Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
788 postów 25973 komentarze

Ahed Tamimi

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ahed Tamimi to Palestynka, która po ataku na izraelskiego żołnierza stanęła przed sądem wojskowym.Wyrok osiem miesięcy więzienia po tym, jak "kopała i biła" żołnierzy przed swym domem w wiosce Nabi Saleh na Zachodnim Brzegu.

Skandaliczne jest to że państwo które zawłaszcza sobie całe cierpienie II Wojny Światowej a samo prowadzi politykę nazistów, np ostatnia uchwała o "państwie narodowym" i do tego prowadzi obozy koncentracyjne dla dzieci. Jak nazwać "państwo narodowe" w którym wojsko na chybił trafił wybiera sobie dom, wpada w nocy terroryzuje całą rodzinę bronią a następnie brutalnie bije ?
Od starców po dzieci.

         

 

 

Tamimi stała się dla Palestyńczyków bohaterką po tym, jak 15 grudnia incydent przed jej domem został nagrany przez jej matkę i ukazał się na Facebooku. Dla wielu jej pobratymców jest ona symbolem oporu przeciwko półwiecznej izraelskiej okupacji wojskowej.

          

 

Postawiono jej 12 zarzutów, w tym ataku na żołnierzy. Tamimi przyznała się do winy w zamian za ograniczenie oskarżeń o napaść, skazano ją na karę ośmiu miesięcy więzienia.

Naftali Bennett, minister edukacji Izraela z partii Żydowski Dom, był do tego stopnia oburzony "upokorzeniem żołnierza", że żądał dla nastolatki dożywocia. 

Jeżeli za to domagał się kary dożywocia to jakiej kary powinien żądać dla bandyty ,który skazywał na śmierć prawdziwych Polaków niejaki Stefan Michnik vel Szechter.

 

 

Palestyńska nastolatka Ahed Tamimi opuściła izraelskie więzienie, w którym odbywała karę za spoliczkowanie i kopanie izraelskich żołnierzy. Dziewczyna rzuciła się na wojskowych 15 grudnia 2017 r., po tym, jak postrzelili jej 14-letniego kuzyna, powodując stałe uszkodzenie jego czaszki. Po opuszczeniu więzienia, Tamimi spotkała się z bliskimi oraz złożyła kwiaty na grobie pierwszego prezydenta Autonomii Palestyńskiej Jasera Arafata. 

           

 

Jej rodzina to weterani protestów przeciwko izraelskiemu osadnictwu w pobliżu ich domu.

              
 
 
Palestyńczycy domagają się utworzenia własnego państwa na terytorium Zachodniego Brzegu, Strefy Gazy i Wschodniej Jerozolimy. Wiele krajów izraelskie osadnictwo na Zachodnim Brzegu uważa za nielegalne, z czym nie zgadza się Izrael.
 
 
Izraelskie służby zatrzymały wczoraj dwóch Włochów i Palestyńczyka, którzy malowali mural w pobliżu Betlejem. Obraz powstawał na murze granicznym w okupowanym Zachodnim Brzegu.
 
 
              
 
 
Autorzy murala byli zamaskowani. Policja zatrzymała ich gdy próbowali uciec samochodem z miejsca zdarzenia. W oświadczeniu funkcjonariusze napisali, że zatrzymania dokonano w związku z podejrzeniem o wandalizm.
Mural przedstawia 17-letnią Ahed Tamimi, która dziś opuściła więzienie po odbyciu ośmiomiesięcznej kary, za spoliczkowanie dwóch izraelskich żołnierzy. W środę ujawnił się jeden z jego autorów - włoski artysta sztuki ulicznej Jorit Agoch. Wczoraj poinformował w mediach społecznościowych o zatrzymaniu i poprosił o pomoc.
 
 
 
ps.
 
  
To co ten kraj wyrabia to jest kpina i pokazuje ile warte są te wszystkie wartości wyznawane przez UE.
Wspomniany  minister edukacji Izraela, znany polakożerca Naftali Bennettwprowadza w tamtejszych szkołach obowiązkowe zajęcia o „roli Polaków w holokauście”.
 
 

 

KOMENTARZE

 • "Izrael to swego rodzaju cud naszych czasów "
  powiedział prezes wszystkich Polaków a jak prezes mówi to chyba wie.
  Powiedział też :

  " Ktoś powiedział tutaj o Izraelu jako małym państwie. Izrael nie jest małym państwem, jest państwem, które udowodniło, że nie terytorium i ilość ludności, a siła ducha i umysłu oraz determinacja i odwaga stanowią o wielkości narodów i państw "

  https://www.youtube.com/watch?v=dNyUmED3MZM
 • @ikulalibal 11:15:10
  Na stronie internetowej „Jerusalem Post” ukazał się artykuł „Putin i Żydzi” w którym izraelska redakcja doceniła przyjazną postawę Władymira Putina wobec Żydów. Zdaniem żydowskiej gazety „Putin – przez całą swoją długą karierę jako najwyższy przywódca Rosji – w dużej mierze powstrzymał się od sięgania po antysemickie tropy”, „nie jest, antysemitą” i nie dopuszcza do antysemityzmu w rosyjskich mediach.

  Według Żydów przyjazny stosunek Putina do Żydów może być wynikiem tego, że w dzieciństwie Putin był chroniony oraz karmiony przez swoich żydowskich sąsiadów, zaś ulubionym nauczycielem Putina był Żyd i wielu z jego przyjaciół to Żydzi.

  Według żydowskiej gazety „bycie Żydem w Rosji jest dziś modne, a nawet super, ponieważ oznacza to, że odnosisz sukcesy, jesteś zamożny, jesteś mądry”

  W artykule „Putin jest dobry dla Żydów” opublikowanym na portalu „Israel National News” autorstwa Benny Tuckera można przeczytać, że rabin Shea Deitsch (doradca naczelnego rabina Rosji Berela Lazara) stwierdził, że Żydzi w Rosji popierają Władymira Putina bo dzięki niemu „antysemityzm prawie nie istnieje”, społeczność rosyjskich Żydów kwitnie, Żydzi są szanowani przez rosyjskie władze, media i banki.

  Zdaniem rabina Deitscha „Jeśli porównamy Rosję do innych narodów europejskich, Rosja jest lepsza dla Żydów niż inne kraje i tutaj nikt nie wyśmiewa się z Żydów”. Doradca naczelnego rabina Rosji dodał, że „prezydent Putin ma przyjazne stosunki z naczelnym rabinem Rosji Berem Lazarem, robią sobie wspólne zdjęcia i uczestniczą we wspólnych wydarzeniach”. Co roku Żydzi rosyjscy dostają list od Putina, a na Chanukę menora zapalana jest na placu czerwonym.

  Na stronie czasopisma amerykańskich Żydów „Tablet” ukazał się artykuł Vladislava Davidzona (redaktora naczelnego „The Odessa Review”) „Putin i Żydzi? To skomplikowane”. Zdaniem publicysty Putin ma reputację filosemity, a relacje z Izraelem oraz społecznością żydowską są dla rosyjskiego prezydenta bardzo ważne.

  W czasopiśmie amerykańskich Żydów można przeczytać, że „szacunek dla Żydów” Putina i jego „osobiste zaangażowanie w sprawy dotyczące rosyjskiego żydostwa na pewno nie są fałszywe”. Putin jedną oligurie „mocno żydowską” zastąpił „swoją lojalną oligarchią. Ta nowa oligarchia, której roszczenia do bogactwa polegały na niezachwianej lojalności wobec Putina, miała również licznych przedstawicieli żydowskich, takich jak jego przyjaciele z dzieciństwa, bracia Rotenbergowie. Putin zawsze był świadomy konieczności unikania oskarżeń o antysemityzm”.

  Jak przypomina czasopismo amerykańskich Żydów „Kreml Putina bardzo interesuje się rosyjskimi stosunkami żydowskimi, i we wszystkich sprawach bardzo poważnie podchodzi do tego problemu”. Według czasopisma amerykańskich Żydów, Władymir Putin uważa, że „emigracja ponad miliona rosyjskich żydowskich obywateli do Izraela była znaczną stratą dla Rosji”.

  Czasopismo amerykańskich Żydów przypomina, że Putin „otwarcie zachęcał europejskich Żydów do osiedlania się w Rosji” i nie dopuszcza do ataku sił irańskich z terytorium Syrii na Izrael.

  Żydowska gazeta wydawana w USA „The Jewish Daily Forward” a artykule Davida Kliona „Nie, Putin nie jest antysemitą” przypomniała, że „bolszewicy – z których wielu, jak Lew Trocki, byli pochodzenia żydowskiego – którzy zdobyli władzę w 1917 roku, przyjęli przepisy zakazujące antysemityzmu, dopuszczali masową migrację Żydów do dużych miast, takich jak Moskwa i Leningrad, oraz prawnie uznali Żydów jako narodowość z równymi prawami obywatelskimi”.

  Żydowski dziennik w USA przypomniał, że Rosja uznaje tylko cztery religie „prawosławie, judaizm, islam i buddyzm”, katolicyzm nie jest uznawaną religią w Rosji. Według dziennika amerykańskich Żydów, dziś w Rosji żyją setki tysięcy Żydów, w tym wielu „wybitnych ludzi w biznesie, polityce i sztuce. I sporo z nich jest blisko związanych z Władimirem Putinem”.

  Jak przypomina gazeta amerykańskich Żydów Putin „nigdy nie atakował Żydów. Wręcz przeciwnie, Putin zalicza wielu Żydów do swojego grona bogatych przyjaciół, ma ciepłe stosunki z kontrowersyjnym rabinem Chabadem Lubawiczem Berelem Łazarzem i (…) z izraelskimi urzędnikami, takimi jak minister spraw zagranicznych Avigdor Lieberman. Zawsze mówił o Żydach w kategoriach pozytywnych, (…) miał bliskie relacje z Żydami w wczesnym dzieciństwie w Leningradzie”.

  Zdaniem dziennika żydowskiego w USA „ukryte wsparcie Rosji dla skrajnie prawicowych antysemickich partii politycznych w różnych krajach – w tym (…) w Stanach Zjednoczonych należy rozumieć jako strategię destabilizującą te kraje, a nie wyraz wspierania ideologii antysemityzmu”.

  Według dziennika amerykańskich Żydów Putin „konsekwentnie dążył do zacieśnienia stosunków z Izraelem i uczynił wiele ciepłych gestów dla rosyjskiej społeczności żydowskiej”.


  http://prawy.pl/75139-zydzi-doceniaja-zaslugi-putina/
 • @ikulalibal 11:15:10
  Braaawooooo..
  https://youtu.be/M3NWaq8X5TE

  http://palestyna24.pl/

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY

więcej