Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
788 postów 25973 komentarze

Berlin ma w garści ...... TUSKA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Gdyby Donald Tusk choć jeden raz sprzeciwił się Angeli Merkel, na światło dzienne mogłyby wyjść kompromitujące dla niego, a dla nas wstrząsające dokumenty! To niewiarygodne, człowiek, który przez 7 lat był szefem polskiego rządu

 Ktoś, gdzieś, kiedyś zauważył kłótnię Tuska z Merkel? Był chociaż jeden przecinek sprzeciwu ze strony Tuska? Niemiecki polityk Donald Tusk ciężko pracuje na oceny wygłaszane pod jego adresem.

Tusk świadomie szkodzi Polsce zniżając się do poziomu niemieckiego popychadła, ponieważ Tusk nie ma charakteru i godności, co odróżnia człowieka od szmaty. Dlatego też obowiązkiem każdego Polaka jest publiczne stawianie prawdziwych zarzutów Tuskowi, bo to jest obrona społecznie uzasadnionego interesu i to w najwyższym stopniu, ponieważ chodzi o polski interes narodowy.


 
              To  dlatego Tusk musi być posłuszny Merkel !

 

                   

 

Gdyby Donald Tusk choć jeden raz sprzeciwił się Angeli Merkel, na światło dzienne mogłyby wyjść kompromitujące dla niego, a dla nas wstrząsające dokumenty! To niewiarygodne, że człowiek, który przez 7 lat był szefem polskiego rządu, nie mógł nawet tupnąć nogą na zachodnich sąsiadów…

 

                

 

 

Dlaczego? O jakie dokumenty chodzi? Otóż to jest temat, który zarówno Donald Tusk, jak i jego najbliżsi współpracownicy z czasów, gdy był w Polsce, bardzo lakonicznymi wypowiedziami zbywają.

Gdy kilka lat temu po raz pierwszy środowiska prawicowe zaczęły publicznie mówić, że Donald Tusk mógł być agentem STASI o pseudonimie “Oscar”, temat nieco wyśmiewano i uważano, że to fanaberia Jarosława i Lecha (gdy jeszcze żył) Kaczyńskich.

Teraz jednak dysponujemy już efektami pracy samych dziennikarzy z Niemiec! I to jest moment, w którym Platformie Obywatelskiej i jej sympatykom absolutnie nie jest do śmiechu.

Ralf George Reuth i Günther Lachmann piszą w książce “Pierwsza miłość Angeli M” m.in. o agencie niemieckiego wywiadu z Pomorza o pseudonimie “Oscar”, który największe szkody wyrządził gdańskiej Solidarności.

Nazwisko jakie pada w związku z agentem STASI i SB to oczywiście Donald Tusk. Nikt nie jest w stanie przedstawić jakichkolwiek dowodów na piśmie (chyba, że Angela Merkel), ale każdy pytany aparatczyk STASI z byłej NRD czy wysocy oficerowie SB z czasów PRL mówią wprost: OSCAR to Donald Tusk – przekazuje redakcja strony byłych działaczy Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża.

Jedno jest pewne: dokumenty dotyczące obecnego szefa Rady Europejskiej, podobnie jak ewidencja wszystkich żołnierzy służących w Wehrmachcie, do dziś są w niemieckich archiwach państwowych.

Na temat doniesień polskich i niemieckich źródeł odnośnie współpracy z niemieckim wywiadem w latach 80., Tusk się póki co się nie wypowiada. Nie zdementował ich, nie wystosował oświadczenia, choć opozycja zarzucała mu to nawet, gdy był premierem naszego kraju.

Dziś cieszy się intratnym stanowiskiem w Brukseli, które otrzymał z polecenia (a wręcz – z nadania) kanclerz Niemiec Angeli Merkel. Zarabia tam 7-krotnie więcej niż otrzymywał jako szef polskiego rządu. Posadę przewodniczącego Rady Europejskiej rzucono mu jako koło ratunkowe tuż po kompromitującej Tuska i jego partię “aferze podsłuchowej”. „Teraz, k…, to paliwo może być nawet i po 7 zł” – to chyba najbardziej znana kwestia D. Tuska. Ujawnił ją nagrany na taśmach prezes Orlenu Jacek Krawiec.

Jak to możliwe, że premier Tusk od kilkunastu lat, będąc jednym z głównych aktorów polskiej sceny politycznej, wielokrotnie wygrywając wybory, mając – przynajmniej w teorii – dbać o interesy i gospodarkę Polski, ani razu nie skrytykował, nie przeciwstawił się przywódczyni zachodnich sąsiadów, głównych konkurentów biznesowych Polski na Bałtyku, głównych konkurentów w przemyśle stoczniowym czy kopalnianym? Pewne jest jedno: po 2 kadencjach rządów Platformy Obywatelskiej rzeczony przemysł stoczniowy i kopalniany w naszym kraju – po prostu nie istnieje.

Były prominentny polityk Platformy Obywatelskiej Paweł Piskorski ujawnił w 2014 r., że „niemieckie CDU sfinansowało powstanie partii Donalda Tuska” (chodzi o Kongres Liberalno-Demokratyczny, który Tusk zakładał w latach 90. To partia-matka Platformy Obywatelskiej). Po ujawnieniu tych informacji w mediach zaczęła się prawdziwa burza. Donald Tusk odmowił komentarza w tej sprawie, a Piskorskiego – mimo szumnych zapowiedzi – nie pozwał za rzekome mówienie nieprawdy.

Czy Angela Merkel ujawni kiedyś wstydliwe dla byłego premiera Polski dokumenty?Pewnie nie. Czy Donald Tusk kiedykolwiek ośmieli się powiedzieć choć jedno złe słowo o kanclerz Merkel?Zapewne również nie. Wiemy natomiast, że jeśli któraś ze stron nas jednak zaskoczy, to sprawy potoczą się lawinowo.

newsweb.pl

https://wzzw.wordpress.com/2017/06/20/%E2%96%A0%E2%96%A0-to-o-dlatego-tusk-musi-byc-posluszny-merkel-%E2%96%A0%E2%96%A0/

https://wzzw.wordpress.com/2017/06/20/%E2%96%A0%E2%96%A0-szmata-i-popychlo-o-tusku-to-zarzuty-prawdziwe-w-obronie-spolecznie-uzasadnionego-interesu-%E2%96%A0%E2%96%A0/

KOMENTARZE

 • Pamiętaj Polaku młody, "Zaprzaniec" to słowo zdefiniowane jak prawa trygonometrii w matematyce.
  To człowiek, co nie szanuje żołnierza polskiego, jak to zdefiniował Macierewicz. To Lech Kaczyński, co wyzwał od tchórzy oficerów - pilotów co mu życie uratowali, gdy Gruzji nad frontem zawieść odmówili, to kapuś Macierewicz, co na żołnierzy Nangar Chel donosił. Innego użycia tego słowa nie znamy.
 • @Zawisza Niebieski 22:42:11
  Napisz jakaś genialną notkę o Antonim Macierewiczu.
  Masz wrodzoną fejkowa wenę więc pisz.
  A tu jest notka o antypolskiej kanali.Zwykła wsza nie człowiek
  Zaprzaniec , złodziej i debil .
  Takie 3w1
  Nie spamuj w prostacim swoim stylu.
  Pisz,pisz,pisz
 • Dobranoc wszystkim prawym
  https://pbs.twimg.com/media/DeT-Q1jX4AIz0aM.jpg
 • Donald Tusk Zaatakował Polskę na ROZKAZ Angeli Merkel?
  https://youtu.be/EJ_Le5eQLGo
 • @Zawisza Niebieski 22:42:11
  Od zera do milionera. Kariera Tuska czy Oscara?

  Do polityki Donald Tusk przyszedł znikąd. Nie tworzył opozycji, nie pertraktował przy ustaleniach sierpniowych, nie siedział przy okrągłym stole. Udział w studenckiej Solidarności w Gdańsku to zaledwie epizodzik.
  I nagle...... jest!

  https://www.salon24.pl/u/seneka/606272,od-zera-do-milionera-kariera-tuska-czy-oscara
 • @Zawisza Niebieski 22:42:11
  Dr Zbigniew Kękuś do Tuska: Czy był Pan agentem Stasi o pseudonimie „Oscar”?

  Poniższy list jest przykładem jak efektywne mogą być działania jednego człowieka i tego w jaki sposób powinniśmy wykorzystywać wolności gwarantowane przez demokratyczny ustrój. Inna sprawa, że demokracji w Polsce nie mamy już od dawna, i że można być niemal pewnym, że poniższe pismo zostanie zignorowane lub potraktowane jak inne – z perfidną obłudą (np. na niektóre pisma dr Kękusia do posła Donalda Tuska odpisywała Kancelaria Premiera i to wcale nie było 1 kwietnia).
  Jednak, gdyby takie działania zostały podjęte przez wszystkie organizacje społeczne, którym leży na sercu interes Polski i Europy – wysyłając np. listy z żądaniem wyjaśnienia czy pan Tusk był niemieckim szpiegiem o pseudonimie „OSCAR” – bo taki jest wymiar współpracy polskiego obywatela ze STASI, to nie można by już tej bardzo poważnej afery przygasić. No, chyba, że Tusk to nie Oscar, ale przecież na pomówienia zachodniej prasy i blogu Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża, Donald Tusk na razie nie odpowiedział.


  Sprawa naprawdę nie jest banalna, powiem więcej – ma wymiar międzynarodowy i może się przełożyć do tragedii milionów ludzi. Jeśli bowiem na Donalda Tuska służby niemieckie, a zatem i rosyjskie, amerykańskie oraz izraelskie, mają papiery, to będzie on realizował usłużną dla nich politykę, która może się skończyć dla Europy tak jak dla Rosji po objęciu rządów przez bolszewików. Kilkadziesiąt milionów zamordowanych i zagłodzonych Słowian w ciągu 70 lat zagłady, zaplanowanej i realizowanej przez międzynarodówkę syjonistyczną, tę samą, która sobie postawiła teraz za cel zgładzenie cywilizacji łacińskiej.


  https://www.monitor-polski.pl/wp-content/uploads/2014/01/Donald-Tusk-150x112.jpg

  https://www.monitor-polski.pl/dr-zbigniew-kekus-do-tuska-czy-byl-pan-agentem-stasi-o-pseudonimie-oscar/
 • @Husky
  Trzaskowski miał przypływ szczerości i... wsypał HGW? To ona „bierze pełną odpowiedzialność”. Kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta stolicy podczas konferencji prasowej podkreślił, że w Warszawie "rządzi prezydent miasta" i to Hanna Gronkiewicz-Waltz "bierze pełną odpowiedzialność za to, co się w mieście dzieje". Przejęzyczenie czy nagły przypływ szczerości w wykonaniu Trzaskowskiego, który był przecież szefem sztabu wyborczego HGW? Patryk Jaki postawił w sobotę Rafałowi Trzaskowskiemu ultimatum – jeżeli w ciągu 24 godzin Trzaskowski nie wpłynie na władze ratusza m.in. ws. odszkodowań dla ofiar reprywatyzacji, to będzie oznaczało, że stoi "po stronie handlarzy roszczeń". Trzaskowski pytany o to podczas konferencji prasowej podkreślił, ku naszemu zdziwieniu, że w Warszawie "rządzi prezydent miasta" i to Hanna Gronkiewicz-Waltz... "bierze pełną odpowiedzialność za to, co się w mieście dzieje". Politycy nie są od tego, żeby wydawać rozkazy samorządowcom, którzy zostali wybrani w wyborach powszechnych – zaznaczył. Tradycyjnie – przerzucił winę na PiS. Jeżeli rzeczywiście ktokolwiek chce stawiać ultimatum, to myślę, że Prawo i Sprawiedliwość powinno samo sobie postawić ultimatum i jak najszybciej przygotować ustawę reprywatyzacyjną i przeprowadzić ją w Sejmie – powiedział.

  Ps..Czaskowski, obraził pan "królową" Ratusza. Świetne zagranie no to Czaskowski tym razem spalił się już u wszystkich żydów! W przypływie szczerości, wsypał bufetową, zapomniał o OMERCIE?, czy to szczerość, taka bezpośrednia, czy może, taka po lekach wciąganych nosem ale widać, sygnalizuje chęć śpiewania "świadek koronny" ale nie można mu ufać, bo jak uzyskałby jakieś korzyści, to odwołałby wypowiedziane słowa, to reprezentant, bandy, która nawet, cynicznie, w logo, objawiła, że n=będzie "obywatelska" czyli będzie okradać obywateli, tylko przypomnijcie sobie słowa Sawickiej, ona nie miała powodu aby kłamać, a taśmy u " SOWY i Przyjaciele" tam wypowiedziano, ESENCJĘ PRAWDY. Każdy człowiek wie .że szef urzędu odpowiada za cały urząd i za wszystkich pracowników. Musi mieć oczy z przodu i z tyłu i myśleć dniem i nocą.
 • @kula Lis 67 09:58:37
  Ile PiS zamierza przeznaczyć na odszkodowania za reprywatyzacje m.in. Nabielaka 9 dokonane przez urzędników Lecha Kaczyńskiego. Na odszkodowanie dla rodziny Jolanty Brzeskiej, która straciła życie w obronie tej kamienicy oddanej czyścicielom kamienic. Decyzję podjęli urzędnicy PiS kierowani przez Mirosława Kochańskiego.
  http://nieruchomosci.dziennik.pl/news/artykuly/563750,komisja-weryfikacyjna-decyzja-kochalskiego-ws-nabielaka-9-razaco-naruszyla-prawo.html
 • @Husky 08:33:53
  Albin Siwak o Donaldzie Tusku – szokujące wspomnienie. Donald Tusk 13 czerwca 1992 r. na Kongresie Kaszubskim przedstawił Pomorską Ideę Regionalną – swój program pełnej autonomii dla Pomorza (Kaszub), które powinno posiadać, nie tylko własny rząd, ale własne wojsko i własne pieniądze. „Czy człowiek, który od wielu lat wykazuje działanie na rzecz dezintegracji Polski i narodu Polskiego może być premierem i kandydować na prezydenta? Gdzie i po co Polskę zaprowadzi”. Tak dzisiaj „bez strachu” przedstawia sprawę Albin Siwak – znana postać z PRL.
  „(…) A jeśli idzie o zachowania i przeszłość to myślę, że warto, żeby ludzie wiedzieli jaki był i co mówił obecny nasz premier Tusk. I nie piszę tego wspomnienia żeby człowieka pognębić, bo przecież nie jemu jednemu zdarzyło się powiedzieć coś nie tak jak trzeba. Może i nawet dziś tak nie myśli będąc premierem i zabiegając o prezydenturę, może wyrósł z tej piramidalnej głupoty, taką mam nadzieję i wątpliwości.

  Otóż w 1992 roku, po powrocie z Libii zaprosił mnie do siebie dyrektor jednej z firm, mającej kontrakt w Libii. A że zżyliśmy się i uważaliśmy się za przyjaciół, to zaprosił mnie do siebie do Gdańska. Było to tuż po upadku rządu Bieleckiego i Zarząd Główny Związku Kaszubów Polskich robił drugi Kongres Kaszubski. Przyjaciel jako biznesmen sponsorował ten Kongres, gdyż czuł się Kaszubem, a wtedy była moda na sponsorowanie, gdyż prawie wszystkie zarządy główne były biedne jak myszy kościelne. Więc ten mój przyjaciel otrzymał zaproszenie na dwie osoby i to w pierwszym rzędzie.

  Nie byle jaką sensację wywołała moja gęba, znana wtedy z telewizji. Więcej robiono nam zdjęć niż siedzącym w prezydium. Donald Tusk był wtedy wiceprzewodniczącym Zarządu Głównego i miał oczywiście programowe wystąpienie. Cała impreza odbywała się w domu technika w Gdańsku przy ulicy Ratajskiej 6. Głos zabrał pan Tusk 13 czerwca, mówiąc tak:
  „Moje wystąpienie ma charakter programowy, by rozpisać go na kierunki działań i wcielać w życie, nosi to wystąpienie tytuł Pomorska Idea Regionalna jako zadanie polityczne”.  Przedstawił w nim swój program pełnej autonomii dla Pomorza (Kaszub), które powinno posiadać, nie tylko własny rząd, ale własne wojsko i własne pieniądze.

  Słuchałem osłupiały, czy on mówi to poważnie, czy też za chwilę powie, że żartował. Mój przyjaciel z tytułem doktora kazał mi bym go mocno uszczypnął, bo może śpi i śni mu się ta mowa. Ale to było poważne, nie żaden żart czy sen. Na taką mowę ksiądz profesor Janusz Pasierb i posłowie Szablewski i Feliks Pieczka, szefowie Wielkopolan i Górnoślązaków, oraz wielu innych delegatów wyraziło swe oburzenie. Oni nie widzieli Kaszub inaczej jak w Polsce, jak i Polski bez Kaszub. Poseł Feliks Pieczka wskoczył na estradę do mównicy i powiedział:
  „Oddzielenie Kaszub od Polski byłoby nie tylko przestępstwem wobec racji stanu, ale i wobec interesu Kaszub”.

  Przypomniał słowa hymnu kaszubskiego: „Nie ma Kaszub bez Polonii, a Polonii bez Kaszub”. Zrobiło się duże zamieszanie i wszyscy, którzy zabierali głos po Tusku w ostrych słowach potępiali mówcę, a niektórzy pytali się, czy dobrze się czuje.

  Mój przyjaciel, Kaszub z krwi i kości, nie mógł ochłonąć z wrażenia, że coś takiego mógł mówić Kaszub. Wiele osób długo nie mogło się uspokoić i wracało do tego, co usłyszeli od Tuska. Nic też dziwnego, że przewodniczący Rady Naczelnej Stronnictwa Narodowego w dokumencie, sygnatura akt VI NS rej.E.w.p.206, Kartuzy 22.VI.2005 rok, zadał takie pytanie:
  „Czy człowiek, który od wielu lat wykazuje działanie na rzecz dezintegracji Polski i narodu Polskiego może być premierem i kandydować na prezydenta? Gdzie i po co Polskę zaprowadzi” (…)”

  [Fragment książki A. Siwaka "Bez strachu"]


  Nie miejmy złudzeń. Donald Tusk, jak był, tak i pozostał wrogiem polskości i Polski, o czym najlepiej świadczą jego wystąpienia na forach Unii Europejskiej, za które powinien stanąć przed plutonem, bynajmniej nie honorowym.
 • @Husky 08:33:53
  Diagnoza dotycząca wrodzonego kretynizmu Tuska. Jaka groza? te wybałuszczone dzikie oczy i wzrok to świadectwo jego kretynizmu i strachu o czym poniżej. Macie na tacy przeze mnie podany klasyczny kliniczny przykład kretyna, oto diagnoza wykonana przez moją Małżonkę mgr mikrobiolog na podstawie poniższego zdjęcia ryżego wnusia esesmana, także na podstawie zdjęcia jego dziadka.
  http://republika.pl/blog_rh_4757899/7279220/sz/donald_tusk_pap_450.jpeg


  Diagnoza: Jego matka lub ojciec mieli, raczej matka, bo ona kretyna urodziła, chorobę tarczycy, tzw. Wole; chorobę Gravesa-Basedowa; chorobę Hashimoto; niedoczynność lub nadczynność tarczycy; obrzęk śluzowaty. Objawami choroby Gravesa-Basedowa są: utrata masy ciała( nawet przy wzmożonym apetycie), nerwowość, drażliwość, (lub stałe rozdrażnienie, nerwowość, wybuchowość), bezsenność, zmęczenie, lenistwo, osłabienie mięśniowe, drżenie rąk, uczucie gorąca, nadmierne pocenie się, często także biegunka. Następuje przyśpieszenie czynności serca, wywołujące kołatanie i potencjalnie niebezpieczne zaburzenia rytmu serca. Przerost tkanek w przestrzeni pozagałkowej powoduje olbrzymi wytrzeszcz gałek ocznych, a niekiedy także ich zapalenie.Niedoczynność tarczycy, w skrajnej postaci zwana obrzękiem śluzowatym, jest szczególnie groźna u kobiet w ciąży, grozi bowiem kretynizmem u urodzonych przez taką osobę dzieci, jeżeli nie rozpocznie się, ich leczenia już w pierwszych tygodniach ich życia. Kretynizm przejawia się, w zaburzeniach wzrostu w życiu płodowym i ciężkim niedorozwoju umysłowym. Z tych wszystkich względów u wszystkich noworodków powinno się, sprawdzać stężenie hormonów tarczycy, a w przypadku wnusia esesmana takiej możliwości w latach pięćdziesiątych nie było, więc urodził się, kretyn, co widać po zdjęciu. W czasie postępującej choroby, zmienia się, osobowość, występuje utrata pamięci, i inne zaburzenia intelektu ( o ile się, go posiada, a u wnusia esesmana jest jego całkowity brak od urodzenia),a nawet stany otępienia( widoczne u wnusia podczas posiedzeń w ławach sejmowych), błędnie rozpoznawane jako otępienie starcze. Choroba narasta powoli, po czasie występują zmiany skórne, wypadają włosy, siwieją. Konkluzja jest jedna, patrząc na zdjęcie ryżego ćpuna, alkoholika, a mianowicie taka, że dzięki jeszcze większym kretynom co go wybrali, bo ci co go wystawili i nim kierują nimi nie są, rządzi a raczej nie rządzi, fuhrer KRETYN od urodzenia. Jestem ciekaw jak ten skretyniały osobnik skończył szkołę podstawową, średnią, studia.Miło wam fani i wyborcy fuhrera KRETYNA?, choć on sam nie winien, że się KRETYNEM urodził, ani jego śp. matka, czekam na waszą odpowiedź. Wysłałem także tę diagnozę na adres kancelarii KRETYNA, czekam na odpowiedź, czy im jego pracownikom się, mojej Małżonki trafna diagnoza stanu zdrowia wnusia esesmana spodobała. Do dziś adresat mi nie odpowiedział, tylko pani z kancelarii, że adresat dostał do rąk własnych, cieszyło mnie, że chociaż pracownicy posiedli prawdę o swym szefie. Także i posłowie z komisarzami w PE i tante Makrelą dostali tę diagnozę. Odpowiedział mi Nigel Farage, że trafione w 10/10! złożył gratulacje mojej Małżonce. // To by się zgadzało z tym co jakiś czas temu powiedział o wnuczku dziadka z Wehrmachtu i SS jego dobry znajomy niejaki Alef Stern w wywiadzie z blogerem FIATOWCEM na portalu NE. Alef Stern o Tusku cyt: Zakompleksiony chłopiec z podwórka-swojego czasu wiele się mówiło o depresjach Tuska, o jego napadach złości, o płaczu,o deptaniu marynarek kolegów. Czy tak się zachowuje zdrowy człowiek? Silny lęk przed odrzuceniem, działanie autoagresywne, wahania nastroju, napady intensywnego gniewu. Brak dojrzałości emocjonalnej, brak pracy nad sobą, brak systematyczności i wrodzone lenistwo, którym się publicznie w mediach chwalił!. Pali cygara i papierosy, uwielbia alkohol. Jest wiele filmów z kampanii wyborczej, gdzie po analizie widać-małe źrenice, wąskie rozbiegane i rozszerzone oczka. Po sposobie chodzenia Tuska widać postępującą już bardzo zaawansowaną chorobę alkoholową. // Rude jest cwane jak reszta tej gdańskiej hałastry cinkciarzy, paserów i innych drobnych złodziejaszków, których Bolek wepchnął do polityki. A teraz sukinsyny są paniskami i jedni poszli w biznesy inni tak jak rude i Lewandowski na stołki unijne a ludzi wyrzuca się na bruk bo gmina oddaje kamienicę właścicielowi, który odsprzedaje ją razem z ludźmi firmie i gminę nie obchodzi los tych ludzi, których kiedyś zakwaterowano. Co za państwo nam stworzyli bandyci, powinni odpowiedzieć przed sądem za draństwa, których dopuścili się w stosunku do innych. [ Wytrzeszcz (oftalmopatia, orbitopatia) Choroba Gravesa-Basedowa jest najczęstszą przyczyną powstawania naciekowego wytrzeszczu oczu czyli oftalmopatii, która może występować w 10-30% przypadków tej choroby. Oftalmopatia może pojawiać się przed wystąpieniem objawów nadczynności, w pełni choroby lub nawet po pewnym czasie od skutecznego leczenia choroby. Nasilenie wytrzeszczu jest różne - od przypadków łagodnych do zaawansowanych. Każdy przypadek naciekowego wytrzeszczu powinien być leczony przez doświadczonego specjalistę z tego zakresu. Przyczyną oftalmopatii jest gromadzenie się wokół gałki ocznej i w pewnym stopniu w jej obrębie substancji śluzowatych i nacieków komórkowych. Poza defektem kosmetycznym może dochodzić do powikłań takich jak owrzodzenie rogówki, podwójne widzenie, jaskra, światłowstręt czy nawet trwałe uszkodzenie wzroku.] [Szczękościsk (łac. trismus) – przemijające ograniczenie ruchomości rozwarcia szczęk spowodowane odruchowym przykurczem mięśni unoszących żuchwę (żwacz, mięśnie skrzydłowe lub skroniowe).


  Przyczyny miejscowe:
  a. - stan zapalny (np. zakażenie przestrzeni skrzydłowo -żuchwowej po znieczuleniu do otworu żuchwowego, zapalenie mięśni żwaczowych, stawu skroniowo-żuchwowego, około zębowe, promienica, ropień np. około migdałkowy, ropnie zewnątrz ustne) uraz jako powikłanie po usunięciu zębów (trzonowych górnych i dolnych)
  b. - dysfunkcja skroniowo-żuchwowa

  c. - ropowica dna jamy ustnej
  d. - zębo pochodne zapalenie okostnej
  e. - zaburzenia nerwicowe

  Ogólne:
  a. - niektóre schorzenia OUN

  b. - histeria
  c. - nowotwory

  d. - tężec (czasem jako pierwszy objaw)
  e. - padaczka (częsty objaw)
  f. - narkotyki (np. amfetamina)

  Wszelkie substancje, które powoduje skurcz mięśni, także będą powodować zaciskanie szczęk np.: narkotyki. Zażywanie amfetaminy może objawić się odruchowym zgrzytaniem zębów i zaciskaniem szczęk.
  Polecam także: Trzy wywózki Tuska – fotodokument oto dokument śmiertelnych wycieczek biura podroży Tusk i spółka.

  1 wycieczka zorganizowana Polakom w 1939.
  2 Śmiertelna wycieczka zorganizowana Polakom w 2010

  http://blogi.mediarp.pl/files/2012/05/tupolew_wrak_600.jpeg
  http://blogi.mediarp.pl/files/2012/05/wrak550.jpeg

  3 Wycieczka zorganizowana Polakom w 2012 – tak zwana śmierć 67 albo palowanie według bolka. Organizator wycieczek. Nie dajmy się już nabierać na to biuro podroży - powiedzmy !!!
 • @kula Lis 67 18:33:28
  Bingo
  Super

  pzdr.
 • @kula Lis 67 18:33:28
  Tusk świadomie szkodzi Polsce zniżając się do poziomu niemieckiego popychadła, ponieważ Tusk nie ma charakteru i godności, co odróżnia człowieka od szmaty.
 • @kula Lis 67 18:33:28
  W sieci pojawiają się kolejne doniesienia o zarobkach i majątkach polityków. Na łamach Wirtualnej Polski pisaliśmy m.in o tym, że Jarosław Kaczyński dostał 77 tysięcy złotych emerytury i spłacił całkowicie pożyczkę zaciągniętą od przyjaciółki Janiny Goss. Z kolei Robert Biedroń jako prezydent Słupska zarobił w ubiegłym roku ponad 146 tys. zł. Udało mu się też spłacić 151 tys. zł kredytu.

  Z kolei portal superbiz.pl postanowił prześwietlić zarobki Donalda Tuska jako szefa Rady Europejskiej. Każdy członek tej instytucji może liczyć na podstawowe wynagrodzenie, które przed odjęciem podatków wynosi aż 21 tys. euro miesięcznie. Jednak z racji pozycji Tuska w strukturach europejskich stawka ta jest znacznie większa. Szefowi RE jest wypłacane co miesiąc ponad 25,5 tys. euro.

  To jednak nie wszystko. Oprócz wysokich wynagrodzeń, członkowie Rady Europejskiej korzystają z m.in. udogodnień mieszkalnych. Każdy z nich otrzymuje specjalną dietę (jest to 15 proc. podstawowej pensji - przyp. red.), która ma pokryć koszty wynajmu mieszkania czy hotelu w Brukseli lub Strasburgu. Tym samym Donald Tusk otrzymuje na nocleg dodatkowo 4 tys. euro miesięcznie.
  Biuro i emerytura Donalda Tuska

  Jeśli chodzi o prowadzenie biura, Donald Tusk nie musi martwić dodatkowymi kosztami. Umeblowanie, funkcjonowanie biura, jak również ewentualna przeprowadzka jest opłacana przez Unię Europejską.

  Co się tyczy europejskiej emerytury, po ukończeniu 65. roku życia Donald Tusk będzie mógł pobierać ponad 21 proc. pensji czyli niemal 5,5 tys. euro miesięcznie. W skali roku emerytura szefa Rady Europejskiej wyniesie ponad 65,5 tys. euro.
 • @kula Lis 67 18:23:13
  https://www.blasty.pl/upload/images/large/2018/05/zawisza-czekal-az-powiedza_2018-05-29_21-59-10.jpg
 • Nadciąga!!! to już jutro!!!
  https://pbs.twimg.com/media/DeY--s5XUAIi_-s.jpg
 • @kula Lis 67 18:33:28
  Dramat!!
  Brezja z rodziną miał zginąć w pożarze kibla, a chytrą babę Hartwich miała zabić Straż Marszałkowska w Sejmie.
  Dziwne, że ten Rudy gnój z Brukseli jeszcze się nie odniósł,do serii zamachów w Kaczystowskiej Polsce.

  https://pbs.twimg.com/media/DeWY8ZAWkAAsGEs.jpg
 • @Zawisza Niebieski 10:57:57
  Afera Faktu

  https://pbs.twimg.com/media/DeY-_tnWkAAIFaa.jpg

  Konserwatywny poseł PiS obiecał kochance ślub i dzieci, a później ją porzucił!

  Stanisław Pięta uchodzi za jednego z najbardziej konserwatywnych posłów PiS. Historia, którą nam opowiedziała i udokumentowała Joanna (na jej prośbę imię zmienione), dowodzi, że dla Pięty nie powinno być miejsca w polityce. Uwiódł samotną, poszukującą miłości i pragnącą dziecka kobietę. Mamił wpływami w spółkach Skarbu Państwa. Obiecywał, że zostawi żonę. Wykorzystał – także w pracy poselskiej. Po czym bez słowa porzucił.


  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/posel-stanislaw-pieta-porzucil-kochanke/rnmb20e
 • @Husky 22:38:41 Nie złapała za dudę to chociaż chwyciła za piętę.
  Żeby było jasne: Pięty nie bronimy. Ale sprawa jest dziwna. Oto jak ta pani chciała się wkręcić i do naszej redakcji.


  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY18yNjQzNi9wLzIwMTgvMDUvMzAvMjUwMC8xMzc3Lzk2Yjg0ZDJiNzViOTQ3MzVhMDA3MzQ5YjM0YWZkMTU3LmpwZWc=.jpeg


  Skandal wokół posła Stanisława Pięty stał się internetowym tematem dnia. Powody są trzy.

  Po pierwsze, jeśli związek między posłem a panią wskazywaną przez media jako jego partnerką, rzeczywiście miał podawaną formę, to mamy do czynienia z dużym rozdźwiękiem między deklaracjami polityka, a jego postawą. Cała historia oznacza też niezawinione cierpienie dla jego rodziny i przyjaciół.

  Po drugie, poseł Pięta jest członkiem dwóch ważnych komisji sejmowych i osobą, która powinna pamiętać o możliwości tak szantażu, jak prowokacji. Nie pamiętał i także to poważnie go kompromituje.

  Po trzecie, tabloidy przedstawiają tę historię jako związek władczego, wpływowego polityka obozu władzy z niewinną dziewczynką, uwiedzioną i poznaną podczas spotkania politycznego.

  „Fakt” opisuje to w kategoriach romansu rodem z powieści Mniszkówny:


  Obiecał jej ślub i dzieci, a porzucił jak śmieć!

  I dalej:

  Uwiódł samotną, poszukującą miłości i pragnącą dziecka kobietę. Mamił wpływami (…). Poczuła się doceniona. Jej, dziewczynie z prowincji, znany poseł proponuje współpracę przy „dobrej zmianie”. (…) Po czym bez słowa porzucił.

  Kłopot w tym, że ta opowieść nie wytrzymuje konfrontacji z faktami. W rzeczywistości bohaterka romansu to dość znana „modelka”, z bogatymi doświadczeniami życiowymi, świadoma swojej seksualności, epatująca nią, publikująca seriami „erotyczne” zdjęcia. Na pewno nie zahukana, nieśmiała, dziewczyna z prowincji.

  Te należą do tych mniej - nazwijmy to - jaskrawych:

  całość pod linkiem


  https://wpolityce.pl/media/396496-zeby-bylo-jasne-piety-nie-bronimy-ale-sprawa-jest-dziwna-oto-jak-ta-pani-chciala-sie-wkrecic-i-do-naszej-redakcji

  Ps..Malowana lala, kręcidupek, zrobi wszystko aby zaistnieć, bez ambicji, bez honoru. To czuć już z daleka, kolejna Anastazja w sejmie, qurwiszon szukający rozgłosu. Anastazję wynajął Urban vel Urbach a tą zapewne też jaki żyd żeby skompromitować jakiegoś katolickiego posła. Była Anastazja, europejska Izabela, a teraz czas na kolejną, swojską Izabell? Trefne imię. Najbardziej bawi mnie że ta sprawa najbardziej oburza tą lewą (liberalną, postępową i nowoczesną) stronę cyrku politycznego Promują wolną miłość i skrobanki a zwykły skok w bok ich bulwersuje. Myślę, że to nie przypadek, ta pani pracuje na wyraźne zlecenie. Jej przyklejanie się do osób z prawicy jest bardzo wymowne. Nie dajmy się ogłupić. Lubi polityków ?

  https://twitter.com/izabelapek/status/761370440229130240 ,

  https://twitter.com/izabelapek/status/697560733031272449 ,
  https://twitter.com/zkaszebe/status/880515714502799361

  Po aferze z adwokatem Piesiewiczem w sukience chyba mnie już nic nie zdziwi ?
 • @kula Lis 67 10:03:41
  https://pbs.twimg.com/media/DeXMY37WAAAJGp-.jpg
 • @kula Lis 67 10:03:41
  Dziś Dzień Bez Stanika.

  On też świętuje . I to z rodziną.

  https://pbs.twimg.com/media/Deb2CSBW0AA3wor.jpg
 • Drogie Panie... 30.05 Dzień Bez Stanika.
  Drogie Panie...

  30.05 Dzień Bez Stanika.

  https://pbs.twimg.com/media/Debl02BW4AA1R9v.jpg
 • @Zawisza Niebieski 22:42:11
  Pół roku temu odszedł z PO, teraz ostrzega: Ta partia służy Niemcom!

  https://pbs.twimg.com/card_img/999435659843719168/KP6ms0oX?format=jpg&name=600x314

  https://t.co/vzYEMkup3v
 • @kula Lis 67 10:03:41
  Wychodzi na to, że Staszek może mieć szwagra Radka.

  https://pbs.twimg.com/media/DeZA42BW4AED-b1.jpg
 • @kula Lis 67 18:33:28
  https://pbs.twimg.com/media/DecbBcKXUAA7YL4.jpg
 • 4 lata temu do Piekła udał się Towarzysz Generał
  ....i prawdziwy "Człowiek Honoru".
  Na pożegnanie przybyli...crème de la crème polskiej polityki,starzy towarzysze broni (specjaliści od wapna) i bracia stalinowskich zbrodniarzy...

  https://pbs.twimg.com/media/DebOpM7X4AAiark.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/DebOqmiXUAELFPQ.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/DebOtGSXcAg1SUc.jpg
 • Dzisiejszy zwycięzca internetów .
  https://pbs.twimg.com/media/DeoLAN8XkAAdMNt.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY

więcej