Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
750 postów 24721 komentarzy

Tylko prawda

Husky - Prawicowiec,katolik Zoologiczny antykomunista UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony "Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" -Jan Paweł II

Nagły zwrot Pjongjangu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Od 21. kwietnia Korea Północna zaprzestaje prób jądrowych i startów rakiet balistycznych" - napisała agencja KCNA. Zamknięty zostaje także obiekt na północy kraju, gdzie prowadzono badania i próby jądrowe. "Spełnił już swoje zadanie"

 

Trzecia wojna swiatowa była juz blisko....
a tu ...........
Zonk

Wydaje mi się, że po prostu Kim postanowił przeczekać kadencje Trumpa, tj. czekać do czasu aż następny lewak-mięczak zostanie prezydentem. Wtedy da im wycisk.Ciekawe jest jednak, jak wytłumaczy zmianę polityki przed swoim narodem, Ameryka przestała już zagrażać Koreii ? albo że zdobyli cały świat i pokonali wszystkich wrogów? Czy też używając terminologi wojskowej ; postanowlismy wycofać się na z góry upatrzone pozycję

 

 

 

 

Zaledwie dwa dni temu prezydent USA oświadczył, że desygnowany na sekretarza stanu Mike Pompeo spotkał się w ostatnich dniach w Korei Północnej z Kim Dzong Unem. Prezydent USA podkreślił podczas konferencji prasowej, że "kampania maksymalnych nacisków" na Koreę Północną będzie kontynuowana do czasu rezygnacji przez ten kraj z broni nuklearnej.

 

Donald J. Trump

North Korea has agreed to suspend all Nuclear Tests and close up a major test site. This is very good news for North Korea and the World - big progress! Look forward to our Summit.
23:50 - 20 kwi 2018

 

 Przywódca Korei Płn. Kim Dzong Un ogłosił wstrzymanie prób jądrowych i testów międzykontynentalnych rakiet balistycznych, a także zamknięcie obiektu, gdzie prowadzono badania i próby jądrowe - podała w sobotę oficjalna północnokoreańska agencja prasowa KCNA.

       

 

Decyzję podjął w piątek Komitet Centralny rządzącej w KRLD Partii Pracy Korei. "Teraz cała partia i naród muszą skoncentrować się na rozwoju socjalistycznej gospodarki. To jest nowa strategiczna linia partii" - ogłosił przywódca KRLD.
Według agencji KCNA Kim Dzong Un powiedział członkom Komitetu Centralnego, uzasadniając decyzję o wstrzymaniu prób jądrowych i rakietowych, że rozwój wojskowego programu atomowego zakończył się powodzeniem i nie ma już potrzeby prowadzenia kolejnych testów.
Decyzję o zaprzestaniu prób jądrowych i rakietowych ogłoszono na blisko tydzień przed planowanym szczytem przywódców obu państw koreańskich. Kim Dzong Un i prezydent Mun Dze In mają się spotkać w piątek po stronie południowokoreańskiej w Domu Pokoju w Panmundżomiena linii demarkacyjnej pomiędzy dwoma państwami koreańskimi. Będzie to trzeci w historii szczyt koreański i pierwszy na terytorium Korei Południowej.
"To znaczący postęp w denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego" - ocenił decyzję władz w Pjongjangu rzecznik prezydenta Korei Południowej. Jego zdaniem decyzja ta może mieć zasadnicze znaczenie dla powodzenia spotkań na szczycie przywódców obu Korei, a później Kim Dzong Una i prezydenta USA.
Sceptyczniej wypowiedział się minister obrony Japonii Itsunori Onodera. "Nie możemy być zadowoleni" - stwierdził w piątek wieczorem czasu lokalnego Onodera, podkreślając, że Korea Północna zadeklarowała wstrzymanie prób jądrowych i testów międzykontynentalnych rakiet balistycznych, nie wspominając nic o rakietach krótkiego i średniego zasięgu.
Zapewnił, że Japonia nie zrezygnuje z polityki wywierania maksymalnej presji na KRLD, by władze w Pjongjangu całkowicie zrezygnowały z broni masowego rażenia, broni nuklearnej i pocisków rakietowych.
"Bardzo dobra wiadomość dla świata i samej Korei Północnej"
Donald Trump uważa, że zawieszenie przez KRLD prób jądrowych i rakietowych to "wielki postęp" i "bardzo dobra wiadomość dla świata i samej Korei Północnej".
Trump podkreślił także, że czeka teraz na spotkanie z liderem Korei Północnej Kim Dzong Unem. "Cieszę się już na to spotkanie" - napisał w piątek wieczorem czasu miejscowego amerykański prezydent na Twitterze.
Obaj przywódcy mają się spotkać pod koniec maja lub na początku czerwca.


Planowane spotkania na szczycie, najpierw koreańskie a później amerykańsko-północnokoreańskie, są wynikiem nagłego zwrotu stanowiska Pjongjangu i rozpoczętej przez władze Korei Północnej w tym roku ofensywy dyplomatycznej.
Kim zadeklarował gotowość do rozmów na temat rozbrojenia nuklearnego, co dla Waszyngtonu było warunkiem koniecznym do rozpoczęcia dialogu. Ubiegłoroczna próba atomowa i próby balistyczne KRLD wywołały oburzenie społeczności międzynarodowej, a Rada Bezpieczeństwa ONZ nałożyła na ten kraj najsurowsze w historii sankcje.
Zarówno dziadek Kim Dzong Una, Kim Ir Sen, jak i jego ojciec, Kim Dzong Il, publicznie obiecywali wstrzymanie prac nad bronią nuklearną, ale kontynuowali je w tajemnicy. Swoją pierwszą próbę atomową reżim przeprowadził w 2006 roku, za panowania Kim Dzong Ila.
Wysoki rangą przedstawiciel administracji prezydenta Korei Południowej powiedział w środę, że Seul rozważa sposoby przekształcenia rozejmu z Koreą Północną w "układ bardziej pokojowy". Donald Trump oświadczył we wtorek, witając premiera Japonii Shinzo Abego na Florydzie, że Korea Południowa "ma jego błogosławieństwo" dla starań o zakończenie wojny z Koreą Północną.

PAP
//fakty.interia.pl/swiat/news-przelomowa-decyzja-korei-pln-w-sprawie-prob-jadrowych-i-raki,nId,2572105

 

KOMENTARZE

 • @Husky Kim podjął decyzję, Kim ogłosił....Chiny i Rosja, ot co. To taktyka.
  Koreański dyktator trzyma rękę na bogactwach wartych biliony dolarów. O co tak naprawdę toczy się gra mocarstw? Mobilizacja Chin i Rosji wokół Korei Północnej nie wynika jedynie z chęci obrony Kim Dzong Una przed Stanami Zjednoczonymi. Mocarstwa mobilizują siły, aby nie dać się wyprzedzić Amerykanom w wyścigu do bogactw, na których trzyma rękę północnokoreański dyktator. Bez wiedzy na ten temat trudno zrozumień motywy, którymi kierują się USA, Chiny i Rosja. Kiedy tylko Trump wysłał w stronę Półwyspu Koreańskiego silną grupę floty z lotniskowcem, Chiny postawiły w stan gotowości wszystkie okręgi wojskowe i wysłały nad granicę z Koreą Północną 150 tys. żołnierzy. Podobnie postąpił Putin, gromadząc wojska w rejonie Władywostoku. Jednak Chiny ani Rosja nie robią tego, by bronić Kim Dzong Una czy walczyć z Amerykanami. Są nawet gotowe obalić same północnokoreańskiego dyktatora, byle nie dać się w tym wyprzedzić Stanom Zjednoczonym. Gra toczy się bowiem o bogactwa naturalne warte 6 bilionów dolarów, do których dostęp może zmienić gospodarczy i polityczny układ sił na świecie. Korea Północna jest krajem biednym, ale w jej ziemi kryją się ogromne bogactwa. To tzw. metale ziem rzadkich. Czym one są? Metale ziem rzadkich to zwyczajowa nazwa rodziny 17 pierwiastków chemicznych, w skład której wchodzą skandowce i lantanowce. Zalicza się do nich skand, itr, lantan, cer, prazeodym, neodym, promet, samar, europ, gadolin, terb, dysproz, holm, erb, tul, iterb i lutet. To jedne z najrzadziej występujących na świecie minerałów, mające jednak ogromne znaczenie dla rozwoju nowoczesnych technologii. Do czego mogą służyć? Poniżej kilka przykładów:
  1. skand – stopy metali do przemysłu lotniczego i kosmicznego 2. neodym – silne magnesy neodymowe, lasery 3. promet – źródło promieniowania beta 4. samar – magnesy do pracy w wysokich temperaturach, pręty sterujące reaktorów 5. europ – wyświetlacze ciekłokrystaliczne, oświetlenie fluorescencyjne 6. terb – luminofory do lamp i wyświetlaczy 7. erb – lasery, wzmacniacze optyczne 8. tul – ceramiczne materiały magnetyczne 9. iterb – światłowody, płyty ogniw słonecznych


  Obecnie największym dostarczycielem metali ziem rzadkich są Chiny, na terenie których znajduje się 35 procent ich rozpoznanych światowych zasobów, ale wydobywa się tam aż 90% światowego zapotrzebowania! To również jeden z powodów ogromnego skoku technologicznego i gospodarczego tego kraju. Bez metali ziem rzadkich niemożliwe jest produkowanie smartfonów, ogniw słonecznych czy nowoczesnych akumulatorów, mogących w przyszłości zrewolucjonizować rynek motoryzacyjny. Jak podaje portal inquisitr.com, Chiny korzystają już bogactw Korei Północnej. Ochotę ma też Rosja, której pozwoliłoby to na dokonanie wielkiego skoku technologicznego i gospodarczego. Kilka lat temu było już głośno o tym, że Rosja ma uzyskać dostęp do metali ziem rzadkich na terenie Korei Północnej. W zamian Moskwa miała wspomóc północnokoreański reżim inwestycjami i gotówką na łączną kwotę 25 mld dolarów. Chodziło m.in. o modernizację infrastruktury energetycznej, ale także sprzedaż samolotów bojowych Su-35, które miałyby ogromne znaczenie dla reżimu Kim Dzong Una w przypadku wybuchu konfliktu zbrojnego. Lotnictwo Korei Płn. jest bowiem przestarzałe. Z umowy chyba niewiele wyszło, być może z powodu działań Chin, które nie chcą utracić swojej monopolistycznej pozycji dostarczyciela metali ziem rzadkich. Utrzymanie reżimu w Korei Północnej jest dla Pekinu jedną z gwarancji takiego scenariusza. Kim Dzong Un doskonale o tym wie i czerpie z tego profity. To również odpowiedź na pytanie, skąd w zrujnowanym przez komunizm kraju dyktator znalazł środki na rozwój i produkcję broni jądrowej. Z kolei dla Rosji i Stanów Zjednoczonych obalenie Kim Dzong Una byłoby szansą na dostęp do cennych surowców i obalenie monopolu Chin. Dlatego rozgrywka wokół Korei Północnej jak i Syrii z powodu 4 na świecie zasobów ropy i gazu szybko się nie skończy.
 • @Husky
  To polityczne szachy, dobrze wiesz kto jest arcymistrzem w tej dziedzinie. Pzdr!
 • @Husky
  KRLD to "pożyczony miecz" Rosji. Wcześniej ZSRR pomagał Chinom przy bombie atomowej. Odkrycie kart przez Putina i pokaz ominięcia tarczy USA - Kim Un zrobił swoje i jest zbędny w nowej doktrynie.
 • @kula Lis 67 11:08:50
  //Kim Un zrobił swoje i jest zbędny w nowej doktrynie.//
  murzyn zrobił swoje, murzyn musi odejść
  pzdr.
  Milego weekendu
 • @Husky 11:30:50 wzajemnie i pzdr!
  I czym się Trump podnieca? przecież Kim zapowiadał, że realizuje program jądrowy i musi przeprowadzić testy wybuchów podziemnych i rakiet balistycznych. Wykonał tyle samo co Indie i Pakistan tzn. sześć i zapowiedział, że już zakończył program testowy kilka tygodni temu. Więc jaki jest powód tej euforii? Trumpa, etc..
 • @kula Lis 67 09:46:17
  J.Kaczyński !!!!!!!!
  8-))))
 • @Husky 11:44:43
  J.K też!
 • Przyłącze się do opinni innych ..to polityczne szachy.
  W tych szachach chodzi by iść do przodu ale nie za cenę wojny.
  Taką politykę prowadzi Putin i jak widać Korea Pn.

  Amerykanie chcą zastraszać militarnie .. a Korea robi polityczny unik.
  Robi ten unik w momencie gdy już stała się państwem atomowym bo przetestowała i głowice i rakiety.
  Dalszy rozwój pewnie jest robiony po cichu bez widocznych prób.

  Być może obie Koree się dogadały na pokojowe zjednoczenie.
 • @Oscar 17:36:09
  Mieszkańcy stolicy Korei Płn. płaczą na wieść o zawieszeniu badań jądrowych.
  Rozpacz, smutek, spazmatyczny płacz - dzieci, młodzież, dorośli - wszyscy w Korei Północnej ,to szczere łzy.......

  http://2.s.dziennik.pl/pliki/2951000/2951895-rozpacz-smierc-kim-dzong-il-900-665.jpg

  http://bi.gazeta.pl/im/2/10841/z10841152IE,Mieszkancy-stolicy-Korei-Pln--placza-na-wiesc-o-sm.jpg

  https://v.wpimg.pl/NDYzNDEzJy12NWFydUo2cG1MYS1rDT5qKRZhJWocYS4pHylrd0J8dGlVPigkGTQbMhU8ISQlLyIpTH50axA-IT4=

  https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/BBzktkpTURBXy83MmQ1Y2I0OGFmZjRiNTg1YjM3OThkMThlODE3ZmJmZS5qcGeSlQMAzJLNChTNBauTBc0DFM0BvA
 • @Husky 18:36:49
  .. że płaczą to widzę.

  ale powodu nie znam...

  Takie komentarze pod zdjęciami to klasyka kłamliwej propagandy.
  Tyle już takich "numerów" w wykonaniu globalnej mafii zdemaskowano.
  choćby prowokacje chemiczne w Syrii

  Stosując takie metody Hasky, pozycjonujesz się na skali uczciwości, moralności.. nieciekawy z ciebie typ..
 • @Oscar 19:35:05
  A i z ciebie też nieciekawy typ
  sorry taki mamy klimat
  syberyjski klimat
  8-))))
 • Korea Polnocna przygotowuje podklad pod kradzierz mienia narodowego.
  Generalowie i partyjni z klucza zostana oligarchami, dobro narodowe zostanie rozgrabione a ludziom pozwola otwierac dyskoteki.Demokracja. Pisalem to juz kiedys i dzis widze , ze dobrze czulem pismo nosem. Na Kubie to samo sie szykuje.
 • @staszek kieliszek 20:37:18
  Badania zakończone. Produkt opracowany i przetestowany. Teraz skierowany do produkcji seryjnej. Ile można testować i testować?
  Może Murykanie lubią topić $zekle w niekończących się „badaniach”?… Gonienie „króliczka” to nieustający geszeft na Gojach płatnikach podatków, z których finansowane są „badania”. Kim nie jest głupi.

  Polecam w tej kwestii Piotra Badurę.
  http://prawica.net/9964
 • @staszek kieliszek 20:37:18
  //Generalowie i partyjni z klucza zostana oligarchami, //
  oni już są

  W 2016 roku Kim Dzong Un zaimportował do swojego kraju alkohol o wartości 1 mln dol. (ok. 3,7 mln zł). Dyktator gustuje w drogich winach, które lubi zagryzać - a jakże - drogim serem.
  Uwielbia Mercedesy .Dyktator lubi też pływać prawie 30-metrowym jachtem.


  https://www.o2.pl/galeria/tak-wyglada-prawdziwe-zycie-kim-dzong-una-lubi-luksus-6139989593684097g/3
 • @Husky 20:57:12
  Kim Dzong Un definitywnie doszedł do wniosku, że kapitalizm wolnorynkowy oferuje lepsze życie niż troski marksistowskich „opiekunów” ludowych. Socjalizm padł na pysk w roku 1991 zamknięciem „raju dla robotników” zwanym ZSRR (za którym tęsknią półgłówki). Współczesny Kim Dzong Un chce być jak Dennis Rodman, Donald Trump, i Putin. Dojrzał! Jego siostra też!

OSTATNIE POSTY

więcej
 • BEZPRAWIE

  586 dni wojny z narodem

  37 lat... Stan wojenny w Polsce to nie tylko ponad 10 tys. internowanych, godzina policyjna czy inne mniej lub bardziej dotkliwie represje. To także kolejne śmiertelne ofiary komunistycznego reżimu w Polsce. Wciąż nie rozliczonego... czytaj więcej

 • POLSKA

  Polska historia po żydowsku.

  Duda otrzymał rolę polskojęzycznego narratora nowej wersji historii. Analizując treść tego, co powiedział, być może, już niedługo, okaże się, że Żydzi byli w Polsce przed Polakami, a „Polin” powstało przed państwem polskim. czytaj więcej

 • MEDIA

  Media społecznościowe i informacja trucizną dla demokracji?

  Potrzebne nam jest pilnie nowe prawo odnoszące się do różnych form manipulacji medialnych i fake newsów, które pozwalałoby skutecznie walczyć z kłamstwami na temat Polski, jakie są rozpowszechniane w mediach. czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej