Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
788 postów 25973 komentarze

200 marek za sztukę? To stanowczo za dużo

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"W ciągu 150 lat innowacje firmy wielokrotnie przyczyniały się do poprawy jakości ludzkiego życia. Tradycja tą oraz zaangażowanie na rzecz przyszłości znajdują odzwierciedlenie w naszej misji Bayer: Science For A Better Life".

Do dzisiaj firmy farmaceutyczne mają ręce umaczane w krwi i cierpieniu mnóstwa ludzi w tym dzieci. Nie dopuszczą do uleczenia wielu chorób np. raka czy cukrzycy bo jest to olbrzymi biznes z regularnymi miesięcznymi dochodami.I na tym polega gospodarczy fenomen Niemiec na okradzeniu ,wymordowaniu wielu narodów w latach1933-1945.Ten kapitał dzisiejszy nie wziął się z powietrza i tą potęga gospodarczą , kapitał zagrabiony robi następny ale już czysty.Dziś Niemcy uczą demokracji,pokoju, a z Polaka zrobią złodzieja i pijaka ,ale piętno największego mordercy i złodzieja Europy powinni nosić do 10 pokolenia.I trzeba i o tym przypominać co jakiś czas bo oni próbują sfałszować historię tych ponurych lat ,gdzie zniszczyli pokolenie młodych ludzi wraz z przyjaciółmi że Wschodu.

Niech każdy ma świadomość, że te zwyrodnialce germańskie zrobiłyby to jeszcze raz gdyby miały możliwość.
 

 

150 kobiet z Auschwitz. Czarna transakcja farmaceutycznego giganta

 

  "Planujemy eksperymenty z nowym lekarstwem usypiającym. Bylibyśmy wdzięczni za dostawę pewnej liczby kobiet (...)", "200 marek za sztukę? To stanowczo za dużo (...)". "Kobiety są wychudzone, ale ich stan jest zadowalający (...)" - tak przedstawiciel wchodzącej w skład I.G. Farbenindustrie farmaceutycznej firmy Bayer negocjował z komendantem KL Auschwitz. Szczegóły transakcji wyszły na jaw dopiero w 1945 roku.

 

 

                 
 
 
Początki chemicznej hydry III Rzeszy - potężnego koncernu I.G. Farbenindustrie - związane są z osobami Carla Duisberga (Bayer) oraz Carla Boscha (BASF). Na mocy zawartego między nimi w 1925 r. porozumienia powstała spółka I.G. Farbenindustrie Aktiengesellschaft, wywodząca się z połączenia firm: Bayer, BASF, Agfa, Hoechst, Greisheim i Weiler - ter Meer (1).
II wojna światowa była dla I.G. Farbenindustrie złotym okresem. Słowa Richarda Sasuly’ego, że "bez I.G. Hitler nie mógłby nigdy rozpętać wojny", doskonale pokazują miejsce i rolę koncernu w historii Niemiec.


W związku z tym, że koncern znalazł się na pozycji lidera, jeśli chodzi o gospodarkę wojenną, większość fabryk pracowała na potrzeby armii III Rzeszy, produkując m.in. materiały wybuchowe czy bojowe środki trujące. I.G. Farben miało również 42,2 proc. udziałów w Deutsche Gesellschaft für Schädlingsbekämpfung, wytwarzającej Cyklon B.
W fabrykach koncernu zatrudniani byli więźniowie obozów koncentracyjnych. Na zlecenie firm należących do I.G. Farbenindustrie przeprowadzano również na więźniach eksperymenty medyczne. Jednym z najbardziej drastycznych przykładów tego typu praktyk stała się transakcja, którą opisano podczas szóstego procesu norymberskiego.


Zakup 150 kobiet do eksperymentów

Porządkowanie dokumentów, które Rosjanie znaleźli w 1945 roku, po wkroczeniu na teren obozu, było zajęciem wymagającym zatrudnienia tłumacza. Został nim Gregoire M. Afrine. W obszernych zbiorach poniemieckich papierów znalazł on m.in. listy wysyłane z firmy Bayer do komendanta Auschwitz.
Korespondencja dotyczyła sprzedaży 150 kobiet, więźniarek, które miały stać się materiałem doświadczalnym w eksperymentach medycznych prowadzonych przez fabrykę należącą do potężnego wówczas koncernu I.G. Farbenindustrie.
Zeznania człowieka, którego przesłuchano w szóstym procesie norymberskim, opublikował 15 listopada 1947 roku dziennik "Herald Tribune". Na jego łamach przytoczono fragmenty tej korespondencji. Wynikało z niej, że kombinat I.G. Farben kupił 150 więźniarek. Zanim jednak doszło do sfinalizowania transakcji, nabywca narzekał na zbyt wygórowaną cenę 200 marek za sztukę.
Poniżej wybrane fragmenty korespondencji, które przytoczył podczas procesu tłumacz Gregoire M. Afrine:

       
 

 

Nieoznaczone ampułki

 Z I.G. Farben, w tym również z firmą Bayer, współpracowało wielu naukowców i lekarzy zajmujących się pseudomedycznymi eksperymentami przeprowadzanymi na więźniach. Badano mi.in. tolerancję leków czy reakcję organizmu na wstrzyknięcie w serce benzyny syntetycznej.
Do obozu, jak wspominają więźniowie cytowani przez Jörga Hungera i Paula Sandera w książce "I.G. Farben - from Anilin to forced labor", firma Bayer dostarczała leki w nieoznaczonych ampułkach.

Trafiały one na blok dwudziesty, gdzie znajdował się duży oddział chorych na gruźlicę. Nieznane substancje wstrzykiwano chorym. Eksperymenty prowadziły do rychłej śmierci więźniów. Mężczyzna cytowany w książce wspomina również o testowaniu preparatów hormonalnych na 150 kobietach.
Wzmianki o podejrzanych substancjach, które przewijały się przez obóz, a także o badaniach, które w rzeczywistości były eksperymentami farmakologicznymi, pojawiają się w oświadczeniach osób, które przeżyły pobyt w Auschwitz. W tych wspomnieniach wiele razy wymieniana jest firma Bayer.

Zupa z proszkiem Bayer

"Jedzenie, które otrzymywaliśmy, było marne oraz w małej ilości, więc bardzo głodowaliśmy. Ja nie mogłam spożywać zup, bo za każdym razem dostawałam ataku wątroby. Mówiono, że do zup dodawano jakieś proszki firmy Bayer, które powodowały zanik menstruacji u kobiet" - wspominała jedna z byłych więźniarek bloku nr 11 (2).
Nieznane substancje podawano więźniom doustnie, doodbytniczo, a także za pomocą iniekcji. "Pewnego dnia zabrano mnie z dwiema koleżankami do obozu w Brzezince i umieszczono na bloku nr 27. Zupełnie zdrowym przez kilka tygodni wstrzykiwano zastrzyki do kręgosłupa, po których bardzo chorowałyśmy. Miałyśmy wysoką temperaturę oraz bezwład nóg i rąk" - wspomina jedna z kobiet (3).
Nie tylko firmy Bayer i Behringwerke testowały swoje preparaty na więźniach obozów koncentracyjnych. Nowy preparat na dur plamisty, tzw. 3582, "sprawdzała" w Auschwitz także firma Hoechst. Wyniki pierwszych badań były dla zleceniodawców zadowalające - zmarło "zaledwie" 15 z 50 pacjentów.
Po tych eksperymentach część obozu koncentracyjnego Auschwitz została poddana kwarantannie. Testy zaczęto również przeprowadzać w Buchenwaldzie, gdzie powstał specjalny, rozbudowany oddział doświadczalny.
Zapiski z Buchenwaldu
W medycznych zapiskach z obozu koncentracyjnego Buchenwald w pobliżu Weimaru można znaleźć taką informację z 10 stycznia 1943 roku: "(...) Jak sugerowała I.G. Farbenindustrie A.G., jako leki na tyfus przetestowaliśmy: a) preparat 3582 - departament dowodzony przez prof. Lautenschlägera i Dr. Webera, b) błękit metylenowy, uprzednio testowany na myszach przez prof. Kiekutha i Elberfelda".
W książce Hungera i Sandera czytamy, że zrealizowane w Buchenwaldzie (między 31 marca i 11 kwietnia 1943 roku) przez niemieckich lekarzy testy, nie mogły przynieść oczekiwanych rezultatów, ponieważ przeprowadzane były na osobach wycieńczonych, chorych i przepracowanych.

Waldemar Hoven - zbrodniarz hitlerowski, naczelny lekarz w niemieckim obozie koncentracyjnym Buchenwald i jednocześnie SS-Obersturmführer - podczas jednego z procesów norymberskich próbował w osobliwy sposób przerzucić całą winę na koncern, mówiąc:
"Jest oczywiste, że eksperymenty w obozach koncentracyjnych, bazujące na preparatach I.G., były przeprowadzane jedynie w interesie I.G. Koncern dążył, używając wszelkich możliwych środków, do określenia skuteczności medykamentów. Całą ‘brudną robotę’ w obozach zostawiano SS. I.G. wcale nie miało zamiaru dzielić się swoimi spostrzeżeniami publicznie. Raczej chodziło o stworzenie zasłony dymnej wokół badań, by wszelkie zyski firma mogła zachować dla siebie. To nie SS, ale I.G. zainicjowało eksperymentowanie w obozach koncentracyjnych".


Proces IG Farben

 Podczas szóstego procesu norymberskiego przed trybunałem wojskowym stanęło 24 członków kadry zarządzającej chemicznym gigantem I.G. Farben. Na symboliczne kary pozbawienia wolności - od 6 miesięcy do 3 lat - skazano 13 osób.
Los koncernu był równie groteskowy. W 1950 roku Aliancka Wysoka Komisja orzekła o rozpadzie I.G. Farbenindustrie AG. Początkowe zamiary jego likwidacji, związane właśnie z oskarżeniami o zbrodnie wojenne, zostały sprytnie rozmyte, bo koncern podzielił się na mniejsze, wyjściowe firmy: Bayer, Agfa, BASF, Hoechst AG. W ten sposób wydzielone zostały na powrót przedsiębiorstwa, które przed laty przeszły konsolidację, by zawiązać kartel.
Szefami tych firm zostały osoby uznane przez trybunał za zbrodniarzy wojennych. Związany z produkcją Cyklonu B dla Auschwitz Carl Wurster przejął stery w firmie BASF, a skazany za ludobójstwo i zmuszanie do niewolniczej pracy Fritz ter Meer dostał ciepłą posadkę prezesa w firmie Bayer. Otto Ambros został członkiem zarządu firmy Telefunker AG, Heinrich Bȕtefisch trafił do Kohle-Ȍl-Chemie GmbH, a Walter Dȕrrfeld został kierownikiem w Scholen-Chemie.

Co się stało z aktywami, zobowiązaniami i roszczeniami kierowanymi do koncernu? Zostały przypisane kolejnemu klockowi - I.G. Farben i.L. (w likwidacji - red.) - pozostałemu po rozdrobnieniu farmaceutycznego molocha. I kiedy w 1951 roku były więzień obozu w Monowicach, Norbert Wollheim, pozwał I.G. Farben i zażądał odszkodowania, nowa firma musiała zabrać głos w sprawie. Wysłała wówczas w świat wizerunkowy komunikat, że przeznaczy 30 mln marek dla byłych przymusowych pracowników. W 2003 roku ogłosiła bankructwo.
Dziesięć lat później, gdy firma Bayer obchodziła hucznie 150. rocznicę istnienia, do naszej redakcji przysłano informację prasową podsumowującą półtora wieku jej funkcjonowania na rynku:
"W ciągu 150 lat innowacje firmy wielokrotnie przyczyniały się do poprawy jakości ludzkiego życia. Tradycja ta oraz zaangażowanie na rzecz przyszłości znajdują odzwierciedlenie w naszej misji Bayer: Science For A Better Life".

 

 Ewelina Karpińska-Morek

Źródła:
Archiwum Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, Zespół Oświadczenia
Piotr Setkiewicz, "Z dziejów obozów IG Farben Werk Auschwitz 1941-1945", Oświęcim 2006
Andrzej Fedorowicz, Kto sponsorował Lenina i Hitlera?, Focus, nr 226, lipiec 2014
Richard Sasuly, IG Farben. Z dziejów jednego kartelu, Warszawa 1949
Karol Estreicher jr, Straty kultury polskiej pod okupacją niemiecką 1939-1944, Kraków, 2003

https://fakty.interia.pl/tylko-u-nas/news-150-kobiet-z-auschwitz-czarna-transakcja-farmaceutycznego-gi,nId,1529475#comments4-1
Przypisy:
1 - Wcześniej, w 1916 roku, powstała tzw. Mała I.G., będąca efektem połączenia Dreibundu, czyli firm BASF, Bayer i Agfa, z Dreiverbandem, czyli Meister Lucius&Brueining, Hoechst, Cassella &Co. I Kalle& Co.
2 - Zespół Oświadczenia, tom 119, wspomnienia Róży Gajowczyk-Dryjańskiej, s. 166
3 - Zespół Oświadczenia, tom. 47, wspomnienia Anny Wiśniewskiej, s. 90

 

KOMENTARZE

 • @Husky
  5* . Pzdr.
 • @Husky
  Oczywiście 5! Dodam tylko, że do tych "eksperymentów" nie brano nigdy żydówek. Jak myślisz dlaczego?
 • @Repsol 09:18:54
  Dziękuję za komentarz, wyróżnienie i ocenę
  Miłego dnia
  pzdr
 • @kula Lis 67 09:26:00
  swoich !!!!
 • @kula Lis 67 09:26:00
  Komentarz z sieci :

  Socjalistyczna Europa Zachodnia z hegemonem Niemcami wprowadziła jako ustrój Unii Europejskiej socjalizm hitlerowski z jego totalną kontrolą nad społeczeństwem , eutanazją , aborcją, eugeniką, przymusowymi ubezpieczeniami społecznymi , totalitarną szkołą, niszczeniem chrześcijaństwa i rodziny , wprowadzeniem chorej ideologii jako religii politycznej państwa oraz socjalistyczna hitlerowska strukturą społeczną z właścicielami koncernów jako bezwzględnej bestialskiej elity i oczywiście kontrolą nad mediami i nośnikami informacji.
 • @Husky 09:45:46
  Churchill: Niemców masz pod butem, albo u gardła. Innej opcji nie ma.
 • @kula Lis 67 09:26:00
  To była akcja sił sprzymierzonych!!na cyngla wybrali Szwabów i Adolfa!
  https://youtu.be/yiD9xkGNIAw

  Hmm.. ksiądz Guz to wyjaśnia , ło matko !!
  https://youtu.be/zf7e4haxFIU
 • @kula Lis 67 11:05:03
  Gorylisko :
  „ Przez większość stulecia wmawiano nam, że II wojna światowa (1939-1945) została wywołana przez Adolfa Hitlera i jego nazistów. Fakty dowodzą, że była ona wywołana przez potężny kartel chemiczno naftowy i farmaceutyczny dla objęcia kontrolą miliardowych rynków dla towarów, które można było opatentować. Także I wojna światowa (1914-1918) była próbą podbicia świata przez korporacyjne interesy. Wspierały ją trzy koncerny niemieckie: Bayer, BASF i Hoechst. Te firmy kontrolowały ponad tysiąc patentów na świecie. W 1925 roku utworzyły one razem kartel IG Farben.Polacy nie mogą nie pamiętać działalności IG Farben bo miała ona także miejsce na terenie Polski. Ten potężny kartel za miliard marek wybudował w Oświęcimiu na 24 km2 największy w tym czasie przemysłowy kompleks chemiczny na świecie. Miał on produkować syntetyczny kauczuk , benzynę i inne związki chemiczne potrzebne do podboju Rosji (http://www.relay-of –life.org/pl/introduction/index.html).
  W pobliżu wybudowano obóz koncentracyjny. Stał się on największym na świecie obozem niewolniczej pracy i równocześnie obozem zagłady. Prowadzono tam śmiertelne eksperymenty medyczne z wykorzystaniem patentowanych leków firmy Bayer i Hoechst oraz innych należących do IG Farben. „...”PO II wojnie światowej wiele patentów Firmy BAYER/IG Farben znalazły się pod kontrolą rynku farmaceutycznego takich firm jak Rockefeller (USA), Rotschild (W. Brytania, Francja).
  Zmieniając atom siarki cząsteczki gazu musztardowego na atom azotu stworzono pierwszą strukturę do chemioterapii raka. Modyfikacje tej struktury chronione prawem napędzały wielomilionowy przemysł tak wspaniale prosperujący dzięki epidemii raka. Zbrodniarze wojenni z firm BAYER, BASF, HOECHST zostali wkrótce wypuszczeni na wolność.
  Fritz Ter Meer członek NSDAP, zbrodniarz wojenny odpowiedzialny za IG Auschwitz, skazany w Norymberdze na 7 lat, został w 1956 roku ponownie prezesem firmy BAYER,
  Carl Wurster członek rządu nazistowskich Niemiec, nadzorca Cyklonu B został wybrany w 1952 roku ponownie prezesem firmy BASF.
  Friedrich Jahne członek nazistowskiej partii skazany za zbrodnie wojenne został w 1955 roku ponownie prezesem firmy HOECHST ( obecnie Sanofi).
  Dokumenty Kongresu USA i Norymberskich Trybunałów jednoznacznie dowodzą, że II wojna światowa była wspierana przez niemiecki kartel naftowo farmaceutyczny IG Farben. Dokumenty te dowodzą, że bez IG Farben II wojna światowa nie miałaby miejsca.
  W czasie tych wojen zabito ponad milion wojskowych i cywilów nie licząc zabitych w komorach gazowych.. „...”Głównym architektem Unii Europejskiej był Walter Hallstein. Był on profesorem prawa i ekonomii we Frankfurcie głównej siedzibie IG Farben i nazistowskich finansistów. Był jednym z 12 sygnatariuszy traktatów, dzięki którym powstała Unia Europejska. Objął też stanowisko pierwszego prezydenta Komisji U. E. i rządził Europą przez 10 lat za pomocą kilku tysięcy wybranych w interesie kartelu biurokratów. „....(źródło )
 • @Husky 13:03:50
  Ta narracja ukrywa najważniejszy wątek. Mianowicie, kto posiadał niemiecki przemysł po IWŚ i w czasie IIWŚ. Do samych rodowitych Niemców należało bardzo niewiele. Struktura własności udziałów i fuzje mniejszych firm tworzących większe konglomeraty, a także niemieccy figuranci firmujący nazwiskami ich filie tworzą pewną zasłonę dymną dla rzeczywistych właścicieli tych karteli. Nawet wikipedia przytacza fakt "małżeństwa" amerykańskiej Standard Oil Johna. D. Rockefellera i IG Farben ujawnionego w śledztwie z 1941 r. A także powiązania kapitałowe pozostałych "niemieckich" gigantów przemysłowych z finansjerą zza oceanu. Wojna to w zasadzie logistyka. Zaopatrzenie w materiały i finansowanie. Także zakamuflowane kanały jej dostarczania i lokowania zysków. Bez logistyki wojna trwałaby może miesiąc, gdyż po wypśtykaniu się z amunicji, żywności, paliwa i lekarstw wszyscy rozeszliby się do domów. Tak więc wojna, mimo że dla walczących i postronnych obserwatorów wygląda na olbrzymi chaos, to w rzeczywistości jest precyzyjnie zaplanowaną i realizowaną operacją militarno logistyczną, gdzie rzeczywiści animatorzy nie wiele zostawiają przypadkowi. Zreszta widać teraz kto się podstępnie uwłaszczył etapami na takich operacjach jak Rewolucja Bolszewicka, obie Wojny Światowe, wyścig zbrojeń, robiąc z nas niewolników.
 • @Nibiru 15:48:45
  Tutaj pełna zgoda co do twojej analizy i spostrzeżeń.
  Kto inspirował, kto sponsorował i kto do tego zachęcał, nikogo logicznie myślącego przekonywać nie trzeba.
  Ale jednak jedno nie podlega dyskusji.
  Za ogrom,i potworność zbrodni w czasie ostatniej wojny odpowiadają NIEMCY.
  Nie naziści, nie hitlerowcy ale NIEMCY.

  dzięki za komentarz
  pzdr.
 • @Husky 16:29:50
  cyt. "Ale jednak jedno nie podlega dyskusji.
  Za ogrom,i potworność zbrodni w czasie ostatniej wojny odpowiadają NIEMCY.
  Nie naziści, nie hitlerowcy ale NIEMCY."

  Oczywiście, tu nie ma dyskusji. Aczkolwiek na równi z bezpośrednim sprawcą powinien być ukarany również szczwany podżegacz-sponsor, który użył głubszego do swych celów, lub wynajął bandytę. Niemcy generalnie są bardzo naiwni i zadufani, a do tego nie mieli swoich elit po IWŚ i łatwo było ich ponownie zindoktrynować i użyć jako bestii. Od tamtej pory właściwie nic się nie zmieniło w sytuacji i mentalności Niemców. Te same siły mogą z powodzeniem ich użyć do kolejnej operacji prowadzącej do zawłaszczania Ziemi.
 • @Nibiru 16:59:21
  Dlatego twierdzę że największym wrogiem Polski od ZAWSZE byli Niemcy.
  Co nie oznacza że ci że wschodu nimi nie są
  pozdr.
 • @Husky 17:07:34
  Powinienem był dodać że w 1945 roku po zwycięstwie nad Rzeszą, uciemiężone narody, będąc na ich terenie, mogły bez problemu wziąć odwet w afekcie na Niemcach i wybić ich do nogi aby się więcej nie odrodzili. Tak się jednak nie stało. Sponsor wziął ich w troskliwą opiekę, uratował przed pewną anihilacją i wręcz pomógł odrodzić, gdyż jak widać liczył na ponowne użycie w przyszłości tej bestii, bo drugiej tak łatwo sterowalnej trudno znależć.
  pzdr
 • @Nibiru 17:17:21
  Zdjęcie wprowadzające mówi samo za siebie.
  Winston Churchill miał rację
 • @Nibiru 16:59:21
  Dziś rano "Haaretz" poinformował o incydencie na Majdanku, gdzie dwóch młodych Żydów tańczyło sobie na golasa.
  Czy doczekamy sie tekstu na ten temat w "GazWyb".
  Muzeum na Majdanku też jak na razie nie udostępniło zdjęć z monitoringu.

  A co jesli okaże sie, ze nie tanczyli tylko przeżywali i ze nie gorszyli tylko przeżywali jeszcze bardziej...
  8-))))))
 • @Husky 17:26:51
  Ja bym ten czyn potraktował jako zwykłe wykroczenie, bez oprawy medialnej. Grzywna i tyle. Świrów jest wszędzie pełno i niektórym z nich tylko na tym zależy aby ich pokazano w TV, a pewnym kręgom aby zrobić z tego incydent międzynarodowy. Dla mediów z reguły jest to dar niebios i będą go eksploatować do wyrzygania przez wiele dni we wszystkich wiadomościach, bo dzięki temu w tym zmarnowanym czasie nie muszą informować widzów i czytelników o sprawach naprawdę ważnych.
 • @Nibiru 17:37:57
  A wyobraźmy sobie gołego młodziaka z flagą ONR na .....
  miejscu spalonej stodoły w Jedwabnem
 • @Husky 18:00:17
  Ja sobie moge wyobrazić, gdyż mam bujną wyobraźnię :-)
  Poza tym genitalia i goła dupa wydają się być przereklamowane :-)
  Pewne organizacje mają zapotrzebowanie na "szok" potrzebny do celów indoktrynacji. Niektórzy frajerzy to wyczuwają i wychodzą im na przeciw robiąc z siebie małpy. Są też ludzie upośledzeni, których trudno karać za tego typu występki. Na należy się dać prowokować byle sytuacyjką i spalać potem eskalacją "następstw". Takie jest moje zdanie.
 • @Nibiru 18:12:39
  to prawda
  pzdr.
 • "Mały Oświęcim"
  Tego nie dowiesz się w szkole.
  Niemcy w czasie 2WŚ w sercu łódzkiego getta(Litzmanstadt Getto) założyli przy ul.Przemyslowej obóz koncentracyjny dla polskich dzieci (nie Żydów) w wieku 2-16 lat, w którym więziono ok.12K polskich dzieci, z których ocalało ok.900.

  https://pbs.twimg.com/media/DkZwaMMX0AAFV_m.jpg
 • @Husky 18:51:39
  Niemcy okazali się bardzo sumiennymi mordercami do wynajęcia. Wykonywali powierzone im zadania terminowo, z entuzjazmem i bez skrupułów. A co najważniejsze nie żywią urazy do swoich mocodawców za przy okazji doznane w pracy "krzywdy".
 • @Nibiru 19:23:32
  Niemiecka perfekcja wykonania to gwarancja niezawodnego funkcjonowania
 • @Nibiru 17:37:57
  "Ja bym ten czyn potraktował jako zwykłe wykroczenie, bez oprawy medialnej. Grzywna i tyle. Świrów jest wszędzie pełno i niektórym z nich tylko na tym zależy aby ich pokazano w TV, a pewnym kręgom aby zrobić z tego incydent międzynarodowy."

  Ja to wiedzę inaczej. To są zwykłe normalne podrostki, które nakłoniono na przewlekły patriotyczny spęd.

  Oni nie interesują się ani historią ani polityką, chcą się bawić, cieszyć życiem co oznacza dla nich nich tańce, śpiewanie i picie oraz gorszenie nadętych starszych. Muszą być pilnowani aby się nie rozbiegłi po okolicy i nie pobratali z tubylczymi rówieśnikami.

  Jak by ich przewodnicy byli rozsądniejsi, to by pozwolili im się wcześniej wyszaleć i przekonali do 30 minut powagi we właściwym momencie. Nie na dłużej.

  Biedacy tłoczyli się w autobusie w straszny upał, wreszcie wyszli na świeże powietrze, to czego oczekujecie?
 • @Nibiru 19:23:32
  Co zrobić z niemieckimi bombami (np. z Kołobrzegu)?
  Odesłać do właściciela i wystawić rachunek za transport!

  https://pbs.twimg.com/media/DkfQKpOXgAAoZ3N.jpg
 • @Nibiru 19:23:32
  Maria Kwaśniewska - polska oszczepniczka, która w 1936 r. zdobyła brązowy medal na Olimpiadzie w Berlinie. W czasie wojny, dzięki zdjęciu z Hitlerem, uratowała dziesiątki osób.
  To zdjęcie to była przepustka do wyprowadzania ludzi z obozu.
  Wspaniała kobieta.

  https://pbs.twimg.com/media/DkgZN0lXcAERv8C.jpg
 • @Husky 23:15:25
  Można też zrobić kontrolowany wyciek informacji do prasy z podaniem adresów i złomiarze sami się zajmą problemem z pocałowaniem w rąsię. :-)
 • @Nibiru 23:30:36
  A "problem" ze złomiarzami to będzie rozwiązany czy rozerwany
  8-))
 • @Husky 23:38:19
  Złomiarze wyznają zasadę "get rich or die tryin". Chyba słyszałeś że nieraz kradli przewody pod napięciem 110 tysięcy volt. :-)
 • @Nibiru 01:50:26
  Dziś mija równo 1000 lat (!)
  od dnia ,gdy polski władca (i późniejszy król) Boleslaw Chrobry zdobył Kijow...
  I komu to przeszkadzało ?
  8-))))))

  https://pbs.twimg.com/media/DkkpS4_XgAA0Ck5.jpg
 • @Husky 10:00:40 Niemcy i współpraca to paranoja..Kiedy wyjdziemy z tego szamba zwanego UE?
  Unia Europejska zmierza w bardzo złym kierunku. Tak naprawdę jest to może mniej totalitarna forma ustroju komunistycznego ale bardziej perfidna i wyrafinowana. Właśnie czas najwyższy zapowiedzieć rozpisanie referendum w sprawie wyjścia Polski z UE! System polityczny Unii Europejskiej od dłuższego czasu jest już wyraźnie wyklarowany. Jest to system homofaszystowski. Należy mówić więc nie o eurokratach, ale o homofaszystach. Takiego bałaganu nie było przed wstąpieniem do UE i państwo funkcjonowało nawet z ZSRR. To jest gorsze od pomoru świń. Polska powinna jak najszybciej opuścić ten euroburdel. UE czytaj Niemcy nigdy nie pozwoli, żeby Polska była bogata i mocna gospodarczo. Nadeszła pora, aby wreszcie odrzucić nieskuteczną koncyliacyjną postawę wobec unijnych marksistów w dużym stopniu inspirowanych i stymulowanych przez kompilację nadwiślańskich, antypolskich sił sterowanych przez jawną i ukrytą żydokomunę. Należy od teraz prowadzić twardą, nieustępliwą i konsekwentną politykę wobec UE, gdyż wszelkie metody miękkich działań (vide Biała księga i inne zabiegi) nadzieje na kompromis, powoduję tylko większą eskalację deprecjonowania Polski na arenie międzynarodowej przez unijnych ultra żydohomolewackich jastrzębi. Na każdym dostępnym forum międzynarodowym należy prezentować stanowisko polskiego rządu, sprowadzone do najważniejszych zagadnień ujętych w dziesięciu punktach, podnosić stosowanie przez KE podwójnych standardów oraz wykazywać wrogie działania UE ze względów politycznych. W kontekście zbliżających się wyborów do PE jest to niezwykle istotne nie tylko dla interesów Polski. Uwaga! Ważne! - Przeczytajcie "Nazistowskie korzenie UE" do pobrania na dysk w plikach, a dowiecie się kim i czym naprawdę jest UE, należy jak najszybciej to czerwone bagno opuścić dokąd jeszcze nas nie zniszczyli całkiem tu link: ....

  http://www.relay-of-life.org/pl/2017/09/nazistowskie-korzenie-brukselskiej-ue/ ....

  Ogłosić referendum POLexit, nie zastanawiać się dłużej. Tu jeszcze jeden link, przeczytajcie: ...

  http://lubimyczytac.pl/ksiazka/158467/nazistowskie-korzenie-brukselskiej-ue ...
  W jakie to bagno wdepnęliśmy. Na koniec informacja prasowa: "Timmermans, wyszkolony oficer holenderskiego wywiadu wojskowego ze specjalizacją "Rosja", rezydował w latach 1990-1993 w ambasadzie Holandii w Moskwie. Timmermans był rezydentem wywiadu w ambasadzie holenderskiej w Moskwie, jej korpus dyplomatyczny miał szczególne znaczenie, gdyż Holandia obok Finlandii, pełniła wtenczas rolę pośrednika pomiędzy Rosją a innym mocarstwem – Izraelem, gdy oba te państwa, jeszcze nie miały bezpośrednich stosunków dyplomatycznych, choć już intensywnie ze sobą współpracowały. W świetle wiedzy z pochodzącej z miesięcznika można snuć różne domysły, czy aby szczególna pozycja i rola jaką pełni dziś w UE komisarz Timmermans, nie ma jakiegoś związku z tamtym okresem w jego karierze?"
 • @Husky 10:00:40
  Niestety, naruszamy już dawno podjęty przez Niemcy plan utworzenia Stanów Zjednoczonej Europy z stolicą w Berlinie. Dotychczas realizował ten plan poddańczy, niby Polak Donald Tusk. Okazuje się, że własną Ojczyznę można zdradzić, sprzedać za własne ambicje. Co w tym względzie robi PiS-nic. W normalnym kraju zdrajcy byliby już dawno po wyroku Trybunału Narodowego. Prezydencie, pan w tym spektaklu uczestniczy poprzez nieujawnienie "aneksu WSI"...Mamy w Polsce targowickie świnie, które skomlą o to żeby takie działanie UE w stosunku do Polski zostało uruchomione. Szkoda, że nie ma już takiego prawa, żeby takie świnie nabić na pal jak Azję Tuhajbejowicza. Po jednym takim wyroku może byłby spokój. Na pohybel zdrajcom Polski.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY

więcej