Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
788 postów 25973 komentarze

Tajemnice świadków Jehowy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Sara Andrychiewicz to 27-letnia mama dwójki dzieci. Mieszkanka Piotrkowa Trybunalskiego prowadzi także blog lifestylowy muffincase. To właśnie na jego łamach postanowiła opisać traumatyczne przeżycia z czasów, gdy należała do Świadków Jehowy.

Sara Andrychiewicz wychowała się w religii Świadków Jehowy. 27-latka zdradza, że od najmłodszych lat nie znała innego życia. Dodatkowo zniechęcano ją do utrzymywania relacji z osobami spoza tej religii.

                

"Gdy więc chodzisz do szkoły, cały czas masz w głowie, że nie powinnaś się za bardzo kolegować z tymi dziećmi, „bo one nie czczą Jehowy i zginą w Armagedonie”. I to była pierwsza rzecz, która mi się nie zgadzała. Świadkowie uważają, że tylko oni przetrwają koniec świata "— pisze blogerka
 
 

Sara w dzieciństwie mocno przeżywała to, że jej znajomi, którzy są innej wiary, nie pójdą z nią do nieba. Od najmłodszych lat żyła w strachu. Na spotkaniach w zborze była poniżana i gnębiona. Mówiono jej, że zginie w Armagedonie. Przez to miała myśli samobójcze. „Co chwila słyszałam, że mogę robić więcej by zadowolić Boga. Nie chce mi się iść w sobotę rano do służby (chodzenie po domach), a tu w czasopiśmie napisali, że w Afryce chodzą po 20 km i muszą pokonać rzekę pełną krokodyli, żeby pójść na zebranie — jestem więc do niczego i zginę w Armagedonie. W skutek tego nie nabyłam ani grama pewności siebie, a od 13 roku życia zmagam się z myślami samobójczymi. W końcu skoro jestem taka beznadziejna, to lepiej się zabić” — kontynuuje.

Kobieta na skutek świadkowskiej propagandy porzuciła myśl o wyższych studiach i szybko wyszła za mąż.

"Wierzyłam w to wszystko bardzo, gotowa wręcz za to umrzeć i to dosłownie, bo w szpitalu odmówiłam transfuzji krwi. Czy wspomniałam, że dopiero co zostałam matką, bo działo się to tuż po porodzie? Poziom mojej hemoglobiny spadł do 5 jednostek, norma to 11,5-13,5, a od 9 podają krew. Na szczęście nie groziło mi śmiertelne niebezpieczeństwo, ale koleiny w mojej głowie niosły jasny przekaz: nigdy nie wolno ci się zgodzić na transfuzję, nawet za cenę własnego życia. Co więcej, gdyby któraś z moich córek wymagałaby transfuzji, również bym odmówiła, mimo że mogłabym ją stracić "— zaznaczyła.

 
Przełomem w życiu Sary Andrychiewicz okazała się afera pedofilska w Australii. Świadkowie chronili dane pedofilów, jednocześnie nie robiąc nic, by pomóc ofiarom. „Pamiętam jedną historię, która mocno mną wstrząsnęła: nastoletnią zgwałconą przez świadka wzięło na przesłuchanie dwóch innych i jeden z nich zapytał : ale powiedz szczerze, podobało ci się? Bo wiecie, gdyby jej się podobało, to powinna zostać wykluczona za niemoralne postępowanie” — wspomina.
 
https://youtu.be/VKOUxfHd9mc
 
 
Teraz Sara Andrychiewicz leczy się na depresję. Zły stan psychiczny to efekt molestowania przez jednego ze świadków Jehowy. „Chociaż sprawa działo się dawno temu wzięto mnie na przesłuchanie, czy na pewno byłam molestowana przez jednego ze świadków. Chociaż to ja byłam ofiarą czułam ogromne wyrzuty i poczucie winy. Mężczyźni, którzy ze mną rozmawiali nie mieli żadnego wykształcenia ani doświadczenia w rozmowach z osobami, które doświadczyły molestowania. Po tej rozmowie nie mogłam dojść do siebie przez kilka tygodni. To był czas, gdy spędzałam bezsennie noce na przeglądaniu telefonu i planowaniu samobójstwa” — napisała blogerka.

Kobieta zdaje sobie sprawę, że przez szczere wyznanie straci rodzinę i znajomych ze zboru. „Gdy zdecyduję się na opublikowanie tego wpisu, nieodwracalnie zmienię swoje życie. Jestem jednak gotowa podjąć to ryzyko, żeby móc zacząć wreszcie żyć. Jestem świadoma tego, że odrzuci mnie rodzina, nawet ta najbliższa. Przyjaciele nie będą chcieli mnie znać. Wydaje mi się, że jestem gotowa na to emocjonalnie. Przygotowywałam się do tego od wielu miesięcy”— czytamy na blogu.

 .
RadioZET.pl/muffincase.in/DG
https://pytanienasniadanie.tvp.pl/36769824/sara-andrychiewicz-bylam-swiadkiem-jehowy
 
 

 

KOMENTARZE

 • polecam kanadyjski program dokumentalny na ten sam temat;
  W5: Sex abuse accusations within the Jehovah's Witnesses

  https://www.youtube.com/watch?v=13ja8dMEmPY
 • @Nibiru 18:26:41
  Jews are a nation of usurers . . . outwitting the people among whom they find shelter. . . . They make the slogan 'let the buyer beware' their highest principle in dealing with us
  — Imanuel Kant

  https://youtu.be/SyWRuJ0R6rc
 • W Warszawie odbył się kongres Świadków Jehowa
  stąd i pojawiają się artykuły, ten co tu zamieściłeś czytałem kilka dni temu. Świadkowie Jehowa są sektą z którą Polacy spotykają się najczęściej, stukają do naszych drzwi, można ich spotkać na ulicy rozdających książeczki. Mają w społeczeństwie opinię uczciwych. Ale sekt jest wiele w Polsce. Wszystkie dzialają w sposób jednakowy. Wystarczy poczytać teksty KerenOr, jego komentarze.
  1) Próbuje przejąć kontrolę nad rozmową w stylu nauczyciel/uczeń.
  2) Jeśli rozmówca nie poddaje się tak łatwo próbuje narzucić rozmówcy poczucie, że on nie zna Biblii, więc najlpiej gdyby słuchał nauczyciela, dał się poprowadzić na postronku.
  3) Jeśli rozmówca jest nadal oporny straszy się go gniewem Boga, mękami piekielnymi
  4) Gdy jednak rozmówca bierze górę wyklucza się go z rozmowy iszuka naiwnego, co na takie zabiegi da się złapać.
  Z reguły sekty nie działają pojedynczo, jest guru i są uczniowie, których zadaniem jest potakiwać guru sprowadzając słaby umysł do stanu, jeżeli trzy osoby twierdzą to samo, to może ja się mylę.

  To sam dzieje się w stajniach trolli partyjnych, te same metody są stosowane.
  Jeśli chcesz zobaczyć ten mechanizm zerknij na jakąś dyskusję prowadzoną na blogu KerenOr.
 • @Zawisza Niebieski 18:48:54
  KerenOr. ?????
  Nie znam tego "pacjęta"
  8-)))))))
 • @Husky 18:41:05
  To na razie temat tabu. Ale może już nie długo :-)
 • @Husky 19:07:28
  cyt. "8-)))))))"

  czemu w Twoim uśmiechu jest tyle podbródków ?
 • @Husky 19:07:28
  Warto poznać, wspaniały materiał do badań nad działaniem sekt. :)
 • @Nibiru 19:10:42
  Mc Donald & KFC !!!!
  resztę skojarzeń proszę odsunąć na bok
  8-)
 • @Husky
  Sekty przy świadkach jehowy to pikuś .Pzdr. http://parezja.pl/kto-wspieral-hitlera-kosciol-czy-swiadkowie-jehowy/ Polecam. https://przerywamymilczenie.pl/artykuly/pedofilia-wsrod-swiadkow-jehowy.html
 • @huski-Poziom jak zwykle ten sam zahaczajacy o belkot polaczony z niewiedza i wrecz brakiem logiki
  zerknij do komentarzy w podanych linkach oto przyklad.....

  sushi88logo 10 lutego 2018 at 07:32

  na postawione w tytule pytanie odpowie uroczysta deklaracja biskupów Austrii:
  Uroczysta deklaracja biskupów austriackich została przesłana pełnomocnikowi kanclerza Hitlera do spraw plebiscytu w Austrii, przywódcy okręgowemu gauleiterowi NSDAP Josefowi Buercklowi wraz z następującym pismem:

  „Arcybiskup wiedeński. Wiedeń, 18 marca 1938.
  Wielce szanowny panie przywódco okręgowy!
  Przy niniejszym przesyłam deklarację biskupów. Widzi pan z niej, że my, biskupi, dobrowolnie i bez przymusu spełniliśmy nasz obowiązek narodowy. Wiem, że po tej deklaracji przyjdzie dobra współpraca. Z wyrazami wysokiego poważania „Heil Hitler!”
  Kard. Innitzer”.

  Przedmowa do uroczystej deklaracji biskupów austriackich w sprawie głosowania ludowego:

  Po szczegółowych naradach postanowiliśmy, my, biskupi austriaccy, wobec wielkich godzin historycznych, jakie naród austriacki przeżywa, świadomi, że w naszych dniach spełniła się tysiącletnia tęsknota naszego narodu do zjednoczenia w wielkiej Rzeszy Niemców, skierować następujące wezwanie do wszystkich naszych wiernych. Możemy to tym bardziej zrobić bez obawy, że nam pełnomocnik wodza do spraw plebiscytu austriackiego, przywódca okręgowy Buerckel, zakomunikował szczerą linię swej polityki, która ma stać pod hasłem: Oddajcie, co jest boskiego, Bogu, a co jest cesarskiego – cesarzowi!

  Za wiedeńską prowincję kościelną: Kard. Innitzer.
  Za salzburską prowincję kościelną: S. Waitz, książę-arcybiskup.

  Uroczysta deklaracja:
  „Z najwewnętrzniejszego przekonania i wolnej woli oświadczamy, podpisani biskupi austriackiej prowincji kościelnej, z okazji wielkich wydarzeń historycznych w Rzeszy niemieckiej: Uznajemy z radością, że ruch narodowo-socjalistyczny dał znakomite wyniki w dziedzinie narodowej i gospodarczej rozbudowy oraz polityki społecznej dla Rzeszy niemieckiej i narodu, a zwłaszcza dla najszerszych warstw ludności. Jesteśmy także przekonani, że przez działanie ruchu narodowo-socjalistycznego odparto niebezpieczeństwo wszystko niszczącego bezbożnego bolszewizmu. Biskupi dołączają do tego działania na przyszłość swe najlepsze życzenie błogosławieństwa, a także w tym duchu upomną wiernych. W dniu głosowania ludowego jest dla nas biskupów oczywistym obowiązkiem narodowym, przyznać się jako Niemcy do Rzeszy niemieckiej i oczekujemy także od wszystkich wiernych chrześcijan, że wiedzą, co są winni swemu narodowi”.

  11

  0
  Odpowiedz

  Abuse 23 czerwca 2018 at 05:17

  @sushi88logo A to dokument podpisany przez sześciu wspaniałych: Adama Hefter, Ferdinand Stanislaus Pawlikowski, Michael Memelauer, Theodor Innitzer, Sigismund Waitz, Johannes Maria Gföllner (episkopat Austrii). Wyjątkowo popisał się kardynał Theodor Innitzer: „Z wyrazami wysokiego poważania „Heil Hitler!””. Jest też ‚siódmy wspaniały’ – Alois Hudal, pochodzenia austriackiego biskup a zarazem od 1938 agent III Rzeszy, który nawet po zakończeniu wojny wspierał nazistowskich bandytów i pomagał im uciekać przed sprawiedliwością do Ameryki Południowej np. Josefowi Mengele który na ludziach przeprowadzał eksperymenty w Auschwitz. Doborowe towarzystwo bojowników o faszyzm.

  3

  0
  Odpowiedz

  Gaffcio 26 lipca 2018 at 09:35

  Oj bolesny to fragment historii Kościoła Katolickiego. Co ciekawe po tym oświadczeniu hierarchów katolickich za anschlusem opowiedziało się więcej mieszkańców Austrii niż Niemiec. Co więcej Kościół Katolicki nigdy się z tego nie rozliczył, udaje że problemu nie ma i że ludzie zapomną. I jak widać po autorze tego „opracowania” częściowo się udało – naiwnych nie sieją, sami się rodzą.
 • @ huski
  albo to,zreszta wszystko co napisales mozna by punkt po punkcie obalic ale szkoda czasu by takich ,,glosicieli prawdy ,,jak ty przekonywacdo prawdy

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Prze%C5%9Bladowania_%C5%9Awiadk%C3%B3w_Jehowy_w_III_Rzeszy
 • @Zawisza Niebieski
  TAK TYLKO SIĘ WTRĄCĘ: NIE JESTEM ŚWIADKIEM... CHODZĄCYM OD DOMU DO DOMU Z FAŁSZYWĄ NAUKĄ NA USTACH. ROUX ZAPEWNE I OWSZEM ALE NIE JA!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr 00:32:29
  Jak najbardziej wiem, że nie jesteś Świadkiem Jehowa i tego nie twierdzę. Pisząc komentarz opisałem metody dzialania, wydaje mi się, że dość trafnie. Czytałem waszą rozmowę pod tekstem o Wniebowzięciu Maryi, mam pytanie, czy Jaromir znów dostał bana, bo tak by wyglądało z ostatniego twego komentarza? Pięknie i logicznie rozłożył twoje opowieści, wykazując, że Biblia nic nie mówi o śmierci Miriam i tej sprawy na podstawie Biblii rozważyć się nie da. Nawet Grzegorz poszedł w teksty apokryficzne tylko, że się podłożył wynajdując "apokryficzne teksty natchnione" :) Trochę logiki i trochę wiedy a się gubicie, banujecie, uciekacie.
 • @Zawisza Niebieski 14:48:27
  "Jak najbardziej wiem, że nie jesteś Świadkiem Jehowa i tego nie twierdzę."

  Jak to jest możliwe, że osoba żarliwie wyznająca doktryny Świadków Jehowy nie jest Świadkiem Jehowy? (albo chociaż tzw Badaczem Pisma Świętego, z małej grupy co zachowała oryginalną zdecentralizowaną strukturę sprzed reform Knorra).

  To tak jak ktoś kto głosi materializm historyczny, dialektykę, socjalizm naukowy i walkę klas, twierdził, że nie jest marksistą!

  Bardziej prawdopodobnę, że uprawia "teokratyczną strategię wojenną" - wersję ketmanu/takiji praktykowaną przez tę grupę religijną, czyli udaje kogoś innego aby wkraść się na teren przeciwnika.
 • Powtarzam się, trudno.
  Znajoma lata indoktrynowana w zborze w końcu wyjechała na zachód i dość długo zajmuje się seniorami.
  Codzienna praktyka zrobiła swoje.
  Zrozumiała że cierpienie i starość nie ma ani narodowości ani wyznania.
  My z kolei co dzień praktykujemy miłosierdzie względem potrzebujących bezdomnych i kalekich zwierząt a czasem i Miłosierdzie.
 • @Pedant 15:57:54
  Rożnice między ŚJ a chrystusowymi są znaczące. ŚJ wyznają JHWH, dla chrystusowych jedynym Bogiem jest Chrystus, jednoznaczny z Bogiem Ojcem. Na początku było Słowo ja Jezus jest Słowem. Stworzycielem Nieba i Ziemi jest Jezus itd. itp.
  Tak więc poglądy na tyle odległe, że chrystusowych nie można mieszać z Ś.J.

  Nam najbardziej widzialnymi są Ś.J. ale odłamów jest wiele. Zresztą w historii chrześcijaństwa odłamów było zawsze wiele.
 • @Zawisza Niebieski 20:52:21
  Fizycy oraz inni badacze cały czas zachodzą w głowę czym może być owo Słowo.
  I wychodzi że definicja rozumnej oraz tworzącej i napędzającej wszechobecnej Energii to też o wiele za mało, jak i wszechogarniający Duch.
  Tak samo Chasydzi próbowali również zrozumieć jednak pozostali odłamem- ciekawostką.

  Pewne jedno- Stwórca mimo wszystko kocha wszystkie dzieła i szanuje ich wolność. Inaczej dawno Przeciwnik zostałby skasowany.
  I wielu z nas z nim.
 • @Zawisza Niebieski 20:52:21
  "Rożnice między ŚJ a chrystusowymi są znaczące"

  Nigddy o tych drugich nie słyszałem. Może mnie Pan naprowadzić?
 • @Zawisza Niebieski 20:52:21
  "Rożnice między ŚJ a chrystusowymi są znaczące. ŚJ wyznają JHWH, dla chrystusowych jedynym Bogiem jest Chrystus, jednoznaczny z Bogiem Ojcem. Na początku było Słowo ja Jezus jest Słowem. Stworzycielem Nieba i Ziemi jest Jezus itd. itp. "

  Poza tym, ci dyskutanci tutaj wyznają wcale nie uznają Chrystusa za Boga tylko za archanioła Michała. Za "Boga" uznają tylko zwodząc rozmówców, mając na myśli, że Bóg jest w Synu Bożym obecny.

  Już szereg razy nazywali go pierwszym stworzonym bytem. Dał się Pan nabrać.
 • @Pedant
  PRAWDA JEST W PANU JEZUSIE!

  CAŁKIEM ŚMIAŁO STWIERDZAM, ŻE BÓG OJCIEC JEST BOGIEM ORAZ, ŻE ODDZIELNĄ OSOBĄ JEST JEGO UMIŁOWANY SYN, KTÓRY OCZYWIŚCIE RÓWNIEŻ JEST BOGIEM!

  BÓG OJCIEC RODZAJOWI LUDZKIEMU DAŁ SWOJEGO SYNA ABY KAŻDY KTO W NIEGO WIERZY NIE ZGINĄŁ ALE MIAŁ ŻYWOT WIECZNY.

  ARCHANIOŁ MICHAŁ TO JEDEN ZE STARSZYCH ANIOŁÓW, KTÓREGO W ŻADEN SPOSÓB NIE MOŻNA UTOŻSAMIAĆ Z PANEM JEZUSEM CHRYSTUSEM.

  JEDNAK PRZEDSTAWICIELE ORGANIZACJI ŚWIADKÓW... UWAŻAJĄ, ŻE ARCHANIOŁ MICHAŁ I PAN JEZUS TO JEDNA I TA SAMA OSOBA. OCZYWIŚCIE OWI ŚWIADKOWIE... Z BĘDĄCYM NA TYM PORTALU ROUXEM SĄ W KOLOSALNYM BŁĘDZIE!

  DODAM, ŻE ŚWIADKOWIE... NIE GŁOSZĄ PRAWDZIWEJ EWANGELII I SĄ LUDŹMI, KTÓRZY WPROWADZAJĄ KATOLIKÓW NA MANOWCE. PRAWDA JEST TYLKO W PANU JEZUSIE. TAK ZADECYDOWAŁ JEGO OJCIEC.

  Cytat:

  "(6) Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie".

  Ewangelia według Jana 14/6


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY

więcej