Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
956 postów 30099 komentarzy

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

Czas przeprosić Niemców i rodzinę Hoessa.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Niemiecki Federalny Trybunał Sprawiedliwości stwierdził, że telewizja ZDF nie musi przepraszać za użycie sformułowania "polskie obozy śmierci" w materiale dokumentalnym poświęconym niemieckim obozom w Majdanku i Auschwitz.

Krew człowieka zalewa!

Niemiecki Trybunał Sprawiedliwości orzekł, że mówienie o „polskich obozach śmierci” to kwestia wolności słowa. Mówiąc krótko: orzekł, że można łgać i kłamać w żywe oczy. Na co komu takie sądy i taka sprawdliwość?

           

 
Jak orzekł Trybunał w Niemczech (odpowiednik polskiego SN) obóz w Auschwitz był polski, a Rudolf Hoess niewinny.
Czas przeprosić Niemców i rodzinę Hoessa.
 
    
 
Przecież NIEMIECKA telewizja nie będzie przepraszać za obozy zbudowane przez jakiś nazistów, którzy tak jak spadli z nieba, tak nagle zniknęli,i wyparowali 8 mają 1945 r. Czas przeprosić Niemców za krzywdy wyrządzone im przez cały świat w okresie od 1 września 1939 r. do zakończenia II wojny światowej.
 
 
Tak naprawdę wygląda przyjaźń z Niemcami. Są "przyjaźni" gdy realizują wlasną politykę historyczna i ekonomiczną kosztem Polski.
 
Oczywiście totalna targowica cieszy się z tego że niemiecka stacja ZDF nie chcę uznać rzeczywistej prawdy o niemieckich obozach koncentracyjnych .Taką przyjaźń zbudowała PO, że Niemcy z żydami zrobili z nas oprawców. Ta kampania propagandy i antypolonizmu trwała wiele lat a PO nawet palcem nie kiwnęła.
 
  
Tylko czekać aż będę musiał przeprosić Berlin za zbombardowanie przez Luftwaffe domu moich dziadków w Warszawie wrześniu 1939.
                 

                  Pamietajmy !!!!!!!
  
        

 

KOMENTARZE

 • @Husky
  A tymczasem całe Niemcy mogą delektować się filmikiem, na którym grupa migrantów obija niemiecką policję. Filmujący się z tego z całego serca cieszy. Nasi KODziarze tego chcą w Polsce!
  https://www.youtube.com/watch?v=4-wS0mhaDUs
 • @kula Lis 67 09:37:04
  Za tą bute i bezczelność Niemcy będą smażyć sie w piekle. Niech ich wszystkich piekło pochłania - mordercy.
 • @Husky Poszperałbym w życiorysach przodków właścicieli ZDF, pewnie tam tkwi przyczyna...
  Ten wyrok niemieckiego trybunału powinien być maksymalnie nagłośniony we wszystkich polskich mediach ! A wszelkie " wyroki " UE przeciw Polsce powinny być potraktowane analogicznie - do kosza ...Żaden wyrok sądów niemieckich nie powinien być egzekwowany w Polsce , szczególnie dotyczący zabierania naszych dzieci ! Ale do tego potrzebna jest natychmiastowa i radykalna reforma sądów. Za to może być egzekwowany w Polsce. Grzywny za niewykonanie wyroku a potem komornik zabierający operatorom i dziennikarzom ZDF sprzęt na oczach całego świata z przekazem o noeonazistowskiej stacji. Ciekawe , czy za kłamstwo oświęcimskie też nie musieliby przepraszać z uwagi na: że byłoby to "oczywistym naruszeniem fundamentalnego prawa wolności opinii oraz mediów" ?
 • @kula Lis 67 09:37:04
  Totalna opozycja nadaje na to samo kopyto to co się dziwić. Niemcy wiedzą że mogą sobie na to pozwolić. Gdybyśmy wszyscy razem na Gebelsow buczeli to by tego nie było!.
  Niech się krul europy 27-1 wypowie w tej materii..
  I kto na tych debili głosuje!
  Kto ???
 • @kula Lis 67 09:43:26
  Zaproszenie Gersdorf przez szefową Federalnego Trybunału Sprawiedliwości nie dziwi, gdy się przypomni, że po 1949r. resort sprawiedliwości RFN miał ponad 50 % nazis na funkcjach kierowniczych.
  Brunatną przeszłość resortu ujawniono dopiero w 2016r

  https://t.co/soRQkChPIO
 • @Husky 09:45:43
  Naturalną konsekwencją powinno być niepłacenie mandatów przez Polaków, jeśli zostały nałożone w Niemczech. Ale polskie sądy, totalnie zniewolone przez chazarskich czerwonych i szwabów będą karały rodaków i to podwójnie. Bo Niemcy są dla tej chazarskiej sprzedajnej kasty najważniejsze.
 • typowo rzytkowska argumentacja
  "Trybunał przypomniał jednak, że ZDF zaraz po interwencji ambasady RP skorygował to nieprawdziwe sformułowanie i dwukrotnie przeprosił na piśmie Karola Tenderę. Ponadto ZDF zamieścił na swoich stronach internetowych przeprosiny pod adresem byłego więźnia Auschwitz. Jak stwierdzili sędziowie, zamieszczenie przeprosin w formie nakazanej przez Sąd Apelacyjny w Krakowie byłoby w tym kontekście niewspółmierne i nie odpowiadałoby konstytucyjnemu nakazowi proporcjonalności."

  Czyli, przypadkowy konsument kłamstwa, ma obowiązek podejrzewać, iż został zainfekowany nieprawdą, i studiować wydwnictwo do deski do deski przez rok, czy czasem nie zostanie zamieszczone sprostowanie.

  To jest zdaniem niemieckiego trybunału zasada proporcjonalności. Obywatele konsumują informację jak komputery, i nawet przeprosiny drobnym drukiem do informacji sprzed lat nie ujdą ich uwadze.
 • @kula Lis 67 10:09:00
  No, prawo niemieckie wyżej polskiego. To teraz mogą na legalu historię zmieniać!
 • @interesariusz z PL 10:13:26
  Zamieszczać i "korygować" można w nieskończoność
  Taka zabawa w kotka i myszkę
 • Trzeba pisać prawdę!
  NTS- to Nazistowski Trybunał Czystości Rasowej; ZDF- to spadkobiercy gebelsowskiej propagandy, Polizei- to gestapo, Merkelowa- to führer, a Niemcy- to hitlerowcy.

  Jeśli chodzi o obozy, zawsze wraz z Auschwitz należy wymieniać Dachau, Sachsenhausen, Buchenwald, Mauthausen, Ravensbrück itd.

  I trzeba tak opowiadać w naszych wiadomościach na TVP1.

  pOZDRAWIAM niePOPRAWNIE niePOLITYCZNIE

  Tuz z Talii
 • @Husky
  Skandal po decyzji Trybunału z Niemiec. Prawnik prosi o interwencję Sąd Najwyższy - co zrobią? Poprosimy Sąd Najwyższy o zadanie pytania prejudycjalnego Trybunałowi Sprawiedliwości UE ws. wyegzekwowania w Niemczech polskiego wyroku, nakazującego telewizji ZDF przeproszenie za użycie zwrotu "polskie obozy zagłady" poinformował mec. Lech Obara, reprezentujący byłego więźnia Auschwitz Karola Tenderę. To reakcja na decyzję niemieckiego Federalnego Trybunału Sprawiedliwości, który uznał, że postanowienie polskiego sądu nie może być egzekwowane w RFN. Niemiecki sąd naruszył porządek prawny Unii Europejskiej. Skutki tego orzeczenia będą dalekosiężne. Będziemy podejmować dalsze kroki prawne. Poprosimy Sąd Najwyższy o zadanie pytania prejudycjalnego Trybunałowi Sprawiedliwości Unii Europejskiej, korzystając z okazji jaką będzie zbliżająca się rozprawa ws. kasacji wniesionej przez ZDF od wyroku sądu w Krakowie podał dziś mec. Obara, reprezentujący byłego więźnia niemieckiego obozu Auschwitz Karola Tenderę.

  Tendera wytoczył proces za posłużenie się przez ZDF w 2013 r. określeniem "polskie obozy zagłady Majdanek i Auschwitz" w informacji na jej portalu, dotyczącej planowanej emisji programu dokumentalnego. W grudniu 2016 r. krakowski sąd apelacyjny nakazał niemieckiej stacji umieścić na stronie głównej jej serwisu internetowego przeprosiny za użycie tego określenia. Wyrok był prawomocny. Jak poinformował dziś Krzysztof Michałowski z zespołu prasowego Sądu Najwyższego, jeszcze w zeszłym roku wpłynęła skarga kasacyjna pełnomocników ZDF od wyroku Sądu Apelacyjnego w Krakowie, który orzekł, że ZDF ma przeprosić b. więźnia Auschwitz. W październiku ub.r. SN zdecydował o przyjęciu tej skargi kasacyjnej do rozpoznania na rozprawie, aktualnie oczekuje ona na wyznaczenie terminu tej rozprawy

  - zaznaczył Michałowski. Jak przypomniał, każde ewentualne pytanie prejudycjalne, które może zadać SN, musi "wyniknąć na kanwie konkretnego postępowania", czyli np. rozpoznawania kasacji.

  Sprawą wyegzekwowaniem przeprosin zajmowały się niemieckie sądy, trafiła ona na koniec do Federalnego Trybunału Sprawiedliwości (BGH). Orzekł on, że wyrok sądu w Krakowie - uznający, że niemiecka ZDF musi w określony sposób przeprosić na swojej stronie internetowej za użycie zwrotu "polskie obozy zagłady" - nie może być egzekwowany w RFN, gdyż byłoby to "oczywistym naruszeniem fundamentalnego prawa wolności opinii oraz mediów". Wyrok zapadł 19 lipca, we wtorek został opublikowany przez BGH. BGH anulował decyzje niższych niemieckich instancji w tej sprawie i oddalił wniosek 96-letniego Karola Tendery, byłego więźnia niemieckiego obozu Auschwitz i uczestnika obozowej konspiracji. Zgodnie z wyrokiem sądu w Karlsruhe koszty postępowania, wycenione na 4 tys. euro, poniesie wnioskodawca.

  Informację o zamiarze wystąpienia do SN ws. wyroku dot. telewizji ZDF jako pierwsze podało Radio ZET. Jak wyjaśnił mec. Obara, w jego ocenie wyrok niemieckiego Federalnego Trybunału Sprawiedliwości stanowi "rażące zaprzeczenie uznawania i wykonywania orzeczeń sądowych zapadłych w innych państwach Unii Europejskiej". Przepisy zabraniają jakiegokolwiek merytorycznego badania treści wyroków (w tym przypadku polskich orzeczeń), zarówno kontroli pod kątem stanu faktycznego, jak i prawnego. Nie można odmówić uznania wyroku z powodu różnicy między normą prawną w kraju, w którym zapadł wyrok, a normą prawną w państwie, gdzie ma być orzeczenie przekazane do wykonania. Jedynym sposobem odmowy uznania i wykonania jest klauzula porządku prawnego. Praktycznie nikt nigdy z niej nie korzystał wyjaśnił mec. Obara. To przykre, że po raz pierwszy z niej skorzystano w tak delikatnej sprawie jak ta dotyczącą polskiego byłego więźnia niemieckiego obozu zagłady i niemieckiej telewizji. Stanowi to przykład na rażące wkroczenie kontroli merytorycznej w wyrok innego państwa. Istnieje obawa, że żaden wyrok polski, jaki by zapadł w sprawie obywatela Niemiec, który naruszyłby dobra osobiste obywatela Polski, nie nadawałby się do wykonania ocenił mec Obara.
 • @Husky
  Animowany film dla brytyjskich dzieci pokazuje Polaków podczas II w.św. mierzących z broni do żydów.  http://niezalezna.pl/imgcache/750x430/c//uploads/news/holocaustsurv1-768x444.png

  Reduta Dobrego Imienia interweniowała niedawno w sprawie komiksu zawierającego ilustracje godzące w dobre imię Polski. Wydawca zobowiązał się zmienić część ilustracji, ale teraz obok książki „Survivors of the Holocaust” powstał film dla dzieci o podobnym tytule „The Children of the Holocaust”, prezentujący relacje ocalałych z zagłady w formie animowanej. W kreskówce udostępnionej na serwisie youtube.com pojawiają się te same, co w książce ilustracje, m.in. wycelowana w bohaterów opowiadania broń w przyodzianych w polskie symbole narodowe rękach. W związku z tym i w tej sprawie Reduta podjęła interwencję i wysyłała list do producenta filmu, Fettle Animation współpracującego z telewizją BBC, na kanałach której film był wielokrotnie emitowany. O wsparcie w wyegzekwowaniu korekty poproszono również Ambasadora RP w Wielkiej Brytanii.


  http://d1.niezalezna.pl/panel/ckeditor/plugins/imageuploader/uploads/1251174c78.png


  Korekta ilustracji w komiksie

  Taki list skierowano do firmy Fettle Animation:

  Ms Kath Shackleton

  Fettle Animation

  Szanowni Pani Shackleton!

  W wyprodukowanym przez Fettle Animation filmie, autorstwa Zane’a Whittinghama pt. „The Children of the Holocaust” fragmenty dotyczące Polski przedstawione zostały w skrajnie obraźliwy sposób.

  Nie rozumiemy jak poważny producent filmowy może podchodzić tak dowolnie do historii. Niestety, produkcja przeznaczona dla dzieci to przejaw mowy nienawiści wobec Polski i Polaków, skoro państwo polskie, według wizji autorów, można określić jako współodpowiedzialne za przeprowadzenie Zagłady Żydów.

  Zane Whittingham zawarł w swoim filmie wiele fałszywych oskarżeń przeciwko Polsce, których nie możemy zlekceważyć. Oto tylko kilka z nich:

  1 Oburzające jest zrównanie polityki przedwojennej Polski z polityką niemieckiej III Rzeszy. Zdanie „What the Poles were trying to do was to force us back into Germany” jest kłamstwem historycznym. Przypominamy, że to Niemcy są odpowiedzialni zarówno za wywołanie II wojny światowej, za zbrodnie przeciwko Polakom, jak i za Holokaust. Dla odmiany, o czym zdają się nie wiedzieć autorzy, przed II wojną światową w Polsce mieszkało najwięcej w Europie, bo aż 3 miliony Żydów. Władze II RP nie tylko nie prowadziły żadnych akcji mających na celu wyrzucenie obywateli żydowskich z kraju, ale masowo przyznawały obywatelstwo Żydom niemieckim i rosyjskim, szukającym schronienia w granicach II RP.

  2 Wycelowanie broni w żydów jest szokujące. Polscy żołnierze i policjanci II RP nigdy nie zabijali ani nie grozili żydom. To historyczne kłamstwo, używane przez antypolskich propagandystów.

  3 Epatowanie dłońmi trzymającymi broń, wymierzonymi w żydowską rodzinę, owiniętymi w polskie flagi, to ewidentna prowokacja. Kreowanie Polaków wbrew faktom jako współodpowiedzialnych za tę okrutną zbrodnię przeciw ludzkości jest oznaką negacji Holokaustu. Nie możemy wprost uwierzyć, że to mogła być Państwa intencja. W związku ze skandaliczną treścią filmu Zane’a Whittinghama, wzywamy Państwa do wstrzymania emisji do czasu jego korekty i opublikowania na stronie przeprosin, w których posługując się faktami wyjaśnią Państwo jak fałszywy obraz czasów poprzedzających Holokaust został w nim przedstawiony. Jednocześnie informujemy, że wydawca komiksu pt. „The Survivors of the Holocaust” po naszej interwencji przyznał się do błędu historycznego oraz postanowił zmienić ilustracje fałszywie przypisujące złą postawę Polaków wobec żydów.
 • @kula Lis 67 15:18:23
  Bo przecież nie było niemieckich oprawców.
 • @
  ... bezczelny zdradziecki narodzie
  co ciągle na Świat napadasz
  historię wciąż zakłamujesz
  plugawym językiem władasz

  darować win ci nie mogę
  bo ich ogromna jest miara
  przyjaźni z tobą nie będzie
  za zbrodnie czeka cię kara ...

  https://pbs.twimg.com/media/DlOiDV4W4AAGNZf.jpg
 • @Husky 22:53:29
  Piękna poezja.
  Czyja?

  T.z.T.
 • @wiedzajestwksiążkach 00:25:15
  Zajumana z FB
  Pozdrawiam
 • @Husky 00:33:03
  Nie urzywam FB. Autor znany?
  Może ma więcej?

  T. z T.
 • @wiedzajestwksiążkach 02:59:27
  Prawie żadne niemieckie medium ukazujące się po polsku nie poinformowało o skandalicznym orzeczeniu niemieckiego trybunału w sprawie Karola Tendery.
  Macie jeszcze jakieś wątpliwości czyje interesy reprezentują niemieckie koncerny medialne w Polsce?
 • @kula Lis 67 09:37:04
  Federalny Trybunał Sprawiedliwości pozwalając na bezkarne używanie określenia " polskie obozy zagłady" tak naprawdę napluł Polakom w twarz.
  I to z nimi w jednym szeregu maszeruje niejaka Gersdorf i pozostali pożal się Boże obrońcy demokracji z Polski tacy jak PO, N.
 • 26.8.1943 Rosjanie
  powiesili za ręce do drzewa ppor. Antoniego Burzyńskiego „Kmicica".
  Po odmowie współpracy zdzierali Mu skórę, przypalali ogniem, w końcu rozstrzelali.
  Odznaczony pośmiertnie Złotym Krzyżem Zasługi z Mieczami.
  Cześć Jego pamięci!


  https://pbs.twimg.com/media/DliBC9eWwAE5yj8.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY

więcej