Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
956 postów 30099 komentarzy

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

„Neptune Spear”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

2 maja 2011 r. podczas niespodziewanego rajdu amerykańskich sił specjalnych na terytorium Pakistanu został zabity ukrywający się od kilkunastu lat twórca i przywódca Al-Kaidy 54-letni Osama bin Laden.

Był celem amerykańskich sił specjalnych od wielu lat. Za jego głowę oferowano 50 mln dolarów. Mimo to, minęło prawie 10 lat od ataków na wieże WTC do chwili unicestwienia szefa Al-Kaidy, Osamy Bin Ladena

    

Miejsce pobytu bin Ladena zostało namierzone po trwającym od 2002 r. tropieniu jednego z jego kurierów, ps. Abu Ahmed al-Kuwaiti. W 2007 r. CIA ustaliło jego prawdziwą tożsamość, a monitoring połączeń telefonicznych kuriera zwrócił w sierpniu ub. r. uwagę amerykańskiego wywiadu na podejrzaną posiadłość w pakistańskiej miejscowości Abbottabad, położoną ok. 60 km na północny-wschód od stolicy kraju, Islamabadu. Trzykondygnacyjna, otoczona wysokim murem zewnętrznym (3,7–5,5 m) rezydencja Waziristan Haveli w osiedlu bila Town, została zbudowana w 2005 r. Jej mieszkańcy nie używali telefonów, nie korzystali z Internetu.
 
          
 
 
 
Po wnikliwej analizie danych zebranych przez CIA we współpracy z NSA (National Security Agency), NGA (National Geospatial-Intelligence Agency) i specjalistów z US JSOC (Joint Special Operations Command), uznano za bardzo prawdopodobne, że ukrywa się tam Osama bin Laden.
29 kwietnia prezydent Obama zatwierdził przygotowany przez CIA i JSOC plan rajdu sił specjalnych na obiekt w Abbottabad.
Jej szczegóły nigdy nie zostały ujawnione w całości, jednak na podstawie szczątkowych danych serwowanych przez przedstawicieli Białego Domu i szefa CIA oraz (niepotwierdzonych) informacji w głównych mediach amerykańskich jej przebieg prawdopodobnie wyglądał następująco: w rajdzie wzięło bezpośredni udział 79 komandosów i agentów, z czego 24–25 stanowiła grupa uderzeniowa Navy SEAL, czasowo podporządkowana CIA, a pozostałą część załogi śmigłowców, łącznościowcy, specjaliści wywiadu (być może z jednostki
CIA SAD/SOG). Transport zapewniły cztery maszyny ze 160. Special Operations Aviation Regiment „Nighthawks” US Army SOC: dwa zmodyfi kowane Black Hawk (MH-60S?) i dwa MH-47 Chinooks. Nad ich działaniami czuwały w powietrzu poderwane z lotniskowca USS „Carl Vinson” lub USS „Enterprise” samoloty walki radioelektronicznej (EA-6B Prowler lub EA-18G Growler), które miały m.in. blokować wszelkie obce połączenia radiowe i telefoniczne w rejonie akcji oraz jako wsparcie bojowe samoloty odrzutowe, bezpilotowce i śmigłowce CSAR. Zespół uderzeniowy wleciał nad terytorium Pakistanu z bazy w Afganistanie (Dżalalabad lub Ghazni) – informacjom, że mógł on korzystać z Tarbela Ghazi Airbase w Pakistanie zaprzeczają władze tego kraju – a nad celem pojawiły się ok. pierwszej w nocy 2 maja 2011 r. (czasu pakistańskiego UTC+5:00; tj. ok. 22:00 1 maja czasu polskiego; 15:00 1 maja czasu waszyngtońskiego).
 
 
Operatorzy Devgru desantowali się błyskawicznie z pozostających w zawisie śmigłowców po grubych linach, jeden zespół na dach głównego budynku, drugi na zewnętrzny dziedziniec rezydencji, do której wdarł się po wybiciu ładunkami wybuchowymi przejścia (przejść) w jej ścianie. W wymianie ognia w głównym budynku zginęli strzegący bin Ladena kurier Al-Kuwaiti i jego brat oraz zasłaniająca kuriera żona. Bin Laden został zauważony na schodach prowadzących na najwyższe piętro. Zginął miedzy 5 a 10 minutą szturmu w swoim pokoju. Pierwszy SEAL, który wpadł do pomieszczenia natknął się na jego córkę i odepchnął ją w bezpieczne miejsce.

Na drodze drugiego operatora stanęła jemeńska żona bin Ladena, pchnięta przez męża lub próbująca go zasłonić. SEAL odepchnął ją i oddał dwa strzały w pierś przywódcy Al-Kaidy, a trzeci operator trafi ł bin Ladena w lewą część twarzy. Wedug CIA bin Laden w chwili śmierci nie miał broni w rękach, ale w dynamicznie rozgrywającej się sytuacji zachowywał się w sposób niewykluczający zagrożenia z jego strony. Pozostałe osoby zastane w rezydencji (wg różnych źródeł od 22 do 31, w większości dzieci) zostały skrępowane i wyprowadzone na zewnątrz.

SEALsi i wywiadowcy dokonali przeszukania budynków, zabierając dokumenty, dyski komputerowe, płyty DVD oraz materiały mogące mieć znaczenie informacyjne. Siły amerykańskie zostały ewakuowane przez trzy śmigłowce, wraz ze zwłokami bin Ladena. Czwarty śmigłowiec tuż po desantowaniu grupy szturmowej uległ awarii i musiał przymusowo twardo lądować lub spadł po zahaczeniu ogonem o ogrodzenie rezydencji, tuż za nim. Nikt z załogi nie doznał uszczerbku, ale uszkodzona maszyna nie mogła wystartować i została przed końcem akcji wysadzona przez komandosów. Cała operacja na ziemi przeciągnęła się z zaplanowanych 30 minut do 38. Dzięki kamerom nahełmowym operatorów Devgru oraz systemom satelitarnym DSCS-III i Milstar jej przebieg był na bieżąco obserwowany przez dyrektora CIA z USA i admirała Ravena z Afganistanu.

      

 
Przekaz w czasie rzeczywistym śledzili także w sali konferencyjnej Białego Domu prezydent USA i jego doradcy. Dzięki rozwiązaniom technicznym możliwa była szybka indentyfi kacja szefa Al-Kaidy. Najpierw potwierdził tożsamość zabitego dowódca operacji naziemnej, następnie cyfrowe zdjęcia twarzy bin Ladena przesłano drogą satelitarną CIA. Po przetransportowaniu zwłok do Afganistanu pobrano próbki DNA. Według władz amerykańskich, zwłoki zostały spalone, a prochy wysypane do morza – zgodnie z islamską tradycją w ciągu 24 godzin od śmierci.

 
 
http://www.bbc.co.uk/news/av/world-us-canada-13276175/navy-seals-the-group-that-killed-osama-bin-laden
https://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/tak-wytropili-i-zabili-bin-ladena/hz5p01s
https://pl.wikipedia.org/wiki/Operacja_Neptune_Spear
http://abcnews.go.com/Politics/osama-bin-laden-operation-code-geronimo/story?id=13507836
 
 
 

 

KOMENTARZE

 • @autor
  Historyjka w sam raz na B-klasowy szlagier Hollywood albo jak w PRL/u do "serii z tygrysem".
  "Prawda nie jedno ma imię". Doradzam ostrożność i nie ekscytowanie się "post-truth" tylko z jednego źródła.
  Oto inna kontrowersyjna wersja tej akcji : http://anonhq.com/what-is-happening-to-the-bin-laden-killers-seal-team-six/
  Gdzie prawda? Nie wiem. Podobnie jak z Tu-154 z W-wy. Proponuję wziąć na wstrzymanie.
 • @1abezmetki 11:22:29
  Gdzie prawda? Nie wiem.
  I ja nie wiem
  To jedna z oficjalnych wersji
  tylko tyle
  a że ziemia jest płaska ......
 • oj dzieciaku, dzieciaku czy ty nigdy nie dorośniesz?
  po co zaśmiecasz forum takimi bzdurami?
 • @nieżyt 13:28:48
  Oj dzieciaku, dzieciaku czy ty nigdy nie dorośniesz?
  Po co zaśmiecasz ten blog głupimi komentarzami
  Może coś w temacie, jeśli już ???
 • Political Fiction
  https://www.youtube.com/watch?v=S-yPzXuClcU
 • Zginol osama bin laden i serial dla ludu sie skonczyl ,scenarzysci pracuja nad nastepnym
  Wszak huskich sa miliardy

  Dr. Steve Pieczenik: Top Doctor Confirms Osama Bin Laden Had ...
  Film dla zapytania steve pieczenik o osamie bin ladenie
  ▶ 15:29
  https://www.youtube.com/watch?v=bvFRcn4Ui58
  13 maj 2011 - Przesłany przez: 19thetruth84
  http://www.infowars.com/top-doctor-co... An MSNBC hit piece that attempts to debunk Dr. Steve R. Pieczenik's ...
  Dr. Steve R. Pieczenik: Bin Laden was also on Mossad, British Payroll ...
  Film dla zapytania steve pieczenik o osamie bin ladenie
  ▶ 15:27
  https://www.youtube.com/watch?v=zQglhA4FK8I
  4 maj 2011 - Przesłany przez: The Alex Jones Channel
  Alex talks with Dr. Steve R. Pieczenik, the U.S. government insider who said last week that Osama Bin Laden ...
  Osama bin Laden – STEVE PIECZENIK TALKS
  stevepieczenik.com/tag/osama-bin-laden/
  Tłumaczenie strony
  Tag: Osama bin Laden. Same Old CIA · June 3, 2017 June 3, 2017 Dr. Steve R. Pieczenik, MD, PhD · Same Old CIA. Once Again, the CIA Stumbles into a Vat of Disgrace, Dysfunction and Major Collateral Damage! Michael D'Andrea, a converted American Muslim, has been assigned to... Read More · Breaking News 911 ...
  Polityka - Dr. Steve Pieczenik: "Osama bin Laden nie żyje od 10 lat ...
  www.prisonplanet.pl/polityka/dr_steve_pieczenik,p1215051658
  6 maj 2011 - Dr. Steve Pieczenik: Osama bin Laden nie żyje od 10 lat. - Dr. Steve Pieczenik kapitan marynarki US Navy, człowiek, który służył jako zastępca asystenta sekretarza stanu...
 • @jan 17:35:11
  //Wszak huskich sa miliardy//
  o raaaaany
  ale mam braci......wielu
 • Scena wygląda na odgrywaną,
  być może spielberg był reżyserem ?
 • @Autor
  Podobno w akcji brał udział pies tropiący. Co się z nim stało?
  Czy prawdą jest, że zrezygnował ze służby w USArmy i zajął się blogowaniem?
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:49:35
  prowda !!!
 • @Husky 'ale mam braci......wielu'
  ,

  https://ichef.bbci.co.uk/news/660/media/images/52453000/jpg/_52453077_osamacompo624.jpg
  https://i.ytimg.com/vi/rOpldbafbmM/maxresdefault.jpg


  .
 • @nieżyt 13:28:48
  .

  https://pics.me.me/this-is-resistance-navy-seals-who-allegedly-killed-bin-laden-14553631.png


  .

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY

więcej