Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
788 postów 25973 komentarze

Sprawa fundamentalna dla Polski

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jutro w Senacie USA w trybie przyśpieszonym głosowanie ustawy 447.... Przez cały dzisiejszy dzień nasze media n.t. temat milczą CENZURA???

               

 

Posłanka Pawłowicz w dramatycznym apelu

Krystyna Pawłowicz za pośrednictwem Twittera alarmuje dzisiaj w sprawie przyśpieszenia w amerykańskim Kongresie procedury głosowania nad prawem dotyczącym odzyskania własności utraconej przez polskich Żydów w czasie Holocaustu.

Świadomość konsekwencji i dobro wspólne mając na uwadze -Posłanka Pawłowicz- podaje te wiadomości pod rozwagę, Krytyka owszem czasem jest potrzebna, mając jednak wzgląd na dobro, które może być zagrożone tym właśnie jest jej apel niczym innym jak próbują sugerować to jej oponenci.
Dziękuję za jej apel i mam nadzieję, że dotrze on do zainteresowanych, do tych, którzy powinni dbać o dobro Polski.

            

 

Przypomnijmy, w marcu b.r. grupa blisko 60 senatorów Kongresu USA wystosowała list do premiera Morawieckiego, w którym wyrazili oni „zaniepokojenie związane z ministerialnym projektem ustawy obejmującej kwestię odzyskiwania własności utraconej przez Żydów żyjących na terenie Polski w czasie Holokaustu.”

Amerykańscy senatorowie zwrócili uwagę, że ustawa byłaby krzywdząca dla ofiar Holokaustu i ich spadkobierców, do których zaliczają się również obywatele USA. Można domniemywać, że brak reakcji ze strony polskiej na pismo, spowodował decyzję o przyśpieszeniu głosowania w Kongresie USA, o czym dowiedziała się Krystyna Pawłowicz i zamieściła dramatyczny wpis:

„ALARM dla Polski! Ameryko, dlaczego chcesz zniszczyć Polskę, swego sojusznika? Ustawa 447 to gwałt na prawie międzynarodowym i wszelkich cywilizowanych zasadach. We wtorek (24 kwietnia – red.) w Izbie Reprezentantów Kongresu USA być może ostatnie głosowanie. Ministrowie PL! Prezydencie Trump, nie podpisuj!”

Do swojego wpisu jako dowód Pawłowicz dołączyła pismo Polish American Congress of Southern Kalifornia, z którego wynika, że Przewodniczący Izby Reprezentantów Kongresu USA Paul Ryan zamierza dopuścić głosowanie nad senacką ustawą 447. Wspomniana ustawa daje Departamentowi Stanu USA prawo do pomagania organizacjom zrzeszającym ofiary Holocaustu w odzyskaniu żydowskich majątków.
 
            
 
 
 
Zgodnie z ustawą, jak czytamy w dołączonym przez Pawłowicz piśmie: „debata ta może zostać ograniczona do 40 minut i kongresmeni nie będą mogli proponować żadnych zmian tekstu ustawy. Żeby ustawa została zatwierdzona, potrzebna będzie większość 2/3 wszystkich głosów. Żeby stała się prawem, będzie musiała być również podpisana przez prezydenta Stanów Zjednoczonych.”

 

Źródło: wprost.pl/Twitter

 

KOMENTARZE

 • Husky
  A co piesku robi twój "naczelnik" w tej sprawie? Kotka tuli?
  Rzygać się chce na tę "dobrą zmianę".

  Jeśli ta ustawa przejdzie to te wszystkie parchy z PO-PiS powinny iść pod ścianę. Ci z PiS jako pierwsi, z tym karłem z Żoliborza na czele.

  Jak to już się stanie to komu będziesz służył? Jakby co to mam wolną budę na podwórku.
 • czy ktos jeszcze wezwie:God bless America?
  Chyba wkradl sie Panu blad i to istotny.Owoz w proponowane ustawie nie chodzi o spadkobiercow ofiar Holocaustu a organizacje,ktore z tymi, ktorzy cos tam ponoc zostawili nie maja nic wspolnego poza przynaleznoscia szczepowa
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 02:14:11
  "A co piesku robi twój "naczelnik" w tej sprawie? Kotka tuli?
  Rzygać się chce na tę "dobrą zmianę"."

  Celnie!
  Właśnie tak myślę.
  Pewnie prezes knuje coś z Żydami.
  Czy są to negocjacje warunków naszego przejścia do rezerwatu?
  Ukraińcy już się piszą, żeby odegrać rolę kapo w Polin....

  Nie ma co, "ładne" kwiatki :-(

  Pozdro!
 • @ Autor
  5*

  Jak Trump podpisze, to będę go nazywał tak, jak nazywa go Gryguć...

  Pozdro!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 02:14:11
  Nasi wybrańcy są przecież niezwykle zapracowani, że nie mają czasu na takie bzdury. Jedni jeżdżą z "plakatami wstydu", drudzy z obietnicami rozdawnictwa. Tyle, że jak mają dawać, gdy na dzieci niepełnosprawne muszą nowe podatki rozpisywać?
 • @Zawisza Niebieski 07:21:30
  Z problemem"wielkości" pomocy finansowej takim jak ty borykały się wszystkie rządy od 89r.
  Ale dajecie sobie rade.
 • Odpowiedzialność za skutki ustawy 447 spada na Tuska! Wyjaśniamy wszystko po kolei…
  Ustawa 447 nie nakłada na Polskę żadnych nowych obowiązków, które nie wynikałyby już z przyjętej w 2009 r. przez rząd Donalda Tuska Deklaracji Terezińskiej, dot. zwrotu Żydom mienia straconego w czasie Holokaustu. Więc ewentualne pretensje nie powinny być kierowane w stronę USA – komentuje w rozmowie z portalem niezalezna.pl amerykanista Wiktor Młynarz. Jak pisał portal niezalezna.pl, sprawa ustawy S. 447, dotyczącej zwrotu mienia ofiarom Holokaustu, nabrała w amerykańskim Kongresie niespodziewanego przyspieszenia. Kongresmeni nad jej przyjęciem mają głosować już jutro. Jak się okazuje, tryb głosowania nad ustawą będzie nadzwyczajny.

  Ustawa 447 (Justice for Uncompensated Survivors Today) daje Departamentowi Stanu USA prawo do wspomagania organizacji międzynarodowych zrzeszających ofiary Holocaustu i do wspierania kanałami dyplomatycznymi w odzyskaniu żydowskich majątków, które nie mają spadkobierców. Jednak w rozmowie z portalem niezalezna.pl amerykanista, publicysta „Gazety Polskiej Codziennie” Wiktor Młynarz studzi emocje, mówiąc, że jeżeli słynna już ustawa 447 wejdzie w życie a nic nie wskazuje, żeby miało stać się inaczej to tak naprawdę nie zmieni się wiele.

  Jej treść zobowiązuje bowiem Departament Stanu do monitorowania kwestii zwrotu majątku żydowskiego w państwach – sygnatariuszach Konwencji Terezińskiej z 2009 roku. Po wejściu w życie Departament Stanu będzie prawnie zobowiązany do przygotowywania raportów o wypełnianiu postanowień ustawy i przekazywaniu ich komisji spraw zagranicznych i komisji budżetowej senatu oraz ich odpowiednikom w Izbie Reprezentantów. I tyle. Ustawa nie stwierdza nigdzie, co rzeczone komisje później z tymi raportami zrobią. Na dobrą sprawę Departament Stanu już wcześniej składał takie raporty. S.447 po prostu nada temu działaniu bardziej oficjalny wymiar zaznacza publicysta.

  S.447 nie nakłada na Polskę żadnych nowych obowiązków, które nie wynikałyby już z przyjętej przez rząd Donalda Tuska Deklaracji Terezińskiej. Więc ewentualne pretensje nie powinny być kierowane w stronę USA. Sama deklaracja zresztą jest zbiorem wytycznych, bez mocy prawnej, więc egzekwowanie jej zapisów z przyczyn oczywistych nie wchodzi w grę podkreśla Młynarz.

  Amerykanista stwierdza, że problem, jaki Polonia ma z tą ustawą, wynika głównie z zapisu, że Departament Stanu powinien zająć się także kwestią mienia które nie ma spadkobierców.

  To bardzo drażliwa kwestia we wzajemnych stosunkach. Żydzi twierdzą, że chodzi im o odzyskanie – lub uzyskanie zadośćuczynienia – za stracone w wyniku działalności Niemiec mienie komunalne, takie jak chociażby synagogi. Polacy boją się, że chodzi o mienie, które zgodnie z prawem przejęła Polska, a które organizacje żydowskie chcą odzyskać z powodu przynależności do tej samej grupy etnicznej. Zapisy Deklaracji Terezińskiej są w tym aspekcie mocno niejasne, więc nie jest to lęk całkowicie pozbawiony podstaw. Ale, ponownie, to wina samej deklaracji a nie S.447. Odpowiedzialność za wszelkie konflikty pomiędzy Polską a organizacjami żydowskimi jakie mogą wyniknąć z jej zapisów spada więc na rząd Donalda Tuska a nie na amerykański kongres ponownie podkreśla odpowiedzialność byłego premiera Wiktor Młynarz.

  Natomiast panika, że ustawa trafi pod głosowanie w Izbie w trybie specjalnym, w opinii amerykanisty, wynika z nieznajomości amerykańskiego procesu legislacyjnego. Spiker Izby ma bowiem prawo nakazać taki tryb, w którym kongresmeni nie mogą zgłaszać poprawek i mają zaledwie 40 minut na debatę. Ale nie ma w tym niczego kontrowersyjnego. To prawo przyznano mu bowiem aby przyspieszyć pracę Izby i jest używane niemal wyłącznie do procedowania mało ważnych i przez to mało kontrowersyjnych ustaw, takich jak nadawanie patronów rządowym budynkom.

  S.447 otrzymała w ub.r. jednogłośnie poparcie w senacie – więc raczej nie ma takiej możliwości aby nie przeszła przez Izbę nawet w normalnym trybie, tym bardziej że w trybie specjalnym wymagana jest większość kwalifikowana 2/3 głosów, co ogranicza jego stosowanie tylko do ustaw, które i tak cieszą się dużym poparciem. Średnio od zaprezentowania ustawy do wejścia jej w życie mija 215 dni, a senator Partii Demokratycznej Tammy Baldwin przedstawiła jej tekst 27 lutego zeszłego roku, co pokazuje, że kongres się z nią nie spieszy. Wprost przeciwnie kiedy się spieszy, to potrafi przyjąć ustawę w ciągu kilku dni rozwiewa wątpliwości dziennikarz.

  Ta ustawa może nam teoretycznie zaszkodzić gdy będziemy wprowadzać własną ustawę reprywatyzacyjną jeśli jej zapisy nie znajdą uznania organizacji żydowskich. Ale, jak mówiłem, w praktyce niewiele to zmienia. Obecna administracja USA jest dobrze nastawiona zarówno do Polski jak i do Izraela i wątpliwe, żeby poparli potencjalny punkt zapalny pomiędzy oboma krajami poprzez publikację nieprzemyślanego raportu. Co oczywiście może się zmienić w razie zmiany rządu w USA, ale jak chce się psa uderzyć to i kij się znajdzie, więc nawet bez S.447 w razie objęcia władzy przez rząd nieprzychylnie do Polski nastawiony mielibyśmy problem. Podobnie wygląda kwestia antypolskiej nagonki, którą mógłby spowodować raport Departamentu Stanu, na co zwracał uwagę m.in. profesor Marek Chodakiewicz. Niechętna Polsce prasa już niejednokrotnie pokazała, że do takiej nagonki żadne raporty nie są jej potrzebne uważa Wiktor Młynarz.


  Ps...Co nie zmienia faktu, że Polska żadnego mienia bezspadkowego oddawać nie będzie, bo żydzi byli obywatelami Polski, nie mieli tu własnego państwa, podlegali zasadom dziedziczenia obowiązującym w Polsce i wynikającym z prawa rzymskiego. A po kasę niech się zwrócą do "kulturalnych " Niemców. W latach 60-tych było już spłacone wszystko wobec obywatelom żydowskim co potwierdził sąd w wydaniu wyroku w tej sprawie w USA w roku 2008.Także niech się bujają i niech wezmą swoich ziomków z Polskiego Sejmu. Islandia pokazała jak pozbywać się garbatych nosów i od razu czuć że kraj odżywka a u nas klęczą na kolanach przed nimi przepraszają. Szkoda słów. Umowy Indemnizacyjne Zawarte Przez PRL – odszkodowania dla żydów

  http://www.historycy.org/index.php?showtopic=78968


  http://www.msz.gov.pl/resource/48c0faac-bd37-450a-a7dc-0406d340fc87

  Polska już zapłaciła żydom. Długie milczenie ministra - Sikorski przypomniał niedawno umowę odszkodowawczą (indemnizacyjną) zawartą w 1960 r. przez Polskę i USA. Na jej mocy Polska przekazała 40 mln dol. na "całkowite uregulowanie i zaspokojenie wszystkich roszczeń obywateli Stanów Zjednoczonych, zarówno osób fizycznych, jak prawnych, do Rządu Polskiego" z tytułu wszelkich decyzji o przejęciu mienia. Ta suma miała zostać rozdzielona "wedle uznania Rządu Stanów Zjednoczonych". Dalej umowa stwierdza: "Po wejściu w życie tego układu Rząd Stanów Zjednoczonych nie będzie przedstawiał Rządowi Polskiemu ani nie będzie popierał roszczeń obywateli Stanów Zjednoczonych do Rządu Polskiego".

  http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/polska-juz-zaplacila
  http://www.michalkiewicz.pl/do_sciagniecia/uklad_miedzy_rzadem_prl_a_rzadem_usa_dotyczacy
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 02:14:11
  //Jeśli ta ustawa przejdzie to te wszystkie parchy z PO-PiS powinny iść pod ścianę. Ci z PiS jako pierwsi, z tym karłem z Żoliborza na czele.//

  Z tego co wiem,to J. Kaczyński natychmiast ma wylecieć do USA gdzie trzaśnie pięścią w stół, a kolejne ustawy kongresu będzie już sam pisał po telefonicznych rozmowach/ustaleniach z prezydentem Trumpem.

  Milego dnia.
  Pzdr.
 • @Jasiek 05:45:13
  Ja też
  8-)))))
 • Husky
  Za darmo "poliglota"nie został ciulem Europy. Jeszcze raz potwierdza się, że żydoniemiec Tusk uprawiał wobec znienawidzonych przez siebie Polaków, wyjątkowo wredny sabotaż, obliczony na zniszczenie Narodu i Państwa Polskiego. Ciekawe co jeszcze podpisał, o czym nawet może nie wie, przecież to wszystko przygotowywali urzędnicy - tak wczoraj zeznawał, nie czytał bo doby by mu zabrakło, ale na haratanie w gałę czas miał. Czyli grunt to podział roboty i dobra organizacja. Dlatego chyba awansował.
 • @Jasiek 05:45:13
  To ja się teraz wcale nie dziwię, że świat przymknął oczy na to co się stało 10 kwietnia 2010 roku, skoro tak wielu pokładało swoje intratne nadzieje w Tusku. Odpowiedzialność ponosi także i obecny rząd, bo nic nie robił i nie robi żeby zabezpieczyć Polaków. Właściwie robił. Wycofał się z ustawy reprywatyzacyjnej Jakiego, która miała nas zabezpieczyć, udawał że nic się nie dzieje, zniechęcał Polonię do działań i imprezował z żydami na kolacyjkach. Jedynie J. Kaczyński powiedział, że żydom się nic nie należy i nic puki on żyje nie dostaną. Tą wypowiedź można znaleźć w internecie.
 • @Jasiek 05:45:13
  Tusk, gdzie mógł to wkładał Polsce kij w szprychy więc tej winy Tuska się uzbierało, na lata. "... Zapisy Deklaracji Terezińskiej są w tym aspekcie mocno niejasne, więc nie jest to lęk całkowicie pozbawiony podstaw. ... " Ja jestem pewien - jak coś jest niejasne, to cwani i mocni prawnicy żydowscy obrócą to na najkorzystniejszą dla nich stronę. I podeprą się ustawą 447 żądając od USA nacisku-szantażu wobec Polski. .. Gdy coś jest niejasne - działa prawo silniejszego ! .... ( czyli mimo studzącego nastroje tonu artykułu - jesteśmy w wielkiej czarnej żydowskiej dupie ! ). Widzicie teraz jak perfidnie Nas załatwił ten rudy, żydoniemiecki konfident - ta posthitlerowska wsza Tusk ze swym nierządem, już 2009 roku wiedziała, że nadejdzie moment i przerypie wybory z PiS i dlatego załatwiła z amerykańskimi żydolewakami, to kukułcze jajo. ...żydokomuniści są w polityce dalekowzroczni, jak widać. A tego, że część PiS teraz klęka przed żydami i Amerykanami, tego niestety nie da się ukryć.
 • @kula Lis 67 08:39:11
  Jak widać, Kula Lis jeszcze po winach Tuska nie wytrzeźwiał. Mocne to wina na tęgie głowy, słabym lepiej się do tego nie zabierać.

  Ale czy można winić rząd PiS, że nic nie robi? Nie można, przecież to ludzie specjalnej troski.
 • @Zawisza Niebieski 09:00:51
  "Ludziem" specjalnej troski to jesteś ty niebieski "rycerzu" z zakutym....
 • @kula Lis 67 08:55:58
  //Nas załatwił ten rudy, żydoniemiecki konfident - ta posthitlerowska wsza Tusk ze swym nierządem, już 2009 roku wiedziała, że nadejdzie moment i przerypie wybory z PiS //

  A tak pisal pewien znany tu portalowy dziennikarz i publicysta.
  Polonista inaczej.

  //Większość moich ocen politycznych się sprawdza//

  // By wygrać wybory parlamentarne i utworzyć rząd z racji tego, że Jarosław Kaczyński był uprzejmy „wykarczować" z polityki wszystkich, z którymi mógł zawiązać koalicję, a także całą prawicę, musi wygrać na tyle, by samodzielnie utworzyć rząd większościowy. A do tego, jak się już nie raz przekonaliśmy twardy elektorat PiS to dużo za mało.//

  //Reasumując obecne kierownictwo PiS jest wypalone z pomysłami, posiada tak silny elektorat negatywny, że jest niezdolne do uzyskania większości, pozwalającej im przejąć władzę w Polsce. Jarosław Kaczyński i Antoni Macierewicz budzą w społeczeństwie na tyle silne negatywne odczucia, że wielu głosuje na PO tylko i wyłącznie po to, by nie zwyciężyło PiS. I na tę prawdę należy wreszcie otworzyć oczy. Stary PiS (Kaczyński, Macierewicz, Hofman kojarzony jako bezmyślny wykonawca poleceń Kaczyńskiego, Błaszczak, posłanka Pawłowicz – PiS-owski odpowiednik Niesiołowskiego)......... nie ma szans na przejęcie władzy w Polsce.//

  Przyznasz kolego że to niezły pożyteczny idiota
  8-)))))
 • @Husky 08:34:07
  Od kiedy na świecie, w kwestii dziedziczenia stosujemy prawo plemienne? Jeśli USA lub Izrael chcą cofać się do prawa z krajów trzeciego świata to ich sprawa. Rząd ulegnie to wyleci na zbity pysk.
 • @kula Lis 67 09:04:14
  Niektóre osoby specjalnej troski wymagają...... specjalnej troski.
  Nie dołuj go, bo zrobi sobie coś jeszcze a szkoda "chopa"
 • @kula Lis 67 09:04:14
  //"Ludziem" specjalnej troski to jesteś ty niebieski "rycerzu" z zakutym...//
  Konkurenci pierwszej klasy ale zakuty ich zdeklasował


  Kto prezydentem w 2020
  sondarz


  1.Zakuty łeb 27-1 - 51%
  2.Grodzką - 9%
  3.Hadacz - 8%
  4.Rabiej - 7%
  5.Biedroń - 6%

  pozostali poniżej 1%

  wynika z najnowszego sondarzu IBRiS przeprowadzonego dla portalu naTemat.
  Sondarz przeprowadzono w dniach 22-23 kwietnia 2018 roku
  Badanie przeprowadzono metodą CATI na próbie 111100 osób

  No to POzamiatane , @Zawiszo gratulacje i do boju !!!!

  http://antykomunista.neon24.pl/post/143389,towarzyszu-donaldzie-wiecej-nie-trzeba#comment_1456661
 • @Zawisza Niebieski 09:00:51
  Zeznawał pod przysięgą. Udowodnić kłamstwa i wytoczyć proces karny a nawet postawić ryżego chuja przed trybunał narodowy.Trzeba pociągnąć tego ryżego chuja do odpowiedzialności za zrujnowanie państwa polskiego. Zwracam uwagę na to, że sędzia pozwalał Tuskowi na wypowiedzi nie mające nic wspólnego z przedmiotem rozprawy sądowej, a skwapliwie i błyskawicznie przerywał zadawanie pytania pani Kochanowskiej, choć nawet nie skończyła mówić. Nie dopuścił też do postawienia pytań przez pana Walentowicza, bo wykraczały poza temat objęty oskarżenie. Jednak zeznania Tuska w 90 % pozostawały bez związku ze sprawą , a jemu sędzia nie zwrócił uwagi. Dopóki w sądach będą pracować tacy ludzie, dopóty nie będzie w nich sprawiedliwości. Uderzająca amnezja Donalda Tuska. Jakie to znamienne, że oni mało co pamiętają z okresu 2010 - 2012. A rozmówki z Putinem pamięta ?? - "Nie mam tego w pamięci", "Nie interesowałem się tym", "Nie przypominam sobie takich faktów", "Tego typu zdarzenia mogły umknąć mojej pamięci", "Nie umiem precyzyjnie odpowiedzieć na to pytanie" - amnezja Donalda Tuska, jeśli chodzi o rozdzielenie wizyt premiera i prezydenta w Katyniu na 7 i 10 kwietnia 2010 r., jest wręcz uderzająca. Były premier jest niestety kolejnym członkiem platformianego środowiska, którego dotknęła plaga niepamięci. Wcześniej mogliśmy to obserwować w przypadku osób zeznających w/s Amber Gold.
 • @Zawisza Niebieski 09:00:51
  TUSK – Teraz Usłyszycie Same Kłamstwa. Tu jest ciekawy felieton:

  http://stanowice-marcinkowice.npage.de/aktualnoci.html
 • @Zawisza Niebieski 09:00:51
  Nie wiem po co jest ta przysięga świadka w sądzie, tępy kretyn od poczęcia żydoszwab Tusk kłamał jak z nut i nie było żadnej reakcji.To wszystko wygląda na jakąś farsę i lipę tak jak mówił jego syn. Zawsze miałem wyjątkowe obrzydzenie do tego osobnika. Czuję w nim coś wybitnie gadzinowego i nieautentycznego. Nie mogę na niego patrzeć, podobnie jak na Michnika. Przesłuchanie Donalda "Matoła" Tuska było przeprowadzone przez zupełnie nieodpowiednich ludzi! "Kto podaje nieprawdziwe dane lub zataja prawdziwe dane, w istotny sposób wpływające na treść tych informacji, podlega grzywnie do 5 mln zł albo karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5, albo obu tym karom łącznie". Jego powinni przesłuchiwać dwaj Andrzeje obaj G! Tusk nigdy nie ośmielił by się aby kłamać! Podpułkownik Andrzej G. (50 l.), dyrektor Zakładu Karnego w Sztumie (Pomorskie) i 57-letni Andrzej G.

  http://www.se.pl/wiadomosci/polska/sztum-szef-wiezienia-pplk-andrzej-g-zadzga-skazanego-nowe-fakty-zdjecia_209291.html


  http://www.polskatimes.pl/fakty/kraj/a/dozywocie-dla-andrzeja-g-seksualnego-sadysty-i-mordercy-jest-wyrok-torunskiego-sadu-zdjecia,13114520/
 • @kula Lis 67 08:28:55
  Tusk pojechał w pizdu od razu pogoda w Polsce lepsza.

  ps.
  Monika jest oburzona, że nie wpuszczono do Sejmu rehabilitantów i masażystów do ich niepełnosprawnych dzieci

  Ja proponuję jeszcze zainstalować kuchnię polową i salę telewizyjną

  https://pbs.twimg.com/media/Dbh7hswWAAABoZ-.jpg
 • @kula Lis 67 08:39:11
  //Za darmo "poliglota"nie został ciulem Europy.//

  "poliglota"

  https://pbs.twimg.com/media/DbfgxM8XUAAhnEl.jpg
 • @Husky 08:34:07
  Rządziła nami hołota i dalej rządzi hołota.
 • PiSlamistyczne pieski w akcji
  Starają się wmówić, że czarne nie jest czarne a białe nie jest białe. Wszystko po linii prezeska z Żoliborza.
  Jesteście żałośni i śmieszni.
  EOT
 • @Zawisza Niebieski 09:00:51
  Tusk wróci do Polski? „Będzie miał co robić jeśli chodzi o zeznania przed prokuraturą, czy sądami”..Donald Tusk, jako szef rządu, był zarządcą państwa teoretycznego, które nie wypełniało swoich podstawowych obowiązków, jakim jest ochrona prezydenta powiedział dziś wiceminister kultury Jarosław Sellin odnosząc się do wczorajszych zeznań byłego premiera przed sądem. Donald Tusk zeznawał wczoraj przed Sądem Okręgowym w Warszawie jako świadek w procesie b. szefa kancelarii premiera Tomasza Arabskiego oraz czterech innych urzędników. W trakcie przesłuchania Tusk mówił m.in., że zarówno w 2010 r. jak i dzisiaj bardzo wysoko ocenia pracę b. szefa KPRM Tomasza Arabskiego.
  Przekonywał też, że ani on, ani prezydent Lech Kaczyński nie planowali wspólnej wizyty w Katyniu w 2010 r. Tusk wskazywał, że termin "rozdzielenie wizyty" to termin polityczny służący jego zdyskredytowaniu. O te zeznania Sellin był pytany dziś w TVP1. Polityk stwierdził, że Donald Tusk zarządzając państwem polskim w czasie i po katastrofie smoleńskiej nie dopełnił swoich obowiązków, jako przywódca, żeby "w sposób właściwy i suwerenny Polska wyjaśniła przyczyny tej katastrofy". Przede wszystkim był kompletnie nieprzygotowany jeśli chodzi o wizytę tam, na miejscu tragedii w Smoleńsku. Nie wiedział wedle jakiej procedury należy zaproponować stronie rosyjskiej dochodzenie do prawdy ocenił Sellin.
  Właściwie oddał wszystkie dowody materialne stronie rosyjskiej dodał.
  Dzisiaj nie musielibyśmy podejmować dramatycznych decyzji ws. ekshumacji, gdyby państwo polskie wtedy zachowało się normalnie, rzetelnie, honorowo stwierdził. Zdaniem Sellina, Tusk jako szef rządu był "zarządcą państwa teoretycznego, które nie wypełniało swoich podstawowych obowiązków, jakim jest ochrona prezydenta". Państwo polskie odzierało prezydenta Lecha Kaczyńskiego z honoru i godności, a nawet pewnego zabezpieczenia dodał. Sellin był również pytany, czy zeznania Tuska można uznać za początek jego kampanii prezydenckiej.
  Trudno mi uwierzyć w skuteczny powrót Donalda Tuska do polskiej polityki stwierdził wiceminister kultury. Zdaniem Sellina, Donald Tusk będzie musiał jeszcze wyjaśnić nie tylko sprawę katastrofy smoleńskiej, ale także aferę Amber Gold. Myślę, że Donald Tusk będzie miał co robić na polskim podwórku jeśli chodzi o zeznania przed prokuraturą, czy przed polskimi sądami dodał
 • @Jasiek 05:45:13
  Brak zgody na Ustawę 447 - klikajcie w czerwony (negatywny) emotikon:

  https://www.govtrack.us/congress/bills/115/s447
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:41:20
  No to czas na "Dobrą Zmianę"
  pzdr
 • @Husky 09:26:06
  No to teraz emeryci pracujący uczciwie całe życie a teraz mający głodowe nie wystarczające na żadne życie emerytury, muszą ruszyć na Sejm bo dobry ale strachliwy wujek Morawiecki pamięta tylko o pieniaczach z Sejmu.
 • @Husky 10:04:50
  Na razie jest dojna zmiana.
  Liczyłem, że wczoraj aresztują Tuska i co? Przecież podobno do spółki z Putinem zabił Kaczorowi bliźniaka i 93 inne osoby.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:33:57
  Przecież on występował tylko jako świadek w subsydiarnym oskarżeniu Grasia przez prywatne osoby a nie PiS. Na areszt przyjdzie czas gdy będzie miał postawione zarzuty, gdy będzie już oskarżonym nie świadkiem. To sprawa prokuratury nie PiS.
 • @kula Lis 67 10:56:07
  To prokuratura (całkowicie pod kontrolą dojnej zmiany) jeszcze nie zdążyła sformułować zarzutów? Dwa lata to za mało?

  M.Piskorskiego trzymali ponad dwa lata bez postawienia zarzutów. Dopóki siedzi Piskorski to będę uważał państwo PiS za żydobolszewię.
  A Tuska nikt nawet palcem nie ruszy bo wszyscy są umoczeni, z Kaczorem na czele.
 • @Husky 09:26:06
  Widać choroba i upośledzenie dzieci pada również na rodziców, przykre ale jak widać prawdziwe !!! Kiedy Marszałek Sejmu zakończy ten cyrk. Dość robienia z Sejmu domu opieki społecznej. Czy okupacja Sejmu jest zgodna z prawem. Jeżeli nie to łamiący prawo powinni być ukarani. Prawo jedno dla wszystkich. Podobno nie ma świętych krów. Słuchając protestujących w Sejmie opiekunów (rodziców) niepełnosprawnych odnoszę wrażenie, że są sterowani przez lewactwo sorosowe. Propnuję zimny okład żeby obniżyć temperaturę. "Niepełnosprawni" to nowa partia polityczna na miejsce Nowoczesnej ?? Czego to agentura pruska i koszerni nie wymyślą ?? POgonić to tatałajstwo a Rycha Kameruna i Wielgus POsłać jako salowego i salową. Syf z sejmu robicie. Czas skończyć z wpuszczaniem różnej maści oszołomów. Mamy już dość tych niepełnosprawnych z KOD. Ech ty powoli głupiejący PiSie, kiedy się nauczysz, że nie rozmawia się z pistoletem przyłożonym do głowy, w tym proteście chodzi o wszystko oprócz dobra tych niepełnosprawnych, ich opiekunowie są zmanipulowanymi durniami, lub traktują swoich podopiecznych jak żywe tarcze.....Zaczyna wyglądać to obrzydliwie, kiedy osoby którym powinno zależeć wyłącznie na poprawie sytuacji swoich podopiecznych a zaczynają grać politycznie dobrem tych podopiecznych. A ta cała Iwona Hartwich chamowata i wyszczekana baba bez kultury to polityk, to jest prowokacja ona chce kasy na wyjazdy [ Egipt Chorwacja itp. ] Bawcie się tak dalej opiekunowie. Szczujcie i plujcie na polski rząd w rytmie tamtamów TVN 24 i gazety Wyborczej. Wrócą do władzy bandyci z PO to dostaniecie kasy.....płaczą na PiS ale jak 8 lat PO/PSL ich olewało to TVN i TVP-PO nie nadawało bo niewygodne było. Bajki dla zmielonych.
 • @Husky 09:26:06
  Tych zwyrodniałych opiekunów wyrzucić na zbity pysk z Sejmu, do czego to podobne żeby chorzy leżeli pokotem na posadzce bez możliwości elementarnej higieny.Taki protest wpisuje się w element walki opozycji z rządem, to już zakrawa na paranoję tych z nowo i peło...
 • 1* - kundel, pała za to, rżniesz głupa
  Wynurzenia blogera-kundla, który jeszcze nie dostrzegł i nie zrozumiał, że wszystkie plagi, które na Polskę od trzydziestu lat spadają, a więc żydowskie roszczenia, antypolska propaganda, ukraiński szowinizm, kradzież majątku, etc., zawdzięczamy współpracy żydo-katolickiego Kościoła i syjonistycznego żydostwa (PO, PiS, etc.), są nic nie warte.
 • @Husky 09:26:06
  To śmierdzi szantażem. Zawsze budzą się z roszczeniami, może słusznymi, kiedy rządzi PiS.
 • @Rzeczpospolita 12:56:30
  // zawdzięczamy współpracy żydo-katolickiego Kościoła i syjonistycznego żydostwa (PO, PiS, etc.), są nic nie warte//

  dodać musimy ze tez syjonistów z żydowskiego WPS
  to ważne, bardzo ważne
  shalom braciszku
  shalom
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:33:57
  jak na razie ma immunitet
  spoko, poczekamy
 • @Husky 13:06:21
  dla kundla to typowa reakcja,
  jako łańcuchowy kundel możesz tylko odszczekiwać
 • @Husky 13:06:21
  kundel,
  a jak na to zaszczekasz?

  https://programwps.files.wordpress.com/2016/11/nr6_6_2011_tusk_natanyahu_opis_850px_1-e1479987151302.jpg?

  https://programwps.files.wordpress.com/2016/11/9636569-polsko-izraelskie-konsultacje-900-554.jpg?

  Wspólne zdjęcie żydo-rzadów z 22.11.2016r. (twoi ulubieńcy z PiSuaru)
 • @Husky 08:34:07
  "Z tego co wiem,to J. Kaczyński natychmiast ma wylecieć do USA gdzie trzaśnie pięścią w stół, a kolejne ustawy kongresu będzie już sam pisał po telefonicznych rozmowach/ustaleniach z prezydentem Trumpem."

  Przestań pierdolić - uprzejmie proszę

  W USA był Gowin i Bielan - i nic, ani mru-mru
  Wcześniej jeździł Magierowski - ani słowem się nie zająknęli o problemie.

  PiS dzielstwo siedzi cicho - a Polacy o sprawie wiedzą od Michalkiewicza i Jabłonowskiego - co to kurwa ma być?

  Jeśli jeszcze prawdą się okażą słowa Jabłonowskiego, że PiS wysłał do USA osoby mające dzielić Polonię działającą w interesie Polski to sam sobie odpowiedz co trzeba o nich wtedy myśleć i co z nimi zrobić. Skurwią się wtedy bardziej niż polszewia.

  PS

  Kwota wzrosła - już nie 65mld USD tylko już 300 mld USD.
 • @Husky 09:26:06
  A to już jest przegięcie to co zobaczyłem i co usłyszałem. Te baby są bezczelne wręcz. Ludzie przepracowali ciężko ok 40 lat i dostają na rękę ok 1300 zł emerytury, a widzę pazury zrobione na tiptop. Drą mordy. Rząd wyciągnął rękę, zadeklarował, a one na chama. To ustawka i tyle. Takie mam teraz zdanie. Nie dać im nic.
 • @Husky 09:26:06
  http://niezalezna.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15245700451d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372.jpg

  Emocje biorą górę. Zobacz co zrobili protestujący w Sejmie rodzice. Rzeczniczka rządu przyszła dziś do protestujących w Sejmie RP rodziców osób niepełnosprawnych. Przyniosła wypracowane z przedstawicielami osób niepełnosprawnych porozumienie dotyczące podniesienia renty socjalnej do poziomu najniższej emerytury. Spotkało się to z nerwową reakcją matek protestujących w sejmie. Oceniły, że „postulaty ws. renty socjalnej i dodatku rehabilitacyjnego są nierozerwalne. Wszystko albo nic powiedziała jedna z kobiet i odesłała rzecznik rządu z kwitkiem. Czy tu naprawdę chodzi o dobro ich dzieci? Zobowiązanie do podniesienia z dniem 1 czerwca renty socjalnej do poziomu najniższej emerytury - taką m.in. propozycję porozumienia w sprawie wsparcia osób niepełnosprawnych przedstawiła we wtorek protestującym w Sejmie rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska. Przywiozłam propozycję porozumienia w sprawie wsparcia osób niepełnosprawnych przez Radę Ministrów, zawarte pomiędzy Radą Ministrów, reprezentowaną przez panią minister RPiPS Elżbietę Rafalską, zarazem przewodniczącą Rady Dialogu Społecznego oraz pełnomocnikiem rządu ds. osób niepełnosprawnych Krzysztofem Michałkiewiczem, a przedstawicielami środowiska osób niepełnosprawnych powiedziała rzeczniczka rządu. W tym porozumieniu jest zobowiązanie do podniesienia z dniem 1 czerwca tego roku wysokości renty socjalnej do poziomu równego najniższej emeryturze i - jako załącznik - jest projekt ustawy – dodała.

  Przekazała zaproszenie dla przedstawicieli protestujących do podpisania porozumienia. Spotkało się to z nerwową reakcją.To nie jest dla nas porozumienie. Postulaty ws renty socjalnej i dodatku rehabilitacyjnego są nierozerwalne powiedziała jedna z przedstawicielek protestujących.
  Wszystko albo nic dodała któraś z kobiet. Nie spełniła pani naszych postulatów, więc dziękujemy i życzymy miłego dnia mówiła inna z matek.
  Nie chcemy tego krzyczała pierwsza z kobiet.

  Niektórzy internauci nie mają wątpliwości:

  Wg mnie panie szukają tylko zadymy KROPKA pic.twitter.com/IUTlZ755sR

  — PikuśPOL ?? ?‏ (@pikus_pol) 24 kwietnia 2018
  Rodzice i opiekunowie osób niepełnosprawnych, którzy protestują w Sejmie wraz z podopiecznymi, domagają się realizacji dwóch głównych postulatów. Pierwszy z nich to wprowadzenie dodatku rehabilitacyjnego dla osób niepełnosprawnych, niezdolnych do samodzielnej egzystencji po ukończeniu 18. roku życia, w kwocie 500 złotych miesięcznie bez kryterium dochodowego; dodatek miałby nie być wliczany do dochodu osoby niepełnosprawnej.

  Ps... Kolejna zadyma totalnej opozycji. Oni szukają każdego niezadowolonego w Polsce żeby podjudzić przeciwko PiS. Taką mają teraz strategię. Ta pani "utleniona" jak i ta ufarbowana - kto i co? wam z KODu czegoś naobiecywał, ażebyście się tak zachowywały przed kamerami i Rzecznikiem Rządu Polskiego? W takim wypadku wyprosić tych państwa i nie dopuszczać do budynku. To czysta prowokacja, skoro przedstawiciele wypracowują postulaty a oni dalej psioczą... won wszyscy, razem z tymi dywanami i całą szopką!!! Sejm nie jest domem pomocy społecznej, straż marszałkowska powinna być rozwiązana za wpuszczenie bandy kodziarskiej do sejmu i powołana firma ochroniarska, szkoda tylko dzieciaków.  https://pbs.twimg.com/media/DbKYQGeX0AELp-X.jpg  Kogo stać na takie wczasy? i takie tatuaże, które nam pokazał w Sejmie ten człowiek na wózku? Jeśli tym dzieciom brak pieniędzy, to dlaczego wykonują sobie kosztowne tatuaże, jak jacyś kryminaliści. Podatnicy pewnie nie byliby zachwyceni. Niech nikt się już nie daje nabierać!!! Tu nie chodzi o żadne dobro niepełnosprawnych. Tu chodzi i polityczną awanturę przeciw polskiemu rządowi. Niech nikt nie ma co do tego żadnych złudzeń!!! Maski opadły. A najgorsze jest to wykorzystywanie tych niepełnosprawnych. To jest podłość, nikczemność. To zwykłe łajdactwo. Obecny rząd jest wiarygodny. Co obiecuje to realizuje. Ale tym awanturnikom w Sejmie właśnie chodzi o wywołanie burd a nie o dobro dzieci. Jest to tak obrzydliwe i podłe ..... Maski opadły.
 • @Husky 09:26:06
  Od kilku lat wspomagałem odpisami 1 % na dziecko niepełnosprawne, ale po tej hucpie w Sejmie jaką urządzają ich rodzice postanowiłem definitywnie to zmienić i od następnego rozliczenia podatku będę przeznaczał swoją część podatku na hospicjum. Tam przynajmniej wiem, że być może sam w nim się kiedyś znajdę.
 • @kula Lis 67 12:53:56
  "Tych zwyrodniałych opiekunów wyrzucić na zbity pysk z Sejmu,"

  Myślę, że najlepiej by było, gdyby ich policja wyniosła i przed sejmem na chodniku zostawiła.

  Myślę, że wtedy Polacy szybko by załatwili tę "grupę inteligentnych wykształconych Polaków co stanowi nami rząd". A teraz przetłumaczę to na język żydowsko-ukraiński jakim się ty posługujesz "zbieraninę kretynów, matołów, żydo-bolszewików, folksdojczów, pomiot carskich oficerów, stanowiących ten nierząd".

  Myślę, że potraktowaliby ich jak Warszawiacy w "referendum warszawskim" co Kaczyński by chodził po prokuraturach trzymając się za miejsce, gdzie plecy tracą swą szacowną nazwę.
 • @Husky 09:26:06
  To trochę przypomina protesty lewackich pielęgniarek w FUTRACH z norek, które wychlały spirytus z apteczki w gabinecie Kaczyńskiego. Wsparcie dla niepełnosprawnych w zakresie rehabilitacji ale faktycznie wykonanej, żadne ryczałtowe dodatki, renty itp. ta kasa nie trafi do adresata-niepełnosprawnego, tylko do rąk jego "opiekuna". Matka Kurka.kontrowersje.net. Pisze, że niektóre z tych pań podróżują po świecie,chwalą się tym na szajsbukach. Myślę, że te panie, którym jest ciężko, raczej nie drą się w sejmie. Do ryżego aż takie bojowe nie były.
 • @Zawisza Niebieski 14:56:46
  i tą zbieraninę pocałuj w 4 litery czyli gdzie plecy tracą swą szacowną nazwę.
 • @Jasiek 13:26:02
  Od dziś to my Polacy piszemy całemu światu ustawy
 • @kula Lis 67 13:55:31
  //Nie dać im nic.//
  kopa w dupę i na ulice
 • @kula Lis 67 14:57:17
  Rząd dogadał się z rodzinami niepełnosprawnych. Ale nie tymi z Sejmu
  Jest porozumienie rządu z częścią środowisk reprezentujących osoby niepełnosprawne. Protestujący w Sejmie nie tylko je odrzucają, ale i domagają się......................dymisji minister Elżbiety Rafalskiej.

  Od przedpołudnia w centrum dialog trwało spotkanie przedstawicieli rządu z Elżbietą Rafalską na czele z Krajową Radą Konsultacyjną ds. Osób Niepełnosprawnych. Minister przekonywała, że natychmiastowe spełnienie postulatów osób, które od środy protestują w Sejmie jest niemozliwe. Obiecała jednak zrównanie renty, którą otrzymują, z najniższa krajową rentą, która wynosi 1000 zł. Do tej pory było to ok. 840 zł.


  Rozmawiamy, to jest szukanie kompromisu - mówiła podczas spotkania Rafalska. Z naszej strony kompromisu nie będzie - odpowiadali protestujący. Jak mówiła ich przedstawicielka, Iwona Hatwich, minister, a także przedstawiciel rządu ds. osób niepełnosprawnych Krzysztof Michałkiewicz powinni podać się do dymisji. - Czujemy się przez nich oszukani - mówiła w rozmowie z RMF FM.
 • @kula Lis 67 14:57:17
  Niepełnosprawna umysłowo blondyna wlasnie teraz w Sejmie przedstawiła listę postulatów:
  -rząd do dymisji
  -5 mln zł w używanych banknotach
  -helikopter
  -willa po Gawłowskim w Chorwacji
  -sesja zdjęciowa w Gali

  https://pbs.twimg.com/media/Dbi9cMzXkAEDZKi.jpg
 • @Husky 15:36:36 Za PO niczego nie żądali - dlaczego?
  Pisałem kilka dni temu: ten protest w sejmie to ustawka, której z oddali patronują totalniacy. Nie chodzi tu o porozumienie, tylko o przewlekły konflikt. Im szybciej to zrozumiemy, tym lepiej! Zachowanie tych osób uwłacza godności. Żądają godności dla własnych dzieci a nie potrafią uszanować godności kogoś innego, w tym przypadku pani minister. Bezczelność arogancja buta i chamstwo. Protestujący nie chcą żadnego porozumienia ... To zadyma dla zadymy ... Koniec z dobrą wolą więc wypad z Sejmu, mało szanowne mamy ...! Ta Hartwich to pieniaczka ! Tu nie idzie o dobro niepełnosprawnych ale o uderzenie w rząd! Za kudły i won z tą obleśną babą! Ta gruba blond dupa to agentka obywatelska. Co robiła przez 8 lat rządów milicji obywatelskiej? Pobierała rentę specjalną, tak jak krzywy nos? No to teraz niech spada do milicji! Na krzywy ryj! Te jazgoczące baby są sponsorowane przez nowoczesną. Dostali w ciągu ostatniego roku więcej o 600 zł. Który rząd im tyle dał? Ale nie, wszystko źle. Rząd jest za dobry. Rostowski by wyszedł i powiedział: "Piniendzy" nie ma i nie będzie. Czy naprawdę tak trudno rządzącym zrozumieć, że celem okupacji jest grzanie atmosfery a nie dobro osób niepełnosprawnych. Okupanci Sejmu to ludzie totalnej opozycji. Może tak rząd zakończy to łamanie prawa i oczyści Sejm z okupantów. Im rząd będzie bardziej uległy tym buta i arogancja okupujących Sejm i łamiących prawo będzie większa. Skończcie ten cyrk, wielu ludzi w Polsce żyje w ubóstwie, nie z własnej winy. To wrzaskliwe babsko domaga się pieniędzy od nas wszystkich, ośmieszając przy tym sejm.
 • @kula Lis 67 15:52:48
  Zapamiętajcie sobie raz na zawsze, ktokolwiek drze ryja z dzieckiem na rękach i wymachuje dzieckiem jako argumentem, zawsze drze ryja dla siebie, nie dla dziecka. Odkąd świat światem. Żaden rodzic nie wykorzysta dziecka jako mięsa armatniego, żaden, tylko patologia....
  Całym sercem jestem po stronie potrzeb osób niepełnosprawnych. Jednak zachowanie blondynki w Sejmie jest nie do przyjęcia .Zachowuje się, jak zadymiara wynajęta przez Szajbus- Wielgus.A dzieci traktowane są ,jak pałka do okładania rządu
  Niestety muszę stwierdzić, że to Duda rozpoczął tę hucpę z niepełnosprawnymi.
  Nie wiem kto mu tak PR-owo doradził, ale obstawiam Łapińskiego. Dalej już poszło, a wycofać się ciężko.
  Wg mnie panie szukają tylko zadymy
  KROPKA
 • @Zawisza Niebieski 14:56:46
  Protestujący w Sejmie rodzice oprócz podwyżki świadczeń żądają dymisji minister Rafalskiej. Cóż za minimalizm! Ich celem powinny być przedterminowe wybory, delegalizacja PiS-u, odebranie tytułu piłkarskiego mistrza Europy Portugalii, denuklearyzacja Pakistanu.
  I frytki do tego.
 • @kula Lis 67 14:50:44
  Jadę do Sejmu protestować
  Odpuszczę jeśli rząd ustanowi kontyngent na dostawy whisky w cenach, które będą mnie satysfakcjonować, oraz pan prezes Jarosław Kaczyński pójdzie ze mną na piwo.
 • @Zawisza Niebieski 14:56:46
  Ciekawe czy temu chłopakowi mówi to samo?

  https://pbs.twimg.com/media/Dbi-9H0WsAA-yzp.jpg
 • @Zawisza Niebieski 14:56:46
  Co ten "babsztyl" wyprawia!!! Dosyć, wszystkich wyprowadzić. Czy jest jewropie drugi taki parlament, w którym dzieją się takie rzeczy? Ja wszystko rozumiem ale to jest Sejm czy hotel jakim prawem Ci ludzie tam śpią? może jak będę na wycieczce w Warszawie to przenocuję z 2 dni? to urąga powadze Sejmu!!! niepełnosprawny czy nie wszyscy są równi wobec prawa! Awanturę wywołuje Nowoczesna a kto protestującym płaci za tą hucpę? Byłem za wsparciem i pomocą dla protestujących, jednak na tupet i chamstwo nie można się zgadzać. Proszę ich z Sejmu grzecznie wyprowadzić. Czekali przez 8 lat, to i pół roku niech poczekają. Dość ! Jak ktoś potrzebuje pomocy, musi grzecznie poprosić o pomoc! Żądanie pomocy jest nie do zaakceptowania! W Polsce jest jeszcze b.dużo biednych osób, a grupa osób nawet w słusznej sprawie nie może jednak szantażować rządu i zwoływać nadzwyczajnego posiedzenia, dosyć tego sejm nie jest zakładem opieki społecznej. Widać, że protestującym na porozumieniu nie zależy. To kolejny krok w walce z Prawem i Sprawiedliwością. Mam nadzieję, że premier wycofa się z pomysłu opodatkowania bogatych na rzecz biednych.
 • @Zawisza Niebieski 14:56:46 Mam to same zdanie co MK, lecz ty zakuty i tego nie pojmiesz.
  Żadnego pojednania! W przeddzień odsłonięcia pomnika smoleńskiego odbyła się inna „uroczystość”. Na Krakowskim Przedmieściu pojawiła się barbaria Obywatele RP, żeby odegrać kolejny spektakl pogardy. Obywatelska tłuszcza skupiła się wokół „pomnika” wyrzeźbionego w brzozie i przedstawiającego śp. Lecha Kaczyńskiego. Prymitywna prowokacja szybko nabrała wymiaru „sztuki”, takiej samej jak krzyż zbudowany z puszek po piwie znanej marki z Lechem w nazwie.
  Będę szczery i być może kogoś zniesmaczę, ale mnie wyczyny dziczy w najmniejszym stopniu nie oburzyły, nie zirytowały, tylko znudziły. Jest to symboliczne podsumowanie tego, co margines społeczny, uznający siebie za obrońców demokracji, robił po katastrofie i czym się zajmuje do dziś. Żadnej niespodzianki, wszystko jest tak oczywiste, że aż nudne, i z tej symboliki upadku należy wyciągnąć wniosek. Od lat i na długo przed Smoleńskiem inżynierowie społeczni apelują o pojednanie i łączenie Polaków. Jest to działanie iście diabelskie, ponieważ przypisuje Polakom cechy szczególne, tymczasem naturalne podziały polityczne i społeczne to esencja demokracji. Nie ma jedności między republikanami i demokratami w USA, nie ma jedności pomiędzy wegetarianami i zwykłymi konsumentami. Kryteria podziałów społecznych można mnożyć do woli i nigdy nikomu nie uda się wskazać normalnie funkcjonującego społeczeństwa, które nie dzieliłoby swoich sympatii politycznych i innych preferencji. Wyjątek stanowią systemy totalitarne, z pełnym zamordyzmem. W Polsce rzeczywiście wytworzył się po 2010 roku głęboki podział na Polaków przejętych losem Polski i tłuszczę profanującą świętości. Niech ten podział trwa wiecznie i niech nikt nie waży się jednać z tłuszczą, bo do tłuszczy zostanie zaliczony. Autor MK.
 • @Husky 16:02:38
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY18xM2I5Mi9wLzIwMTgvMDQvMjQvODI1LzM2MC8yNjRhZGIxMTA0OTA0YzFlOThkOTU4MGQyYjZhZDEwZC5qcGVn.jpeg

  Część środowisk osób niepełnosprawnych odrzuca porozumienie. Hartwich: "Jest dla nas skandalem. Podpisywał to ktoś, kogo nie znamy".


  https://wpolityce.pl/polityka/391668-czesc-srodowisk-osob-niepelnosprawnych-odrzuca-porozumienie-hartwich-jest-dla-nas-skandalem-podpisywal-to-ktos-kogo-nie-znamy

  Ps..Hartwich i "opiekunowie" protestujący w Sejmie odrzucają porozumienie rządowe i rezygnują ze świadczeń! Proszę "opiekunów" o oświadczenie notarialne... to uwierzę..Ta Hartwich czeka na rozróbę ze strony kodziarzy, jutro kod się zbiera pod sejmem, a Hartwich to bywała na wiecach kodu. Ona zachowuje się okropnie, a jej synuś tak samo do p.Rafalskiej odezwał się przypierdol jej, Hartwich co roku wypoczywa w Chorwacji. Wściekłość Wściekłych Macic jest ich naturą. Przepędzić ich z sejmu niech na ulicy kwiczą.
 • @kula Lis 67 18:13:42
  Jak widac po dzisiejszych obrazkach - bycie matka niepelnosprawnego dziecka nie musi uszlachetniac. Niestety.
  Oglądam urywki z Sejmu i muszę powiedzieć, że ten protest jest tak sztuczny obecnie, jak zęby Schetyny.

  Przepraszam, ale tak jest.
 • @Husky 15:27:25
  "Od dziś to my Polacy piszemy całemu światu ustawy"

  Znowu idiotyczny argument?

  To nie chodzi o to kto pisze jakie ustawy, ale że ludzie z rządu o tym nam nic nie mówią i nie mówią też czy podejmują jakieś działania, żeby przeciwdziałać. I może nawet rozbijają jedność tych co chcą coś zrobić.
  Ale usta pełne patriotyzmu to mają bardziej niż ktokolwiek inny.

  Dlatego uważam, że osiągnięto nowy wymiar skurwienia.
  A Ty jeszcze ich tłumaczysz.
  To już debilizm.
 • @Husky 19:20:25
  Stara cwana KODziara wrzeszcząca na przedstawicieli Rządu RP Hartwich niech się uspokoi, bo wylewu dostanie. Rząd RP nie rozdaje własnych pieniędzy, rozdaje nasze ciężko zarobione podatki. Nie mam zamiaru sponsorować tej bezczelnej krowy wrzeszczącej w Sejmie! Wyprowadzić ją na ulicę! Tam ją widziałem na marszu zwyrodniałych czarnych szmat! Precz pazerna krowo!!! To rozwrzeszczane babsko, żądające natychmiastowych wypłat bez względu na stopień zamożności, nikogo nie reprezentuje. Powinna zażądać bezzwłocznego przyjazdu papieża.
 • @kula Lis 67 15:52:48
  "ten protest w sejmie to ustawka, której z oddali patronują totalniac"
  Tak, tak Kula lis, te pielęgniarki co protestowały za rządu premiera Donalda Tuska, to była "zdrowa siła narodu" a jak protestują za rządu PIS to ustawka :) Jak przegrywa PiS to wybory sfałszowane, jak wygrywa to demoktatyczne. Bolszewizm Kula Lis pełną gębą, pełną gębą... :) Czy ty kiedyś myślisz co piszesz?
 • @Zawisza Niebieski 20:37:06
  // jak wygrywa to demoktatyczne//
  te sondarzowy 27-1

  Czy ty kiedyś myślisz co piszesz?
 • @Husky 20:47:10
  Wszystkie protestujące babsztyle wytipsowane, a dzieci wytatuowane(pokazali jak jeden koszulkę zmieniał) i co to z naszych podatków ? Nowe tatuaże, tipsy i Chorwacja??? To są jakieś przekupki ze straganu, a nie ludzie do rozmów!!! Powinni pogonić tą awanturnice ..są też inni niepełnosprawni którzy pomocy potrzebują ...niewidomi ..niemowy ...Dziwię przede wszystkim rządowi, że nikt nie widział jak wczoraj ta towarzyszka Hartwich w tym swoim antypolskim TNN-24 obiecała tym judaszom, że nie popuści i będą tam w Sejmie tak długo, dopóki rząd nie ustanowi ustawą wszystko to, co te prowokatorki sponsorowane na bank rzez takich jak Soros żądają! Pani Minister Rafalska proszę to zawiesić do czasu aż awanturnice się nie uspokoją. Im nie chodzi o dobro dzieci tylko kasę dla siebie. Zafundowały dzieciom turnus wypoczynkowy na posadce w sejmie, tak robią matki? Tam już dawno powinien być wysłany kurator sądowy z sądu rodzinnego odebrać im te upośledzone dzieci i umieścić w DPS, a te wytipsowane, farbowane babska z hybrydami na pazurach, pozbawić praw rodzicielskich za maltretowanie upośledzonych dzieci. Duda znowu narozrabiał. Naobiecywał rozdawanie nieswoich pieniędzy. Takie dobre panisko, niech teraz ze swojego budżetu to zapłaci. Baby się togo uczepiły i niszczą ministrów rządu. Nic ich nie zaspokoi, bo napuściła je Nowoczesna na rząd. Z postkomunistycznych prezydentów Duda jest najbardziej perfidny i fałszywy. Oświadczam, że ja jako Obywatel RP płacący podatki do budżetu państwa co za tym idzie pośrednio finansuję niepełnosprawnych, zwracam się do Marszałka Sejmu o wydanie nakazu opuszczenia Sejmu przez manifestujących w trybie 24 godzinnym. Po tym czasie usunąć siłą pod specjalną troską dla niepełnosprawnych, a matki oraz zleceniodawców ukarać.
 • @Jasiek 19:59:51
  Wystarczy poczytac - i tylko tyle

  https://wpolityce.pl/polityka/391669-szef-msz-ostro-o-ustawie-447-rodzi-podejrzenia-ze-chce-postawic-pewna-grupe-w-pozycji-uprzywilejowanej-to-budzi-w-polsce-zle-skojarzenia

  https://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/2102191,Szef-MSZ-o-ustawie-447-nie-mozemy-uprzywilejowywac-jakiekolwiek-grupy

  https://www.magnapolonia.org/szef-polskiego-msz-o-ustawie-447-rodzi-podejrzenia-ze-chce-postawic-pewna-grupe-w-pozycji-uprzywilejowanej/

  http://www.radiomaryja.pl/informacje/usa-polonia-apeluje-do-izby-reprezentantow-ws-ustawy-447/


  Wystarczy ?
 • @Husky 20:47:10
  Widzę, że zdanie po polsku ci ciężko sklecić, ale jak ci się podoba
  To koleś Ziobro
  https://pbs.twimg.com/media/DavZZxUWsAAkhUX.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/DavEhl_WsAAwPbc.jpg

  Jak PiS wygrywa, to znajdują się biedne, niedopieszczone pieniążki, tak jak te dzieci abp Michalika, co to pozbawione miłości sprowadzają dorosłego wykształconego faceta na drogę... PiSiewicze też muszą przytulić.
 • @kula Lis 67 20:54:39
  Nie wierzę.... babsko, które własne niepełnoletnie dzieci 14 i 11 lat zostawiła byłemu mężowi a sama poszła w długą za kochankiem, troszczy się o cudze dzieci?

  https://pbs.twimg.com/media/Dbj_dVtX4AEJvXt.jpg
 • Zdrowia, siły i niezłomności
  Panie Prezesie , z okazji imienin życzę dużo zdrowia i wytrwałości w działanie oraz spełnienia naszych i swoich marzeń

  http://niedziela.pl/gifs/portaln/624x400/1489423811.jpg
 • @Zawisza Niebieski 21:36:52
  Z dedykacją !!!!

  https://pbs.twimg.com/media/Dbf3_JYW0A0YgF8.jpg
 • @Husky 22:39:31
  Tak Husky, przecież każdy leming to wie. Wielka myśl "skarba narodowego" chronionego w programie "cela +" spowodowała wielki sukces. Przewodniczący Rady Europy (teraz tłumaczę z żydo-ukraińskiego na polski, wielki polski patriota człowiek, który w każdym starciu wykazał wielki sukces "przecież wygrałem", "wybory mi sfałszowano, ale ja wygrałem") pozostał na tym stanowisku na kolejny okres mając prawie 100% poparcie rządów Europy.

  No cóż, jeden z nich chodzi wolno, robi zakupy dla rodziny, mieszka w bloku, chodzi na plażę z wnukami. A drugi, mieszka w ściśle strzeżonym budynku, a wychodzi w towarzystwie kilku strażników. Cela + ruszyła, mamy pierwszego beneficjenta.
 • @Husky 22:24:59
  Musisz koniecznie wklejać zdjęcie tego szkodnika, idioty i sprzedawczyka?
  Nic gorszego nie przytrafiło się Polsce od kilkuset lat.
  A twoje włażenie w d... temu gnomowi zaczyna przyprawiać o mdłości.
 • @Husky 20:59:07
  "Wystarczy ?"

  Nie, nie wystarczy.

  Samo to, że nasz "sojusznik" w ogóle jest w stanie pomyśleć, że może obradować nad takim gównem jest porażką naszej dyplomacji. A już głosowania to sam nie wiem jak nazwać...

  I zdania nie zmienię.
 • @Zawisza Niebieski 23:40:53
  Na zdjęciu D.Tusk po przyjedzie do Warszawy. Jak widać, nie ma ochroniarzy.
  Nie to, co J.Kaczyński, prawda

  https://pbs.twimg.com/media/Dbm7YzjX0AEU2zq.jpg
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 00:14:15
  //Musisz koniecznie wklejać zdjęcie tego szkodnika, idioty i sprzedawczyka?//

  Czym jest nienawiść?
 • @Husky 08:37:59
  Ty przecież wiesz najlepiej to czemu mnie pytasz?
 • @Husky 08:36:33
  Nie rozumiesz pewnej rzeczy, jak jest się człowiekiem na wysokim stanowisku w pewnych momentach przysługuje ochrona, sam wklejałeś zdjęcia Przewodniczącego R.E. Donalda Tuska jak szedł z siatką po zakupy, jak szedł z rodziną ze święconką, a jak jest się nikim, ot zwykłym p-osłem to ta ochrona nie przysługuje, samochód na dojazdy z "chronionego budynku" też nie.

  A słyszałeś o tym, że mają duże problemy z przewozem "naszych elit"? Wszyscy kierowcy z doświadczeniem odeszli z SOP nikt nie chce z idiotami jeździć. Z łapanki biorą.
  https://wiadomosci.wp.pl/funkcjonariusz-sop-wypadkow-bedzie-wiecej-w-sop-zostaje-mlodziez-i-amatorzy-szybkiej-jazdy-6231949485926529a

  Czy jest jeszcze w Polsce coś czego by nie rozwalili? Po nich to Polskę trzeba będzie z gruzów podnosić jak robili nasi rodzice.
 • @Zawisza Niebieski 11:10:05
  Szkoda słów...
  Tylko jedno musi być powiedziane z całą mocą
  Walcie się !!!!!!

  https://pbs.twimg.com/media/DbnBSZjXUAE7cyz.jpg

  Niech Bóg błogosławi i wspiera!

  https://pbs.twimg.com/media/DbnEVUXX0AA8Z7A.jpg
 • @Zawisza Niebieski - jak nie idzie to nie idzie
  Zapytano o Tuska. Efekt jest druzgocący. Sondaż
  i to przez ż - dziwne ale prawdziwe

  https://pbs.twimg.com/media/DbYAR3kXcAAYh0x.jpg


  W najnowszym badaniu zapytano o rolę Donalda Tuska po powrocie do kraju. Jak się okazało, Polacy wcale nie sądzą, że obecny szef Rady Europejskiej powinien startować w wyborach na prezydenta. Aż 49 proc. stwierdziło, że ................"nie ma dla niego miejsca w polskiej polityce".


  Sondaż został przeprowadzony na zlecenie tygodnika "Polityka". Złożyło się na niego kilka pytań. Zapytano m.in. o ewentualną rolę Donalda Tuska po zakończeniu kadencji w Brukseli. "Powinien kandydować na prezydenta" - odpowiedziało 12 proc. respondentów, "powinien stanąć na czele PO" - to zdanie 11 proc., "powinien stanąć na czele antypisowskiej koalicji" - uważa 9 proc. Wreszcie, 49 proc. twierdzi, że "nie ma dla niego miejsca w polskiej polityce". 19 proc. stwierdziło, że "trudno powiedzieć".

  O powrocie Tuska do ogólnopolskiej polityki spekuluje się od miesięcy. Kilka tygodni temu zapowiedział, że nie wybiera się na emeryturę i w 2019 roku wróci do Polski. - Niech nikt nie myśli, że będę wyłącznie oglądał telewizję - zapewniał. Deklaracja odbiła się szerokim echem, również wśród polityków.

  https://wiadomosci.wp.pl/zapytano-o-tuska-efekt-jest-druzgocacy-sondaz-6244925852997249a
 • @Husky 12:12:42
  Widzę, że nerwy puszczają, a dziś nowa afera w PiS. TVPiS "naród głupi wszystko kupi" mimo ogromnych dotacji państwa mieli w tym roku zysk 0.5 mln zł, za to sobie ponadawali nagrody po 20 tys. Na ten rok już planujż 100 mln zł strat. Spadają przychody z reklam, abonamentu, oglądalność. BO kto by oglądał wyczyny tych amatorów od Tadeusza R. Za to nowej "żonie" Kurskiego wiedzie się całkiem nieźle. Wspaniałe katolickie wzorce, co drugi to alimenciarz, Marta już 3 męża przytula i nowe dziecię, już chyba nie wie które z którym.

  Ale cytując WP.pl nie dopisałeś tego zdania "Przypomnijmy, z niedawnego sondażu Kantar Public dla "Faktu" wynikało, że wspólna lista opozycyjna wygrywałaby wybory z wynikiem 32 proc. głosów. Partia Kaczyńskiego mogła liczyć na 29 proc. i spadała na drugą pozycję. " Spokojnie, jeszcze do wyborów trochę czasu, afer się nazbiera i do Kaczyńskiego do programu "cela+" dołączą kolejni.
 • @Husky 14:44:34
  Gawłowski, Tusk, HGW, Adamowicz... każdy z tych polityków jest obrzydliwie śliski i nie powinien nigdy więcej pełnić funkcji publicznych-podobnie jak pozostała część platformy. Najlepsze jest to, że wszelkim lewakom, POlszewikom i im podobnym mieszkańcom Gdańska, wcale nie przeszkadza to, że ich prezydent to zwykły krętacz i oszust. We wszystkich sondażach na prezydenta Gdańska, ten zakłamany i bez honoru człowiek zdecydowanie prowadzi i śmieje się w nos wszystkim dookoła. Biorąc pod uwagę mentalność gdańszczan, krakusów i warszawiaków, wygra budyń (którego przerosło zwykłe oświadczenie majątkowe), majchrotettino i czaska z dwoma wiceprezydentami, połączonymi w rowerowym związku !!! Na głupotę nie ma jeszcze lekarstwa ...Cały Gdańsk to mafia złodziei, oszustów na czele z sądownictwem, prokuraturą, policją. Pytam, gdzie są odpowiednie służby, które porównają dochody tego Budynia z jego wydatkami? Tak się przecież robi! I niech się wytłumaczy z mega różnicy!? Jak Piskorski grał w ruletkę?
 • @Zawisza Niebieski 15:25:33
  //Widzę, że nerwy puszczają//
  nie ze.raj się i zobacz kolejne, aktualne a nie koncert zyczen


  Koalicja opozycji nie ma szans z PiS

  W to, że koalicja Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej jest w stanie wygrać w wyborach parlamentarnych z PIS, wierzy tylko 29 procent ankietowanych - wynika z sondażu na panelu Ariadna, przeprowadzonym na zlecenie Wirtualnej Polski.

  Przegranej ewentualnej koalicji w tych wyborach jest pewnych 38 procent ankietowanych.

  33 procent nie ma na ten temat zdania.

  Optymistami są wyborcy PO. 82 procent z nich wierzy, że koalicji uda się pokonać partię obecnie rządzącą.

  W przegraną koalicji wierzy 74 proc. sympatyków PiS.

  Polacy generalnie nie wierzą, że opozycji w ogóle uda się stworzyć wspólny front.

  W to, że ugrupowania opozycyjne dogadają się przed wyborami i utworzą wspólne listy, wierzy tylko 34 procent ankietowanych (w tym 5 proc. zdecydowanie w to wierzy).

  Przeciwnego zdania jest 27 procent pytanych, z czego 6 proc. zdecydowanie nie wierzy we wspólny start.

  Ale najliczniejsza grupa ankietowanych - 39 procent - uważa, że trudno na ten temat cokolwiek powiedzieć.

  Badanie na panelu Ariadna dla Wirtualnej Polski zostało przeprowadzone w dniach 13-16 kwietnia na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1042 osób metodą CAWI.
  https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/koalicja-opozycji-nie-ma-szans-z-pis/ar-AAw9X8b

  quzwa jak nie idzie to nie idzie

  masz w prezencie
  https://image.ceneostatic.pl/data/products/10679609/i-tots-bots-pieluszka-flexitot.jpg
 • @Husky 14:44:34
  Ustawa 447 niezgodna z prawem Polski i USA? Prof. Żaryn dla wPolsce.pl: "Nie mieści się to w katalogu praw człowieka i obywatela". Polska powinna rozeznać rzeczywistość. Według mojej wiedzy ta decyzja jest bardzo mocno konceptowana przez środowiska Polonii amerykańskiej, która zbierała przeciw niej podpisy. Polonia podkreślała bardzo mocno swoje stanowisko w kontekście pewnej oczywistej prawdy, polegającej na tym, że administracja Trumpa zawdzięcza swoje istnienie m.in. głosom Polonii amerykańskiej powiedział w rozmowie z Jackiem Karnowskim na antenie telewizji wPolsce.pl prof. Jan Żaryn, senator, odnosząc się do przyjętej przez Izbę Reprezentantów ustawy 447. Jest argument, który wiąże się z prawodawstwem amerykańskim. Ta ustawa wiąże administrację amerykańską, by monitorowała, jak działa prawo na terenach Europy Środkowo-Wschodniej, w tym w Polsce, dotyczące kwestii bezspadkowego przejmowana mienia pożydowskiego dodał senator. Podkreślił, że ta formuła jest niezgodna nie tylko z prawem polskim, które bezspadkowości nie widzi w legislacji, ale również legislacja amerykańska nie przyjmuje tego typu przejmowania cudzej własności. W związku z tym mamy argumenty związane z obecnie istniejącym prawem, które obowiązuje w USA. To jest podstawą do tego, by cały czas rozmawiać ze stroną żydowską, jako jedną z ważnych stron przy formowaniu przez Polskę, w sposób suwerenny, ustawy reprywatyzacyjnej, która nie została załatwiona zwrócił uwagę prof. Żaryn. Nie wydaje mi się, żeby mogła zaistnieć zgoda na bezspadkowość jako formuła, która byłaby podyktowana tylko i wyłącznie przez jedną grupę narodowościową czy wyznaniową, ponieważ nie mieści się to w katalogu praw człowieka i obywatela zauważył.

  Pytany o to, czy to wszystko wygląda na działanie mające na celu ułatwienie posadzenia Polski na ławie oskarżonych, senator przyznał, że bez wątpienia mamy do czynienia z sytuacją współgrania dwóch tematów, jeden po drugim wchodzących do agendy rozważań publicznych - bezspadkowość i oskarżenie nas o współudział w Holokauście.

  Zadziwiające jest to, że tak nieliczne głosy międzynarodowe wspierają nas w odsłonie sporu, który dotyczy prawdy historycznej. Cały czas liczę na to, że znajdą się konkretni przedstawiciele, autorytety środowisk Żydów amerykańskich, jak i Izraelskich, które wprost powiedzą, że jest to hańba, żeby Polskę i Polaków jako naród i państwo włączać w jakąkolwiek odpowiedzialność za Holokaust. W ten sposób nie rozmawia się z suwerennym narodem, państwem i nie wymusza się w ten sposób pieniędzy tylko dlatego, że ktoś jest tym zainteresowany. Głos Żydów w tej kwestii byłby niewątpliwie świadectwem naszej ważnej politycznej przyjaźni powiedział prof. Jan Żaryn.


  Ps..To jest wrogi akt , to jest akt wypowiedzenia wojny Polsce. Panie Żaryn ta ustawa 447 poza tym że jest skierowana przeciw Polsce i części Europy Centralnej jako wywyższająca określoną populacje ponad ogół ludzi jest zwyczajnie,bezczelnie rasistowska. Aha będziemy formowali ustawę reprywatyzacyjną razem z żydami tak panie Żaryn? Izrael będzie nam pisał ustawę reprywatyzacyjną i my podobno jesteśmy suwerennym państwem?! To jest ustawa rasy panów. Żydzi pieniędzy nie potrzebują, sami sobie je wytwarzają, żydzi potrzebują ziemi i domów (za ponad 300 mld dol). Na progu kolejnych rozbiorów Polski.

  https://www.youtube.com/watch?v=_3sKUgpCpCY

  Gdzie był Duda?
  https://wrealu24.tv/na-zywo/hanba-akt-przeszedl-w-kongresie-usa-czy-polska-jest-kolonia-sklepowicz-i-rola-pytania-live
 • @Zawisza Niebieski 15:25:33
  //Marta już 3 męża przytula i nowe dziecię, już chyba nie wie które z którym.
  //

  A ty jak ta" POlityczna ciota" do łóżka byś komuś zaglądał

  Pilnuj swojej, bo rogi to ci już dawno urosły.
 • @kula Lis 67 15:26:04
  https://pbs.twimg.com/media/DbkW_AxX4AEPArr.jpg
 • @Husky 15:49:26
  //Pilnuj swojej, bo rogi to ci już dawno urosły.//

  Widzę, że błagasz o urlop. Przyda ci się. Za chamstwo to nawet może być całkiem długi.
 • @Husky
  Prof. Modelska-Creech o ustawie 447: "Ma pseudoprawny charakter, ponieważ prawo nie działa wstecz". Ustawa S.447 wywodzi się z postanowień terezińskich, które są bezprawne. To żydzi nadali im tok, jakoby były prawem międzynarodowym, a to są bajania midraszowe. Ta ustawa ma pseudoprawny charakter, ponieważ prawo nie działa wstecz
  mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl prof. Mira Modelska-Creech, wieloletnia tłumaczka w administracji Białego Domu, wykładowca Georgetown University w Waszyngtonie. wPolityce.pl: Izba Reprezentantów przyjęła ustawę JUST Act (S.447). Co to oznacza?

  prof. Mira Modelska-Creech: Ustawa S.447 wywodzi się z postanowień terezińskich, które są bezprawne. To żydzi nadali im tok, jakoby były prawem międzynarodowym, a to są bajania midraszowe. Ta ustawa ma pseudoprawny charakter, ponieważ prawo nie działa wstecz. My dzisiaj nie możemy wystawić na szafot i karać Cezara! Dobrze by było, żeby ambasador USA też się tego nauczył. Celem ustawy S.447 jest legalizacja nielegalnych postanowień terezińskich, które nie mają żadnej mocy prawnej i nie są obowiązującym prawem międzynarodowym. W Ameryce widocznie prawnicy, którzy pracują w biurach kongresmenów, zostali tak mocno przetrenowani, że o tym nie wiedzą.

  Czym są postanowienia terezińskie?

  To jest coś w rodzaju rekomendacji, ale jak wspomniałam jako prawo są bezprawne. To żydzi rozdmuchali w prasie, radiu i telewizji, że są obowiązującym prawem. Ale gdzie jest pies pogrzebany? Amerykański Kongres te bezprawne, midraszowe bajania uprawomocnił, bo jest on najwyższą instytucją ustawodawczą Stanów Zjednoczonych. Wydał sobie tym samym fatalne świadectwo, przede wszystkim pod względem prawnym, bo to jest akt samo oszustwa. Bo jeżeli amerykańscy prawnicy dopuścili się tak daleko idącego przeoczenia, że postanowienia terezińskie są bezprawne, to jest to przeoczenie typu politycznego. I to bardzo źle świadczy o naszym sojuszniku.

  Jest to element nacisku na Polskę?

  Tak. Rząd Polski, to rząd kraju w 96 proc. katolickiego, więc nie ma prawa myśleć kategoriami midraszowymi. Powinien więc wysłać notę do ambasadora USA i Departamentu Stanu udowadniając pseudoprawny charakter postanowień terezińskich. Są do tego osoby kompetentne -sama mogę je wskazać – które mogą przygotować polskiemu rządowi odpowiednie pisma w tej sprawie. Nasz system prawny nie musi podporządkowywać się czy też słuchać- symbolicznie rzecz biorąc -systemu prawnego innego państwa. Dlatego polskie MSZ powinno zareagować i wyjaśnić, że prawo nie działa wstecz. Dodatkowo w 1960 roku, kiedy była podpisywana umowa między ówczesnym rządem polskim a Departamentem Stanu w jej punkcie 3. zostało napisane, że jeżeli Polska do roku 1970 wywiąże się z zobowiązań - co Polska uczyniła - to wówczas Departament Stanu zobowiązuje się do tego, że nigdy więcej nie będzie wkraczał do kwestii roszczeń. I kwestie roszczeń pomiędzy różnymi środowiskami żydowskimi i nie tylko, a Polska, zostawi jako wewnętrzne sprawy naszego kraju.

  Czyli Polska nie ma żadnych podstaw do tego, żeby zwracać teraz żydom nieruchomości?

  Absolutnie nie ma żadnego prawa. Po pierwsze do tej pory we wszystkich państwach świata - łącznie z USA - jeżeli odchodzi się do Pana bezpotomnie i beztestamentowo to majątek danej osoby przechodzi na rzecz władz terytorialnych, czyli symbolicznie mówiąc na rzecz Skarbu Państwa. Po drugie USA nie mają prawa mieszać się do tych spraw, my mamy swoje ustawodawstwo, które te kwestie powinno regulować. Bo demokracja mówi- wykładałam to na Georgetown- że system jurysdykcyjny jednego kraju nie ma prawa wywierać nacisków na inny suwerenny kraj. No chyba, że jesteśmy kolonią Tajlandii.


  Ps..Moim zdaniem za ta ustawa S447 jeszcze coś stoi, a o tym przekonamy się niedługo. No to się powoli wyjaśnia dlaczego JP Morgan otworzył siedzibę w Polsce będzie zarządzał mieniem bez spadkowym. Jak to jest, że nasi ponoć sojusznicy ( Ukraina, USA, Izrael) traktują Polskę jak jakieś hieny padlinę. Mam odczucie, że prezydent, premier, ministrowie spraw zagranicznych reprezentują interesy obcych państw a nie własnego narodu. Oczekiwałbym teraz od rządu by poprosił amerykańskich żołnierzy o opuszczenie terenów RP. Rola armii USA to nadzór polskiej kolonii. Skoro jest ustawa 447 to USA jest państwem nam wrogim. Więc kiedy armia USA opuszcza obszar III RP?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:40:49
  a czy jemu wolno ?????
  wolno ???
  jeśli chodzi o urlop to czemu nie, od ZARAZ
  nawet sam sobie mogę udzielić
  A KIM ON JEST ?????
  KIM ?
 • @kula Lis 67 17:59:53
  Apartamentowiec w którym mieszka biedna pani Hartwich.

  https://pbs.twimg.com/media/DbncikXWkAAJjYZ.jpg
 • @Husky 16:36:12
  Kto wpuścił ten cyrk do sejmu? Gdy chodziło o UBywateli to podejrzewali manifestacje i nie wpuścili, a tutaj co? Nikomu nie przyszło do głowy, że odbędzie się to samo co parę lat temu? Do niczego z taką ochroną sejmu przed cyrkiem! Te baby to jaką organizację dla niepełnosprawnych reprezentują? Ci protestujący chcą żeby było tak jak było? Kończcie towarzyszki, bo następni już czekają w kolejce. Funkcjonariusz komunistyczny Broniarz i jego bojówki niecierpliwią się w blokach startowych. Pszczelarze, konferansjerzy, zbrojarze-betoniarze, świadkowie jehowy, honorowi moczodawcy i jeszcze kilkudziesięciu przedstawicieli innych zawodów czeka na swój wielki dzień. Tak długo będą protestować aż w końcu padnie ten znienawidzony rząd i Biedroń zostanie premierem a Tusk prezydentem.
 • @kula Lis 67 19:07:25
  Dodajmy 2 do 2
  -Protestujące matki w Sejmie są z Torunia
  - Z Torunia jest JSW (szajbus-Wielgus)
  -Wprowadziła je do Sejmu poseł JSW
  - Fizykoterapeutów do Sejmu "zamówiła" JSW
  -Kanapki dla protestujących matek "załatwiała" JSW
  Jakieś jeszcze pytania???
 • @Husky 18:39:10
  Wg Aleksandry Jakubowskiej, którą trudno posądzać o sympatię do tego rządu doszło do gigantycznego nadużycia ze strony Nowoczesnej - organizatora tej hucpy. Jakubowska mająca niepełnosprawnego, dorosłego syna nie zostawiła suchej nitki na tych tzw. "matkach", wśród których prym wiedzie najbardziej rozwydrzona koleżanka Wielgus niejaka Heinrich - znowu te polsko brzmiące nazwiska. Jak to jest możliwe, że można wprowadzić do Sejmu osoby o mentalności bab z magla i pozwalać sobie na to, aby te chamy sądząc po zachowaniu wykorzystujące swoje niesprawne dzieci mogły drzeć mordy na ministrów, premiera itd. PiS pozwala siebie grillować, bo "przejadając" budżet sam pakuje się w takie historię, a ponieważ jak się już okazało nie radzi sobie w sytuacjach kryzysowych możliwe jest, że mimo rozdawnictwa osiągnie apogeum swoich możliwości, jeśli chodzi o zdobywanie i utrzymanie elektoratu. Od tego właśnie protestu, jeżeli PiS tego nie załatwi jak trzeba i nie chodzi tu o pieniądze, ale o rozwiązania systemowe - zacznie dołować w sondażach, bo przybywa mu więcej przeciwników jak sympatyków a dlatego, że pracujący Polacy zaczynają mieć po dziurki w nosie program socjalny tego rządu prowadzący ich do zaciskania pasa na korzyść nie pracujących, nie starających się o lepsze życie i w wielu przypadkach bumelantów - to rozpasanie i rozrzucanie pieniędzy na lewo i prawo źle skończy się dla PiS-u i dla państwa. Tleniona blondyna z sejmu, dla której 1000 zł na rękę to za mało. Jakiego ma smartfona (widać go na jednym ze zrzutów z telewizji) i czy aby na jednym ze zdjęć nie widać szalika Burberry. "O ile to oryginał, to zapewne kosztuje ponad 1000 zł... Interesujący jest również jej zegarek, który było widać na konferencji. Jest hipokrytką, oszukuje ludzi dookoła i jeszcze bezczelnie wyciąga rękę po państwową kasę. Koniec protestu nie prędko, bo bezpłatna rehabilitacja tych rozwydrzonych KODziar nie interesuje. Chcą tylko kasy, bo pieniądze - jak same powiedziały - można wydać na kino, gry komputerowe, czy coś innego. Dla pieniędzy są gotowe i będą torturować te upośledzone dzieci do skutku.
 • @kula Lis 67 19:07:25
  Wiadomo już wszystkim co jest grane? Ta polityczna hucpa na zamówienie podsycana przez Hartwich jest zemstą za dobieranie się szmaciarzowi Tuskowi do tyłka i nadzieją na kolejny Ciamajdan.
  Tylko obalenie rządu PiS może uratować złodziei z PO.
  Faktem jest ,że Kijowski wspiera protestujących pod Sejmem to nie mam pytań. Moje poparcie dla protestu jest zerowe.
  Agitatorzy aborcji , gnój nie płacący na własne dzieci ,jako autorytety.

  DNO

  https://pbs.twimg.com/media/DbnrRsdX0AAYuDz.jpg
 • @Husky 18:39:10
  Czyżby te wytipsowane, wydziargane KODziary po 8 latach "zielonej wyspy" Tuska, wyżarły całą trawę, że "na rumuńską cygankę z upośledzonym dzieckiem" zalegając na podłodze w Sejmie próbują wymusić trochę siana ? Jugendamt już dawno odebrał by im torturowane przed kamerami dzieci, a je pozbawił praw rodzicielskich gdyby na "rumuńską cygankę" usiłowały wyłudzić pieniądze próbując okupować Bundestag.
 • @kula Lis 67 17:59:53
  Za chwilę pikieta STOP żydowskim roszczeniom majątkowym!

  https://pbs.twimg.com/media/DbpIutXX0AAxyhM.jpg
 • @Husky 19:16:05
  Tw. Matka- Hadacz też jak zawsze tam był.
 • @kula Lis 67 19:31:53
  a i tego tez tam POnoć widziano
  8-)))))))))

  https://pbs.twimg.com/media/DbpMLdkWsAEiFmO.jpg
 • @Husky 19:34:45
  Oby!
 • @Jasiek 19:49:09
  8-))))))))

  to tylko żul
  pzdr.
 • @Jasiek 19:49:09
  https://pbs.twimg.com/media/DbpRDmTWkAA3irz.jpg


  TW"Bolek"
  czekamy na rozliczenie tego donosiciela.
  Nie pośmiertnie, tylko w czasie jego egzystencji.
  Świętych krów podobno nie ma a prawo obowiązuje wszystkich.
 • @Husky 19:59:02
  Tak się zastanawiałem, gdzie pochowamy przywódcę Solidarności Lecha Wałęsę. Pierwsza myśl, może zrobimy wykopki na Wawelu? Ale chować takiego Człowieka w przedsionku krypty Piłsudskiego? Nie, to nie to. Mamy przecież Katedrę Gnieźnieńską, może tam?

  A z wyrywaniem z korzeniami, cóż zrobił min. Błaszczak z tymi szkodnikami co naleźli za czasów Macierewicza? Wypalał do żywego. Postąpmy zgodnie z tymi standardami. Czasami warto skorzystać ze wzorców PiS.
 • @Zawisza Niebieski 21:39:15
  //Tak się zastanawiałem, gdzie pochowamy przywódcę Solidarności Lecha Wałęsę. //
  No i wymyśliłeś

  https://i.wpimg.pl/O/600x399/i.wp.pl/a/f/jpeg/30838/wysypisko_smieci_jup_600.jpeg

  Wstyd mi za ciebie
 • @Zawisza Niebieski 21:39:15
  Zawiszo wyślij sms o treści Pomagam
  Na nr.27-1

  https://www.blasty.pl/upload/images/large/2018/04/zawiszo-damy-rade_2018-04-25_21-41-07.jpg
 • @Husky
  A nie mówiłem, że po tych mamuśkach będą następne żądające pieniędzy grupy? Pracownicy LOT będą strajkować w majówkę. „Protest będzie nielegalny”.
  http://niezalezna.pl/223635-pracownicy-lot-beda-strajkowac-w-majowke-protest-bedzie-nielegalny


  Ps....Dlatego PO, pozbywało się problemu zwalniając, sprzedając wszystko co państwowe. Niech sobie POtem protestują. Widać w tle kanalie z PO i nowoczesnej seks klubu, bo to nie przypadek, że te protesty się nasilają, te szumowiny z LOT miały lepiej za PO to wtedy zaczęli kurwy, akcje związkową a, przecież kolaboranci z PO w agenturalnym zadaniu Tw "Oscara" mieli lot zlikwidować. Trzeba być skrajną swołoczą aby kiedy LOT się odradza sabotować, to jest zdecydowania antyzwiązkowa postawa, godzi w reanimację LOT, po zakusach zdrajców z PO, którzy za łapówki chcieli lot, koniecznie zlikwidować. Trzeba tych sabotażystów wyrzucić, na zbity pysk. To antyzwiązkowa postawa, godząca w reanimację LOT-u, na każdym kroku będą linczować państwo polskie ...Tylko lockout jak to Reagan zrobił z kontrolerami lotów gdy zastrajkowali, wszyscy poszli natychmiast na zbity pysk.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY

więcej