Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
909 postów 28726 komentarzy

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

Jak uczłowieczyć leminga - leming prosty

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Określenie "leming" zastąpiło pejoratywnego "wykształciucha", który z kolei wziął się z nobilitującego "Młodego Wykształconego z Wielkiego Miasta" - czyli wyborcy PO. Z dedykacją .........

 

               

 

 

 Definicja

 

Leming jest pojęciem dość nowym. Określa osobę, dla której najważniejszy jest święty spokój. Leming nie lubi się wstydzić. Jest bardzo postępowy, poprawny politycznie. Wierzy w niewidzialną rękę ewolucji. Leming asymiluje cudze zdania jako własne i dlatego potrzebuje zewnętrznych źródeł interpretacji. Sam interpretacją się nie zajmuje, od tego ma autorytety, którym ślepo ufa iwierzy. Nie czyta tekstów dłuższych niż 3-4 akapity, najczęściej przyjmuje za treść sugestię zawartą w tytule. Na przykład, gdy na onecie znajdzie artykuł pod tytułem „Były prezydent skompromitował się swoją decyzją” Już wie, że chodzi o Lecha Kaczyńskiego i słynnego „Borubara” i nie ma zamiaru doczytać, że chodzi o byłego prezydenta Zanzibaru, który trzydzieści lat temu podpisał niekorzystny kontrakt na handel trzciną cukrową.

To jest takie nieco skomplikowane „Hop” dla leminga, na które reaguje zgodnie z odruchem wypracowanym przez media.

Leming wyewoluował bezpośrednio z rozpowszechnionego przez Ludwika Dorna wykształciucha. Z tym, że wykształciuch zasłaniał się jeszcze swoim dyplomem jak tarczą, leming nie musi. Bo nie wykształcenie czyni człowieka inteligentnym tylko nienawiść do IV RP i Metro i Wyborcza pod pachą. Tak głoszą autorytety i tego należy się trzymać.

Co jest najgorsze dla leminga? Najgorszy dla leminga jest wstyd. Takie popłuczyny po honorze. Leming wstydzi się zazanieczyszczenie środowiska, mordowanie młodych fok dla futra, a najbardziej wstydzi się zaściankowości polskiej i tego, że Kaczyński jest niski. Ta informacja jest bardzo ważna, ponieważ leming jako twór nieco prymitywny, nie zdaje sobie sprawy, że ktoś wstyd za wyżej wymienione rzeczy może mieć w głębokim poważaniu i będzie próbował kierować dyskusją w taki sposób,żeby rozmówcy, takim wstydem przywalić. Jakie będzie jego zdziwienie, kiedy nie zrobi to na nas wrażenia.


Rozmowa z lemingiem.

Rozmawiam z lemingami. A co? Kto mi zabroni? Rozmawiam, bo każdy zasługuje na wiedzę. Rozmawiam, a rozmowa nie kończy się awanturą ani wyzywaniem od moherów, pisiorów, czy platfusów. Rozmawiam w ich języku.

A jaki jest ich język? Pełen schematów, skrótów, niedopowiedzeń i kalk ze Szkła Kontaktowego.
Czego nie wolno? Absolutnie nie wolno powiedzieć wprost lemingowi, że jest głupi, niewykształcony albo wtórny.
 
 
Istnieje kilka rodzajów lemingów. Z każdym rozmawiamy inaczej.
 
Leming prosty

Leming prosty, to leming obracający się wyłącznie w środowisku sobie podobnych. Oczekujący rechotu przy ogranych żartach i odpowiedniej reakcji na slogan-hasło-klucz wypuszczony z paszczy jakiegoś celebryty, który błysnął myślą polityczną. Leminga można zaskoczyć.

Zaskakiwanie leminga przepisane jest wprost z podręcznika asertywności. (kiedyś czegoś takiego uczyli, teraz uczy się wersji uproszczonej, zwanej potocznie chamstwem)

Podręcznik do asertywności mówi, że gdy ktoś w sposób dowcipny i aluzyjny kpi z rzeczy ci drogich, poproś go o wytłumaczenie kontekstu. Oczywiście, nie możesz użyć słowa kontekst, bo leming zwietrzy podstęp. Należy grać głupa, żeby leming poczuł nieodpartą potrzebę wyjaśnienia młodszemu w lemingacie bratu co zacz miał na myśli. Robimy wielkie oczy i zadajemy pytanie:
”Kurcze, ty się śmiejesz, a ja za bardzo nie rozumiem, wiesz wytłumacz mi, bo ja nie jestem na bieżąco…”

Leming w tym momencie poczuje się jak autorytet i zacznie Ci tłumaczyć, o co chodzi. No bo przecież tak się rozmnażają lemingi. Przez cień fałszywej wiedzy. Niesie więc leming kaganiec oświaty zaplątanemu gdzieś w ciemnogrodzie, ubogiemu na umyśle człowiekowi, którego jedynym pragnieniem jest dorównanie mistrzowi intelektu.

Teraz nasza rola nie może się ograniczyć do potakiwania. Należy delikatnie drążyć pozostawiając leminga w niepewności, aż sam się zorientuje, że plecie głupoty wpuszczony w maliny..

Pamiętajmy, że prawdopodobnie leming po raz pierwszy szuka wytłumaczenia tekstu, który właśnie powiedział i przy naszym sprytnym naprowadzaniu zacuka się i wpadnie w konfuzję. Będzie zdezorientowany własnym tłumaczeniem. A zdezorientowany leming łatwy jest do wyprowadzenia na ludzi. Teraz szybko zlustrujmy otoczenie, czy nie przebywa w nim ktoś, przed kimś leming może się wstydzić zmiany swoich poglądów, a gdy nie ma takiego w pobliżu trzeba wyszeptać:
- Wiem, je też kiedyś tak myślałem, ale przecież tylko krowa nie zmienia poglądów…
Rozgrzeszony leming siedzi w saku. Niestety, czynność uczłowieczenia w tym przypadku jest krótkotrwała i musi być kilkakrotnie powtórzona, by utrwalić nawyk myślenia samodzielnego.

Dziwne, ale ta prosta metoda, na prostego leminga, bardzo często skutkuje tak zwanym wyznaniem głupoty. Z leminga wychodzi bohater, który jawnie i wprost mówi, że jego rozmówca ma rację. Rzadko wychodzi superbohater i leming mówi, że to on nie ma racji.
 
 
 
ps.
 
Wszelkie skojarzenia z tutejszym lemingiem są wielce uprawnione , a nawet zasadne i prawdziwe 8-)))
 
 

 http://solidarni2010.pl/13101-jak-uczlowieczyc-leminga---leming-prosty.html

KOMENTARZE

 • @ Autor
  "Jak uczłowieczyć leminga"

  Takiego PiS-owskiego?

  ;-DDDDDD
 • @Jasiek 21:51:20
  będzie i o tym
  pzdr.
 • @Husky 21:57:47
  Samoleczenie? ;-DDD
 • @Autor
  5*
  Fajne!
 • Widzę, że i pojęcie leminga jest ci obce.
  Pojęcie leminga wzięło się ze slabo udowodnionej biolgicznie teorii jakoby te zwierzątka miały zwyczaj za swym przywódcą w stadzie biec nawet na zatracenie, na krawędź przepaści popełniając stadne samobójstwo. To, że z lemingami rozmawiałeś to nie mam wątpliwości :)

  Lemingowi da się wmówić, że wszyscy którzy nie wierzą w prowadzącego ich wodza, to osoby otumanione przez TVN, Szkło Kontaktowe, GW. Leming wierzy, że tylko będąc lemingiem można być Polakiem, i wiara w wodza jest miarą patriotyzmu. Leming wierzy, że ci co poza ich stadem to wrogowie Polski. Leming prowadzony na sznurku wpojonych mu wzorców myślenia wierzy, że tylko on powtarzając podaną mu papkę propagandową mówi prawdę, ludzie samodzielnie myślący to głupcy. Dużo by o lemingach opowiadać.

  Chcesz zobaczyć leminga? Dziś przy goleniu go zobaczysz.

  A to co tu opisałeś, te wykształciuchy, to są "symetryści", pewnie pojęcie to jest ci obce.
 • @Zawisza Niebieski 07:07:13
  Puaczę
  o jednak wiedziałeś dla kogo ta dedykacja
  bystry !!!!!!!!
  a nie zakuty czerep.....jak chcą inni  https://www.blasty.pl/upload/images/large/2018/05/reduce-was-27-now-1_2018-05-10_07-23-25.jpg
 • @Husky 07:32:15
  Jednym z objawów pisowskiej lemingozy jest nadmierne stosowanie argumentu "ad tuskum" :-)

  Czy ta uwaga okazuje się pomocna? ;-)
 • @Jasiek 07:56:28
  to do Zawiszy pytanie ???
  pzdr.
 • @Husky 07:32:15
  Ach ten Przewodniczący Rady Europy Donald Tusk, jakże on spędza sen z powiek PiSowskim lemingom oraz partyjnym marionetkom. Ty bez zdjęcia tego pana dnia nie przeżyjesz.

  Ale słyszałeś najnowszą wiadomość, PiS znalazło sposób by schować "skarba narodowego" na czas wyborów samorządowych, by wszystkiego nie spieprzył. Pójdzie na operację kolana i będzie rekonwalescentem. Już teraz zrezygnowano z fotek „lokomotyw” z prezesem. boją się, że prezes wyborców wystraszy. Myślą, że znów uda się ludziom wmówić, że będą rządziły młode pokolenia PiS. Naiwniacy, nie sądzisz?
 • @Husky 08:01:52
  Jeśli uznajesz mnie w tej sprawie za eksperta, to ci odpowiadam. Wieszanie fotek Donalda Tuska innych polityków PO, a także wypięknionych fotek "skarba narodowego" bez sensu i celu to objaw skrajnej postaci lemingozy.

  Więc czekam jeszcze na fotkę potomka carskich oficerów, imigranta spod Odessy. Będzie to lemingoza zgodna z pełnym opisem medycznym.
 • @Jasiek 07:56:28
  Jak mawiał Zgłoba mocne wina tylko na tęgie głowy. Minęły 2 lata o oni jeszcze po "winach tuska" nie wytrzeźwieli.
 • @Zawisza Niebieski 08:09:56
  Ot i filozofia koziego/baraniego bobka
  Gdybym jednym obrazem chciał przedstawić twój stan estetyczny, intelektualny oraz emocjonalny.......

  https://i.pinimg.com/originals/a2/48/86/a2488695469f7ef9ae7308e45b46762e.jpg

  ps.
  Jest kilka pewnych rzeczy na tym świecie....
  1. Śmierć
  2. Podatki
  3.Komentarz zakutego łba o PIS-ie i Kaczynskim


  Pamiętaj jednak , że my tu robimy to dla twojego dobra.
 • @Husky 08:16:23
  Widzę, że dziś w przedszkolu lekcje rysunków masz na początku zajęć.
 • @Zawisza Niebieski 08:18:50
  Boli ?????
  I ma boleć
  pa,pa
 • @Husky 08:01:52
  "to do Zawiszy pytanie ???"

  Ależ skąd! :-)
  Do 1abezmetki też nie.
  Sam do siebie również nie piszę...

  Chodzi mi o pomoc w samoleczeniu.

  Oczywiście niezwykle uprzejmie odwzajemniam pozdrowienia.
 • @Jasiek 08:25:02
  Ja tu z Jarkiem Ruszkiewiczem obiecaliśmy Huskyemu pomoc w leczeniu lemingozy, ale to odmiana oporna, lekooporna, rozumooporna, argumentooporna, każda pomoc mile widziana. :)
 • @Zawisza Niebieski 08:40:57
  "każda pomoc mile widziana. :)"

  Kiedyś nieoceniony Grzegorz Braun powiedział, że Polska nie wstała z kolan, tylko że Polska zmieniła klęcznik.
  Moim zdaniem się mylił. Jest dużo, dużo gorzej. To już nie klęcznik. To materac. W ojroburdelu. A "delikwentów" jest tylu, że wolę nawet nie myśleć. Ostatnio było to widoczne jak na dłoni w Oświęcimiu.
  Poziom największej zarazy jaką jest gigantyczne kłamstwo socjalizmu dostrzegają tylko niektórzy. Ba.... "niektórzy" są nawet nieświadomymi krypto trockistami.
  Strach się bać.

  Ukłony
 • @Zawisza Niebieski 08:40:57
  "to odmiana oporna, lekooporna, rozumooporna, argumentooporna,"

  A może zadaniowanie? Przez.... Londyn ;-DDD
 • @ Autor
  Trump podpisał.

  Sojusznik?
 • @Zawisza Niebieski 08:40:57
  ty to nawet resztek rozumu w tym starym czerepie nie masz
  "inrzynirze" z automatu
  ty takim jak ja, to możesz pastować buty ....od spodu
  EOT
 • @Jasiek 16:13:49
  SOJUSZNIK !!!!
 • @Husky 16:22:01
  "SOJUSZNIK !!!!"

  Który popiera bezpodstawne roszczenia wobec Polski, mogące ją do reszty zniszczyć???????????????

  Kto tu jest lemingiem?
 • @Jasiek 16:27:28
  przeczytaj Jasku dokładnie treść tej ustawy
  dokladnie
 • @Jasiek 16:27:28
  Historyczny szczyt przywódców Korei Północnej i USA odbędzie się 12 czerwca w Singapurze. Poinformował o tym prezydent Donald Trump.


  Donald J. Trump

  @realDonaldTrump
  The highly anticipated meeting between Kim Jong Un and myself will take place in Singapore on June 12th. We will both try to make it a very special moment for World Peace!
 • @Jasiek 07:56:28
  "Podziwiam Kaczyńskiego, że w tym totalitarnym systemie udało mu się zdobyć władzę i ją utrzymać" - Paweł Kukiz w TVN 24
 • @Jasiek 12:13:37
  Moje zdanie w sprawie zmiany klęcznika, jest takie, że kiedyś Polska klęczała, dziś leży i to nie krzyżem, a gwiazdą, gwiazdą Dawida.

  A czy zadaniowiec? Myślę, że terapię należy kontynuować zgodnie z rozpoznaniem leming. Jak wszystkie metody upadną, wtedy uzna się za zadaniowca. A przy zadaniowcu to byłoby nieludzkie człowiekowi chleb od ust odbierać :)
 • @Husky 16:49:54
  "przeczytaj Jasku dokładnie treść tej ustawy
  dokladnie"

  Będą cisnąć czy nie?
  Szwajcaria padła czy nie?
  Roszczenia są zasadne czy nie?
 • @Husky 17:08:51
  "Podziwiam Kaczyńskiego, że w tym totalitarnym systemie udało mu się zdobyć władzę i ją utrzymać"

  Tylko po co?
 • @Jasiek 18:10:36
  Żeby Polska przeszła z klęcznika na materac?
 • @Zawisza Niebieski 18:08:51
  raz ci powtarzam zakuty łbie
  do pastowania butów twoje wykształcenie w zupełności wystarczy
  nadajesz się jak nikt inny tutaj.
  Bawimy się dalej lemingu wykształcony inaczej ?
 • @Jasiek 18:25:39
  Krzysztof Sobierajski prowadzony w kajdankach do sądu. Gdyby nadal rządził Tusk, Bury i s-ka, pewnie nadal wymierzałby sprawiedliwość jako prezes Sądu Apelacyjnego w Krakowie

  https://pbs.twimg.com/media/Dc2FJvhXUAEQeoH.jpg

  bidulek...

  https://pbs.twimg.com/media/Dc2fUccWsAEah4R.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

ULUBIENI AUTORZY

więcej