Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
788 postów 25973 komentarze

Europę zbawiła Polska

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Cud nad Wisłą można określić zwrotnym punktem w historii XX wiecznej Europy. Gdyby "czerwona inwazja" została zrealizowana mieli byśmy do czynienia z kolejnym rozbiorem Polski. Tym razem było by tylko dwóch zaborców.

Francuzi mają Cud nad Marną, nad Tamizą świętuje się Dzień Bitwy o Anglię, a Amerykanie chwalą się bitwą o Midway. Bitwa Warszawska odwróciła losy wojny polsko-bolszewickiej. Historycy nazywają ją Cudem nad Wisłą, bo to wydarzenie także zmieniło losy świata.

 

Zwycięstwo w Bitwie Warszawskiej 1920 roku było przede wszystkim zwycięstwem Boga w sercach Polaków, którzy zjednoczyli się w obronie zagrożonej Ojczyzny

Można sądzić, że wygraliśmy z boską pomocą, bo niewątpliwie był to cud. Wszak państwo istniejące tylko 2 lata, zmobilizowało silną armię i rozgromiło kilkakrotnie liczniejsze sił przeciwnika. Był to cud. Jednakże nasze zwycięstwa nieraz były wynikiem zaradności Polaków i ich myśli strategicznej, technicznej i wojskowej. Kampania wrześniowa była klęską, jednakże także pasmem licznych bitew, w których Niemcy ponieśli ciężkie straty. Świadczyło to o wysokim morale tamtej, Armii Polskiej, tamtych żołnierzy.

 

    

 

 

A co do ciężkich losów naszej ojczyzny, to winić możemy tylko naszych pradawnych, słowiańskich przodków, którzy po prostu wybrali sobie te ziemię pomiędzy Rusią a Germanią.

 W przypadku Bitwy Warszawskiej bohaterstwo było bezprzykładne, patriotyzm i ofiarność pierwszej klasy, 10 sierpnia na świecie drukowano już mapy bez Polski - bo jej klęska była oczywistą i bezdyskusyjna. Dlaczego stało się inaczej? Sami Polacy tego nie wiedzieli.

           

 

Do tego cudu trzeba było między innymi zawistnej głupoty Stalina, który nie ruszył z Tuchaczewskim na Warszawę, skutecznej akcji propagandowej przeprowadzonej przez rząd RP wśród chłopów, którzy zrozumieli, że dla zachowania ziemi muszą wygonić bolszewików z Polski, oraz wielkiej pomocy materiałowej od Węgier regenta Horthy\'ego, z których amunicję dowożono na pierwszą linię walk. Warto też przypomnieć skuteczne dowodzenie (dyskusyjne, czy Piłsudskiego, czy Rozwadowskiego) i jeszcze jedno: po polskiej stronie walczyła armia polska że znaczną pomocą białych Rosjan, Ukraińców, Estończyków, Finów, Amerykanów, Francuzów. Nie wszyscy dali się ogłupić propagandzie bolszewickiej jak brytyjscy dokerzy, nie wszyscy też wykazali się polakożerstwo polityczne jak Czechosłowacy, którzy nie przepuścili węgierskich pułków przez swoje terytorium państwowe.

 

Na odsiecz stanęli wszyscy razem, dlatego zjednoczeni Polacy byli w stanie oprzeć się tej wielkiej nawale i zwyciężyli, choć nie bez ofiar, jak chociażby ofiara ks. Skorupki i tysięcy ludzi.

 

Gdyby Polacy nie wygrali bitwy warszawskiej, środkowa Europa stałaby otworem przed komunistyczną propagandą i sowiecką inwazją. Rocznica naszego zwycięstwa z 1920 roku nie jest tylko polskim świętem.

 

Polacy jeszcze długo po tym spektakularnym zwycięstwie sprzeczali się, według czyjego planu zostało ono osiągnięte. Zwłaszcza że każdy z wodzów uważał siebie za pomysłodawcę genialnego planu. Józef Piłsudski jako naczelny wódz bitwy nieskromnie wskazywał w tym miejscu siebie. Generał Rozwadowski robił to samo. Obiektem badań historycznych jest również znaczenie bitwy warszawskiej dla Europy. Ambasador brytyjski w przedwojennej Polsce lord Edgar Vincent D'Abernon nazwał ją już w tytule swojej książki "osiemnastą decydującą bitwą w dziejach świata". W jednym z artykułów pisał: "Współczesna historia cywilizacji zna mało wydarzeń posiadających znaczenie większe od bitwy pod Warszawą w roku 1920. Nie zna zaś ani jednego, które by było mniej docenione... Gdyby bitwa pod Warszawą zakończyła się zwycięstwem bolszewików, nastąpiłby punkt zwrotny w dziejach Europy, nie ulega bowiem wątpliwości, iż z upadkiem Warszawy środkowa Europa stanęłaby otworem dla propagandy komunistycznej i dla sowieckiej inwazji (...). Zadaniem pisarzy politycznych jest wytłumaczenie europejskiej opinii publicznej, że w roku 1920 Europę zbawiła Polska".

 

 

 

 

https://www.gosc.pl/doc/2121773.Cud-nad-Wisla-To-bylo-zwyciestwo-Boga

 //www.dziennikzachodni.pl/wiadomosci/a/cud-nad-wisla-1920-cuda-sa-na-wojnie-czyli-komu-sprzyja-szczescie,636521/

//www.pomorska.pl/polska-i-swiat/a/cud-nad-wisla-bitwa-warszawska-1920-roku-trzy-dni-ktore-uratowaly-europe-przed-bolszewizmem,3538505/

//www.fronda.pl/a/autentyczny-cud-nad-wisla,21602.html?page=2&#comments

 

KOMENTARZE

 • //Józef Piłsudski jako naczelny wódz bitwy //
  Z pewnością dowodził ale pod pierzyną u kochanki.

  PiSsudzki walnie przyczynił się zwycięstwa w Bitwie Warszawskiej tym, że go tam nie było i mogli dowodzić prawdziwi generałowie jak gen.Rozwadowski.
  Gen.Rozwadowski w uznaniu swoich zasług został przez PiSsudczyznę uwięziony a następnie otruty.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:12:57
  Może dość tych bezdennie głupich i nienawistnych komentarzy na temat Piłsudskiego.
  Twoja nienawiść zaczyna przybierać charakter nienawiści do wszystkiego co polskie. Żaden wybitny Polak nie zasługuje na twoje uznanie.
  To już nie poglądy, to choroba.
 • @Husky prezent na dzisiejszy dzień.
  http://niezalezna.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15343180511d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372.jpg
  Stało się! Kozłowska z "Otwartego Dialogu" wydalona z Unii Europejskiej! Organizatorka antypolskich akcji Ludmiła Kozłowska została deportowana z terenu Unii Europejskiej na Ukrainę! Polskie MSW wpisało Kozłowską do Systemu Informacyjnego Schengen, została ona oznaczona najwyższym alertem i wydalona z Unii Europejskiej.
  Jak informuje portal onet.pl, sytuacja miała miejsce na lotnisku w Brukseli. Kozłowska została sprawdzona w systemie, gdzie okazało się, że jest oznaczona najwyższym alertem, nakazującym deportację z terenu Unii Europejskiej. Kobieta w izbie zatrzymań dowiedziała się, że Polska podtrzymuje swoje stanowisko. Musiała opuścić teren UE i udała się do Kijowa. Jak czytamy w serwisie Onet, wpis do Systemu Informacyjnego Schengen miał charakter poufny.

  Głos w tej sprawie zabrał mąż Kozłowskiej Bartosz Kramek. Ten sam, który jest autorem instrukcji „Niech państwo stanie: wyłączmy rząd!”. Pojawiła się ona w internecie i zawierała informacje co robić, aby obalić polski rząd. Mamy do czynienia z działaniem odwetowym za moją działalność publiczną wypalił Kramek, nie rozumiejąc chyba, że jego działalność jest niebezpieczna dla Polski.

  O "Otwartym Dialogu" dla portalu niezalezna.pl pisał przed rokiem Ryszard Kapuściński. Scharakteryzował tę organizację dokładnie tak...

  Fundacja, łamiąc prawo, składa sprawozdanie finansowe za 2009 r. dopiero w 2015 r., a w tym czasie uzyskuje koncesję na „obrót wyrobami o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym”, którą straciła dopiero w czerwcu 2017 r., i to tylko dlatego, że z zarządu odszedł człowiek z uprawnieniami na handel bronią. Nikogo nie obchodzi pochodzenie olbrzymich pieniędzy wpływających na konto fundacji, choć jej szefowa Ludmiła Kozłowska chwali się znajomością z George’em Sorosem. Jej mąż, Kramek, podżega do wojny domowej, publikując instrukcję, jak wywołać w Polsce rozruchy.

  Kramek jest też członkiem rady wspomnianej fundacji. W jej radzie zasiadał też mec. Jacek Świeca, biznesowo powiązany z gen. Markiem Dukaczewskim, byłym szefem WSI i prezesem Stowarzyszenia „Sowa”, które zrzesza byłych oficerów WSI.
 • @Husky
  Mój śp Dziadek i Jego bracia brali udział w Bitwie Warszawskiej, jeden z jego Braci walczył z sowietami aż do 1922 roku o Lidę, był oficerem WP po szkole Artylerii w Grudziądzu, potem w Powstaniu Warszawskim był w KEDYWie.
 • @kula Lis 67 09:33:19 ps..
  Dlaczego wobec faceta nie zastosowano tego: Art. 128. § 1. Kto, w celu usunięcia przemocą konstytucyjnego organu Rzeczypospolitej Polskiej, podejmuje działalność zmierzającą bezpośrednio do urzeczywistnienia tego celu, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3. § 2. Kto czyni przygotowania do popełnienia przestępstwa określonego w § 1, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Czyżby obawa, że jakaś niezawisła Tuleja go uniewinni?
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:23:07
  No tak, bitwę warszawską wygrała żydówka Miriam i żyd Piłsudski. Oboje byli na polu bitwy duchem. Pojebane!!!!!
 • @nikander 12:06:35
  Tak to przedstawił (symbolicznie) najmłodszy z Kossaków na swoim obrazie, choc jak wiadomo Piłśudski maiła załamanie nerwowe i 14-15 był gdzies u swojej żony

  nie podoba mi się Twoje lekceważace pisanie "żydówka Miriam", jeśłi już to Najświętsza Maryja Panna (może być NMP dla skrótu).

  Polacy nie widzieli NMP na niebie, ale zaświadczali o niej brani do niewoli sowieccy żołnierze

  pozdrawiam
 • @nikander 12:06:35
  Pisz Pan o swoich pieniądzach; a znasz się Pan na nich na tyle, że ich nie masz.
  Bo jakbyś Pan je miał, to nie zajmował się bzdetami.

  Rozumiem, że te prace są po to, aby innych uczynić podobnymi sobie - czyli zrobić z Polaków gołodupców.

  Stąd taki atak na Piłsudskiego, który się "trochę" Polsce zasłużył. A pan zrobi coś dobrze - tylko jak się pomyli.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:12:57
  Dla mnie nie jest zaskoczeniem ten komentarz.Co roku niemal identyczny.
  Spodziewałem się tego tekstu, czyli nic nowego.
  Każdy ma prawo oceniać postać marszałka Piłsudskiego, zgodnie z własnym poglądem.
  W mojej ocenie to wybitna postać, a że teraz i PIS wzoruję się na patriotyzmie Pisłudskiego to co w tym złego.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:23:07
  Co do tej nieuzasadnionej nienawiści, pelna zgoda
  Pozdr.
 • @kula Lis 67 09:33:19
  Jeśli Kramek będzie chciał pójść za Ludą na Ukrainę to tylko przez zieloną granicę. Jak każdy jeleń z dużymi rogami
 • @nikander 12:06:35
  W 1920 roku udało się Polakom pokonać bolszewię. W 2015 roku Polacy kolejny raz, tym razem w wyborach, pokonali bolszewię.
  Zwyciężymy również w 2018 roku i ostatecznie dokończymy proces walki z czerwoną zarazą.
 • @MacGregor 13:02:44
  Te zdjęcia powinny być dzisiaj w zagranicznych mediach

  https://pbs.twimg.com/media/Dkoz7lLX4AAF5sw.jpg
 • @kula Lis 67 09:41:22
  Polski ułan przebijający włócznią smoka. Czy można bardziej symbolicznie oddać zwycięstwo polskiego oręża w wojnie z bolszewizmem? A to pomnik 15 Pułku Ułanów Poznańskich wstawionych męstwem w walkach z sowiecką Rosją. Bolszewicy nazywali ich "Czerwonymi Diabłami" od otokow.

  https://pbs.twimg.com/media/Dko0G7sXsAUJO3D.jpg
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:12:57
  Niektórzy w stanie wojennym też spali pod pierzynką z ....
  A teraz tych, którzy ryzykowali, w szambie swoich obelg chcą utopić. Taka to (para)piłsudczykowska metoda.
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:28:00
  To o czym ja piszę musi wyjątkowo denerwować obrzezańców. Nie rozumiem jednak po co obnażać się tak publicznie.
 • @Husky 13:41:43
  https://wpolityce.pl/polityka/408040-lewacy-probowali-bezprawnie-zablokowac-marsz-onr-u
  No to mieliśmy prawdziwa rekonstrukcje "bitwy", znów trzeba było PO-gonić bolszewika! Jeżeli jest marsz Legalny a ktoś blokuje i nie pomaga słowo to nie usuwanie ręcznie tylko pałowanie i gaz+mandaty. A teraz każdemu z zatrzymanych agentów Kominternu należy wlepić po 50 tysięcy złotych grzywny, to mu się szybko odechce bolszewickiej bandyterki. Dlaczego nie wszyscy policjanci mają gumowe rękawiczki? To są młodzi ludzie i kontakt z tym próchnem niewiadomego POchodzenia może być dla nich groźny. Policja tonie tragarze. Należy wydać bydłu z KODu polecenie. Po niezastosowaniu się, gaz pały armatki wodne i gumowe kule. Nie wolno ośmieszać Polski i upokarzać Policji takimi widokami jak wyżej. Widać było leżącego Skibę ale policja go nie wynosiła bo się ta gruba świnia nażarła i ważył 160 kilo, leżał jak ubecki pies. Prośba do policji jak takie bydło przeszkadza w marszu zniknijcie na godzinkę młodzi ludzie będą wiedzieć co z tą bolszewią zrobić zostanie tylko smród po o nich. Niech Brudziński da raz policji wolne i problem tej faszystowskiej tuskowo-kozlowskiej hołoty zniknie raz na na zawsze.
 • @Husky
  A krakowski Czaskoski najadł się dzisiaj dżemu(?) i Marszałka Piłsudskiego zdegradował do generała. Ma łeb nie od PARADY(!).
 • @kula Lis 67 18:03:01
  Totalna opozycja olała udział w obchodach Święta Wojska Polskiego, w rocznicę Bitwy Warszawskiej? Może i dobrze. Pewnie próbowałaby przemalować czołgi na tęczowo, samoloty na różowo a żołnierzom nałożyć koszulki "konstytucja".
  A tak było chociaż spokojnie i ładnie
 • @kula Lis 67 18:17:12
  Dzisiejsza niespodzianka podczas Wielkiej Defilady Niepodleglości - formacja Nasz F16 i 4 F22 -Raptor zamykająca defiladę lotniczą.

  https://pbs.twimg.com/media/DkpwrD3WsAA-_CZ.jpg
 • @kula Lis 67 18:17:12
  https://pbs.twimg.com/media/Dkp_AJmXgAAtvAY.jpg
 • @nikander 14:50:42
  20 tysięcy oficerów Armii Czerwonej po zmianie nazwisk na polskie wypełniło w 1945 roku lukę po 20 tysiącach lekarzy, policjantów, inżynierów zamordowanych w Katyniu
  Polska była po 1945 roku okupowana
  sowieckie czołgi wyjechały dopiero w 1993 roku
 • @Husky 13:34:23
  //Dla mnie nie jest zaskoczeniem ten komentarz.Co roku niemal identyczny.//

  Coś się zmieniło od zeszłego roku o czym nie wiem?
  Za rok będzie taki sam komentarz. Chociaż z bałwochwalstwem i idolatrią trzeba walczyć cały rok.
 • 5 sierpnia 1929 r. urodziła się Anna Walentynowicz, za życia nazwana Anną Solidarności
  https://pbs.twimg.com/media/DkqKRyYXoAcmx5z.jpg
 • @Husky 21:56:34
  Kto na ziemię ojczystą wroga odwiecznego naprowadził, zdeptał ją, splądrował, złupił ten się wyzuł z ojczyzny

  Na ziemi polskiej nie ma dla tych ludzi już ani tyle miejsca, ile zajmą stopy człowieka, ani tyle, ile zajmie mogiła

  dw:
  ZAPRZAŃCY


  https://pbs.twimg.com/media/DkppkOzW0AAjyGW.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY

więcej