Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
788 postów 25973 komentarze

Nagły zwrot Pjongjangu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Od 21. kwietnia Korea Północna zaprzestaje prób jądrowych i startów rakiet balistycznych" - napisała agencja KCNA. Zamknięty zostaje także obiekt na północy kraju, gdzie prowadzono badania i próby jądrowe. "Spełnił już swoje zadanie"

 

Trzecia wojna swiatowa była juz blisko....
a tu ...........
Zonk

Wydaje mi się, że po prostu Kim postanowił przeczekać kadencje Trumpa, tj. czekać do czasu aż następny lewak-mięczak zostanie prezydentem. Wtedy da im wycisk.Ciekawe jest jednak, jak wytłumaczy zmianę polityki przed swoim narodem, Ameryka przestała już zagrażać Koreii ? albo że zdobyli cały świat i pokonali wszystkich wrogów? Czy też używając terminologi wojskowej ; postanowlismy wycofać się na z góry upatrzone pozycję

 

 

 

 

Zaledwie dwa dni temu prezydent USA oświadczył, że desygnowany na sekretarza stanu Mike Pompeo spotkał się w ostatnich dniach w Korei Północnej z Kim Dzong Unem. Prezydent USA podkreślił podczas konferencji prasowej, że "kampania maksymalnych nacisków" na Koreę Północną będzie kontynuowana do czasu rezygnacji przez ten kraj z broni nuklearnej.

 

Donald J. Trump

North Korea has agreed to suspend all Nuclear Tests and close up a major test site. This is very good news for North Korea and the World - big progress! Look forward to our Summit.
23:50 - 20 kwi 2018

 

 Przywódca Korei Płn. Kim Dzong Un ogłosił wstrzymanie prób jądrowych i testów międzykontynentalnych rakiet balistycznych, a także zamknięcie obiektu, gdzie prowadzono badania i próby jądrowe - podała w sobotę oficjalna północnokoreańska agencja prasowa KCNA.

       

 

Decyzję podjął w piątek Komitet Centralny rządzącej w KRLD Partii Pracy Korei. "Teraz cała partia i naród muszą skoncentrować się na rozwoju socjalistycznej gospodarki. To jest nowa strategiczna linia partii" - ogłosił przywódca KRLD.
Według agencji KCNA Kim Dzong Un powiedział członkom Komitetu Centralnego, uzasadniając decyzję o wstrzymaniu prób jądrowych i rakietowych, że rozwój wojskowego programu atomowego zakończył się powodzeniem i nie ma już potrzeby prowadzenia kolejnych testów.
Decyzję o zaprzestaniu prób jądrowych i rakietowych ogłoszono na blisko tydzień przed planowanym szczytem przywódców obu państw koreańskich. Kim Dzong Un i prezydent Mun Dze In mają się spotkać w piątek po stronie południowokoreańskiej w Domu Pokoju w Panmundżomiena linii demarkacyjnej pomiędzy dwoma państwami koreańskimi. Będzie to trzeci w historii szczyt koreański i pierwszy na terytorium Korei Południowej.
"To znaczący postęp w denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego" - ocenił decyzję władz w Pjongjangu rzecznik prezydenta Korei Południowej. Jego zdaniem decyzja ta może mieć zasadnicze znaczenie dla powodzenia spotkań na szczycie przywódców obu Korei, a później Kim Dzong Una i prezydenta USA.
Sceptyczniej wypowiedział się minister obrony Japonii Itsunori Onodera. "Nie możemy być zadowoleni" - stwierdził w piątek wieczorem czasu lokalnego Onodera, podkreślając, że Korea Północna zadeklarowała wstrzymanie prób jądrowych i testów międzykontynentalnych rakiet balistycznych, nie wspominając nic o rakietach krótkiego i średniego zasięgu.
Zapewnił, że Japonia nie zrezygnuje z polityki wywierania maksymalnej presji na KRLD, by władze w Pjongjangu całkowicie zrezygnowały z broni masowego rażenia, broni nuklearnej i pocisków rakietowych.
"Bardzo dobra wiadomość dla świata i samej Korei Północnej"
Donald Trump uważa, że zawieszenie przez KRLD prób jądrowych i rakietowych to "wielki postęp" i "bardzo dobra wiadomość dla świata i samej Korei Północnej".
Trump podkreślił także, że czeka teraz na spotkanie z liderem Korei Północnej Kim Dzong Unem. "Cieszę się już na to spotkanie" - napisał w piątek wieczorem czasu miejscowego amerykański prezydent na Twitterze.
Obaj przywódcy mają się spotkać pod koniec maja lub na początku czerwca.


Planowane spotkania na szczycie, najpierw koreańskie a później amerykańsko-północnokoreańskie, są wynikiem nagłego zwrotu stanowiska Pjongjangu i rozpoczętej przez władze Korei Północnej w tym roku ofensywy dyplomatycznej.
Kim zadeklarował gotowość do rozmów na temat rozbrojenia nuklearnego, co dla Waszyngtonu było warunkiem koniecznym do rozpoczęcia dialogu. Ubiegłoroczna próba atomowa i próby balistyczne KRLD wywołały oburzenie społeczności międzynarodowej, a Rada Bezpieczeństwa ONZ nałożyła na ten kraj najsurowsze w historii sankcje.
Zarówno dziadek Kim Dzong Una, Kim Ir Sen, jak i jego ojciec, Kim Dzong Il, publicznie obiecywali wstrzymanie prac nad bronią nuklearną, ale kontynuowali je w tajemnicy. Swoją pierwszą próbę atomową reżim przeprowadził w 2006 roku, za panowania Kim Dzong Ila.
Wysoki rangą przedstawiciel administracji prezydenta Korei Południowej powiedział w środę, że Seul rozważa sposoby przekształcenia rozejmu z Koreą Północną w "układ bardziej pokojowy". Donald Trump oświadczył we wtorek, witając premiera Japonii Shinzo Abego na Florydzie, że Korea Południowa "ma jego błogosławieństwo" dla starań o zakończenie wojny z Koreą Północną.

PAP
//fakty.interia.pl/swiat/news-przelomowa-decyzja-korei-pln-w-sprawie-prob-jadrowych-i-raki,nId,2572105

 

KOMENTARZE

 • @Husky Kim podjął decyzję, Kim ogłosił....Chiny i Rosja, ot co. To taktyka.
  Koreański dyktator trzyma rękę na bogactwach wartych biliony dolarów. O co tak naprawdę toczy się gra mocarstw? Mobilizacja Chin i Rosji wokół Korei Północnej nie wynika jedynie z chęci obrony Kim Dzong Una przed Stanami Zjednoczonymi. Mocarstwa mobilizują siły, aby nie dać się wyprzedzić Amerykanom w wyścigu do bogactw, na których trzyma rękę północnokoreański dyktator. Bez wiedzy na ten temat trudno zrozumień motywy, którymi kierują się USA, Chiny i Rosja. Kiedy tylko Trump wysłał w stronę Półwyspu Koreańskiego silną grupę floty z lotniskowcem, Chiny postawiły w stan gotowości wszystkie okręgi wojskowe i wysłały nad granicę z Koreą Północną 150 tys. żołnierzy. Podobnie postąpił Putin, gromadząc wojska w rejonie Władywostoku. Jednak Chiny ani Rosja nie robią tego, by bronić Kim Dzong Una czy walczyć z Amerykanami. Są nawet gotowe obalić same północnokoreańskiego dyktatora, byle nie dać się w tym wyprzedzić Stanom Zjednoczonym. Gra toczy się bowiem o bogactwa naturalne warte 6 bilionów dolarów, do których dostęp może zmienić gospodarczy i polityczny układ sił na świecie. Korea Północna jest krajem biednym, ale w jej ziemi kryją się ogromne bogactwa. To tzw. metale ziem rzadkich. Czym one są? Metale ziem rzadkich to zwyczajowa nazwa rodziny 17 pierwiastków chemicznych, w skład której wchodzą skandowce i lantanowce. Zalicza się do nich skand, itr, lantan, cer, prazeodym, neodym, promet, samar, europ, gadolin, terb, dysproz, holm, erb, tul, iterb i lutet. To jedne z najrzadziej występujących na świecie minerałów, mające jednak ogromne znaczenie dla rozwoju nowoczesnych technologii. Do czego mogą służyć? Poniżej kilka przykładów:
  1. skand – stopy metali do przemysłu lotniczego i kosmicznego 2. neodym – silne magnesy neodymowe, lasery 3. promet – źródło promieniowania beta 4. samar – magnesy do pracy w wysokich temperaturach, pręty sterujące reaktorów 5. europ – wyświetlacze ciekłokrystaliczne, oświetlenie fluorescencyjne 6. terb – luminofory do lamp i wyświetlaczy 7. erb – lasery, wzmacniacze optyczne 8. tul – ceramiczne materiały magnetyczne 9. iterb – światłowody, płyty ogniw słonecznych


  Obecnie największym dostarczycielem metali ziem rzadkich są Chiny, na terenie których znajduje się 35 procent ich rozpoznanych światowych zasobów, ale wydobywa się tam aż 90% światowego zapotrzebowania! To również jeden z powodów ogromnego skoku technologicznego i gospodarczego tego kraju. Bez metali ziem rzadkich niemożliwe jest produkowanie smartfonów, ogniw słonecznych czy nowoczesnych akumulatorów, mogących w przyszłości zrewolucjonizować rynek motoryzacyjny. Jak podaje portal inquisitr.com, Chiny korzystają już bogactw Korei Północnej. Ochotę ma też Rosja, której pozwoliłoby to na dokonanie wielkiego skoku technologicznego i gospodarczego. Kilka lat temu było już głośno o tym, że Rosja ma uzyskać dostęp do metali ziem rzadkich na terenie Korei Północnej. W zamian Moskwa miała wspomóc północnokoreański reżim inwestycjami i gotówką na łączną kwotę 25 mld dolarów. Chodziło m.in. o modernizację infrastruktury energetycznej, ale także sprzedaż samolotów bojowych Su-35, które miałyby ogromne znaczenie dla reżimu Kim Dzong Una w przypadku wybuchu konfliktu zbrojnego. Lotnictwo Korei Płn. jest bowiem przestarzałe. Z umowy chyba niewiele wyszło, być może z powodu działań Chin, które nie chcą utracić swojej monopolistycznej pozycji dostarczyciela metali ziem rzadkich. Utrzymanie reżimu w Korei Północnej jest dla Pekinu jedną z gwarancji takiego scenariusza. Kim Dzong Un doskonale o tym wie i czerpie z tego profity. To również odpowiedź na pytanie, skąd w zrujnowanym przez komunizm kraju dyktator znalazł środki na rozwój i produkcję broni jądrowej. Z kolei dla Rosji i Stanów Zjednoczonych obalenie Kim Dzong Una byłoby szansą na dostęp do cennych surowców i obalenie monopolu Chin. Dlatego rozgrywka wokół Korei Północnej jak i Syrii z powodu 4 na świecie zasobów ropy i gazu szybko się nie skończy.
 • @Husky
  To polityczne szachy, dobrze wiesz kto jest arcymistrzem w tej dziedzinie. Pzdr!
 • @Husky
  KRLD to "pożyczony miecz" Rosji. Wcześniej ZSRR pomagał Chinom przy bombie atomowej. Odkrycie kart przez Putina i pokaz ominięcia tarczy USA - Kim Un zrobił swoje i jest zbędny w nowej doktrynie.
 • @kula Lis 67 11:08:50
  //Kim Un zrobił swoje i jest zbędny w nowej doktrynie.//
  murzyn zrobił swoje, murzyn musi odejść
  pzdr.
  Milego weekendu
 • @Husky 11:30:50 wzajemnie i pzdr!
  I czym się Trump podnieca? przecież Kim zapowiadał, że realizuje program jądrowy i musi przeprowadzić testy wybuchów podziemnych i rakiet balistycznych. Wykonał tyle samo co Indie i Pakistan tzn. sześć i zapowiedział, że już zakończył program testowy kilka tygodni temu. Więc jaki jest powód tej euforii? Trumpa, etc..
 • @kula Lis 67 09:46:17
  J.Kaczyński !!!!!!!!
  8-))))
 • @Husky 11:44:43
  J.K też!
 • Przyłącze się do opinni innych ..to polityczne szachy.
  W tych szachach chodzi by iść do przodu ale nie za cenę wojny.
  Taką politykę prowadzi Putin i jak widać Korea Pn.

  Amerykanie chcą zastraszać militarnie .. a Korea robi polityczny unik.
  Robi ten unik w momencie gdy już stała się państwem atomowym bo przetestowała i głowice i rakiety.
  Dalszy rozwój pewnie jest robiony po cichu bez widocznych prób.

  Być może obie Koree się dogadały na pokojowe zjednoczenie.
 • @Oscar 17:36:09
  Mieszkańcy stolicy Korei Płn. płaczą na wieść o zawieszeniu badań jądrowych.
  Rozpacz, smutek, spazmatyczny płacz - dzieci, młodzież, dorośli - wszyscy w Korei Północnej ,to szczere łzy.......

  http://2.s.dziennik.pl/pliki/2951000/2951895-rozpacz-smierc-kim-dzong-il-900-665.jpg

  http://bi.gazeta.pl/im/2/10841/z10841152IE,Mieszkancy-stolicy-Korei-Pln--placza-na-wiesc-o-sm.jpg

  https://v.wpimg.pl/NDYzNDEzJy12NWFydUo2cG1MYS1rDT5qKRZhJWocYS4pHylrd0J8dGlVPigkGTQbMhU8ISQlLyIpTH50axA-IT4=

  https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/BBzktkpTURBXy83MmQ1Y2I0OGFmZjRiNTg1YjM3OThkMThlODE3ZmJmZS5qcGeSlQMAzJLNChTNBauTBc0DFM0BvA
 • @Husky 18:36:49
  .. że płaczą to widzę.

  ale powodu nie znam...

  Takie komentarze pod zdjęciami to klasyka kłamliwej propagandy.
  Tyle już takich "numerów" w wykonaniu globalnej mafii zdemaskowano.
  choćby prowokacje chemiczne w Syrii

  Stosując takie metody Hasky, pozycjonujesz się na skali uczciwości, moralności.. nieciekawy z ciebie typ..
 • @Oscar 19:35:05
  A i z ciebie też nieciekawy typ
  sorry taki mamy klimat
  syberyjski klimat
  8-))))
 • Korea Polnocna przygotowuje podklad pod kradzierz mienia narodowego.
  Generalowie i partyjni z klucza zostana oligarchami, dobro narodowe zostanie rozgrabione a ludziom pozwola otwierac dyskoteki.Demokracja. Pisalem to juz kiedys i dzis widze , ze dobrze czulem pismo nosem. Na Kubie to samo sie szykuje.
 • @staszek kieliszek 20:37:18
  Badania zakończone. Produkt opracowany i przetestowany. Teraz skierowany do produkcji seryjnej. Ile można testować i testować?
  Może Murykanie lubią topić $zekle w niekończących się „badaniach”?… Gonienie „króliczka” to nieustający geszeft na Gojach płatnikach podatków, z których finansowane są „badania”. Kim nie jest głupi.

  Polecam w tej kwestii Piotra Badurę.
  http://prawica.net/9964
 • @staszek kieliszek 20:37:18
  //Generalowie i partyjni z klucza zostana oligarchami, //
  oni już są

  W 2016 roku Kim Dzong Un zaimportował do swojego kraju alkohol o wartości 1 mln dol. (ok. 3,7 mln zł). Dyktator gustuje w drogich winach, które lubi zagryzać - a jakże - drogim serem.
  Uwielbia Mercedesy .Dyktator lubi też pływać prawie 30-metrowym jachtem.


  https://www.o2.pl/galeria/tak-wyglada-prawdziwe-zycie-kim-dzong-una-lubi-luksus-6139989593684097g/3
 • @Husky 20:57:12
  Kim Dzong Un definitywnie doszedł do wniosku, że kapitalizm wolnorynkowy oferuje lepsze życie niż troski marksistowskich „opiekunów” ludowych. Socjalizm padł na pysk w roku 1991 zamknięciem „raju dla robotników” zwanym ZSRR (za którym tęsknią półgłówki). Współczesny Kim Dzong Un chce być jak Dennis Rodman, Donald Trump, i Putin. Dojrzał! Jego siostra też!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY

więcej