Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
986 postów 30838 komentarzy

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

Czy Turcja wystąpi z NATO ?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

,,Erdogan ostrzegł w sobotę Waszyngton, że domagając się uwolnienia oskarżonego o terroryzm i uwięzionego w Turcji amerykańskiego pastora Andrew Brunsona, ryzykują stosunkami ze swym " strategicznym sojusznikiem''

Czy USA i Izrael chciało w Turcji zrobić arabską wiosnę jakie wcześniej zorganizowali u sąsiadów. Z Turcją im nie wyszło, bo okazało się, że Turcja to poważne państwo. Dlatego Erdogan odwraca się od takiego "sojusznika"

Państwa które nie są suwerenne mogą innym stawiać warunki, np Turcja. Polska nie jest w stanie nikomu stawiać warunki, bo nie jest jeszcze samodzielnym państwem.Jeszcze

Prawda jest taka że być może amerykanie stracą sojusznika.Na razie wielu z nimi trzyma bo się po prostu boi faktu realnego zagrożenia że strony odradzającego się imperium Chin czy Rosji. Wciąż jak by nie było, są USA potęgą i nic nie wskazuje na to że w najbliższym przewidywalnym czasie coś się tu zmieni.
Niech świadczy o tym choćby budżet na wojsko USA. Przepaść wobec nakładów na armię w innych krajach,wydatki USA to ponad 700 mld dolarów.

 

 

 

"Nigdy nie osiągnięcie tego, do czego zmierzacie, posługując się językiem pogróżek. Mylicie swego sojusznika w NATO z jakimś pionkiem"- ubolewał Erdogan.

 

 

                   

 

"Chylimy głowy tylko przed Bogiem. To niedobrze próbować karać Turcję z powodu pastora, który tutaj przebywa (...). Zamieniają strategicznego sojusznika w NATO na pastora. Będziemy postępowali tylko zgodnie z tym, co nakazuje prawo"- oświadczył prezydent Erdogan.

 

Turecka prokuratura domaga się dla pastora 20 lat więzienia.
Andrew Brunson został aresztowany w Turcji przed dwoma laty i oskarżony o kontakty z kurdyjską partyzantką oraz z islamskim kaznodzieją Fethullahem Gulenem mieszkającym w USA. Ankara oskarża Gulena o zorganizowanie w Turcji w 2016 roku zamachu stanu.

                 
 

Stany Zjednoczone zastosowały przed tygodniem sankcje ekonomiczne wobec dwóch tureckich ministrów, na których ciąży bezpośrednia odpowiedzialność za uwięzienie pastora.
Prezydent Donald Trump ogłosił w piątek podwyżkę ceł na turecką stal o 50 proc. i na aluminium o 20 proc. Nastąpiło to w chwili, gdy notowania tureckiej waluty są na najniższym historycznie poziomie.
Erdogan odmawia zwolnienia pastora, zgodził się jedynie pod koniec lipca przenieść go do aresztu domowego.


"To gospodarcza wojna światowa!" - tak nazwał przewodniczący tureckiego parlamentu Binali Yildrim na swym Twitterze amerykańskie sankcje wobec Turcji.
Rzecznik prezydenta Erdogana, Ibrahim Kalin, również ostrzegł Amerykanów, że jeśli będą tak nadal postępowali, mogą stracić sojusznika, jakim jest Ankara.

Źródło: PAP

Uczcie się PIS od Erdogana, jak być wielkim Mężem Stanu. Was byle Timmermans ustawia do kąta.


 

KOMENTARZE

 • @Husky
  Erdogan zdaje sobie sprawę z tego, że dwu srok na dłuższą metę za ogon trzymać się nie da. Będzie musiał wybierać pomiędzy USA i Rosją, czyli wóz albo przewóz. Z Rosji ma wszystko tańsze a i lepsze.
 • @Husky
  Tylko, że z tych 700 mld$ to prawie 2/3 pochłaniają płace+socjal żołnierzy+ naprawy wyprodukowanych bubli. No i wszystko jest z 10 razy droższe niż np. w Rosji.
 • @Husky
  Rosja efektywniej wydaje ze swych 70 mld$ na armię niż USA.
 • @kula Lis 67 11:18:42
  niestety/stety ale tak jest
 • Bunt przeciwko mocodawcy ?!
  .
  "Uczcie się PIS od Erdogana, jak być wielkim Mężem Stanu. Was byle Timmermans ustawia do konta."

  Jakikolwiek sprzeciw ze strony pełniących zadania adminstratora ludności w Polsce byłby buntem przeciwko mocodawcy, bowiem jedynie oficerowie prowadzący z USRAela "dają moc" tym palantom zająć fotele zarządców narodem polskim, bez tej mocy są jedynie palantami bez znaczenia.

  I te Dudy-ki i dupki mieliby się mocodawcy sprzeciwić ? Niewyobrażalne. W parę dni zostaliby wyrzuceni z fotela jak pilot rozbijającego się samolotu, wystarczy na to parę dni akcji mkediów gównego nurtu i taki buntownik znika w nirwanie niepamięcia, w razie kpotrzeby także jako samobójca.

  - http://stan35.neon24.pl/post/145020,najwiecej-skrytobojstw-przeprowadzaja-mossad-i-shin-bet

  Bunt milionów Polaków zrzeszonych w NSZZ zaowocował w końcu zajęciem przez Polskę przysługującego jej miejsca w imperium

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/#Polska

  podobnie jak to miało miejsce po I Wojnie. Warto się przy tym zastanowić nad operacją nazywaną "wolne wybory"

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/polacy-bojkotuja-wybory/

  i co z tej operacji wynika.

  Na marginesie wsparcia, jakie zarządcy Polski udzielają bandytom zarządzającym w Kijowie, to jest powtórka zbrodni wołyńskiej z udziałem ekipy z Warszawki.
 • @kula Lis 67 11:15:44
  Witaj głupki z USA , dostają to na co zasłużyli . Ave. https://www.defence24.pl/krok-w-strone-zamrozenia-dostaw-mysliwcow-f-35-do-turcji
 • @kula Lis 67 11:18:42
  Chińczycy przetestowali nowy rodzaj broni. Ich "waverider" osiągnął prawie sześć prędkości dźwięku
  Chińczycy nie ustępują w walce na arenie międzynarodowej. Z powodzeniem przetestowali nowy rodzaj broni. Charakteryzuje się ogromną prędkością i możliwością zmiany trajektorii.

  https://v.wpimg.pl/OTU1MDA4Jj16fmJydQA3Z2MDYiBvQz89OFZjNC0bfmZhB3xycwx2YHgAdXVwDHZtZQBiMyBCKiY8VSg2b14_Mw==

  https://youtu.be/tlwcITwC5CM

  Nowa broń Chińczyków może osiągać prędkość blisko sześć razy szybszą od dźwięku. Podczas ostatniego testu osiągnięto 7344 km/h, oraz 30 km n.p.m. Oprócz tego, pocisk może w dowolnym miejscu i momencie zmienić swoją trajektorię. To dosyć banalne rozwiązanie, ale jednocześnie wyjątkowo groźne. Nigdy nie ma pewności, dokąd pocisk może zmierzać.


  Za stworzenie Starry Sky-2 odpowiedzialna jest Chińska Akademia Aerodynamiki Lotniczej w Londynie.
 • @Autor
  Nie będę wchodził w niuanse. Z grubsza zgadzam się z tą analizą i wystawiam Panu 5*.
  "Czy Turcja wystąpi z NATO?" - Dodam tu, że Turcja jest gwałtownym przeciwnikiem okrojenia Syrii na rzecz Kurdów (jest to propozycja USA). Są rozmowy Turcji z Rosją i zapewne Turcja nie przeszkadzi prezydentowi Assadowi na wygonienie terrorystów z prowincji Idlib.
  A więc: "Czy Turcja wystąpi z NATO?" - Teraz raczej nie, prawie każde państwo może być zastraszone przez USA, jak np. Indie, ale w pewnym momencie wielu "sojuszników" (Turcja, Japonia, Niemcy,...) poważnie zwątpi w ten przymusowy sojusz. Nie potrafię przewidzieć, kiedy.

  Pozdrawiam.
 • @Husky 14:31:39
  How a Single Swedish Submarine Defeated the US Navy

  https://www.youtube.com/watch?v=saCdvAp5cow
 • @Husky 14:31:39
  USA vs Russia Total War! Detailed Military Comparison 2018. VSB defense, provides a unique excellent video of data concerning today's world military powers. Over 50 world military powers are considered in the ranking which allows for a broad opportunity of comparisons to be achieved concerning relative military strengths.
  https://www.youtube.com/watch?v=N_XQ9skuPUs
 • @Husky 14:31:39
  TÜRKİYE'NİN ÇOK GİZLİ 2 SÜPER SİLAHI
  https://www.youtube.com/watch?v=zkkNKwL0h9w
 • Husky
  //Wciąż jak by nie było, są USA potęgą i nic nie wskazuje na to że w najbliższym przewidywalnym czasie coś się tu zmieni.//

  Sam na to wpadłeś?

  Ach nie... To PAP...

  Nikt ci jeszcze zbójnicki nie powiedział, że NEon to portal polski, anty-mainstreamowy? Wklejaj takie pierdoły na "niepoprawni".pl
  Tam będziesz miał wiernych i zadowolonych odbiorców i komentatorów.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:42:23
  Sam na to wpadłem
  nie PAP

  sorry
  pozdr
 • Arms depot in Syria's Idlib province kills 39 - monitor
  At least 39 people - including 12 children - have been killed in a blast that brought down a building in Syria's mainly rebel-held north-western province of Idlib, reports say.
  The building in the Sarmada town is said to have contained munitions belonging to an arms trafficker.
  Dozens of people are still missing, a monitor and correspondents say.
  Idlib is the last major rebel-held area, and is expected to be the next target for Syrian armed forces.

  https://www.bbc.co.uk/news/world-middle-east-45162822
 • Ojojoj...
  Panie Huski, o czyim koncie pan pisze ? Timmenmarsa?...
 • @morgan 20:34:44
  ?????
  8-)))))
  pozdr
 • @Husky 18:47:10
  Sam na to wpadłeś?

  //Źródło: PAP//

  Sam na źródło wpadłeś :)))))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:29:56
  Cały (niewytłuszczony) początek tekstu ja pisałem

  reszta to PAP
 • USA uderzają w turecką gospodarkę.
  Trump brutalnie sprowadził Erdogana na ziemię
  Spór o amerykańskiego pastora niszczy gospodarkę Turcji. Prezydent Erdogan mówi o ataku na jego kraju. Obiecuje nie ugiąć się pod presją USA. Jego upór może doprowadzić do katastrofy. Gospodarka chwieje się pod ciosami Waszyngtonu.

  https://v.wpimg.pl/NTU0MTExJz16f2JicUw2YGECYjBrDz49OFdjJClXf2dkBXVkcEx_Z3gBe2N1SHdiYAh0ezENPDc_UWMeFT8=


  O rozmiarach katastrofy, która dotyka turecką gospodarką świadczy fakt pozytywnego odebrania informacji o 6 proc. spadku wartości liry, lokalnej waluty. Początkowo, w poniedziałek rano, było to aż 9 proc.

  Ta "dobra" wiadomość była wynikiem interwencji banku centralnego w Ankarze, który obiecał utrzymać płynność innych banków. Gospodarka kraju otrzymuje kolejne ciosy na skutek politycznego sporu pomiędzy prezydentami Erdoganem i Trumpem.

  Dwa lata temu Turcy aresztowali amerykańskiego pastora Andrew Brunsona zarzucając mu współpracę z ekstremistami kurdyjskimi. Panuje jednak przekonanie, że Ankara chciała wykorzystać duchownego do wywarcia nacisku na USA i doprowadzenia do ekstradycji mieszkającego w Pensylwanii tureckiego duchownego Fethullaha Gulena. Erdogan obarcza go odpowiedzialnością za nieudany pucz wojskowy sprzed dwóch lat.


  Prezydent Turcji podkreślał przy tym, że jego kraj musi być traktowany przez USA jako równorzędny partner. Donald Trump najwyraźniej nic sobie z tego nie robi i brutalnie pokazał, że o żadnej równowadze nie może być mowy. Waszyngton w piątek podwoił cła na turecką stal i aluminium doprowadzając do załamania się wartości liry. Amerykanie zrobili to po tym, jak symboliczne sankcje nałożone na dwóch tureckich ministrów nie dały Ankarze wystarczająco dużo do myślenia.

  Prezydent Erdogan twierdzi, że jego kraj stał się celem ataku, przed którym dumna Turcja się nie ugnie. Polityk zgodził się na ograniczoną interwencję banku centralnego, ale równocześnie wezwał obywateli do wymiany dolarów na liry. W mediach społecznościowych pojawiły się nawet filmiki pokazujące Turków palących amerykańskie banknoty.

  Niszczone są jednodolarówki, więc nawet jeżeli są prawdziwe, to tak tanie protesty przede wszystkim wywołują śmiech i kpiny. Trudno z powagą traktować też decyzję ministra spraw wewnętrznych Turcji, którzy ogłosił podjęcie kroków prawnych, przeciwko 346 kontom w mediach społecznościowych, które "w prowokacyjny sposób" informowały o spadku wartości waluty.


  Ankara grozi także zmianą sojuszy. Turcja jest ważnym członkiem NATO i posiada drugą co do wielkości armię sojuszu. Ponadto ogromne, strategiczne znaczenie ma baza lotnicza Incirlik, w której stacjonują amerykańscy żołnierze. Po ogłoszeniu sankcji w Turcji nasiliły się głosy nawołujące do zamknięcia bazy.

  Co prawda Erdogan głośno rozważa zbliżenie z Rosją czy Chinami kosztem USA, jednak w praktyce nie będzie to takie proste. Gospodarka rosyjska jest za mała, żeby zrekompensować pogorszenia się relacji z USA. Chiny też tego nie zrobią – przynajmniej w perspektywie kilku lat.


  https://wiadomosci.wp.pl/usa-uderzaja-w-turecka-gospodarke-trump-brutalnie-sprowadzil-erdogana-na-ziemie-6283914539149441a
 • @Husky 14:31:39
  https://cdnpl2.img.sputniknews.com/images/858/45/8584573.jpg
  Iran zaprezentował pocisk balistyczny nowej generacji. Minister obrony Iranu Amir Hatami zaprezentował dzisiaj pocisk balistyczny typu Fateh zdolny do omijania radarów i celnego rażenia celów - podaje agencja informacyjna Tasnim. Według słów Hatami nowy pocisk był w całości zaprojektowany przez irańskich specjalistów. Minister obrony Iranu dodał, że testy pocisku były udane. Podkreślił, że masowa produkcja nowych pocisków pozwoli państwu na znaczne wzmocnienie obronności i że siły powietrzne Iranu zamierzają dalej rozwijać przemysł rakietowy i zwiększać możliwości produkowanych w państwie rakiet. Hatami także dodał, że Iran nigdy nie pozwoli innym państwom ingerować w jego sprawy wewnętrzne. Wcześniej telewizja Fox News, powołując się na źródła w środowiskach dyplomatycznych poinformowała, że Iran po raz pierwszy od ponad roku przeprowadził testy pocisku balistycznego. Według danych źródeł pocisk wystrzelony na południowym wschodzie Iranu w rejonie miasta Dżaska został rozpoznany przez amerykańskie satelity. Rakieta przeleciała ponad 100 mil (około 160 km) wzdłuż trajektorii lotu do poligonu testowego na irańskiej pustyni.

  Ps..Wszystko co wzmacnia niezależność danego kraju i osłabia hegemonię USA jest dobre i trzeba się z tego cieszyć. Iran, kraj tłamszony od dziesięcioleci sankcjami. A silna, nowoczesna, unijna i NATOwska Polska... przemysłu brak. Ech, szkoda słów.
 • @Husky 16:10:12
  "Ameryka jest już bankrutem"..Lepiej przyznać, że tak jest, niż udawać, że nie powiedział Peter Schiff, amerykański autor i finansista z Euro Pacific Capital Inc. Jesteśmy już bankrutami powiedział Schiff, który twierdzi, że spowodowało to pompowanie pieniędzy w system finansowy USA w celu stymulacji wzrostu gospodarczego. Jego zdaniem, polityka zerowej stopy procentowej, realizowana przez Fed, powoduje, że zarówno państwo, jak i indywidualni Amerykanie, wydają i pożyczają pieniądze, w dużym stopniu je "marnując", jednocześnie nie oszczędzając. Nie będziemy mieli realnego wzrostu gospodarczego dopóki stopa procentowa nie wzrośnie powiedział Schiff. Jeśli przyznamy, że jesteśmy bankrutami i co najmniej restrukturyzujemy zadłużenie, możemy zacząć naprawiać szkody i przygotowywać gospodarkę do realnego wzrostu dodał. Jego zdaniem, rząd USA może obecnie wydawać ile chce, bo może pożyczać. Jeśli jednak na skutek obaw wierzycieli oprocentowanie długu USA wzrośnie, "zabawa się skończy" dla tego kraju. Schiff nie spodziewa się jednak, że nastąpi to szybko, bo USA postrzegane są jako względnie "bezpieczna przystań".
  Najgorsze, co prawdopodobnie może się stać w krótkim terminie, jeśli chciano by podtrzymać bańkę, to jakieś rozwiązanie w Europie. Jeśli Europa zacznie porządkować swoje sprawy, wówczas będziemy mieli naprawdę problemy powiedział Schiff.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej