem Zachodu, na krótko schroniło się w bazach bezpośrednio bronionych przez Rosjan. Zbliża się też szturm kolejnej, zbuntowanej dzielnicy na południe od Damaszku, gdzie w obozie palestyńskich uchodźców zabarykadowali się bojownicy ISIS. Działania koalicjantów na pewno nie przekonają armii Asada do obrania taktyki ograniczającej ofiary wśród cywilów.

Wojna z ISIS i nic więcej

Obecnie zaangażowanie Zachodu w konflikt syryjski ogranicza się do walki z Państwem Islamskim we współpracy z Kurdami. To jednak tylko jeden z elementów tego wielowątkowego konfliktu. Przez pewien czas USA próbowały uzbrajać i szkolić powstańców walczących z Asadem, ale skutkiem było kilka kompromitujących porażek pro-zachodnich rebeliantów i rozkwit czarnego rynku rakiet przeciwpancernych. Teraz Amerykanie rozważają całkowite wycofanie się z Syrii, co oznaczać będzie porzucenie kurdyjskich sojuszników nawet przed ostatecznym rozprawieniem się z islamistami.

Prezydent Trump wprowadza również kolejne sankcje na Rosję, które uzasadnia tym, że Moskwa umożliwiła Syrii użycie broni chemicznej. Raz jeszcze nie o samą Syrią tu jednak chodzi. Kreml twierdzi, że atak chemiczny pod Damaszkiem był prowokacją rebeliantów, która najpierw wywołała atak militarny na Syrię, a teraz sprowokowała nieusprawiedliwione uderzenie gospodarcze na Rosję.

Moskwa przynajmniej po części może mieć rację, bo nie chodzi tutaj o Syrię, albo przynajmniej nie bezpośrednio Relacje pomiędzy Zachodem a Rosją są tak złe, że coraz częściej mówi się już o nowej zimnej wojnie. Donald Trump boryka się też z dochodzeniem, które ma ocenić skalę jego powiązań z Rosją i skalę wpływów Moskwy na przebieg wyborów prezydenckich w USA w 2016 r.

Żadne doraźnie działania nie nadrobią siedmiu lat zaniedbań. Amerykanie i Europejczycy nie zrobili praktycznie nic, aby zakończyć rzeź w Syrii, która kosztowała życie kilkuset tysięcy ludzi. Chwila refleksji nastąpiła, gdy fala uchodźców szturmowała granice Wspólnoty, ale tutaj również wysiłki skupiły się na ochronie granic, a nie rozwiązaniu problemu.

 

//gosc.pl/doc/4642254.Potrzeba-szerszej-strategii-niz-jeden-atak-militarny
https://wiadomosci.wp.pl/usa-pierwszy-raz-uzyly-w-syrii-rakiet-jassm-polska-tez-je-ma-w-swoim-arsenale-6241771206018689a
https://www.google.co.uk/search?q=b1b&rlz=1C1AFAB_enGB442GB442&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiYjc2Gm7_aAhVhDcAKHchfCXgQiR4IpQE&biw=1422&bih=694#imgrc=7KT_StgK2kIQpM:

 

KOMENTARZE

 • A gdzie logika ? Zdrowy rozsądek ?
  "Kreml twierdzi, że atak chemiczny pod Damaszkiem był prowokacją rebeliantów, która najpierw wywołała atak militarny na Syrię, a teraz sprowokowała nieusprawiedliwione uderzenie gospodarcze na Rosję."

  A znasz kogoś kto wygrywa walkę i na koniec używa broni chemicznej wiedząc że to mu nie jest potrzebne do zwycięstwa i wie że za coś takiego sprowokuje kolejny zmasowany atak z zewnątrz?.. gdy już dwa razy identyczne prowokacje przeżywał ?

  To przecież bajka dla idiotów na poziomie inteligencji "amerykanów".

  Podobnie farsa z atakiem chemicznym w Londynie .. i "wnioskowanie"

  To przecież poziom Macierewicza i jego niezliczone teorie spiskowe.

  Mnie się nie chce wierzyć że można być aż takim idiotą... i tak się kompromitować...to poziom ludzi niepełnosprawnych intelektualnie
  nie wierze ...że ci takie głupoty gadają są tak głupi ...to są w pełni świadome szuje, skrajne szuje które publicznie gwałcą zasady logicznego myślenia, obiektywne fakty... .. takie "gebbelsy" naszych czasów.
  To powinno być karalne... a jest nagradzane.

  Kim muszą być ludzie którzy płacą za takie okłamywanie ludzi ?
  A co płacą chcą władzy nad światem ...(globalna mafia żydowska)

  Jak by wyglądał świat gdyby tacy ludzie zdobyli władzę nad światem ?
  Orwell to opisał już dawno...(i też opisywał żydowski świat).
 • @Oscar 18:55:57
  Dlatego jako propaganda idzie tam gdzie jest jej miejsce .
 • @Oscar 18:55:57
  //takie "gebbelsy" naszych czasów. ?//
  pewnie tak
  wystrzelono 46 pocisków i stracono 73 rakiety
  a co
  dzięki za komentarz
 • @Nibiru 19:34:44
  //Gdyby chciano przerwać/zakończyć wojnę w Syrii to dawno by to zrobiono. //
  Gdyby ???
  A gdzie można sobie zrobić lepszy (naturalny) poligon wojskowy, by sprawdzać i testować wartość bojowa sprzętu i amunicji
  gdzie ?
  pzdr.
 • @Repsol 19:04:41
  Ciemno tu ciemno .. tak husky tu twoje miejsce .. bo ciemnota musi być w ciemności . Nie wiem czemu robisz z siebie idiotę , może musisz ...
 • @Nibiru 20:21:39
  //nowinki oszczędza się na poważniejsze wojny //


  ROSYJSKA „PRAWDA” O S-500.

  Zarówno o systemie S-400, jak i o systemie S-500 wiemy tylko tyle, ile chcą Rosjanie. O tym czy przekazywali oni informacje prawdziwe można się było przekonać na Bliskim Wschodzie, gdy Amerykanie, Francuzi i Brytyjczycy uderzyli na syryjskie bazy chronione rosyjskimi systemami S-400.

  http://www.defence24.pl/rosyjska-prawda-o-s-500-patriot-lepszy-od-prometeusza-opinia
 • @Nibiru 19:34:44
  //Tak więc Putin przedłużając ten chaos chce wyszlamować Assada do cna. Potem oczywiście skończy się tak jak w Iraku i Libii. Trump z Putinem (partnerzy) idą sabie na rękę, ostrzegając się o planowanych akcjach militarnych, bo obaj na tym korzystają. I biznes się kręci.//

  I nikt tego oczywistego faktu podważyć nie jest w stanie
  Nikt

  Bingo !!!
 • @Nibiru 20:33:47
  Limit 2 wpisów
  Lipa 8-))))
  pzdr.
 • @Nibiru 20:39:38
  Mamy do czynienia tylko z "wojną" ale propagandową
  Przypomnijmy słowa Trumpa i Putina przed nalotami.
  Przypomnijmy też ich słowa po nalotach.
  Wizerunkowo to nokaut dla ....
 • @Nibiru 20:56:04
  Atak Amerykanów, Francuzów i Brytyjczyków na bazy wojsk syryjskich pośrednio uderzył również w Rosjan. Rozwinęli oni bowiem w Syrii swoje najnowsze systemy uzbrojenia przeciwlotniczego, które jak się okazało - nie zapewniły bezpieczeństwa atakowanym obiektom. Ta „bezsilność” Rosjan jest o tyle zadziwiająca, że przerzucili oni na Bliski Wschód również swój najnowszy system S-400 „Triumf”, który według nich miał swoim zasięgiem pokrywać całe terytorium syryjskie i dużą część Morza Śródziemnego.

  Oczywiście rosyjskie wojsko twierdzi, że nie użyto uzbrojenia, ponieważ .................nie chciano go użyć osłaniając jedynie nieatakowane obiekty w bazach Hmejmim i Tartus. W rzeczywistości, gdyby Rosjanie mogli zastosować systemy S-400 i S-300, to by je na pewno wykorzystali. Jednak w odniesieniu do nisko lecących rakiet manewrujących - w większości wykonanych w technice stealth - ich sprzęt okazał się praktycznie bezużyteczny.

  http://www.defence24.pl/rosyjska-prawda-o-s-500-patriot-lepszy-od-prometeusza-opinia
 • Wszystko odbywa się według planu
  "Moskwa przynajmniej po części może mieć rację, bo nie chodzi tutaj o Syrię, albo przynajmniej nie bezpośrednio Relacje pomiędzy Zachodem a Rosją są tak złe, że coraz częściej mówi się już o nowej zimnej wojnie."
  /Zachód nie wie co robić/

  Każdego roku Departament Obrony USA przygotowuje plan strategiczny. W 2018 był on inny niż w poprzednich latach. USA zdało sobie sprawę, że nie jest już panem i władcą całego globu. Szczegóły planu są tajemnicą, ale zarys ogólny jest dostępny.

  Cytuję bardzo ważny akapit:

  "Dziś wychodzimy z okresu strategicznego letargu świadomi , że nasza przewaga militarna uległa erozji. Zmierzamy się z coraz większymi zaburzeniami globalnymi charakteryzującymi się upadkiem dawno ustanowionych zasad porządku świata, i świadomością, że stworzenie bezpiecznego otoczenia jest bardziej skomplikowane i niestabilne niż kiedykolwiek wcześniej. Konkurencja strategiczna pomiędzy państwami, a nie terroryzm, jest obecnie najbardziej istotną kwestią bezpieczeństwa narodowego USA."*(Podsumowanie 2018 strategii obrony narodowej Stanów Zjednoczonych Ameryki)


  Z dokumentu wynika, że USA nie ma zamiaru zrezygnować z pozycji dotychczasowego hegemona, a głównym zagrożeniem dla Amerykanów jest Rosja i Chiny. W dokumencie wymienia się Również Korę Północną i Iran.

  O ile dodamy do tego bardzo interesujące analizy Dr. John R. Deni,
  z Instytutu Studiów strategicznych, to obraz relacji amerykańsko - rosyjskich staje się jeszcze bardziej klarowny.

  John R. Deni, w artykule zatytułowanym "Strategiczne spostrzeżenia: dobre wyniki w NSS i NDS: konkurowanie z Rosją w Europie i poza nią"** jest głównie zainteresowanym uderzeniem w tzw."soft power"(delikatną siłę) Rosji i celowe zdyskredytowanie, poniżenie i odizolowanie tego kraju od reszty "cywilizowanego świata".

  Deni pisze aby stosować antyrosyjską propagandę, unikać jakichkolwiek kontaktów z Rosją na wyższym szczeblu, tylko działać za pomocą urzędników szczebla niższego; usunąć Rosję z grupy siedmiu najbardziej uprzemysłowionych państw świata; nie pokazywać w mediach osoby rosyjskiego prezydenta stojącego obok prezydenta USA i tak dalej. Bardzo interesujący tekst, w którym desperacja, strach i zdemoralizowanie USA nie może umknąć uwagi czytelnika.

  *"Today, we are emerging from a period of strategic atrophy, aware that our competitive military advantage has been eroding.
  We are facing increased global disorder, characterized by decline in the long -standing rules -based international order—creating a security environment more complex and volatile than any we have experienced in recent memory. Inter-state strategic competition, not terrorism, is now the primary concern in U.S. national security”
  https://www.defense.gov/Portals/1/Documents/pubs/2018-National-Defense-Strategy-Summary.pdf

  **
  Strategic Insights: Making Good on the NSS and NDS: Competing with Russia in Europe and Beyond
  March 20, 2018 | Dr. John R. Deni
  http://www.strategicstudiesinstitute.army.mil/index.cfm/articles/Making-Good-On-The-NSS-NDS/2018/03/20
  |
 • @Nibiru 20:56:04
  //Obaj są cienkimi Bolkami prowadzonymi na krótkich smyczach.//

  Jakbyś czytał w moich myślach
  Znów ....
  Bingo
 • @Nibiru 20:59:44
  Tys nimom tam konta
  lat temu 2 dali mi bana
  łachudry
  8-)))))
 • @AgnieszkaS 21:02:02
  Kłania się tu "polityka" Obamy wobec Rosjan i Chin
  Teraz nie sposób to w krótkim czasie nadrobić.
  dziękuję za komentarz
  Pozdrawiam serdecznie
 • @Nibiru 21:11:03
  //A trafić takie ustrojstwo z ziemi to też nie lada sztuka.//
  Syryjczycy jednak potrafią,są lepsi nawet od Rosjan.
  Wystrzelili 46 rakiet i to z lat 70 ub.wieku, a stracili 73 rakiety najnowszej generacji.Co za skuteczność !!!!!!
  Można ?
  można !!!
 • @Husky 21:18:31
  https://paczaizm.pl/content/wp-content/uploads/niepierdol-max-tabletki-lek-na-wszystko.jpg
 • @rabszak 21:26:09
  Uprasza się o zachowanie ostrożności i nie przeszkadzanie.
 • @Nibiru 21:30:32
  // Propagandowe absurdy.//

  Tak

  Zwłaszcza te rewelacyjne S-300,S-400 czy nieistniejący S-500
  Po tempie wprowadzania tych systemów i rewelacyjnych ich osiągach to wprowadzając w kolejnych latach S-600 będą mogli nawet.....
  księżyc zestrzelić


  http://www.goodkarma.fr/wp-content/uploads/2009/01/voyage-dans-la-lune-georges-melies.jpg
 • @Husky 21:45:32
  „Wystrzeliliśmy ponad 100 pocisków, ani jeden nie został zestrzelony” – powiedział Trump na Florydzie podczas swego wystąpienia na temat reformy podatkowej. Jak dodał, pomimo oświadczeń strony syryjskiej, amerykańscy wojskowi poinformowali go, że „każdy osiągnął swój cel”.
  .............................................................................
  wystrzelono 46 pocisków i stracono 73 rakiety
  a co
  dzięki za komentarz
  nadużycie link skomentuj
  Husky 16.04.2018 20:11:19

  I ty nie wiesz ile .... ja na twoim miejscu pod ziemie bym się zapadł .. o .... przepraszam ty już tu jesteś .

  A skoro już tu jesteś , masz trochę czasu na przemyślenia .... dlaczego nie ma żadnego filmiku z trafienia .. oprócz tego jednego .
 • @fabi 23:26:32
  //wystrzelono 46 pocisków i stracono 73 rakiety
  a co//

  to sukces Syryjskiej armii !!!!
  czytaj dokładnie
  własnie o filmikach
  gdyby syryjczycy stracili te 73 rakiety wyobrażasz sobie jakie musiały być wizualne efekty na niebie i to w nocy
  Sylwester w kwietniu !!!!!!
  a tu lipa, czy nikt w Syrii nie ma telefonu z aparatem
 • @Husky 23:35:49
  "Rzecznik wojskowy Syryjskich Sił Obrony Powietrznej powiedział, że użyto 112 pocisków ziemia-powietrze, w tym 25 pocisków Pansir, aby odeprzeć uderzenie kierowane przez USA:

  System Buk: wystrzelono 29 pocisków - trafiono 24 cele;
  System Osa: wystrzelono 11 pocisków - trafiono 5 celów;
  System S-125: wystrzelono 13 pocisków - trafiono 5 celów;
  System Strela-10: wystrzelono 5 pocisków - trafiono 3 cele;
  System Kvadrat: wystrzelono 21 pocisków - trafiono 11 celów;
  System S-200: wystrzelono 8 pocisków - nie trafiono żadnych celów;
  System Pantsir-S1: wystrzelono 25 pocisków - trafiono 23 cele;"

  https://southfront.org/syrian-forces-launched-112-surface-to-air-missiles-to-repel-us-led-strike-russian-military/

  Po dodaniu wyszło mi, że Syryjczycy trafili w 71 rakiet.
 • @AgnieszkaS 06:48:00
  Więc 2 szt jeszcze gdzieś lata i czeka na dogodny moment by spaść niespodziewanie na cel.
  pzdr
 • ???
  a ile masz lat chłopczyku? a może rzeczywiście te bzdury wypisuje jakiś kundel bury?
 • @nieżyt 10:11:43
  //a ile masz lat//
  a ty co
  homo-niewiadomo
 • @Autor
  Brak napletka powoduje ciężkie kalectwo umysłowe czego dowodem są ostatnie działania USraela i jego kundelków.

  Garbatonose debile umyśliły sobie ,że jak wyślą na Syrię swoje drogocenne i "inteligente" rakietki to Putin od razu uruchomi swoje systemy obronne,a tu niespodzianka.Putin wystawił dupsko w ich stronę i puścił ogromnego bąka.
  Aj waj aj waj jak tu żyć tyle kasy poszło w pizdu Zniszcono tylko dwie stodoły a system obrony rosyjskiej dalej pozostał tajemniczy.
  W kłamstwa śmierdzącego Trampka i jego akolitów prawie nikt nie wierzy o czym świadczy przegląd komentarzy na portalach i forach .Większośc ludzi drze łacha z usraelskich debili.
 • wydaje się że to polemika rosji z usa
  atak chemiczny wydaje się być polemiką rosji z ameryką na temat przyszłej wojny...
  Rosja pokazuje że nie posiada na stanie żadnych zasad humanitarnych... ameryka pokazuje rosji że może ich wysłać do diabła xD....

  Faktycznie sam atak chemiczny jako element reżimu asada wydaje się nieprawdopodobny i bzdurny, nie podejrzewam też, że to jest false flag, obstawiałbym właśnie atak rosyjski chemiczny jako kontynuacja trucia skripala... to głębokie rosyjskie zastraszanie, aby wzmocnić narzędzia agentury na terenie europy i usa - łatwiej im się będzie straszyć informatorów.... rosja lubi wojny, jakoś tak jest, że każde większe państwo zdaje się mieć ochotę na panowanie nad światem. Diabeł?
 • @Nibiru 19:34:44
  Syria przykładem dla narodów aby nie burzyły się przed władzą cymbałów...

  Myślę że celowo przedłużają wojnę, a choćby ataki chemiczne są tylko dodatkowym podkreśleniem, że cymbałom nie warto się opierać xD....
  No a do tego mamy poligon rosja-usa
 • @Husky 23:35:49
  Pociski USA w Syrii pod lupą rosyjskich żołnierzy. Dwa pociski samosterujące USA, wystrzelone w Syrię w dniu 14 kwietnia syryjscy wojskowi przekazali Rosjanom donoszą media. Amerykańskie rakiety przewieziono z Syrii do Rosji 18 kwietnia. Ekspert z centrum dziennikarstwa wojskowo-politycznego Borys Rożyn w audycji radia Sputnik podkreślił, że uzyskany w podobny sposób sprzęt wojskowy zawsze jest poddawany szczegółowym badaniom. „Lokalne wojny, w których uczestniczą rosyjscy wojskowi, naturalnie są wykorzystywane również do gromadzenia informacji w sprawie broni innych zaangażowanych w działania zbrojne stron. Potem można zorientować się, co z tych technologii można zastosować z korzyścią dla siebie, albo też w celu opracowania środków do ich zwalczania. Przekazane rakiety mogą zawierać jakieś nowe rozwiązania techniczne, stosowane przez Amerykanów w ich rakietach w celu pokonywania systemów obrony przeciwlotniczej, instalowania fałszywych celów i stwarzania zakłóceń. Będzie można opracować bardziej efektywne środki do zwalczania tego typu broni" powiedział Borys Rożyn. Stwierdził, że zbadanie przekazanych przez Syryjczyków rakiet będzie dla rosyjskich wojskowych co najmniej pożyteczne. „Nie ma informacji o tym, jakie właściwie rakiety zostały przekazane, lecz, przypuśćmy, że to były Tomahawki. Sama ta rakieta, rzecz jasna, nie jest czymś nowym, jednak ta amunicja jest przecież modernizowana, Amerykanie wdrażają coś nowego. Zbadanie aktualnej specyfiki technicznej tych rakiet będzie co najmniej pożyteczne dla rosyjskich wojskowych. Możliwe, że przyczyni się do opracowania perspektywicznych systemów rosyjskich sił obrony przeciwrakietowej" uważa Borys Rożyn.
  Syryjska armia przekazała dane na temat zestrzelonych rakiet z 14 kwietnia kiedy to zbiry zaatakowały ich kraj. W walce przeciwlotniczej aktywnie wykorzystywano system rakietowy przeciwlotniczy "Pantsir" produkcji rosyjskiej, uprzednio dostarczony do sił zbrojnych Syrii. Ten kompleks podczas bitwy przeciwlotniczej wykazał prawie 100 procentową skuteczność. W sumie syryjskie jednostki obrony powietrznej zniszczyły 71 pocisków samosterujących z 103 odkrytych w przestrzeni powietrznej republiki.

  Na lotnisku w Duvali użyto 4 pocisków - wszystkie zestrzelono.
  Na lotnisku Dumeir - 12 pocisków, wszystkie zostały zestrzelone.
  Przy lotnisku Blay - 18 pocisków, wszystkie zostały zestrzelone.
  Na lotnisku Shayrat - 12 pocisków, wszystkie zostały zestrzelone.
  Na lotnisku Tifor - 2 pociski zestrzelono wszystkie.
  Na lotnisku Mezze - 9 pocisków, 5 zestrzelonych.
  Na lotnisku Homs - 16 rakiet, 13 zestrzelonych.


  Ministerstwo Obrony zauważa, że ​​żadne lotnisko nie ma poważnego zniszczenia. Jednocześnie, zgodnie z szacunkami rosyjskiego Ministerstwa Obrony, użyto 30 pocisków i sterowanych bomb lotniczych przeciwko obiektom badawczym w osadach Barz i Jaramani. Spośród nich 5 zostało zniszczonych przez syryjską broń obrony powietrznej. Podkreślono skuteczność syryjskiego systemu obrony powietrznej przywróconego z udziałem rosyjskich specjalistów. Kiedy atak został odparty, użyto tylko 112 pocisków kierowanych przeciwlotnie. Spośród nich:

  "Shell" - wystrzelono 25 pocisków, trafiono 23 cele;
  "Buk" - wystrzelono 29 pocisków, trafiono 24 cele;
  "Wasp" - wystrzelono 11 rakiet, trafiono 5 celów;
  C-125 - 13 pocisków wystrzelono, trafiono 5 tarcz;
  "Strzałka-10" - wystrzelono 5 pocisków, trafiono 3 cele;
  "Kwadrat" - wystrzelono 21 rakiet, trafiono 11 celów;
  C-200 - wystrzelono 8 pocisków, cele nie zostały trafione.

  Igor Konashenkov podkreślił, że nikt nie powinien dać się zwieść słabej wydajności systemu rakietowego S-200. „Kompleks ten jest przeznaczony do prowadzenia głównie aerodynamicznych rakiet nośnych czyli samoloty powiedział. Choć nie tak dawno temu, że jest to kompleks i jest zniszczony myśliwiec jednego z sąsiednich państw, którzy próbowali naruszyć syryjską przestrzeń powietrzną.” Reszta kompleksów, również wyprodukowanych w czasach radzieckich, wykazała się bardzo wysoką wydajnością, mimo że uderzone cele miały dużą prędkość i bardzo małą skuteczną powierzchnię odbijającą.


  Ps..No przecież "reklamował" Trump, że rakiety będą nowe i inteligentne...więc zaciekawił Rosjan. Pociski USA w Syrii pod lupą rosyjskich żołnierzy. Wzięli rozkręcili i pod mikroskopem zbadali. Stwierdzili: niemieckich naukowców już tam niet! Być może znajdą w nich inteligencję której nie mieli wysyłający? Przypuszczam, że na wniosek rosyjskich wojskowych, Syryjczycy dostarczyli strącone czy przekierowane albo przechwycone niewypały rakiet najnowszej generacji, jakie użyli Amerykanie. To, że zostaną dokładnie przebadane nikogo nie powinno dziwić. To samo dotyczy amerykańskich dronów i innego uzbrojenia. Swoją drogą Amerykanie zrobili z nich wiele przydatny "prezent" rosyjskim specom od broni.Kolejna technologia rakietowa wpadła w ręce Rosjan, tak Rosja rozbroi USA.
 • @fabi 20:28:25
  Nie przesadzaj.

OSTATNIE POSTY

więcej
 • MEDYCYNA

  Szczepić, nie szczepić...dyskutować warto

  Kwestia szczepień pozostaje od kilku lat jednym z najgorętszych tematów. W sejmie znów wrzało, uczestniczyło w niej kilkadziesiąt osób - posłów, lekarzy, specjalistów oraz budzący kontrowersje na świecie brytyjski profesor. czytaj więcej

 • PRAWO

  "analna nimfomanka".

  Kto zarabiał na prostytucji w mieszkaniu posła Gawłowskiego? Śledztwo w sprawie czerpania korzyści z nierządu w mieszkaniu byłego sekretarza generalnego Platformy Obywatelskiej prowadzi Prokuratura Rejonowa Szczecin-Śródmieście. czytaj więcej

 • POLITYKA - POLSKA

  Partia Oszustów - fakty

  Też jestem bardzo zniesmaczony rządami PO.Nie spodziewałem się takiej arogancji i pogardy dla innych. Powiem więcej. To zorganizowana grupa o charakterze przestępczym. Fenomen PO to ignorancja i arogancja jako substytuty mądrości. czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej